PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پاتوق شب نشینی

برگ ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

Mehrbod
04-12-2014, 02:00 PM
خفه! هم تو هم کسایی که بهت سپاس می دن. انقدر به هم سپاس بدید و واسه هم شیرکاکائو باز کنید که بترکید.

بای

به یاد امیر, توپیک گیرل! (:

Nevermore
04-12-2014, 02:05 PM
چه بچه بازیهایی اینجا راه افتاده، Alice این شلوغ بازیها چیست که راه انداختی؟

Crusader
04-12-2014, 02:08 PM
آلیس، تو شیرینی و قند این فروم هستی! مطمئن هستم مهربد و دوستان عزیز دیگر نیز مثل من با تو شوخی می‌کنند. اگر بروی من به شخصه انگیزه‌ای برای ماندن در اینجا ندارم! :e418:

Russell
04-12-2014, 02:13 PM
نگذارید دهان من درباره‌یِ روابط پنهان همه‌یِ کاربران (بجز برخی) باز بشه !!

Crusader
04-12-2014, 02:14 PM
چه روابطی گرامی؟

Russell
04-12-2014, 02:19 PM
چه روابطی گرامی؟
با شماها هستم، بگم؟ !!

Crusader
04-12-2014, 02:22 PM
پس اگر محرمانه است بگذارید این موارد را در انجمن مطرح نکنیم تا کسی رسوا نشود.

Nevermore
04-12-2014, 02:26 PM
دوستان من یک نکته ای را همینجا بگویم،به گمانم همه فهمیدند که سخن من در رابطه با یه نفر و امیر شوخی بود و اصلا یه نفر پسوورداش را به من نداده بود،گفتم اینجا بگویم تا یک وقت برای دوستان سوء تفاهم نشود.:e032:

Crusader
04-12-2014, 02:43 PM
ما اینجا با هم شوخی‌های جنسی می‌کنیم و در کاربرآزاری حتی خود من به کاربران توهین‌های رکیک جنسی می‌کردم، اما به نظر من بهتر است به نحوی این نکته را به دختران اینجا بفهمانیم که زبان تیز و تند ما چیزی جز مزاح نیست تا مسائل را اینچنین جدی نگیرند. هم بانو یه نفر و هم بانو آلیس.
من نکته‌ی اخلاقی بحث جاری را اضافه کنم:
مشابه این وقایع در محیط بیرون تحت عنوان «افراط در بازی» رخ می‌دهد. دو سه بار اول زبان تند و تیز و نگ‌هایمان بسیار برای دختران جذاب است، اما اگر از این تکنیک استفاده‌ی نامتناهی و بی‌رویه بکنیم تمام اشتیاق دخترها از بین می‌رود. قانون سه به یک را همیشه رعایت کنید، در ازای هر سه مرتبه‌ای که کل‌کل می‌کنید و به ویژگی‌های جالب دختر بی‌اعتنا هستید یک بار هم او را بستایید و یادتان باشد که در تکنیک‌های مثبت بازی زیاده‌روی نکنید. اگرنه برآیند آن همینی می‌شود که می‌بینیم. دختر عین بچه‌ها ناراحت می‌شود و قهر می‌کند و...

Theodor Herzl
04-12-2014, 03:21 PM
حالا بچه‌های انجمن یک چیزی هم به کسانی‌ که تهدید به افشای اطلاعات واقعی‌ مدیران انجمن کردند بدهکارند؟ :e40d:

viviyan
04-12-2014, 03:25 PM
ای بابا. دوست باشید با هم.

راسل اینجا هم روابط پنهان دارد؟ :e404: در نهایت نت هم محلی برای ژن پراکنی ست :دی

viviyan
04-12-2014, 03:28 PM
دختر عین بچه‌ها ناراحت می‌شود و قهر می‌کند و...

به این میگویند تعمیم نابجا.

Russell
04-12-2014, 03:32 PM
ای بابا. دوست باشید با هم.

راسل اینجا هم روابط پنهان دارد؟ در نهایت نت هم محلی برای ژن پراکنی ست :دی
اینجا ما مم ِ ژن پراکنی را می‌پراکنیم، بیرون اینجا خود ژن را !!
...
می‌گویم‌ها !!
بگم؟ بگم؟!!

Mehrbod
04-12-2014, 04:01 PM
ما اینجا با هم شوخی‌های جنسی می‌کنیم و در کاربرآزاری حتی خود من به کاربران توهین‌های رکیک جنسی می‌کردم، اما به نظر من بهتر است به نحوی این نکته را به دختران اینجا بفهمانیم که زبان تیز و تند ما چیزی جز مزاح نیست تا مسائل را اینچنین جدی نگیرند. هم بانو یه نفر و هم بانو آلیس.
من نکته‌ی اخلاقی بحث جاری را اضافه کنم:
مشابه این وقایع در محیط بیرون تحت عنوان «افراط در بازی» رخ می‌دهد. دو سه بار اول زبان تند و تیز و نگ‌هایمان بسیار برای دختران جذاب است، اما اگر از این تکنیک استفاده‌ی نامتناهی و بی‌رویه بکنیم تمام اشتیاق دخترها از بین می‌رود. قانون سه به یک را همیشه رعایت کنید، در ازای هر سه مرتبه‌ای که کل‌کل می‌کنید و به ویژگی‌های جالب دختر بی‌اعتنا هستید یک بار هم او را بستایید و یادتان باشد که در تکنیک‌های مثبت بازی زیاده‌روی نکنید. اگرنه برآیند آن همینی می‌شود که می‌بینیم. دختر عین بچه‌ها ناراحت می‌شود و قهر می‌کند و...

همه که زندگی اشان بر پایه‌یِ کُس نیست اُمید جان, از یکجایی باید کار و رفتار درست را فراگیرانید.
نمیشود به آن دختر با اینکه دروغ گفت تنها بخندیم و بگوییم شوخی کرد, به این یکی گرچه تهمت ناروا زد و
گرچه ناسزا گفت باز بخندیم و بگوییم شوخی کرد, چرا که چون مادینه بوده‌اند و آنجا به هوای کُس اشان کسی فانتزی رفته است.

رفتار درست و فرنودین همواره برگزیدگی و مِهندیِ بیشتر دارد, پس چه بهتر که
بکوشیم ژن‌هایِ بدردنخور و نافرنودین را با گزینش فرنودین در همسری و همبستری, بزداییم.

پارسیگر

Nevermore
04-12-2014, 04:18 PM
مهربد درست می گوید،در آن بیرون به اندازه ی کافی کردیت اضافی به زنان داده می شود،ایشان باید بیاموزند که چنین محیطی بیش از آنکه تحت تاثیر قوانین مزخرف زنانه باشد، در سیطره ی قوانین عقلی و منطقی است،این است که در چنین محیطی اگر یک زن در گوش دیگری بخواباند با واکنش شدید مواجه خواهد شد اما در آن بیرون احتمالا با ماچ و بوسه همراهی می شود.این لوس بازی ها و بچه بازی های آلیس و یه نفر برای کاربران این انجمن چیز تازه ای نیست،چندی دیگر خودشان با خواهش و التماس باز می گردند امید جان،به گمانم شما بیش از اندازه از بازی تاثیر پذیرفته اید،طبق تجربه بانوانی که در چنین انجمن هایی حضور دارند معمولا آن اندازه بی ریخت هستند که نیازی به دست آوردن ِ دلشان نیست.:e412::e411:

izabel
04-12-2014, 04:26 PM
یه چیز میخوام بگم میترسم یه دعوای دیگه شروع بشه :|

Mehrbod
04-12-2014, 04:35 PM
یه چیز میخوام بگم میترسم یه دعوای دیگه شروع بشه :|

از گفتن حقیقت نترس, بگو! (:

،طبق تجربه بانوانی که در چنین انجمن هایی حضور دارند معمولا آن اندازه بی ریخت هستند که نیازی به دست آوردن ِ دلشان نیست.

اینجور‌ها هم نیست شهریار گرامی, من بسیاری از دختران این سخنگاه‌ها را دیده‌ام (بیشتر اشان چیزی از توصیه‌هایِ
امنیتی سر در نمیاورند و خب, چیزی هم نمینویسند که بخواهد به جایی برسد!) و زیبا و خوشگل هم میان اشان فراوانه.

ایشان باید بیاموزند که چنین محیطی بیش از آنکه تحت تاثیر قوانین مزخرف زنانه باشد

:e00e:

هرکس در زندگی اش دو ابزار در دست داد: پاداش + پادافره

هرکس از همینرو, باید به رفتارهایی که درست و سودمند میابد پاداش بدهد, به رفتارهایی که نادرست و زیانآور میابد, پادافره.

فروپیچانیِ این دو ابزار برای رسیدن به هر آماجی نااخلاقی است و فرجام آن هم چیزی بیشتر از سود کوتاه-زمان + زیان بلند-زمان نخواهد بود.

پارسیگر

izabel
04-12-2014, 04:39 PM
باشه میگم! خودتون خواستیدا
من چندباری که شاهد جر و بحث های بچه های اینجا بودم متوجه شدم که موضوع بحث هرچی که باشه دوستان یه جوری ربطش میدن به جنس و به این وسیله به همه خانوم ها توهین میکنن
این درست نیست که هر ویژگی اخلاقی رو به جنسیت خاصی ربط بدیم مثلا خود من شاهد این بودم که جنس مذکر خیلی بیشتر از جنس مونث خاله زنک هستن و خاله زنک بازی در میارن

البته اضافه کنم که من از بحث های اخیر و علتشون کاملا بیخبرم و هیچ کاری به این بحث ندارم و کلی گفتم!

با تشکر از فرصتی که به من دادید :)
فقط امیدوارم جیغ نزنید :))))

Mehrbod
04-12-2014, 04:44 PM
باشه میگم! خودتون خواستیدا
من چندباری که شاهد جر و بحث های بچه های اینجا بودم متوجه شدم که موضوع بحث هرچی که باشه دوستان یه جوری ربطش میدن به جنس و به این وسیله به همه خانوم ها توهین میکنن
این درست نیست که هر ویژگی اخلاقی رو به جنسیت خاصی ربط بدیم مثلا خود من شاهد این بودم که جنس مذکر خیلی بیشتر از جنس مونث خاله زنک هستن و خاله زنک بازی در میارن

Et tu, Soror!!!؟؟

البته اضافه کنم که من از بحث های اخیر و علتشون کاملا بیخبرم و هیچ کاری به این بحث ندارم و کلی گفتم!

:e405:

با تشکر از فرصتی که به من دادید :)
فقط امیدوارم جیغ نزنید :))))

توپیک گی... ((:

Crusader
04-12-2014, 04:46 PM
همه که زندگی اشان بر پایه‌یِ کُس نیست اُمید جان, از یکجایی باید کار و رفتار درست را فراگیرانید.
نمیشود به آن دختر با اینکه دروغ گفت تنها بخندیم و بگوییم شوخی کرد, به این یکی گرچه تهمت ناروا زد و
گرچه ناسزا گفت باز بخندیم و بگوییم شوخی کرد, چرا که چون مادینه بوده‌اند و آنجا به هوای کُس اشان کسی فانتزی رفته است.

رفتار درست و فرنودین[١] همواره برگزیدگی[٢] و مِهندیِ[٣] بیشتر دارد, پس چه بهتر که
بکوشیم ژن‌هایِ بدردنخور و نافرنودین[١] را با گزینش فرنودین در همسری و همبستری, بزداییم[٤].

مهربد درست می گوید،در آن بیرون به اندازه ی کافی کردیت اضافی به زنان داده می شود،ایشان باید بیاموزند که چنین محیطی بیش از آنکه تحت تاثیر قوانین مزخرف زنانه باشد، در سیطره ی قوانین عقلی و منطقی است،این است که در چنین محیطی اگر یک زن در گوش دیگری بخواباند با واکنش شدید مواجه خواهد شد اما در آن بیرون احتمالا با ماچ و بوسه همراهی می شود.این لوس بازی ها و بچه بازی های آلیس و یه نفر برای کاربران این انجمن چیز تازه ای نیست،چندی دیگر خودشان با خواهش و التماس باز می گردند @امید جان،به گمانم شما بیش از اندازه از بازی تاثیر پذیرفته اید،طبق تجربه بانوانی که در چنین انجمن هایی حضور دارند معمولا آن اندازه بی ریخت هستند که نیازی به دست آوردن ِ دلشان نیست.

بله دوستان بزرگوار شما به حق هستید. این قضیه همیشه صادق است، زنان همواره از مردان طلبکارند و می‌خواهند به نحوی حق نانوشته‌ی خود را از مردان «مطالبه» کنند. اما به نظر من ما به خاطر ندادن امتیاز اضافی به زنان انجمن از آنور بوم افتاده‌ایم...! هرچند شما می‌باید در نظر بگیرید که آنان کمی هم حساس و بچه‌سال هستند و بالاخره باید با هر انسانی به انعطاف شخصیت و کارکترش با او برخورد کنید.
من به دنبال مجرم و قربانی و قضاوت وقایع جاری نیستم، مجادله‌های اخیر هم کمی زیادی کش آمده و از حوصله‌ من خارج شده است... اما مباحث مطروحه برای من به محیط اینجا مختوم نمی‌شود و دوستی من با آلیس را بیرون از اینجا تحت الشعاع قرار می‌دهد، برای همین مسائل مربوطه را پی‌گیری می‌کنم که نه سیخ بسوزد و نه کباب.

Nevermore
04-12-2014, 04:48 PM
بله دوستان بزرگوار شما به حق هستید. این قضیه همیشه صادق است، زنان همواره از مردان طلبکارند و می‌خواهند به نحوی حق نانوشته‌ی خود را از مردان «مطالبه» کنند. اما به نظر من ما به خاطر ندادن امتیاز اضافی به زنان انجمن از آنور بوم افتاده‌ایم...! هرچند شما می‌باید در نظر بگیرید که آنان کمی هم حساس و بچه‌سال هستند و بالاخره باید با هر انسانی به انعطاف شخصیت و کارکترش با او برخورد کنید.
من به دنبال مجرم و قربانی و قضاوت وقایع جاری نیستم، مجادله‌های اخیر هم کمی زیادی کش آمده و از حوصله‌ من خارج شده است... اما مباحث مطروحه برای من به محیط اینجا مختوم نمی‌شود و دوستی من با آلیس را بیرون از اینجا تحت الشعاع قرار می‌دهد، برای همین مسائل مربوطه را پی‌گیری می‌کنم که نه سیخ بسوزد و نه کباب.

آهان،از اون لحاظ میگی؟اشکالی ندارد تو معافی...:e105:

izabel
04-12-2014, 04:53 PM
Et tu, Soror!!!؟؟

:e405:

توپیک گی... ((:

آقا چرا همچین میکنید من کاملا جدی بودم :))))))

sonixax
04-12-2014, 05:46 PM
بیشتر ویتامین ها از همین گیاهان تامین می شوند، اگر هم نشوند باکتری ها خودشان تولید می کنند.

برای همینه میگم مطالعه کنید! B12 تنها منبعش منابع حیوانی و سنتز باکتریاییست که باکتریهای موجود در بدن انسان B12 مورد نیاز رو سنتز نمیکنند!

اصلن به فرض هم که تامین نشود، این مجوزی برای شما نمی شود که حیوانات را پر کردن شکم فراخ خود سلاخی کنید، این صد مرتبه!

این هم صد مرتبه که اگر این کار را نکنی خودت صد تا مرض میگیری و میمیری! البته یادمه شما همونی بودی که میگفتی گوشتخواران ذائقه شون رو عوض کنند گوشت نخورند :))))) :e415:

Persepolis
04-12-2014, 06:05 PM
پرسپولیسی جون اگه همه مثه تو و کوروش و @Ouroboros اینجا بودن من بیست و چهاری اینجا آنلاین بودم.شما محبت داری عزیزم:e032:

دلیل اینکه دیگه اینجا نمیام اینه که دفترچه واسه من شده جنگ روانی... احساس می کنم همه می خوان سایه ی منو با تیر بزننچون براشون مهمی این شوخی ها رو باهات می کنند البته در شرایط نرمالی هم نیستند به دل نگیر و دایورت کن :e405:

ون موقعی که امیر مدیر بود نمی ذاشت حقی از کسی ضایع بشه و همیشه از کاربرای خانم دفاع می کرد.آره یادته امیر عجب چیزی بود ولی ناکس به من گفت وسط هفته دیگه میرم اول هفته رفت که من نبودم:e404:

راستی دیدی پرسپولیس قهرمان نشد؟؟؟ :) خیلی دلم سوخت، من خــیـــلی پرسپولیسی هستم. دو آتیشه ها! :)دست روی دلم نزار که الان کفر زمین و آسمون میگم:e403: جام مال پرسپولیس بود تو مَشتش بود! ولی باز خوبه نایب قهرمان شدیم و ما که رفتیم آسیا.. به قول هواداران: ما که رفتیم آسیا ک.. لق آبیا:e404:

1900!!! عدد مقدس من! :)
یه مدتی اسم کاربریم 1900 بود! هروقت پست هام به 1900 رسید بدین وسیله از فروم دفترچه خدافظی می کنم، تازه من دین خودم رو هم به این فروم ادا کردم و دوست خوبم امیدو اینجا آوردم که پای ثابت همیشگی فروم می مونه. لطفا بعد از رفتنم عدد 1900 رو دست نزنین...
خب بانو Alice مگه 6 برات مقدس نیست؟! :e404: خب بزار هر وقت رسیدی به 6666 پست! درضمن یه راه بهتر اینه که نزاری چیزی توی دلت بمونه و تلافی کن به هرشکل که میتونی، میگیری که چی میگم ها!!:e40c:. خیلی از بیماریها مثل سرطان و ام اس از همین خودخوری ها هستش، تازه برای پوست هم خوب نیست:e00e:

Mehrbod
04-12-2014, 06:24 PM
خیلی از بیماریها مثل سرطان و ام اس از همین خودخوری ها هستش، تازه برای پوست هم خوب نیست

خودخوری کجا بود!؟

این دختره با این سن کم اش ١٠ تا آدم را بازی میدهد و چُنان نقشه‌هایِ هوشمندانه‌ای میریزد که انگشت به دهان هاج و واج بمانید!

کسانیکه اینجا هستند میدانند این Alice یکجور وسواس هم دارد جوریکه هر پیکی که میفرستد را سه روز, سه ماه, سه سال دیرتر میخواهد
بزداید. این چند روزه هم با اینکه ١٠٠% به شما قول میدهم, بخوبی و بفرزامی میدانست من تنها شمارش پیک‌ها را درست
کرده‌ام و هیچ پیکی را برنگردانده‌ام, هوشمندانه آمد از آب گل‌آلود ماهی گرفته و از این راه دوباره دسترسی برای زدایش بگیرد و مرا به
برگرداندن پیک‌هاش ایراخت (که گردانندگی بیاید اینجا داستان درست شود و دوباره مانند بار پیش {که آنبار هم من
پادرمیانی کرده و گذاشتم پیک‌هایش پاک شوند}) پیک‌هایش را با وسواس دیوانه‌وار اش, از نو بزداید.

خنده‌داریِ داستان اینجاست اگر همین را آنجا خواهشمندانه درخواست کند, گردانندگان برایش باسانی می‌انجامند (خود من زمانیکه گرداننده بودم بارها
انجافته‌ام), ولی آنچنان این روزها پلید و سیاه شده که میاید از این ترفند‌هایِ زیرکانه و آب‌زیرکاهانه میزند که هم لحن طلبکارانه اش را داشته باشد, هم به خواسته‌ اش برسد.

پارسیگر

sara
04-12-2014, 06:37 PM
آقا چرا همچین میکنید من کاملا جدی بودم :))))))

درود بر تمامی دوستان خوبم در سخنگاه دفترچه به ویژه بانو izabel دوست دیرین و خاص من :e303:

کافر_مقدس
04-12-2014, 08:04 PM
نه بابا من یه نفر دیگه ام, یه نفر یه نفره دیگه اس

سر سیبیل هایم شرط می بندم که کاربر "یه نفر" و "izabel" هر دو یه نفر هستند!

برای اثبات گفته ی خود دلایلی هم دارم

آواتار مشابه!

ادبیات مشابه!

نحوه ی پاسخ به پیک ها !

تابلو بودن!

ما همه بله، با ما هم بله؟! ما یک زمانی کارآگاهی بودیم برای خودمان!http://www.daftarche.com/images/imported/2013/07/8.gif

Mehrbod
04-12-2014, 08:57 PM
سر سیبیل هایم شرط می بندم که کاربر "یه نفر" و "izabel" هر دو یه نفر هستند!
برای اثبات گفته ی خود دلایلی هم دارم
آواتار مشابه!
ادبیات مشابه!
نحوه ی پاسخ به پیک ها !
تابلو بودن!
ما همه بله، با ما هم بله؟! ما یک زمانی کارآگاهی بودیم برای خودمان!http://www.daftarche.com/images/imported/2013/07/8.gif

نه برادر, izabel و sara از دوستان جای دیگر هستند!

کافر_مقدس
04-12-2014, 10:19 PM
نه برادر, izabel و sara از دوستان جای دیگر هستند!

جدی؟! خب چون شما می گویید باشد! حرف شما سند است برای ما !

ولی خب چون بلافاصله دمی پس از رفتن "یه نفر" این دو همگاه شدند کمی مشکوک شدم!

پارسیگر

Mehrbod
04-13-2014, 10:15 AM
جدی؟! خب چون شما می گویید باشد! حرف شما سند است برای ما !

ولی خب چون بلافاصله دمی پس از رفتن "یه نفر" این دو همگاه شدند کمی مشکوک شدم!

پارسیگر

آری, یه نفر یه نفر بیشتر نیست, همانجور که فاطمه فاطمه است (;

اکنون که به پارسیگویی هم گذر میزنی کافر جان, این چند تا برابرنهاد به گوش آشنا را هم در یاد داشته باش:

حرف = سخن, گفته | حرف = وات: این واژه ٤ وات دارد.
سند = برگه
بلافاصله = بیدرنگ, درجا, یکباره
مشکوک = گُمانمند, گُمانیگ, بدگمان, دودل
نفر = تن, کس
یه نفر = کسی, یک کس, یک کسی
افراد = تنان, کسان, مردم

از این تارنمایِ ساختِ من نیز میتوانی بهره‌بگیری که میاندیشم فیلتر هم نباشد: PN2 - x (http://pn2.paarsig.com/x)

پارسیگر

azarnoosh
04-13-2014, 03:58 PM
من نیز میخواهم پارسیگویی کنم .
کار بسیار خوب و نیکویی است البته این را نیز بگویم که برخی واژگانی که در این جستار ها برای جایگزینی پیشنهاد می شوند دور از زبان گفتار امروزی ماست ولی به هر روی می توان از بین اینها نزدیک ترین و بهترین واژگان را برابر بیگانه ی آن برگزید و جایگزین نمود .
پیش از این جستارهای ساختار شناسی زبان پارسیک را دیده ام و برخی پست ها را که دوستان در جریان همان پارسی نویسی و در همان راستا نگاشته اند را دنبال کرده ام .

پارسیگر

Crusader
04-13-2014, 06:06 PM
این دختره با این سن کم اش ١٠ تا آدم را بازی میدهد و چُنان نقشه‌هایِ هوشمندانه‌ای[١] میریزد که انگشت به دهان هاج[٢] و واج بمانید!

١٠ تا؟؟؟ این کودک روزانه با زندگی ۱۲۴ هزار مرد عاقل و بالغ بازی می‌کند! کجای کارید؟ :e402:
همین است که می‌گویم زنان برای مخ زدن جز چشمک و آمار دادن نیازی به کار ثانویه و «بازی» ندارند. اما خودشان را وهم برداشته که لابد چون ما بازیگران حرفه‌ای هستیم بازی برای آنان هم مستلزم است. اما اگر از من بپرسید به شما می‌گویم بازی منحصر به مردان است و اصلا زنان نباید بویی از آن ببرند، انجیل دختربازی می‌باید از چشمان دخترها پنهان باشد و محرمانه و سری در میان ما نگه‌داری شود.

iranbanoo
04-13-2014, 07:27 PM
من نمی‌دانستم برای او صف بسته‌اید و می‌خواستم از فرط بی‌شوهری کمی به او سگ‌محلی بدهم. اگرنه خوب بفرمایید دوست عزیز همانا مال من و شما ندارد!
میدانم در حال تمرین اعتماد به نفسید.ولی با عرض تاسف من با کس ندیده ها مراوده نمیکنم:)))
حتی .... تاری از سیبیل همایونی را هم نشانتان نمیدهیم :e409:
+ Nevermore

Crusader
04-13-2014, 07:42 PM
مرد که زیر حرفش نمی‌زند. اما باشه نفرستید!

iranbanoo
04-13-2014, 08:09 PM
مردی مگه به سیبیله؟:))

Dariush
04-13-2014, 09:10 PM
کنک کاری ها از تاپیک داریوش دار ه به تاپیک های دیگه هم کشیده میشه:))
هدفِ من از باز کردنِ آن جستار اینها بود:
1- فان
2- اندکی فروکاستن از بارِ روانی جستارهای دیگر؛ کاربران اگر می‌خواهند به هم بدوبیراه بگویند بروند آنجا هر چه می‌خواهند بگویند و اندکی تخلیه شوند و راحت‌تر بتوانند در جستارهای دیگر با هم گفتگو کنند.
3- بالا بردن تحمل کاربران تا دیگر با هر حرفی برافروخته نشوند!
ولی معمولا نتایج یک کار قابلِ پیش‌بینی نیستند:e404::e415:

Crusader
04-13-2014, 09:15 PM
عذاب وجدان لحظه‌ای امانم نمی‌دهد...

Waffen
04-14-2014, 04:20 AM
اینجا به کاربرهای بیشتری نیاز داره...

Theodor Herzl
04-14-2014, 06:10 AM
well , no shit!

Nevermore
04-14-2014, 03:21 PM
میدانم در حال تمرین اعتماد به نفسید.ولی با عرض تاسف من با کس ندیده ها مراوده نمیکنم:)))
حتی .... تاری از سیبیل همایونی را هم نشانتان نمیدهیم :e409:
+ @Nevermore (http://www.daftarche.com/member.php?u=251)

می دانستم این اندازه بی جنبه اید با شما شوخی نمی کردم،یک عکس سبیل که این حرفها را ندارد.:e057:

kourosh_bikhoda
04-14-2014, 06:53 PM
قبلن تکون میخوردی وصلت میکردن به بحث های سرمایه داری و سوسیالیسم. من به مهربد میگفتم تو چون سوسیالیستی آواتارت این شکلیه، اون میگفت تو چون سرمایه داری پارسی نمینویسی :e056: گوز و شقیقه حسابی جور بودند.

الان با غیبت حضرت مزدک بامداد این مساله تا حد زیادی از بین رفته و جاش رو به مسائل زن ستیزی و مزد ستیزی و اینها داده.

mosafer
04-14-2014, 07:38 PM
شما هم که همچون همیشه چنان از گناهانِ ما سخن می‌گویید که پنداری چون حوا انسانها را از بهشت‌شان محروم کرده‌ایم. تمامِ این گرفتاری‌هایی که فرمودید جمیعا مشمولِ 5 نفر هم نشده‌اند و کسی چون شما که مدتی نسبتا دراز اینجا رفت و آمد داشته و دیده‌اید که تقریبا تمامِ کاربرانِ فعالِ اینجا با هم ستیزهایی سخت داشته‌اند(که این یعنی این رفتارِ ما هرگز منحصر به مسلمانان نبوده و دوستانِ قدیمی و صمیمی هم اینجا بسا که بیش از همه اینجا با هم ستیزیده‌اند)، با این تکه‌پرانی‌های گاه و بیگاه‌تان چهره‌ی کاربری همیشه نق‌نقو را تصویر می‌کنید که بی آنکه کمترین تاثیر مفیدی در فضایی که هست داشته باشد برای هر نق‌ای به تنها چیزی که نیاز ندارد بهانه است. چیزی که هرگز تغییری نخواهد کرد حداقل همین رفتارِ من است. اگر قرار باشد اینجا به خاطرِ پررونق شدن مجبور شویم با ناز و نوازش ، پیش از هر انتقاد و پاسخی بگوییم «با عرض پوزش‌های بسیار، خواهشمندم گناهِ کبیره‌ی اشکال گرفتن از فرمایشات دُروارانه‌تان را بر منِ بی‌مقدار ببخشایید و ...» حداقل من ترجیح می‌دهم اینجا مرده و خاموش شود تا به آن روز برسد. کسی که آنقدر شهامت ندارد که برای عقایدش واردِ چنین بحث‌هایی شود و یک «چرند نگو» بشنود، همان بهتر که آن بیرون بماند. خودِ من هم تا همین جا بیش از اندازه‌ای که باید مراعاتِ برخی کسان را کرده‌ام و دیگر اعتقادی به این کار ندارم.

و اینکه از سخن گفتن پیرامونِ اینکه اینجا فلان‌طور و بیسارطور است دیگر واقعا بدم می‌آید، 150،000 داستان و تفسیر برای سرجمع 15 کاربرِ فعالِ اینجا ساخته شده! بنابراین زین پس اگر خواستید از این چیزها بگویید، نیم‌نگاهی به امضای من داشته باشید.

البته صحبت شما بیشتر مهر تایید بر صحبت من بود و سپاس بخاطر این:)
من قبل از اینکه کلا دفترچه را بشناسم با کاربرانش تعامل داشتم و این سایت بواسطه ی یکی از همین دوستان به من معرفی شد(البته برای ثبت نام)
من با عقاید شما نا اشنا نبودم و همچنین نوع برخورد دوستان
پس رفتار شما برای من تازگی ندارد و صحبتم از سر نق زدن نبود
فرمایشات دُروارانه‌ ی من فقط بخاطر برخورد اولیه شما با کاربرین بود ولی شما ربطش دادید به هر انچه خود مایل بودید
این گناه کبیره را بر شما میبخشم و نیازی نمیبینم قبل از سخن گفتن نه به امضای شما نگاه کنم نه سخن فردی دیگر،چون طبق فرمایشات دوستان اینجا مکان ازادی هست برای سخن گفتن ...

++
روزی مردی که سیمایی نا زیبا داشت مردم شهر را دور میدان جمع کرد و با صدای بلند از بقیه خواست تا دلیل دوریشان از او را بداند
کسی سخنی نگفت جز تعریف از بازوان قدرمند مرد و جلالش
رهگذری که از شهر میگذشت نزدیک شد و گفت:تو با حالتی طلبکارانه از بقیه میخواهی معایبت را بگویند و تو تغییر کنی؟هر گاه فهمیدی عیبت همینی ست که میبینی رفتار بقیه با تو تغییر خواهد کرد
مرد عصبانی شد و با ضربه ای او را کشت
دوباره فریاد براورد:من همانی هستم که هستم هر کس دوست ندارد از من دوری کند همین سه یاری که به همراه دارم برایم بس است....
(با اندکی تغییر)

cool
04-15-2014, 09:16 AM
اینجا به کاربرای باسواد نیازداره که ماشالاسباجتی دوستان هستند و مشکلی از این لحاظ احساس نمیکنم.
من خودم خیلی تبلیغ تالار دفترچه رو کردم اما به نظر من کار هرکسی نیست که در چنین تالارهایی فعالیت کند.در بحث های جدی این تالار رحمی در کار نیست!و معمولا بیشتر کاربرانی که در تالارهای مختلف دیده ام دنبال اشعار عاشقانه و مطالب چرت و پرت هستند.تالار دفترچه رو هم با صد تا از اونا عوض نمیکنم.
اسپاگتی نکنه پای این مسلمونای بیسواد به اینجا باز بشه اینقدر حرفهای کلیشه ای و چرت و پرت میگن که ادم از زنده موندنش پشیمون میشه.و اونوقت این تالار فرقی با بقیه تالارها نخواهد داشت.

Crusader
04-15-2014, 11:26 AM
بانو گشسب شما باید از دوستان آلیس باشید؟

بانو گشسب
04-15-2014, 11:34 AM
بانو گشسب شما باید از دوستان آلیس باشید؟

چطور؟ از کجا فهمیدی؟ :e105:

Crusader
04-15-2014, 11:41 AM
احتمالا باید از آن دوست جون جونی‌های او هم باشید. از یک جایی فهمیدم دیگر! :e405:
امیدوارم کمال همنشین در شما اثر نکرده باشد و به مواد افیونی تمایل نداشته باشید. :e410:

بانو گشسب
04-15-2014, 11:45 AM
لوس نشو. بگو دیگه! چه clue ای دادم که فهمیدی؟ حالا چرا جون جونی؟

Crusader
04-15-2014, 11:49 AM

لوس‌بازی منحصر به دخترهاست. بماند! اما از تفکرتان واضح است باید با هم جون جونی باشید. شما روزانه با زندگی چند پسر بازی می‌کنید؟ :e40a:

بانو گشسب
04-15-2014, 12:00 PM
شما روزانه با زندگی چند پسر بازی می‌کنید؟

مدتیه که دیگه دنبالش نیستم. قبلا بعضی اوقات از اینکه پسرهای زیادی اطرافم بودند و به من ابراز علاقه می کردند خسته میشدم و گاهی هم برایم سرگرم کننده بود. بیشترشان بتاچه بودند و دلم رو می زدند.
گاهی هم به قول معروف شیطون تو جلدم میرفت و براشون بازی طراحی می کردم. از اینکه به هر قیمتی حاضر میشدند سر تعظیم فرود بیارن و خودشون رو خوار و ذلیل کنند متنفر بودم. وقتی به این نقطه میرسیدن دیگه اثری از من عمرا پیدا می کردند.

Mehrbod
04-15-2014, 12:05 PM

now, isn't he just so smart and adorable? :)

Mehrbod
04-15-2014, 12:08 PM
اینجا به کاربرای باسواد نیازداره که ماشالاسباجتی دوستان هستند و مشکلی از این لحاظ احساس نمیکنم.
من خودم خیلی تبلیغ تالار دفترچه رو کردم اما به نظر من کار هرکسی نیست که در چنین تالارهایی فعالیت کند.در بحث های جدی این تالار رحمی در کار نیست!و معمولا بیشتر کاربرانی که در تالارهای مختلف دیده ام دنبال اشعار عاشقانه و مطالب چرت و پرت هستند.تالار دفترچه رو هم با صد تا از اونا عوض نمیکنم.
اسپاگتی نکنه پای این مسلمونای بیسواد به اینجا باز بشه اینقدر حرفهای کلیشه ای و چرت و پرت میگن که ادم از زنده موندنش پشیمون میشه.و اونوقت این تالار فرقی با بقیه تالارها نخواهد داشت.

دست بردارید از نوشابه باز کردن. چهارتا آدم فرهیخته چهارتا آدم فرهیخته بیشتر نیستند,
تا ابد که نمیشود چیزهای تکراری و همیشگی را توتی‌وار ad infinitum ad nauseam گفت و گفت و بازگفت.

سخنگاه به کاربر می‌نیازد, همانجور که باغ به دار.

پارسیگر

بانو گشسب
04-15-2014, 12:11 PM

نه آنچنان هم! تا آلیس نیومده و ازم شاکی نشده اعتراف کنم که آلیس رو همین جا فقط تو دفترچه میشناسم. :e404:
اینی که گفتم بلوف بود دوستان.

Crusader
04-15-2014, 12:23 PM
مدتیه که دیگه دنبالش نیستم. قبلا بعضی اوقات از اینکه پسرهای زیادی اطرافم بودند و به من ابراز علاقه می کردند خسته میشدم و گاهی هم برایم سرگرم کننده بود. بیشترشان بتاچه بودند و دلم رو می زدند.
گاهی هم به قول معروف شیطون تو جلدم میرفت و براشون بازی طراحی می کردم. از اینکه به هر قیمتی حاضر میشدند سر تعظیم فرود بیارن و خودشون رو خوار و ذلیل کنند متنفر بودم. وقتی به این نقطه میرسیدن دیگه اثری از من عمرا پیدا می کردند.
مردان ذلیل واقعا لکه‌ی ننگی برای مرد و مردانگی هستند. این نازک‌صدایان واقعا فکر می‌کنند تسلیم شدن در مقابل دختران باعث فاتح آمدن به آن‌ها می‌شود! تاسف‌آور است...

نه آنچنان هم! تا آلیس نیومده و ازم شاکی نشده اعتراف کنم که آلیس رو همین جا فقط تو دفترچه میشناسم.
اینی که گفتم بلوف بود دوستان.
سرکار می‌گذارید؟ :e402:
اما می‌دانم یکی از بانوان اینجا دوست نزدیک اوست، فکر کردم باید شما باشید.

به هیچ وجه. من معمولا در این موارد داغون هستم و تعجب کرده بودم که حدسم درست از آب درآمده است!

بانو گشسب
04-15-2014, 12:31 PM
Mehrbod (http://www.daftarche.com/members/mehrbod-14/) چرا این شمارش پست هاتو پایین تر نمیاری مثلا بذارش رو 7700. اینطوری خیال ما هم راحت تر میشه.:e303:

google
04-15-2014, 01:08 PM
3944
واقعا رفتتش؟

mosafer
04-15-2014, 02:04 PM
دست بردارید از نوشابه باز کردن. چهارتا آدم فرهیخته چهارتا آدم فرهیخته بیشتر نیستند,
تا ابد که نمیشود چیزهای تکراری و همیشگی را توتی‌وار ad infinitum ad nauseam گفت و گفت و بازگفت.

سخنگاه به کاربر می‌نیازد, همانجور که باغ به دار.

پارسیگر

خوب است حداقل افرادی هستند که دوست دارند حقیقت را ببینند و خود را پشت تعاریف پنهان نکنند و دوباره سر در لاک خود فرو نبرند

بانو گشسب
04-15-2014, 02:23 PM
من یه سوال داشتم: چرا اینجا میگه 6 کاربر همگاه هستند؟ 5 هموند و 7 مهمان و 8 موتور جست و جو...عدد 6 از کجا میاد؟

3948

Mehrbod
04-15-2014, 04:26 PM
من یه سوال داشتم: چرا اینجا میگه 6 کاربر همگاه هستند؟ 5 هموند و 7 مهمان و 8 موتور جست و جو...عدد 6 از کجا میاد؟

3948

میترسم درست اش کنم فردا بگویند پستهای گربه ملوس را برگردانده‌ام!! (:

پارسیگر

Mehrbod
04-15-2014, 04:47 PM
خوب است حداقل افرادی هستند که دوست دارند حقیقت را ببینند و خود را پشت تعاریف پنهان نکنند و دوباره سر در لاک خود فرو نبرند

ماهیگیری از آب گل آلود مسافر جان؟

آماج اینجا (دستکم برای من) شلوغ کردن برای شلوغ کردن نیست, آماج یافتن خردگرایان و اندیشمندان و فرهیختگان ابرهوشمندی است که یک پایگاه
خردگرایی از اینجا دربیاید. زاب "مسلمانی" هم هیچجوره با دیگریها جور نیست و از همینرو, بود و نبود دیندار و مذهبی دگرسانی‌ای نمیبخشد.

پارسیگر

Mehrbod
04-15-2014, 05:18 PM
از خودم در راستای در راستای تصویب طرح پیشگیری از کاهش رشد جمعیت در کشور
اینم ورژن اصلی که ایده رو ازش گرفتم:

فتوشاپ ات خوب بی کم و کاست بود‌ها! هم بازاریاب, هم فتوشاپگر؟ دیگه چی ها تو آستین داری آرش! (;

Crusader
04-15-2014, 05:46 PM
واقعا رفتتش؟

گویا با دوستشان آلیس فروم را ترک کردند... !

undead_knight
04-15-2014, 05:56 PM
فتوشاپ ات خوب بی کم و کاست بود‌ها! هم بازاریاب, هم فتوشاپگر؟ دیگه چی ها تو آستین داری آرش! (;
به دومی نزدیک ترم ولی اون هم نیستم:))
به قولی آندد این همه است و این همه آندد نیست:))

mosafer
04-15-2014, 08:11 PM
ماهیگیری از آب گل آلود مسافر جان؟

آماج اینجا (دستکم برای من) شلوغ کردن برای شلوغ کردن نیست, آماج یافتن خردگرایان و اندیشمندان و فرهیختگان ابرهوشمندی است که یک پایگاه
خردگرایی از اینجا دربیاید. زاب "مسلمانی" هم هیچجوره با دیگریها جور نیست و از همینرو, بود و نبود دیندار و مذهبی دگرسانی‌ای نمیبخشد.

پارسیگر

این آب زیاد هم گل آلود نیست جناب مهربد (:
همینکه بدانید برخی تعریف و تمجیدها نوعی نوشابه باز کردن ست خود،کفایت میکند:e405:

بانو گشسب
04-15-2014, 09:02 PM
میترسم درست اش کنم فردا بگویند پستهای @گربه ملوس را برگردانده‌ام!! (:

پس یک جای کار می لنگد.
بیخودی لیلی به لالای گربه ملوس و دوستان نذارید!

sonixax
04-15-2014, 09:25 PM

سه آمار مختلف => سه نشست (Session) مختلف با سه تاریخ انقضاء مختلف => عدم به روز رسانی و هماهنگی درجا و فوری.

چیز مهمی نیست.

Russell
04-16-2014, 08:37 AM
تا ابد که نمیشود چیزهای تکراری و همیشگی[١] را توتی‌وار ad infinitum ad nauseam گفت و گفت و بازگفت.

سخنگاه به کاربر می‌نیازد[٢], همانجور که باغ به دار.

خب چندتا آدم فرهیخته‌یِ جدید می‌خواهیم که تا 3 سال دیگر اینجا حداقل مثل قبل بماند دیگر. من و تو هم که پیر پاتال محسوب می‌شویم و شاید بیاییم برای بار 2079‌ام درباره‌یِ معنای "دوستی" و "اخلاق" و "عدم قطعیت" واینها تو سر و کله‌یِ هم بزنیم !!

بجای بحث درباره‌یِ خداحافظی و آویختن کفش به فکر بازیکن سازی باش lol

Mehrbod
04-16-2014, 01:17 PM
بجای بحث درباره‌یِ خداحافظی و آویختن کفش به فکر بازیکن سازی باش lol

من بازیکن کارکشته نیستم, آن اندازه‌ای که میدانم هم به کار کمتر کسی توی ایران میاید!

خب چندتا آدم فرهیخته‌یِ جدید می‌خواهیم که تا 3 سال دیگر اینجا حداقل مثل قبل بماند دیگر. من و تو هم که پیر پاتال محسوب می‌شویم و شاید بیاییم برای بار 2079‌ام درباره‌یِ معنای "دوستی" و "اخلاق" و "عدم قطعیت" واینها تو سر و کله‌یِ هم بزنیم !!

:e00e: :21:

http://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/118.jpg

پس بزار جوون‌ها جای ما را بیآکنند!

Russell
04-16-2014, 01:43 PM
من بازیکن کارکشته نیستم, آن اندازه‌ای که میدانم هم به کار کمتر کسی توی ایران میاید!

بازیکن‌هایِ نچندان کارکشته بوده‌اند که سرمربی بزرگ شده‌اند !!

3954

cool
04-16-2014, 02:35 PM
تا ابد که نمیشود چیزهای تکراری و همیشگی[١] را توتی‌وار ad infinitum ad nauseam گفت و گفت و بازگفت.

سخنگاه به کاربر می‌نیازد[٢], همانجور که باغ به دار.
اگر شما دنبال این هستید که با چند تا مسلم بحث کنید تالار های زیادی وجود داره.مهند این است که این تالار به لجن کشیده نشه.اگر اینجا چند تا مسلم بیان و شما باهاشون بحث کنید بحث های تکراری و کلیشه ای رد و بدل میشه.شما که با مسلم جماعت زیاد بحث کردید و میدونم متوجه منظورم میشی
این سخنگاه به کاربر نیاز داره اما نه هر کاربری

Theodor Herzl
04-16-2014, 10:52 PM
یکی‌ از دلایلی که اینجا مسلمان‌ها نیستند این هست که جایی که سرکوب و سانسور اسلامی وجود نداشته باشه اینها بحث نمیکنند ، مثلا همین کاربر که از انجمن افسران اینجا اومده بود یکدفعه ۳۰ تا پست ضدّ اسلام را برای حذف گزارش داده بود! که آخرش هم هوچی گری کرد و رفت چون فهمید اینجا مقدسات وجود نداره ،

Dariush
04-17-2014, 04:43 PM
چقدر پست به دفترچه بدهکارم من:e108:
به راستی زمان بر من تنگ آمده!

Theodor Herzl
04-17-2014, 05:01 PM
یک نفر گفته بود می‌‌خواهد در مورد دهه ۶۰ یک جستار باز کند ، خوشحال می‌شویم این کار صورت بگیره که از زهرا رخت شور گرفته تا نخست‌وزیر امام و خلخالی و لاجوردی را کشیده بزنیم!

undead_knight
04-17-2014, 05:39 PM
یک نفر گفته بود می‌‌خواهد در مورد دهه ۶۰ یک جستار باز کند ، خوشحال می‌شویم این کار صورت بگیره که از زهرا رخت شور گرفته تا نخست‌وزیر امام و خلخالی و لاجوردی را کشیده بزنیم!
من بودم:))
هدف من کلی تر بود،مشکلی با اینکه شما دشمنی های جزئی رو دنبال کنید ندارم:))
فرقی هم نداره کی تاپیکش رو بزنه ولی اصل اون تاپیک پرداختن به وضعیت اجتماع بود که سیاست جزئی از اونه.

sonixax
04-17-2014, 11:04 PM
هدف من کلی تر بود،

مثلن ؟!

undead_knight
04-17-2014, 11:13 PM
مثلن ؟!
وضعیت جامعه،مدارس،دانشگاه ها،محل های عمومی،محدودیت ها،قوانین احمقانه و... تاپیکشو بزنم/بزنند مشخص تر میشه.

کافر_مقدس
04-17-2014, 11:53 PM
کاربری که از انجمن افسران اینجا اومده بود یکدفعه ۳۰ تا پست ضدّ اسلام را برای حذف گزارش داده بود!

http://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/7.gif

Theodor Herzl
04-18-2014, 03:47 AM
یک مهربد با حروف پارسی عضو جدید شده است ، ایشان کیست؟

مهربـد
04-18-2014, 08:51 AM
نامم مهربد است دوست عزیزم

کافر_مقدس
04-18-2014, 09:57 AM

نامش مهربد است دوست عزیز! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/07/9.png

مهربـد
04-18-2014, 04:22 PM
چجوری میتونم فرتوری برای نام کاربریم -آواتار- انتخاب کنم؟ هرچه میگردم کمتر می یابم. شاید برای نوهموندان غیر فعال است..

Crusader
04-18-2014, 05:58 PM
می‌خواهید بگویید که تازه وراد هستید و هنوز شیوه‌ی استفاده از انجمن را نمی‌دانید؟ کاملا واضح است که کاربر «یه نفر» هستید، نیازی نیست فیلم بازی کنید. مدیران می‌توانند به نحوی چنین کاربرانی را شناسایی کنند؟

Persepolis
04-18-2014, 07:01 PM
امید جان این دوست ما Alice کجاست؟! اگر هنوز تحویلت میگیره بهش بگو پرسپولیس میگه پَ کجایی بیا؟!

مهربـد
04-18-2014, 07:12 PM
می‌خواهید بگویید که تازه وراد هستید و هنوز شیوه‌ی استفاده از انجمن را نمی‌دانید؟ کاملا واضح است که کاربر «یه نفر» هستید، نیازی نیست فیلم بازی کنید. مدیران می‌توانند به نحوی چنین کاربرانی را شناسایی کنند؟
منظورت منم؟
تازه وراد یعنی چی؟

Crusader
04-18-2014, 07:20 PM
@امید جان این دوست ما @Alice کجاست؟! اگر هنوز تحویلت میگیره بهش بگو پرسپولیس میگه پَ کجایی بیا؟!

با او صحبت کردم، اما دلش از این سایت خیلی خون بود و پشت سر برخی کاربران دشنام می‌داد! :e414:
فکر نمی‌کنم اینجا بیاید. بله پیامتان را به او می‌رسانم.

منظورت منم؟
تازه وراد یعنی چی؟

بله. :e530:

مهربـد
04-18-2014, 07:30 PM
اکی

Crusader
04-18-2014, 07:32 PM
پس جنبه داشته باشید و آی دی سازی فله‌ای هم نکنید دخترم.

iranbanoo
04-18-2014, 07:55 PM
کاربر چینی ندیده بودیم که دیدیم:)))

undead_knight
04-18-2014, 08:55 PM
امید جان شما که گفته بودید در زمینه اینجور حدس ها زیاد اشتباه میکنید:)))

sonixax
04-19-2014, 03:28 PM
سیاسی اش نکنید! | یادداشت های اصغر کریمی (http://asqarkarimi.wordpress.com/2014/04/18/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B4-%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF/)

سیاسی اش نکنید”، “شلوغ نکنید”، “رسانه ایش نکنید”! اینها کدهای یک جنبش سیاسی معین است، جنبش ملی اسلامی، جنبش حفظ نظام، جنبشی که یک سرش دو خردادی ها هستند و سابقه شان را در شکل دادن به حکومت و قتل عام های دهه شصت همه به یاد دارند و سر دیگرش جبهه ملی چی ها، توده ای ها و اکثریتی ها، خیل روشنفکران و نویسندگان و ادبا و شعرا و هنرمندان این جنبش از دولت آبادی تا شیرین عبادی و محافل و “شخصیت”های این جنبش در داخل و خارج کشور.
منظور از شلوغ نکنید و سیاسی اش نکنید این است که قوه قضائیه را تحریک نکنید، با نفس قصاص و اعدام و سنگسار کاری نداشته باشید، با بنیادهای حکومت در نیفتید و کلا فعالیت غیر قانونی و سرنگونی طلبانه نکنید. در جامعه ای که همه چیز سیاسی است، عبارت “سیاسی اش نکنید” دفاع شرمگین از حکومت است. انگار قوانین قصاص و مجازات اسلامی سیاسی نیست! انگار قوه قضائیه سیاسی نیست! انگار اعدام ها سیاسی نیست، انگار دستگیری رهبران کارگری و مخالفین سیاسی و عقیدتی سیاسی نیست و انگار “سیاسی اش نکنید” و دخیل بستن به بخش هائی از حکومت و در عوض نفرت پراکنی علیه کمونیست ها، سیاسی ترین تعرض به مبارزه مردم نیست. مخاطب مجهول اینها سرنگونی طلبان و مشخصا حزب کمونیست کارگری است. میگویند شلوغ کردید دلارا و شهلا جاهد اعدام شدند، یعنی اگر شلوغ نمیکردید و کمپین نمیگذاشتید و برای قوه قضائیه و مقامات راه در روئی میگذاشتید اینها اعدام نمیشدند. نمیگویند چگونه اعدام نمیشدند، خودشان که مشغول اعتراضی و حتی خواهش و التماسی هم نبودند. آیا توهمی به قوه قضائیه دارند، آیا اینقدرها هم حکومت را بیرحم نمیدانند؟ نه، مساله این نیست. نگرانی آنها از این است که سرنگونی طلبی با این کمپین ها رشد کند و جریاناتی مثل کمیته بین المللی علیه اعدام و مینا احدی و حزب کمونیست کارگری توجه و سمپاتی مردم را به خود جلب کنند. اینها هر قدر هم از جمهوری اسلامی دلخور باشند، آرمانها و توقعات آنها از جمهوری اسلامی و قوانین آن جلوتر نمی رود و نمی خواهند بقای رژیم زیر سوال رود. بعضی شان آدم های بدی هم نیستند و اینطور نیست که واقعا دوست داشتند دلارا و شهلا به دار کشیده شوند. ولی اگر قرار است با نجات آدم ها حزب کمونیست کارگری نفوذش بیشتر شود چه بهتر که اینها اعدام شوند تا همگان بفهمند که کمپین و فشار سیاسی راهش نیست! که از حزب کمونیست کارگری حمایت نکنید، اینها خطرناکند، حتی از حکومت خطرناک ترند! در واقع حکومت میزند و میکشد و هنگامی که شما علیه این آدمکشی سر و صدا میکنید عده ای متعلق به جنبشی در حاشیه حکومت، شما را به آرامش و خونسردی دعوت میکنند و بی بی سی شان سانسورتان میکند و مطلب پشت مطلب علیه تان مینویسد.

واقعیت این است که کمپین های ما علیرغم دستاوردهای سیاسی مهمی که داشته است، که بعدا در این مورد توضیح میدهم، اما در مواقعی هم نتوانسته است به هدف مشخص خود یعنی نجات برخی محکومین به اعدام دست یابد. و اتفاقا یک هدف جمهوری اسلامی این است که بگوید کمپین کردند و ما را تحت فشار قرار دادند و راه عقب نشینی برای ما نگذاشتند و با این بهانه جنایت خود را توجیه کند. به ملی اسلامی ها هم باروت بدهد علیه ما لجن پراکنی کنند و جنایت حکومت را دستمایه تبلیغات خود علیه این کمپین ها کنند.

شهلا و دلارا و بهنود را متاسفانه نتوانستیم نجات بدهیم چون نتوانستیم خیلی ها را که بالقوه علیه اعدام هستند، به میدان بیاوریم. اما هزینه این اعدام ها را برای حکومت بالا بردیم. از اول مه ٨٨ تاکنون دلارا و شهلا جاهد و بهنود شجاعی و بیش از دو هزار نفر دیگر را کشتند. اینها همه شهلا و دلارا و بهنود بودند اما حتی اسمشان را کسی نشنید و خانواده های آنها در سکوت و خلوت خود گریستند. ملی اسلامی ها هم ککشان نگزید. اگر اسم و عکس و مشخصات و سایر وجوه انسانی این سه نفر هم اینطور عمومی نشده بود اینها هم سه “عدد” دیگر میشدند کنار دو هزار و خرده ای عدد دیگر. ملی اسلامی های عزیز هم با خیال راحت تری کار خودشان را میکردند و توی دردسر فعالیت علیه ما نمی افتادند!

اهداف و دستاوردهای کمپین های ما علیه اعدام:

هدف ما این است که جلو اعدام را بگیریم، که جنایتکارانه بودن اعدام را با گوشت و پوست و احساس نشان بدهیم، خواست لغو مجازات اعدام را هرچه بیشتر عمومی کنیم، نشان بدهیم اعدام هر انسانی در هر نقطه دنیا که انجام شود قتل عمد دولتی برای مرعوب کردن مردم است اما جمهوری اسلامی رسما و قانونا بیگناهان را اعدام میکند. برای اینکار کیس های معینی را که قابلیت بیشتری برای بسیج افکار عمومی دارد برجسته میکنیم، حول آن کمپین راه می اندازیم، محکومین به اعدام را با اسم و رسم و عکس و گوشه هائی از زندگی شان به مردم معرفی میکنیم، به افراد گمنام و تحقیر شده و شکنجه دیده شخصیت و هویت میدهیم، جمهوری اسلامی را به عنوان قاتل اصلی و بانی همه خشونت های موجود و زمینه ساز قتل ها و تجاوزها در جامعه می شناسانیم و احساسات انسانی مردم را علیه آدمکشی دولتی بر می انگیزیم. هم افکار عمومی را به حرکت درمیآوریم هم دولت ها و نهادهای بین المللی را با اتکا به بسیج افکار عمومی وادار به عکس العمل میکنیم. هم افراد معینی را از مرگ نجات میدهیم و هم از طریق کل فعالیتمان فرهنگی را علیه اعدام شکل میدهیم و هزینه اعدام ها را برای جمهوری اسلامی در ایران و در سطح بین المللی بالا میبریم و حتی آنجا که موفق به جلوگیری از برخی اعدام ها نمیشویم، زمینه را برای فعالیت های بعدی علیه اعدام آماده تر میکنیم. بدون این فعالیت ها نه کبرا را کسی میشناخت نه نازنین فاتحی و سکینه و افسانه و محمدرضا حدادی و نه خیلی های دیگر را. اینها هم اعداد بیجانی میشدند در کنار دیگر اعداد.

به یمن فعالیت های مستمر و هرروزه علیه اعدام، امروز جنبشی علیه اعدام شکل گرفته است که انعکاس آنرا در صفوف حکومت و رسانه هایش هم میتوان به وضوح شاهد بود. طیف بیشتری شروع به فعالیت کرده اند. ملی اسلامی ها هم تحت این فشارها و برای اینکه عقب نیفتد لگام (لغو گام به گام علیه اعدام) را براه انداخت و برخی شخصیت هایش به زبان الکن خودشان شروع به عکس العمل کرده اند. خانواده های محکومین به اعدام حق به جانب تر زبان به اعتراض گشوده اند، خانواده های مقتول بیشتری هدیه جمهوری اسلامی یعنی طناب داری که به آنها میدهد را دارند پس میزنند. در سطح بین المللی کلی افکار سازی شد و فشارهای بین المللی علیه جمهوری اسلامی بیشتر شد. و مهم این که انسان هائی را نجات دادیم و جمهوری اسلامی را کنار دیوار گذاشتیم، تسلیم اش کردیم و ضعف و زبونی اش را در مقابل مردم به نمایش گذاشتیم.

کشمکش دو جنبش سیاسی:

این یک جنگ تمام عیار است با جمهوری اسلامی و تا این حکومت زنده است ادامه خواهد یافت. اما یک جنبه مهم جنگ ما نیز رسوا کردن ملی اسلامی ها و خنثی کردن تشبثات آنها است. اینها یک خاکریز مهم حکومتند و کشمکش با آنها در عرصه های مختلف مبارزه مردم جریان دارد. آنها برای حفظ نظام میجنگند و ما برای سرنگونی آن. آنها تلاش میکنند در میان مردم نسبت به جناح ها و شخصیت هائی در حکومت توهم ایجاد کنند و ما تلاش میکنیم ماهیت یکسان کل حکومت اسلامی را به همگان نشان بدهیم، آنها فرهنگ سکوت و گلایه کردن را دامن میزنند و ما فرهنگ اعتراض و بقول آنها شلوغ کردن و اتکا نکردن به مقامات و ارگانهای حکومت را. ما تلاش میکنیم هر مبارزه ای هرچند کوچک، رسانه ای شود، توجه بقیه مردم را جلب کند، مردم وعده های توخالی را باور نکنند، علیه دستگیری رهبرانشان عکس العمل نشان بدهند، آنها را به جامعه بشناسانند و کوتاه نیایند، تسلیم نشوند، اتحادشان را حفظ کنند و جبهه خود را در مقابل کل حکومت تقویت کنند. و اتفاقا یک دستاورد ما در جریان مبارزه، پیشروی جنبش عدالت طلبی و آزادیخواهی و تضعیف جنبش اصلاح حکومت بوده است. جنبشی که از هر حرکت رادیکال مردم وحشت دارد.

و این صرفا به کشمکش در عرصه اعدام محدود نیست و در همه عرصه های مبارزه مردم از جمله مبارزه هرروزه کارگران جریان دارد. عبارات شلوغش نکنید، با رسانه های خارج تماس نگیرید، با اپوزیسیون تماس نگیرید و اجازه ندهید در مبارزه تان دخالت نکنند، سعی کنید از طرق قانونی خواست هایتان را پیگیری کنید، آنجا هم در هر اعتصاب و اعتراضی شنیده میشود. در جنبش کارگری این رسالت را شوراهای اسلامی بعهده دارند. در دانشگاهها، در اعتراضات معلمان، در جنبش رهائی زن و همه جا این جنبش علیه طیف رادیکال سمپاشی میکند. زیبائی و نقطه قوت جامعه ایران تحت حاکمیت یکی از سیاهترین حکومت های تاریخ، در اعتراض رایکالی است که از هر منفذ جامعه بیرون میزند و ملی اسلامی ها که توان خفه کردن آنرا ندارند تلاش میکنند آنرا ضعیف و زمین گیر کنند.

بی بی سی نمونه یک رسانه حامی این خط است که به شیوه های مرموز و کثیفی از جمله با سانسور بدون استثنا تمام کمپین های ما و برعکس هایلایت کردن سیستماتیک چهره های گردگرفته ملی اسلامی با جان و دل مایه میگذارد. یکی از نویسندگانی که بی بی سی به تبلیغ نظرات گهربارش کمر همت بسته فردی به نام علی عجمی است که گفته است: “پرونده های مربوط به قصاص انتخاب خوبی برای مبارزه با اعدام نیست چون قصاص کاملا در اختیار قوه قضائیه و دادستانی نیست و شاکی خصوصی دارد”. شرم واقعا چیز خوبی است. اولا لطفا انتخاب کیس ها را به مخالفین اعدام بسپارید خودشان بلدند چه کیس هائی را انتخاب کنند. مبصر لازم ندارند. ثانیا، طناب دار را قوه قضائیه مظلوم شما به شاکی خصوصی داده است. آیا فهم این مساله ساده واقعا برای شما و حضرات گرداننده بی بی سی دشوار است؟ ایشان همچنین فرموده اند: “رویکرد رسانه های گروهی نیز به شکلی بوده است که در اکثر موارد از قربانیانی که متهم به قتل و محکوم به اعدام بوده اند فرشته های بیگناهی ساخته است. دلارا دارابی، بهنود شجاعی و سکینه محمدی آشتیانی سه متهم به قتلی بودند که در عرصه رسانه ها به هنرمند نقاش، جوان بیگناه، و زن مظلوم مبدل شدند. در پرونده ریحانه جباری نیز رگه های محکمی از چنین رویکردی قابل مشاهده است”. باز هم واقعا شرم! کسی اینها را فرشته معرفی نکرده است اما در کدام دادگاه و با کدام رسیدگی عادلانه ثابت شد که اینها قاتل بوده اند و بیگناه و مظلوم نبوده اند؟ جز این است که جمهوری اسلامی و رسانه هایش همه اینها را به خورد شما و بی بی سی محترمتان داده است؟ در مقابل جمهوری اسلامی و قوه قضائیه و رسانه هایش که اینها را بعنوان قاتل و یا زن بدکاره معرفی کرده است، توقع دارید که فعال علیه اعدام هم اول آنها را بعنوان موجودات بیرحم و آدمکش معرفی کند و بعد برایشان کمپین کند؟ بنازم آن فکر عمیق تان را! فعالین علیه اعدام لازم است اولا کل آن شرایط جهنمی را که جمهوری اسلامی و قوه قضائیه و قوانین قضائی اش بر جامعه حاکم کرده را افشا کند، ناعادلانه بودن قوانین و دادگاههای جمهوری اسلامی را افشا کند و در مقابل تصویری که حکومت از قربانیان خود بعنوان جانی و فاحشه و غیره میدهد وجوه انسانی آنها را به جامعه معرفی کند، به ضدانسانی بودن قتل دولتی به اسم جامعه و آنهم به شیوه جمهوری اسلامی، گوشت و پوست بدهد، توجه جامعه را جلب کند و برای نجات محکومین تلاش کند. اعلام کند که آنها که بر مسند قضا نشسته اند خود در قتل هزاران کمونیست شریف و هزاران بیگناه دیگر دست داشته اند. فهم اینها اگر کسی پیش فرض هایش را از قوه قضائیه نگرفته باشد مطلقا دشوار نیست. شما منتقد جمهوری اسلامی و سیستم سراپا غیر انسانی و جنایتکارانه قضائی اش نیستید مانند هر اصلاح طلب دیگری حداکثر خواهان تغییر برخی گوشه و زوایای آن هستید و چنین تغییراتی را برای جمهوری اسلامی و تداوم عمرش مفید و مناسب میدانید تا بتوانید با دردسر کمتری از آن حمایت کنید. همین.

چند کلمه خطاب به آزادیخواهان:
کمپین نجات ریحانه بار دیگر نشان داد که اولا خط رادیکال قدرت بیشترین بسیج را دارد و ثانیا، اصطلاح طلبان رنگارنگ را میتوان منزوی و حتی وادار کرد پشت جبهه رادیکال، گرچه لنگان لنگان و با اکراه، تکانی بخورند. باید نیروی بالقوه سرنگونی طلبی را از دایره تاثیر جنبش اصلاح طلبی بیرون کشید و این وظیفه بر دوش کل جنبش آزادیخواهی است. این وظیفه مهم است چون برای نجات محکومین به اعدام، برای پیشروی اعتراضات دانشجویان و کارگران و زنان و کل جامعه مهم است، چون برای سرنگونی حکومت و شکل دادن به یک حکومت انسانی مهم است. این البته صرفا با بحث و ترویج و موضعگیری سیاسی عملی نیست. باید جنبش مان را در همه عرصه ها تقویت کنیم، به خواست های روشن مسلح کنیم، ابتکار عمل را در همه زمینه ها بدست بگیریم، موش دوانی ملی اسلامی ها و رسانه های خبیثی مثل بی بی سی را بی امان افشا کنیم و هژمونی چپ و آزادیخواهی را همه جا تامین کنیم. نقطه ضعف مهم جنبش ملی اسلامی که رسواکننده آن است نزدیکی اش به حکومت و مخالفتش با سرنگونی و انقلاب است. وجود این جنبش مدیون حکومتی به غایت ارتجاعی و سرکوبگر است و با سرنگونی این حکومت عمر این جنبش نیز به پایان خواهد رسید. و نقطه قوت جنبش آزادیخواهی کوتاه نیامدن در مقابل حکومت و دست گذاشتن روی بنیادی ترین نیازهای اکثریت مردم است. با تمام قوا و در همه عرصه ها پرچم مطالبات حق طلبانه را بلند کنیم و نیروی بیکران مردم رنجدیده را حول آن گردآوریم.
یک مقداری توهم زده ولی در کل خوب گفته :e00e:

مهربـد
04-19-2014, 05:57 PM
امید جان شما که گفته بودید در زمینه اینجور حدس ها زیاد اشتباه میکنید:)))
من نه یه کسم نه یه نفر نه هرکس و نه هیچکس و ..
مهربد هستم. عضو جدید انجمن
شوربختانه با بی مهری هموندان انجمن روبرو شدم

Theodor Herzl
04-19-2014, 06:27 PM
بانو شیرین فکر کنم اولین بانویی هست که از ابتدای انجمن اینجا بوده ، گفتم یک تشکر از ایشان بکنیم که همیشه کاربر خوبی‌ بودند و مثل بقیه نسوان drama درست نکردند! دست نقی‌ به همراهت آبجی‌!:e00e::e106:

shirin
04-19-2014, 06:31 PM
سپاس کسری جان. لطف داری :e306: در کل آدم بی حاشیه ای هستم :e414:

sonixax
04-19-2014, 07:28 PM
من نه یه کسم نه یه نفر نه هرکس و نه هیچکس و ..
مهربد هستم. عضو جدید انجمن
شوربختانه با بی مهری هموندان انجمن روبرو شدم

شوربختانه حتا نام کاربری شما در تضاد با قوانین سایت میباشد :

۰۶ - استفاده از نامهای حقوقی و حقیقی در صورتی که به کاربر اختصاص نداشته باشند ، نام های مشکوک، کدهای کاربری که بصورت گول زننده ای شبیه کدهای کاربری دیگر است در کد کاربری .

از آنجایی که در این چند روز اخیر شما تنها کاربری هستید که بر خلاف قوانین تائید شده و ما بقی همگی بَن شدند به خاطر نقض قوانین تارنما.
و روند ساخت فله ای شناسه کاربری توسط برخی ترولهای قدیم چندان هم ایراد این اتهام به شما بیجا نیست!

کافر_مقدس
04-20-2014, 11:09 PM
خوب انقدر از مواضع خود مطمئن هستید چرا مناظره نمی‌کنید؟

چونکه زیرا برای اینکه! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/07/9.png

همانطور که گفتم فرنودش این است که در گفتگوهای پیشین خود بسیار سفسته می کنید و به هر ترتیب شده کوشش می کنید گوزن(!) را به شقیقه پیوند بزنید!

تازه این نکته ی مثبت داستان است، حال اگر مانند میلاد ناسزا نگویید و برچسب نزنید و شلوغ بازی درنیاورید!

کوروش هم گزینه خوبی هست ، ولی‌ من هنوز از موضع کامل او در این مورد اطلاع ندارم ، موضع شما مشخص است

خب کاری ندارد که، با موضع او هم آشنا می شوید.

می ترسید شکست بخورید؟! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/04/2.gif

نترس دوست من! پذیرش شکست اولین گام برای رسیدن به حقیقت است!http://www.daftarche.com/images/imported/2014/03/7.gif

پارسیگر

Theodor Herzl
04-20-2014, 11:20 PM
شما من فکر می‌کنم رابطه احساسی‌ با میر حسین داری ، نمی‌خواهی چیزی رو قبول بکنی‌ ، مثل کسی‌ که ذوب شده در ولایت هست ، شما هم ذوب شده در میر حسین هستی‌ و چون جنبش سبز رو از نزدیک دیدی یک تاثیر احساسی‌ شدیدی روت گذاشته که مشکلات رهبرش رو نمی‌خواهی ببینی‌ ، بهر حال خرد اگر انتخاب شما باشد ، از مناظره هراسی نباید داشته باشید ، من خودم ۲-۳ بار تغییر موضع اساسی‌ دادم چون فهمیدم اشتباه می‌کردم ، مثلا من اینجا ۶ ماه از فمینیسم دفاع می‌کردم الان دیگه نمیکنم ، یک زمانی‌ خدا باور بودم الان نیستم ، شما هم مطمئن باش اگه به دور از احساس من رو قانع کنی‌ که اشتباه می‌کنم ، حتما تغییر موضع میدهم. کوروش هم فکر نمیکنم مثل شما بگوید موسوی بیگناه است ، ایشان می‌گوید حالا که موسوی در حصر است و تغییر موضع داده و اینها باید به او کردیت داد ، من در این مورد بحثی‌ ندارم ، موردی که خواهان مناظره در اون هستم دهه ۶۰ و نقش میر حسین موسوی در آنجا هست!

sonixax
04-21-2014, 12:17 AM
هر گاه آقای میلاد توانستند یکی از ادعاهای بی اساس خود را نسبت به اینجانب ثابت کنند من نیز با شما وارد گفتگو خاهم شد.

نیازی به اثبات نیست . رفتار و گفتارتون برای من کافی و قانع کننده هستش. باقی دوستان هم قطعن نظر خودشون رو دارند و فکر میکنند شما بسیجی و مزدور نیستی و نظرشون محترم. من هم فکر میکنم هستی و مادامی که خلافش بهم ثابت بشه بر همین باور میمونم :e00e: فقط توی روی خودت گفتم بعدن نگی پشت سرم حرف زد :))

مناظره قوانین خاص خودش را دارد و فقط بحث بر سر موضوع هست ، برای من مهم نیست که شما که هستید ، بر سر مواضعی که می‌گیرید یا من میگیرم بحث میشود ، به هر حال من حاضرم در مناظره اثبات کنم که میر حسین موسوی جنایت کار است ، کسی‌ که فکر می‌کند موسوی جنایت کار نیست میتواند با من مناظره کند! سوال مناظره هم این را پیشنهاد می‌کنم!

" آیا میر حسین موسوی در جنایت‌های دهه ۶۰ جمهوری اسلامی نقش داشته است و جنایت کار است یا خیر؟ "

کسرا جان داری به کسی پیشنها مناظره میدی که خودش هم میدونه موسوی در جنایات دهه 60 دست داشته از من و شما هم بهتر میدونه ولی بهش اجازه نمیدند در این باره مناظره کنه چونکه گندش در میاد :e421:

sonixax
04-21-2014, 12:19 AM
حال اگر مانند میلاد ناسزا نگویید و برچسب نزنید و شلوغ بازی درنیاورید!

ناسزا ؟ شما اصلن در حد و اندازه ای هستی که من بخوام بهت ناسزا بدم ؟
سه چهار تا متلک و تیکه خنک پراندی دو دستی گنده ترش را تحویل گرفتی ناراحتی نداره که اخوی :e415:

کافر_مقدس
04-21-2014, 12:42 AM
ناسزا ؟ شما اصلن در حد و اندازه ای هستی که من بخوام بهت ناسزا بدم ؟گمان نمی کنی این تندخویی و درشتی هایت دارد از حالت طبیعی خود خارج می شود؟!

سکوت در برابر این مهملات شما نشانگر واگذاری و نداشتن پاسخ نیست، بلکه تلاشی است برای حفظ حرمت ها! که گویا برای شما چندان ارزشی ندارد!

سه چهار تا متلک و تیکه خنک پراندی دو دستی گنده ترش را تحویل گرفتی ناراحتی نداره که اخوی :e415:یعنی آن تیکه هایی که بهت انداختم اینقدر سوز داشت که هنوز داری می سوزی؟!! ای بابا !

شما من فکر می‌کنم رابطه احساسی‌ با میر حسین داری ، نمی‌خواهی چیزی رو قبول بکنی‌ ، مثل کسی‌ که ذوب شده در ولایت هست ، شما هم ذوب شده در میر حسین هستی‌ و چون جنبش سبز رو از نزدیک دیدی یک تاثیر احساسی‌ شدیدی روت گذاشته که مشکلات رهبرش رو نمی‌خواهی ببینی‌ البته که دلبستگی دارم، ولی نه آن اندازه که گمان می کنید و نه تا جایی که موجب عدم تغییر باور شود.

هیچ کس به اندازه ی خود موسوی در اینباره داده های محرمانه ندارد ، بسیاری از حقایق پس از سقوط جمهوری اسلامی آشکار خاهد شد.

در این مورد ولی لزومی به مناظره نمی بینم، اگر ناگفته ها و فرنودهای جدیدی دارید آن ها را بازگو کنید سراپا گوش هستیم. اگر منطقی بود قبول می کنیم وگرنه که هیچ.

sonixax
04-21-2014, 01:21 AM
گمان نمی کنی این تندخویی و درشتی هایت دارد از حالت طبیعی خود خارج می شود؟!

سکوت در برابر این مهملات شما نشانگر واگذاری و نداشتن پاسخ نیست، بلکه تلاشی است برای حفظ حرمت ها! که گویا برای شما چندان ارزشی ندارد!

حالا گریه نکن :e408:
فقط بهت گفتم چندان آدم مهمی نیستی که بخوام با ناسزا گفتن بهت خودم رو کوچیک کرده باشم.
بیخودی شلوغش نکن.

یعنی آن تیکه هایی که بهت انداختم اینقدر سوز داشت که هنوز داری می سوزی؟!! ای بابا !

آن کس که به گریه افتاده ما نیستیم اخوی.
یک بار هم به پیشنهاد شما آب را ریختیم همانجایی که میسوخت دیدیم خودتان خیس شدید :))

Theodor Herzl
04-21-2014, 01:33 AM
من پیشنهاد می‌کنم جناب کافر ما مناظره کنیم ، بعد یک رای‌گیری بگذریم کاربران رای بدهند که چه کسی‌ case قانع کننده تری ارائه کرده است

shirin
04-21-2014, 02:42 AM
چه گیری دادید به کافر. ولش کنید. چرا اصرار دارید نظرشو عوض کنه. ؟ در مورد یه موضوع که اختلاف نظر دارید عده زیادی مثل شما فکر نمیکنن بعضیها هم مثل شما. اگه اطلاعاتی د دارید میتونید بذارید اگه کسی خواهان کشف حقیقت باشه و اطلاعات شما هم درست باشه مطمین باشید قبول میکنه. اینقدر به شخصیت کسی که باهاتون هم نظر نیشت حمله نکنید. من چقدر نصیحتتون کنم؟

Theodor Herzl
04-21-2014, 02:57 AM
چه گیری دادید به کافر. ولش کنید. چرا اصرار دارید نظرشو عوض کنه. ؟ در مورد یه موضوع که اختلاف نظر دارید عده زیادی مثل شما فکر نمیکنن بعضیها هم مثل شما. اگه اطلاعاتی د دارید میتونید بذارید اگه کسی خواهان کشف حقیقت باشه و اطلاعات شما هم درست باشه مطمین باشید قبول میکنه. اینقدر به شخصیت کسی که باهاتون هم نظر نیشت حمله نکنید. من چقدر نصیحتتون کنم؟شخص کافر مساله نیست ، این یک عقیده‌ای هست که متاسفانه خیلی‌‌ها بهش باور دارند که می‌‌خواهند بگویند موسوی فرشته است! باید مثل کوه جلوی این قضیه ایستاد ، نخست وزیر امام و شیخ اصلاحات و امثالهم ۱۰ برابر از احمدی‌نژاد و خامنه‌ای خطرناک تر هستند! کسی‌ هم اینجا به کسی‌ حمله نکرده است ، چرندیات یکی‌ می‌نویسد جوابش را میگیرد ، پاسخ نمیخواهید بشنوید ابراز عقیده نکنید! مناظره هم برای این خوب است که تعداد پست‌ها مشخص است ، شخص دیگری پست نمیکند و یک نفر ۱ ساعت وقت بگذارد همهٔ مطالب را می‌خواند ، کسی‌ نمیشیند ۵۰ صفحه جستار را از اول تا آخر بخواند!

Anarchy
04-21-2014, 05:15 AM
من نمیدونم موسوی واقعا در جنایت ها دست داشته یا نه اما به نظر نمیرسه مخالفتی هم داشته باشه ، چون مهم ترین مساله براش حفظ نظام و ارزش های امام راحل بوده ... حالا بنا به آموزه های دین اسلام و سیره پیامبر ، چنین کشتار هایی مسبوق به سابقه بوده و پیروی از سنت پیامبر هم که کار پسندیده ای هست !!

یه نکته دیگه ای هم اینکه برای نسل ما اصولا موسوی ناشناخته بود . همه این محبوبیت موسوی و جنبش سبز با حمایت هاشمی رفسنجانی و عقبه ایشون در بی بی سی و سایر رسانه زرد فارسی زبان به اصطلاح اپوزیسیون در فاصله اردیبهشت و خرداد 88 ایجاد شد ... فلذا به قول علما ، میشه گفت : خوب میشه یکی رو در چشم ایرانی ها در زمان کوتاهی بت کرد ، همون طوری که خمینی رو بت کردن !!

kourosh_bikhoda
04-21-2014, 06:52 AM
شوربختانه با بی مهری هموندان انجمن روبرو شدمنه گرامی اینا رو ببخش. اینا گاهی چیزی میزنن اینجوری میشن :e412:

kourosh_bikhoda
04-21-2014, 07:51 PM
کسرا تو انقدر تحت تاثیر این قضیه هستی که حتا به خاطرش آواتار عوض میکنی! این برای من خیلی عجیب و غریبه.
انگر در یک جمع حزب الهی هستی و میخوای میخ انسانیت و عدالتو بکوبی در سرشون!

Theodor Herzl
04-21-2014, 07:59 PM
کسرا تو انقدر تحت تاثیر این قضیه هستی که حتا به خاطرش آواتار عوض میکنی! این برای من خیلی عجیب و غریبه.
انگر در یک جمع حزب الهی هستی و میخوای میخ انسانیت و عدالتو بکوبی در سرشون!بله این قضیه برای من مهم هست ، دهه ۶۰ مهم هست ، یادبود قربانیان اون دوره مهم هست و هر کجا ببینم یکی‌ داره موسوی و لاجوردی و خمینی و امثالهم رو تطهیر میکنه خرش رو میگیرم که پاسخ بده! یکی‌ از بدبختی‌هایی‌ که این جنبش سبز آورده این هست که افرادی که قاتل و جانی هستند شدند قهرمان ملی‌ ، یکی‌ ۲ تا هم نیستند ، موسوی کله گندشون هست! همین محسن میردامادی دبیر جبهه مشارکت زمانی‌ که پاسدار بود میدونید چقدر آدم کشته؟ می‌دونستید یکی‌ از فرماندهان قتل‌عام کردستان و دست راست خلخالی جلایی پور بوده؟ زمانی‌ که فرماندار نقده ، مهاباد و معاونت استاندار کردستان بوده!

kourosh_bikhoda
04-21-2014, 08:16 PM
بله این قضیه برای من مهم هست ، دهه ۶۰ مهم هست ، یادبود قربانیان اون دوره مهم هست و هر کجا ببینم یکی‌ داره موسوی و لاجوردی و خمینی و امثالهم رو تطهیر میکنه خرش رو میگیرم که پاسخ بده! یکی‌ از بدبختی‌هایی‌ که این جنبش سبز آورده این هست که افرادی که قاتل و جانی هستند شدند قهرمان ملی‌ ، یکی‌ ۲ تا هم نیستند ، موسوی کله گندشون هست! همین محسن میردامادی دبیر جبهه مشارکت زمانی‌ که پاسدار بود میدونید چقدر آدم کشته؟ می‌دونستید یکی‌ از فرماندهان قتل‌عام کردستان و دست راست خلخالی جلایی پور بوده؟ زمانی‌ که فرماندار نقده ، مهاباد و معاونت استاندار کردستان بوده!
بله من همه اینها رو میدونم. میدونم که گروگانگیرهای وحشی سفارت امریکا الان شدند نخبه سیاسی ایران و اصلاح طلب!
ولی شما مشکلی داری که موسوی (به هر دلیلی) تصمیم گرفته پایه های نظام خامنه ای رو سست کنه؟ بابا اینها انقدر به تکاپو افتادند که اوائل درخواست عفو و بخشش رو رد میکردند ولی الان از دهن آخوندهای رده دوم سوم پیغام پسغام میدهند که بیا جان مادرت توبه کن و بخشیده بشی. اینها مثل سگ ترسیدند از روزی که بلایی بخواد سر موسوی و کروبی در حصر بیاد که مبادا مردم بریزند بیرون و اون روز، روز آخری گودبای پارتی نظام بشه. همین الان در تهران ایست بازرسی ها فعال شدند. بسیج قراره چهارم و پنجم مانور سراسری در تهران اجرا کنه.

Theodor Herzl
04-21-2014, 08:22 PM
ولی شما مشکلی داری که موسوی (به هر دلیلی) تصمیم گرفته پایه های نظام خامنه ای رو سست کنه؟ بابا اینها انقدر به تکاپو افتادند که اوائل درخواست عفو و بخشش رو رد میکردند ولی الان از دهن آخوندهای رده دوم سوم پیغام پسغام میدهند که بیا جان مادرت توبه کن و بخشیده بشی. اینها مثل سگ ترسیدند از روزی که بلایی بخواد سر موسوی و کروبی در حصر بیاد که مبادا مردم بریزند بیرون و اون روز، روز آخری گودبای پارتی نظام بشه. همین الان در تهران ایست بازرسی ها فعال شدند. بسیج قراره چهارم و پنجم مانور سراسری در تهران اجرا کنه.دلت خوشه ها! در همون اوج جنبش سبز که ۳ میلیون نفر آمدند خیابون موسوی میگفت درخواست ما اجرای کامل قانون اساسی‌ و بازگشت به دوران طلایی حضرت امام هست! حالا این پایه‌های حکومت خامنه‌ای رو سست کرده؟ در طول کّل جنبش سبز شاید ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر کشته شدند ، زمان میر حسین روزی ۱۵۰ نفر کشته می‌شدند! پس من رو میبخشید که ۴ تا تیکه موسوی به خامنه‌ای مثلا برام هیچی‌ ارزش نداره!

Russell
04-21-2014, 09:02 PM
اینها مثل سگ ترسیدند از روزی که بلایی بخواد سر موسوی و کروبی در حصر بیاد که مبادا مردم بریزند بیرون و اون روز، روز آخری گودبای پارتی نظام بشه. همین الان در تهران ایست بازرسی ها فعال شدند. بسیج قراره چهارم و پنجم مانور سراسری در تهران اجرا کنه.
کوروش جان یادت هست یکزمانی شعار این بود که این‌ها دستگیر بشوند ایران قیامت می‌شود، من هم همان‌ زمان می‌گفتم آب از آب تکان نخواهد خورد.
با وضع فعلی مردم الان هم همینجور است، بنظر من چرایی آن راهپیمایی‌هایِ میلیونی سال 88 جای بحث فراوان دارد. و البته با تمام آنچه در حمایت از موسوی گفتم معتقد بودم و هستم که عقب کشیدن از دعوت به راهپیمایی نتیجه‌اش مشخص بود که به خاموش شدن جنبش می‌انجامد. اگر بازی هم پشتکار این دعوت و سپس دعوت به سکوت نبوده قطعا اشتباه و توهم پشت آن بوده. من کاملا مخالف میلادم در اینکه این سوپاپ اطمینان ج.ا بوده، ولی مشخص است که آن دعوت به سکوت باعث سکوتی شد که معلوم نیست تا کی ادامه پیدا کند و در آینده علاوه بر جنایات دهه‌یِ 60 این‌ها درباره این تصمیم هم بازخواست شوند.

sonixax
04-21-2014, 09:12 PM
کشتار ۱۲۰ هزار نفر انسان برای شما موضوع جوک و خنده است؟

نه دیگه کسرا جان فقط اون 5 تا سرباز آدمند بقیه نیستند!
شما مدام فراموش میکنی مساله جو و گیر دادن گاه و بیگاه برخی دوستان بهش رو :e421:

sonixax
04-21-2014, 09:16 PM
کوروش جان یادت هست یکزمانی شعار این بود که این‌ها دستگیر بشوند ایران قیامت می‌شود، من هم همان‌ زمان می‌گفتم آب از آب تکان نخواهد خورد.
با وضع فعلی مردم الان هم همینجور است، بنظر من چرایی آن راهپیمایی‌هایِ میلیونی سال 88 جای بحث فراوان دارد. و البته با تمام آنچه در حمایت از موسوی گفتم معتقد بودم و هستم که عقب کشیدن از دعوت به راهپیمایی نتیجه‌اش مشخص بود که به خاموش شدن جنبش می‌انجامد. اگر بازی هم پشتکار این دعوت و سپس دعوت به سکوت نبوده قطعا اشتباه و توهم پشت آن بوده. من کاملا مخالف میلادم در اینکه این سوپاپ اطمینان ج.ا بوده، ولی مشخص است که آن دعوت به سکوت باعث سکوتی شد که معلوم نیست تا کی ادامه پیدا کند و در آینده علاوه بر جنایات دهه‌یِ 60 این‌ها درباره این تصمیم هم بازخواست شوند.

راسل جان باید یادت باشه که خود من وقتی شلوغی ها رو دیدم چه ذوقی کرده بودم و تا یک روز خبری نبود کلی حرس میخوردم (توی گفتگو)
بعدش که رفته رفته روند تحت کنترل در اومدن جنبش سبز رو دیدم متوجه شدم که حکومت از یک تهدید یک فرصت ساخت.
من نمیگم جنبش سبز یک سناریوی از پیش نوشته شده بوده من فقط میگم یک تخلیه احساسی شدید از جامعه کرد و این جامعه رو برای چند سالی ساکت کرد.

sonixax
04-21-2014, 09:19 PM
جناب مقدس دوستان به ما گیر دادند که با شما خیلی تند سخن گفته ایم و شما 8 تومانی نیستی و اینها!
لذا تا اطلاع ثانوی شما از دسته 8 تومانی ها خارج شده و در دسته "یا حسین میر حسین" چی ها قرار میگیرید.
باشد که رستگار شوید :e032:

Dariush
04-22-2014, 12:13 AM
بانو گشسب
بی‌خوابی گویا شما را هم زابرا کرده! ما که از پرکاری همینطور عین جنازه‌ها اینجا افتاده‌ایم و به این فکر می‌کنیم که چه خاکی بر سرمان کنیم:e411:

بانو گشسب
04-22-2014, 12:40 AM
بی‌خوابی گویا شما را هم زابرا کرده! ما که از پرکاری همینطور عین جنازه‌ها اینجا افتاده‌ایم و به این فکر می‌کنیم که چه خاکی بر سرمان کنیم

درد من از بی خوابی نیست. از پر خوابیه! در طول روز کلی خوابیدم. الان دیگه خوابم نمیاد :e405:

بانو گشسب
04-22-2014, 01:28 AM
به گمانم که رفته زیر عبای ملا!!!!

چقدر که من با این جن و ملا خاطره دارم، :e404:
کسی لینک با کیفیت ازش تو نت سراغ نداره؟

کافر_مقدس
04-22-2014, 05:17 AM
درد من از بی خوابی نیست. از پر خوابیه! در طول روز کلی خوابیدم. الان دیگه خوابم نمیاد :e405:

گمان می کنم از آساییدن زیاد خسته شده باشید، پیشنهاد می کنم دمی دیگر بیاسایید تا خستگی از تنتان به در شود!

پارسیگر

Theodor Herzl
04-22-2014, 08:03 AM
این را امروز نوریزاد در فیسبوک نوشته است! ببینید این شخص انقدر شرف دارد که یادی از این کشته‌های دوران موسوی هم می‌کند

پیر زن، بانویی مقتدر و فهیم و بلحاظ فکری بسیار روشن و هوشمند بود. گفت: بچه های من همه چپ بودند و چپ هستند. خود من هم چپم. جوری که پنج هزار تومان اگر پول دارم، دوست دارم سه تومانش را خودم بردارم و دو تومانش را بدهم به یک مستحق. گفت: دخترم طاهره و مهندس محمد علی عالم زاده شوهرش را سی و یک خرداد 60 تیر باران کردند. آنها هم چپ بودند. دخترم طاهره اما هفت ماهه حامله بود. یعنی با آنکه هفت ماهه حامله بود اعدامش کردند؟ بله، شکمش جلو آمده بود. یک روز که برایش لباس حاملگی برده بودم، خبرم دادند که احتیاجی نیست. رفتم سرد خانه. سینه اش سوراخ سوراخ شده بود و توی هر سوراخ پنبه گذاشته بودند. طاهره دانشجوی پزشکی بود. گفت: شوهرم سال 46 فوت کرد و من بچه هایم را خودم بزرگ کردم. یکی از یکی با سواد تر و انسان تر. و اسم و میزان تحصیلات چهار فرزند دیگرش را یک به یک برایم گفت. که همه تحصیلکرده بودند و کارآزموده.
دل پیرزن اما با کیخسرو بود. فرزند شصت و سه ساله ای که از شانزده سال پیش در اوین است و هیچ ردّی از وی به پیرزن نداده اند. گفت: کیخسرو لیسانس زبان دارد. در هلی کوپترسازی کار می کرد. کیخسرو قبلاً هم زندان بود. از سال 60 تا 63 . در زندان روانی شد و آزادش کردند. بار دوم سال 76 گرفتندش و از همان سال در اوین است. گفت: امروز روز مادر است. گفتم شاید بیایم به اینها بگویم کیخسرو مال شما، لااقل یک هدیه به منِ مادر بدهید و مرا از بی خبری در آورید. من مگر از شما چه می خواهم ای مسلمانها؟ و دماوند گونه دست بر شانه ام نهاد و گفت: راضی ام از زندگی ام.
:e403:

undead_knight
04-22-2014, 09:01 AM
کشتار ۱۲۰ هزار نفر انسان برای شما موضوع جوک و خنده است؟
تئوری خنده دار در موردش،حتما سوژه خنده هست:))
مثلا کسی که در مورد هولوکاست تئوری مزخرف بده،منو میخندونه.

undead_knight
04-22-2014, 09:10 AM
این را امروز نوریزاد در فیسبوک نوشته است! ببینید این شخص انقدر شرف دارد که یادی از این کشته‌های دوران موسوی هم می‌کند

:e403:
حالا ما باید از موسوی دربند و محصور شاکی باشیم که چرا از کارهاش اعلام پشیمونی نمیکنه :))

بانو گشسب
04-22-2014, 12:05 PM
گمان می کنم از آساییدن زیاد خسته شده باشید، پیشنهاد[١] می کنم دمی دیگر بیاسایید تا خستگی از تنتان به در شود!

بعضی اوفات از این تن آسایی بیشتر خسته میشم تا کار و فعالیت های دیگه.:e40a:

بانو گشسب
04-22-2014, 12:10 PM
پیشنهاد می کنم مطالب مربوط به چانه زنی های کسری و کافر در مورد موسوی و نقش اش در کشتار دهه 60 به جستار دیگه ای منتقل بشه. ممنون :e032:

یه نفر
04-22-2014, 12:36 PM
تا وقتی عکس امام رو پول کشورمونه هیچکس هیچ کاری برای آزادی و عدالت نمیتونه انجام بده!
تا وقتی عکس خمینی رو پول کشورمونه دهه 60 باز هم تکرار میشه..
موسوی هم یه آشغالی بود که نسل ما نشناخته بودش.. فقط بخاطر خاتمی محبوب شد..
تا وقتی آخوند حرف اول این مملکت رو میزنه ، دنباله روی از موسوی و کروبی و جنبش سبز خیلی مُضحکه!
همشون یه آشغالی اند..
موسوی نخست وزیر بود از همه اعدام ها و جنایات با خبر بود. شکی نیست
بعدش بخاطر به دست آوردن همون قدرت سابق خودشو همراه مردم کرد و توبه کرد..!
بخیالتون اگر رئیس جمهور میشد چکار میکرد؟؟؟
همون میرحسین سابق میشد..
شاید با درجه غلظت کمتر!
روزی میاد که مموتی هم توبه میکنه و جنبش قهوه ای! راه می اندازه و مردم میرن طرفش که منجی ایران اومده!

sonixax
04-22-2014, 01:50 PM
http://www.daftarche.com/images/imported/2013/10/5.gif

ببین خودت تنت میخاره ها :e415:

Theodor Herzl
04-22-2014, 04:11 PM
آره حالا ۱۰ سال دیگه کافر میاد فریاد "یا محمود میر محمود" سر میدهد:e105:

کافر_مقدس
04-22-2014, 04:23 PM
اینها انقدر به تکاپو افتادند که اوائل درخواست عفو و بخشش رو رد میکردند ولی الان از دهن آخوندهای رده دوم سوم پیغام پسغام میدهند که بیا جان مادرت توبه کن و بخشیده بشی.

نمونه اش همین دیروز! حائری شیرازی به موسوی و کروبی نامه ی سرگشاده نوشته!

نامه آیت الله حائری شیرازی به موسوی و کروبی (http://aftabnews.ir/fa/news/240283/نامه-آیت-الله-حائری-شیرازی-به-موسوی-و-کروبی)

رضا خاتمی(برادر محمد خاتمی) هم به حایری شیرازی پاسخ داده!

«آنچه در این نامه آمده است، صرف نظر از موافقت یا مخالفت با محتوای آن، نمونه بارزی از وظیفه‌شناسی یک عالم دینی در برابر حوادث زمانه خود است.»

خاتمی با تصریح به اینکه «ای کاش زودتر این اقدام انجام می‌شد»، نوشته است: «نامه شما مصداق بارز انعطاف، مدارا، دلسوزی و البته صراحت و شاید برای کسانی مانند من در مواردی غیر واقع‌بینانه باشد. اما این نکته چیزی از ارزش والای این اقدام کم نمی‌کند و نشان می‌دهد که با رعایت انصاف و اخلاق می‌توان همدیگر را نقد و حتی رد کرد.»

شما راه حل عذرخواهی آقایان موسوی و کروبی را پیشنهاد کرده‌اید. به نظر می‌رسد قبل از اینکه بگوییم چه کسی تقصیر کرده است یا قصور دارد، جامعه ما نیازمند "گفتگو" است. گفتگو مستلزم این است که همه قبول کنند ممکن است اشتباه کرده باشند و طرف دیگر ممکن است بخشی از حقیقت را داشته باشد.»

پیشنهاد می کنم مطالب مربوط به چانه زنی های کسری و کافر در مورد موسوی و نقش اش در کشتار دهه 60 به جستار دیگه ای منتقل بشه. ممنون :e032:

من نیز میخاستم این نکته را گوشزد کنم. فقط خاطرتان باشد نام جستار را بگذارید" میرحسین موسوی، محبوب قلب ها!" http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/8.pngبا سپاس از شما !

کافر_مقدس
04-22-2014, 04:49 PM
تا وقتی عکس امام رو پول کشورمونه هیچکس هیچ کاری برای آزادی و عدالت نمیتونه انجام بده!

تا وقتی عکس خمینی رو پول کشورمونه دهه 60 باز هم تکرار میشه..

موسوی هم یه آشغالی بود که نسل ما نشناخته بودش.. فقط بخاطر خاتمی محبوب شد..

تا وقتی آخوند حرف اول این مملکت رو میزنه ، دنباله روی از موسوی و کروبی و جنبش سبز خیلی مُضحکه!

همشون یه آشغالی اند..

موسوی نخست وزیر بود از همه اعدام ها و جنایات با خبر بود. شکی نیستبعدش بخاطر به دست آوردن همون قدرت سابق خودشو همراه مردم کرد و توبه کرد..!

بخیالتون اگر رئیس جمهور میشد چکار میکرد؟؟؟همون میرحسین سابق میشد..

شاید با درجه غلظت کمتر!

روزی میاد که مموتی هم توبه میکنه و جنبش قهوه ای! راه می اندازه و مردم میرن طرفش که منجی ایران اومده!

کاربر "یه کس"؟!! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/12/1.gif

ترول پلید! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/09/1.gif

یه نفر
04-22-2014, 06:43 PM
نمونه اش همین دیروز! حائری شیرازی به موسوی و کروبی نامه ی سرگشاده نوشته!

نامه آیت الله حائری شیرازی به موسوی و کروبی

رضا خاتمی(برادر محمد خاتمی) هم به حایری شیرازی پاسخ داده!

آیت الله حائری شیرازی یکی از روحانیون کشور که نظراتش هر هفته سی سال به هفته قبل تفاوت دارد، طی سخنانی اعلام کرد که « موسوی و کروبی شمعک حوادث 88 را خاموش کنند.» سئوال شد: چطوری خاموش کنند، فوتش کنند؟ گفت: نه نه نه، فوت نکنند، کل مملکت می ریزد به هم، همین طوری خاموش کنند. پرسیدند: خوب، همین طوری یعنی چی؟ یعنی فتیله اش را بکشند پائین؟ حائری گفت: نه نه نه نه، فتیله را پائین نکشند، تنور انتخابات های بعدی سرد می شود و مشکل پیدا می کنیم، همین طوری خاموشش بکنند برود پی کارش. سئوال شد: یعنی با چی شمعک را خاموش کنند؟ بالاخره با کاغذی، با دستمالی، با چیزی؟ گفت: نه، دستمال را برای کارهای واجب تری آقای حداد عادل لازم دارد. همین توبه کنند خودش خاموش می شود. گفتند: حاج آقا! اینها حاضرند توبه کنند، ولی می گویند ما از چی توبه کنیم؟ اگر بگوئیم احمدی نژاد خوب بود و انتخاب او یک انتخاب مردمی بود، قبول است؟ حاج آقا حائری گفت: نه نه نه نه، احمدی نژاد خوب نبود، مردک دزد همه مملکت را نابود کرد. اسم آن مردک را نیاورند. .... یعنی شما می گوئید این شمعک را باید چطوری خاموش کرد؟

kourosh_bikhoda
04-22-2014, 07:30 PM
دلت خوشه ها! در همون اوج جنبش سبز که ۳ میلیون نفر آمدند خیابون موسوی میگفت درخواست ما اجرای کامل قانون اساسی‌ و بازگشت به دوران طلایی حضرت امام هست! حالا این پایه‌های حکومت خامنه‌ای رو سست کرده؟ در طول کّل جنبش سبز شاید ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر کشته شدند ، زمان میر حسین روزی ۱۵۰ نفر کشته می‌شدند! پس من رو میبخشید که ۴ تا تیکه موسوی به خامنه‌ای مثلا برام هیچی‌ ارزش نداره!بله سست کرده. تو که هر روز پست های نوریزادو میخونی حتمن دیدی امروز از اون مامور اطلاعات گفت که جلوش ترمز زد و بهش گفت ما اندازه تو عرضه نداریم و جلومونو گرفتن! این جنبش سبز باعث شد ریزش های بی سابقه ای در نظام اتفاق بیفته. اولیش هم همین نوریزاد. کی فکر میکرد نوریزاد از خامنه ای برگرده؟ نوریزاد افتخارش این بود که خامنه ای برای اثاث کشی فقط به یک وانت نیاز داره بجز کتابهاش! فکر میکنم هر کسی دستکم یک فامیل عضو سپاه داره در ایران. تحقیق این مساله ریزش در سپاه و دو دستگیش کار سختی نیست. ما هم که خدمت کردیم این دو دستگی ها رو در یگان خدمتیمون دیدیم. هیچ حرکتی چنین خدمتی تا به حال به فرآیند آزادی ایران نکرد. از 88 به بعد خامنه ای که برای خیلی ها بت بود شکسته شد. میفهمید ریزش یعنی چی؟ ابعادش براتون روشنه؟

یقین بودنید که گزینه من موسوی نبوده. یادتون باشه من جزو تحریمی ها بودم. از نظر من احمدی نژاد به آزادی ایران بیشتر کمک میکرد تا امثال اصلاح طلب ها. ولی خب با بی عرضگی امریکا روبرو شدیم. بنابر این من موسوی رو بت نمیدونم. حتا بیانیه هاش برای من بی ارزش بودند. ولی الان بعد از سه سال از حصر معتقدم همین موسوی و نوریزاد و امثالهم روزی باعث میشند که پایه های منبر خامنه ای کاملن فرو بپاشه و چی از این بهتر؟ شما مشکلی داری اگر هر روز بر اثر فشارهایی که به این افراد میاد و دعواهای طایفه دزدها و آدمکش ها، از طرفداران نظام کم بشه؟ من عضو فعال بسیج دانشجویی میشناسم که هوادار موسوی؛ با وجود اینهمه کلاس توجیهی و کلاس های عقیدتی و اخیرن هم کلاس های «بصیرت»!

در ضمن ما هنوز نفهمیدیم موسوی چه دستی در کشتارهای 67 داشته! موسوی که بعد از کشتارها استعفا داد! در عوض جوانان جویای نامی که برای به دست آوردن جایگاه در نظام دست به هر قتل و عمل غیرانسانی میزدند مانند همین پورمحمدی حرامزاده قدرتشون بیشتر شد و جایگاهشون بالاتر رفت.

kourosh_bikhoda
04-22-2014, 07:34 PM
بعله خب موسوی دعوت به سکوت میکرد چون اهل همین نظامه. موسوی که مثل ما هدفش براندازی این گنداب نبود و نیست. ولی چه اشکالی پیش میاد اگر از این ظرفیت برای ضعیف تر کردن نظام استفاده کنیم ما؟ فکر میکنید تمام اونهایی که در خیابان ها بودند در سال 88، همه برانداز بودند؟ عده ی زیادیشون آدمهای حکومتی و فرزندانشون بودند دیگه. رفته رفته هم به جایی رسید که دیدید عکس نجس خامنه ای رو در روز روشن در خیابان انداختن زیر پا یا پرچم الله نشان رو آتش زدند. چنین چیزهایی از نظر شما پیشرفت و رو به جلو نیست؟ دفعه بعد اگر آشوب بشه این مرحله رو گذر کرده و به مراحل بعدی میرسه. این حداقلِِ فوائد جنبش 88 هست.

kourosh_bikhoda
04-22-2014, 07:37 PM
حواستون بود که این رو هم نوشته بود که خانواده های زندانیان میگفتند ما در سال 60 هم میومدیم ملاقات ولی کی جرات داشت جیک بزنه؟ امروز ولی همه در همون سالن ملاقات روی اعصاب و روان حکومتی ها رفتند! گزارش این اتفاقات مطمئن باشید روی میز کله خرهایی مثل وزیر اطلاعات و آقای طائب حرامزاده و اینها میره و باید کلی حرص بخورند که ما رو در خانه ی خودمون آچمز کردند این خانواده ها. اینها به نظر شما پیشرفت نیست؟ اینها دلیل خوبی برای هواداری از جنبش سبز و هم زدن این آش درهم جوش نیست؟ جنبش سبزِ رسمی، رویارویی با خامنه ایه آقاجان، نه با حکومت.

Theodor Herzl
04-22-2014, 08:12 PM
بله سست کرده. تو که هر روز پست های نوریزادو میخونی حتمن دیدی امروز از اون مامور اطلاعات گفت که جلوش ترمز زد و بهش گفت ما اندازه تو عرضه نداریم و جلومونو گرفتن! این جنبش سبز باعث شد ریزش های بی سابقه ای در نظام اتفاق بیفته. اولیش هم همین نوریزاد. کی فکر میکرد نوریزاد از خامنه ای برگرده؟ نوریزاد افتخارش این بود که خامنه ای برای اثاث کشی فقط به یک وانت نیاز داره بجز کتابهاش! فکر میکنم هر کسی دستکم یک فامیل عضو سپاه داره در ایران. تحقیق این مساله ریزش در سپاه و دو دستگیش کار سختی نیست. ما هم که خدمت کردیم این دو دستگی ها رو در یگان خدمتیمون دیدیم. هیچ حرکتی چنین خدمتی تا به حال به فرآیند آزادی ایران نکرد. از 88 به بعد خامنه ای که برای خیلی ها بت بود شکسته شد. میفهمید ریزش یعنی چی؟ ابعادش براتون روشنه؟من نمیگم که جنبش سبز ۱۰۰% بی‌ خاصیت بوده ، من میگم دنبال این اصلاح طب‌‌ها راه افتادن ایران رو به اینکه جامعه لیبرال آزاد نمی‌رسونه ، آخرش اگر جنبش سبز پیروز میشد چی‌ میشد مثلا؟ خامنه‌ای برکنار میشد؟ رژیم عوض میشد؟ خیر ، احمدی‌نژاد عزل میشد ، موسوی رئیس جمهور میشد و برای نمایش دار و دسته احمدی‌نژاد هم دستگیر می‌شدند! تنها دلیلی‌ که نظام پشت احمدی‌نژاد ایستاد این بود که اون تهدید کرده بود اگر من برم همه شما رو با خودم می‌کشم پایین و اسنادی رو می‌کنم که نظام رو نابود میکنه! وگرنه موسوی جزو بطن انقلاب هست و خطری برای نظام ایجاد نمیکرد اگه رئیس جمهور میشد! موسوی و امثالهم جدا از اینکه خودشون مجرم هستند ، اگر بیگناه هم بودند دشمن نظام محسوب نمیشوند ، من و شما دشمن جمهوری اسلامی هستیم ، رضا پهلوی دشمن جمهوری اسلامی هست ، مسعود رجوی دشمن جمهوری اسلامی هست ، دکتر بختیار دشمن جمهوری اسلامی بود ، دعوای موسوی و خامنه‌ای دعوای خانواد‌گی هست که پاسدار‌ها هر کدوم سمت یک عضو خانواده میروند ، آخرش چیزی نسیب ملت نمی‌شود!

در ضمن ما هنوز نفهمیدیم موسوی چه دستی در کشتارهای 67 داشته! موسوی که بعد از کشتارها استعفا داد! در عوض جوانان جویای نامی که برای به دست آوردن جایگاه در نظام دست به هر قتل و عمل غیرانسانی میزدند مانند همین پورمحمدی حرامزاده قدرتشون بیشتر شد و جایگاهشون بالاتر رفت.استعفای موسوی هیچ ربطی‌ به کشتار ۶۷ نداشته ، من به زودی یک جستار جداگانه در این مورد باز می‌کنم که دیگر در چندین جستار بحث در مورد دهه ۶۰ و موسوی نکنیم

izabel
04-23-2014, 06:07 PM
هر زمان بوی این جستار آزاد زنامرد به مشامم میخوره حالم بد میشه :| :(

mosafer
04-24-2014, 07:20 AM
8 مارس که روز جهانی زنان (کارگر) هست و بیشتر جنبه سیاسی داره . روز زن تو فرهنگ ایرانی 5 اسفند هست ! من هم برای اینکه مادرم احساس بدی نداشته باشه بهش هدیه دادم . گفتم یه موقع حس نکنه کسی بهش توجه نمیکنه ...

البته از الان به بعد سعی میکنم همون 5 اسفند هدیه بدم که شما هم دیگه به ما ایرادی نگیری :e405: !!

جنبه ی سیاسی این روز که مربوط به همان اوایل بود و دگر رنگ و بوی سیاسی خود را از دست داده و متناسب با فرهنگ هر کشور ست
پس نمیتوان محدودش کرد به روز زنان کارگر.
اینکه من 8 مارس را عنوان کردم بخاطر جهانی بودنش بود و تاکید بر ان نداشتم
شما حتی می توانید روز میلاد مادرتان از او قدردانی کنید:)

+
هدیه دادن به مادر،روز مادری که بنام اسلام نامگذاری شده ،از طرف شما با باورهایتان قابل هضم نیست
و این نشان دهنده ی ان ست که شما هنوز ترس دارید از اینکه اعلام موضع کنید و آشکارا اسلام را بیخود بدانید
مطمئنا مادری که بداند فرزندش جزو مخالفین صددرصد اسلام ست چنین روزی منتظر هدیه نخواهد بود

++
در خانواده ی پدری ،روز تولدم را به قمری میدانند(چون مصادف ست با میلاد یکی از امامان ) و شمسی را حتی بخاطر ندارند
ولی همسرم روز شمسی را
برایش مهم نیست تبریکات خانواده در روز قمری
از نظر او فقط سال شمسی مهم ست و هیچ گاه حتی تبریک ساده هم نگفت در ماه قمری
چون باور ندارد میلاد من ِ ایرانی را با قمری تبریک گفتن
اوایل ازدواجمان از این کارش ناراحت میشدم ولی با گذر زمان متوجه شدم که وقتی باورش ندارد انتظار داشتن از او بواقع مضحک ست و بیمورد:e405:
و اما :
شما هر توجیهی هم بیاورید به نظرم هنوز با اطمینان به باورهای امروز خود نرسیدید چون هدایتگری شما را بدین سمت سوق داده نه خود،بتنهایی

شاید از نظر خودتان از اسلام خارج شدن مثال ِ از چاله درامدن باشد ولی این نوع باور از چاله درامدن و در چاه افتادن ست

البته اینها برداشت شخصی ست و شما میتوانید تمامش را رد کنید :e405:

یه نفر
04-24-2014, 09:11 AM
مطمئنا مادری که بداند فرزندش جزو مخالفین صددرصد اسلام ست چنین روزی منتظر هدیه نخواهد بود

چگونه به این اطمینان رسیده اید؟!

در خانواده ی پدری ،روز تولدم را به قمری میدانند(چون مصادف ست با میلاد یکی از امامان ) و شمسی را حتی بخاطر ندارند

واقعا؟؟؟ من تا حالا به غیر معمار کبیر انقلاب حضرت آیت الله العظمی مقام معظم رهبری خمینی کبیر مدظله عالی تعالی فرجه شریف دامت برکاته که میلادش را قمری هم جشن میگیرند ندیده ام کسی تولدش را به قمری جشن بگیرد!! تازه همان فرد مورد خطاب در بالا هم برایش در تقویم شمسی جشن میگیرند..

اوایل ازدواجمان از این کارش ناراحت میشدم ولی با گذر زمان متوجه شدم که وقتی باورش ندارد انتظار داشتن از او بواقع مضحک ست و بیمورد
عجب! من تقاضا میکنم از این به بعد دوستان به من گیر ندهند که من یک مسلمان دو آتیشه هستم! این دوست گرامی از من دو آتیشه تره!
تقاضا میکنم صندلی داغ ایشان گشوده شود..

Mehrbod
04-24-2014, 09:14 AM
عجب! من تقاضا میکنم از این به بعد دوستان به من گیر ندهند که من یک مسلمان دو آتیشه هستم! این دوست گرامی از من دو آتیشه تره!

تو که مسلمان نیستی, اسلام را بوفه دیده‌ای هر چه دوست داشتی برای خودت برمیداری از توش.

mosafer
04-24-2014, 09:15 AM
چگونه به این اطمینان رسیده اید؟!

واقعا؟؟؟ من تا حالا به غیر معمار کبیر انقلاب حضرت آیت الله العظمی مقام معظم رهبری خمینی کبیر مدظله عالی تعالی فرجه شریف دامت برکاته که میلادش را قمری هم جشن میگیرند ندیده ام کسی تولدش را به قمری جشن بگیرد!! تازه همان فرد مورد خطاب در بالا هم برایش در تقویم شمسی جشن میگیرند..

+
چون خودم مادر هستم

++
گفتم در خانواده ی پدری ام نه کل جامعه

+++
صحبت از اوایل ازدواجم بود چیزی حدود 11 سال پیش

+++
از این تقاضاها برای من نکنید :)

یه نفر
04-24-2014, 09:25 AM
چون خودم مادر هستم
همانطور که نظزت در مورد تبریک شوهرت عوض شد قطعا در مورد فرزندت هم عوض میشه! شما خودت رو در نظر گرفتی و نوشتی مطمئناً....... این جمله شما جنبه عمومی داره. نه خصوصی :-)

گفتم در خانواده ی پدری ام نه کل جامعه
منم همان خانواده محترم شما منظورم بود

از این تقاضاها برای من نکنید :)
چیز ترسناکی نیست. برای تنوع هم که شده خوبه.. :))

یه نفر
04-24-2014, 09:26 AM
تو که مسلمان نیستی, اسلام را بوفه دیده‌ای هر چه دوست داشتی برای خودت برمیداری از توش.
سالاد!

این کار من اشکالی داره که چیز های خوب و بد رو جدا میکنم؟

Mehrbod
04-24-2014, 09:36 AM
سالاد!

این کار من اشکالی داره که چیز های خوب و بد رو جدا میکنم؟

جداسازی چیزهای خوب و بدی که فرنودانه جداپذیر نیستند, خودفریبی بیشتر نیست.

پارسیگر

mosafer
04-24-2014, 09:38 AM
همانطور که نظزت در مورد تبریک شوهرت عوض شد قطعا در مورد فرزندت هم عوض میشه! شما خودت رو در نظر گرفتی و نوشتی مطمئناً....... این جمله شما جنبه عمومی داره. نه خصوصی :-)

منم همان خانواده محترم شما منظورم بود

چیز ترسناکی نیست. برای تنوع هم که شده خوبه.. :))

وقتی تغییرات در راستای رضایت فردی شود که دوستش داری لذت بخش هم هست
من زمانی تغییر خواهم کرد که بتوانم به فرزندم کمک کنم نه اینکه مدام ساز مخالفت بزنم
تغییرات هست
هرجا
و هر لحظه
فقط کافیست قدرتش را داشته باشی
گاه خانواده ها رسومی دارند، برای خودشان ارزشمندست و نظر بقیه نمیتواند جایگاهی برای انان داشته باشد مگر خود،بخواهند

++
منظور ترس نبودمایل نیستم

و اما من از شما پرسشی دارم اگر مایلید جواب دهید
چرا این تصویر را برای آوتار انتخاب کردید؟(البته به شخصیت مجازیتان نزدیک ست ،همانقدر بیخیال و بازیگوش و....!)

یه نفر
04-24-2014, 09:52 AM
چرا این تصویر را برای آوتار انتخاب کردید؟(البته به شخصیت مجازیتان نزدیک ست ،همانقدر بیخیال و بازیگوش و....!)
اگر به یاد داشته باشید سابق هم تصاویر بازیگران ژانی و کره ای برای آواتارم در نظر میگرفتم..
علاقه زیادی به فرهنگ شرق دارم.

این تصویر هم یکی از عکس های تبلیغاتی سریال کره ای بود که بخاطر ندارم. شخصیتش هم همونجور که گفتی کاملا بیخیال بود
منم اینو انتخاب کردم

mosafer
04-24-2014, 10:04 AM
اگر به یاد داشته باشید سابق هم تصاویر بازیگران ژانی و کره ای برای آواتارم در نظر میگرفتم..
علاقه زیادی به فرهنگ شرق دارم.

این تصویر هم یکی از عکس های تبلیغاتی سریال کره ای بود که بخاطر ندارم. شخصیتش هم همونجور که گفتی کاملا بیخیال بود
منم اینو انتخاب کردم

نه
بخاطر ندارم تصاویر قبل شما را

Nevermore
04-24-2014, 10:29 AM
+
هدیه دادن به مادر،روز مادری که بنام اسلام نامگذاری شده ،از طرف شما با باورهایتان قابل هضم نیست
و این نشان دهنده ی ان ست که شما هنوز ترس دارید از اینکه اعلام موضع کنید و آشکارا اسلام را بیخود بدانید

به هیچ روی اینگونه نیست،در خانواده ی ما تقریبا همه حتی پدربزرگ ام هم می داند که من بی خدا هستم،در خانه هم خیلی اوقات به شوخی زیر و زبر خدا و آن 12 تازی را دشنام می دهم،اما در این روز برای مادرم هدیه خریدم.به نظرم اهمیت چندانی ندارد که چه روزی این کار را می کنم،همینکه خوشحال شود بس است.

mosafer
04-24-2014, 10:36 AM
به هیچ روی اینگونه نیست،در خانواده ی ما تقریبا همه حتی پدربزرگ ام هم می داند که من بی خدا هستم،در خانه هم خیلی اوقات به شوخی زیر و زبر خدا و آن 12 تازی را دشنام می دهم،اما در این روز برای مادرم هدیه خریدم.به نظرم اهمیت چندانی ندارد که چه روزی این کار را می کنم،همینکه خوشحال شود بس است.
با توجه به سخن شما: مهر و محبت نسبت به مادر ،کشش بیشتر از اعتقادهای شما ست؟

Nevermore
04-24-2014, 10:43 AM
با توجه به سخن شما: مهر و محبت نسبت به مادر ،کشش بیشتر از اعتقادهای شما ست؟

من نیازی نمی بینم که بین این دو قیاس کنم،چرا که دو موضوع کاملا جدا از یکدیگر هستند و اینگونه نیست که بخواهم روزی میان این دو یکی را انتخاب کنم.شما می توانید اعتقادات یک نفر را مسخره کنید،به مقدساتش توهین کنید، اما در عین حال او را نیز بسیار دوست بدارید.

Anarchy
04-24-2014, 10:48 AM
جنبه ی سیاسی این روز که مربوط به همان اوایل بود و دگر رنگ و بوی سیاسی خود را از دست داده و متناسب با فرهنگ هر کشور ست
پس نمیتوان محدودش کرد به روز زنان کارگر.
اینکه من 8 مارس را عنوان کردم بخاطر جهانی بودنش بود و تاکید بر ان نداشتم

هنوز هم جنبه سیاسیش رو حفظ کرده ... روز مادر هم در کشور های مختلف متفاوت هست و برای ایرانی ها باید همون 5 اسفند باشه !!

شما حتی می توانید روز میلاد مادرتان از او قدردانی کنید:)

روز تولدش هم براش هدیه خریدم و میخرم :e056: !

البته برخی مسائل امنیتی اجازه نمیده همه جزییات رو بیان کنم اما مطمئن باشید اعلام موضع من نه تنها آشکار هست بین اعضای درجه یک خانواده ، بلکه بخش اعظم اقوام درجه دوم هم اطلاع دارن ... مادر من هم اعتقادی به اسلام نداره و اصلا هم از من توقع هدیه نداشت ... البته این حرف شما تلنگری بود که در راه مبارزه با اسلام ، هیچ سستی به خرج ندم حتی در حد روز مادر ...

پ.ن: این روز تولد فاظمه از زمان انقلاب به بعد شده روز مادر و گرنه در کشورهای اسلامی چنین چیزی نداریم . روز تولد فاطمه هم که اصولا نا مشخص هست و اجماع علمای شیعه امامیه به این روز هست ...

ولی همسرم روز شمسی را
برایش مهم نیست تبریکات خانواده در روز قمری
از نظر او فقط سال شمسی مهم ست و هیچ گاه حتی تبریک ساده هم نگفت در ماه قمری
چون باور ندارد میلاد من ِ ایرانی را با قمری تبریک گفتن
اوایل ازدواجمان از این کارش ناراحت میشدم ولی با گذر زمان متوجه شدم که وقتی باورش ندارد انتظار داشتن از او بواقع مضحک ست و بیمورد

خب اینجا هم کسی از من انتظار نداشته ...

و اما :
شما هر توجیهی هم بیاورید به نظرم هنوز با اطمینان به باورهای امروز خود نرسیدید چون هدایتگری شما را بدین سمت سوق داده نه خود،بتنهایی

شاید از نظر خودتان از اسلام خارج شدن مثال ِ از چاله درامدن باشد ولی این نوع باور از چاله درامدن و در چاه افتادن ست

البته اینها برداشت شخصی ست و شما میتوانید تمامش را رد کنید

هدایتگر ؟ مثلا کی ؟ یعنی از یه هدیه روز مادر به همه این نتایج رسیدید ؟ یعنی فکر میکنید من هنوز به اسلام باور دارم ؟

عقیده فعلی من دست کم ناشی از بررسی ها و مطالعات 10-12 سال اخیر عمرم هست بر خلاف اون باورهایی که از جامعه و مدرسه و ... به ذهن من تزریق شده بود .

----------------------------------------------

باور کنید همون روز گفتم این آخرین باری بود که روز زن اسلام هدیه ای میخرم و دیگه باشه برای همون 5 اسفند ایرانی !! به هر حال امیدوارم شما این سستی من در اسلام ستیزی رو ببخشید :e403: ...

یه نفر
04-24-2014, 10:48 AM
شما می توانید اعتقادات یک نفر را مسخره کنید،به مقدساتش توهین کنید، اما در عین حال او را نیز بسیار دوست بدارید.
چرا من؟؟ :-( چرا همتون منو مثال میزنید؟ :-((((

mosafer
04-24-2014, 10:52 AM
من نیازی نمی بینم که بین این دو قیاس کنم،چرا که دو موضوع کاملا جدا از یکدیگر هستند و اینگونه نیست که بخواهم روزی میان این دو یکی را انتخاب کنم.شما می توانید اعتقادات یک نفر را مسخره کنید،به مقدساتش توهین کنید، اما در عین حال او را نیز بسیار دوست بدارید.
بیشتر دوست داشتم برسیم به اینکه:
شما(منظورم شخص شما نیست) گر چه پا بروی عقاید پیشین خود گذاشته اید
ولی قادر نیستید نزدیکان خود را متقاعد کنید که انچه شما میاندیشید درستتر از اندیشه ی انهاست
همیشه حمله به ائمه دیده میشود و همچنین بیارزش بودن انها
وقتی شما دینی رو به کل کنار میگذارید طبیعتا نباید روزهایی که بنام همان افراد بیارزش نام نهاده میشوند برایتان حتی بهانه ای باشد برای شاد کردن کسی که دوستش دارید
شاید از نظرتان این مبحث انقدر بیاهمیت باشد که به ان فکر هم نکرده اید
ولی بواقع برای من جای سوال ست که چرا فاطمه را ناسزا میگویید ولی روزش را قدر می نهید؟؟

Nevermore
04-24-2014, 10:54 AM
چرا من؟؟ :-( چرا همتون منو مثال میزنید؟ :-((((

چون فقط تو اینجا به درد مسخره کردن می خوری:e057:

mosafer
04-24-2014, 10:57 AM
هدایتگر ؟ مثلا کی ؟ یعنی از یه هدیه روز مادر به همه این نتایج رسیدید ؟ یعنی فکر میکنید من هنوز به اسلام باور دارم ؟

عقیده فعلی من دست کم ناشی از بررسی ها و مطالعات 10-12 سال اخیر عمرم هست بر خلاف اون باورهایی که از جامعه و مدرسه و ... به ذهن من تزریق شده بود .

شخص خاصی منظورم نبود
اینکه از سمت نیرویی به حرکت درامده باشید،نه به سمتی که خود بخواهید
البته به تعداد افراد روی زمین راهی هست برای رسیدن به حقیقت

باور کنید همون روز گفتم این آخرین باری بود که روز زن اسلام هدیه ای میخرم و دیگه باشه برای همون 5 اسفند ایرانی !! به هر حال امیدوارم شما این سستی من در اسلام ستیزی رو ببخشید ...
اگر من هم به مانند شما اسلام ستیز بودم حتم داشته باشید به سادگی نمیبخشیدم:e405:

Anarchy
04-24-2014, 11:09 AM
ولی بواقع برای من جای سوال ست که چرا فاطمه را ناسزا میگویید ولی روزش را قدر می نهید؟؟

اتفاقا فاطمه یکی از شخصیت ها مظلوم و قربانی تفکرات اسلامی در تاریخ اسلام بوده ... کی به فاطمه ناسزا گفته ؟ شخصا مخالفتی که دارم اینه که فاطمه خردسالی که از زندگی هیچی نفهمیده رو میخوان به عنوان یک زن روشنفکر همه چیز فهم و الگوی همه زنان معرفی کنن ...

منم روزی که به مادرم هدیه دادم از فضائل فاطمه برای مادرم حرف نزدم ... فقط گفتم "مامان دوستت دارم" :e414: !!

ولی قادر نیستید نزدیکان خود را متقاعد کنید که انچه شما میاندیشید درستتر از اندیشه ی انهاست

به فرض هم که شما درست بگید ( البته من چندین نفر از اعضای خانواده ام رو از اسلام خارج کردم ) ، چه ایرادی داره ؟ مگه ما هم باید به شیوه اسلامی بقیه رو به زور وادار کنیم مثل ما فکر کنن ؟ پروسه تغییر عقیده خیلی آروم و با شک گرایی خود فرد اتفاق میوفته ...

شخص خاصی منظورم نبود
اینکه از سمت نیرویی به حرکت درامده باشید،نه به سمتی که خود بخواهید
البته به تعداد افراد روی زمین راهی هست برای رسیدن به حقیقت

چه نیرویی ؟ منظورتون چیه دقیقا ؟

اگر من هم به مانند شما اسلام ستیز بودم حتم داشته باشید به سادگی نمیبخشیدم

خب گاهی انقدر غلطت اسلام ستیزی بالا میره که باید روزانه 100 بار به موضوعات مختلف انتقاد کنم چون اینجا مملکت اسلامی هست ... این باعث میشه تبدیل به شخصیت نیمه غرغرویی بشم ، حالا یک مورد رو یک بار فاکتور گرفتیم شما در اسلام ستیزی ما تشکیک کردید بانو :e407: ؟

Nevermore
04-24-2014, 11:11 AM
بیشتر دوست داشتم برسیم به اینکه:
این قادر بودن مستلزم وجود شرایط بسیار است.اینکه مخاطبم چند سال داشته باشد،چه میزانی از اطلاعات داشته باشد،من سودی در تغییر عقیده ی او ببینم یا خیر و از همه مهمتر اینکه وقت و زمان و انرژی بسنده برای هزینه در این مورد داشته باشم یا نه؟در مورد شخصی مانند مادر من به نگرم نیازی نیست بیش از این تغییر عقیده دهد،همینکه پذیرفته عقایدش در حد نماز خواندن باشد و سعی نکند اسلام را به کسی آموزش دهد و آن دسته از مزخرفات اسلام را که براستی برای دیگران مضر است کنار بگذارد،همین کافی است.اما در مورد اطرافیان جوان کوشش بسیار کرده ام و در این راه عقاید خیلی ها را نیز برگردانده ام.

همیشه حمله به ائمه دیده میشود و همچنین بیارزش بودن انها
وقتی شما دینی رو به کل کنار میگذارید طبیعتا نباید روزهایی که بنام همان افراد بیارزش نام نهاده میشوند برایتان حتی بهانه ای باشد برای شاد کردن کسی که دوستش دارید
شاید از نظرتان این مبحث انقدر بیاهمیت باشد که به ان فکر هم نکرده اید

خیر من روز فاطمه را قدر نمی نهم،این تنها تلاشی است برای شاد کردن مادرم.وقتی می بینم هدیه ی من در چنین روزی او را بسیار خوشحال تر می کند تا آنکه در روز چه می دانم 5 اسفند به او هدیه بدهم مسلم است که گزینه ی نخست را بر می گزینم،هدیه با چاشنی ِ چند ناسزا و دری وری به فاطمه سلام الله علیه:e412:آن شاد شدن مادرم هم بی گمان به خاطر روز فاطمه نیست،از آن رو است که در این روز همه ی زنان چه مسلمان و چه نا مسلمان از شوهران،پسران،دختران،دوست پسران و ... هدیه دریافت می کنند و شما حسادت زنانه را که می شناسید آن وقت آزرده خاطر می شود.:e058:

mosafer
04-24-2014, 11:19 AM
اتفاقا فاطمه یکی از شخصیت ها مظلوم و قربانی تفکرات اسلامی در تاریخ اسلام بوده ... کی به فاطمه ناسزا گفته ؟ شخصا مخالفتی که دارم اینه که فاطمه خردسالی که از زندگی هیچی نفهمیده رو میخوان به عنوان یک زن روشنفکر همه چیز فهم و الگوی همه زنان معرفی کنن ...

منم روزی که به مادرم هدیه دادم از فضائل فاطمه برای مادرم حرف نزدم ... فقط گفتم "مامان دوستت دارم" :e414: !!

به فرض هم که شما درست بگید ( البته من چندین نفر از اعضای خانواده ام رو از اسلام خارج کردم ) ، چه ایرادی داره ؟ مگه ما هم باید به شیوه اسلامی بقیه رو به زور وادار کنیم مثل ما فکر کنن ؟ پروسه تغییر عقیده خیلی آروم و با شک گرایی خود فرد اتفاق میوفته ...

چه نیرویی ؟ منظورتون چیه دقیقا ؟

خب گاهی انقدر غلطت اسلام ستیزی بالا میره که باید روزانه 100 بار به موضوعات مختلف انتقاد کنم چون اینجا مملکت اسلامی هست ... این باعث میشه تبدیل به شخصیت نیمه غرغرویی بشم ، حالا یک مورد رو یک بار فاکتور گرفتیم شما در اسلام ستیزی ما تشکیک کردید بانو :e407: ؟

این قادر بودن مستلزم وجود شرایط بسیار است.اینکه مخاطبم چند سال داشته باشد،چه میزانی از اطلاعات داشته باشد،من سودی در تغییر عقیده ی او ببینم یا خیر و از همه مهمتر اینکه وقت و زمان و انرژی بسنده برای هزینه در این مورد داشته باشم یا نه؟در مورد شخصی مانند مادر من به نگرم نیازی نیست بیش از این تغییر عقیده دهد،همینکه پذیرفته عقایدش در حد نماز خواندن باشد و سعی نکند اسلام را به کسی آموزش دهد و آن دسته از مزخرفات اسلام را که براستی برای دیگران مضر است کنار بگذارد،همین کافی است.اما در مورد اطرافیان جوان کوشش بسیار کرده ام و در این راه عقاید خیلی ها را نیز برگردانده ام.

خیر من روز فاطمه را قدر نمی نهم،این تنها تلاشی است برای شاد کردن مادرم.وقتی می بینم هدیه ی من در چنین روزی او را بسیار خوشحال تر می کند تا آنکه در روز چه می دانم 5 اسفند به او هدیه بدهم مسلم است که گزینه ی نخست را بر می گزینم،هدیه با چاشنی ِ چند ناسزا و دری وری به فاطمه سلام الله علیه:e412:آن شاد شدن مادرم هم بی گمان به خاطر روز فاطمه نیست،از آن رو است که در این روز همه ی زنان چه مسلمان و چه نا مسلمان از شوهران،پسران،دختران،دوست پسران و ... هدیه دریافت می کنند و شما حسادت زنانه را که می شناسید آن وقت آزرده خاطر می شود.:e058:

زمان امروز من در ماندن ،به اتمام رسید و تا لحظاتی دیگر همسر به اتفاق دوفرزندم وارد منزل میشوند:)
چون حرف از هدیه شد بگویم : امسال دختروپسرم برایم مثل سال گذشته نقاشی کشیدند و همسر هم بماند :)
شاید بعدتر این بحث را ادامه دادیم:e405:

iranbanoo
04-24-2014, 12:01 PM
اینجا همه واسه مادراتون هدیه خریدید؟
پس ما باید خیلی خود خواه باشیم!چون من فکر میکنم خیلی وقته به مادرم تو همچین روزی هدیه ای ندادم.
عوضش یه روز بی بهانه سوپرایزش میکنم:e056:

undead_knight
04-24-2014, 12:40 PM
i'm even less human than this forum users :))
واقعا شماها چه موجودات بااحساسی هستید:))

sonixax
04-24-2014, 12:47 PM
پس ما باید خیلی خود خواه باشیم!چون من فکر میکنم خیلی وقته به مادرم تو همچین روزی هدیه ای ندادم.
عوضش یه روز بی بهانه سوپرایزش میکنم

من هرگز توی عمرم روز تولد فاطی ی تازی را به مادرم تبریک نگفته ام و چیزی براش نخریدم!
هدیه ای بوده در روز تولدش بوده یا مناسبتهایی که مستقیمن به خودش ربط داشته نه یک مشت باورهای عقبمانده اسلامی .
همچنین در مورد 8 مارس.

Anarchy
04-24-2014, 03:34 PM
عوضش یه روز بی بهانه سوپرایزش میکنم:e056:

خب کار تو خیلی قشنگ تره :e414: !! منم البته زیاد هدیه ندادم . امسال هم به دلایلی تو این روز هدیه دادم .

من هرگز توی عمرم روز تولد فاطی ی تازی را به مادرم تبریک نگفته ام و چیزی براش نخریدم!
هدیه ای بوده در روز تولدش بوده یا مناسبتهایی که مستقیمن به خودش ربط داشته نه یک مشت باورهای عقبمانده اسلامی .
همچنین در مورد 8 مارس.

میدونی میلاد ، شاید با منطق اسلام ستیزی به هیچ وجه نشه توجیه کرد که چرا چنین روزی برای مادرم هدیه خریدم اما شخص من انقدر اسلام ستیزی کردم که این خطا قابل چشم پوشی باشه :e058: !!

البته من همیشه همون روز میگم من این روز رو قبول ندارم به عنوان روز مادر اما خب برای خوشحال کردن مادرم ، اینجا روی ایده خودم پا میذارم و میگم حداقل به یه بهونه ای خوشحالش کنم . میدونم اگه هدیه ندم هم ناراحت نمیشه چون خودشم اعتقادی به اسلام نداره ولی انقدر اگه بذارمش برای 5 اسفند ممکنه اصلا یادم بره ...

البته روز تولد فاطمه هم مشخص نیست و روایت ها خیلی زیاده ...

حالا که دوستان انقدر گیر دادن به موضوع ، من دیگه هیچ وقت این روز هدیه ای نمیخرم ... یا همون 5 اسفند هدیه میخرم میدم یا اینکه هدیه رو میخرم میذارم یه روز بعد از روز مادر اسلامی میدم به مادرم :e105::e415: !!

undead_knight
04-24-2014, 04:26 PM
راسل دهنت سرویس من این هولی گریل رو باید ببینم ولی یادم میره دانلودش کنم،هر بار یه تیکه ازش میای داغ منو تازه میکنی:))

Russell
04-24-2014, 05:26 PM
راسل دهنت سرویس من این هولی گریل رو باید ببینم ولی یادم میره دانلودش کنم،هر بار یه تیکه ازش میای داغ منو تازه میکنی:))

این رو من بیخودی که بهت توصیه نکردم، شوخی‌هایِ این رو با دین ببینی دیگه بیل ماهر نگاه نمی‌کنی. تورنتش هم هست همه جا، همین الان بشتاب بسوی دانلود !!

undead_knight
04-24-2014, 05:32 PM
این رو من بیخودی که بهت توصیه نکردم، شوخی‌هایِ این رو با دین ببینی دیگه بیل ماهر نگاه نمی‌کنی. تورنتش هم هست همه جا، همین الان بشتاب بسوی دانلود !!
ما یه فیلم از بیلی نگاه کردیم و بس:))تازه بیل ماهر کارهای دنباله دار هم داره خب:))
امشب میزارم.

sonixax
04-24-2014, 06:04 PM
میدونی میلاد ، شاید با منطق اسلام ستیزی به هیچ وجه نشه توجیه کرد که چرا چنین روزی برای مادرم هدیه خریدم اما شخص من انقدر اسلام ستیزی کردم که این خطا قابل چشم پوشی باشه !!

البته من همیشه همون روز میگم من این روز رو قبول ندارم به عنوان روز مادر اما خب برای خوشحال کردن مادرم ، اینجا روی ایده خودم پا میذارم و میگم حداقل به یه بهونه ای خوشحالش کنم . میدونم اگه هدیه ندم هم ناراحت نمیشه چون خودشم اعتقادی به اسلام نداره ولی انقدر اگه بذارمش برای 5 اسفند ممکنه اصلا یادم بره ...

البته روز تولد فاطمه هم مشخص نیست و روایت ها خیلی زیاده ...

حالا که دوستان انقدر گیر دادن به موضوع ، من دیگه هیچ وقت این روز هدیه ای نمیخرم ... یا همون 5 اسفند هدیه میخرم میدم یا اینکه هدیه رو میخرم میذارم یه روز بعد از روز مادر اسلامی میدم به مادرم !!

البته من اصلن نگفتم کار بدی کردی . من فقط در مورد خودم روشنگری کردم :e417:

کافر_مقدس
04-25-2014, 09:08 AM
من این روز رو قبول ندارم به عنوان روز مادر اما خب برای خوشحال کردن مادرم ، اینجا روی ایده خودم پا میذارم و میگم حداقل به یه بهونه ای خوشحالش کنم . میدونم اگه هدیه ندم هم ناراحت نمیشه چون خودشم اعتقادی به اسلام نداره ولی انقدر اگه بذارمش برای 5 اسفند ممکنه اصلا یادم بره ... :e105::e415: !!

5 اسفند چه مناسبتی است؟! زادروز فوزیه؟!

من گمان می کردم 25 آذر است، پس آن چیست؟!http://www.daftarche.com/images/imported/2013/06/1.gif

Anarchy
04-25-2014, 12:20 PM
5 اسفند چه مناسبتی است؟! زادروز فوزیه؟!

اسفندگان - WiKi (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%81%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86)

من گمان می کردم 25 آذر است، پس آن چیست؟!http://www.daftarche.com/images/imported/2013/06/1.gif

روز مادر - WiKi (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%B2_%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1#.D8.AA .D8.A7.D8.B1.DB.8C.D8.AE.DA.86.D9.87)

تاریخچهپیش از انقلاب ۵۷ و در دوران شاهنشاهی محمدرضا پهلوی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B6%D8%A7_%D9%BE% D9%87%D9%84%D9%88%DB%8C)، ۲۵ آذر (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B 1%DB%8C_%D9%87%D8%AC%D8%B1%DB%8C_%D8%AE%D9%88%D8%B 1%D8%B4%DB%8C%D8%AF%DB%8C) زادروز فریده قطبی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D9%87_%D9%82%D8%B7%D8%A8% DB%8C) مادر فرح دیبا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B1%D8%AD_%D8%AF%DB%8C%D8%A8%D8%A7) به عنوان روز مادر گرامی داشته می‌شد. [۲۱] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%B2_%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1#cite_n ote-.D8.B1.D9.88.D8.B2_.D9.85.D8.A7.D8.AF.D8.B1_.D8.AF .D8.B1_.D8.A7.DB.8C.D8.B1.D8.A7.D9.86-24) پس از انقلاب ۱۳۵۷ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8_%DB%B1%DB%B3% DB%B5%DB%B7_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86) تاریخ این روز تغییر کرد، برخی معتقدند این تغییر، برای جلوگیری از حرکت‌های جنبش زنان و تغییر شکل (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1_%D8%B4%DA%A9%D9%84) سنتی خانواده‌ها صورت گرفته‌است.[۲۲] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%B2_%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1#cite_n ote-25)[۲۳] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%B2_%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1#cite_n ote-26)اما بر بنیان کتاب های «آثارالباقیه» و «التّفهیم» ابوریحان بیرونی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D9%86_% D8%A8%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C)، «زین‌الأخبار» گردیزی، «شرف‌نامه» نظامی گنجوی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C_%DA%AF%D9%86%D8%AC% D9%88%DB%8C) و «شاهنامه» فردوسی در فرهنگ ایران (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF_%D8%A7%DB%8C%D8%B1% D8%A7%D9%86) روز زن و روز مادر همزمان با جشن اسفندگان در پنجم اسفندماه بوده است.«اسفند» یا « اسپند» در فارسی، «سپندارمت» یا «سپندارمد» در پهلوی و «سپَنتَ آرمَیتی» در گات‌ها یکی از فروزه‌های اهورامزدا و در اوستای نو (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C_%D9%86%D9%88) نام یکی از امشاسپندبانوان است که در جهان مینُوی نماد دوستداری و بردباری و فروتنی اهورامزدا و در این جهان نگهبان زمین و باروری و سرسبزی آن است. در گاه‌شماری ایرانی، دوازدهمین ماه از سال و پنجمین روز از هر ماه «اسفند» نام دارد، از این‌روی در روز اسفند از ماه اسفند یا پنجم اسفندماه، در آستانه بهار طبیعت و نوشدن زمین جشن اسفندگان (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%81%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86) برپا می‌شود.

Russell
04-25-2014, 08:15 PM
دوستان نظرشون درباره‌یِ رشد جمعیت ایران چیه؟ البته مملکت کلا رو هواست ولی این مساله‌یِ جمعیت هم مشکل بزرگیه. در کشورهای بزرگی مثل آلمان و روسیه و ژاپن و... از مشکلات درجه‌یِ یک حساب میشه.

shirin
04-25-2014, 08:37 PM
من که هر وقت بهش فکر میکنم دچار استرس میشم. فکر میکنم یه کشور فقیر و بیسواد پر جمعیت خواهیم داشت در آینده.فکر میکنم خامنه ای و دار و دسته ش نقشه بدی داشته باشن برای ایران.

sonixax
04-25-2014, 10:44 PM
من که هر وقت بهش فکر میکنم دچار استرس میشم. فکر میکنم یه کشور فقیر و بیسواد پر جمعیت خواهیم داشت در آینده.فکر میکنم خامنه ای و دار و دسته ش نقشه بدی داشته باشن برای ایران.

خوب ایران کشوریه که به خاطر موقعیت جغرافیاییش هرگز فقیر نمیشه!
همون دو تا کویرمون میتونه از نفت بیشتر برامون درآمد زا باشه.
ولی مردم بیسواد و پرجمعیت رو موافقم.

Russell
04-27-2014, 04:18 PM
برادران و خواهران جواب پرسش ما را ندادندها !! بگذارید اینطور مطرح کنم، در ایران داشتن چه تعداد بچه خوبه؟

mosafer
04-27-2014, 05:48 PM
برادران و خواهران جواب پرسش ما را ندادندها !! بگذارید اینطور مطرح کنم، در ایران داشتن چه تعداد بچه خوبه؟

یک فرزند
اگر قرار به دو فرزند باشد و بتوان انتخاب کرد فرزندان همجنس به مراتب بهترست

undead_knight
04-27-2014, 05:50 PM
یک فرزند
اگر قرار به دو فرزند باشد و بتوان انتخاب کرد فرزندان همجنس به مراتب بهترست
چرا؟

mosafer
04-27-2014, 05:59 PM
چرا؟

چرا چی؟

undead_knight
04-27-2014, 06:04 PM
چرا چی؟
چرا فرزندان همجنس بهتره؟

mosafer
04-27-2014, 06:18 PM
چرا فرزندان همجنس بهتره؟
چون روحیاتشان شبیه هم هست ،مسائل شخصیشان نیز چنین
هر چه بزرگتر شوند رابطه ی بهتری باهم خواهند داشت
فرزندان من دختر و پسر هستند
هنوز سن کمی دارند ولی مشکلات خاص خود را دارند که اگر هم جنس بودند به مراتب کمتر میشد
حتی گاهی در انتخاب نوع باز هایشان با هم اختلاف دارند
چون پسرم بزرگترست و همبازیهاش پسر بود خلق و خوی پسران را حفظ کرده ولی دخترم که چند سالی از او کوچکترست گاهی برخی رفتارهایش شبیه پسرهاست که من اصلا این را دوست ندارم هر چند خودم نیز در کودکی چنین بودم

+
البته نظر شخصی من هست

sonixax
04-27-2014, 10:58 PM

یا بچه دار نشید! یا اگر میشید دو تا با فاصله سنی کم.
کسانی که در ایران فقط یک بچه میاورند انسانهای از خود راضی و خودخواهی هستند که به تنها چیزی که فکر نمیکنند اون بچه هستش.
جو ایران طوری هستش که بچه اغلب تا سن 7-8 سالگی در خانه عملن زندانی هستش مگر اینکه پدر و مادرش به امنیت و تربیتش اهمیت ندند. برای همین بچه یک همبازی هم و سن و سال نیاز داره و چه بهتر که اون همبازی برادر یا خواهرش باشه. البته من منکر خوبی رابطه با بچه همسایه یا فک و فامیل نمیشم ولی برای همبازی شدن و آشنا شدن با اونها نیاز به بیرون رفتنه که به نظر من در ایران خطرناکه.

البته در بقیه دنیا هم دو تا به نظرم بهتر از یکی هستش. کمتر از دوتا ظلم به بچه هست ، بیشتر از دو تا ظلم به خودت و بچه و جامعه و بشریت و ...

sonixax
04-27-2014, 11:00 PM
توی عمرم نشده بود از خواب پاشم برم بیرون 40 کیلومتر رانندگی کنم (20 تا رفت ، 20 تا برگشت) 5-6 ساعت کار کنم همش برای 100 یورو!!!
آفا جان برای فامیل ، آشنا ، دوست ، رفیق تیریپ معرفت نذارید بگید من میام کار دوست دخترت رو راه میندازم به گا میرید!
از ما گفتن بود.

Theodor Herzl
04-27-2014, 11:01 PM
من الان یه دختر دارم ۲ سالش شده ، یک بچه دیگه هم دوست دارم داشته باشم و فرقی‌ هم نمیکنه دختر و پسر باشه ، البته با خانومم صحبت کردیم که بچه دوم رو بریم adopt کنیم چون خانومم بخاطر موقعیت کاری که داره نمی‌تونه دوباره حامله بشه و وقت نداره ، یکی‌ هم اینکه یک کار خیری هم کردیم .

یه نفر
04-28-2014, 11:41 AM
جو ایران طوری هستش که بچه اغلب تا سن 7-8 سالگی در خانه عملن زندانی هستش
آفرین. تاحالا به این نکته ظریف دقت نکرده بودم... واقعا همینه

Russell
04-28-2014, 01:59 PM
چون روحیاتشان شبیه هم هست ،مسائل شخصیشان نیز چنین
هر چه بزرگتر شوند رابطه ی بهتری باهم خواهند داشت
فرزندان من دختر و پسر هستند
هنوز سن کمی دارند ولی مشکلات خاص خود را دارند که اگر هم جنس بودند به مراتب کمتر میشد
حتی گاهی در انتخاب نوع باز هایشان با هم اختلاف دارند
چون پسرم بزرگترست و همبازیهاش پسر بود خلق و خوی پسران را حفظ کرده ولی دخترم که چند سالی از او کوچکترست گاهی برخی رفتارهایش شبیه پسرهاست که من اصلا این را دوست ندارم هر چند خودم نیز در کودکی چنین بودم

+
البته نظر شخصی من هست

دخترتان همسالان دختر در اطراف خود ندارد؟

من الان یه دختر دارم ۲ سالش شده ، یک بچه دیگه هم دوست دارم داشته باشم و فرقی‌ هم نمیکنه دختر و پسر باشه ، البته با خانومم صحبت کردیم که بچه دوم رو بریم adopt کنیم چون خانومم بخاطر موقعیت کاری که داره نمی‌تونه دوباره حامله بشه و وقت نداره ، یکی‌ هم اینکه یک کار خیری هم کردیم .

وضعیت به فرزندی قبول کردن در کانادا چطور هست؟ پیگیر شدی ببینی سختیش چقدر هست؟

mosafer
04-28-2014, 06:11 PM
دخترتان همسالان دختر در اطراف خود ندارد؟

فقط فرزند یکی از دوستان خانوادگی که 3 سالی از او بزرگتر ست و هفته ای یکبار با او همبازی میشود

mosafer
04-28-2014, 06:22 PM
یا بچه دار نشید! یا اگر میشید دو تا با فاصله سنی کم.
کسانی که در ایران فقط یک بچه میاورند انسانهای از خود راضی و خودخواهی هستند که به تنها چیزی که فکر نمیکنند اون بچه هستش.
جو ایران طوری هستش که بچه اغلب تا سن 7-8 سالگی در خانه عملن زندانی هستش مگر اینکه پدر و مادرش به امنیت و تربیتش اهمیت ندند. برای همین بچه یک همبازی هم و سن و سال نیاز داره و چه بهتر که اون همبازی برادر یا خواهرش باشه. البته من منکر خوبی رابطه با بچه همسایه یا فک و فامیل نمیشم ولی برای همبازی شدن و آشنا شدن با اونها نیاز به بیرون رفتنه که به نظر من در ایران خطرناکه.

البته در بقیه دنیا هم دو تا به نظرم بهتر از یکی هستش. کمتر از دوتا ظلم به بچه هست ، بیشتر از دو تا ظلم به خودت و بچه و جامعه و بشریت و ...

فرزند دوم را نوعی اسباب بازی میدانید که فرزند اول تنها نماند؟

sonixax
04-28-2014, 09:40 PM
فرزند دوم را نوعی اسباب بازی میدانید که فرزند اول تنها نماند؟

اسباب بازی ؟ شما همه دوستان و همبازی هایتان را اسباب بازی میبینید ؟! خواهر و برادر خود را چه طور ؟
فرزند خودتون رو چی ؟ یک موجود کم اهمیت که فقط باید به خاطر عرف های جامعه دست کم یکی داشت وگرنه اخی هستیم ؟! بیشتر هم نه چونکه دردسر میشه ؟!

sonixax
04-28-2014, 11:00 PM
دوستان نظرتون در رابطه با گرون شدن بنزین چیه ؟

به نظر من خودِ عمل حذف سوبسید از بنزین و یکی کردن قیمتش با قیمت جهانی عمل درستیه ولی نیازمند یک سری پیش زمینه هست - یعنی قبل از انجام دادنش باید اوضاع اقتصادی مملکتی که از تخمی ترین اقتصاد هاست به استانداردهای جهانی برسه از اون طرف هم باید یک سری ضمانت داده بشه که درآمد ناشی از حذف سوبسید بنزین نمیشه اختلاس 3 هزار میلیاردی! بلکه میشه جاده و اتوبان و کارخانه و زیر سازی شهرها و توسعه مناطق روستایی و ...

Theodor Herzl
04-28-2014, 11:10 PM
وضعیت به فرزندی قبول کردن در کانادا چطور هست؟ پیگیر شدی ببینی سختیش چقدر هست؟بستگی داره از ۶ ماه تا بیشتر طول میکش ، باید پروسه رو طی‌ کنی‌ ، خصوصی و دولتی هم داره ، البته ما نمی‌خواهیم اینجا اداپت کنیم ، چون توی کانادا اوضاع بچه‌ها هرچقدر هم به بدبخت باشند ۱۰ برابر بهتر از مثلا اروپای شرقی‌ یا روسیه هست ، دوست داریم از روسیه یا شرق اروپا اداپت کنیم

mosafer
04-29-2014, 04:21 AM
اسباب بازی ؟ شما همه دوستان و همبازی هایتان را اسباب بازی میبینید ؟! خواهر و برادر خود را چه طور ؟
فرزند خودتون رو چی ؟ یک موجود کم اهمیت که فقط باید به خاطر عرف های جامعه دست کم یکی داشت وگرنه اخی هستیم ؟! بیشتر هم نه چونکه دردسر میشه ؟!
شما در پستتان مزیت فرزند دوم را فقط در همبازی بودن فرزند اول عنوان کردید خب به نوعی میشود اسباب بازی
دو فرزند حتی بیشتر،داشتن بالطبع مزایای بیشماری دارد که همبازی بودن کوچکترین آنهاست
ولی با این اوضاع جامعه هیچ تضمینی برای آینده ی او نیست
تربیت فرزند محدود به محیط خانه نیست همینکه نیمی از وقت خود را با همسالانی میگذراند که شناختی از انها نداریم خود معضل بزرگی ست
البته من مشکلی با داشتن دو فرزند ندارم و تنها دغدغه ی من جامعه ایست که قرار ست بزودی به ان ملحق شوند

kourosh_bikhoda
04-29-2014, 06:48 AM
به نظر من خودِ عمل حذف سوبسید از بنزین و یکی کردن قیمتش با قیمت جهانی عمل درستیه ولی نیازمند یک سری پیش زمینه هست - یعنی قبل از انجام دادنش باید اوضاع اقتصادی مملکتی که از تخمی ترین اقتصاد هاست به استانداردهای جهانی برسه از اون طرف هم باید یک سری ضمانت داده بشه که درآمد ناشی از حذف سوبسید بنزین نمیشه اختلاس 3 هزار میلیاردی! بلکه میشه جاده و اتوبان و کارخانه و زیر سازی شهرها و توسعه مناطق روستایی و ...
پدرسوخته ها چپ و راست قیمت بنزین و با کشورهای حاشیه خلیج فارس مقایسه میکنند. ولی در زمان مقایسه درآمدها وا میمونند. درآمدها در بعضی کشورهای حاشیه خلیج فارس ده برابر ایرانه! هتا بیشتر. هر وقت درآمد ایرانیا هم همونطور شد، قیمت ها رو متوازن کنید. فوقش میخواد 5 برابر بشه دیگه. باشه بکنید.

sonixax
04-29-2014, 01:02 PM
شما در پستتان مزیت فرزند دوم را فقط در همبازی بودن فرزند اول عنوان کردید خب به نوعی میشود اسباب بازی
دو فرزند حتی بیشتر،داشتن بالطبع مزایای بیشماری دارد که همبازی بودن کوچکترین آنهاست
ولی با این اوضاع جامعه هیچ تضمینی برای آینده ی او نیست
تربیت فرزند محدود به محیط خانه نیست همینکه نیمی از وقت خود را با همسالانی میگذراند که شناختی از انها نداریم خود معضل بزرگی ست
البته من مشکلی با داشتن دو فرزند ندارم و تنها دغدغه ی من جامعه ایست که قرار ست بزودی به ان ملحق شوند

من تنها و تنها به یکی از ایرادات! یعنی زندانی شدن بچه در خانه اشاره کردم به خصوص در ایران.

کافر_مقدس
04-29-2014, 05:04 PM
چه کسی گفته بچه ها در ایران زندانی اند؟! آن مال دوران قدیم بود. شاید دهه ی شصت، شاید هم دهه ی هفتاد. وگرنه دهه هشتادی ها و دهه نودی ها بهترین دوستشان رایانه و بازی های رایانه های رنگارنگ است و آن را برتر از همبازی شدن با دوستانشان در کوچه و خیابان می دانند

به قول استاد محمود آن ممه را لولو برد!

sonixax
04-29-2014, 05:15 PM
چه کسی گفته بچه ها در ایران زندانی اند؟! آن مال دوران قدیم بود. شاید دهه ی شصت، شاید هم دهه ی هفتاد. وگرنه دهه هشتادی ها و دهه نودی ها بهترین دوستشان رایانه و بازی های رایانه های رنگارنگ است و آن را برتر از همبازی شدن با دوستانشان در کوچه و خیابان می دانند

همان بازی کامپیوتری به نوعی میشود زندانی بودن در خانه!

کافر_مقدس
04-29-2014, 11:12 PM
همان بازی کامپیوتری به نوعی میشود زندانی بودن در خانه!

ولی کودکان اینگونه نمی اندیشند!

اگر بازی های رایانه ای چیزی به جز زندان نیست، من آن زندان را دوست دارم!http://www.daftarche.com/images/imported/2014/04/14.gif

sonixax
04-30-2014, 12:57 AM
ولی کودکان اینگونه نمی اندیشند!

اگر بازی های رایانه ای چیزی به جز زندان نیست، من آن زندان را دوست دارم!

کودک شیرینی زیاد ، پفک ، میخ کردن توی پریز برق و خیلی چیزهای دیگه رو هم خوب میدونه و باید یاد بگیره که چه چیزی خوبه و چه چیزی بد.
بچه ای که در خانه فقط و فقط مشغول انجام بازیهای کامپیوتریه نهایتن دچار مشکلات روانی میشه. به خصوص که در ایران هیچ نظارتی روی نحوه دسترسی کودکان به بازیها نیست و تقریبن هیچ کودک ایرانی که کنسول در خانه داره نیست که God Of War رو بازی نکرده باشه!!!!

Theodor Herzl
04-30-2014, 07:49 AM
این رو دیدید توی وبلاگ‌های اسلامی راجع به گروه‌های ضدّ دین و تالار‌های گفتگو گذاشتند؟ حالا چرا آلمان و رژیم صهیونیستی کنار هم؟ نکند چون میلاد از آلمان است من هم طرفدار رژیم صهیونیستی؟:e11b:

4011

یه نفر
04-30-2014, 09:04 AM
به سلامتی «یک نفر» که همیشه یکه
به سلامتی خودم که تعداد پستهام یکه! :-)
1111 :e032:

Crusader
04-30-2014, 11:18 AM
مگر به شما نگفتم قمبل نکنید؟

kourosh_bikhoda
04-30-2014, 11:56 AM
به سلامتی «یک نفر» که همیشه یکه
زرشک. اونوقت به سلامتی چی میزنید؟ لیوان خالی میزنید به لیوان خالی؟ :e404:

sonixax
04-30-2014, 08:48 PM
این رو دیدید توی وبلاگ‌های اسلامی راجع به گروه‌های ضدّ دین و تالار‌های گفتگو گذاشتند؟ حالا چرا آلمان و رژیم صهیونیستی کنار هم؟ نکند چون میلاد از آلمان است من هم طرفدار رژیم صهیونیستی؟

ما خودمون خودمون رو انقدری جدی نمیگیریم که اینها ما رو جدی میگیرند :))

Theodor Herzl
05-01-2014, 12:09 AM
ما خودمون خودمون رو انقدری جدی نمیگیریم که اینها ما رو جدی میگیرند :))

آره با زیر شلواری و آبجو میشینیم پای کامپیوتر اینها فکر میکنند حالا از داخل NSA ما اینجا اونلاین میشیم:e412:

Theodor Herzl
05-01-2014, 12:11 AM
این شورای ملی‌ ایرانیان ببینید برای روز کارگر پوستر فیلم Saw رو دزدیده edit کرده

4013
4014

Theodor Herzl
05-01-2014, 12:38 PM
یکی‌ از چیز‌هایی‌ که من از آمریکا خوشم میاد حق حمل اسلحه است. اینجا رو ببینید که یک سازمان دولتی اموال یک دامدار رو به زور گرفته بود بخاطر بدهی به دولت ، ( حالا اینکه حق با کی‌ هست اینجا مساله نیست) بعدش چند صد نفر افراد مسلح با مسلسل و انواع دیگر اسلحه به جنگ نیروهای دولتی رفتند که دولت عقب نشینی کرد و گاو‌های طرف رو پس داد! اینجاست که مسلح بودن مردم برای جلوگیری از دیکتاتور شدن دولت مهم است!

Exclusive: Inside the Bundy Ranch and the Fight Against Government Overreach (http://www.breitbart.com/Big-Government/2014/04/19/Bundy-Ranch-BBQ)

undead_knight
05-01-2014, 01:40 PM
یکی‌ از چیز‌هایی‌ که من از آمریکا خوشم میاد حق حمل اسلحه است. اینجا رو ببینید که یک سازمان دولتی اموال یک دامدار رو به زور گرفته بود بخاطر بدهی به دولت ، ( حالا اینکه حق با کی‌ هست اینجا مساله نیست) بعدش چند صد نفر افراد مسلح با مسلسل و انواع دیگر اسلحه به جنگ نیروهای دولتی رفتند که دولت عقب نشینی کرد و گاو‌های طرف رو پس داد! اینجاست که مسلح بودن مردم برای جلوگیری از دیکتاتور شدن دولت مهم است!

Exclusive: Inside the Bundy Ranch and the Fight Against Government Overreach (http://www.breitbart.com/Big-Government/2014/04/19/Bundy-Ranch-BBQ)
در جنگ شهری شاید اهمیت داشته باشه ولی اگر حکومتی به اندازه کافی با شهروندانش دشمن باشه اینکه دست اونها سلاح های سبک باشه اهمیت نداره!میتونه دست به تار و مار کردنشون بزنه.هر قدر هم حکومت از لحاظ نظامی قدرتمند تر باشه اهمیت مسلح بودن مردم کمتر میشه.

قدرت نظامی فقط یک تانک یا جت/بمب افکن یا ناو یا موشک و یا نه حتی یک نفر بر میتونه ایجاد بکنه رو با قدرت نظامی چند ده نفر غیرنظامی مسلح مقایسه کن، کسایی که آمادگی بدنشون مطلوب نیستف منظم نیستند،با تاکتیک های نظامی آشنایی ندارند و..

sonixax
05-01-2014, 02:13 PM
در جنگ شهری شاید اهمیت داشته باشه ولی اگر حکومتی به اندازه کافی با شهروندانش دشمن باشه اینکه دست اونها سلاح های سبک باشه اهمیت نداره!میتونه دست به تار و مار کردنشون بزنه.هر قدر هم حکومت از لحاظ نظامی قدرتمند تر باشه اهمیت مسلح بودن مردم کمتر میشه.

قدرت نظامی فقط یک تانک یا جت/بمب افکن یا ناو یا موشک و یا نه حتی یک نفر بر میتونه ایجاد بکنه رو با قدرت نظامی چند ده نفر غیرنظامی مسلح مقایسه کن، کسایی که آمادگی بدنشون مطلوب نیستف منظم نیستند،با تاکتیک های نظامی آشنایی ندارند و..

البته من مخالف آزادی اسلحه هستم به خاطر اینکه خسارتهایی که وارد میکنه از سودش خیلی خیلی خیلی خیلی یه هزار تا دیگه خیلی بیشتره!
شاید در سال ما یک خبر این طوری بشنویم که یک بابایی رفته گاوش رو پس گرفته ولی به جاش در همون سال ده ها شاید هم صدها بار میشونیم که کودکان فلان مهد کودک یا دبستان یا دانشجویان فلان دانشگاه توسط یک دیوونه ای که رفته اسلحه آزادانه تهیه کرده کشتار شدند!

ولی در استدلال کسرا هم چندان ایرادی وارد نیست. یک حکومت هرگز نمیتونه توان نظامی خودش رو سر مردم خودش خراب کنه و بلاخره کار به یک جایی میرسه که همون سربازانی که قراره همون ادوات نظامی رو کنترل و هدایت کنند از دستور سر باز میزنند. سوای اینکه در کشوری مثل آمریکا شما میتونید همین الان برید یک هریر بخرید : EVERETT AERO - HARRIER JUMP JET FOR SALE (http://www.everettaero.com/harrier.html)

حتا توی Ebay :

Boy, 7, tries to buy fighter jet on eBay for £69K | News.com.au (http://www.news.com.au/lifestyle/real-life/boy-7-tries-to-buy-fighter-jet-on-ebay-for-69k/story-e6frflri-1225999929305)

درسته که تکنلوژیش خیلی به روز نیست ولی به اندازه خودش تاثیر گذاره.

این آزادی اسلحه مزخرفه به خاطر اینکه هیچ تضمینی نیست که ازش حتمن در راه مقاومت در برابر حکومت و دیکتاتور شدنش استفاده بشه و همه روزه ما میشنویم که چند نفر به خاطر آزادی اسلحه کشته شدند ولی به جاش شاید ده سالی یک بار بشنویم که یکی رفت گاو هاش رو پس گرفت از دولت!!!!

undead_knight
05-01-2014, 02:22 PM
البته من مخالف آزادی اسلحه هستم به خاطر اینکه خسارتهایی که وارد میکنه از سودش خیلی خیلی خیلی خیلی یه هزار تا دیگه خیلی بیشتره!
شاید در سال ما یک خبر این طوری بشنویم که یک بابایی رفته گاوش رو پس گرفته ولی به جاش در همون سال ده ها شاید هم صدها بار میشونیم که کودکان فلان مهد کودک یا دبستان یا دانشجویان فلان دانشگاه توسط یک دیوونه ای که رفته اسلحه آزادانه تهیه کرده کشتار شدند!

ولی در استدلال کسرا هم چندان ایرادی وارد نیست. یک حکومت هرگز نمیتونه توان نظامی خودش رو سر مردم خودش خراب کنه و بلاخره کار به یک جایی میرسه که همون سربازانی که قراره همون ادوات نظامی رو کنترل و هدایت کنند از دستور سر باز میزنند. سوای اینکه در کشوری مثل آمریکا شما میتونید همین الان برید یک هریر بخرید : EVERETT AERO - HARRIER JUMP JET FOR SALE (http://www.everettaero.com/harrier.html)

حتا توی Ebay :

Boy, 7, tries to buy fighter jet on eBay for £69K | News.com.au (http://www.news.com.au/lifestyle/real-life/boy-7-tries-to-buy-fighter-jet-on-ebay-for-69k/story-e6frflri-1225999929305)

درسته که تکنلوژیش خیلی به روز نیست ولی به اندازه خودش تاثیر گذاره.

این آزادی اسلحه مزخرفه به خاطر اینکه هیچ تضمینی نیست که ازش حتمن در راه مقاومت در برابر حکومت و دیکتاتور شدنش استفاده بشه و همه روزه ما میشنویم که چند نفر به خاطر آزادی اسلحه کشته شدند ولی به جاش شاید ده سالی یک بار بشنویم که یکی رفت گاو هاش رو پس گرفت از دولت!!!!
بزار مثال سوریه رو بزنیم،اگر دولت سوریه مسلح به ناپالم بود چی میشد؟
اگر مسلح به موشک های هسته ای بود چی میشد؟!(که اون وقت بعید میدونم در استفاده ازش تردیدی به خودش راه میداد!)
و البته دیدیم وقتی مسلح به سلاح شیمیایی هست چه اتفاقی رخ داد!

فقط کافیه حکومتی اونقدر قوی باشه که دولت های خارجی کاری به امور داخلیش نداشته باشند،اون وقت دیگه راحت میتونه هر جور که میخواد مخالفین رو سرکوب نظامی بکنه.

sonixax
05-01-2014, 02:39 PM
بزار مثال سوریه رو بزنیم،اگر دولت سوریه مسلح به ناپالم بود چی میشد؟
اگر مسلح به موشک های هسته ای بود چی میشد؟!(که اون وقت بعید میدونم در استفاده ازش تردیدی به خودش راه میداد!)
و البته دیدیم وقتی مسلح به سلاح شیمیایی هست چه اتفاقی رخ داد!

فقط کافیه حکومتی اونقدر قوی باشه که دولت های خارجی کاری به امور داخلیش نداشته باشند،اون وقت دیگه راحت میتونه هر جور که میخواد مخالفین رو سرکوب نظامی بکنه.

اگر مسلح به بمب هسته ای بود هرگز ازش استفاده نمیکرد چون ضایعاتش دامن موافقینش رو هم میگرفت! و اون سربازی که قرار بوده بمب اتمی رو بندازه روی سر مخالفین دیر یا زود متوجه اینکه برادر و مادر و خواهر خودش هم به خاطر اون بمب اتمی سرطان گرفتند/ میگیرند میشه و بعد خودش میشه مخالف! تازه این در شرایطی هستش که کشورهای دیگه هم به خاطر استفاده اش از بمب اتمی میوفتادند به جونش. (همین الان آمریکا در هر جای دنیا دوباره از بمب اتمی استفاده کنه سند نابودی خودش رو امضا کرده)
ناپالم و سلاح شیمیایی هم دایره تخریبشون خیلی کوچیکتره نسبت به بمب اتمی و نهایتن میتونه یک منطقه کوچیگ از مناطق درگیر رو تخریب کنه و تازه ادامه همین روند فعلی هم دیر یا زود منجر به ریزش نیروهای حکومتی و دولتی در سوریه میشه. مهم نیست که الان چی کار داره میکنه مهم اینه که اول و آخر محکوم به شکسته.

در عین حال اگر در همین سوریه آزادی خرید اسلحه وجود داشت و همه ی مخالفین میتونستند سلاح تهیه کنند چی میشد ؟ مثلن گروه های مخالف میرفتند هریر میخریدند!!!!!
اگر شما دارید طرف مجهز بودن به سلاح های قوی رو بدون در نظر گرفتنِ حقِ آزادی اسلحه برای همه میبینید خوب دارید اشتباه استدلال میکنید!!
چون بحث بر سر آزادی اسلحه و توان جلوگیریش از دیکتاتور شدن حکومته نه اینکه تهیه اسلحه در یک کشوری غیر قانونی و سخت باشه و بعد بخوایم رفتار حکومتش رو بررسی کنیم!

شما بیا بگو اگر در سوریه خرید اسلحه برای همه آزاد بود و هر کسی میتونست مسلح بشه و از اون طرف بشار اسد به جای بمب اتمی F-22 و B-12 و ... داشت چی میشد!

من بهت میگم :

شمار مخالفین مسلح سر به فلک میکشید! طوری که هر سرباز در خدمت بشار اسد احتمالن یک دوست ، آشنا یا فامیلی در بین مخالفین خواهد داشت و ادامه روند کشتار مخالفین با سلاحهای پیشرفته باعث میشه همون سرباز در خدمت بشار اسد نافرمانی کنه و شاید هم یکی از همون سلاح های پیشرفته رو برای مخالفین بدزده! (کما اینکه اصلن اتفاق هم افتاده در سوریه و خیلی از سربازها به بشار اسد پشت کردند) .
پس نهایتن بشار اسد دیر یا زود به زباله دانی تاریخ فرستاده میشه. چه اسلحه قوی داشته باش چه نداشته باشه، چه مخالفینش دسترسی آزادانه به اسلحه داشته باشند چه نداشته باشند.

kourosh_bikhoda
05-01-2014, 03:23 PM
یکی‌ از چیز‌هایی‌ که من از آمریکا خوشم میاد حق حمل اسلحه است

این asshole رو ببینید. میلیونر خوش گذرانی که تفریحش رفتن به اسلحه فروشی و خرید اسلحست:

Instagram (http://instagram.com/danbilzerian)

دولت امریکا میدونه که اگر دست از پا خطا کنه، 300 میلیون اسلحه به طرفش نشونه گیری میکنند. هیچ دولتی نمیتونه در مقابل انبوده توده های مردم مقاومت کنه اونهم با اسلحه.

undead_knight
05-01-2014, 03:55 PM
این asshole رو ببینید. میلیونر خوش گذرانی که تفریحش رفتن به اسلحه فروشی و خرید اسلحست:
Instagram (http://instagram.com/danbilzerian)
دولت امریکا میدونه که اگر دست از پا خطا کنه، 300 میلیون اسلحه به طرفش نشونه گیری میکنند. هیچ دولتی نمیتونه در مقابل انبوده توده های مردم مقاومت کنه اونهم با اسلحه.
اگر منظور اشغال پایتخت باشه موافقم ولی در یک سناریویی که پایتخت و مکان های مهم نظامی تحت تصرف متعرضین نیستند،در حالت عادی اصولا همه یک کشور در سرنگونی حکومت اتحاد ندارند بنابراین هزینه سرنگونی حکومت با افزایش قدرت نظامیش بالا میره.

Theodor Herzl
05-01-2014, 07:20 PM

قدرت نظامی فقط یک تانک یا جت/بمب افکن یا ناو یا موشک و یا نه حتی یک نفر بر میتونه ایجاد بکنه رو با قدرت نظامی چند ده نفر غیرنظامی مسلح مقایسه کن، کسایی که آمادگی بدنشون مطلوب نیستف منظم نیستند،با تاکتیک های نظامی آشنایی ندارند و..الان ۳۰-۴۰ سال هست کلمبیا با هر نوع بمب و موشک آمریکایی نتونسته گروه فارک رو شکست بده ، سوریه الان با کلاشینکف ۳ سال هست جلوی بمب و موشک روسی و ایرانی‌ مردم ایستادند ، هیچ ارتش کلاسیکی نمیتونه جلوی جنگ چریکی ایستادگی کنه

Theodor Herzl
05-01-2014, 07:22 PM
شاید در سال ما یک خبر این طوری بشنویم که یک بابایی رفته گاوش رو پس گرفته ولی به جاش در همون سال ده ها شاید هم صدها بار میشونیم که کودکان فلان مهد کودک یا دبستان یا دانشجویان فلان دانشگاه توسط یک دیوونه ای که رفته اسلحه آزادانه تهیه کرده کشتار شدند!۳۰۰ میلیون تا اسلحه دست مردم آمریکا هست ، یعنی‌ به ازای هر نفر ۱ اسلحه هست حالا ۳-۴ هزار نفر در سال هم کشته میشوند در مقابل ۳۰۰ میلیون تا اسلحه چیزی نیست ، نباید بخاطر چند دیوانه حق طبیعی ۳۰۰ میلیون رو گرفت

sonixax
05-01-2014, 11:49 PM
۳۰۰ میلیون تا اسلحه دست مردم آمریکا هست ، یعنی‌ به ازای هر نفر ۱ اسلحه هست حالا ۳-۴ هزار نفر در سال هم کشته میشوند در مقابل ۳۰۰ میلیون تا اسلحه چیزی نیست ، نباید بخاطر چند دیوانه حق طبیعی ۳۰۰ میلیون رو گرفت

به خاطر چند تا دیوانه نیست! به خاطر چندین هزار نفره که همه روزه کشته میشند.
در ضمن در آمریکا 300 میلیون نفر اسلحه ندارند بلکه 300 میلیون اسلحه دست مردمه.
برای اینکه یک حکومتی دیکتاتوری نشه راه های خیلی بهتری از اسلحه دادن دست مردم هم هست.

یه نفر
05-02-2014, 06:44 AM
مگر به شما نگفتم قمبل نکنید؟
این فرتورم خوبه؟
4019

یه نفر
05-02-2014, 06:45 AM
زرشک. اونوقت به سلامتی چی میزنید؟ لیوان خالی میزنید به لیوان خالی؟
لیوانی پُر از خالی!
عقلت نمیرسه به این چیزاااااا :e056:

kourosh_bikhoda
05-02-2014, 07:40 AM
عقلت نمیرسه به این چیزاااااا
نه باور کن.
از دوستت آلیس چه خبر؟ هنوز معاشقه دارید؟

یه نفر
05-02-2014, 09:33 AM
از دوستت آلیس چه خبر؟ هنوز معاشقه دارید؟
معاشقه؟؟! مگه همجنسبازم؟!
خبری ازش ندارم. دلم واسش خیلی تنگ شده.. امیدوارم برگرده

kourosh_bikhoda
05-02-2014, 12:58 PM
معاشقه؟؟! مگه همجنسبازم؟!
چمیدانم. خودتون قبول کردید لب همو بلیسید :e00e:

یه نفر
05-02-2014, 01:01 PM
چمیدانم. خودتون قبول کردید لب همو بلیسید

بیخیال

تو حاضری با کافر فرنچ کیس داشته باشی؟:e409:

kourosh_bikhoda
05-02-2014, 01:05 PM
تو حاضری با کافر فرنچ کیس داشته باشی؟
نه. ولی شماها اظهار تمایل کردید. اسنادش هم موجوده.

یه نفر
05-02-2014, 01:11 PM
اسنادش هم موجوده.
آلیس اظهار تمایل کرد.
بیخیال...

:-)

kourosh_bikhoda
05-02-2014, 04:57 PM
آلیس اظهار تمایل کرد.
بیخیال...

ای منافقان.

Crusader
05-02-2014, 07:13 PM
آلیس که واضحا تمایلات همجنسگرایانه دارد. مراقب باشید یهو لختتان نکند! مشروط بر اینکه خوشگل باشید، اگر زشت هستید جای نگرانی ندارد.

یه نفر
05-02-2014, 07:16 PM
من کلا مخالف همجنسگرایی ام. زشت هم هستم..
خطر از بیخ گوشم گذشت!

:e105:

Crusader
05-02-2014, 07:27 PM
متوجه نشدید که با جملات رمانتیک و لب دادن به شما پیشنهاد بی‌شرمانه می‌داد؟

یه نفر
05-02-2014, 07:30 PM
شوخی می کرد..
من جنبه شوخی بالایی دارم :-)

Crusader
05-02-2014, 07:32 PM
هه هه. شوخی نمی‌کرد به شما چراغ سبز می‌داد دخترم. به من گفته بود که عاشق شما شده است! خوش به حال شما. طاقچه بالا هم می‌گذارید؟

یه نفر
05-02-2014, 07:35 PM
هه هه. شوخی نمی‌کرد به شما چراغ سبز می‌داد دخترم. به من گفته بود که عاشق شما شده است! خوش به حال شما. طاقچه بالا هم می‌گذارید؟
عاشق من؟؟! واقعا میگی؟
دلیلش رو نگفت؟؟

Crusader
05-02-2014, 07:38 PM
بله. فکر می‌کنید الکی مدافع شما بود؟ دلیل آن را نگفت، اما چندبار مستقیما اظهار علاقه کرد و گفت که من واقعا عاشق یه نفر هستم. دوست دارم لب‌های او را ببوسم و ...

یه نفر
05-02-2014, 07:41 PM
بله. فکر می‌کنید الکی مدافع شما بود؟ دلیل آن را نگفت، اما چندبار مستقیما اظهار علاقه کرد و گفت که من واقعا عاشق یه نفر هستم. دوست دارم لب‌های او را ببوسم و ...
الکی مدافع من نبود. از روی معرفت و رفاقت و دوستی بود..
منم ازش دفاع کردم و می کنم. بیچاره خیلی اینجا اذیت می شد...
عاشق یه نفر شده... شاید یه نفر منظورش من نبودم. یه نفر دیگه بوده!!
خودمم از دست نام کاربریم گیج شده ام :-)))
اگر میبینیش بگو بیاد فیسبوک باهاش حرف بزنم...
هرچند خودمم این روزها به سختی به فیسبوک می روم

Crusader
05-02-2014, 07:46 PM
شما کی از او دفاع کردید؟ بنده‌ی خدا به خاطر شما از اینجا رفت. اما در کل شما با او حرف نزنید بهتر است، به معصیت میفتید و بیا درست کن.

یه نفر
05-02-2014, 07:49 PM
شما کی از او دفاع کردید؟
اون زمان تو نبودی

بنده‌ی خدا به خاطر شما از اینجا رفت.
:e108:

Crusader
05-02-2014, 07:52 PM
این عرق شرمندگی بود؟ هه هه. خیلی بانمک هستی زشت بانو. :e414:

یه نفر
05-02-2014, 07:53 PM
اما در کل شما با او حرف نزنید بهتر است، به معصیت میفتید و بیا درست کن.
امیدوارم از این حرفم برداشت های غیر منطقی و احمقانه نکنید..
با وجود اینکه از همجنسگرایی بدم میاد، ولی اگر یکروز دوستم دچار بیماری بشه که فقط با همجنسبازی به سلامتی دست پیدا کنه، من حتما اعلام موافقت میکنم
که با او رابطه داشته باشم تا خوب بشه...

فکر میکنم همه ما این حس رو داشته باشیم. به خصوص اگر اون شخص عزیزترین فرد زندگیمون باشه

یه نفر
05-02-2014, 07:54 PM
هه هه. خیلی بانمک هستی زشت بانو.
رو آب بخند!

Crusader
05-02-2014, 07:57 PM
همجنسبازی چه صیغه‌ای است؟ هوموسکشوالیتی یکی از «گرایشات» جنسی است. تلفظ «همجنسبازی» توهین به این افراد است که معمولا بی‌سوادان آن را می‌گویند، از لفظ «همجنسگرایی» استعمال کنید.

Crusader
05-02-2014, 07:58 PM
امیدوارم از این حرفم برداشت های غیر منطقی و احمقانه نکنید..
با وجود اینکه از همجنسگرایی بدم میاد، ولی اگر یکروز دوستم دچار بیماری بشه که فقط با همجنسبازی به سلامتی دست پیدا کنه، من حتما اعلام موافقت میکنم
که با او رابطه داشته باشم تا خوب بشه...

فکر میکنم همه ما این حس رو داشته باشیم. به خصوص اگر اون شخص عزیزترین فرد زندگیمون باشه
خوب شما هم که رضایت دادید. عاقد را بیاوریم؟

یه نفر
05-02-2014, 08:08 PM
همجنسبازی چه صیغه‌ای است؟ هوموسکشوالیتی یکی از «گرایشات» جنسی است. تلفظ «همجنسبازی» توهین به این افراد است که معمولا بی‌سوادان آن را می‌گویند، از لفظ «همجنسگرایی» استعمال کنید.
یعنی بازی کردن با هم جنس! بازی های جنسی! افتاد؟؟!
نظرت در مورد همجنس خواه چیه؟! من بیسوادم خب :-)

عاقد را بیاوریم؟
به شرطی که تنها راه بهبود آلیس این باشه، قبول میکنم

Crusader
05-02-2014, 08:13 PM
یعنی بازی کردن با هم جنس! بازی های جنسی! افتاد؟؟!
نظرت در مورد همجنس خواه چیه؟! من بیسوادم خب :-)
بازی بازی صرفا برای تفریح و بازی است و گرایش جنسی نیست. مثل بچه‌بازی، نمی‌گوییم بچه‌گرایی چون گرایش جنسی نیست.
همجنسخواهی بار منفی ندارد و مانعی نیست.

به شرطی که تنها راه بهبود آلیس این باشه، قبول میکنم
فعلا که تنها راه بهبود او مواد مخدر است. :e056: مدت‌هاست که در فضا سیر می‌کند.

یه نفر
05-02-2014, 08:18 PM
به هر حال اگر باهاش در ارتباطی بگو بیاد فیسبوک

Crusader
05-02-2014, 08:23 PM
سکسی چو سکسی بیند خوشش آید. نه به او نمی‌گویم. اصرار نکنید. :e405:

یه نفر
05-02-2014, 08:35 PM
دیوانه ای!

Crusader
05-02-2014, 08:38 PM
هه هه. بیشتر از چیزی که در تصورتان است: دیوانه‌ای چون شما ضربدر هزار و پانصد.

kourosh_bikhoda
05-03-2014, 06:55 PM
راسل جان هوشنگ بد ندهد. مریضی چرا؟ دکتر آشنا سراغ دارما :e404:

Russell
05-03-2014, 07:04 PM
راسل جان هوشنگ بد ندهد. مریضی چرا؟ دکتر آشنا سراغ دارما
آره، دُکی خودمون رو میگی دیگه؟ گمون نکنم بتونه کاری بکنه !!

kourosh_bikhoda
05-03-2014, 07:09 PM
آره، دُکی خودمون رو میگی دیگه؟ گمون نکنم بتونه کاری بکنه !!
آری. حالا گه خواستی من رو میندازم برات :e40e:

viviyan
05-03-2014, 07:27 PM
دارم با یک مرد زن و بچه دار که دو برابر خودم سن دارد، چت میکنم :)) لامصب خیلی جذابه.

Russell
05-03-2014, 07:36 PM
آری. حالا گه خواستی من رو میندازم برات
مشکل از نامفهموی جمله است یا خنگیه من؟

kourosh_bikhoda
05-03-2014, 07:41 PM
مشکل از نامفهموی جمله است یا خنگیه من؟
مشکل از جملست. الان خودمم اشتباه خوندمش: رو انداختن=وساطت کردن :e404::e00e:

mosafer
05-03-2014, 07:47 PM

دوران قدیم اکثر کودکان معنای زندانی شدن در خانه را بدین شکل امروزی نمیدانستند
اجازه داشتند با دوستان هم محله ای خود بازی کنند
ولی کودکان امروزی نه چندان
من شخصاهیچ گاه به کودکم اجازه ندادم حتی با پسر همسایه بازی کند( جز یک مورد که ان هم به دو ماه نکشید )یا بخواهد در کوچه بازی کند

+
آن دگر ایراد از کودک و والدین اوست که فقط بازی های رایانه ای را دوست دارد

Russell
05-03-2014, 08:02 PM
مشکل از جملست. الان خودمم اشتباه خوندمش: رو انداختن=وساطت کردن
یکی نبودن و قاطی شدن زبان نوشتاری و گفتاری اینچیزها رو هم داره دیگه !!

Anarchy
05-03-2014, 08:08 PM
دارم با یک مرد زن و بچه دار که دو برابر خودم سن دارد، چت میکنم :)) لامصب خیلی جذابه.

چیش جذابه ویوی جان ؟

mosafer
05-03-2014, 08:42 PM
اشتباه فکر کردید

sonixax
05-03-2014, 10:04 PM
و باز هم معجزه مورتادلا ما را از گشنگی نجات داد :e420:

viviyan
05-04-2014, 12:43 PM
چیش جذابه ویوی جان ؟

لاس زدنش :e404:

Crusader
05-04-2014, 03:53 PM
می‌فهمم. این لاس‌خشکه زدن به مراتب از خود سکس هم لذت بخش‌تر است.

iranbanoo
05-04-2014, 07:10 PM
کسی ایجا نسبت به تله پاتی نظر خاصی داره؟
فقط خواهشا کلیشه ای ازش انتقاد نکنید!