PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را دیدن نمیکنید برای دیدن کامل نوشته‌یِ و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پاتوق شب نشینی

برگ ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

iranbanoo
03-10-2013, 02:34 AM
حالا که دیدید فریاهای مظلومانه ی ما منجر به یار کشی شده چنین تدبیری میکند؟؟؟

undead_knight
03-10-2013, 10:19 AM
من خواستم وارد بحث شوم یکجا با شوالیه نامرده عزیز،ولی یک پست داد،آنقدر مغالطه در آن بود که از خیر آن گذشتم،کلا در این بحث بیش از آنکه بحث مقابله و تضاد عقاید باشد مطلب جالب توجه میزان باورنکردنی مغالطه و ترول از دوستانی‌ست که قرار است با آنها مغالطه ترجمه کنیم !
من یکمقدار در بحث و استانداردهایم برای آن شاید قدیمی فکر میکنم ولی، این تاکتیک‌ها با من مشکل دارند !!
:)))
به روح بزرگ اسپاگتی راضی نیستم سکوت کنی و مخالفت و انتقادت رو نشون ندی:)
کل لذت بحث برای من به وجود مخالفینه،مخوصا اگر شدیدا حمله کنند تازه بهترین حالت رو زمانی میدونم که شکست منطقی بخورم;)

اون یک پست رو حتما نقد کن کنجکاو شدما:))

Ouroboros
03-10-2013, 11:23 AM
من جستارهای «پدافند از حقوق مردان» و «گفتگو پیرامون فمینیسم» را برای ده روز بستم تا جستارهای دیگر رو بیایند و کاربران درگیر(که نیمی از کاربران فعال انجمن هستند)فرصت برای شرکت در آنها پیدا بکنند. مباحث مربوط را نگه بدارید تا آن زمان.

Ouroboros
03-10-2013, 02:33 PM
شوالیه شما هشت هزار و اندی پست در آن فروم دخمه‌ دارید؟ هزار و چندتا هم اینجا.. و تازه سه سال است که آنجا هموندی... من طی سیزده سال فروم‌نویسی به زبان فارسی و انگلیسی و فرانسه و ... روی هم پنج هزار پست ندارم و اینجا از هرجای دیگر در اینترنت بیشتر فعالیت کرده‌ام.. سوال اینکه، چطور می‌توانی اینقدر حرف بزنی جوان؟ :e40b:

Russell
03-10-2013, 02:36 PM
دوستان این داستان رفتن محموت به ختم چاوز هم جالب شده.یک خبرگزاری(؟) عکس ماچ کردن احمدی نژاد را جعل میداند و یک عکس دیگر گذاشته که البراده‌ای را دارد ماچ میکند،دوباره اولی جعل خبر جعل خود را با نشان دادن جعلی بودن عکس اول نشان میدهد.
یعنی جعل را به مراحل جدید و تاریخی برده‌اند عزیزان مسلمان :e40c:

از «تصاویر احمدی نژاد و مادر چاوز» تا «انکار میرتاج الدینی» ؛ مصیبت این است ، نه آن! (http://www.asriran.com/fa/news/261956/%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D8%A7%D9%88%D8%B2-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%AC-%D8%A7%D9%84%D8%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B5%DB%8C%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%86%D9%87-%D8%A2%D9%86)

Mehrbod
03-10-2013, 02:53 PM
شوالیه شما هشت هزار و اندی پست در آن فروم دخمه‌ دارید؟ هزار و چندتا هم اینجا.. و تازه سه سال است که آنجا هموندی... من طی سیزده سال فروم‌نویسی به زبان فارسی و انگلیسی و فرانسه و ... روی هم پنج هزار پست ندارم و اینجا از هرجای دیگر در اینترنت بیشتر فعالیت کرده‌ام.. سوال اینکه، چطور می‌توانی اینقدر حرف بزنی جوان؟ :e40b:

باید از این جنگجوی زنده الگوبرداری کرد! :4:

undead_knight
03-10-2013, 07:14 PM
اینها ناشی از لیبیدوی!زیادی هست:))

باید از این جنگجوی زنده الگوبرداری کرد! :4:
من الگو رو توصیه نمیکنم،کلا از الگوها خوشم نمیاد:)) هر کس به شیوه خودش بجنگه بهتره:))

در هر حال قبلا هم گفتم این کار(بحث کردن) برای من یک جور تفریحیه و خب لذت زیاد طبیعتا من رو وادار به انجام دادن مکررش میکنه:))

Dariush
03-10-2013, 08:26 PM
دوستان این داستان رفتن محموت به ختم احمدی نژاد هم جالب شده.یک خبرگزاری(؟) عکس ماچ کردن احمدی نژاد را جعل میداند و یک عکس دیگر گذاشته که البراده‌ای را دارد ماچ میکند،دوباره اولی جعل خبر جعل خود را با نشان دادن جعلی بودن عکس اول نشان میدهد.
یعنی جعل را به مراحل جدید و تاریخی برده‌اند عزیزان مسلمان :e40c:

از «تصاویر احمدی نژاد و مادر چاوز» تا «انکار میرتاج الدینی» ؛ مصیبت این است ، نه آن! (http://www.asriran.com/fa/news/261956/%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D8%A7%D9%88%D8%B2-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%AC-%D8%A7%D9%84%D8%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B5%DB%8C%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%86%D9%87-%D8%A2%D9%86)
عکس همدردی او با آن زن که بی‌هیچ شک و شبهه‌ای درست است.تازه یک فیلم هم ازش منتشر شده است که در آن دیگر جای هیچ حرفی نیست. نمیدانم آقا هم صحنه را دیده یا نه؟قیافه‌اش در آن لحظه دیدنی است!

Dariush
03-10-2013, 09:02 PM
شوالیه شما هشت هزار و اندی پست در آن فروم دخمه‌ دارید؟ هزار و چندتا هم اینجا.. و تازه سه سال است که آنجا هموندی... من طی سیزده سال فروم‌نویسی به زبان فارسی و انگلیسی و فرانسه و ... روی هم پنج هزار پست ندارم و اینجا از هرجای دیگر در اینترنت بیشتر فعالیت کرده‌ام.. سوال اینکه، چطور می‌توانی اینقدر حرف بزنی جوان؟
عضویت من در بعضی از فروم‌های فارسی و انگلیسی به 7 سال و 10 سال هم میرسد . اما هرگز تعداد پست‌هایم به 350 تا که اینجا بهش رسیده، نرسیده (و احتمالا هم نخواهد رسید).اینجا هم که اینقدر پیشرفت کرده‌ام به دلیل آمیختگی نوع خاصی از صمیمیت و دوستی با بحث و گفتگوی جدی است که در نوع خود، برایم بکر است . جدا از این ، کاربران اینجا «ماسک» نیستند و من اینجا همیشه حس میکنم با طرفم رودرو در حال گفتگو هستم. برای من این فرصت غنیمتی‌ست.

Dariush
03-10-2013, 10:43 PM
دوستان داریم به موعد برگزاری دور دوم مسابقه آواتار برتر نزدیک میشویم. منتظر پیشنهادات شما هستم. همان روال گذشته را برویم ؟

iranbanoo
03-11-2013, 12:11 AM
wooooo!!
الان نزدیک بود شیشه های اتاقم بریزه رو سرم!!
چهارشنبه سوری رو یه هفته قبل و یه هفته بعد اونم با بمبهای اتمی برگزار میکنن؟
زمان ما از این چیزا نبود....

Dariush
03-11-2013, 04:39 PM
دوستان داریم به موعد برگزاری دور دوم مسابقه آواتار برتر نزدیک میشویم. منتظر پیشنهادات شما هستم. همان روال گذشته را برویم ؟
خب فکر کنم با توجه به اینکه تعداد زیادی از دوستان در نوروز پیش رو حضور ندارند، این برنامه را باید به بعد از نوروز منتقل کنیم. نظر شما چیست؟

Russell
03-11-2013, 07:07 PM
خب فکر کنم با توجه به اینکه تعداد زیادی از دوستان در نوروز پیش رو حضور ندارند، این برنامه را باید به بعد از نوروز منتقل کنیم. نظر شما چیست؟
من هم موافقم بزاریمش برای بعد 13 ام

Alice
03-11-2013, 07:15 PM

به دید من هم پس از 13 باشد بهتر است ! :e403:

ولی رای من از هم‌اینک روشن است ... :e11b:

Dariush
03-11-2013, 07:18 PM
من هم موافقم بزاریمش برای بعد 13 ام
بسیار خوب . البته به احتمال زیاد آنزمان من حضور ندارم و در این صورت یکی از شما بزرگواران در نقش ریاست ستاد اجرایی ، برنامه را برگزار کند .
تلاشم این است که این جستار تاریخ مزداهیک را تا آن روز آنقدر پیش ببرم که به ازای همه‌ی چیزهایی که اینجا آموختم دین خود را ادا کرده باشم و کاری ماندگار از خود برجا گذاشته باشم تا هموندان از مرحوم داریوش به نیکی یاد کنند:e415:

Russell
03-11-2013, 07:24 PM
بسیار خوب . البته به احتمال زیاد آنزمان من حضور ندارم و در این صورت یکی از شما بزرگواران در نقش ریاست ستاد اجرایی ، برنامه را برگزار کند .
تلاشم این است که این جستار تاریخ مزداهیک را تا آن روز آنقدر پیش ببرم که به ازای همه‌ی چیزهایی که اینجا آموختم دین خود را ادا کرده باشم و کاری ماندگار از خود برجا گذاشته باشم تا هموندان از مرحوم داریوش به نیکی یاد کنند
داریوش جان جوری میگویی میترسم بعد از 13‌ام به دیدار باقی یا جزیره‌ای چیزی نقل مکان کنی،بابا تازه پیدایت کرده‌ایم. :e418:

Anarchy
03-11-2013, 07:42 PM
برای دور دوم مسابقه نمایار برتر، نمیدونم باز بیام و مقام اول رو کسب کنم ( حالا با همین آواتار یا آواتار دیگه) یا اینکه بذار بقیه دوستان این افتخار رو کسب کنند:e404:!!

ضمنا داریوش عزیز،اگر گرفتار هم هستی ولی هفته ای یک بار لا اقل سر بزن به اینجا...شما هم یکی از شخصیت های مورد علاقه من هستی در این انجمن:e414:، هر چند من اینجا همه دوستان نادیده خودم رو خیلی دوست دارم:e405:

Dariush
03-11-2013, 07:43 PM
نه راسل جان؛ حالا حالاها به لطف اسپاگتی زنده خواهم بود.
بی‌شک هرجا که باشم و به اینترنت دسترسی داشته باشم، اینجا نخستین سایتی خواهد بود که میگشایم، اما زندگی است و کار دیگر، آن هم در ایران . برای داشتن یک زندگی معمولی ساده پر از قناعت و .... تازه آنهم مجردی ، باید به اندازه‌ی چند نفر در کشورهای دیگر بدویم. من روزی انتقام سختی از آخوند خواهم گرفت .
من هم تازه اینجا را یافته‌ام و اینجا همه‌ی فاکتورهایی که من از یک جمع برای گفتگو درنظر دارم در خود دارد؛ پس به این راحتی‌ها دست از سر شما برنخواهم داشت:e414:

Dariush
03-11-2013, 07:55 PM
برای دور دوم مسابقه نمایار برتر، نمیدونم باز بیام و مقام اول رو کسب کنم ( حالا با همین آواتار یا آواتار دیگه) یا اینکه بذار بقیه دوستان این افتخار رو کسب کنند!!
فکر کرده‌ای به همین راحتی میتوانی از فیلتر شورای نگهبان رد شوی؟ وانگهی، دیگر نظر من به نظرت نزدیک نیست و باید آواتاری زیباتر از آواتار امیر برگزینی.

ضمنا داریوش عزیز،اگر گرفتار هم هستی ولی هفته ای یک بار لا اقل سر بزن به اینجا...شما هم یکی از شخصیت های مورد علاقه من هستی در این انجمن:e414:، هر چند من اینجا همه دوستان نادیده خودم رو خیلی دوست دارم:e405:

لطف داری آنارشی جان . اگر به اینترنت دسترسی داشته باشم چشم حتما.:e306:

Anarchy
03-11-2013, 08:03 PM
فکر کرده‌ای به همین راحتی میتوانی از فیلتر شورای نگهبان رد شوی؟ وانگهی، دیگر نظر من به نظرت نزدیک نیست و باید آواتاری زیباتر از آواتار امیر برگزینی.

احسنت اخوی:e420:!! پیش خودمون باشه نظر من هم پیشاپیش آواتار برادر امیراست:e106:

meaning
03-12-2013, 07:29 AM
درود
این هم كَل كَل شیرین خمینی و منتظری(رحمه الله علیهم اجمعین و علی جدّهم محمد بن عبدالله و آله)
سعی كنید زیاد نخندید؛ كه روان بنیان گذار انقلاب آزرده می شوند! :)))
khomeini_and_montazeri (http://s3.picofile.com/file/7688238923/khomeini_and_montazeri.mp3.html)

Soheil
03-12-2013, 12:52 PM
من دوست دارم توی هم میهن فعالیت کنم. ولی مگه مسئولان سایت نمیتونن اطلاعات کاربران رو بدست بیارند؟ منظورم اینه که اگه کسی با تور Log in کنه هتا خود صاحبان سایت هم نمیتونن اون رو شناسایی کنند؟ نگران امنیت خودم هستم!!

Russell
03-12-2013, 01:31 PM
من دوست دارم توی هم میهن فعالیت کنم. ولی مگه مسئولان سایت نمیتونن اطلاعات کاربران رو بدست بیارند؟ منظورم اینه که اگه کسی با تور Log in کنه هتا خود صاحبان سایت هم نمیتونن اون رو شناسایی کنند؟ نگران امنیت خودم هستم!!
با تور مشکلی ندارد،البته صد در صد نیست ولی امنیت بسیار بالایی دارد.

undead_knight
03-12-2013, 07:30 PM
من با این قفل شدن تاپیک ها مخالفم:) البته یکم دیر گفتم:))
یعنی به نطر من لزومی نداره یک تاپیک قفل بشه همینکه حتی یک طرف در گفتگو برای مدتی شرکت نکنه باعث میشه بحث فروکش کنه و فکر نمیکنم کسی اینجا باشه که با ارواح بحث کنه:))

Ouroboros
03-12-2013, 10:03 PM
من با این قفل شدن تاپیک ها مخالفم:) البته یکم دیر گفتم:))
یعنی به نطر من لزومی نداره یک تاپیک قفل بشه همینکه حتی یک طرف در گفتگو برای مدتی شرکت نکنه باعث میشه بحث فروکش کنه و فکر نمیکنم کسی اینجا باشه که با ارواح بحث کنه:))

می‌بینم که معتاد شده‌اید و حوصله‌ی شرکت نکردن در این بحثها را در خود نمی‌بینید؟
«یک طرف» می‌رود بدجوری ترول می‌کند و آدمی ناگزیر به پاسخگویی می‌شود، هشت روز دیگر جستارها را بازگشایی می‌کنیم کمی صبر داشته باشید.
جهت متادون‌درمانی به جستار تاریخ ریاضی یا «شوخی و خنده» رجوع بکنید.

Dariush
03-12-2013, 10:15 PM
جستار تاریخ ریاضی
تصور نمیکنم اینجا بتوانند چندان بخندند . بهرحال «در(به) خدمت شان» خواهیم بود (رسید).

undead_knight
03-12-2013, 10:19 PM
می‌بینم که معتاد شده‌اید و حوصله‌ی شرکت نکردن در این بحثها را در خود نمی‌بینید؟
«یک طرف» می‌رود بدجوری ترول می‌کند و آدمی ناگزیر به پاسخگویی می‌شود، هشت روز دیگر جستارها را بازگشایی می‌کنیم کمی صبر داشته باشید.
جهت متادون‌درمانی به جستار تاریخ ریاضی یا «شوخی و خنده» رجوع بکنید.
اتفاقا من در مورد خودم نطر ندادم چون در تاپیک های دیگه مرتبط به فمنیسم و... بعد از اینکه کسی جواب نداد من هم چیز اضافه ای نگفتم:)
دوز بحث کردن در این تاپیک ها پایینه من ترجیه میدم فعلا در هم میهن کمی این دوستان اسلامیست رو هیجان زده کنم:))

iranbanoo
03-12-2013, 10:21 PM
خودمانیم اینجا هم ازادی بیان بیداد میکند:)

Ouroboros
03-12-2013, 10:26 PM
چه شده مگر؟ :e04c:

iranbanoo
03-12-2013, 10:31 PM
چه شده مگر؟
هیچ جز اینکه ما حال بحث نداریم پس تاپیک را قفل میکنیم:)
اگر تاپیک باز باشد تحریک میشویم بحث کنیم و چون نمیخواهیم تحریک شویم ....:e404:

Ouroboros
03-12-2013, 10:36 PM
اگر تاپیک باز باشد تحریک میشویم بحث کنیم و چون نمیخواهیم تحریک شویم ....

دوستان دیگر خسته شده بودند و جریان بحثها یکنواخت شده بود و بجز خودمان کسی چیزی نمی‌نوشت و ...
هم‌اکنون آنها را بازگشودم.

Russell
03-13-2013, 09:55 AM
من معمولا وقتی میگویند ایرانی‌ها توقع زیاد دارند و اینها میگویم خوب محدودیتشان زیاد بوده و... وگرنه توقع و اعتراض بنی اسرائیلی ندارند.
اما داستان شکاین از آزادی بیان در اینجا را بنگریرد ،از سمکینگ و شما و... که‌ واویلا اینجا هم که شده هم میهن !!
حالا یا ما اینجا واقعا سانسور میکنیم و مدیر بودن چشممان را که چه عرض کنم، بلکه خودآگاهی ما را کور کرده و دچار چندشخصیتی شده ایم، یا این داستان ایراد گیری درست است ...

yasy
03-13-2013, 10:45 AM
این تاپیك جنگ نرم واقعا مفرح شده:دی
هنوز دارم به آخرین پستت میخندم آنارشی جان

جناب مترجم بزرگ mph1 .... احترام بگذاریدhttp://www.daftarche.com/images/imported/2012/09/15.gif:

The king of England= پادشاه از انگلستان صادره از علی آبادhttp://www.daftarche.com/images/imported/2013/01/7.gif!!
prince of darkness= شاهزاده از تاریکی صادره از علی آبادhttp://www.daftarche.com/images/imported/2013/01/7.gif!!
،The people of Wales= مردم از ولز صادره از علی آبادhttp://www.daftarche.com/images/imported/2013/01/7.gif!!

و یگانه ترجمه منحصر به فرد برای اولین در هم میهن توسط mph1 افسانه ای :

prince of persia= شاهزاده از پارس صادره از علی آبادhttp://www.daftarche.com/images/imported/2013/01/7.gif!!

و این چنین بود که علم ترجمه در عصر بزرگانی چون mph1 دچار پیشرفت های شگرفی شدhttp://www.daftarche.com/images/imported/2013/01/7.gifhttp://www.daftarche.com/images/imported/2013/01/7.gif!!

Anarchy
03-13-2013, 10:52 AM
این تاپیك جنگ نرم واقعا مفرح شده:دی
هنوز دارم به آخرین پستت میخندم آنارشی جان

چه کنیم یاسی جان !! هر چه به این برادر عرزشی میگیم ترجمه شما مشکل داره، از مترجم گوگل و سه دیکشنری مختلف و چندین مثال مشابه براش مدرک میارم باز میگه تو ولایت ما ترجمه میشه " شاهزاده از پارس" و با توجه به اینکه در بازی مورد نظر، شاهزاده انگلیسی حرف میزنه پس نشون میده شاهزاده از پارس هست اما پارسی نیست...شما بگو با چنین موجوداتی باید چیکار کرد؟ تازه برادر 21 ساله کلی هم ادعا داره...

تا چنین موجودات پرادعا و متوهمی در این سرزمین هستند، به نظر شما میشه انتظار پیشرفت داشت؟ تازه این برادر عرزشی نمونه خوبش بود و حداقلی از سواد رو داشت وای به حال اونهایی که نه سواد دارند نه عقل و فقط عربده کشی بلدن...

yasy
03-13-2013, 11:02 AM
چه کنیم یاسی جان !! هر چه به این برادر عرزشی میگیم ترجمه شما مشکل داره، از مترجم گوگل و سه دیکشنری مختلف و چندین مثال مشابه براش مدرک میارم باز میگه تو ولایت ما ترجمه میشه " شاهزاده از پارس" و با توجه به اینکه در بازی مورد نظر، شاهزاده انگلیسی حرف میزنه پس نشون میده شاهزاده از پارس هست اما پارسی نیست...شما بگو با چنین موجوداتی باید چیکار کرد؟ تازه برادر 21 ساله کلی هم ادعا داره...

تا چنین موجودات پرادعا و متوهمی در این سرزمین هستند، به نظر شما میشه انتظار پیشرفت داشت؟ تازه این برادر عرزشی نمونه خوبش بود و حداقلی از سواد رو داشت وای به حال اونهایی که نه سواد دارند نه عقل و فقط عربده کشی بلدن...

در كل با شناختی كه این چند وقت از این موجودات! به دست امده قانع نمیشوند و اگر هم بشوند به روی مبارك خود نمی آورند كه اشتباه كرده اند.
اصولا روش خاصی در بحث كردن دارند وارد بحث میشوند و یه چیزی میپرونند و به آن جوری بال و پر علمی یا مذهبی با ذكر جزئیات خیلی زیاد میدهند به این امید كه دیگران فكر كنند كه دارند چیز جدیدی میگویند و به خود شك كنند كه شاید خود از آن مطلب اطلاعی ندارند

Anarchy
03-13-2013, 11:05 AM
در كل با شناختی كه این چند وقت از این موجودات! به دست امده قانع نمیشوند و اگر هم بشوند به روی مبارك خود نمی آورند كه اشتباه كرده اند.
اصولا روش خاصی در بحث كردن دارند وارد بحث میشوند و یه چیزی میپرونند و به آن جوری بال و پر علمی یا مذهبی با ذكر جزئیات خیلی زیاد میدهند به این امید كه دیگران فكر كنند كه دارند چیز جدیدی میگویند و به خود شك كنند كه شاید خود از آن مطلب اطلاعی ندارند

ما دست این برادران رو خیلی وقت هست که خوندیم!! اتفاقا من هم راه رفتن روی مخ این برادران رو خوب یاد گرفتم:e105:

yasy
03-13-2013, 11:09 AM
ما دست این برادران رو خیلی وقت هست که خوندیم!! اتفاقا من هم راه رفتن روی مخ این برادران رو خوب یاد گرفتم:e105:

اجرتان با آقا امام نقی:e415:

بهمنیار
03-13-2013, 02:48 PM
نگر شما در باره لاتی سخن گفتن چیست؟ چرا گیرایی بیشتری دارد؟

---

چه می شد اگر یکی پیدا بشه و بیاید تکامل دینی را در ادیان ابراهیمی بررسی کند به طور سیستماتیک.
در حوزه ی این آموزه ها
خدا- یکتایی- کیفر-گناه ابتدایی یا آغازین که سبب رانده شدن از بهشت گشت-

Dariush
03-13-2013, 02:53 PM
میبینم که علاقه ما به آن جستارها فابل فروکش نیست چنانکه چند ساعتی از بازگشایی‌شان نگذشته که چندین پست ارسال شد :e056:

Anarchy
03-13-2013, 03:26 PM
برادر امیر نمیدونم من دیر دیدم یا تازگی ها عاشق شدید:e106:!! نکنه نتیجه گفتمان های اخیره؟؟ در هر صورت به پای پیر شین:e105::e306:

Mehrbod
03-13-2013, 03:40 PM
نگر شما در باره لاتی سخن گفتن چیست؟ چرا گیرایی بیشتری دارد؟

کجا گیرایی بیشتری دارد؟ من که خودآگاه و ناخودآگاه یک سوگیری به توانِ سخنوری و واژگان کاررفته دارم, یعنی هتا اگر گفته یِ
سخنگو آن اندازه درست نبود نیز همچنان سرمایه‌گذاری اش روی سخنوری و کاربرد واژگانِ باریک مایه‌یِ ارجدهی (احترامگذاری) ام میشود.

Ouroboros
03-13-2013, 03:54 PM
برادر امیر نمیدونم من دیر دیدم یا تازگی ها عاشق شدید:e106:!! نکنه نتیجه گفتمان های اخیره؟؟ در هر صورت به پای پیر شین:e105::e306:
آری گرامی، نتیجه‌ی گفتگوهای اخیر چگونه باشد؟ نه، برآمده از ضعف ِ نفس و مایه‌ی بیچارگی‌ست. اسپاگتی آخر و عاقب مرا به خیر بکند. :e108::e10c:

Mehrbod
03-13-2013, 04:01 PM

نمونه‌یِ خوب از «خشک‌اندیشی» یا «پی‌ورزی» که اینجا ایرانبانو بدنبالش بودند: منطق متعصبان - برگه 6 (http://www.daftarche.com/showthread.php?t=895&goto=newpost)

من میگمانم این کاربر روانپریش براستی به چیزی که میگوید هم میباورد, یعنی میاندیشد که براستی "of" یک چیز دیگر میشود و در خودفریبی سخت به سر میبرد! :21:

Mehrbod
03-13-2013, 04:05 PM
اگر تاپیک باز باشد تحریک میشویم بحث کنیم و چون نمیخواهیم تحریک شویم ....:e404:

من معمولا وقتی میگویند ایرانی‌ها توقع زیاد دارند و اینها میگویم خوب محدودیتشان زیاد بوده و... وگرنه توقع و اعتراض بنی اسرائیلی ندارند.
اما داستان شکاین از آزادی بیان در اینجا را بنگریرد ،از سمکینگ و شما و... که‌ واویلا اینجا هم که شده هم میهن !!
حالا یا ما اینجا واقعا سانسور میکنیم و مدیر بودن چشممان را که چه عرض کنم، بلکه خودآگاهی ما را کور کرده و دچار چندشخصیتی شده ایم، یا این داستان ایراد گیری درست است ...

دوستان اینجا مردمسالاری (democracy) نداریم -تا اندازه‌یِ بالایی کاربرسالاری داریم هرچند (: - پس گردانندگان میتوانند تا یک مرزی به
فرایند گفتمان‌ها سوگیری بدهند, بنمونه برخی جستارها را ببندند تا گفتمان‌های ژیرا (active) به فرهشت دیگری کشانده شوند (e.g. تا دفترچه رونق بگیرد).

Ouroboros
03-13-2013, 11:10 PM
آرسنال چه خوشمزه حذف شد:various_022:

Soheil
03-14-2013, 12:03 AM
SAMKING کجا هست؟ کسی خبری ازش نداره؟ ظاهرا خیلی وقته آن نشده!! هر جا هستی خوش باشی بی معرفت... :e40e:

Dariush
03-14-2013, 12:06 AM
SAMKING کجا هست؟ کسی خبری ازش نداره؟ ظاهرا خیلی وقته آن نشده!! هر جا هستی خوش باشی بی معرفت...
بیباک گرامی، من چرا بین شما و سمکینگ یک همسانی میبینیم؟ انگار این دو آی‌دی از آن یک نفر هستند.

Soheil
03-14-2013, 12:14 AM
بیباک گرامی، من چرا بین شما و سمکینگ یک همسانی میبینیم؟ انگار این دو آی‌دی از آن یک نفر هستند.

خیلی جالبه داریوش جان. احتمالا نسبت به بیشتر کاربران دفترچه بیشتر به ایشان شباهت داشته باشم. :e056: ولی در این حد که شما گفتید خودم فکر نمیکنم شباهت داشته باشیم. :e306: مثلا من در حد ایشان توان خوب نوشتن ندارم.

من هم همسانی عجیبی بین SAMKING و یکی از دوستان صمیمی ام میبینم. مثلا اینکه یجورایی چندان آدم کمرویی نیست!! البته آن دوستم مسلمان هستند وگرنه شک جدی پیدا میکردم که همون دوستم باشند! :e057:

Dariush
03-14-2013, 12:23 AM
داستان جالبی میشد اگر دو دوستِ نزدیک در فضای مجازیِ اینچنینی بی‌اطلاع از دوستی هم ، باهم در تعامل باشند. اگر اینجا هم ، با یکدیگر دوست میشدند، آنگاه نشان از اوج تفاهم ایشان می‌بود.

Alice
03-14-2013, 12:32 AM
من هم نخستین روزهایی که اینجا آمده بودم تنها یکی مهربُد را از دیگران بازمی‌شناختم و کم‌وبیش همه
را باهم غاتی می‌کردم ؛
Ouroboros هم یادم است اوایل حس ِ رازناکی را به من منتقل می‌کرد ؛ چنانکه از ایشان می‌ترسیدم ! :)

iranbanoo
03-14-2013, 12:34 AM
داستان جالبی میشد اگر دو دوستِ نزدیک در فضای مجازیِ اینچنینی بی‌اطلاع از دوستی هم ، باهم در تعامل باشند. اگر اینجا هم ، با یکدیگر دوست میشدند، آنگاه نشان از اوج تفاهم ایشان می‌بود.
برای من چنین چیزی پیش امده بود.
منتها به جای دوستی ,عمق دشمنیمان به هم ثابت شد.
چون هم در فضای نت باهم مشکل داشتیم و هم در دنیای حقیقی

Dariush
03-14-2013, 12:47 AM
من هم نخستین روزهایی که اینجا آمده بودم تنها یکی مهربُد را از دیگر بازمی‌شناختم و کم‌وبیش همه
را باهم غاتی می‌کردم ؛
Ouroboros هم یادم است اوایل حس ِ رازناکی را به من منتقل می‌کرد ؛ چنانکه از ایشان می‌ترسیدم ! :)
درود آلیس؛ خوش میگذرد؟
بد نیست من هم بگویم در روزهای نخستین حضورم اینجا برخی کاربران را چگونه میدیدم(شب‌نشینی است دیگر:e405:)
پیش از حضور ، ویوی و کافر را میشناختم.
اما در میان کاربران بیش از همه ، نخست نظرم را مهربد جلب کرد با آن همه نظم در نوشتههایش و اینکه برای فهم برخی از پیک‌هایش باید دوبار آنها را میخواندم(یک جایی هم به خودش اینرا گفتم)
سپس راسل توجهم را جلب کرد با نکته‌بینی و مهارتش در نگاه به مقولات از زاویه‌ای دیگر و این سبک خاص راسل بود طوری که اگر آیدی و آواتارش هم نباشد ، نوشته‌هایش را به خوبی میشناسم.
اولین دیالوگ را هم به نگرم با تو داشتم آلیس . گفتم که حالم خوش نیست و سرم در آستانه انفجار است و تو گفتی برو استراحت کن و فرض کن اصلا وجود نداری:e415:
از دیگر کسانی که نوجهم را جلب کردند : امیر به سبب نثر درخشانش، ممد1 به سبب آواتارش، آنارشی به سبب اسم آی‌دی‌اش و طنازی‌هایش با برخی از بانوان سایت و sonixax به دلیل کوتاه نیامدنش :e414:

Dariush
03-14-2013, 01:20 AM
آری نخستن گفتمان را به یاد دارم داریوش‌جان ؛ همان شبی که سرت در آستانه‌ی انفجار بود و
دیرتر هم باران باریده بود ! :)
---
دفترچه را نخست یکی از دوستان اسلام‌ستیز در جای دیگری به من پیشنهاد داد ؛ من هم یکی
دوروزی پیش از آنکه نام‌نویسی کنم مخفیانه در اینجا سرک می‌کشیدم ، پس از نام‌نویسی از اینجا
چندان خوشم نیامد و احساس خوشایندی به کاربران نداشتم !

امروزه ولی "شدیداً" دلبسته به اینجا شده‌ام ؛ دستکم روزی یک‌بار «باید» اینجا آنلاین شوم ؛ از بودن کنار ِ
بزرگانی چون مهربُد ، امیر ... ؛ فرهیختگانی مانند شما و دیگران لذت می‌برم و چنین جمعی برایم دوست‌داشتنی
و «خواستنی» است ؛ ولی برای نمونه فاروم‌های آبکی مانند هم‌میهن و ... را هتا "یک دم" هم نمی‌توانم
تحمل کنم !
راستش منهم نخستین بار خوشم نیامد؛ چراکه در یکی از جستارها بحثی عجیب در جریان بود که به نظرم قدری کودکانه و لجبازی می‌آمد . همچنین بین خودمان باشد، کارهایی که استارت خورده بود اما در حد همان استارت باقی مانده بود اما یک چیز باعث شد من اینجا بمانم و آن آزادی بیان بود . من به شدت از انکار خود بیزارم و اگر جایی باشد که سخنم را قیچی کنند، یا جو به گونه‌ای باشد که ناچار باشم خودم را سانسور کنم، یک دم هم آنجا دوام نخوام آورد . همین خصلتم باعث شده تا حد زیادی گوشه‌گیر باشم؛ چون رک گویی‌ام چند بار به طور جدی برایم دردسر درست کرده . پیش از این در چند سایت فارسی عضو بودم ، اما هرگز دست و دلم به فعالیت نمیرفت . اینجا اما آدمی که حرف دارد، نمیتواند حرف نزند . فضا به گونه‌ای است که آدم را به حرف می‌آورد.
راستی سفر نرفتی؟

Alice
03-14-2013, 01:33 AM
راستی سفر نرفتی؟

شنبه می‌رویم ؛ البته جایی که هستم به tor دسترسی دارم و اگر توانستم گهگاه به اینجا سرک می‌کشم ؛
اگرنه که پانزدهم باز اینجا خواهم بود ! :)

پیشاپیش نوگشت ِ سال را نیز به همه‌ی هموندان گرامی شادباش می‌گوییم ! (با پس زمینه‌ی آهنگ نوروز:e11b:)

:e303:

Dariush
03-14-2013, 01:44 AM
شنبه می‌رویم ؛ البته جایی که هستم به tor دسترسی دارم و اگر توانستم گهگاه به اینجا سرک می‌کشم ؛
اگرنه که پانزدهم باز اینجا خواهم بود ! :)

پیشاپیش نوگشت ِ سال را نیز به همه‌ی هموندان گرامی شادباش می‌گوییم ! (با پس زمینه‌ی آهنگ نوروز:e11b:)

:e303:
خوش بگذرد. :e306:
----------------
دوستان من میروم قدری استراحت کنم. پسردائی امشب مهمانم بود و مجبور شدم با او چند فیلم چرند مثل هابیت و بتمن را ببینم. شب بر شما خوش.

Dariush
03-14-2013, 08:53 PM
البته مهربد جان فکر نمیکنم این موضوع ارزش جستار را میداشت ! جستار اختلاف احمدی‌نژاد و خامنه‌ای را میگویم . فکر نکنم گفتگو بیش از آن پیش برود.

Ouroboros
03-14-2013, 10:02 PM
البته مهربد جان فکر نمیکنم این موضوع ارزش جستار را میداشت ! جستار اختلاف احمدی‌نژاد و خامنه‌ای را میگویم . فکر نکنم گفتگو بیش از آن پیش برود.

شاید در آینده‌ی نزدیک هزاران پیک در آن بزنیم. اسپاگتی را چه دیده‌اید، شاید زد و شغالها به جان یکدیگر افتادند و هم را دریدند...

Dariush
03-14-2013, 10:18 PM
شاید در آینده‌ی نزدیک هزاران پیک در آن بزنیم. اسپاگتی را چه دیده‌اید، شاید زد و شغالها به جان یکدیگر افتادند و هم را دریدند...
اسپاگتی از دهنتان بشنود .
پ.ن : به نظرم باید باید مدال پرشتاب‌ترین جستار سال را به همین پدافند از حقوق مردان بدهیم امیر گرامی:e056: .پیک‌ها مثل رگبار فرستاده میشوند.

Ouroboros
03-14-2013, 10:22 PM
پ.ن : به نظرم باید باید مدال پرشتاب‌ترین جستار سال را به همین پدافند از حقوق مردان بدهیم امیر گرامی .پیک‌ها مثل رگبار فرستاده میشوند.

گاهی این اتفاق می‌افتد، یکی مثل شوالیه می‌آید ترول می‌کند، بچه‌های اینجا هم بدجوری آسان قلاب را می‌گیرند. :e402:

Russell
03-14-2013, 10:36 PM
گاهی این اتفاق می‌افتد، یکی مثل شوالیه می‌آید ترول می‌کند، بچه‌های اینجا هم بدجوری آسان قلاب را می‌گیرند.
من هوشمندی در این ترول بازی‌ها نمیبینم،خوب ما هم که از پشت کوه نیامده ایم ،این وسط تنها اعتبار طرف مقابل که در بیشتر جاهای دیگر هم سنگر است از بین میرود،من همانطور که گفتم یکمقدار قدیمی هستم از دروغ و اینها خوشم نمیاید و یکمقدار هم از نگاه شرفات به این چیزها نگاه میکنم.
الان اعتبار شوالیه در حد مسلمین است در نگاه من

Ouroboros
03-14-2013, 10:41 PM
من هوشمندی در این ترول بازی‌ها نمیبینم،خوب ما هم که از پشت کوه نیامده ایم ،این وسط تنها اعتبار طرف مقابل که در بیشتر جاهای دیگر هم سنگر است از بین میرود،من همانطور که گفتم یکمقدار قدیمی هستم از دروغ و اینها خوشم نمیاید و یکمقدار هم از نگاه شرفات به این چیزها نگاه میکنم.

البته ترول ایشان چندان شدید نبود، اینکه می‌گوید «این آن نیست این است اگر آن باشد این می‌شود پس من با این مخالفتی ندارم اگر آنرا منظور نداشته‌ای» قدیمی‌ترین کلک توی کتاب است. و خُب اگر توانسته شما را عصبانی بکند یعنی ترول هوشمندانه‌ای بوده و آفرین که نه، لبخند تائید‌آمیزی را برازنده است.
:e01a:

Dariush
03-14-2013, 10:50 PM
به نظرم در کل جالب است این بحث . اما، آنچه اینجا قدری مایه طنز است این است که ایشان از همان اول همین‌طور میگویند «اینها فمنیست نیستند»، «فمنیسم این را نمیگوید» و از ویکی‌پدیا برایمان تعریفش را می‌آورد، بعد که نادرستی همانها را نشان میدهیم ،میگویند این زیاد مهم نیست و کلا معلوم نیست در چه موضعی قرار دارند. فعلا که صرفا در حال نفی کردن هستند و در آخر بعید نیست در این جنبش فمنیستی که میگویند تنها خودشان عضو باشند (و بعد همان را هم انکار کنند:e415:)

Russell
03-14-2013, 10:51 PM
البته ترول ایشان چندان شدید نبود، اینکه می‌گوید «این آن نیست این است اگر آن باشد این می‌شود پس من با این مخالفتی ندارم اگر آنرا منظور نداشته‌ای» قدیمی‌ترین کلک توی کتاب است. و خُب اگر توانسته شما را عصبانی بکند یعنی ترول هوشمندانه‌ای بوده و آفرین که نه، لبخند تائید‌آمیزی را برازنده است.
خشمگین که نه،نه چندان بیشتر از باقی مواقع مواجه من با کس و شعر !!
گند زدن به شرافت که هنر ندارد،چندتا فحش معمولی هم کفایت میکند،هوشمندی و برنامه ریزی نمیخواهد !!
داستان من نه با راستین بودن یا دروغین بودن ترول و اهداف آن ،که برای خود حاظر بودن به انجام آن است در زمین مقدس دفترچه است

Mehrbod
03-14-2013, 11:20 PM
آگاه باشید همه‌یِ گفتگوی‌هایِ ارزشمند پدافند از حقوق مردان اینجا دیگر جاها نیز رونوشته میشوند:

گسترش فراگیرِ «مردستیزی» در ایران و جهان (http://www.pars-sky.ir/forum/thread46710.html#post579567)

Dariush
03-14-2013, 11:22 PM
زمین مقدس دفترچه
راسل جان میدانم الان وقت شوخی نیست؛ ولی یاد «ساحت مقدسِ امامِ راحل» افتادم . :e056: به نگرم چیزی که قدری اعصاب آدم را انگشت میکند، این لایی کشیدن در میان بحث است.:e330: اینکه در نهایت مشخص نیست شخص دارد از چه چیزی دفاع میکند و صرفا در نقش یک ترولِ نفی‌کننده‌ ظاهر میشود.

Mehrbod
03-14-2013, 11:26 PM
راسل جان میدانم الان وقت شوخی نیست؛ ولی یاد «ساحت مقدسِ امامِ راحل» افتادم . :e056: به نگرم چیزی که قدری اعصاب آدم را انگشت میکند، این لایی کشیدن در میان بحث است.:e330: اینکه در نهایت مشخص نیست شخص دارد از چه چیزی دفاع میکند و صرفا در نقش یک ترولِ نفی‌کننده‌ ظاهر میشود.

اینکه بخواهیم رسما بدانیم کسی برای چه می‌گفتماند که میشود سفسته‌یِ پرداختن به سخنگو داریوش جان (:

آندد هم اینجا نقش وکیل پدافندِ اهریمن را دارد, تازه مایه‌یِ آبدیده شدگی ما هم میشود, زیرا فردا جای دیگر اگر خواستیم همین‌ها را بگوییم آمادگی امان بس بالاتر خواهد بود.

Dariush
03-14-2013, 11:36 PM
اینکه بدانیم کسی برای چه می‌گفتماند که میشود سفسته‌یِ پرداختن به سخنگو داریوش جان (:

آندد هم اینجا نقش وکیل پدافندِ اهریمن را دارد, تازه مایه‌یِ آبدیده شدگی ما هم میشود, زیرا فردا جای دیگر اگر خواستیم همین‌ها را بگوییم آمادگی امان بس بالاتر خواهد بود.
نه مهربد گرامی! اینکه خود را فمنیست بدانی و ما هرچه از فمنیست‌ها و تعاریف موجود فمنیستی دلایل و شواهد نادرستی بیاوریم شما بگویید این آنی که من میگویم نیست، جز ترول و لایی کشیدن چیست؟اگر چه این موضوع برای من چندان جدی نیست و همچون راسل بیشتر روی داوری‌ها ، انصافِ و توان پذیرش حقیقت از سوی او قضاوت میکنم.

undead_knight
03-14-2013, 11:56 PM
نمیگفتی هم البته مشخص بود:))
اصولا من به عمیق تر کردن و بیشتر کردن اختلافات علاقه دارم چون اونطور رادیکال ترین و صریح ترین دیدگاه ها رو میشه دید و این از نطر من عالیه:)

خشمگین که نه،نه چندان بیشتر از باقی مواقع مواجه من با کس و شعر !!
گند زدن به شرافت که هنر ندارد،چندتا فحش معمولی هم کفایت میکند،هوشمندی و برنامه ریزی نمیخواهد !!
داستان من نه با راستین بودن یا دروغین بودن ترول و اهداف آن ،که برای خود حاظر بودن به انجام آن است در زمین مقدس دفترچه است
بیشتر از همه از این کلمه مقدس لذت بردم:)) خب راستش من عملا به هیچ چیز پایبندی آنچنانی ندارم و تقدس و حرمت و... چیزی هست که از نطر من حتی موجه ترین و منطقی ترین اشکالش هم مصداق بارز"کس و شعر" هست:)))

البته امیدوارم همیشه این رادیکالیسم حاضر باشه حتی اگر از لیست مسلمین بیرون رفتم;)

viviyan
03-14-2013, 11:57 PM
درود بر شب زنده داران دفترچه. بالاخره منم به دنیای آزاد متصل گشتم. :e11b:

Dariush
03-15-2013, 12:00 AM
درود بر شب زنده داران دفترچه. بالاخره منم به دنیای آزاد متصل گشتم.
به به ! درود ویویان جان. چطوری دل‌سوخته؟

undead_knight
03-15-2013, 12:03 AM
درود بر شب زنده داران دفترچه. بالاخره منم به دنیای آزاد متصل گشتم. :e11b:
در دنیای آراد هم همین آش و همین کاست:))
ابن احوال پرسی فمنیستبه:))

viviyan
03-15-2013, 12:04 AM
به به ! درود ویویان جان. چطوری دل‌سوخته؟

درود داریوش. من خوبم، تو چطوری؟ از امشب تصمیم گرفتم از زندگیم لذت ببرم و زانوی غم بغل نکنم :e056:
منظورت از دلسوخته دقیقا چیه؟ :5:

viviyan
03-15-2013, 12:08 AM
در دنیای آراد هم همین آش و همین کاست:))
ابن احوال پرسی فمنیستبه:))

اوه، بعله :e413:

فمنیستی مگه؟

Dariush
03-15-2013, 12:08 AM
درود داریوش. من خوبم، تو چطوری؟ از امشب تصمیم گرفتم از زندگیم لذت ببرم و زانوی غم بغل نکنم :e056:

:e41f:
بد نیستم سپاس.

منظورت از دلسوخته دقیقا چیه؟ :5:

خودت گفتی شکست عشقی خوردی!؟
حالا میخواهی عشق را برای همیشه ببوسی بگذاری کنار؟

Russell
03-15-2013, 12:13 AM
بیشتر از همه از این کلمه مقدس لذت بردم:)) خب راستش من عملا به هیچ چیز پایبندی آنچنانی ندارم و تقدس و حرمت و... چیزی هست که از نطر من حتی موجه ترین و منطقی ترین اشکالش هم مصداق بارز"کس و شعر" هست:)))

البته امیدوارم همیشه این رادیکالیسم حاضر باشه حتی اگر از لیست مسلمین بیرون رفتم;)

اینها جملات خبری بودن،به درخواست یا چیز دیگه‌ای !!
مشخص هست که برای من نظر دیگران درباره مقدسات من کوچکترین اهمیتی نداره فقط رویکرد من رو برای حفظ اونها میتونه عوض کنه !!

نمیگفتی هم البته مشخص بود:))
اصولا من به عمیق تر کردن و بیشتر کردن اختلافات علاقه دارم چون اونطور رادیکال ترین و صریح ترین دیدگاه ها رو میشه دید و این از نطر من عالیه:)
علاقه به صریح صحبت کردن که شوخی با مزه‌ای بود !!
در مورد اختلاف هم که من هم معتقد به اختلاف هستم و این حرفی که در دهن من گذاشتی که انگار من دعوت به وحدت کردم اینجا هم یک مغلطه دیگه هست که البته جز این هم انتظار نمیره !!
اونچیزی که من گفتم در راستای مبارزه بود که مشخصه عمقتر کردن شکاف در مبارزه شوخی هست،در جبهه گیری به طور خودکار با یکسری متحد هستی با یکسری صف بندی پیدا میکنی چه بخواهی یا چه نخواهی.

باز هم میگم اینجا فمینیسم بر خلاف شما برای من چندان مهم نیست،برای من صداقت ارزش داره ،اینها یکجور شبیه به همون اصول شوالیه‌گری هست که گویا من بیشتر از خودت از اونها اطلاع و به اونها علاقه دارم !!

viviyan
03-15-2013, 12:19 AM
خودت گفتی شکست عشقی خوردی!؟
حالا میخواهی عشق را برای همیشه ببوسی بگذاری کنار؟

من؟ عشق و عاشقی رو بذارم کنار؟ درسته هنوز داغ عشق قبلی رو دلمه ولی دوباره دارم عاشق میشم :e105:

Dariush
03-15-2013, 12:23 AM
من؟ عشق و عاشقی رو بذارم کنار؟ درسته هنوز داغ عشق قبلی رو دلمه ولی دوباره دارم عاشق میشم
بهترین راه برای رهایی از عشق قبلی= دوباره عاشق شدن .

Mehrbod
03-15-2013, 12:26 AM

از چاه به چاله؟ :21:

Dariush
03-15-2013, 12:30 AM
از چاه به چاله؟
نه؛ از چاله به چاله‌ای دیگر .:e056: دقیقا به همین دلیل بود که خودم این دستورالعمل را عملی نکرده و صرفا به دیگران (مخصوصا بانوان:e405:) آنرا پیشنهاد میکنم.

viviyan
03-15-2013, 12:32 AM

تا حالا که هرچی امتحان کردم بی فایده بوده، ببینم این یکی نتیجه میده یا نه، به موفقیتش امید زیادی دارم :e414:

Dariush
03-15-2013, 12:39 AM
تا حالا که هرچی امتحان کردم بی فایده بوده، ببینم این یکی نتیجه میده یا نه، به موفقیتش امید زیادی دارم
قمارباز هم همش به خیال اینکه دست بعد برنده میشود بازی را ادامه میدهد . به امید اسپاگتی این دست برنده میشوی ولی اگر نشدی، به دست‌های بعدی امیدوار باش.

viviyan
03-15-2013, 12:49 AM
من برم بخوابم دیگه. داریوش از دیدنت خوشحال شدم. شبتون خوش دوستان عزیزم. :e303:

Dariush
03-15-2013, 12:58 AM
من برم بخوابم دیگه. داریوش از دیدنت خوشحال شدم. شبتون خوش دوستان عزیزم.
شب خوش ویوین گرامی.من هم به همچنین. ما فعلا بیدار هستیم، هیچ کس هم که نباشد ، راسل به صورت تمام وقت و 24 ساعته هست .
پ.ن:مهربد پست آخر را در جستار پدآفند از حقوق مردان بنگر، تا دریابی منظورم از لایی کشیدن و ترولِ نفی‌کننده چیست.

Dariush
03-15-2013, 03:55 AM
من بروم قدری استراحت کنم.

iranbanoo
03-15-2013, 05:39 PM
چه خوب قفل این جستارهای مردانه-زنانه را گشودید:))
گویا حرفهای نگفته زیاد است/..

Dariush
03-15-2013, 05:47 PM
چه خوب قفل این جستارهای مردانه-زنانه را گشودید:))
گویا حرفهای نگفته زیاد است/..
البته انگار آنهایی که اعتراض داشتند کمتر حرف داشتند .
ولی خودم برای آنکه دچار زیاده‌گویی نشوم و بحث به صورت چند نفر در مقابل یک نفر پیش نرود، پس از یک پست نسبتا طولانی چند روزی آن بحث را تحریم میکنم تا برنامه‌ی چند جستار دیگر را پیش ببرم.

iranbanoo
03-15-2013, 05:54 PM
البته انگار آنهایی که اعتراض داشتند کمتر حرف داشتند .
ولی خودم برای آنکه دچار زیاده‌گویی نشوم و بحث به صورت چند نفر در مقابل یک نفر پیش نرود، پس از یک پست نسبتا طولانی چند روزی آن بحث را تحریم میکنم تا برنامه‌ی چند جستار دیگر را پیش ببرم.
زیاد صحبت کردن نشان دهنده ی درست گفتن است؟!
در هر حال بحث ها از هم اندیشی به ترول تبدیل شده و شاید بد نباشد به جای قفل کردن جستارها از سیاست تحریم کردن بهره ببریم!

Dariush
03-15-2013, 06:05 PM
زیاد صحبت کردن نشان دهنده ی درست گفتن است؟!
در هر حال بحث ها از هم اندیشی به ترول تبدیل شده و شاید بد نباشد به جای قفل کردن جستارها از سیاست تحریم کردن بهره ببریم!
خیر؛ البته دقیقا متوجه منظورتان در جمله نخست نشدم.
اما از آنجا که دوستان هم‌سنگرِ من به حد کامل میتوانند ادعا‌ها (ترولها) را پاسخ بدهند ؛ نیاز چندانی به مشارکتِ جدی من احساس نمیشود تا اینکه یا همسنگرانِ من قدری به خود مرخصی دهند و من جای خالی‌شان را پرکنم (!)، یا بحث در جایی به نتیجه برسد و نیاز باشد از جهتی دگر دنبال شود و یا اینکه من حوصله‌ی سررفته‌ام از ترول‌ها دوباره احیا شود و موارد احتمالی دگر. به طور خاص دلیل اصلی من این است که در این فرصتی که وقت فراغت دارم، چند جستار دیگر را قدری پیش ببرم. البته هیچ کدام از اینها باعث نمیشود که مثلا ناگهان گفته‌ای یا نکته‌ای مرا تحریک نکند تا پیک بفرستم.

iranbanoo
03-15-2013, 06:13 PM
خیلی هم خوب....
شما هر وقت و هر زمان که مایل بودید ادامه دهید و همسنگرانتان را یاری دهید.
مشکلی نیست جز بی محتوایی جستارها:e056:

Dariush
03-15-2013, 06:17 PM
خیلی هم خوب....
شما هر وقت و هر زمان که مایل بودید ادامه دهید و همسنگرانتان را یاری دهید.
مشکلی نیست جز بی محتوایی جستارها
بی‌محتوایی کدام جستارها؟

undead_knight
03-15-2013, 07:07 PM
اوه، بعله :e413:

فمنیستی مگه؟
شوخی میکنی دیگه؟!:))

قمارباز هم همش به خیال اینکه دست بعد برنده میشود بازی را ادامه میدهد . به امید اسپاگتی این دست برنده میشوی ولی اگر نشدی، به دست‌های بعدی امیدوار باش.
damn concorde (http://en.wikipedia.org/wiki/Sunk_costs):))

اینها جملات خبری بودن،به درخواست یا چیز دیگه‌ای !!
مشخص هست که برای من نظر دیگران درباره مقدسات من کوچکترین اهمیتی نداره فقط رویکرد من رو برای حفظ اونها میتونه عوض کنه !!
:))

علاقه به صریح صحبت کردن که شوخی با مزه‌ای بود !!
در مورد اختلاف هم که من هم معتقد به اختلاف هستم و این حرفی که در دهن من گذاشتی که انگار من دعوت به وحدت کردم اینجا هم یک مغلطه دیگه هست که البته جز این هم انتظار نمیره !!
مگر ما داریم بحث میکنیم که مغلطه میگری؟!:))

اونچیزی که من گفتم در راستای مبارزه بود که مشخصه عمقتر کردن شکاف در مبارزه شوخی هست،در جبهه گیری به طور خودکار با یکسری متحد هستی با یکسری صف بندی پیدا میکنی چه بخواهی یا چه نخواهی.
ولی خب ستیز این جبهه ها خیلی از مواقع میتونه تشدید بشه حداقل این تجربه شخصیمه:)

باز هم میگم اینجا فمینیسم بر خلاف شما برای من چندان مهم نیست،برای من صداقت ارزش داره ،اینها یکجور شبیه به همون اصول شوالیه‌گری هست که گویا من بیشتر از خودت از اونها اطلاع و به اونها علاقه دارم !!
خب من شوالیه از نوع شریرش هستم گفتم که قبلا:))ولی جدا من فکر میکنم بین عدم صداقت و پوشوندن حقیقت تفاوت زیادی هست،حتی هوشمندانه ترین ترول ها هم به این معنا نیست که شخص به حقیقت آگاهی داره:)

Russell
03-15-2013, 07:09 PM
شوربختانه در فرومها پستها نوشته میشوند و حرف نیستند که بگوییم باد هواست و یادمان برود کی چی گفت،در جستار امیر گرامی برای پدافتد از حقوق مردان ،پستهای امیر و داریوش گرامی ترول بود یا خواهران و برادران فمینیست؟ :e52d:

Mehrbod
03-15-2013, 07:16 PM
گفتگوهای وابسته به فمینیسم بمهر اینجا دنبال شود: جداییده: پدافند از حقوق مردان (http://www.daftarche.com/%D9%87%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B 4%DB%8C-8/%D8%AC%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D8%AF%D8%A7%D9%81%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-999/)

iranbanoo
03-15-2013, 07:17 PM
شوربختانه در فرومها پستها نوشته میشوند و حرف نیستند که بگوییم باد هواست و یادمان برود کی چی گفت،در جستار امیر گرامی برای پدافتد از حقوق مردان ،پستهای امیر و داریوش گرامی ترول بود یا خواهران و برادران فمینیست؟
مراقب باشید با این حرف توسط همینجناب امیر به سرطان بودن متهم نشوید

بیشتر نوشتار های پدافندیتان از ذهنیات تراوش میکند و اصولا با دنیای حقیق هیچ رابطه و سنخیتی ندارند.
بنابر این در برابر توهمات ترول منطقی ترین پاسخیست که میتوان داشت
وگرنه گلاویز شدن با نظریه های عجوج مجوج بی فایده و احمقانه است

undead_knight
03-15-2013, 07:19 PM
شوربختانه در فرومها پستها نوشته میشوند و حرف نیستند که بگوییم باد هواست و یادمان برود کی چی گفت،در جستار امیر گرامی برای پدافتد از حقوق مردان ،پستهای امیر و داریوش گرامی ترول بود یا خواهران و برادران فمینیست؟ :e52d:
خواهران فمنیست که زیاد پیداشون نیست یه برادر بیشتر نمونده:))
اتفاقا خوشبختانه:))تنها چیزی که لذت من رو کم میکنه اینه که وقت ندارم تا آتیش بحث رو داغ تر کنم و مجبورم خیلی هاش رو نیمه تموم بزارم(حالا باز مغلطه نگیر منظور من این نیست که اگر وقت داشتم حتما نظرم رو اثبات میکردم:)) )

Russell
03-15-2013, 07:21 PM
مگر ما داریم بحث میکنیم که مغلطه میگری؟!:))
نه بابا داریم گل لقد میکنیم !!

ولی خب ستیز این جبهه ها خیلی از مواقع میتونه تشدید بشه حداقل این تجربه شخصیمه:)
آری خوب ما هم گفتیم منجر به تشدید میکنید دیگر،اختیار خودتان است.این پاسخ به سخن از اکتشاف حقایق و اینها بود.جبهه تغییر کند،خوب تغییر کرده دیگر !!
ما هم با جبهه بندی جدید مشکلی نداریم،البته بعید میدانم این درباره باقی طرفها هم صادق باشد !!

خب من شوالیه از نوع شریرش هستم گفتم که قبلا:))ولی جدا من فکر میکنم بین عدم صداقت و پوشوندن حقیقت تفاوت زیادی هست،حتی هوشمندانه ترین ترول ها هم به این معنا نیست که شخص به حقیقت آگاهی داره:)
معلومه که فرقی ندارند،اینکه شما یکی دیگر را متهم به قتل کنید با اینکه درباره مشاهده خود از قتل سکوت کنید تا یکی برود بالای دار خیلی فرق دارد !!
البته مشخص است که ترول داستانش بیشتر از صداقت با دشمنی با آزادی بیان است و بجای پوشاندن حقیقت به خفه کردن صدای گوینده و محروم کردن شنونده از حق شنیدن آن مشغول است.

Ouroboros
03-15-2013, 07:22 PM
اتفاقا خوشبختانه:))تنها چیزی که لذت من رو کم میکنه اینه که وقت ندارم تا آتیش بحث رو داغ تر کنم و مجبورم خیلی هاش رو نیمه تموم بزارم(حالا باز مغلطه نگیر منظور من این نیست که اگر وقت داشتم حتما نظرم رو اثبات میکردم:)) )
:e411::e410::88:
پس منظورت چیست؟ اگر وقت داشتی بیشتر ترول می‌کردی؟

Russell
03-15-2013, 07:27 PM
آری دیگر،مثلا ایرانبانو تا بحال در آن تاپیک یک پست هم نزده !!
من بخواهم فقط به خودت اشاره کنم مطمئن باش میکنم،مشکلی نیست !!
من بیش از اینکه نگران توان آتش روشن کردنت باشم نگران توان خاموش کردن آن و میزان لذت بردنت از آن دارم.بالاخره ما هم اینجا برای لذت اینجا هستیم دیگر،البته نوعش فرق دارد، ولی لذت است !!

undead_knight
03-15-2013, 07:34 PM
:e411::e410::88:
پس منظورت چیست؟ اگر وقت داشتی بیشتر ترول می‌کردی؟
dont bother yourself:))

Mehrbod
03-15-2013, 07:47 PM

Don't get me wrong undead, I'm enjoying these fights as much as the next user, but trolling just doesn't work around here :)

Ouroboros
03-15-2013, 07:59 PM
دوستان این حرفها را ول بکنید، در جلسه‌ی مخفی ِ بعدی «مردسالاری» که همدیگر را دیدیم درباره‌ی آنها بحث می‌کنیم:

http://www.daftarche.com/attachments/%D9%87%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B 4%DB%8C-8/1497d1363373874-%D8%AC%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D8%AF%D8%A7%D9%81%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-conspirators.jpg

اصل حالتان چطور است؟

Russell
03-15-2013, 08:00 PM

I have a piece of advice for you too,don't piss in your own pool body !!

Mehrbod
03-15-2013, 08:09 PM
دوستان این حرفها را ول بکنید، در جلسه‌ی مخفی ِ بعدی «مردسالاری» که همدیگر را دیدیم درباره‌ی آنها بحث می‌کنیم:

http://www.daftarche.com/attachments/%D9%87%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B 4%DB%8C-8/1497d1363373874-%D8%AC%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D8%AF%D8%A7%D9%81%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-conspirators.jpg

اصل حالتان چطور است؟

:24:

این مرا سخت یاد این انگ‌هایِ صهیونیستی و پول گرفتن از موساد مسلمین میاندازد, افسوس دروغ است اگر
بگویم هربار که میشنوم‌ اشان آرزوی راست بودنشان را نمیکنم, دستکم از این همه انگ یک پولی هم در جیبمان میرفت!

همین داستان را با مردسالاری هم داریم, ایکاش از این همه انگ زن‌ستیز و مردسالاری و مردان خشمگین و خشن و زورگو و x و y یک چیزی هم براستی به ما میرسید :21:

Ouroboros
03-15-2013, 08:20 PM
همین داستان را با مردسالاری هم داریم, ایکاش از این همه انگ زن‌ستیز و مردسالاری و مردان خشمگین و خشن و زورگو و x و y یک چیزی هم براستی به ما میرسید
اوه اما می‌رسد، چه بسیار هم می‌رسد... اما چون تحت بدنیا آمده‌اید و بزرگ شده‌اید از آن اطلاع ندارید و متوجه آن نیستید... بفرمایید و Check your privilege :

1498

Ouroboros
03-15-2013, 09:18 PM
آنارشی چرا تازگی‌ها چیزی نمی‌نویسید؟ دلمان برایتان تنگ شده.. یک جستاری بگشایید و خلاصه‌ی بحثهای خود در هم‌میهن را آنجا کپی بکنید.

Dariush
03-15-2013, 09:22 PM
من که فکر میکنم از مصایب این بحث‌های زن و مرد باشد . ساید افکت داشته گویا.

Dariush
03-15-2013, 09:25 PM
آنارشی جان اگر با حرفم موافقی ولی دلت نمیخواهد به زبان بیاوری ، کافیست پستم را تنکس بزنید و موافقت خود را اینگونه ابراز کنید:e405::e056:

Mehrbod
03-15-2013, 09:33 PM
آنارشی جان اگر با حرفم موافقی ولی دلت نمیخواهد به زبان بیاوری ، کافیست پستم را تنکس بزنید و موافقت خود را اینگونه ابراز کنید:e405::e056:

اگر بخواهم چشمیار یا همان عینک روانشناسیک ام را بزنم, میگویم که آنارشی مانند من آنجا یک برو بیایی برای خودش به هم زده
و من هنوز نمیدانم در کدام زمان نیز این همه در تاریخشناسی کارکشته شد و هماکنون پاسخ عمله‌یِ جهل است که میدهد چه جور!

به گمانم باید گردانندگی تالار تاریخِ خودمان را کم کم بدهیم به آنارشی! + همچنان از کاوه‌یِ گرامی هم خبری نیست :e40e:

درباره‌یِ برگشتِ آنارشی هم کاری اش نمیشود کرد, مگر آنکه از آنجا مانند من اخراج یک ساله‌ای چیزی بکنند اش! (:

undead_knight
03-15-2013, 09:45 PM
مهربود واقعا مطمئنی که ترول کار نمیکنه؟!:))من هرقدر آرزواندیشانه میخوام نگاه کنم بازم نمیشه:))
البته یک اثر جانبی خوشایندی که این بحث ها داره اینه که به زبان فارسی در مورد حقوق مردان بحث میشه که خیلی خوبه:)
من تا قبل از این(که از بخت بدم بوده)بهترین حمله مردان ایرانی به فمنیسم رو میتونستم اینجور خلاصه کنم"زنان هم باید بدبختی های مردان رو داشته باشند!":))نه اینکه این بدبختی ها زدوده بشه:)

Mehrbod
03-15-2013, 10:03 PM
مهربود واقعا مطمئنی که ترول کار نمیکنه؟!:))من هرقدر آرزواندیشانه میخوام نگاه کنم بازم نمیشه:))

چرا کار نمیکند, هر ابزاری در جای خودش کار میکند.

ولی اینجا کار نمیکند, زیرا یک شمار هموندان کمتر از آنه که گفتگوها
زیر خاک بروند, هم اینکه هموندان اینجا از بیخ همگی یک چرخه‌یِ اسلامستیزی
را سپرانده‌اند و با این سفسته‌هایِ صهیونیستی و انگ زدنی پیشتر آبدیده شده‌اند!

در کنارِ همه اینها اگر کار میکرد هم نااخلاقی بود, من که به شخصه
زمانیکه «پرداختن به سخنگو» میبنیم درجا اعتبار سفسته‌گر برایم 0 میشود و میدانم
که سخنگوی «پرداخته» شده بیگمان و دستکم از دیدگاه سفسته‌گر گفتمان را پیروز شده.

البته یک اثر جانبی خوشایندی که این بحث ها داره اینه که به زبان فارسی در مورد حقوق مردان بحث میشه که خیلی خوبه:)
من تا قبل از این(که از بخت بدم بوده)بهترین حمله مردان ایرانی به فمنیسم رو میتونستم اینجور خلاصه کنم"زنان هم باید بدبختی های مردان رو داشته باشند!":))نه اینکه این بدبختی ها زدوده بشه:)

من این گفته را نشنیده بودم ولی شایند است و شاید در این مایه‌ها بوده که «زنان باید بدبختی‌های مردان را داشته باشند تا بدانند بدبختی چیست».

undead_knight
03-15-2013, 10:19 PM
چرا کار نمیکند, هر ابزاری در جای خودش کار میکند.

ولی اینجا کار نمیکند, زیرا یک شمار هموندان کمتر از آنه که گفتگوها
زیر خاک بروند, هم اینکه هموندان اینجا از بایخ همگی یک چرخه‌یِ اسلامستیزی
را سپرانده‌اند و با این سفسته‌هایِ صهیونیستی و انگ زدنی پیشتر آبدیده شده‌اند!
نه منطور من از کار کردن موثر بودن در بحث نیست،تاثیرات جالبش روی روان آدم هاست:)
توضیح شخصی:
یکی از بخش های جالبی که در فاروم ها میشه تستش کرد اینه که بزاری یک نفر که تا حد زیادی در یک بحث تنهایی به انواع استدلال های منطقی و غیر منطقی پاسخ بده بعد آستانه تحملش رو بسنجی بعد یک order of magnitude از آستانه تحمل اونهایی که میشناسی بسازی:))
البته تفریح پرمعنایی نیست یکجورایی مثل جمع کردن پاکت تمبر هست:))

در کنارِ همه اینها اگر کار میکرد هم نااخلاقی بود, من که به شخصه
زمانیکه «پرداختن به سخنگو» میبنیم درجا اعتبار سفسته‌گر برایم 0 میشود و میدانم
که سخنگوی «پرداخته» شده بیگمان و دستکم از دیدگاه سفسته‌گر گفتمان را پیروز شده.
بنابراین از اصل عدم انتظار:)) که بگذریم واکنش اشخاص به اینها جالب تره،مثل از خیلی cool تا خیلی hot(به قول پارسی گو ها نه به چم سکسی:)) )

من این گفته را نشنیده بودم ولی شایند است و شاید در این مایه‌ها بوده که «زنان باید بدبختی‌های مردان را داشته باشند تا بدانند بدبختی چیست»
all the same :)

Dariush
03-15-2013, 10:21 PM
دوستان من با اجازه‌تان امشب کمی زودتر میروم تابه مدد چند برگ کتاب و یک فیلم قدری حالم را عوض کنم . شب بر آنانکه در ایرانند خوش و روز بر آنانکه در غربت‌اند خوش.:e306:

viviyan
03-15-2013, 10:24 PM
چرا گاهی وقتا آدم دوست دارند تصویر خودش رو نزد دیگران خراب کنه؟ بعضیا که مشکل روانی دارند برای مورد سرزنش قرار گرفتن (که نوعی توجه محسوب میشه) اینکار رو میکنن، بعضیا مازوخیسم دارند ولی من که سالمم :e056:

Anarchy
03-15-2013, 10:26 PM
آنارشی چرا تازگی‌ها چیزی نمی‌نویسید؟ دلمان برایتان تنگ شده.. یک جستاری بگشایید و خلاصه‌ی بحثهای خود در هم‌میهن را آنجا کپی بکنید.

امیر گرامی، حقیقتش دفترچه برای من جایگاه با ارزشی داشته و داره...به دلیل گرفتاری های شخصی فرصت خوندن مطالب دوستان به طور دقیق و فکر کردن در موردشون رو ندارم...بنابراین به خودم اجازه نمیدم وقتی آگاهی کافی ندارم وارد بحث ها بشم...البته این هم از همون درد فرزام گرایی من هست !! حضور شما دوستان آگاه و فرهیخته هم باعث شده، تا مطلبی در خور شان شما پیدا نکرده ام سکوت کنم...

حضور من در هم میهن هم به این دلیل هست که بحث کردن در مورد اسلام و مسلمین رو در این سال ها دیگه از حفظ شده ام...پس نیازی به تعمق و تفکر زیادی نداره...

ولی چشم امیر عزیز...در اولین فرصت شرح ما وقع رو اینجا مینویسم:e056:!!

من که فکر میکنم از مصایب این بحث‌های زن و مرد باشد . ساید افکت داشته گویا.

داریوش گرامی حقیقتش به محتوای خود بحث ها ربطی نداره...این که فرصت ندارم همگام با بحث دوستان پیش بیام باعث شده سکوت کنم !! گفتم که درد، درد فرزام گرایست:e404:

اگر بخواهم چشمیار یا همان عینک روانشناسیک ام را بزنم, میگویم که آنارشی مانند من آنجا یک برو بیایی برای خودش به هم زده
و من هنوز نمیدانم در کدام زمان نیز این همه در تاریخشناسی کارکشته شد و هماکنون پاسخ عمله‌یِ جهل است که میدهد چه جور!

به گمانم باید گردانندگی تالار تاریخِ خودمان را کم کم بدهیم به آنارشی! + همچنان از کاوه‌یِ گرامی هم خبری نیست :e40e:

درباره‌یِ برگشتِ آنارشی هم کاری اش نمیشود کرد, مگر آنکه از آنجا مانند من اخراج یک ساله‌ای چیزی بکنند اش! (:

حقیقتش سر و کله زدن با این برادران و خواهران اسلامی به خودی خود سرگرمی خوبی هست و به قول خودت در آینده هم هر چه بیشتر ما رو واکسینه میکنه در بحث با این ها !! اگر بگم به هم میهن عادت نکردم، خب دروغ گفتم اما فکر نمیکنم حتی اگه اخراج هم بشم تاثیری در فعالیت من در انجمن دفترچه داشته باشه...برای دفترچه نیاز به تمرکز و زمان کافی دارم و تا حرف تازه ای نداشته باشم همین سکوت شاید بهتر باشه:e414:

Anarchy
03-15-2013, 10:37 PM
امیرجان آواتار شما من رو یاد کلینت ایستوود در فیلم "خوب،بد،زشت" میندازه...حدسم درسته یا چیز دیگه ای هست:e402:؟

Russell
03-15-2013, 10:38 PM
چرا گاهی وقتا آدم دوست دارند تصویر خودش رو نزد دیگران خراب کنه؟ بعضیا که مشکل روانی دارند برای مورد سرزنش قرار گرفتن (که نوعی توجه محسوب میشه) اینکار رو میکنن، بعضیا مازوخیسم دارند ولی من که سالمم
توضیح میدی بیشتر ویوی جان؟من متوجه نشدم درست

viviyan
03-15-2013, 10:42 PM
توضیح میدی بیشتر ویوی جان؟من متوجه نشدم درست

مثلا یکی تصور خوبی درباره من داره، یا تصوری که دوست دارم دیگران درباره م داشته باشن؛ ازم داره، بعد من یهو بدون مقدمه یه چیزی درباره خودم میگم که فرد مذبور نظرش 180 درجه برمیگرده و منفی میشه. پشیمون هم نمیشم از این رفتارم ولی خیلی برام بد میشه معمولا.

Mehrbod
03-15-2013, 10:57 PM
مثلا یکی تصور خوبی درباره من داره، یا تصوری که دوست دارم دیگران درباره م داشته باشن؛ ازم داره، بعد من یهو بدون مقدمه یه چیزی درباره خودم میگم که فرد مذبور نظرش 180 درجه برمیگرده و منفی میشه. پشیمون هم نمیشم از این رفتارم ولی خیلی برام بد میشه معمولا.

پاسخ اینرا آندد در همین مایه‌ها داد: «پیشگیری از بیوسِش (expectation)»

اگر کسی نگرش خوبی به ما داشته باشد بگونه‌ای در بند میشویم, زیرا واداریم برای نگهداشتن این
انگاره‌یِ + رفتارمان را بدگرانیم, از همینرو ناخودآگاه ساده‌ترین کار را در ویرانیدن این انگاره‌یِ + دیگران از خودمان میبینیم.

راهکار: جُدایِشِ (separation) خودباوری از هنایش دیگران: بیشیدنِ خودباوری (http://www.daftarche.com/%D9%87%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B 4%DB%8C-8/%D8%A8%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%D9%90-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-995/)

Ouroboros
03-15-2013, 11:03 PM
امیرجان آواتار شما من رو یاد کلینت ایستوود در فیلم "خوب،بد،زشت" میندازه...حدسم درسته یا چیز دیگه ای هست؟
این فرتور همچون برگه‌های رورشک می‌ماند و هرکس که به آن می‌نگرد خاطره‌ای، کسی یا چیزی در ذهنش تداعی می‌شود.
من آنرا بخاطر علاقه‌ام به این کارکتر (http://en.wikipedia.org/wiki/Question_(comics)) انتخاب کرده‌ام.

1499

viviyan
03-15-2013, 11:12 PM
این فرتور همچون برگه‌های رورشک می‌ماند و هرکس که به آن می‌نگرد خاطره‌ای، کسی یا چیزی در ذهنش تداعی می‌شود.
من آنرا بخاطر علاقه‌ام به این کارکتر (http://en.wikipedia.org/wiki/Question_(comics)) انتخاب کرده‌ام.

1499

من یاد همفری بوگارت افتادم.

sonixax
03-16-2013, 01:11 AM

1499

این دیك تریسیه ؟

yasy
03-16-2013, 09:24 AM
درود بر همگی
میگم چرا جو دفترچه كمی مشوش است؟كتك كاری كرده اید؟:دی

Russell
03-16-2013, 09:43 AM
درود بر همگی
میگم چرا جو دفترچه كمی مشوش است؟كتك كاری كرده اید؟:دی
درود یاسی جان،
اری،یک چیزی تو همین مایه‌ها اتفاق افتاده،اینجا مشت و لگد و گیس و گیس کشی بود بر سر داستان فمینیسم و پدافند از حقوق مردان !!
البته فعلا آتش بسه !!
الان لازمه بحثهای جدید کنیم حال و هوا عوض بشه.
چه خبرهای یاسی جان،الان دوباره استخدام شده جایی؟

yasy
03-16-2013, 10:07 AM
درود یاسی جان،
اری،یک چیزی تو همین مایه‌ها اتفاق افتاده،اینجا مشت و لگد و گیس و گیس کشی بود بر سر داستان فمینیسم و پدافند از حقوق مردان !!
البته فعلا آتش بسه !!
الان لازمه بحثهای جدید کنیم حال و هوا عوض بشه.
چه خبرهای یاسی جان،الان دوباره استخدام شده جایی؟

من دوره های كمك های اولیه گذروندم اگر احتیاج بود خبرم كنید:)
ولی من توصیه میكنم زیاد به موهای هم كاری نداشته باشید خانم ها از جایگزین شدن موهایشان اطمینان دارند كه گیس و گیس كشی میكنند:دی

سلامتی راسل عزیز كمی درگیر ارائه ی مقاله و این گونه كارها بودم
استخدام كه هنوز نه ولی دو جا پذیرفته شدم ولی با كمی پرس و جو متوجه شدم قصد این و دارند كسی در ایام عید به بهانه ی كار آزمایشی برایشان با عرض معذرت حمالی كند كه با هوشیار بودن و با یاری اسپاگتی این توطئشون و با شكست مواجه شد!

Dariush
03-16-2013, 07:21 PM
درود دوستان ؛ احوالتان خوب است؟
پ.ن دوستان به اسپاگتی قسم میخورم تا چند روز دیگر هیچ پستی در آن جستار نزنم (به غیر از آن پست طولانی که قولش را داده بودم:e105:)

Ouroboros
03-16-2013, 07:56 PM
پ.ن دوستان به اسپاگتی قسم میخورم تا چند روز دیگر هیچ پستی در آن جستار نزنم (به غیر از آن پست طولانی که قولش را داده بودم)

منهم دارم یک مجموعه مقاله (نیمچه کتاب) را ترجمه می‌کنم یک هفته‌ای زمان خواهد برد پس دوستان فعلا خیالشان آسوده باشد. :e11b:

Dariush
03-16-2013, 07:59 PM
منهم دارم یک مجموعه مقاله (نیمچه کتاب) را ترجمه می‌کنم یک هفته‌ای زمان خواهد برد پس دوستان فعلا خیالشان آسوده باشد.
در راستای پدآفند از حقوق مردان یا نقد فمنیسم است؟

Anarchy
03-16-2013, 08:10 PM
منهم دارم یک مجموعه مقاله (نیمچه کتاب) را ترجمه می‌کنم یک هفته‌ای زمان خواهد برد پس دوستان فعلا خیالشان آسوده باشد. :e11b:

امیر جان این مطالبی که ترجمه میکنی رو جایی قراره منتشر کنی ؟

Ouroboros
03-16-2013, 08:37 PM
در راستای پدآفند از حقوق مردان یا نقد فمنیسم است؟

سخن از یکی بی‌ذکر دیگری ممکن نیست. اما بیشتر معطوف به نقد فمینیسم است.

امیر جان این مطالبی که ترجمه میکنی رو جایی قراره منتشر کنی ؟

همه را بی‌شک همینجا منتشر خواهم کرد.

undead_knight
03-17-2013, 01:48 AM
من به مفهوم Unity in diversity علاقه زیادی دارم:)
اگر با چند فمنیست چند آتیشه آشنا بودم حتما دعوتشون میکردم به اینجا تا از این نمایش لذت بیشتری ببرم:))

undead_knight
03-17-2013, 02:42 AM
الان واقعا امضای من مفهوم نیست؟!:))
"گفتمان عمومی بخش خانواده" - صفحه 5 (http://forum.hammihan.com/thread47155-5.html#post3649503)

Dariush
03-17-2013, 03:44 AM
من میروم قدری بیاسایم. مهربد جان سایت به شما سپرده میشود .

Dariush
03-17-2013, 03:54 AM
راستی مهربد ، این (http://forum.hammihan.com/thread47155.html#post3170224) ما را خنداند :21::41:

شما بابای خودت رو هیچ وقت به نام صدا نمیکنی

یا یه استادت رو هیچ وقت با نام صدا نمیکنی

شما از کجا میدانید؟

Mehrbod
03-17-2013, 04:19 AM
راستی مهربد ، این (http://forum.hammihan.com/thread47155.html#post3170224) ما را خنداند :21::41:

اینها برخیشان براستی ترسناک میزنند, در خانواده‌ای که آدم بخواهد پدر خودش را «حضرت آقا» بنامد و فرمانبرداری! کند روشنه که سرانجام فرزند از این بهتر هم نمیشود! :21:

Dariush
03-17-2013, 05:16 PM
دوستان من میروم یک فنجان چای و یکی دو نخ سیگار بزنم تا ببینم چه معجونی در مورد نیهیلیسم ، نیچه ، سارتر و اگزیستانسیالیسم میتوانم برای دوستان درست کنم . فعلا.

Fiona
03-17-2013, 09:33 PM
کاش این گفتگو ها پیرامون فمنیسم پایانی داشته باشد!!!...:e40e:
چندیست این زد و خوردهای کینه توزانه مرا به سرک کشیدن در این تالار بی میل کرده....:e421:

Ouroboros
03-17-2013, 09:48 PM
کاش این گفتگو ها پیرامون فمنیسم پایانی داشته باشد!!!...
چندیست این زد و خوردهای کینه توزانه مرا به سرک کشیدن در این تالار بی میل کرده....
درود
«گفتگوها» که تمام شده و ما اینجا یکه‌تازی می‌کنیم:e417:
پیشتر خواستیم آنها را محدود بکنیم برخی آنرا تعبیر به سانسور و نقض آزادی بیان(و احتمالا کم آوردن)کردند،
اکنون لابد دارند از «آزادی سکوت»شان استفاده می‌کنند.

گذشته از این متلکها، به نظر می‌رسد شما در این بی‌میلی تنها نیستید، هرچند من دلیل آنرا نمی‌توانم بفهمم.
اینجا فرومی‌ست باز و آزاد که هرکس بخواهد می‌تواند درباره‌ی هر موضوعی بحث و گفتگو بکند.
محیط زیادی دوستانه‌ی اینجا هم دیر یا زود محکوم به درهم شکستن بود(یا با ورود مسلمین، یا از سوراخ پنهانی همچون این مباحث اخیر).

Anarchy
03-17-2013, 10:13 PM
امیر گرامی شاید برای ما که در این سرزمین نفرین شده اثری آنچنانی از آثار فمینیست ها مخصوصا از نوع افراطیش نمیبینیم، درک آنتی فمینیسم کمی سخت باشه!!

Mehrbod
03-17-2013, 10:21 PM
کاش این گفتگو ها پیرامون فمنیسم پایانی داشته باشد!!!...:e40e:
چندیست این زد و خوردهای کینه توزانه مرا به سرک کشیدن در این تالار بی میل کرده....:e421:

درود
«گفتگوها» که تمام شده و ما اینجا یکه‌تازی می‌کنیم:e417:
پیشتر خواستیم آنها را محدود بکنیم برخی آنرا تعبیر به سانسور و نقض آزادی بیان(و احتمالا کم آوردن)کردند،
اکنون لابد دارند از «آزادی سکوت»شان استفاده می‌کنند.

گذشته از این متلکها، به نظر می‌رسد شما در این بی‌میلی تنها نیستید، هرچند من دلیل آنرا نمی‌توانم بفهمم.
اینجا فرومی‌ست باز و آزاد که هرکس بخواهد می‌تواند درباره‌ی هر موضوعی بحث و گفتگو بکند.
محیط زیادی دوستانه‌ی اینجا هم دیر یا زود محکوم به درهم شکستن بود(یا با ورود مسلمین، یا از سوراخ پنهانی همچون این مباحث اخیر).

I for one have stopped caring a long time ago :) کسی دوست داشت مینویسد, نداشت نمینوسد.

ولی جدای آن.. برخی سخنانی که زده میشود را بد نیست همیشه از سوی دیگر هم نگریست, نمونه‌وار به دل من چندان نمیشیند اگر یک
دختر ببینم بگوید که همه‌یِ مردان باهوش زشت هستند و وارونه, میاندیشم همین درباره‌یِ زنان گفته شود نیز بروشنی برایند خوشایندی نداشته باشد.

یک چیزی به نام «دروغ سپید» بی کاربرد که نیست!

با این همه, باز هم میگویم هیچ نیازی نیست کسی آزادیِ خودش در گفتن هر آنچه میخواهد را بگیرد که مبادا اینجا کمتر پست بخورد یا بیشتر پست بخورد, یک
نگاهی اگرنه اینجا بیاندازید: تالار گفتمان آسمان (http://www.pars-sky.ir/forum/)

١٠٠٠ برابر دفترچه پست میخورد ولی هیچکدام پستها ارزش هتا یک نگاه سرسری هم ندارند, دستکم اینجا به برخی فربودها[1] بی کوچکترین سانسوری پرداخته‌ایم و یک چیزی
هم از میان همه‌یِ آنها آموخته‌ایم; اگر اینها مایه‌یِ از میان رفتن صمیمیت میشوند خوب بشوند. بشریتی که این اندازه در برابر فرنود و فربود[1] کم انگیزه است به چه درد میخورد؟

----
1. ^ آ ب Farbud|| فربود: فرابود; آنچه فرای ما هست; واقعیت Reality

Nevermore
03-17-2013, 10:36 PM
زمانی که بحث درباره ی ستم هایی است که مردان تحمل می کنند و یا درباره ی رادیکال فمینست هایی است که سخنان شان مرغ پخته را هم به خنده وا می دارد؛چه جای دلخوری و ناراحتی است؟
اگر عده ای آمدند و درباره ی حق طلاق و کتک زدن زنان و حجاب اجباری و بسیاری مقولات دیگر بر پاد مردان مذهبی-سنتی سخن گفتند من مرد باید دلخور و اندوهگین شوم؟

Ouroboros
03-17-2013, 10:46 PM
امیر گرامی شاید برای ما که در این سرزمین نفرین شده اثری آنچنانی از آثار فمینیست ها مخصوصا از نوع افراطیش نمیبینیم، درک آنتی فمینیسم کمی سخت باشه!!

آنارشی جان در آن جستار پدافند نخستین هدف من نشان دادن نابرابری‌ها برپاد مردان در جوامع سنتی بوده، و اینکه فمینیسم تنها به تشدید آنچه پیشتر بوده انجامیده نه پدید آمدن وضعیتی‌ «یکسره» جدید، با این حال هنوز من چنانکه باید در آن جستار از نابرابری‌های رقت‌انگیزی که این ایدئولوژی ضدمرد برپاد نیمی از جمعیت کشورهای غربی پدید آورده نگفته‌ام. در جستارهای دیگری هم که درباره‌ی فمینیسم بوده‌اند، بدیهی‌ست که باید اینها را بازگو کرد زیرا این دستاوردهای فاجعه‌بار نتایج طبیعی اشتباهات مضحک نظریه‌پردازان یکسر بی‌اطلاع از بیولوژی و ساز و کار جوامع بشری و تصویر مردان به عنوان ظالم ازلی و زنان به عنوان قربانی ابدی بوده‌اند.

وانگهی شما درست می‌گویید، جدا از تجربه‌ی فمینیسم در عمل، حساب کردن مردان جزو چیزی بجز قاذورات برپاد تمام غرایز و تاریخ و فرهنگ بشر می‌رود و مقاومتی باورنکردنی از همه سو علیه آن هست.

iranbanoo
03-17-2013, 11:14 PM
آنارشی جان در آن جستار پدافند نخستین هدف من نشان دادن نابرابری‌ها برپاد مردان در جوامع سنتی بوده، و اینکه فمینیسم تنها به تشدید آنچه پیشتر بوده انجامیده
جناب امیر اتفاقا دلیل اصلی من برای اینکه در پذیرش گفتارهای شما حساسیت نشان دهم این است که در جامعه ی ما اثری از این اطلاع و اگاهی هر چند کم از خواست ها و حقوق زنان در برابر مردان نیست.
این یعنی اینکه اگر فمنیسم در جواع دیگر یک طوفان است در ایران حتی یک نسیم کم توان هم حساب نمیشود و زنان تا نفهمند که خانه نشینیشان به ضرر خودشان است مطمئن باشید مردان نقش های خود را رها نخواهند کرد.
از این رو سخنان شما را دست کم برای جامعه ی خود مان کارساز نمیبینم.چرا که وقتی زنان اگاهی نداریم چه طور میتوان مردان اگاهی پدید اوریم؟؟

Ouroboros
03-17-2013, 11:44 PM
جناب امیر اتفاقا دلیل اصلی من برای اینکه در پذیرش گفتارهای شما حساسیت نشان دهم این است که در جامعه ی ما اثری از این اطلاع و اگاهی هر چند کم از خواست ها و حقوق زنان در برابر مردان نیست.
این یعنی اینکه اگر فمنیسم در جواع دیگر یک طوفان است در ایران حتی یک نسیم کم توان هم حساب نمیشود و زنان تا نفهمند که خانه نشینیشان به ضرر خودشان است مطمئن باشید مردان نقش های خود را رها نخواهند کرد.
از این رو سخنان شما را دست کم برای جامعه ی خود مان کارساز نمیبینم.چرا که وقتی زنان اگاهی نداریم چه طور میتوان مردان اگاهی پدید اوریم؟؟

ادعای بی‌سند و غیرقابل اثبات = فاقد ارزش مطرح کردن.
شواهد نشان می‌دهند آگاهی پیرامون حقوق زنان به مراتب بیشتر از همان مردان است، و اینکه ۹۸٪ معتادان را مردان تشکیل می‌دهند، یا هفت برابر قربانیان خودکشی در ایران مردان هستند اما هیچکس درباره‌ی آن صحبت نمی‌کند و هیچ «فعال حقوق مردی» نداریم و هیچ «کمپین یک میلیون امضا برای پایان دادن به خدمت سربازی» به راه نیافتاده و هیچکس از میلیونها پسربچه‌ی نوزادی که آلت تناسلی‌شان مثله می‌شود سخنی نگفته و نمی‌گوید خلاف ادعای شما را اثبات می‌کند.

اما فرض محال که بپذیریم آگاهی جامعه درباره‌ی حقوق و مسائل «مردان» بیشتر از همانش درباره‌ی زنان است، خُب که چه؟ چرا باید جبهه بگیرید، مگر آنکه باور داشته باشید طرح مسائل و مشکلات مردان به نحوی در تضاد با طرح مسائل و مشکلات زنان است؟ آیا مسئله به راستی همین نیست؟ نقش ممتاز قربانی با تمام امتیازات و امکاناتی و احتمالاتی که با خود به همراه می‌آورد؟ آگاهی زنان چه ربطی یا تضادی با آگاهی مردان دارد؟ اینرا خنده‌آور نمی‌یابید که علنا زیر علم برابری خودآگاهی جنسیتی زنان را مهمتر از همان مردان دانسته‌اید؟

پیشتر هم به این نگاه مضحک خندیده‌ایم: زنان آنقدر بیچاره هستند که نمی‌دانند چقدر بیچاره هستند و باید در سمینار ما شرکت بکنند و این جزوه را بخرند و به این سی‌دی گوش بکنند تا بفهمند چقدر بیچاره هستند.. جدا از آنچه در فلان وبلاگ خوانده‌اید، زن ایرانی موجود منفعل و خاک‌برسری که هیچ نقشی در زندگی خود ندارد نیست، این زن‌ستیزانه‌ترین مهملی‌ست که من در تمام زندگی شنیده‌ام.

Mehrbod
03-17-2013, 11:55 PM
این اندازه داستان ندارد‌ ها ایرانبانو:

١. در ایران به مردان اگرنه بیشتر, دستکم به همان اندازه‌یِ زنان ستم میرود.
٢. مادین‌گرایی تنها به سود زنان پیش میرود, در جاییکه به هر ٢ سو کمابیش یکسان ستم میرود سوگیری برای زنان نااخلاقی است.

اکنون دشواری شما براستی با چیست؟ آیا همانگونه که امیر گفت روشنگری و آگاهانیدن مردان بر ستمی که به ایشان میرود را بر پاد آماج خودتان میبیند یا چه؟

چرا باید جبهه بگیرید، مگر آنکه باور داشته باشید طرح مسائل و مشکلات مردان به نحوی در تضاد با طرح مسائل و مشکلات زنان است؟ آیا مسئله به راستی همین نیست؟

iranbanoo
03-18-2013, 12:23 AM
ادعای بی‌سند و غیرقابل اثبات = فاقد ارزش مطرح کردن.
شواهد نشان می‌دهند آگاهی پیرامون حقوق زنان به مراتب بیشتر از همان مردان است، و اینکه ۹۸٪ معتادان را مردان تشکیل می‌دهند، یا هفت برابر قربانیان خودکشی در ایران مردان هستند اما هیچکس درباره‌ی آن صحبت نمی‌کند و هیچ «فعال حقوق مردی» نداریم و هیچ «کمپین یک میلیون امضا برای پایان دادن به خدمت سربازی» به راه نیافتاده و هیچکس از میلیونها پسربچه‌ی نوزادی که آلت تناسلی‌شان مثله می‌شود سخنی نگفته و نمی‌گوید خلاف ادعای شما را اثبات می‌کند.
خوب باز هم به تراوشات ذهنی خود بیشتر از انچه که در واقعیت اتفاق می افتد اهمیت میدهید
98%مردان معتادند-به زندان می افتند-امار دزدی و قتلشان بیشتر است و از اینگونه موارد نشان ار بیچارگی مردان نیست که باید دید کسی که بیشتر در جامعه ازادی عمل دارد بیشترین رفلکس را به محیط نشان میدهد.
بگذریم از اینکه یک جامعه ی فاسد و سیستم نا کارامد و تخریب کننده باعث میشود به جای اینکه افرادی مثبت بسازد -معتاد و دزد و قاتل تحویل جامعه میدهد.اما انچه که این 98% در صد را توجیه میکند آزادی عمل مردان و منفعل بودن زنان را اثبات میکند.این یعنی زنان برای تخلفات و جرایم هم نه شهامت کافی و نه آزادی بیشتری ندارند.

اما فرض محال که بپذیریم آگاهی جامعه درباره‌ی حقوق و مسائل «مردان» بیشتر از همانش درباره‌ی زنان است، خُب که چه؟ چرا باید جبهه بگیرید، مگر آنکه باور داشته باشید طرح مسائل و مشکلات مردان به نحوی در تضاد با طرح مسائل و مشکلات زنان است؟ آیا مسئله به راستی همین نیست؟ نقش ممتاز قربانی با تمام امتیازات و امکاناتی و احتمالاتی که با خود به همراه می‌آورد؟ آگاهی زنان چه ربطی یا تضادی با آگاهی مردان دارد؟ اینرا خنده‌آور نمی‌یابید که علنا زیر علم برابری خودآگاهی جنسیتی زنان را مهمتر از همان مردان دانسته‌اید؟
خیر اتفاقا برخلاف تصور شما ,اگاهی دادن همزمان مردان و زنان را موثر میدانم.چرا که اگر مردان به حقوق خود واقف نشوند و یک سویه این پروسه ی اگاه سازی پیش رود نتیجه ای در بر نخوهد داشت.
شمشیرتان را چند لحظه ای غلاف کنید.
سخنان شما را در این چند وقت به صورت عملی هم دنبال و بررسی کردم :e106: مقاومت انقدر که از طرف مردان وجود داشت را زنان نداشتند.نه به خاطر اینکه به حقوق خود واقف نبودند و اسیر مردانگی های تعریفی جامعه باشند بلکه بسیاری از مواردی را که شما از ان به عنوان ظلم یاد میکنید را یک امتیاز میدیدند و حاضر به ترک نقش خود نبودند و نیستند.نتیجه اینکه ان قسمت هایی که به نفعشان بود را میپذیرفتند و مابقی را که سلطه ی مردانه شان را نشانه میگرفت قبول نمیکردند.
در نهایت اینکه اسیب این تئوری ها و پدافند ها به ضرر یک زن اسیر در جامعه ی سنتی میشد و اینطور پنداشته میشود که مرد علاوه بر نقش هایی که جامعه به اومحول کرده از امتیازاتی بر خوردار است که زنان ان را تحویل نمیدهند.
بله:زن بیچاره که از بیچارگی خود هم آگاهی کافی ندارد و حتی بر بیچارگی خود اصرار هم دارد کم زیر سلطه ی جامعه ی مردانه بود که بعد از یک پروسه ی اگاه سازی و پدافندی باید بیشتر زیر دست مردان دست و پا بزند.
زنان خفته و مردان بیدار!!

Mehrbod
03-18-2013, 12:36 AM
...
بله:زن بیچاره که از بیچارگی خود هم آگاهی کافی ندارد و حتی بر بیچارگی خود اصرار هم دارد کم زیر سلطه ی جامعه ی مردانه بود که بعد از یک پروسه ی اگاه سازی و پدافندی باید بیشتر زیر دست مردان دست و پا بزند.

من تنها چیزیکه خوب از سخنان شما دریافتم اینه که امیر گویا آدم بدیه!

پاسخ به اینکه:

١. اگر آگاهیبخشی به مردان خوبه, پس چرا نکنیم؟
٢. به مردان و زنان اگر ستم یک اندازه میرود, چرا نام جنبش مادین‌گرایی[1] باشد؟

نیز داده نشد.

برای بررسیِ عملی چندروزه‌یِ شما نیز ایرانبانو, ساختار همبود[2] و دیالکتِ آن بسیار پیچیده‌تر
از آن است که کسی یا کسانی بخواهند یکشبه در برابر سخنان "روشنگرانه"‌یِ مادین‌گرایانه‌یِ[1] شما بدگرانند اش.

این دگرستن‌ها نیاز به زمان آنهم زمانِ بس دراز دارند و میبینم که بشریت آغاز خوبی هم نداشته و مادینگرایی[1] با بیشخواهی و دروغ‌هایِ خودش تاکنون چیره بوده.

----
1. ^ آ ب پ چ Mâdingerâyi|| مادینگرایی: فمینیسم Feminism
2. ^ Hambud|| همبود: اجتماع ϢEn (http://en.wikipedia.org/wiki/Society) Society

iranbanoo
03-18-2013, 12:46 AM
من تنها چیزیکه از سخنان شما دریافتم اینه که امیر گویا آدم بدیه!

پاسخ به اینکه:

١. اگر آگاهیبخشی به مردان خوبه, پس چرا نکنیم؟
٢. به مردان و زنان اگر ستم یک اندازه میرود, چرا نام جنبش مادین‌گرایی[1] باشد؟

نیز داده نشد.

----
1. ^ Mâdingerâyi|| مادینگرایی: فمینیسم Feminism

کجا حرف از کسی زدم؟
اولا اینکه پروسه ی شما اگاه سازی نیست بلکه برخاستن علیه جنبشی دیگر است.حالا اینکه اگر فمنیست را براندازید چه چیزی جایگزینش میکنید ما هنوز چیزی در نیافتیم
دوما اینکه شمایی که از فمنیست ایراد میگیرید به همان اندازه خودتان شباهت های نزدیکی را با روند کاری انان دارید.
خوب اگر کار شما پدافند است چرا کار فمنیست این نیست؟
بالاخره شما حقوقتان را در برابر زنان میخواهید یا به کل میخواهید ساختار شکنی کنید؟
اگر اولی :که چه فرقی با فمنیست ها دارید؟
اگر دومی:این چه ساختار شکنی ای است که تنها به نفع مردان قلم میخورد؟

Mehrbod
03-18-2013, 12:57 AM
کجا حرف از کسی زدم؟
اولا اینکه پروسه ی شما اگاه سازی نیست بلکه برخاستن علیه جنبشی دیگر است.حالا اینکه اگر فمنیست را براندازید چه چیزی جایگزینش میکنید ما هنوز چیزی در نیافتیم

جنبش مادینگرایی[1] از بیخ نااخلاقی است.
نیازی به جایگزین‌سازی هم ندارد, هماکنون جنبش ژیرای[2] دیگر برابرخواهی[3] را داریم: Egalitarianism - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Egalitarianism)

دوما اینکه شمایی که از فمنیست ایراد میگیرید به همان اندازه خودتان شباهت های نزدیکی را با روند کاری انان دارید.
خوب اگر کار شما پدافند است چرا کار فمنیست این نیست؟

کار ما "پدافند" بوده, نه "گسترش" نرینگرایی.

ستیز با هر جنبش نااخلاقی‌ای نیز کار ما و هر آدم خردگرایی است; همانگونه که من از زمان شخصی‌ام
میزنم و اسلامستیزی میکنم, همانجور نیز با مادینگرایی[1] میستزیم, چرا که از ریشه هر دو نااخلاقی میباشند (و جنبش نرینگرایی[4] نیز بهمچنین).

بالاخره شما حقوقتان را در برابر زنان میخواهید یا به کل میخواهید ساختار شکنی کنید؟
اگر اولی :که چه فرقی با فمنیست ها دارید؟
اگر دومی:این چه ساختار شکنی ای است که تنها به نفع مردان قلم میخورد؟

Egalitarianism - WiKi (http://en.wikipedia.org/wiki/Egalitarianism)

----
1. ^ آ ب Mâdingerâyi|| مادینگرایی: فمینیسم Feminism
2. ^ Žirâ|| ژیرا: فعال fa.wiktionary.org (http://fa.wiktionary.org/wiki/%DA%98%DB%8C%D8%B1%D8%A7), ⚕☉ (http://aramis.obspm.fr/~heydari/dictionary/index.php?formSearchTextfield=%DA%98%DB%8C%D8%B1%D 8%A7&formSubmit=Search&showAll=1) Active
3. ^ Barâbarxvâhi (barâbar+xvâhi)|| برابرخواهی: برابری خواهی; مساوات طلبی; ϢEn (http://en.wikipedia.org/wiki/Egalitarianism) Egalitarianism
4. ^ Naringerâyi|| نرینگرایی: ماسکولیسم ϢEn (http://en.wikipedia.org/wiki/Masculism) Masculism

بهمنیار
03-18-2013, 10:25 AM
کجا گیرایی بیشتری دارد؟ من که خودآگاه و ناخودآگاه یک سوگیری به توانِ سخنوری و واژگان کاررفته دارم, یعنی هتا اگر گفته یِ
سخنگو آن اندازه درست نبود نیز همچنان سرمایه‌گذاری اش روی سخنوری و کاربرد واژگانِ باریک مایه‌یِ ارجدهی (احترامگذاری) ام میشود.

شاید برای شما نداشته باشد. شاید هم من اصطلاح درستی به کار نبردم . نگرم از لاتی فحش دادن نبود بلکه بیشتر آمیختن واژه های غیرمتعارف بود. برای نمونه سخن گفتن احمدی نژاد. یا یک نمونه روشن آن را می توانید در کارتون های رییس مزرعه پیدا کنید

Ouroboros
03-18-2013, 02:03 PM
خوب باز هم به تراوشات ذهنی خود بیشتر از انچه که در واقعیت اتفاق می افتد اهمیت میدهید
98%مردان معتادند-به زندان می افتند-امار دزدی و قتلشان بیشتر است و از اینگونه موارد نشان ار بیچارگی مردان نیست که باید دید کسی که بیشتر در جامعه ازادی عمل دارد بیشترین رفلکس را به محیط نشان میدهد.
بگذریم از اینکه یک جامعه ی فاسد و سیستم نا کارامد و تخریب کننده باعث میشود به جای اینکه افرادی مثبت بسازد -معتاد و دزد و قاتل تحویل جامعه میدهد.اما انچه که این 98% در صد را توجیه میکند آزادی عمل مردان و منفعل بودن زنان را اثبات میکند.این یعنی زنان برای تخلفات و جرایم هم نه شهامت کافی و نه آزادی بیشتری ندارند.
پس اینکه مردان بیشتر خودکشی می‌کنند و بیشتر مرتکب جرم می‌شوند و بیشتر معتاد می‌شوند و بیشتر می‌میرند هم بخشی از «مزیت مردی» آنهاست؟ البته که هست. ابطال‌ناپذیری یعنی همین، که هر نقیضی برای آن در جهان واقعی می‌یابید، تئوری قادر به هضم و توضیح و تشریح آن هست.

چه کسی گفته ۹۸٪ مردان معتاد هستند؟ :e40b:
این تحریفها و ترولها به راستی دور از شان این انجمن است.

خیر اتفاقا برخلاف تصور شما ,اگاهی دادن همزمان مردان و زنان را موثر میدانم.چرا که اگر مردان به حقوق خود واقف نشوند و یک سویه این پروسه ی اگاه سازی پیش رود نتیجه ای در بر نخوهد داشت.
شمشیرتان را چند لحظه ای غلاف کنید.
سخنان شما را در این چند وقت به صورت عملی هم دنبال و بررسی کردم مقاومت انقدر که از طرف مردان وجود داشت را زنان نداشتند.نه به خاطر اینکه به حقوق خود واقف نبودند و اسیر مردانگی های تعریفی جامعه باشند بلکه بسیاری از مواردی را که شما از ان به عنوان ظلم یاد میکنید را یک امتیاز میدیدند و حاضر به ترک نقش خود نبودند و نیستند.نتیجه اینکه ان قسمت هایی که به نفعشان بود را میپذیرفتند و مابقی را که سلطه ی مردانه شان را نشانه میگرفت قبول نمیکردند.

تا زمانی که جنسیتی بودن مشکلات و دشواریهایی که ما مطرح کرده‌ایم(و خواهیم کرد)را نپذیرید برای من اهمییتی ندارد که وجود آنها را تائید می‌کنید یا نه. آدم عاقلی نیست که وجود داشتن آنها را انکار بکند، مگر می‌شود چیزی را که وجود دارد انکار کرد؟ اینکه «مردانه» بودن این مشکلات و بدبختی‌ها «معنای» خاصی برای «فمینیسم» دارد یا نه محل مناقشه است. وضعیت ما با شما تفاوت دارد چراکه ما در حال ستیز با صد سال هجمه‌ی همه جانبه‌ی فمینیسم و نیز چهار میلیارد سال فرگشت هستیم(و فمینیسم برخلاف ادعای رادیکالی که دارد، از اسلام‌گرایی هم «سنتی‌تر» است). شما برپاد چه چیزی فعالیت می‌کنید؟ تمام ادعاهای فمینیستی از سوی همه کس، بجز مدافعان وضع موجود(که از باقی ماندن شرایط همانطورکه هست-فارغ از اینکه چگونه است-سود می‌برند=سنت). در فرانسه اگر کسی بلند بگوزد فردا صبح چهار کتاب در نقد آن منتشر می‌شود، اما مهملات فمینیستی صد سال است بی‌هیچ نقد و سنجشی یکه‌تازی کرده‌اند و حتی «یک» کتاب، برای نقد آن از موضعی بجز سنت تحریر نشده، حال آنکه پیرامون بدیهی‌ترین اصول و فروع دیگر زندگی مدرن، از تعقل تا آزادی بیان، از ساختارمندی سوژه تا ساختارشکنی زبان در آنجا از گزند نقد برنده در امان نبوده‌اند. در ایران هم بی‌هیچ دردسری، همه را با بجز سنت‌گرایان با خود همراه کرده‌اید و کسی اگر برپاد فمینیسم سخن بگوید بی‌درنگ او را حاج‌آقا تلقی می‌کنند.

در نهایت اینکه اسیب این تئوری ها و پدافند ها به ضرر یک زن اسیر در جامعه ی سنتی میشد و اینطور پنداشته میشود که مرد علاوه بر نقش هایی که جامعه به اومحول کرده از امتیازاتی بر خوردار است که زنان ان را تحویل نمیدهند.

جنبش برابری‌خواهانه‌ای که با نابرابری‌خواهی شروع شده.
شما بجای تکرار حرف خودتان به چهار روش مختلف اندکی بکوشید آنرا اثبات بکنید، و برای ما توضیح بدهید که «چگونه» پرداختن به دلایل و چرایی اینکه اکثریت مطلق رنجبران مشکلات آنجهانی در ایران(و باقی دنیا)را مردان تشکیل می‌دهند به حقوق زنان آسیب می‌رساند؟ آیا چنین نگرشی بجز با وابستن و تسخیر و ایفا و در انحصار نگاه داشتن نقش ممتاز «قربانی» در جامعه به «حقوق زنان» نیست؟

ما مشتاق و ناچاریم که اشتباهات و دروغهای فمینیستی درباره‌ی نقوش سنتی و کنونی زن و مرد در تمام جوامع را با حداکثر توان نقد بکنیم زیرا اولا دروغ/اشتباه هستند، ثانیا مستقیما و عامدا به تشدید وضعیت بد مردان(چنانکه در غرب دیده‌ایم)می‌انجامند.

Mehrbod
03-18-2013, 03:48 PM
شاید برای شما نداشته باشد. شاید هم من اصطلاح درستی به کار نبردم . نگرم از لاتی فحش دادن نبود بلکه بیشتر آمیختن واژه های غیرمتعارف بود. برای نمونه سخن گفتن احمدی نژاد. یا یک نمونه روشن آن را می توانید در کارتون های رییس مزرعه پیدا کنید

کارتون‌هایِ رٸیس مزرعه را که به یاد ندارم, ولی احمدی نژاد هم سخنوری نمیکند, "اون ممه را لولو برد" یکجور
ساختارشکنی است که از زبان رٸیس جمهور کشور اسلامی واژه‌یِ "ممه" را بشنوید, برای همین در یادتان میرود.

کاربرد واژگان خیابانی از سوی سیاست مدارها نیز میتواند این توهم را بدهد که کَس خودش را همتراز مردم میبیند و گوش شنوا برای مشکلات توده دارد
که یکی از ترفند‌هایِ احمدی نژاد است و همینجور وارونه اش ترفند خاتمی هم بود:

حتما از یاد نبرده ایم كه اعضای ملل متحد در ژوئن سال ۱۹۴۵، رسما متعهد شدند كه نسل آینده را از مصیبت جنگ برهانند و چند ماه بعد از آن به این اتفاق رسیدند كه اساس سازمان ملل باید بر همبستگی اخلاقی و فكری نوع بشر بنا شود. آن روز آنان گفتند: «تنها ترتیبات سیاسی و اقتصادی دولت ها كفایت نمی كند، باید در عرصه جهانی سازوكار دیگری جست.»
در اینجا مایلم اثر جاودانه و انسانی شاعر بلندآوازه ایرانی سعدی بزرگ را برای شما بازگو كنم:
بنی آدم اعضای یك پیكرند
كه در آفرینش ز یك گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضو ها را نماند قرار
تو كز محنت دیگران بی غمی
نشاید كه نامت نهند آدمی
و مسلما این سروده عمیق آركیبالد مك لیش Archibald Macleish شاعر معاصر آمریكایی را به عنوان یكی از نویسندگان پیش نویس اساسنامه یونسكو شنیده اید:
«از آنجایی كه جنگ ابتدا در ذهن انسان ها رخ می دهد، پس صلح نیز از میانه ذهن ها سر برمی آورد.»
...

این دومی احساس همبستگی با توده‌یِ فرهیخته‌تر را درست میکند.

Mehrbod
03-18-2013, 04:43 PM
تا پیش از فرارسیدن نوروز میخواستم دستکم یکی از کارهایی که در نگر داشتم را به سرانجام برسانم که همین برچسبزنِ خودکار پارسیک بود!

دوستان پیشنهادی چیزی درباره‌یِ آن داشتند, بگویند,
چنانکه میبیند این سیستم خودکاروار همه‌یِ نوشته را واکافته[1] و واژگان به گوش ناآشنا - که همگی[2] «آستانه‌یِ کاربرد» دارند - را برچسب و لنگرپیوند[3] میزند :4:

----
1. ^ Vâkâftan (vâ+kâftan)|| واکافتن: تجزیه و تحلیل ϢEn (http://en.wikipedia.org/wiki/Analysis_(disambiguation)) To analyze
2. ^ Hamâg|| هماگ: کلی; دربرگیرنده General
3. ^ Langarpeyvand|| لنگرپیوند: پیوند لنگری; پیوند درونی در نوشتار Anchor-link

undead_knight
03-18-2013, 05:07 PM
تا پیش از فرارسیدن نوروز میخواستم دستکم یکی از کارهایی که در نگر داشتم را به سرانجام برسانم که همین برچسبزنِ خودکار پارسیک بود!

دوستان پیشنهادی چیزی درباره‌یِ آن داشتند, بگویند,
چنانکه میبیند این سیستم خودکاروار همه‌یِ نوشته را واکافته[1] و واژگان به گوش ناآشنا - که همگی[2] «آستانه‌یِ کاربرد» دارند - را برچسب و لنگرپیوند[3] میزند :4:

----
1. ^ Vâkâftan (vâ+kâftan)|| واکافتن: تجزیه و تحلیل ϢEn (http://en.wikipedia.org/wiki/Analysis_(disambiguation)) To analyze
2. ^ Hamâg|| هماگ: کلی; دربرگیرنده General
3. ^ Langarpeyvand|| لنگرپیوند: پیوند لنگری; پیوند درونی در نوشتار Anchor-link

میبینم که آخر دست به دامن پانویس شدی و دیدی تنبلی مانع از این میشه که کسی معنی واژگان ناآشنا رو بپرسه:))

Mehrbod
03-18-2013, 05:19 PM
میبینم که آخر دست به دامن پانویس شدی و دیدی تنبلی مانع از این میشه که کسی معنی واژگان ناآشنا رو بپرسه:))

یک تیر و چند نشان, پشت پرده یک database هم میسازد که دیرتر به کار میاید! :21:

این هم فرآورده‌یِ[1] دیگرش: اندیشه شناسی (http://www.daftarche.com/%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82-10/%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-867/#post28993)

----
1. ^ Farâvardan (far+âvardan)|| فراوردن: حاصل کردن ϢEn (http://en.wikipedia.org/wiki/Produce) To produce

Fiona
03-18-2013, 09:03 PM

I for one have stopped caring a long time ago :) کسی دوست داشت مینویسد, نداشت نمینوسد.

با این همه, باز هم میگویم هیچ نیازی نیست کسی آزادیِ خودش در گفتن هر آنچه میخواهد را بگیرد که مبادا اینجا کمتر پست بخورد یا بیشتر پست بخورد

هموندان گرامی؛ سخن از بی میلی ام پیرامون این جستارهای کنونی آوردم، نه اینکه ار آزادی دوستان در گفتن نگرشان در اینجا گله مند باشم...
با این حال از این نگاه جنسیتی بیزارم. :e058:

Ouroboros
03-18-2013, 09:06 PM
با این حال از این نگاه جنسیتی بیزارم.

؟
کمی بیشتر توضیح بدهید.

Fiona
03-18-2013, 09:51 PM
با این حال از این نگاه جنسیتی بیزارم.
؟کمی بیشتر توضیح بدهید.

اینکه ما آدمیان در دو سوی رو در رو به یکدیگر بتازیم...بر سر چه؟ نایکسانی در جنسیت؟!!!
به نگرم هر گاه دادی بیداد شود، کاش به این دید که ستمی بر هومنی( نه بر مردی یا بر زنی) پیش آمد شده جلو رویم و دادحواهی کنیم...

undead_knight
03-18-2013, 11:33 PM
من اینقدر که از راه پیام های شخصی بازخورد میگیریم برام اثبات شده که فعالیت خداناباوران در سایت هایی مثل هم میهن نتنها بی فایده نیست که حداقل از تعصب کاربران کم میکنه:)
البته متاسفانه در کل فعالیتم در اونجا از بی دین شدن فقط 10 نفر به دست خودم مطمئن هستم:)))

Ouroboros
03-19-2013, 12:09 AM
من بروم بخوابم، شوالیه لحظه‌ای استراحت بده به آن ماشین ترول(مغز)لامصب. :e409:
شب دوستان خوش.

undead_knight
03-19-2013, 12:16 AM
من بروم بخوابم، شوالیه لحظه‌ای استراحت بده به آن ماشین ترول(مغز)لامصب. :e409:
شب دوستان خوش.
بعضی دستگاه ها با کار نکردن خراب میشند:))
شب بخیر:)

Dariush
03-19-2013, 06:51 AM
آندد، شما سحر خیز هستید یا شب‌زنده دار که این وقت صبح در سایت هستید؟

undead_knight
03-19-2013, 07:11 AM
آندد، شما سحر خیز هستید یا شب‌زنده دار که این وقت صبح در سایت هستید؟
صبح بخیر:)
هر دو چون در تعطیلات به سر میبرم و فعلا که نخوابیدم:))

Dariush
03-19-2013, 07:13 AM
صبح بخیر:)
هر دو چون در تعطیلات به سر میبرم و فعلا که نخوابیدم:))
سپاس، صبح شما هم بخیر. البته منکه از دیشب نخفته‌ام . میهمان داشتم(دارم) و همه‌ی خانه را تصاحب کرده‌اند . منم که با کمترین سروصدا و درهم ریختگی نمیتوانم بخوابم.:e406:

undead_knight
03-19-2013, 07:15 AM
سپاس، صبح شما هم بخیر. البته منکه از دیشب نخفته‌ام . میهمان داشتم(دارم) و همه‌ی خانه را تصاحب کرده‌اند . منم که با کمترین سروصدا و درهم ریختگی نمیتوانم بخوابم.:e406:
خوشبختانه از دیشب تا به حال دفترچه در امن و امان و سکوت بود:))
کلید رو به شما تحویل میدم تا برم یه صبحانه بزنم و برگردم:)

undead_knight
03-19-2013, 02:32 PM
این سرچ گوگل چرا کار نمیکنه؟
میوام بعضی تاپیک ها رو پیدا کنم جدا خسته میشم:))

Mehrbod
03-19-2013, 02:36 PM
این سرچ گوگل چرا کار نمیکنه؟
میوام بعضی تاپیک ها رو پیدا کنم جدا خسته میشم:))

کار میکنه اینور؟

undead_knight
03-19-2013, 03:12 PM
کار میکنه اینور؟
لینک سرچشو میدی؟
مثلا برای کلمه "خواب"
میخوام ببینم مشکل دقیقا از کجاست:)

Anarchy
03-19-2013, 03:26 PM
لینک سرچشو میدی؟
مثلا برای کلمه "خواب"
میخوام ببینم مشکل دقیقا از کجاست:)

خواب (https://www.google.com/cse?cx=007868295164857301691%3Abf9tpiobjlo&q=%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8&oq=%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8&gs_l=partner.3...61418.62707.0.63096.6.6.0.0.0.0.0 .0..0.0.gsnos%2Cn%3D13..0.0.1283j353975j6j1..1ac.1 .#gsc.tab=0&gsc.q=%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8&gsc.page=1)

Mehrbod
03-19-2013, 03:28 PM
Google Custom Search (https://www.google.com/cse?cx=007868295164857301691%3Abf9tpiobjlo&q=%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8&oq=%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8&gs_l=partner.3...0.0.1.8.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0.gsno s%2Cn%3D13..0.0.0..1ac.#gsc.tab=0&gsc.q=%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8&gsc.page=1)

Dariush
03-19-2013, 04:57 PM
درود دوستان .
میبینیم که هرچه بیشتر به نوروز نزدیک میشویم بیشتر سایت خلوت میشود .E403

undead_knight
03-19-2013, 05:01 PM
درود دوستان .
داریوش آسوده باش که ما همچنان بیداریم:))) با تلخیص از محمدرضا شاه:))

Mehrbod
03-19-2013, 05:04 PM
درود دوستان .

ما هم که رفتنمان پوچید[1], در رکابِ یاران هستیم :4:

----

1. ^ Pucidan || پوچیدن: باطل کردن To cancel

Russell
03-19-2013, 05:08 PM
درود دوستان .
آری داریوش جان عادیست، هر سال اینموقع خلوتتر میشود سایت.
در عوض دوستانی که هستند میتوانند در خلوتی سایت برای خودشان گل کوچیک بازی کنند !!

Ouroboros
03-19-2013, 05:15 PM
من نیز اینجا هستم(هرچند کمتر). عیدمان کجا بود. :e414:
ایران چگونه است؟ مردم شاد و سرحال هستند و روحیه‌ی سال نو غالب شده یا چه؟

yasy
03-19-2013, 05:16 PM
درود بر همگی

هم اینك با منفجر شدن اولین دینامیت! كلید استارت جنگ! خورده شد:))

Dariush
03-19-2013, 05:18 PM
به نظرم چند نفر از دوستان در نوروز هم همچنان حضور داشته باشند . خودم هم که هستم به احتمال زیاد.

Dariush
03-19-2013, 05:21 PM
من نیز اینجا هستم(هرچند کمتر). عیدمان کجا بود.
ایران چگونه است؟ مردم شاد و سرحال هستند و روحیه‌ی سال نو غالب شده یا چه؟
شاد و سرحال کدام است امیر گرامی! دیروز برای مهمانانی که نوروز می‌آیند (دوستانی که از اینسو و آنسو به دیدارم می‌آیند ) رفتم مقداری آجیل خریدم ؛ در خیابان به شدت احساس پولدار بودن میکردم. :e402:

yasy
03-19-2013, 09:31 PM
میگم مهربد جان از وقتی از این شیوه ی جدید در پست هایت استفاده میكنی خواندن پست هایت سخت تر شده:e058:

Ouroboros
03-19-2013, 09:37 PM
نه برای من که آسانتر شده،

مشکل سره‌نویسان اینست که وحدت‌کلمه میانشان وجود ندارد و هرکدام برای واژگان مختلف معادلهای گوناگونی استفاده می‌کنند. در فضای اینترنت کاربر «رهگذر» نامی بود در گفتمان که سره‌نویسی می‌کرد، اما معادلهای منحصر به خودش را داشت، کاربر دیگری بود «بزرگ‌امید»، که او هم باز از برابرنهاده‌های خاص خودش بهره می‌برد و .... بیرون از اینترنت هم تا جایی که من مطلعم سه چهار فرهنگ قطور نوشته شده که هرکدام معادلهای خودشان را پیشنهاد داده‌اند... آشفته‌بازاری‌ست خلاصه.. و کسی حوصله/علاقه‌ی آنرا ندارد که برود دانه‌دانه بدنبال این لغات بگردد و معنی آنها را پیدا بکند.

Mehrbod
03-19-2013, 09:58 PM
نه برای من که آسانتر شده،

مشکل سره‌نویسان اینست که وحدت‌کلمه میانشان وجود ندارد و هرکدام برای واژگان مختلف معادلهای گوناگونی استفاده می‌کنند. در فضای اینترنت کاربر «رهگذر» نامی بود در گفتمان که سره‌نویسی می‌کرد، اما معادلهای منحصر به خودش را داشت، کاربر دیگری بود «بزرگ‌امید»، که او هم باز از برابرنهاده‌های خاص خودش بهره می‌برد و .... بیرون از اینترنت هم تا جایی که من مطلعم سه چهار فرهنگ قطور نوشته شده که هرکدام معادلهای خودشان را پیشنهاد داده‌اند... آشفته‌بازاری‌ست خلاصه.. و کسی حوصله/علاقه‌ی آنرا ندارد که برود دانه‌دانه بدنبال این لغات بگردد و معنی آنها را پیدا بکند.

بهه, آنارشیست ما را باش! :e402:

امیر جان تو از میان همه‌یِ مردم باید زبان پارسی را از همه بیشتر بپسندی, چرا که بهترین نمونه‌یِ یک زبان چندگانه و بی نیاز از آژگاه[1] است!

هر کس میتواند چند تا واژه را بهم چسبانیده و واژه‌سازد, نیاز به پروانه‌گیری از هیچ جایی
نمیرود و تنها راه گسترش این واژگان برساخته نیز همراهی دیگران است, اگر که پسندیدند.

در گذر زمان خودبه‌خود واژگان پذیرفته‌تر شده جامیافتند, خود من هم سیستم بروزرسانی و همگاهش[2] خودم را دارم که همان fb و دیگر پارسی گویان میباشند,
نمونه‌وار فرایند فرگشتِ[3] یک واژه‌یِ «کیفیت» برای من این بوده:

واژه‌‌سازی خودم: چگونایی
واژه‌سازی یکی دیگر (بازکارگیری واژه): چونی
واژه‌سازی استاد آریا: هوتاد[4]

و سرانجام این پایانی را از همه بیشتر پسندیده‌ام و همیشگی کرده‌ام, ولی کسی پیش روی هیچکسی را نگرفته و میتوان بجای "کیفیت" همان "چونی" هم بنمونه گفت.

پارسیک[5] —> آنارشیستیک‌ترین زبان جهان (پس از آلمانی شاید؟) (:

----
1. ^ žgâh || آژگاه: مرکز Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Center) Center
2. ^ Hamgâhidan || همگاهیدن: Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Synchronize) To synchronize
3. ^ Fargašt (far+gašt) || فرگشت: تکامل; فرگشتن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Evolution) Evolution
4. ^ Hutâd || هوتاد: کیفیت Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Quality) Quality
5. ^ Pârsik (pârs+ik) || پارسیک: زبان پارسیِ نزدیکتر به پهلویک D4f (http://tinyurl.com/c4obhbo) Persian persisch

Mehrbod
03-19-2013, 10:05 PM
میگم مهربد جان از وقتی از این شیوه ی جدید در پست هایت استفاده میكنی خواندن پست هایت سخت تر شده:e058:

پیشنهاد سازنده کنید, چه بخشی چه شود انجام دهم یاسی جان (:

هرچند اندکی سخت‌تر هم براستی باید شده باشد, چون
من تقلب میکنم واژگان بیشتری و ناشناخته‌تری به کار میبرم و
رنجِ نزدیک به ٠ هم برایم دارد, نیاز به پرانتز وا کردن و این کارها دیگر نیست.

ولی رویهمرفته باید بس آسانتر شده باشد, بویژه اینکه من برابر یک-‌به-‌یک هر واژه
با همتای انگلیسی و (اندکی آلمانی) اش را کوشیده‌ام بیاورم که دیگر جای هیچ گنگی‌ای نماند.

undead_knight
03-19-2013, 10:20 PM
این moody بودن هم دردسره واقعا،دو ماهه منتظر تعطیلاتم بشینم این بحث های فمنیستی و حقوق مرد رو بهش پاسخ بدم حالا که تعطیلات شده حال تایپ کردن هم ندارم چه برسه بحث کردن:)))

yasy
03-20-2013, 12:24 AM
پیشنهاد سازنده کنید, چه بخشی چه شود انجام دهم یاسی جان (: هرچند اندکی سخت‌تر هم براستی باید شده باشد, چون من تقلب میکنم واژگان بیشتری و ناشناخته‌تری به کار میبرم و رنجِ نزدیک به ٠ هم برایم دارد, نیاز به پرانتز وا کردن و این کارها دیگر نیست. ولی رویهمرفته باید بس آسانتر شده باشد, بویژه اینکه من برابر یک-‌به-‌یک هر واژه با همتای انگلیسی و (اندکی آلمانی) اش را کوشیده‌ام بیاورم که دیگر جای هیچ گنگی‌ای نماند. دقیقا من هم به خاطر بسیار بسیار بیشتر شدن كلمات سخت! گفتم:دی پیشنهاد سازنده اینكه كاری كنیم این روش یك دشواری برای شما داشته باشد كه این طور با خیال راحت پست نزنید:)

Mehrbod
03-20-2013, 01:46 AM
دقیقا من هم به خاطر بسیار بسیار بیشتر شدن كلمات سخت! گفتم:دی پیشنهاد سازنده اینكه كاری كنیم این روش یك دشواری برای شما داشته باشد كه این طور با خیال راحت پست نزنید:)

برای دستگرمی و یادآوری اینکه میتوانست بدتر هم باشد :4::

برای هکانش[1] سختی یا آسانی نوشته باید دورای[2] هر واژه و همچم[3] آن واژه از گنجواژ[4] را اندازگیده[5] و شمار پییاختگان[6] ژیرا[7] پدیره‌یِ[8] ناژیرا را برآورده[9] و با همسنجیِ[10] دو مر[11] سختی را بنزدینیم[12].

(:

----
1. ^ Hakânidan || هکانیدن: تعیین کردن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Determine) To determine
2. ^ Durâ || دورا: فاصله Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Distance) Distance
3. ^ Hamcam || همچم: مترادف Synonym
4. ^ Ganjvâž || گنجواژ: واژه‌نامه‌ی مترادفها Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Thesaurus) Thesaurus
5. ^ Andâzegidan || اندازگیدن: اندازه‌گیری کردن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Measure) To measure
6. ^ Peyyâxte || پییاخته: یاخته‌یِ پی; یاخته‌یِ عصبی Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Neuron) Neuron
7. ^ Žirâ || ژیرا: فعال fa.wiktionary.org (http://fa.wiktionary.org/wiki/%DA%98%DB%8C%D8%B1%D8%A7), ⚕Heydari☉ (http://aramis.obspm.fr/~heydari/dictionary/index.php?formSearchTextfield=%DA%98%DB%8C%D8%B1%D 8%A7&formSubmit=Search&showAll=1) Active
8. ^ Padire || پدیره: در برابر; رویارو; روبرو MacKenzie, Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Against) Against
9. ^ Barâvardan (bar+âvardan) || براوردن: تخمین زدن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Estimate) To estimate
10. ^ Hamsanjidan || همسنجیدن: مقایسه کردن To compare
11. ^ Mar || مر: شماره; عدد MacKenzie, Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Number), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B1) Number
12. ^ Nazdinidan || نزدینیدن: تقریب زدن; نزدیک کردن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Approximation) To approximate

yasy
03-20-2013, 09:16 AM
برای دستگرمی و یادآوری اینکه میتوانست بدتر هم باشد :4::

برای هکانش[1] سختی یا آسانی نوشته باید دورای[2] هر واژه و همچم[3] آن واژه از گنجواژ[4] را اندازگیده[5] و شمار پییاختگان[6] ژیرا[7] پدیره‌یِ[8] ناژیرا را برآورده[9] و با همسنجیِ[10] دو مر[11] سختی را بنزدینیم[12].

(:

----
1. ^ Hakânidan || هکانیدن: تعیین کردن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Determine) To determine
2. ^ Durâ || دورا: فاصله Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Distance) Distance
3. ^ Hamcam || همچم: مترادف Synonym
4. ^ Ganjvâž || گنجواژ: واژه‌نامه‌ی مترادفها Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Thesaurus) Thesaurus
5. ^ Andâzegidan || اندازگیدن: اندازه‌گیری کردن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Measure) To measure
6. ^ Peyyâxte || پییاخته: یاخته‌یِ پی; یاخته‌یِ عصبی Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Neuron) Neuron
7. ^ Žirâ || ژیرا: فعال fa.wiktionary.org (http://fa.wiktionary.org/wiki/%DA%98%DB%8C%D8%B1%D8%A7), ⚕Heydari☉ (http://aramis.obspm.fr/~heydari/dictionary/index.php?formSearchTextfield=%DA%98%DB%8C%D8%B1%D 8%A7&formSubmit=Search&showAll=1) Active
8. ^ Padire || پدیره: در برابر; رویارو; روبرو MacKenzie, Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Against) Against
9. ^ Barâvardan (bar+âvardan) || براوردن: تخمین زدن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Estimate) To estimate
10. ^ Hamsanjidan || همسنجیدن: مقایسه کردن To compare
11. ^ Mar || مر: شماره; عدد MacKenzie, Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Number), Ϣiki-Pâ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B1) Number
12. ^ Nazdinidan || نزدینیدن: تقریب زدن; نزدیک کردن Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Approximation) To approximate

الان میخواستید به تب راضی بشیم؟:e059:

Anarchy
03-20-2013, 09:35 AM
دوستان در تعطیلات من هم در خدمتتون هستم...اصلا هیچ احساسی ندارم به نوروز و عید و این داستان ها !! همه این کار ها به نظرم بی معنی میاد...آخه یعنی چی واقعا:e40d:؟؟؟

yasy
03-20-2013, 09:45 AM
دوستان در تعطیلات من هم در خدمتتون هستم...اصلا هیچ احساسی ندارم به نوروز و عید و این داستان ها !! همه این کار ها به نظرم بی معنی میاد...آخه یعنی چی واقعا:e40d:؟؟؟

بنده نیز نات اونلی هیچ احساسی ندارم بات آلسو برایم خسته كننده و آزار دهنده نیز هست:e403:

SAMKING
03-20-2013, 10:07 AM
بنده نیز نات اونلی هیچ احساسی ندارم بات آلسو برایم خسته كننده و آزار دهنده نیز هست
اونوقت یسری میان به امام خمینی (ع) بد و بیراه میگن که چرا و به چه حقی گفته هیچ احساسی نداره...:e108:

شما به خودتان میگویید که نوروز چیز آزار دهنده ایست و احساسی هم به آن ندارید.
ولی من پنجره را باز میکنم چند نفس عمیق... بوی خوش بهار...
سپس با ناخن چند ضربه به تنگ ماهی میزنم و از عید و بهار و... لذت میبرم.:e402:

iranbanoo
03-20-2013, 10:22 AM
مگه سال تحویل شده؟
کی؟کجا؟به کی؟!!
من خواب موندم فکر کنم:((

undead_knight
03-20-2013, 11:46 AM
اونوقت یسری میان به امام خمینی (ع) بد و بیراه میگن که چرا و به چه حقی گفته هیچ احساسی نداره...:e108:

این مراسم دید و بازدید که چیز مزخرفی هست!:))
فکر نمیکنم کسی با شادی و جشن مشکلی داشته باشه ولی وقتی یک سری رسوم اضافی بوجود میاد و از حالت اختیاری خارح میشه طرف رو از همون شادیشم بیزار میکنه:))

Mehrbod
03-20-2013, 01:10 PM
مگه سال تحویل شده؟
کی؟کجا؟به کی؟!!
من خواب موندم فکر کنم:((

لعنتی, روشن شد همه‌یِ سالو جفتمون همه اش خواب میمونیم ایرانبانو ((:

yasy
03-20-2013, 01:25 PM

این چیزها كه زیباست و لذت بخش سام كینگ عزیز من خودم یكی از لذت های زندگیم تو ماه فروردین و اردیبهشت تماشا و عكاسی از آسمان است بسیار بسیار زیباست
ولی خوب عید و این دید و بازدید ها آن هم با كسانی كه پای صحبت های خامنه ای گریه میكنند و ... واقعا آزاردهنده است و راه فراری هم نیست متاسفانه!

من هم اضافه كنید:))
حالا از بیست و چهار ساعت بیست و پنج ساعتشو بیدارما:))

iranbanoo
03-20-2013, 01:39 PM
من استقبال میکنم.
چون سال 91 رو هم به همین منوال کلا از زندگی افتاده بودم چندان هم بد نبود:))
برم یه بالشتک همراه واسه خودم دست و پا کنم که یک سال قراره همراهیم کنه:)

ولی خوب عید و این دید و بازدید ها آن هم با كسانی كه پای صحبت های خامنه ای گریه میكنند و ... واقعا آزاردهنده است و راه فراری هم نیست متاسفانه!
چرا راه فراری نیست یاسی جان؟
توصیه میکنم یا غیبت بزنه یا از اتاق بیرون نیای
البته ممکنه انگ منزوی بودن بهت بزنن ولی حتما خودشون در نهایت متوجه میشن که واقعا باهاشون حال نمیکنی و ازت نا امید میشن....

yasy
03-20-2013, 02:14 PM
من استقبال میکنم.
چون سال 91 رو هم به همین منوال کلا از زندگی افتاده بودم چندان هم بد نبود:))
برم یه بالشتک همراه واسه خودم دست و پا کنم که یک سال قراره همراهیم کنه:)

چرا راه فراری نیست یاسی جان؟
البته ممکنه انگ منزوی بودن بهت بزنن ولی حتما خودشون در نهایت متوجه میشن که واقعا باهاشون حال نمیکنی و ازت نا امید میشن....

من اصولا یه اخلاقی دارم وقتی كسی كاری به كارم نداشته باشه كاریش ندارم احترام هم میذارم به افكار و عقایدش ولی این جور آدم ها از اونجایی كه عادت كردند به تحمیل عقاید من و كه میبینن یاد تكلیف مهم امر به معروف و نهی از منكر میفتن:)) برای همین با سابقه ی تیكه هایی كه انداختم مطمئن هستند كه باهاشون حال نمیكنم:))
ولی خوب آدم كاری رو میكنه كه انرژی كمتری مصرف كنه منم بین جنگ جهانی در خونه و تحمل این آدم ها تحمل این آدم ها رو مجبورم انتخاب كنم:)))

کافر_مقدس
03-20-2013, 02:16 PM
دیروز برای مهمانانی که نوروز می‌آیند رفتم مقداری آجیل خریدم ؛ در خیابان به شدت احساس پولدار بودن میکردم. :e402:آجیل خریدی؟!!! http://www.freesmile.ir/smiles/27017_17.gif

ای بچه مایه دار بالا شهری ! ای مرفه بی درد !http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/8.gif

Soheil
03-20-2013, 02:17 PM
درود بر سامکینگ گرامی.:various_035: کجا بودی پسر؟ روبراهی؟ ذکر شررت بود اینجا!!

کافر_مقدس
03-20-2013, 02:20 PM
این مراسم دید و بازدید که چیز مزخرفی هست!:))

فکر نمیکنم کسی با شادی و جشن مشکلی داشته باشه ولی وقتی یک سری رسوم اضافی بوجود میاد و از حالت اختیاری خارح میشه طرف رو از همون شادیشم بیزار میکنه:))دقیقن ! چند روز مانده به نوروز بعضی ها عزا می گیرن که با مهمانان نوروزی چه کنند !و خیلی هاشون هم بهترین و ساده ترین راه حل رو انتخاب می کنند : سفر نوروزی برای فرار از مهمانان نوروزی ! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/09/36.gif

iranbanoo
03-20-2013, 02:24 PM
میگم دکتر پرزیدنت احمدی نژاد چه نطق داغونی کردند:))
زنده باد بهار
زنده باد بهار .....

کافر_مقدس
03-20-2013, 02:44 PM
برای هکانش[1] سختی یا آسانی نوشته باید دورای[2] هر واژه و همچم[3] آن واژه از گنجواژ[4] را اندازگیده[5] و شمار پییاختگان[6] ژیرا[7] پدیره‌یِ[8] ناژیرا را برآورده[9] و با همسنجیِ[10] دو مر[11] سختی را بنزدینیم[12].به جان عمام نقی اگه فهمیده باشم چی گفتی ! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/32.jpg

Ouroboros
03-20-2013, 04:28 PM
عجب فضای عیدانه‌ای اینجا حاکم شده :e414:

iranbanoo
03-20-2013, 05:50 PM
اینا چرا نمیرن؟
حوصلم سر رفت....گرمم شد:))
بنا براین توصیه ی دوم زیر رو هیچ وقت انجام ندید...

کافر_مقدس
03-20-2013, 06:00 PM
من با کمترین سروصدا و درهم ریختگی نمیتوانم بخوابم.:e406:یادمه چندی پیش می گفتی این یک بیماری هست . شوربختانه من هم اینطور هستم . ولی خب همیشه که اوضاع مطابق میل ما نیست. بنابراین در این زمان ها(شلوغی و سر و صدای اطراف) هدفن می گذارم توی گوشم و یک آهنگ میذارم و می گوشم ! اینطوری هم از دست صداهای مزاحم خلاص میشی و هم با آهنگ مورد علاقه ت به خواب فرو میری!http://www.daftarche.com/images/imported/2013/03/13.gif

کافر_مقدس
03-20-2013, 06:08 PM
این توصیه رو هیچ وقت انجام ندید...اتفاقن من انجام دادم و از اتاقم بیرون نیومدم خیلی هم جواب داد ! به هر حال از پارک رفتن و ولگردی توی خیابون ها اون هم توی این هوای سرد خیلی بهتر بود ! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/04/2.gif

کافر_مقدس
03-20-2013, 07:00 PM
دوستان من به یک دشواری تاریخی فلسفی برخورد کردم . می خاستم بدونم الان به وقت و تاریخ ایران چه روزی هست ؟! 30 ام ؟ یا یکم ؟!http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/8.png سال 91 یا سال 92 ؟!!

اگر زبانم لال ، روم به دیفال مستراح همین الان نمیرالمومنین احمد جنتی بدرود حیات بگه زمان مرگش رو به چه تاریخی ثبت می کنن؟!

پ.ن: عجب دغدغه هایی داریم ها ! http://www.daftarche.com/images/imported/2013/02/32.jpg

Dariush
03-20-2013, 07:08 PM
از ساعت 14 امروز(لحظه‌ای که سال تحویل شد ) وارد روز اول فروردین سال 92 شدیم. اما برای اینکه محاسبات تقویم و تاریخ درهم نریزند، امروز تا ساعت 24 روز اول فروردین است و از آن پس روز دوم فروردین.

کافر_مقدس
03-20-2013, 09:55 PM
از ساعت 14 امروز(لحظه‌ای که سال تحویل شد ) وارد روز اول فروردین سال 92 شدیم. اما برای اینکه محاسبات تقویم و تاریخ درهم نریزند، امروز تا ساعت 24 روز اول فروردین است و از آن پس روز دوم فروردین.یعنی روز اول فروردین یک روز و نصفی بود و روز 30 اسفند فقط نصفه روز؟!http://www.daftarche.com/images/imported/2013/03/14.gif

تحویل سالمون هم به آدمیزاد نمی مونه ! به قول سحر جعفری جوزانی توی قهوه تلخ : تحویل سال نو ، فقط تحویل سال فرانس ! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/09/33.gif

Ouroboros
03-20-2013, 10:12 PM
ای بابا، تقویم مبتنی بر سالهای گذشته از «هجرت» پی‌عن‌بر ِ اسلام که این حرفها را ندارد.

پ.ن: البته گویا دقت گاهشماری ایرانی بسیار بالاست.

Mehrbod
03-20-2013, 10:19 PM
ای بابا، تقویم مبتنی بر سالهای گذشته از «هجرت» پی‌عن‌بر ِ اسلام که این حرفها را ندارد.

پ.ن: البته گویا دقت گاهشماری ایرانی بسیار بالاست.

گاهنامه‌ای که خیام درست کرده بود هر ١٠,٠٠٠ سال یک دمک[1] ایرنگ[2] دارد, گاهنامه‌یِ[3] میلادی هر ٣٠٠٠ هزار سال ١ روز (:

----
1. ^ Damak || دمک: ثانیه Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Second) Second
2. ^ Irang || ایرنگ: خطا; لغزش Error
3. ^ Gâhnâme || گاهنامه: تقویم Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Calender) Calender

Anarchy
03-20-2013, 11:28 PM
از ساعت 14 امروز(لحظه‌ای که سال تحویل شد ) وارد روز اول فروردین سال 92 شدیم. اما برای اینکه محاسبات تقویم و تاریخ درهم نریزند، امروز تا ساعت 24 روز اول فروردین است و از آن پس روز دوم فروردین.

البته فکر کنم منظورت این بود که تا ساعت 24، روز 30 اسفند هست داریوش جان...الان که از نیمه شب گذشتیم وارد 1 فروردین 92 شدیم از نظر تقویمی !!

SAMKING
03-21-2013, 01:38 AM
درود بر سامکینگ گرامی. کجا بودی پسر؟ روبراهی؟ ذکر شررت بود اینجا!!
قربون داداش:e056: چاکریم رفیق:e032:

لامصبا یک ماه از ترم رو واسه انتخابات پروندن... دینامیک رو هم که باید با فرقون جابجاش کنیم از بس قطوره:e409:
پدرم در اومده:e413:

SAMKING
03-21-2013, 01:55 AM
راستی گویا یکی از دوستانمون تو دفترچه جای دیگری کشف حجاب کرده!!!
خواهش میکنم اخراج دائمش کنید تا مجبور شه با یه آی دی و هویت دیگه بیاد اینجا اگه یوقت اومد.
این صلاح کارخودشو تشخیص نمیده فردا بگیرنش پدرشو در میارنا از ما گفتن بود.:e40e:

Dariush
03-21-2013, 03:51 AM
مهربد جان؛
دفترچه امن و امان تقدیم به شما میشود ، ما برویم تا ببینیم کی میتوانیم بازگردیم <

Dariush
03-21-2013, 02:22 PM
دوستان من میروم قدری بخسبم . شب بساطی داریم در این خانه:e108:

Angela
03-21-2013, 02:33 PM
من که باید برم عید دیدنی! :31:

Dariush
03-21-2013, 02:52 PM
من که باید برم عید دیدنی! :31:
حالا عید دیدنی که زوری نیست . خب نروید. میزبان شدن زوری است و کاریش نمیشود کرد.

Angela
03-21-2013, 04:16 PM
حالا عید دیدنی که زوری نیست . خب نروید. میزبان شدن زوری است و کاریش نمیشود کرد.بدبختانه همه این آداب و رسوم اجتماعی یه کم زوریه، شاکی میشن اگه الان هم نرم همه میان رو مغزم! دیگه رفتم واقعا

iranbanoo
03-21-2013, 08:19 PM
چرا یاهو مسنجر دوباره این مدلی شد؟
کسی میدونه باید چی کار کنم؟
از فیلتر شکن هم که استفاده میکنم کانکت نمیشم:((

shahin
03-21-2013, 08:28 PM
درود بر همه ی دوستان:e303:
نمیدونم چرا جو اینجا سنگینه و پست دادن سخته ،شاید به خاطر بی سوادیم باشه:e105:

Mehrbod
03-21-2013, 08:31 PM
درود بر همه ی دوستان:e303:
نمیدونم چرا جو اینجا سنگینه و پست دادن سخته ،شاید به خاطر بی سوادیم باشه:e105:

بیشیدنِ خودباوری (http://www.daftarche.com/%D9%87%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B 4%DB%8C-8/%D8%A8%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%D9%90-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-995/) ؟

افسوس پست و راهکار آنچنانی‌ای هنوز نداریم آنجا, ولی از من داشته باشید که در زندگی باید پررو باشید و هر چه میخواهید بگویید (:

Russell
03-21-2013, 08:33 PM
درود بر همه ی دوستان
نمیدونم چرا جو اینجا سنگینه و پست دادن سخته ،شاید به خاطر بی سوادیم باشه
درود شاهین گرامی و خوشامد به شما :e303:
چرا پست دادن سخته؟
الان این پست رو دادید سخن بود؟ :e404:

shahin
03-21-2013, 08:41 PM
نه اینکه سخت باشه از اون لحاظ ، بیم اون هستش که یه چیزی بگی خفتت کنن بر خلاف هم میهن :e056:

Mehrbod
03-21-2013, 08:45 PM
نه اینکه سخت باشه از اون لحاظ ، بیم اون هستش که یه چیزی بگی خفتت کنن بر خلاف هم میهن :e056:

اگر از دید امنیتی میگویید راهکار ساده است:

١. تنها و تنها با نرم‌افزار Tor Browser بیایید: شگرد‌های ناشناس ماندن و دور زدن فیلترینگ - برگه 11 (http://www.daftarche.com/%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%D8%8C-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-18/%D8%B4%DA%AF%D8%B1%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%D9%86%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D9%88-%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D8%B2%D8%AF%D9%86-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%DA%AF-463/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-11.html)
٢. با یک نام دیگر نامنویسی کنید (اگر شاهین نام راستین اتان است).

اینجوری امنیت شما ١٠٠% پاسداری خواهد شد و هر آنچه دل تنگتان میخواهد میتوانید بگویید (:

کافر_مقدس
03-21-2013, 09:28 PM
دوستان من در هم میهن یک موضوع جدید ایجاد کردم بعد دیدم پیغام داد که باید اول توسط مدیران تایید بشه بعد منتشر میشه. معمولا چقدر طول میکشه که تاییدش کنن؟ بعد چرا گزینه دیسلایک برای من وجود نداره؟ یعنی الان اگه از یک پست بدم بیاد نمیتونم دیسلایکش کنم. شاید چون تازه عضو شدم اینجوریه.برای دیسلایک زدن شما باید ابتدا پست مورد نظر رو لایک کنید ، سپس لایکی که دادید رو پس بگیرید . در این هنگام گزینه ی دیسلایک ظاهر میشه و می تونید انتخابش کنید
درود بر همه ی دوستان:e303:نمیدونم چرا جو اینجا سنگینه و پست دادن سخته ،شاید به خاطر بی سوادیم باشه:e105:

نگران نباشید دوست عزیز ، از شما بی سوادتر هم هست ! http://www.daftarche.com/images/imported/2012/10/29.gif

پ.ن: ستاد روحیه دهی به کاربران دفترچه ! :دی

Mehrbod
03-21-2013, 09:38 PM
برای دیسلایک زدن شما باید ابتدا پست مورد نظر رو لایک کنید ، سپس لایکی که دادید رو پس بگیرید . در این هنگام گزینه ی دیسلایک ظاهر میشه و می تونید انتخابش کنید

:e00e: :21:

کافر_مقدس
03-21-2013, 09:38 PM
چرا یاهو مسنجر دوباره این مدلی شد؟کسی میدونه باید چی کار کنم؟

از فیلتر شکن هم که استفاده میکنم کانکت نمیشم:((یک سالی هست که دشواری شما رو دارم و به کل قید یاهو مسنجر رو زدم ! به دردسرش نمی ارزه . به خصوص که شنیده شده امنتیش هم بسیار پایین هست

undead_knight
03-22-2013, 12:20 AM
جدی انگیزه بحث به وجود مخالف خیلی ربط داره،الان که امیر گفت میخواد بره هرچی انگیزه برای بحث در مورد موارد جنسیتی داشتم از بین رفت:))
سه ماه صبر میکنم تا برگرده;)

iranbanoo
03-22-2013, 02:24 PM
مهربد جان تاپیک حقوق مردانت تو هم میهنگرچه خیلی کم بود ولی موثرواقع شد.
احساس میکنم الان صحبت کردن در مورد حوق زنان باهاشون راحت تر شده
:e032:

Mehrbod
03-22-2013, 02:49 PM
مهربد جان تاپیک حقوق مردانت تو هم میهنگرچه خیلی کم بود ولی موثرواقع شد.
احساس میکنم الان صحبت کردن در مورد حوق زنان باهاشون راحت تر شده
:e032:

بر پایه‌یِ واکافتِ[1] امیر در اسلام مرد و زن سنتی تعریف شده (که به درد همان عربستان و زمان خودش میخورد): مرد کار میکند خرجی میدهد, زن خانه‌داری میکند شیربها میگیرد.

در ایران امروز ولی میبینم که تعریف خانواده‌یِ سنتی دارد از هم میپاشد و در این میان مسلمانان زیان دوبرابر
میکنند, چون از یکسو باورهایشان بسوی کم‌ارزشی و پوچی میرود, هم اینکه مردان مسلمان حقوق خودشان را در مادین‌گرایی[2] پایمال شده
میبینند زیرا برای مرد سنتی هیچ ارزشی در کار نیست و اینها ناگهان نه دیگر در برابر ایفای نقش خودشان در خانواده (کار کردن برای خرجی دادن) میتوانند
چشمداشت زن خانه‌دار و گوش به فرمان داشته باشند, نه جایی از مادینگرایی آمده که سرنوشت اینها چه میشود (بجز اینکه تنها میبینند برای زنان بهتر میشود و آزادتر میشوند ولی خودشان هیچی به هیچی).

برای همین به نگر من هم آشنایی مردان با حقوق خودشان و روشن کردن اینکه در یک همبود[3] امروزین هم زن و هم مرد
حقوقی دارند و هیچکدام نباید از دیگری فزونی بگیرد, میتواند دستکم بخشی از این فرایند تراگذشت را آسان کند!

----
1. ^ Vâkâftan (vâ+kâftan) || واکافتن: تجزیه و تحلیل Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Analysis_(disambiguation)) To analyze
2. ^ Mâdingerâyi (mâdin+gerâ+yi) || مادینگرایی: فمینیسم Feminism
3. ^ Hambud || همبود: اجتماع Ϣiki-En (http://en.wikipedia.org/wiki/Society) Society

iranbanoo
03-22-2013, 02:56 PM
نقش دین و مذهب در وارونه کردن نقش زن و مرد که قابل انکار نیست.
اما اگر همین مسلمانان اموزش ببینند که حق اعمال نظر در حقوق دیگری ندارند ایا ان وقت هم میتوان مذهب را مانع اعمال برابری دانست؟
وگرنه که جامعه ی به شدت مذهبی غرب در گذر زمان و اصلاحات اجتماعی اش چه طور از تمامی دنیا توانسته پیشی بگیرد؟

Russell
03-22-2013, 03:16 PM
اما اگر همین مسلمانان اموزش ببینند که حق اعمال نظر در حقوق دیگری ندارند ایا ان وقت هم میتوان مذهب را مانع اعمال برابری دانست؟
ما که تابحال دین لیبرال ندیده‌ایم ،دین یک پدیده شدیدا جمعیست مثل همان ملی‌گرایی و اینها،دین خواستار آزادی و الاهیات آزادگر و اینها نسلشان از زمان دایناسورها منقرض شده و از آن پس دیده نشده‌اند !!

iranbanoo
03-22-2013, 03:22 PM
ما که تابحال دین لیبرال ندیده‌ایم ،دین یک پدیده شدیدا جمعیست مثل همان ملی‌گرایی و اینها،دین خواستار آزادی و الاهیات آزادگر و اینها نسلشان از زمان دایناسورها منقرض شده و از آن پس دیده نشده‌اند !!
خوب تنها مشکلی که فکرمیکنم تدبیری در برابر مذهب نمیتوان داشت اینکه قدرت را واگذار نمیکند.
وگرنه که همانقدر که تار عنکبوتی دین در جان اجتماع بیفتد تمایل انسانها به آزاد زیستن میتواند اثر آن را رفع کند.
اگر سیاست از دین جدا شود که دین به خودی خود توان مقابله با خواست اجتماع را ندارد
کاری که به مرور غرب انجام داد و تا حدودی موفق بود

Russell
03-22-2013, 03:30 PM
خوب تنها مشکلی که فکرمیکنم تدبیری در برابر مذهب نمیتوان داشت اینکه قدرت را واگذار نمیکند.
وگرنه که همانقدر که تار عنکبوتی دین در جان اجتماع بیفتد تمایل انسانها به آزاد زیستن میتواند اثر آن را رفع کند.
اگر سیاست از دین جدا شود که دین به خودی خود توان مقابله با خواست اجتماع را ندارد
کاری که به مرور غرب انجام داد و تا حدودی موفق بود
فرق نمیکند در دولت باشد یا جای دیگر،در بعد فردی هم دین تمام وقت دارد با آزادی میجنگد،حالا آزادی برای خود فرد باشد یا آزادی اجتماعی.در غرب هم تقریبا تمام کسانی که اینکارها را کرده‌اند با استاندارد‌های امروز 60 برابر من کافر بوده‌اند.اساسا دین آزادیخواه دارای تناقض است،آنجا که دین در برابر آزادی نیست هم بعلت اینست که تمام سنگر‌ها را قبلا جنگیده تا آخرین لحظه و از دست داده،امروز هم آن سنگر را قابل فتح دوباره نمیبیند و کاری به آن ندارد.مثال خوبش ایران خودمان قبل انقلاب است که دیدیم چطور وقتی توانست همه آنچه را که آزاد شده بود و میشد به عصر حجر برگردد را به عقب برگرداند.

iranbanoo
03-22-2013, 03:36 PM
خوب یعنی شما با این فرمول ها میگویید اول مردم باید بی دین شوند بعد از حقوقشان به انها گفت.
اما وقتی با جامعه ای دین زده اول از حقوقش سخن بگوییم بعد او را در انتخاب دین و انسانیت ازاد بگذاریم احتمال اینکه دوباره چنگ به مذهب و دین بزند پایین است.(:e404:)
البته امیدوارم:)))

Russell
03-22-2013, 03:47 PM
خوب یعنی شما با این فرمول ها میگویید اول مردم باید بی دین شوند بعد از حقوقشان به انها گفت.
اما وقتی با جامعه ای دین زده اول از حقوقش سخن بگوییم بعد او را در انتخاب دین و انسانیت ازاد بگذاریم احتمال اینکه دوباره چنگ به مذهب و دین بزند پایین است.()
البته امیدوارم:)))
نه،لازم نیست اول بی دین کرد جامعه را،ولی میشود دین را از حوزه‌هایی از قدرت جدا کرد،یک دیوار بقول توماس جفرسون بین آنها کشید، اما آن دیوار هر دقیقه نیاز به مراقبت دارد،با دین و آخوند میشود توافق کرد ولی تا زمانی که احساس نکند میتواند آنرا پس بگیرد،بعبارت دیگر میشود با نوعی از دین موقتی متحد شد (مثلا در برابر یک دین دیگر یا متافع مشترک) ولی دین اگر دین باشد هیچ تضمینی ندارد که دوباره آن آزادی‌ها را پس نگیرد و تنها تضمین حفظ دیوار خود بی دینها هستند.
راه همان آزادی خوهیست،میشود باسم هنوز فرد دیندار باشد ولی آنجایی که آزادی‌خواهی بر دین چیره میشود در واقع در آن بخش خاص فرد بی دین شده.

iranbanoo
03-22-2013, 04:00 PM
،ولی میشود دین را از حوزه‌هایی از قدرت جدا کرد،
مشکل دین این است قدرت خواه است وگرنه اصلا برای من مهم نیست که چه کسی چه طور فکر میکند.
انقدر سر نماز بایستد تا در گسترش فضای سبز نقش مثبت ایفا کند:)
اما دین این اجازه و حق را به خود میدهد که در تمامی حوزه ها امال نظر کند و قدرت را زان خود میداند چون نماینده ی برحق خدا میداند.
از این روست که آشنایی جامعه با حق وحقوق افراد به صورت علمی میتواند در برابر دین مانع ایجاد کند
گرفتن قدرت از دست دین بدون اگاه سازی افراد جامعه کار بیهوده ایست .همانطور که شاه در پی ان بود و به قول شما برگشت نیز خورد
مابقی مسائل هم در پی همین آگاه سازی می اید.اگر سردمداران مذهب از طرف جامعه حمایت نشوند که نیازی هم به دیوار کشیدن نیست..

Russell
03-22-2013, 04:13 PM
مشکل دین این است قدرت خواه است وگرنه اصلا برای من مهم نیست که چه کسی چه طور فکر میکند.
انقدر سر نماز بایستد تا در گسترش فضای سبز نقش مثبت ایفا کند:)
اما دین این اجازه و حق را به خود میدهد که در تمامی حوزه ها امال نظر کند و قدرت را زان خود میداند چون نماینده ی برحق خدا میداند.
از این روست که آشنایی جامعه با حق وحقوق افراد به صورت علمی میتواند در برابر دین مانع ایجاد کند
گرفتن قدرت از دست دین بدون اگاه سازی افراد جامعه کار بیهوده ایست .همانطور که شاه در پی ان بود و به قول شما برگشت نیز خورد
مابقی مسائل هم در پی همین آگاه سازی می اید.اگر سردمداران مذهب از طرف جامعه حمایت نشوند که نیازی هم به دیوار کشیدن نیست..
نه دقیقا همین محل اختلاف است،دین قدر خواه نیست تنها ،دین تمامیت خواه (آزادی ستیز) است.در برابر تمامیتخواهی هم واکسن چندانی وجود ندارد جز آزادی خواهی و لذت و زندگی،آن دیوار هم به همین خاطر لازم است چون این نبرد تقریبا میشود گفت همیشگیست ،مگر با جاودانه شدن انسان یا تغییر بیولوژیکی چیزی وضع عوض شود.
مشکل قاتل زنجیره‌ای این نیست که دنبال اسلحه و چاقوست،مشکلست اینست که با آنها میخواهد بقیه را بکشد.
این تقابل تمامیخواهی و آزادی خواهی چیزیست که در خود انسان ریشه دارد و جدالشان همیشه خواهد بود،چیزی نیست که با یک آگاه سازی بشود یکباره برای همیشه نابود شود.همین کلیسای مهربان (!!) کاتولیک در آفریقا بر سر یک اجازه استفاده از کاندوم برای جلوگیری از پراکنده شدن ایدز و نجات جان هزاران انسان مخالفت میکند.دیوار را بردارید و به دین در جامعه احساس کند که میتواند کاری کند،میبینید که این دین مهربان چه کارها که نمیتواند بکند.

iranbanoo
03-22-2013, 04:40 PM
دین قدر خواه نیست تنها ،دین تمامیت خواه (آزادی ستیز) است.
خوب تمامیت خواه است چون قدرت خواه است
اگر آزادی افراد قدرتش را نشانه نگیرد که با آزادی چه مشکلی میتواند داشته باشد.
نمونه ی زنده و جاری اش همین ایران خودمان.هرچه ازاد تر باشیم حکومت دینی را تضعیف تر میکنیم.
همان کاتولیک مهربان هم اگر نتواند در مورد سکس که یک مسئله ی عمومی است اعمال قدرت کند که فردا برایش تره هم خورد نمیکنند.پس دخالت میکند تا بفهماند که شخصی ترین مسئله هم باید از تایید کلیسا بگذرد

این تقابل تمامیخواهی و آزادی خواهی چیزیست که در خود انسان ریشه دارد و جدالشان همیشه خواهد بود،چیزی نیست که با یک آگاه سازی بشود یکباره برای همیشه نابود شود
چرا؟
اگر انسان منافع و اسایشش را در ازادی ببیند دیگر چه جدالی با آن خواهد داشت؟
(البته اگر اثر ترساندن مذهب را بخواهیم حذف کنیم)

Russell
03-22-2013, 04:56 PM
خوب تمامیت خواه است چون قدرت خواه است
اگر آزادی افراد قدرتش را نشانه نگیرد که با آزادی چه مشکلی میتواند داشته باشد.
نمونه ی زنده و جاری اش همین ایران خودمان.هرچه ازاد تر باشیم حکومت دینی را تضعیف تر میکنیم.
همان کاتولیک مهربان هم اگر نتواند در مورد سکس که یک مسئله ی عمومی است اعمال قدرت کند که فردا برایش تره هم خورد نمیکنند.پس دخالت میکند تا بفهماند که شخصی ترین مسئله هم باید از تایید کلیسا بگذرد
ای بابا،قدرت را برای تمامیتخواهی میخواهد،تمامیتخواهی را که نمیشود برای قدرت بخواهد،با قدرت یا مثلا ثروت خالی میخواهد چه کند.
انسان نیکوکار هم دنبال قدرت است برای کمک به دیگران،قاتل زنجیره‌ای هم دنبال قدرت است برای آدمکشی،فقط به دنبال بیشتر کردن توان و امکان عمل خود داشتن که ربطی به تمامیتخواهی ندارد.

چرا؟
اگر انسان منافع و اسایشش را در ازادی ببیند دیگر چه جدالی با آن خواهد داشت؟
(البته اگر اثر ترساندن مذهب را بخواهیم حذف کنیم)
مساله اینست که انسان چیزی نیست که با یک سخنرانی و آگاهی از حقوق و... منافعش را در این یا آن ببیند،انسان حیوانیست دارای رانه‌هایِ مختلف و حتی دارای تضاد،آزادی خواهی هست از طرفی پیشنهاد امنیت و آسودگی و حتی ترس از آزادی با زیاد شدن گزینه‌ها هم هست.
مثلا با تعبیر شما ما فقط در مقابل گرمایش زمین یا بد بودن سیگار یک اعلامیه باید برای هر انسان بخوانیم از آن پس انسان‌ها منافعشان را در آن خواهند دید و مشکل گرمایش زمین حل خواهد شد.این نبرد خیر و شر و رانه زندگی و مرگ و آزادی و امنیت و... فعلا با ما خواهد بود از نگر من.البته شاید اگر اینطور نبود بهتر بود ولی فعلا همین است دیگر...

iranbanoo
03-22-2013, 05:39 PM
ی بابا،قدرت را برای تمامیتخواهی میخواهد،تمامیتخواهی را که نمیشود برای قدرت بخواهد،با قدرت یا مثلا ثروت خالی میخواهد چه کند.

اها:)
درست میگید:))
ولی خوب قبول دارید که دین ازادی را محصور میکند که به اعمال قدرتش بپردازد تا تمامیت خواهیش را ارضا کند؟
بنا براین توصیف ,دین سر راست آزادی را نشانه میگیرد تا قدرتش تضمین شود و از این رو حقوق افراد را وارونه نشان میدهد
.بنا براین لازم نیست ما در یک کار فرهنگی داد بزنیم که قدرت دین را بپایید کافیست که بگوییم حقوق خود را در نظر داشته باشید.

مساله اینست که انسان چیزی نیست که با یک سخنرانی و آگاهی از حقوق و... منافعش را در این یا آن ببیند،انسان حیوانیست دارای رانه‌هایِ مختلف و حتی دارای تضاد،آزادی خواهی هست از طرفی پیشنهاد امنیت و آسودگی و حتی ترس از آزادی با زیاد شدن گزینه‌ها هم هست.
مثلا با تعبیر شما ما فقط در مقابل گرمایش زمین یا بد بودن سیگار یک اعلامیه باید برای هر انسان بخوانیم از آن پس انسان‌ها منافعشان را در آن خواهند دید و مشکل گرمایش زمین حل خواهد شد.این نبرد خیر و شر و رانه زندگی و مرگ و آزادی و امنیت و... فعلا با ما خواهد بود از نگر من.البته شاید اگر اینطور نبود بهتر بود ولی فعلا همین است دیگر...
خوب این مسئله در مقابل ازادی اجتماعی که مطرح نیست.
وقتی در مورد حقوق صحبت می کنیم در مورد آن دسته ازآزادی سخن می گوییم که جزو بدیهیات حقوق انسان هستند و ممکن نیست انسان در برابر پذیرش آن مقاومت کند.
خصوصا اینکه شاهد این باشد که در فرهنگ های دیگر,انسانهای دیگر از این آزادی ها استفاده می کنند پس نپذیرفتنش بی معناست.
البته من هم نمی گویم با اگاه سازی کار تمام است ولی اثر این نوع از برخورد را به مراتب از آن نوع ازآزادی ای که رضا خان (مثلا) به زور اعمال کرد کارگر تر است و واکنش ها منطقی تر است

Dariush
03-22-2013, 06:47 PM
درود بر دوستان .
احوالتان چطور است؟

Russell
03-22-2013, 07:38 PM
درود بر دوستان .
احوالتان چطور است؟
درود داریوش جان.
دوستان هنوز درگیر مهمان و عید دیدنی اجباری و... هستید؟

Dariush
03-22-2013, 07:54 PM
درود داریوش جان.
دوستان هنوز درگیر مهمان و عید دیدنی اجباری و... هستید؟
درود راسل عزیز .
من که تقریبا چنین‌ام . از خلوتیِ سایت به نظر میرسد اکثرِ دوستان هم چنین‌اند.خوشبختانه مهمانانِ من اکثرا مجرد و دوستانی هستند که با آنها راحتم و من اگر ساعتها به آنها محل نگذارم اتفاقی نمی‌افتد . :e402:
آدمِ مهمانی رفتن هم که نیستم.
خودت چطور راسل جان؟ شیرازی‌ها تا آنجا که من شناخته‌ام به دنبال بهانه‌اند برای مهمانی رفتن!

Russell
03-22-2013, 07:59 PM
درود راسل عزیز .
من که تقریبا چنین‌ام . از خلوتیِ سایت به نظر میرسد اکثرِ دوستان هم چنین‌اند.خوشبختانه مهمانانِ من اکثرا مجرد و دوستانی هستند که با آنها راحتم و من اگر ساعتها به آنها محل نگذارم اتفاقی نمی‌افتد .
آدمِ مهمانی رفتن هم که نیستم.
خودت چطور راسل جان؟ شیرازی‌ها تا آنجا که من شناخته‌ام به دنبال بهانه‌اند برای مهمانی رفتن!
من هم بد نیستم داریوش جان،خبر خاصی نیست،همه چیز در امن و‌امان است.حال و هوای عیدی هم تمام شده تقریبا اینورها.در کل هر چه انسان سنش بیشتر میشود برایش عادی‌تر میشود این داستان عید.

Dariush
03-22-2013, 08:11 PM
من هم بد نیستم داریوش جان،خبر خاصی نیست،همه چیز در امن و‌امان است.حال و هوای عیدی هم تمام شده تقریبا اینورها.در کل هر چه انسان سنش بیشتر میشود برایش عادی‌تر میشود این داستان عید.
براستی چنین است . البته من پیش از این نیز چندان به «ایام خاص» توجه نداشتم و اهمیتی برایشان قائل نبودم . اما واقعا نوروز را دوست میداشتم . کلا به دلیل علاقه‌ ژرفی که به طبیعت دارم، روزهای بهاری برایم فوق‌العاده دلچسب هستند .

Newton
03-23-2013, 02:29 AM
نامرد دلت خنک شد من ره اخراج کردی اخه چرا ؟
عیب نداره حافظه کوتاه مدن غرب کم شده شاید هم من:e14c:
عیب امثال هم حال نداد فقط نشستم پای ماهپاره جفنک میبینم:e52d:
سنم بالا رفته داره به سه برابر سن یک اسب میرسه راستی این حیوان نجیب اگر سقط نشه چقدر زنده میمونه:e01a:

خودم هم نفهمدیم چی نوشتم شما فهمیدید:e40d:

sonixax
03-23-2013, 02:33 AM
شیلای گرامی تنها کافیست از طرفداری از نازیسم پرهیز کنید و سخنان تند نژادپرستانه نزنید کسی هم کاری به کار شما ندارد :e032:

Dariush
03-23-2013, 09:11 AM
چرا یاهو مسنجر دوباره این مدلی شد؟
کسی میدونه باید چی کار کنم؟
از فیلتر شکن هم که استفاده میکنم کانکت نمیشم:((
یاهو مسنجر کلا مدتی‌ست مشکل دارد . شما فری‌گیت یا سایفون را اجرا کرده و در تنظیماتِ یاهومسنجر نیز از منوی Messenger->Connection Prefernces ، گزینه Connect via a proxy server را برگزینید، احتمالاً کانکت میشود .

yasy
03-23-2013, 09:33 AM
درود بر همگی
خوب هستید؟

Dariush
03-23-2013, 09:50 AM
درود بر همگی
خوب هستید؟
درود بانو یاسی ؛
شما خوبید ؟
اینجا که اوضاع را میبینید . دوستان همگی در حال و هوای نوروز هستند.
شما در نوروز چه میکنید؟خوش میگذرد؟

yasy
03-23-2013, 10:46 AM
درود بانو یاسی ؛ شما خوبید ؟ اینجا که اوضاع را میبینید . دوستان همگی در حال و هوای نوروز هستند. شما در نوروز چه میکنید؟خوش میگذرد؟ ممنون داریوش جان راستش آدم زیاد ضد اجتماعی ای نیستم ولی خوب تحمل این همه آدم آن هم شدیدا مذهبی یكجا كمی مشكل است:) دید ها كه تمام شود چون معمولا در بازدید ها حضور ندارم نوروز زیباتر میشود:)