• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 13 از 17 نخستیننخستین 1234567891011121314151617 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 121 به 130 از 164

جُستار: صندلی داغ - Ouroboros

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 99.9%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      از ایشان 10,931 بار در 3,331 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Theodor Herzl نمایش پست ها
      ۱-امیر گرامی‌ آیا میتوانید آدم بکشید؟ اگر مثلا در ایران آزاد فردا خامنه‌ای دست شما بیفتد میتوانید گلوی او را گوش تا گوش ببرید یا یک تیر در مغز او بزنید؟
      درود بر شما کسرای ارجمند.
      بله بی‌شک می‌توانم آدم بکشم اما نه از روی انتقامجویی و ... تنها برای نجات جان خودم.

۲-در مورد لنین با برداشت او از مارکسیسم چه فکر می‌کنید؟ مخصوصا نظریه vangurdism که یک حزب باید پیشروی انقلاب کارگری باشد ، یعنی‌ سیستم تک حزبی در دورهٔ گذار!
      مخالفم. حزب چیزی بجز دستگاهی برای پخش قدرت میان اعضای خود نیست، و در واقع خیلی زود به دولتی درون دولت تبدیل می‌شود و امکان کنترل آن از دست همه خارج می‌شود. خاصه آنکه لنین شخصا هیچ اعتقادی به «مکانیزمهای پش‌گیرنده» نداشت و آنها را بخشی از فریب بورژوازی تحت مناسبات سرمایه داری می‌دانست و حزبی که از پرولتاریاست نیازی به کنترل شدن ندارد. ما خیلی زود دیدیم که «شبان خلق» در برابر خیزش استالین به قدرت و ترور تمام عناصر انقلابی و تبدیل حزب به بازیچه‌ای برای نمایش عمومی هیچ مقاومت معناداری نشان نداد.
      اینرا هم باید بدانیم که لنین گناهی نداشت و هنگامی که قدرت را بدست آورد هیچ تز معناداری برای اداره‌ی کشور به نحوی سوسیالیستی نداشت، و همچنانکه پوپر به درستی اشاره می‌کند مارکس درباره‌ی پس از انقلاب بسیار کم نوشت و آنچه هم که نوشت بیشتر کلی‌گویی‌های بی‌معنایی بود از قبیل «از هرکس به اندازه‌ی توانش، به هرکس به اندازه‌ی نیازش» که عملا کاربردی ندارد. «سیاست جدید اقتصادی» لنین هیچ ربطی به نوشته‌های مارکس نداشت و نظریه‌ی رهبری حزب در مقام عنصر پیشتاز برای پاسخ به این ایراد ِ به جای منشویکها طراحی شده بود که می‌گفتند روسیه‌ی عقب‌مانده‌ی دهقانی-فئودالی که هنوز سرمایه‌داری ندارد چگونه می‌خواهد به مرحله‌ی نهایی آن یعنی سوسیالیسم برسد. لنین در پاسخ این ایده را طرح کرد که حزبی دلسوز خلق را به سمت گذار از مراحل مختلف توسعه‌ی اقتصادی و اجتماعی رهنمون خواهد شد.
      هم مفهوم «حزب پیشتاز»، و هم «سیاست اقتصادی جدید» را تاریخ نشان داد که کاریکاتوری مضحک از تجربه‌ی سوسیالیستی بودند و سر از ناکجا آبادهای ناجوری در آوردند، نه خلق توان مهار قدرت سرکوبگر و ماشین کشتار حزب و شخصی که در راس آن قرار گرفته بود را داشت و نه «سرمایه‌داری دولتی» لنین هرگز به «مرحله‌ی بعدی» رسید.
      این درست است که اندیشه‌ی آزموده شده و شکست خورده در قرن بیستم چیزی بجز همین «سرمایه داری دولتی» لنین به اشکال مختلف نبود، اما سوالی مهمتر اینجا مطرح می‌شود: چرا برخلاف پیش‌بینی مارکس که گمان می‌کرد انگلستان و فرانسه در شرف انقلاب هستند، هیچ خیزش سوسیالیستی موفقی در هیچ کشور سرمایه‌داری پیشرفته‌ای رخ نداد؟ تقریبا تمام کشورهای «سوسیالیستی» قرن بیستم(به استثنای آلمان؟)کشورهای عقب‌مانده‌ی دهقانی-فئودالی بودند.

۳- چگونه با یک مشت جانور بی‌ فرهنگ در ایران سر می‌کنید؟ رانندگانی که قوانین را رعایت نمیکنند ، مردمی که عین گوسفند از خیابان رد میشوند ، حزب‌الهی‌ها ، و بقیه!
      دوست گرامی اینهم کمی سیاه‌نمایی و بزرگنمایی‌ست. مردم ایران با در نظر گرفتن بلاهایی که طی صد سال اخیر بر سرشان آمده و همچنان می‌آید خیلی جلوتر از آن چیزی هستند که می‌باید باشند. جامعه‌ی ایرانی هم انباشته از آدمهای بی‌نظیر و حسابی‌ست که مثل آنها را جای دیگری نمی‌توان پیدا کرد. البته همین آدمها کنار هم که قرار می‌گیرند و در قالب «جمع» موجودات ناجوری می‌شوند ولی آن برای من چندان آزار دهنده نیست که به نظر می‌رسد برای دوستان است. ولی خب درگیری و مکافات هم گاهی پیش می‌آید و سعی می‌کنم در آن مواقع چیزهای خوب را دائم به خودم یادآوری بکنم!

۴- از کی‌ اسلام را کنار گذاشتید؟
      پیشتر به این پرسش پاسخ داده‌ام. پدر و مادر من هر دو کمونیست، عضو رسمی حزب توده در آن مدت کوتاهی که امکان رسمی بودن داشت و تا به امروز «انقلابیون» مومنی هستند که بچه‌هایشان را با آنچه خود تربیت درست سکولار می‌دانستند بار آوردند و همیشه حواسشان بود دینی دبستان و قرآن و ... روی ما اثری نگذارد. پدر من کتاب دینی را باز می‌کرد، از آن می‌خواند و سپس با صدای بلند برای ما دلیل اشتباه بودن آنرا توضیح می‌داد.. بساطی بود برای خودش.. هنوز هم هست.. فرض بکنید زندگی با مزدک، ضرب در دو .. من اگر می‌خواستم با دوستانم بروم تماشای دسته و هیئت باید از خانه فرار می‌کردم و بعد که می‌فهمیدند داستان داشتیم..!

ایرادی هم نمی‌شد به آنها گرفت، رفقایشان را در زندان کشته بودند.. صدای اذان برای ما اگر مزاحمت صوتی‌ست برای آنها یادآور شکنجه‌های دوستانشان بود.. پدر من ماجرای اعتصاب‌غذای گنجی را با شادمانی دنبال می‌کرد و از اسارت و عذاب او به نوعی شادمان بود که «این مزدور چپی‌ها را با قمه می زد» و ... ضمنا این بحثها که به تازگی اینجا می شود ما با آنها بزرگ شدیم. گاهی برای «کفرگویی» و جلب توجه من بلند می‌گفتم «پرنس اولیانف»، به نشانه‌ی یادآوری عقبه‌ی اشرافی لنین و پدرم از کوره در می‌رفت و ماجرا درست می‌کرد..

۵- آبجو مورد علاقه شما چه هست؟
      Beck's

۶-کدام ماده مخدر را مصرف کردید؟
      هروئین
      کوکائین
      مورفین
      ال‌اس‌دی
      حشیش
      ....

هیچکدام بجز ال‌اس‌دی به من نمی‌سازد. کلا من فقط از مصرف توهم‌زاها لذت می‌برم و هیچ نمی‌دانم که «محرکها» را مردم چرا مصرف می‌کنند؟ آدم را مضطرب و دلنگران و لرزان و ... می‌کنند.. به خصوص کوک.

۷- من شدیدا علاقمند به یادگیری زبان فرانسه هستم ، برای کسی‌ که هیچ از فرانسه نمی‌داند چه کتابی‌ را برای شروع پیشنهاد می‌کنید؟
      به نظر من باید زبان را از مکالمه آغاز کرد و تنها زمانی که توانایی گفتاری و شنیداری به سطح ایده‌آل رسید، به سراغ خواندن و نوشتن رفت و هنگامی که خواندن و نوشتن کامل شد، تازه گرامر را آموخت. پس به جای کتاب، من دو متد پیمزلر و میشل توماس را به شما پیشنهاد می‌کنم و پس از آن سینمای فرانسه.
      Russell این را پسندید.
      زنده باد زندگی!

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Angela (02-08-2014),kourosh_bikhoda (02-08-2014),sonixax (02-08-2014),Theodor Herzl (02-08-2014),undead_knight (02-09-2014),viviyan (02-08-2014)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی undead_knight نمایش پست ها
      از "بازی" خسته نمیشی!؟

من اون کسایی رو خودشون رو فقط "بازیگر حرفه ای" میدونند درک میکنم ولی کسی که واقعا بعضی چیزها رو "میفهمه" رو نمیتونم درک کنم که انرژی و انگیزه برای بازی،اون هم تقریبا به صورت تمام وقت! داشته باشه.
      شما از جلق زدن و انزوای مطلق جنسی خسته نمی‌شوید؟

در پاسخ جدی به سوال شما اما باید بگویم که چرا بازی گاهی برایم خسته کننده می‌شود. این‌ها همان مواقعی هستند که زیباترین دختر در دسترس را سوا می‌کنم و رابطه‌ای بلندمدت با او ترتیب می‌دهم. اما چیزی که خیلی برای من خسته کننده‌تر است و هرگز نمی‌توانم خود را در آن تصور بکنم رابطه‌ای طولانی و مداوم با یک نفر است. در این دنیا هیچ چیزی بدتر از زن تکراری نیست، حتی زن زشت! اینست که چند ماه درون رابطه، جانم به لب می‌رسد و گریزان می‌شوم. یا در یک مورد تبدیل به آدم بدخلق و به شدت Passive-aggressive شدم که هی جنجال و دعوای بی‌مورد به راه می‌انداخت.
      زنده باد زندگی!

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (02-08-2014),sonixax (02-08-2014),undead_knight (02-09-2014)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      پس اهل open relationship نیستید؟ من یک دختری بود حدود ۱ سال با هم زندگی‌ کردیم ، دوست دختر حساب نمی‌شد ولی‌ friend with benefit بود که ما با هم سکس داشتیم ولی‌ جلوی همدیگر رو نیز نمی‌گرفتیم اگه جای دیگه بار میخورد!
      من همه‌ی روابطم به نوعی «باز» هستند، اما فقط یک سرشان باز است!
      من حق خوابیدن با هرکس که خواستم را برای خودم قائل می‌شوم اما از زن توقع وفاداری کامل دارم، ولو آنکه یکی از چهار زن ِ حاضر در زندگی‌ام باشد!
      اینطور هم نیست که به توافق برسیم و من به او چیزی بگویم، شما به هر زنی بگویید «بیا من بروم با دیگران بخوابم اما تو در خانه بمان» شما را با چوب می‌راند، بلکه جوری رفتار می‌کنم که او خودش همیشه شک دارد و من کارم را می‌کنم اما به روی هم نمی‌آوریم.

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی viviyan نمایش پست ها
      امیر چرا زیر یوزرتان نوشتید متجاوز بالقوه؟ میدانید متجاوزین بالقوه بیشتر افراد محرومیت جنسی کشیده هستند؟
      تمام مردانی که من در خیابان دیده ام و به نگرم متجاوز بالقوه رسیده اند مردانی فوق العاده نفرت انگیز و از نظر جاذبه های جنسی برای زنان خیلی منفی بوده اند.
      این کنایه‌ای است به ایرانبانو که در بحثی می‌گفت «تمام مردان بخاطر مرد بودن متجاوز بالقوه هستند» مگر اینکه خلافش ثابت بشود.
      حالا آنرا دگرگون می‌کنم چون الان یکسالی‌ست که آن زیر جا خوش کرده..
      زنده باد زندگی!

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (02-08-2014),viviyan (02-08-2014)

شناس
      Level completed: 9%, Points required for next Level: 91
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

محمد آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jan 2013
      جُستارها
      4
      امتیازها
      1,509
      رنک
      22
      Post Thanks / Like
      سپاس
      7
      از ایشان 88 بار در 47 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اقای امیر واسه دختربازی ماشین چقدر تاثیر داره؟؟؟؟؟

سخنور یکم
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      تهی

ریلکس

viviyan آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2011
      جُستارها
      22
      امتیازها
      33,211
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,400
      از ایشان 2,245 بار در 716 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      آن خاطره ای که گفتید در خیابان دوست دخترتان فلان کرد برایتان در خیابان های ایران بود؟

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      پیرامون روشنفکران قبل از انقلاب چه میاندیشی؟ بطور بخصوص جلال آل‌احمد (البته اگر او را اصلا روشنفکر میدانی)؟
      پس از انقلاب چه متفکران/روشنفکران فارسی زبانی بنظرت شاخص آمده‌اند؟(تعداد را بسته به حال و حوصله‌ات خودت انتخاب کن)
      درباره‌یِ اگزیستانسیالیسم نظرت چیست؟ بطور خاص سارتر.
      و بطور جداگانه نظرت را درباره‌یِ نیچه بگو و در این میان بنظرت خوانش درست او چگونه است؟ شعرگونه و... یا تا حدی تحت‌اللفظی یا...؟

در آخر هم خاطرت باشد خیلی وقت پیش درباره‌یِ هیچنز ازت پرسیدم و مختصر گفتی he is full of Crap !!
      اما برایم جالب است اکنون با فاصله‌یِ بیشتری که از آن دوران گرفته‌ام آنچه نقطه مثبت یا منفی در او یا افرادی نظیر او میبینی (اگر کسی واقعا باشد) بگویی، بنظر من زندگی او از آغازش با انقلاب جنسیتی 68 تا درگیری دست آخر او با چپ/چپنما‌ها یا هر چه نامش را بگذاریم جنبه‌های جالبی بنظرم دارد.

این هم برای اینکه سفارش کردی همه سوالات زیر کمی نباشد

و حالا باقی سوالات زیرشکمی !!
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
      ؟!

نه، تمام بدن و روان و جان زن مایملک شخصی و متعلق به منست،
      کوچکترین چالشی بر این مالکیت با قطع ارتباط کامل روبرو خواهد شد، حتی خودارضایی!
      آن «دوست» بدبخت و کذایی را هم برای همیشه طرد می‌کنم.
      بعضی‌ها می‌گویند این رفتار بتاست و نباید اصلا اهمیتی بدهید که زن چه می‌کند و شما هم بروید بپیوندید به آنها و غیرت در ذات خود نوکری زنان است و ... من از آنها نیستم. زن یا با من و مال من است یا مال دیگران. حق انتخاب کامل هم دارد.
      حالا این رفتار بالاخره آلفاست یا بتا که بدان نه میگویی؟

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Ouroboros (02-08-2014),sonixax (02-08-2014)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      هروئین
      کوکائین
      مورفین
      ال‌اس‌دی
      حشیش
      من کراک یکبار مصرف کردم آن‌ هم یک ًپک که بسیار بد بود ، مزه پلاستیک میداد و اصلا هم high نکرد من رو! magic mushroom هم چندین بار مصرف کردم که یک ماده توهم زا هست ، یعنی‌ یک چیز‌هایی‌ می‌بینید که وجود ندارند ، آیا شما این ماده را مصرف کردید؟ من دوست دارم LSD را نیز امتحان کنم! فرق توهم magic mushroom با LSD می‌دانید چیست در نوع توهم دیدن! در magic mushrooms کار اصلی‌ که می‌کند این هست که تمامی‌ رنگ‌ها با یکدیگر مخلوط میشود
      "A Land without a People for a People without a Land"

12. یک کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (02-08-2014)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      شما از جلق زدن و انزوای مطلق جنسی خسته نمی‌شوید؟

در پاسخ جدی به سوال شما اما باید بگویم که چرا بازی گاهی برایم خسته کننده می‌شود. این‌ها همان مواقعی هستند که زیباترین دختر در دسترس را سوا می‌کنم و رابطه‌ای بلندمدت با او ترتیب می‌دهم. اما چیزی که خیلی برای من خسته کننده‌تر است و هرگز نمی‌توانم خود را در آن تصور بکنم رابطه‌ای طولانی و مداوم با یک نفر است. در این دنیا هیچ چیزی بدتر از زن تکراری نیست، حتی زن زشت! اینست که چند ماه درون رابطه، جانم به لب می‌رسد و گریزان می‌شوم. یا در یک مورد تبدیل به آدم بدخلق و به شدت Passive-aggressive شدم که هی جنجال و دعوای بی‌مورد به راه می‌انداخت.
      متاسفانه آدما نمیزارند توی انزوای مطلق باشم:))

نه نه،اصلا منظور من از بازی، داشتن رابطه های کوتاه مدت نیست،اتفاقا من انحطاط روابط رو به خاطر بلند مدت بودنشون میدونم.
      منظورم این بود که آدم بدون بازی هم میتونه روابط کوتاه مدت داشته باشه، بله البته شمار پارتنرهای در دسترس کم میشه ولی همچنان اونقدری هست که نیاز به رابطه بلند مدت نباشه.
      من فکر میکنم حداقل الان اونقدرا هم ذوب شده در بازی نیستی و بیشتر به صورت محدود انجامش میدی.
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی محمد نمایش پست ها
      اقای امیر واسه دختربازی ماشین چقدر تاثیر داره؟؟؟؟؟
      هیچ تاثیری ندارد ، اگر پاتوق سواره می‌روید و می‌خواهید به جای هوش، منش، کردار، گفتار و «بازی» ماشین شما کارتان را برایتان انجام بدهد خب طبیعی‌ست که ماشین مدل بالا نیاز دارید، بالای دویست میلیون. اما من پاتوق سواره هم رفته‌ام کالیبر زیبایی دخترها ۶ و کالیبر لاشی بودن آنها ۱۰ است. پاتوق پیاده، خیابان، مراکز خرید و ... ماشین نیاز ندارند و زیباترین دخترها را همینجاها می‌بینید. کلا موقعیت مالی شما هیچ اهمیتی فراتر از همان لژستیک(وسیله‌ی رفت و آمد، مکان، خرج یکی دو قرار اول و ...)ندارد.

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی viviyan نمایش پست ها
      آن خاطره ای که گفتید در خیابان دوست دخترتان فلان کرد برایتان در خیابان های ایران بود؟
      نخیر، در ایران پیش چشم یکی از این پیرزنان چاق و چروک دست دختر را بگیرید شما را به سیخ می‌کشند!
      زنده باد زندگی!

15. 2 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Alice (02-09-2014),sonixax (02-09-2014)

بازداشت همیشگی
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

هیچ

Alice آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2012
      جُستارها
      8
      امتیازها
      47,012
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,739
      از ایشان 4,155 بار در 1,601 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      75 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      از میان هنرهای بصری/تجسمی کدام یک را می‌پسندید؟ چند اثر محبوبتان را هم ضمیمه کنید.
      آیا باکرگی برای شما معیار همسرگزینی می‌باشد؟ توضیح بدهید.
      در نگاه شما چه تیپی برای یک دختر آراسته و زیبا به نظر می‌رسد؟
      در بین برنامه‌های رادیویی/تلویزیونی و نشریات ایرانی کدام یک را به جد دنبال می‌کنید؟
      لطفا به احترام من و بدون شوخی در مورد «شترسوار دولادولا» کمی روشنگری کنید.
      باران دوست دارید؟ چه فصلی از فصول سال را هنرمندانه می‌دانید؟
      در مورد این گروه موسیقی چه نظری دارید.
      پیرامون پرسشی که گفتید باید بیشتر تامل کنید اندیشه کردید؟ هرگاه وقت و حوصله داشتید آنرا در این جستار برای من تشریح کنید.
      برای لذت بیوشیمیایی موسیقی و هر آهنگ طرب‌انگیز دیگری چه توضیح تکاملی در روند فرگشت کپی‌ها وجود دارد؟!

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •