• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 6 از 25 نخستیننخستین 12345678910111213141516171819202122232425 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 51 به 60 از 249

جُستار: سکس‌شناسی - Sexology

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Philo نمایش پست ها
      جناب مهربد تند نروید، توضیح فرگشتیک برای چه؟ برای پدیده ای که وجود ندارد؟ این گزاره که "همه مردان از سکس همراه با درد کشیدن شریکشان لذت میبرند" نادرست است، مگر اینکه بخواهیم بگوییم هر کی میگه نه داره دروغ میگه که چنین سخنی مدعا را غیر علمی میکند، حتی دلیلی ندارد که آن گزاره برای اکثریت مردان درست باشد. فکتی که قابل بررسی علمی هست اینه: "برخی از مردان از درد کشیدن شریکشان در حین سکس لذت میبرند." //من البته زیاد به توضیحات و تفسیرهای فرگشتیک علاقه ندارم، چون اکثرا ابطال ناپذیر هستند و بیشتر "بافته" می شوند، و بافتنشان کار سختی نیست. نمیگویم با فرگشت مخالفم که این اوج حماقت یا نادانی است، بلکه احساس میکنم در توضیح های فرگشتی نوعی کلک نهفته است، از آن کلک هایی که در روانکاوی هم نظیرشان کم نیست.
      نخست اینکه گزاره "کمابیش همه پسرها" بود نه "همه"*

دو اینکه این درداندن را در بالا من روشن کردم، روشنه که ما درباره دردی سخن میگوییم که در پی آن خوشی میاید، اگرنه به چیز دیگری بنام
      سادیسم میرسیم که یکجور کاستی روانیک است.

جدای آن چیزهای دیگری هم هستند که ما میدانیم ولی نمیتوانیم از آنها فرجامیابی ویژه‌ای بکنیم. برای نمونه ما میدانیم که هنگام
      ارگاسم شدن دختر و پسر، هر دو واکنشی که نشان میدهند یکسان با واکنشی است که هنگام درد کشیدن راستین از خود نشان
      میدهند، این میتواند نمایانگر هستش پیوندهای پنهان دیگری میان درد و خوشی باشد که ما داده چندانی برای واکاوی بیشترشان نداریم.

* اینکه شما ناخودآگاه گزاره سراسر دقیق من "کمابیش همه" را در ذهنتان به "همه" کاستید خود یکی دیگر از دانسته‌های فرگشتیک در گرایش مغز در کاهش و فشرده‌سازی هر چه بیشتر داده‌ها میباشد، که چنانکه میتوان دید پیشبینی‌پذیری بالایی هم دارد و من
      هم پیش از فرستادن پیکم بخوبی میدانستم که دستکم یکی دو تنی آن "کمابیش همه" را برای خودشان "همه" خواهند کرد.

این نمونه بسیار پیش میاید، در کتاب Fooled by Randmoness نویسنده نسیم نیکولاس طالب از آروین (تجربه) خودش میگوید که
      چگونه در سخنرانی و گفتگوهای رسانه‌ای از گزاره‌اش «شانس و تصادف در زندگی نقش بسیار پررنگ‌تری از آنچه میپندارید دارند»
      کمابیش همه جا به گزاره «همه چیز را شانس و رَندمنس روشن میکند» میرسیدند؛ این را خود من هنگام نیوشیدن (گوش دادن) به یکی
      از پادکست‌های وی آروینیدم.

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی yasy نمایش پست ها
      فكر میكردم مسئولیت تو سكس و فاعل مطلق بودن برای مردها رضایت بخش باشد نیست؟
      اینجا یه سوالی پیش اومد برای من
      اگر متوجه شوید كه دختر از درد كشیدن لذتی كه نمیبرد هیچ اذیت میشود باز هم این خوشی افزوده میشود؟
      نه اگر دختر براستی درد بکشد که روشنه کار میبازایستد. ولی درد اندک هتا اگر براستی دردناک باشد
      پذیرفتنی است، چون بر پایه‌ی "نابرابری" بالا در یک بازه زمای چند دقیقه‌ای کوتاه به خوشی میرسد.

جدای آن فرایندهای دردناک یک ویژگی دیگری دارند که همه ما ناخودآگاه میدانیم آنهم اینکه اگر شما دچار بگوییم دلدرد بدی باشید،
      زمانیکه دلدرد از میان رفت، هتا اگر هیچ دردکُشی در تن شما آزاد نشود، همان سُهش رهاشدگی یا relief از درد برایتان خوشی‌آور است!

پس اینجا باز میتوان بمانند هک کردن یک سیستم نگریست که اگر یک دختر بگوییم درد کشید این سه رخ میدهند:

1- نابرابری بالا میگوید دردکُش‌های تن (ایندورفین، ..) درون کار شده و برآیند فرایند میتواند به خوشی بیشتر بیانجامد.
      2- در چند دقیقه پس از درد گرفته شده، از میان رفتن درد خودبه‌خود به سهش رهاندگی و خوشی‌اوری میرسد.

3- در کنار ایندو، سکس نیز به خودی خود خوشی‌آور است و میتوان اینجور نگریست که خوشی‌ای که
      از خود سکس برده میشود همراه با آمایش (ترکیب) این دو باره، به خوشی بس بالاتر و ژرفتری برسد.

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-27-2012),Philo (12-27-2012),sonixax (12-27-2012)

نویسنده یکم
      Level completed: 63%, Points required for next Level: 149
      Overall activity: 7.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      کارگر

متعجب

Philo آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Feb 2011
      جُستارها
      5
      امتیازها
      11,501
      رنک
      70
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,049
      از ایشان 896 بار در 338 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      7 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      فرگشتیک میتواند در جایگاه ماشین خردنمایی (rationalizing) و برای تفسیر پدیده‌ها بکار برود، ولی نمونه فرگشتیک بکار رفته که همان گرایش پسرها به درداندن دخترها و گرایش دخترها به دردنمایی (جیغ کشیدن و ..) باشد که دیگر تفسیر نیست، چیزی است که هر کس میداند و در تخت میبیند! ما هتا نگره‌های خوبی داریم ( پیشبینی‌پذیری، تکرارپذیری) که میگوید هتا دخترها با سروسدای که هنگام سکس درمیاورند پسر را کنترل کرده و میتوانند آمدن (انزال) را شتابانده یا کند کنند. در کنار آن، گرایش پسرها به کنترل و گرایش دخترها به کنترل شدن میتواند برمانده‌ی گذشته‌های دور باشد که یک زمانی کارکرد داشته و امروز دیگر ندارد، مانند دیگر فرایندهای فرگشتیک. هر آینه دانسته‌هایی که براه نگرش در فرگشت بدست میایند کمابیش همیشه پیشبینی‌پذیری دارند، نمونه بسیار ساده ما میگوییم که دخترها فرگشتیکوار به هوش و تندرستی (=زیبایی) همخوابه خود بترتیب آمده برگزیدگی میدهند. آیا شما نمیتوانید اکنون با این پیشبینی کنید که یک دختر هنگام گزینش میان چند پسر، به کدامها برگزیدگی بالاتری میدهد؟
      اینکه "هر دختر برای همخوابگی "به احتمال بالا" یک پسر باهوش یا زیبا را بیشتر میپسندد" (گزاره الف) یک "فکت" هست، نه یک تفسیر، چون این پدیده ای را تفسیر نمیکند، به عبارتی تفسیر شونده ای نداریم که این بخواهد تفسیرکننده آن باشد، و از طرف دیگر الف با تجربه همخوان است. حتی اگر گزاره الف را "پیش بینی یک تفسیر" (و نه فکتی که مفسر قصد تفسیر آن را داشته) در نظر بگیریم، باز کلک تفسیر کننده پیداست: هیچ تفسیری که نتیجه اش غیر از گزاره الف باشد پذیرفته نمیشود و مسلما تفسیرکننده به این موضوع آگاه است. به علاوه "برگزیدگی بالاتر" با شانس پسر برای برگزیده شدن ارتباط دارد، و این یعنی برای پسرهای احمق هم شانسی در نظر گرفته شده، حال اگر دختری پسر ابله تر را برای همخوابگی انتخاب کرد (که در جهان واقع هم رخ دادنش اصلا دور از انتظار نیست) تفسیر کننده حرفش را پس میگیرد؟ خیر، او خواهد گفت: من احتمالی را هم برای این وضعیت در نظر گرفته بودم که! ملاحظه میکنید برای مثال شما (و برای تفسیری که شما بیانش نکردید!) راه ابطال بسته است. // فکر میکنم شما قبلا گفتید باید برای توضیح اینکه پسرها درد کشیدن دخترها و دخترها درد کشیدن خود را در حین سکس دوست دارند توضیح فرگشتیکی در کار باشد، که من گفتم من مثال نقض هستم و در تخت هم چنین چیزی ندیدم.‏ ‏//‏ بعدنوشت:‏ در پست اخیرتان نوشته اید که نگفتید ‏‏"همه‏" گفته اید ‏‏"کمابیش همه‏"‏،‏ که آن "کمابیش‏"‏ هم مدعای شما را مبهم و غیرقابل راستی آزمایی کرده است.‏ به جای آن شما میتوانستید نتیجه یک تحقیق آماری معتبر را نشان دهید و با اعداد،‏ نسبت این افراد را بیان کنید.

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Philo گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-27-2012),sonixax (12-27-2012),undead_knight (12-27-2012)

سرنویسنده دوم
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      ضد و نقیض

سر به زیر

iranbanoo آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      25
      امتیازها
      45,990
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,572
      از ایشان 3,738 بار در 1,364 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      30 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ای بابا دوستان خفن تشریف داریدا....
      یعنی که چه از درد کشیدن طرف مقابل خوشی بهتان دست میدهد.همینه دیگه دختر خانم ها روی میارن به فیلم بازی کردن.
      حالا نه اینکه سکس خیلی ملو باشه اما اینکه واقعا درد کشیدنی باشه فکر نمیکنم پشتش لذتی وجود داشته باشه!!

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از iranbanoo گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-27-2012),sonixax (12-27-2012),yasy (12-27-2012)

نویسنده یکم
      Overall activity: 99.5%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

Empty

yasy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      48,822
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,327
      از ایشان 1,184 بار در 344 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      5 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      نخست اینکه گزاره "کمابیش همه پسرها" بود نه "همه"*

دو اینکه این درداندن را در بالا من روشن کردم، روشنه که ما درباره دردی سخن میگوییم که در پی آن خوشی میاید، اگرنه به چیز دیگری بنام
      سادیسم میرسیم که یکجور کاستی روانیک است.

جدای آن چیزهای دیگری هم هستند که ما میدانیم ولی نمیتوانیم از آنها فرجامیابی ویژه‌ای بکنیم. برای نمونه ما میدانیم که هنگام
      ارگاسم شدن دختر و پسر، هر دو واکنشی که نشان میدهند یکسان با واکنشی است که هنگام درد کشیدن راستین از خود نشان
      میدهند، این میتواند نمایانگر هستش پیوندهای پنهان دیگری میان درد و خوشی باشد که ما داده چندانی برای واکاوی بیشترشان نداریم.

* اینکه شما ناخودآگاه گزاره سراسر دقیق من "کمابیش همه" را در ذهنتان به "همه" کاستید خود یکی دیگر از دانسته‌های فرگشتیک در گرایش مغز در کاهش و فشرده‌سازی هر چه بیشتر داده‌ها میباشد، که چنانکه میتوان دید پیشبینی‌پذیری بالایی هم دارد و من
      هم پیش از فرستادن پیکم بخوبی میدانستم که دستکم یکی دو تنی آن "کمابیش همه" را برای خودشان "همه" خواهند کرد.

این نمونه بسیار پیش میاید، در کتاب Fooled by Randmoness نویسنده نسیم نیکولاس طالب از آروین (تجربه) خودش میگوید که
      چگونه در سخنرانی و گفتگوهای رسانه‌ای از گزاره‌اش «شانس و تصادف در زندگی نقش بسیار پررنگ‌تری از آنچه میپندارید دارند»
      کمابیش همه جا به گزاره «همه چیز را شانس و رَندمنس روشن میکند» میرسیدند؛ این را خود من هنگام نیوشیدن (گوش دادن) به یکی
      از پادکست‌های وی آروینیدم.

نه اگر دختر براستی درد بکشد که روشنه کار میبازایستد. ولی درد اندک هتا اگر براستی دردناک باشد
      پذیرفتنی است، چون بر پایه‌ی "نابرابری" بالا در یک بازه زمای چند دقیقه‌ای کوتاه به خوشی میرسد.

جدای آن فرایندهای دردناک یک ویژگی دیگری دارند که همه ما ناخودآگاه میدانیم آنهم اینکه اگر شما دچار بگوییم دلدرد بدی باشید،
      زمانیکه دلدرد از میان رفت، هتا اگر هیچ دردکُشی در تن شما آزاد نشود، همان سُهش رهاشدگی یا relief از درد برایتان خوشی‌آور است!

پس اینجا باز میتوان بمانند هک کردن یک سیستم نگریست که اگر یک دختر بگوییم درد کشید این سه رخ میدهند:

1- نابرابری بالا میگوید دردکُش‌های تن (ایندورفین، ..) درون کار شده و برآیند فرایند میتواند به خوشی بیشتر بیانجامد.
      2- در چند دقیقه پس از درد گرفته شده، از میان رفتن درد خودبه‌خود به سهش رهاندگی و خوشی‌اوری میرسد.

3- در کنار ایندو، سکس نیز به خودی خود خوشی‌آور است و میتوان اینجور نگریست که خوشی‌ای که
      از خود سکس برده میشود همراه با آمایش (ترکیب) این دو باره، به خوشی بس بالاتر و ژرفتری برسد.
      یك چیزهایی میگویید ها جناب مهربد
      یاد اون فردی افتادم كه با آجر میكوبید تو سر خودش بهش میگن چرا میزنی تو سر خودت؟میگه نمیدونید وقتی ضربه ها قطع میشه چه آرامشی داره:دی
      راحت شدن از یه درد درسته آرامش داره ولی با لذت بردن خیلی فرق داره
      مطمئن باشید فردی كه نمیتواند از درد لذت ببرد اگر در ابتدای كار لذت بخشی مثل سكس دردی مثل درد آنال سكس یه هر نوع درد دیگری و حس كنه دیگه باعث میشه كه اون لذتی كه باید را نبرد با فرض اینكه اصلا آنال سكس لذت بخش است

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از yasy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-27-2012),iranbanoo (12-27-2012),nirvana (12-27-2012),sonixax (12-27-2012),undead_knight (12-27-2012)

نویسنده یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

Empty

yasy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      48,822
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,327
      Mentioned
      5 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی iranbanoo نمایش پست ها
      ای بابا دوستان خفن تشریف داریدا....
      یعنی که چه از درد کشیدن طرف مقابل خوشی بهتان دست میدهد.همینه دیگه دختر خانم ها روی میارن به فیلم بازی کردن.
      حالا نه اینکه سکس خیلی ملو باشه اما اینکه واقعا درد کشیدنی باشه فکر نمیکنم پشتش لذتی وجود داشته باشه!!
      قضیه همون فداكاریه كه گفتم و اصلا خوشایند نیست ولی من خودم به شخصه خیلی ها رو دیدم كه از سكس دردناك لذتی نمیبرند ولی چون فرد مورد نظر را دوست دارند و اینكه لذت بردن شریك جنسی لذت زیادی دارد كوتاه آمده و فیلم بازی میكنند
      انقدر كه خیلی ها اصلا نمیدونند لذت اصلی سكس چه نوع لذتیست و فكر میكنند در همون حدی است كه بهشان تحمیل شده
      تحمیل نه به معنی زور و اجبار البته چون همون حد لذت هم مقدار قابل توجهی است كه باز هم به آن تن میدهند.

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از yasy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-27-2012),iranbanoo (12-27-2012),nirvana (12-27-2012),sonixax (12-27-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من فعلا رویم نمی‌شود بنویسم ، وگرنه می‌گفتم یک عمل جنسی‌ خاص که اصلا به intercourse هم ربطی‌ ندارد ، ۲۰ برابر لذت بیشتری میدهد
      "A Land without a People for a People without a Land"

12. 4 کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-27-2012),Russell (12-27-2012),sonixax (12-27-2012),viviyan (12-27-2012)

سرنویسنده دوم
      دستاوردها:
      ضد و نقیض

سر به زیر

iranbanoo آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      25
      امتیازها
      45,990
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,572
      از ایشان 3,738 بار در 1,364 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      30 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی yasy نمایش پست ها
      قضیه همون فداكاریه كه گفتم و اصلا خوشایند نیست ولی من خودم به شخصه خیلی ها رو دیدم كه از سكس دردناك لذتی نمیبرند ولی چون فرد مورد نظر را دوست دارند و اینكه لذت بردن شریك جنسی لذت زیادی دارد كوتاه آمده و فیلم بازی میكنند
      انقدر كه خیلی ها اصلا نمیدونند لذت اصلی سكس چه نوع لذتیست و فكر میكنند در همون حدی است كه بهشان تحمیل شده
      تحمیل نه به معنی زور و اجبار البته چون همون حد لذت هم مقدار قابل توجهی است كه باز هم به آن تن میدهند.
      دقیقا یاسی جان
      مشکل اینجاست که این نوع اعمال را به حساب هات بودن و یا اعمال تنوع در رابطه میدانند در حالیکه سکس یک رابطه ی کاملا 50-50 است و هر فرد به نسبت احساسی که هزینه میکند لذت برداشت میکند.اصلا هم پیچیده نیست تنها به طرف مقابل و سلیقه ی مشترکشان بستگی دارد و گرنه فیلم بازی ردن نه اینکه ایجاد لذت کند که طرف را سرد نیز خواهد کرد

14. 5 کاربر برای این پست سودمند از iranbanoo گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-27-2012),nirvana (12-27-2012),sonixax (12-27-2012),undead_knight (12-27-2012),yasy (12-27-2012)

نویسنده یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

Empty

yasy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      48,822
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,327
      Mentioned
      5 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی iranbanoo نمایش پست ها
      دقیقا یاسی جان
      مشکل اینجاست که این نوع اعمال را به حساب هات بودن و یا اعمال تنوع در رابطه میدانند در حالیکه سکس یک رابطه ی کاملا 50-50 است و هر فرد به نسبت احساسی که هزینه میکند لذت برداشت میکند.اصلا هم پیچیده نیست تنها به طرف مقابل و سلیقه ی مشترکشان بستگی دارد و گرنه فیلم بازی ردن نه اینکه ایجاد لذت کند که طرف را سرد نیز خواهد کرد
      بله بانو جان مهم همان سلیقه ی مشترك است حالا نه كاملا مشترك ولی در مورد همچین موضوعی باید تا حد زیادی اشتراك وجود داشته باشد
      هستند دخترانی كه از درد كشیدن واقعا لذت میبرند بدون فیلم بازی كردن ولی تعدادشون به زیادی چیزی كه آقایون فكر میكنند نیست

16. 5 کاربر برای این پست سودمند از yasy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-27-2012),iranbanoo (12-27-2012),nirvana (12-27-2012),sonixax (12-27-2012),undead_knight (12-27-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Philo نمایش پست ها
      سخن بر سر این نیست که شما بپذیرید توضیحتان نادرست است، منظور از این جمله که: "چه اتفاقی باید بیفتد که شما بپذیرید توضیحتان نادرست است" این است که: "در صورت رخ دادن چه حادثه ای حرف خود را پس می گیرید".
      شما یک پدیده دارید که می خواهید تفسیرش کنید، فرض می کنیم در تفسیر آن موفق بودید، اما تفسیر شما باید یک پیش بینی هم به همراه داشته باشد تا "علمی" شود، و آن پیش بینی برای همگان قابل آزمایش یا قابل "ناراستی آزمایی" باشد. به طور دقیق تر، از تفسیر شما منطقا باید گزاره هایی استخراج شود که قابل آزمایش و بنابراین راستی آزمایی (و معادلا ناراستی آزمایی) باشند.
      اما مشکل توضیحات فرگشتی این است هیچ پیش بینی ای نمی کنند. فقط بعد از اینکه حادثه رخ داد، یک نفر با تخیل قوی، مینشیند برایش توضیح فرگشتی می بافد، و معلوم است که بالاخره دیر یا زود موفق هم می شود.
      توضیحات فرگشتی را (به لحاظ قدرت پیش بینی) مقایسه کنید با تفسیر بیضی بودن مدار سیارات توسط "قانون جاذبه توسط نیوتون".
      من در زمینه debunk کردن کلا بی رحمم با وجود اینکه فرگشت رو هم دوست دارم هرجایی احساس کنم یک چیز غیر علمیه بدنم به حالت هشدار میرسه :))
      در این زمینه حق دارید که اگر پیش بینی یک فرض نادرست از آب دربیاد اون فرض نادرسته و اگر فرضی راهی برای نقض شدن نداشت،اون فرض علمی نیست.
      ولی ببینید،شما دارید جمع بندی میکنید(و این دقیقا جایی هست که معمولا آگاهانه سعی میکنم ازش دوری کنم) برای نمونه در این مورد بلاخره ما توضیحات فرگشتیکی داریم که درست هستند و وقتی شما جمع میبندید اون گزینه های نادرست هم نادیده گرفته میشند.
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-27-2012),Mehrbod (12-28-2012),nirvana (12-27-2012),sonixax (12-27-2012),yasy (12-27-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی David Hume نمایش پست ها
      من فعلا رویم نمی‌شود بنویسم ، وگرنه می‌گفتم یک عمل جنسی‌ خاص که اصلا به intercourse هم ربطی‌ ندارد ، ۲۰ برابر لذت بیشتری میدهد
      نکنه فتیش کار هستی!؟ :))
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

20. 2 کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-27-2012),sonixax (12-27-2012)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 5
      واپسین پیک: 11-11-2013, 07:50 PM
    2. پاسخ: 72
      واپسین پیک: 10-26-2013, 02:02 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •