Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
دین فکاهی - برگ 2
  • Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 2 از 2 نخستیننخستین 12
    نمایش پیکها: از 11 به 16 از 16

جُستار: دین فکاهی

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 99.9%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      از ایشان 10,931 بار در 3,331 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
      سوال: آيا به نظر حضرتعالى شطرنج از آلت قمار خارج شده است؟
      جواب: باسمه جلت اسمائه
      هو العالم؛ خير، بازى با شطرنج ولو بدون برد و باخت از محرمات ‏اكيده ‏است ‏ولو از آلت ‏قمار هم‏ خارج ‏شود،كه ‏نشده ‏است.
      چند حدیث ِ بامزه پیرامون ِ بازی ِ مورد علاقه‌ام یعنی شطرنج پیدا کردم. گویا ائمه‌ی ِ شیعی از هیچ چیز بیش از این بیزار نبوده‌اند!

صفحه‌ی ِ شطرنج را دیده‌اید؟

امام صادق (ع) : فروختن شطرنج حرام است و پولی هم که از فروختنش بدست می آید حرام است و داشتن و نگاه داشتن شطرنج کفر است و شطرنج بازی کردن شرک است و سلام کردن بر کسی که شطرنج بازی می کند گناه کبیره هلاک کننده است و کسی که شطرنج بازی می کند و دست در میان آن می برد چنان است که دست در میان گوشت خوک برده باشد.و کسی که شطرنج بازی می کند نمازش قبول نیست تا اینکه دست خود را بشوید و کسی که به شطرنج نگاه می کند مانند این است که به عورت مادر خود نگاه می کند و کسی که نگاه می کند به کسانی که در حال بازی شطرنج هستند و به آنها سلام می کند در آن حال گناهش با کسی که شطرنج بازی می کند یکسان است ...

وسائل الشیعه کتاب تجارت جلد 12 صفحه 241 حدیث 4 ، حق الیقین صفحه 568 ، گناهان کبیره جلد 1 صفحه 276 ، من لایحضرالفقیه ، حلیة المتقین صفحه 331
      به این اشخاص سلام نکنید:

حضرت علی (ع): به شش شخص سلام نکنید :1. یهودی 2. اهل موسیقی و نوازندگی 3. مسیحی 4. شخص آوازه خوان 5. کسی که در حال بازی شطرنج است 6. کسی که شوخی اش فحش مادر است.

خصال الصدوق جلد 1 صفحه 275 ، بحارالانوار جلد 76 صفحه 9 ، نصایح صفحه 332

محسن ِ نامجو(دانلود)، از جمله نشانگان ِ آخرالزمان است:

رسول خدا (ص): از نشانه های آخرالزمان این است که آلات لهو و موسیقی و تار و طنبور و آواز خوانی به دست شرور ترین این امت ظاهر می گردد. و مردم در آن زمان آلات لهو و موسیقی را نیکو می شمارند .در آن زمان اشخاصی هستند که قرآن را یاد می گیرند و با آلتهایی مثل بوق و نی و به شکل آوازه خوانی می خوانند و مردم نرد و شطرنج بازی می کنند پس ایشان در ملکوت آسمان و در میان فرشتگان پلید و نجس خوانده می شوند.

تفسیر جامع جلد 6 صفحه 347
      منبع
      ویرایش از سوی Ouroboros : 02-08-2011 در ساعت 05:28 PM

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Babak (02-08-2011),Russell (02-09-2011),sonixax (02-08-2011)

مدیر تالار
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      سلام کردن بر کسی که شطرنج بازی می کند گناه کبیره هلاک کننده است و کسی که شطرنج بازی می کند و دست در میان آن می برد چنان است که دست در میان گوشت خوک برده باشد.و کسی که شطرنج بازی می کند نمازش قبول نیست تا اینکه دست خود را بشوید
      چه جالب ! اگر به کسی که شطرنج بازی میکنه سلام کنی گناهت خیلی بزرگتر از اینه که بشینی شطرنج بازی کنی

اگر شما به منی که دارم شطرنج بازی میکنم سلام کنی هلاک میشی تو جهنم ، ولی منی که دارم بازی میکنم برم دستمو بشورم نمازم قبوله
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Babak (02-08-2011),Mehrbod (02-08-2011),Ouroboros (02-08-2011),Russell (02-09-2011)

دفترچه نویس
      Overall activity: 99.9%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      از ایشان 10,931 بار در 3,331 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      http://www.jesusdressup.com

[SPOILER]

[/SPOILER]

ویرایش از سوی Ouroboros : 02-21-2011 در ساعت 06:03 AM
      زنده باد زندگی!

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (02-21-2011),Russell (02-21-2011),sonixax (02-21-2011)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      آغازگر جُستار
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      متلک امام محمد باقر به دخترای شهر کوفه : چقدر تنت بوی کربلا میده، شهیدتم !

عمار یاسر ميره کنار دريا ، پری دريای ميبينه ،ميگه من عاشقتم ، با من ازدواج ميکنی ، پری دريایی ميگه من آدم نيستم ، عمار یاسر ميگه تو فکر ميکنی من آدمم !

به عمر می گن شما به زندگی پس از مرگ اعتقاد داری؟ میگه صددرصد . من خودم دو سال بعد از مرگ پدرم به دنیا اومدم .

به عثمان ميگن: يه ميوه خوشمزه، آبدار و شيرين نام ببر؟ ميگه: خيار! بهش ميگن: خيار كجاش آبدار و شيرينه؟ ميگه: با خرما بخور ، نظرت عوض ميشه !

امام حسن مجتبی با یکی از زناش ميرن توی باغ ، ميگه : عزيزم اگه اين درخت خرما زبون داشت الان به ما چي ميگفت؟ زن امام حسن مجتبی ميگه اگه زبون داشت ميگفت كره خر من زردآلو ام نه خرما !

به امام رضا ميگن قبله كدوم طرفه ؟ ميگه: كجا بهت آدرس دادن ؟

امام موسی کاظم ازدواج ميکنه هرشب تنها ميخوابه ! زنش ميگه نميخواي منو بوس کني!؟ ميگه من ازدواج کردم که دست از اين کثافت کاريا بردارم !

به امام حسن مجتبی مي گن فرق هويج با بلال چيه ؟ فکر مي کنه مي گه : بلال تو جنگ احد بود ولي هويج نبود !

یکی به حضرت محمد میگه : من" حافظ کل قرآنم", حضرت محمد میگه : از این قرآن کوچیکا یا بزرگا !

امام جعفر صادق در حال فروختن میوه های باغش بوده که یکی از اهالی کوفه میآد میگه حضرت آقا ، لطفا دو سبد سیب بدین ، امام جعفر صادق میگه سیب نه برادر من، بگو گًل گلاب محمدی. بعد امام جعفر صادق از طرف میپرسه چیزه دیگه ای هم میخواین… مرد کوفی که بادمجون هم میخواسته میگه آره، بیزحمت یک سبد هم کیر بلال حبشی بدین !

از عموی پیامبر اسلام میپرسن : اسمتون چيه ؟ ميگه: حمزه، ولي توخونه شيش کوچولو (ء) صدام ميکنن !

به امام سجاد قرص اکس میدن ، با پای پیاده میره معراج !

به امام محمد باقر می گن با آش جمله بساز . می گه: محمدی آش صلوات !

به امام حسن عسگری مي گن چرا زن سياه گرفتي ؟ ميگه براي محرم خوبه !

امام مهدی می افته توی چاه جمکران، میگه: شانس آوردم تهش سوراخ نبود !

جعفر طیار داشته خودش رو به قصد کشت میزده ! بهش میگن: چی شده؟ میگه: من بی غیرت، الان فهمیدم از کجای ننه‌ام در اومدم !

امام هادی ميره دارالشفا ( بیمارستان ) داد ميزنه ميگه چرا جواب خون شهدا رو نميدين ؟

امام حسن مجتبی عروسی میکنه شب عروسی ، امام حسین میشینه پشت در اتاق عروس ، میگن چرا اینجایی؟ میگه : بابام خودش گفت بعد از داداشت نوبت توئه !

امام جعفر صادق میره خونه میبینه یکی پیش زنشه ! میگه تو کی هستی ؟ طرف میگه من جبرئیلم ! امام جعفر صادق میگه : آخه جاکشا ! چرا هر وقت من خونه نیستم شما فرشته ها سرو کلتون پیدا میشه ؟ دیروز هم من خونه نبودم اسرافیل اومده بود پیش زنم !

امام زمان داشت گريه مي کرد. امام حسن عسگری ازش پرسيد چي شده؟ گفت: عاشق شدم ! امام حسن عسگری گفت حالا عاشق کي شدی؟ حجت ابن الحسن گفت : هر کسي که شما صلاح بدونيد !
      Rationalist این را پسندید.

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

8. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (06-16-2012)

شناس
      Level completed: 75%, Points required for next Level: 25
      Overall activity: 0%
      اسلام در کل چیه؟
      خوردنیه؟
      پوشیدنیه؟
      باتومه؟

مهربون

havachekhube آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Mar 2011
      ماندگاه
      اتاقم
      جُستارها
      2
      امتیازها
      1,375
      رنک
      20
      Post Thanks / Like
      سپاس
      89
      از ایشان 87 بار در 42 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      امام صادق (ع) : فروختن شطرنج حرام است و پولی هم که از فروختنش بدست می آید حرام است و داشتن و نگاه داشتن شطرنج کفر است و شطرنج بازی کردن شرک است و سلام کردن بر کسی که شطرنج بازی می کند گناه کبیره هلاک کننده است و کسی که شطرنج بازی می کند و دست در میان آن می برد چنان است که دست در میان گوشت خوک برده باشد.و کسی که شطرنج بازی می کند نمازش قبول نیست تا اینکه دست خود را بشوید و کسی که به شطرنج نگاه می کند مانند این است که به عورت مادر خود نگاه می کند و کسی که نگاه می کند به کسانی که در حال بازی شطرنج هستند و به آنها سلام می کند در آن حال گناهش با کسی که شطرنج بازی می کند یکسان است ...

وسائل الشیعه کتاب تجارت جلد 12 صفحه 241 حدیث 4 ، حق الیقین صفحه 568 ، گناهان کبیره جلد 1 صفحه 276 ، من لایحضرالفقیه ، حلیة المتقین صفحه 331

چه هواییه! به!به!
      خدا هم که تا حالا من را سنگ نکرده!
      از این بهتر میشه؟

وبلاگ من برای هدایت به راه راست: گرانوم نقد اسلام

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      آغازگر جُستار
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      مادر: داری میری بیرون؟

من : آره. زود میام کاری نداری؟

مادر: نه عزیزم. فقط داری میری بیرون, امروز شهادته لاکتو پاک کن لباس

روشن نپوش گیر میدن بهت اعصابت میریزه به هم.

پدر: ماشین رو ببر ولی صدای ضبط ماشین رو بالا نبری! ایام فاطمیه ست.

عمو: این بطری آب چیه گذاشتی کنار کوله ات؟ بچه جون ماه رمضونه ها!

خاله: شب های احیا و ضربته. یه ته ریش بگذار. میری سرکار تو اداره زیرآبت رو میزنند!

----------------------------------------------------------------------------

از خونه روبرویی صدای گریه و دعوا میاد. همسایه ها تک تک سرشون رو از پنجره میارن بیرون. سه چهار ساعت بعد دعوا تموم میشه.

از خونه روبرویی صدای آهنگ و خنده میاد.

: اَه............ چه خبرشونه این از خدا بی خبرها؟ خانم این شماره 110

رو بگیر بیان جمعشون کنن!

--------------------------------------------------------------------------

9 سالم بود, برای جشن تکلیف توی استان یه برنامه توی آمفی

تئاتر شهر گذاشته بودند که شامل یه تئاتربا موضوع "قیامت" هم بود. تئاتر نبود! 100 روز سودوم پازولینی بود! اونقدر ترسیده بودم و گریه میکردم که نفسم بند اومده بود! اومدم خونه ولی لب باز نکردم. تا چند سال فکر میکردم متحول شدم ولی الان فهمیدم که PTSD (post traumatic stress disorder) شده بودم!

یه دوست آقایی هم تعریف میکرد که تو سن بلوغ خود ارضایی کرده بود و درست همون هفته پیش نماز مسجد درباره جاری شدن خون و چرک از آلت این افراد درجهنم گفته بود. اون بدبخت هم مثل من چند سالی متحول بود!

این ها به کنار یه عالم دیگه داستان دارم که براتون بگم. ازصدای گوش خراش عزا داری ها, حرکت هایی که برای گرفتن نذری از خودتون نشون میدید!

ترافیک تو خیابون ها برای گرفتن شربت, چای و.... , امر به معروف و نهی از منکراتون , وقتی تو اتوبوس که جای سوزن انداختن نیست روسریت افتاده و یه نفر که از چادرش بوی تعفن میاد با نفرت بهت میگه خانم روسریت رو بکش!

بازداشتگاهی که به همت تلفن یه شهروند مومن افتادم توش, سیلی, شلاق, توهین, جریمه برای روزه خواری و ... و....

خواندم که به هم گفتید مدتیست هتاکی‌هایی با ایجاد صفحه‌ای در فیس‌بوک با هدف توهین و هتک حرمت مقام والای حضرت امام نقی شکل گرفته است و این جنایت هولناک و هتک حرمت به معصومین را به عموم خودتان تسلیت گفتید و افزودید : " این هتاکان ننگ و نفرین ابدی را برای خود خریده‌اند." ننگ و نفرین ابدی .....

هم وطن مسلمانم که از من به خاطر به سخره گرفتن مقدساتت متنفری, می خوای اندازه تمام داستان های هزار و یک شب بشم شهرزاد و برات قصه بگم. می دونم حوصله نداری. خودم هم میلی ندارم, از بس که تکرار کردم.

ولی بگذار بگم که یک ماه تموم باید بوی گند دهنتون رو تحمل کنم چون روزه بهتون واجبه. تو خیابون نباید لب به چیزی بزنم چون ممکنه دلتون بلرزه! شب های احیا تا صبح بیدارید فرداش نمیاید سر کار و من باید سرگردون توی اداره ها واسه یه امضا عین سگ بدوم.

میام تو مغازتون حال ندارید جوابمو بدی. اعصابتون خورده. من میدونم چرا!

چون قندتون افتاده ولی مگه زیر بار میرید!!

هر طرف رو نگاه می کنم روی دیوارهای شهرو بنرها حرف های مفت ائمه یا والی تون رو می بینم! اگه حرف خوبی هم هست همش از اون کتاب هاییه که تا به جاهای ضایعش میرسید میگید این منابع معتبر نیست!!

عیب نداره. ولی با 10 روز ایام فاطمیه ات چی کار کنم. با ایام محرمت چی؟

که ماشاالله هر سال داره طولانیتر میشه!

یه تقویم گذاشتم تو کیفم و تمامی ایام ممنوعه رو با ماژک قرمز خط

کشیدم.......رنگه تقویمم سرخه سرخه شهادت و مرگ مقدساتت کم بود چند تا دیگه هم از قِبَل اون ها اضافه کردید!

تو رو به همون مقدساتت قسم میدم, یه نگاه به تقویم بنداز ببین چند روز

برای تو و ابراز احساسات دینیت هست؟

بیا و یه روز در سال بگذار تا اون هایی که دین ندارند و مثل تو فکر نمی

کنن خودشون رو بروز بدند. چی ازت کم میشه؟

الان هزار تا فحش و بد وبی راه برام ردیف کردی! ولی یه لحظه خودت رو بگذار جای من!

دلم می خواد تمام راهی رو که از تعصب و مذهب طی کردم و به اینجا رسیدم, فریاد بزنم . بگم که این زمین کوچیکی که روشیم زندگی رو به ما هدیه داده و نباید با قصه و داستان به خودمون و هم نوع هامون تلخش کنیم. یه روزی رو می خوام که بتونم مقدسات شما رو ببرم زیر ذره بین و ازشون انتقاد کنم.

همونطور که شما ها آزادید تا خیلی از شخصیت های تاریخی رو, که عقاید و کارشون به نظرتون کفر بوده, مورد مذمت قرار بدین.

نه...... لازم نیست از شما اجازه بگیرم. تا همین الانشم نمی خواهید که سر به تنمون باشه!

ولی از همین جا بهت میگم که برای اولین بار تو تاریخ کشورم می خوام یه همچین روزی رو با همت ادمین برگه و تمام دوستانم پایه گذاری کنم.

"روز دین زدایی"

مطمئنم که یه روزی میاد که من وتو در کنارهم بدون تنش زندگی خواهیم کرد و به هم احترام خواهیم گذاشت. روزی که قوانین اجتماعی بر اساس انسانیت نوشته میشه, نه بر مبنای داستان های تاریخ گذشته. شاید زنده نباشم ولی دلم روشنه که اون روز میاد که من وتو, با هر عقیده و روشی, هوای هم رو خواهیم داشت و دست هر نامردی رو از سرمایه های مملکتمون کوتاه خواهیم کرد.

ولی هم وطن عزیزم متاسفانه تا وقتی که این مقدسات تو مثل اره به ماتحت ماست و هیچ انتقادی رو بر نمی تابه ما هم از موضعم کوتاه نمیایم. یه روزی باید بیاد که متوجه شی اسیر تعصبی. یه روزی که بفهمی بقیه هم مثل تو از لقاح اسپرم و تخمک درست شدند و خوندن دو تا کلمه و اعتقاد به یک سری شخصیت پوسیده روی حلال زادگی و حرام زادگی تاثیری نداره و اصولا حلال وحرام هم در ادامه همون قلاده هایی که اسلام به گردنتون زده!

ما ها به دنیا می آیم, زندگی می کنیم ومیریم ولی جوونترهایی میان که

خیلی از من وتو جلوتر خواهند بود. هر روزی که می گذره به تعداد انسان های خردگرا اضافه تر میشه. علم داره آروم آروم جای دین رو میگیره و تعصب کمرنگتر و کمرنگتر میشه.

یه روز قبول می کنی که همه این چیزهایی که برات مقدسه فقط یه جک بوده که تو و اجدادتت سال ها گولشون رو خوردید!

از مریم باکره عزیز!

رونوشت از http://www.facebook.com/notes/%DA%A9...30559693621358

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

11. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-16-2012),Russell (06-16-2012),shirin (06-15-2012),sonixax (06-15-2012)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •