• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 13 از 23 نخستیننخستین 1234567891011121314151617181920212223 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 121 به 130 از 227

جُستار: مبارزه با زن ستیزی پنهان

سرنویسنده یکم
      Level completed: 96%, Points required for next Level: 22
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      بدون وضعیت

خالی

shirin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      20,328
      رنک
      89
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,097
      از ایشان 2,534 بار در 930 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      6 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      آنارشی مثل آخوندها حرف نمیزنم. نظرمو گفتم. شما انگار تنها هدفتون گیر انداختن من هست. ولی نظر من از اولش مشخص و واضح و روشن بود اینکه شما قدرت درکشو ندارین مشکل خودتون هست. بعدم مگه قرار بوده اینجا چیزی به من اثبات بشه یا شما کدوم حرف منو ثابت کردید که متناقض هست؟ علاوه بر ادله ها و برهانها شما که اولش یه چیزی میگفتید آخرش زدید به صحرای کربلا و معرکه گیری راه انداختید و الانم دارید منو بازجویی میکنید. من گفتم زنی که بارداری ناخواسته داشته و بچه رو نمیخواد حق داره بچه رو سقط کنه و کسی هم حق نداره مانعش بشه. شما احتمالا انتظار دارید من بگم نه مادر حق داره حتی نوزاد خودشو بکشه که انتظار یه جواب فقط از من دارید.

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از shirin گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-06-2012),sonixax (11-06-2012),viviyan (11-06-2012)

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shirin نمایش پست ها
      تو متنه نوشته بعد از هیجده هفته گی باید مجوز داشته باشه از اون سازمان که معمولا! برای وقتی هست که مادر یا کودک سالم نباشن بعدش گفته بعد از 22 هفتگی دیگه کلا ممنوع هست. مگر اینکه خارج از رحم باشه جنین یا خطر جانی داشته باشه. (البته این قسمتو خودم اضافه کردم :D ) خب دلیل اینکه چرا باید از هیجده تا بیست دو هفتگی مجوز داشته باشند رو اینجا نگفته ولی گفته بعد از بیست دو اگه شرایط اضطراری بود بازم سقط جنین مجاز هست. تنها نتیجه ی منطقی همون خطرناک بودنش برای مادر هست. هفته بیست دو تقریبا میشه پنج ماه و خورده ای یعنی تقریبا میشه تا ماه ششم. بعدم زمان قدیم بعضیا بچه شش ماهه به دنیا می آوردن امکانات پزشکی هم نبوده. بچهه هم دوام می اورده و بزرگ میشده. مشکلی هم پیش نمیومده.
      این چه ترجمه ای هست آخه؟ نوشته بعد از 22 هفتگی تنها زمانی مجاز هست که جنین حتی اگر تا زمان تولد هم درون رحم نگه داشته شه، امکان حیات خارج از رحم رو نداشته باشه...
      خیر شیرین جان !! نتیجه نگیر از خودت لطفا...همچین چیزی در مورد هفته 18-22، نه نوشته شده نه شما چنین مدرکی داری!!
      زمان قدیم؟ نکنه قصه های مادربزرگت رو باور کردی؟ امکان نداره بدون مراقبت های وِیژه بچه بتونه 6 ماهه متولد شه و زنده بمونه...شیرین یه حرفایی میزنی تعجب میکنم!!! اگه این جوری هست 3 ماه آخر کلا اضافه هست...چرا زن رو زجر میدن تا 9 ماه، سر همون 6 ماه جنین رو بیارن بیرون دیگه...

آنارشی مثل آخوندها حرف نمیزنم. نظرمو گفتم. شما انگار تنها هدفتون گیر انداختن من هست. ولی نظر من از اولش مشخص و واضح و روشن بود اینکه شما قدرت درکشو ندارین مشکل خودتون هست. بعدم مگه قرار بوده اینجا چیزی به من اثبات بشه یا شما کدوم حرف منو ثابت کردید که متناقض هست؟ علاوه بر ادله ها و برهانها شما که اولش یه چیزی میگفتید آخرش زدید به صحرای کربلا و معرکه گیری راه انداختید و الانم دارید منو بازجویی میکنید. من گفتم زنی که بارداری ناخواسته داشته و بچه رو نمیخواد حق داره بچه رو سقط کنه و کسی هم حق نداره مانعش بشه. شما احتمالا انتظار دارید من بگم نه مادر حق داره حتی نوزاد خودشو بکشه که انتظار یه جواب فقط از من دارید.
      نه نمیخوام شما رو گیر بندازم...اینجا داریم بحث میکنیم...حرف شما این بود که کلا در مورد سقط فقط زن حق نظر دادن داره و تصمیم گیری داره!!! شما انقدر بخوای تبصره بزنی خودش نشون میده پس زن همیشه حق نداره و شرایط دیگه هم مطرح هست...این خوب هست که شما نظرتون رو تغییر دادین!!

حالا ادعای ما این هست که پدر هم به دلایل مختلف باید در این تصمیم دخیل باشه...

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (11-06-2012),sonixax (11-06-2012)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

shirin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      20,328
      رنک
      89
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,097
      Mentioned
      6 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من انگلیسیم خوب نیست آنچنان. فکر کردم منظورش حاملگی خارج رحمی هست. چون یکی از دلایلی که مجوز فوری میدن به مادر برای سقط جنین حتی در ماههای اخر زمانی هست که جنین خارج از رحم بزرگ شده باشه. من نظرم عوض نشده. قبلا هم گفتم ما داشتیم یا حداقل من داشتم در مورد سقط جنین در هفته های ابتدایی نهایتا ماه دوم و سوم حرف میزدم. چند تا جمله های قبلیم هم که اینو نشون میده رو هم تو صفحه قبل نقل قول کردم. منظورم از حق مادر برای سقط جنین در ماههای اول بود. اگه دقت کرده بودی متوجه میشدی.

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از shirin گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-06-2012),sonixax (11-06-2012),viviyan (11-06-2012)

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من انگلیسیم خوب نیست آنچنان. فکر کردم منظورش حاملگی خارج رحمی هست. چون یکی از دلایلی که مجوز فوری میدن به مادر برای سقط جنین حتی در ماههای اخر زمانی هست که جنین خارج از رحم بزرگ شده باشه. من نظرم عوض نشده. قبلا هم گفتم ما داشتیم یا حداقل من داشتم در مورد سقط جنین در هفته های ابتدایی نهایتا ماه دوم و سوم حرف میزدم. چند تا جمله های قبلیم هم که اینو نشون میده رو هم تو صفحه قبل نقل قول کردم. منظورم از حق مادر برای سقط جنین در ماههای اول بود. اگه دقت کرده بودی متوجه میشدی.
      شیرین جان به حاملگی خارج از رحم میگن: Ectopic pregnancy - WiKi

خب به این شکل منم تقریبا باهات موافقم...اما تو یه همچین قضیه ای نمیشه و نباید فقط یه طرف رو در نظر گرفت!!

8. 4 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (11-06-2012),shirin (11-06-2012),sonixax (11-06-2012),viviyan (11-06-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ماشاالسپاگیتی چه قدر تند تند میروید جلو ! یک چرتی زدم سه صفحه رفت جلو !!!
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

10. 3 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-06-2012),Russell (11-06-2012),viviyan (11-06-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      چپ دستها هم به طور بیولوژیکی با راست دستها مغزشون متفاوت هست آیا این یعنی اینکه باید به راست دستها امتیاز اضافی داد؟ تفاوت بیولوژیکی مغز به معنی تفاوت در توانایی نیست. اگه عمرا اینو بفهمی.
      ما اینجا در مورد موارد تک و توکی حرف نمیزنیم . خوب ما مردانی هم داریم که رحم دارند و باردار شده اند ! خوب معلومه که آنها جزو آمار ما نیستند .
      اینکه زنان در رانندگی و یا ریاضیات مهارت کمتری نسبت به مردان دارد ربطی به صدها سال مردسالاری و ... ندارد .
      خیلی روشن است تمام زنانی که در ۱۰ سال گذشته ریاضی دان شده اند و یا گواهی رانندگی دریافت کرده اند آن هم در کشور های آزاد هیچ بویی از مردسالاری و جامعه ی طبقه بندی شده و ... نبرده اند و تمام اینها باز میگردد به همان تفاوتهای مغزی .

Driving Statistics with Gender Comparison at Gordaens Blog

For young males, driver fatalities rose by 1 percent [from 1994 to 2004], compared with a 15-percent increase for young females

از آنجایی که پیشتر فرموده بودید انگلیسیتان خیلی خوب نیست :

حد فاصل سالهای ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ تنها ۱% به شمار کشته شدگان در میان مردان جوان اضافه شده و این در حالیست که در همان بازه زمانی ۱۵% به شمار خانمهای جوان راننده که در تصادفات کشته شده اند اضافه شده .

پس این توانایی های مغزی خیلی واضح هستش و شما نمیتونید بگید نه خیر توانایی مغزی زنان و مردان با هم برابره ! برای مثال ثابت شده که زنان در یادگیری زبانهای جدید توانایی بیسار بسیار بیشتری نسبت به مردان دارند و درست همین توانایی رو میتونید ببینید با حضورشون در رشته های زبان خارجی و یا مترجمی .

در ضمن مردان هم برن مثل زنان باردار بشن تا بهشون امتیاز سقط جنین داده بشه ولی حق ندارن در مورد بدن زنان بهشون بگن چیکار کنن یا نه. اگه مردان هم فرضا دم داشتن و یه کاری بود که فقط با دم انجام میشد من عمرا نمیگفتم باید اینکارو به زنان هم بدن چون دم نداره دلیل نمیشه تبعیض قائل بشن.
      نشانتان دادم که تفاوتهای مغزی بسیار فراتر از آنچیزیست که شما فکر میکنید .

و در اخر منم گفتم تا ماه چهارم آزاد هست و دولت از کسی که میخواد سقط جنین کنه حمایت میکنه ولی از ماه چهارم باید مجوز بگیرن برای سقط جنین. و سقط جنین از ماه چهارم به بعد آزاد نیست و برای سقط باید مجوز داشته باشند.
      شما از ابتدا سخنی از ماه ۴ و ... نزدید . فرمودید که زن باید همواره حق سقط جنین داشته باشد . و ما هم داریم در مورد جنین صحبت میکنیم ، یعنی چیزی که قابل تشخیصه که کودک انسان هست .

و این به معنی اینکه جرم هست هم نیست. شما برو یه قانونی رو بیار که توش نوشته باشه تو قوانین سوئد جرم یه زن که جنین 5 ماهشو سقط کرده چیه و میزان مجازاتش چقدر هست. حبس ابد جریمه مالی، سه چهار سال جبس و...
      من برایتان قوانین را آوردم و نشان دادم که سقط جنین بعد از ۱۸ هفتگی بدون اجازه اداره بهداشت جرم است . جرم بدون مجازات هم که نداریم - داریم ؟ آنارشی هم که نشانتان داد در انگلیس برای خانم ۸ سال زندان بریده اند .

تا اینجا متاسفانه در سه مورد شما اطلاعات درستی نداشتید :

۱ - اطلاعات درستی در مورد روشهای پیشگیری نداشتید .
      ۲ - تصورتان در مورد قوانین سقط جنین در کشورهای آزاد دنیا اشتباه است .
      ۳ - فرق بین رویان و جنین رو نمیدونستید .

و اما دونه دونه توضیح میدم :

۱ - همانطور که پیشتر هم گفتم بارداری ناخواسته نداریم - خانمی که بچه نمیخواهد باید قبل از رابطه این مساله را اعلام کند و طبیعتن هم خودش از روشهای پیشگیری استفاده میکند و هم مرد را هنگام رابطه مجبور به استفاده از وسایلی مانند کاندوم میکند (البته اخیرن قرص ضدبارداری برای مردان هم درست شده که فکر نمیکنم خیلی جواب بده) . در جامعه ای هم که ما داریم در باره اش سخن میگوییم مرد نمیتواند به زور زن را مجبور به سکس کند (تجاوز محسوب میشود - یعنی عدم تمکین و از این مزخرفات نداریم) پس خانمی که در اون شرایط باردار بشه به هیچ عنوان بارداریش ناخواسته نبوده و اگر ادعای بارداری ناخواسته بکنه روشن است که دارد دروغ میگوید .

۲ - همان طوری که نشونتون دادم سقط جنین در تمام دنیا یک مساله ای نیست که یکطرفه حقش رو به زن بدهند . تنها در سوئد سختگیری کمتری وجود دارد که طبق قوانین همانجا هم بعد از ۱۸ هفتگی سقط جنین بدون مجوز جرم است . سوای اینکه ما داریم در مورد زندگی یک موجود دیگه حرف میزنیم باید به آسیبهای روانی که به مرد میرسه هم توجه داشت آسیبهایی که در موارد بسیاری خود زن هم گرفتارشون میشه :

"Incidence of Violence & Disruption Against Abortion Providers in the U.S. & Canada" (PDF). National Abortion Federation. 2009. http://www.prochoice.org/pubs_resear...ence_stats.pdf. Retrieved February 9, 2010

پس روشنه که برای سلامت جامعه هم که شده حق سقط جنین یکطرفه به زن دادن غیر منطقی و غیر اخلاقی هستش .

۳ - در این مورد بنده بیشتر از چیز یکه آنارشی گفت ندارم که بگم چون پزشک نیستم و تخصصی هم ندارم .

در عین حال یک چیزی رو هم بنده اضافه کنم . طبیعی هست که وقتی خانمی باردار میشه در یکی دو هفته نخست اول خودشه که میفهمه . پس اگر میخواد سقطی هم انجام بده مشروط بر این میشه که به مرد نگفته باشه که بارداره . یعنی وقتی بگه دیگه بحث از بدن خودشه و نمیخواد و ... خارج میشه . اون موقع ما داریم در مورد سلامت روان شخص دوم هم صحبت میکنیم .

بنده خودم شخصی رو میشناسم که خانمش بعد از اینکه بهش گفت بارداره سقط جنین کرد و طرف دچار افسرگی شدید شده بود . پس این گفته که بدن خودشه بعد از اعلام کردن بارداری یک حرف بیربط و مهملی هستش .

در تمام صحبت بنده هم با شما همواره سخن بر سر توافق بوده . یعنی فرض بر این گرفته شده که مرد میدونه خانم بارداره . اگر هم که زن قبل از رابطه گفته باشه بچه نمیخواد که خوب طبیعی هست که مرد دیگه هیچ حقی نداره چون زن این مساله رو اعلام کرده بوده و عکس همین موضوع هم صادقه .

پس بنده دیگه در این باره بحثی با شما ندارم چون وارد یک دور تکرار شده و منتظر شنیدن استدلالی به غیر از "بدن خودشه" یا "بارداری ناخواسته" اون هم در سال ۲۰۱۲ هستم
      Anarchy این را پسندید.
      دکتر ساسی

12. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-06-2012),Russell (11-06-2012)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

shirin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      20,328
      رنک
      89
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,097
      Mentioned
      6 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      جنین و رویان یکی هستن. در واقه از وقتی که تخمک و اسپرم لقاح داده میشن جنین شکل میگیره. در مورد قوانین تو بقیه کشورها هم از شما اطلاعاتم بیشتر بود. در بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا و ... سقط جنین حق مسلم زن هست و هیچ هم از پدر اجازه نمیگیرن برای اینکار. برید بیشتر بخونید تا متوجه بشید. (در مورد زمانش هم از همون اول من داشتم میگفتم سقط جنین در هفته های اول پس این ایراد شما بوده که حرف منو به کل دوران حاملگی تعمیم دادید در حالیکه بارها تاکید کردم منظور سقط در ماههای ابتدایی هست نه وقتی رشد جنین کامل شد) در مورد روشهای پیشگیری هم اطلاعات من درسته، گفتم هیچکدوم صددرصد تضمین نمیکنه که حاملگی رخ نده. و همشون هم درصد خطا دارن که دقیقا همینطور هست. دیگه هم حوصله بحث کردن باهاتون رو ندارم.

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از shirin گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (11-06-2012),viviyan (11-06-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بنظر میرسه آنارشی جان آب در هاون کوبیده بودی بجای توضیح اینکه:
      "جنین" چیست!
      جنین کامل چیست!
      فرق رویان و جنین چیست!
      تا بحال یک اتفاقی افتاده بود

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

16. 2 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-06-2012),sonixax (11-06-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      جنین و رویان یکی هستن. در واقه از وقتی که تخمک و اسپرم لقاح داده میشن جنین شکل میگیره.
      خوب پزشکها این رو نمیگند شیرین جان !!!

در مورد قوانین تو بقیه کشورها هم از شما اطلاعاتم بیشتر بود. در بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا و ... سقط جنین حق مسلم زن هست و هیچ هم از پدر اجازه نمیگیرن برای اینکار.
      خوب ما هم با سند و مدرک نشونتون دادیم اینطوری نیست ! چرا روی یک حرف اشتباه پافشاری میکنید ؟

نه وقتی رشد جنین کامل شد) در مورد روشهای پیشگیری هم اطلاعات من درسته، گفتم هیچکدوم صددرصد تضمین نمیکنه که حاملگی رخ نده. و همشون هم درصد خطا دارن که دقیقا همینطور هست.
      این رو هم بهتون نشون دادم که اینطور نیست - استفاده از کاندوم به تنهایی در شرایطی که کاندوم پاره نشه خودش ۱۰۰% جلوی بارداری رو میگیره . در صورتی هم که چنان اتفاقی بیوفته یک چیزی داریم به اسم "پیشگیری اورژانسی" که خانم ۷۲ ساعت وقت داره جلوی بارداری رو بگیره . تازه در کنار این ما روشهای پیشگیری درست و حسابی هم برای خود خانم داریم که شانس رو به ۰ میرسونه (این برای بار هزارم) . پس همان طور که قبلن هم گفتم این ادعای شما درست نیست و ناشی از اطلاعات اشتباهتونه که بنا به اعتراف خودتون پایه های اصلی اش را شنیده ها و تجربیات اطرافیانتون تشکیل داده که همون موقع هم گفتم اطرافیان شما که مثال زدید روشهای درست پیشگیری رو نمیدونستند و یحتمل فقط از قرص استفاده میکردند که خودتون هم تایید کردید .

این بحث بارداری ناخواسته و بدن خودشه و قوانین کشور ها از نظر بنده بسته شده هستش و شما به جز مخالفت تا اینجا هیچ چیز دیگری نداشته اید و اطلاعاتتون هم در مورد قوانین کشورها حتا همون سوئد اشتباه بوده که این مساله رو نشان هم دادیم . مطالب و لینکهاش هم موجوده .

پ.ن : با توجه به خانم بودنتان یحتمل استعداد شگرفی در یادگیری زبانهای جدید دارید ، بهتر نیست در صورت امکان برای یادگیری زبان دوم اقدامی جدی بکنید ؟
      دکتر ساسی

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-06-2012),Russell (11-06-2012)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

shirin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      20,328
      رنک
      89
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,097
      Mentioned
      6 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      جنین و رویال یعنی به نظر شما فرق میکنن؟ به جنین تا هفته هشتم رشد میگن رویان. ولی کسی که تو ماه اول سقط جنین میکنه رو که بهش نمیگن سقط رویال کرده. میگن سقط جنین کرده. این اشتباه گرفتنهای شما خیلی مسخره هست.

20. یک کاربر برای این پست سودمند از shirin گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (11-06-2012)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. اسرائیل ستیزی و یهود ستیزی
      از سوی Theodor Herzl در تالار سیاست و اقتصاد
      پاسخ: 182
      واپسین پیک: 04-16-2013, 04:10 PM
    2. دین ستیزی یا نقد دین؟
      از سوی Kaveh در تالار هماندیشی
      پاسخ: 8
      واپسین پیک: 09-18-2012, 06:29 PM
    3. ایران ستیزی
      از سوی Kaveh در تالار تاریخ، فرهنگ، همبود
      پاسخ: 8