Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
کافه دومگو - برگ 76
  • Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 76 از 176 نخستیننخستین ... 26575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495126 ... واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 751 به 760 از 1754

جُستار: کافه دومگو

سخنور یکم
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      تهی

ریلکس

viviyan آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2011
      جُستارها
      22
      امتیازها
      33,211
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,400
      از ایشان 2,245 بار در 716 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ایول مهربد. خیلی عالی شد به راسل هم گفتی. به نظر اصلا انتظارشو نداشت. باحال بود.

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از viviyan گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (11-04-2012),Russell (11-04-2012),sonixax (11-04-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mamad1 نمایش پست ها
      من عادت دارم وقتی سطح بحث انقدر سبک میشه و کار به جایی میرسه که طرف مقابل برای خالی نبودن عریضه و لج و لج بازی دیگه فقط یک چیزی می پرونه
      بحثو رو به اتمام می برم
      جمله بالا دقیقا از همین مدل بحثها هست که مشخصه فقط پرتابش کردید تو نقل قول ها
      در پاسخ مهربد منبع و توضیح هم از دستندرکاران موسیقی سنتی ایران آوردم که طبق گفته خود آنها به زور چیزی حدود ۲۰ هزار نفر از جوانان را علاقمند کرده . پس فکر میکنم بحث در این باره بسته باشد و نیازی نباشد در باره ی این باور شخصی شما بیشتر توضیح بدهم .

فاصله از ایران باعث شده مقدار زیادی از حقایق ایران اگاه نباشید
      در ایران ملت برای خارج شدن از یکنواختی زندگی پول برای بلیط کنسرت نمیدن اون هم مثلا برای 1 ساعت یا 2 ساعت
      پولشون رو میدن فست فود یا جمع میکنن که بتونن هزینه بنزین یه مسافرت رو جور کنن

خیلی مسخره و بچگانه ست که بگیم مردم به خاطر خارج شدن از یکنواختی و سرگرمی میرن کنسرت اونم کنسرت سنتی .
      عیار 99 درصد استدلال های شما در همین حد هست

بله من هم به شرایط برابر برای مسابقه اعتقاد دارم بهش هم اشاره کردم
      اما نتیجه مسابقه رو فقط در این حد قبول دارم که طرفداران کدوم گروه بیشترن. نه ارزش کار
      شاید در جایی که شما زندگی میکنید اینچنین باشد ! در تهران اینچنین نبوده و نیست ! طی این مدتی هم که من از ایران بیرون بوده ام امکان ندارد سلایق مردم ۱۸۰ درجه بچرخد !
      البته در همان شهر شما هم بعید میدانیم اینچنین باشد و مینویسم پای لجاجت شما و پافشاری بر گفته های نادرستتون .

کدوم عقب تر ؟ بیارید ببینیم . خواب دیدید؟
      اون قشر خاص ایرانی کم هستن؟
      نیاز به اثبات داره
      جند کنسرت شجریان یا چند تا کنسرت موسیقی سنتی رفتید یا از سلیقه چند ایرانی خبر دارید که اینطور قاطعانه میگید فقط فسیل ها و پیرو پاتال ها این مدل موسیقی رو دوس دارن؟
      و ....

این هم نظر شماست اما خالی از حقیقت مثل باقی استدلال هاتون .. من شک ندارم شما از موسیقی ایرانی هیچ نمیدونید و در حقیقت فکر میکنید که میدونید
      تا اینجا که این شما بودید نشان داده اید برخلاف ادعایتان چیزی نمیدانید و یک سری فرضیات غلط رو سعی در پاچه کردن به مخاطب دارید فقط و فقط به خاطر لجاجت و شاید هم کم نیاوردن . برایتان هم مهم نیست که چه میگویید . حتا یک استدلال یا تعریف تا اینجای کار از شما ندیده ایم فقط گفته هایی مانند اینکه موسیقی سنتی ایرانی دست کمی از موسیقی غرب ندارد و ... و اگر ما بگوییم چرا چیزی در چنته ندارید .

مگر من وقتی داشتم اون استدلال رو میاوردم اسم خاص از موسیقی بی کلام و کلاسیک اوردم؟ که این اتهام رو به من می بندید؟
      تصور گنگی از موسیقی بدون کلام سنتی ایرانی توی ذهنتون دارید . که البته برای خودتون قابل احترام . اما خالی از حقیقت هست
      آثار بدون کلام ایرانی با ساز ایرانی از کیهان کلهر آثار زیبایی هستند که که من پیشنهاد میکنم گوش کنید تا اون تصویر گنگ شیره کش خانه از ذهنتون خارج بشه
      و بدون غرض تر سخن بگید

کنسرت ها و بداهه نوازی های استاد کلهر در خارج از کشور رو ببینید
      اخرین کنسرت همایون شجریان که شاهنامه رو اجرا کرد در خارج از کشور دیدید؟
      و مخاطبان این کنسرتها چه کسانی بودند ؟ نگویید جوانان آنور آبی و یا خارجیها !! که خنده ام میگیرد .
      تصور گنگ بنده از موسیقی سنتی بسیار بیشتر به حقیقت نزدیک است تا تصور واضح شما از موسیقی سنتی ایرانی ! همین چند لینک گفته بنده را ثابت میکند :

خلاقیتی در عرصه موسیقی سنتی مشاهده نمی شود
      موسیقی سنتی: تکرار، تکرار و بازهم تکرار | مجله موسیقی ملودی
      با خانواده | موسیقی سنتی؛ تکرار، تکرار، تکرار
      دکتر حسن ریاحی: موسیقی سنتی در تکرار و تاریخ خود مانده است! | مجله موسیقی ملودی

اینجا این شمایید که باید خلاف اینها را ثابت کنید نه من ! که در اثبات درستی حرفتان تا به اینجا وا مانده اید و به جز اتهام و حمله شخصی کار دیگری نکرده اید .

از اساس حرف من رو متوجه نشدید
      جمله من انقدر ساده بود که نیاز به توضیح بیشتر نمی بینم
      سره نویسی که نمیکنم سخت باشه

کسی علیه موسیقی سنتی تبلیغ نمیکند منتهی
      عوامل حزب اللهی در بوشهر و کرمانشاه و... کنسرت های حسام الدین سراج و شهرام ناظری و .. رو لغو میکنن و در محل کنسرت رو زنجیر میکنن
      همونطور گه گفتم دوری از ایران باعث شده از حقایق ایران اگاه نباشید
      شما چه طور به خود اجازه میدهید این تعداد اندک خوانندگان که مساله دارند با حکومت را تعمیم بدهید به کل ؟ داخل بودن دلیل نمیشود که شما بیشتر از بنده خبر داشته باشید .انقدر این جمله را تکرار نکنید . بنده هم خیلی راحت میتوانم بگویم سانسور خبری و رسانه های داخلی باعث شده شما خبر نداشته باشید در ایران چه خبر است ! مثلن بنگرید به اینها :

موسیقی سنتی - کنسرت حسین علیزاده و مجید خلج در شیراز
      کنسرت موسیقی سنتی به نفع بیماران سرطانی در لار اجرا می شود

اینها بیخ گوشتان است و مدعی هستید کنسرت سنتی در ایران نیست و سانسور میشود و ... چند تای دیگر میخواهید برایتان بیاورم ؟

کی؟ چه سالی ؟ گدوم شهر ؟
      این حرف های که شما میزنید الان خالی از حقیقت هست
      نمیدونم چرا فلان گروه (ارکستر سنتی) که اعضاشو من از نزدیک میشناسم 1 ساله میدوئن و مجوز نمیگیرن
      شما که مجوز بگیر هستی راهشو به ما هم نشون بده
      بروید علت را در خود آن گروه جویا بشوید . نخستین گام در گرفتن مجوز برای اجرای کنسرت گرفتن مجوز برای انتشار خود موسیقیست . نهایتن میتوانند در سالنهای اجرای فرهنگسراها بدون مجوزهای دولتی و سازمانی و فقط با اجازه مسئول فرهنگسرا اجرا کنند .

شما درست متوجه نشدید
      شما گفتید طرفداران موسیقی ایرانی 4 تا پیر و پاتال +دو سه تا دگم شد هستن که من گفتم ثابت کنید حرفتونو که نکردید
      و در مقابل گفتم طرفداران موسیقی سنتی زیاد هستند و علاوه بر افراد مسن جوانان بسیار زیادی هم طرفدار این موسیقی هستنید که شما فرمودید اون جوانان سبز های جوگیر هستند که من گفتم این حرف نگاه میدانی و تحلیل سیاسی شماست که حقیقت نداره
      این کجاش چرخش چند صد درجه ای هست؟
      کجا من خلاف این حرفم حرف زدم؟

من خابم نمیومده شما حواستون جمع نیست
      از روی عصبانیت و غرض که بحث کنید نتیجش میشه بی دقتی
      بنده هم در این پست و هم در پاسخ به مهربد لینکها و نقل قولی را از دستندرکاران موسیقی سنتی گذاشته ام که از گرایش بسیار کم جوانان به موسیقی سنتی خبر میدهد ! اگر سندی دارید که ادعای بنده را رد میکند رو کنید . منتظریم .

این جدید ترین حرف شما هست
      بحث های من و شما همه موجود هست بفرمایید یک سخن از من بیارید که این جمله بالای شما رو تایید کنه
      منتهی اگر نتونستید دیگه خاموش بشید لطفا
      یادم رفته بود ! بنده بودم که موسیقی ایران رو همرده ی موسیقی های درجه یک جهان قرار دادم

شما نمیتونید این حرف رو اثبات کنید
      مثلا چند صد هزار خارجی رو دیدید که از شنیدن موسیقی سنتی بالا اوردن که فرضیه تون تبدیل شده به نتیجه؟
      شک ندارم بیش از 10 نفر ندیدید اونم در حالت خوش بینانه
      شما چند تا دیدید ؟ من دارم بینشون زندگی میکنم و این حرف شما فقط یک ادعای پوچ هستش و خنده دار است که مدعی بشید من همش ۱۰ نفر این طوری دیدم !

بچه گانه ترین نتیجه ای هم که میشه از این مشاهدات شما بر فرض وقوع گرفت همین نتیجه ای هست که شما گرفتید
      مگر موسیقی غرب عالی نیست در همه موضوع ها ؟ خب منم 10 نفرو دیدم که بالا اوردن با شنیدن صدای مایکل جکسون یا شنیدن یکی از بهترین موزیک های کلایدر من(واقعا راست میگم) و چه و چه . اما این نتیجه بچگانه رو نگرفتم که شما گرفتید
      و انقدر افراطی نظر ندادم که شما دادید
      مشکل شما اینه که فکر میکنید من دارم در مورد موسیقی غرب حرف میزنم ! یا فکر میکنید همه دنیا غرب است یا در همین حد اطلاع دارید . من دارم در مورد آثار درجه یک موسیقی جهان حرف میزنم که موسیقی غرب هم جزوش است . مثلن موسیقی تبت یکی از آرامشبخش ترین موسیقیهایی است که بنده شنیده ام غربی هم نیست !!! و خیلی هم از موسیقی ایران جلوتره و همه میشناسند . نفرمایید که شرایطمان با آنها هم برابر نیست که خیلی هم بیشتر از آنها داریم .

جمله قرمز رو صد بار گفتید ما هم صد بار گفتیم نظر ما غیر از این نیست و چیزی ناقض این نکفتیم
      شاید با ارواح حرف میزنید .
      نیازی نمی بینم از سوابق خودم بگم ولی مظمئن باشید که اینطور نیست
      نظرات شما شبیه نظرات حزب اللهی های همیهن هست
      خیلی خوب پس اگر نظر شما مخالف این مساله نیست چرا باز در موردش توضیح میدهید ؟ نیازی نیست به بند بند سخنان بنده پاسخ دهید وقتی مخالفتی با آنها ندارید .

واقعا منظور از این جمله رو نفهمیدم لطفا واضح تر بفرمایید
      بیخیال

بنده تا قبل از این پست حکمی در مورد شما صادر نکردم نه در مورد شناختتون و نه در مورد مکانتون
      همونطور که می بینیم از ابتدای بحث ها این شما هستنید که بدون شناخت از من مدام حکم صادر میکنید انقدر هم قاطعانه صادر میکنید من شک میکنم میگم این بابا
      پیش خودش در مورد من چی فکر میکنه که اینطور حکم صادر میکنه

اول یک سوزن به خودتون بزنید بعد یک جوالدوز به دیگران
      نتیجه گیری های شما به خاطر دید محدودتون نمیتونه کلی باشه
      شما فقط میتونید در مورد شعاع دید خودتون نظر بدید در این مورد نه یک نتیجه کلی
      من هم که استدلال های ابکی شما رو به سادگی زیر سوال می برم شما هم که دفاعی ندارید که بکنید
      شما در مورد همین استدلال های آبکی بنده تا کنون حتا یک استدلال هم نداشته اید و مدام مخالفت کرده اید بدون اینکه سخنتان را مستند کنید .
      دید بنده محدوده ! ولی دید شما از بالای افقهای هنر دنیاست و میدانید که جوانان بسیاری موسیقی سنتی دوست دارند در صورتی که منابع و افراد آگاه اینچنین نمیگویند کما اینکه لینکهایش را هم گذاشتم . و جالبه که خود اساتید موسیقی سنتی این سبک رو در حال مرگ میدونند و شما در حال شکوفایی و جوان پسندی و بالاتر از آن ، آن را مورد پسند دنیا میدانید خسته نباشید

مفهوم رکن رو میدونید؟
      بداهی خوانی چه طور؟
      یا انحصاری.....
      اون لینک رو برای اطلاعات بیشتر دادم
      بنده هم گفتم مفتش گران است . حالا هی باز بگویید .

بله کردید
      دوستان من رو به دگم بودن متهم کردید از روی معده
      بدون اینکه بشناسیدشون
      من به دوستان شما کاری نداشتم ، گفتم کسانی که میگویند موسیقی سنتی برتر و بهتر است مشتی فسیل و افراد دگم هستند . شما اگر در میان دوستان خود چنین افرادی میشناسید مشکل من نیست . اگر هم نمیشناسید که دیگر دوستان شما نیستند !

به افرادی که پای منبر حدادیان هم میشینن اتهام جیره خواری زدید که واقعا از روی معده هست
      من کسیو میشناسم که صدای حدادیان رو دوس داره جیره خور هم نیست
      حالا من دیدگاهشو قبول ندارم سلیقشو هم دوس ندارم بهش انتقاد هم شاید بکنم که اینها رو گوش نده دکان باز کردند
      اما چرتو پرت و خضعبل نمیگم و کسیو از روی معده متهم نمیکنم
      و به سلیقه دیگران هم هیچ احترامی نمیگذارید که هیچ بی احترامی هم میکنید
      ولی بنده خیلی راحت میگویم که جیره خور هستند و اون کسی هم که شما میشناسید یحتمل از شما قایم میکند گرامی . نوحه آن هم از نوع حدادیانش از پیش مشخص است چه کسی پایش مینشیند . از آنجایی که بنده بسیار و شاید بیشتر از تک تک کاربران این انجمن در میان این افراد بوده ام نتیجتن در این موارد شناخت بسیار دقیق و خوبی هم دارم . شما میگویید نداری ؟ میرود در میان همان اتهام ها و حمله های شخصیتان از ابتدای بحث تا کنون .

به من دروغ نبندید از جانب خودتون
      تو روز روشن و توی چشمای شما دارم نگاه میکنم و میگم من همچین ادعایی ندارم بعد شما به حرفتون اصرار میکنید؟
      این چه مدلشه دیگه؟؟!!!
      خوب پس شما اینطور نمیگویید ؟ بفرمایید استدلال کنید بر اساس چه منطق و سند و مدرکی میفرمایید موسیقی ایرانی (به خصوص نوع سنتیش) دست کمی از موسیقی باقی دنیا ندارد و همرده ی آنهاست ؟

انچه من نسبت دادید خلاف واقع بود و رد میکنم
      موسیقی ایرانی هیچ کمبودی نسبت به موسیقی غرب نداره
      و گاهی جلو هم میزنه
      این رو به خاطر سلیقه خودم نمیگم
      چه بسی سلیقه من داریوش نیست اما اثارشو اصلا ضعیف نمیدونم
      الان روشن شد؟
      همین طوری یلخی حرف بزنید که نمیشود ! بفرمایی توضیح بدهید چه طور میشود که موسیقی مثلن همان شجریان بهتر و برتر از موسیقی به قول خودتان غربی میشود !

شما هنوز نمیتونید ثابت کنید اثار ایرانی احترام و ارزش هنری جمع نکردند اون هم در شرایط نا برابر
      فقط این یک مورد رو ثابت کنید من خاموش میشم
      فقط استدلال های ابکی سابق رو که همه رو رد کردم مجددا تکرار نکنید
      انقدر از این شرایط برابر و نابرابر حرف نزنید !
      عزیزم شما که به استدلال های بنده میگویید آبکی بفرمایید حداقل در یک مورد از تمام ادعاهایتان یک استدلالی هم بکنید و بگویید چرا ! همین طوری مانند یک نوار از پیش ضبط شده هی یک سخن را تکرار کنید یک برچسب میچسبانیم روی سخنانتان رویش هم مینویسیم سخنرانی های ممد۱ میگذاریم در قفسه !!!!
      سخن ما روشن است موسیقی ایرانی مورد پسند باقی دنیا نیست و ناشناخته بودنش آن هم در سال ۲۰۱۲ خود شاهدیست بر مدعای ما . شما میفرمایید هست ! بفرمایید ثابت کنید .

اشعار موسیقی ایرانی همه از سخنان سعدی حافظ و مولانا و شعرای خوب ایرانی هستند و از نظر مفهوم و پر باری هیچ سخن دیگر نمیتونه باهاشون برابری کنه
      نظر گوته در مورد حافظ رو که میدونید؟ و همینطور نیچه و بسیاری از بزرگان ادبی
      با این سخنان کودکانه میخواید موسیقی ایرانی رو بد جلوه بدید؟
      مگر بنده دارم در مورد حافظ و سعدی و خیام و فردوسی و ادبیات غنی ایرانی با شما بحث میکنم ؟ بنده دارم در مورد موسیقی ایران به خصوص موسیقی معاصر ایران با شما بحث میکنم .
      اصولن گودرز چه ربطی به شقایق دارد ؟ مزخرفات یاس چه ربطی به اشعار حافظ و سعدی داره ؟
      بعد مگر من جایی گفتم که شاعرهای ایرانی جملگی مزخرفند ؟ اینجا شمایید که آمده اید حافظ را در کنار حسین تهی و یاس و سایر این جک و جانور های بی هنر قرار داده اید ! بفرمایید ثابت کنید که شعرشان به همان اندازه حافظ و سعدی زیباست و ارزش دارد . بنده که مطلقن چنین ادعا و قیاسی نکرده ام و به خود اجازه نمیدهم بکنم .

دلیل این کار من سلیقه من نبود
      یعنی چون خودم موسیقی ایرانی رو دوس دارم این حرف رو نزدم
      خوب چه بود ؟ برای بار چندم از شما میخواهم بفرمایید توضیح دهید ما هم روشن شویم .

تبلیغ علیه ایران واقعیت محض هست
      تصویری که غرب از ایران به مردمش میده یه ترروریست خانه ست تا یک کشور با قدمت چند هزار ساله
      باز هم مهمل است ! این تصویر تنها پس از جمهوری اسلامی پیدا شده . یعنی تا قبل از آن اتفاقن خیلی هم آدم حسابی ما را معرفی میکردند . بفرمایید در آن زمان که موسیقی سنتی ایرانی هم در اوج بود چرا باز هم موسیقی ایرانی را کسی تحویل نمیگرفت ؟ تازه آثار آن زمان از عارف و بنان و مرجان و ... بگیر تا هایده و گوگوش و ... تا کمتر شناخته شده ها مثل نِلی هزاران بار زیباتر از موسیقی امروز ایران بودند . هی مدام که آدم یک ادعای پوچ را تکرار نمیکند که ! اگر برای این ادعایتان استدلالی دارید رو کنید نه اینکه هی تکرارش کنید .

موسیقی که مورد علاقه بنده هست موسیقی بسیار زیبایی هست
      بنا نیست من مثل شما موسیقی های چرت و پرت دیوار خراب کن رو گوش کنم که
      باید حتما بگم موسیقی
      تا همین چند پست پیش که سلیقه بنده بود ! البته آنجا شما اصلن نفهمیده بودید منظور بنده از موسیقی دیوار خراب کن چه بوده . شما هم چرت و پرت گوش ندهید بروید همان معین گوش کنید مجبورتان که نکرده اند . من هم به آنچه علاقه دارم گوش میدهم . فکر میکنم پیشنهاد دیپلماتیکی باشد .

ایا برای طرفداران متال هم دیوار خراب کن و گوش خراش هست یا لذت بخش ؟
      مطمئنن لذت بخش است ولی یک فرق بسیار بزرگ دارند و آن اینکه آنها سعی ندارند پاچه کسی کنند که این موسیقی زیباترین است مگر اینکه از همان دسته افراد دگم و فسیل باشند .

واقعا خسته شدم ازاین همه حرف خلاف واقعی که به من بستید
      من هیچوقت گیر سلیقه نیستم
      من موسیقی ایرانی رو دوس دارم
      اما به این دلیل در مقابل موسیقی غرب قرارش ندادم
      خوب بفرمایید چرا همرده هستند !

برای شما مثال اوردم از اثار ایرانی و غربی که برتری ها رو بگید که چیزی جواب ندادید در عوض من رو متهم کردید که با سلیقه تصمیم میکیرم
      انصافن خودتان هم فهمیدید اینجا چه نوشتید ؟ برای من مثال آوردید از آثار ایرانی و غربی که من برتری ها رو بگم ؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

لطفا اگر خواسید در پست بعدی به من جواب بدید این موضوع رو بیخیال بشید

بنده بر اساس سلیقه خودم نتیجه گیری نمیکنم
      پس برای بار آخر ، لطف کرده فارق از سلیقه خودتان که در جای خودش محترم است توضیح دهید چرا و چگونه و با استناد به چه استانداردهایی موسیقی ایرانی چه سنتی اش چه مدرنش همرده و یا برتر از موسیقی های برتر جهان (به قول شما غربی) قرار میگیرد ؟ و ما رو هم روشن بفرمایید و از این ظلمات در بیارید
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

4. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

mamad1 (11-04-2012)

سخنور یکم
      Level completed: 39%, Points required for next Level: 610
      دستاوردها:
      مرد تنهای شب

ریلکس

mamad1 آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2012
      جُستارها
      12
      امتیازها
      21,740
      رنک
      92
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,725
      از ایشان 3,184 بار در 911 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      ممد جان شاید بد نباشد اندکی درباره آهنگ ایرانی روشنگری کنی؟ چون من هم چیز چندانی نمیدانم، تنها چیزهایی اندک درباره دستگاه و .. اینها میدانم.
      مهربد جان در باب موسیقی سنتی ایرانی با مطالعه ای که از ویکی پدیا داشتم به نظرم یک دید کاملی رو تقریبا ارائه داده
      که بهترین منبع هست
      اون رو میزارم
      هم در باب ردیف و هم دستگاه ها توضیح داده

موسیقی سنتی ایرانی - ویکی‌پدیا

در باب هارمونی در موسیقی ایرانی هم کتاب "هارمونی در موسیقی ایرانی : نوشته علی قمصری رو به شما معرفی میکنم

این کتاب رو من دارم همین الان روی میز کارمه منتهی هر چی دنبال دانلودش گشتم پیدا نکردم

خود علی قمصری در باب این کتاب میگه:

از گذشته تا به امروز در مورد ماهیتِ ملودی در موسیقی ایرانی، سخن­های فراوان گفته و شنیده شده اما صحبت از هارمونی غالبا پرابهام، گنگ و ناكافی بوده است.

آن­چه امروزه به عنوان علمِ هارمونی در ایران موجود است، بیشتر روایاتی از هارمونیِ غربی را شامل می­شود كه توسط اشخاص مختلف در نیم­سده­ی اخیر نوشته شده است.

البته موسیقی­دانانی بوده­اند كه با برخورداری از علم آهنگسازیِ غربی، نظریه­ هایی درمورد هارمونیِ ایرانی داشته­ اند، اما به دلیل عدم آشناییِ آنها با عمق موسیقی ایرانی، این نظریه­ ها فروغی نداشته ­اند.

این موضوع من را بر آن داشت تا دست به نگارش كتابی در مورد هارمونیِ ایرانی بزنم؛ مجموعه­ای كه قصد دارد با نگاهی نو به اندوخته­ های موسیقی ایرانی، مبانی نظری آن را نظام­مند و قاعده­ پذیر كند و علاوه بر شفاف كردن متدها، بستر چندصدایی و ملودیك موسیقی ایرانی را وسیع­تر كند.

كتاب "هارمونیِ موسیقیِ ایرانی" برای من نه ادعایی بزرگ، كه یك دغدغه­ هنری است.

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از mamad1 گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (11-04-2012),Russell (11-04-2012),sonixax (11-04-2012)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      مرد تنهای شب

ریلکس

mamad1 آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2012
      جُستارها
      12
      امتیازها
      21,740
      رنک
      92
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,725
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

البوم تنها نخواهم ماند یکی از اثار بسیار زیبا و روح نواز والبته هارمونیک کیهان کلهر

انتظار یک موزیک شاد رو نداشته باشید البته اما موزیکی هست که فراز و نشیب بسیار داره و هیچوقت باعث خستگی نمیشه

حتما گوش کنید

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از mamad1 گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (11-04-2012),sonixax (11-04-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      البوم تنها نخواهم ماند یکی از اثار بسیار زیبا و روح نواز والبته هارمونیک کیهان کلهر

جناب مهربد 50 مگ هست دانلود کنید 1 ساعت هم وقتتون رو میگیره بعد نظرتون رو بگید

انتظار یک موزیک شاد رو نداشته باشید البته اما موزیکی هست که فراز و نشیب بسیار داره و هیچوقت باعث خستگی نمیشه
      اگر این آلبوم تجاری هست لطفن لینکش رو پ.خ کنید - خلاف قوانین است :

۰۲ - دزدی ادبی و نیز قرار دادن لینک به برنامه های تجاری کرک شده و قفل شکسته ، آلبوم ها و فیلم های تجاری ریپ شده ، کتابهای تجاری اسکن شده .
      دکتر ساسی

10. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (11-04-2012)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      مرد تنهای شب

ریلکس

mamad1 آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2012
      جُستارها
      12
      امتیازها
      21,740
      رنک
      92
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,725
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

یک اثر زیبا و هارمونیک دیگه از کیهان کلهر به یاد قربانیان حلبچه با عنوان silent city

12. یک کاربر برای این پست سودمند از mamad1 گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (11-04-2012)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      مرد تنهای شب

ریلکس

mamad1 آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2012
      جُستارها
      12
      امتیازها
      21,740
      رنک
      92
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,725
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      اگر این آلبوم تجاری هست لطفن لینکش رو پ.خ کنید - خلاف قوانین است :

حرف شما درست هست و این ماجرا رو درست میکنم و فقط اسم البوم ها رو میزارم

من خودم سی دیش رو خریدم و دانلود نکردم

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از mamad1 گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (11-04-2012),sonixax (11-04-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اینجا میشه خریدشون : فروشگاه اینترنتی آهنگ سرا

البته من نمیدونم جنس اصل هست یا کپی !
      دکتر ساسی

16. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

mamad1 (11-04-2012),Russell (11-04-2012)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      خبری از صاحب کافه نیست

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

18. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Ouroboros (11-05-2012),Russell (11-05-2012),sonixax (11-05-2012)

دفترچه نویس
      Overall activity: 99.9%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      آغازگر جُستار
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      از ایشان 10,931 بار در 3,331 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      اشعار موسیقی ایرانی همه از سخنان سعدی حافظ و مولانا و شعرای خوب ایرانی هستند و از نظر مفهوم و پر باری هیچ سخن دیگر نمیتونه باهاشون برابری کنه
      کوبنده‌ترین نقد به موسیقی سنتی اینست که شعر را فدای آواز می‌کند،
      و بخشیدن قالب آهنگین به شعر را ترجیح می‌دهد به رساندن معنا.

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      خبری از صاحب کافه نیست
      ماجرای شما را شنیدم چشمم ترسید،
      با خود گفتم تا کار بیخ پیدا نکرده یکشنبه‌ای را با «دوست عزیزی» سپری بکنم ...
      زنده باد زندگی!

20. 4 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

mamad1 (11-05-2012),Mehrbod (11-05-2012),Russell (11-05-2012),sonixax (11-05-2012)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •