• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 74 از 176 نخستیننخستین ... 24555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293124174 ... واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 731 به 740 از 1754

جُستار: کافه دومگو

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mamad1 نمایش پست ها
      نظر شما هم محترم
      اما برای تاثیر گذاری و رسوندن حرف به مخاطبت نه وزن مهمه و نه قافیه بندی ( هر چند که بی وزن و بی قافیه هم نیست اونطور که شما میگید. شاید انچه ما از معنی وزن و قافیه تا الان میدونستیم اشتباه بوده و شما تعریف جدیدی از این موضوع دارید)
      بنده تعریف جدید ندارم گرامی ! لازم به توضیح نیست که اینها رو در دوران راهنمایی یاد هر کسی که مدرسه رفته باشه دادند ! یعنی این بابا همون رو هم نرفته ؟
      یک مشت قافیه سر هم کردن که نشد شعر ! تازه همون قافیه ها رو هم درست سر هم نکرده :

می خوای بگی ما اومدیم از یه نسل وحشی ؟
      پس یه نگاهی بنداز به تخت جمشید
      وحشی - جمشید !!!!!!

معنی و مفهوم هم که حسابی داره اگر متوجه نمیشید متنو که من دست به کار شم
      عوام پسند بودن هم چیز بدی نیست
      هر چیزی که باعث شه حرف مثبتی به عوام منتقل شه و عوام هم خط بگیرن چیز خیلی خوبی هست
      هیچ معنی و مفهومی هم نداره - یک مشت ک.ش که در ظاهر داره به ایرانی ستیز بودن اعتراض میکنه ولی در عمل مزخرفی بیش نیست ! حتا شعور این آدم در حدیه که نمیدونه فیلم ۳۰۰ یک فیلم برای ابراز ضدیت با ایران و ایرانی نیست .
      حالا شما میگی معنی داره خوب برای شما داره - بنده آدمی دیدم که داستان حسنی نگو بلا بگو هم براش کلی معنی داشته ولی ربطی به حقیقت نداره .

و در نهایت
      مدام نگید ک. ش ک.ش ک.ش
      این کمکی نمیکنه به منطقی نشون دادن استدلال هاتون
      ک.ش را بای گفت که ک.ش است . بهتر است به جای پیشنهاد دادن و پند و اندرز کردن بنده در مورد ادعاهایتان استدلالی بکنید !

اولا قیاستون قیاس درستی نیست
      دوم دوس دارم
      بدونم از نظر هنری چهار وصل ویوالدی چه فرق ها و چه ارجحیتی مثلا با silent city(شهر خاموش) یا i will not stand alone(تنها نخواهم ماند) از کیوان کلهر داره
      پیشتر توضیح داده ام ، شما درک نمیکنید مشکل شماست نه بنده . بروید یک مقداری موسیقی بخوانید تا بفهمید . آدرس کتاب هم دادم .

چرا معین خواننده با اهنگساز و پیانیست کلایدر من؟
      حسین علیزاده تار نواز و اهنگساز . کیوان کلهر کمانچه نواز و اهنگساز و .... با کلایدر من پیانیست و اهنگساز
      حد اقل این قیاس معقول تر هست
      بنده شخص معین رو با شخص کلایدر من مقایسه نکردم . بلکه آهنگهاشون رو با هم مقایسه کردم . بخواهیم شخص را مقایسه کنیم که معین زیر صفر هم نیست جانم .
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

2. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

mamad1 (11-04-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      حرف من اینه طرفداران خاص موسیقی سنتی اگر چه کمتر هستند اما تعدادشون خیلی زیاده
      پس شوربختانه جمعیت پیر ایران زیاد است !

این رو به خاطر اینکه توی این مدل موسیقی به واسطه برادرم اطلاع دارم میگم
      من کنسرت های سنتی زیادی رفتم و استقبال پیر و جوون و همه قشر ادمو دیدم
      ساده بگویم کنسرتی که در ایران رفته اید ملاک نیست . در ایران حتا مراسم عزاداری هم همه میروند فقط برای اینکه یک جایی رفته باشند و از یکنواختی زندگیشان فاصله بگیرند . به عبارت ساده تر از سر نبود هیچ سرگرمی دیگری مردم به کنسرتهای سنتی میروند .
      مهم زمانیست که همزمان یک کنسرت موسیقی سنتی با کنسرت مثلن ابی برگزار شود و از نظر فاصله و هزینه هم برابر باشند ، آن وقت باید دید چند نفر به کنسرت سنتی میروند .

یادمه برای تولد یکی از دوستان بلیط نایاب یکی از کنسرت های سنتی رو با سختی تهیه کردیم
      اتفاقا اون دوستم طرفدار موزیک پاپ بود
      بعد از کنسرت به وجد اومده بود
      بنده هم یادمه برای کسی که عاشق شجریان بود بلیط کنسرت شجریان رو تهیه کردم و وقتی برگشته بود گفت دیگه شجریان گوش نمیدم ! ای کاش میرفتم کنسرت گوگوش !!!

اینکه موسیقی های دو زاری یا حتی موسیقی های پاپ و خوانندگان معروف طرفداران بیشتری دارن برای من یک ذره هم ملاک ارزش گذاری نیست
      تا همین عقب تر که طرفدار زیاد و بیشتر برای ملاک بود که !!!!

که البته نظر من اینه که موسیقی های غربی از هیچ نظری گوچکترین ارجحیت و امتیازی نسبت به موسیقی ایرانی ندارند چه بسی پایین تر هم هستند
      خوب این نظر شماست ولی حقیقت نیست . تمام موسیقی ایرانی را بریزی روی هم یک دهم موسیقی های ماندگار جهان زیبایی ندارند .

دلیل گستردگی و طرفداران زیاد رو از چند جهت میشه بررسی کرد
      یکی زبان
      قطعا زیان انگلیسی گستردگی بیشتری نسبت به زبان فارسی داره
      چه میگویید گرامی ؟ مگر موسیقی های کلاسیک شعر و خواندن دارند ؟ موسیقی سنتی ایرانی را که بدون خواندن یک خواننده که یک ثانیه هم نمیشود تحمل کرد ! آدم یاد شیره کش خانه میوفتد .

تبلیغات شدید بر علیه ایران و سالها عقب ماندگی و درجا زدن و محدودیت به خاطر سانسور های جمهوری اسلامی
      یادمه تنها برنامه موسیقی سنتی به اسم با کاروان شعر و موسیقی هم سانسور شد
      تبلیغات ربطی ندارد موسیقی سنتی ایران با جمهوری اسلامی پدید نیامده در ضمن کسی علیه موسیقی ایرانی تبلیغ نمیکند !!!!!

امروز کنسرت های پاپ خیلی راحت تر از کنسرت های سنتی توی ایران مجوز میگیرن
      پس در این مورد هم اطلاع درستی ندارید . کنسرتهای موسیقی سنتی را ندیده و نشنیده مجوز میدهند . حد اقل این را به من که چندین کنسرت برای این و آن برگزار کرده ام نگویید خنده ام میگیرد .
      نمونه اش هم مجوزهای که برای گروی همای صادر میشد میشود دید که حتا هیچ بازبینی روی شعرها و موسیقیشان نشده بود و طرف هر چه دلش میخواست میگفت !!!!!!! این حرف را نزنید که به شدت به دور از واقعیت است .

من انتظار ندارم مردم افریقای جنوبی عاشق ساز و اواز شجریان باشن اما انتظارشو دارم عاشق شکیرا و ترانه شادش در باب جام جهانی و اندام سکسیش باشن...!
      شرایط مسابقه خیلی نا برابره
      پس اول باید شرایط رو برابر کرد بعد نگاه کرد
      شما همه چیز را دارید با هم قاطی میکنید ! خوب معلوم است مردم ترانه شاد را بیشت از عزاداری های صد من یک غاز سنتی ایرانی میپسندند ! شرایط برابر ؟ جوک میگویید ؟ مگر همین الان شرایط برابر نیست ؟ مگر ما خواننده ایرانی که آهنگ شاد بخواند و اندامش سکسی باشد نداریم ؟ چرا کسی آنها را به چپشان هم حساب نمیکند ؟ آها لابد غرب و دولتهای غربی فاسید علیه موسیقی لس آنجلسی که همان معین هم در میانش است تبلیغات سو میکند !!!!

تعجب میکنم که از چپ و راست سبز شدن خواننده برای امتیاز بالاتر دادن استفاده میکنید
      چند نفر میتونن مث شجریان بخونن؟ کم نفر
      چند نفر میتونن مث فلان دوزاری بخونن؟ زیاد نفر
      شما در یک چرخش چندصدر درجه ای موضع خود را عوض کرده اید . شما بودید که مدعی شدید طرفداران موسیقی مزخرف سنتی ایران زیاد است و در مقابل خواستار اثبات کم بودنشان شدید و حالا اینها را میگویید ؟ شاید دیشب خوابتان میامده سخنانتان را فراموش کرده باشید !

این حرف رو یک کودک فقط میزنه
      مثل اینکه بگه ماشین بابای من از همه ماشین ها بهتره

من همچین ادعایی ندارم
      و کلا طرح این ادعا رو از اساس غلط میدونم
      خوب اینجا شما در نقش همان کودک هستید گرامی . من میگویم کسی که میگوید فقط موسیقی سنتی ایرانی و دیگر هیچ دگمی بیش نیست و شما میگویید نخیرم اینطور نیست . خوب بگویید . باشد به قول خودتان ماشین بابای شما خوشگلتره !

موسیقی ایرانی در باب محتوا و قالب و زیبایی چیزی کم از موسیقی غربی نداره
      و دقیقن به همین خاطره که به جز ایرانیان هر کسی که میشنود بالا میاورد

منتهی سلیقه اقراد باعث میشه عده ای جذب موسیقی ایرانی بشن و عده جذب موسیقی باقی دنیا
      خیر عده ای نیست ، ایرانیان جذب موسیقی ایرانی میشوند (چون ایرانی هستند) و اکثر ایرانیان هم همزمان جذب موسیقی باقی دنیا (چون به راستی زیباتر از موسیقی ایرانیست) . ولی باقی دنیا جذب موسیقی ایرانی نمیشوند (چون برایشان غیر قابل تحمل است) .

اون افرادی که شما در موردشون صبحت میکنید واقعا کجا هستند؟
      توی این فاروم هستند؟
      خود من که همچین ادعاهایی ندارم
      بنده هنوز هم میگویم کسانی که موسیقی باقی دنیا را قبول ندارند و چسبیده اند به موسیقی سنتی ایران فسیلهایی دگم بیش نیستند . شما سراغ ندارید هم به خاطر این است که برخلاف گفته هایتان یحتمل هرگز در میان قشرهای مثلن هنرمند و یا موسیقیدان و علاقمند به موسیقی ایرانی نبوده اید . یا شاید در شیراز که شما زندگی میکنید فرهنگسرایی ، دانشگاه هنری چیزی نیست که بروید و از نزدیک ببینید !!!!!

وقتی پشت دستم پر باشه ادعا میکنم
      ادم بدون لباس که شمشیر بازی نمیکنه
      هم کنسرت رفتم و هم با افرادی که تو این مسیر هستن دم خور بودم و به جرعت و قاطعیت به شما میگم اقلیت مخاطبان افراد مسن هستند
      بالاتر که از این فسیلها نمیشناختید ! حالا کم در میانشان نبودید !!!!! کدام را باور کنیم ؟

از اون سر دنیا اطلاعاتتون که از من بیشتر نیست تو این ضمینه

دید میدانی و تحلیل سیاسی شما از ماجرا حقیقت امر نیست.
      ربطی ندارد ، نخست اینکه بنده مدت زیادی نیست که از ایران خارج شده ام ، دوم اینکه تقریبن تمام عمرم را میان همین افراد گذرانده ام - سوم اینکه در چند سالی که بنده ایران نبوده ام نسل عوض نشده که بگوییم به یکباره سلیقه مردم عوض شده ! پس اینچنین دست به سفسطه گری نزنید و بدون شناخت بنده و یا مکان بنده در مورد من حکم صادر نکنید . شاید هم شیراز گوشیه ای دور افتاده از ایران است و مردمش هم با بقیه مردم ایران فرق دارند ! آن بحثی دیگر است .

برای اطلاع بیشتر...
      ��ی� ����ی �ی��� - ��ی� � ��ʐ�� 1
      خوب که چه ؟ این کجا گفته مرا نقض میکند مبنی بر اینکه تحریر و چهچهه آفت یک موسیقی زیباست ؟

ما نمیتونیم افراد رو به خاطر سلیقشون متهم کنیم والا دیکتاتوری درست کردیم
      مگر ما کرده ایم ؟

یک قشری از مردم از زجه عوره خوششون میاد سلیقشونه و به من و شما هم ربطی نداره
      ما داریم در مورد بهتر بودن و یا کهتر بودن انواع موسیقی صحبت میکنیم . ممکنه کسی از شنیدن صدای گوز خر هم خوشش بیاید . به خودش مربوط است ولی اگر بیاید و بگوید این زیباست و دستکمی از صدای بلبل ندارد دیگر به سلیقه اش مربوط نمیشود .

حالا از میان کلی مداح اگر حدادیان توانایی بهتری برای گریوندن یا تاثیر گذاشتن روی اون قشر داره پس خبره س و امتیاز بیشتری میگیره
      بیربط است . پیشتر هم توضیح دادم . حدادیان تاثیر گذار نیست ، جیره و مواجب آنهایی که مینشینند پای گریه زاری اش قطع شود خودش میماند و میکروفون و بلندگوهای صد سال پیش !

این که حرف خودمه از اول بحث تا حالا
      اینکه شما از موسقی سنتی بدت میاد مبنای بهتر یا بدتر بودن موسیقی سنتی یا موسیقی غربی نیس
      من اینجا بر خلاف شما خودم رو ملاک قرار ندادم . شما خودت رو ملاک قرار دادی ! میگی چون من موسیقی ایرانی خوشم میاد پس برابره و یا حتا بهتره ! سلیقه شما برای خودتان ، سلیقه من هم برای خودم . اگر من میخواستم سلیقه خودم را ملاک قرار بدهم میرفتم میگفتم مسیقی هوی متال و مرلین منسون از همه بهتر و برتر هستند ! یعنی درست کاری که شما داری میکنی . من دارم در مورد کلیات موسیقی حرف میزنم چیزی که شما تا همین لحظه هنوز درک نکردی و مدام مزخرفات سنتی ایران رو در قیاس با آثار بزرگ موسیقی جهان قرار میدی ! اگر به راستی اینها با آنها برابر بودند حد اقل یک دهم آنها برای خود احترام و ارزش هنری جمع میکردند .

حالا باز بیایید بگویید موسیقی :
      "این کون کجه ، کی میگه کجه - این کمره یا شافنره"
      هیچ چیزی کم از موسیقی جهانی ندارد و متنش هم خیلی گیرا و پربار است !!!

من تا حالا حرفی ناقض این حرف نزدم
      چرا زده اید ، یک نگاهی به نوشتارتان بیندازید . شما بارها و بارها موسیقی سنتی ایران رو ارزشگذاری کردید برابر با آثار بزرگ موسیقی دنیا که البته به قول شما موسیقی غرب !!! :

موسیقی ایرانی در باب محتوا و قالب و زیبایی چیزی کم از موسیقی غربی نداره
      در جای دیگر هم دلیل عدم استقبال مردم و هنرمندان جهان را از موسیقی ایرانی تبلیغات غرب علیه ایران عنوان کرده اید !!!!

در منزل ماهواره دارید ؟ اگر دایرید تلویزیونهای وطنی نگاه نکنید از جلوی روزنامه فروشی هم که رد میشوید سر خط خبرهای کیهان و ... را نخوانید چون دارید سخنان همانها را بازتاب میدهید .

برعکسش هم ممکنه
      صرفا چون من معتقدم صدای داریوش واقعا تهوع اوره و مایه تگری زدن هست دلیلی بر این نیست که واقعا همینطور باشه

برمیگرده به سلیقه افراد
      باز هم تکرار میکنم ما اینجا در مورد سلیقه من و شما حرف نمیزنیم ! شما مدام برای ارزشگذاری سلیقه خودتان را ملاک قرار میدهید و طبیعی است چون شما معین دوست دارید برایتان ارزش بیشتری دارد . پس این بحث سلیقه را تمام کنید بهتر است . اگر استدلالی دارید بیان کنید که چرا موسیقی معین یا شجریان یا ... همتراز با موسیقی ها درجه یک جهانی است ؟ این شمایید که باید نشان دهید موسیقی سنتی ایرانی زیبایی برابر و یا بیشتری از موسیقی سرخپوستان و یا موسیقی کلاسیک جهان دارد ، سلیقه خودتان را هم فراموش کنید . بحث سلیقه باشد نه من و نه شما به نتیجه نمیرسیم و مدام علایق خودمان را برتری میدهیم .

موسیقی ای که مورد علاقه بنده است به هیچ عنوان موسیقی زیبایی نیست و برخلاف شما بنده هیچ ادعایی هم روی زیبا بودنش ندارم . پس این بحث سلیقه را بگذارید کنار.

جمله
      "نت های گوش خراش و دیوار خراب کن "

از سلیقه شما میاد نه از واقعیت
      پس به کل نفهمیده اید که چه میگویم ! بنده دارم میگویم موسیقی متال یک سری نوتهای گوش خراش و دیوار خراب کن است ! سلیقه بنده علاقه زیادی به همین نوتها دارد .

اینجا شمایید که هنوز گیر سلیقه هستید ! بر خلاف شما بنده میدانم موسیقی مورد علاقه بنده مشتی نوت گوش خراش و دیوار خراب کن بیش نیست برای همین آن را برابر موسیقی های تاپ تاریخ بشری قرار نمیدهم . ولی شما میدهید و سلیقه خودتان را برابر میکنید با آثار درجه یک موسیقی جهان !
      دکتر ساسی

4. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

mamad1 (11-04-2012)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Alice نمایش پست ها
      برای دگراندن مود مانعی نیست ؛ تو از لفظ بهترین دستـآور ایرانیان یاد کردی !

رَپ هم خوب است برای مادرش خوب است ؛ در یک دیدگاه فراگیر ، یک اثر هنری از دو گستره قابل بررسی ست ؛ قالب و محتوا ؛
      دستکم در گزینه یکم موسیقی هایشان پشیزی نمی ارزد !
      ضمناً من هنر دوست نیستم هنرمند هستم (;
      خوب این هم پس گیر بیخود شما هنرمندان است که میگویید دست‌آورد باید ارجمند و سپنتا و این چیزهای آهنجیده باشد!

آهنگ ایرانی از ریشه شاد است، هتا آهنگ‌های امروزین هم شاد هستند و بسیاری از آنها هم بر پاد نگر دوستان ماند میلاد نه تنها بی سر و ته نیستند، که بسیار هم چمدار و باارزش.

درباره رپ هم که سخنی نمیرود چه اندازه باارزش است، یک نمونه آن را من اینجا آورده بودم: موسیقی - صفحه 2

از میلاد خواهش میکنم برای ما بگوید چرا این بی سر و ته است:

[quote]
      زلزله - زن

داره راه میره تو مسیر مرگ تو پرتگاااااه
      دخترک بیچاره تک و تنهاااااا
      بیا بی تو انگیزه ای واسه فرداااا
      خورشیدم پنهان شده پشت ابراااا
      اونجا حتی واسه اونم عذابه
      دیگه خسته شده برا کی بتابه ه ه
      واسه مردمی که تو خرافات بخوابه ه ه
      یا واسه جوونی که تو جوب زیر آبه ه ه ه
      اینجا خرابه چرا همه ریشه هاا
      دلا پورسیده خراب میشه اندیشه هاااا
      پیش خودش دختر میگه یعنی میشه باااز
      برگردم خونه آغوووش باااز
      منتظر من باشن به جای کتک
      دسته نوازشی باشه جایه مشتو لگد
      کاشکی میشد بگم چقد دوست دارم پدر
      کاشکی میشد بیام تو آغوشت یه کم
      .....
      مگه چی بود گناهم که سرنوشت
      جنس دخترو تو وجود من سرشت
      مگه خواست من این بوده که اینجوری باشه
      چرا باید جنسیت ملاک برتری باااشه
      چرا باید تحقیرو کتک سهمم باشه
      چرا باید قسمت من زحمت باشه
      مگه خدا مارو برا بردگی آفرید
      تو سری بخوریم مث برده ای زرخرین
      چرا حق ندااااارم حرفااای دلو بگم
      چرا حق نداااارم مث پسر بیرون برم
      چرا حق نداااارم درسو ادامه بدم
      چرا حق نداااارم منم یه روز عاشق بشم
      چرا باید حتی مث کالاااااا منو معامله کنن با نرخ مهریه بالااااااا
      چراتو محکمه ی قضاییو دادگاه ارزش شهادت یه زن نصف مرد هاااااااااا
      ....
      دیگه وقتشه همه بذاریم کنار
      غرورو خودخواهی رو فقط یه بار
      میخواد برسه اجتماع به اوج قدرت
      پس وقتشه به خانوما بدیم ما یه فرصت
      اینو بدون هستن زنو دخترانی
      ۱۰۰مرتبه مردتر از مرد ماییم
      اینطوری قدرت میشه ۲برابر
      کنار هم باشیم خواهرو برادر
      اگه به دختر ایرونی تو میدون بدی
      اگه بهش شخصیت جای زندون بدی
      دیگه محاااله فرار کنه بره دبی
      شرم کنی از ایرونی بودن خودت
      باید برسه اونروز که مردو زن
      هر ۲شون بشن تو اجتماع سربلند
      تا که روزی برسه به جای مردانگی افتخار کنی به ایرانو آزادگیی
      [/qutoe]
      فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-06-2012),mamad1 (11-04-2012),sonixax (11-04-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      هتا آهنگ‌های امروزین هم شاد هستند و بسیاری از آنها هم بر پاد نگر دوستان ماند میلاد نه تنها بی سر و ته نیستند، که بسیار هم چمدار و باارزش.
      من ترانه اش رو نمیگم ، موسیقیش رو میگم .
      خوب معلومه متن مثلن دوزخیان همای پربار و بامعنی و مفهومه مهربد جان و دقیقن همون تکست برخی موسیقی های ایرانی هست که برای من قابل تحملشون میکنه . ولی خود موسیقی بی سر و ته و گیج کننده هست و بعضن هم سردرد آور !

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      از میلاد خواهش میکنم برای ما بگوید چرا این بی سر و ته است:
      خیلی ساده بگم اصلن موسیقی نداره فقط یک پلی بک ساده هست با چهار تا آکورد پشت سر هم یعنی بدون تنظیم دست و حسابی اصلن نمیشه اسمش رو گذاشت موسیقی همون رپ بهتره * :)) ، موقع خوندن هم که بد نیست یکی به طرف بگه یک نفسی بکش همین طوری مسلسل وار مخاطب رو مورد حمله کلماتش قرار میده - توی تقریبن هر آهنگ رپ درست و حسابی طرف یک استراحت - یعنی یک مکس کوتاه و بعدش پس از مکس موزیک باید پاسخ خواننده رو بده . اغلب بعد از این پاسخ دهی یک لوپ داریم که بخشی از شعر تکرار میشه و بعد روال عادی موسیقی . البته اینی که میگم یک مساله همه گیر نیست و میشه ازش چشم پوشی کرد ولی به هر حال مسلسل وار به مخاطب حمله کنی آهنگ رو خسته کننده و منزجر کننده میکنه ، از نظر ادبی هم که مهربد جان خودت بهتر میدونی اصلن اسمش رو نمیشه ترانه یا شعر گذاشت ! ولی مطلبی که میخواد برسونه داستانش فرق داره البته توی همون هم خیلی موفق نبوده از نظر من ولی باز تکستش مثلن از اون یاسی که پیشتر گذاشتم خیلی بهتره .

*خیلی ها و به خصوص کسانی که با موسیقی آشنایی دارند رپ رو اصلن موسیقی نمیدونند - نمونه : همه چیز درمورد موسیقی - رپ موسیقی نیست!
      دکتر ساسی

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-06-2012),Mehrbod (11-04-2012)

سخنور یکم
      Level completed: 39%, Points required for next Level: 610
      دستاوردها:
      مرد تنهای شب

ریلکس

mamad1 آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2012
      جُستارها
      12
      امتیازها
      21,740
      رنک
      92
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,725
      از ایشان 3,184 بار در 911 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      بنده تعریف جدید ندارم گرامی ! لازم به توضیح نیست که اینها رو در دوران راهنمایی یاد هر کسی که مدرسه رفته باشه دادند ! یعنی این بابا همون رو هم نرفته ؟
      یک مشت قافیه سر هم کردن که نشد شعر ! تازه همون قافیه ها رو هم درست سر هم نکرده :

وحشی - جمشید !!!!!!
      ایراد بنی اسراییلی نگیرید
      اکثر شعر از نظر قافیه بندی درست هست و معنا و مفهومش رو هم درست رسونده

هیچ معنی و مفهومی هم نداره - یک مشت ک.ش که در ظاهر داره به ایرانی ستیز بودن اعتراض میکنه ولی در عمل مزخرفی بیش نیست ! حتا شعور این آدم در حدیه که نمیدونه فیلم ۳۰۰ یک فیلم برای ابراز ضدیت با ایران و ایرانی نیست .
      من هم معتقدم فیلم 300 ضد ایرانی هست
      خرخره من رو که نمیخواید بجویید؟

حالا شما میگی معنی داره خوب برای شما داره - بنده آدمی دیدم که داستان حسنی نگو بلا بگو هم براش کلی معنی داشته ولی ربطی به حقیقت نداره .

بله این خوبه که این روحیه رو در خودتون تقویت کنید که داستان حسنی هم ممکنه برا کسی معنی داشته باشه و صد در صد هم معنی داره و به نظر همه باید احترام گذاشت

شک ندارم داستان حسنی نگو بلا بگو و معتقدین به معنی دار بودنش اسیبی نه به شما میزنن نه به روشنفکری و نه دگر اندیشی

پیشتر توضیح داده ام ، شما درک نمیکنید مشکل شماست نه بنده . بروید یک مقداری موسیقی بخوانید تا بفهمید . آدرس کتاب هم دادم .
      بنده که چیزی جز های و هوی و مقداری هوچی گری چیزی ندیدم نه در مورد ادعاها و نه در مورد سوال هام
      ادرس کتاب هم برای خودتون
      انگار من وقت و حوصله دارم برم بشیم فلان کتاب رو بخونم
      اینجا جای بحث ماست

اگر ادعایی دارید با ارجاع من به فلان کتاب پاسخ ندید
      همینجا بفرمایید با زمان ساده

بنده شخص معین رو با شخص کلایدر من مقایسه نکردم . بلکه آهنگهاشون رو با هم مقایسه کردم . بخواهیم شخص را مقایسه کنیم که معین زیر صفر هم نیست جانم
      شمایی که از موسیقی سر در میارید و معین رو با کلایدر من مقایسه میکنید وای بر احوال اونهایی که از موسیقی سر در نمیارن

چه شباهتی بین معین و کلایدر من دیدی که اهنگ هاشونو با هم مقایسه کردید

مثلا چه شباهتی بین i do it for u با میخوام به اصفهان برگردم هست؟

جل الخالق

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از mamad1 گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (11-04-2012),sonixax (11-04-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ایراد بنی اسراییلی نگیرید
      اکثر شعر از نظر قافیه بندی درست هست و معنا و مفهومش رو هم درست رسونده
      عزیز من ایراد بنی اسرائیلی چیه ؟ یا شما معنی شعر و ترانه رو نمیدونید یا بنده رو خر فرض کردید !
      این چیزی که بالاتر هست اصلن شعر نیست !!! یک توضیح در مورد رپ و این متون ریتمیک آورده هم لینکش در پاسخی که به مهربد دادم موجود است .

من هم معتقدم فیلم 300 ضد ایرانی هست
      خرخره من رو که نمیخواید بجویید؟
      خوب معتقد باشید ! عقیده شما چه ارزشی دارد ؟ یک شخصی آمده یک فیلمی ساخته که نه سر و ته دارد و نه داستان درست و حسابی و نه اصلن از نظر سینمایی چیز خاصی محسوب میشود ! تنها هدفش نمایش پیشرفت در تکنیکهای دنیای سه بعدی و جلوه های ویژه جدید بوده و بس .

بله این خوبه که این روحیه رو در خودتون تقویت کنید که داستان حسنی هم ممکنه برا کسی معنی داشته باشه و صد در صد هم معنی داره و به نظر همه باید احترام گذاشت

شک ندارم داستان حسنی نگو بلا بگو و معتقدین به معنی دار بودنش اسیبی نه به شما میزنن نه به روشنفکری و نه دگر اندیشی
      مگر قراره آسیب بزنند ؟ مگر میتوانند که بزنند . ما داریم میگوییم هر چرندی با معنی و مفهوم و زیبا نیست . شما خوشتان میاید - فقط و فقط شما خوشتان میاید و ربطی به حقیقت ماجرا ندارد .

بنده که چیزی جز های و هوی و مقداری هوچی گری چیزی ندیدم نه در مورد ادعاها و نه در مورد سوال هام
      ادرس کتاب هم برای خودتون
      انگار من وقت و حوصله دارم برم بشیم فلان کتاب رو بخونم
      اینجا جای بحث ماست

اگر ادعایی دارید با ارجاع من به فلان کتاب پاسخ ندید
      همینجا بفرمایید با زمان ساده
      بنده نمیتوان به کسی که کوچکترین دانشی در مورد موسیقی ندارد و فکر میکند موسیقی سنتی یک چیز خفن پفن است بیایم و یک کتاب ۱۰۰ صفحه ای را با زبان ساده و در یک بحث آموزش دهم . این وظیفه شماست که بروید مطالعه کنید و بیاموزید نه من که بیایم و به شما بیاموزانم ! همین صحبت های بنده رو شما درست مطالعه نمیکنید !!!!

شمایی که از موسیقی سر در میارید و معین رو با کلایدر من مقایسه میکنید وای بر احوال اونهایی که از موسیقی سر در نمیارن

چه شباهتی بین معین و کلایدر من دیدی که اهنگ هاشونو با هم مقایسه کردید

مثلا چه شباهتی بین i do it for u با میخوام به اصفهان برگردم هست؟

جل الخالق
      بله بین خود معین و خود کلایدرمن شیاهتی نیست ولی میشود موسیقیشان را مقایسه کرد و گفت کدام بهتر است و این شما بودید که مدام ادعای مهملی مبنی بر همسطح بودن موسیقی ایرانی با موسیقی به قول خودتان غرب را مطرح میکردید ! وقتی می آیید و میگویید موسیقی ایرانی چیزی کم از موسیقی غرب ندارد چرا از مقایسه موسیقی معین با کلایدرمن اینچنین آشفته میشوید ؟
      به نظر بنده خودتان هم میدانید موسیقی ایرانی عملن هیچ حرفی برای گفتن در مقابل موسیقی جهان ندارد و فقط یک لجاجت کودکانه باعث شده سر سخن خود بمانید وگرنه از مقایسه موسیقی معین با کلایدرمن در شرایطی که این خودتان بودید که موسیقی ایرانی را همسطح با موسیقی جهان کردید آشفته نمیشدید !

امیدوارم نیازی به آموزش فارسی به شما نباشد و فرق بین موسیقی معین را با خود معین متوجه بشوید !!!
      دکتر ساسی

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من نظرم مقداری بنظر میلاد نزدیکتره،برای موسیقی سنتی ایران احترام قائلم چون هنر هست و معلومه یکچیزهایی هم درش هست ولی خوشم نمیاد چندان چون بنظرم کلا پایه و اینهاش و همون حس مرتبط باهاش عرفان و بدبختی و اینها هست که من میونه ای ندارم باهاش.
      یک تفاوت دیگه هم اینه که در ایران و کشورهای تحت سلطه اسلام موسیقی رشدی نتونسته بکنه حافظ هم باید ساز و شرابش رو قایم میکرده.در اروپا واقعا هم در زمان خود کلیسا یمقدار با موسیقی و نقاشی مذهبی هنر وضعش بهتر بوده بعدش هم که با روشنگری و بعد اون هم آزادی اون در قرن 20 ام و اینکه اصلا خود مثلا راک شد نماد آزادی و اینها یک کار اساسی و انفجار تنوع و اینها درش اتفاق افتاده.بنابراین بنظر من موسیقی غربی هم در وسعت و عمق جلوتر هست. در ایران یکسری چیزهای قدیمی و عرفانی و اینها بوده همش همون هست.حالا بخوایم بگیم با اینهمه اختلاف در کار و تنوع اینها یکسان هستند نمیشه.ولی همونطور که گفتم هر دو هنر هستند.
      موسیقی پاپ ایران هم اکثرا واقعا بیکیفیت هست و تک و توک و انگشت شمار کار خوب توی رپ و پاپ و اینها پیدا میشه.
      sonixax این را پسندید.

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

13. 2 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Ouroboros (11-05-2012),sonixax (11-04-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Russell نمایش پست ها
      من نظرم مقداری بنظر میلاد نزدیکتره،برای موسیقی سنتی ایران احترام قائلم چون هنر هست و معلومه یکچیزهایی هم درش هست ولی خوشم نمیاد چندان چون بنظرم کلا پایه و اینهاش و همون حس مرتبط باهاش عرفان و بدبختی و اینها هست که من میونه ای ندارم باهاش.
      یک تفاوت دیگه هم اینه که در ایران و کشورهای تحت سلطه اسلام موسیقی رشدی نتونسته بکنه حافظ هم باید ساز و شرابش رو قایم میکرده.در اروپا واقعا هم در زمان خود کلیسا یمقدار با موسیقی و نقاشی مذهبی هنر وضعش بهتر بوده بعدش هم که با روشنگری و بعد اون هم آزادی اون در قرن 20 ام و اینکه اصلا خود مثلا راک شد نماد آزادی و اینها یک کار اساسی و انفجار تنوع و اینها درش اتفاق افتاده.بنابراین بنظر من موسیقی غربی هم در وسعت و عمق جلوتر هست. در ایران یکسری چیزهای قدیمی و عرفانی و اینها بوده همش همون هست.حالا بخوایم بگیم با اینهمه اختلاف در کار و تنوع اینها یکسان هستند نمیشه.ولی همونطور که گفتم هر دو هنر هستند.
      موسیقی پاپ ایران هم اکثرا واقعا بیکیفیت هست و تک و توک و انگشت شمار کار خوب توی رپ و پاپ و اینها پیدا میشه.
      آهنگ عرفانی و اینها تنها پس از اسلام است، ریشه آهنگ‌های ایرانی ولی از شادترین‌ها است.

اینجا درباره‌اش پیشتر نوشته بودیم: فرهنگ و اخلاق نیک ایرانیان

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

15. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (11-04-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      من ترانه اش رو نمیگم ، موسیقیش رو میگم .
      خوب معلومه متن مثلن دوزخیان همای پربار و بامعنی و مفهومه مهربد جان و دقیقن همون تکست برخی موسیقی های ایرانی هست که برای من قابل تحملشون میکنه . ولی خود موسیقی بی سر و ته و گیج کننده هست و بعضن هم سردرد آور !

خیلی ساده بگم اصلن موسیقی نداره فقط یک پلی بک ساده هست با چهار تا آکورد پشت سر هم یعنی بدون تنظیم دست و حسابی اصلن نمیشه اسمش رو گذاشت موسیقی همون رپ بهتره * :)) ، موقع خوندن هم که بد نیست یکی به طرف بگه یک نفسی بکش همین طوری مسلسل وار مخاطب رو مورد حمله کلماتش قرار میده - توی تقریبن هر آهنگ رپ درست و حسابی طرف یک استراحت - یعنی یک مکس کوتاه و بعدش پس از مکس موزیک باید پاسخ خواننده رو بده . اغلب بعد از این پاسخ دهی یک لوپ داریم که بخشی از شعر تکرار میشه و بعد روال عادی موسیقی . البته اینی که میگم یک مساله همه گیر نیست و میشه ازش چشم پوشی کرد ولی به هر حال مسلسل وار به مخاطب حمله کنی آهنگ رو خسته کننده و منزجر کننده میکنه ، از نظر ادبی هم که مهربد جان خودت بهتر میدونی اصلن اسمش رو نمیشه ترانه یا شعر گذاشت ! ولی مطلبی که میخواد برسونه داستانش فرق داره البته توی همون هم خیلی موفق نبوده از نظر من ولی باز تکستش مثلن از اون یاسی که پیشتر گذاشتم خیلی بهتره .

*خیلی ها و به خصوص کسانی که با موسیقی آشنایی دارند رپ رو اصلن موسیقی نمیدونند - نمونه : همه چیز درمورد موسیقی - رپ موسیقی نیست!

خوب این از همان بازی‌های هامونیک‌بازی و اینهاست که راست کار هنرمندان است. آهنگ دستکم یک کارکرد بسیار روشن دارد و آنهم دگراندن mood آدمی و بردن آن به mood دلخواه است.

این گفتگوها فراتر از گفتمان شناخت «هنر» نمیرود. یا دوستان آلیس و میلاد باید نشان دهند که فاکتورهای شناخت آهنگ چه هستند و چگونه میتوانیم آنها را بچَنتاییم (quantify)،
      یا اینکه ساده شده بگویند هر کدام بیشتر هوادار داشت بهتر است، که در اینجا کارهای justin bieber در بالای لیست میرود!

—مزدک بامداد

17. 2 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

mamad1 (11-06-2012),sonixax (11-04-2012)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      تهی

ریلکس

viviyan آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2011
      جُستارها
      22
      امتیازها
      33,211
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,400
      از ایشان 2,245 بار در 716 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ترجیح میدم جوری زندگی کنم که گویی خدا هست تا اینکه جوری زندگی کنم که گویی نیست و بعد از مرگ متوجه شوم هست.
      منسوب به کامو...
      حقیقت داره؟ کامو همچین چیزی گفته؟

19. یک کاربر برای این پست سودمند از viviyan گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (11-04-2012)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •