• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

جُستار: پاتوق شب نشینی

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 99.9%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      از ایشان 10,931 بار در 3,331 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Canary نمایش پست ها
      من تو توییتر دیدم یه آقایی با اسم mohamad و نشان دُنب خوار(ماری به شکل دایره که داره دم خودشو میخوره) سه چهار تا پست از همین نوشته های شما تو فروم دفترچه برداشته بود(البته با ذکر منبع).
      تو انجمن فیزیک هم یه سلسله پست درباره "بازی" یا همچون چیزی بود که دقیقا کپی همین مطالب فروم دفترچس که خب دومی رو مطمئن نیستم خود شما اونجا قرار دادید یا نه.
      +چطور ردیت رو با اون طراحی زشت و پستای تو در تو و ترافیک وحشتناک تحمل میکنید!!
      من هروقت ردیت رفتم انگار یه نفر جمجممو گرفته دستش داره از و طرف همینجور فشار میده!
      خیر من در انجمن فیزیک یا توئیتر یا ... نبوده‌ام هیچوقت.
      ردیت را می‌توانید با نرم‌افزار reddit is fun در موبایل بخوانید که خوب است و می‌تواند علایق خودتان را در هر زمینه‌ای دنبال بکنید. پیشنهاد من این است که بلافاصله پس از عضو شدن از تمام ساب‌ردیت‌های پیشفرض بیرون بیایید و بروید آنها که خودتان دوست دارید را پیدا بکنید.
      زنده باد زندگی!

2. یک کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Canary (03-16-2020)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Rustin نمایش پست ها
      مهربد جان جدی یه سوالی ازت دارم، کسخل مسخلی چیزی هستی؟ چون اصلا بهت نمیخوره. اینو به اون کاربر دیگه آنتی تکنولوژیست هم گفتم، گفت نه نیستم ولی خب این چیزایی که میگین نشانه کسخلیته! قبلا هم باهات بحث کردم ولی به راه راست هدایت نمیشی، نمی‌دونم چرا؟
      آقا جون تو این چند ده هزار سالی که ما سبک زندگی‌مون رو از اون حالت دلخواه شما چرخوندیم و جوامع بزرگ ساختیم و تقسیم کار شدید کردیم و خانواده و نهادهای دیگه رو اولویت قرار دادیم تابحال بارها و بارها بابت این شیوه زندگی ضررهایی رو تجربه کردیم حتی تا سر حد انقراض ولی هیچوقت به عقب برنگشتیم.
      «ما مزایای چنین زندگی رو به مضراتش می‌پسندیم.»
      ما شیوع بیشتر بیماری‌ها، خطر حکومت‌های مستبد، متمرکز و تمامیت‌خواه، خطرات زیست محیطی و ... رو می‌پذیریم و بعنوان جامعه بابتش هزینه می‌دیم اما هرگز به قبیله بر نمی‌گردیم‌. مزایای این سبک زندگی غیر قابل نادیده گرفتن توسط ماست. حتی اگر این تمدن زیر ناکارآمدی خودش بپاشه باز هم شکل جامعه بزرگ و تمام ویژگی‌هاش مجددا تنها شکل رایج جوامع انسانی خواهد بود، گیریم محلی‌تر (مثلا همین حالا سر قضیه کرونا خیلی از اوهام گلوبالیستی رسوا شدند، زنجیره تامین کالاها معیوب شده و لزوم محلی‌گرایی که پادشکنندگی بیشتری داره مشخص شده اما کسی میل به قبیله‌گرایی شما رو نداره).

یک نکته دیگه هم اینکه این گفتمان تکنولوژی که کازینسکی راه انداخته و شما از سردمدارانش هستید در ذاتش هیچ چیز خاصی نیست و هم ارز گفتمان چپ‌های محیط زیستی مثل گرتا جون است. یعنی پیشبینی آخرالزمانی و ضرورت انجام کاری هر چند دیوانه‌وار مثل نابود کردن جمعیت آدم‌ها در این زمان برای جلوگیری از رسیدن به اون نقطه‌.
      کل این ترس یک فرافکنیه. شما و گرتا جون و باقی دوستان ترس خودتون از آشوب آینده رو در قالب تزهای ایدئولوژیک بازنمایی می‌کنید. اونها نگرانی بابت عاقبت زیست بوم، و حیوانات را بسته بندی میکنن و می‌فروشن در حالی که اضطراب خودشونه. شما و دوستان هم نابودی تمدن رو می‌فروشید!
      در چهارچوب زمانی بزرگ این چیزها کمترین اهمیتی ندارند. چرت و پرت خالص‌اند. طبیعت هم اندازه گوز بهشون اهمیت نمیده.
      ساده و مفید و خلاصه گفتمت، خواه پند گیر خواه نگیر!

؟

به پارسی شیرین نوشتم چجوری هنوز درنیافتید چه گفته شد؟

شما یک‌جور خوددرگیری دارید نشان می‌دهید، روشن است که هوشواره‌ها(AI) می‌توانند
      آدمی را نابود کنند و روشن است که گرمایش زمین می‌تواند آدمی را نیست و نابود کند، اینها
      نگرانی‌های بجا هستند و هرکس که اینها را انکار کند همان کسخلی است که فرمودید.

تنها چیزی که اینجا برای گفتگو می‌ماند این است که بسیار خب، اینک راهکار شما چیست.

راهکار من نیز گفتم پیشتازی و قمار برای رسیدن به بالاترین است، و اگر نشد هم نابودی آدمی در پیش خواهد بود.

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      ضمنا یک نکته‌ای رو هم اضافه کنم و فعلا برم (البته با امید به اینکه برچسب نخورم) امنیت مجازی پشت مستعارنویسی یک افسانه است. در لایه‌های مختلفی (سخت و نرم) هویت مستعارنویسان رو میشه پیدا کرد.
      چند وقت پیش می‌خوندم که توییتر دو کارمندش رو اخراج کرده بود چون اطلاعات کاربران مستعار رو به یه حکومتی (فکر کنم سعودی) داده بودند. وقتی از لایه‌های سخت و نرم چیزی در نیاد، این هم یک روشی هست. (شرکت سرور دهنده این سایت هم مستثنی نیست).
      الانم ما داریم با اینترنت داخلی اینا وصل می‌شیم (که تک تک آی‌پی‌ها رو میتونن در بیارن) و از این وی‌پی‌ان‌های در پیت استفاده می‌کنیم، کلی ردپا و باگ براشون جا می‌ذاریم که براحتی می‌تونن پیدامون کنن (تو این چند سال وزیر جوان تو این زمینه کم مایه نذاشته، کلی ابزار جاسوسی وارد کرده).
      خلاصه که امنیت هویت مستعار مجازی افسانه است خیلی بهش نچسبید و فکر نکنید شاخ غول رو شکوندید.

پ.ن: بعنوان یک مورد فوق آماتوری بگم، من که یه آدم معمولی‌ام، تخصص آی‌تی هم ندارم در حد کنجکاوی شخصی البته کمی می‌دونم. یکبار چند وقت پیش فقط با یک بار تلاش و اون هم با سرچ گوگل به کل سابقه همین کاربر امیر در اقصی نقاط اینترنت رسیدم. یه وبلاگی هم سال ۲۰۱۵ تو tumbler ساختند و حتی عکس‌شون رو هم توش گذاشتن که احتمالا الان از خاطرشون رفته (چون حساس هستند اینجا نمی‌ذارم).

با امید به اینکه برچسبی چیزی بهم نزنید، میخام بگم عزیزان انقدر سخت نگیرید. خدایی هیچ خبری نیست شل کنید. می‌تونیم از لونه‌ها بیایم بیرون. تو شرایط فعلی کسی پی ما نیست، اگرم باشند انقدر ابزار و روش دارند که پیدا کنند، اگرم نتونند خود ما کلی سوتی دادیم. البته اصرار خاصی نیست ولی کلا گفتم بلکه اون ترس قدیمی بریزه.

با Tor browser هیچکس نمی‌تواند شما را پیدا کند.

هویت خود را ناشناس نگه داشتن این روزها آسان‌تر هم شده است.

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Anarchy نمایش پست ها
      شخصیت خود ترامپ که بسیار عجیب و شبیه به پیاز هست که لایه لایه به نظر میرسه چون عمدا حرف های متناقض و احمقانه میزنه اما بیشتر نگاه من معطوف به ظهور ناگهانی یک فرد گمنامه که در ایستگاه 9,3/4 (اشاره به فیلم هری پاتر) سوار قطار شده چون اگر بحث اسکناس تنها بود باید هیلاری کلینتون انتخاب میشد اما انتخاب شدن ترامپ نشان از تغییرات اساسی در تفکر جامعه آمریکا داره که دنیا رو هم متاثر خواهد کرد.

توسل به کرونا جهت راحت کردن ما از این زندگی آویزون هست یا کندن کلک رژیم آخوندی ؟؟

من به این شکل فکر نمی‌کنم چون یک نفر هویت خودش رو فاش کرد و اتفاقی براش نیوفتاد(که همون هم مشخص نیست که اتفاقی افتاده براش یا نه) دیگه همه بیخیال بشیم... مطمئن باشید هر فعالیت اثر گذاری توسط رژیم رصد و باهاش برخورد خواهد شد. این که کمتر روی فورم ها حساس شدن دلیل اصلیش از رونق افتادن بحث های جدی فورمی با ظهور توئیتر و اینستاگرام و تلگرام هست که افراد جدی اونجا کمتر فعالیت دارن و اگر هم باشن در انبوه بحث های غیر جدی و ترول وار گم خواهند شد.

ایده‌ی پشت پرده‌برداری از کیستی این است که آن اندازه آدم خوشان را هویدا
      کنند که برای رژیم دیگر گرفتنشان سود نکند. از یک آستانه ای به انور برای رسیدن
      به انقلاب شما باید خودتان را هویدا کنید و نمی‌توانید تا ابد ناشناس بمانید. نکته اینجا تنها
      در زمانشناسی آن است. زود اینکار را بکنید شما را می‌گیرند و میشوید زهر چشم، دیر بکنید
      دیگران را می‌گیرند و آنها می‌شوند زهر چشم نامبرده.

پیوندی همدرگیر اینجا برای ناشناس ماندن یا دل به دریا زدن هست.

—مزدک بامداد

نویسنده سوم
      Level completed: 11%, Points required for next Level: 178
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خونسرد

Rustin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2015
      جُستارها
      12
      امتیازها
      5,572
      رنک
      48
      Post Thanks / Like
      سپاس
      13
      از ایشان 83 بار در 51 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      1 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      ؟

به پارسی شیرین نوشتم چجوری هنوز درنیافتید چه گفته شد؟

شما یک‌جور خوددرگیری دارید نشان می‌دهید، روشن است که هوشواره‌ها(AI) می‌توانند
      آدمی را نابود کنند و روشن است که گرمایش زمین می‌تواند آدمی را نیست و نابود کند، اینها
      نگرانی‌های بجا هستند و هرکس که اینها را انکار کند همان کسخلی است که فرمودید.

تنها چیزی که اینجا برای گفتگو می‌ماند این است که بسیار خب، اینک راهکار شما چیست.

راهکار من نیز گفتم پیشتازی و قمار برای رسیدن به بالاترین است، و اگر نشد هم نابودی آدمی در پیش خواهد بود.
      خیر روشن نیست که هوش مصنوعی چنان کند. این نظر شماست که کاملا اشتباه است. یک احتمال کمی برای زیان هوش مصنوعی هست اما جدی نیست (ما هنوز از ساز و کار یک سلول معمولی عصبی هم سر در نیاورده‌ایم، هوش مصنوعی بی‌نهایت ابتدایی است). اما خطرات دیگری برای جوامع بزرگ هست (بیماری‌های واگیر، دولت‌های توتالیتر) ولی همانطور که گفتم هرگز باعث برگشت جامعه به قبیله‌گرایی مورد علاقه آنتی تک‌‌ها نمی‌شود. نهابتا محلی‌گرایی از آن جنسی که نسیم طالب هم دوست دارد، بیشتر خواهد شد. تزهای آنتی تکنولپژیکی‌تان همانطور که گفتم اوهام هستتد و همرده با تزهای گرتا جان! خودتان را از این مهلکه فکری نجات دهید.

نویسنده سوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خونسرد

Rustin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2015
      جُستارها
      12
      امتیازها
      5,572
      رنک
      48
      Post Thanks / Like
      سپاس
      13
      Mentioned
      1 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ایده‌ی پشت پرده‌برداری از کیستی این است که آن اندازه آدم خوشان را هویدا
      کنند که برای رژیم دیگر گرفتنشان سود نکند. از یک آستانه ای به انور برای رسیدن
      به انقلاب شما باید خودتان را هویدا کنید و نمی‌توانید تا ابد ناشناس بمانید. نکته اینجا تنها
      در زمانشناسی آن است. زود اینکار را بکنید شما را می‌گیرند و میشوید زهر چشم، دیر بکنید
      دیگران را می‌گیرند و آنها می‌شوند زهر چشم نامبرده.

پیوندی همدرگیر اینجا برای ناشناس ماندن یا دل به دریا زدن هست.
      این هم اشتباه است‌. مدارهای تصمیم‌گیری نظام اکنون خود کاملا اشباع هستند. با مسائل عدیده دیگری. نیازی به افشای دسته جمعی و توده‌ای برای اشباع و فلج کردن‌شان نیست. همین حالا فلج هستند.

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      خیر روشن نیست که هوش مصنوعی چنان کند. این نظر شماست که کاملا اشتباه است. یک احتمال کمی برای زیان هوش مصنوعی هست اما جدی نیست (ما هنوز از ساز و کار یک سلول معمولی عصبی هم سر در نیاورده‌ایم، هوش مصنوعی بی‌نهایت ابتدایی است). اما خطرات دیگری برای جوامع بزرگ هست (بیماری‌های واگیر، دولت‌های توتالیتر) ولی همانطور که گفتم هرگز باعث برگشت جامعه به قبیله‌گرایی مورد علاقه آنتی تک‌‌ها نمی‌شود. نهابتا محلی‌گرایی از آن جنسی که نسیم طالب هم دوست دارد، بیشتر خواهد شد. تزهای آنتی تکنولپژیکی‌تان همانطور که گفتم اوهام هستتد و همرده با تزهای گرتا جان! خودتان را از این مهلکه فکری نجات دهید.
      کسی که اوهام دآرد شمایید.

بفررمایید یک پرسش بسیار آسان: آیا ساخت هوشواره ای که باهوشتر از آدمی باشد ممکن است یا نه؟

کسسیکه بگوید نه بروشنی اوهام دارد.

گیر خود شما هم بازی با واژه‌ها و "ما هنوز نمی‌دانیم یاخته چگونه کار می‌کند" و... است که
      همان بازی بازی و گریز از پاسخ به پرسش ساده‌ی بالا می‌باشند.

منطق کازینسکی از نسیم هم برنّده تر است ولی چون تلخ است هودار آنچنان ندارد.

—مزدک بامداد

9. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Thanks (03-16-2020)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      این هم اشتباه است‌. مدارهای تصمیم‌گیری نظام اکنون خود کاملا اشباع هستند. با مسائل عدیده دیگری. نیازی به افشای دسته جمعی و توده‌ای برای اشباع و فلج کردن‌شان نیست. همین حالا فلج هستند.
      پس بفرمایید بجای آشکار کردن هویت این و آن از خودتان بیاغازید و ریسک کنید!

—مزدک بامداد

نویسنده سوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خونسرد

Rustin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2015
      جُستارها
      12
      امتیازها
      5,572
      رنک
      48
      Post Thanks / Like
      سپاس
      13
      Mentioned
      1 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      کسی که اوهام دآرد شمایید.

بفررمایید یک پرسش بسیار آسان: آیا ساخت هوشواره ای که باهوشتر از آدمی باشد ممکن است یا نه؟

کسسیکه بگوید نه بروشنی اوهام دارد.

گیر خود شما هم بازی با واژه‌ها و "ما هنوز نمی‌دانیم یاخته چگونه کار می‌کند" و... است که
      همان بازی بازی و گریز از پاسخ به پرسش ساده‌ی بالا می‌باشند.

منطق کازینسکی از نسیم هم برنّده تر است ولی چون تلخ است هودار آنچنان ندارد.
      خیر ممکن نیست، و آنهایی که در این زمینه فعالند در این باره توهمی ندارند. آنهایی که دورترند هوا برداشته‌اند که خبری‌ست.

پس بفرمایید بجای آشکار کردن هویت این و آن از خودتان بیاغازید و ریسک کنید
      اینجا خیر، بفرمایید جای دیگری با کمال میل در خدمتم.

رهگذر
      Level completed: 98%, Points required for next Level: 2
      دستاوردها:
      خداوند
      بی‌کمداشت

Empty

Thanks آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2018
      جُستارها
      0
      امتیازها
      1,498
      رنک
      21
      Post Thanks / Like
      سپاس
      57
      از ایشان 28 بار در 20 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      1 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      تزهای آنتی تکنولپژیکی‌تان همانطور که گفتم اوهام هستتد و همرده با تزهای گرتا جان! خودتان را از این مهلکه فکری نجات دهید.
      هر کس نیم‌نگاهی به کتاب اول کازینسکی داشته باشد می‌تواند متوجه شود که نوک پیکان نقد کازینسکی اول از همه به سمت چپ‌ها و تمام اکتیویست‌ها، مخصوصاً از نوع دوست‌داران محیط‌ زیست است. این‌که دو بار تزهای کازینسکی را با کسی مثل گرتا گوتنبرگ مقایسه و این دو را هم‌سطح کردید جای تعجب است. عقاید کازینسکی حتی با سایر نحله‌های بدوی‌گرایی هم زاویه دارد، چه رسد به اینها.

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 25 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 25 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 38
      واپسین پیک: 07-10-2015, 04:13 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •