• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

جُستار: پاتوق شب نشینی

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Dariush نمایش پست ها
      کسی از @Russell خبری ندارد؟ من دلم برای او بس تنگ شده است.
      کم اند کسانیکه براستی ارزش زندگی را درمیابند و راسل هم یکی از آنان
      است و زندگی را بوارونه‌یِ بسیاری, تنها برای "سرگرمی" و خوشی نمیخواهد.

باشد بیرون از اسپاش زهرآگین اینجا در زندگی راستین و فربودین, به خودشناسی و راه‌شناسی برسد.

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

نویسنده سوم
      Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      Ignorance IS bliss

ریلکس

Nilftrondheim آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2015
      جُستارها
      3
      امتیازها
      4,243
      رنک
      41
      Post Thanks / Like
      سپاس
      67
      از ایشان 75 بار در 55 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      کم اند کسانیکه براستی ارزش زندگی را درمیابند و راسل هم یکی از آنان
      است و زندگی را بوارونه‌یِ بسیاری, تنها برای "سرگرمی" و خوشی نمیخواهد.
      I love the smell of sarcasm in the morning

باشد بیرون از اسپاش زهرآگین اینجا در زندگی راستین و فربودین, به خودشناسی و راه‌شناسی برسد.
      وا مگه اینجا چشه؟

راستی زحمته به اونیکی تاپیک هم یه سری بزن!
      I am a degenerate

سخنور یکم
      Level completed: 33%, Points required for next Level: 337
      Overall activity: 6.0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      از ایشان 325 بار در 277 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خب این دسته هم می‌باورند با جلوگیری از آموزش ایرانیان برای نمونه بمب اتم دیگر در ایران نیمتواند ساخته شود (خام‌اندیشی از جنس دیگر).
      خب راستش تکنولوژی ساخت بمب اتم بسیار پیش پا افتاده تر از تکنولوژی نگهداری نیروگاه های هسته ای می باشد. شما یک راکتور را شش ماه بگذارید کار کند به بمب اتم می رسید!!

درسته, گیر اصلی تکنولوژی همین از دست رفتن همیشگی آزادی و کنترل بر سرنوشت خویشتن است.
      آه خدا را شکر (یا همان اسپاگتی شما را شکر!) انتظار کتک را داشتم نه تایید! بسکه از مدیران اینجا کتک خورده ام که دیگر نایی برایم نمانده است!!! شما مدیر بهتر ی هستید ;)

خب از این دیدگاه باز هم شما درست میگویید, به هر روی آدم نامدرن هم اینجا جایی ندارد, بویژه اینکه دستور زبان
      پارسی را هم بسنده نمیداند و گاه را از بیگاه باز‌نمیشناسد و هر کجا دستش میرسد یک آیه کپی پیست میکند.
      آخه جناب mbk مگر چکارتان کرده بود مگر به شما چه جسارتی کرده بود که اینقدر ازش بیزارید؟ من فکر می کنم مشکل شما بیشتر با آیه نوشتن های ایشون باشه تا دستور زبان پارسی!!
      بنده ام نا مدرن هستم ولی می بینید که همچنان هستم مگر اینکه جنابعالی مرا اخراج کنید!!!

در ضمن اینکه بنده به شما گفتم که اوایل فکر می کردم ایشان هم یک پارسیگر است برای اذیت و آزار شما نبود . چون آن لحظه اینقدر دلم برای mbk سوخته بود که اصلا یادم نبود که قبلش با شما چه بحثی داشتم و شما چی گفته بودید. قبل از اینکه اینجا ثبت نام کنم از مشتریان این فروم بودم و می آمدم مطالب را می خواندم . شما و چند نفر دیگر خب بسیار پارسی سخن می گفتید و کلمات عربی هم در نوشته هایتان بسختی یافت می شد. ایشان هم سعی بر نگارش پارسی داشتند و کلمات عربی غیر از آیات قرآن در نوشته های ایشان یافت نمی شد حال بماند که نهاد و گزاره و مسند و....... اینها را هم در نوشته ی ایشان بسختی می توان تشخیص داد. خب بنده ام که یکم از پارسی دور مانده ام خیال می کردم ایشان هم برای خودش پارسیگریست:)) آخر می دیدم دوستان پستهای ایشان را نقل قول می کنند و جوابش را می دهند در حالیکه اصلا بنده نمی دانستم ایشان چه گفته است!!البته زودی فهمیدم ایشان کجا و شما کجا!!!
      ابولحسن خرقانی بر سر در خانقاهش این را نوشته بود:
      هرکس بدین سرای آید او را نان دهید و از ایمانش نپرسید
      چرا که آنکس که در سرای ما به نان ارزد در بارگاه خدا به جان ارزد

بنده به ایمان و اعتقادات آدمها کاری ندارم و هیچ پست معاونتی هم از طرف خدا به من داده نشده است تا بوسیله ی آن هرکس که بر ضد خدا حرف زد را کینه اش را بگیرم و در صدد انتقام برآیم. درسته که من خدا باور هستم ولی خب دلیلی نمی بینم که خودم را آدم خوبی ببینم و نسبت به شما احساس قدیسه بودن بهم دست بدهد!! بقول حکیم خیام:
      تو غره بدان مشو که می می نخوری
      صد لقمه خوری که می غلامست آن را

نویسنده سوم
      Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      Ignorance IS bliss

ریلکس

Nilftrondheim آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2015
      جُستارها
      3
      امتیازها
      4,243
      رنک
      41
      Post Thanks / Like
      سپاس
      67
      از ایشان 75 بار در 55 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سارا نمایش پست ها
      خب راستش تکنولوژی ساخت بمب اتم بسیار پیش پا افتاده تر از تکنولوژی نگهداری نیروگاه های هسته ای می باشد. شما یک راکتور را شش ماه بگذارید کار کند به بمب اتم می رسید!!
      به این راحتی هم نیست! چیزی که میفرمایید راکتور آب سنگینه که نیازی به غنی سازی اورانیوم نداره چون آب سنگین خیلی خوب نوترون ها رو کند میکنه از اورانیم طبیعی استفاده میشه. اما پلوتونیومی که تا اتمام فعالیت تولید میشه خودش نیاز به غنی سازی حتی سخت تر از اورانیوم داره چون ایزوتوپ های غیر از 238 و 239 حسابی نوترون تولید میکنن و تولید بمب را غیر ممکن.

بنده ام نا مدرن هستم ولی می بینید که همچنان هستم مگر اینکه جنابعالی مرا اخراج کنید!!!
      آیا شما به صورت خودجوش فحش میدهید یا سالاد کلمات پست میکنید؟
      I am a degenerate

5. یک کاربر برای این پست سودمند از Nilftrondheim گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (08-27-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Nilftrondheim نمایش پست ها
      I love the smell of sarcasm in the morning

وا مگه اینجا چشه؟
      اینهم از کمبود‌هایِ همیشگی این بستر‌هایِ مجازی-نوشتاری است که لحن آدم را نمیرسانند, گرنه
      در نوشته‌یِ من هیچ sarcasmی نبود; من رویهمرفته جسته گریخته سالی ماهی یک بار
      شاید سخن طعنه‌آمیز بزنم, چون روش‌اش را همیشه بی‌اندازه دخترانه و ناتوان‌نمایانه دیده‌ام:

یا دهان بسته هیچ مگو¹, یا سخن را رُک و سرراست بزن.

دیگر اینکه این برداشت نادرست نشود, از دید من زندگی نه چیز سراسر جدی‌ایست, نه سراسر شوخی, سخن
      بیشتر اینه کم پیدا نمیشوند امروزه کسانیکه زندگی را تنها و تنها برای سرگرمی و خوشی‌گرایی (hedonism) و
      خوشگذرانی و fun میبینند, که این یک بیماری‌ست. کسیکه همه چیز را جدی میگیرد نیز بیمار به شمار میرود, ولی این سخن دیگری‌ست.

راسل را من از اینرو برستودم که همچون کبک ِ خوشگذران رفتار نمیکند و در
      برابر چیزهاییکه نیازمند رفتار و کردار جدی‌اند, سر تکان نداده و سرسری نمیگذرد.

راستی زحمته به اونیکی تاپیک هم یه سری بزن!
      چشم, ولی شکیب بورزید من بیشتر پاسخ‌ها را اندیشیده‌ام و کم کم خواهم نوشت.

¹ + never miss a good chance to shut up

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

7. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Nilftrondheim (08-26-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      آه خدا را شکر (یا همان اسپاگتی شما را شکر!) انتظار کتک را داشتم نه تایید! بسکه از مدیران اینجا کتک خورده ام که دیگر نایی برایم نمانده است!!! شما مدیر بهتر ی هستید ;)
      با این تفاوت ریز که من پارسال یا شاید پیارسال بود که اینجا گرداننده بودم, تازه گرداننده‌یِ چندان
      خوبی هم نبودم در تیم گردانندگی اینجا چه آشوب‌ها که آنزمان به پا نشد (و خود من درشان بی‌نقش نبودم).

آخه جناب mbk مگر چکارتان کرده بود مگر به شما چه جسارتی کرده بود که اینقدر ازش بیزارید؟ من فکر می کنم مشکل شما
      بیشتر با آیه نوشتن های ایشون باشه تا دستور زبان پارسی!!
      شما انگار هوش خوبی دارید سخن را میگیرد, گیر خود من تنها همان کپی‌ پیست کردن بی پیوند آنهم با نوشته‌یِ
      شکسته و بی سر و ته بود, چون کم و بیش همیشه اینجا را میخوانم و نوشته‌هایِ این کاربر تنها noise به شمار میرفتند.

!nous vous connaître

در ضمن اینکه بنده به شما گفتم که اوایل فکر می کردم ایشان هم یک پارسیگر است برای اذیت و آزار شما نبود . چون آن لحظه اینقدر دلم برای mbk سوخته بود که اصلا یادم نبود که قبلش با شما چه بحثی داشتم و شما چی گفته بودید. قبل از اینکه اینجا ثبت نام کنم از مشتریان این فروم بودم و می آمدم مطالب را می خواندم . شما و چند نفر دیگر خب بسیار پارسی سخن می گفتید و کلمات عربی هم در نوشته هایتان بسختی یافت می شد. ایشان هم سعی بر نگارش پارسی داشتند و کلمات عربی غیر از آیات قرآن در نوشته های ایشان یافت نمی شد حال بماند که نهاد و گزاره و مسند و....... اینها را هم در نوشته ی ایشان بسختی می توان تشخیص داد. خب بنده ام که یکم از پارسی دور مانده ام خیال می کردم ایشان هم برای خودش پارسیگریست:)) آخر می دیدم دوستان پستهای ایشان را نقل قول می کنند و جوابش را می دهند در حالیکه اصلا بنده نمی دانستم ایشان چه گفته است!!البته زودی فهمیدم ایشان کجا و شما کجا!!!
      ابولحسن خرقانی بر سر در خانقاهش این را نوشته بود:
      هرکس بدین سرای آید او را نان دهید و از ایمانش نپرسید
      چرا که آنکس که در سرای ما به نان ارزد در بارگاه خدا به جان ارزد

بنده به ایمان و اعتقادات آدمها کاری ندارم و هیچ پست معاونتی هم از طرف خدا به من داده نشده است تا بوسیله ی آن هرکس که بر ضد خدا حرف زد را کینه اش را بگیرم و در صدد انتقام برآیم. درسته که من خدا باور هستم ولی خب دلیلی نمی بینم که خودم را آدم خوبی ببینم و نسبت به شما احساس قدیسه بودن بهم دست بدهد!! بقول حکیم خیام:
      تو غره بدان مشو که می می نخوری
      صد لقمه خوری که می غلامست آن را

چیز دشواریابی که نمینوشت, تنها نشانه‌هایِ سگاوندی نمیگذاشت و واژه‌های بی سر و ته را آن لابلا میانداخت.

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mbk
      به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "ولا یحسن الذین كفروا انما نملی لهم خیر لأنفسهم انما نملی لهم لیزدادوا اثما و لهم عذاب مهین""هم نباشد رسیدگی می کنند کسانی رویگردانیدند که چون چه آسان می گیریم تا براشان بهتریست برای خودی هاشان،چون چه آسان می گیریم تا برایشان برای می افزایند گناهی هم تا براشان ناگواراییست خیلی سست کننده گشته ای"

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سارا
      اینم سرکار خانم النا لاویان، ادیب و شاعره ی کلیمی که شیفته ی اهل بیت هستند و اشعار زیادی هم در این باب گفتند! !همچنین ایشان شعر های زیادی به طرفداری از مردم فلسطین سروده اند ! ایشان از قبیله لاوی می باشند جناب هرتزل!!!!
      ببینید چرا همش در گذشته بایستی زندگی کنیم ،ما بایستی دلبسته هم عاشقیِ کسی کنیم که همیشه بوده هست هم خواهد بود که ما را آفرید چشم گوش دست پا جنس نر هم ماده داده هم همگی خواهند مرد جز او هم روز واپسین برانگیخته می شویم،پناه بر خداوند اگر بخواهیم به فریب این سرا دچار شویم

ببینید چرا همش در گذشته بایستی زندگی کنیم ،ما بایستی دلبسته هم عاشقیِ کسی کنیم که همیشه بوده هست هم خواهد بود که ما را آفرید چشم گوش دست پا جنس نر هم ماده داده هم همگی خواهند مرد جز او هم روز واپسین برانگیخته می شویم،پناه بر خداوند اگر بخواهیم به فریب این سرا دچار شویم

=>

ببینید چرا همش در گذشته بایستی زندگی کنیم، ما بایستی [دل ببندیم و] هم عاشقیِ کسی [را] بکنیم که همیشه بوده [و] هست [و] خواهد بود, [کسیکه] ما را آفرید, [به ما] چشم, گوش, دست [و] پا, جنس نر [و] هم ماده داده [و] هم همگی [اینها] خواهند مرد جز او [و] هم روز واپسین (معاد!) برانگیخته (!!!) می شویم، پناه بر خداوند اگر بخواهیم به فریب این سرا دچار شویم.

لغزش‌هایی که در همین یک‌ نوشته دارد:

انگیختن = to be stimulated = تحریک شدن
      انگیزاندن = to stimulate = تحریک کردن

برانگیختن = to be motivated = تهییج و انگیزه‌ پیدا کردن

از اینرو,

در روز واپسین برانگیخته میشویم = روزهای آخر پیش از مرگ حشری میشویم (شاید چون پایان جهان را نزدیک میبینیم؟)

روز واپسین => رستاخیز (روز جزا)
      برانگیخته => برخاسته
      فریب دچار شدن (!) => فریب خوردن (بیماری که نیست!).

—مزدک بامداد

9. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

سارا (08-26-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      وا مگه اینجا چشه؟
      زهر اینجا اینه که به آدم یک احساس دروغین مهم بودن و کاری انجام دادن میبخشد, که پشتوانه‌ در واقعیت ندارد.

نمونه‌‌وار خود من هربار اینجا میایم خب ناخودآگاه یک احساس مهم بودنی پیدا میکنم چون
      چیزهاییکه برایم مهم بوده‌اند و ساعت‌ها درباره‌اشان اندیشیده‌ام را کسان دیگری دارند میخوانند و
      بازمیاندیشند و گفتگو میکنند; ولی در نگاهی فرّاخ‌تر, آیا اینها تاثیری در چند و چون و روند کارها در چهره‌یِ کلان داشته‌اند؟

اگر بسیار دست‌ و دل و باز باشیم, شاید یک اندکی, ولی به گمان بالا, نه.

این زهرآگینی‌ها را همه‌یِ بسترهای مجازی امروزه دارند و درست ازهمینرو و همین نیاز نیز پدید آمده‌اند.
      شما در هر کنج کوچک و بزرگی از اینترنت بگردید همین "تیره‌های مجازی" را میابید که مشتی آدم دور هم
      نشسته‌اند و احساس مهم بودن دارند میکنند, هنگامیکه جهان راستین و فندگرا آن بیرون راه خودش را میرود
      و همه‌یِ اینان و اینها را همچون سیلی که مشتی آت و آشغال را در خود گرفته باشد, با خودش دارد میکشد و میبرد.

—مزدک بامداد

11. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

dr.mcclown (08-25-2015)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به این راحتی هم نیست! چیزی که میفرمایید راکتور آب سنگینه که نیازی به غنی سازی اورانیوم نداره چون آب سنگین خیلی خوب نوترون ها رو کند میکنه از اورانیم طبیعی استفاده میشه. اما پلوتونیومی که تا اتمام فعالیت تولید میشه خودش نیاز به غنی سازی حتی سخت تر از اورانیوم داره چون ایزوتوپ های غیر از 238 و 239 حسابی نوترون تولید میکنن و تولید بمب را غیر ممکن.
      منظور بنده هم همان نوع راکتورها بود که در ایران وجود دارد نه راکتور های مثلا نسل چهار pebble bed reactors که عمرا بتوانید از پسمانده های سوختش استفاده ای کنید !!
      ولی در هر حال از راکتورهای نسل یک و دو که آب سنگین بعنوان کند کننده در آن استفاده می شود می توان براحتی (نسبی دارم می گم !!) به بمب رسید.
      Bomb Facts: How Nuclear Weapons are Made

(c) Estimated amount of heavy water needed for a small reactor used to make nuclear weapons:
      - 19 metric tons: India's 40 megawatt (thermal) Cirus reactor.
      - More than 36 metric tons: Israel's more than 100 megawatt (thermal) Dimona reactor.
      - 78 metric tons: India's 100 megawatt (thermal) Dhruva reactor.

آیا شما به صورت خودجوش فحش میدهید یا سالاد کلمات پست میکنید؟
      how are you???

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

شما انگار هوش خوبی دارید سخن را میگیرد, گیر خود من تنها همان کپی‌ پیست کردن بی پیوند آنهم با نوشته‌یِ
      شکسته و بی سر و ته بود, چون کم و بیش همیشه اینجا را میخوانم و نوشته‌هایِ این کاربر تنها noise به شمار میرفتند.

با بنده بودید؟!!!!!!!! جناب sonixax که بنده را عقب مانده می نامند چون هنوز مسلمان هستم!!! جناب آنارشی هم که بنده را بی منطق و احساساتی خطاب می کنند چون طرفدار فلسطین هستم!!
      همین جناب آنارشی مدام بنده را بابت جستار فلسطین سرزنش می کنند و.. و دقیقا رفتار یک پزشک را در برابر یک بیمار آنهم از نوع کودکش را دارند چنانچه بنده فکر می کنم ایشان یا پزشک هستند و یا با پزشکی و پزشکان سرو کار دارند:((

!nous vous connaître
      قربان چرا کانال را عوض کردید؟؟ بزنید شبکه یک ! بنده فرانسه ام کجا بود. معنی اش چه می شود "می دانیم "؟!
      راستی این امضایتان به زبان آلمانی است؟ معنی اش چه می شود ؟ در حقیقت انگیزه هایتان ناپدید می شوند ؟؟
      قربان سطح را بکشید پایین !! همه که مثل شما با سواد و مدرن نیستند . بنده همین پارسی را هم بسختی می دانم زبان دیگر پیشکش!!

چیز دشواریابی که نمینوشت, تنها نشانه‌هایِ سگاوندی نمیگذاشت و واژه‌های بی سر و ته را آن لابلا میانداخت.

=>

ببینید چرا همش در گذشته بایستی زندگی کنیم، ما بایستی [دل ببندیم و] هم عاشقیِ کسی [را] بکنیم که همیشه بوده [و] هست [و] خواهد بود, [کسیکه] ما را آفرید, [به ما] چشم, گوش, دست [و] پا, جنس نر [و] هم ماده داده [و] هم همگی [اینها] خواهند مرد جز او [و] هم روز واپسین (معاد!) برانگیخته (!!!) می شویم، پناه بر خداوند اگر بخواهیم به فریب این سرا دچار شویم.

لغزش‌هایی که در همین یک‌ نوشته دارد:

انگیختن = to be stimulated = تحریک شدن
      انگیزاندن = to stimulate = تحریک کردن

برانگیختن = to be motivated = تهییج و انگیزه‌ پیدا کردن

از اینرو,

در روز واپسین برانگیخته میشویم = روزهای آخر پیش از مرگ حشری میشویم (شاید چون پایان جهان را نزدیک میبینیم؟)

روز واپسین => رستاخیز (روز جزا)
      برانگیخته => برخاسته
      دلم گرفت :( دیگر ایشان اخراج شده اند و دیگر پیامهایشان را نمی بینم :((( ممنون که برایم ترجمه کردید. پیامهایشان همیشه بوی سادگی و بی ریایی می دادند.
      یک چیزی می توانم بپرسم ؟ مرجع شما غیر از فرهنگ لغات برای ریشه یابی واژگان چیست؟
      مثلا برای یافتن ریشه ی پوزخند شما به چه کتبی مراجعه می کنید؟ آیا کتب ادبی را هم در نظر می گیرید مثلا در شعر خاقانی ، از کلمه ی پوست بخندی، می توانکلمه پوست خند را برداشت کرد.
      ور چه نگشائی لب و در پوست بخندی
      از رشته ٔ جانم گره غم بگشائی .

بنده بیشتر اوقات با استفاده از همان متون ادبی ، معنای کلمات را درمی یابم. مثلا فکر کردن و اندیشیدن که معنای دیگرشان ترسیدن و حذر کردن می باشد را از همان اشعار قدما متوجه شدم.

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

می دانم که در محضر یک پارسیگر نباید در باب زبان پارسی جسارتی نمود اما "فریب" را بسیار دیده ام که با "دچار " همراه شده است. مثلا بسیار شنیده و خوانده ام که "دچار فریب این دنیا مشو" . همانطور که همراهی "غم " و "دچار " را هم در ادبیات پارسی بسیار دیده ام. در شعر سنایی هم ا فعل "دیدن " را برای "فریب " بکار برده است.
      دلا تا کی در این زندان فریب این و آن بینی
      یکی زین چاه ظلمانی برون شو تا جهان بینی

15. یک کاربر برای این پست سودمند از سارا گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (08-25-2015)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 13 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 13 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 38
      واپسین پیک: 07-10-2015, 04:13 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •