• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

جُستار: پاتوق شب نشینی

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سارا نمایش پست ها
      عجب! پس آمریکا چرا به دانشجویان مسلمان پذیرش می دهد و حتی این امکان را فراهم می سازد که در رشته هایی مثل مهندسی ادامه تحصیل دهند ؟ آیا نمی گوید پس فردا اینها به سرزمین خود بازگردند و شروع به ساخت سلاح های کشتار جمعی کنند؟
      این گرفتاری را بیشتر مردم دارند, چون مغز ما برای رویارویی با جهان مدرن نفرگشته. برای نمونه مانند شما میبینید
      گهگاه میپرسند آمریکا پس چرا چنین و چنان میکند, گویی آمریکا دختر حسن آقا باشد که درباره‌یِ خواستگارش تصمیم میگیرد.

آمریکا یک کشور درندشت است و یک ابرسازواره (superorganism) به شمار میرود و ازینرو نه مانند یک آدم فکر میکند,
      نه رفتار. در یک کشور به این پهناوری ابرسازواره‌هایِ کوچکتری هستند مانند سازمان‌هایِ پژوهش و آموزش گوناگون
      که اینها سود‌هایِ دم دست خودشان را هم دارند. در کنار این, جهانبینی‌هایِ پرشماری را هر کدام از اینها دنبال میکنند
      و نمونه‌وار این یک دیدگاه پُرهوادار است که اگر همه یک اندازه "پیشرفته" باشند و برای نمونه به کشورهای واپسمانده
      (بیشتر اسلامی) تکنولوژی را تزریق کنند, اینها خود به خود آدم‌هایِ خوب و درستکاری (بر پایه‌هایِ سنجه‌های سیستم) میشوند.

ایشان به تکنولوژی دسترسی داشتند ولی انسان مدرنی نبودند. شما مثلا در یک روستایی می روید و می بینید که اهالی آن روستا موبایل دارند آیا آنها آدمهای مدرنی محسوب می شوند ؟ این درست که آنها ابزار مدرن را دارند ولی آدمهای مدرنی نیستند. تعریف آدم مدرن خب مشخص است بنظرتان جناب mbk در دسته ی آدمهای مدرن قرار می گیرند یا سنتی؟
      من تعریف شما را نمیپسندم. آدم مدرن و نامدرن هم آنچنان نداریم, تراز پیشرفتگی تنها همگون نیست, اگرنه همه
      کم و بیش مدرن به شمار میروند, هتّا دهقان روستای دورافتاده. جدای آنها میپندارم شما از بیخ نوشته‌هایِ من را نخوانده‌اید و
      همینجوری دارید حدس میزنید که این از تکنولوژی بدش؟ میاید پس بایستی آدم‌هایِ سنتی را دوست داشته باشد,
      هنگامیکه «گفتمان تکنولوژی» درباره‌یِ چیز دیگری‌ست و اینکه امروزه کسی آمیش‌وارانه بزید یا مثلا سوار خودرو نشود تا زیستبود را نیالوده باشد از دیدگاه
      من کارهای بسیار کودنانه‌ای به شمار میرودن و داستان کبک است و سر خود را در شن فرو بردن.

بله قربان می دانم بنده خودم رشته ی دومم ادبیات (literature) هست اگر دقت کرده باشید در گویش های اصیل ایرانی واژگان قدیم پارسی بسیار استفاده

راستش نه بخدا من کینه ای نیستم البته می دانم که از دید شما خب یک موجود خونریز کینه ای می باشم ! ولی بر طبق آیینم نباید کینه ای باشم;)
      و آیینم نظر انداختن بر روی خوبان شد
      و دینم مهرورزی مهربانی مهرافشانیست

در ضمن بنده پوستم در این فروم کلفت شده است! از همانروز اول دوستان شما ، سلامم را بدارآویختند و در به تکفیرم گشودند!

پ.ن.

گرچه "پوست‌خنده" تنها یک نگره است, میتواند "پوزه‌خند" هم بوده باشد و ریشه‌یِ پوزه هیچ روشن نیست همان "پوسته" بوده باشد.
      ویرایش از سوی Mehrbod : 08-22-2015 در ساعت 10:16 PM

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

سخنور یکم
      Level completed: 33%, Points required for next Level: 337
      Overall activity: 6.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      از ایشان 325 بار در 277 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Anarchy نمایش پست ها
      من هم در این زمینه با شما موافقم که ایشون واقعا عمدی در کار نداشتن ... اما شاید در جریان نباشید که چندین و چند بار در این زمینه بهشون تذکر داده بودیم که رعایت کنید و مطالب مرتبط و قابل فهم ارسال کنید اما نمیدونم چرا متوجه نمیشدن . به ما هم حق بدید که نظم فورم برامون اولویت داشته باشه !! فردا یکی بیاد تو این انجمن اصلا رغبت نمیکنه تاپیک ها رو بخونه . تا الان دلمون نیومده بود اخراجش کنیم اما خب دیگه داریوش دل رو زد به دریا ...
      کاش در زمینه ی فلسطین با بنده موافق بودید و اینقدر مرا یهودستیز نمی خواندید:(((

3. یک کاربر برای این پست سودمند از سارا گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-24-2015)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      این گرفتاری را بیشتر مردم دارند, چون مغز ما برای رویارویی با جهان مدرن نفرگشته. برای نمونه مانند شما میبینید
      گهگاه میپرسند آمریکا پس چرا چنین و چنان میکند, گویی آمریکا دختر حسن آقا باشد که درباره‌یِ خواستگارش تصمیم میگیرد.

آمریکا یک کشور درندشت است و یک ابرسازواره (superorganism) به شمار میرود و ازینرو نه مانند یک آدم فکر میکند,
      نه رفتار. در یک کشور به این پهناوری ابرسازواره‌هایِ کوچکتری هستند مانند سازمان‌هایِ پژوهش و آموزش گوناگون
      که اینها سود‌هایِ دم دست خودشان را هم دارند. در کنار این, جهانبینی‌هایِ پرشماری را هر کدام از اینها دنبال میکنند
      و نمونه‌وار این یک دیدگاه پُرهوادار است که اگر همه یک اندازه "پیشرفته" باشند و برای نمونه به کشورهای واپسمانده
      (بیشتر اسلامی) تکنولوژی را تزریق کنند, اینها خود به خود آدم‌هایِ خوب و درستکاری (بر پایه‌هایِ سنجه‌های سیستم) میشوند.
      اولاً باید خدمتتان عرض کنم که مثلا در دوره ی احمدی نژاد سفارت آمریکا ویزای دانشجویی به سختی به دانشجویان ایرانی می دادند (نسبی دارم عرض می کنم !!) بنده می توانم لیست دانشجویان شریف و امیرکبیر را برایتان اینجا ردیف کنم که نتوانستند ویزای دانشجویی بگیرند با اینکه پذیرش گرفته بودند و مقالات فوق العاده ای هم داشتند ولی چون رشته هایشان می توانست مربوط به امورنظامی و تولید سلاح گردد رد شدند رشته هایی مثل هوافضا و مکانیک و اینجور چیزها سخت ویزا می دهند تجربه اش را دارم که می گویم!
      در ضمن شما نگاه کنید حتی الزویر هم ایران را تحریم کرده بود البته در کاغذ بعضی از دانشگاه های ایرانی را تحریم کرده بود مثل شهید بهشتی ولی در عمل خیلی از مقالات علمی و فوق العاده ی دانشجویان ایرانی آنهم دانشگاه های طراز اول ایران توسط ژورنال های الزویر به بهانه های واهی ریجکت می شدند. بنده خودم از Editor-in cheif d یکی از همین ژورنالها شنیدم که می گفت نسبت به مقالات ایرانی همیشه یک سختگیری هایی وجود دارد و معمولا زمان داوری مقالاتشان هم بسیار طولانی تر از نرم موجود هست.

من تعریف شما را نمیپسندم. آدم مدرن و نامدرن هم آنچنان نداریم, تراز پیشرفتگی تنها همگون نیست, اگرنه همه
      کم و بیش مدرن به شمار میروند, هتّا دهقان روستای دورافتاده. جدای آنها میپندارم شما از بیخ نوشته‌هایِ من را نخوانده‌اید و
      همینجوری دارید حدس میزنید که این از تکنولوژی بدش؟ میاید پس بایستی آدم‌هایِ سنتی را دوست داشته باشد,
      هنگامیکه «گفتمان تکنولوژی» درباره‌یِ چیز دیگری‌ست و اینکه امروز آمیش‌وار بزید یا مثلا سوار خودرو نشود تا زیستبود را نیالوده باشد از دیدگاه
      من کار بسیار کودنانه‌ای به شمار میرود و داستان کبک است و سر خود را در شن فرو بردن.
      نه ای خدااااااا منظورم این نبود. شما خودتان در تعریف ذهنی بنده مدرن محسوب می شوید و بنده نسبت به شما یک فرد سنتی می باشم. معلوم است که از تکنولوژی بدتان نمی آید چرا که از اینترنت و رایانه و....... بخوبی استفاده می کنید و علمش را دارید ولی فکر می کنم از تسلط روز افزونش بر زندگی انسانها و اینکه انسان تحت الشعاع آن قرار گرفته است بجای آنکه آن تحت الشعاع آدمی قرار گیرد ناراحت باشید. اگر اشتباه می کنم خب درستش کنید ولی کتکم نزنید!

بنده به ظاهر حکم دادم ! خب در ظاهر می توان گفت که آدم مدرن و غیر مدرن داریم. مثلا شخصی که در روستا هست و رایانه و انگلیسی نداند با کسی که انگلیسی می داند و رایانه را که چه عرض کنم اصلا برنامه نویس ماهری است هر دو در دنیای امروزی مدرن محسوب می شوند؟؟
      اگر از بنده بپرسید آدمها چند دسته می شوند می گویم دو دسته : انسی و غیر انسی ! همین هیچ ربطی هم به تکنولوژی و این علم ِ مرده ریگ ندارند!

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      @Mehrbod
      بله این آمیشی ها را می شناسم اصالتا باید ژرمن باشند . یک دوره ای را هم به جوانانشان این فرصت را می دهند که زندگی در دنیای مدرن را تجربه کنند واگر خواستند آن را ادامه دهند و هرگز به دنیای آمیش ها برنگردند ولی جالبش اینجاست که اکثر این جوانان بعد از تجربه کردن دنیای مدرن دوباره به اجتماعشان بر می گردند. نمی دانم شاید آرامشی که در آن دنیا تجربه کردند را به استرس های دنیای مدرن ترجیح می دهند!

مدیر تالار
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      امروز جناب mbk اخراج شد فکر کنم بیشترش تقصیر من بود آخه ایشون هر جستاری که بنده پست می گذاشتم بلافاصله بعدش می آمدند و پستی می گذاشتند . امروز هم در جستاری سریع بعد از من پست گذاشتند که باعث اخراجشون شد
      بنظرم ایشان نه تنها ترول نیستند بلکه می توانند یک نشان یا یک نماد برای این فروم باشند. در اولین روزهای حضورم در این فروم، وقتی نوشته های ایشان را می خواندم و متوجه نمی شدم بکل از خودم و زبان پارسیم نا امید شده بودم. فکر می کردم کلا زبان مادریم را از یاد برده ام !!!
      کاش ایشان دوباره برگردند بهمراه کوروش ایران! در این مدت کوتاهی که اینجا بودم شاهد اخراج دو کاربر بودم!!!!!!!!!! اینجا که مدعی است کسی را اخراج نمی کند!!
      اخراج ایشون تقصیر شما نبوده، پیشنهادش خیلی قبل تر از عضویت شما داده شده بود.
      دلیلش هم پارازیت ول دادن وسط هر بحثی آن هم به زبانی که فقط خودش میفهمید بود!

فقط یک سوال دارم از خدمتتان، هرکه مسلمان است یاوه گوست ؟ چون ابتدای کلامش با قرآن بود یاوه گوست؟
      ایشان یک انسان بسیار ساده بودند معلوم هم بود که اهل دیاری ساده و با صفا هستند . همه که مثل شما نیستند مدرن و امروزی .انسانهای سنتی و ساده هم داریم . هر کسی اصطلاحی دارد . کاش اینقدر به دستور زبان آدمها کار نداشته باشیم:((
      به راستی شما جمله بندی این شخص رو میفهمیدید ؟
      زبان اصلی ترین و البته تنها ابزار مهم انسان برای ارتباط برقرار کردنه! وقی جمله ای با دستور زبان اشتباه نوشته میشود شما اصولن معنی و مفهوم گفته طرف مقابل را نمیفهمید! از همین رو این رفتار مصداق بارز ترول میشه - ما در اینجا قانونی برای ممنوع بودن ترول نداریم ولی این رو داریم :

۰۷ - قبل از شروع به کار در تارنما ، پیشنهاد هایی که در مورد گفتمان بهتر داده شده را مطالعه کنید ، برای دیدن پیشنهادات اینجا را کلیک کنید یا از نوار بالایی بر روی قسمت "قوانین و هنجار ها" که با رنگ سبز مشخص شده کلیک کنید و از منوی افتادنی "آنچه باید بدانید" بر روی "پیشنهادات جهت گفتمان سالم تر" کلیک کنید . گفتنی است که نادیده گرفتن مکرر این توصیه ها، با نظر مدیران قابل پیگری خواهد بود.
      ایشون با پستهای بی ربط (که بسیار بسیار قابل تحمل است در اینجا) و نوشت مطالبی که هیچ کسی مفهومش را نمیفهمید (که قابل تحمل نیست) اصولن نظم هر بخشی از سایت را که درش وارد شده اند را به هم زده بود.
      اگر ایشون به زبان فارسی تسلط کافی ندارند، میتونند در بخشهای غیر فارسی انجمن پست بزنند.
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      مسلمان یاوه‌گو کم نداریم, ولی به دید من یاوه‌های مسلمانان بهتر از یاوه‌های بگوییم فندپرستان (technocrat) است, چون
      آنها را اگر ول کرده و تکنولوژی نوین را ازشان بگیرید چیز چندان بدی در نمیاید و عارف و زاهد و .. هم بار میاورند و در چامه‌سرایی هم دستی دارند.
      لازم به یادآوریست که همین تکنولوژیست که به شما امروز این امکان را میدهد که پارسی گویی کنید، بحث و تبادل نظر کنید، فکر کنید!!!، تکنولوژی هراسیتان را به رخ بکشید و خلاصه مهربدی باشید که امروز هستید در صورتی که اگر همین تکنولوژی نبود احتمالن (بر پایه متوسط طول عمر گذشتگان) اصلن زنده نبودید که بخواهید این تفکرات را هم داشته باشید و نهایتن زندگیتان به جای فکر کردن به این مسایل به پر کردن شکم و فرار از دست درندگان و حامله کردن چپ و راستی جفتتان برای جلوگیری از انقراض نسلتان میگذشت!!!! اگر هم به زندگی های بدوی و جوامع 1000 سال پیش مینگرید که آن موقع میبایستی نگران این میبودید که مبادا علی نیاید در خانه تان را نکند و زنتان و فرزندتان را به کنیزی نگیرد و سر خودتان را نبرد (یعنی تمام آن آزادی و انتخاب سرنوشتی که ازش حرف میزنید و الان اتفاقن ازش بهره میبرید = پنبه = خیال باطل = استدلال برپایه اطلاعات و پیش زمینه های نادرست)
      همان طور که پیشتر هم گفته شده شما زندگی زیر سایه امنیت و فرصتهایی که تکنولوژی برای شما فراهم کرده را میخواهید بدون وجود تکنولوژی تا شاید آزادی بیشتری نسبت به امروز داشته باشید که این خواسته از بیخ غیر منطقی و نشدنی و رویاست چرا که به مجرد جدایی از تکنولوژی همه آنچه امروز در اختیار دارید را از جمله آزادی!!! و امنیت را به مانند اجداد انسانها یکجا از دست میدهید و تمام زندگیتان صرف همانهایی خواهد شد که چند خط بالاتر گفتم. پیش از این ده ها بار توضیح داده شده که چرا و چگونه!

و داستان کبک است و سر خود را در شن فرو بردن.
      برف!!
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

8. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Moshref (08-23-2015)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      اخراج ایشون تقصیر شما نبوده، پیشنهادش خیلی قبل تر از عضویت شما داده شده بود.
      دلیلش هم پارازیت ول دادن وسط هر بحثی آن هم به زبانی که فقط خودش میفهمید بود!
      بله دانستم !ولی یکسال ایشان را تحمل کرده بودید !!!
      به راستی شما جمله بندی این شخص رو میفهمیدید ؟
      خب دروغ چرا نه خیلی خوب ! اوایل که اصلاً نمی فهمیدم ایشان چه می گویند و بعد می دیدم دیگران پستهای ایشان را کوت کرده و جواب می دهند از خودم کلاً نا امید شده بودم. یکبار هم به خود ایشان گفتم که اگر ممکن است ساده تر بنویسند و ایشان در جواب گفتند که باید نوشته های ایشان را دنبال کنم تا با نوع نگارش ایشان آشنا شده و منظورشان را دریابم. کم کم خب بهتر شد الان دیگر در حدود 60% از حرفهایشان را می فهمم!!! خب تمرین خوبی بودند برای بالابردن قدرت درک مطلب (reading) .
      ایشون با پستهای بی ربط (که بسیار بسیار قابل تحمل است در اینجا) و نوشت مطالبی که هیچ کسی مفهومش را نمیفهمید (که قابل تحمل نیست) اصولن نظم هر بخشی از سایت را که درش وارد شده اند را به هم زده بود.
      اگر ایشون به زبان فارسی تسلط کافی ندارند، میتونند در بخشهای غیر فارسی انجمن پست بزنند.
      ایشان که به زبان انگلیسی آشنایی ندارند . فکر کنم به زبان عربی مسلط باشند که شما برایش تالاری ندارید اینجا:(
      در هر حال ایشان پارسی زبان نبودند و به احتمال زیاد شاید اصلا ایرانی هم نباشند چون به هر حال همه ی ایرانیان در طول تحصیلات ابتدایی با شیوه ی نگارش پارسی به خوبی آشنا می شوند و دستور زبان را یاد می گیرند در حالی که ایشان اصلا بر قواعد اولیه زبان پارسی هم تسلط نداشتند.
      اینطور که متوجه شده ام شما اخراج دائم ندارید یعنی بعد از مدتی ایشان بازمی گردند ، درست است؟ اگر اینطور باشد امکان بازگشت کوروش ایران هم هست؟ در مورد اخراج ایشان که بنده همش احساس گناه می کنم

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      از ایشان 3,328 بار در 1,555 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بیچاره ام بی کا نمک فروم بود چرا اخراج شده؟ بنظرم بنش نکنید بهتره.
      حضرت زهرا جنده آل محمد: تن زن عورت است
      موی سر حضرت زهرا و زنان مومن به اسلام موی زهار است پس سرشان مامله و حجاب اجباری است.

کون لق بی بی دو عالم حضرت زهرا تعالی

امام زمان مفعول است ... وارث پیغمبر است

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      اولاً باید خدمتتان عرض کنم که مثلا در دوره ی احمدی نژاد سفارت آمریکا ویزای دانشجویی به سختی به دانشجویان ایرانی می دادند (نسبی دارم عرض می کنم !!) بنده می توانم لیست دانشجویان شریف و امیرکبیر را برایتان اینجا ردیف کنم که نتوانستند ویزای دانشجویی بگیرند با اینکه پذیرش گرفته بودند و مقالات فوق العاده ای هم داشتند ولی چون رشته هایشان می توانست مربوط به امورنظامی و تولید سلاح گردد رد شدند رشته هایی مثل هوافضا و مکانیک و اینجور چیزها سخت ویزا می دهند تجربه اش را دارم که می گویم!
      در ضمن شما نگاه کنید حتی الزویر هم ایران را تحریم کرده بود البته در کاغذ بعضی از دانشگاه های ایرانی را تحریم کرده بود مثل شهید بهشتی ولی در عمل خیلی از مقالات علمی و فوق العاده ی دانشجویان ایرانی آنهم دانشگاه های طراز اول ایران توسط ژورنال های الزویر به بهانه های واهی ریجکت می شدند. بنده خودم از Editor-in cheif d یکی از همین ژورنالها شنیدم که می گفت نسبت به مقالات ایرانی همیشه یک سختگیری هایی وجود دارد و معمولا زمان داوری مقالاتشان هم بسیار طولانی تر از نرم موجود هست.
      خب این دسته هم می‌باورند با جلوگیری از آموزش ایرانیان برای نمونه بمب اتم دیگر در ایران نیمتواند ساخته شود (خام‌اندیشی از جنس دیگر).

نه ای خدااااااا منظورم این نبود. شما خودتان در تعریف ذهنی بنده مدرن محسوب می شوید و بنده نسبت به شما یک فرد سنتی می باشم. معلوم است که از تکنولوژی بدتان نمی آید چرا که از اینترنت و رایانه و....... بخوبی استفاده می کنید و علمش را دارید ولی فکر می کنم از تسلط روز افزونش بر زندگی انسانها و اینکه انسان تحت الشعاع آن قرار گرفته است بجای آنکه آن تحت الشعاع آدمی قرار گیرد ناراحت باشید. اگر اشتباه می کنم خب درستش کنید ولی کتکم نزنید!
      درسته, گیر اصلی تکنولوژی همین از دست رفتن همیشگی آزادی و کنترل بر سرنوشت خویشتن است.

بنده به ظاهر حکم دادم ! خب در ظاهر می توان گفت که آدم مدرن و غیر مدرن داریم. مثلا شخصی که در روستا هست و رایانه و انگلیسی نداند با کسی که انگلیسی می داند و رایانه را که چه عرض کنم اصلا برنامه نویس ماهری است هر دو در دنیای امروزی مدرن محسوب می شوند؟؟
      اگر از بنده بپرسید آدمها چند دسته می شوند می گویم دو دسته : انسی و غیر انسی ! همین هیچ ربطی هم به تکنولوژی و این علم ِ مرده ریگ ندارند!
      خب از این دیدگاه باز هم شما درست میگویید, به هر روی آدم نامدرن هم اینجا جایی ندارد, بویژه اینکه دستور زبان
      پارسی را هم بسنده نمیداند و گاه را از بیگاه باز‌نمیشناسد و هر کجا دستش میرسد یک آیه کپی پیست میکند.

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

12. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

سارا (08-25-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod
      و داستان کبک است و سر خود را در شن فرو بردن.
      برف!!
      بزودی با «گرمایش زمین» همه‌یِ برف‌ها آب میشوند و شن بجا میماند, ازینرو.
      سارا این را پسندید.

—مزدک بامداد

14. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

سارا (08-25-2015)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 14 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 14 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 38
      واپسین پیک: 07-10-2015, 04:13 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •