Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
نگرشی پیرامون جنس ''زن'' - برگ 25
  • Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 25 از 39 نخستیننخستین ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 241 به 250 از 388

جُستار: نگرشی پیرامون جنس ''زن''

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
      این صحبت واقعیت ندارد بانو شیرین گرامی و شخص با شخص متفاوت است.
      سری کردن «مردهای ایرانی» همانقدر تقلیل‌گرایانه است که من چیزی را به «زنان ایرانی» نسبت بدهم، تمام بحث من در آن جستار «نگرشی..» پیرامون همین بود که نه مرد/زن بودن باعث داشتن ویژگی خاصی می‌شود، نه ایرانی/انیرانی بودن! شمار زیادی از دخترها پیرامون بدن و ظاهر خود حساسیت دارند و آنقدر به آن می‌اندیشند که دچار وسواس روانی می‌شوند و پاسخ‌های مردان را باور نمی‌کنند. من دخترانی دیده‌ام بسیار خوش هیکل که دائم در حال رژیم بوده‌اند، یا زنانی که بینی خود را بی‌دلیل جراحی کرده‌اند..

+ نگاهی به نتیجه‌ی جستجوی این عبارت در گوگل بیاندازید.

نخستین برآیه از urbandictionary بود

Urban Dictionary: Do I look fat in this dress?

The question that every woman will invariably ask of their significant other atleast once. She is fishing for a compliment and the correct answer is ALWAYS no. Do not say yes unless you enjoy sleeping on the couch and pulling your own pork for a month.

"Do I look fat in this dress?"
      "Absolutely not, you sexy beast, you."

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (10-05-2012),Ouroboros (10-05-2012),Russell (10-05-2012),sonixax (10-05-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shirin نمایش پست ها
      من از اولی که تو دفترچه عضو شدم تا حالا ندیدم هیچ تاپیکی در دفاع از زنان و حقوق زنان زده بشه. ولی تا دلتون بخواد تاپیکهای مختلف در باره اثبات بی عقلی زنان و زیاده خواهیشون و غیرعادی بودنشون هست. و جالب اینکه همه این خصوصیات بد رو در همه زنان و ذاتی میدونن . انگار دشمنی عمیقی با این قشر دارن. نه قصد مظلوم نمایی دارم و نه اغراق میکنم. متاسفانه باید بگم که مردان ایرانی زنی رو زن خوب میدونن که کاملا حرف گوش کن و مطیع و تابعشون باشه. من که تو این جمع فعالیت میکنم همش این حس باهام هست که با جمعی دارم بحث میکنم که خودشون رو از نظر جنسیت و بالطبع عقلی یه سرو گردن بالاتر و بهتر از من میدونن . در حالیکه کاملا در اشتباه هستن.

بانو شیرین شوربختانه خود شما کمی تا اندکی بر پایه برداشت همگانی از زنان رفتار میکنید.

برای نمونه یکی از ویژگی‌های یکتای دخترها این است که میان «همه» و «بیشتر» بسختی دگرش میپذیرند.

نمونه:
      بیشتر زنان احساساتی هستند.

پاسخ زن:
      منظورتون چیه همه زنان احساساتی هستند؟

اینکه شما میگویید "تاکنون ندیده‌اید ما سخنی در راستای هواداری از حقوق زنان بزنیم" چگونه شدنی است؟ هتا
      در نوشتارهای خود ما نخوانده‌اید که همیشه و همواره همسو با "حقوق برابر" زن و مرد بوده‌ایم!؟

همه این انجمن را زیر و رو کنید تنها شاید یک کاربر Rationalism Ideology باشند که تاکنون سخنی بر پاد این گفته‌اند!

درباره جستارها هم خوب اندکی نواور شوید بانو، یک چیزی به نام گوگل سالیان درازی است که ساخته شده و میتوان با آن چنین چیزهایی را تند و آسان یافت.

بسنده میکند بنویسید:
      کد:
      insite:daftarche.com حقوق زنان
      این هم چندتایی از جُستارهای ما که تنها و تنها برای پاسداری از حقوق زنان بوده:

در کنار آن یک نگاهی به جستار روبرو هم بیاندازید که چه اندازه از جایگاه والای زنان در فرهنگمان گفته‌ایم: فرهنگ و اخلاق نیک ایرانیان

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (10-05-2012),Russell (10-05-2012),shirin (10-05-2012),sonixax (10-05-2012)

سرنویسنده یکم
      Level completed: 96%, Points required for next Level: 22
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

shirin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      20,328
      رنک
      89
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,097
      از ایشان 2,534 بار در 930 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      6 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros
      من دخترانی دیده‌ام بسیار خوش هیکل که دائم در حال رژیم بوده‌اند، یا زنانی که بینی خود را بی‌دلیل جراحی کرده‌اند.. (
      به این دلیل هست که زنان به زیبایی و سلامت خودشون بیشتر اهمیت میدن. در مقابل مردان هم به چیزای دیگه حساس هستن. بعدم دایم رژیم گرفتن حداقل تو دخترای ایرانی آنچنان صحت نداره. چون اگه معمول بود اینقدر زن و دختر چاق و بدهیکل نداشتیم. نهایتا شاید زیبایی چهره براشون خیلی مهم باشه. ولی در کل زنان بیشتر به سلامت خودشون نسبت به مردان اهمیت میدن.

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از shirin گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (10-05-2012),Mehrbod (10-05-2012),Ouroboros (10-05-2012),sonixax (10-05-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
      این صحبت واقعیت ندارد بانو شیرین گرامی و شخص با شخص متفاوت است.
      سری کردن «مردهای ایرانی» همانقدر تقلیل‌گرایانه است که من چیزی را به «زنان ایرانی» نسبت بدهم، تمام بحث من در آن جستار «نگرشی..» پیرامون همین بود که نه مرد/زن بودن باعث داشتن ویژگی خاصی می‌شود، نه ایرانی/انیرانی بودن! شمار زیادی از دخترها پیرامون بدن و ظاهر خود حساسیت دارند و آنقدر به آن می‌اندیشند که دچار وسواس روانی می‌شوند و پاسخ‌های مردان را باور نمی‌کنند. من دخترانی دیده‌ام بسیار خوش هیکل که دائم در حال رژیم بوده‌اند، یا زنانی که بینی خود را بی‌دلیل جراحی کرده‌اند..

+ نگاهی به نتیجه‌ی جستجوی این عبارت در گوگل بیاندازید.
      خوب بدون تقلیل گرایی که ما هیچ دانشی نخواهیم داشت،مخصوصا در همین علوم آماری و علوم اجتماعی و اینها.
      تعمیم یک خصوصیت غالب به تمام(تک تک اعضای یک گروه) بد.
      گفتگو درباره وجود یا دلایل ارتباط یک خصوصیت با یک جامعه خوب و خردمندانه و علمی.
      مثلا در مورد زنان و وسواس درباره چاقی میتوان گفت که یک خصوصیت عالب است،لازم نیست حتما در اینجا زن بودن یک خصوصیت غیر قابل تغییر داشته باشد که حتما باید منجر به چنین رفتاری شود،میشود عارضه همراه آن باشد.مثلا ما همینطور میتوانیم در مورد افغانی ها یا ایرانی ها بحث کنیم که چه رفتارهایی در میانشان غالب است و نژادپرست هم نباشیم.لازم نیست برای فرار از نژادپرستی خودمان را از دانشهای ضروری و خرد محروم کنیم و خودمان را به ندانستن بزنیم.

من از اولی که تو دفترچه عضو شدم تا حالا ندیدم هیچ تاپیکی در دفاع از زنان و حقوق زنان زده بشه. ولی تا دلتون بخواد تاپیکهای مختلف در باره اثبات بی عقلی زنان و زیاده خواهیشون و غیرعادی بودنشون هست. و جالب اینکه همه این خصوصیات بد رو در همه زنان و ذاتی میدونن . انگار دشمنی عمیقی با این قشر دارن. نه قصد مظلوم نمایی دارم و نه اغراق میکنم. متاسفانه باید بگم که مردان ایرانی زنی رو زن خوب میدونن که کاملا حرف گوش کن و مطیع و تابعشون باشه. من که تو این جمع فعالیت میکنم همش این حس باهام هست که با جمعی دارم بحث میکنم که خودشون رو از نظر جنسیت و بالطبع عقلی یه سرو گردن بالاتر و بهتر از من میدونن . در حالیکه کاملا در اشتباه هستن.
      شیرین بانو ما اینجا و جاهای دیگر گه گاه با مسلمانان اتفاقا بحثهای شدیدی درباره حقوق زنان داشته ایم که شما گویا ندیده اید،در همان تاپیک "جنس زن" شما ملاحظه بفرمایید که وقتی صحبت از حقوق زنان شد من چه گفتم و دوستان دیگر هم همینطور.
      در اینجا علت اینکه سخن کمتر از آن میرود اینست که توافق تقریبا کامل وجود دارد.

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (10-05-2012),Mehrbod (10-05-2012),Rationalist (10-05-2012),shirin (10-05-2012),sonixax (10-05-2012)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

shirin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      20,328
      رنک
      89
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,097
      Mentioned
      6 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      مهربد من دیدگاه کلی کاربران اینجا به زنان و دختران رو گفتم. همون چند تا تاپیک رو هم که بخونید بازم توش اومدن زنان و دختران ایرانی رو مقصر دونستن و محکوم کردن. یا یکیش هم تاپیک طنز هست. یکی از تاپیکا رو هم یکی از مسلمانان تند و تیز زده و اگه راسل اومده جبهه گرفته به خاطر حس اسلام ستیزیش هست صرفاً. چند بار خودشما اومدید سرسختانه از حقوق زنان و دختران دفاع کردید و براشون ارزش انسانی قائل شدید و اونو رو برابر با مردان دونستید؟

10. 3 کاربر برای این پست سودمند از shirin گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (10-05-2012),Mehrbod (10-05-2012),sonixax (10-05-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      به این دلیل هست که زنان به زیبایی و سلامت خودشون بیشتر اهمیت میدن. در مقابل مردان هم به چیزای دیگه حساس هستن. بعدم دایم رژیم گرفتن حداقل تو دخترای ایرانی صحت نداره. چون اگه معمول بود اینقدر زن و دختر چاق و بدهیکل نداشتیم. نهایتا شاید زیبایی چهره براشون خیلی مهم باشه. ولی در کل زنان بیشتر به سلامت خودشون نسبت به مردان اهمیت میدن.
      تندرستی و زیبایی یک چیز هستند.

زیبایی "نشانه‌های" همان تندرستی است. برای نمونه موی بلند و درخشان نشان از تندرستی در درازنای زمان میدهد (یاخته‌های بدن درست کار کرده‌اند).م
      یا چهره یکسنج (متقارن) نشان از درستی کارکرد mitosis (بخشش یاختگان) میدهد که یکسنج در گذرای زمان بخش شده‌اند.

اینکه مردان به زیبایی اهمیت نمیدهند هم تا اندازه‌ای تا همین چند سال پیش درست بود، ولی میبینیم که در زادمان نوین پسرها نیز مانند دخترها (چه ایران و چه بیرون) اهمیت میدهند:

چنین چهره‌هایی پیشتر دیده نمیشدند!

ولی گمان نمیکنم هنوز کسی پسری دیده باشد که همچین پرسشی "تو این لباس من چاقم؟" کرده باشد

—مزدک بامداد

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (10-05-2012),Russell (10-05-2012),sonixax (10-05-2012)

دفترچه نویس
      Overall activity: 99.9%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      از ایشان 10,931 بار در 3,331 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Russell نمایش پست ها
      مثلا ما همینطور میتوانیم در مورد افغانی ها یا ایرانی ها بحث کنیم که چه رفتارهایی در میانشان غالب است و نژادپرست هم نباشیم.لازم نیست برای فرار از نژادپرستی خودمان را از دانشهای ضروری و خرد محروم کنیم و خودمان را به ندانستن بزنیم.
      چرا دوست عزیز لازم است، زیرا نتایجی که به بار می‌آیند چنان فاجعه‌آمیز هستند که برای پیشگیری از آنها اندکی جهل کمترین بهایی‌ست که می‌باید پرداخت. برای مثال ما خودمان را به آن راه می‌زنیم که گویا سیاه‌پوستان بطور میانگین توانایی‌های تحصیلی پائین‌تری دارند و هرگز آن‌را در جایگاه یک واقعیت ارائه نمی‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم آمار و اطلاعات مربوط به آن تولید یا منتشر بشود، زیرا می‌توان از چنان دانسته‌هایی به عنوان ابزاری برای تحقیر و اذیت و آزار میلیون‌ها انسان استفاده کرد. در عوض بی‌عنایت به توانایی‌ یا ناتوانی‌های احتمالی می‌کوشیم عناصر ثانوی که مانع ادامه تحصیل سیاه‌پوستان در مقاطع بالاتر را می‌شوند از میان ببریم و این اختلاف را به حداقل برسانیم.
      زنده باد زندگی!

14. 3 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (10-05-2012),shirin (10-05-2012),sonixax (10-05-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      مهربد من دیدگاه کلی کاربران اینجا به زنان و دختران رو گفتم. همون چند تا تاپیک رو هم که بخونید بازم توش اومدن زنان و دختران ایرانی رو مقصر دونستن و محکوم کردن. یا یکیش هم تاپیک طنز هست. یکی از تاپیکا رو هم یکی از مسلمانان تند و تیز زده و اگه راسل اومده جبهه گرفته به خاطر حس اسلام ستیزیش هست صرفاً. چند بار خودشما اومدید سرسختانه از حقوق زنان و دختران دفاع کردید و براشون ارزش انسانی قائل شدید و اونو رو برابر با مردان دونستید؟
      من کی زنها را برابر با مردها دانستم!؟

من حقوق زن و مرد را برابر دانستم، اگرنه سالیان درازی هست که میگویم زن و مرد مانند هم نیستند و بسیار هم با یکدیگر میدگرند: تفاوت‌های زن و مرد در ساختار مغزی، جسمی و ...

از سوی دیگر، برای حقوق زنان چنانکه راسل گفت «همه این انجمن - rationalism ideology» همسو با برابری حقوق هستند، چه سخن دیگری میماند؟

—مزدک بامداد

16. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (10-05-2012),Russell (10-05-2012),sonixax (10-05-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      امیرجان من هم همیشه مخالف تعمیم دادن به کل هستم. ولی متاسفانه اینجا زیاد میبینم که خصوصیاتی رو به زنان یا زنان ایرانی همشون نسبت میدن. و همه رو مثل هم میبینن.
      تعمیم دادن به کل بیشتر زمانها براستی درست نیست و کار هم نمیکند، ولی تنها راهی است که
      مغز ما از پس پردازش چیزها برمیاید. ما که نمیتوانیم هربار یک آدم تازه دیدیم از نو بیاغازیم به شناخت آدمیت!

همانجور که پیشتر هم گفته‌ام، شما اگر در خیابان یک گدای ژولیده ببینید او را یکسان با کسی که کت و شلوار شیک و اتوکشیده پوشیده نمی‌انگارید، می‌انگارید!؟
      Anarchy and Russell like this.

—مزدک بامداد

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (10-05-2012),sonixax (10-05-2012)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

shirin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      20,328
      رنک
      89
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,097
      Mentioned
      6 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      منم حرفم همین هست که شما زنان رو پایین تر و کمتر از مردان و به عنوان جنس پست تر میشناسید. حالا اینکه خواستار حقوق مساوی باهاشون هستید یا نه موضوع دیگری هست.

20. 2 کاربر برای این پست سودمند از shirin گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (10-05-2012),sonixax (10-05-2012)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •