• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 23 از 32 نخستیننخستین ... 4567891011121314151617181920212223242526272829303132 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 221 به 230 از 316

جُستار: جستار آزاد تالار رایانگر،اینترنت،تلفن های همراه

بازداشت همیشگی
      Level completed: 50%, Points required for next Level: 25
      Overall activity: 4.0%
      بدون وضعیت

خالی

پیمان آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2014
      جُستارها
      0
      امتیازها
      375
      رنک
      7
      Post Thanks / Like
      سپاس
      31
      از ایشان 27 بار در 20 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گرامی اینها توجیه درستی در مورد نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز نیست چون متدها و مجوزهایی هم وجود داره که کاربر رو مجبور به پرداخت پول میکنه برای مثال مجوز CPL حق امتیاز فروش، استفاده و تولید رو تحت امتیاز اصلی به کاربر اعطا می کنه و این مجوز سعی داره استفاده تجاری از نرم افزار رو ساده کنه اما انگار اصلا اطلاع نداری و حتی لینکی رو که برای مجوزهای آزاد و متن‌باز هم گذاشتم نخوندی.
      البته برای شروع آشنایی شما خوندن مقاله‌ی مدل تجاری نرم‌افزار آزاد و سورس باز رو هم بهتون توصیه می‌کنم.

برای نمونه اینجا رو ببینید :

Business models for open-source software - Wikipedia, the free encyclopedia

Selling Free Software - GNU Project - Free Software Foundation

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      نه عزیزم! یکی از مشخصه های نرم افزار آزاد رایگان بودنه! در دسترس بودن کد و امکان ایجاد تغییر یا استفاده از کد برای تولید برنامه نو تر اسمش آزادی نیست - هر کسی این حرف را میزند دارد دروغ میگوید میخواهد استالمن باشد میخواهد لیسنوس توروالدز باشد میخواهد مروحوم جابز باشد
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: khodkoshi.jpg
دیدن: 56
حجم: 9.3 کیلو بایت

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی پیمان نمایش پست ها
      گرامی اینها توجیه درستی در مورد نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز نیست چون متدها و مجوزهایی هم وجود داره که کاربر رو مجبور به پرداخت پول میکنه برای مثال مجوز CPL حق امتیاز فروش، استفاده و تولید رو تحت امتیاز اصلی به کاربر اعطا می کنه و این مجوز سعی داره استفاده تجاری از نرم افزار رو ساده کنه اما انگار اصلا اطلاع نداری و حتی لینکی رو که برای مجوزهای آزاد و متن‌باز هم گذاشتم نخوندی.
      البته برای شروع آشنایی شما خوندن مقاله‌ی مدل تجاری نرم‌افزار آزاد و سورس باز رو هم بهتون توصیه می‌کنم.
      ببینید همون طوری که براتون پیشتر هم گفتم اینها فقط نوشتارها و متنهای مردم فریب ده هستند!
      نرم افزاری هم که رایگان نباشه نمیتونه آزاد باشه حالا هر کسی میخواد این ادعا رو داشته باشه! این حرف یک دروغه.
      در ضمن بسیاری از این مجوزها ضمانت اجرایی و قانونی ندارند و وقتی چنین چیزی ندارند = کشک!

راهی که شما اولش هستی و فرو رفتید در یک سری متن و نوشته ی بی ارزش رو من دست کم 10 سال پیش رفتم!
      شما اولش در مورد اینکه چه سیستم عاملی خوبه و خواستتون برای سوئیچ کردن به لینوکس پرسیدید من هم راهنمایی کردم! بحث در مورد این مجوزهای بی ارزش و حرفهای مفت از طرف یک سری شارلاتان که هدفشون فقط و فقط ضربه زدن به محصولات تجاری موفق و چاپیدن کاربرِ ناآگاه با رفرنس دادن به همون نوشته هایی که من میگم دو زار ارزش نداره بی فایده هستش.

مثل این میمونه که من بگم کلن قرآن رو قبول ندارم و همش دری وری هست بعد شما برای اثبات حقانیتش به من بخوای از خود قرآن رفرنس بدی!!!!!!

به جای استناد خشک و خالی به یک سری دروغ تحت نام مجوز های دنیای آزاد!!!!!! یک مقداری خرد خودتون رو به کار بگیرید و به من توضیح بدید چه طور نرم افزاری که رایگان نیست آزاد هست!!!!! بعد همون توضیح رو بسط بدید به هر نرم افزار تجاری که دوست داشتید و خودتون تناقض هایی که بهش میرسید رو اینجا بنویسید.
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

بازداشت همیشگی
      بدون وضعیت

خالی

پیمان آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2014
      جُستارها
      0
      امتیازها
      375
      رنک
      7
      Post Thanks / Like
      سپاس
      31
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      توهم توطئه، دروغ، شعار فریب ده، وهم آزادی، استالمن دروغگو، لینوس ترووالدز دروغگو، اریک ریموند دروغگو، کشک، نوشته‌‌های بی‌ارزش، مجوزهای بی‌ارزش، رفرنس‌های بی‌ارزش، موسسات و بنیادهای بی‌ارزش، حرفهای مفت، شارلاتان‌های ضد‌انحصاری، چاپیدن مردم، چاپیدن کاربرِ ناآگاه، اسناد خشکُ خالی، نوشته‌های دو زار بی‌ارزش و مفتی و مجانی مجانی مجـــــــــــــــــــــــ ـــــــانی...

از تحلیل خردمندانه‌ و جملات قصارتون ممنونم

من بگم کلن قرآن رو قبول ندارم و همش دری وری هست بعد شما برای اثبات حقانیتش به من بخوای از خود قرآن رفرنس بدی!!!!!!
      من باب خالی نبودن عریضه: نکته های کوتاه در نقد دین اسلام و دیگر ادیان - برگ 3

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      توهم توطئه، دروغ، شعار فریب ده، وهم آزادی، استالمن دروغگو، لینوس ترووالدز دروغگو، اریک ریموند دروغگو، کشک، نوشته‌‌های بی‌ارزش، مجوزهای بی‌ارزش، رفرنس‌های بی‌ارزش، موسسات و بنیادهای بی‌ارزش، حرفهای مفت، شارلاتان‌های ضد‌انحصاری، چاپیدن مردم، چاپیدن کاربرِ ناآگاه، اسناد خشکُ خالی، نوشته‌های دو زار بی‌ارزش و مفتی و مجانی مجانی مجـــــــــــــــــــــــ ـــــــانی...

از تحلیل خردمندانه‌ و جملات قصارتون ممنونم
      پیشتر هم گفتم راهی که شما اولشی رو من رفتم برگشتم!

شما گرفتار یک وهم شدی و اون وهم آزادی در دنیای گنو/لینوکس هستش و فکر میکنی با چهارتا مقاله خوندن الان همه چیز رو میدونید!
      از شما خواستم که توضیح بدید وجود آزادی رو در یک برنامه تجاری طوری که هم تجاری بودنش حفظ بشه هم آزاد بودنش. و کماکان منتظر هستم که نشون بدید!!!
      بعد باید نشون بدید که اون چیزی که نشون دادید شامل یک برنامه انحصاری نمیشه.

بسم السپاغتی
      دکتر ساسی

بازداشت همیشگی
      بدون وضعیت

خالی

پیمان آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2014
      جُستارها
      0
      امتیازها
      375
      رنک
      7
      Post Thanks / Like
      سپاس
      31
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      پیشتر هم گفتم راهی که شما اولشی رو من رفتم برگشتم!
      شرمنده، میدونم که میدونید!! ولی پستهایت اصلا و ابدا اینرا نمی‌گوید

از شما خواستم که توضیح بدید وجود آزادی رو در یک برنامه تجاری طوری که هم تجاری بودنش حفظ بشه هم آزاد بودنش. و کماکان منتظر هستم که نشون بدید!!!
      بعد باید نشون بدید که اون چیزی که نشون دادید شامل یک برنامه انحصاری نمیشه.
      کلیسای جامع و بازار (The Cathedral and the Bazaar) اریک ریموند
      از نوشته‌هایت استنباط میشود که افکار شما انحصاری هست؛ هیچ آشنایی با مدل توسعه نرم‌افزار آزاد هم ندارید و اگه مقاله «کلیسای جامع و بازار» رو که معرفی کردم بصورت بدیهی و نه عمیق خونده بودید متوجه می‌شدید که آزادی نرم افزار باعث تنوع و خلاقیت بیشتری میشه. این نظر اریک ریموند هست که یکی از پیشگامان FOSS به شمار میره و در این مقاله به زیبایی اون رو شرح داده.
      ریموند گفته محصولات غیر‌آزاد و مدل تجاری که آنها استفاده می کنند مثل یک کلیسا می مونه که موقع ساخت هرچی خلاقیت و هنر دارند در اون به کار میبرند ولی پس از اینکه ساخته شد دیگه تغییر نمی‌کنه و تا قرنها همان شکلی می‌مونه. ولی نرم افزار آزاد مثل یک بازار عمل می کنه اگه شما یک دکه کوچیک راه بندازید اگه محصولات شما بتونه آزمایش کننده های اولیه و خوره ها رو راضی کنه به سرعت کسب و کار شما رونق پیدا می کنه و دکه کوچیک شما تبدیل به یک مرکز تجاری بزرگ میشه.
      البته اینرا قبلا برایت معرفی کردم ولی شما نه خونده و نه تامل کرده باز باید لقمه رو جویده و در دهانت بگذاریم و بعدش هم که حرفی برای گفتن نداری خودت بدون هیچ پاسخگویی شروع میکنی به رد کردن همه چیز از بیخ‌و‌بن و همه رو دشمنان و چپاولگران بی‌ارزش و دروغگویان و... معرفی میکنی و حتی پای اسلام و قرآن هم وسط میکشی!

شما گرفتار یک وهم شدی و اون وهم آزادی در دنیای گنو/لینوکس هستش و فکر میکنی با چهارتا مقاله خوندن الان همه چیز رو میدونید!
      همانطور که قبلا هم گفتم من خبره‌ی نرم افزار آزاد و اپن سورس و اینها نیستم و ادعایی هم ندارم لاکن دست کم میدانم که نرم افزار آزاد بر روی آزادی کاربر و آزادی کد منبع استوار است نه بر روی رایگان بودن و مجــــــــــانی !

بازداشت همیشگی
      بدون وضعیت

خالی

پیمان آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2014
      جُستارها
      0
      امتیازها
      375
      رنک
      7
      Post Thanks / Like
      سپاس
      31
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من به دلیل ضعف اطلاعات شما در نرم‌افزار آزاد/متن‌باز و مباحث مرتبط با آن اصلا علاقه بحث کردن با شما رو ندارم
      ولی اگر آن عینک همه چیز «رایگان» رو برداری و سعی کنید از دایره‌ی انصاف خارج نشید می‌شود در تاپیکی مجزا این بحث رو ادامه بدیم.

با این شرایط:

۱- عنوان تاپیک: «نرم‌افزار آزاد» در مورد آزادی هست، نه رایگان بودن !

۲- نوع تاپیک: «مهم» در بالای تالار مثل همین تاپیک

۳- همه پست‌های مرتبط با لینوکس و بحث‌های ما به اون تاپیک جدید منتقل شوند.

۴- ادامه بحث آنجاست و در این تاپیک دیگر پستی در ارتباط با لینوکس و نرم‌افزار آزاد ارسال نخواهم کرد.

حالا اگر موافقید تاپیک رو با شرایط فوق ایجاد کنید. اگرنه که هیچ خود گویی و خود خندی که عجب مرد هنرمندی!

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      کلیسای جامع و بازار (The Cathedral and the Bazaar) اریک ریموند
      از نوشته‌هایت استنباط میشود که افکار شما انحصاری هست؛ هیچ آشنایی با مدل توسعه نرم‌افزار آزاد هم ندارید و اگه مقاله «کلیسای جامع و بازار» رو که معرفی کردم بصورت بدیهی و نه عمیق خونده بودید متوجه می‌شدید که آزادی نرم افزار باعث تنوع و خلاقیت بیشتری میشه. این نظر اریک ریموند هست که یکی از پیشگامان FOSS به شمار میره و در این مقاله به زیبایی اون رو شرح داده.
      ریموند گفته محصولات غیر‌آزاد و مدل تجاری که آنها استفاده می کنند مثل یک کلیسا می مونه که موقع ساخت هرچی خلاقیت و هنر دارند در اون به کار میبرند ولی پس از اینکه ساخته شد دیگه تغییر نمی‌کنه و تا قرنها همان شکلی می‌مونه. ولی نرم افزار آزاد مثل یک بازار عمل می کنه اگه شما یک دکه کوچیک راه بندازید اگه محصولات شما بتونه آزمایش کننده های اولیه و خوره ها رو راضی کنه به سرعت کسب و کار شما رونق پیدا می کنه و دکه کوچیک شما تبدیل به یک مرکز تجاری بزرگ میشه.
      البته اینرا قبلا برایت معرفی کردم ولی شما نه خونده و نه تامل کرده باز باید لقمه رو جویده و در دهانت بگذاریم و بعدش هم که حرفی برای گفتن نداری خودت بدون هیچ پاسخگویی شروع میکنی به رد کردن همه چیز از بیخ‌و‌بن و همه رو دشمنان و چپاولگران بی‌ارزش و دروغگویان و... معرفی میکنی و حتی پای اسلام و قرآن هم وسط میکشی!
      من به دلیل ضعف اطلاعات شما در نرم‌افزار آزاد/متن‌باز و مباحث مرتبط با آن اصلا علاقه بحث کردن با شما رو ندارم
      ولی اگر آن عینک همه چیز «رایگان» رو برداری و سعی کنید از دایره‌ی انصاف خارج نشید می‌شود در تاپیکی مجزا این بحث رو ادامه بدیم.

با این شرایط:

۴- ادامه بحث آنجاست و در این تاپیک دیگر پستی در ارتباط با لینوکس و نرم‌افزار آزاد ارسال نخواهم کرد.

حالا اگر موافقید تاپیک رو با شرایط فوق ایجاد کنید. اگرنه که هیچ خود گویی و خود خندی که عجب مرد هنرمندی!
      همانطور که قبلا هم گفتم من خبره‌ی نرم افزار آزاد و اپن سورس و اینها نیستم و ادعایی هم ندارم لاکن دست کم میدانم که نرم افزار آزاد بر روی آزادی کاربر و آزادی کد منبع استوار است نه بر روی رایگان بودن و مجــــــــــانی !
      نه عزیزم شما هنوز نفهمیدی که من گفتم یکی از صفت های آزادی مجانی بودنه! نه اینکه مجانی = آزادی. یعنی اگر سورس نرم افزاری در دسترس باشد ولی رایگان نباشد، نمیتواند آزاد باشد (به این مدل نرم افزارها Visual Source میگند) و هر ننه من قمری این حرف را بزند دارد مزخرف میگوید.

به جای این همه زیاده گویی میگفتید توان نشان دادن چیزی که از شما خواستم را ندارید!!!
      سوای اینها اطلاعات درستی هم از برنامه نویسی ندارید و فکر میکنید برای توسعه یک برنامه حتمن باید به سورسش دسترسی داشت کما اینکه بالاتر همین مساله رو هم عنوان کردید!!! به طور مثال ویندوز یک سیستم عامل 100% انحصاریست و سازندگان WINE بدون اینکه بدونند در سورس کد ویندوز چه میگذرد آنها را منتقل کردند به لینوکس، بدون اینکه بدانند در دل لایبرری های ویندوز چه میگذرد از کدهای داخلش استفاده کردند و با آنها برنامه خودشان را درست کردند تا کاربران بتوانند نرم افزارهای ویندوزی را روی لینوکس اجرا کنند.

همان طور که پیشتر هم گفتم شما در یک مشت مقاله گرفتار شدید و فکر میکنید الان خدای اطلاعات درست و دقیق در مورد اونها هستید! نه اخوی این طوری ها هم که فکر میکنید نیست.

پس به جای فرار از پاسخگویی به ما نشان دهید چگونه یک نرم افزار همزمان که تجاریست آزاد هم هست بدون اینکه هر کدام از صفتهایش (آزادی/تجاری) دیگری را نقض یا مختل کند!!!

پ.ن: طبق این تعریف :

What is free software? - GNU Project - Free Software Foundation

Free software” means software that respects users' freedom and community. Roughly, it means that the users have the freedom to run, copy, distribute, study, change and improve the software.
      یعنی نرم افزار آزاد به نرم افزاری گفته میشه که کاربر در اجرا کردنش ، کپی کردنش ، پخش کردنش ، مطالعه و آموزشش و تغییر دادنش آزادی داشته باشه - حالا این شمایید که باید توضیح بدید یک نرم افزار تجاری چه طور میتونه این مشخصات رو همزمان داشته باشه ؟!
      ویرایش از سوی sonixax : 06-11-2014 در ساعت 11:29 PM
      دکتر ساسی

بازداشت همیشگی
      بدون وضعیت

خالی

پیمان آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2014
      جُستارها
      0
      امتیازها
      375
      رنک
      7
      Post Thanks / Like
      سپاس
      31
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      نه عزیزم شما هنوز نفهمیدی که من گفتم یکی از صفت های آزادی مجانی بودنه! نه اینکه مجانی = آزادی. یعنی اگر سورس نرم افزاری در دسترس باشد ولی رایگان نباشد، نمیتواند آزاد باشد (به این مدل نرم افزارها Visual Source میگند) و هر ننه من قمری این حرف را بزند دارد مزخرف میگوید.
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: zereshk.jpg
دیدن: 58
حجم: 203.5 کیلو بایت

با این شرایط:

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      پس با زبان بی زبانی اعلام میکنید نمیتواند!
      البته شما نفر اول نبودید، آخریش هم نیستید.
      خسته نباشید.
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

با این شرایط:

نه شما در جایگاهی هستید که بخواید چنین چیزی رو به انجمن دیکته کنید!
      نه واهمه ای که در مورد نرم افزارهای آزاد دارید اون قدری جدی و مهم هست که بخوایم براش تاپیکی با عنوانی که قبل از شروع بحث نتیجه گرفته!!! و مهم در بالای فهرست درست کنیم.
      اگر توانایی اثبات سخنان خود را دارید همینجا جایش است. اگر ندارید انقدر ننه من غریبم بازی در آوردن لازم نیست - خیلی راحت بگویید نمیتوانید خودتان را راحت کنید تا بیش از این سنگ روی یخ نشوید.
      دکتر ساسی

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •