• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 25 از 31 نخستیننخستین ... 678910111213141516171819202122232425262728293031 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 241 به 250 از 304

جُستار: پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواری

سرنویسنده سوم
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      از ایشان 3,328 بار در 1,555 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      این تاپیک تایپیکی جهت پاسخ به شبهات در مورد رژیم گیاهخواریه! نه تاپیکی با عنوان همه چیز در رابطه با گیاهخواری یا تراوشات احساسی یک گیاهخوار! پس قرار دادن عکس یا کاریکاتور و ... که در جهت پاسخ به ایرادهای مطرح شده (بخوانید شبهات) نباشه، نه تنها بی ربط به موضوع تاپیکه! بلکه مصداق بارز ترولینگ و اسپم کردن هم هست.
      1- اسم تاپیک پاسخ به شبهات درباره گیاه خواری است و نه «بررسی گیاهخواری از لحاظ علم تغذیه و پزشکی». یکی ممکن است گیاهخوار باشد بخاطر دل رحمی برای حیوانات. میتواند از هر ابزار رسانه ای برای پیامش و پاسخ به شبهات استفاده کند.
      ۲- شما در تاپیکهای مربوط به اسراییل و مربوط به تازه های اسلحه و ... درباره کمونیسم و کاپیتالیسم به حد وفور خارج بحث تاپیک پستهای طویل نوشتین و آن را اسپم حساب نکردین اما اینجا عکس های مرتبط با موضوع گیاهخواری ونخوردن گوشت حیوانات را اسپم دانسته حذف یا منتقل کردین.
      حضرت زهرا جنده آل محمد: تن زن عورت است
      موی سر حضرت زهرا و زنان مومن به اسلام موی زهار است پس سرشان مامله و حجاب اجباری است.

کون لق بی بی دو عالم حضرت زهرا تعالی

امام زمان مفعول است ... وارث پیغمبر است

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از Agnostic گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Reactor (02-22-2015),کافر_مقدس (02-27-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Agnostic نمایش پست ها
      1- اسم تاپیک پاسخ به شبهات درباره گیاه خواری است و نه «بررسی گیاهخواری از لحاظ علم تغذیه و پزشکی». یکی ممکن است گیاهخوار باشد بخاطر دل رحمی برای حیوانات. میتواند از هر ابزار رسانه ای برای پیامش و پاسخ به شبهات استفاده کند.
      همون طور که خودتون گفتید اسم تاپیک هست پاسخ به شبهات!!!!!! اینکه کسی به خاطر دلرحمی گیاه خوار است دلیل نمیشود بیاید در اینجا عکس جوجه ماشینی بگذارد!! اسم این کار ترول و اسپم کردن هست.
      در اینجا بنا بر اسم و روال پیشین ایرادهای وارد به گیاهخواری مطرح میشند و طرفداران گیاهخواری باید بیاند به اون ایرادها پاسخ بدند! طبیعتند پاسخهایی که علمی نباشند و از روی احساس و حس جوجه ماشینی دوستی باشند فاقد اعتبار هستند. پس بررسی علمی اتفاقن خیلی هم مرتبط هست ولی عکس جوجه یک روزه گذاشتن مصداق بارز اسپم کردن جهت به گند کشیدن موضوع و انحراف ذهن خواننده.

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Agnostic نمایش پست ها
      ۲- شما در تاپیکهای مربوط به اسراییل و مربوط به تازه های اسلحه و ... درباره کمونیسم و کاپیتالیسم به حد وفور خارج بحث تاپیک پستهای طویل نوشتین و آن را اسپم حساب نکردین اما اینجا عکس های مرتبط با موضوع گیاهخواری ونخوردن گوشت حیوانات را اسپم دانسته حذف یا منتقل کردین.
      نشان دهید!!!!
      در تاپیک مربوط به کمونیسم ما پاسخ به کمونیستها و دری وریهایشان در دفاع از کمونیسم دادیم! پس مرتبط بوده!
      در مابقی تاپیکها هم همین طور بوده! کجا ما رفتیم برای احساساتی کردن خواننده و انحراف بحث عکس خر بگذاریم زیرش بنویسیم فدایت شوم ؟!
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

4. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

undead_knight (02-17-2015)

دفترچه نویس
      Overall activity: 99.9%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      از ایشان 10,931 بار در 3,331 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      من به گیاه‌خواران در مقام سوژه‌های مطالعه‌ی زوال تمدن بشری علاقه دارم. در سایت‌های بزرگ انگلیسی‌زبان که کاربران درباره‌ی این مسائل اظهار نظر می‌کنند من به موضوع جالبی پی برده‌ام: پای ویدیوی آدم‌سوزی داعش مردم اعتراض می‌کنند، ابراز خشم می‌کنند، خواستار نابودی عاملان می‌شوند و برخی هم شوخی می‌کنند، جوک می‌گویند و تکه می‌پرانند. پای ویدیوی خشونت با گوسفندان اما هیچکس جرئت شوخی کردن، جوک گفتن و تکه پراندن ندارد. کسی را نمی‌بینید که «کم‌خواری» بکند برای رسیدن به غذا به گرسنگان آفریقا یا یک زباله‌دانی دیگر مثل آن. من می‌دانم که این زیادی از این شاخه به آن شاخه است اما واقعا برای انسان معاصر همدردی با حیوانات خیلی آسان‌تر است از همدردی با دیگر انسان‌ها. شاید این کیفیت نازل آدمهایی‌ست که به علف‌خواری رو می‌آورند، که آنقدر در زندگی تودهنی و توسری از آدمها خورده‌اند که با گوسفند و مرغ احساس نزدیکی بیشتری می‌کنند و از همنوعان خود بیزار شده‌اند؟ در دکلمه‌های چندش‌آور و شل‌ول آنها که قطعا چنین تصویری موجود است. شاید هم ما همه از هم چنان دور و بیزار شده‌ایم که دیگر قادر به همدردی نیستیم؟

من خودم را می‌نگرم و می‌بینم نفرتی که از گیاه‌خواران احساس می‌کنم واقعا طبیعی یا منطقی نیست. به طرز هیستریکی از آنها متنفرم. یک جورهایی حتی کینه دارم. این نفرت چه بسی حالتی خشن هم در خود داشته باشد، یعنی دلم می‌خواهد نسبت به آنها خشونت جسمانی اعمال بکنم! من واقعا آدم مهربانی هستم و در حالت عادی اینطور عقده‌ای و سادیستیک نیستم، شاید از عوارض خوردن گوشت قرمز زیادی باشد؟
      sonixax and Crusader like this.
      زنده باد زندگی!

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Crusader (02-22-2015),Russell (02-19-2015),sonixax (02-19-2015),undead_knight (02-19-2015),yasy (02-19-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
      من به گیاه‌خواران در مقام سوژه‌های مطالعه‌ی زوال تمدن بشری علاقه دارم. در سایت‌های بزرگ انگلیسی‌زبان که کاربران درباره‌ی این مسائل اظهار نظر می‌کنند من به موضوع جالبی پی برده‌ام: پای ویدیوی آدم‌سوزی داعش مردم اعتراض می‌کنند، ابراز خشم می‌کنند، خواستار نابودی عاملان می‌شوند و برخی هم شوخی می‌کنند، جوک می‌گویند و تکه می‌پرانند. پای ویدیوی خشونت با گوسفندان اما هیچکس جرئت شوخی کردن، جوک گفتن و تکه پراندن ندارد. کسی را نمی‌بینید که «کم‌خواری» بکند برای رسیدن به غذا به گرسنگان آفریقا یا یک زباله‌دانی دیگر مثل آن. من می‌دانم که این زیادی از این شاخه به آن شاخه است اما واقعا برای انسان معاصر همدردی با حیوانات خیلی آسان‌تر است از همدردی با دیگر انسان‌ها. شاید این کیفیت نازل آدمهایی‌ست که به علف‌خواری رو می‌آورند، که آنقدر در زندگی تودهنی و توسری از آدمها خورده‌اند که با گوسفند و مرغ احساس نزدیکی بیشتری می‌کنند و از همنوعان خود بیزار شده‌اند؟ در دکلمه‌های چندش‌آور و شل‌ول آنها که قطعا چنین تصویری موجود است. شاید هم ما همه از هم چنان دور و بیزار شده‌ایم که دیگر قادر به همدردی نیستیم؟

من خودم را می‌نگرم و می‌بینم نفرتی که از گیاه‌خواران احساس می‌کنم واقعا طبیعی یا منطقی نیست. به طرز هیستریکی از آنها متنفرم. یک جورهایی حتی کینه دارم. این نفرت چه بسی حالتی خشن هم در خود داشته باشد، یعنی دلم می‌خواهد نسبت به آنها خشونت جسمانی اعمال بکنم! من واقعا آدم مهربانی هستم و در حالت عادی اینطور عقده‌ای و سادیستیک نیستم، شاید از عوارض خوردن گوشت قرمز زیادی باشد؟
      مشاهدت کاملا دقیق هست،مثال های وطنی هم دیدم.

من هم این انزجار رو دارم،بیشتر هم از اندیششون.به جز گوشت قرمز:)) شاید مهمترین دلیلش این باشه که جایگاه اخلاقی بالاتر رو اشغال کردند در حالی که اصلا شایستگیش رو ندارند.خیلی هم زر میزنند و تبلیغاتشون رو مخه :))
      sonixax این را پسندید.
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (02-19-2015),yasy (02-19-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      جدا از این جنبش گیاهخواری و سبز برابرطلب که همه‌یِ ما از آن بیزار هستیم. در بازگشت و احترام به طبیعت یک چیز اصیلی هم هست که بدنبال بازگشت به طبیعت بعنوان منبعی برای برای تازه شدن است، رویکردی که به طبیعت تنها بعنوان منبعی بالقوه‌ای برای استخراج نگاه نمی‌کند. اینرا حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان هم از مکاتب شرقی گرفته بود و مطرح می‌کرد، جدا از اینکه در عمل و در نهایت چقدر به آن پایبند ماند. من این دیدگاه‌ها را که میبینم ،حداقل از دور، برای من جذاب هستند و احتمال گیاهخوار شدن مرا درآینده بالاتر از صفر نگاه میدارند.

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

10. 3 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Reactor (02-22-2015),sonixax (02-19-2015),undead_knight (02-19-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها

این نفرت نیست امیر گرامی، نوعی خشم است که ناخواسته از طرف خود این جماعت به بقیه تزریق میشود و این عملشان هم عمدیست که طرف مقابل را با استفاده از گفته هایی چون جدس خواری میکنی و خشنی و لاش خوری و ... عصبانی کنند و سپس از همان خشم در جهت منافع خود ازش بهره ببرند تا بگویند از زیانهای همه چیز خواری خشمگین بودن است :)))
      البته اینکه فکر میکنند بقیه هم به اندازه خودشان ابله و نادان هستند هم باعث عصبانی شدن آدم میشود!
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

12. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

undead_knight (02-19-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      مسخره ترین چیزی که من در وگان ها دیدم این هست که با کشتن ( و طبیعتا خوردن) حشرات هم مخالفند. واقعا چه تفاوت چشمگیر ادراکی بین حشرات و گیاهان هست که همچین تبعیضی قائل میشند:))
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      خوب من با بسیاری از ورزشکاران حرفه ای چه در آلمان و چه در ایران آشنا هستم (از بازیکنان تیم ملی فوتبال و بسکتبال) متخصص تغذیه تیمشون به هیچ کدومشون نگفته گوشت رو حذف کنید! برعکس برای خوردن گوشت و کلن همه چیز یک برنامه کاملن منظم و درست و حسابی بهشون داده بود. مقدار مصرفی گوشت دقیقن درش محاسبه شده بود و ورزشکار نه حق داشت بیشتر بخوره نه کمتر. البته بیشترین مقدار گوشت مصرفی مربوط میشد به آبزیان!!
      بعد همون سفیده تخم مرغ که شما میخورید خواه نا خواه شما رو از رژیم گیاه خواری خارج میکنه.
      در آلمان هم من یک مدتی در این کمپ های بیخانمان ها داوطلبانه کار میکردم و غذایی که اونجا بهشون داده میشد تحت نظر یک سری متخصص و پزشک بود. هفته ای سه وعده خوراکی گوشتی داشتند مثل ناگت، ران مرغ، استیک و ... در باقی وعده های غذایی هم یک ته مونده ای از گوشت بود. مثلن سوپ عدس با یک مقدار کمی سوسیس. صبحانه هم همیشه درش پنیر یا کالباس وجود داره. بر طبق توضیحاتی که پزشک اونجا میداد رژیم غذایی که اونها در نظر گرفته بودند بهترین و سالم ترین رژیم غذایی ممکن هست.
      من نگفتم مصرف گوشت بده. گفتم مکمل های پروتئینی که امروزه به بازار آمده اند, برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن, جایگزین بسیار بهتری نسبت به انواع گوشت ها هستند.
      یعنی شما میتونید هر وقت خواستید گوشت بخورید بجاش مثلا یک پیمانه whey بخورید. میزان پروتئینی که در این حالت جذب بدن میشه شاید با چند کیلو گوشت برابری کنه.

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      منم برای همین گفتم!
      من یک دوستی داشتم بادی بیلدینگ کار میکرد (الان عقلش اومده سر جاش) مربیش بهش گفته بود هفته ای یک بسته پر کراتین میخوری!!!! همزمان یکی از بسکتبالیستهای تیم ملی بسکتبال هم از دوستان ما بود مربی بدنسازیش برای یک ماهش 5 گرم کراتین در نظر گرفته بود!!!!
      من خیلی کنجکاو شدم بدونم داستان چیه ازش پرسیدم، من رو برداشت برد پیش مربیش. مربی گفت پزشک تیم مصرف بیشتر از 5 گرم در ماه رو ممنوع کرده!!!!
      کراتین در کل چیز کسشعریه و تازه کارهای بدنسازی رو جذب خودش میکنه.
      زیر پوست آب نمک میندازه و باعث چاق شدن و افزایش وزن برای یک دوره ی کوتاه میشه. این باعث میشه که تازه کارهای بدنسازی جذب کراتین بشن.
      به محض اینکه یک کم فعالیت بدنی زیاد بشه همش بصورت عرق و شاش از بدن دفع میشه و بدن دوباره لاغر میشه
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

15. یک کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (02-22-2015)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی کافر_مقدس نمایش پست ها
      همین الان هم هست. همبرگر گیاهی، سوسیس گیاهی و برای وگان ها شیر و پنیر و کره ی گیاهی و ...

من گهگاه این ها را از رستوران گیاهی باغ هنرمندان واقع در خیابان طالقانی - کوچه ی موسوی تهران تهیه می کنم.
      من اینو نمیدونستم.
      جالب بود

17. یک کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

کافر_مقدس (02-27-2015)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_bikhoda نمایش پست ها
      نه گیاهخواری صرف و نه گوشت خواری بدون گیاه و سبزی هیچکدام مناسب نیست. به نظر من راه حل اینه که گوشت مصرف بشه ولی کم. یک چیزهایی هست که هر یک از طرفین نمیتونند نفی‌ش کنند.

مثلن اینکه گوشت در روده انسان که دراز روده هست بیش از دو سه روز طول میکشه تا دفع بشه و در این مدت باعث امراض و بدبختی های در طول مدت زمان برای انسان میشه تقریبن شکی نیست و نمیشه ردش کرد.

از اون طرف هم اینکه در صورت رو آوردن به گیاهخواری فقر آهن و یک سری مواد معدنی که فقط از طریق گوشت تامین میشه بوجود میاد هم شکی نیست.

تجربه شخصی من میگه در صورت مصرف گوشت زیاد مشکلات دفع و معده پیدا میکنم و بنا بر این سعی میکنم میوه و سبزی خیلی مصرف کنم که البته علاقه هم دارم. ولی خب از طرفی نمیتونم از کله پاچه و کباب و همبرگر گریل شده بگذرم
      مصرف گوشت برای جذب پروتئینه.
      اگر 100 سال پیش بود خوب عقلانیه که نمیشد همچین ادعایی کرد و گیاهخواری دست کم از نظر من کار پسندیده ای نبود.
      برای میلاد نوشتم که یک پیمانه پروتئین whey از مقدار زیادی گوشت, پروتئین بیشتری رو جذب بدن میکنه.
      جذبش هم خیلی سریعه. مشکلات گوارشی هضم گوشت در معده رو هم نداره. چربی هم نداره که دیواره ی رگ ها و قلب رو بپوشونه و باعث سکته و چربی خون بشه.
      خیلی از بیماری های ثانویه که با مصرف گوشت, انسان بهش دچار میشه رو هم نداره.
      مصرف پروتئین, رژیم غذایی بسیار سالمتری نسبت به مصرف گوشت هست.
      اگر هم هوس همبرگر کنیم انواع تولیدی صنعتیش رو مصرف میکنیم که طعمش مثل همونه اما ضرری هم نداره. سرطانزا هم نیست
      تازه دوستمان کافر_مقدس میگه در ایران هم وجود داره.

19. 2 کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (02-22-2015),کافر_مقدس (02-27-2015)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلیدواژگان این جُستار

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •