• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 5 از 7 نخستیننخستین 1234567 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 41 به 50 از 66

جُستار: در مورد رضا پهلوی چه نظری دارید ؟

شناس
      Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
      Overall activity: 17.0%
      بدون وضعیت

خالی

bilbilak آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      465
      رنک
      9
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 103 بار در 39 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Kaveh نمایش پست ها
      دوست گرامی این مساله حتما باید در آینده ایران بررسی و نقش افراد مشخص شود. شاه به هر حال مسئول خواهد بود چون ساواک تحت اراده او بود ولی به سادگی و بدون دادگاه نباید حکم کلی صادر کرد. به خصوص در باب نقش ساواک و ثابتی خیلی باید کار شود. اخیرا آمده اند با تاریخسازی نقش ثابتی را کم رنگ می کنند، اینها از چشم مردم دور نمانده و مطمئنا کسی این داستانها و ادعای بی گناهی را نمی پذیرد. ولی یک جای قضیه را هم باید دید و آن کشتاری است که از ماموران دولتی و ارتشیان بعد انقلاب شد. یعنی فراتر از جرمشان مجازات شدند اینها! با بی عدالتی کامل و بسیاری از بی گناهان هم در این خشم کور سوختند. خود شاه هم که دیگر زنده نیست. در این میان به جز امثال ثابتی یقه کس دیگری را نباید گرفت. پسر را نباید به جرم پدر مجازات کرد. خوبیهای شاه نباید به دلیل بدیهایش از چشم ما پاک شود. شما در گفتارتان خشمی دارید که واقعا سازنده نیست. بهتر است کمی آرامتر و با تحمل بیشتر به قضایا بنگریم و دست اتحاد بدهیم. در میان اپوزیسیون هیچ بد مطلق و موجود شیطانی(به جز سران گروه تروریستی مجاهدین) نیست که نتوانیم در کنارشان بنشینیم و در باب ایران فکر کنیم.
      درود بر شما
      دوست گرانقدر بحث بر سر این نیست که شما میفرمایید
      شما درست میفرمایید و میگید نباید پسر رو به جرم پدر مجازات کرد خب منم موافقم من کجا گفتم که همچین عملی باید انجام بشه اگر هست بیارید یا نقل قول کنید ، بحث جای دیگریست بنده دارم میگم اگر اقای رضا پهلوی انسان آزاده ای است و حقوق و منافع مردم رو در نظر دارد مادامی که از جنایت های جمهوری اسلامی پلید بحث میکند حتی یکبار هم از جنایت های پدرش سخن نگفته و از کارهای پدرش با نام اشتباه یاد میکنه من میگم اگر واقعا دلسوز مردم و حقیقت طلب هستند از کمند چند استبدادطلب لو س انجلس نشین بیرون بیایند و برای مردم ایران گام بردارند دو کلام به دل مردم حرف بزنند اصلا دروغ بگن اما حرفشون رو بزنند این ایراد کار است ، خب ایشون در اونور آب تشریف دارن این حرفها رو نمیگن چه برسه پاشون به اینجا حتما میگن من صاحب ایرانم ، مگر خمینی در فرانسه چه سخن هایی میگفت میگفت ما همین حکومتی که توی فرانسه هستش همینو میخوایم سخنان بنی صدر رو بخونید متوجه میشید اما وقتی برگشت چی شد؟
      ما دیگه نمیخواهیم تکرار بشه حداقل من نمیخوام و اگاهی میدم به مردم البته نمیگم ایشون بد هستش میگم ایشون به این شکل آرمان پردازی میکنند.
      در مورد جنایت های هولناک بعد از انقلاب که بحثی نیست همگی دست اندرکاران باید محاکمه علنی بشن و هر کسی که قراره سنگ اون سیستم فاشیست دینی رو به سینه بزنه خمینی که بحثی درش نیست یک جنایتکار دروغگوی کلاهبردار.
      بنده اتفاقا اصلا عصبی نیستم اما سخنانی رو میشنوم که مدام از تناقض سرشار است و این آزردم میکنه.
      هر کسی به نوبه ی خودش در این ایران خدمت کرده اام بعضی ها خدمت بد نکردن ولی بعضی ها کردن و ما اونا رو هم میگیم هردوطرف رو میگیم طرفدار هیچ گروه یا گرایش خاصی نیستم جز طرفدار مردم.

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از bilbilak گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-08-2012),Kaveh (08-08-2012),sonixax (08-07-2012)

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی bilbilak نمایش پست ها
      من پیش از اینکه بشینم مباحث شما رو بررسی کنم قبلش لازم میدونم دو مورد رو بیان کنم :

1 : بنده با افراد زیادی از ساواکی بگیر تا سلطنت طلبان نشستم بحث کردن اما از بخت بد همشون شروع کردن یا کوبیدن بنده یا کوبیدن اسنادی که همه جا هم موجود است و مدام از این در به آن در کوبیدن اما دریغ از اینکه همه چیز موجوده به حرف من و شما هم نیست حقیقت سرجاش میمونه عوض هم نمیشه مثلا همین جمهوری اسلامی چقدر حقایق رو میخواد برگرداند اما دریغ از اینکه همش سرجاش میمونه این مسئله اول .

2 : شما قبل از اینکه بگیرید یک بحثی رو باز کنید و در موردش بحث کنید اول باید میرفتید میدید چه کسی از ایشون مصاحبه رو به عمل آورده ! اونوقت متوجه میشیدید کسی که با ایشون بحث کرده بسیار نکته سنج و در علم مصاحبه زبردست بوده زیرا در چند دقیقه سوالاتی از ایشون کرده که کلی تناقض توی وجودش پیدا میکنه و در واقع نیت درونیش رو...
      (کوبیدن بنده ، بی اطلاع جلوه دادن و کشکی برداشت کردن سخن ها هیچ چیزی از حقیقت و واقعیت عوض نمیکنه)

و اما بحث شما
      بنده ادعام پوچ و بی اساس نیست ایشون این حرف رو سالهاست که میزنه و پیشتر هم گفتم که این شاهکار نیست اام دقیقا شما برو سوال اول رو بخون و اون رو برگردان گن از شانس بد شما هم من کشوری هستم که آلمانیش صحبت میکنن و به یکی از دوستان دادم برام معنی دقیق کرد و با معنی اینی که گذاشتم مو نمیزنه شما خیالت راحت اگر نمیتونید قبول کنید خب بگید نمیخوام قبل کنم دلیلی نداره بحث کنیم و در ضمن دقیقا کل حرفهای ایشون با هم تناقض داره از طرفی میگه دست مردمه که بدن بهم از طرفی میگه آرزوم اینه و بعد میاد مقایسه میکنه و شاید با این حرفا دل طرفداران خودش رو خوش کنه اما شوربختانه هر کسی خام سیاست ایشون نمیشه ...
      دوست عزیز رک و پوست کنده : ایشون طرفدار نظام پادشاهی زیر لوای مشروطیت هستش دیگه چه بحثی داره ؟ این همه توجیح و هوچی گری به نظرم دیگه نیاز نیست
      ایشون میخواد پادشاهی باشه اگه نخواد نمیگه ارزو دارم یا بخواد ازش حمایت کنه و مقایسه کنه ! (با حالو که طرف نیست)
      اونجا سخنان زیادی از ایشون هست که حرف شما رو قویاً رد میکنه ایشون وجودی پر از تناقض داره و نیازی به بحث در اینباره نمیبینم چون فایده نداره و هر چی هست موجوده حال شما میخوای به سودت خودت تمومش کنی شما راحت باش متن ، مصاحبه و فیلم ها از ایشون هست جامعه هم جامعه ی زمان قدیم نیست که مردم نفهم باشن الان مردم بسیار زرنگ شدن با این حرفها نمیشه سر مردم رو کلاه گذاشت وقتی کسی حقایق رو جور دیگه جلوه میده دیگه بحثی نداره نمونش هم بیسواد فرض کردن مردم در امر دموکراسی یا فرار پدرشون رو با وازه داوطلبانه بیا میکنهو چشم از جنایات پدرش برمیداره و هزار چیز دیگه...
      نفرت کور و بیدلیل شما به حدی هستش که با اینکه به شما نشان دادیم حرفتان مهمل است و ترجمه ای که آورده اید جعلیست و اصل ترجمه را هم آنارشی گرامی قرار داد . باز هم سر حرف اشتباه خود هستید و از خر شیطان هم پایین نمی آیید و بنده را پاس میدهید به دوستتان که آلمانی بلد است ؟! عزیزم ترجمه ای که شما آوردید تحریف شده بود . اگر دلیل شما برای اینکه رضا پهلوی آن حرف را زده آن ترجمه جعلی است که به شما نشان دادیم اشتباه میکنید . اگر نه بنده هر چه بگویم مرغ شما یک پا خواهد داشت .

توضیحات خدمتتون صادر گردید.
      آن توضیحات به درد عمه جان بنده میخورد !

اگر از نظر شما ما مطالعه نداریم هیچ ایرادی ندارد ولی شما که خیلی مطالعه کردید ارجاعتون میدم به همون مردم در مورد درامدزایی هم به اندازه ی کافی بحث کردیم.
      خوب اینکه شما وکیل وصی کل مردم ایران هستید یه بحث دیگریست !

مدرک درست درمان !!!!
      یعنی هیچ مدرکی دال بر کشتار انقلابیون توسط پدر ایشون نیست و چون نیست ایشون نمیگه درسته ؟!!
      "چشم شما درست میگی" !!
      شما بنده را گرفتی ؟! من کی گفتم مدرکی نیست ؟! گفتم مدارکی که تا کنون ارایه شدند مثل همان فیلمتان به درد نخور و در پیتی هستند . همشون ادعاهای مفت انقلابیون است . درست مثل سینما رکس آبادان .

بنده عاشق هیچکسی نیستم من عاشق مردمم هستم برعکس شما
      شما بهتره بنده رو نقد نکنی مباحث رو بگیری نقد کنی برعکس شما ، من شما رو نقد نمیکنم مباحثتون رو نقد میکنم الا یک مورد که حس کردم سلطنت طلب هستید که روشنگری کردید و بحثی دیگه ما نکردیم به قول شما با ماچ و موچ هم نمیشه برای مردم پل ساخت بلکه با درامد های حاصله از کشور که شما یکی رو موزه شاهنشاهی نامدید و عرض کردم داستان ما با غرب متفاوته بر ایران "تاریخ گذشته" جنایت شده برگشتش تقریبا امکانپذیر نیست حال اگر مردم بخوان بحث دیگریست اما بنده شخصا با دلایلی که دارم نمیپسندم و بارها توضیح دادم و نیازی نمیبینم دوباره برگردم توضیح بدم.
      داستان ایران با هیچ جای دنیا متفاوت نیست ! همین افکار پوچ باعث شده کار ایران به اینجا بکشد ! دموکراسی و مردم سالاری یک چارچوب مشخصی دارد .

من نمیخوام قضاوتی در مورد این حرفا بکنم برعکس شما من مردمم رو دوست دارم و هیچوقت از این صفت ها براشون استفاده نمیکنم زمانی کشورهای کناری ما در بدبختی سیاسی خودشون غلت میزدن کشور من مشروطه خواهی میخواست ...
      بنده تا ابد انقلابیون سال ۵۷ را با همان صفاتی که گفتم خطاب میکنیم . ناراحت میشوید ؟! خوب بشوید . کاری که انقلابیون کردند روی زندگی من و امثال من تاثیر مستقیم داشته و زندگیمان را به گند کشیده حالا یک عده انسان شیفته ی انقلابیون یا خودشان از اینکه ما بهشان میگوییم نفهم ناراحت میشوند خوب بشوند . حقیقت این است که انقلابیون سال ۵۷ نفهم ، وحشی ، بیسواد و ناآگاه بودند . هر چه هم بگویید چیزی از حقیقت کم نمیشود . در ضمن شما که مدام دم از جنایات شاه میزنید بد نیست کمی هم از توحش های همون انقلابون بگید ! چرا نمیگید ؟! صرف نمیکنه ؟!

همه مردم که نمیتونن نخبه باشن مردم محمدرضا رو بیرون کردن و فراری دادن من دارم میگم کدام نخبه کنار محمدرضا بود .
      فقط یک فهرست کوچک که به دست همان انقلابیون کشتار شدند :

http://www.daftarche.com/showthread....B1%D8%A7%D9%86

"زرتی" نبوده و دقیق بوده قصد و غرضی هم درش نیست خیالتون راحت
      اتفاقن زرتی پرتی بوده و از سر لجبازی هم اشتباه خود را قبول نمیکنید .

خب شما باید برید بینشون تا متوجه بشید تا باهاشون نشست و برخاست نکنید نمیتونید نظر بدید در مورد جدای طلبی هم به خودمختاری راضی هستن البته که نمیخوان از ایران جدا بشن حالا بحث ناسیونالیستی یا افرادی مثل پژاک داستانشون جداست.
      نشست و برخاست کردم بیشتر از شما هم کردم . همشون دنبال کنفدرالیسم هستند که به کل با خودمختاری فرق داره . رسمن جدایی از کشوره .

اخرش تکلیفمون روشن نشد شما چی میخوای! چه معنایی داره خانواده سلطنتی باشه کجا میخواد اسکان پیدا کنه و کلی داستان دیگه..
      اون دیگه مشکل شماست که فکر میکنی اگر خانواده سلطنتی در کشور باشد معنیش این است که نظام کشور سلطنتی است !

خب بفرمایید یک راه کار بدید تا چاله چوله ها برطرف شه اینکه همش مردم کشورت رو بیسواد امل و کلی واژه ی زشت بهشون میبندی این که نشد تز شما بیا یه راه کار بده تا پیش بگیریم.
      اول شما و اون مردمی (انقلابیون) که از همه ملت کره زمین خونشون گویا رنگین تره و فرق دارند باید قبول کنید کرم از خود درخت است . تا به باقیش برسیم .

قُد بودن شما تغییری در صورت مسئله ایجاد نمیکنه زاویه دید بنده واقعیته نه توهم سند هم تا دلتون بخواد هست نمونش رو یکی خدمتتون دادم.
      همان طور که گفتم سندتان به درد عمه جان بنده میخورد .

ببین گرامی
      بنده بیسواد خوبه بنده بی دانش اما شما که دانشمندی میگی شاه هیچ جنایتی نکرده همین مقدار برای بسنده میکنه !!!
      بنده جایی نگفتم شاه جنایت نکرده ! ولی مثل شما از روی شکم هم نگفتم جنایت کرده . گفتم سند درست و حسابی از طرف مراجع بیطرف وجود نداره . اسنادی که هست مثل اینه :

كشف كيف اسناد محرمانه در صندوق عقب ماشين شاه مخلوع
      کشف کیف اسناد محرمانه در صندوق عقب رولز رویس شاه پس از ۳۰ سال!

این مدل اسناد و اسنادی از این دست را بگذارید در کوزه و آبش رو نوش جان بفرمایید . هر سندی که هست رو شده و کشف شده از طرف همان انقلابیونی هست که آدم میکشتند و مینداختند گردن شاه ! همانهایی که زنی را تنها به جرم تن فروشی زنده زنده سوزاندند و بعد جسدش را در شهر گرداندند !

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 392021_276477975723962_100000852851815_822592_1974293557_n.jpg
دیدن: 64
حجم: 20.5 کیلو بایت

همانهایی که فرخرو پارسا که به کشور خدمت کرده بود را جلوی شهر نو به دار آویختند ! همانهایی که روی دیوار همسایه ای که باهاش مشکل داشتند به دروغ مینوشتند ساواکی و باقی آن وحوش به خانه آن بدبخت میریختند و میکشتنش ! همانهایی که قبل و بعد از انقلاب از هیچ جنایتی دریغ نکردند .

من هم بودم هیچ حرفی در مورد جنایاتی که ازشون یاد میشه حرفی نمیزدم تا ایران آزاد بشه ! و یک سری انسان آزاده و بیطرف به بررسی مدارک و شواهد بپردازند و مدارک درست و حسابی و بیطرفانه رو کنند . آن موقع میشود گفت که شاه دقیقن چه جنایاتی کرده که تازه در آن صورت باز هم به پسرش ربطی نداره و حداکثر این فرح پهلوی باید باشد که باید به آنها پاسخ دهد .
      شاه احتمالن جنایت کرده ولی مدارکی که فعلن وجود دارد قابل قبول نیستند . نمیگم مثل اون ترجمتون دروغین هستند ولی تا به تایید منابع بیطرف نرسند قابل استناد نیستند چون بیطرفانه نیستند .

اینکه من چقدر به زبان مسلطم در اصل ماجرا خللی ایجاد نمیکنه متن واقعی در خدمتتون هست میتونید برگردان کنید و دیدی چه تناقضاتی درش هست بخش دیگر هم مورد جنایات شاه بود که تنها یک ویدئو خدمتتون داده شد اما اسناد دیگری هم در راه است من متاسفانه زیاد وقت ندارم اما این یکی در اولویت هست برام خیالتون راحت.
      اصل متن ترجمه اش میشود همانی که آنارشی گذاشت نه آنی که شما گذاشتید . متن ترجمه ای شما سانسور شده و تحریف شده بود . نشانتان هم دادیم . و نیازی نمیبینم در این مورد بیشتر با شما بحث کنم .

شما هنوز نمیتونید با قاطعیت بگید چه کسی پشت اون شبکه هستش برید سند بیارید که چه کسانی اداره میکنند در غیر اینصورت حرف بدون اطلاع نزنید.
      مگه من گفتیم میدونم ؟! با دقت بخونید عزیزم ! گفتم احتمالن کسانی هستند که من و شما اصلن از وجودشون هم خبر نداریم .
      حرف بدون اطلاع رو اینجا شما دارید میزنید که از جانب تمام مردم ایران حرف میزنید و شدید سخنگوی کل ملت چرا که رفتید با چهار تا از هموطنان کرد صحبت کردید ؟! عجب !!!

اولا اینکه بنده چقدر در ایران گشت و گذار اینو نمیتونید شما قضاوت کنید چون خبر ندارید دوما حداقل بیشتر از اون زمانی که شما گفتید من خارج کشور بودم و دانشجو بودم اینم بماند اینا مهم نیست و اینچیزی که من دیدم انگاری هیچکی طرفدار جمهوری نیست و خیلی جالبته حالا به عنوان خیلی نمونه کوچیکی بهتون میگم مردمی که سال 88 که اکثرا دانشجو بودن اومدن بیرون در مورد نوع نظام چه شعاری دادن حتما یادتون هستش پیشتر هم گفتم دوران عوض شده باید کمی دیدمون رو بهتر کنیم .
      مردمی که سال ۸۸ بیرون ریختند دنبال روی موسوی و کروبی بودند و تا موسوی و کروبی امر کردند رفتند چپیدند در خانه هایشان ! تعدادشان هم به هیچ عنوان نماینده اکثریت مردم ایران نبود . طبق گفته خود سبزی ها شلوغ ترین تظاهراتشان ۳ میلیون نفر جمعیت داشته . آن مردم یک عده انسان بودند که با اینکه همه جانبه اخطار داده میشد که در انتخابات حتمن تقلب میشود و تحریم اتخابات نتیجه ی بهتری از شرکت در آن خواهد داد چرا که ابزار تبلیغاتی حکومت را از دستش میگیرد ، در انتخابات شرکت کردند و چون دیدند بد جوری پاچه شان شده جوش آوردند ! بعد هم که خشمشان فرو نشست رفتند پشت بام منازلشان الله و اکبر گفتند و بعدش همان را هم نگفتند ! اگر بخواهیم به مردم ۸۸ اتکا کنیم مردم مردم ایران یک حکومت اسلامی میخواهند و بحث من و شما هم از بیخ بیفایده هستش .
      شما همش همه چیز رو یک طرفه و از زاویه ای که خودتون میپسندید میبینید و همه جانبه داستان را بررسی نمیکنید . پیشتر هم در این باره براتون توضیح داده بودم که طبق معمول با بی توجهی شما به خطار سرسری خواندن احتمالی مطالب اصلن متوجه نشده باشید .

تازه بعد از همه ی آن داستانها فهمیده اند که تحریم انتخابات درست تر بوده و باید اجرا شود بعد ما میگوییم مردم ما ناآگاه و کم سوادند ناراحت میشوید !

خب این نظر منم هست کسی منکر نیست
      من یه نظر شخصی دارم یه نظری که اینکه به رای مردمه تموم شد رفت..
      البته یک ضرب هم نباید رفت سر وقت رای مردم چون آخرش گند کاری میشود . ابتدا باید احزاب اعلام موجودیت کنند . یک رای گیری بین آنها شود .
      فرض کنیم ۱۰ حزب داریم که هر کدام ۱۰% رای میاورند - یعنی همه مساوی هم . در آن صورت باید مجلس کشور تشکیل شود و سپس یک رفراندوم برای نوع حکومت برگزار شود . و تازه احزاب در شکل حکومتی که انتخاب شده شروع به کار کنند .

به طور کلی شکل حکومت از نظر بنده بزک است ! اصل همان سیستم چند حزبی و تکثر گرایی است . حالا پادشاهی ، جمهوری یا هر چیز دیگری فرقی نمیکند . باقی تنها اسم و نام و بزک دوزک هستند .
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

4. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-08-2012)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      درود مهربد گرامی

اسلام که تکلیف مشخصه
      نابودی و به صورت خیلی بدی در انتظارشه بچه های امروز هم دیگه روشن شدن و این یه مورد رو واقعا نمیخوان
      جمهوری اسلامی تنها کاری که درست انجام داد این بود که چهره ی واقعی اسلام رو به همگان نشان داد این دین خونخوار و مانده در بربریت و تحجر

درود گرامی،

شما چگونه مطمئن هستید؟ من به چیزی که روی اینترنت که شاید 10 تا 20 درسد مردم ایران، آنهم قشر فرهیخته! باشد را آنچنان استنادپذیر نمیبینم.
      تازه در همین بگوییم 20 درسد هم یک شمار چشمگیری همچنان بدنبال "اسلام راستین" هستند و ورد زبانشان است که "اسلام به ذات خود ندارد عیبی و ...".

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-08-2012),Kaveh (08-08-2012),Russell (08-08-2012),sonixax (08-08-2012)

سخنور سوم
      Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
      Overall activity: 20.0%
      دستاوردها:
      Sapientiam Discenti

خالی

Kaveh آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      جُستارها
      20
      امتیازها
      6,715
      رنک
      53
      Post Thanks / Like
      سپاس
      339
      از ایشان 1,475 بار در 409 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      درود گرامی،

شما چگونه مطمئن هستید؟ من به چیزی که روی اینترنت که شاید 10 تا 20 درسد مردم ایران، آنهم قشر فرهیخته! باشد را آنچنان استنادپذیر نمیبینم.
      تازه در همین بگوییم 20 درسد هم یک شمار چشمگیری همچنان بدنبال "اسلام راستین" هستند و ورد زبانشان است که "اسلام به ذات خود ندارد عیبی و ...".
      فکر کنم مشکل اصلی هم همینها باشند. اینها وارد مرحله شک به اعتقاد شده اند
      منتهی به جای پیشرفت و تفکر در اعتقادشان می ترسند و بر می گردند سر اعتقادات
      قبلی شان منتها با رنگ و رویی جدید... خداوندگارشان هم معمولا علی شریعتی ملعون است!

8. 3 کاربر برای این پست سودمند از Kaveh گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-08-2012),Mehrbod (08-08-2012),sonixax (08-08-2012)

سخنور سوم
      Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
      Overall activity: 20.0%
      دستاوردها:
      Sapientiam Discenti

خالی

Kaveh آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      جُستارها
      20
      امتیازها
      6,715
      رنک
      53
      Post Thanks / Like
      سپاس
      339
      از ایشان 1,475 بار در 409 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      درود بر شما
      دوست گرانقدر بحث بر سر این نیست که شما میفرمایید
      شما درست میفرمایید و میگید نباید پسر رو به جرم پدر مجازات کرد خب منم موافقم من کجا گفتم که همچین عملی باید انجام بشه اگر هست بیارید یا نقل قول کنید ، بحث جای دیگریست بنده دارم میگم اگر اقای رضا پهلوی انسان آزاده ای است و حقوق و منافع مردم رو در نظر دارد مادامی که از جنایت های جمهوری اسلامی پلید بحث میکند حتی یکبار هم از جنایت های پدرش سخن نگفته و از کارهای پدرش با نام اشتباه یاد میکنه من میگم اگر واقعا دلسوز مردم و حقیقت طلب هستند از کمند چند استبدادطلب لو س انجلس نشین بیرون بیایند و برای مردم ایران گام بردارند دو کلام به دل مردم حرف بزنند اصلا دروغ بگن اما حرفشون رو بزنند این ایراد کار است ، خب ایشون در اونور آب تشریف دارن این حرفها رو نمیگن چه برسه پاشون به اینجا حتما میگن من صاحب ایرانم ، مگر خمینی در فرانسه چه سخن هایی میگفت میگفت ما همین حکومتی که توی فرانسه هستش همینو میخوایم سخنان بنی صدر رو بخونید متوجه میشید اما وقتی برگشت چی شد؟
      ما دیگه نمیخواهیم تکرار بشه حداقل من نمیخوام و اگاهی میدم به مردم البته نمیگم ایشون بد هستش میگم ایشون به این شکل آرمان پردازی میکنند.
      در مورد جنایت های هولناک بعد از انقلاب که بحثی نیست همگی دست اندرکاران باید محاکمه علنی بشن و هر کسی که قراره سنگ اون سیستم فاشیست دینی رو به سینه بزنه خمینی که بحثی درش نیست یک جنایتکار دروغگوی کلاهبردار.
      بنده اتفاقا اصلا عصبی نیستم اما سخنانی رو میشنوم که مدام از تناقض سرشار است و این آزردم میکنه.
      هر کسی به نوبه ی خودش در این ایران خدمت کرده اام بعضی ها خدمت بد نکردن ولی بعضی ها کردن و ما اونا رو هم میگیم هردوطرف رو میگیم طرفدار هیچ گروه یا گرایش خاصی نیستم جز طرفدار مردم.
      وبسایت روشنگری

وی می‌افزاید: «بعضی از اعضای ساواک افراط نشان دادند، آنها به سرکوب شدید مردم پرداختند؛ اعمال غیرضروری‌ای مانند شکنجه وجود داشت.»

کافی نیست؟

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:41 AM ---------- ارسال قبلی در 07:37 AM ----------

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      مردمی که سال ۸۸ بیرون ریختند دنبال روی موسوی و کروبی بودند و تا موسوی و کروبی امر کردند رفتند چپیدند در خانه هایشان ! تعدادشان هم به هیچ عنوان نماینده اکثریت مردم ایران نبود . طبق گفته خود سبزی ها شلوغ ترین تظاهراتشان ۳ میلیون نفر جمعیت داشته . آن مردم یک عده انسان بودند که با اینکه همه جانبه اخطار داده میشد که در انتخابات حتمن تقلب میشود و تحریم اتخابات نتیجه ی بهتری از شرکت در آن خواهد داد چرا که ابزار تبلیغاتی حکومت را از دستش میگیرد ، در انتخابات شرکت کردند و چون دیدند بد جوری پاچه شان شده جوش آوردند ! بعد هم که خشمشان فرو نشست رفتند پشت بام منازلشان الله و اکبر گفتند و بعدش همان را هم نگفتند ! اگر بخواهیم به مردم ۸۸ اتکا کنیم مردم مردم ایران یک حکومت اسلامی میخواهند و بحث من و شما هم از بیخ بیفایده هستش .
      باید دید این مردم کاسه صبرشان قرار است کی لبریز شود. بالاخره تمام این تحریمها و فشارهای
      اقتصادی روی دوش ملت است اگر در نهایت هم این ملت تن بدهند و شکایتی نکنند به نوعی
      می توان چنین برداشت که حامی حکومت هستند.. و متاسفانه روزی باید مسئولیت این حمایت
      و عواقب آن را پذیرا باشند. متاسفانه در این میان اقلیت آگاه فدا می شوند و راهی برای حمایت از آنان نیست...
      وضع بدی داریم.

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از Kaveh گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-08-2012),sonixax (08-08-2012)

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      توضیحات داده شد میتونید مطالعه کنید.
      برای نمونه در مصاحبه شما به جای بالقوه ترجمه شده قانونا...خب این خیلی فرق میکنه!!! اون در جواب سوال تاجگذاری این جواب رو داده...به نظر من شما با دید خیلی منفی دارید نگاه میکنید و کلمه به کلمه رو دارید ایراد میگیرید و میگید رضا پهلوی سودای پادشاهی داره...ایشون که خودش داره میگه به مردم بستگی داره...بیان اینکه دوست دارم پادشاه شوم به خودی خود ایرادی نیست!!

اصلا ضدش نبود بستگی داره شما چجوری بهش نگاه کنید مقایسه در زمان شاید درست نباشه اما اینکه یک نفر چقدر میخواد روی حرفش بمونه یا نه دیگه ربطی به زمان نداره این یه جور حس همیشگی و شخصیه که با ادمیزاده
      اول اینکه در مورد مع الفارق بودن قیاس رضا پهلوی و خمینی شما به ایدئولوژی این دو نفر نگاه کنید...سواد و منش و ...!! انقدر تفاوت فاحش هست که نیازی نیست بیشتر از این توضیح بدم.در مورد مصاحبه هم بالا اشاره کردم که رضا پهلوی گفته مردم هر چه تصمیم گرفتند.یعنی شما مستندی ارائه ندادید که ایشون میگن پادشاهی و لاغیر....

از شروع سلطنت رضاخان در قوانین اساسی دست برده شد و عمل نشد رضاخان هم میانه خوبی با مجلس نداشت محمدرضا هم راهش رو ادامه داد گرامی از شما بعیده این حرفا رو بزنید احترام به قانون اساسی یکی از وظایفی بود که ایشون انجام نداد.
      جمهوری اسلامی کجاش ایده آل بود شما از لحظه ی ورود خمینی رو حساب کن ؟
      به هر حال شما یا حرف رو میخوای بگی یا عمل اگر حرف هستش که اون دیگه کلا کنسل میشه چون توی حرف میشه هر ایده الی رو در نظر گرفت من منظورم در عمله
      دست برده شد یعنی چی؟ منظور اضافه شدن متمم هست؟ من نگفتم قانون اساسی 100% رعایت میشد...خب ایران تمرین دموکراسی نداشت و زیاد هم چیز عجیبی نبود!! منظور این هست که شاه هم بدون اختیارات نبود طبق قانون اساسی مشروطه
      اصل چهل و سیم: شخص پادشاه نمی‌تواند بدون تصویب و رضای مجلس شورای ملی و مجلس سنا متصدی امور مملکت دیگری شود.
      اصل چهل و چهارم: شخص پادشاه از مسئولیت مبری است وزراء دولت در هرگونه امور مسئول مجلسین هستند.
      اصل چهل و پنجم: کلیه قوانین و دستخط‌های پادشاه در امور مملکتی وقتی اجراء می‌شود که به امضای وزیر مسئول رسیده باشد و مسئول صحت مدلول آن فرمان و دستخط همان وزیر است.
      اصل چهل و ششم: عزل و نصب وزراء به موجب فرمان همایون پادشاه است.
      اصل چهل و هفتم: اعطای درجات نظامی و نشان و امتیازات افتخاری با مراعات قانون مختص شخص پادشاه است.
      اصل چهل و هشتم: انتخاب مامورین رئیسه دوائر دولتی از داخله و خارجه با تصویب وزیر مسئول از حقوق پادشاه است مگر در مواقعی که قانون استثناء نموده باشد ولی تعیین سایر مامورین راجع به پادشاه نیست مگر در مواردی که قانون تصریح می‌کند.
      اصل چهل و نهم: صدور فرامین و احکام برای اجرای قوانین از حقوق پادشاه است بدون این که هرگز اجرای آن قوانین را تعویق یا توقیف نمایند. در قوانین راجع به امور مالیه مملکت که از مختصات مجلس شورای ملی است چنان چه اعلیحضرت پادشاه تجدید نظری را لازم بدانند برای رسیدگی مجدد به مجلس شورای ملی ارجاع می‌نمایند. در صورتی که مجلس شورای ملی به اکثریت سه ربع از حاضرین در مرکز نظر سابق مجلس را تایید نمود اعلیحضرت شاهنشاه قانون را توشیح خواهند فرمود.
      [* اصل چهل و نهم متمم در جلسه روز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۳۶ شمسی به تصویب مجلس واحد که طبق قسمت اخیر اصل الحاقی به متمم قانون اساسی از مجلس سنا و شورای ملی تشکیل شده بود رسیده‌است.
      اصل چهل و نهم (منسوخ) صدور فرامین و احکام برای اجرای قوانین از حقوق پادشاه است بدون این که هرگز اجرای آن قوانین را تعویق یا توقف نماید.]
      اصل پنجاهم: فرمانفرمایی کل قشون بری و بحری با شخص پادشاه است.
      اصل پنجاه و یکم: اعلان جنگ و عقد صلح با پادشاه است.
      اصل پنجاه و دویم: عهدنامه‌هایی که مطابق اصل بیست وچهارم قانون اساسی مورخه چهاردهم ذیقعده یک هزار و سیصد و بیست و چهار استتار آنها لازم باشد بعد از رفع محطور همین که منافع و امنیت مملکتی اقتضاء نمود با توضیحات لازمه باید از طرف پادشاه به مجلس شورای ملی و سنا اظهار شود.
      اصل پنجاه وسیم: فصول مخفیه هیچ عهدنامه مبطل فصول آشکار آن عهدنامه نخواهد بود.
      اصل پنجاه و چهارم: پادشاه می‌تواند مجلس شورای ملی ومجلس سنا را به طور فوق العاده امر به انعقاد فرمایند.
      اصل پنجاه و پنجم: صرب سکه با موافقت قانون بنام پادشاه است.
      اصل پنجاه و ششم: مخارج و مصارف دستگاه سلطنتی باید قانونا معین باشد.
      اصل پنجاه و هفتم: اختیارات و اقتدارات سلطنتی فقط همان است که در قوانین مشروطیت حاضره تصریح شده.
      دوست عزیز من در جواب شما که سیستم پادشاهی رو نارکارآمد میدونی گفتم مهم نیست جمهوری باشه یا پادشاهی,ادعای کامل ترین رو هم داشته باشی مهم نیست...میشه مثل جمهوری اسلامی ادعای آزادی کرد ولی در نقطه مقابلش بود!! حکومت فعلی جمهوری هست دیگه...ولی تو هر سیستمی محتوا مهمترینه.اولین شرط هم داشتن یه قانون اساسی منطبق با منشور جهانی حقوق بشر هست!! همه حرفم این بود..

مصاحبه که گذاشته شده و مشخصه
      حتی اینقدر ایشون بعدها فهمیده پرت وپلا گفته که اومده بود نوشته بود نامه زدیم و اعتراض کردیم و میخوام فوکوس انلاین رو به دادگاه بکشونیم که فوکوس انلاین هم گفته هیچ کاغذی یا احضاریه یا هیچ چیز دیگه ای از طرف ایشون یا دادگاه یا وکلا به ما ارجاع داده نشده معلوم شد اونم یه دروغ بوده.
      در مورد تره خورد کردن هم اصطلاح بود میتونیم بگیم کسی به حرفشون گوش نمیکنه باز میگم باید در ایران بین مردم ادم باشه تا متوجه بشه.
      حداقل به یه مورد اشاره کردم که بالقوه رو ترجمه کرده بودن قانونی!!! این فرق داره...البته اهمیتی هم نداره آنچنان!!! خود من هم خیلی خود رضا پهلوی رو سیاستمدار پخته ای نمیدونم...صرفا میگم تمام نیروها رو متمرکز کنیم!!!
      من هم بین مردم هستم و به هر حال عده ای طرفدار سلطنت هستن و بازمانده شاه یعنی همین رضا پهلوی رو قبول دارن..

منم منظورم این نبود که باید چاپارخونه دایر بشه اینقدر سطحی نیستیم
      من منظورم این بود که مقایسه کردن قبل از انقلاب با اون زمان نابرابره به دلایل خیلی خیلی زیاد
      اولا ما اصلا از نوع برخورد ها همچین تاریخ صریحی نداریم و تاریخه خب اما دوران این اقا مستند و غیرقابل رد هستش بعدشم ما باید طبق امروز بتونیم قیاس کنیم نه گذشته بر ایران تاریخ گذشته و داستان عوض شده اینجورمقایسه ها نابرابره.
      من در جواب اینکه حکومت پیشینی به صرف اینکه پیشینی هست مشکل داره خواستم بگم گاهی در گذشته سیستم مناسب هم داشتیم!! یعنی تنها استناد به گذشت زمان برای ناکارآمد دونستن سیستم رو درست نمیدونم...فقط در همین حد خواستم قیاس کنم نه بیشتر!!! دوران این آقا هم نکات منفی داره اما من ایراد رو در عملکرد فردی میدونم و عدم تمرین کافی دموکراسی در ایران نه اینکه قانون اساسی مشروطه به عنوان زیر بنای سیستم مشکل داشته!!

پس بفرمایید اون مردمی که بیرون اومدن برای چه چیزی بیرون اومدن غیر از ازادی و دموکراسی مضاف بر این این اصلاحات که میگه دیگه خنده داره
      اصلاحات بعد از 17 شهریور رو میگه!!
      واقعا ادم باید یه روی زیادی داشته باشه از این حرفا بزنه
      من این جور مثل شما واژه مردم رو به کار نمیبرم...گروه های مختلف با انگیزه های مختلف بیرون اومده بودن!!! همه هم برای آزادی و دموکراسی این کار رو نکردن...از آدم مست که برای هیجان بیرون اومده بود بگیر تا افرادی که میومدن ببینن چه خبره تا کمونیست و مجاهد و ملی...عده عمده و اصلی هم به فتوای امامشون اومدن بیرون چون ویروس 1400 ساله اسلام مغزشون رو تسخیر کرده بود!! هیچ کس به اندازه خمینی توان بسیج نیرو رو نداشت...حالا به نظر شما هدف اون مجاهد یا کمونیست با اون پیرو خمینی یکی بوده؟ خمینی که اساسا دموکراسی رو چیز بدی میدونست و میگفت حکومت خدا بر روی زمین...حالا پیروان ایشون وقتی عمدا یا سهوا میان بیرون یعنی درک درستی از آزادی ندارن...

انصافا من کمی برام سخته درک کنم مردم برای چی بیرون اومدن؟ اونها به قول میلاد نه میدونستن چی میخوان نه میدونستن چی نمیخوان...

من افراد زیادی رو دیدم که میگن اون زمان واقعا نمیدونستیم چرا میریم بیرون و یه جورایی سرگرمی و بازی بود برامون و جو گیری خالص(درست مثل بخش زیادی از مردم در سال 88 که خوشحال شدم به جایی نرسید) و بعد از اون هم از همه پرسی و جمهوری اسلامی درکی نداشتن!! پس من بیخودی کردیت و اعتبار به همه مردم نمیدم که خیلی سطح درک و معلومات بالایی داشتن...شاید رهبران گروه ها میدونستن دارن چیکار میکنن که در نهایت دو دستی همه چیز رو تحویل آ سد روح الله دادن...تازه همون گروه ها هم مثل کمونیست ها یا مجاهدین فقط تشنه قدرت بودن نه آزادی و دموکراسی!! بخونید نامه ها و درخواست هاشون برای اعدام انقلابی ارتشی ها و به اصطلاح طاغوتی ها و چاپلوسی هاشون رو به درگاه خمینی ...

12. یک کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (08-08-2012)

مدیر تالار
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      كاوه جان يك مثل عاميانه در بين مردم هست كه ميگه : عرب رو سير نگه دار صداش در نياد ، عجم رو گشنه !
      بنده شخصن اميدوارم اين تنها يك مثل و حرف مفت عامي باشد و نه حقيقت !
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-08-2012),Kaveh (08-08-2012)

شناس
      بدون وضعیت

خالی

bilbilak آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      465
      رنک
      9
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      نفرت کور و بیدلیل شما به حدی هستش که با اینکه به شما نشان دادیم حرفتان مهمل است و ترجمه ای که آورده اید جعلیست و اصل ترجمه را هم آنارشی گرامی قرار داد . باز هم سر حرف اشتباه خود هستید و از خر شیطان هم پایین نمی آیید و بنده را پاس میدهید به دوستتان که آلمانی بلد است ؟! عزیزم ترجمه ای که شما آوردید تحریف شده بود . اگر دلیل شما برای اینکه رضا پهلوی آن حرف را زده آن ترجمه جعلی است که به شما نشان دادیم اشتباه میکنید . اگر نه بنده هر چه بگویم مرغ شما یک پا خواهد داشت .
      این قضیه دو حالت داره
      یا اینکه گوگل بین من و شمای استبدادطلب فرق میزاره توی ترجمه کردن یا اینکه یکیمون درست میگه من بینندگان رو به ترجمه شما ارجاع نمیدم به اصل متن و همون برگردان گوگل هر چند که من به اونم حتی اعتماد نکردم و دادم تصحیح کردن بهتره به در و دیوار نزنید ،پیش ما دیوارها کوتاه هستند ...

آن توضیحات به درد عمه جان بنده میخورد !
      ادبم حکم میکنه من چیزی نگم چون ادب مرد به ز دولت اوست

خوب اینکه شما وکیل وصی کل مردم ایران هستید یه بحث دیگریست !
      در متون پایین عدم اطلاع شما از تاریخ ایران رو بهتون ثابت میکنم.

شما بنده را گرفتی ؟! من کی گفتم مدرکی نیست ؟! گفتم مدارکی که تا کنون ارایه شدند مثل همان فیلمتان به درد نخور و در پیتی هستند . همشون ادعاهای مفت انقلابیون است . درست مثل سینما رکس آبادان .
      تا الان شکار رفتید ؟
      من خودم شکار نکردم اما آشناهام پرنده شکار میکردن من همیشه اصطلاح عین :کبک سرتو نکن زیر برف" رو شنیده بودم اما اونجا دیدم و فهمیدم این ضرب المثل واقعا وجود داره

داستان ایران با هیچ جای دنیا متفاوت نیست ! همین افکار پوچ باعث شده کار ایران به اینجا بکشد ! دموکراسی و مردم سالاری یک چارچوب مشخصی دارد .
      بله جناب Intellectual حق با شماست !...

بنده تا ابد انقلابیون سال ۵۷ را با همان صفاتی که گفتم خطاب میکنیم . ناراحت میشوید ؟! خوب بشوید . کاری که انقلابیون کردند روی زندگی من و امثال من تاثیر مستقیم داشته و زندگیمان را به گند کشیده حالا یک عده انسان شیفته ی انقلابیون یا خودشان از اینکه ما بهشان میگوییم نفهم ناراحت میشوند خوب بشوند . حقیقت این است که انقلابیون سال ۵۷ نفهم ، وحشی ، بیسواد و ناآگاه بودند . هر چه هم بگویید چیزی از حقیقت کم نمیشود . در ضمن شما که مدام دم از جنایات شاه میزنید بد نیست کمی هم از توحش های همون انقلابون بگید ! چرا نمیگید ؟! صرف نمیکنه ؟!
      تاریخ نشان داده افرادی مثل شما که مردم رو نفهم فرض میکنند خیلی زود از صحنه حذف خواهند شد تفکر و دیدگاه شما به دیگران ارجحیت نداره به قول یکی از دوستام جناب "آوانگارد"
      خمینی هم میگفت پدران ما چه حقی داشتند که شماها رو انتخاب کردن پس با این حساب خمینی هم حق داشت از اون حرفا بزنه پس ایرادی به خمینی نگیر در غیر اینصورت زبان به کام بگیر و از روی احساس و تعصب سخن جاری نکن که تناقض همش به وجود میاری و خودت رو نفی می کنی.
      بعلاوه جناب باسواد که خیلی مطالعه کردید برای اطلاع شما باید بگم تاریخ ایران از سال 57 شروع نمیشه حداقل برای اینکه یک زمان رو درک کنی باید زمان پیشینی اون هم بخونی پس بهتون توصیه میکنم برید و از زمان حداقل سلطنت مظفرالدین شاه اونم تازه حداقل گفتم مطالعه بفرمایید تا ببینید چه بر ایران گذشت تا اینکه به سال 57 رسید ! بعد متوجه میشوید وقتی مطالعه از تاریخ داشته باشید چقدر خوبه!

اتفاقن زرتی پرتی بوده و از سر لجبازی هم اشتباه خود را قبول نمیکنید .
      بنده چیزی نگفتم که ارزش این کلمات شما رو داشته باشه کلا در علم مباحثه و ادب سخنوری این کلمات جایگاهی ندارن مگه نوع و شیوه ی شما متفاوت باشه !!!!

نشست و برخاست کردم بیشتر از شما هم کردم . همشون دنبال کنفدرالیسم هستند که به کل با خودمختاری فرق داره . رسمن جدایی از کشوره .
      شما اگر تونستید یک تز درست حسابی بدید مردم کورد پیشکشتون فکر جدایی هم نباشید خیالتون راحت به همون خودمختاری راضین البته اگر افرادی مثل شما سنگپرانی نکنید...

اون دیگه مشکل شماست که فکر میکنی اگر خانواده سلطنتی در کشور باشد معنیش این است که نظام کشور سلطنتی است !
      توضیحاتتون کامل بود اما توجیهاتتون نه !

اول شما و اون مردمی (انقلابیون) که از همه ملت کره زمین خونشون گویا رنگین تره و فرق دارند باید قبول کنید کرم از خود درخت است . تا به باقیش برسیم .
      شما وقتی قبول کردی شاه جنایت کرده میرسی تازه به من اونوقت این منم باید با شما همراه بشم منم تازه طرف همون مردم بیسواد و امل هستم که قراره تفکرات شما رو بیاره سر کار برای پیشرفت مملکت....

همان طور که گفتم سندتان به درد عمه جان بنده میخورد .
      و همانطور که در بالا ، جوابیه این واژگان به شما ابلاغ گردید..

بنده جایی نگفتم شاه جنایت نکرده ! ولی مثل شما از روی شکم هم نگفتم جنایت کرده . گفتم سند درست و حسابی از طرف مراجع بیطرف وجود نداره . اسنادی که هست مثل اینه :

كشف كيف اسناد محرمانه در صندوق عقب ماشين شاه مخلوع
      کشف کیف اسناد محرمانه در صندوق عقب رولز رویس شاه پس از ۳۰ سال!
      این اسناد به درد خود شما و جمهوری اسلامی میخوره و انگاری خیلی بهشون گرایش دارید که ازشون سند میارید اگر ما به زعم شما از روی شکم حرف زدیم شما که یک سور به ما زدید و از روی معده حرف میزنید (یعنی یک لایه پایین تر)

این مدل اسناد و اسنادی از این دست را بگذارید در کوزه و آبش رو نوش جان بفرمایید .
      ما که از کوزه شکسته اب میخوریم، یه عمر کوزه درست کردیم دادیم به دست امثال شما تا ازش اب نوش جان بفرمایید

شاه احتمالن جنایت کرده ولی مدارکی که فعلن وجود دارد قابل قبول نیستند . نمیگم مثل اون ترجمتون دروغین هستند ولی تا به تایید منابع بیطرف نرسند قابل استناد نیستند چون بیطرفانه نیستند .
      ترجمه که مشخصه نیازی به بحث نداره
      در مورد واژه احتمالا هم میشه اینو گفت " پس این جنازه ای که روی دست انقلابیون هستش زن فاحشه نیست " خب میشه قبول کنید ؟
      اگر نمیتونید قبول کنید پس لطفا زبان به کام بگیرید و بیشتر از این خودتون رو بی اطلاع از جنایات شاه جلوه ندید نشه داستان کبک و برف...

مگه من گفتیم میدونم ؟! با دقت بخونید عزیزم ! گفتم احتمالن کسانی هستند که من و شما اصلن از وجودشون هم خبر نداریم .
      سخن از احتمالات به میان نیارید اگر قاطعید حرف بزنید اگر نیستید بی اطلاع زبان به سخن نگشایید
      و در اخر بحث بنده باشما لازم میدونم بگم همون مردمی که شما بهشون توهین میکنید قراره افرادی مثل شما رو سر کار بیارن برای پیشرفت ایران ، اگر نفهم و بیشعور هستند پس چجوری انتظار دارید درست فکر کنند اگرم نیستند پس دیگه چه بحثی میمونه بعلاوه این مردم سلاله ی همون مردم پیشینی هستند پس با این توضیحات شما در همه دوران مردم ما بیسواد و امل بودند و باز با این توصیف دوباره تناقض پیش میاد از طرفی دیگر یا شما جزو مردمی یا نیستی اگر جزو مردم هستی پس خود شما شامل همون صفات میشی اگرم جزو مردم نیستی پس هیچ حقی در تصمیمات اینده ایران نداری چون حکومت مردم به مردم یعنی کسی که از خود مردم روی کار بیاد و بره پایین .
      دوست عزیز با یک وازه احساسی و کورکورانه کلی تناقض برای خود جفت جور میکنی بهتره طرفدار مردم باشید نه یک سری ادم که توی عمرشون 10 دقیقه زندان هم ندیدن

پیروز باشید

شناس
      بدون وضعیت

خالی

bilbilak آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      465
      رنک
      9
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Kaveh نمایش پست ها
      وبسایت روشنگری

وی می‌افزاید: «بعضی از اعضای ساواک افراط نشان دادند، آنها به سرکوب شدید مردم پرداختند؛ اعمال غیرضروری‌ای مانند شکنجه وجود داشت.»

کافی نیست؟
      درود من گفتم جنایت های پدرش رو اعتراف نکرده اینکه ساواک چیکار کرده خب برای همه مشهود هستش من بحثم با خود ایشون بود که هیچ جا بیان نکرده و این سایت هم یه جورایی بیطرف نیست.

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      درود من گفتم جنایت های پدرش رو اعتراف نکرده اینکه ساواک چیکار کرده خب برای همه مشهود هستش من بحثم با خود ایشون بود که هیچ جا بیان نکرده و این سایت هم یه جورایی بیطرف نیست.
      گرامی مگه شاه با دست خودش جنایت کرده که رضا پهلوی بیاد بگه پدرم جنایت کرده!!! ساواک تحت امر شاه این کارها رو میکرده و تا همین حد هم که رضا پهلوی اشاره کرده در واقع تلویحا به نقش پدرش هم اشاره داره...میدونی مشکل شما چیه؟ شما میخوای این فرد بیاد انقدر از پدرش و سیستم قبلی بد بگه و حتی بیشتر از جمهوری اسلامی از پدرش بد بگه تا جایگاه خودش بین مردم رو از دست بده...البته لابه لای حرف هات دقیقا همین رو اشاره کردی!!! یعنی مشکل شما اعتراف کردن یا نکردن رضا پهلوی نیست...شما اصولا میخواهید بگید و ثابت کنید که رضا پهلوی هیچ حقی نداره در آینده ایران نقشی داشته باشه اون هم فقط به دلیل نفرت شما از سیستم پادشاهی و اینکه گناه ایشون فرزند شاه قبلی ایران بودن هست!!

اون وبسایت هم بی طرف نیست البته در جبهه جمهوری اسلامی هست نه رضا پهلوی!! پس چیزی به نفع رضا پهلوی نگفته...تازه منبع اصلی هم خبر گزاری فارس هست که مصاحبه با جروزالم پست رو داره نقل میکنه...

18. یک کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (08-08-2012)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •