• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 4 از 7 نخستیننخستین 1234567 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 31 به 40 از 66

جُستار: در مورد رضا پهلوی چه نظری دارید ؟

شناس
      Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
      Overall activity: 17.0%
      بدون وضعیت

خالی

bilbilak آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      465
      رنک
      9
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 103 بار در 39 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Reactor نمایش پست ها
      پادشاه باید خودش با هوش و ذکاوت و از همه مهمتر با سیاستی که در پیش میگیره امنیت کشور و تاج و تخت پادشاهی خودش رو حفظ کنه. من فکر نمیکنم روزی دوباره پادشاهی به این کشور برگرده. فکر هم نمیکنم بر فرض محال حتی در صورت دادن مجوز راهپیمایی در ایران , افرادی باشند در حد یک جمعیت که بروند در خیابان برای بازگشت ایشون تظاهرات کنند.
      نسل پادشاهی همون نسل انقلابی بود که با غفلت و ندانم کاری شاه گند زد به این مملکت. نسل حاضر نه میشناسند شاه کی بوده و نه حاضرند بخاطر چیزهای خوبی که فقط خاطراتش رو شنیدند تلاش کنند تا شاهنشاهی دوباره برگرده. این موضوع یک آبیه که به جوب رفته و دوباره برنمیگرده سر جاش. آرمان نسل جدید دموکراسی هست که همین الان در روز روشن در اروپا و آمریکا میبینند. پادشاهی مشروطه هم در خوشبینانه ترین حالت چیزی بیشتر از دموکراسی نمیشود که بشود برایش مبارزه کرد.
      بازهم میگم این وظیفه ی خود شاه بود که سلطنتش رو حفظ کنه و مردم حاضر نمیشوند که مبارزه کنند تا یک نفر که پدرش سلطنتش رو 33 سال پیش از دست داده رو دوباره به سلطنت برگردونند!
      این اصلا منطقی نیست و در عمل هم امکانپذیر نیست.
      خب حالا شما به عنوان یک فرزند ایران اینو میگید منم فرزند ایرانم وظیفه ی ما اینه به نظرم اگاهی هم بدیم بر فرض اگر روزی پادشاهی کاندید بشه خب حقشه اما من همینو به دوستم گفتم ایران مثل سوئد و اسپانیا و انگلیس نیست ایران ارگان پادشاهی احترامش رو از دست داده و دیگه برنمیگرده اما ایشون اصرار داشتن اینجوری نیست و ما از دل مردم خبر نداریم !!
      صحبت ها در بالا هستن

2. یک کاربر برای این پست سودمند از bilbilak گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (08-07-2012)

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی bilbilak نمایش پست ها
      فوکوس آنلاین: آرزو دارید روزی تاج شاهی ایران را برسرگذارید؟
      شاهزاده رضا پهلوی: صدالبته. اصولاٌ برای من چیزی از این بهتر نیست که با همۀ آنچه در اختیار دارم به کشورم خدمت کنم. در غیر اینصورت همۀ این زحمت ها را بر خود روا نمی داشتم و داوطلبانه خودم را در تیررس قرار نمی دادم.
      بیلبیلک جان ، بنده قبل از اینکه بخوام پاسخ شما رو داده باشم . میخوام متن آلمانی رو که لینک کردید برگردان کنم و از اونجایی که مترجم این مطلب امانت داری در مطلب رو حفظ نکرده و به شیوه جمهوری اسلامی سخنان رضا پهلوی رو سانسور و تحریف کرده . هر کجا که شما مدعی شدید که ایشون مدعی برقراری نظام سلطنتی در کشور هستند رو پاسخ نمیدو چون ادعای شما بی اساس ، پوچ و از روی اطلاعات غلط و دروغین است .

ob ich die krone tragen werde, hängt vom willen des volkes ab“

برگردان :

اینکه من تاج پادشاهی رو بر سر بگذارم به خواست مردم بستگی دارد .
      این جمله رو میتونید خیلی پررنگ در عنوان لینکی که فرستاده اید مطالعه بفرمایید .

پس ادعای شما در مورد اینکه ایشون میخواد حکومت سلطنتی راه بندازه به همراه مدرکتون پوچ شد رفت پی کارش ! بخت بد شما بنده در آلمان زندگی میکنم و آلمانی هم بلدم !

هر وقت شما مصاحبه یا متنی که آوردید که ایشون مدعی شده باشد که نظام پادشاهی مشروطه و لاغیر میتونیم در مورد اون ادعا بحث کنیم . و اما بقیه اش :

اولا که اینجوری هم نیست شما میگی ایشون توی همون فوکوس انلاین میگه هنوز توی دهات ها به من میگن ولیهد و این حرفا و انچنان خودش رو تشنه پادشاهی میدونه که حد نداره خواستید یه سرچ توی نت کنید میبینید که سخنانش کوس رسوایی جمهوری خواهی ایشون رو به صدا در آورده !
      دوما تکلیف خودشم با خودش روشن نیست اما توی مصاحبه فوکوس انلاین مشخص شد دیدگاه ایشون چیه ما یکبار از ایشون خواستیم تکلیفش رو با خودش روشن کنه توی یه نشست اومده بود شرق امریکا دانشجوهای ایرانی "هو" کردن توی راهرو میگه هر کی هر چی دوست داره بگه واقعا این شد حرف ؟!پس چرا توی فوکوس انلاین چیز دیگه ای گفتی؟!! (مصاحبش هستش میتونید سرچ کنید)
      این ادعا و ادعاهایی از این دست که معلوم شد پوچ است . پس ادامه نمیدهم .

خب دیگه این نظر شماست !
      اینکه یه نفر بیاد بگه دولت باید به انتخاب مردم باشه به نظرتون شاهکار کرده که این حرفو زده ؟؟ خب پس میخواد به انتخاب اون باشه !
      بعدش عزیزم بارها گفتم مردم ایران از نظامی که یکنفر بالا سر باشه بیزار شدن اینو شما برو توی مردم بپرس اصلا من چرا دخالت کنم شما بری چند سوال کنی از مردم متوجه میشی و من گفتم هر دولتی میخواد باشه باید به انتخاب این مردم باشه عزیزم کشور برای این مردمه و مردم تصمیم میگیرن چی باشه چی نباشه برای اطلاع از بودن سازمان پادشاهی هم شما میتونی بری چندتا سوال به صورت رندوم کنی متوجه میشی به قول عربها "اظهر و من الشمس" معادل پارسیش توی ذهنم نیست
      این دیگه بر میگرده به شناخت شما از نظام های سیاسی دنیا ! وقتی که فکر میکنید در نظامی که در اصل پادشاه و خانواده سلطنتی هیچ کاره هستند و به نوعی موزه تاریخی برای درآمد زایی هستند ، صاحب مملکت هستند بنده نمیتونم با شما در این باره بحث کنم - این وظیفه شماست که بروید و بیشتر مطالعه کنید .

خر ما از کرگی دم نداشت !
      اتفاقا همه ی اینها رو سند کردم کتابخونم به هم ریخته پیدا میکنم ضمیمه ی همین تاپیک میکنم مال زمانیه که با شاه دوست ها بحث میکردیم اما اینکه میگید تیرباران افرادی که خیانت کردند کار خوبی بوده چندتاشون رو نام ببرید حتما افرادی مثل گلسرخی منظورتونه !
      دوما داستان شیشه نوشابه شکسته به خبرنگار امریکاییه گفت که همونی که چند وقت پیش فوت کرد اونم هست پیداش میکنم بهتون میدم داستان هر کی نمیخواد توی کشور وایسا 700 تومان هم میدم بره اینم هست مطمئن باشید همه ی کشتارها به کنار کشتار 17 شهریور هم حتما کار دگراندیشان بود دیگه نه ؟
      پس با این حساب محمدرضا جنایتی مرتکب نشد چون که اصلا جنایتی وجود نداشته درسته ؟؟!!!!
      فرح دیبا با اینکه خیلی به خودش فشار آورد چیزی نگه بازم در اینباره سوتی میداد میگفت خب اگر کسی کشته بشه بده اونوقت شما منکر میشی؟؟؟
      امیدوارم اینهایی که میفرمایید مثل مصاحبه فوکوس آلمان نباشد !

من روزنامه ها رو پیدا کنم نشونتون میدم چشم.
      منتظر میمانیم .

این دیگه جواب سوال من نبود !!!
      از شما بعیده اینجوری جواب بدی !...
      دقیقن جواب سوال شما بود ، نمیخواهید واقع بین باشید مشکل بنده نیست .

عجباا
      اولا فرافکنی نکنید من کجا گفتم دستم به این برسه اعدامش میکنم و کجا گفتم ایشون میخواد جنایت کنه ؟؟؟ نقل قول هام رو بیارید
      دوما ایشون از کارهای باباش هیچی نمیگه چون اگر بگه طرفداری سلطنت طلبان رو از دست میده فقط یادمه گفت پدرم اشتباهاتی هم داشت!!! این کل حرفش بود اما انگاری از پادشاهی خیلی میگه مثل اینکه فقط این یکی از پدرش بهش رسیده بقیش نیاز به گفتنش نیست...
      پیشتر هم گفتم این کشور خیلی فرهیخته داره و نباید مردم رو بی شعور ونفهم فرض کرد این بدترین توهین هاست !! یا اگر اینجوری فکر نمیکنه پس چرا بازگو نمیکنه ؟!!!
      عزیزم نوشته ی شما هست ! جنابعالی داری میگی اگر قراره جنایات پدر و پدر بزرگش رو نگه نمیخوام ! از قبل داری طرف رو دروغگو میکنی . من هم بودم تا زمانی که مدارک درستی و درمانی نبود نه تایید میکردم و نه تکذیب .

ببینید شما اول این حرف رو نزده بودی الان دارید تغییر میدید حرفاتون رو.
      برای یکی مثل من هیچ فرقی نمیکنه چون ایشون به چه حقی میخواد پادشاه بشه که حالا بخواد موزه هم بشه ؟!! فقط به این حق که ایشون از نطفه ی محمدرضا هستش همین !
      یعنی این کشور جاذبه کم داره فقط مونده ایشون بشه جاذبه حالا گیریم این حرف شما باشه یا طرفدارهاش یکی مثل من که میدونم و قبول ندارم اگر تونستید به مردم عادی اینو توجیح کنید و نظرشون رو جلب کنید خب بذارید پادشاه بشه حرفی نیست فقط قبلش یه شناختی از این مردم داشته باشید بعد سخن بگید..
      حالا در خطوط پایانی یه سری توضیحات خدمتتون ارائه میدم
      بنده از اولش هم همین رو گفتم ! مشکل از عدم دقت شماست . در ضمن شما همین بالاتر چیز دیگری فرموده بودید در یک پست !!!

درسته هر چیزی که درامدزایی کنه عالیه ولی ما مشکلاتی از ایشون بزرگتر داریم هنوز بعضی روستاها پل هوایی ندارن از روی رودخانه با چرخ دنده میگذرن حالا ما بیایم فکر پادشاهی ایشون با درامدزاییش باشیم مشکلات بزرگتر گریبان این کشورو گرفته همین وابستگی به نفت این کشورو این به مدت 100 ساله از بین برده بیچارشون کرده حالا این بحث ها بماند پایین تر چون در مورد پادشاه و درامدزایی میخوام توضیح بدم خدمتون میگم.
      بنده شما رو درک نمیکنم ! آقاجان با ماچ و موچ نمیشه برای روستاهای محروم پل ساخت ! تمام ثروت این مملکت رو انقلابی هایی که شما عاشقشون هستید به تاراج بردند دیگه چیزی نمانده که بخواهند باهاش برای ملت خرج کنند ! باید از یک جایی درآمد زایی بشود و یکی از راه هایش همان موزه شاهنشاهی است !

اها پس شما همون اول همینو میگفتی ، باید میگفتید برای من مهم نیست دیکتاتوری بالای سر کشوره یا جمهوری یا هر چیز دیگه مهم اینه پول در بیاریم حالا نظام سیاسی هر چی و هر کسی باشه مهم نیست ،مهم پوله و البته دیگه نمیگدی همین پولی که به دست میاد کدوم دستگاه حکومتی میخواد خرجش کنه چه فیلترهایی باید بگذرونه چه کسی اصلا میخواد بر روی مردم و خرج و مخارج مردم اعمالش کنه و بربای اینا برنامه ندارید فقط برای این برنامه دارید پولی در بیاد نظامش اصلا مهم نیست !!!
      من استنباطی بود که از حرفاتون میکنم اگر غیر اینه تصحیح کنید اونوقت میشه روشن تر باهاتون بحث کرد .
      نتیجه گیری های شما همگی سرسری و از روی احساس است . یک متن که ترجمه درست نشده و دروغ نوشته را کردید سند که رضا پهلوی گفته من میخواهم پادشاهی راه بیندازم ! بنده پیشتر هم عرض کرده بودم که تکثر عقاید رو به رسمیت بشناسه . حکومتی که تکثر عقاید رو به رسمیت بشناسه دیکتاتوری نیست جانم !

بنده هم توی همون گفتآوردی که کردید کامل توضیح دادم داستان چه بوده و درست نیست کلی نخبه ی دانشگاهی رو نفهم و بیسواد جلوه بدید و گفتم مردم عصبی بودن به ستوه امده بودند و داستان از چاله به چاه رو براتون بازگو کردم و اینکه درست تصمیم نگرفتن.
      بنده همه شان را از بیخ و بن نفهم و بیشعور و خرفت مینامم به خاطر اینکه آدم نخبه و فرهیخته و باسواد چنان گندی به مملکت نمیزند !
      مردم هم عصبی نبودند ، نادان بودند . بالا بروید پایین بیایید نمیتوانید منکر این حقیقت شوید که مردم ایران در شورش ۵۷ نفهمی کردند .

البته اینم اضافه کنید که کدام روشنفکر در دوربر خود محمدرضا تشریف داشتن همگی یا در زندان بودن یا فراری یا باید خفقان میگرفتند اینها رو هم باید بگید چرا اینجوری بوده ؟
      بلاخره همشون در صحنه انقلاب بودند یا در زندان ؟!

شما انگاری اصلا توجهی به حرفهای بنده نمیکنید .
      من بارها موافقتم رو با حرفهای شما اعلام کردم مثل همون تحزب در مجلس و کرسی ها اما شما حتی یک حرف بنده رو هیچی که قبول ندارید به اشتباه هم برداشت میکنید بفرمایید حالا کیه قصاص قبل از جنایت میکنه ؟
      چه کسی گفته اگر کسی پتانسیل داره نباید حزب تشکیل بده ؟؟ کجا من اینو نگفتم
      من که میگم اگر رضا پهلوی حزب و یا اندیشه ای داره باید در مجلس کرسی به دست بگیره به عنوان یک اندیشه من شخصا نظام پادشاهی رو نمی پسندم و از مردمم هم شناخت دارم شما باورت نمیشه برو از مردم سوال بپرس چیزی بالاتر از این !
      اما اگر مردم به ایشون رای بدن دیگه بحثی نمیمونه ! اونم در یک رفراندوم آزاد تعیین میشه
      در ضمن یه سر بند 209 اوین سر بزنید میبینید که خیلی اندیشه اونجا داریم که در بند تشریف دارین این کشور به اندازه ی کافی خودش اندیشمند داره که دارن اب خنک میخورن فعلا باید فکری به حال اونا کنیم.
      شما اینجا فرمودید :

خب
      اول شما بفرمایید
      ایشون چیکارست بره در کاخ بشینه و مردم کورد و بلوچ و ترک ، سگ دو بزنن واسه دو لقمه نون بعضی ها هم ماهی یکبار گوشت رو نخورن ؟
      بفرمایید ایشون خونش از بقیه رنگین تره ؟
      اصلا ایشون چیکارست که بشه پادشاه و تاج بذار روی سرش ؟
      ایشون چرا باید از مردم عادی جدا بشه ؟
      اصلا چه حقی داره که بیاد بره کاخ نیاوران پادشاهی ایرانو کنه ؟
      نکنه ایران مال ایشونه ؟
      یا نکنه چون پدرش پادشاه دست نشانده بود ایشون هم از نطفه ی ایشون هست باید بیاد پادشاه بشه ؟نکنه همه ی حرفتون همینه ؟
      بنده توقع دارم حداقل حرفهای خودتان یادتان باشد !

بنده وکیل وصی مردم نیستم واینم یکبار دیگه گفتم بنده موظفم به کسی که سواد سیاسی چندانی نداره آگاهی و اطلاع رسانی درست به دور از هر گونه غرض ورزی بدم و اینکارو تا روزی که هستم میکنم حالا دیگه انتخاب با خود اون شخص.
      پس لطف کنید به ترجمه هایی که با قصد و هدف مشخصی در نت پخش میشوند زرتی اتکا نکنید !

بعلاوه اگر شما خیلی به حرفهای بنده شک دارید بفرما یک سر برو روستاها یک سر برو مترو نظرات پادشاهی رو بیان کن ببین مردم چی میگن جامعه دیگه داره سوادش رشد میکنه نمیشه گولشون زد نمیگم شما گول میزنی هااا کلا دارم میگم من مادرم کورده بارها من روستاهای کورد نشین رفتم و حتی زیر پادرهاشون و برای اگاهی خودم این سوالها رو پرسیدم شاید بیشتر حرفشون این بوده ما کسی رو میخوایم که خودمون تعیینش کنیم و اگر بد باشه بیاریمش پایین یکی دیگه بزاریم حالا درسته پادشاهی مشروطه هم همینه اما برای توضیح دادن این مثال هم باید زمان گذاشت توضیح داد هزینه خرج کرد تا مردم به یک کلیتی برسن بعد رای بدن ولی برای اثبات حرف شما یک نظرسنجی شفاهی کنید متوجه امر میشوید.
      بنده به حرفهای شما شک ندارم ! بلکه یک کلمه گفته ام نمیدانم . ولی شما میگویید میدانید . کوردها همان مردمانی هستند که خواهان جدایی از ایران هستند و دسته ی دیگری شان هم خواهان کنفدرالیسم هستند . معلومه از آنها بپرسید نظرشان چیست . شما نمیتونید اینچنین قیاس به کل بکنید .

اولا شما اون بالا گفتید برام مهم نیست چه نامی میخواد بیاد سر کار حالا اینجا میگید دوست دارم خانواده سلطنتی داشته باشیم خب اینا تناقضه حالا بگذریم...
      خانواده سلطنتی داشته باشیم ، با اینکه نظام پادشاهی داشته باشیم فرق میکنه عزیزم . کانادا گارد سلطنتی داره ولی اصلن حکومتش سلطنتی نیست !

دوما عزیزم اینجا ایرانه شما اینجا رو با سوئد و کارل گوستاف یا پدرش مقایسه نکن یا پادشاهی های بعد از فرانکو در نظر داشته باش اینا متفاوتن توی ایران تعدد قومیت وجود داره با فرهنگی متفاوت با غرب اینجا مردم احساسی تر هستن در ضمن اونجا بنیان نظام پادشاهی برکنده نشده که دوباره بنا بشه اما توی ایران همین جور بوده و این همش باعث میشه در صورت مسئله تفاوت ایجاد بشه به همین راحتی که شما میگی نیست ...
      باز هم زدید به صحرای کربلا !

بله درست میگید ما واقف نیستیم شما واقفید.
      واقف بودید اون سخنان بالا رو در باره ی مردم محروم و پل و درآمد و ... تحویل بنده نمیدادید .

این حرفا دیگه یه جور تزهای فانتزینه
      اگر نهایت هم همچین چیزی میخواد باشه باید روش کار بشه روش اندیشه بشه فرهنگ سازی بشه بعد عمل بشه وگرنه اگر شما یهو بیای بگی همچین چیزی کمی تحملش مشکل و تحلیلش زمانبره پیشتر هم گفتم مردم ما با مردم غرب از لحاظ فرهنگی متفاوتن.
      البته بله ، مردم ما ناآگاه ، بیسواد و کم مطالعه هستند و مطالعه رو کسر شان میدونند یا اگر کسی دوچرخه سواری کنه میگن بچه هستش ! فرهنگ مردم ما شاید صدها سال عقب است و کلی چاله چوله و مشکل دارد .

یه جوری دارید میگید انگاری ما نمیدونیم خب ما هم هیمنو گفتیم اما شما زاویه دیدت یه چیز دیگست زاویه دید من یه چیز دیگست خدوتون بالا متوجه شدید و توضیح دادم..
      پیشتر توضیح دادم ، پس از گندی که انقلابیون مورد علاقه شما به مملکت زدند صنعت توریسم ایران به کلی نابود شد (البته توریسم تنها یکی از صنایعی بود که توسط انقلابیون بیسواد و نفهم نابود شد) . پس طبیعی است که بنده زاویه دیدم با شما فرق داشته باشه . چون شما همه چیز رو از زاویه احساسات میبنید و متاسفانه وقتی یک مطلبی رو مطالعه میکنید در مورد صحتش تحقیق نمیکنید گویا ! بنده تا زمانی که سندی درست و درمان برایم رو نشود حرف روی هوا را قبول نمیکنم . در این زمینه قُد هستم

دیگه اینجور ادبیاتی رو نداشتیم ...
      حالا شما از باب دیگه در اومدی حالا ادبیاتتون داره متفاوت میشه یعنی کل حرف ما به اینجا رسید که شما عصبی بشید و از این حرفا بزنید ؟
      منافع کشور و مردم مهمترینه اما چطور و چگونه و با چه قیمتی ؟
      بیا من هزارتا مورد برات جور میکنم که اصلا نیازی به درامد پادشاه برای ایران نباشه تا اونجا که ما دیدیم پادشاه ها فقط خرج کردن همین درامدی نداشتن تازه دزدی هم میکردن کلی هم بنیادهاشون خرج برمیداشت و همینم الان داریم به نظرت علی خامنه ای درامدزایی داره ؟
      در ضمن ما کاری به اونش نداریم ما منظورمون نوع نظام بود که شما برگردوندی مسئله رو ..
      بنده نه عصبی هستم و نه چیز دیگر ! اگر در نوشتارم تندی وجود دارد پیشاپیش از شما عذرخواهی میکنم . دوستان قدیمی تر با لحن سخن گفتن بنده آشنا هستند و امیدوارم شما رو نرنجونده باشم .

آنچیزی هم که شما در مورد پادشاه ها دیدید همش اشتباه و نتیجه گیری سرسری هستش . بروید اندکی بیشتر تحقیق کنید . چون بنده هم حوصله بازگو کردن یک سری حقایق جاری در جهان را برای شما ندارم یحتمل دوستان هم دوست ندارند با زیاده گویی های من سرسام بگیرند !

کل حرفها هایی که زدیم به اینجا ختم شد که به سلیقه ی ما بگی "کشکی" !!!!
      حالا بفرمایید کیه که داره دیکتاتوری به خرج میده ؟ ما هرجا نظر شما درست بوده اعتراف کردیم غیر این بوده ؟
      اگر یه ادم بیطرف حرفامون رو بخونه معلوم میکنه کدوممون بیطرفیم و کی طرف منافع مردمه
      اینجور ادبیات اصلا جالب نیست.
      خوب ! یعنی شما از آن دسته آدمهایی هستید که معتقدید اگر ایران در مسابقات جهانی جلوی اسرائیل برود نباید بازی کند ؟! که این طور کشکی را به خود گرفته اید ؟!
      بخشی از حرفهای شما در مورد رضا پهلوی که ادعای کذب بوده . حالا یا به عمد و یا به خاطر عدم آشنایی با زبانهای دیگر .
      بخش دیگرش هم هنوز برایش سندی نیاوردید . بیاورید در صورتی که شرایط یک سند بیطرف را داشته باشد و مثل آن ترجمه تحریف شده نباشد ما قبولش میکنیم ولو اینکه کل حرفهای مارا به زباله دانی بفرستد !

ما هم متوجه شدیم یه جور گرایشات لیبرالی دارن حالا هر کسی هم میخواد پشت این شبکه باشه منظورتون اینه سلطنت طلبان اداره میکنند ؟
      خیر ، سلطنت طلبان که آه ندارند با ناله سودا کنند عزیزم .
      منظور بنده این است که گروه هایی در ایران در حال فعالیت هستند و احتمالن مورد قبول مردم هستند که من و شما حتا از وجودشان هم خبر نداریم که شبکه ای مانند من و تو با این هزینه سرسام آور برپا میشود و کار میکند . همین عدم آگاهی ما در مورد طرفداران سلطنت هم صادق است . چرا که یک سیستم شفاف و اطلاع رسانی درست در مورد اوپوزوسیون ایران وجود ندارد . برای همین نباید حکم کلی در مورد همه ی مردم ایران یا اکثریتشان صادر کرد .

ما هم میگیم همه ی ازادن در تحزب در مجلس و اعتقادات
      بحث ما نظام سیاسی بود انتخابات هم بشه رای رو مردم مشخص میکنند نه من و شما اما بین مردم بودن یه سری حقایق رو برای شما روشن میکنه اگر ایران زندگی کرده باشید متوجه میشید مردم چه چیزی میخوان البته اگر بیسواد و اُمُل خطابشون نکنید.
      دیده های شما ، من و دیگران به کل جامعه ایران محدود نمیشود . آن مردمی که بنده دیدم نه در تهران بلکه در دور افتاده ترین دهات ایران دعا به جان محمد رضا شاه پهلوی و آرزوی حمله ی آمریکا به ایران بود ! تازه یحتمل بنده بیشتر از شما هم با مردم تعامل داشته ام به خاطر موقعیت شغلی خاصی که در ایران داشتم . ولی نمی آیم بگویم این نظر اکثریت است چون محدود است به همان چند هزار نفری که بنده دیده ام . نه چند میلیون ایرانی .

ایرانی های خارج از کشور هم همچنین ، ۷ میلیون ایرانی خارج از کشور داریم از هر ۱۰ نفری که بنده میبینم حداقل ۴ تاشون موافق نظام پادشاهی و ۴ تاشون هم موافق نظام کمونیستی هستند باقی هم یا جمهوری اسلامی چی هستند یا مجاهد یا اصلن کاری به این کارها ندارند ! پس من بیام بگم نصف نصف ایرانیان ساکن خارج نظام کمونیستی یا پادشاهی دوست دارند ؟!

من میگم در مورد مردم نمیدونم ولی در مورد خودم میدونم . هر نظامی باشد مشروط بر اینکه چند حزبی باشد و تکثر عقاید را به رسمیت بشناسد از نظر من قابل قبول است . ولی اگر حتا با رای اکثریت مطلق مردم نظامی بر سر کار آید که شرایطی که من میپسندم را نداشته باشد موافقش نیستم و علیه اش فعالیت خواهم کرد .

---------- ارسال جدید اضافه شده در 01:24 am ---------- ارسال قبلی در 01:20 am ----------

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kaveh نمایش پست ها
      بنده خودم مصدقی هستم. اصلا ایراد هم ندارد که آدم مصدقی باشد. شاهی هم به همین ترتیب. باید هر کس با افتخار و بدون ترس عقیده خود را داد بزند ولی در شرایط فعلی مصدقی و شاهی به جای جنگ باید دست در دست هم فکری برای آینده کنند. فکر کنم همه دیگر این توافق را داریم که هدف باید آزادی و دموکراسی باشد. همین کافیست که همه گروهها وارد شوند و هر گروه بسته به پتانسیل خود در رهبری و هدایت ایران نقش بیافریند.
      گروههای سیاسی ما باید به آن درجه از خردمندی برسند که از نفی شخصیتهای بزرگ ایران دست بردارند و بایکوت و حذف را با نقد سازنده جایگزین کنند. در ایران آینده باید یک طرفدار شاه مجسمه یادبود مصدق را تایید کند و به همین ترتیب یک مصدقی یاد بودی از شاه و پدرش را تحمل کند. مسایل را نباید با هم آمیخته و سیاه و سفید قضاوت کرد. باید با خردورزی راه اینده را با درس گرفتن از گذشته پیمود.
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (08-07-2012),Anarchy (08-07-2012)

سخنور سوم
      Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
      Overall activity: 20.0%
      دستاوردها:
      Sapientiam Discenti

خالی

Kaveh آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      جُستارها
      20
      امتیازها
      6,715
      رنک
      53
      Post Thanks / Like
      سپاس
      339
      از ایشان 1,475 بار در 409 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بله این که بحثش جداست اما واقعا ایا همه ی گروه ها اینچنین فکر میکنن ؟
      اینقدر به هم ریخته و بی نظم هستش که اصلا بعید میدونم بشه اینا رو با هم جمع کرد هر کس هم برای حزب و دیدگاه های خودش داره میجنگه کمتر گروهی میشه به فکر ازادی مردم باشه حالا هر کسی بنا به امال خودش نظر میده.
      همانطور که گفتم واقعا نیت و فکر اینها را مگر جز در عمل می توان دید؟ مشکل این گروههای سیاسی و خیلی از ما این است که حسود هستیم و جز خود کسی را قبول نداریم. فرضا چند وقت پیش آقای نوری زاده و عده ای از فعالان سیاسی و اپوزوسیون و مخالفان در اروپا همایشی برگزار کردند. بقیه به جای حمایت شروع کردند به حمله! مشکل ما این است. یعنی وقتی یک کاری هم کسی می کند بقیه به جای کمک ذره بین به دست می گیرند ببینند چه ایرادی می توانند بگیرند. به مسایل بی اهمیت گیر می دهند مثلا چرا فلان پرچم کج بود و یا چرا فلانی روی کتش فلان علامت را چسبانده بود و یا چرا آقای ایکس دعوت شد یا نشد و ...

دوست عزیز من اکنون به شخصه طرف مردم و ازادی مردم هستم و هر کسی که خدمت کرده رو میگم و همون کس هم اگر کوتاهی کرده رو هم میگم این دلیل نمیشه که از راهم دست بردارم و دقیقا همیشه تاریخ در حال تکراره حداقل برای کشور ما اینجور بوده تا الان اما الان بحث ایشون هستش که پیشاپیش خودش رو دیکتارتور ایران فرض کردن همین مصاحبه فوکوس انلاین رو بخونید متوجه میشید ، اخه یکی نیست بگه شما که دنبال ازادی مردم هستید چرا مدام از خودتون حرف میزنید.
      رضا پهلوی بارها موضع خود را اعلام کرده که تابع رای مردم است. (این یعنی دموکراسی مگر ما غیر از این می خواهیم؟)

فکر نکنم اینجوری باشه چون به هر حال هر گفتار یک کردار رو میطلبه هر ایدئولوژی و تفکری هم که تا الان بوده و جواب خودش پس داده وغیر اون نمیتونه باشه ، گروه های توی ایران که همه سرکوب هستند یا اونقدر چادر به سر میکنن تا زیاد توچشم نباشن مثل تحکیم وحدت گروه خارجی هم که خودشون رو یا جزو اپوزیسیون میدونن یا نمیدونن خب در عمل ازاد هستن و نوع تفکرشون هم مشخصه صحبت بر سر اینه شما تا با یک سلطنت طلب میشینی بحث میکنی از خوبی های خدابیامرز اعلاحضرت میگه خب این ادم رو عصبی میکنه ...
      دیدی که این دوستمون منکر جنایت های محمدرضا شدن به این وضوح...
      بنده هم می گویم. خوبی را باید گفت. ما که نمی خواهیم دچار دگم اندیشی شویم؟ اگر خوبی نداشته و یا آن سلطنت طلب چیز دروغی را به شاه نسبت داد درست. اما کارهای مثبت و سازنده انجام شده را باید یاد کرد و گرامی داشت. کلا ما باید یاد بگیریم برای تک تک بزرگان مملکت خودمان در جایگاه خود ارزش قایل باشیم. به همین ترتیب هم در باب مسئولین بعد انقلاب و قبل شاه.
      و در نهایت سئوال من این است که تاکید روی جنایات شاه (ساواک) امروزه چه دردی از ما دوا می کند؟
      به خصوص وقتی که برای این جنایات در حکومت فعلی با اغراق زیاد روشنگری شده، فیلم ساخته شده و کتاب نوشته شده و به خورد مردم داده شده؟
      اگر کسی نمی دانست لازم بود روشنگری کنیم ولی آنچه آشکار است را چرا باید آشکارتر کرد؟ مگر ما در حال جنگ با محمد رضا پهلوی و ساواک هستیم؟ کشور ما را به تاراج بردند و تمام منابعش را به غارت برده و به سوی جنگ و نابوی هدایت می کنند، اینکه برای محمد رضا دادگاه تشکیل دهیم اولویت چندم است؟

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از Kaveh گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (08-07-2012),Anarchy (08-07-2012),Mehrbod (08-07-2012),sonixax (08-07-2012)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      به جای واکسیناسیون شاهنشاهی، یک فکری برای اسلام بکنیم!

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (08-07-2012),Anarchy (08-07-2012),Kaveh (08-07-2012),Russell (08-07-2012),sonixax (08-07-2012)

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      شما توی گوگل بزنید مصاحبه رضا پهلوی با فوکوس انلاین اونوقت پیداش میکنید
      اتفاقا این مصاحبه رو خونده بودم اما میدانستم ترجمه ابتدایی این مصاحبه مشکل دار بود و شما هم بدون تحقیق باز همون ترجمه رو گذاشتید.در ادامه ترجمه رو خواهم گذاشت...هر چند در همون مصاحبه هم چیزی در تایید حرف های شما نبود!!

درسته شاید در زمان نشه مقایسه کرد و یه جور سفسطه میشه اما زمان ها فرق داره اون در اون زمان با اون وسعت تفکر ایشون در این زمان با این فکر شاید درجش عین اون نباشه اام روند صعودی یا نزولی برابری میکنه باهاش
      مستند هم بالا گفتم خدمت حضورتون
      باز هم قیاس مع الفارق...وقتی قیاس درستی نیست توضیح اضافه هم به نتیجه گیری شما کمکی نخواهد کرد!! ضمنا مستند شما کاملا بر ضد ادعای شما هست گرامی...

به هر حال همون پادشاهی مشروطیت در تاریخ ما مگر چش بود ؟ قوانین اساسی درست سرجاشون بودن اام چرا عمل نشد ؟چرا شاه وقت عمل نکرد به شروط ؟ و غیره
      تنها کسی که نادیده شمرده شد مردم بودن حالا مردم سیستم نظام پادشاهی رو مقصر میدونستن بعدشم که داتاسن های دیگه در واقع نظرم اینه هر کسی میاد باید از خود مردم باشه با رای مردم بره و بیاد و بتونه درست طبق قانون اساسی عمل کنه که ما همچین چیزی فعلا ندیدیم حالا دیگه داستان نظام پادشاهی اونم پسر اون پادشاه قبل که داستانش کلا فرق میکنه من نمیگم ایشون فلان و اینجوره اام حرفهاش رو میتونم درک کنم حداقل ..در ضمن کدوم سیستم ایده ال حقوق مردم رو زیرپا گذاشت جز اینکه شاید خود سردمدارهاش مشکل داشته باشه !
      شاه اشتباهاتی داشت اما تبلیغات دروغ هم در مورد اون دوران زیاد شده...یکی مثلا داستان اینکه شاه مشروطه هیچ کاره هست...قانون اساسی مشروطه رو مطالعه بفرمایید تا ببینید اختیارات شاه چه بوده!! داستان انقلاب ایران هم جمع شدن چندین فاکتور در کنار هم بود نه اینکه فقط مردم به قول شما عصبی بودند...
      در مورد سیستم ایده آل هم دقت کنید که گفتم ادعای ایده آل بودن داشت ولی حقوق مردم رو زیر پا گذاشت...مهم محتوای سیستم هست!! نمونه اون همین جمهوری اسلامی..

هر جا که ایشون از حقوق مردم حرف بزنه من پشتیبانی اون حرف رو میکنم اما این مصاحبه آخر توی فوکوس انلاین جای خیلی انتقادها باز کرد اما اگر بحثی در باره ی مردم و حقوقشون کرده اون مورد احترامه و بحثی درش نیست در مورد تره خرد کردن هم دروغی من نگفتم یه واقعیته شاید ادبیاتش کمی بد باشه ولی واقعیتش اینجوریه.
      شما دقیقا میخواهید ایشون چه حرفی بزنن؟ حق و حقوق مردم یعنی چه؟ بالاتر از اینکه بگوید هر چیزی که مردم انتخاب کردند؟ حالا باز هم میگید شاهکار کردند این حرف رو زدن...شما بفرمایید چی بگن خوبه؟
      مصاحبه فوکوس هم که گفتم با ترجمه صحیح در ادامه میذارم...
      در مورد تره خرد کردن هم احساس میکنم به شیوه استقرایی در محیط هایی نظر سنجی کردین که دید خوبی نداشتن...من چیز دیگه ای دیدم!! ولی در نهایت شما از الان این سخنگوی همه مردم نشید...در بهترین حالت باید بگویید مردمی که من دیدم برای ایشون تره خرد نمیکنند...

خب این الان شد قیاس مع الفارق
      پس با این اوضاع حرف من درست میشه که ایشون هم مثل پدرش خواهد شد اینجورکه نمیشه استدلال کرد.دروان هخامنشیان طبق پتاسیل های زمان خودش بهترین نوع حکومت بوده و مورد احترام توضیح این داستان رو در اولین پستم گفتم میتونید بخونید دیدگاه رو...
      چی رو با چی قیاس کردم که مع الفارق شد؟ من گفتم بر خلاف نظر شما که نباید به حکومت پیشینی برگشت برای مثال دوران هخامنشیان ایران دارای سیستم منظمی بوده و بسیاری از مسائل در اون رعایت میشده و از اون دوران به نیکی یاد میکنیم...یعنی همه اون چیزی که به قول شما پیشینی هست رو نباید رد کرد!! سیستم و محتوا مهمه...(منظورم این نبود که برگردیم به دوران هخامنشیان و چاپارخانه راه بندازیم)

واقعا واقعا یک ادم ازاده همچین حرفی میزنه که مردم رو بیسواد خطاب کنه ؟
      یکی نیست بگه کدوم اصلاحات اقای پهلوی با این دیدگاه میخوای ما رو برای ازادی اماده کنی ؟
      چه ایرادی در این حرف هست؟ شما میدونید در زمان به قدرت رسیدن رضا شاه و بعد محمدرضا شاه چند درصد مردم سواد خواندن و نوشتن داشتن؟
      چرا شما به هر بهانه ای میخواهید با نظام پادشاهی مخالفت کنید حتی اگه اون حرف زده شده کاملا منطقی باشه؟

متن کامل ترجمه جدید بدون ترجمه قبلی و توضیحات:

سیروس رضا پهلوی: پادشاهی من به اراده مردم بستگی دارد

• سیروس رضا پهلوی ولیعهد ایران بود تا اینکه در سال 1979 ملایان پدرش را از ایران راندند. در این مصاحبه او از ماجرایی که بر خانواده اش رفته و هدفش برای شاه شدن سخن می گوید.

فوکوس آنلاین: آرزو دارید روزی دوباره تاج شاهی ایران را بر سر بگذارید؟
      سیروس رضا پهلوی: البته. برای من چیزی زیباتر از این نمی‌بود که می‌‌توانستم با تمام آنچه در توان دارم به کشورم خدمت کنم. وگرنه این همه را نمی‌پذیرفتم و داوطلبانه خودم را در معرض خطر قرار نمی‌دادم.

فوکوس آنلاین: منظورتان از خطر چیست؟ آیا تهدید می شوید؟
      اوه بله! همیشه اینترپل یا سیا به من زنگ می‌زنند و می‌گویند در کدام گوشه باز یک کماندوی مرگ از تهران در کمین من است.

فوکوس آنلاین: زمان کوتاهی پس از درگذشت پدرتان شما در مصر به جانشینی او برگزیده شدید.
      پهلوی: این مراسم در بیستمین سال تولدم برگزار شد. طبق قانون اساسی ما می‌بایستی من به این سن رسیده باشم تا بتوانم پادشاه شوم. البته بعد می‌بایست در مجلس ایران نیز سوگند پادشاهی یاد می‌کردم. بنابراین می‌توان گفت که من «بالقوه» پادشاه کشور هستم.

فوکوس آنلاین: ایا خودِ شما خودتان را به عنوان پادشاه تعریف می‌کنید؟
      پهلوی: در روستاها هنوز مرا «ولیعهد» می‌نامند. اما من همیشه به هوادارانم می‌گویم که آنها نباید در من چیزی بیش از فردی که برای آزادی ایران مبارزه می‌کند ببینند. اینکه آیا روزی پادشاه خواهم شد بستگی به اراده مردم دارد. هیچ کس نمی‌داند چند درصد از جمعیت در یک انتخابات آزاد ممکن است به نظام پادشاهی رأی دهد.

فوکوس آنلاین: ایا امروز هنوز هم نظام پادشاهی را مدل حکومتی مناسبی برای میهن تان می‌دانید؟
      پهلوی: بله. شخص پادشاه مهم است. زیرا ایران کشوری چند قومیتی است که به شخصیتی بی طرف برای وحدت نیاز دارد. در دیگر کشورهایی هم که جامعه یکدستی ندارند، سلطنت توانست در تأمین ثبات نقش بازی کند. برای نمونه در اسپانیای بعد از فرانکو.

فوکوس آنلاین: در سنجش با اسپانیا البته ایران در زمان حکومت پدر شما کشورِ چندان دمکراتیکی نبود.
      پهلوی: پدرم بر این باور بود که نخست باید حدی از آموزش را در اختیار مردم قرار دهد تا بتوان دمکراسی را تحقق بخشید. او می‌خواست ابتدا یک جامعه شهروندی بسازد. نظام وی اصلاح پذیر بود و در پایان نیز با اصلاحات موافقت کرد.

فوکوس آنلاین: آنگونه که بسیاری از هموطنانش در آن زمان فکر می‌کردند دیگر خیلی دیر شده بود.
      پهلوی: فراموش نکنیم: پدرم در آن زمان داوطلبانه کشور را ترک کرد. او قذافی نبود، صدام حسین نبود، بشارالاسد نبود که به قدرت بچسبد. او همیشه خیر و صلاح کشور را در نظر داشت. بسیاری از انقلابی‌های آن موقع نزد من می‌ایند و می‌گویند: «بهتر بود پدرت ما را بازداشت و اعدام می‌کرد. ما واقعا نمی‌دانستیم داریم باعث و بانی چه مصیبتی می‌شویم.

فوکوس آنلاین: یک خواهر و برادرتان خودکشی کردند. چه چیزی آنها را به این اقدام جدی واداشت؟
      پهلوی: آن دو نتوانستند با ضربه روحی که خانواده ما تجربه می‌کرد کاملا کنار بیایند. من نمی‌دانم وقتی انسان‌هایی تصمیم می‌گیرند به زندگی خود پایان دهند در سرشان چه می‌گذرد. این وضعیت روحی را نمی‌شناسم. اما مطمئن هستم که آدم چنین کاری را به دلایل سطحی انجام نمی‌دهد. تراژدی آنها برای من نشانه یک نسل کامل است که من آن را نسل از دست رفته می‌نامم. نسلی که سوخت: نسلی که مانده بود به صحنه بیاید ولی همه چیزش را از او گرفتند.

فوکوس آنلاین: این درباره شما هم صادق است.
      پهلوی: اوه بله. من نیز به همین نسل تعلق دارم. هفده ساله بودم که مجبور به ترک کشور شدم و در اکتبر 52 ساله می‌شوم. بیش از سه دهه است که مجبور به زندگی در تبعید هستم. فکر می‌کنم دلیل اصلی اینکه توانستم تندرستی و عزم راسخ خود را حفظ کنم، میهن‌دوستی و احساس مسئولیتم بوده است. البته که من شوق وطنم و رنگ‌ها و بوهایش را دارم.

فوکوس آنلاین: دوست دارید به ایران سفر کنید؟
      پهلوی: معلوم است! من متعلق به آنجا هستم.

فوکوس آنلاین: اولین کاری که پس از رسیدن به تهران انجام خواهید داد چیست؟
      پهلوی: همان کاری را خواهم کرد که مهاتما گاندی وقتی از آفریقای جنوبی برگشت انجام داد: به هر گوشه ایران سفر خواهم کرد تا خوب آن را بشناسم. البته من در تمام این سالها با مردم در تماس بودم ولی هنوز خیلی از استان‌ها را ندیده‌ام.

فوکوس آنلاین: در سایه مذاکرات اتمی، شما در برلین و پاریس گفتگوهایی انجام دادید. چه هدفی داشتید؟
      پهلوی: موضوع حقوق بشر برایم خیلی مهم است. در گفتمان (دیسکورس) این موضوع تقریبا همیشه به سود برنامه اتمی فراموش می‌شود. این اما برای ایرانیها نشانه مهمی است که مسئله حقوق بشر هم در مذاکرات لحاظ شود. متحد طبیعی در مبارزه علیه یک ایران هسته‌ای مردم هستند. اما در طول 33 سال همواره با نمایندگان حکومت گفتگو شده و هرگز بامخالفان صحبتی نشده است. این حکومت را نمی‌توان با تحریم‌ها به زانو در آورد بلکه با آنچه بیشتر از همه از آن می‌ترسد: با خیزش مردم.

فوکوس آنلاین: بنابراین منظورتان این است که غرب باید برای تغییر رژیم فشار بیاورد تا دولت ایران را از ساختن سلاح اتمی باز دارد؟ این راه حل است؟
      پهلوی: حتما. زیرا مسئله اصلی نه برنامه اتمی بلکه رژیم است. سعودی‌ها و بحرینی‌ها و قطری‌ها این را می‌دانند. ظاهرا فقط غرب این را فراموش کرده است. این حکومت بهترین پوکرباز دنیاست. پوکر می‌زند تا بقای خود و یک برتری تحت رهبری کنونی را تضمین کند. برای این کار به سلاح نیاز دارد.

فوکوس آنلاین: بسیاری از کارشناسان بر این گمانند که هر مداخله غرب محکوم به شکست است و نظام را احتمالا بیشتر تقویت خواهد کرد.
      پهلوی: این الزاما درست نیست: بسیاری از ایرانی‌ها برای خلاصی از حکومت حتا طرف مهاجمان خارجی را ممکن است بگیرند. وقتی مردم بعد از انتخابات تقلبی سال 2009 به خیابان رفتند و «اوباما- اوباما» سر دادند و پلاکاردهایی به زبان انگلیسی رو به دوربین گرفتند، این کار را نکردند که تمرین زبان کنند: آنها به غرب یک پیام فرستادند!

فوکوس آنلاین: چه نقشی خود شما در این روند بازی خواهید کرد؟
      پهلوی: من در ماه‌های گذشته روی این کار کردم که اپوزیسیون ایران را متحد کنم: تمام طیف هم سلطنت طلبان و هم جمهوری خواهان. در عمل امروز حتا بیشتر جمهوری خواهان از من پشتیبانی می کنند تا سلطنت طلبان. طرح های ما با هم تفاوت دارند اما همه ما یک سلسله ارزش های مشترک داریم: ما دمکرات های سکولار هستیم و خواهان انتخابات آزاد در ایران هستیم.

فوکوس آنلاین: موضع شما در مورد «جنبش سبز» دموکراتیک چیست؟
      پهلوی: من با رهبرانش در تماس هستم. البته من با موسوی شخصا تلفنی صحبت نکرده‌ام. اما شبکه‌هایی وجود دارد که از طریق آنها ارتباط داریم. بسیاری از «اصلاح‌طلب‌های» سابق در این فاصله متقاعد شده‌اند که رژیم از درون اصلاح شدنی نیست. امید داشتن به آن وقت تلف کردن است.

فوکوس آنلاین: ایا هستند گروه هایی از اپوزیسیون که از شما پشتیبانی نمی کنند؟
      پهلوی: فقط با مجاهدین خلق و افراد حزب الله که همچنان از نظام حمایت می‌کنند هیچ گفتمانی [دیسکورس] نداریم. وگرنه، با همه. حتا با «ملی- مذهبی‌ها». پایه مشترک ما باور به یک نظام سکولار است.

فوکوس آنلاین: پروژه مشخص شما چیست؟
      پهلوی: یک کمپین برای انتخابات آزاد. گام نخست به آن سو، تشکیل یک شورای ملی خارج از ایران است. از این راه ما می‌‌توانیم یک ساختار مرکزی متشکل از پانزده گروه اپوزیسیون به وجود آوریم که مستقل از یکدیگر کار می‌کنند.

فوکوس آنلاین: چرا این شورا باید خارج از ایران به وجود آید؟ آیا نباید روند تغییر در داخل آغاز شود؟
      پهلوی: داخل کشور نمی‌توان سازمانی را ایجاد کرد که از رژیم علنا انتقاد کند. با این همه معلوم است که این شورا حمایت دگراندیشان و فعالان را در داخل ایران خواهد داشت.

فوکوس آنلاین: چگونه قرار است این شورای ملی تشکیل شود؟
      پهلوی: هر گروهی یک نماینده به یک کمیته مرکزی می‌فرستد. این کمیته به نوبه خود دسترسی اجرایی به هیئت‌های مختلف دارد که وظیفه‌های مختلف بر عهده دارند. برای نمونه کمیسیونی که موضوع نافرمانی مدنی را در داخل ایران سازماندهی و هماهنگ می‌کند. یا کمیسیون دیگری که به راه‌های ارتباط با داخل و تأمین اطلاعات از خارج برای مردم می‌پردازد. و باز کمیسیون دیگری که امور مالی و وظیفه گردآوری کمک‌های مالی را بر عهده می‌گیرد. آنچه مشخص است: تا زمانی که این رژیم وجود دارد، انتخابات آزاد نمی‌تواند برگزار شود. از همین رو ما در فاز نخست هر اقدامی انجام می‌دهیم تا از این رژیم خلاص شویم. بعد فاز انتقالی می‌رسد که در آن تشکیل یک دولت انتقالی ضروری خواهد بود.

فوکوس آنلاین: بر اساس این حرفها گویا شما تشکیل یک دولت در تبعید را برنامه ریزی می کنید.
      پهلوی: ما آن را دولت در تبعید نمی‌نامیم. ما فقط می گوییم که با این سازمان می خواهیم از مبارزه داخل پشتیبانی کنیم. ما همه می دانیم مشکل در لیبی و سوریه چه بود: اینکه غرب به دلیل پراکندگی اپوزیسیون، طرفی برای گفتگو نداشت. ما می خواهیم از این اجتناب کنیم. می خواهیم با یک صدا صحبت کنیم.

فوکوس آنلاین: آیا خودِ شما این صدا هستید؟
      پهلوی: اگر این کار از من خواسته شود شاید موافقت کنم. خودم داوطلبانه پیشقدم نمی‌شوم. اما به دلیل نامم، سرمایه سیاسی‌ام و تجربه بین المللی‌ام مطمئنا می‌توانم از عهده این نقش به خوبی بر آیم. نام مرا هر کسی در ایران می‌شناسد. اگر من از شما الان خواهش کنم با موبایل خود شماره‌ای را در ایران بگیرید، مردم در آن سوی خط مرا می‌شناسند. ایا این یک امتیاز سیاسی بزرگ نیست؟ من به راستی نمی‌خواهم تخت پادشاهی را پس بگیرم. اما من یک رهبر ملی هستم. چه بسا بتوانم یک نلسون ماندلا، یک گاندی باشم.

فوکوس آنلاین: ایا می توانید تصور کنید که از چشم‌انداز سیاسی خود صرف نظر کنید و یک فرد عادی باشید؟
      پهلوی: مگر فکر می کنید هوادارانم چنین چیزی را خواهند پذیرفت؟ آنها زندگی را بر من جهنم خواهند کرد و مرا به نام خائن ناسزا خواهند گفت! من بر خلاف برادر و خواهرانم هیچ چاره دیگری ندارم. و به همین دلیل تصمیم گرفتم نقشی را که سرنوشت مرا به ان پرتاب کرده است، بسیار جدی بگیرم. وگرنه نمی توانستم خودم به چشمانم نگاه کنم.

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (08-07-2012),sonixax (08-07-2012)

شناس
      بدون وضعیت

خالی

bilbilak آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      465
      رنک
      9
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من پیش از اینکه بشینم مباحث شما رو بررسی کنم قبلش لازم میدونم دو مورد رو بیان کنم :

1 : بنده با افراد زیادی از ساواکی بگیر تا سلطنت طلبان نشستم بحث کردن اما از بخت بد همشون شروع کردن یا کوبیدن بنده یا کوبیدن اسنادی که همه جا هم موجود است و مدام از این در به آن در کوبیدن اما دریغ از اینکه همه چیز موجوده به حرف من و شما هم نیست حقیقت سرجاش میمونه عوض هم نمیشه مثلا همین جمهوری اسلامی چقدر حقایق رو میخواد برگرداند اما دریغ از اینکه همش سرجاش میمونه این مسئله اول .

2 : شما قبل از اینکه بگیرید یک بحثی رو باز کنید و در موردش بحث کنید اول باید میرفتید میدید چه کسی از ایشون مصاحبه رو به عمل آورده ! اونوقت متوجه میشیدید کسی که با ایشون بحث کرده بسیار نکته سنج و در علم مصاحبه زبردست بوده زیرا در چند دقیقه سوالاتی از ایشون کرده که کلی تناقض توی وجودش پیدا میکنه و در واقع نیت درونیش رو...
      (کوبیدن بنده ، بی اطلاع جلوه دادن و کشکی برداشت کردن سخن ها هیچ چیزی از حقیقت و واقعیت عوض نمیکنه)

و اما بحث شما

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      بیلبیلک جان ، بنده قبل از اینکه بخوام پاسخ شما رو داده باشم . میخوام متن آلمانی رو که لینک کردید برگردان کنم و از اونجایی که مترجم این مطلب امانت داری در مطلب رو حفظ نکرده و به شیوه جمهوری اسلامی سخنان رضا پهلوی رو سانسور و تحریف کرده . هر کجا که شما مدعی شدید که ایشون مدعی برقراری نظام سلطنتی در کشور هستند رو پاسخ نمیدو چون ادعای شما بی اساس ، پوچ و از روی اطلاعات غلط و دروغین است .
      بنده ادعام پوچ و بی اساس نیست ایشون این حرف رو سالهاست که میزنه و پیشتر هم گفتم که این شاهکار نیست اام دقیقا شما برو سوال اول رو بخون و اون رو برگردان گن از شانس بد شما هم من کشوری هستم که آلمانیش صحبت میکنن و به یکی از دوستان دادم برام معنی دقیق کرد و با معنی اینی که گذاشتم مو نمیزنه شما خیالت راحت اگر نمیتونید قبول کنید خب بگید نمیخوام قبل کنم دلیلی نداره بحث کنیم و در ضمن دقیقا کل حرفهای ایشون با هم تناقض داره از طرفی میگه دست مردمه که بدن بهم از طرفی میگه آرزوم اینه و بعد میاد مقایسه میکنه و شاید با این حرفا دل طرفداران خودش رو خوش کنه اما شوربختانه هر کسی خام سیاست ایشون نمیشه ...
      دوست عزیز رک و پوست کنده : ایشون طرفدار نظام پادشاهی زیر لوای مشروطیت هستش دیگه چه بحثی داره ؟ این همه توجیح و هوچی گری به نظرم دیگه نیاز نیست
      ایشون میخواد پادشاهی باشه اگه نخواد نمیگه ارزو دارم یا بخواد ازش حمایت کنه و مقایسه کنه ! (با حالو که طرف نیست)

این جمله رو میتونید خیلی پررنگ در عنوان لینکی که فرستاده اید مطالعه بفرمایید .

پس ادعای شما در مورد اینکه ایشون میخواد حکومت سلطنتی راه بندازه به همراه مدرکتون پوچ شد رفت پی کارش ! بخت بد شما بنده در آلمان زندگی میکنم و آلمانی هم بلدم !

هر وقت شما مصاحبه یا متنی که آوردید که ایشون مدعی شده باشد که نظام پادشاهی مشروطه و لاغیر میتونیم در مورد اون ادعا بحث کنیم . و اما بقیه اش :
      اونجا سخنان زیادی از ایشون هست که حرف شما رو قویاً رد میکنه ایشون وجودی پر از تناقض داره و نیازی به بحث در اینباره نمیبینم چون فایده نداره و هر چی هست موجوده حال شما میخوای به سودت خودت تمومش کنی شما راحت باش متن ، مصاحبه و فیلم ها از ایشون هست جامعه هم جامعه ی زمان قدیم نیست که مردم نفهم باشن الان مردم بسیار زرنگ شدن با این حرفها نمیشه سر مردم رو کلاه گذاشت وقتی کسی حقایق رو جور دیگه جلوه میده دیگه بحثی نداره نمونش هم بیسواد فرض کردن مردم در امر دموکراسی یا فرار پدرشون رو با وازه داوطلبانه بیا میکنهو چشم از جنایات پدرش برمیداره و هزار چیز دیگه...

این ادعا و ادعاهایی از این دست که معلوم شد پوچ است . پس ادامه نمیدهم .
      توضیحات خدمتتون صادر گردید.

این دیگه بر میگرده به شناخت شما از نظام های سیاسی دنیا ! وقتی که فکر میکنید در نظامی که در اصل پادشاه و خانواده سلطنتی هیچ کاره هستند و به نوعی موزه تاریخی برای درآمد زایی هستند ، صاحب مملکت هستند بنده نمیتونم با شما در این باره بحث کنم - این وظیفه شماست که بروید و بیشتر مطالعه کنید .
      اگر از نظر شما ما مطالعه نداریم هیچ ایرادی ندارد ولی شما که خیلی مطالعه کردید ارجاعتون میدم به همون مردم در مورد درامدزایی هم به اندازه ی کافی بحث کردیم.

امیدوارم اینهایی که میفرمایید مثل مصاحبه فوکوس آلمان نباشد !
      منتظر میمانیم .
      یه نمونه خیلی کوچیک

البته باز ویدئو بالا زیاد برام مهم نیست اسناد زیادی دارم بصورت برگی و خدمتتون ارائه میدم این دیگه 2500 سال پیش نیست چیزی در دسترس نباشه همش مستنده خیالتون راحت.

دقیقن جواب سوال شما بود ، نمیخواهید واقع بین باشید مشکل بنده نیست .
      شما در مورد خلقیات بنده نظر ندید بفرمایید سوالو جواب بدید

عزیزم نوشته ی شما هست ! جنابعالی داری میگی اگر قراره جنایات پدر و پدر بزرگش رو نگه نمیخوام ! از قبل داری طرف رو دروغگو میکنی . من هم بودم تا زمانی که مدارک درستی و درمانی نبود نه تایید میکردم و نه تکذیب .
      مدرک درست درمان !!!!
      یعنی هیچ مدرکی دال بر کشتار انقلابیون توسط پدر ایشون نیست و چون نیست ایشون نمیگه درسته ؟!!
      "چشم شما درست میگی" !!

بنده از اولش هم همین رو گفتم ! مشکل از عدم دقت شماست . در ضمن شما همین بالاتر چیز دیگری فرموده بودید در یک پست !!!
      بنده هیچ چیز دیگه ای نگفتم که بخواید تناقض پیدا کنید پایین تر خدمتتون توضیح میدم.

بنده شما رو درک نمیکنم ! آقاجان با ماچ و موچ نمیشه برای روستاهای محروم پل ساخت ! تمام ثروت این مملکت رو انقلابی هایی که شما عاشقشون هستید به تاراج بردند دیگه چیزی نمانده که بخواهند باهاش برای ملت خرج کنند ! باید از یک جایی درآمد زایی بشود و یکی از راه هایش همان موزه شاهنشاهی است !
      بنده عاشق هیچکسی نیستم من عاشق مردمم هستم برعکس شما
      شما بهتره بنده رو نقد نکنی مباحث رو بگیری نقد کنی برعکس شما ، من شما رو نقد نمیکنم مباحثتون رو نقد میکنم الا یک مورد که حس کردم سلطنت طلب هستید که روشنگری کردید و بحثی دیگه ما نکردیم به قول شما با ماچ و موچ هم نمیشه برای مردم پل ساخت بلکه با درامد های حاصله از کشور که شما یکی رو موزه شاهنشاهی نامدید و عرض کردم داستان ما با غرب متفاوته بر ایران "تاریخ گذشته" جنایت شده برگشتش تقریبا امکانپذیر نیست حال اگر مردم بخوان بحث دیگریست اما بنده شخصا با دلایلی که دارم نمیپسندم و بارها توضیح دادم و نیازی نمیبینم دوباره برگردم توضیح بدم.

نتیجه گیری های شما همگی سرسری و از روی احساس است . یک متن که ترجمه درست نشده و دروغ نوشته را کردید سند که رضا پهلوی گفته من میخواهم پادشاهی راه بیندازم ! بنده پیشتر هم عرض کرده بودم که تکثر عقاید رو به رسمیت بشناسه . حکومتی که تکثر عقاید رو به رسمیت بشناسه دیکتاتوری نیست جانم !
      نتیجه گیری اصلا احساسی و سرسری نیست هر چی بوده از حرفای خودتون بوده اولا متن درست بوده اون بماند دوما اینکه میگید از همین خامنه ای هم پول در بیاد من اینجاشو متوجه نشدم پس روشنگری کنید.

بنده همه شان را از بیخ و بن نفهم و بیشعور و خرفت مینامم به خاطر اینکه آدم نخبه و فرهیخته و باسواد چنان گندی به مملکت نمیزند !
      مردم هم عصبی نبودند ، نادان بودند . بالا بروید پایین بیایید نمیتوانید منکر این حقیقت شوید که مردم ایران در شورش ۵۷ نفهمی کردند .
      من نمیخوام قضاوتی در مورد این حرفا بکنم برعکس شما من مردمم رو دوست دارم و هیچوقت از این صفت ها براشون استفاده نمیکنم زمانی کشورهای کناری ما در بدبختی سیاسی خودشون غلت میزدن کشور من مشروطه خواهی میخواست ...

بلاخره همشون در صحنه انقلاب بودند یا در زندان ؟!
      همه مردم که نمیتونن نخبه باشن مردم محمدرضا رو بیرون کردن و فراری دادن من دارم میگم کدام نخبه کنار محمدرضا بود .

شما اینجا فرمودید :
      بنده توقع دارم حداقل حرفهای خودتان یادتان باشد !
      دوست گرامی شما دوباره برو پست ها رو با دقت بخون اگر شما واژه ی "شخصا" رو پیدا نکردی اونوقت حق با شماست.

پس لطف کنید به ترجمه هایی که با قصد و هدف مشخصی در نت پخش میشوند زرتی اتکا نکنید !
      "زرتی" نبوده و دقیق بوده قصد و غرضی هم درش نیست خیالتون راحت

بنده به حرفهای شما شک ندارم ! بلکه یک کلمه گفته ام نمیدانم . ولی شما میگویید میدانید . کوردها همان مردمانی هستند که خواهان جدایی از ایران هستند و دسته ی دیگری شان هم خواهان کنفدرالیسم هستند . معلومه از آنها بپرسید نظرشان چیست . شما نمیتونید اینچنین قیاس به کل بکنید .
      خب شما باید برید بینشون تا متوجه بشید تا باهاشون نشست و برخاست نکنید نمیتونید نظر بدید در مورد جدای طلبی هم به خودمختاری راضی هستن البته که نمیخوان از ایران جدا بشن حالا بحث ناسیونالیستی یا افرادی مثل پژاک داستانشون جداست..

خانواده سلطنتی داشته باشیم ، با اینکه نظام پادشاهی داشته باشیم فرق میکنه عزیزم . کانادا گارد سلطنتی داره ولی اصلن حکومتش سلطنتی نیست !
      اخرش تکلیفمون روشن نشد شما چی میخوای! چه معنایی داره خانواده سلطنتی باشه کجا میخواد اسکان پیدا کنه و کلی داستان دیگه..

باز هم زدید به صحرای کربلا !
      خب کلا ادبیات جالبی نیست این...

واقف بودید اون سخنان بالا رو در باره ی مردم محروم و پل و درآمد و ... تحویل بنده نمیدادید .
      چشم شما برو توی مردم راضیشون کن اونوقت اگر شد باهاش تجارت کنید ما رو هم واقف کنید به مسائل

البته بله ، مردم ما ناآگاه ، بیسواد و کم مطالعه هستند و مطالعه رو کسر شان میدونند یا اگر کسی دوچرخه سواری کنه میگن بچه هستش ! فرهنگ مردم ما شاید صدها سال عقب است و کلی چاله چوله و مشکل دارد .
      خب بفرمایید یک راه کار بدید تا چاله چوله ها برطرف شه اینکه همش مردم کشورت رو بیسواد امل و کلی واژه ی زشت بهشون میبندی این که نشد تز شما بیا یه راه کار بده تا پیش بگیریم.

پیشتر توضیح دادم ، پس از گندی که انقلابیون مورد علاقه شما به مملکت زدند صنعت توریسم ایران به کلی نابود شد (البته توریسم تنها یکی از صنایعی بود که توسط انقلابیون بیسواد و نفهم نابود شد) . پس طبیعی است که بنده زاویه دیدم با شما فرق داشته باشه . چون شما همه چیز رو از زاویه احساسات میبنید و متاسفانه وقتی یک مطلبی رو مطالعه میکنید در مورد صحتش تحقیق نمیکنید گویا ! بنده تا زمانی که سندی درست و درمان برایم رو نشود حرف روی هوا را قبول نمیکنم . در این زمینه قُد هستم
      قُد بودن شما تغییری در صورت مسئله ایجاد نمیکنه زاویه دید بنده واقعیته نه توهم سند هم تا دلتون بخواد هست نمونش رو یکی خدمتتون دادم.

بنده نه عصبی هستم و نه چیز دیگر ! اگر در نوشتارم تندی وجود دارد پیشاپیش از شما عذرخواهی میکنم . دوستان قدیمی تر با لحن سخن گفتن بنده آشنا هستند و امیدوارم شما رو نرنجونده باشم .

آنچیزی هم که شما در مورد پادشاه ها دیدید همش اشتباه و نتیجه گیری سرسری هستش . بروید اندکی بیشتر تحقیق کنید . چون بنده هم حوصله بازگو کردن یک سری حقایق جاری در جهان را برای شما ندارم یحتمل دوستان هم دوست ندارند با زیاده گویی های من سرسام بگیرند !
      ببین گرامی
      بنده بیسواد خوبه بنده بی دانش اما شما که دانشمندی میگی شاه هیچ جنایتی نکرده همین مقدار برای بسنده میکنه !!!

خوب ! یعنی شما از آن دسته آدمهایی هستید که معتقدید اگر ایران در مسابقات جهانی جلوی اسرائیل برود نباید بازی کند ؟! که این طور کشکی را به خود گرفته اید ؟!
      بخشی از حرفهای شما در مورد رضا پهلوی که ادعای کذب بوده . حالا یا به عمد و یا به خاطر عدم آشنایی با زبانهای دیگر .
      بخش دیگرش هم هنوز برایش سندی نیاوردید . بیاورید در صورتی که شرایط یک سند بیطرف را داشته باشد و مثل آن ترجمه تحریف شده نباشد ما قبولش میکنیم ولو اینکه کل حرفهای مارا به زباله دانی بفرستد !
      پس لطف کنید وقتی میخواهید واژه رو بکار ببرید مخاطب و یا شخص یا دیدگاه یا اشخصا مورد نظرتون رو تفکیک کنید که سوء تفاهم پیش نیاد
      اینکه من چقدر به زبان مسلطم در اصل ماجرا خللی ایجاد نمیکنه متن واقعی در خدمتتون هست میتونید برگردان کنید و دیدی چه تناقضاتی درش هست بخش دیگر هم مورد جنایات شاه بود که تنها یک ویدئو خدمتتون داده شد اما اسناد دیگری هم در راه است من متاسفانه زیاد وقت ندارم اما این یکی در اولویت هست برام خیالتون راحت.

خیر ، سلطنت طلبان که آه ندارند با ناله سودا کنند عزیزم .
      منظور بنده این است که گروه هایی در ایران در حال فعالیت هستند و احتمالن مورد قبول مردم هستند که من و شما حتا از وجودشان هم خبر نداریم که شبکه ای مانند من و تو با این هزینه سرسام آور برپا میشود و کار میکند . همین عدم آگاهی ما در مورد طرفداران سلطنت هم صادق است . چرا که یک سیستم شفاف و اطلاع رسانی درست در مورد اوپوزوسیون ایران وجود ندارد . برای همین نباید حکم کلی در مورد همه ی مردم ایران یا اکثریتشان صادر کرد .
      شما هنوز نمیتونید با قاطعیت بگید چه کسی پشت اون شبکه هستش برید سند بیارید که چه کسانی اداره میکنند در غیر اینصورت حرف بدون اطلاع نزنید.

دیده های شما ، من و دیگران به کل جامعه ایران محدود نمیشود . آن مردمی که بنده دیدم نه در تهران بلکه در دور افتاده ترین دهات ایران دعا به جان محمد رضا شاه پهلوی و آرزوی حمله ی آمریکا به ایران بود ! تازه یحتمل بنده بیشتر از شما هم با مردم تعامل داشته ام به خاطر موقعیت شغلی خاصی که در ایران داشتم . ولی نمی آیم بگویم این نظر اکثریت است چون محدود است به همان چند هزار نفری که بنده دیده ام . نه چند میلیون ایرانی .

ایرانی های خارج از کشور هم همچنین ، ۷ میلیون ایرانی خارج از کشور داریم از هر ۱۰ نفری که بنده میبینم حداقل ۴ تاشون موافق نظام پادشاهی و ۴ تاشون هم موافق نظام کمونیستی هستند باقی هم یا جمهوری اسلامی چی هستند یا مجاهد یا اصلن کاری به این کارها ندارند ! پس من بیام بگم نصف نصف ایرانیان ساکن خارج نظام کمونیستی یا پادشاهی دوست دارند ؟!
      اولا اینکه بنده چقدر در ایران گشت و گذار اینو نمیتونید شما قضاوت کنید چون خبر ندارید دوما حداقل بیشتر از اون زمانی که شما گفتید من خارج کشور بودم و دانشجو بودم اینم بماند اینا مهم نیست و اینچیزی که من دیدم انگاری هیچکی طرفدار جمهوری نیست و خیلی جالبته حالا به عنوان خیلی نمونه کوچیکی بهتون میگم مردمی که سال 88 که اکثرا دانشجو بودن اومدن بیرون در مورد نوع نظام چه شعاری دادن حتما یادتون هستش پیشتر هم گفتم دوران عوض شده باید کمی دیدمون رو بهتر کنیم .

من میگم در مورد مردم نمیدونم ولی در مورد خودم میدونم . هر نظامی باشد مشروط بر اینکه چند حزبی باشد و تکثر عقاید را به رسمیت بشناسد از نظر من قابل قبول است . ولی اگر حتا با رای اکثریت مطلق مردم نظامی بر سر کار آید که شرایطی که من میپسندم را نداشته باشد موافقش نیستم و علیه اش فعالیت خواهم کرد .
      خب این نظر منم هست کسی منکر نیست
      من یه نظر شخصی دارم یه نظری که اینکه به رای مردمه تموم شد رفت..

12. یک کاربر برای این پست سودمند از bilbilak گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (08-07-2012)

شناس
      بدون وضعیت

خالی

bilbilak آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      465
      رنک
      9
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Kaveh نمایش پست ها
      همانطور که گفتم واقعا نیت و فکر اینها را مگر جز در عمل می توان دید؟ مشکل این گروههای سیاسی و خیلی از ما این است که حسود هستیم و جز خود کسی را قبول نداریم. فرضا چند وقت پیش آقای نوری زاده و عده ای از فعالان سیاسی و اپوزوسیون و مخالفان در اروپا همایشی برگزار کردند. بقیه به جای حمایت شروع کردند به حمله! مشکل ما این است. یعنی وقتی یک کاری هم کسی می کند بقیه به جای کمک ذره بین به دست می گیرند ببینند چه ایرادی می توانند بگیرند. به مسایل بی اهمیت گیر می دهند مثلا چرا فلان پرچم کج بود و یا چرا فلانی روی کتش فلان علامت را چسبانده بود و یا چرا آقای ایکس دعوت شد یا نشد و ...
      بله موافقم اما اینها خودشون خودشون رو هم برنمیتابن در واقع اگر شعارشون ازادی مردم باشه بحثی درش نیست بحث اینه هر کدوم یک شعار و یک ارزو دارن و برای خواسته های خودشونه و مردم نادیده گرفته میشن و شادیم در حرف یه چیزی بگن اما اعمالشون متفاوته نمونش همین رضا پهلوی با یک مصاحبه کلی تناقض براش پیش اومده حالا دیگه یکی بیاد بگه فلان پرچم کج بوده و از این حرفا این دیگه خیلی ضایع هستش و بچه بازیه تقریبا...

رضا پهلوی بارها موضع خود را اعلام کرده که تابع رای مردم است. (این یعنی دموکراسی مگر ما غیر از این می خواهیم؟)
      اینکه مردم چه چیزی انتخاب میکنن بسته به نوع اطلاع رسانی و درک خودشون هستش و بحثی در اون نیست و اگر رای بدن ما هم قبول میکنیم اما اینکه بیان بگن من به قانون شاه ایرانم و دوست دارم شاه باشم این بحثش جداست مضاف بر این من شخصا اصلا نوع نظام پادشاهی رو قبول ندارم چون براش دلیل دارم حالا ایشون که سهله هر کسی میخواد باشه ولی در مورد رای مردم که به صندوق میندازن حرفی نیست.
      از طرفی این دوستمون مردم ایران رو بیسواد، امل ، خرفت ، و نفهم جلوه میدن و از طرفی میگن مردم دوردست به جان اعلاحضرت قسم میخورن الان ما نفهمیدیم این یعنی چی ؟ از طرفی میکن مردم اینجورن از طرفی تصدیق همین مردم نفهم رو اینجا سند میکنه ! ما این تناقض رو متوجه نشدیم بحث سر اینه

بنده هم می گویم. خوبی را باید گفت. ما که نمی خواهیم دچار دگم اندیشی شویم؟ اگر خوبی نداشته و یا آن سلطنت طلب چیز دروغی را به شاه نسبت داد درست. اما کارهای مثبت و سازنده انجام شده را باید یاد کرد و گرامی داشت. کلا ما باید یاد بگیریم برای تک تک بزرگان مملکت خودمان در جایگاه خود ارزش قایل باشیم. به همین ترتیب هم در باب مسئولین بعد انقلاب و قبل شاه.
      و در نهایت سئوال من این است که تاکید روی جنایات شاه (ساواک) امروزه چه دردی از ما دوا می کند؟
      به خصوص وقتی که برای این جنایات در حکومت فعلی با اغراق زیاد روشنگری شده، فیلم ساخته شده و کتاب نوشته شده و به خورد مردم داده شده؟
      اگر کسی نمی دانست لازم بود روشنگری کنیم ولی آنچه آشکار است را چرا باید آشکارتر کرد؟ مگر ما در حال جنگ با محمد رضا پهلوی و ساواک هستیم؟ کشور ما را به تاراج بردند و تمام منابعش را به غارت برده و به سوی جنگ و نابوی هدایت می کنند، اینکه برای محمد رضا دادگاه تشکیل دهیم اولویت چندم است؟
      هیچ چیز عوض نمیشه درسته
      اما اینکه مردم رو مشتی بیسواد و امل خطاب کننند این جور کلام باعث میشه مغز ادم هنگ کنه
      الان کشور داره رو به نابودی میره این اقا تا حرف از جنگ میشه سر و کلش توی شبکه های فارسی زبان پیدا میشه همچین بدشم نمیاد جنگ بشه از طرفی عربها رو واقع بین نسبت به ماجرا نشون داده بخونید مصاحبش رو اخه وقاحت هم حدی داره حالا ایشون هر دیدگاهی داره اما فکر نکنه که با یک مشت ابله داره حرف میزنه همون فکری که علی خامنه ای میکنه.

14. 3 کاربر برای این پست سودمند از bilbilak گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-08-2012),Kaveh (08-07-2012),sonixax (08-07-2012)

شناس
      بدون وضعیت

خالی

bilbilak آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      465
      رنک
      9
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی anarchy نمایش پست ها
      اتفاقا این مصاحبه رو خونده بودم اما میدانستم ترجمه ابتدایی این مصاحبه مشکل دار بود و شما هم بدون تحقیق باز همون ترجمه رو گذاشتید.در ادامه ترجمه رو خواهم گذاشت...هر چند در همون مصاحبه هم چیزی در تایید حرف های شما نبود!!
      توضیحات داده شد میتونید مطالعه کنید.

باز هم قیاس مع الفارق...وقتی قیاس درستی نیست توضیح اضافه هم به نتیجه گیری شما کمکی نخواهد کرد!! ضمنا مستند شما کاملا بر ضد ادعای شما هست گرامی...
      اصلا ضدش نبود بستگی داره شما چجوری بهش نگاه کنید مقایسه در زمان شاید درست نباشه اما اینکه یک نفر چقدر میخواد روی حرفش بمونه یا نه دیگه ربطی به زمان نداره این یه جور حس همیشگی و شخصیه که با ادمیزاده

شاه اشتباهاتی داشت اما تبلیغات دروغ هم در مورد اون دوران زیاد شده...یکی مثلا داستان اینکه شاه مشروطه هیچ کاره هست...قانون اساسی مشروطه رو مطالعه بفرمایید تا ببینید اختیارات شاه چه بوده!! داستان انقلاب ایران هم جمع شدن چندین فاکتور در کنار هم بود نه اینکه فقط مردم به قول شما عصبی بودند...
      در مورد سیستم ایده آل هم دقت کنید که گفتم ادعای ایده آل بودن داشت ولی حقوق مردم رو زیر پا گذاشت...مهم محتوای سیستم هست!! نمونه اون همین جمهوری اسلامی..
      از شروع سلطنت رضاخان در قوانین اساسی دست برده شد و عمل نشد رضاخان هم میانه خوبی با مجلس نداشت محمدرضا هم راهش رو ادامه داد گرامی از شما بعیده این حرفا رو بزنید احترام به قانون اساسی یکی از وظایفی بود که ایشون انجام نداد.
      جمهوری اسلامی کجاش ایده آل بود شما از لحظه ی ورود خمینی رو حساب کن ؟
      به هر حال شما یا حرف رو میخوای بگی یا عمل اگر حرف هستش که اون دیگه کلا کنسل میشه چون توی حرف میشه هر ایده الی رو در نظر گرفت من منظورم در عمله

شما دقیقا میخواهید ایشون چه حرفی بزنن؟ حق و حقوق مردم یعنی چه؟ بالاتر از اینکه بگوید هر چیزی که مردم انتخاب کردند؟ حالا باز هم میگید شاهکار کردند این حرف رو زدن...شما بفرمایید چی بگن خوبه؟
      مصاحبه فوکوس هم که گفتم با ترجمه صحیح در ادامه میذارم...
      در مورد تره خرد کردن هم احساس میکنم به شیوه استقرایی در محیط هایی نظر سنجی کردین که دید خوبی نداشتن...من چیز دیگه ای دیدم!! ولی در نهایت شما از الان این سخنگوی همه مردم نشید...در بهترین حالت باید بگویید مردمی که من دیدم برای ایشون تره خرد نمیکنند...
      مصاحبه که گذاشته شده و مشخصه
      حتی اینقدر ایشون بعدها فهمیده پرت وپلا گفته که اومده بود نوشته بود نامه زدیم و اعتراض کردیم و میخوام فوکوس انلاین رو به دادگاه بکشونیم که فوکوس انلاین هم گفته هیچ کاغذی یا احضاریه یا هیچ چیز دیگه ای از طرف ایشون یا دادگاه یا وکلا به ما ارجاع داده نشده معلوم شد اونم یه دروغ بوده.
      در مورد تره خورد کردن هم اصطلاح بود میتونیم بگیم کسی به حرفشون گوش نمیکنه باز میگم باید در ایران بین مردم ادم باشه تا متوجه بشه.

چی رو با چی قیاس کردم که مع الفارق شد؟ من گفتم بر خلاف نظر شما که نباید به حکومت پیشینی برگشت برای مثال دوران هخامنشیان ایران دارای سیستم منظمی بوده و بسیاری از مسائل در اون رعایت میشده و از اون دوران به نیکی یاد میکنیم...یعنی همه اون چیزی که به قول شما پیشینی هست رو نباید رد کرد!! سیستم و محتوا مهمه...(منظورم این نبود که برگردیم به دوران هخامنشیان و چاپارخانه راه بندازیم)
      منم منظورم این نبود که باید چاپارخونه دایر بشه اینقدر سطحی نیستیم
      من منظورم این بود که مقایسه کردن قبل از انقلاب با اون زمان نابرابره به دلایل خیلی خیلی زیاد
      اولا ما اصلا از نوع برخورد ها همچین تاریخ صریحی نداریم و تاریخه خب اما دوران این اقا مستند و غیرقابل رد هستش بعدشم ما باید طبق امروز بتونیم قیاس کنیم نه گذشته بر ایران تاریخ گذشته و داستان عوض شده اینجورمقایسه ها نابرابره.

چه ایرادی در این حرف هست؟ شما میدونید در زمان به قدرت رسیدن رضا شاه و بعد محمدرضا شاه چند درصد مردم سواد خواندن و نوشتن داشتن؟
      چرا شما به هر بهانه ای میخواهید با نظام پادشاهی مخالفت کنید حتی اگه اون حرف زده شده کاملا منطقی باشه؟
      پس بفرمایید اون مردمی که بیرون اومدن برای چه چیزی بیرون اومدن غیر از ازادی و دموکراسی مضاف بر این این اصلاحات که میگه دیگه خنده داره
      اصلاحات بعد از 17 شهریور رو میگه!!
      واقعا ادم باید یه روی زیادی داشته باشه از این حرفا بزنه

---------- ارسال جدید اضافه شده در 05:12 pm ---------- ارسال قبلی در 05:08 pm ----------

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mehrbod نمایش پست ها
      به جای واکسیناسیون شاهنشاهی، یک فکری برای اسلام بکنیم!
      درود مهربد گرامی

اسلام که تکلیف مشخصه
      نابودی و به صورت خیلی بدی در انتظارشه بچه های امروز هم دیگه روشن شدن و این یه مورد رو واقعا نمیخوان
      جمهوری اسلامی تنها کاری که درست انجام داد این بود که چهره ی واقعی اسلام رو به همگان نشان داد این دین خونخوار و مانده در بربریت و تحجر

16. 3 کاربر برای این پست سودمند از bilbilak گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-08-2012),Kaveh (08-07-2012),sonixax (08-07-2012)

سخنور سوم
      دستاوردها:
      Sapientiam Discenti

خالی

Kaveh آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      جُستارها
      20
      امتیازها
      6,715
      رنک
      53
      Post Thanks / Like
      سپاس
      339
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      هیچ چیز عوض نمیشه درسته
      اما اینکه مردم رو مشتی بیسواد و امل خطاب کننند این جور کلام باعث میشه مغز ادم هنگ کنه
      الان کشور داره رو به نابودی میره این اقا تا حرف از جنگ میشه سر و کلش توی شبکه های فارسی زبان پیدا میشه همچین بدشم نمیاد جنگ بشه از طرفی عربها رو واقع بین نسبت به ماجرا نشون داده بخونید مصاحبش رو اخه وقاحت هم حدی داره حالا ایشون هر دیدگاهی داره اما فکر نکنه که با یک مشت ابله داره حرف میزنه همون فکری که علی خامنه ای میکنه.
      متاسفانه این نوع نگاه وجود دارد و باید با آن مبارزه کرد. مردم ایران زمان مشروطه نشان دادند که چه پتانسیلی دارند.

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از Kaveh گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-08-2012),sonixax (08-07-2012)

سخنور سوم
      دستاوردها:
      Sapientiam Discenti

خالی

Kaveh آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      جُستارها
      20
      امتیازها
      6,715
      رنک
      53
      Post Thanks / Like
      سپاس
      339
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      یعنی هیچ مدرکی دال بر کشتار انقلابیون توسط پدر ایشون نیست و چون نیست ایشون نمیگه درسته ؟!!
      دوست گرامی این مساله حتما باید در آینده ایران بررسی و نقش افراد مشخص شود. شاه به هر حال مسئول خواهد بود چون ساواک تحت اراده او بود ولی به سادگی و بدون دادگاه نباید حکم کلی صادر کرد. به خصوص در باب نقش ساواک و ثابتی خیلی باید کار شود. اخیرا آمده اند با تاریخسازی نقش ثابتی را کم رنگ می کنند، اینها از چشم مردم دور نمانده و مطمئنا کسی این داستانها و ادعای بی گناهی را نمی پذیرد. ولی یک جای قضیه را هم باید دید و آن کشتاری است که از ماموران دولتی و ارتشیان بعد انقلاب شد. یعنی فراتر از جرمشان مجازات شدند اینها! با بی عدالتی کامل و بسیاری از بی گناهان هم در این خشم کور سوختند. خود شاه هم که دیگر زنده نیست. در این میان به جز امثال ثابتی یقه کس دیگری را نباید گرفت. پسر را نباید به جرم پدر مجازات کرد. خوبیهای شاه نباید به دلیل بدیهایش از چشم ما پاک شود. شما در گفتارتان خشمی دارید که واقعا سازنده نیست. بهتر است کمی آرامتر و با تحمل بیشتر به قضایا بنگریم و دست اتحاد بدهیم. در میان اپوزیسیون هیچ بد مطلق و موجود شیطانی(به جز سران گروه تروریستی مجاهدین) نیست که نتوانیم در کنارشان بنشینیم و در باب ایران فکر کنیم.

20. 2 کاربر برای این پست سودمند از Kaveh گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-08-2012),sonixax (08-07-2012)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •