• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 2 از 7 نخستیننخستین 1234567 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 11 به 20 از 66

جُستار: در مورد رضا پهلوی چه نظری دارید ؟

نویسنده یکم
      Level completed: 63%, Points required for next Level: 149
      Overall activity: 7.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      کارگر

متعجب

Philo آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Feb 2011
      جُستارها
      5
      امتیازها
      11,501
      رنک
      70
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,049
      از ایشان 896 بار در 338 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      7 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به عنوان یک کنشگر سیاسی ما موظفیم به همه بدبین باشیم، ولی به عنوان یک موجود اخلاقی حق نداریم کسی را بی جهت متهم و قصاص پیش از جنایت کنیم. همگان حق دارند برای دستیابی به قدرت تلاش کنند، صرف نظر از نژاد یا اعتقادات یا کیستی پدرشون!

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از Philo گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-05-2012),Russell (08-05-2012),sonixax (08-05-2012)

شناس
      Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
      Overall activity: 17.0%
      بدون وضعیت

خالی

bilbilak آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      465
      رنک
      9
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 103 بار در 39 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      خوب من فکر میکنم شما صحبتهای ایشون گوش نکردید یا درست گوش نکردید .
      اتفاقا دوست عزیزم بنده کاملا حرف های ایشون رو چه توی مقاله ها یا سایت ها و وبلاگ های وابسته به ایشون و همچنان توی شبکه های خبری

جایی نگفته که حکومت پادشاهی مشروطه هدفشه و داره براش میجنگه ! بلکه به عکس گفته که تمام مردم در یک انتخابات آزاد شرکت میکنند و از بین گزینه های موجود (نه فقط یک جمهوری اسلامی آری/خیر) آن چیزی را که میپسندند انتخاب میکنند . اگر پادشاهی مشروطه بود همانی که مردم گفته اند اگر هم هر چیز دیگری بود باز هم همانی که مردم میگویند .
      بینید من نمیخوام قصاص قبل از جنایت کنم و بگم اگر ایشون به قدرت برسن و پادشاه مشروطه بشن چه اتفاقاتی خواهد افتاد چون اینجور استدلال کردن کلا فاسده چون معادله ریاضی نیست اما بر ایران تاریخ گذشته و پادشاهان اومدن و دیدیم و با خلق و خوی این مردم اشنایی داریم ما مردم خودمون رو میشناسیم و میفهمیم چه چیزی به در این مردم میخوره میفهمیم 2500 سال دارن داد چه چیزی رو میزنن و من و شما کاملا به این مسئله اشراف داریم...
      اگر ایشون میگه ما بیایم برای یک نظام سیاسی رفراندوم بذاریم نه فقط بگیم جمهوری اسلامی اری یا نه ، خب این حرف چیز خاصی نیست این که خودمونم میدونیم اما ما مردم عادی نیستیم که با این حرفا فکرمون به پیش دموکراسی خواهی تام ایشون بره ایشون در تاییده ی همه ی حرفاشون نهایتا به پادشاهی میرسن هرزچندگاهی هم از جمهوری حمایت میکنن و خودشون به عنوان یار جمهوری میدونن در صورتی که ایشون نهایت آمالشون پادشاهی مشروطه هستش و من همیشه سوالم اینه که چرا ایشون میگن مردم پادشاهی مشروطه میخوان؟چرا ایشون حرف از جمهوری نمیزنه ؟حالا سوالاتی دیگه هم هست که در نوشته های پایین بیان میکنم .

شاید ده ها مصاحبه و فیلم از ایشون وجود داره که این سخن رو تکرار کرده . طرفدارهاش حالا یه چیز دیگه میگن دلیل نمیشه که بچسبانیم به خودش . به هر حال اونها هم نظر خودشون رو دارند و اگر در انتخاباتِ آزادِ احتمالی ی آینده برنده شوند معنیش این است که نظر اکثریت مردم است . اگر هم نشوند که نشده اند دیگر .
      بله ایشون حق داره در یک انتخاباتی شرکت کنه و خب به عنوان یک ایرانی حق اینو داره اینو بگه کسی منکر این حرف نیست اما سخن بر سر این است که ایشون بعضی اوقات نظراتی میده که واقعا از یک ادم سیاستمدار و واقف به گذشته ی ایران بعیده مثلا مثل اون حرفش که میگفت پدرم من یه سری اشتباهات داشته اما مغر به جنایت های پدر و پدربزرگش نمیشه و من میگم اگر ایشون طرف حق و مردم وایساده باید مخالف اون نظرها باشه پس چرا سکوت میکنن و مسئله رو با مغالطه تحویل مردم میدن ؟
      در ضمن حرف های ایشون یه سری خریدارهای خودی داره به هر حال اون افرادی که در کنارشن وابسته به همون دبیرخانه ی خودش هستن چیزی هم جز آمال پادشاهی روی زبونشون نیست عرض کردم ما مردم عادی نیستیم که با دو کلمه سیاسی فریب بخوریم.

من خودم شخصن یک سیستم چند حزبی مانند آلمان رو میپسندم . میخواد مشروطه باشه - میخواد جمهوری باشه - میخواد هر چیز دیگری باشه .
      چون در سیستم چند حزبی مانند آلمان هر کسی با هر عقیده سیاسی در صورتی که حد اقل یک درصد از مردم موافقش باشند این شانس رو پیدا میکنه که حد اقل یک کرسی در مجلس در اختیار بگیره و جای رشد برای عقیده و روشش بازه . در عین حال چون تمام احزاب با تمام عقاید مختلف در کنار هم جمع هستند و کشور را اداره میکنند شانس دیکتاتوری شدن سیستم کمتر میشود .
      بله منم کاملا موافق به تحزب در نظام سیاسی یک کشور ما سالیانی متمادی هست که رنج همین مسئله رو میکشیم اما اینکه یک شخص بره توی کاخ بشینه و نخست وزیر تعیین بشه نه من این نوع نظام سیاسی رو نمیپسندم و این نظر منه اما با شناختی که من از مردم دارم هیچکسی دیگه این سیستم رو نمیخواد جز همون یک درصدی که اون یکی دوستمون گفتن که اونم من امار دقیقشو ندارم .اما اینکه در مجلس بخوان کرسی دست بگیرن و سناتور براش تعریف کنند بله منم موافقم در واقع همین تحزب و اختلاف افکار هست که میتونه یه کشور رو به جلو پیش ببره نه فقط عین جمهوری اسلامی رذیل بگه اصولگرایی یا استبداد پیشین حزب فقط حزب رستاخیز ...

این هم باز نظر شماست . به طور قطع بیشتر از ۷۵۰ هزار نفر در ایران طرفدار سیستم پادشاهی هستند و این یعنی حد اقل یک درصد مردم موافق هستند . این کلمات باید و حتمن و ... میشود همان دیکتاتوری . شما چه طور از دل مردم ایران خبر دارید که اینچنین با قاطعیت از جانبشان سخن میگویید ؟!
      دوست عزیزم اولا جمعیت در این ثانیه که دارم با شما حرف میزنم 76.596.115 نفر یعنی کمتر از یک درصد دوما من باید و اصلا رو برای مردم نیاوردم چون به ما ربطی نداره یک نفر نظر شخصیش چیه اما برای ما مهمه که کشورم میخواد به کدام طرف بره من میگم 99% مردم ایشون رو نمیخوان اینو بعدا توی یک رفراندوم ازاد مشخص میشه براشون اما اینکه با یک سری کلمات بخوان مردم رو سفیح بدونن راه به جایی نمیبرند اخرین مصاحبشون رو با اقای شریعمتداری شنیدم و کماکان هیچ تغییر در اعتقاداتشون نمیدند و شما دوست عزیز بفرما بیا من و تو راه میفتیم هر جای ایران که گفتی به صورت رندوم از مردم میپرسیم شما چه نظام سیاسی رو برای کشورت میپپسندی شما نماینده پادشاهی مشروطه باش من هم نماینده جمهوری توضیح هم میدیم ببین خرد طرف چه چیزی رو انتخاب میکنه من با قاطعیت سخن میگم کاری به اون یک درصد کمتر ندارم اما بقیه مردم موافق نیستن این یک واقعیته ربطی هم به من یا شخص خاصی نداره.

در ضمن همان مردمی که پدر ایشون رو به قول شما بیرون کردند امروزه از وی با نام خدابیامرز یاد میکنند !
      این اون معنی رو نمیده که پدر ایشون کاملا کارش درست بوده و من همیشه معتقدم مردم به درستی پدر ایشون رو بیرون کردن من پیشتر هم گفتم نمیخوام این بحثو باز کنم چون محمرضا هیچ دیوار برای دفاع نداره .حالا اگه خمینی جنایتکار رذیل پست بیشرف اومد سر کار و بعدش ملایان جنایتکار اومدن و و مردم رو در تنگنای همگانی قرار دادن دلیل نیست ایشون رو خوب بدونیم اما چون مردم در بدبختی تام قرار گرفتن دارن مقایسه های انچنانی میکنن اما اونجوری هم که شما میگی نیست.

مردم ایران در آن دوران فقط به خاطر جو انقلابی که راه افتاده بود بیشتر توسط کمونیست ها در شوروی جو گیر شده بودند .
      خاله ی خود بنده چپ اقلیت (منشویک) بود بعد یهو بعد انقلاب شد مومنی که با نامحرم دست نمیداد ! آنچنان مردمی با آنچنان دیدی معلومه که پامیشند میریزند توی خیابان و انقلاب میکنند .
      نخیر مردم از دست خود محمدرضا خسته شده بودن زیر محمدرضا شیشه نوشابه سکشته در مقعد مخالفین میکرد زیرا میخواست 700 تومان بده هر کی که از ایران میخواد بره و هزار دیلیل دیگه .
      بهتره مردم ایران رو بی فکر و جوگیر خطاب نکنید پشت اون انقلاب رستاخیزی تفکر بود حالا بماند خیمینی جنایتکار اومد و همه رو گول زد و بقیه داستان...
      ویرایش از سوی bilbilak : 08-05-2012 در ساعت 03:02 PM

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از bilbilak گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-05-2012),sonixax (08-05-2012)

شناس
      بدون وضعیت

خالی

bilbilak آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      465
      رنک
      9
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی anarchy نمایش پست ها
      خب نظر شما این بود که ایشون تنها هدفش اینه که بیاد و پادشاه مشروطه بشه و اینکه دلش به هیچ وجه برای مردم نسوخته!! خب از نظر منطقی هم بخوایم حساب کنیم این حرف نمیتونه 100% درست باشه...ضمنا من تا جایی که شنیدم هیچ وقت نگفتن پادشاهی مشروطه و لا غیر...
      دوست عزیزم جواب این حرف رو در پاسخ به دوست دیگرمون عرض کردم میتونید اونجا بخونید تا زیاد حجم دیتابیس رو نگیرم و الکی تایپ نشه

اگه میشه دقیق تر و مستند تر صبحت کنید.کی و کجا بوده؟ قطعا که نمیخوایم حادثه 57 تکرار شه...
      نمومنش مصاحبه ای که من خیلی پیش از ایشون خوندم فکر کنم با فوکوس نیوز المان بود اگر اشتباه نکنم اونو بخونید متوجه میشید.

به نظر من مقایسه 32 تا 57 و جریان رضا پهلوی قیاس مع الفارق هست..شما نگران خطر ظهور چه آلترناتیوی هستید؟در مورد بقیه مطالب هم صبر میکنم بعد از ارجاع به منابع نظر بدم.
      اتفاقا اصلا نابرابر نیست
      مگر خمینی با چه شعاری مردم رو تحریک میکرد ؟ وبعدش چی شد ؟حالا ایشون یک درجه هم رفته بالا از پادشاهی مشروطه هم حرف میزنه این دیگه باعث میشه اصلا نشه بهش اعتماد کرد

نقش رضا پهلوی هم در رسیدن به اون هدف نهایی این هست که میتونه به عنوان یک نماد بخشی از افکار عمومی جامعه فعلی ایران رو یکپارچه کنه و این میتونه همون وزنه ای باشه که گفتم.
      من هم توی کشور بودم هم بیرون کسی برای ایشون تره خورد نمیکنه در واقع نقش ایشون به جمهوری اسلامی خیلی داره کمک میکنه بخصوص اگر حرف از پادشاهی مشروطه هم بزنه.جمهوری اسلامی از کسی میترسه که حرف از حقوق مردم بزنه

در مورد پادشاهی مشروطه هم من موضع خاصی ندارم اما نمیتونم به جای همه مردم تصمیم بگیرم و اون رو پوسیده بدونم یا ندونم...اون باشه برای زمان مناسب خودش!! بهتره ما به ورطه همون اختلافات قدیمی که پیش تر گفتم نیوفتیم.
      هیچکسی نمیخواد در ورطه ی حکومت های پیشینی بیفته و باید ازش جلوگیری کرد ما هم تلاش میکنبم که دیگه مردم کشورمون دوباره از چاله به چاه نیفتن و اونم با آگاهی امکانپذیره.

---------- ارسال جدید اضافه شده در 02:57 pm ---------- ارسال قبلی در 02:55 pm ----------

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی philo نمایش پست ها
      به عنوان یک کنشگر سیاسی ما موظفیم به همه بدبین باشیم، ولی به عنوان یک موجود اخلاقی حق نداریم کسی را بی جهت متهم و قصاص پیش از جنایت کنیم. همگان حق دارند برای دستیابی به قدرت تلاش کنند، صرف نظر از نژاد یا اعتقادات یا کیستی پدرشون!
      ما هم در نظرات حال ایشون داریم نظر میدیم به هر حال نتیجه داره حرف وگرنه اینجوری همه محکوم به قصاص میشن!
      هر تفکری نتیجه داره نتیجه ی یک سیستم مثل پادشاهی در کشور ما 2550 سال مشخصه ما در اینباره بحث کردیم

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از bilbilak گرامی سپاسگزاری کرده اند:

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی bilbilak نمایش پست ها
      اتفاقا دوست عزیزم بنده کاملا حرف های ایشون رو چه توی مقاله ها یا سایت ها و وبلاگ های وابسته به ایشون و همچنان توی شبکه های خبری
      خوب پس باید بدونید که ایشون هیچ کجا مدعی برقراری حکومت پادشاهی مشروطه نشدند !

بینید من نمیخوام قصاص قبل از جنایت کنم و بگم اگر ایشون به قدرت برسن و پادشاه مشروطه بشن چه اتفاقاتی خواهد افتاد چون اینجور استدلال کردن کلا فاسده چون معادله ریاضی نیست اما بر ایران تاریخ گذشته و پادشاهان اومدن و دیدیم و با خلق و خوی این مردم اشنایی داریم ما مردم خودمون رو میشناسیم و میفهمیم چه چیزی به در این مردم میخوره میفهمیم 2500 سال دارن داد چه چیزی رو میزنن و من و شما کاملا به این مسئله اشراف داریم...
      اگر ایشون میگه ما بیایم برای یک نظام سیاسی رفراندوم بذاریم نه فقط بگیم جمهوری اسلامی اری یا نه ، خب این حرف چیز خاصی نیست این که خودمونم میدونیم اما ما مردم عادی نیستیم که با این حرفا فکرمون به پیش دموکراسی خواهی تام ایشون بره ایشون در تاییده ی همه ی حرفاشون نهایتا به پادشاهی میرسن هرزچندگاهی هم از جمهوری حمایت میکنن و خودشون به عنوان یار جمهوری میدونن در صورتی که ایشون نهایت آمالشون پادشاهی مشروطه هستش و من همیشه سوالم اینه که چرا ایشون میگن مردم پادشاهی مشروطه میخوان؟چرا ایشون حرف از جمهوری نمیزنه ؟حالا سوالاتی دیگه هم هست که در نوشته های پایین بیان میکنم .
      اصولن رضا پهلوی در مورد شکل حکومت آینده ایران سخنی نگفته ! چه جمهوری چه پادشاهی . بلکه گفته باید به انتخاب مردم باشه .

بله ایشون حق داره در یک انتخاباتی شرکت کنه و خب به عنوان یک ایرانی حق اینو داره اینو بگه کسی منکر این حرف نیست اما سخن بر سر این است که ایشون بعضی اوقات نظراتی میده که واقعا از یک ادم سیاستمدار و واقف به گذشته ی ایران بعیده مثلا مثل اون حرفش که میگفت پدرم من یه سری اشتباهات داشته اما مغر به جنایت های پدر و پدربزرگش نمیشه و من میگم اگر ایشون طرف حق و مردم وایساده باید مخالف اون نظرها باشه پس چرا سکوت میکنن و مسئله رو با مغالطه تحویل مردم میدن ؟
      در ضمن حرف های ایشون یه سری خریدارهای خودی داره به هر حال اون افرادی که در کنارشن وابسته به همون دبیرخانه ی خودش هستن چیزی هم جز آمال پادشاهی روی زبونشون نیست عرض کردم ما مردم عادی نیستیم که با دو کلمه سیاسی فریب بخوریم.
      همه میگن که رضا پهلوی بیاد و جنایات پدر و پدربزرگش رو بازگو کنه ! کدام جنایتها ؟! این خودش یک سوال بزرگه . آنچیزی که جمهوری اسلامی در شکل سینما رکس پاچه حکومت قبلی کرد ؟! حقیقت اینه که مدارک مستند درست و حسابی از طرف مراجع بیطرف وجود نداره . طرفداران شاهنشاهی میگویند بهشت بوده ، اینوری ها میگویند جهنم بوده !
      من هم بودم تا وقتی که مدارک درست و حسابی وجود نداشت چیزی نمیگفتم . یک تصوری هست که همه فکر میکنند شاه و رضا شاه جنایت میکردند . خوب قبول - با استناد به چه مدارکی ؟! و در کنارش مگه سایر حکومتها جنایت نمیکنند ؟! تازه به فرض هم که جنایت کرده اند به پسرش چه ربطی داره ؟!

بله منم کاملا موافق به تحزب در نظام سیاسی یک کشور ما سالیانی متمادی هست که رنج همین مسئله رو میکشیم اما اینکه یک شخص بره توی کاخ بشینه و نخست وزیر تعیین بشه نه من این نوع نظام سیاسی رو نمیپسندم و این نظر منه اما با شناختی که من از مردم دارم هیچکسی دیگه این سیستم رو نمیخواد جز همون یک درصدی که اون یکی دوستمون گفتن که اونم من امار دقیقشو ندارم .اما اینکه در مجلس بخوان کرسی دست بگیرن و سناتور براش تعریف کنند بله منم موافقم در واقع همین تحزب و اختلاف افکار هست که میتونه یه کشور رو به جلو پیش ببره نه فقط عین جمهوری اسلامی رذیل بگه اصولگرایی یا استبداد پیشین حزب فقط حزب رستاخیز ...
      حالا به فرض هم که یک نفری برود و در یک کاخ بنشیند ولی هیچ قدرتی هم در عین حال بهش داده نشه . چه ایرادی داره ؟! میدونید اگر یک خانواده سلطنتی که فاقد هر گونه قدرت سیاسی هست در کشوری مثل ایران که ۲۵۰۰ سال و بیشتر سابقه پادشاهی داره میتونه چه درآمدی برای ایران بوجود بیاره ؟! میدونید سالانه چند میلیون پوند انگلیس از بازدید توریستها از خانواده سلطنتیش به دست میاره ؟! چرا ما نکنیم ؟!

دوست عزیزم اولا جمعیت در این ثانیه که دارم با شما حرف میزنم 76.596.115 نفر یعنی کمتر از یک درصد دوما من باید و اصلا رو برای مردم نیاوردم چون به ما ربطی نداره یک نفر نظر شخصیش چیه اما برای ما مهمه که کشورم میخواد به کدام طرف بره من میگم 99% مردم ایشون رو نمیخوان اینو بعدا توی یک رفراندوم ازاد مشخص میشه براشون اما اینکه با یک سری کلمات بخوان مردم رو سفیح بدونن راه به جایی نمیبرند اخرین مصاحبشون رو با اقای شریعمتداری شنیدم و کماکان هیچ تغییر در اعتقاداتشون نمیدند و شما دوست عزیز بفرما بیا من و تو راه میفتیم هر جای ایران که گفتی به صورت رندوم از مردم میپرسیم شما چه نظام سیاسی رو برای کشورت میپپسندی شما نماینده پادشاهی مشروطه باش من هم نماینده جمهوری توضیح هم میدیم ببین خرد طرف چه چیزی رو انتخاب میکنه من با قاطعیت سخن میگم کاری به اون یک درصد کمتر ندارم اما بقیه مردم موافق نیستن این یک واقعیته ربطی هم به من یا شخص خاصی نداره.
      به عکس شما من با قاطعیت نمیگم ۹۹% مردم چی میخوان و خودم رو نماینده اونها نمیکنم . شاید اکثریت مردم ایران همین جمهوری اسلامی با نظام ولایی را بخواهند آن موقع چی ؟! پس هیچ وقت قطعی نظر ندهید .

این اون معنی رو نمیده که پدر ایشون کاملا کارش درست بوده و من همیشه معتقدم مردم به درستی پدر ایشون رو بیرون کردن من پیشتر هم گفتم نمیخوام این بحثو باز کنم چون محمرضا هیچ دیوار برای دفاع نداره .حالا اگه خمینی جنایتکار رذیل پست بیشرف اومد سر کار و بعدش ملایان جنایتکار اومدن و و مردم رو در تنگنای همگانی قرار دادن دلیل نیست ایشون رو خوب بدونیم اما چون مردم در بدبختی تام قرار گرفتن دارن مقایسه های انچنانی میکنن اما اونجوری هم که شما میگی نیست.
      شما متاسفانه فقط یک سوی این استدلال خود را میبینید چرا که به هر دلیلی از رژیم قبلی نفرت کور دارید .
      خوب مردم شاه را بیرون کردند و به قول شما این دلیلیست که نظام شاهنشاهی را نمیخواستند و نمیخواهند ! خوب از سوی دیگر همان مردم جمهوری اسلامی را سر کار آوردند !!!! پس این به آن معنیست که همان مردم اون همه کشتار و قتل و تحریم و خمینی و ... رو میخواستند و کماکان هم میخواهند . سوی دیگر این استدلال شما این است که ملت ایران مشتی نفهم و وحشی هستند که یک بدی را بیرون کردند و بدترش را جایگزین کرده اند !

نخیر مردم از دست خود محمدرضا خسته شده بودن زیر محمدرضا شیشه نوشابه سکشته در مقعد مخالفین میکرد زیرا میخواست 700 تومان بده هر کی که از ایران میخواد بره و هزار دیلیل دیگه .
      بهتره مردم ایران رو بی فکر و جوگیر خطاب نکنید پشت اون انقلاب رستاخیزی تفکر بود حالا بماند خیمینی جنایتکار اومد و همه رو گول زد و بقیه داستان...
      پیشتر براتون توضیح دادم . پشت اون شورش (انقلاب) هیچ منطق و آگاهی ای نبود . طرف اصلن نمیدونست چرا کمونیسته ! یا اصلن نمیدونست چرا میره به خیابان ! با یک بازی کودکانه داستان رو اشتباه گرفته بودند .
      برایتان توضیح دادم وقتی شما مدعی میشود که مردم آگاهانه عمل کردند باید تمام داستان را قبول کنید . نمیشود که ملتی در اوج فهم و شعور و آگاهی یک حکومت را ساقط کند و در یک چرخش ۱۸۰ درجه ای در اوج نفهمی و بی شعوری و بیسوادی یک حکومت بدتر را سر کار بیاورد .
      یک جای کار میلنگد گرامی .

اگر پشت شورش مردم ایرن اندکی آگاهی وجود میداشت هرگز در یک همه پرسی که تنها و تنها یک گزینه داشت شرکت نمیکرد ولی در کمال تعجب میبینیم که ۹۷-۹۸% به همان یک گزینه موجود آری میگوید !!!! یعنی مردم ایران در دوران انقلاب حتا درک درستی از آزادی و انتخابات آزاد نداشته بعد چه طور میشود که شورش و انقلابش به یکباره از روی فهم و سواد آگاهی بشود ؟!

همیشه ادعاها را با وقایع و حقایق باید سنجید . حقیقت و نتیجه نشان میدهد که مردم ایران قبل ، هنگام و بعد از شورشی که منجر به انقلاب شد هیچ دانش و درک درستی از مسایل و دنیای اطراف نداشته اند . نه میدانسته اند که چه چیز نمیخواهند و نه نمیدانستند که چه چیز میخواهند . هیچ آینده ای برای خودشان و کشورشان متصور نبوده اند و یک سری حرفهای سرسری مثل آب و برق مجانی و جو انقلابی حاکم بر جهان در آن دوران و یک سری مشکلات دیگر که قطعن بخشی از آنها نتیجه عملکرد حکومت پیشین بوده دست به دست هم داد و باعث شورش مردم شد .

شورشی که نه برنامه ای داشت و نه هدفی و منجر به وضع فعلی شد .
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

8. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-05-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من هم توی کشور بودم هم بیرون کسی برای ایشون تره خورد نمیکنه در واقع نقش ایشون به جمهوری اسلامی خیلی داره کمک میکنه بخصوص اگر حرف از پادشاهی مشروطه هم بزنه.جمهوری اسلامی از کسی میترسه که حرف از حقوق مردم بزنه
      بنده بیش از ۲۰ سال از زندگیم رو داخل کشور بودم و حدود ۶ سالش رو هم در خارج از اون ! و با توجه به اینکه در هر دو محیط زندگی میکنم خیلی قاطعانه حرف شما رد میکنم . یقین داشته باشید کسانی که به رضا پهلوی احترام میگذارند و در انتخابات آینده ی ایران بهش رای میدهند خیلی خیلی خیلی بیشتر از آنچیزیست که در باره اش صحبت کرده ایم . رقمی است که حتا ممکن است برای شما قابل تصور هم نباشد . در مورد سایر احزاب مثل کمونیستها و حتا مجاهدین هم همین طوره .

شما تنها شخصی نیستید که به خاطر خفقان بسیار شدید حکومت در اطلاع رسانی و ارتباط داخل با خارج دچار اشتباه های آماری شدید .

چند وقت پیش بحثی بود در مورد شبکه من و تو ، شما تا به حال اصلن فکر کرده اید که چه طور شبکه ای که تقریبن هیچ آگهی ای پخش نمیکند آن بودجه عظیم را از کجا میاورد ؟! و اگر هم دقت کرده باشید اکثر برنامه هایش در تعریف و تمجید از سیستم های لیبرال و پادشاهی هستش .
      دکتر ساسی

10. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-05-2012)

شناس
      بدون وضعیت

خالی

bilbilak آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Aug 2012
      جُستارها
      4
      امتیازها
      465
      رنک
      9
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خوب پس باید بدونید که ایشون هیچ کجا مدعی برقراری حکومت پادشاهی مشروطه نشدند !
      چرا عزیزم شده همون مصاحبه فوکوس نیوز المان رو بخونید متوجه میشید که ایشون تشنه ی پادشاهیه حتی خودش رو پادشاه اینده ایران فرض کرده بود و خنده دار تر از همه این بود نوشته بود من در اسوان مصر تاجگذاری کردم...(اینش دیگه واقعا مزحکه)

اصولن رضا پهلوی در مورد شکل حکومت آینده ایران سخنی نگفته ! چه جمهوری چه پادشاهی . بلکه گفته باید به انتخاب مردم باشه .
      اینکه میگه به انتخاب مردم باشه مگه شاهکار کرده این حرفو زده خب مملکت مال مردمه و مردم تشخیص میدن چی بهتره براشون البته طبق اگاهی اما نظر ایشون روی پادشاهی مشروطه هستش نکنه میخواید منکر شید؟!!

همه میگن که رضا پهلوی بیاد و جنایات پدر و پدربزرگش رو بازگو کنه ! کدام جنایتها ؟! این خودش یک سوال بزرگه . آنچیزی که جمهوری اسلامی در شکل سینما رکس پاچه حکومت قبلی کرد ؟! حقیقت اینه که مدارک مستند درست و حسابی از طرف مراجع بیطرف وجود نداره . طرفداران شاهنشاهی میگویند بهشت بوده ، اینوری ها میگویند جهنم بوده !
      جنایت نبوده ؟؟
      مدرک نیست ؟؟
      احتمالا پسر و پدر فرشته بودن ما نمیدونیم !
      اخه برادر شما چرا این حرفا رو میزنی اگر یه شخص بی اطلاع اینچیزا رو میگه به هوای بی اطلاعی میگیم خبر نداشته اما از شما بعیده .
      ساواک که دیگه گاو پیشانی سفیده .تیرباران های بعد از کودتای 23 مرداد.17 شهریورو هزار جنایت دیگه که مرتکب شد محمدرضا و پدرش هم همون کشتن خوانین لر و ترک بسشه
      بفرما اگر جنایتی نبود اون توده های میلیونی برای چه چیزی اومدن بیرون ؟چندتا خون توی اون تظاهرات ریخته شد ؟
      !!
      خوبه همین صدای امریکا بارها از فدائیان اسلام افرادی اورد و توضیح دادن ساواک یعنی چی
      پیشتر هم گفتم محمدرضا توی مقعد مخالفینش شییشه نوشابه شکسته میکرد...

با استناد به چه مدارکی ؟!
      یه سرچ کوچیک توی گوگل سوالاتت رو جواب میده

و در کنارش مگه سایر حکومتها جنایت نمیکنند ؟!
      روشنگری کنید کدوم حکومت ها و چرا ؟

تازه به فرض هم که جنایت کرده اند به پسرش چه ربطی داره ؟!
      به پسرش این ربط داره که اگر بخواد جنایت های پدرش و پدربزرگش رو بازگو کنه طرفدارانش رو از دست میده از طرفی سیستم پادشاهی خودش میره زیر سوال و خب مشخصا طرف مردم و حق وا نمیسه

حالا به فرض هم که یک نفری برود و در یک کاخ بنشیند ولی هیچ قدرتی هم در عین حال بهش داده نشه . چه ایرادی داره ؟!
      خب
      اول شما بفرمایید
      ایشون چیکارست بره در کاخ بشینه و مردم کورد و بلوچ و ترک ، سگ دو بزنن واسه دو لقمه نون بعضی ها هم ماهی یکبار گوشت رو نخورن ؟
      بفرمایید ایشون خونش از بقیه رنگین تره ؟
      اصلا ایشون چیکارست که بشه پادشاه و تاج بذار روی سرش ؟
      ایشون چرا باید از مردم عادی جدا بشه ؟
      اصلا چه حقی داره که بیاد بره کاخ نیاوران پادشاهی ایرانو کنه ؟
      نکنه ایران مال ایشونه ؟
      یا نکنه چون پدرش پادشاه دست نشانده بود ایشون هم از نطفه ی ایشون هست باید بیاد پادشاه بشه ؟نکنه همه ی حرفتون همینه ؟

میدونید اگر یک خانواده سلطنتی که فاقد هر گونه قدرت سیاسی هست در کشوری مثل ایران که ۲۵۰۰ سال و بیشتر سابقه پادشاهی داره میتونه چه درآمدی برای ایران بوجود بیاره ؟!
      این جور درامدی به درد ایران نمیخوره
      بهترین درامد زمانیه که بچه های خیابانی که ادامس میفروشن برن توی کارخونه جات کار کنن نه ایشون بخواد برای تولد پسرش بهش بنز کلا c بده همانطوری که پدرش به ایشون از این هدایا میداد

میدونید سالانه چند میلیون پوند انگلیس از بازدید توریستها از خانواده سلطنتیش به دست میاره ؟! چرا ما نکنیم ؟!
      بالا توضیح دادم

به عکس شما من با قاطعیت نمیگم ۹۹% مردم چی میخوان و خودم رو نماینده اونها نمیکنم . شاید اکثریت مردم ایران همین جمهوری اسلامی با نظام ولایی را بخواهند آن موقع چی ؟!
      خودتون اول میگید 1% طرفدار ما هستن یعنی اون 99% نیستن حالا من باز کاری به این ندارم در ضمن من جامعه الان رو نمیگم جامعه بعد از این نظام ولایی فاسد رو میگم الان خب مشخصه برید از ترس هم باشه میگن همین خوبه ولی قول بهتون میدم اون چیز که تو ذهن شماست توی ذهن مردم نیست

شما متاسفانه فقط یک سوی این استدلال خود را میبینید چرا که به هر دلیلی از رژیم قبلی نفرت کور دارید .
      به هیچ عنوان من از کسی نفرت کور ندارم ومسئله شخصی با کسی ندارم به همون میزان محمدرضا و رضا خان ناشی گری های سیاسی داشتن مقداری هم مفید بودن من در اسرع وقت اونا رو هم میگم بنده یکطرفه استدلال نمیکنم بحث ما شیوه ی سیاست مدرای اینها بوده نه خدامتشون به مملکت

خوب مردم شاه را بیرون کردند و به قول شما این دلیلیست که نظام شاهنشاهی را نمیخواستند و نمیخواهند ! خوب از سوی دیگر همان مردم جمهوری اسلامی را سر کار آوردند !!!! پس این به آن معنیست که همان مردم اون همه کشتار و قتل و تحریم و خمینی و ... رو میخواستند و کماکان هم میخواهند . سوی دیگر این استدلال شما این است که ملت ایران مشتی نفهم و وحشی هستند که یک بدی را بیرون کردند و بدترش را جایگزین کرده اند !
      نخیر به این میگن تفسیر حرف من به اشتباه
      من کجا همچین حرفی زدم اول بذارید توضیح بدم بعد استنتاج کنید
      مردم برای شاه قیام کردن چئن نمیخواستنش چون خمینی وعده هایی به اینها داد ولی بعد از به قدرت رسیدن همه وعده هاش رو زیرپا گذاشت و عمل نکرد و دیکتاتوری مستبد و بی مایه شد مصداق بارز این سخن من حرف های ابوالحسن بنی صدر هستش یه جستجو کنید بهش دست پیدا میکنید مردم از محمدرضا عصبانی بودن و خمینی چون شخصیت کاریزمای قوی رو داشت قبول داشتن اما خمینی گولشون زد و در بزنگاه تاریخ مردم ما بدجور ضربه خوردن هر چند که بسیاری از بزرگان ان زمان متوجه این امر شدن نمونش دکتر بازرگان یا خیلی ها که جدا شدن از نظام...

پیشتر براتون توضیح دادم . پشت اون شورش (انقلاب) هیچ منطق و آگاهی ای نبود . طرف اصلن نمیدونست چرا کمونیسته ! یا اصلن نمیدونست چرا میره به خیابان ! با یک بازی کودکانه داستان رو اشتباه گرفته بودند .
      برایتان توضیح دادم وقتی شما مدعی میشود که مردم آگاهانه عمل کردند باید تمام داستان را قبول کنید . نمیشود که ملتی در اوج فهم و شعور و آگاهی یک حکومت را ساقط کند و در یک چرخش ۱۸۰ درجه ای در اوج نفهمی و بی شعوری و بیسوادی یک حکومت بدتر را سر کار بیاورد .
      یک جای کار میلنگد گرامی .
      توضیحات بالا خدمت حضورتون هستش

اگر پشت شورش مردم ایرن اندکی آگاهی وجود میداشت هرگز در یک همه پرسی که تنها و تنها یک گزینه داشت شرکت نمیکرد ولی در کمال تعجب میبینیم که ۹۷-۹۸% به همان یک گزینه موجود آری میگوید !!!! یعنی مردم ایران در دوران انقلاب حتا درک درستی از آزادی و انتخابات آزاد نداشته بعد چه طور میشود که شورش و انقلابش به یکباره از روی فهم و سواد آگاهی بشود ؟!
      مردم از دست محمدرضا عصبانی بودن محمدرضا کشتار کرده بود و خمینی سوء استفاده کرد و به سود خودش دقیقا بعد از به قدرت رسیدنش عمل کرد در واقع مردم اتفاقا بسیار اگاه بودن حداقل اونهایی که نمیخواستنش !

همیشه ادعاها را با وقایع و حقایق باید سنجید . حقیقت و نتیجه نشان میدهد که مردم ایران قبل ، هنگام و بعد از شورشی که منجر به انقلاب شد هیچ دانش و درک درستی از مسایل و دنیای اطراف نداشته اند . نه میدانسته اند که چه چیز نمیخواهند و نه نمیدانستند که چه چیز میخواهند . هیچ آینده ای برای خودشان و کشورشان متصور نبوده اند و یک سری حرفهای سرسری مثل آب و برق مجانی و جو انقلابی حاکم بر جهان در آن دوران و یک سری مشکلات دیگر که قطعن بخشی از آنها نتیجه عملکرد حکومت پیشین بوده دست به دست هم داد و باعث شورش مردم شد .

شورشی که نه برنامه ای داشت و نه هدفی و منجر به وضع فعلی شد .
      میگم اصلا نمیخوام وارد این مبحث بشم و بازش کنم چون زیاد هم مهم نیست الان ما به این مطلب بپردازیم دقیقا الان من مخالف این شخص هستم چون دقیقا نمیخوام اشتباه کنم و آگاهانه تصمیم بگیرم این مهمترین حرف هستش.

بنده بیش از ۲۰ سال از زندگیم رو داخل کشور بودم و حدود ۶ سالش رو هم در خارج از اون ! و با توجه به اینکه در هر دو محیط زندگی میکنم خیلی قاطعانه حرف شما رد میکنم . یقین داشته باشید کسانی که به رضا پهلوی احترام میگذارند و در انتخابات آینده ی ایران بهش رای میدهند خیلی خیلی خیلی بیشتر از آنچیزیست که در باره اش صحبت کرده ایم . رقمی است که حتا ممکن است برای شما قابل تصور هم نباشد . در مورد سایر احزاب مثل کمونیستها و حتا مجاهدین هم همین طوره .
      به هر حال مهم نیست من چقدر بیرون و داخل بودم، اما همونقدر میدونم اکثریت به خیلی ایشون رو نمیخواد زیرا ایشون در ناسیش حرف از حقوق مردم نیست و به فکر حزب و افراد کنار خودشه و بارها و مکررا تکرار کرده کارش رو

شما تنها شخصی نیستید که به خاطر خفقان بسیار شدید حکومت در اطلاع رسانی و ارتباط داخل با خارج دچار اشتباه های آماری شدید .
      چشم!
      اگر شما من رو ناآگاه خطاب میکنید ایرادی نیست !
      اما من هر کسی رو ببینم از پارامترهای هر دو نظام اگاهش میکنم..

چند وقت پیش بحثی بود در مورد شبکه من و تو ، شما تا به حال اصلن فکر کرده اید که چه طور شبکه ای که تقریبن هیچ آگهی ای پخش نمیکند آن بودجه عظیم را از کجا میاورد ؟! و اگر هم دقت کرده باشید اکثر برنامه هایش در تعریف و تمجید از سیستم های لیبرال و پادشاهی هستش .
      به حرف منوتو1 نیست عزیزم
      به حرف مردم ایرانه اونا در اکثریت هستند
      بله حق دارن رای بدن اما فعلا حداقل الان در اقلیت
      بعدش هم فکر کنم دارید اون برنامه ای میگید از تهران تا قاهره با حرفهای مزحک و خنده داری که فرح دیبا میزد واقعا مایه شرم این زن نیست حتی به یک جنایت شوهرش هم معترف نیست !!!!!!
      ارزش دیدن هم نداشت چون هم خمینی هم اونا سرو ته یه کرباسن باز خیمینی بدتر

12. 2 کاربر برای این پست سودمند از bilbilak گرامی سپاسگزاری کرده اند:

سرنویسنده یکم
      Level completed: 96%, Points required for next Level: 22
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

shirin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      20,328
      رنک
      89
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,097
      از ایشان 2,534 بار در 930 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      6 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من در مورد رضا شاه پهلوی هیچ نظری ندارم.

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از shirin گرامی سپاسگزاری کرده اند:

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      چرا عزیزم شده همون مصاحبه فوکوس نیوز المان رو بخونید متوجه میشید که ایشون تشنه ی پادشاهیه حتی خودش رو پادشاه اینده ایران فرض کرده بود و خنده دار تر از همه این بود نوشته بود من در اسوان مصر تاجگذاری کردم...(اینش دیگه واقعا مزحکه)
      عجب ! تشنه پادشاهی ای که مدام به طرفدارهاش میگه به من نگید شاهزاده بگید رضا پهلوی !!!

اینکه میگه به انتخاب مردم باشه مگه شاهکار کرده این حرفو زده خب مملکت مال مردمه و مردم تشخیص میدن چی بهتره براشون البته طبق اگاهی اما نظر ایشون روی پادشاهی مشروطه هستش نکنه میخواید منکر شید؟!!
      بله شاهکار کرده ، تقریبن تمام مخالفین نظام حتا خود شما چنین حرفی نمیزنید و شرط و شروط میذارید و ندیده و ندانسته دم از نظر اکثریت میزنید و میزنند.

جنایت نبوده ؟؟
      مدرک نیست ؟؟
      احتمالا پسر و پدر فرشته بودن ما نمیدونیم !
      اخه برادر شما چرا این حرفا رو میزنی اگر یه شخص بی اطلاع اینچیزا رو میگه به هوای بی اطلاعی میگیم خبر نداشته اما از شما بعیده .
      ساواک که دیگه گاو پیشانی سفیده .تیرباران های بعد از کودتای 23 مرداد.17 شهریورو هزار جنایت دیگه که مرتکب شد محمدرضا و پدرش هم همون کشتن خوانین لر و ترک بسشه
      بفرما اگر جنایتی نبود اون توده های میلیونی برای چه چیزی اومدن بیرون ؟چندتا خون توی اون تظاهرات ریخته شد ؟
      !!
      خوبه همین صدای امریکا بارها از فدائیان اسلام افرادی اورد و توضیح دادن ساواک یعنی چی
      پیشتر هم گفتم محمدرضا توی مقعد مخالفینش شییشه نوشابه شکسته میکرد...
      خیر مدرکی نیست - تیرباران افرادی که به کشور خیانت کرده اند هم جنایت نیست .آنهایی هم که خیانت نکرده بودند هرگز در زندانهای شاه کشته نشدند وگرنه امروز هیچ کدامشان زنده نبودند . حتا خود خمینیش !
      اون داستان شیشه نوشابه و ... هم دروغ و شایعه هستش . مدرک مستند دارید رو کنید .

یه سرچ کوچیک توی گوگل سوالاتت رو جواب میده
      سرچ کوچیک توی گوگل از جنایات خواجه حافظ شیرازی ! هم مدرک و سند میاره . بنده عرض کردم سند و مدرک از منابع بی طرف . طبیعن شاه اللهی ها میگن هیچی نبوده - کمونیستها و ج.ا چی ها میگن از هیتلر هم بدتر بوده !

روشنگری کنید کدوم حکومت ها و چرا ؟
      تک تک حکومتهای حال حاضر دنیا - به خطر افتادن امنیت حکومت .

به پسرش این ربط داره که اگر بخواد جنایت های پدرش و پدربزرگش رو بازگو کنه طرفدارانش رو از دست میده از طرفی سیستم پادشاهی خودش میره زیر سوال و خب مشخصا طرف مردم و حق وا نمیسه
      هنوز نه به داره و نه به بار شما دارید طرف رو محکوم هم میکنید ! دستتون برسه بهش لابد اعدامش هم میکنید که از جنایتهای نکرده اش پیشگیری کنید ! حکایت اون بابایی که میره بده براش کت و شلوار بدوزند شده !

خب
      اول شما بفرمایید
      ایشون چیکارست بره در کاخ بشینه و مردم کورد و بلوچ و ترک ، سگ دو بزنن واسه دو لقمه نون بعضی ها هم ماهی یکبار گوشت رو نخورن ؟
      بفرمایید ایشون خونش از بقیه رنگین تره ؟
      اصلا ایشون چیکارست که بشه پادشاه و تاج بذار روی سرش ؟
      ایشون چرا باید از مردم عادی جدا بشه ؟
      اصلا چه حقی داره که بیاد بره کاخ نیاوران پادشاهی ایرانو کنه ؟
      نکنه ایران مال ایشونه ؟
      یا نکنه چون پدرش پادشاه دست نشانده بود ایشون هم از نطفه ی ایشون هست باید بیاد پادشاه بشه ؟نکنه همه ی حرفتون همینه ؟
      اگر شما حرفهای رضا پهلوی رو همون طوری که نوشتار بنده رو مطالعه کردید گوش کرده باشید تکلیف روشن میشه که چرا همش فکر میکنید میخواد پادشاهی راه بندازه ! شما دارید مدام ادعاهای کذب جمهوری اسلامی رو تکرار میکنید .
      کی گفته اگر از خانواده ای به عنوان موزه برای جذب توریست استفاده بشه اون خانواده صاحب مملکت میشه ؟! و از مردم عادی جدا میشه و ... ؟! حد اقل همینهایی که اینجا مینویسم را با دقت مطالعه کنید جانم .

این جور درامدی به درد ایران نمیخوره
      بهترین درامد زمانیه که بچه های خیابانی که ادامس میفروشن برن توی کارخونه جات کار کنن نه ایشون بخواد برای تولد پسرش بهش بنز کلا c بده همانطوری که پدرش به ایشون از این هدایا میداد
      هر در آمدی حتا بر پا کردن شهرنو برای جذب توریست و درآمد زایی برای کشور مفیده . اون بچه های خیابانی هم فقط در شرایطی که کشور درآمد درست و حسابی و غیر وابسته به نفت داشته باشه از خیابانها جمع میشند ! شما که خارج رفته اید چرا ؟!

خودتون اول میگید 1% طرفدار ما هستن یعنی اون 99% نیستن حالا من باز کاری به این ندارم در ضمن من جامعه الان رو نمیگم جامعه بعد از این نظام ولایی فاسد رو میگم الان خب مشخصه برید از ترس هم باشه میگن همین خوبه ولی قول بهتون میدم اون چیز که تو ذهن شماست توی ذهن مردم نیست
      طرفداران ما ! که یک درصد هم نیستند . بنده گفتم دست کم یک درصد طرفدار سیستم پادشاهی هستند . بنده هم طرفدار پادشاهی نیستم . ولی بدم هم نمیاد که حتا همین سید علی خامنه و خانواده اش رو بکنیم موزه ازش پول در بیاریم .

به هیچ عنوان من از کسی نفرت کور ندارم ومسئله شخصی با کسی ندارم به همون میزان محمدرضا و رضا خان ناشی گری های سیاسی داشتن مقداری هم مفید بودن من در اسرع وقت اونا رو هم میگم بنده یکطرفه استدلال نمیکنم بحث ما شیوه ی سیاست مدرای اینها بوده نه خدامتشون به مملکت
      شیوه صحبت کردنتون این رو به مخاطب القا نمیکنه .

نخیر به این میگن تفسیر حرف من به اشتباه
      من کجا همچین حرفی زدم اول بذارید توضیح بدم بعد استنتاج کنید
      مردم برای شاه قیام کردن چئن نمیخواستنش چون خمینی وعده هایی به اینها داد ولی بعد از به قدرت رسیدن همه وعده هاش رو زیرپا گذاشت و عمل نکرد و دیکتاتوری مستبد و بی مایه شد مصداق بارز این سخن من حرف های ابوالحسن بنی صدر هستش یه جستجو کنید بهش دست پیدا میکنید مردم از محمدرضا عصبانی بودن و خمینی چون شخصیت کاریزمای قوی رو داشت قبول داشتن اما خمینی گولشون زد و در بزنگاه تاریخ مردم ما بدجور ضربه خوردن هر چند که بسیاری از بزرگان ان زمان متوجه این امر شدن نمونش دکتر بازرگان یا خیلی ها که جدا شدن از نظام...
      بنده پیشتر در این باره توضیح دادم ! مردمی که از روی آگاهی شورش کنند عله حکومتی هرگز فریب نمیخورند ! اصولن آدمهای بیسواد و نادان فریب میخورند . بنده هم پیشتر براتون توضیح دادم که چرا سخن شما اشتباهه .

مردم ایران در دوران انقلاب ۵۷ همون قدری میفهمیدند که رفتند و به جمهوری اسلامی آری گفتند !

مردم از دست محمدرضا عصبانی بودن محمدرضا کشتار کرده بود و خمینی سوء استفاده کرد و به سود خودش دقیقا بعد از به قدرت رسیدنش عمل کرد در واقع مردم اتفاقا بسیار اگاه بودن حداقل اونهایی که نمیخواستنش !
      مردم عصبانی نبودند . مردم زیاده خواه بودند در عین حال بیسواد و نادان هم بودند . نتیجتن دنبال خمینی راه افتادند . فقط هم مردم نبودند تا رررررررررررررررررروشنفکرا نِ ما هم دنبال خمینی راه افتادن وقتی رررررررررررروشنفکر مملکت دنبال خمینی راه بیوفته تکلیف شعور و فهم بقیه روشنه !

میگم اصلا نمیخوام وارد این مبحث بشم و بازش کنم چون زیاد هم مهم نیست الان ما به این مطلب بپردازیم دقیقا الان من مخالف این شخص هستم چون دقیقا نمیخوام اشتباه کنم و آگاهانه تصمیم بگیرم این مهمترین حرف هستش.
      به بنده ربطی نداره که شما مخالفشید یا موافقش . ولی شخصن برای اینکه دچار اشتباه نشوم مثل شما قصاص قبل از اثبات جرم نمیکنم . میگویم نمیدانم . تمام کسانی که پتانسیلی برای پیشرفت مملکت هستند باید در زیر یک قانون درست کنار هم جمع بشوند و احزاب خود را تشکیل بدهند و ....

به هر حال مهم نیست من چقدر بیرون و داخل بودم، اما همونقدر میدونم اکثریت به خیلی ایشون رو نمیخواد زیرا ایشون در ناسیش حرف از حقوق مردم نیست و به فکر حزب و افراد کنار خودشه و بارها و مکررا تکرار کرده کارش رو
      بنده هرگز با قاطعت حرفی رو نزدم ! مثل شما هم خودم رو وکیل وصی مردم نمیدونم که بخوام بگم اکثریت مردم نمیخواهند ! مگر شما با اکثریت مردم ایران صحبت کردید ؟! چون خودتون خوشتون نمیاد میگید پس حتمن بقیه هم نمیخواند !
      ولی من بر خلاف شما میگم شاید در یک انتخابات آزاد مردم همین جمهوری اسلامی رو انتخاب کنند ! فرق من و شما اینه که من خودم رو نماینده تام الختیار مردم نمیدونم و از طرف حتا یک نفر حرفی رو نمیزنم .
      ولی متاسفانه شما از طرف اکثریت مردم ایران اعلام نظر میفرمایید .

چشم!
      اگر شما من رو ناآگاه خطاب میکنید ایرادی نیست !
      اما من هر کسی رو ببینم از پارامترهای هر دو نظام اگاهش میکنم..
      شما هم آزادید در مورد سیستمی که میپسندید به مردم آگاهی بدید . من پیشتر گفتم که یک نظام چند حزبی رو میپسندم برام هم فرقی نمیکنه پادشاهی باشه یا جمهوری یا کمونیستی . فقط تکثر عقاید رو به رسمیت بشناسه و به همه اجازه فعالیت بده برای بنده کافی هستش .

در عین حال مثل سوئد که به هیچ عنوان کشوری دیکتاتوری نیست نیست ولی خانواده سلطنتی داره و پادشاه داره و ... دوست دارم که در ایران یک خانواده سلطنتی داشته باشیم و بهشان برسیم و خرجشان کنیم و ازشان موزه بسازیم که بواسطه آنها برای کشور درآمد بسازیم .

یک اصل ساده در تجارت هست که اگر میخواهید تجارتتان بازدهی داشته باشد باید برای آن تجارت خرج کنید . اصل ساده ای که گویا شما بدان واقف نیستید .
      اگر قرار است از تاریخ ایران توسط توریسم درآمد سازی کنیم باید خرجش کنیم . خونشان هم رنگین تر باشد یا نباشد باید مثلن در سال ۱۰ میلیون دلار خرجشان کرد که در کنارش سالی چند میلیارد دلار درآمد داشت . درست کاری که انگلیس میکند - کاری که سوئد میکند ، کاری که یونان میکند ، کاری که چین میکند و کاری که خیلی کشورهای دیگر میکنند .
      اون بچه های خیابانی هم که شما نگرانشان هستید فقط زمانی وضعشان بهتر میشود که کشور درآمد داشته باشد - با ماچ و موچ نمیشود برای آنها یک زندگی سالم تامین کرد . با درآمد نفتی به تنهایی هم نمیشود . باید تمام صنایع از انرژی و توریسم بگیرید تا صنایع الکترونیک و ... را با هم و کنار هم برای درامد زایی کشور استفاده کرد .

آی من چون از رضا پهلوی خوشم نمیاد (نفرت کور دارم) پس گور پدر درآمدی که میخواد از طریق خانوادش برای کشور ایجاد بشه حرفهای صد من یک غازِ احساسی و بنیادگرایانه ای است که طی همین سی و چند سال اخیر این بلا را به سر کشور آورده . شما هر کسی که میخواهید باشید و هر عقیده ای هم که میخواهید داشته باشید . حق ندارید سلایق خود را مقابل منافع کشور قرار دهید . حتا اگر از چیزی بشود یک دلار برای کشور درآمد زایی کرد باید ازش استفاده کرد . منافع کشور همیشه مقابل سلایق من و شما قرار داره .

همین سلیقه های کشکی باعث شده که ایران کلی مدال در مسابقات ورزشی رو از دست بده یا کلی معاملات کلان اقتصادی رو ببازه . درست همون تفکری که جمهوری اسلامی داره .

به حرف منوتو1 نیست عزیزم
      به حرف مردم ایرانه اونا در اکثریت هستند
      بله حق دارن رای بدن اما فعلا حداقل الان در اقلیت
      بعدش هم فکر کنم دارید اون برنامه ای میگید از تهران تا قاهره با حرفهای مزحک و خنده داری که فرح دیبا میزد واقعا مایه شرم این زن نیست حتی به یک جنایت شوهرش هم معترف نیست !!!!!!
      ارزش دیدن هم نداشت چون هم خمینی هم اونا سرو ته یه کرباسن باز خیمینی بدتر
      امیدوار بودم که مطالب را درست مطالعه کنید !
      شما مدام از نظر اکثریت حرف میزنید ! شما از کجا میدانید اکثریت چه میخواهد ؟ با تک تک مردم صحبت کرده اید یا وکیلشان هستید ؟!
      اشاره بنده به من و تو مستند از تهران تا قاهره نبود !!!!! تامین مخارج سرسام آورش بود .

بنده در مسایل اینچنین یک بیطرف کامل هستم و درست مانند همین حرفها را در مورد مجاهدین و کمونیستها و سبزها و ... هم میزنم . هر کدام از اینها دست کم یک درصد طرفدار دارند و میزان محبوبیت واقعیشان مادامی که یک انتخابات آزاد برگزار نشود معلوم نمیشود .

اینکه محبوبیتشان بیشتر یا کمتر بشود دیگر میشود به عملکردشان در شکل یک حزب در ایران آزاد فردا .
      دکتر ساسی

16. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-05-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      جنگ بیخ گوشمون هست ما داریم بحث می‌کنیم که لیلی زن بود یا مرد
      "A Land without a People for a People without a Land"

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

سخنور سوم
      Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
      Overall activity: 20.0%
      دستاوردها:
      Sapientiam Discenti

خالی

Kaveh آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      جُستارها
      20
      امتیازها
      6,715
      رنک
      53
      Post Thanks / Like
      سپاس
      339
      از ایشان 1,475 بار در 409 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به نظر من ما در شرایط فعلی چنان پتانسیلی از مردان سیاسی و مخالفان نداریم
      که بخواهیم آنهایی را که به نوعی می توانند در مقابله با این رژیم به کاری
      (هر چند کوچک) کنند را برانیم. اتحاد تمام گروههای سیاسی در شرایط فعلی تنها راه سعادتمندی ایران است.

ما کاری به گذشته پدر رضا پهلوی نداریم. به هر حال او ولیعهد آخرین پادشاه ایران است و موافقانی هم دارد.
      بنده شخصا طرفدار هیچ نوع دیکتاتوری نیستم اما ما باید از هر فرصتی بهره مند شویم. اگر روزی ببینیم که
      با وجود یک شاه مشروطه و حکومتی دموکراتیک می توان آینده بهتری برای ایران رقم زد و با توصل به آن
      اتحاد و همبستگی ملی ایجاد کرد چرا این فرصت را از خود بگیریم.

چرا باید در حالیکه کشور ما در دیکتاتوری می سوزد وقت و سرمایه خود را صرف دعواهای قدیم شاهی-مصدقی
      کنیم. همه اینها بماند برای تاریخنویسان و پژوهشگران تاریخی. یا این دعواها جز ضعیف کردن نیروهای مخالف و
      از راه بیرون کردن افرادی که می توانند در آینده ایران نقش آفرین باشند نتیجه ای به دست نمی آوریم.

20. 4 کاربر برای این پست سودمند از Kaveh گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (08-06-2012),Mehrbod (08-06-2012),Russell (08-06-2012),sonixax (08-06-2012)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •