• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 3 از 5 نخستیننخستین 12345 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 21 به 30 از 49

جُستار: کیسینجر: کسانی که صدای طبل جنگ را نمی شنوند ناشنوا هستند

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shinbet نمایش پست ها
      ۶۰۰ بیلیون دلار بودجه ، ۱۶ تا ناو ، هزاران جنگنده فوق مدرن ، بیشمار موشک، میلیون‌ها اسلحه ، و........ به نظرم جنگ تبلیغاتی نیست ، آمریکا با فاصله بسیار زیادی از تمامی‌ کشورهای دنیا در قدرت نظامی جلوتر هست.
      من هم نگفتم نیست ، ولی همون ۶۰۰ بیلیون بودجه از کجا تامین میشه ؟ از اقتصاد کشور - اقتصاد کشور رو چی میسازه ؟ مروادات تجاری با دنیا - در صورت جنگ با تمام دنیا اون اقتصاد هم نابود میشه وقتی اقتصادی نباشه ۶۰۰ بیلیون دلار بودجه نظامی هم نیست .
      نازی ها هم زمان جنگ جهانی دوم بیشترین تعداد اسلحه و سرباز و بودجه نظامی رو داشتند ولی خوشبختانه وجود منحوسشان از روی زمین پاک شد (البته هنوز ته مانده هاشون هستند که دیگه کاریش نمیشه کرد) .

توانائی جنگ الکترونیک و اطلاعاتی آمریکا با روسیه اصلا قابل مقایسه نیست. جنگنده‌های اف ، بسیار بهتر از سوخو و میگ هستند. ارتش روسیه ناو نداره و...... اگه یک جنگ مستقیم نظامی بین آمریکا و روسیه در بگیره ، آمریکا به نظر من در نهیات پیروز می‌شه ولی‌ هزینه بسیار بلایی خواهد داشت. آمریکا در حمله به عراق از ۵% قدرت نظامی خودش هم استفاده نکرد.
      اگر منظورتون ناو هواپیما بر هست ، چرا یه چند تایی داره .
      ولی به جاش در مقابل ارتش روسیه هزاران زیر دریایی داره که مدرن ترین ها محسوب میشند . وجود همون زیردریایی ها نیروی دریایی روسیه رو به یکی از قوی ترین نیرو های دریایی جهان تبدیل میکنه و در نبرد ناو هواپیما بر با زیردریایی فکر کنم بدونید کی برنده هستش .
      یادتون باشه روسیه تنها کشوریه که زیردریایی هاش رو با بتون میسازه ! این یعنی عمق بیشتر و عدم دسترسی بهشون .

روسیه نفت مجانی‌ هم از ایران بگیره ، بخاطر حفظ اون به صورت مستقیم با آمریکا وارد درگیری نظامی نمیشه، چون هزینه یک جنگ با آمریکا از تمامی‌ چاه‌های نفت ایران بیشتر خواهد بود.
      من هم الان سر همین گیر کردم دیگه ! برای همین همه ی حرفهام رو با اما و اگر میزنم . شایعه شده که قرارداد گازی ایران و روسیه در مورد دریای خزر ۷۰۰ هزار میلیارد دلار ارزش داره ! یعنی بیش از هزار برابر بودجه نظامی آمریکا ! اگر این شایعه حقیقت داشته باشه روسیه به خاطر حفظش خودش رو به آب و آتش میزنه .
      این وتوی قطعنامه در مورد سوریه هم گویا در همون راستا بوده ، همون طوری که میدونید وتو برای کشور وتو کننده خیلی هزینه داره . البته روسیه و چین با این وتوی آخرشون یک حال اساسی به صورت غیر مستقیم به اسرائیل دادند و اون هم باز گذاشتن دست آمریکا برای وتوی درخواست فلسطینی ها در مورد داشتن کشور مستقل هستش ، که من یکی امیدوارم آمریکا اگر چنین چیزی سر کار بیاد اون رو وتو نکنه و فلسطین رو دنیا به عنوان یک کشور مستقل بشناسه شاید کمی از توحش این قوم کم بشه . هر وقت اینجا یه فلسطینی میبینم میگم این اسرائیلی ها حق دارند ! بعدش که یه چند وقتی نمیبینمشون باز دلم براشون میسوزه
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (02-13-2012),Anarchy (02-13-2012)

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      در مورد سلاح هاس صدام هم بايد بگم كه همه اش الان توي ايرانه براي همين چيزي پيدا نكردند .
      اینی که گفتی مستنده؟!

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (02-13-2012),sonixax (02-13-2012)

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      از ایشان 3,328 بار در 1,555 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      شایعه شده که قرارداد گازی ایران و روسیه در مورد دریای خزر ۷۰۰ هزار میلیارد دلار ارزش داره !
      این قرارداد چیست و کی بسته شده و محل چاه ها در کجاست؟

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از Agnostic گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (02-13-2012),sonixax (02-13-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Havadar_e_Democracy نمایش پست ها
      اینی که گفتی مستنده؟!
      خیر ، چنین چیزی اگر مستند بود که این همه حرف و حدیث پشت سر آمریکای بیچاره نبود !
      بعد از حمله به عراق اوضاع اونجا شیر تو شیر میشه و کردهای و ساکنین محلی هر چی تونستند دزدیدند و به ایرانیها فروختند . در اون زمان اگر لب مرز میرفتید میتونستید بخرید

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Agnostic نمایش پست ها
      این قرارداد چیست و کی بسته شده و محل چاه ها در کجاست؟
      همون طوری که گفتم در حد شایعه هستش و برای همین اعداد و ارقام از ۷۰۰ میلیارد تا ۲۰۰۰ میلیارد متغیره ، و بیشترشون رو میتونید اینجا پیدا کنید :
      https://balatarin.com/topic/2012/1/22/1009753/recent

فکر کنم یک جایی گفته بودم ۷۰۰ هزار میلیارد که گویا اشتباه کرده بودم ، چون خبر رو خیلی وقت پیش خونده بودم .
      دکتر ساسی

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (02-14-2012),Anarchy (02-13-2012)

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اين داستان قدرت غير اتمي آمريكا و توانايي وارد شدنش به جنگ با تمام دنيا يك جور تبليغات روانيه كه خود آمريكا راه انداخته .
      توانايي غير هسته اي فقط روسيه ، تنها كمي از آمريكا كمتره .
      بعد جنگنيازمند منابع مختلفي هست . از جمله نيروي انساني ، انرژي ، مواد اوليه و....
      جنگي با اون ابعاد يا حتا كوچكتر منجر به سقوط خود به خودي آمريكا ميشه . يك جنگ خيلي خيلي كوچكتر ببينيد چه نتايج اقتصادي اي در آمريكا به همراه داشت .
      در مورد حمايت روسيه از ايران هم اگر اون داستان قرارداد نفتي جمهوري اسلامي با روسيه صحت داشته باشه ، به خاطر از دست ندادنش روسيه هر كاري ميكنه .
      همه چيز بستگي به شرايط داره ، جنگ آخري روسيه رو يادتون مياد ؟ آمريكا به جز محكوم كردن كار ديگه اي كرد ؟ چون طرف حسابش روسيه بود . ولي اگر طرف حسابش مثلن عراق بود صد بار بهش حمله كرده بود .
      زمان جنگ جهانی دوم آلمان اروپا و روسیه رو خاک کرد و فقط میخ تابوت مونده بود که بزنه. ژاپن هم چین و کره و شرق آسیا رو کامل صاف کرد و هیچ قدرتی نبود که بتونه جلوی یک کدوم از این ها رو بگیره. حتی اتحاد جهانی مخالفان این دو کشور هم راه بجایی نبرد و حتی نمیتونستند جلوی یک کدوم از این دو قدرت رو بگیرند یا حتی ایتالیا و اطریش رو اذیت کنند. این آمریکا بود که با اومدنش به میدان جنگ همه ی این لات بازی ها رو تعطیل کرد و قدرت هایی که حتی اتحاد چند تا کشور هم نمیتونست یکی از اون ها رو شکست بده اما آمریکا یک تنه همه ی اون قدرت های بزرگ رو یکجا لوله کرد و دنیا رو از شر یک مشت روانی و زنجیری نجات داد.
      آمریکای الان خیلی خیلی قدرتمند تر از اون آمریکای زمان جنگ جهانیست. من فکر میکنم دلیل آسون گرفتن آمریکا به اراذل بازی های چین و روسیه یکی دسترسی این کشورها به بمب اتمیه و چون آدم های احمقی هستند ممکنه دنیا رو به ** بدن و نسل همه موجودات رو منقرض کنند و دیگر اینکه امریکا چیزهای خیلی زیادی برای از دست دادن داره در صورتیکه چین بنجل ساز و روسیه گداگشنه چیزی برای ازدست دادن ندارن.
      مطمئنا سعه ی صدرامریکا نسبت به چین و روسیه ناشی از دسترسی این ها به بمب اتمیه وگرنه هر دوی این ها رو با هم له میکرد. منهای استفاده طرفین از بمب اتمی قدرت نظامی آمریکا به اندازه اییه که حتی اتحاد همه ی کشورهای دنیا علیه آمریکا هم مساوی با شکسته. جایی خوندم که شکست نظامی آمریکا فقط از طرف حمله ی موجودات فضایی محتمله! این قدرت نظامی فوق العاده ی آمریکا به پشتوانه ی مغز و ثروت بیکران این کشوره که این دوتا انگل چین و روسیه از این ها بی بهره اند و مطمئنا در هر رقابتی میدان رو به آمریکا واگذار خواهند کرد.
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (02-14-2012),Anarchy (02-14-2012),sonixax (02-14-2012),Theodor Herzl (02-13-2012)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من هم نگفتم نیست ، ولی همون ۶۰۰ بیلیون بودجه از کجا تامین میشه ؟ از اقتصاد کشور - اقتصاد کشور رو چی میسازه ؟ مروادات تجاری با دنیا - در صورت جنگ با تمام دنیا اون اقتصاد هم نابود میشه وقتی اقتصادی نباشه ۶۰۰ بیلیون دلار بودجه نظامی هم نیست .
      نازی ها هم زمان جنگ جهانی دوم بیشترین تعداد اسلحه و سرباز و بودجه نظامی رو داشتند ولی خوشبختانه وجود منحوسشان از روی زمین پاک شد (البته هنوز ته مانده هاشون هستند که دیگه کاریش نمیشه کرد) .
      وجودشان بدست آمریکا پاک شد.. درسته قدرت بزرگی بود ولی نه به بزرگی قدرت نظامی آمریکا .. تقریبا پودر شدند

اگر منظورتون ناو هواپیما بر هست ، چرا یه چند تایی داره .
      ولی به جاش در مقابل ارتش روسیه هزاران زیر دریایی داره که مدرن ترین ها محسوب میشند . وجود همون زیردریایی ها نیروی دریایی روسیه رو به یکی از قوی ترین نیرو های دریایی جهان تبدیل میکنه و در نبرد ناو هواپیما بر با زیردریایی فکر کنم بدونید کی برنده هستش .
      یادتون باشه روسیه تنها کشوریه که زیردریایی هاش رو با بتون میسازه ! این یعنی عمق بیشتر و عدم دسترسی بهشون .
      ناو هواپیما بر رو فکر کنم 2-3تایی داشته باشه که همشون قدیمی و درب و داغونن و هیچکدوم قابل مقایسه با ناو های آمریکایی نیستند. یکیش رو که آورده نزدیک سوریه راجع بهش خوندم دیدم حالا حالا ها با تکنولوژی آمریکا فاصله داره. زیر دریایی هاشون هم اون ها رو قوی نمیکنه. چون زیر دریایی های فقط نیروی دریایی انگلیس از شوروی سابق هم بیشتره چه برسه آمریکا. ضمنا زیردریایی های روسی همه آشغالن.
      همین سال 98یا 2000 بود که یک زیردریایی شون زیر دریا گیر کرد و نزدیک 180نفر خدمه اش خفه شدند!
      نیروی نظامی روسیه در مقابل آمریکا بیشتر جوکه تا واقعیت!
      ضمنا در حال حاضر وزنه ی قدرت نظامی کشورها ==> نیروی هوایی اون کشوره. تقریبا فکر کنم کل نیروی هوایی نظامی موجود روی کره ی زمین در بیشترین حالت جمعا به اندازه ی فقط نصف نیروی هوایی بازنشسته ی آمریکا هم نرسه!

من هم الان سر همین گیر کردم دیگه ! برای همین همه ی حرفهام رو با اما و اگر میزنم . شایعه شده که قرارداد گازی ایران و روسیه در مورد دریای خزر ۷۰۰ هزار میلیارد دلار ارزش داره ! یعنی بیش از هزار برابر بودجه نظامی آمریکا ! اگر این شایعه حقیقت داشته باشه روسیه به خاطر حفظش خودش رو به آب و آتش میزنه .
      این وتوی قطعنامه در مورد سوریه هم گویا در همون راستا بوده ، همون طوری که میدونید وتو برای کشور وتو کننده خیلی هزینه داره . البته روسیه و چین با این وتوی آخرشون یک حال اساسی به صورت غیر مستقیم به اسرائیل دادند و اون هم باز گذاشتن دست آمریکا برای وتوی درخواست فلسطینی ها در مورد داشتن کشور مستقل هستش ، که من یکی امیدوارم آمریکا اگر چنین چیزی سر کار بیاد اون رو وتو نکنه و فلسطین رو دنیا به عنوان یک کشور مستقل بشناسه شاید کمی از توحش این قوم کم بشه . هر وقت اینجا یه فلسطینی میبینم میگم این اسرائیلی ها حق دارند ! بعدش که یه چند وقتی نمیبینمشون باز دلم براشون میسوزه
      عزیزم شما یک دودوتا چهارتا هم که بکنید با 700 هزار میلیارد دلار میشه کل شش دانگ منظومه شمسی رو با سند منگوله دارش خرید و چند تا منظومه دیگه رو هم اشانتیون روش گذاشت!!! خدا هم اینقدر پول رو در خواب ندیده! اصلا اینا چندتا صفر داره؟

12. 4 کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (02-14-2012),Anarchy (02-14-2012),sonixax (02-14-2012),Theodor Herzl (02-13-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Reactor نمایش پست ها
      زمان جنگ جهانی دوم آلمان اروپا و روسیه رو خاک کرد و فقط میخ تابوت مونده بود که بزنه. ژاپن هم چین و کره و شرق آسیا رو کامل صاف کرد و هیچ قدرتی نبود که بتونه جلوی یک کدوم از این ها رو بگیره. حتی اتحاد جهانی مخالفان این دو کشور هم راه بجایی نبرد و حتی نمیتونستند جلوی یک کدوم از این دو قدرت رو بگیرند یا حتی ایتالیا و اطریش رو اذیت کنند. این آمریکا بود که با اومدنش به میدان جنگ همه ی این لات بازی ها رو تعطیل کرد و قدرت هایی که حتی اتحاد چند تا کشور هم نمیتونست یکی از اون ها رو شکست بده اما آمریکا یک تنه همه ی اون قدرت های بزرگ رو یکجا لوله کرد و دنیا رو از شر یک مشت روانی و زنجیری نجات داد.
      اشتباهتون همینجاست ! آمریکا نتیجه جنگ جهانی دوم رو تغییر نداد . اگر آلمان با روسیه وارد جنگ نمیشد هرگز شکست نمیخورد . در حقیقت این سرمای روسیه بود که آلمان نازی رو شکست داد .

جایی خوندم که شکست نظامی آمریکا فقط از طرف حمله ی موجودات فضایی محتمله! این قدرت نظامی فوق العاده ی آمریکا به پشتوانه ی مغز و ثروت بیکران این کشوره که این دوتا انگل چین و روسیه از این ها بی بهره اند و مطمئنا در هر رقابتی میدان رو به آمریکا واگذار خواهند کرد.
      همون طوری که قبلن هم گفتم ، همه چیز قدرت نظامی نیست ! اون موقعی که آمریکایی ها با هواپیماهای ملخی سعی داشتند بجنگند آلمان نازی انگلیس رو با هواپیماهای جت میزد .
      جنگ منابع مالی میخواد ، منابع انسانی میخواد ، منابع مادی میخواد . جنگ عراق رو که دیگه با چشم دیدیم ! عراق به اون چسکی نزدیک ۳۰ روز طول کشید تا شکست بخوره ! پس جنگ با کشوری مثل چین یا روسیه خیلی خیلی بیشتر طول میشکه و میزنه پدر اقتصاد کشور رو در میاره .
      یادتون نره جنگ دو تا کشور فقط به میدان نبر خلاصه نمیشه و بازی بتل فیلد یا رد آلرت نیست که اگر چیزی بشه دکمه ریستارتش رو بزنی از اول ! جنگ هزینه داره ، جامعه خود کشور وجود داره ، جامعه جهانی وجود داره و خیلی پارامتر های دیگه .
      اصلن یهو دیدید یک زلزله ی خیلی شدید به وقوع پیوست و یکی از انبار مهمات هسته ای آمریکا رفت روی هوا ! همه ی اینها رو باید حساب کنید .

وجودشان بدست آمریکا پاک شد.. درسته قدرت بزرگی بود ولی نه به بزرگی قدرت نظامی آمریکا .. تقریبا پودر شدند
      براتون توضیح دادم که چرا دارید اشتباه میکنید ! نازی ها رو آمریکا شکست ندادند و درست به عکس روسها بودند . تشریف بیارید آلمان ببرمتون موزه های مختلف و کل تاریخچه جنگ رو زیر و رو کنید .
      در جنگ جهانی دوم نیروی نظامی انگلیس خیلی خیلی از نیروی نظامی آمریکا بیشتر بوده ! شما میدونید که در جنگ جهانی دوم در آمریکا حتا شکر هم به سختی پیدا میشده به خاطر تحریمها ؟!

ناو هواپیما بر رو فکر کنم 2-3تایی داشته باشه که همشون قدیمی و درب و داغونن و هیچکدوم قابل مقایسه با ناو های آمریکایی نیستند. یکیش رو که آورده نزدیک سوریه راجع بهش خوندم دیدم حالا حالا ها با تکنولوژی آمریکا فاصله داره. زیر دریایی هاشون هم اون ها رو قوی نمیکنه. چون زیر دریایی های فقط نیروی دریایی انگلیس از شوروی سابق هم بیشتره چه برسه آمریکا. ضمنا زیردریایی های روسی همه آشغالن.
      همین سال 98یا 2000 بود که یک زیردریایی شون زیر دریا گیر کرد و نزدیک 180نفر خدمه اش خفه شدند!
      نیروی نظامی روسیه در مقابل آمریکا بیشتر جوکه تا واقعیت!
      ضمنا در حال حاضر وزنه ی قدرت نظامی کشورها ==> نیروی هوایی اون کشوره. تقریبا فکر کنم کل نیروی هوایی نظامی موجود روی کره ی زمین در بیشترین حالت جمعا به اندازه ی فقط نصف نیروی هوایی بازنشسته ی آمریکا هم نرسه!
      باز هم دارید اشتباه میکنید ، نیروی هوایی ای که پایگاهی نداشته باشه به هیچ دردی نمیخوره !
      نیروی هوایی فرودگاه نزدیک به میدان نبرد میخواد ! در شرایطی که از کشور دورید این ناو هواپیمابره که این کار رو میکنه و ناوی که در مقابل زیردریایی شانس کمی برای دفاع از خودش داره عملن شکست میخوره و اون نیروی هوایی هم شکست میخوره .
      پارامتر ها رو نباید با هم قاطی کرد ، نیروی هوایی حرف اول رو میزنه ولی در چه شرایطی ؟ شما واقعن فکر میکنید اگر بین روسیه یا چین و آمریکا جنگی در بگیره کشور های همسایشون اجازه ی استفاده از خاکشون به عنوان پایگاه هوایی به آمریکا رو میدند ؟ اون هواپیما ها چه طوری میخوان از خاک آمریکا بیاند در روسیه و عملیات اجرا کنند و برگردند ؟! اینقدر ها هم که شما میگید ساده نیست گرامی .

عزیزم شما یک دودوتا چهارتا هم که بکنید با 700 هزار میلیارد دلار میشه کل شش دانگ منظومه شمسی رو با سند منگوله دارش خرید و چند تا منظومه دیگه رو هم اشانتیون روش گذاشت!!! خدا هم اینقدر پول رو در خواب ندیده! اصلا اینا چندتا صفر داره؟
      نوشتم که اشتباه کردم ، ارزشش ۷۰۰ تا ۲۰۰۰ هزار میلیارد تخمین زده شده .
      دکتر ساسی

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (02-14-2012),Anarchy (02-14-2012)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      دوستان این همانندی‌ها تا اندازه زیادی بیهوده است. آمریکا به تنهایی بیشتر از 20 کشور پس از خود
      بودجه نظامی کنار می‌گذارد. 40 درسد بودجه‌ نظامی همه کشورهای جهان روی هم به آمریکا تعلق دارد:

The 2009 U.S. military budget accounts for approximately 40% of global arms spending and is over six times larger than the military budget of China (compared at the nominal US dollar / Renminbi rate, not the PPP rate), and is more than the next twenty largest military spenders combined. The United States and its close allies are responsible for two-thirds to three-quarters of the world's military spending (of which, in turn, the U.S. is responsible for the majority).

http://www.globalissues.org/article/...itary-spending
      http://www.globalsecurity.org/milita...d/spending.htm
      http://armscontrolcenter.org/policy/...equest_global/

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

16. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (02-14-2012),Anarchy (02-14-2012),sonixax (02-14-2012),Theodor Herzl (02-14-2012)

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خیر ، چنین چیزی اگر مستند بود که این همه حرف و حدیث پشت سر آمریکای بیچاره نبود !
      بعد از حمله به عراق اوضاع اونجا شیر تو شیر میشه و کردهای و ساکنین محلی هر چی تونستند دزدیدند و به ایرانیها فروختند . در اون زمان اگر لب مرز میرفتید میتونستید بخرید
      خب اگه مستند نیست پس تو از کجا میدونی؟! نکنه خودتم رفتی خریدی؟
      ولی اون سلاح های کشتار جمعی اگه واقعا در اون ابعادی که حمله آمریکا رو میطلبید وجود داشت نه چیزی بود که به راحتی در دسترس عموم قرار بگیره و جاش مشخص باشه نه اینکه امکان فروشش در بازار دست فروشا بود...باید قاعدتا مقدارش خیلی زیاد بوده باشه دیگه!!!

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (02-16-2012),sonixax (02-15-2012)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اگر آلمان با روسیه وارد جنگ نمیشد هرگز شکست نمیخورد . در حقیقت این سرمای روسیه بود که آلمان نازی رو شکست داد .
      نیروی دریایی ژاپن به تنهایی کشورهای چین و کره و فیلیپین و کامبوج رو تصرف کرد. آمریکا با اعزام 370 فروند ! ناو جنگی که تازه نصف تعداد ناوهای آمریکا در فقط بندر پرل هاربر هم نبودند نیروی دریایی ژاپن رو به کل منهدم کرد!ژاپنی ها اونقدر وحشت زده بودند و دست بسته و ناامید شده بودند که مثل دیوانه ها با هواپیما به ناوها میزدند!اگر آلمان در سیبری گرفتار نمیشد فقط کار آمریکا سخت تر میشد. جلوی هیتلر آمریکا ایستاده بود برگ چغندر که نبود.
      همون طوری که قبلن هم گفتم ، همه چیز قدرت نظامی نیست ! اون موقعی که آمریکایی ها با هواپیماهای ملخی سعی داشتند بجنگند آلمان نازی انگلیس رو با هواپیماهای جت میزد .
      در اون زمان هم تنها کشوری که به بمب اتم دسترسی داشت آمریکا بود. هواپیما اونجا ملاک نیست. مطمئن باشید آلمان اگر تمام نیروی هواییش هم به هواپیمای جت مجهز بود و 500هزار سربازش هم در سال 1943 در سیبری نابود نمیشدند باز هم در مقابل آمریکا نابود میشد. آمریکا با دوتا بمب اتم 200هزار ژاپنی رو در چند ثانیه دود کرد هوا. 500هزار سرباز آلمانی هم نهایتا کار 5 تا بمب بود. تازه میتونست خیلی خیلی راحت با پرتاب یک بمب هسته ای به برلین و نابود کردن اون شهر کل ارتش آلمان رو یک شبه فلج بکنه و در چند ثانیه کار رو یکسره بکنه. همونطوری که هیروشیما و ناکازاکی رو صاف کرد و تهدید کرد که توکیو رو هم میزنه.آلمان به هیچ طریقی نمیتونست برنده ی جنگ باشه.
      جنگ منابع مالی میخواد ، منابع انسانی میخواد ، منابع مادی میخواد . جنگ عراق رو که دیگه با چشم دیدیم ! عراق به اون چسکی نزدیک ۳۰ روز طول کشید تا شکست بخوره ! پس جنگ با کشوری مثل چین یا روسیه خیلی خیلی بیشتر طول میشکه و میزنه پدر اقتصاد کشور رو در میاره .
      بنده هم نگفتم جنگ آمریکا با روسیه و چین جنگ راحت و بی دردسری خواهد بود. اگر بود که حتما تا الان اتفاق افتاده بود. جنگ هزینه های خیلی زیادی داره و من هم منکرش نیستم. آمریکا هم قرار نیست با اینا سرشاخ بشه. ولی مطمئنم اگر قدرت هسته ای کشورها رو کنار بگذاریم و جنگ فرضی ای روی بده حتما برنده آمریکا خواهد بود. ارتش آمریکا+ ناتو+انگلیس+اسرائیل+ نیروهای جنگی شرکت های چند ملیتی.شما فکر میکنید کسی هست که بتونه از پس این اتحاد بربیاد؟ انگلیس قدرتمند ترین ارتش رو در اروپا داره. دیگه آلمانی وجود نداره که جلوش وایسته. دومین ارتش قدرتمند دنیاست. اسرائیل دومین نیروی هوایی قدرتمند دنیا رو داره. یک کشور به اندازه ی جزیره ی کیش در عرض 6 روز برنده ی جنگی شد که در مقابلش چهار تا کشور بزرگ با نیروی نظامی قوی قرار داشتند. ناتو تقریبا داره به بزرگترین نیروی نظامی بعد از ارتش آمریکا بدل میشه. نیروهای امنیتی شرکت های اقتصادی که فقط در جنگ عراق نزدیک به 2/3 ارتش آمریکا نیرو در عراق پیاده کردند که همین الان ارتش آمریکا با دلگرمی که از اون ها داره میخواد عراق رو تخلیه کنه.ارتش چین و روسیه جز پیاده نظام و لوازم نظامی یکبار مصرف چی دارند؟ فقط بمب اتم!
      براتون توضیح دادم که چرا دارید اشتباه میکنید ! نازی ها رو آمریکا شکست ندادند و درست به عکس روسها بودند .
      اکثر ارتش آلمان بدست روس ها نابود شد درست . ولی کافی نبود. کشوری که با اومدنش به میدان جنگ ورق رو برگردودند آمریکا بود. اگر آمریکا نبود روسیه دووم نمی آورد.
      باز هم دارید اشتباه میکنید ، نیروی هوایی ای که پایگاهی نداشته باشه به هیچ دردی نمیخوره !نیروی هوایی فرودگاه نزدیک به میدان نبرد میخواد ! در شرایطی که از کشور دورید این ناو هواپیمابره که این کار رو میکنه و ناوی که در مقابل زیردریایی شانس کمی برای دفاع از خودش داره عملن شکست میخوره و اون نیروی هوایی هم شکست میخوره .پارامتر ها رو نباید با هم قاطی کرد ، نیروی هوایی حرف اول رو میزنه ولی در چه شرایطی ؟ شما واقعن فکر میکنید اگر بین روسیه یا چین و آمریکا جنگی در بگیره کشور های همسایشون اجازه ی استفاده از خاکشون به عنوان پایگاه هوایی به آمریکا رو میدند ؟ اون هواپیما ها چه طوری میخوان از خاک آمریکا بیاند در روسیه و عملیات اجرا کنند و برگردند ؟! اینقدر ها هم که شما میگید ساده نیست گرامی .
      تمام دنیا از روس ها بدشون میاد. چه آمریکایی ها چه اروپایی ها چه یهودی ها. حتی همین ایران خودمون هم در طول تاریخ بزرگترین ضربه ها رو از روسیه خورده. اگر فرضا روسیه سلاح اتمی نداشت ==> در اون صورت یک کشور خیلی ضعیف بود. روسیه قدرت اقتصادی نداره که با کشورهای دیگه کار اقتصادی بکنه تا پشتش در بیان. بزرگترین صادراتش فاحشه ست. یک سر تایلند و آنتالیا و دبی تشریف ببرید میبینید که در این یک کار روس ها دست همه رو از پشت بستند. قدرت نظامی هم نداره. فقط بمب اتم داره. برای همین هم در پیمان کاهش سلاح های اتمی موش میدوونه. اگر همین بمب اتم رو هم نداشت مطمئنا خیلی از کشورها حاضر میشدند تا کشورشون پل جنگی روسیه و آمریکا بشه. این فقط هزینه برای اون کشور نیست. اون کشور هم میتونه در غنایم جنگی سهیم بشه. روسیه گاز زیاد داره. همین الان ترکیه و لهستان سپر دفاع موشکی ناتو روی خاکشون دارن که تهدیدیه برای روسیه.
      نوشتم که اشتباه کردم ، ارزشش ۷۰۰ تا ۲۰۰۰ هزار میلیارد تخمین زده شده .
      عذر میخوام الان دیدم

20. 3 کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (02-16-2012),Anarchy (02-15-2012),sonixax (02-15-2012)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 45
      واپسین پیک: 11-19-2015, 09:59 PM

کلیدواژگان این جُستار

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •