• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 3 از 7 نخستیننخستین 1234567 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 21 به 30 از 62

جُستار: یادگیری برنامه نویسی

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      باز هم اصرار و پافشاری بر سر چیزی که اطلاعی ازش ندارید !

همین کد در PHP میشود :

The date is: <? Date(); ?> <BR>
      <html> hello </html>

اینکه کدام خوانا تر و راحت تر است را میگذاریم بر عهده ی خوانندگان

بالاخره نمی‌شود یا اینکه خوانا نیست؟

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax
      برای ساختن وبسایت هم میتونید ازش استفاده کنید ولی قدرت PHP و CGI رو نداره به خصوص در طراحی چون نمیتونید داخلش HTML تگ ها رو به صورت مستقیم استفاده کنید و این کار رو سخت میکنه .

خیر عزیزم ، همان طوری که بهت نشون دادم در سی شارپ و کلن دات نت ما امکان وارد کردن مستقیم کد های خارجی رو نداریم...

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

مدیر تالار
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
      بالاخره نمی‌شود یا اینکه خوانا نیست؟
      من فکر کنم شما واقعن برنامه نویسی بلد نیستید ! چون فرق وارد کردن کد مستقیم رو با وارد کردنشون به عنوان پارامتر در یک تابع یا متد نمیدونید !!!

تفاوت این دو کد بسیار واضح است :

The date is: <? echo Date(); ?> <BR>
      <html> hello </html>

The date is: <%= Date %> <BR>

<html><% Response.Write("hello"); </html>

واقعن در عجبم که متوجه نشدی در کدی که خودت مثال زدی ، کدهای HTML مستقیم وارد نشده اند و برای نوشتن کلمه ی Hello که تازه خودش کد HTML lمحصوب نمیشود دست به دامن متد رایت از کلاس Response شدید !

ولی در نمونه ی PHP برای این کار من نه دست به دامن Echo شدم و نه دست به دامن Print بلکه فقط و فقط خیلی ساده نوشتم Hello .
      در عین حال نمونه ی شما برعکسه !!!! یعنی شما وسط یک مشت کد HTML از سی شارپ استفاده کردید ولی نمونه ای که وسط کدهای سی شارپ به طور مستقیم از HTML استفاده شده باشه هنوز به ما نشان ندادی و تا جایی که من مطالعه کردم نمیتونی هم نشان بدی ، چون اگر این کار رو بکنی کامپایلر ازت خطا میگیره و برنامه ات اجرا نمیشه ! و البته در PHP هر دویش قابل انجام است . دلیل برتری هم ساده است - PHP فقط و فقط برای وبسایتهای پویا طراحی شده ولی سی شارپ از شیر مرغ تا جون آدمی زاد رو در نظر گرفته یعنی به نوعی آچار فرانسه هستش .

اگر فرق این دو را با هم نمیدانی پیشنهاد میکنم یک بازنگری کلی در مورد هر آنچه تا به حال در مورد برنامه نویسی خوانده بکن ، چون گویا یا اشتباه متوجه شده ای یا منابع درستی نداشته ای .

البته اگر باقی منابع شما هم مثل اون مقایسه ی سرعت سی شارپ با PHP باشد که ....

خلاصه اینکه شما هنوز نتونستید دلایل درستی برای برتری سی شارپ در زمینه ی طراحی وب نسبت به PHP به ما نشان دهید و فکر هم نمیکنم بتونید .

اینکه همیشه به یک چیز با دید تعصب و کورکورانه نگاه کنیم کار درستی نیست مهربد جان - حقیقت اینه که سی شارپ اگر چه در وب هم دستی برده ولی اصولن برای وب طراحی نشده و اگر کتابهای برنامه نویسی دات نت رو مطالعه کرده باشی مثل کتابهای هاروی دایتل متوجه میشی که بخش خیلی کوچکی از کتاب به طراحی وب اختصاص پیدا کرده ، مثلن یک فصل شایدم دو فصل و دلیلش هم اینه که سی شارپ هنوز خیلی راه داره تا به PHP در این زمینه برسه و البته PHP هم خیلی راه داره تا به CGI برسه .

یک چیز دیگه رو هم میگم بد نیست بدونی ، شی گرایی در برنامه نویسی وب یک نکته ی مثبت محصوب نمیشه چون برنامه نویسی شی گرا روی سر سرعت اجرای یک اسکریپت تاثیر میذاره به خصوص اگر اون اسکریپت از نوع تفسیری باشه .

برای همینه که اگر نگاهی به کدهای هسته ی درایور های سخت افزاری که بیشترین سرعت رو لازم دارند بیندازی متوجه میشی که همشون به صورت اسپاگتی کد نوشته شده اند .

به عبارت ساده تر ، شی گرایی شاید کار برنامه نویسی رو در طراحی وب راحت تر کنه که البته تجربه نشون داده این طوری نیست ولی روی سرعت و پرفرمنسش به شدت تاثیر میذاره .

یک نمونه ی ساده اش هم سیستم مدیریت محتوای جوملا هستش ، به قدری سنگینه که بلا استثناء هر سایت پر بیننده ای که با جوملا نوشته شده همیشه سرورش مشکل کمبود منابع پیدا میکنه و اگر هاست از نوع اشتراکی باشه طرف بن میشه - زندیق آرش بیخدا آخرین نمونه ازش بود که همه میشناسیمش .
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

3. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Rationalist (10-13-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      من فکر کنم شما واقعن برنامه نویسی بلد نیستید ! چون فرق وارد کردن کد مستقیم رو با وارد کردنشون به عنوان پارامتر در یک تابع یا متد نمیدونید !!!

تفاوت این دو کد بسیار واضح است :
      ...

تفاوت؟ پس بالاخره می‌شود، اما تفاوت (در خوانایی) دارند؟

در اینجا ما چیز دیگری خواندیم:

برای ساختن وبسایت هم میتونید ازش استفاده کنید ولی قدرت PHP و CGI رو نداره به خصوص در طراحی چون نمیتونید داخلش HTML تگ ها رو به صورت مستقیم استفاده کنید و این کار رو سخت میکنه .
      خیر عزیزم ، همان طوری که بهت نشون دادم در سی شارپ و کلن دات نت ما امکان وارد کردن مستقیم کد های خارجی رو نداریم...

می‌توانیم اما تفاوت دارند، یا اینکه خیر، نمی‌توانیم ولی یک جوری می‌توانیم و تفاوت هم دارند؟

First approach:
      کد سرراست (مستقیم):
      کد:
      in C#:

<%@ language="C#" %>
      <script runat="server">
          string variable = "hi";
      </script>

<html>
      <%= variable %>
      </html>

Reference:  http://msdn.microsoft.com/en-us/library/6dwsdcf5%28VS.71%29.aspx

in PHP:

<?php
         $variable = "hi";
      ?>

<html>
      <?= $variable ?>
      </html>

Second approach:
      کد ناسرراست (غیر مستقیم):
      کد:
      in C#:

<html>
      <%@ language="C#" %>
      <% Response.Write("hi"); %>
      </html>

Reference: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms525585%28v=vs.90%29.aspx

in PHP:

<html>
      <?php Echo "hi" ?>
      </html>

این هم یک درس رایگان از شیوه نگارش سرراست و ناسرراست.

پس در نهایت برای ما بگویید که آیا، شد و می‌شود و شدنی است، یا اینکه نه نمی‌شود و ناشدنی است؟

شاید هم، هم نمی‌شود و هم خوانا نیست و مرغ شما هم یک پا دارد؟

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      این هم یک درس رایگان از شیوه نگارش سرراست و ناسرراست.

پس در نهایت برای ما بگویید که آیا، شد و می‌شود و شدنی است، یا اینکه نه نمی‌شود و ناشدنی است؟

شاید هم، هم نمی‌شود و هم خوانا نیست و مرغ شما هم یک پا دارد؟
      دیگه یقین پیدا کردم که اطلاعات شما در مورد برنامه نویسی بسیار بسیار اندک است چرا که خودتان در کدی خودتان نوشتید نمیفهمید که به طور مستقیم کد HTML در سی شارپ وارد نکرده اید .
      این بحث کودکانه هم با شما فایده ای ندارد چون شما هنوز درک درستی از شرت کد و کد های مستقیم و غیر مسقیم ندارید و کل کل شما در این زمینه با من درست مانند کل کل یک کودک دبستانی با یک دانشجو هستش .

به خصوص که این تکه ی کد شما نشان میدهد که شما اصلن هیچ چیزی در مورد PHP نمیدانید :
      کد PHP:
      <?php
         $variable 
      "hi";
      ?>

<html>
      <?= $variable ?>
      </html>
      ما در PHP از این مدل تگها نداریم : <?=
      این مساله ابتدایی ترین داستان در برنامه نویسی به زبان PHP است که شما از آن آگاه نیستید بعد دارید سر مسایل بزرگترش با من کل کل میکنید ؟
      در ریفرنسی هم که خودتان از MSDN آورده اید کد HTML به طور مستقیم در برنامه ی سی شارپ شما وارد نشده ، اگر این را نمیفهمید مشکل من نیست بروید اندکی مطالعه بفرمایید .

بهتر است یک دور دیگر آنچه پیشتر گفته بودم و شما کودکانه وار و بدون اطلاعات کافی ردش کردید را دوباره بنویسم :

در سی شارپ امکان وارد کردن مستقیم کدهای HTML در بین کدهای سی شارپ وجود ندارد .

جلوتر هم که در مورد ناخوانایی کدهای سی شارپ نسبت به PHP بحث شد که جنابعالی نوشته های خودتان را هم فراموش کرده اید گویا میخواهید ادعاهایتان را یکبار دیگر لیست کنم ؟

• تندی و performance زبان نامبرده
      • دستور زبان و خوانایی syntax آن
      • پشتیبانی و پیاده‌سازی مفاهیم امروزین مانند OOP
      • ...
      • اولی را که نشانتان دادیم اشتباه مکنید و ریفرنستان هم که در پیتی از آب در آمد .
      • دومی را هم که خودتان در همین پست آخری نشان دادید سینتکس PHP خوانا تر و کوتاه تر از سی شارپ است .
      • سومی هم که توضیح دادم چرا خیلی در وب به درد نمیخورد .
      • میماند مساله ی ناتوانی در مورد وارد کردن مستقیم کدهای HTML که چنین امکانی در سی شارپ وجود ندارد ، ولی عکس آن یعنی وارد کردن کدهای سی شارپ ما بین HTML تگ ها آن هم فقط و فقط در ASP.NET به صورت ناخوانا و شیر تو شیر قابل انجام است که ما با این مورد مشکلی نداریم .

حالا چه طور با توجه به اینکه ادعاهای شما نقض شده اند و با توجه به گستردگی استفاده از PHP توسط برترین های جهان و قیمت هنگفت سی شارپ نسبت به PHP و متن باز نبودنش و تبدیلش ابتدا به یک زبان میانی و سپس تفسیرش توسط یک مفسر دیگر و سرویس کردن دهن منابع سیستم و امنیت پایین ویندوز نسبت به لینوکس و یونیکس و پشتیبانی مزخرف و ... شما ادعا میکنید سی شارپ در زمینه ی وب از PHP بهتر است خود یک مساله ی اعجاب آور است !
      دکتر ساسی

6. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Rationalist (10-13-2012)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      دیگه یقین پیدا کردم که اطلاعات شما در مورد برنامه نویسی بسیار بسیار اندک است چرا که خودتان در کدی خودتان نوشتید نمیفهمید که به طور مستقیم کد HTML در سی شارپ وارد نکرده اید .
      این بحث کودکانه هم با شما فایده ای ندارد چون شما هنوز درک درستی از شرت کد و کد های مستقیم و غیر مسقیم ندارید و کل کل شما در این زمینه با من درست مانند کل کل یک کودک دبستانی با یک دانشجو هستش .

به خصوص که این تکه ی کد شما نشان میدهد که شما اصلن هیچ چیزی در مورد PHP نمیدانید :
      کد PHP:
      <?php
         $variable 
      "hi";
      ?>

<html>
      <?= $variable ?>
      </html>
      این مساله ابتدایی ترین داستان در برنامه نویسی به زبان PHP است که شما از آن آگاه نیستید بعد دارید سر مسایل بزرگترش با من کل کل میکنید ؟
      باز هم از این ادعاهای سنگین نداریم و نمی‌شود کردید که:

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی php.net
      http://php.net/manual/en/ini.core.ph...short-open-tag

short_open_tag boolean
      Tells PHP whether the short form (<? ?>) of PHP's open tag should be allowed. If you want to use PHP in combination with XML, you can disable this option in order to use <?xml ?> inline. Otherwise, you can print it with PHP, for example: <?php echo '<?xml version="1.0"?>'; ?>. Also, if disabled, you must use the long form of the PHP open tag (<?php ?>).

Note: This directive also affected the shorthand <?= before PHP 5.4.0, which is identical to <? echo. Use of this shortcut required short_open_tag to be on. Since PHP 5.4.0, <?= is always available.
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی php.net
      http://php.net/manual/en/function.echo.php

echo() also has a shortcut syntax, where you can immediately follow the opening tag with an equals sign

I have <?=$foo?> foo.

دستکم زبان خودتان را درست یاد بگیرید، بی‌سواد.

در ریفرنسی هم که خودتان از MSDN آورده اید کد HTML به طور مستقیم در برنامه ی سی شارپ شما وارد نشده ، اگر این را نمیفهمید مشکل من نیست بروید اندکی مطالعه بفرمایید .
      ...

بهتر است یک دور دیگر آنچه پیشتر گفته بودم و شما کودکانه وار و بدون اطلاعات کافی ردش کردید را دوباره بنویسم :

در سی شارپ امکان وارد کردن مستقیم کدهای HTML در بین کدهای سی شارپ وجود ندارد .
      ...
      براستی که ناآگاهی خود را هر چه بیشتر نشان می‌دهید. وارد کردن سرراست و مستقیم کد‌های HTML در میان کد‌های برنامه، نه در PHP شدنی است و نه در #C.
      در هر دو زبان شما تگ خود را می‌بندید و HTML را در دنباله می‌نویسید که به آن در PHP می‌گویند Inline code و در asp.net با نام Embedded code block بکار می‌رود.

به بیان دیگر، شما می‌توانید در میان کُد‌های HTML، بخشی از کُد برنامه خود (و یا همه آن) را بنویسید و نه باژگون. از آنجاییکه
      شما در درک این مفهوم عاجز بوده‌اید، به این شکل در نظر گرفته‌اید که دارید در میان کُد برنامه HTML وارد می‌کنید، که البته نادرست است.

Conditional inline tag:
      کد:
      <% if (User.IsInRole("admin")) { %>
        You can see this
      <% } else { %>
        You are no admin fool!
      <%} %>

بقیه نوشته‌ هم سفسته فرسایشی بود و تکرار مکررات.

البته برای ما که روشن است در آینده هم مرغ شما یک پا خواهد داشت، ولی برایمان بیشتر بگویید، دیگر چه کارهای نمی‌توان انجام داد (ناشُدنی‌ها!) و چه تگ‌های دیگری هم نیستند و این سخنا
      ویرایش از سوی Mehrbod : 10-17-2011 در ساعت 12:39 PM

—مزدک بامداد

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      Note: This directive also affected the shorthand <?= before PHP 5.4.0, which is identical to <? echo. Use of this shortcut required short_open_tag to be on. Since PHP 5.4.0, <?= is always available.
      دیگر واقعن به این نتیجه رسیدم که بیسوادی و بی اطلاع !
      آخرین نگارش قابل دسترس و البته پاایدار PHP نسخه ی 5.3.8 هستش ، هر وقت 5.4.0 آمد بیایید از این حرفها بزنید .

http://php.net/downloads.php
      PHP 5.3.8 (Current stable)
      در منبع خودتان هم آمده که تا قبل از 5.4.0 نیاز به تنظیم کردن short_open_tag برای این داستان هست و به صورت پیشفرض در PHP وجود ندارد . البته من از این داستان اطلاعی نداشتم و به نظر من مشکلی نیست که آدم بگوید نمیدانم . ولی با همه ی اینها همانی است که ما گفتیم با کمی تغییر ، ما در PHP به صورت پیشفرض از این مدل تگها نداریم . چون شما در PHP میتوانید از <% هم استفاده کنید ولی جزو پشفرضهای زبان محصوب نمیشوند . (در فایل php.ini مقدار بولیانasp_tags را True کنید ) ولی چه کسی ازش استفاده میکند ؟

این برایم قابل درک است که شما دارید گوگل را زیر و رو میکنید و به هر چیزی چنگ میندازید که بگویید شما هم بلدید و اشتباهات قبلی و ادعاهای مشکل دار قبلی را ماست مالی کنید ولی این راهش نیست مهربد جان .

براستی که ناآگاهی خود را هر چه بیشتر نشان می‌دهید. وارد کردن سرراست و مستقیم کد‌های HTML در میان کد‌های برنامه، نه در PHP شدنی است و نه در #C.
      در هر دو زبان شما تگ خود را می‌بندید و HTML را در دنباله می‌نویسید که به آن در PHP می‌گویند Inline code و در asp.net با نام Embedded code block بکار می‌رود.
      من میدانم که سر آن داستان سرعت PHP و منبع در پیتیتان بهتان فشار آمده ولی اینطوری با بیسواد بازی نمیتوانید چیزی را اثبات کنید . شما هنوز درک درستی از آنچه من نوشته ام ندارید .
      هنوز دوزاری کجتان نیوفتاده که در دات نت شما مجبورید برای وارد کردن کدهای HTML در لابلای کدهای خودتان از متدهای همان زبان استفاده کنید ولی در PHP نیازی به این کار نیست .

به بیان دیگر، شما می‌توانید در میان کُد‌های HTML، بخشی از کُد برنامه خود (و یا همه آن) را بنویسید و نه باژگون. از آنجاییکه
      شما در درک این مفهوم عاجز بوده‌اید، به این شکل در نظر گرفته‌اید که دارید در میان کُد برنامه HTML وارد می‌کنید، که البته نادرست است.
      باز هم نشان از بیسوادی شما دارد این حرف ، در برنامه نویسی PHP هر دو قابل انجام است که من پیشتر هم گفته ام - این مشکل من نیست که شما تجربه کاریتان با زبان PHP و آشناییتان در حد همین سرچهای گوگلی دوزاری مانند آن ریفرنس قبلیتان است .
      بروید یک مقداری یاد بگیرید بعد بیایید کل کل بفرمایید ، دست از سر سرچهای گوگلی هم بردار عزیزم چون یک چیزهایی پیدا میکنی بدون اینکه بدونی در باره ی چی نوشته اینجا کپی کیلوییش میکنی و آخرش رو هم بلد میکنی که مثلن بگی حق با شما بوده قافل از اینکه حد اقل یک کلیک بر روی لینک دانلود سایت اختصاصی PHP بیندازید ببینید این نسخه منتشر شده یا خیر ! - با سرچ کردن سواد شما بالا نمیرود با مطالعه سواد شما بالا میرود . با این حال برایم جالب بود که شما Manual را از اول شروع به خواندن کرده اید و چیزی را در میان آن استخراج کرده اید که هیچ برنامه نویس PHP ای در کدش از آن استفاده نمیکند چون به صورت پیشفرض قابل دسترس نیست + این :

Using short tags should be avoided when developing applications or libraries that are meant for redistribution, or deployment on PHP servers which are not under your control, because short tags may not be supported on the target server. For portable, redistributable code, be sure not to use short tags.
      به آن در PHP می‌گویند Inline code
      در PHP به آن میگویند Escape

بقیه نوشته‌ هم سفسته فرسایشی بود و تکرار مکررات.

البته برای ما که روشن است در آینده هم مرغ شما یک پا خواهد داشت، ولی برایمان بیشتر بگویید، دیگر چه کارهای نمی‌توان انجام داد (ناشُدنی‌ها!) و چه تگ‌های دیگری هم نیستند و این سخنا
      چون قافیه تنگ آید ، شاعر به جفنگ آید - از سرعت بیشتر PHP و قابلیت های نسخه های بعدی که هنوز ارایه نشده اند و وارد کردن تگها و ... رسیدیم به بحث فرسایشی و پرندگان و چرندگان

خوب دیگه سی شارپ چه برتریهایی داره ؟

سرعت و سینتکس خواناتر رو که گند زدید رفت باقیش چی ؟

پ.ن : راستی امانت داری در نقل یک چیزی رعایت شود : http://naspinski.net/post/inline-aspnet-tags-sorting-them-all-out-(3c25242c-3c253d2c-3c252c-3c252c-etc).aspx
      ویرایش از سوی sonixax : 10-17-2011 در ساعت 01:38 PM
      دکتر ساسی

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      دیگر واقعن به این نتیجه رسیدم که بیسوادی و بی اطلاع !
      آخرین نگارش قابل دسترس و البته پاایدار PHP نسخه ی 5.3.8 هستش ، هر وقت 5.4.0 آمد بیایید از این حرفها بزنید .

http://php.net/downloads.php

Note: This directive also affected the shorthand <?= before PHP 5.4.0, which is identical to <? echo.
      Use of this shortcut required short_open_tag to be on. Since PHP 5.4.0, <?= is always available

از آنجاییکه گمان می‌کنم انگلیسی هم نمی‌دانید، Before، چَم و معنی پیش (قبل) را دارد. به بیان دیگر، این
      تگ در نگارش‌های پیشین به صورت پیشفرض باز است و از (since) نگارش 5.4 همواره باز خواهد بود.

در منبع خودتان هم آمده که تا قبل از 5.4.0 نیاز به تنظیم کردن short_open_tag برای این داستان هست و به صورت پیشفرض در PHP وجود ندارد . البته من از این داستان اطلاعی نداشتم و به نظر من مشکلی نیست که آدم بگوید نمیدانم . ولی با همه ی اینها همانی است که ما گفتیم با کمی تغییر ، ما در PHP به صورت پیشفرض از این مدل تگها نداریم . چون شما در PHP میتوانید از <% هم استفاده کنید ولی جزو پشفرضهای زبان محصوب نمیشوند . (در فایل php.ini مقدار بولیانasp_tags را True کنید )
      بازهم سفسته و ماله‌کشی.
      در سرچشمه‌ای که من آوردم هیچ سخنی از تنظیم کردن و مقدار پیش‌فرض آن نشده است. برای دیدن پیشفرض این directive ها می‌توانید بروید اینجا:

http://php.net/manual/en/ini.core.php
      کد:
      Name		Default 	
      short_open_tag	"1" 		
      asp_tags	"0" 		
      precision 	"14"
      serialize_precision 	"17"
      y2k_compliance 	"1"
      allow_call_time_pass_reference 	"1"
      ...

و همچنان که می‌بینید، بر پاد سخن مفت شما، تگ آن (short_open_tag) در ریخت پیش‌فرض خود (default)
      همواره باز بوده و از نگارش 5.4 به بالا نیز، یکی از بخش‌های مهادین زبان شده و نمی‌توان آن را "خاموش" کرد.

ولی چه کسی ازش استفاده میکند ؟
      کسانی که کاربرد آن را می‌دانند؟

—مزدک بامداد

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      از آنجاییکه گمان می‌کنم انگلیسی هم نمی‌دانید، Before، چَم و معنی پیش (قبل) را دارد. به بیان دیگر، این
      تگ در نگارش‌های پیشین به صورت پیشفرض باز است و از (since) نگارش 5.4 همواره باز خواهد بود.

و همچنان که می‌بینید، بر پاد سخن مفت شما، تگ آن (short_open_tag) در ریخت پیش‌فرض خود (default)
      همواره باز بوده و از نگارش 5.4 به بالا نیز، یکی از بخش‌های مهادین زبان شده و نمی‌توان آن را "خاموش" کرد.
      http://stackoverflow.com/questions/2...g-in-php-5-3-1

https://wiki.php.net/rfc/shortags

PHP 5_1, 5_2:
      * Default behaviour : on
      * php.ini-dist : on
      * php.ini-recommended : off

PHP 5_3:
      * Default behaviour : on
      * php.ini-development : off
      * php.ini-production : off

کسانی که کاربرد آن را می‌دانند؟
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      در سرچشمه‌ای که من آوردم هیچ سخنی از تنظیم کردن و مقدار پیش‌فرض آن نشده است.
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خوب تا اینجای کار داشتیم :

۱ - سی شارپ از PHP سریع تر است (طبق منبع بسیار بسیار بسیار معتبر پست شماره ی ۱۲ )
      ۲ - کد سی شارپ از PHP خوانا تر و دستور زبانی ساده تر دارد (طبق نمونه های آورده شده و پست شماره ۱۶)
      ۳ - استفاده از شورت کد ها در PHP بایسته است و کسانی که کاربردش را میدانند قدرش را میدانند (گور پدر خود PHP که گفته با XML مشکل پیدا میکنه)
      ۴ - PHP زبان برنامه نویسی نیست (طبق پست شماره ی ۷)
      ۵ - اینکه شرکتهای بزرگ برای کارهای خودشان از PHP استفاده میکنند نشان از برتری اون نداره بلکه به عکس نشون میده عجب زبان مزخرف و آشغالی هستش
      ۶ - استفاده ی مستقیم از کدهای HTML در میان کدهای PHP شدنی نیست

ادامه بدهید و بیشتر درس رایگان به ما بدهید تا بیشتر فیض ببریم
      دکتر ساسی

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. نگر شما درباره‌یِ پارسیگویی چیست؟
      از سوی Mehrbod در تالار تاریخ، فرهنگ، همبود
      پاسخ: 187
      واپسین پیک: 12-08-2013, 06:45 PM
    2. مسابقه نمایار برترِ ماه - دور دوم (نام‌نویسی)
      از سوی Dariush در تالار تالار سرگرمی
      پاسخ: 91
      واپسین پیک: 04-16-2013, 09:39 PM
    3. سرچشمه های پارسی نویسی/گویی
      از سوی SAMKING در تالار ادبسار
      پاسخ: 5
      واپسین پیک: 04-08-2013, 04:06 AM
    4. مسابقه نمایار برتر ماه - دور نخست (نام نویسی)
      از سوی Dariush در تالار تالار سرگرمی
      پاسخ: 63
      واپسین پیک: 02-18-2013, 08:44 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •