• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 3 از 11 نخستیننخستین 1234567891011 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 21 به 30 از 106

جُستار: فرهنگ ترافیک و رانندگی در ایران

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      آغازگر جُستار
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی iranbanoo نمایش پست ها
      بابا چه حرفیه آخه!
      به هر حال تو این یه سال که هر کسی هر جور که دوست داره که رانندگی نمیکنه که!توافق بین المللی بر مبنای علائم و قوانین بین المللیه.
      همون تابلوی حق تقدم زرد رنگی رو هم که گذاشتی توی علائم راهنمایی رانندگی ایران موجوده...
      علائم رانندگیم معمولا یکسری پیامای مشترک دارن.مثل بازدارنده ها و هشدار دهنده ها و.....اینا همشون یک چیز رو به راننده میگن.حالا این راننده تو خیابونای تهران باشه یا بورکینافاسو.همه یه معنایی براش داره....
      یکسری علائم فرعی هستن که ممکنه برحسب شرایط هر کشوری متفاوت باشه.
      به هر حال علائم و قوانین اصلی هستن که بین همه مشترکه و میشه گواهینامه رو بین المللی کرد.
      بله دیدم که برخی علایم به تازگی اضافه شده اند ! که تا همین چند سال پیش اصلن نبودند ! با همه اینها هنوز هم بسیاری از علایم برای ایرانیان نا شناخته هستش . مثل این :

نام: 2576d1381086816-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D8%B.gif نمایش: 108 اندازه: 2.2 کیلو بایت

که در قوانین ایران آماده تقاطع اصلی و فرعی !!!! ولی اصل ماجرا که در بقیه دنیا اجرا میشود حق تقدم تنها و تنها در اولین تقاطع است .

یا اینها که اصلن موجود نیستند :

نام: z215.gif نمایش: 69 اندازه: 2.6 کیلو بایتنام: z531_23.gif نمایش: 73 اندازه: 1.8 کیلو بایت

فهرست کاملش را بالاتر داده ام میتوانید خودتان ببینید .
      من همین الان میتونم از شما سوالهایی بپرسم که در رانندگی در اروپا دانستنشون بایسته و الزامیه و فکر میکنم که شما نمیتونید جواب بدید !

به طور مثال : اگر شما به اتوبوسی که فلاشرش روشن است نزدیک شوید باید چه بکنید ؟!

مساحت کشور رو آوردی؟:))
      با کویر و دریا؟:))

باید کلان شهرها رو در نظر بگیریم.
      برلین مساحتش 890
      تهران مساحتش:603

تراکم جمعیت برلین:3800
      تراکم جمعیت تهران:10555

جمعیت برلین:3400
      جمعیت تهران:8200
      اینکه تهران تراکم جمعیتش با توجه به مساحت کمترش بیشتره خودش یکی از گند های جامعه ماست !
      و البته و در عین حال در همین تراکم زیاد چند% ماشین دارند ؟! در برلین تقریبن 100% جمعیت (بالای 18 سال) ماشین داره . در تهران چه ؟! اصلن چند % جامعه ایرانی توانایی خرید ماشین دارند ؟!
      در مرحله دوم شما فراموش میکنید که دارید در مورد آلمان صحبت میکنید ! بزرگترین تولید کننده خودروی جهان !!!! چند تا ماشین توی آلمان راه میره چند تا توی ایران !؟
      طبق آمار رسمی حدود 14 میلیون خودرو در کل ایران تردد میکنند (منبع) ، این شمار برای آلمان 51 میلیون خودرو هست (منبع) .

5 سال پیش حدود 2 میلیون 600 هزار خودرو در برلین در حال تردد بودند (منبع) و این فقط مربوط به PKW* ها میشه و نه **LKW ها در صورتی که در همان زمان این تعداد (هم برای PKW و هم برای LKW) در تهران به این میزان نبود (منبع) ! و همان 5 سال پیش تهران کماکان مشکل ترافیک داشت ولی برلین نداشت .
      در ضمن آمار مساحتتون در مورد برلین و تهران اشتباه بود که تصحیح میکنم :

برلین : 891.85 km2
      تهران : 730 km2

حالا اینکه طرف میخواد بره سر کوچه سبزی بخره با ماشینش میره تقصیر دولت نیست ! فرهنگ در پیتی هستش .

بعدم فکر نمیکنم خیابونای برلین مثل خیابونای جمهوری و امام حسین و فیطریه باشه که به زور یه ماشینم رد نمیشه:)
      براتون پیشتر گفتم که خیابانهای آلمان به طور کلی از خیابانهای تهران تنگ تر هستند ! لطفن مطالب رو درست بخونید . دلیل این امر اصرار دولت آلمان بر حفظ بافت قدیمی و تاریخی شهرهاش هستش .
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2166456328_c9ee8dca71.jpg
دیدن: 65
حجم: 153.9 کیلو بایت

بی سرو تهی خیابونای تهرانم که دیگه مزید بر علت...
      دلیل بی سر و تهی قوانین درپیتی هستش که وضع شده که بالاتر هم در باره اش گفتم .

راستی اگر بخواهیم کویر های ایران را از مساحتش کم کنیم باز هم بزرگتر از آلمان است

---------------------------------------------------------------
      *PKW = Personen Kraft Wagen = اتومبیل حمل افراد
      ** LKW = Last Kraft Wagen = اتوموبیل حمل بار (مثل کامیون)

اینها رو باید سرهم نوشت یعنی این طوری (Personenkraftwagen و Lastkraftwagen) ، من جدا جدا نوشتم که بتونید بخونید .
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (10-06-2013),Soheil (10-08-2013)

مدیر تالار
      Overall activity: 99.7%
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

kourosh_bikhoda آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      از ایشان 4,997 بار در 2,197 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      تقریبن همه اینا در کتاب جدید وجود داره. بعضی تابلوهایی که در کتاب جدید هست اصلن در جاده ها وجود ندارند. دستکم من که ندیدم.

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت --- هـمـه روز ایـرانیـان تـیـره گـشـت
      جهـان را دگـرگونه شـد رسم و راه --- تـو گـویـی نتـابـد دگـر مـهر و مـاه
      ز مـی نشئه و نغمه از چـنگ رفـت --- ز گل عطر و معنی ز فرهنگ رفت
      ادب خــوار شــد، هـنـر شـد وبــال --- بـه بستـنـد انـدیشـه را پـر و بــال
      «توصیف فردوسی بزرگ از تازش اسلام به ایران»

خردگرایی و ایمان ستیزی

4. یک کاربر برای این پست سودمند از kourosh_bikhoda گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (10-07-2013)

سرنویسنده دوم
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      ضد و نقیض

سر به زیر

iranbanoo آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      25
      امتیازها
      45,990
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,572
      از ایشان 3,738 بار در 1,364 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      30 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      له دیدم که برخی علایم به تازگی اضافه شده اند ! که تا همین چند سال پیش اصلن نبودند ! با همه اینها هنوز هم بسیاری از علایم برای ایرانیان نا شناخته هستش . مثل این :

نام: 2576d1381086816-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D8%B.gif نمایش: 15 اندازه: 2.2 کیلو بایت

که در قوانین ایران آماده تقاطع اصلی و فرعی !!!! ولی اصل ماجرا که در بقیه دنیا اجرا میشود حق تقدم تنها و تنها در اولین تقاطع است .

یا اینها که اصلن موجود نیستند :

نام: z215.gif نمایش: 15 اندازه: 2.6 کیلو بایتنام: z531_23.gif نمایش: 15 اندازه: 1.8 کیلو بایت

فهرست کاملش را بالاتر داده ام میتوانید خودتان ببینید .
      خوبه دیدید که علائم مشترکن.
      اون علائم هم توی دفترچه راهنمای ایران هم وجود داره؟
      واقعا فکر میکنی نشانه ی میدون توی ایران خیلی غریب و نا آشناست؟:)))))

من همین الان میتونم از شما سوالهایی بپرسم که در رانندگی در اروپا دانستنشون بایسته و الزامیه و فکر میکنم که شما نمیتونید جواب بدید !

به طور مثال : اگر شما به اتوبوسی که فلاشرش روشن است نزدیک شوید باید چه بکنید ؟!
      ما در برهوت ایران از ماشینی که فلاشرش رو روشن کرده و داره هشدار میده فاصله میگیریم.
      اگرم اتوبوس باشه که صبر میکنیم مسافراشو یا پیاده کنه یا سوار....

اینکه تهران تراکم جمعیتش با توجه به مساحت کمترش بیشتره خودش یکی از گند های جامعه ماست !
      و البته و در عین حال در همین تراکم زیاد چند% ماشین دارند ؟! در برلین تقریبن 100% جمعیت (بالای 18 سال) ماشین داره . در تهران چه ؟! اصلن چند % جامعه ایرانی توانایی خرید ماشین دارند ؟!
      در مرحله دوم شما فراموش میکنید که دارید در مورد آلمان صحبت میکنید ! بزرگترین تولید کننده خودروی جهان !!!! چند تا ماشین توی آلمان راه میره چند تا توی ایران !؟
      طبق آمار رسمی حدود 14 میلیون خودرو در کل ایران تردد میکنند (منبع) ، این شمار برای آلمان 51 میلیون خودرو هست (منبع) .
      یکی از گند های جامعه ی ماست؟:)))
      همین؟:))
      حتما تقصیر فرهنگ مردمه که شهر سازی تو ایران دست یک مشت آدم دزد و غیر متخصصه:)
      مثل اینکه بگیم چون پارکینگ ما تنها توش یه ماشین جا میشه همسایمون حق نداره ماشین بخره.
      خوب نسبت نا متقارن تراکم جمعیت با مساحت وتوان خرید نسبتا بالای خرید ماشین تو یارن باعث شده که تو ساعتای شلوغی ترافیک بالایی به وجود بیاد.
      این چه ربطی به فرهنگ مردم داره؟

در ضمن آمار مساحتتون در مورد برلین و تهران اشتباه بود که تصحیح میکنم :

برلین : 891.85 km2
      تهران : 730 km2
      حالا مثلا چه قدر فرق معامله شد؟
      مهم اینه که غیر استانداردی خیابونای تهران نسبت به برلین براتون محرز شد

حالا اینکه طرف میخواد بره سر کوچه سبزی بخره با ماشینش میره تقصیر دولت نیست ! فرهنگ در پیتی هستش .
      منم ترجیح میدم تو ماشین خودم آسوده بشینم تا اینکه تو مترو و اتوبوس هل بدم و سوار بشم و بوی بدن و دهن مردمو دوساعت تحمل کنم!

براتون پیشتر گفتم که خیابانهای آلمان به طور کلی از خیابانهای تهران تنگ تر هستند ! لطفن مطالب رو درست بخونید . دلیل این امر اصرار دولت آلمان بر حفظ بافت قدیمی و تاریخی شهرهاش هستش .
      منم گفتم بافت قدیمی خیابونای تهرون چیزی فراتر از تنگ و باریکه...

لیل بی سر و تهی قوانین درپیتی هستش که وضع شده که بالاتر هم در باره اش گفتم .
      برادر خیابونای بی سر و ته چه ربطی به قوانین دارن.
      مثلا خیابون عجیب و غریبی مثل هفت تیر که قدم به قدم پلیس راهنمایی رانندگی توش وجود داره چه ربطی به قوانین داره.ملت توش گیج میزنن میخوان از خیابون رد بشن.از بی فرهنگیشونه؟؟

استی اگر بخواهیم کویر های ایران را از مساحتش کم کنیم باز هم بزرگتر از آلمان است
      مگه من گفتم ایران کوچیکتره؟
      گفتم حجم ترافیک رو که نباید در یک کل سنجید .باید تو کلان شهرا بررسی کرد
      شراب اولی تر ...

6. یک کاربر برای این پست سودمند از iranbanoo گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (10-07-2013)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_bikhoda نمایش پست ها
      تقریبن همه اینا در کتاب جدید وجود داره. بعضی تابلوهایی که در کتاب جدید هست اصلن در جاده ها وجود ندارند. دستکم من که ندیدم.
      پس معنی اش میشود همان عدم آگاهی ایرانیان با این تابلوها و علایم .

خوبه دیدید که علائم مشترکن.
      اون علائم هم توی دفترچه راهنمای ایران هم وجود داره؟
      واقعا فکر میکنی نشانه ی میدون توی ایران خیلی غریب و نا آشناست؟:)))))
      و بعدتر معلوم شد که تمام آن علایم به تازگی و تنها در آئین نامه اضافه شده ! به عبارت ساده تر جوانهایی که به تازگی گواهینامه میگیرند با این علایم آشنایی دارند و نه بقیه که قبل تر گرفته اند . تازه همانهایش را هم که نشان دادیم به اشتباه معنی شده اند :)))

ما در برهوت ایران از ماشینی که فلاشرش رو روشن کرده و داره هشدار میده فاصله میگیریم.
      اگرم اتوبوس باشه که صبر میکنیم مسافراشو یا پیاده کنه یا سوار....
      در آبادانی آلمان اگر این کار را بکنید مسیر را بند میاورید و جریمه میشوید ! باید با حفظ دست کم یک و نیم متر فاصله و با سرعت قدم زدن از کنار آن رد شوید . (این تنها یک نمونه ی ساده بود)

یکی از گند های جامعه ی ماست؟:)))
      همین؟:))
      حتما تقصیر فرهنگ مردمه که شهر سازی تو ایران دست یک مشت آدم دزد و غیر متخصصه:)
      مثل اینکه بگیم چون پارکینگ ما تنها توش یه ماشین جا میشه همسایمون حق نداره ماشین بخره.
      خوب نسبت نا متقارن تراکم جمعیت با مساحت وتوان خرید نسبتا بالای خرید ماشین تو یارن باعث شده که تو ساعتای شلوغی ترافیک بالایی به وجود بیاد.
      این چه ربطی به فرهنگ مردم داره؟
      شهر سازی در ایران دست یک مشت آدم دزد و غیر متخصص نیست ! یا بهتره بگم به شکل انحصاری این طوری نیست . اگر شما میگید هست پس همه مردم ایران از دم دزد و غیر متخصص هستند !
      ربطش به فرهنگ هم اینه که کسی که میخواد سبزی بخره پا میشه با ماشینش میره ! یا برای سرگرمی با ماشین راه میوفتند در خیابان و به اصطلاح کُس چرخ میزنند . مقصر اینها فرهنگ درپیتیست .
      سوای اینها یک دفعه میبینی ایرانزمین میریزه کلن خیابون به فنا میره :))))

حالا مثلا چه قدر فرق معامله شد؟
      مهم اینه که غیر استانداردی خیابونای تهران نسبت به برلین براتون محرز شد
      شما از مساحت نتیجه گرفتید که خیابونها غیر استانداردن ؟ :))))
      یعنی برلینی که ساختار شهریش به خصوص مراکز شهر مال قبل اختراع اتوموبیل هست استاندارده ؟!

منم ترجیح میدم تو ماشین خودم آسوده بشینم تا اینکه تو مترو و اتوبوس هل بدم و سوار بشم و بوی بدن و دهن مردمو دوساعت تحمل کنم!
      این میشه همون فرهنگ درپیتی که درباره اش گفتم . چون یه آلمانی/اروپایی هرگز این طوری فکر نمیکنه .

منم گفتم بافت قدیمی خیابونای تهرون چیزی فراتر از تنگ و باریکه...
      80% و شاید هم بیشتر بافت تهران نوساز و جدید هستش ! به طور کلی تهران یک شهر نو محسوب میشه چون تمام ساخت و سازش حد اکثر برمیگرده به دوران رضاشاه که اون دوران جزو دوران مدرن محسوب میشه .
      بخشهای بسیار بزرگی از تهران مانند شهرک غرب ، دهکده المپیک ، شهران ، خیابان آزادی به بالا ، ونک ، تجریش و ... تا همین 30-40 سال پیش اصلن جزو شهر تهران نبودند . 40 سال پیش خیابان هاشمی بالاشهر تهران محسوب میشد . اگر قرار باشد بافت قدیمی تهران که تنگ و باریکه رو به حساب بیاریم برلین کلن قدیمی و تنگه :)) باید بکوبن از نو بسازند .

برادر خیابونای بی سر و ته چه ربطی به قوانین دارن.
      مثلا خیابون عجیب و غریبی مثل هفت تیر که قدم به قدم پلیس راهنمایی رانندگی توش وجود داره چه ربطی به قوانین داره.ملت توش گیج میزنن میخوان از خیابون رد بشن.از بی فرهنگیشونه؟؟
      چیزی به اسم خیابون بی سر و ته نداریم ! یک خیابون رو خط کشی و تابلو هستند که با سر و ته میکنند و خط کشی و تابلو ها هم جزو قوانین هستند . اتفاقن در هفت تیر هم خط کشی های درستی وجود داره و هم تا دلتون بخواد تابلو ! (محل کار من اونجا بود) و بیتوجهی همین مردم به علایم باعث شده که اونجا خر تو خر بشه .

مگه من گفتم ایران کوچیکتره؟
      گفتم حجم ترافیک رو که نباید در یک کل سنجید .باید تو کلان شهرا بررسی کرد
      و توی کلان شهر های اروپا هم خودروهای بیشتری تردد میکنه و هم سطح ترافیکی بالاتری داره ولی مشکل تهران رو ندارند . یعنی این داستان ربطی به حجم ترافیک نداره .

شما پیشتر گفته بودید که با چاله ها مشکل دارید ! همین خودش یکی از مشکلات قوانین و فرهنگی در ایرانه .
      در اروپا شما وقتی چاله وسط خیابون میبینید حق ندارید از روش ویراژ بدید و باید بندازید توش ! چون ویراژ دادن شما باعث به خطر افتادن بقیه میشه .
      در ایران نه تنها فرهنگه بلکه بایسته هم هست و اگر کسی این کار رو نکنه بهش میگن گاگول !!!! که تا اینجاش میشه مشکل فرهنگ و از اونجا به بعدش که بیمه و شهرداری قانونی برای این مساله ندارند میشه بی قانونی .
      چون در اروپا وقتی شما میندازید توی چاله در صورتی که به ماشینتون آسیب برسه شهرداری باید خسارت شما رو بده .
      دکتر ساسی

8. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

iranbanoo (10-07-2013)

سرنویسنده دوم
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      ضد و نقیض

سر به زیر

iranbanoo آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      25
      امتیازها
      45,990
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,572
      از ایشان 3,738 بار در 1,364 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      30 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      و بعدتر معلوم شد که تمام آن علایم به تازگی و تنها در آئین نامه اضافه شده ! به عبارت ساده تر جوانهایی که به تازگی گواهینامه میگیرند با این علایم آشنایی دارند و نه بقیه که قبل تر گرفته اند . تازه همانهایش را هم که نشان دادیم به اشتباه معنی شده اند :)))
      پس وجود دارن بالاخره دیگه؟
      قوانین مشترک....
      بعدم یکم آی کیو میخواد تا معنیش رو آدم متوجه بشه.ربطی نداره به تاریخ اخذ گواهینامه.
      اشتباه چی معنی شده وقتی قوانین بینشون توافقیه؟
      مثلا نشونه ی میدون رو آب حوض معنی کرده؟:)))

در آبادانی آلمان اگر این کار را بکنید مسیر را بند میاورید و جریمه میشوید ! باید با حفظ دست کم یک و نیم متر فاصله و با سرعت قدم زدن از کنار آن رد شوید . (این تنها یک نمونه ی ساده بود)
      والا ایرانیا هم راهشونو مثل آدم ادامه میدن.فقط با توجه به اینکه از اتوبوس بالاخره یه آدم میخواد بیاد بیرون دیگه.
      حالا اگه اینو قبل تر میگفتم باز میخواستی بگی از بی فرهنگیشونه!!

شهر سازی در ایران دست یک مشت آدم دزد و غیر متخصص نیست ! یا بهتره بگم به شکل انحصاری این طوری نیست . اگر شما میگید هست پس همه مردم ایران از دم دزد و غیر متخصص هستند !
      ربطش به فرهنگ هم اینه که کسی که میخواد سبزی بخره پا میشه با ماشینش میره ! یا برای سرگرمی با ماشین راه میوفتند در خیابان و به اصطلاح کُس چرخ میزنند . مقصر اینها فرهنگ درپیتیست .
      سوای اینها یک دفعه میبینی ایرانزمین میریزه کلن خیابون به فنا میره :))))
      نخیر.شهرداری شهر ساز یو جاده سازی رو دست هرکسی نمیده.
      اینا خودشون یه مافیان که آفتابه دزدم نیستن.
      بعدم اون کس چرخ نیستو دور دوره:)))
      از قضا یکی از تفریحای مفرح ایرانیاست.کجا برن خوب؟

شما از مساحت نتیجه گرفتید که خیابونها غیر استانداردن ؟ :))))
      یعنی برلینی که ساختار شهریش به خصوص مراکز شهر مال قبل اختراع اتوموبیل هست استاندارده ؟!
      من از نسبت تراکم به مساحت به غیر استانداردی شهر و خیابونا پی بردم شما از مساحت کل ایران زمین:))

ین میشه همون فرهنگ درپیتی که درباره اش گفتم . چون یه آلمانی/اروپایی هرگز این طوری فکر نمیکنه .
      به خاطر اینکه حمل و نقل عمومی تو المان/اروپا درست شکل گرفته.
      مثل اینجا نیست که نه زمان مشخصی داره -نه وسیله های درست درمونی-نه خطوط فراگیر و درستی.
      مترو ایرانو خنده بازار خوب به طنز کشیده.مردم رسما تو صورت همن.چون قطار ها محدوده و مهندسی درستم نشده.
      اونم نسبت به تراکم جمعیت تهران!!
      خوب خیلیا ترجیح میدن سختی ترافیک رو تحمل کنن ولی دچار این ازدحامو بینظمی ای که واقعا تقصیر سازمان حمل و نقل شهریه نشن...

% و شاید هم بیشتر بافت تهران نوساز و جدید هستش ! به طور کلی تهران یک شهر نو محسوب میشه چون تمام ساخت و سازش حد اکثر برمیگرده به دوران رضاشاه که اون دوران جزو دوران مدرن محسوب میشه .
      بخشهای بسیار بزرگی از تهران مانند شهرک غرب ، دهکده المپیک ، شهران ، خیابان آزادی به بالا ، ونک ، تجریش و ... تا همین 30-40 سال پیش اصلن جزو شهر تهران نبودند . 40 سال پیش خیابان هاشمی بالاشهر تهران محسوب میشد . اگر قرار باشد بافت قدیمی تهران که تنگ و باریکه رو به حساب بیاریم برلین کلن قدیمی و تنگه :)) باید بکوبن از نو بسازند .
      درسته.
      تهران داره چهره شو عوض میکنه ولی این نوسازی هنوز نتونسته خیلی از مشکلات رو عوض کنه.
      جایی مثل غرب تهران که به قول شما اصلا جزو تهران نبود در نظر نمی گیرید که این جمعیتن از کجا اومده و اونجا ساکن شده؟
      این نادیده گرفتن مهاجرت به شهرایی مثل تهران که خوب امکانات بیشتر ی برای افراد فراهمه تقصیر اون مهاجر نیست.
      تقصیر سیاستهای دولت و حکومته که نتونسته همگن سازی کنه.
      بعدم خیابونای اصلی مرکز شهر گرچه داره ترمیم و باز سازی میشه ولی فرعیا همچنان دارای مشکل هستند.خوب مسلمه که همه از خیابونای اصلی استفاده میکنن و این باعث ترافیک میشه

چیزی به اسم خیابون بی سر و ته نداریم ! یک خیابون رو خط کشی و تابلو هستند که با سر و ته میکنند و خط کشی و تابلو ها هم جزو قوانین هستند . اتفاقن در هفت تیر هم خط کشی های درستی وجود داره و هم تا دلتون بخواد تابلو ! (محل کار من اونجا بود) و بیتوجهی همین مردم به علایم باعث شده که اونجا خر تو خر بشه .
      اتفاقا ایران موزه ی خیابونای بی سروتهه.
      هفت تیر که من واقعا نمیدونم خیابونه؟میدونه؟بلواره؟شهر که؟چیه به هیچ وجه ساختار درستی نداره.با وجودی که یه خیابون اصلی و مهم به حساب میاد.
      چندین بزرگراه بهش ختم میشن ولی باز هم نتونسته یه شکل امن و درست براش درست کنن که ماشینایی که از اون بالا سر میخورن میان تو هفت تیر جای درستی قرار بگیرن...

و توی کلان شهر های اروپا هم خودروهای بیشتری تردد میکنه و هم سطح ترافیکی بالاتری داره ولی مشکل تهران رو ندارند . یعنی این داستان ربطی به حجم ترافیک نداره .
      اصلا مسئله تعداد خودرو ها نیست.مسئله خیابونایی هست که پذیرای این تعداد خودرو باشه.
      وگرنه سایپا مثل پشگل داره پراید میده بیرون

شما پیشتر گفته بودید که با چاله ها مشکل دارید ! همین خودش یکی از مشکلات قوانین و فرهنگی در ایرانه .
      در اروپا شما وقتی چاله وسط خیابون میبینید حق ندارید از روش ویراژ بدید و باید بندازید توش ! چون ویراژ دادن شما باعث به خطر افتادن بقیه میشه .
      در ایران نه تنها فرهنگه بلکه بایسته هم هست و اگر کسی این کار رو نکنه بهش میگن گاگول !!!! که تا اینجاش میشه مشکل فرهنگ و از اونجا به بعدش که بیمه و شهرداری قانونی برای این مساله ندارند میشه بی قانونی .
      چون در اروپا وقتی شما میندازید توی چاله در صورتی که به ماشینتون آسیب برسه شهرداری باید خسارت شما رو بده .
      نفستون از جای گرم بلند میشه ها!
      بله اونی که با رونیز از روی چاله وچوله میپره هم کلی با فرهنگه هم کلی کیف میکنه.
      ولی اون پراید بدبخت اگه ویراژنده با دوتا چاله چوله کل ماشینش پهن خیابون میشه....
      شراب اولی تر ...

10. یک کاربر برای این پست سودمند از iranbanoo گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (10-07-2013)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      پس وجود دارن بالاخره دیگه؟
      قوانین مشترک....
      بعدم یکم آی کیو میخواد تا معنیش رو آدم متوجه بشه.ربطی نداره به تاریخ اخذ گواهینامه.
      اشتباه چی معنی شده وقتی قوانین بینشون توافقیه؟
      مثلا نشونه ی میدون رو آب حوض معنی کرده؟:)))
      اینها به تازگی اضافه شده اند و فعلن بنی بشری ازش خبر نداره و خودتون هم این رو میدونید ! مغلطه هم حدی دارد !
      تازه به شما نشان دادیم که خیلی هایش اصلن اشتباهی و عوضی هستند و معنیش در جای دیگر اینی که در ایران آورده شده نیست . با این همه هنوز خیلی هایش وجود ندارد .

والا ایرانیا هم راهشونو مثل آدم ادامه میدن.فقط با توجه به اینکه از اتوبوس بالاخره یه آدم میخواد بیاد بیرون دیگه.
      حالا اگه اینو قبل تر میگفتم باز میخواستی بگی از بی فرهنگیشونه!!
      نه خیر ، فقط به شما نشان دادم شما که مدعی بین المللی بودن قوانین هستید یک قانون ساده مثل این را نمیدانستید !!!!

نخیر.شهرداری شهر ساز یو جاده سازی رو دست هرکسی نمیده.
      اینا خودشون یه مافیان که آفتابه دزدم نیستن.
      بعدم اون کس چرخ نیستو دور دوره:)))
      از قضا یکی از تفریحای مفرح ایرانیاست.کجا برن خوب؟
      اسمش کُس چرخه ! شما پاستوریزه هستی یک بحث دیگست :دی
      شهرداری جاده سازی رو دست هر کسی نمیده ! اون هم مافیایی نیست . مزایده میذارند هر کسی با هزینه کمتری کار رو انجام بده به اون میدند .
      و همین که کُس چرخ زدن یکی از تفریحات مفرح ایرانیان است خبر از فرهنگ در پیتی میدهد که هم محیط زیست را آلوده میکنند و هم ترافیک ایجاد میکنند .
      تازه من خیلی از مشکلات را اصلن نگفتم ! مسدود کردن راه آمبولانسها که اصلن براش تبلیغ درست کرده اند که جان مادرتان راهشان را باز کنید :))) ، بوق پشت بوق ! (در اینجا شما به زور صدای بوق میشنوید) ، حق به جانب بودن در همه شرایط ! ، رد کردن چراغ قرمز ، عبور از خط عابر در شرایطی که عابر داره از روش رد میشه و کلی بی فرهنگی دیگه .

من از نسبت تراکم به مساحت به غیر استانداردی شهر و خیابونا پی بردم شما از مساحت کل ایران زمین:))
      پس بروید یک نوبلی چیزی بگیرید :))))) تمام فضاهای کویری و دریایی رو از ایران حذف کنیم باز هم ایران بزرگتر از آلمان است !!!! تراکم زیاد در شهری مثل تهران هم باز مشکل فرهنگیه که همه فکر میکنند تهران چه پُخی هست ! و گاو و گوسفندان مبارک را فروخته به تهران نقل مکان میکنند :)))) سوای اون به شما نشان دادیم که تراکم ترافیکی برلین از تهران بیشتره ! ولی ترافیک نداره ، پوست موز توی خیابان انداختن نداره (از پنجره ماشین) ! ، گاز و گوز دادن و کورس گذاشتن نداره ، خیابان ایران زمین نداره :)))))

به خاطر اینکه حمل و نقل عمومی تو المان/اروپا درست شکل گرفته.
      مثل اینجا نیست که نه زمان مشخصی داره -نه وسیله های درست درمونی-نه خطوط فراگیر و درستی.
      مترو ایرانو خنده بازار خوب به طنز کشیده.مردم رسما تو صورت همن.چون قطار ها محدوده و مهندسی درستم نشده.
      اونم نسبت به تراکم جمعیت تهران!!
      خوب خیلیا ترجیح میدن سختی ترافیک رو تحمل کنن ولی دچار این ازدحامو بینظمی ای که واقعا تقصیر سازمان حمل و نقل شهریه نشن...
      تاکسی دربستی شما ، از اتوبوس اینجا ارزان تر است جانم ! تمام این دفاعیه های بی سر و ته شما به خاطر عدم آگاهیتون از ساختار اینجاست .
      بعد شما میخوای بری سر کوچه سبزی بخری با اتوبوس و مترو میری ؟ :))))) عجب کوچه درازی دارید شما :))))

درسته.
      تهران داره چهره شو عوض میکنه ولی این نوسازی هنوز نتونسته خیلی از مشکلات رو عوض کنه.
      جایی مثل غرب تهران که به قول شما اصلا جزو تهران نبود در نظر نمی گیرید که این جمعیتن از کجا اومده و اونجا ساکن شده؟
      این نادیده گرفتن مهاجرت به شهرایی مثل تهران که خوب امکانات بیشتر ی برای افراد فراهمه تقصیر اون مهاجر نیست.
      تقصیر سیاستهای دولت و حکومته که نتونسته همگن سازی کنه.
      بعدم خیابونای اصلی مرکز شهر گرچه داره ترمیم و باز سازی میشه ولی فرعیا همچنان دارای مشکل هستند.خوب مسلمه که همه از خیابونای اصلی استفاده میکنن و این باعث ترافیک میشه
      بیشتر بودن امکانات در تهران بر میگرده به همون بی قانونی که پیشتر گفتم ! و شما هم منکرش هستید . چون اگر یک قانون درست و حسابی وجود داشته باشد تمام بودجه مملکت خرج ساخت و ساز در کلان شهرهای ایران نمیشود .

اتفاقا ایران موزه ی خیابونای بی سروتهه.
      هفت تیر که من واقعا نمیدونم خیابونه؟میدونه؟بلواره؟شهر که؟چیه به هیچ وجه ساختار درستی نداره.با وجودی که یه خیابون اصلی و مهم به حساب میاد.
      چندین بزرگراه بهش ختم میشن ولی باز هم نتونسته یه شکل امن و درست براش درست کنن که ماشینایی که از اون بالا سر میخورن میان تو هفت تیر جای درستی قرار بگیرن...
      ببینید شما دارید با کسی صحبت میکنید که بیشتر عمرش رو در تهران زندگی کرده به خصوص هفت تیر !!!!! این رو یادتون نره ! شاید دوستان شیرازی یا اصفهانی یا تبریزی یا ... نفهمند چی دارید میگید و هر چیزی رو بتونید به خوردشون بدید ! ولی در مورد من یکی جواب نمیده گرامی .
      من از تهران آمده ام اینجا ، مقایسه ای که میکنم سیستم شهری تهران بسیار مدرن و تر و درست و حسابی تر از اینجاست (برلین ، فرانکفورت ، کولن ، دوسلدورف و ...) تنها یک فرق اساسی و مهم هست . اینجا قانون داره اونجا نداره . اینجا هنوز 30 تا 40% خیابانهاش اصلن آسفالت نیست و سنگ هستش (مثل این عکس) . در برلین ساختمانهایی که هستش اگر نو و تازه باشند مال بعد جنگ جهانی دوم هستش . تمام خیابانهایی که امروزه استفاده میشوند همانهایی هستند 500 سال پیش جاده خاکی ای بوده که دو دهکده را به هم وصل میکرده و امروز همان جاده خاکی آسفالت شده و دو منطقه شهری که نامشان را از همان دهکده ها گرفته اند به هم وصل میکند .
      بزرگترین فرق ایران با اینجا بی قانونی و بی فرهنگی هست وگرنه از نظر مدرنیسم نگران نباشید فرقی نداره و چه بسا که دست کم تهران بهتر و اصولی تر و مدرن تر هم هست .

اصلا مسئله تعداد خودرو ها نیست.مسئله خیابونایی هست که پذیرای این تعداد خودرو باشه.
      وگرنه سایپا مثل پشگل داره پراید میده بیرون
      دقیقن مساله تعداد خودروهاست که باز همین تعداد زیاد بر میگرده به بی قانونی ! پیکانِ هزار سال پیش که همه جاش هم پوسیده هنوز داره در تهران تردد میکنه ! این یعنی بی قانونی و در کنارش بی فرهنگی . چون اگر راننده اون ماشین شعور داشته باشه به خاطر منافع شخصی گند نمیزنه به منافع جمعی و اگر مامور معاینه فنی رشوه بگیر نباشه هزار سال برای اون ماشین گواهی معاینه فنی صادر نمیکنه .
      بی قانونیه چونکه باید برای شرکتهای تولید کننده خودرو و میزان وارداتشون به شهرها و کشور سقف تولید وجود داشته باشه که نداره .

نفستون از جای گرم بلند میشه ها!
      بله اونی که با رونیز از روی چاله وچوله میپره هم کلی با فرهنگه هم کلی کیف میکنه.
      ولی اون پراید بدبخت اگه ویراژنده با دوتا چاله چوله کل ماشینش پهن خیابون میشه....
      میشه که بشه ! چون ماشینش پهن خیابون میشه این مجوز رو داره که جون بقیه رو به خطر بندازه ؟! کافیه اینجا این کار رو بکنید تا خشتک مبارک بر سرتان بکشند و گواهینامه تون رو هم ازتون بگیرند .
      هر چه قدر هم که اون چاله به ماشین شما آسیب بزنه حق ندارید از روش ویراژ بدید . اینکه بیمه مسئولیت قبول نمیکنه میشه بی قانونی ، اینکه اون شهروند بقیه به تخمش هم نیست و کار خودش رو میکنه میگه مالمه خراب میشه میشه بی فرهنگی .

میدونم درک اینها برای شما ثقیله چون در یک محیط بسته زندگی میکنید و هر طور هم که شده میخواید از گندی که در اون محیط بسته هست دفاع کنید ولو با هذیان گویی هایی مانند همان داستان علایم راهنمایی و رانندگی که 99% راننده های ایرانی ازش بیخبرند :)))) و تازه همان تازه گواهینامه گرفته هایشان هم اصلن اون علایم رو در خیابان نمیبینند که بخواد یادشون بمونه معنیش چی بود :)))))
      دکتر ساسی

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اگر در تهران رانندگی میکنید ممکنه پیش اومده باشه براتون که موقع رانندگی در اتوبان به ناگهان پاتون رو روی پدال ترمز فشار میدید و بعد با نگرانی به آینه ی عقب نگاه میکنید که اتومبیلی از عقب با سرعت به شما برخورد نکنه!

چیزی که شما رو شوکه کرده دیدن یک ماشین عروسه و تعداد زیادی اتومبیل مهمان که ماشین عروس رو اسکورت میکنن -انگار که اگر مهمان ها ,این ها رو تا دم در حجله نرسونن یک موقع دزدها عروس رو میدزدن و میبرن ترتیبش رو میدن-

این تعداد زیاد اتومبیل در یک اتوبان که باید هر وسیله ی نقلیه سرعتی استاندارد داشته باشه, لاین های اتوبان رو اشغال میکنند و در اتوبان با سرعت کم حرکت میکنند یا به کل ترمز میکنند و اتوبان رو قفل میکنند و اتوبان رو میبندند!! مثل یک گله گوسفند که با خیال راحت اومدن دشت جهت چِرا!
      من چند بار موقع رانندگی در اتوبان با این احشام برخورد کردم.

جالبه که فلاشرشون رو هم روشن میکنن. شاید برای احترام گذاشتن به قوانین راهنمایی و رانندگی این کار رو انجام میدن.
      ویرایش از سوی Reactor : 10-08-2013 در ساعت 12:58 AM
      sonixax and Russell like this.
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

13. 2 کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Soheil (10-08-2013),sonixax (10-08-2013)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Reactor نمایش پست ها
      اگر در تهران رانندگی میکنید ممکنه پیش اومده باشه براتون که موقع رانندگی در اتوبان به ناگهان پاتون رو روی پدال ترمز فشار میدید و بعد با نگرانی به آینه ی عقب نگاه میکنید که اتومبیلی از عقب با سرعت به شما برخورد نکنه!
      این به خاطر اینه که شهر سازیمون خرابه ! وگرنه شهرداری میبایستی یک لاین مخصوص برای عروس و دامادها بگذارد که این طوری نشود :)))

به جان شما و خودم و بقیه مشکل فرهنگی نیست !!!
      دکتر ساسی

15. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Reactor (10-08-2013)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      حالا چرا یا فرهنگ خرابه یا راه‌ها؟ یعنی نمیشود هر دو خراب باشند!؟

به نگر من ٧٠% راه‌ها و زیرساختارها بی برنامه هستند, ٣٠% هم فرهنگ.

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

17. 2 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Soheil (10-08-2013),sonixax (10-08-2013)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      حالا چرا یا فرهنگ خرابه یا راه‌ها؟ یعنی نمیشود هر دو خراب باشند!؟

به نگر من ٧٠% راه‌ها و زیرساختارها بی برنامه هستند, ٣٠% هم فرهنگ.
      بی برنامگی راه ها = بی قانونی که پیشتر هم گفته ام
      فرهنگ خراب هم ، خوب خرابه دیگه .

ولی زیرساخت خراب دست کم در تهران نداریم . به خصوص که این قالی باف برای این که هر طور شده پایش به پاستور باز شود خوب مایه میذاره :)))
      دکتر ساسی

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلیدواژگان این جُستار

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •