• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 7 از 18 نخستیننخستین 123456789101112131415161718 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 61 به 70 از 176

جُستار: نوشیدنی های الکلی

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Havadar_e_Democracy نمایش پست ها
      به شوخی گفتی یا جدی؟! آخه این رنگ شیری کجا و از شیر به عمل اومدن کجا...من اینجا نوشتم که ظاهرا از شیر هم میشه نوشیدنی الکی درست کرد.
      اتفاقا گفتی راکی من یه بار اومدم امتحانش کنم البته ایران نبودم , یه ذره خوردم داشتم بالا میاوردم...یعنی فکر کنم زهر مار مزش بهتر از راکی باشه!!! ولی جالبه طرف توش آب نریخت اصلا و همین جوری دادش به ما...
      جدی گفتم. خودم بارها دیدم. آب مزه اش رو گس میکنه.
      در مورد نوشیدنی الکلی شما از هر مایعی که بشه ازش الکل گرفت میتونید مشروب بگیرید. از آب هم میتونید الکل بگیرید. از تموم میوه ها هم میشه مشروب گرفت.
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-20-2012),Russell (06-20-2012),sonixax (06-20-2012)

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خیام گرامی شما روند تاپیک رو از ابتدا دنبال کنید به جواب همین سوالاتتون میرسین..به هر حال سعی میکنم باز توضیح بدم در این مورد...

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی khayyam نمایش پست ها
      این مقاله ای که شما نقل کردید بیشتر شبیه مقالات شبه علمی است تا یک مقاله ی معتبر علمی !
      نمیگم این مقاله خیلی علمی بود اما شبه علمی هم نیست..اگه موردی مثال بزنی بهتر میتونم توضیح بدم!! بیشتر یه مقاله در سطح فهم عامه بود...از سایت pezeshk.us هم بود!!

هیچ مدرکی برای ادعا های مطرح شده ارائه نشده ! خیلی از این ادعا می تواند کاذب باشد ! هر کدام از این ادعا ها نیاز به بررسی و تحقیق زیادی دارد تا یک نتیجه ی نسبتا قطعی حاصل شود !
      گفتم که مقاله 100% علمی نبود و برای همین هم دلیل نیاورده اما اکثر مطالبش کم و بیش درست هست.در مورد خیلی از اون موارد هم تحقیق شده و رابطه الکل باهاشون مشخص شده هست...باز اگه موردی بگی بهتره!!

درباره ی الکل نمی تواند به طور کلی نتیجه گیری کرد که مثلا مصرف الکی باعث فلان مشکل می شود ! مقدار و نوع مصرف بسیار مهم است و مصرف الکل با توجه به فاکتور های این چنینی اثر های متفاوتی دارد !
      این مقاله فقط حالت یادآوری داشت.من در چندین پست این تاپیک در مورد رابطه مقدار مصرف با مشکلاتی که به وجود میاد نوشتم:

خودمم یه مطلب اضافه کنم:
      آستانه ایجاد سیروز کبدی مصرف روازنه40-20 گرم اتانول در خانم ها و 80-60 گرم در آقایون به مدت 20-10 سال هست و تقریبا در بیش 15% افرادی که به طور مستمر روزانه استفاده کردن اتفاق میوفته.یه آبجو 13 گرم اتانول داره که معادل 4 اونس شراب یا 1.5 اونس liquor هست.
      یا در این پست در جواب به مهربد گرامی این مطالب رو از لینک هایی که داده بودن آوردم:
      Dr Hendriks' team suggests that beer may contain other ingredients that help protect against heart disease.
      Dr Hendriks told BBC News Online: "Moderate alcohol consumption affects many processes in the body, one of which is the significant increase in HDL cholesterol - the good cholesterol."However, one should not drink alcohol to become healthy."Andrew Varley, of the Institute of Alcohol Studies, warned against people using the research as an excuse to drink more beer.He said: "Any research about the various health-giving properties of different types of alcohol is a bit of a red herring as the effect is usually marginal and restricted to a very small group of people under certain circumstances."There are damn sight better ways to protect against heart disease than by drinking beer, but people love this sort of thing because it gives them an excuse."Mr Varley said that drinking large quantities of beer would create far more health problems than it would solve.A spokesman for the British Heart Foundation said: "At the moment we should all stick to the known facts: one or two units of alcohol a day may have a protective affect on the heart but more than this could do more harm than good."Using this study as an excuse to go on a beer binge over the Bank Holiday weekend is not the answer
      Agreeably, the alcohol content of the beer is irrelevant, although lead boffin Professor Dietmar Fuchs inevitably cautioned that the potentially beneficial effects discovered "must of course be weighed against the negative effects and dangers of drinking alcohol".
      Fuchs added: "The effects could indeed be observed on extracts of alcohol-free beers. Our findings must, therefore, not be understood as an encouragement to drink alcohol."
      However, studies of the association between red wine consumption and cancer in humans are in their initial stages. Although consumption of large amounts of alcoholic beverages may increase the risk of some cancers, there is growing evidence that the health benefits of red wine are related to its nonalcoholic components.
      Beverage type may also play a role in heart disease risk. In recent publications by Gorinstein and others, it was shown that red wine might offer more heart-protective effects than white wine and beer. This has been attributed to the red wine's high content of polyphenols compared with lower amounts in the other beverages, the researcher says.
      An association between moderate drinking and lowered heart disease risk does not necessarily mean that alcoholic beverages are the only cause, however. Some studies suggest that lifestyle factors, such as diet and exercise, may help account for some of the association between lower heart disease risk and drinking.

در رابطه با مصرف الکل موضع های متفاوتی وجود دارد که بعضی ها افراطی است مثل همین مقاله ای که نقل کردید, برای نتیجه گیری بهتر باید سخنان دو طرف را گوش کرد !
      خیام گرامی در این بحث دو طرفی وجود نداره از دیدگاه علمی!!! اگه طرف دومی بخواد باشه علاقه مندان به الکل هست که به دلیل علاقه اونها به کیفور شدن ناشی از مصرف الکل در طرف مقابل هستن نه سود احتمالی اون برای بدن...همه اگه رو راست باشیم دلیلمون برای مصرف الکل رو میدونیم چیه!!!
      هیچ محقق و دانشمندی رو پیدا نمیکنید که توصیه به خوردن نوشیدنی الکلی بکنه...بحثی که دوستان شاید بد متوجه شدن اینه که تحقیقاتی انجام شده روی افرادی که الکل مصرف کردن و بیماری خاصی رو داشتن و بعد نتیجه گیری کردن که الکل میتونه و ممکنه اثر مفید هم داشته باشه ولی باز آنچنان جانب احتیاط رو گرفتن که حتی مدام میگن این نتیجه تحقیق ما به معنی توضیه به خوردن الکل نیست...یعنی به هیچ فرد غیر الکلی به این دلیل که ممکنه اثر محافظتی روی یه بیماری خاص داشته باشه توصیه به خوردن الکل رو نمیکنن ....دو نکته هم هست یکی کیفیت این تحقیقات و درستیشون (که چون خودم در زمینه تحقیقات پزشکی کار کردم ازش اطلاع دارم) و دیگه تعداد بیماری هایی که گفته میشه احتمال داره الکل روی اونها اثر مفید داشته باشه از تعداد انگشتان یک دست هم بیشتر نیست...

برای مثال فقط با جست و جو در سایت بی بی سی می توانید ببینید که دیدگاه ها چقدر متفاوت است
      حقیقتش اینه که به نظر من هیچ دیدگاه متفاوتی در این لینک ها وجود نداره.دونه دونه بررسی میکنم:

کالج سلطنتی جراحان بریتانیا توصیه کرده که بعد از زیاده نوشی شبانه الکل، باید دو تا سه روز از خوردن مشروبات الکلی پرهیز کرد.
      ایان گیلمور، رئیس سابق این کالج می‌گوید مصرف روزانه اندکی الکل احتمالا بی‌ضرر است، اما بعد از مصرف زیاد مشروبات الکلی، کبد برای بازگشت به عملکرد عادی خود نیاز به زمان دارد.

او گفت کسانی که هر بار مقدار زیادی الکل می نوشند، باید دست کم ۴۸ ساعت به بدن خود استراحت بدهند.

این خبر بی سر و ته بی بی سی که معلوم نیست این رئیس سابق کالج سلطنتی بریتانیا که اصلا رشته اش مرتبط با زیان های الکل نیست این حرف رو کی و کجا زده!!! نه تحقیقی نه بحث علمی نه استدلالی و نه گفتن اینکه این اندکی یعنی دقیقا چقدر...یاد حرف های آقا در نماز جمعه افتادم.ولی با همه اینها بازم جانب احتیاط رو رعایت کرده و گفته احتمالا...
      من در این پست به نقل سایت مایوکلینیک نوشتم:
      Guidelines for moderate alcohol use

The 2010 Dietary Guidelines for Americans recommend that if you choose to drink alcohol you do so only in moderation — up to one drink a day for women or two drinks a day for men.Examples of one drink include:

• Beer: 12 fluid ounces (355 milliliters)
      • Wine: 5 fluid ounces (148 milliliters)
      • Distilled spirits (80 proof): 1.5 fluid ounces (44 milliliters
      When to avoid alcohol use

Keep in mind that moderate use of alcohol doesn't mean that using alcohol is risk-free. For example, if you binge drink — such as having four or five drinks in the space of a few hours — you face serious health problems. Likewise if you drink and drive
      Drink alcohol only in moderation — or not at all

The latest dietary guidelines make it clear that no one should begin drinking or drink more frequently on the basis of potential health benefits. So don't feel pressured to drink alcohol. But if you do drink alcohol and you're healthy, there's probably no need to stop as long as you drink responsibly and in moderation

لینک دوم شما هم که ضررهای اجتماعی و فردی الکل رو مقایسه کرده...به نظر من مطلب قابل بحثی نداره!!!

دانشمندان در دانشگاه شفیلد از دو گروه از بیماران مبتلا و غیرمبتلا به آرتروز خواستند که اطلاعاتی درباره عادات خود در زمینه نوشیدن الکل ارائه کنند.
      آنها دریافتند که بیمارانی که بیشتر الکل می نوشیدند از درد و تورم مفصلی کمتری رنج می بردند.
      متخصصان می گویند که بیماران نباید این یافته را چراغ سبزی برای نوشیدن بیشتر الکل تعبیر کنند. بیماران این مطالعه بیش از میزان توصیه شده توسط دولت بریتانیا یعنی حداکثر 10 بار در هفته الکل نمی نوشیدند.
      در مورد لینک سوم,تایید حرف من در بالا هست...این مسائل فقط در سطح تحقیقاتیه.

در این مطالعه 873 بیمار مبتلا به آرتروز روماتیسمی با 1004 نفر که به آن مبتلا نبودند مقایسه شدند.
      از هر دو گروه خواسته شد بگویند که در یک ماه منتهی به زمان شروع مطالعه چقدر الکل نوشیده اند.
      بیماران یک پرسشنامه را پر کردند، مورد عکسبرداری رادیوگرافی و آزمایش خون قرار گرفتند و پرستار مفاصل آنها را معاینه کرد.
      چون خودم کار تحقیقاتی انجام دادم گفتم در مورد خود این تحقیق هم نظرم رو بگم..البته مقاله کامل رو باید ببینم اما چند تا مساله وجود داره...یکی نوع تحقیق هست که به نظر میرسه صرفا یه جور اپیدمیولوژی هست.یعنی کار آماری انجام شده که خوب هست اما در این حد که یه ایده رو بده و به خودی خود چیزی رو نشون نمیده...ضمنا توضیحی در مورد انتخاب جمعیت نمونه و مسائلی از قبیل سابقه بیماری های قبلی,سابقه خانوادگی و ... داده نشده..
      در ادامه خودشون هم به این نکته اذعان داشتن:
      آنها می گویند که هنوز نمی دانند چرا نوشیدن الکل از شدت آرتروز روماتیسمی و آسیب پذیری مردم در ابتلا به آن می کاهد.

دکتر ماکسول گفت شواهدی هست که نشان می دهد الکل فعالیت سیستم مصونیت بدن را کاهش می دهد و این ممکن است مسیرهای گسترش آرتروز را مختل کند.
      نویسندگان مقاله می گویند که برای تایید این نتایج به تحقیقات بیشتری نیاز است. به علاوه آنها بر لزوم تحقیقاتی برای کشف علت تاثیر الکل بر این بیماری تاکید کردند.
      و باز هم همون توصیه همیشگی :
      اما یک سخنگوی تحقیقات آرتروز بریتانیا، موسسه ای که از تامین کنندگان مالی مطالعه بود، گفت: "ما نمی خواهیم که مبتلایان به آرتروز روماتیسمی این را از مطالعه برداشت کنند که باید بروند و شروع به نوشیدن مکرر الکل آن هم به مقدار زیاد کنند زیرا می تواند برای سلامتشان خطرناک باشد."

او گفت بعضی از معالجات برای این بیماری مانند داروی متوترکسات که سیستم دفاعی را سرکوب می کند می تواند در صورت مصرف بالای الکل به کبد آسیب برساند.
      به طور کلی اعتبار مقالات رو میشه از روی ژورنالی که اون رو چاپ کرده تشخیص داد...همین ایران خودمون سال 2011 فکر کنم تو دنیا از نظر تعداد اول بود اما کیفیت چی؟! مثلا وقتی یه مقاله رو مجله nature چاپ میکنه خیلی فرق داره با یه ژورنال درجه 2 یا 3 !!!!

در مورد لینک چهارم,باز مثل قبلی هست و بررسی آماری و توام با شک و تردید و توصیه های بهداشتی در انتهای اون
      با این حال وی افزود: "به علاوه، مهم است بدانیم که مصرف معتدل الکل زیانبار نیست و در برخی شرایط ممکن است در زمینه خطر شروع آرتروز رماتیسمی در آینده مفید باشد".
      از قبل معلوم بوده است که ارتباطی میان مصرف معتدل الکل و کاهش خطر فرآیندهای تورمی (inflammatory) مانند بیماری های قلب و عروق وجود دارد. با این حال علت این ارتباط معلوم نیست.
      پروفسور رابرت موتس از "کمپین تحقیقات آرتروز" گفت امکان دارد که نوشیدن الکل تاثیر محافظتی برابر آرتروز رماتیسمی داشته باشد.
      اما وی افزود: "شکی نیست که نوشیدن الکل زیاد از بسیاری جهات برای سلامت خیلی بد است و این خطرات شدیدا بر هرگونه فایده بالقوه در زمینه کاهش خطر آرتروز رماتیسمی که این مطالعه به آن اشاره می کند و قطعی هم نیست، می چربد."
      "به علاوه باید به یاد داشته باشیم که نوشیدن الکل زیاد می تواند به خصوص برای بیمارانی که برخی داروهای ضدرماتیسمی - که می تواند به کبد صدمه بزند - مصرف می کنند خطرناک باشد."
      در مورد لینک آخر هم:
      براساس مطالعه ای که نتايج آن در "سالنامه طب داخلی" چاپ شده است مصرف يک يا دو نوشيدنی الکلی در روز، خطر حمله قلبی را در مردان مبتلا به فشار خون کاهش داد.
      اما محققان اخطار دادند که مصرف زياد الکل می تواند باعث افزايش فشار خون شود و اين يافته ها نبايد مجوزی به برای نوشيدن الکل به دست کسی دهد.
      نويسندگان اين مقاله تاکيد کردند که مصرف روزانه بيش از سه نوشيدنی الکلی فشار را بالا می برد و خطر ابتلا به بيماری فشار خون را افزايش می دهد و افزودند: "به همين دليل يافته های ما نبايد مجوزی برای مردان مبتلا به فشار خون باشد تا در مصرف الکل زياده روی کنند."
      خانم جودی اوسوليوان از بنياد قلب بريتانيا گفت: "در مورد مصرف الکل، مرز حساسی ميان فوايد و خطرات آن وجود دارد."

وی گفت: "اين مطالعه نتيجه گيری کرد که نوشيدن الکل در حد متعادل برای مردان مبتلا به فشار خون بی خطر است. با اين حال، الکل را نبايد به عنوان دارو استفاده کرد و کسانی که الکل نمی خورند لازم نيست شروع به نوشيدن الکل کنند به اين اميد که از فوايد بهداشتی آن بهره ببرند."
      او افزود: "اگر می خواهيد به سلامت قلبی خود کمک کنيد، توصيه ما اين است که از سيگار پرهيز کنيد، يک رژيم غذايی متوازن با نمک و چربی های اشباع شده کم داشته باشيد و به طور مرتب ورزش کنيد."
      همین طور که میبینید حتی در همین لینک های به ظاهر اثبات کننده اثرات مفید الکل همگی با احتیاط به مساله اشاره کردن و حتی گفتن نباید به دید دارو به الکل نگاه کنیم...این دید اشتباه تعداد بسیار زیادی از افراد هست متاسفانه!!! بیشتر نوعی خود توجیهی هست برای کیفور شدن از مصرف الکل....

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

khayyam (06-20-2012),Mehrbod (06-20-2012),sonixax (06-20-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      البته مصرف زیاد الکل میتونه به کبد آسیبهای جدی برسونه - این یکی رو مطمئن هستم .
      بله این رو که 100% مطمئن باش میلاد جان...متابولیسم الکل در کبد هست...مرحله اول fatty liver هست بعدش alcoholic hepatitis و در نهایت liver cirrhosis!!!!

بله این یک چیز طبیعی است شما از هر چیزی بیش از حد تحملش کار بکشی خراب میشه ! همان طور بلند کردن اجسام سنگین باعث صدمه به ستون فقرات میشه!
      کبد وظیفه ی تجزیه ی الکل ( به وسیله ی آنزیم adh ) رو به عهده داره و مصرف زیاد الکی باعث آسیب جدی به کبد میشه !
      درسته اما مساله ای که هست اینه که مقدار کم الکل هم میتونه حداقل fatty liver رو به وجود بیاره که خود این مساله میتونه در دراز مدت به سمت مشکلات شدید تر پیش بره....

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Reactor نمایش پست ها
      ما آدم سیگاری که هفته ای یک نخ بکشه نداریم. ممکنه یک مدت هوس ترک سیگار به سرش بزنه و بخواد با این شکل کم کردن سیگار سیگارش رو ترک کنه ولی نمیتونه. یک مدت بعد دوباره برمیگرده به حالت قبلی. خاصیت سیگار همینه.
      سیگار خیلی زود تبدیل به عادت میشه. من خودم سیگاری ترک کرده هستم که همه ی این راه ها رو رفتم. در مورد سیگار ما دو حالت بیشتر نداریم. شما یا سیگار میکشی یا نمیکشی. کسی هم که سیگار رو بفرسته یک هفته مرخصی دوباره خیلی زود برمیگرده سر جای قبلی و سیگار رو پاکتی میکشه.
      در مورد مشروب واقعیت عکس ادعای شماست. غیر از خودم خیلی های دیگر رو میشناسم که هر وقت جشنی باشه یا به مناسبت های مختلف بطلبه مشروب میخورن.
      باور کن آدم سیگاری هفته ای یک نخ هم داریم...حالا میتونه گاهی دچار نوسان مصرف هم بشه اما به طور کلی میزان مصرف پایینی داشته باشه!!! در مورد اینکه میگی واقعیت عکس ادعای من هست ظاهرا بد برداشت کردین.ادعای من این بود که اعتیاد به مشروب بدتر از سیگار هست چون درمان قطعی نداره!!!! البته این ادعای من نیست و موضوع علمی ای هست...در مورد اینکه میگید طرف زود به سیگار عادت میکنه اما مشروب رو مهمونی به مهمونی مصرف میکنه یکی از دلیل هاش اینه که شما محدودیت اجتماعی-قانونی-شرعی در مورد این دو یعنی سیگار و مشروب رو نادیده گرفتی!!! یعنی شاید اگه مشروب هم به اندازه سیگار مصرفش راحت و همچنین قابل دسترس بود در همه جا,خیلی تعداد الکلی های ایران بیشتر از اینی بود که هست!!! لینک دوم جناب خیام رو در پست آخر ایشون ببینید که نتایج تحقیقاتی در انگلستان هست...در مورد ضررهای اجتماعی و فردی مواد مختلف هست...

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Reactor نمایش پست ها
      جدی گفتم. خودم بارها دیدم. آب مزه اش رو گس میکنه.
      در مورد نوشیدنی الکلی شما از هر مایعی که بشه ازش الکل گرفت میتونید مشروب بگیرید. از آب هم میتونید الکل بگیرید. از تموم میوه ها هم میشه مشروب گرفت.
      حرف شما در مورد ریختن آب توی راکی و تعییر رنگش درسته اما کسری جان تو اون پست مشروبی رو میخواستن که از شیر (milk) درست شده باشه نه اینکه رنگش شیری رنگ باشه!!!
      اگه بخوایم از آب مشروب درست کنیم فکر کنم زحمتش زیاد باشه...باید یه آزمایشگاه بیوشیمی دم دستمون باشه

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (06-20-2012),Russell (06-20-2012),sonixax (06-20-2012)

مدیر تالار
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      حرف شما در مورد ریختن آب توی راکی و تعییر رنگش درسته اما کسری جان تو اون پست مشروبی رو میخواستن که از شیر (milk) درست شده باشه نه اینکه رنگش شیری رنگ باشه!!!
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی David Hume نمایش پست ها
      آیا نوشیدنی‌ الکلی هست که از شیر درست شده باشد؟
      ترکیب با الکل زیاد داریم - من خوردم خوشمزه هم هست مثل اینها :
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: adult-chocolate-milk-lg.jpg
دیدن: 1155
حجم: 14.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Eis-Drinks.jpg
دیدن: 496
حجم: 77.6 کیلو بایت
      ولی با خود شیر درست شده باشه ندیدم تا حالا !
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-20-2012),Russell (06-20-2012)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      ادعای من این بود که اعتیاد به مشروب بدتر از سیگار هست چون درمان قطعی نداره!!!!
      به این معنی که اعتیاد الکل سنگینتر از سیگار است؟

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-20-2012),sonixax (06-20-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      ترکیب با الکل زیاد داریم - من خوردم خوشمزه هم هست مثل اینها :
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: adult-chocolate-milk-lg.jpg
دیدن: 1155
حجم: 14.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Eis-Drinks.jpg
دیدن: 496
حجم: 77.6 کیلو بایت
      ولی با خود شیر درست شده باشه ندیدم تا حالا !
      من چیزی که پیدا کردم رو تو این پست گذاشتم و ظاهرا همچین چیزی وجود داره...

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
      به این معنی که اعتیاد الکل سنگینتر از سیگار است؟
      برای این موضوع باید اول کلمات رو با تعریف دقیق آورد:
      DSM-IV Criteria for Alcohol Abuse:

1. A maladaptive pattern of alcohol abuse leading to clinically significant impairment or distress, as manifested by one or more of the following, occurring within a 12-month period:
        • Recurrent alcohol use resulting in failure to fulfil major role obligations at work, school, or home (e.g., repeated absences or poor work performance related to substance use; substance-related absences, suspensions or expulsions from school; or neglect of children or household).
        • Recurrent alcohol use in situations in which it is physically hazardous (e.g., driving an automobile or operating a machine).
        • Recurrent alcohol-related legal problems (e.g., arrests for alcohol-related disorderly conduct).
        • Continued alcohol use despite persistent or recurrent social or interpersonal problems caused or exacerbated by the effects of the alcohol (e.g., arguments with spouse about consequences of intoxication or physical fights).

2. These symptoms must never have met the criteria for alcohol dependence.

DSM-IV Criteria for Alcohol Dependence:

A maladaptive pattern of alcohol use, leading to clinically significant impairment or distress, as manifested by three or more of the following seven criteria, occurring at any time in the same 12-month period:

1. Tolerance, as defined by either of the following:
        • A need for markedly increased amounts of alcohol to achieve intoxication or desired effect.
        • Markedly diminished effect with continued use of the same amount of alcohol.

2. Withdrawal, as defined by either of the following:
        • The characteristic withdrawal syndrome for alcohol (refer to DSM-IV for further details).
        • Alcohol is taken to relieve or avoid withdrawal symptoms.

3. Alcohol is often taken in larger amounts or over a longer period than was intended.
      4. There is a persistent desire or there are unsuccessful efforts to cut down or control alcohol use.
      5. A great deal of time is spent in activities necessary to obtain alcohol, use alcohol or recover from its effects.
      6. Important social, occupational, or recreational activities are given up or reduced because of alcohol use.
      7. Alcohol use is continued despite knowledge of having a persistent or recurrent physical or psychological problem that is likely to have been caused or exacerbated by the alcohol (e.g., continued drinking despite recognition that an ulcer was made worse by alcohol consumption).

American Psychiatric Association. 1994. Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (4th ed.) (DSM-IV). Washington, D.C.: APA.

اون چیزی که مد نظر من هست وابستگی به الکل یعنی مورد دوم در این تعریف هست...میبینید که به عنوان یک اختلال روانپزشکی تعریف شده و همین کرایتریا رو دقت کنید خودش نشون میده چرا وابستگی به الکل بدتر از سیگاره!!! البته این به معنی کم ضرر بودن سیگار نیست و اتفاقا تحقیقات زیادی انجام شده که نشون میده خیلی مواقع مصرف این دو با هم هست و یه جور co-dependence وجود داره...تقریبا 90% الکلی ها سیگار هم مصرف میکنن که 70% اونها مصرفشون روزی یک پاکت هست...زیاد وارد اون بحث نمیشم چون یه مبحث جداست...
      ویرایش از سوی Anarchy : 06-20-2012 در ساعت 04:40 PM

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (06-20-2012),Russell (06-20-2012),sonixax (06-20-2012)

شناس
      Level completed: 34%, Points required for next Level: 99
      Overall activity: 7.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خواب آلود

khayyam آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      ماندگاه
      Earth
      جُستارها
      0
      امتیازها
      2,501
      رنک
      30
      Post Thanks / Like
      سپاس
      76
      از ایشان 220 بار در 67 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      نمیگم این مقاله خیلی علمی بود اما شبه علمی هم نیست..اگه موردی مثال بزنی بهتر میتونم توضیح بدم!! بیشتر یه مقاله در سطح فهم عامه بود...از سایت pezeshk.us هم بود!!
      بله حرف شما درست است , منظور من هم شبه علم به اون معنای رایج نبود فقط اشتباه در انتخاب لغت بود, منظورم این بود که این یک مقاله ی علمی معتبر نیست بلکه همان طور که خودتان گفتید یک مقاله ی عامه فهم است !

گفتم که مقاله 100% علمی نبود و برای همین هم دلیل نیاورده اما اکثر مطالبش کم و بیش درست هست.در مورد خیلی از اون موارد هم تحقیق شده و رابطه الکل باهاشون مشخص شده هست...باز اگه موردی بگی بهتره!!
      کم و بیش یعنی چی ؟ همان طور که گفتم در این مقاله ادعا فراوان است که می تواند کاذب باشد ! برای همین من با این چنین مقالاتی موافق نیستم بلکه هر کدام از این ادعا ها نیاز به تحقیق و بررسی دارد , اگر شما می گوید که این مطالب با استناد به تحقیقات ژورنال های علمی نوشته شده خوب باید این رو بررسی کرد ! این همه ضرر هایی که برای الکل نوشته شده آیا همه ی این ها توسط ژورنال های علمی تایید شده؟ از کجا معلوم شاید خیلی از این ضرر ها به اثبات نرسیده باشد !
      آیا ما حق نداریم به این همه ادعای بدون مدرک شک کنیم و طلب شاهد و مدرک کنیم؟ ( نمی گوییم که مدرکی وجود ندارد, می گویم در این مقاله مدرکی ارائه نشده) کل سخن من همین بود که برای تمام این ادعا ها باید دلیل و مدرک ارائه شود ! همین ! حال اگر شما موافق ادعا های این مقاله هستید می توانید برای تایید ان ها شاهدی ارائه کنید !

همین طور که میبینید حتی در همین لینک های به ظاهر اثبات کننده اثرات مفید الکل همگی با احتیاط به مساله اشاره کردن و حتی گفتن نباید به دید دارو به الکل نگاه کنیم...این دید اشتباه تعداد بسیار زیادی از افراد هست متاسفانه!!! بیشتر نوعی خود توجیهی هست برای کیفور شدن از مصرف الکل....
      من قصد این رو نداشتم که مصرف الکل را موجه جلوه دهم, فقط برای نشان دادن این بود که مقاله ی شما فقط یک طرفه به قضیه نگاه کرده است چند مثال زدم ، بلکه سخن این بود که آن همه ضرر و زیان را به الکل نسبت دادن نیاز به شواهد و مدارک معتبر دارد !

خلاصه ی سخن این است که حتی ممکن است تمام ادعا های مطرح شده در اون مقاله صد در صد علمی و تایید شده باشد ! اما شما یک طوری صحبت می کنید که انگار اکثر مطالب این مقاله جزو بدیهیات علمی است که نیازی به ارائه دلیل نیست ! ( شاید برای شما اینطور باشد ولی برای افرادی مثل من هیچ کدام از این ادعا ها بدیهی نیست و برای هر کدام دلیل می خواهم)
      شما که پزشک هستید می دانید که تحقیقات پزشکی کار بسیار حساسی است و سال ها تحقیق نیاز است فقط برای بررسی تاثیر یک ماده بر روی یک قسمت بسیار کوچک بدن ! ( مثل سلول های یک ناحیه خاص)
      اما در این مقاله از ضرر های الکل بر روی کل بدن صحبت شدن بدون استناد به هیچ منبع تحقیقاتی ! آیا حق شک کردن نداریم ؟ باز هم می گوییم قصد من رد کردن مطالب این مقاله نیست فقط تشویق به شک گرایی و تحقیق است !

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از khayyam گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-20-2012),sonixax (06-20-2012)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      کم و بیش یعنی چی ؟ همان طور که گفتم در این مقاله ادعا فراوان است که می تواند کاذب باشد ! برای همین من با این چنین مقالاتی موافق نیستم بلکه هر کدام از این ادعا ها نیاز به تحقیق و بررسی دارد , اگر شما می گوید که این مطالب با استناد به تحقیقات ژورنال های علمی نوشته شده خوب باید این رو بررسی کرد ! این همه ضرر هایی که برای الکل نوشته شده آیا همه ی این ها توسط ژورنال های علمی تایید شده؟ از کجا معلوم شاید خیلی از این ضرر ها به اثبات نرسیده باشد !
      آیا ما حق نداریم به این همه ادعای بدون مدرک شک کنیم و طلب شاهد و مدرک کنیم؟ ( نمی گوییم که مدرکی وجود ندارد, می گویم در این مقاله مدرکی ارائه نشده) کل سخن من همین بود که برای تمام این ادعا ها باید دلیل و مدرک ارائه شود ! همین ! حال اگر شما موافق ادعا های این مقاله هستید می توانید برای تایید ان ها شاهدی ارائه کنید !
      شاید بهتره بگیم اون متن حتی مقاله هم نیست...من این رو صرفا به این دلیل گذاشتم که حالت هشدارگونه داشته باشه و گرنه مطالب من رو از ابتدای تاپیک اگر دنبال میکردید همه چیز روشن بود...حقیقتش زمان زیادی میبره که بخوام برای تمام مواردی که در متن بهش اشاره شده شاهدی بیارم اما سعی میکنم این کار رو بکنم در حد توانم....

من قصد این رو نداشتم که مصرف الکل را موجه جلوه دهم, فقط برای نشان دادن این بود که مقاله ی شما فقط یک طرفه به قضیه نگاه کرده است چند مثال زدم ، بلکه سخن این بود که آن همه ضرر و زیان را به الکل نسبت دادن نیاز به شواهد و مدارک معتبر دارد !
      حق با شماست...البته من قصد این رو نداشتم که بحث رو خیلی علمی نشون بدم با کپی کردن یه مطلب...به نظر من در مورد مضرات الکل حتی اگه اغراق هم بشه سود بیشتری داره تا اینکه در مورد فوایدش اغراق بشه....

خلاصه ی سخن این است که حتی ممکن است تمام ادعا های مطرح شده در اون مقاله صد در صد علمی و تایید شده باشد ! اما شما یک طوری صحبت می کنید که انگار اکثر مطالب این مقاله جزو بدیهیات علمی است که نیازی به ارائه دلیل نیست ! ( شاید برای شما اینطور باشد ولی برای افرادی مثل من هیچ کدام از این ادعا ها بدیهی نیست و برای هر کدام دلیل می خواهم)
      نه من هرگز نگفتم تمامی اونها جز بدیهیات علمی هستن...الان هم فرصت خوبی هست شما در مورد ادعاهای همین مطلب تحقیق کنید و اگه نکته ای مخالف اون پیدا کردین در این تاپیک به بحث بذارید...من هم سعی میکنم شواهدی برای اون ادعاها بیارم...

اما در این مقاله از ضرر های الکل بر روی کل بدن صحبت شدن بدون استناد به هیچ منبع تحقیقاتی ! آیا حق شک کردن نداریم ؟ باز هم می گوییم قصد من رد کردن مطالب این مقاله نیست فقط تشویق به شک گرایی و تحقیق است !
      من هم موافق تشویق به شک گرایی هستم و از شما تشکر میکنم...ولی اون مطلب رو به عنوان یه مقاله علمی در حد مجله nature حساب نکنید چون من هم همچین حسابی روش باز نکردم..

16. یک کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (06-20-2012)

شناس
      Level completed: 34%, Points required for next Level: 99
      Overall activity: 7.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خواب آلود

khayyam آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      ماندگاه
      Earth
      جُستارها
      0
      امتیازها
      2,501
      رنک
      30
      Post Thanks / Like
      سپاس
      76
      از ایشان 220 بار در 67 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      در حال سرچ در ژورنال های علمی برای تحقیقات درباره ی الکل بودم که به این دو مورد برخوردم به نظرم جالب اومد:

Sticky
      Drinking alcohol in moderate quantities can reduce the risk of asthma, according to Danish researchers.
      http://www.sciencedaily.com/releases...0925125147.htm

Sticky
      People who drink small amounts of alcohol regularly are less likely to be obese than people who do not drink at all. A study published today in the open access journal BMC Public Health shows that consuming no more than a drink or two a few times a week reduces the risk of being obese. Consuming four or more drinks per day, however, increases the risk of being obese by 46%.
      http://www.sciencedaily.com/releases...1205075940.htm

اما درباره ی خطرات الکل هم چند مورد زیر را پیدا کردم:

حتی مقادیر کم الکل نیز بر روی قلب تاثیر دارد :

Sticky
      Few studies have examined the acute effects of alcohol on myocardial or heart function. While moderate-to-high blood concentrations of alcohol acutely impair conventional echocardiographic measures of left ventricular (LV) performance, the effects of low concentrations are unclear. An examination of the acute effects of low blood concentrations of alcohol on the left and right ventricles, which collectively pump blood to the entire body, has found that low doses of alcohol can have very different effects on LV and right ventricular (RV) function.

"We found that low doses of red wine is associated acute depression in left ventricular function and acute increase in right ventricular function," said Cameli
      .

http://www.sciencedaily.com/releases...0715163214.htm

نوشیدن مقدار کم الکل به طور منظم خطر سرطان پستان را افزایش می دهد :

Sticky
      Regularly drinking even a small quantity of alcohol could increase the risk of breast cancer, say researchers.
      http://www.bbc.co.uk/news/health-15539450

نوشیدن الکل باعث آسیب DNA و سرطان پستان در پاسخ به آن می شود:

Sticky Alcohol Metabolism Causes DNA Damage and Triggers a Breast Cancer-Related DNA Damage Response
      http://www.sciencedaily.com/releases...0915163508.htm

فعلا به دلیل امتحانات وقت ندارم , اما بعد از امتحانات سعی می کنم مقالاتی درباره ی خطرات و فایده های الکل از ژورنال های علمی پیدا کنم !

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از khayyam گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (07-02-2012),Anarchy (06-27-2012),Mehrbod (06-27-2012),Russell (06-27-2012),shirin (07-02-2012),sonixax (06-27-2012)

دفترچه نویس
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      میگم یه بحثی داشتیم در مورد مخدرها هم.
      چقدر اینا میتونند اسیب بزنند و اعتیاد اور باشند.مثل اینکه یکسری قابل کنترل هستن مثل حشیش و کوکائین،درسته این؟

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

20. 3 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (07-02-2012),Anarchy (07-02-2012),sonixax (07-02-2012)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلیدواژگان این جُستار

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •