• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 6 از 17 نخستیننخستین 1234567891011121314151617 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 51 به 60 از 163

جُستار: تاپیک آزاد تالار ادیان، مذاهب، مکاتب

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی marpitoon نمایش پست ها
      در این مورد برای جواب سوالتان که چرا خدا اینکار را کرده به آیه 26 سوره بقره مراجعه کنید در ضمن من تا چند روز دیگر تفسیر همون آیه ای که میگید حق زن رو پایمال کرده را براتون میگذارم در مورد حقوق زن اون کتابی که بهتون معرفی کردم نویسنده اش یک زن آمریکائی است ببینید در زمان یونان باستان وقرون وسطا چگونه بوده ودر زمان اسلام چگونه بوده وحتی خود اون زن در کتاب میگوید که در زمان ناپلئون حقوق فرانسه از کتاب های مسلمانان از جمله علامه حلی گرفته شده است .
      یعنی شما معتقدید الله خیلی به جا زده طرفداران خودش رو کشته !؟ در علم روانپزشکی اسم این بیماری سادیسم هستش !

خوب ببینید بستگی داره این حکم با چه برداشتی اجرا بشود ودر آیاتی که برای شما گذاشتم دیدید که قرآن میگه اگر ببخشید بهتر است شما توقع دارید که در یک جامعه ای که فقط اسم اسلام را یدک میکشد هیچ ایرادی نباشد مطمئن باشد اگر این قوانین در ایران اجرا می شود کسی دزدی یا جنایت میکرد؟ چرا در عربستان وقت نماز مغازه ها بی صاحب باز میمانند چرا که قانون درست اجرا شده بعد تازه همه اینها به فرهنگ ومیزان رفاه ملت هم بستگی داره شما فقط یک جنبه اش را نگاه نفرمائید
      عزیزم آمار جرم و جنایت در عربستان که بیشتره !!! گویا شما فقط میخواهید یک پاسخی بدید بدون اینکه مطالبی که ارسال میشه رو مطالعه کنید !

آمار جنایت در ایران 2.90 در ازای هر 100 هزار نفره و این آمار 3.20 در ازای هر 100 هزار نفر در عربستانه - یعنی در عربستان آمار جنایت بیشتره .

و همان طوری که براتون گفتم کشور هایی که مجازات مرگ دارند ، آمار جرم و جنایتشون هم بیشتر از کشورهایی هست که این مجازات قرون وسطایی رو ندارند - آمریکا هم از این قاعده مستثنی نیست .

و به طور کلی این آمار در کشور های اسلامی بیشتره .

http://chartsbin.com/view/ueh

---------- ارسال جدید اضافه شده در 06:27 PM ---------- ارسال قبلی در 06:27 PM ----------

دوستان کسی در مورد این کتاب چیزی میدونه :

http://en.wikipedia.org/wiki/Codex_Gigas
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (03-04-2011),Mehrbod (03-04-2011),Russell (03-04-2011)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      من نمیدانم چه کسی به شما گفته Woman در زبان انگلیسی یعنی برای مرد ، ولی هر کسی این سخن را گفته به شدت بیسواد بوده .
      بعد تنها درصد کوچکی از دنیای غرب انگلیسی زبان هستند و تمام این زبانها از زبان لاتین مشتق شده اند و کلمه ی زن در زبان لاتین اینگونه نوشته میشود :

FEMINA - MULIER - MARITA

تمام اینها معنی زن میدهد . در سایر زبانها هم به شکلهای دیگر .
      من درباره واژه‌های دیگری که آوردی آگاهی ندارم سونیکساکس، ولی واژه Woman از Wifman
      که خود Wife + man باشد می‌آید. واژه wife در گذشته در رده Femina یا زن بوده (نه همسر
      امروزی) و man نیز در جایگاه آدم (که امروز هم گاهی به کار می‌رود) و روی هم می‌شود «آدم زن-‌گونه»:

[Middle English, from Old English wimman, variant of wfman : wf, woman; see ghwbh- in Indo-European roots + man, person; see man.]
      http://en.wikipedia.org/wiki/Woman#Etymology
      http://thefreedictionary.com/woman

هیچ‌کدام البته به تعلق و «مال مرد بودن» نمی‌رسد.

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (03-05-2011),Russell (03-04-2011),sonixax (03-04-2011)

رهگذر
      Level completed: 58%, Points required for next Level: 42
      بدون وضعیت

خالی

marpitoon آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Feb 2011
      جُستارها
      0
      امتیازها
      958
      رنک
      16
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 20 بار در 16 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      این مسئله woman که من گفتم شما کتابی رو که گذاشته بودم کامل مطالعه کنید ارزش زن را در غرب ویونان باستان میفهمید به نظر من هنوز در غرب به زن فقط به چشم یک وسیله برای بازار گرمی استفاده میکنند من فقط میخواستم ارزش زن را در جوامع مختلف بر اساس قرآنی که 1400 سال پیش بوده بگ که اون زمان مسئله ارث وارث بردن زن وارزش قائل شدن برای زن بوده حالا اون را با اسلام در زمان خودش و ایران مقایسه کنید ببینید چگونه است ودر مورد تفسیر آیه 11و 12 سوره نساء

آیه 11:در مورد قسمت اول که پسر 3/2 میبرد ودختر 3/1 چون در آیات قبل هم که در مورد مهریه آمده یک خرج سنگینی بر جنس مذکر است وتازه این جنس مذکر است که مسولیت خانواده بر عهده اواست ودر مورد دختر چون دختر پس از ازدواج مسولیتی بر عهده ندارد تازه درمورد خانواده هم میتواند مسولیتی بر عهده نگیرد وحتی دختر پس از ازدواج می تواند بخاطر شیر دادن بچه طلب دستمرد کند این روابط چیزهائی است بین اون زن وشوهر او اما یک مرد وقتی ارث میبرد باید آن را صرف خانواده خود کند ودر همان روز اول ارث رسیده شده به مرد بخاطر مسولیت او در خانواده تقسیم بر 2 شده است چون در قبال آنها مسول است ولی یک زن اگر ارثی ببرد آن را میتواند در حساب خود بگذارد و به همسر خود ندهد ومسولیتی هم در قبال آن ندارد واگر شوهر او چیزی داشته باشد نصف آن چیز هم به او میرسد پس عملا ارث واموال جنس مونث 2 برابر شده ولی برای مذکر نصف شده است وایراد که میگیرند این است که این مسئله را میآورند در جامعه حال حاضر که اکثر مهریه هم منتفی شده وپس از طلاق تمام اموال نصف میشود وتمام این حرفها برای عدالت است وخدا دین را برای عدالت فرستاده آیا در زمان ما که زنی خونه ای ساخته وپا به پای مرد تلاش کرده آیا حق که ارثش باید نصف بشود من که خودم باور ندارم که اگر پیامبر الآن می آمد یا اگر الآن سوال میکردیم اینگونه پاسخ میداد در ضمن شاید اگر از پیامبر میپرسیدیم این پاخ را میداد که چرا زنها را از عرصه اصلی زندگی خارج کرده وآنها هم باید برای زندگی بهتر کار کنند ووظیفه مه بر عهده زن در عرف جامعه است تربیت فرزندان است واین قوانینی اس که نوشته شده وهیچ کاریش هم نمی شود کرد در ضمن این قوانین مال اشخاصی است که نعیین ارث نکرده اند برای فرزندان خود وقرآن اجبار نکده که باید اینگونه تقسیم شود واگر هیچ کس نظر خاصی ندارد واو که از دنیا رفته ونظری هم در مورد نداشته وبقیه هم نمیدانند که باید چه بکنند واگر هیچ نگفته اینگونه تقسیم کنید ولی هر کسی میتواند در زمان خودش این را تعیین کند وهر جور مصلحت می داند تقسیم کند قوانین ارث فقط مال زمانی است که پیش بینی نشده است .در قسمت دوم حالاا گر فرزندان بیش از 2 دختر باشد 3/2 اموال از آن آنها است واگر یک دختر باشد 0.5 از آن از آن اوست مثلا اگر بیش از دو دختر داشته باشد 3/2 اموال بین آنها تقسیم میشود واگر یک دختر داشت 0.5 از آن به او میرسد .برای پدر ومادر برای هر کدام 6/1 البته اگر به حساب ما باشد میگوئیم پدر مادر که مهم تر هستند نه دیگر اونها دیگر زندگی خود را کرده ونسلشان رو به پایان است وافرادی که سنشان پایین تر است باید سرمایه برا ی آینده داشته باشند این مورد مال زمانی است که بچه داشته باشد وحالا اگر از دنیا رفته وبچه ی ندارد میراث بر پدر ومادر هستند و3/1 از آن مادر و بقیه از آن پدر است و اگر برادری داشته باشد مادرش 6/1 وپدر 6/5 میبرد البته اینها مال زمانی است وبعد مسائلی است که مطرح کرده است وهر مطلبی که میت کرده اول باید بدهی ها را بده اگر چیزی ماند بعد تقسیم ارث کنند اینها چیزهائی است از طرف خدا خداوند هم علم دارد و هر کارش حکمتی دارد .

در مورد آیه 12:این آیات مربوط به زمانی است که شما همسر دیگری اختیار کرده اید بعد از همسر اولتان اگر این زن بمیرد وفرزندی نداشته باشد نصف اموال از آن زن مال شماست ولی اگر همسر فوت شده فرزندی داشته باشد 4/1 ازآن شماست چون فرزندان آن واجب ترند وارث بیشتری میبرند ودر مورد زن هم که شوهر کرده وبچه ای ندارد 4/1 از اموال مرد از آن اوست ولی اگر همسر او فرزند داشت 8/1 ازآن زن است خیلی ها از این قسمت ایراد میگیرند که چرا به 8/1 میرسد از آنجائی که قرآن زن ومرد را یار ویاور همدیگر میداند این اموال به جوانها برسد بهتر است چون نهایتا بعد از فوت شوهر این زن هم بعد از چندی فوت خواهد کرد ولی شاید این حرف منطقی نباشد ولی خداوند سبحان چیزی میداند که ما نمیدانیم وآن زن میتواند آن 8/1 را در حساب خود بگذارد در ضمن عرض کنم این آیات در 1400 سال پیش نقل شده وهمان طور که در آیه قبل توضیح دادم اگر خود پیامبر بودن الآن اینگونه تقسیم نمیکردن قاعدتا ودر مورد برادر وخواهر اگر داشته باشند بطور مساوی هر کدام 6/1 میبرند واگر تعداد هرکدام از برادر ها وخواهرها بیش از یکنفر باشد هر کدام 3/1 میبرند واین پس از وصیت اشخاص است ووصیت هم تا زمانی اعتبار دارد که به کسی ضرر نزد وعدالت را رعایت کند مثلا به یک فرزند چند برابر بدهد وبه یکی ندهد قرآن این وصیت نامه را که ضرر میزند ملغی میکند

---------- ارسال جدید اضافه شده در 10:20 PM ---------- ارسال قبلی در 10:18 PM ----------

میدانید چرا این آمار بیشتره شما این مطلب را دانلود وگوش دهید میفهمید اولین تروریست دنیا یک ایرانی یعنی حسن صباح بوده است

http://www.bazargan.com/abdolali/video/WMA/117.wma

6. یک کاربر برای این پست سودمند از marpitoon گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (03-05-2011)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      این مسئله woman که من گفتم شما کتابی رو که گذاشته بودم کامل مطالعه کنید ارزش زن را در غرب ویونان باستان میفهمید حالا اون را با اسلام در زمان خودش وایران مقایسه کنید ببینید چگونه است
      همان طوری که برایتان گفتم بخش کوچکی از دنیای غرب به زبان انگلیسی سخن میگویند و اگر این حرف شما درست هم باشد که نیست ، شما دارید مغلطه میفرمایید . تعمیم جزء به کل !

بعد این ادعاهای پوچ و بیمایه و کتابهای الکی دولکی چیز خیلی تازه و جدیدی نیستند ! و نه تنها غرب دیروز را میکوبند - بلکه مدعی هستند در غرب امروز هم حقوق زنان پایمال میشود که این یکی از آن دروغهای شاخدار است :

http://www.jahannews.com/vdciyuaz3t1apz2.cbct.html

بعد من برای شما 1100 سال قبل از اسلام را مثال زدم در همین ایران خودمان و نشان دادم که در ایران خودمان حد اقل حقوق زنان به روشنی وجود داشته و نیازی نبوده با وردو اسلام تمامی این حق و حقوق پایمال و نابود شود !

میدانید چرا این آمار بیشتره شما این مطلب را دانلود وگوش دهید میفهمید اولین تروریست دنیا یک ایرانی یعنی حسن صباح بوده است
      این بخش سخنتون هم هیچ ربطی به آن چیزی که من گفتم ندارد - زیاد بودن جرم و جنایت در کشور هایی که مجازات مرگ دارند (منجمله آمریکا) چه ربطی به تروریست ها دارد ؟ در ضمن ایشون اولین تروریست دنیا نبودند .

من گفتم که کشور هایی که مجازات مرگ و قصاص ندارند ، آمار جرم کمتری هم دارند - شما تا به اینجا بر خلاف ورود پر گرد و خاکتون که میخواستید همه چیز رو با دلیل و منطق اثبات کنید به جز کردن پایتان در یک کفش و تکرار مکررات کار دیگری نکرده اید .

من هنوز هم نمیفهمیم که یک تروریست فرضن ایرانی چه ربطی به زیاد بودن آمار جرم و جنایت در کشورهایی که مجازات مرگ دارند ، دارد !؟!؟!؟!؟؟!؟!!؟

به قول معروف - گوزن چه ربطی دارد به شقایق ؟
      دکتر ساسی

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (03-05-2011),Russell (03-05-2011)

رهگذر
      بدون وضعیت

خالی

marpitoon آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Feb 2011
      جُستارها
      0
      امتیازها
      958
      رنک
      16
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ببینید در مورد قضیه سیل من میگویم خدا می خواسته انسانها را امتحان کند چون به هر چیز رسیدن یک غرامت وسختی دارد تا ببیند برداشت انسانها چه بوده است .به نظر من این مسئله صافات 106 است .وشما میگید چون خونه خدا توی مکه است نباید هیچ اتفاقی بیفتد آنهم زمین خداست حتی چند مرتبه خانه کعبه خراب واز اول ساخته شده هر چه در این دنیا هست طبق نظامات خداست و او علیم و حکیم است من فکر کنم شما مایلید که تا ابدیت بر روی آمدن سیل در مکه بحث کنید .....

10. یک کاربر برای این پست سودمند از marpitoon گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (03-05-2011)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ببینید در مورد قضیه سیل من میگویم خدا می خواسته انسانها را امتحان کند چون به هر چیز رسیدن یک غرامت وسختی دارد تا ببیند برداشت انسانها چه بوده است
      باز این سخن شما نقض ادعای قرآن است ! موجودی که همه چیز را میداند نیازی به امتحان کردن ندارد . بعد مگر انسانها موشهای آزمایشگاهی الله هستند ؟

به نظر من این مسئله صافات 106 است .وشما میگید چون خونه خدا توی مکه است نباید هیچ اتفاقی بیفتد آنهم زمین خداست حتی چند مرتبه خانه کعبه خراب واز اول ساخته شده هر چه در این دنیا هست طبق نظامات خداست و او علیم و حکیم است من فکر کنم شما مایلید که تا ابدیت بر روی آمدن سیل در مکه بحث کنید .....
      باز شما رفتید سر همان استدلال آبکی قبلتان ، اگر قرآن ادعا کرده که حرکت ابرها بر عهده ی الله است ، در نتیجه سیل ایجاد شده مستقیم بر عهده ی الله است و کشته شدگان نیز قربانی سادیسم الله هستند .
      دکتر ساسی

12. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

رهگذر
      بدون وضعیت

خالی

marpitoon آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Feb 2011
      جُستارها
      0
      امتیازها
      958
      رنک
      16
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اینطوری که شما میفرمائید چون خدا همه چیز را در مورد انسان میداند پس باید انسان را به حال خود بگذارد واختیار را از وی بگیرد ودر مورد اینکه خداوند همه چیز را میداند چرا انسان را امتحان میکند امتحانش به این خاطر است آیه انعام 165 و مومنون 56 در مورد آیه 26 سوره بقره خداوند می فرماید ما از هر چه مثال بزنیم افرادی که آن را می پوشانند میگویند چرا از این مثال زد چرا از اون چیز مثال نزد اینهم فلسفه امتحان
      http://www.aftab.ir/articles/view/re...88%d9%86%d8%af ودر مورد اینکه قوانین اروپا واسلام در این مورد حرف من روی ایران نبود روی غرب و آمریکا که در زمان ایران در توحش به سر میبردند هست ولا غیر ......
      http://rasekhoon.co/2010/01/11/rasekhoon-70/

14. یک کاربر برای این پست سودمند از marpitoon گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (03-05-2011)

رهگذر
      بدون وضعیت

خالی

marpitoon آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Feb 2011
      جُستارها
      0
      امتیازها
      958
      رنک
      16
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      سلام امروز میخواهم یک آیه جنجال برانگیز را که در نظام جمهوری اسلام رعایت نمی شود را بگویم اگر رعایت شود این نظام متحول میشود آیه 58 سوره نساء در مورد قرار دادن امانت است الآن شما ذهنتان به سمت امانتی که به اشخاص داده میشو.د از قبیل جنس ومال رفت ولی مزمون اصلی این آیه خطاب به سردمداران است که امانتی که از قبیل پست وموقعیت که هست در اختیار اهلش قرار دهید نه هرکس که شما بخواهید وحرف شما را گوش دهد بلکه باید خبره اون کار باشد اون شخص که در نظام ما اصلا رعایت نمی شود وبه طور مثال وزیر تربیت بدنی میشه وزیر نیرو و..........

16. یک کاربر برای این پست سودمند از marpitoon گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (03-05-2011)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اینطوری که شما میفرمائید چون خدا همه چیز را در مورد انسان میداند پس باید انسان را به حال خود بگذارد واختیار را از وی بگیرد ودر مورد اینکه خداوند همه چیز را میداند چرا انسان را امتحان میکند امتحانش به این خاطر است آیه انعام 165 و مومنون 56 در مورد آیه 26 سوره بقره خداوند می فرماید ما از هر چه مثال بزنیم افرادی که آن را می پوشانند میگویند چرا از این مثال زد چرا از اون چیز مثال نزد اینهم فلسفه امتحان
      چون انسان اختیار دارد ، بهانه ی خوبی برای چپ و راست آزمایش کردنش نیست .
      آزمایش را کسی میکند که از نتیجه آن خبر نداشته باشد - یعنی آزمایش یک عمل کاملن تجربیست و برای پوشاندن جهل و نادانی نسبت به موضوعی خاص صورت میگیرد .
      این حرف شما معنیش اینه که الله در مورد چیزی که آفریده نادان و نا آگاه هستش و برای اینکه بفهمه این چیزی که ساخته و خودمختاره چه طوری عمل میکنه مجبوره آزمایشش کنه که این ناقض صفات الله هستش .

---------- ارسال جدید اضافه شده در 03:58 pm ---------- ارسال قبلی در 03:57 pm ----------

راستی شما هنوز برای ما مشخص نکردید که چرا الله ریاضی آن هم در حد دبستان بلد نیست ؟!
      دکتر ساسی

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

رهگذر
      بدون وضعیت

خالی

marpitoon آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Feb 2011
      جُستارها
      0
      امتیازها
      958
      رنک
      16
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بگذارید با یک مثال براتون بگویم وقتی که یک شخصی به مدرسه میرود از او امتحان گرفته می شود تا اورا بسنجن واگر از امتحان سر بلند بالا بیاید به کلاس بالا میرود وخدا هم می خواهد که با این امتحانات عیار انسان را بسنجد واگر از امتحان الهی سر بلند بیرون بیاید یک پله از نظر استقامت ودینداری به بالا میرود خوب من فکر کنم هر چی بگم شما سر حرف خودتان هستید به من بگوئید اون چیزی که شما میخواهید را بگویم اون مقالاتی هم که گذاشتم بی زحت مطالعه کنید ...

20. یک کاربر برای این پست سودمند از marpitoon گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (03-05-2011)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. تاپیک آزاد تالار ورزش
      از سوی kourosh_bikhoda در تالار ورزش
      پاسخ: 7
      واپسین پیک: 07-19-2014, 12:05 PM
    2. به چه پیک‎‌هایی سپاس می‌دهید؟
      از سوی kourosh_bikhoda در تالار گفتگوی آزاد
      پاسخ: 53
      واپسین پیک: 02-07-2014, 01:29 AM
    3. سئوال پیچ
      از سوی khodashenas در تالار تالار سرگرمی
      پاسخ: 3
      واپسین پیک: 02-15-2013, 11:54 PM
    4. کمپین یادآوری امام سجاد به شیعیان
      از سوی shirin در تالار تالار سرگرمی
      پاسخ: 1
      واپسین پیک: 06-19-2012, 02:00 PM
    5. مطالب خنده داری که در تاپیک ها میبینیم.
      از سوی sonic در تالار تالار سرگرمی
      پاسخ: 2
      واپسین پیک: 11-02-2010, 07:07 AM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •