• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 29 از 219 نخستیننخستین ... 10111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474879129 ... واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 281 به 290 از 2183

جُستار: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Reactor نمایش پست ها
      منفعت آن کارخانه دار منع اخلاقی دارد.

اما همه ی منفعت طلبان که با آلوده کردن محیط زیست یا فرضا حتی له کردن افراد به منفعت نمیرسند!
      نکته سخنان مهربد همینجاست ! شما اگر مالی داشته باشید مادامی که آن را دارید بهره کش هستید ، بدهید به ما که برای به دست آوردنش هم هیچ تلاشی نکردیم تا آدم خوبی باشید !!!
      این حرفیه که کمونیستها هم میزنند .

من خانه دارم ، آن را اجاره میدهم پس من بهره کش هستم !!!!!

تو خانه نداری ، کار هم نمیکنی ، انگل وار میچسبی به پولی که از طرف دولت بهت داده میشه و از زحمات جامعه هم مفت مفت میخوری ولی بهره کشی نمیکنی !!!!!!! خیلی هم آدم خوبی هستی چون هیچی از خودت نداری و وابسته به ما یا حتا مایملک ما هستی . (نمونه ی کره شمالی)

به عبارت ساده تر :

اگر رابطه شخص به شخص باشد میشود بهره کشی !!!
      ولی اگر شخص به جامعه باشد نمیشود بهره کشی !!!

من منزلم را به تو اجاره میدهم پس بهره کشم ! عوضی ام باید توی سرم بزنند و اموالم را ازم بگیرند . تازه اگر به تو ندهم و برای خودم استفاده کنم باز هم باید بزنید توی سرم و مالم را ازم بگیرید چون منزل من = یک انسان (برده)
      تو از مالیات من و میلیونها نفر دیگه استفاده میکنی برای آسودگی خودت ولی بهره کش نیستی ! فقط انگلی .

یزدان را هزار مرتبه شکر میگویم که آمریکا مثل شیر پرچم سرمایه داری را بالا نگاه داشته و امیدوارم هر چه زودتر مشکلات اقتصادی اش حل و فصل شود
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      سرشت آدمی همان فرگشت آدمیست و فرگشت آدمی در تضاد 100% است با خوردن و خوابین و ریدن بی حد و حساب .
      حتا اگر شما سگ داشته باشید باید ببرید روزی 2 کیلومتر بدوانیدش وگرنه میمیرد !!!
      من هم سگ دارم هم گربه. بیشتر وقت ها هم در حیاط یا بازی میکنند یا *ون هم میگذارند. بعضی شب ها هم که با ماشین بیرون میرم گهگاهی این ها رو سوار ماشین میکنم شیشه رو میدم پایین هم یک بادی به کله شون بخوره هم یک دوری بزنند. بغیر از تعداد انگشت شمار سگم رو به پارک نزدیک خونه بردم.

تا الان هم نمرده. خوردن و خوابیدن رو به جفتک زدن ترجیح میده.

این جواب تجربی حرف شما بود.

سوال منطقی که من از شما دارم اینه که روزی 2 کیلومتر! دویدن یک سگ چطور به فرگشت این حیوان برمیگرده؟
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

3. 3 کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (10-08-2013),Soheil (10-09-2013),sonixax (10-08-2013)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      نکته سخنان مهربد همینجاست ! شما اگر مالی داشته باشید مادامی که آن را دارید بهره کش هستید ، بدهید به ما که برای به دست آوردنش هم هیچ تلاشی نکردیم تا آدم خوبی باشید !!!
      این حرفیه که کمونیستها هم میزنند .

من خانه دارم ، آن را اجاره میدهم پس من بهره کش هستم !!!!!

تو خانه نداری ، کار هم نمیکنی ، انگل وار میچسبی به پولی که از طرف دولت بهت داده میشه و از زحمات جامعه هم مفت مفت میخوری ولی بهره کشی نمیکنی !!!!!!! خیلی هم آدم خوبی هستی چون هیچی از خودت نداری و وابسته به ما یا حتا مایملک ما هستی . (نمونه ی کره شمالی)

به عبارت ساده تر :

اگر رابطه شخص به شخص باشد میشود بهره کشی !!!
      ولی اگر شخص به جامعه باشد نمیشود بهره کشی !!!

من منزلم را به تو اجاره میدهم پس بهره کشم ! عوضی ام باید توی سرم بزنند و اموالم را ازم بگیرند . تازه اگر به تو ندهم و برای خودم استفاده کنم باز هم باید بزنید توی سرم و مالم را ازم بگیرید چون منزل من = یک انسان (برده)
      تو از مالیات من و میلیونها نفر دیگه استفاده میکنی برای آسودگی خودت ولی بهره کش نیستی ! فقط انگلی .

یزدان را هزار مرتبه شکر میگویم که آمریکا مثل شیر پرچم سرمایه داری را بالا نگاه داشته و امیدوارم هر چه زودتر مشکلات اقتصادی اش حل و فصل شود
      بیشتر سرمایه دارن با استفاده از نیروی فکر و متفاوت فکر کردن با عوام و ریسک و خطر کردن, سرمایه دار شدند.

تجار و بازرگانان و سرمایه داران معمولا جذاب ترین انسان ها هستند.
      عکس مفهومی که سعی میشه در تلوزیون و فیلم ها و سریال ها به مردم خورانده بشه.
      دوستی با یک سرمایه دار موفق , دوستی شیرینیه. همه از مصاحبت با این افراد لذت میبرند. کسی که در دنیای واقعی موفق هست خصوصیات زیادی داره.
      مثل شخصیت چند بعدی. هوش و تیزبینی بالا. روابط عمومی بالا. شجاعت. رک گویی. ذهن ریاضی قوی. نداشتن غرور. نداشتن حرص و طمع. مدیریت بحران. منطقی فکر کردن.اهداف بزرگ. سالم زندگی کردن.

متاسفانه در رسانه ها برای مثال همین ایران خودمون افراد سرمایه دار رو انسان هایی چاق و شکم گنده, تک بعدی و کلاه بردار و سیاست پیشه ای نشون میده که با زیر و رو کشیدن برای مردم و پدرسوخته بازی و نردبان کردن بقیه ی آدم ها پول در میارند.

کسی که فکر و کار رو , به خوابیدن و چرت زدن و تنبلی ترجیح میده حق داره که منافع بیشتری نسبت به بقیه داشته باشه و راحت تر زندگی کنه.
      اگر کسی در زندگیش احساس کمبود مالی میکنه هیچ عیب و ایرادی نداره. اگر خواهان تغییره میتونه از مغزش استفاده کنه و پشتکار داشته باشه تا اون هم به اهداف مالی مدنظرش برسه. این راه برای همه بازه و در انحصار فرد و گروهی نیست.

اینکه عده ای از مردم بی هیچ دلیل منطقی از افراد پولدار ارث پدرشون رو طلبکار باشند نشان از ضعف ادراک و ضعف شخصیت و ذهن کوچکشون هست.

5. یک کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (10-08-2013)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بیشتر سرمایه دارن با استفاده از نیروی فکر و متفاوت فکر کردن با عوام و ریسک و خطر کردن, سرمایه دار شدند.

دوستی با یک سرمایه دار موفق , دوستی شیرینیه. همه از مصاحبت با این افراد لذت میبرند. کسی که در دنیای واقعی موفق هست خصوصیات زیادی داره.
      مثل شخصیت چند بعدی. هوش و تیزبینی بالا. روابط عمومی بالا. شجاعت. رک گویی. ذهن ریاضی قوی. نداشتن غرور. نداشتن حرص و طمع. مدیریت بحران. منطقی فکر کردن.اهداف بزرگ. سالم زندگی کردن.

متاسفانه در رسانه ها برای مثال همین ایران خودمون افراد سرمایه دار رو انسان هایی چاق و شکم گنده, تک بعدی و کلاه بردار و سیاست پیشه ای نشون میده که با زیر و رو کشیدن برای مردم و پدرسوخته بازی و نردبان کردن بقیه ی آدم ها پول در میارند.

کسی که فکر و کار رو , به خوابیدن و چرت زدن و تنبلی ترجیح میده حق داره که منافع بیشتری نسبت به بقیه داشته باشه و راحت تر زندگی کنه.
      اگر کسی در زندگیش احساس کمبود مالی میکنه هیچ عیب و ایرادی نداره. اگر خواهان تغییره میتونه از مغزش استفاده کنه و پشتکار داشته باشه تا اون هم به اهداف مالی مدنظرش برسه. این راه برای همه بازه و در انحصار فرد و گروهی نیست.

اینکه عده ای از مردم بی هیچ دلیل منطقی از افراد پولدار ارث پدرشون رو طلبکار باشند نشان از ضعف ادراک و ضعف شخصیت و ذهن کوچکشون هست.
      دکتر ساسی

7. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Reactor (10-13-2013)

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

ریلکس

مزدك بامداد آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      ماندگاه
      هندوستان
      جُستارها
      4
      امتیازها
      51,229
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,264
      از ایشان 5,538 بار در 2,053 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      40 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

نه.
      در همین بحران بانکی جهانی دیدیم که ریسک و زیان را از باژ (مالیات) مردم پرداختند
      و سود را خودشان به جیب میزنند. این یک افسانه است که گویا سرمایه داران ریسک
      میکنند و برای همین شایسته ی پول و درآمد بیشتر هستند، بساکه سرمایه داران در
      میان خود در هماوردی هستند و همدیگر را ناکار میکنند و فرومیخورند. برای نمونه
      برگر کینگ میخواهد مکدانلدز را بخورد و یا شما پیتزا فروشی که باز میکنید، ارزان تر
      میفروشید که مشتری ان یکی را بدزدید و رنج آنهم بدوش کارگر بدبختی است که باید
      ارزانتر برای شما کار کند .و کارگران آن یکی که یا باید ارزانتر خود را بفروشند یا بیکار و
      "تنبل" شوند! روشن است که کارگری که شباروز کار میکند، نمیتواند چنان شوخ و
      سرزنده باشد که یک مفت خور که در بهمان هتل به هزینه ی کارگرانش ( که به دید
      شما تنبل و بخور و بخواب هستند !) لم داده و خوشی و سرگرمی دارد!
      خرد، زنـده ی جــاودانی شنـــاس
      خرد، مايــه ی زنــدگانی شنـــاس
      چنان دان، هر آنكـس كه دارد خرد
      بــه دانــش روان را هــمی پــرورد

9. 4 کاربر برای این پست سودمند از مزدك بامداد گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (10-09-2013),Philo (10-09-2013),shahin (10-09-2013),sonixax (10-09-2013)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      آغازگر جُستار
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مزدك بامداد نمایش پست ها
      و سود را خودشان به جیب میزنند.
      به این کار میگویند:

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

11. 2 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (10-09-2013),مزدك بامداد (10-12-2013)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      نه.
      و سود را خودشان به جیب میزنند. این یک افسانه است که گویا سرمایه داران ریسک
      میکنند و برای همین شایسته ی پول و درآمد بیشتر هستند، بساکه سرمایه داران در
      میان خود در هماوردی هستند و همدیگر را ناکار میکنند و فرومیخورند. برای نمونه
      برگر کینگ میخواهد مکدانلدز را بخورد و یا شما پیتزا فروشی که باز میکنید، ارزان تر
      میفروشید که مشتری ان یکی را بدزدید و رنج آنهم بدوش کارگر بدبختی است که باید
      ارزانتر برای شما کار کند .و کارگران آن یکی که یا باید ارزانتر خود را بفروشند یا بیکار و
      "تنبل" شوند! روشن است که کارگری که شباروز کار میکند، نمیتواند چنان شوخ و
      خیر
      1. در بحران اقتصادی بزرگترین ضررکنندگان شرکت ها و سرمایه داران هستند نه مردم عادی. نهایت ضرری که مردم عادی میکنند بیکار شدنشان هست که باز هم بخاطر نچرخیدن شرکت متبوعشان این اتفاق می افتد. با یک بحران اقتصادی اینچنینی بسیاری از سرمایه داران ورشکست میشوند و به چشم برهم زدنی تمام هست و نیست و زحمات یک عمرشان برباد میرود.
      از معدود قِصِر در رفتگان بحران مالی اخیر بانک ها و صندوق های سرمایه گذاری طلا بودند. آنهم دلیلش ترس مردم از ریسک اقتصادی و خواباندن پولشان در بانک ها یا خرید و نگه داری شمش طلا بود که همین کار بخودی خود به پاییت آمدن ارزش پولی و گران شدن طلا و شعله ور شدن بحران اخیر دامن زد و گره ی بحران را کورتر کرد.

2.
      2-1 نمیدانم در مورد کدام کشور صحبت میکنید که ادعا میکنید زیان بحران جهانی را مردم عادی از مالیاتشان داده اند.

براتون مثالی میزنم:

بانک مرکزی آمریکا برای مبارزه با بحران اقتصادی آمریکا, طرح انبساط پولی آمریکا موسوم به QE3 رو راه انداخت که بنا به این طرح بانک مرکزی موظفه که هر ماه 84 میلیارد دلار اسکناس چاپ کنه و به اقتصاد تزریق کنه.

میبینید که هزینه ای از مالیات برای حل بحران اقتصادی در آمریکا پرداخت نشده و سیستم اقتصادی مستقیما خودش داره هزینه اش رو پرداخت میکنه و اصلا عایدی مالیاتی ارتباطی به حل مشکلات اقتصادی نداره و همه جا بانک مرکزی هست که باید مشکلات اقتصادی کشور رو با وضع استراتژی های خودش حل و فصل کنه.

2-2 سیستم مالیاتی در همه جای دنیا جزو دقیق ترین و باحساب و کتاب ترین سیستم هاست چون دولت هیچوقت دوست نداره که سرش کلاه بره. هر فردی میتونه کوچکترین فاکتور مالیاتی اش رو هم ردیابی کنه که از کدام حساب به کدام حساب ریخته شده.
      مالیاتی که از مردم گرفته میشه خیلی زیاده ولی زیاد تر از اون هزینه ای هست که دولت ها برای مواجهه با بحران های اقتصادی باید بپردازند.
      فرض کنید که مثلا دولت آمریکا مالیات اخذ شده یکسال اخیر مردم رو برای مبارزه با بحران اقتصادی هزینه کنه. پس 1. در سال آینده مردم بدلیل نبودن بودجه ی خدماتی, اُفت شدید خدمات اجتماعی رو بصورت کاملا ملموس شاهد خواهند بود 2. به دلیل دقیق بودن سیستم مالیلتی میشه خیلی راحت, هزینه شدن پول مالیات مردم در محلی دیگر را ردیابی کرد و دولت و حکومت رو به جرم دزدی محاکمه کرد.

13. یک کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (10-09-2013)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خیر
      1. در بحران اقتصادی بزرگترین ضررکنندگان شرکت ها و سرمایه داران هستند نه مردم عادی. نهایت ضرری که مردم عادی میکنند بیکار شدنشان هست که باز هم بخاطر نچرخیدن شرکت متبوعشان این اتفاق می افتد. با یک بحران اقتصادی اینچنینی بسیاری از سرمایه داران ورشکست میشوند و به چشم برهم زدنی تمام هست و نیست و زحمات یک عمرشان برباد میرود.
      از معدود قِصِر در رفتگان بحران مالی اخیر بانک ها و صندوق های سرمایه گذاری طلا بودند. آنهم دلیلش ترس مردم از ریسک اقتصادی و خواباندن پولشان در بانک ها یا خرید و نگه داری شمش طلا بود که همین کار بخودی خود به پاییت آمدن ارزش پولی و گران شدن طلا و شعله ور شدن بحران اخیر دامن زد و گره ی بحران را کورتر کرد.

2.
      2-1 نمیدانم در مورد کدام کشور صحبت میکنید که ادعا میکنید زیان بحران جهانی را مردم عادی از مالیاتشان داده اند.

براتون مثالی میزنم:

بانک مرکزی آمریکا برای مبارزه با بحران اقتصادی آمریکا, طرح انبساط پولی آمریکا موسوم به QE3 رو راه انداخت که بنا به این طرح بانک مرکزی موظفه که هر ماه 84 میلیارد دلار اسکناس چاپ کنه و به اقتصاد تزریق کنه.

میبینید که هزینه ای از مالیات برای حل بحران اقتصادی در آمریکا پرداخت نشده و سیستم اقتصادی مستقیما خودش داره هزینه اش رو پرداخت میکنه و اصلا عایدی مالیاتی ارتباطی به حل مشکلات اقتصادی نداره و همه جا بانک مرکزی هست که باید مشکلات اقتصادی کشور رو با وضع استراتژی های خودش حل و فصل کنه.

2-2 سیستم مالیاتی در همه جای دنیا جزو دقیق ترین و باحساب و کتاب ترین سیستم هاست چون دولت هیچوقت دوست نداره که سرش کلاه بره. هر فردی میتونه کوچکترین فاکتور مالیاتی اش رو هم ردیابی کنه که از کدام حساب به کدام حساب ریخته شده.
      مالیاتی که از مردم گرفته میشه خیلی زیاده ولی زیاد تر از اون هزینه ای هست که دولت ها برای مواجهه با بحران های اقتصادی باید بپردازند.
      فرض کنید که مثلا دولت آمریکا مالیات اخذ شده یکسال اخیر مردم رو برای مبارزه با بحران اقتصادی هزینه کنه. پس 1. در سال آینده مردم بدلیل نبودن بودجه ی خدماتی, اُفت شدید خدمات اجتماعی رو بصورت کاملا ملموس شاهد خواهند بود 2. به دلیل دقیق بودن سیستم مالیلتی میشه خیلی راحت, هزینه شدن پول مالیات مردم در محلی دیگر را ردیابی کرد و دولت و حکومت رو به جرم دزدی محاکمه کرد.
      به همه اینها اضافه کنید که مالیات بر خرید را میشود پس گرفت ! + این همه هزینه ساخت و ساز شهر و خدمات اجتماعی و ... خرجش از کجا می آید ؟! از همین مالیات بر درآمد .

نمیتواند چنان شوخ و
      مزدک گرامی شخص سرمایه دار که شکم مادرش سرمایه دار بیرون نیامده ! او هم روزی مثل خَر کار میکرده تا سرمایه ای جمع کرده و اکنون دارد آسایش دوران سختیش را تجربه میکند !

چندی پیش شبکه من و تو یک زوج رو نشون میداد که یک جزیره خصوصی را هتل کرده بودند و اجاره اقامت درش شبی 30 هزار دلار بود !
      طرف وقتی که تصمیم میگیره جزیره رو بخریه به زور پول بنزین ماشینش رو میداده ! خلاصه داستان اینکه هم میاره ، به سختی کار میکنه مبلغی معادل 60 هزار یوروی امروز جمع میکنه و یک جزیره بایر رو میخره و به مدت 20 سال شروع میکنه خودش با دست خودش بخش بخش اونجا رو میسازه . خوب الان که اجاره میده شبی 30 هزار دلار نوش جونش . دلیلی نداره من این آدم رو یک مفت خور بهره کش ببینم اتفاقن خیلی هم آدم سخت کوشی هستش که امروزه به اینجا رسیده و حاضر نیست جزیره اش رو به مبلغ 200 میلیون بفروشه .

نمونه دیگر دوست خود من ، یک نفر آدم است کارگر هم ندارد - 8 سال است که دارد خودش با دست خودش خانه اش را میسازد ، صبح ساعت 10 میرود سر کار (فرش فروشی) تا ساعت 6 تک و تنها کار میکند (قطعن میدانید که کار فرش فروشی چه قدر سخت است) بعد از آن میرود خانه یک ساعتی استراحت میکند و از ساعت 8 تا هر وقتی که بتونه روی خانه اش کار میکنه .
      فراریش رو هم سوار میشه ، سرمایه دار هم هست . پس فردا هم بخواد خانه اش رو به کسی اجاره بده از کسی بهره کشی نکرده ! ماحصل زحماتش رو داره پس میگیره .
      چند نفر از همین کارگران زحمت کش که هیچی از خودشون ندارند حاضرند این طوری کار کنند ؟! طرف ده ثانیه از وقت استراحتش کم میشه داد و قالش میره هوا و بعدش هم که میره خونه میگیره میخوابه تا فرداش !!!!!
      معلومه چنین آدمی چیزی هم نباید داشته باشه . یک فرقی باید بیم سخت کوشان واقعی و کسانی که ادای سخت کوشی رو در میارند و به روش فمینیستی فقط جیغ داد میکنند که ما کار میکنیم و زحمت میکشیم باشد دیگر ؟!
      دکتر ساسی

15. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Reactor (10-10-2013)

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

ریلکس

مزدك بامداد آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      ماندگاه
      هندوستان
      جُستارها
      4
      امتیازها
      51,229
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,264
      از ایشان 5,538 بار در 2,053 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      40 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خرد، زنـده ی جــاودانی شنـــاس
      خرد، مايــه ی زنــدگانی شنـــاس
      چنان دان، هر آنكـس كه دارد خرد
      بــه دانــش روان را هــمی پــرورد

17. 4 کاربر برای این پست سودمند از مزدك بامداد گرامی سپاسگزاری کرده اند:

iranbanoo (10-12-2013),Philo (10-12-2013),sonixax (10-12-2013),کافر_مقدس (10-15-2013)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      . سرمایه تنها ز راه بهره‌کشی از دیگران پدید میاید.
      پس یعنی منی که روزی 14 ساعت کار کردم و پس انداز کردم سرمایه برای خودم جمع کرده ام از دیگران بهره کشی کرده ام به طور مثال !!!!!

پ.ن : من هرگز کارگر نداشته ام ، خودم بودم و خودم .

روشن میکند که کدام برنده هستند. برای نمونه همین زبانزد[3] آمریکایی که میگوید:
      "از بشقاب شور تا میلیونر". همه ی بشقاب شور هایی که نخواسته و یا نتوانسته
      "زرنگ" باشند و دیگران را بزیر چرخ بهره کشی بیندازند، همچنان بشقاب شور مانده اند.
      از این گذشته، بیشتر دارایی سرمایه دارن هم برمانده از نیاکان آنهاست، مانند راکفلر ها
      و روتشیلد ها و خودشان برای ان هیچ رنجی جز زاده شدن ازشکم مادرشان نکشیده اند!
      تمام بشقاب شورها اگر قرار بود به قدری هوشمند و سخت کوش باشند که از بشقاب شوری به میلیونری برسند امروزه دیگر بشقاب شوری در دنیا باقی نمیماند گرامی .

همچنین شمار کسانی که مادرزاد در خانواده ای ثروتمند به دنیا می آیند بسیار کم است و اینها نمونه آماری خوبی نیستند هرچند که همانها هم پدران و مادرانشان با سخت کوشی به ثروتی رسیده اند و اکنون فرزندانشان از زحمت والدینشان بهره مند میشوند .

اتفاقن کسانی که خودساخته هستند انگل وار به جان جامعه نیوفتاده اند و از مالیات سایرین روزی نمیگذرانند و به عکس کمک به اشتغال سایرین هم میکنند افرادی ستودنی هستند نه بهره کش و مفت خور و ...

مفت خور از نظر من کسیست که در سلامت کامل در خانه سوسیالی مینشیند و از پول مالیات که آنهایی که کار میکنند میگیرد و زندگی میگذراند .
      دکتر ساسی

19. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_bikhoda (10-12-2013)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. گفتگو پیرامون فمینیسم
      از سوی shirin در تالار زنامرد
      پاسخ: 516
      واپسین پیک: 03-29-2020, 07:36 PM
    2. گفتگو پیرامون فمینیسم
      از سوی shirin در تالار هماندیشی
      پاسخ: 161
      واپسین پیک: 03-15-2013, 08:51 PM
    3. مازوخیسم / سادیسم / لذت‌جویی و ...
      از سوی yasy در تالار گفتگوی آزاد
      پاسخ: 6