• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

جُستار: گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مزدك بامداد نمایش پست ها
      گفتیم که ابزار تولید به چه میگویند و نمیتوان دارنده ی آنها بود. تا زمانی که کلنگ تان در زیر زمین است، ابزار تولید نیست!
      دیگر سخنان هم بازگویی لجن پرا کنی ها ی سرمایه دارن و زالوهاست وا رزش فرنودین ندارد! تا بهره کشی هست، شورش
      و واژگشت و کمونیسم و کشتار سرمایه داران = تمدن??) هم بوده و خواهد بود. این را تاریخ نشان داده و شما هم نمیتوانید کاریش بکنید!
      ما هم گفتیم که شما کما فی السابق دروغ میگویید!
      کمونیستها هم به زباله دانی تاریخ فرستاده شده اند و بیخود دل خوش نکنید به کشتار سرمایه داران و این مزخرفات.
      در ضمن به محض اینکه من کلنگ خودم را دست بگیرم زمین خودم را شخم بزنم، هم کلنگم، هم زمینم میشود ابزار تولید و شمای کمونیست (بخوانید دزد) مجاز میشوید که توی سر من بزنید آن را از من بگیرید محصول تولیدی را هم بالا بکشید! درست مانند کاری که پیشتر در اوکراین کرده اید.
      پس بیخوید انقدر بیش از این به خودتان فشار نیاورید به خاطر سن و سال بالایتان دیر خوب میشود

بیجاست!
      ما همان زمان هم پاسخ شما را میدادیم و پاسخ پرسشهایتان همچنین در نگرستیزی میان من و کوروش بیخدا میتوانید بیابید.
      من هم اکنون نیز به درخواست مهربد برای نگرستیزی اینجا هستم و چون اینجا هستم، تا زمانی که مهربد پاسخ بنویسد،
      گفتم کمی هم توی سر نوکران سرمایه داری بزنم که هرگز به پلیدی های خودشان و رنجی که برای جهانیان پدید آورده اند
      نتاخته اند و برای مردم کشورهای کمونیستی دلسوزی میکنند، که چیزی جز اشک تمساح نیست !! اینهم که بازار اینجا سرد
      است یک فربود ( واقعیت) است و پیوندی به من ندارد!
      همان زمان هم همین مزخرفات را تحویل دادید و پاسخی ندادید! کما اینکه اکنون نمیتوانید پاسخی بدهید. چرا که پاسخی اصولن ندارید برای این دو پرسش و همین فرافکنی به شیوه ی فعلی کارآمد تر است برای شما.
      در ضمن کسی از سردی بازار اینجا سخنی نگفت که فوری بیانش میکنید! قطعن رونق داشتن یا نداشتن اینجا ربطی به حضور یا عدم حضور شما ندارد! به خصوص که شما سالها پس از راه اندازی اینجا اولین نوشته تان را پست کردید و بعد از شما هم تغییر خاصی در جمعیت اینجا مشاهده نشده بعد از شما هم نخواهد شد.
      تنها فرق اینجاست که این سخنگاه چیزی را سانسور نمیکند که همین امر سبب فراری شدن اسلامیستها و کمونیستها و ... میشود که بدون سانسور زندگی برایشان سیاه میشود.
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

2. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_iran (11-17-2014)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Theodor Herzl نمایش پست ها
      شهر دیترویت مریکا که در دههٔ ۵۰ و ۶۰ مرکز صنعتی آمریکا بود ولی‌ الان به مخروبه تبدیل شده! چرا؟ چون سرمایه در‌ها همه کارخونه‌ها رو منتقل کردند جایی که کارگر ارزون تر هست
      پس کارگر بدون سرمایه = پشم!
      چیزی که پیشتر برعکسش را استدلال میکردید!
      دکتر ساسی

4. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mbk نمایش پست ها
      به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
      "یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا كُونُوا أَنْصَارَ اللَّهِ كَمَا قَالَ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ لِلْحَوَارِیِّینَ مَنْ أَنْصَارِی إِلَى اللَّهِ ۖ قَالَ الْحَوَارِیُّونَ نَحْنُ أَنْصَارُ اللَّهِ ۖ فَآمَنَتْ طَائِفَةٌ مِنْ بَنِی إِسْرَائِیلَ وَكَفَرَتْ طَائِفَةٌ ۖ فَأَیَّدْنَا الَّذِینَ آمَنُوا عَلَىٰ عَدُوِّهِمْ فَأَصْبَحُوا ظَاهِرِینَ 14الصف"
      "ای همه کسانی که باور کردید باشید کمک کاران خداوند جور چیزی که گفت عیسی فرزند مریم به حواریون{ پاکیزه جویان} کی کمک کاران من سوی خداوند هستند گفتند حواریون ما کمک کاران خداوندیم باز باور کردند گروهی از فرزندان اسرائیل هم روپوشاندند گروهی باز توانا کردیم کسانی که باور کردند را بر دشمن برگشت کنانشان باز گردیدند روی آشکار 14 چیده "
      به دید من اگر آدمی زیر دست یک سرمایه دار هست هم کارگرش که زندگی اش وابسته به سرمایه دار است بایستی اگر آن سرمایه دار خداوند پرست هم درستکار است گفته هایش را انجام دهد هم اگر درستکار نیست یا بگریزد یا نبایستی خداوند را فراموش کند هم اگر هم ارز با دیگر مردم در سرزمینی زندگی می کند هم همبازها یا اشتراکاتی از دید دارایی با دیگران دارد بایستی مو به مو روشن باشد که دزدی یا نابرابری رخ ندهد هم برخی چیزها هستند که نمی توان همبازش کرد یا همبازی در مرز کوچکتر انجام شو است همانند بدن یا خانواده
      سراسر همباز گرفتن یا جدا زندگی کردن نبایستی از مرزی که خداوند دستور داد در رود همانند درس خوانی که چشم را بر زندگی کردن می بندد یا زندگی کننده ای که چشم را بر آموختن می بندد پناه بر خداوند
      تو چی میگی این وسط ؟
      عزیزم وقتی چهار تا دکتر مهندس دارند با هم دعوا میکنند یک عمله نمیاد بگه آقای مهندس بیل من کوجاست
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی terajedi21 نمایش پست ها
      خوب با وجود امپریالیسم میگم اجتماع سوسیالیستی نمی تواند وجود داشته باشد! جسارتا شما گویا ملتفت نشدید كه بنده رو تشویق به خواندن گفتارهای قبلی می كنید. مدلهای یك اجتماع موفق مثل كمون پاریس و انقلاب بلشویك ها تا قبل از روی كار آمدن استالین و البته كیبوتص ها در اسرائیل، البته همه اینها قوام اندكی خواهند داشت؛ البته كیبوتص ها همچنان پابرجا هستند و حل نشده اند.
      چیزی که یک ماهه یا دو ماهه نابود شود یک مدل موفق نیست! ناپایدار است، سست است! و تنها راه پایدار کردن و استحکام این سستی برپایی دیکتاتوری هایی نظیر شوروی و کره شمالیست.
      در عین حال من نه تشویق بلکه خیلی روشن از شما خواستم در صورتی که براتون مقدوره گفتگوهای پیشین رو بخونید! چرا که پیشتر بسیار از آنچه احتمالن میخواهید بگویید مطرح شده و در باره اش بحث شده و نیازی نیست در یک چرخه باطل بیوفتیم و تمام آن سخنان قبلی را دوباره تکرار کنیم.
      جناب مزدک باید نمونه خوبی از این دور باطل باشند که سوزنشان روی برخی گفته های پیشتر پوچ شده شان گیر کرده و فکر میکنند با تکرار یک سخن و ادعا آن سخن ثابت میشود! نتیجتن ما هم فکر میکنیم ایشون به خاطر کهولت سن آلزایمر گرفته اند هی یک چیز را تکرار میکنند.

عدم وجود مالکیت خصوصی در کیبوتص ها هم یکی از آن پدیده هاییست که قابل قبول نیست! ولی آنچه قابل قبولش میکند عضویت داوطلبانه در این جوامع است! نه با زور و سرکوب و باتوم و کشتار و .... (که البته اگر همینها هم زورشان برسد یحتمل کشتار و جنایت به راه خواهند انداخت) .
      بخشی از آنچه من از کیبوتص ها میدانم این است که حتا مسکن در آنها اشتراکیست! همین بخش در صورت حقیقت داشتن کافیست تا یک خط قرمز دور آن بکشیم.
      دکتر ساسی

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اگه از نظر سیستم اقتصادی در نظر بگیرید ، من با شما موافق هستم که شوروی اشتباهات زیادی کرده ، برای همین هست که خیلی‌ از یهودی‌‌های مارکسیست به اسرائیل فرار کردند در سال‌های ۱۹۱۰ تا ۲۰! از روسیه! یک گروه هم رفتند تروتسکی رو در تبعید در مکزیک دیدند و در واقع blessing اون رو برای سیستم کیبوتز گرفتند ، اون سیستم اقتصادی که من ازش دفاع می‌کنم ، سیستم سوسیالیستی اسرائیلی هست ، یعنی‌ زندگی‌ کیبوتز برای هرکه که دوست داره ، زندگی‌ کپیتالیستی هم برای هرکه دوست داره!

ولی‌ دلیل مخالفت من با سیستم اقتصادی شوروی ، نشونه موافقت با کاپیتالیسم نیست ، سیستم اقتصادی کاپیتالیسم هنوز غیر انسانی‌ است ولی‌ هرکه به انتخاب آزاد خود رفت آن سمت ، دیگر به ما کاری نیست ، همه چیز در یک جامعه آزاد بر اساس consent است
      "A Land without a People for a People without a Land"

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      عدم وجود مالکیت خصوصی در کیبوتص ها هم یکی از آن پدیده هاییست که قابل قبول نیست! ولی آنچه قابل قبولش میکند عضویت داوطلبانه در این جوامع است! نه با زور و سرکوب و باتوم و کشتار و .... (که البته اگر همینها هم زورشان برسد یحتمل کشتار و جنایت به راه خواهند انداخت) .
      بخشی از آنچه من از کیبوتص ها میدانم این است که حتا مسکن در آنها اشتراکیست! همین بخش در صورت حقیقت داشتن کافیست تا یک خط قرمز دور آن بکشیم.
      در اسرائیل ۲ نوع دهکده اشتراکی‌ وجود داره ، یکی‌ کیبوتز هست که همه چیز اشتراکی‌ هست ، یعنی‌ از تمامی‌ اموال دهکده همه سهم مشترک دارند ، یک نوع دیگه مشاو هست که ابزار تولید مثل کارخونه و تراکتور اشتراکی‌ هست ولی‌ بقیه چیز‌ها خصوصی! ورود و خروج به همه اینها هم اختیاری هست هرکه هر زمان دوست داشت میتواند برود!
      "A Land without a People for a People without a Land"

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اگه از نظر سیستم اقتصادی در نظر بگیرید ، من با شما موافق هستم که شوروی اشتباهات زیادی کرده ، برای همین هست که خیلی‌ از یهودی‌‌های مارکسیست به اسرائیل فرار کردند در سال‌های ۱۹۱۰ تا ۲۰! از روسیه! یک گروه هم رفتند تروتسکی رو در تبعید در مکزیک دیدند و در واقع blessing اون رو برای سیستم کیبوتز گرفتند ، اون سیستم اقتصادی که من ازش دفاع می‌کنم ، سیستم سوسیالیستی اسرائیلی هست ، یعنی‌ زندگی‌ کیبوتز برای هرکه که دوست داره ، زندگی‌ کپیتالیستی هم برای هرکه دوست داره!

ولی‌ دلیل مخالفت من با سیستم اقتصادی شوروی ، نشونه موافقت با کاپیتالیسم نیست ، سیستم اقتصادی کاپیتالیسم هنوز غیر انسانی‌ است ولی‌ هرکه به انتخاب آزاد خود رفت آن سمت ، دیگر به ما کاری نیست ، همه چیز در یک جامعه آزاد بر اساس consent است
      اتفاقن در میان کمونیستها شوروی از نظر اقتصادی خیلی کمتر اشتباه داشته! ما منکر این نیستیم!
      ولی در قیاس با کشورهای سرمایه داری حرفی برای گفتن نداشته!
      در زمینه حقوق بشر هم که ریده بوده! و یکی از مخوف ترین دیکتاتوریهای دنیا بوده.

در اسرائیل ۲ نوع دهکده اشتراکی‌ وجود داره ، یکی‌ کیبوتز هست که همه چیز اشتراکی‌ هست ، یعنی‌ از تمامی‌ اموال دهکده همه سهم مشترک دارند ، یک نوع دیگه مشاو هست که ابزار تولید مثل کارخونه و تراکتور اشتراکی‌ هست ولی‌ بقیه چیز‌ها خصوصی! ورود و خروج به همه اینها هم اختیاری هست هرکه هر زمان دوست داشت میتواند برود!
      اختیاری بودن موضوع به اندازه کافی به آن بعد اخلاقی میدهد که قابل قبول باشد! خوب هر کسی هم که دوست دارد در آن سیستم زندگی کند خوب برود زندگی کند! هر کسی هم نمیخواهد نمیرود.

زورتپان و چپاندنِ هر چیزی آن را غیر اخلاقی میکند. به طور مثال کمونیستها نه تنها به زور و با کشتار و خون ریزی و قحطی میخواهند حکومت کمونیستی به راه بیندازند! بلکه اگر کسی آن را نخواهد و حتا بدون مخالفت و شورش و ... بخواهد آن جامعه را ترک کند محکوم به مرگ است و کشته میشود! سوای اینکه کمونیسم به جز گند چیز دیگری بالا نیاورده زور تپان کردنش هم غیر اخلاقی تر و فاسد ترش هم میکنه.

به طور مثال کمونیستها یک میلیون و دویست و هفتاد و نه هزار نفر را در برلین شرقی (و در کل 16 میلیون نفر را در آلمان شرقی) زندانی کردند و تنها در پای دیوار برلین 136 نفر کشته شدند که به بیشترشان شلیک شده بود! جرمشان چه بود ؟! تمایل برای زندگی در دنیایی دیگر.

فهرست قربانیان : List of deaths at the Berlin Wall - WiKi

جناب مزدک همه یا بیشتر این 136 نفر + آن 16 میلیون نفر را نوکر امپریالیسم و مفت خور و بهره کش میدانند و کشتارشان را واجب! پس رواست که ایشون رو هم به خاطر این طرز فکر در دسته جنایتکاران و بشر ستیزان قرار بدهیم. کما اینکه تفکرات ضد بشری و مالیخولیاییشون رو پیشتر هم در همینجا با صدای بلند و رسا اعلام کرده اند.

چه شما بپذیرید چه نپذیرید، کمونیست جماعت مرتجع ، خرفت ، زورگو و جانیست و به محض مهیا شدن فضا دست به جنایت میزند کما اینکه پیش از این هر کجا که قدرت را در دست گرفته اند به هر مخالفی یک برچسب نوکر بهره کش چسبانده اند و کشتارشان کرده اند. درست همان کاری که باقی عَن و گه های دیکتاتور و جنایتکار کرده اند، میکنند و خواهند کرد.
      دکتر ساسی

10. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      در هر ابزار تولید از کلنگ گرفته تا کارخانه ی جنرال موتورس. کار کارگران نهفته است
      مهند این است که میوه ی کار کارگران به خودشان برسد. همچنین این کلنگ یک نمونه
      ساده بود برای دریافتن پرسمان سرمایه داری و کمونیسم. اگر فردید شما این است که
      سرمایه داران با هوش و کوشش خود به این دارایی رسیده اند، نادرست است، اگر
      کار کارگران نبود، به هیچ جا نمیرسیدند. به این داو =(ادعا) در نگرستیزی میان من و
      کوروش بیخدا ، به خوبی پاسخ داده شده و گفتیم که کسی این سزامندی را ندارد
      که هوش خود را ابزار بهره کشی از دیگران بنماید. آن میوه ای که هوش او به او
      میدهد رواست ولی آن میوه ای که از کار دیگران به او میرسد نارواست. اینکه کسی
      باهوش تر بوده و هست، دارایی های میلیاردی وی را روا و نیکروی نمیسازد.
      ببینید هنوز چیزی رو که من گفتم بطور روشنی جواب ندادید!
      بالاخره اونی که هوش و اراده داره یه مزیت و راحتی بیشتری در نهایت بدست میاره یا نه؟ مثلا یکی درسش رو خوب میخونه و به مراتب بالا در علم و فناوری میرسه، خب عوضش احتمالا یک عمر حالش رو میبره و اگر برای درس خوندن 100 واحد زحمت کشیده ممکنه از بابت همین در بقیهء عمرش 100000 واحد راحتی گیرش بیاد! اینکه طبیعی هست و طرف به این خاطر مجرم و بهره کش نمیشه. طرف مثلا چند سال درس میخونه زحمت میکشه همت و زیرکی به خرج میده و پزشک میشه، بعدش یه عمر راحت پولهای خوب درمیاره و احترام و شان اجتماعی هم داره. حالا یکی که درس نخونده تنبلی کرده حماقت کرده خب ممکنه در بقیهء عمرش چوب اون رو بخوره و 100 واحد کم کاری کرده ولی بجاش 100000 واحد کونش پاره بشه!
      پس اینطور نیست که بگیم حتما باید هرکس به میزانی که عرق میریزه عایدش بشه. یعنی بگیم یه عمله 100 واحد زحمت میکشه 100 واحد هم گیرش بیاد و یه پزشک هم 100 واحد زحمت میکشه همون 100 واحد گیرش بیاد! (حالا شما بگو دستمزد اون 100 واحد زحمت اضافه ای رو هم که قبلا واسه درس خوندن کشیده بهش اضافه بشه، بازم تفاوت خیلی زیادی نمیشه در کل) نه واقعیت اینه که پزشک کارش راحته توی مطبش زیر باد کولر میشینه بیمار میاد پیشش چند دقیقه ویزیت میکنه و یه نسخه مینویسه و اینا و پول خوبی میگیره بدون اینکه حتی یک قطره عرق بریزه در این جریان یا اینکه از لحاظ دیگه (مغزی/روانی/استرس و غیره) هم فشار قابل توجهی بهش بیاد (به نسبت اون پولهایی که در میاره).
      البته من خودم هم شخصا با اون مبالغ خیلی هنگفت دیگه مشکل دارم و فکر میکنم طرف هرچقدر هم باهوش و با اراده بوده درسته در طول عمرش مثلا شاید 100 برابر 1000 برابر سودش رو ببره، ولی دیگه نه یک میلیون برابر و ضریب های تصاعدی و نجومی! وقتی ضریب ها اینقدر غیرطبیعی و تصاعدی و عظیم شد (که در بعضی موارد طرف حتی کنار بشینه و هیچ کاری هم نکنه افزایش این ثروت همچنان با سرعت زیادی ادامه داره و مدام سرعتش بیشتر هم میشه)، احتمال زیاد یه مشکلی یه جایی وجود داره، یا حداقل از جهت دیگه میتونیم بگیم این برای جامعه میتونه خطرناک باشه و ایجاد عدم تعادل و سلامت میکنه در نهایت و در کل. پس ما میتونیم برای این موارد یه کاری بکنیم و یک کنترل و فیدبک و محدودیتی ایجاد کنیم؛ ولی بهرصورت این با اینکه بگیم اون افراد پس بهره کش (عمدا) هستن و مجرم و میشه اونا رو دادگاهی و مجازات کرد یا نمیدونم بقول شما اعدام هم کرد، فکر نمیکنم حرف درستی باشه! این مشکل از سیستم بوده در درجهء اول که فکر این چیزا رو نکرده، و اون طرف صرفا ازش استفاده کرده یا اینطور بگم که جلوش رو نگرفته! آیا کسی بخاطر اینکه مثلا در قانون یک سوراخی ضعفی داره و بخاطر این میتونه سود خوبی ببره میشه گرفتش و گفت تو مجرم هستی و باید مجازات بشی (اونم درحد اعدام و اینا!) چون دیدی سوراخه رفتی ازش استفاده کردی و باید بجاش دورش میزنی و از راه سخت تر میرفتی یا اینکه اصلا برای ترمیم سوراخ اقدام میکردی؟! تازه اون سوراخ هایی که در نظام سرمایه داری هست که اینقدر واضح و بدیهی نیست لزوما.
      ویرایش از سوی kourosh_iran : 11-17-2014 در ساعت 07:29 AM

12. یک کاربر برای این پست سودمند از kourosh_iran گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (11-17-2014)

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      جناب مزدک همه یا بیشتر این 136 نفر + آن 16 میلیون نفر را نوکر امپریالیسم و مفت خور و بهره کش میدانند و کشتارشان را واجب! پس رواست که ایشون رو هم به خاطر این طرز فکر در دسته جنایتکاران و بشر ستیزان قرار بدهیم. کما اینکه تفکرات ضد بشری و مالیخولیاییشون رو پیشتر هم در همینجا با صدای بلند و رسا اعلام کرده اند.
      بنده هم از اینطور حرفهای جناب مزدک تعجب میکنم. چون ایشون رو آدم دانشمند و باهوش و خردمندی میدونستم و این حرفها و دچار این اشتباهات شدن از فردی مثل ایشون بعید بنظر میاد!
      بخاطر همین من شخصا فکر کردم که شاید خودشون تجربهء شخصی تلخی در نظام سرمایه داری داشتن و شاید صدمهء سختی خوردن و فکر میکنن حقشون به نحوی از انحاء بر اثر این نظام پایمال شده، که در نتیجه دچار این افراط و قضاوت های احساسی شدن.
      شاید هم موضوع چیز دیگری باشه که به فکر ما نمیرسه!
      ویرایش از سوی kourosh_iran : 11-17-2014 در ساعت 07:43 AM

14. یک کاربر برای این پست سودمند از kourosh_iran گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (11-17-2014)

سخنور یکم
      Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
      Overall activity: 99.4%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 76 بار در 73 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
      آیین برده داری اسلام گوه خورده که گفته بنده باشید.
      آدمی باید آزاد از زنجیر خدا و بهره کشان دیگر باشد.

پارسیگر
      شماها بروید بنده ء اندیشه های پوچ خود باشید ما همچنان بنده ء خداوند خواهیم بود
      خداوندا برای زندگی پاس تو گویم هم این همه نشانه های توانایی تو بر همه ء هستی
      اعوذبالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین الرحمن الرحیم مالک یوم الدین ایاک نعبدوایاک نستعین اهدناالصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم غیرالمغضوب علیهم ولاالضالین پناه می برم به خداوندازسرکش خیلی رانده به نام خداوندمهرگسترخیلی مهربان پسندیده گفتن براخداوندپرورنده جهانیان مهرگسترخیلی مهربان دارای روزی آییندار آره ای تورا بنده ایم هم آره ای تورایاوری می خواهیم نشان بده مان راستراه خیلی پابرجاشده راستراه کسانی سراسر بخشانيشان دیگری خشمهاشده برشان هم نه گمراهان

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 3 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 3 مهمان)

جُستارهای همانند

1. گفتگو پیرامون فمینیسم
      از سوی shirin در تالار زنامرد
      پاسخ: 516
      واپسین پیک: 03-29-2020, 07:36 PM
    2. گفتگو پیرامون فمینیسم
      از سوی shirin در تالار هماندیشی
      پاسخ: 161
      واپسین پیک: 03-15-2013, 08:51 PM
    3. مازوخیسم / سادیسم / لذت‌جویی و ...
      از سوی yasy در تالار گفتگوی آزاد
      پاسخ: 6