• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 16 از 27 نخستیننخستین 123456789101112131415161718192021222324252627 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 151 به 160 از 266

جُستار: چرا و چگونه به باورهای امروز خود رسیدید؟

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Anarchy نمایش پست ها
      راسل عزیز ... حقیقتش چیزی برای من دردناک تر از این نیست که دوستی رو از خودم برنجونم !! دیدگاه من هم تو این چند سال صیقل خورده و دقیقا همونی نیستم که مثلا ده سال پیش بودم اما یک سری چیزها به هیچ وجه تو کتم نمیره . به نظرم در مورد جنگ و حواشی اون هیچ جوابی بهتر از مرور حرف های چند سال پیش خودت نیست :
      آنارشی جان حیرت من از تغییر کردن یا نکردن عقیده‌یِ یک یا چند نفر نیست ، از عمق فاجعه است!

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_iran نمایش پست ها
      خیر، اینکه میگی «اگر ج.ا اسلامی یک کشوری مثل افغانستان که هیچ زیر بنایی نداشته رو تحویل میگرفت الان وضعمون از افغانستان هم بدتر میبود» اینه که ادعای بی پایه است.
      از کجا معلوم که حتما اینطور میشد؟ شاید حتی بهتر هم میشد. کسی چه میدونه؟ پیشبینی با اگر و مگر به این سادگی نیست. فرایندهای انسانی پیچیده تر از این هستن (یا میتونن باشن). در اون شرایط سالهای اول انقلاب هم مردم داغ و متحد بودن و کاریزمای خمینی بود یه فرمان میداد مثل مور و ملخ داوطلب میریخت برای اجرا (مثلا بازسازی و ایجاد زیرساخت های کشور).
      مشخصن وضعیت ایران چیزی میشد شبیه وضعیت امروز افغانستان!!!
      از اول انقلاب تا الان هیچ کار بنیادی در جمهوری اسلامی انجان نگرفته. تمام کارهایی که مشخصن جمهوری اسلامی انجام داده و قبلش زیرساختی براش در کشور وجود نداشته در افغانستان همین امروز بهترش وجود داره!!!
      پس با توجه به اینکه جمهوری اسلامی یک زیرساخت درست و درمان رو گرفته و پیشرفت آن چنانی حاصل نشده در صورت تحویل گرفتن کشور از قاجار وضع از الان افغانستان هم بدتر میبود. حساب کتابش خیلی ساده هست! جمهوری اسلامی یکی از نیرویهای هوایی برتر منطقه و شاید دنیا رو تحویل گرفت و الان در زمینه دفاع هوایی از عقب مانده ترین کشورهای دنیاست. جمهوری اسلامی یک اقتصاد قابل قبول رو تحویل گرفت و الان در شرایطی که درآمد یک سال نفتی اش از تمام دوران قبل از اون بیشتر بوده کشوری ورشکسته تحویل داده! جمهوری اسلامی بعد از 30 سال کماکان پیکان تولید میکرد!!!! و اگر راه داشت هنوز هم داشت تولید میشد!!! پرایدی که شما در ایران سوار میشید و هنوز داره تولید میشه حدود 30 سال پیش توسط کمپانی فورد (Ford Fevista) از رده خارج میشه تحویل شرکت KIA Motors میشه! کیا موتورز هم بعد از یکی دو سال میفهمه چه آشغالیه میندازتش دور! ولی در ایران هنوز داره تولید میشه و پاچه ملت میشه!!!! تازه همین کارخانه ها هم یادگار دوران قبل از انقلابه - بعد از اون ایران حتا نتوست سیستم استخراج گاز و نفتش رو مدرن و به روز نگه داره و الان در زمینه استخراج گاز و نفت از کشورهای مسایه عقبه و در باره میدانهای مشترک هم که رسمن داره سهم ایران توسط اونها استخراج میشه! بله میدونم دوستداران جمهوری اسلامی مانند خود شما میگند به خاطر تحریمهاست! ولی انقدر شهامت ندارند که بگند عامل این تحریمها چه بوده؟!

ببخشید در همین آمریکا مگه مجازات اعدام نیست یا حداقل تا همین چند وقت پیش در بعضی ایالت ها نبود؟
      تازه تعداد یا درصد افرادی که روزانه در آمریکا در خشونت و بخصوص با اسلحه کشته میشن رو شما نشانهء توحش نمیدونید؟ یا همین سیاه پوستان غیرمسلح که زرت و زرت توسط پلیس کشته میشن.
      بله در آمریکا اعدام هست! ولی مگه من جایی گفتم آمریکایی ها کار درستی میکنند که شما فوری آمریکا رو مثال میزنید ؟! فقط تعداد اعدامی ها در یک سال گذشته در ایران 753 نفر بوده!!! البته میدونم شما معنی این رو نمیفهمید چون جمهوری اسلامی رو دوست دارید!!! ولی محض اطلاعتون در تمام دوره شاه بنا به گفته ی عماالدین باقی 3500 نفر کشته و اعدام سیاسی وجود داشته!

Emad Baghi :: Persian

این در حالیه که فقط و فقط یک دست اعدامهای سیاسی جمهوری اسلامی چیزی بالغ بر 5000 نفر هستش!!! در تمام آمریکا طی سی و چند سال گذشته چند نفر اعدام شدند یا توسط خشونت پلیس یا توسط اسلحه های دست مردم کشته شدند ؟! 1000 نفر ؟! 10000 نفر ؟! در ضمن توجه داشته باشید که آمریکا تقریبا 3 برابر و نیم ایران جمعیت داره.

این مقایسه تنها در صورتی بقدر کافی ساده و مطمئن است که بقیهء شرایط و پارامترهای مهم تاثیرگذار تغییر نکرده باشن. یعنی مثلا مملکت ما در دورهء شاه مورد تهدید و توطئه خارجی جدی نبود (حداقل در ظاهر و بصورت مستقیم و کلاسیکش). ضمنا یکسری چیزها ممکنه خوب شده باشه یکسری چیزها هم بد. فرضا گیریم اعدام زیاد شده بد شده، ولی خیلی چیزهای دیگر هم از حکومت شاهنشاهی بهتر شده. ساختار حکومت رفت بر مبنای یک ایدئولوژی که درسته چیزهایی مثل اعدام رو زیاد کرده (که البته این اعدام ها یکسری چیزهای واقعا بد مثل تجاوز و دزدی مسلحانه و قاچاق مواد مخدر رو هم از اون ور کاهش میدن که اگر نبود اینا گندشون تمام مملکت رو برمیداشت)، ولی عوضش جنبه های مثبت هم داره که در نظام شاهنشاهی اصلا مطرح نبودن و بهشون اولویت داده نمیشد. چیزهایی مثل اینکه روستاها و تمام مردم باید از امکانات و رفاه نسبی برخوردار بشن. بنظر من اگر حکومت شاهنشاهی بود، همین الان هم وضع روستاهای ما نسبت به وضعی که الان در کل در جمهوری اسلامی دارن برق دارن آب دارن گاز دارن تلفن دارن درمانگاه و مدرسه و چیزهای دیگر، خیلی عقب تر بود. البته اینم یه ادعاست! ولی فکر کنم ادعا در مقابل ادعا برابر باشه. ضمنا آدم خودش هم میتونه احتمالش رو برآورد کنه و انصاف بده.
      تهدید و توطئه خارجی بهانه جمهوری اسلامیست تا بی لیاقتی های خود را سرپوش بگذارد!!! حرف کسی که چشم بسته بگویم تهدید خارجی بدون اینکه نیم نگاهی به رفتاری که جمهوری اسلامی از خود بروز داده که منجر به جنگ و همین تهدید خارجی شده بی ارزشه.
      در ضمن کی گفته جمهوری اسلامی به وضعیت روستاها رسیدگی کرده ؟! شما مثل اینکه خیلی از اخبار ایران بی خبرید؟! خوزستان پس از جنگ با اینکه بخش بسیار بزرگی از بودجه کشور رو فراهم میکنه هنوز خرابه هستش!!!! دهات ریز و درشت پیش کش!!!

خب چرا؟
      شاید چون صداقت و انصاف دیدن ازم و اینکه غرض و مرض بیخود ندارم. دیدن آدم سالمی هستم.
      شاید هم با شما همکار باشند ؟! کسی چمیدونه پشت اون ID یا این ID به راستی چه کسی نشسته ؟!

حالا دورهء شاه بهتر بود؟ من فکر میکنم اون موقع هم اگر آزادی نسبی یا کامل در بعضی موارد بود چون حکومت اونقدر به خودش مطمئن بود که بقای خودش رو در خطر جدی نمیدید از اون جوانب. و این مسئله هنوز تجربه نشده بود. حکومت تحت حمایت بزرگترین قدرتهای جهانی میدید خودش رو و فکر میکرد به این خاطر کسی نمیتونه آسیب جدی بهش بزنه. تازه بالاخره ژست غربی بازی و پیشرفت داشت پیش بقیهء دنیا و محمدرضا که خودش عشق غربی شدن بود، از اونور خود غربی ها هم که روش نفوذ شدیدی داشتن و بهش دستوراتی میدادن توصیه هایی در این باب میکردن. بنظرم اون موقع خود غربی ها هم اینقدر مارمولک و خبیث نشده بودن هنوز! الان شده برعکس دیگه چشمشون ترسیده هرجا حکومت دیکتاتوری باشه با اونا باشه میگن خوبه مردم رو هم در خفقان و بی اطلاعی نگه دارید که شرایط تغییری نکنه.
      شرایط ما هم الان شرایط سختی هست از نظر سیاسی و امنیتی بخاطر مسائل واضحی که همه میبینید. اگر از داخل بخوان وا بدن و راه بدن خیلی زیاده روی ها و ریسک ها و سوء استفاده ها ممکنه بشه که امنیت مملکت رو به خطر میندازه. مسئلهء مصلحت است. البته این مشکل بخاطر ساختار نظام هم هست، و اشتباهات و ایدئولوژی اون، ولی بهرحال گفتم که ما فعلا سوار این کشتی هستیم و کشتی های دیگه دور یا دشمن هستن. بهتره بخاطر خودمون هم که شده زیاده روی نکنیم!
      قطعن دوره شاه بهتر بوده! از نظر آماری هم به هر جایی رجوع کنید به جز برخی شاخص های بی ارزش مانند سینما دوره شاه برتری داره. ولی این بهتر بودنها به قدری نبوده که باعث نشه جامعه علیه حکومت شورش نکنه و ساقطش نکنه. جمهوری اسلامی هم به لطف سانسور و سرکوب و اسلامه که پابرجاست. هر کدام از اینها را ازش بگیرید به سرعت شروع به ریزش خواهد کرد. دلیل ترس اصلی جمهوری اسلامی از جریان آزاد اطلاعات هم همینه.
      بعد کشتی های دور و بر یک زمانی همه دوست و همپیمان و حتا نوچه بودند! الان همه شدند دشمن! کی اونها رو با ما کرده دشمن ؟! لابد اونها مریض هستند الکی با ما که هیچ پُخی هم نیستیم حقیقن دشمن شدند که بیشتر ما رو از پُخی شدن باز دارند! آخه از ما میترسند :))
      جمهوری اسلامی یک دونه متحد درست و حسابی هم نداره!!! حتا یکی. مشخصن در اینجا کرم از خود درخته.

شک که همیشه هست. ولی خیلی وقتها نمیشه اونقدری سند و مدرک کافی و معتبر داشت که به یقین رسید. در اینطور مواقع یک طرف رو محتمل تر میگیری، و گاهی که مجبوری تصمیم بگیری و موضعی داشته باشی باید همون طرف رو درست فرض کنی خب.
      همه چیز رو هم نباید با سند و مدرک قبول کرد!!! استدلال کردن رو هم برای همین مواقع ساخته اند!!! اگر بنا بود همه چیز را با سند قطعی و محکم میپذیرفتیم الان هنوز داشتیم در غار زندگی میکریم. اصولن تنها فرق ما هم با پسر عموی ژنتیکیمان شامپانزه همینه! ما توانایی اندیشیدن و استدلال کردن داریم اون نداره.

فکر نمیکنم علتش دروغ بودن بوده باشه. خب طبیعی هست خیلی از شکنجه ها آثارشون بعد از سالها دیگه اونقدری باقی نمیمونه که کاملا قابل تشخیص باشه، از اون طرف قابل جعل هم هست حالا چی رو نشون بدن جای دو تا زخم قدیمی رو که میشه راحت درست کرد. واقعی هم باشه بعدا شاید یه عده بیان دربیارن بگن جعلیه. خلاصه جز شلوغ بازی و دردسر بیشتر چیزی ازش درنمیاد.
      تازه اینایی که تخصص دارن میگن بلد طوری شکنجه کنن که درد زیاد داشته باشه اما اثر چندانی ازش باقی نمونه که حتی همون ایام توسط پزشک قانونی و دادگاه هم قابل تشخیص و استناد نباشه. شکنجه گرهای شاه هم توسط اسرائیل آموزش داده شده بودن. بعدش مثلا کبودی که خوب میشه میره دیگه اثرش بعد از این همه سال باقی نمیمونه! یا خیلی انواع شکنجه دیگر هست که به همین شکل اثر فیزیکی پایداری ازش نمیمونه. مثلا طرف رو میندازن توی وان آب برق وصل میکنن، غرق مصنوعی (که البته فکر کنم جدیده)، سرما و گرمای شدید دادن، بی خوابی و غیره.
      "ما به مردم دروغ می‌گفتیم، ما به دروغ می‌گفتیم حکومت شاه ۱۵۰ هزار زندانی سیاسی دارد و این دروغ بود." (اکبر گنجی)
      "ما ملتی هستیم که 70000 شهید داده‌ایم و 100000معلول داریم ازامریکا"! (اسدالله بیات)
      در مورد شکنجه هم به همین بزرگی دروغ گفته شده! بله شکنجه بوده نه اینکه نبوده ولی کسانی که این ادعاها را میکنند حتا یک نشانه از شکنجه شدنشان هم رو نکرده اند! فقط حرف مفت زده اند. بعد ما داریم از شکنجه های ادعا شده حرف میزنیم! نه چیزهایی که خودمون از خودمون درست کردیم! ادعا شده شاه ناخن مخالفین رو میکشید!!! (جاش کو ؟! به دلایل پزشکی و بدون شکنجه ناخن دست پدر من رو یک بار کشیدند بعد از 15 سال هنوز کج در میاد)، ادعا شده به قدری شلاق میزده طرف رو که از حال میرفته؟! (جاش کو) - ادعا شده که انگشتان دست مخالفین رو قطع میکرده ؟! (لابد طرف انگشت جدید در آورده ؟!) ، ادعا شده اتوی داغ رو میکشیده روی پشت طرف طوری که پوست پشتت ور میوده! (جاش کو؟!) .

خب باشه حالا فی ذاته چه مشکلی داره که از زیربناهای قبلی که روی حساب طراحی شدن و براشون هزینه شده بیان و استفاده کنن؟ این کار عاقلانه ای میتونه باشه. بهرحال هم یه حکومت مردمی جدید اومده خب از ابتدا که اونقدر پایه فنی و آمادگی های دیگه رو نداره بی تجربه و جا نیافتاده است و نیتونه بیاد همون روز اول همه چیز رو خودش طراحی کنه و بسازه با کیفیت برابر یا بهتر.
      هیچ ایرادی نداره! اینکه بگی قبلیه هیچ غلطی نکرده همش رو ما کردیم ایراد داره!!!! به قول معروف سگ زیر سایه کوه خوابیده بوده فکر میکرده سایه خودش بوده.

فعلا که آزادی ای که من دارم میبینم همینش هم اگر از ظرفیت مردم ایران بیشتر نباشه تا خرخره پر شده دیگه! دخترها و زنها اندامشون رو به شکلهای مختلف به نمایش میذارن با ساپورت و مانتو کوتاه و خیلی چیزهای دیگر که دیدن روزمره اونا دیگه معمولی شده دیگه. موها هم که 50% یا حتی خیلی بیشتر راحت بیرون میذارن. پسرها و مردها هم به شکلهای مختلف خیلی ها بدن نمایی میکنن.
      شما دیگه میخوای مردم مثل کشورهای اروپایی و آمریکا لخت و پتی بتونن بیان بیرون؟ مملکت ما ساختارش این نیست، پایه حکومت چیز دیگس، سازگاری نداره با فرهنگ و حکومت و ظرفیت مردم ما، اختلال و خطرات جدی ایجاد میکنه، آشوب و فساد بیشتر میشه، ... اینطور چیزها باید متناسب با فرهنگ و شرایط و ساختار اجتماعی و حکومتی یک جامعه باشه و این کاری نیست که فقط با آزاد کردن و آوردن ظواهر بشه به سرعت حلش کرد!
      شما یا معنی آزادی رو نمیدونی!!! یا علاقه ات به جمهوری اسلامی باعث شده همه چیز رو گُل و بلبل ببینی!!!
      بعد کی میگه این فرهنگ مردم ما نیست ؟! چه طور تا قبل از انقلاب 57 بوده بعد یهو شده چیزی بیگانه با فرهنگ ما ؟! چه طور اون موقع که مردم کارهایی میکردند که با فرهنگ ما سازگار نبوده فساد و فحشا آمارش از امروز ایرانِ اسلامی کمتر بوده ؟!
      در ضمن مو بیرون گذاشتن و لباس بدن نما پوشیدن نه معنیش آزادیه، نه معنیش انتخاب آزادانه پوششه! همچنین در اروپا کسی لخت و پتی بیرون نمیاد! مگر مکانهایی که برای این مدل کارها درست شده باشه - هرکی براتون بسته ، خالی بسته.

ببین اینطور چیزا بستگی به پارامترهای مختلفی داره. بدن با بدن و نوع پوست و گوشت و عکس العمل و نوع بازسازی فیزیولوژی با بدن و گوشت دیگر هم حتی تفاوتهای فاحشی داره چون من خودم بارها دیدم. یکی زخم معمولی هم جاش تا آخر عمر میمونه و گاهی گوشت اضافه میاره و غیره، یکی هم میبینی زخم بزرگترش هم باقی نمیمونه به اون صورت. یکی تفاوت رنگش تابلوهه، یکی دیگه نه. بعدم گفتم که بهرحال خیلی شکنجه ها هست که اثر پایدار فیزیکی نمیذاره. و مسائلی که در بالاتر اشاره کردم بقدر کافی توضیح دادم. فرضا حالا اومدن چند مورد هم نشون دادن خب که چی چی رو ثابت میکنه؟ چون اینا رو که امروزه روز راحت میشه با متدهای گریم همین فیلمهای سینمایی هم براحتی درست کرد و تشخیص جعلی بودنش بصورت غیرمستقیم غیرممکنه. اصلا بحثی نیست حالا که کسی بخواد بیش از این اهمیت بده و مایه بذاره براش مثلا هیئت تحقیق و بررسی علمی و ناظر بین المللی براش دعوت کنن! آخرش چندان اهمیتی هم نداره چون هیچ چیز مهمی رو بصورت کامل و مطلق رد یا تایید نمیکنه.
      طرف خود هالک هم که باشه اگر ناخنش رو برای شکنجه بکشند هیچ وقت جاش خوب نمیشه! اگر تا خرتانقش شلاق بخوره طوری که از حال بره هیچ وقت جاش خوب نمیشه! اگر اتو بکشند توی کمرش طوری که از حال بره و پوستش کنده هیچ وقت جاش خوب نمیشه. یک سری دروغگو که دروغگوییشان پیشتر بارها و بارها ثابت شده یک سری ادعای مفت و دروغ کردند و امت همیشه صحنه دار هم باور کردند! بعدش هم نه سندی نه مدرکی نه چیزی!! حتا همون موقع. لازم نبوده! مردم رو تحریک کرده بودند کسی هم به اینکه حرف راسته یا دروغ کاری نداشته!!! 64 تا کشته میدان ژاله یک دفعه ای میشه 640 تا!!! سینما رکس ییهو میشه کار ساواک! شمار زندانیان سیاسی شاه یهو میشه 150 هزار تا!!! 60 هزار نفر یهو میشند قربانیان حکومت شاه!! گلسرخی یک دفعه ای از مقام یک تروریست میاد میشه قربانی و مظلوم!!! و داستانها و دروغهای زیاد دیگه ای از همین دست.

بهرحال نظرات متفاوت هست و منابع قابل توجه در هر دو سو وجود دارن.
      شما از کجا اینقدر مطمئنی من نمیدونم!
      بنظر من دلایل بیشتر و واضحی برای اطمینان به نظر دستهء مخالف هست! بهرحال شاه حکومت خودش رو مدیون آمریکایی ها میدونست و خودش هم به صراحت اینو اعلام کرده بود. بعدم یه چنین حکومتهایی در کشورهای جهان سوم، طبیعتا دچار گرایش و غرب زدگی و غرب شیفتگی و ترس و نوکری اونا میشن چیز غیرمنتظره و عجیبی نیست، بلکه حالتی کاملا محتمل و طبیعی است.
      روابط خوب و حسنه با جایی داشتن به معنی نوکری برای اون کشور نیست! مگه اسرائیل الان نوکر آمریکاست ؟!
      این طوری باشه جمهوری اسلامی هم الان نوکر روسیه هستش!!!! پس در نوکری کردن هم پسرفت کردیم!!!!!!

قاطی و مغلطه نکن. این دیگه از کجا اومد؟ من هیچوقت چنین ادعایی نکردم. هرکس هم گفته حرف خودش بوده.
      گفتم میگویند! نگفتم میگویی!!!!

آره میدونم.
      ولی من نگفتم اینا فرشته بودن. کی گفتم؟!
      بهرحال اینم میشه از اشتباهات بزرگ اینها دونست و وقایع بدی که در زمان انقلاب های پیش میان. یا بگیم از جنبه های بد اسلام. بهرحال همهء اینا ثابت نمیکنه که در کل اینا بد یا خوب هستن، یعنی منظورم اینکه الان شاه بود آیا بهتر بود یا اینا. بنظر من باید به واقعیت های موجود نگاه کنیم و لحظهء حال. بهرحال آخوندها و ج.ا. هم در طول سالها به زور و جبر هم که شده پیشرفت هایی کرده و اصلاح شده تاحدی. مثلا همین سر و وضع مردم که الان هست کی در دهه های اولیه کسی جرات داشت میتونست اصلا؟ یا ماهواره داشتن، ویدئو (اون قدیم ترها)، ... اینا خب یکسری افراطها و بی تجربگی ها بود که گذشت. الان مثلا مدتی بحث شد که سرعت اینترنت موبایل رو زیاد کنن نسل سوم و چهارم بکنن یا نه، که دیدید زرتی هم انجام شد؛ دیگه نمیان مدتی جلوش رو بگیرن، چون از قبل تجربه کردن میدونن که این فناوریها فی نفسه نمیشه و نباید جلوشون رو گرفت.
      اشتباه ؟! اسم این اشتباه نیست جنایته. بعد این امر نه در زمان انقلاب بلکه 10 سال بعد از اون اتفاق افتاده!!!! به نظر من شاه اگر میبود دست کم از نظر اقتصادی و صنعتی بله خیلی وضعمون بهتر میبود کما اینکه قبل از انقلاب از همین الانش بهتر بود!!!
      سرعت زیادی که شما داری در باره اش حرف میزنی چهارمنی کشور از ته لیست دنیا هستش!!!! تورو خدا همون رو هم نکنند!!!!!

سرزمین آرزوها

همچنین جزو سه کشور برتر دنیا در زمینه سانسور اینترنت هست :

IranWire | ایران جزو سه کشور نخست جهان در زمینه فیلترینگ

اسم این میشه خفقان و جلوگیری از جریان آزاد اطلاعات و عدم وجود آزادی بیان!!!! شهین خانم توی تاکسی گفت ریدم به قبر خمینی بعدش رفت بادمجون خرید کشک بادمجون درست کرد چیزیش هم نشد اسمش آزادی بیان نیست. اسمش خالی کردن عقده های جامعه و سوپاپهای اطمینانه برای تخلیه روانی جامعه. همون رو هم بخوان بهش گیر بدند جامعه میترکه. شاه هم به اینکه اصغر آقا به همایونی فحش داده کاری نداشت.

همون برنامه های مستند از مقامات سابق که در تلویزیون ایران دههء فجر فکر کنم پخش شد.
      بگردید توی اینترنت و آپاراتی جایی فکر کنم حتما پیدا میشه یا اصلا توی همون سایت صدا و سیما.
      لینکش رو برام بفرستید لطفن.

شاه درواقع آدم ترسو و ضعیفی بود. اینو مستندات و روایت ها و شواهد نشون میدن. چنین آدمی بلندپروازی کرد اما نتونست و زود هم ترسید و فرار کرد.
      شاه نه تنها ترسو بود بلکه بی لیاقت هم بود! صد در صد با شما موافقم! اگر شاه یک دهم مثل آخوندها فکر میکرد هنوز سر کار بود. شاهِ ایران اگر عرضه داشت دست کم چهار تا میزد توی سر زیردستهای خودش تا مملکت رو به گند نکشند.

البته در دورهء احمدی نژاد وضع خیلی افت کرد، ولی قبلش من حتی در منابع و آمارهای بین المللی چیزهای دیگری دیده بودم!
      قبل از مموتی ، خاتمی بود. قبل از اون رسمنجانی. در دوره خاتمی به نسبت رسمنجانی بله خیلی اوضاع عوض شده بود ولی همون دوران خاتمی در قیاس با دوران قبل از انقلاب یک دوران بسته و با خفقان زیاد بوده. سانسور اینترنت در دوره خاتمی اعمال شد، قبلش هم که دست زنهایی که لاک میزدند رو میکردند توی کیسه پر از سوسک!!! شاید شما یادت نیاد ولی من خوب یادمه. حالا همون رسمنجانی که دستی هم در ترورهای برون مرزی داشته شده قهرمان ملی!!!!

بقول خود شما هنوز توی آلمان اداراتشون نامه های تایپی رو قبول نمیکنن، چون احمق هستن، ولی توی ایران بیشتر چیزها داره الکترونیک میشه و خیلی هاش شده تاحالا.
      بهرحال هرجایی ضعف ها و قوت هایی داره.
      همین که موشک دوربرد ساختیم با چند صد کیلو کلاهک که آمریکا یا اسرائیل فکر حمله به ما رو نکنن حداقل برای امنیتمون خیلی خوبه. یعنی حال میده اینا رو بزنی اون اسرائیل سگ هار موجود مزخرف که به دنیا و قوانین بین المللی و حقوق بشر ریده و پوزخند میزنه و آدمهای خوب و فداکار دنیا رو که میرفتن کمک به مردم بیچاره فلسطین بکنن کشتار میکنه، تیکه و پار کنی! من به شخصه باوجودی که اسلامیست و طرفدار ج.ا. نیستم اما خوشم میاد از منهدم کردن این کشور شوم جنایت پیشه غاصب! و فکر میکنم در دنیا خیلی ها باشن اینطوری و خیلی ها دارن به این نتیجه میرسن و خواهند رسید.
      شما چرا اینقدر که نگران ج.ا. هستی نگران اسرائیل نیستی بنظرت نمیشه فکری بحال اون کرد؟ داخل ایران هم که نیستی چرا اینقدر نگران ج.ا. هستی؟ در دنیایی که امثال اسرائیل بوجود میان و توسط بقیه به رسمیت شناخته میشن، دیگه چه انتظاری از یک کشور و ملت جهان سومی داری و انقلاب مردمی اونا؟ میشه حتی بروز حکومت هایی مثل ج.ا. و افراطی گرایی ها رو منشاء گرفته از همین پدیده های متعفن جهان مدرن دانست! مثل همین اسرائیل کشور و حکومت جعلی که میاد و با بهانه های تاریخی و دینی خودش و حمایت قدرتهای بزرگ یک ملتی رو از سرزمین خودشون بیرون میکنه چوب توی لونهء زنبور هم میکنه و این همه دردسر و خطر و ظلم برای بقیهء جهان ایجاد میکنه برای این همه سال. این همه اسلام گرایی و افراطی گری و گروههای چریکی و تروریستی بی گمان بی ارتباط با این مسائل تاریخی و سیاست های پلید و ظلمهای بزرگ و نظامی گری و زور و جنایت که هنوزم ادامه دارن نیستن.
      حتی همون خمینی و اطرافیانشون و انقلاب مردم ایران یکی از مسائلی که بارها به صراحت توش ذکر میشد همون دوستی و حمایت و همکاری میان حکومت شاه و رژیم منفور و ضد اسلامی اسرائیل بود.
      در آلمان فقط مسائل مربوط به امور مالیاتی رو تایپی قبول نمیکنند مگر اینکه خروجی مستقیم صندوق باشه. نه هر نامه تایپی رو.
      در ایرانی که شما میگید همه چیز الکترونیکی شده هنوز یک سیستم فروش بلیط توسط دستگاه های اتومات به شکل درست و حسابی وجود نداره!!!
      در مورد موشک هم که دارید حتمن شوخی میکنید ؟! اون موشکی که شما ازش حرف میزنید رو شوروی خدابیامرز یکی دو سال بعد از جنگ جهانی دوم ساخته بود!!! الان آقایون ساختند :)) تازه نساختند، کپی کردند. اونها در برابر نیروی نظامی مدرن آمریکا و اصلن ترکیه فشفشه هم محسوب نمیشند. کبریت بی خطر هستند و فقط به درد تبلیغات داخلی میخورند.از این همه موشکی که ایران به حماس داده حتا یکیش هم به هدف نخورده! دلمون خوش باشه دست کم صاف میرند :)))
      من اسرائیلی نیستم اخوی! من ایرانیم. معلومه نگران ایرانم. در ضمن اسرائیل هر چی باشه حداقل از شکم مردم خودش نمیزنه بده به حماس و تروریستها!!!
      حالا میبینم که دست به دفاع از اسلام هم میزنید و یکی از خصیصه های بد اسرائیل شده ضد اسلامی بودنش :)))
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Russell نمایش پست ها
      خیلی مطمئن نباشید !!
      نه راست میگویی اسم این «خودمختاری» و «برین و درو» را من به اشتباه
      روش‌عن‌فکری گذاشتم. نام درستش «همینی که هست»ست.
      بتازگی حقوق جدیدی بر بشر روشن شده، شما حق دارید هر کاری بکنید
      تا زمانی که بتوانی از زیرش در بروی. فقط نمیدانم این آخ و اوخ‌ها وقتی ج.ا از حقوق
      مختارانه استفاده میکند چیست؟

آن «شورش» هم در پی «سیرک» پهلوی‌ها اتفاق افتاد، وقتی دلقک‌بازی‌هایشان دیگر
      بجای خنده گریه‌دار شده بود.
      هر چقدر دوست دارید «حق دارید» درباره‌یِ اینکه اگر انقلاب نشده بود چه میشد خیال
      پردازی کنید و به خودتان بگویید ایران و ایرانی بازی مثل آلمان و ژاپن و کره بود. ولی
      حقیقتش این‌ست که کره‌ای ها و کلا کشورهای آسیای شرقی همبستگی بسیار
      بیشتری از شما دارند و چیزی دارند بنام شرم. من گمان میکنم اگر آن ناخدای کره‌یِ جنوبی
      که چند وقت پیش کشتیش غرق شد و بچه‌ها را رها کرد و فلنگ را بست را اگر با
      ارزش‌هایِ شما بسنجیم، چند مدال افتخار بخاطر استفاده از حقوقش دریافت خواهد کرد.

باری، من حقیقتا گمان میکردم در زیر این خشم و انزجار غیرت و وطندوستی هست که
      تنها گرد و غبار رویش را گرفته. ولی گویا یا زیر خروار‌ها خاک مدفون شده، یا به احتمال قوی‌تر وجود
      خارجی ندارد. بالاخره بی‌حکمت نیست که هرکس در اینجا کوچکترین مخالفتی با اجنبی‌پرستی
      کرد چنان از کرده‌یِ خود پشیمان شد که رفت و دیگر پشت سرش را هم نگاه نکرد.

من قصدم بر این بود تا به برخی دوستان(؟) قدیمی نشان دهم که راه‌هایِ دیگری هم هست.
      بگمانم بقدر کافی هم گفته باشم. از این به بعد من هم با شما همراهی میکنم:
      بیایید کمپین راه بیاندازیم تا ایران اشغال شود، یا شاید بهتر باشد از قدرت کلاهک‌هایِ هسته‌ای
      اسرائیل بگوییم و دور هم حال کنیم
      راسل جان شا آزادی بروی خودت را برای یک ریش و پشمی که زیر گلوله تانک تریکده پاره کنی!!! به من ربطی نداره این برای بار چندم.
      این آویزان شدنتان به بحث من و کوروش در مورد انقلاب ایران هم به راستی خنده دار است. چیز دیگری نداشتید بهش آویزون بشید آویزون شدید به این ؟!
      خوب بروید نماز صبحتان را بخوانید به ما چه ؟!
      من پیشتر گفتم کسی که یک گندی و زده بعدش در رفته انسان وقیحی هستش! آنی که گند زده و بعد پاش وایساده هم منتی بر سر کسی ندارد!!! حالا شما قضیه ناخدای کشتی کره ای که اگر فرار میکرد میبایستی بهش مدال داد را از کجایت در آوردی خودش بسی جای بررسی دارد البته.
      الان باید این احساس خالصانه شما نسبت به رزمندگانِ اسلام را حس وطندوستی خطاب کنیم مثلن ؟! یک الله و اکبر خمینی رهبر هم بگویید همه چیز جور میشود.
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بازم این خودت هستی داری اغراق میکنی و ادعا و نتیجه گیری بی پایه و بدون اثبات.
      من گفتم ج.ا. از حکومت شاه بهتره، یعنی بهتر شد که انقلاب شد برای آینده مملکت ما، در طول مدت زمان منظورمه، نه یک مقطع زمانی خاص. این با اینکه بگیم ج.ا. بهشته خیلی فرق میکنه. ولی خب بازم فکرت بسته است و خودت رو میزنی به اون راه و اغراق و پیچوندن الکی که کار همیشگی شماهاست. همش فقط میخواید بگید ج.ا. سیاهه و مسلما از حکومت شاه در تمام یا بیشتر جهات دارای اهمیت خیلی بدتره و اینطور چیزا، بدون اینکه بشه ثابتش کرد و بر اساس تحقیق و مطالعات درست و حسابی گسترده و دقیق و منصفانه ای باشه.
      تحقیق منصفانه ؟! خودتون هم متوجه هستید چی میگید ؟! جمهوری اسلامی یک کلمه در مورد شاه و دورانش راست گفته اصلن ؟!
      بعد این شمایید که فکرتون به قدری بستست که شکایت شهین خانم توی تاکسی براتون شده آزادی بیان!!! نه من.

این یک نوع تفسیر و برداشتی هست که میشه داشت، ولی لزوما نه تنها برداشت محتمل ممکن. حالا تو برداشتی اونی که خودت استنباط کردی و دوست داری میگی نه 100% همینه و چیز دیگه نمیتونه باشه! اینم شد منطق؟
      منکه فکر نمیکنم لزوما اینقدر هم اون فرد منتقد و مخالف بوده باشه. منظور واقعیش میتونه واقعا در همون حدودی که متن هست باشه، میتونه هم فاصله داشته باشه ولی بهرحال range وسیعی براش وجود داره که شما چسبیدی آخر محدوده میگی آهان همینه!
      حجاریان یک بار میخواست حرف بزنه یک گلوله خالی شد توی مخش!! شانس آورد که روی انگشتهای پایش بلند شد و گلوله از فکش عبور کرد!! این بار بیش از حد دهانش را باز کند و حرف بزند دیگر تیرشان خطا نمیرود!!! این که یک حقیقته و نیازی هم به استدلال و سند و مدرک نداره.
      در مورد نظرش هم حجاریان منتقد جمهوری اسلامی نیست!!! حجاریان فقط یک اعتراف کرده که شاه اصلاح پذیر بود نه بیشتر ، نه کمتر. اگر میخواست صاف بزنه توی برجک حکومت و بگه شاه درست شدنی بود بهش فرصت ندادیم ریدیم به همه چیز الان تخت سینه قبرستون خوابیده بود! این هم فکت دومه.
      فکت سوم هم اینه که حجاریان از بنیانگذاران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامیه و اصولن نمیتونه منتقد جدی چیزی باشه که وزارت اطلاعاتش یعنی اساسی ترین رکن امنیتیش ساخته و پرداخته دست خودشه.

بهرحال یک آلترناتیو ممکن بودن. چه خارج چه داخل. قدیمی یا جدید. بهرحال حرکت و تفکر جدیدی داشتن البته در ظاهر و بصورت سطحی بیشتر. آلترناتیو دیگری هم موجود نیست. لابد مثلا امثال شما میخوان بیان حکومت درست کنن واسه ما؟! مثلا تو خودت اهل اغراق و افراط هستی از اونور پشت بام میفتی. مثلا در حمایت از نظام سرمایه داری و بحثهای فنی که قبلا با هم داشتیم فهمیدم تو هم مشکلات خودت رو داری و دنبال منفعت و خوشایند شخصی خودت هستی و یکسری تصورات و دیدگاههای بیش از حد سطحی و ساده شده و مطلق گرایانه داری در خیلی امور (مثلا همون بحث نرم افزار آزاد و بازمتن که با هم داشتیم یا بحث اینترفیس گرافیکی و خط فرمان) و نمیخوای زیر بار بری و بدون دانش و بینش کافی بر روی نظرات خودت اصرار میکنی و احتمالات ممکن دیگر رو انکار میکنی.
      بقول معروف میگن بر هر مردمی حکومتی هست که لیاقتش رو دارن، چندان بی راه هم نیست!
      این مردم اگر خودشون درست بودن حتی باوجود اسلام که قبولش نداریم هم باز وضع میتونست خیلی بهتر باشه. خودشون دزدی میکنن خودشون بهانه و سوء استفاده میکنن، بعد میندازن گردن دیگران.
      امثال شما هم عددی نیستید. همون زندگی شخصی خودتون رو بچسبید بچرخونید در همون حد بیشتر نیستید یا نهایت همینکه در نقش افراد مستقل و معمولی بیام باهاتون دربارهء مسائل علمی و فکری و واقعیت ها و اخبار کمی بحث داشته باشم و بعضی اطلاعات و ایده ها و چیزهای مفیدی خب این وسط داره بالاخره. ولی واقعیت اینه شما درحدی نیستید که بشه به امثال شما امیدوار بود و تکیه کرد در سطح یک چیزهای بزرگ و مهمی مثل درست کردن یک حکومت جدید و یا ارائه راهکارهای عاقلانه و منصفانه و واقعگرایانه برای مدیریت و تغییر وضع موجود.

ضمنا گذشته از این حرفا خود حکومت آمریکا با اینکه از اول بر اساس آزادی و اینها بنا شد مگه خیلی اشکالات گنده نداشت مدتها به مرور و حتی با شبه انقلاب هایی نبود که اصلاح و بهتر شد؟ مثلا همین مسئلهء نژادپرستی و حقوق نابرابر سیاه پوستان که چقدر براش مبارزه و هزینه شد تا درست شد. بعد اونوقت به یک حکومتی مثل ج.ا. که میرسه از اول باید همه چیزش درست و درمون و رقابتی بوده باشه و اونم تحت این همه فشار و دشمنی و کارشکنی که داشته از سوی خیلی کشورها و قدرتهای دنیا. همین کشورهای غربی و ابرقدرت ها که الان ادعای لیبرال دموکراسی دارن تاریخ خودشون رو بری دقیق بررسی کنی میبینی چقدر مشکل و ضعف و گندزنی داشتن چقدر خسارت و ظلم و هزینه بوده و هنوزش هم کم و بیش اشکالاتی دارن (ولی در گذر زمان طبیعتا در کل وضع خیلی بهتر شده و به حداکثر عملی بهینه نزدیک تر هستن). همین انگلیس اون حکومت و خانواده سلطنتی دهن ملت رو در همین تاریخ معاصر و با اینکه قدرت مطلقه کاملی نداشتن سرویس کردن اینقدر زورگویی و خرج و دردسر داشتن که توی یه برنامه مستندی نشون میداد.
      سبزها هیچ آلترناتیوی در قبال نوع حکومت ایران نبودند! بلکه یک نسیم گذرا بودند در برابر دولت احمدی نژاد که دیدم هیچ کاری هم از دستشان بر نیامد مادامی که دوره مموتی تمام شد و رفیق بادمجان فروششان سر کار آمد. و اتفاق خاص آنچنانی نیوفتاد به جز سر کار گذاشتن آمریکا و غرب!!! به شیوه ای متفاوت تر از جلیلی و رفقاش.
      همچنین حکومت آمریکایی که امروز میشناسیم بعد از پیروزی شمالی ها بر جنوبی ها بر سر کار آمد! یعنی قضیه سیاه ها و برده داری مال قبلشه نه بعدش!!!! مساله نژاد پرستی و ... هم ربطی به حکومت نداره. حکومت در آمریکا تبعیض قایل نمیشه ،بر خلاف ایران که زرتشی میشه کافر، بهایی که اصلن حق زنده ماندن نداره ، مسلمانی هم که مسیحی بشه میشه مرتد فطری و باید کشته بشه (قانون مجازات اسلامی ماده 225) . مردم چه میکردند ربطی به حکومت نداره. امروز ولی رئیس جمهور آمریکا یک سیاه پوسته!!! تصور کنید رئیس جمهور، جمهوری اسلامی یک بهایی باشد :)))))
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      درسته که قدرت نظامی برای داشتن یک کشور با ثبات و مرفه کافی نیست، ولی فکر میکنم بیشتر وقتا لازم باشه!
      کافی نبودن به معنای لازم نبودن نیست.
      تقریبا هر کشوری نگاه میکنی قدرتمند شده از جهات دیگه مثل اقتصاد و اینها میبینی قبلش قدرت نظامی بازدارنده هم درست کرده واسه خودش، که اگر نبود، طمع دشمن و بی ثباتی نمیذاشت با خیال راحت به اون پیشرفت های دیگر هم برسند.
      آلمان از 6 قدرت برتر اقتصادی دنیاست و نیروی نظامی مستقل و خفن پفن هم نداره! هیچ کسی هم طمع حمله و بی ثبات کردنش رو نداره!! خیالشون هم برای پیشرفتهای بعدی راحته راحته.
      قدرت نظامی ایران هم فقط و فقط مصرف تبلیغات داخلی داره وگرنه در صورت بروز جنگ اندازه عراق هم نمیتونیم مقاومت کنیم. یک سری لوله پلیا رو برداشتند توش سوخت ریختند میگند موشک قاطر 8 ساختیم تازه رادار گریز هم هست :)))
      دکتر ساسی

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      راسل جان شا آزادی بروی خودت را برای یک ریش و پشمی که زیر گلوله تانک تریکده پاره کنی!!! به من ربطی نداره این برای بار چندم.
      این آویزان شدنتان به بحث من و کوروش در مورد انقلاب ایران هم به راستی خنده دار است. چیز دیگری نداشتید بهش آویزون بشید آویزون شدید به این ؟!
      خوب بروید نماز صبحتان را بخوانید به ما چه ؟!
      من پیشتر گفتم کسی که یک گندی و زده بعدش در رفته انسان وقیحی هستش! آنی که گند زده و بعد پاش وایساده هم منتی بر سر کسی ندارد!!! حالا شما قضیه ناخدای کشتی کره ای که اگر فرار میکرد میبایستی بهش مدال داد را از کجایت در آوردی خودش بسی جای بررسی دارد البته.
      الان باید این احساس خالصانه شما نسبت به رزمندگانِ اسلام را حس وطندوستی خطاب کنیم مثلن ؟! یک الله و اکبر خمینی رهبر هم بگویید همه چیز جور میشود.
      من گمان میکنم شما در ماراتون با فلانی (که من شاید نهایتا چند خطش را خوانده باشم) چاخان زیاد کرده باشی
      و این فشار به حافظه باعث شده که یادت برود در پست قبلیت به من از «شورش 57» نوشته بودی.

آری وطندوستی خمینی از تمام ایران باز‌ها بیشتر بود چنانچه دیدیم با یک پخ گفتن او همه
      خاک پاک وطن را به مقصد کاباره بدرود گفتند.
      همچنین بنظرم بهتر از در انتخاب واژگان دقت کنی و از واژگانی مثل «وقاحت» استفاده نکنی
      چرا که استفاده از این واژگان به برادران «به من چه، به اونچه‌» گو نمی‌آید. در حقیقت
      هیچی چیزی جر بحث درباره‌یِ «فی» و چانه زدن درباره‌یِ قیمت بهشان نمی‌آید.

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

7. 2 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

iranbanoo (04-03-2015),meaning (03-26-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      آری وطندوستی خمینی از تمام ایران باز‌ها بیشتر بود چنانچه دیدیم با یک پخ گفتن او همه
      حالا نه اینکه خود شما هم بخاطر عرق وطن دوستی‌ و ایران اون داخل موندید و اگه راه باز بشه با کله به آمریکا و اروپا نمیرید! میگن گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده همین جریان هست!
      "A Land without a People for a People without a Land"

9. یک کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-26-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Theodor Herzl نمایش پست ها
      حالا نه اینکه خود شما هم بخاطر عرق وطن دوستی‌ و ایران اون داخل موندید و اگه راه باز بشه با کله به آمریکا و اروپا نمیرید! میگن گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده همین جریان هست!
      من سخنم درباره‌یِ شرایط جنگی بود، جنگی که همه‌یِ دنیای متمدن(؟) به دشمن بی‌همه‌چیز شما
      خروار خروار کمک نظامی میکنند، شما که هنگام «جنگ»، اسرائیل زمانی که قرار
      است روی یک منطقه‌یِ محاصره شده از دور بمب بریزد و در برود، از یکطرف دنیا بلند میشوی
      میروی پشت جبهه کمک که باید تفاوت جنگ و صلح را بفهمی.

البته نهایتن اینچنین‌ست که انسان مسئول در هر شرایطی در وطنش میماند و به آن
      خدمت میکند و اگر هم رها کرد و رفت دیگر در کار آن فضولی نمی‌کند. حالا اگر مسلمان بودن
      برایش سخت است، حداقل می‌تواند آزاده باشد.

11. یک کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

iranbanoo (04-03-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من گمان میکنم شما در ماراتون با فلانی (که من شاید نهایتا چند خطش را خوانده باشم) چاخان زیاد کرده باشی
      و این فشار به حافظه باعث شده که یادت برود در پست قبلیت به من از «شورش 57» نوشته بودی.
      من برای شما نوشتم اگر عَنقلابی نمیشد اصولن جنگی هم نمیشد! این ربطی به بحث من با فلانی نداره. ولی اینکه شما هر طور شده میخواید ربطش بدید تا یک دستاویزی داشته باشید! خوب بدید. فقط یک مقداری مراعات حال رزمندگان اسلام را بکنید زخم شدند بیچاره ها!!!

تکبیر :)))

همچنین بنظرم بهتر از در انتخاب واژگان دقت کنی و از واژگانی مثل «وقاحت» استفاده نکنی
      چرا که استفاده از این واژگان به برادران «به من چه، به اونچه‌» گو نمی‌آید. در حقیقت
      هیچی چیزی جر بحث درباره‌یِ «فی» و چانه زدن درباره‌یِ قیمت بهشان نمی‌آید.
      نگران استفاده از واژگان من نباشید من میدانم چه چیز را کجا بگویم. در فراز و فرود تحولات پیاپی مغزی و فکری و روحی روانی هم نیستم - از نظر فکری هم دنده عقب نمیروم!!! نمی آیم بگویم یک مشت جنایتکار بچه ها را میفرستاند روی مین چند ماه بعدش بیام از جانفشانی های همانها مدیحه سرایی کنم! (البته بله میدونم این رزمندگانی که شما ازشون حرف میزدید اصلن نمیدوستند بچه چیه ) همین طور بگذرد یحتمل باید شاهد ختم سوره بقره با تفسیر کامل اون هم دوبار از طرف شما باشیم!!!
      دکتر ساسی

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من برای شما نوشتم اگر عَنقلابی نمیشد اصولن جنگی هم نمیشد! این ربطی به بحث من با فلانی نداره. ولی اینکه شما هر طور شده میخواید ربطش بدید تا یک دستاویزی داشته باشید! خوب بدید. فقط یک مقداری مراعات حال رزمندگان اسلام را بکنید زخم شدند بیچاره ها!!!
      من هم نوشتم اگر عنقلاب مشروطه و سیرک پهلوی نبوده کل این کثافتکاری‌ها نمیشد. ولی
      گویا تا همان انقلاب 57 اجازه‌یِ پسرفت هست، قبلش را نباید نگاه کرد دید چه گل و بلبلی بوده.
      جیز‌ست !!

نگران استفاده از واژگان من نباشید من میدانم چه چیز را کجا بگویم. در فراز و فرود تحولات پیاپی مغزی و فکری و روحی روانی هم نیستم - از نظر فکری هم دنده عقب نمیروم!!! نمی آیم بگویم یک مشت جنایتکار بچه ها را میفرستاند روی مین چند ماه بعدش بیام از جانفشانی های همانها مدیحه سرایی کنم! (البته بله میدونم این رزمندگانی که شما ازشون حرف میزدید اصلن نمیدوستند بچه چیه ) همین طور بگذرد یحتمل باید شاهد ختم سوره بقره با تفسیر کامل اون هم دوبار از طرف شما باشیم!!!
      بله خوب، سیستم که خاموش باشد نوسان هم ندارد. شما هم لازم نیست جنگ روانی
      راه بیاندازی و درآخر کسی بن بشود. من گفتم که نه قصد دهان به دهان گذاشتن با
      شما را دارم و نه حوصله‌اش را.
      همین اول بن کنی برای همه بهتر است، من هم همینجا قول میدهم که اعتراضی نکنم !!

14. یک کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

iranbanoo (04-03-2015)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 24
      واپسین پیک: 01-22-2018, 09:46 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •