• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 14 از 27 نخستیننخستین 123456789101112131415161718192021222324252627 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 131 به 140 از 266

جُستار: چرا و چگونه به باورهای امروز خود رسیدید؟

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی terajedi21 نمایش پست ها
      هتر نیست به آزادی بیان دیگران احترام بگذاریم!؟ این قداست زدایی دیر یا زود باید صورت پذیرد! بله کسی که مقابل ناحق بایستد کارش بزرگ است ولی بی فکری مردم و ادامه دادن جنگ
      هیچ توجیهی ندارد و اگر آرمانی عمل کرده هیچ نیازی به تقدیر و تشکر و امتیاز ووو ندارد! چون آرمانش اگر به قصد نجات انقلاب بود که ثمره اش معلوم است و اگر مقابله با دشمن و حفظ تمامیت عرضی
      از نظر من می شد بدون جنگ و خونریزی از پسش برامد! یا حتی جنگ رو خیلی زود پایان داد ولی همت نبود تا عده زیر خاک بروند برای بقای عاملان!
      من قصدم از مطرح کردن این بحث دفاع از خود جنگ و ج.ا نیست. من دارم میگم
      اینکه در جبهه‌یِ مقابل ج.ا یکسری چیزها وجود نداره دلیل داره، شما میگی ج.ا
      بده، من میگم من و شما که خوبیم چرا قدر اون شهامت نداریم.

جدیدا هم اکتشاف شده که ایرانیان مخالف چون مشغول چاپیدن همدیگر هستند
      و غیرت ندارند جلوی دشمن بیاستند یک پیشرفت عظیمی هست. من میگم
      مشکل همین هست. تفرقه قدرت نمی‌آورد، دور ریختن غیرت و شهامت و شرافت هم
      تنها به بردگی ختم می‌شود.

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

iranbanoo (04-03-2015),sonixax (03-25-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Russell نمایش پست ها
      بله مهم نیست. شما تا آخر عمرت میتونی به پدر و مادت فحش بدی که برای یک شب
      بی‌خیالی باعث به دنیا آمدنت شدند، و آیا آن شب قصد کرده بودنذ و قبلش هابز خوانده بودند
      یا نه، به گذشتگان فحش بدی که این چه مملکتی هست که با معیارهای ذهنیت سازگار نیست و
      به رزمندگانی که رفتند جلوی تجاوز به ناموست رو گرفتند فحش بدی و
      بگی اگر این نمیشد اون میشد. همونطور که گفتم تا هر وقت که بخواهیم میتونیم
      با تظاهر به قراردادی بودن دنیا و وجود تضمین به خودفریبی ادامه بدهیم.
      ولی وقتی داعش سر خر رو کج کرد و اومد طرف ما نه اون افتخار دست بوسی رو به ما میدهد و نه
      وقت برای سخنرانی درباره‌یِ «اختیار» و «قرارداد» هست.
      راسل جان چرا میخوای یک اصل اخلاقی غیر بدیهی رو بدیهی جا بزنی؟
      اینکه نتیجه جانبی کاری به نفع من بوده حتی اگر هیچ زیانی برای من نداشته باشه دلیلی نمیشه که من دینی به کسی داشته باشم.
      بدتر از اون اینکه یه جون من رو نجات بده و در عوض به من تجاوز کنه بهش جایگاه برتر اخلاقی نمیده!
      یکی از نکات جالب بجث های اینترنتی این عوض شدن جایگاه هاست، توئی که بارها روی اهمیت "نیت" تاکید داشتی الان دیگه اهمیتی بهش نمیدی.
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (03-24-2015),sonixax (03-25-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی undead_knight نمایش پست ها
      راسل جان چرا میخوای یک اصل اخلاقی غیر بدیهی رو بدیهی جا بزنی؟
      اینکه نتیجه جانبی کاری به نفع من بوده حتی اگر هیچ زیانی برای من نداشته باشه دلیلی نمیشه که من دینی به کسی داشته باشم.
      بدتر از اون اینکه یه جون من رو نجات بده و در عوض به من تجاوز کنه بهش جایگاه برتر اخلاقی نمیده!
      یکی از نکات جالب بجث های اینترنتی این عوض شدن جایگاه هاست، توئی که بارها روی اهمیت "نیت" تاکید داشتی الان دیگه اهمیتی بهش نمیدی.
      شوالیه جان من در این مدت ضد و نقیض و چرند کم نگفته‌ام. با شکاکیت
      و رد برخی بدیهیات حتی نمی‌شود این پست را هم فرستاد. یکسری چیزها
      هست. سکس و مواد و راک‌اند رول می‌کشد. 50 سال پیش یکسری گفتند، نه امروز
      اکثرشان سینه‌یِ قبرستان هستند.

ریچارد فاینمن میگفت که اگر بخواهیم دانشی را در یک جمله به آیندگان منتقل کنیم، بهترینش
      بیان تئوری اتمی‌ست. من ولی می‌گویم گذشتگان اینترنت و دستگاه چاپ نداشته‌اند ولی
      یک چیزهایی توانسته‌اند بدست ما برسانند که اتفاقا درباره‌یِ اتم و مدار سیارات نیست.
      درباره‌یِ اخلاق است. شکاکیت درباره‌یِ اخلاق در مقیاس فردی آنهم دیوانگی‌ست. چه برسد
      به تعمیم آن به کل گَله.

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (03-25-2015),undead_knight (03-24-2015)

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      تمام زیرساختهایی که جمهوری اسلامی روش سوار شد چه اقتصادی چه صنعتی چه فرهنگی باقیمانده همان دوران هست! و اگر ج.ا اسلامی یک کشوری مثل افغانستان که هیچ زیر بنایی نداشته رو تحویل میگرفت الان وضعمون از افغانستان هم بدتر میبود.
      ادعایی بیش نیست.
      اگر و مگر هم چیزی رو ثابت نمیکنه.

ریسک و سرکوب کی میگه در حد دوران شاه نیست؟! تعداد اعدامیهای هر سال ایران از کل کشته شده های کل دوران پهلویها بیشتره!!!
      فکر نمیکنم تعداد اعدام به تنهایی معیار محکمی برای قضاوت در این امور باشد.
      اعدام که فقط اعدام سیاسی نیست و به گمانم اعدام محکومان سیاسی/عقیدتی فقط کسر کوچکی از این آمار باشد. اعدام یک قاچاقچی مواد مخدر آیا چیز خیلی بدیست؟ اعدام یک تجاوزگر به عنف، سارق مسلح، و غیره. اینها شاید از نظر شما غیرانسانی باشند، اما بنظر بنده معیار قضاوت درمورد خوبی و بدی و مقایسهء ج.ا. و حکومت قبل نمیشود.

دلیل اینکه شما میتونید چهار کلمه توی فیس بوک و بالاترین و دفترچه و این ور اون ور حرف بزنید باز تر بودن محیط نیست! پیشرفت تکنولوژیکی بقیه دنیا و عقب ماندگی تکنولوژیکی جمهوری اسلامی نسبت به اونهاست که یک سری روزنه هایی برای نفس کشیدن باز گذاشته.
      والا مردم الان توی خیابون، ماشین، و خیلی جاهای دیگه هم حرفایی میزنن که حتی بنظر من هم گاهی بیش از حد بیرحمانه و غیرمنصفانه و خطرناک هستن، ولی بلایی سرشون نمیاد، جراتش رو دارن، بازم تکرار میکنن.
      حتی توی همین رسانه ها و تجمع های داخل کشور خودمون هم از این مسائل دیده میشه.
      تازه من خودم امنیت در اینترنت رو رعایت نکردم تاحالا، و فکر میکنم آمارم رو دارن میدونن کیم چیم، چرا نیامدن منو دستگیر و سر به نیست کنن؟ حتی یک هشدار هم نفرستان ازم تعهد هم نگرفتن

سوای اینها بیشتر حرفهایی که در مورد خفقان و خشونت و جو رعب و وحشت زمان شاه زده میشه شایعه و دروغ هست و هیچ سند و مدرک واقعی براشون وجود نداره
      خیلی ها بر این موارد گواهی دادن یا خودشون تجربه کردن. چرا باید شک کنیم؟
      همین برنامه های مستندی که در دههء فجر از زبان خود مقامات و درباریان زمان شاه پخش میشد درش حرفهایی که زدن کاملا جایگاه و طرز تفکر شاه و بقیه درباریان و مشکلات اساسی که بود مشخص میشد. چنین حکومتی چنین شرایطی چنین اختیارات و قدرت و کنترلی طبیعتا به استبداد و ظلم و جنایت و خفقان هم ختم میشه، حالا اگر شاه شخصا اینطور نبود بعدی که جاش رو میگرفت میتونست اینطور بشه. شخص که به خودی خودش مهم نیست و نمیشه اتکا کرد.
      راستی قضیه این مقامات زمان شاه که تلویزیون ایران مستندش رو پخش کرد چی بود من نمیدونم اینا الان خارج بودن داخل بودن و این حرفا رو برای چه کسانی چه وقت کجا زدن آیا درخواست و همکاری از طرف ایران و اونا بوده یا نه. خلاصه شما اطلاعات بیشتری دارید بگید منم بدونم.

مثلن امید دانا یک برنامه ای درست کرده و درش از تمام کسانی که مدعی هستند در زندانهای شاه تحت شدید ترین شکنجه ها از جمله کشیده شدن ناخن و سوزانده شدن بدن و ... قرار گرفتند و البته هنوز زنده هستند درخواست کرده از باقیمانده آثار شکنجه عکس بگیرند بذارند!!!
      خب؟!
      یعنی میگید کسی این کار رو نکرده؟ یعنی حتما باید میکردن و اگر نکردن پس همش دروغ بوده و کسی نبوده؟
      بعد جای همه جور شکنجه بعد از این همه سال بصورت غیرقابل انکار و غیرقابل جعل باقی میمونه بنظر شما؟
      حالا این امید دانا کی هست؟ فردی هست که دیگران بیان حرف و درخواست و تبلیغاتش رو جدی بگیرن؟
      نمیدونم ولی فکر میکنم زیاد نمیشه این چیزا رو معیار قرار داد. طرف هست اصلا براش مهم نیست میگه برو بابا گور بابت تو چکاره ای اصلا ما خودمون بودیم دیدیم یا شخصا تجربه کردیم حالا بیایم بخاطر قانع کردن امثال تو خودمون رو آلت دست کنیم آخرش هم که چی مثلا خب دوتا بگن جعلی و ساختگیه یا این وسط چند نفر هم اینطور باشه به نفع خودشون بهره برداری کنن. خلاصه این بحثها و شلوغ کاریها یک مقدار غیرسازنده بنظر میرسه. ضمنا مگه همون شهید رجایی نبود که هنگام سخنرانی پاش رو گذاشته بود روی تریبون و کف پاش رو نشون میداد که شکنجه شده بود؟! آیا دروغ بود؟ ایشون چنین شخصی بود؟ منکه فکر نمیکنم. تازه اونم اون موقع زیاد جاش مشخص نبود و بیشترش خوب شده بود.
      ایران در دوران پهلوی بهترین روابط دیپلماتیک با بقیه دنیای متمدن رو داشت و در صورت باقی موندن همون روابط (در هر حکومتی) ایران میتونست الان یکی از شاخص های اقتصادی و صنعتی دست کم در آسیا باشه. همزمان کره جنوبی یک کشور عقب مانده محسوب میشد ولی امروز کره جنوبی کجاست و ایران کجا؟!؟!؟!
      ایران آلت دست آمریکا بود. حالا در ازاش میخواستن این چندتا دلخوشی رو هم ندن؟
      کلی مستشار و جاسوس آمریکایی توی ایران بود بیشتر از کل ارتش ایران بهشون حقوق و مزایا میدادن، بعد تازه میخواستن از نظر قانونی هم بهشون کاپیتالاسیون بدن هر کاری بکنن کسی جرات نداشته باشه کاری بهشون داشته باشه.

از این دست اعترافات از جانب جمهوری اسلامی و عواملش خیلی زیاده! باید پیگیر اخبار باشید فقط.
      جان؟ اعتراف ج.ا.؟ عواملش؟
      من خودم آدمها رو باید ببینم بشنوم قضاوت کنم.
      مثلا این زیبا کلام قبلا توی مناظره ها دیدمش. اهل اغراق و افراط و حرف زدن غیرمنطقی و غیرمنصفانه بود. خیلی شلوغش میکرد. اصلا طوری بود که من شخصا تعجب کردم چطوری آورده بودن گذاشته بودن توی رسانهء عمومی ج.ا. اون حرفا رو بزنن و حالتش اصلا ضد نظام بود (فقط مونده بود صراحتا داد بزنه)، که من فکر نمیکردم اینقدر در نظام آزادی بیان باشه. از اونوقت بود که فهمیدم اونقدر هم که فکر میکنم این نظام بسته و خفقان نیست.

درمورد حجاریان و چیزهایی که گفته چیزی نمیدونم. سرفرصت وقت کردم بررسی میکنم. بهرحال چندتا مهره لغزیده و سوخته لزوما هر حرفی بزنن ادعایی بکنن که درست نیست و معیار چیزی نمیشه. باید دلیل و سند قانع کننده داشته باشن. الان اینا یه چیزی گفتن حالا هرچی بودن هستن هر نقشی داشته باشن توی نظام، خب که چی؟

امروزه نه تنها آزادیهای سیاسی صدها برابر محدود تر از اون زمان شده! بلکه آزادی های مدنی هم دیگه وجود ندارند، اوضاع اقتصادی هم با فاضلاب مهدیه تهران فرق چندانی نداره و از نظر صنعتی پشمک هم نیستیم!!!! پس به عبارتی اوضاع نه تنها بهتر نشده بلکه هزاران بار بدتر هم شده.
      جدا شک دارم.
      بنظرم اینطورها هم نیست.
      ضمنا اینکه آمریکا و غیره با ما دشمنی کردند و ما را تحت فشار و خرابکاری دائمی قرار دادند، لزوما تقصیر نظام بوده؟
      در دورهء شاه اینها با ما اینطور دشمنی نداشتند چون منافعشان تامین بود. این فشار و صدمات و هزینه ها و تحریم و تهدید و غیره در دورهء شاه نبود، ولی این لزوما به معنای بهتر بودن و خردمندی آن حکومت منفعل نبود. ما هم که نمیدانستیم اگر انقلاب کنیم آینده چه خواهد شد. سکه یا سیب را بالا بیاندازی هزار چرخ میکند. بهرحال انقلابیون و اسلامیست ها هم خام و بی تجربه بودند و اشتباهاتی کردند. اقتصاد ما را هم ابرقدرتهای غربی ریده اند! اگر این فشار و مشکلات را برای شاه ایجاد کرده بودند که وضع الان خیلی بدتر هم میبود اصلا مملکت میشد قحطی زده و همه جا کور و کچل و گرسنه و اینقدر هم پول و ساختمان و زرق و برق و آب و برق و گاز همه جا وجود نداشت.

نگاه نکنید که الان شما اینترنت و موبایل و ... دارید!!! دوران شاه هنوز اینها اختراع نشده بودند و اگر شده بودند عمومی نشده بودند!! وگرنه سرعت اینترنت امروز افغنستان از ایران بیشتره و محدودیت شدید مثل ایران هم درش اعمال نمیشه.
      بازهم از اون «اگر» ها و ادعاهای بی اعتبار.

خیلی فرق هست بین حکومت پهلوی با جمهوری اسلامی!! در حکومت پهلوی وقتی اون جمعیت به خیابانها ریخت شاه ترسید، دست و پاشو گم کرد و اومد توی تلویزیون گفت غلط کردم!!!
      جان؟ اینو که آخراش وقتی دیگه چاره ای نداشت و وضع بحرانی و غیرقابل برگشت بود کرد.
      راجع به این هم اتفاقا توی اون برنامه های مستند که گفتم از تلویزیون پخش شد صحبت میکرد از مقامات و روسای نظامی دورهء شاه.

ولی در جمهوری اسلامی جمعیت مشابهی بیرون ریخت و آنچنان سرکوبی از طرف حکومت روی سر مردم خراب شد که همه در رفتند!!! هنوز هم که هنوزه بحث فتنه و ... در جمهوری اسلامی داغه و به این بهانه هر کسی رو میگیرند میبرنند چند روز بعد جنازه تحویل میدند.
      جان؟!
      این سبزها که از اول دروغگو و منافق و خرابکار بودند. با یک بهانه و بی منطقی آمدند. بقول حزب اللهی ها هم میگفتند که ایران فقط تهران نیست، تهران فقط شمران نیست! آخه کجا حرکت اینا قابل مقایسه با حرکت مردم سراسر ایران تحت نفوذ دین و خمینی بود؟ کجاش اونقدر اتحاد و صداقت و راستی داشتن؟ کجاش حقانیت بود؟ کجاش پایداری بود؟

وضعیت فرهنگی و اقتصادی ایران رو قبل و بعد از پهلوی ها ببینید!
      والا خیلی ها که اون موقع بودن نظرشون و تعریف هایی که میکنن اینه که اونطورها هم که شما میگی نبوده. پدربزرگ خود من یکیش. اون موقع هم محرومیت ها و فقر و اعتیاد و مشکلات بوده. برای بعضیا خوب بوده برای بعضیا هم بد. در کل جمعیت ایران هم که وضع جالب نبوده اصلا توی روستاها بخصوص امکانات و بهداشت و رسیدگی نبوده پر از کور و کچل و بدبختی بوده. حالا درست از نظر اقتصادی ثبات بیشتر بوده و توی شهرها وضع بهتر بوده این دلیل نمیشه بطور کلی بگیم خیلی بهتر بوده تازه اگر هم بگیم بهتر بوده بهرحال این مشکلات و محدودیت ها و ظلمی که بر این دورهء ما رفت از سوی غربی ها و دشمنی و هزینه هایی که به ما وارد اومد پس نمیشه دستاوردهای این دوره رو با اون دوره با ضریب یکسان مقایسه کرد. البته یکسری از این دشمنی ها و هزینه ها میشه گفت ناشی از اشتباهات و حماقت و افراط خودی ها بوده و بحث ایدئولوژی و دین، ولی بنظر من انصاف نیست بگیم همش یا بخش عمدش تقصیر اینا بوده! همونطور که الان هم بحث هسته ای رو بهانه کردن، باوجودی که اشتباه از ما و از احمدی نژاد هم بود که آتو دست اینا داد، ولی اینا خودشون مارمولک ها و دروغگوها و اغراق کننده های قهاری هستن که ازش سوء استفاده و ظلم کردن قصد اینا اینه که از پیشرفت و قوی شدن و الگو شدن ما جلوگیری کنن چون بهرحال ما سد راه قدرت بلامنازع و حاکمیت جهانی اونا هستیم که همهء دنیا زیر کنترل امثال اونا باشه. درسته ما اسلام رو قبول نداریم، ولی غربی ها هم واقعا ظالم و نامرد هستن و تاریخ معاصر بیش از پیش اینو ثابت کرده و حاکمیت مطلق اونا بر دنیا هم خوب نیست و همین اسلامیست ها یکی از دسته هایی هستن که راه اونا رو سد و دچار مشکل و کندی کردن در راه هدفی که اونا دارن. اینا دارن دیگه به هر بهانه هرکاری میخوان میکنن. خودشون بمب اتمی و میکروب و شیمیایی دارن استفاده کردن اینقدر تجاوز و جنگ و جنایت کردن بعد به هیچ وجه نمیتونن قبول کنن و بذارن که کسانی که توی گروه اونا نیستن هم قدرتمند بشن و بتونن در دنیا در برابر اونا قد علم کنن. انصاف این نیست، حتی اگر اسلام درست نباشه و بد باشه، حتی اگر خطر جهانی شدن حکومت اسلام باشه، ولی هدف وسیله را توجیه نمیکند و اونا دنبال تعادل و مصلحت کلی و نهایی دنیا نیستن بلکه دنبال منافع و قدرت خودشون هستن. اصلا مسئلهء اتم هم نیست فقط. نمیخوان حتی در اقتصاد، در فرهنگ، در علم، در قدرت سیاسی حکومت ها و ایدئولوژی های مستقلی مثل ج.ا. به جایی برسن.

من هم با حجاریان به شدت موافقم رژیم شاه قابل اصلاح بود ولی اگر این همه زوری که داره زده میشه جمهوری اسلامی رو اصلاح کنند اگر فقط و فقط یک دهمش زده میشد که حکومت شاهنشاهی رو اصلاح کنند الان وضع ما این نبود.
      بازم از اون اگرها

بله پهلوی ها دیکتاتور بودند شکی درش نیست! ولی به انداز جمهوری اسلامی وحشی نبودند!! اتفاقن همین مساله یکی از ترفندهای بازدارنده جمهوری اسلامی هم هست!!! دقت کنید زیاد گفته میشه که "شاه رفت انقلاب شد! یکی بدترش اومد! اینها برند کی میخواد بیاد!!!!!" .
      البته بنظر من هم اینا برن احتمالش زیاده وضع بدتر بشه. ولی در اینکه شاه رفت بدتر اومد من قبول ندارم. هرچند زیاد هم روی این مطمئن نیستم، چون بعضی وقتا خودم تحت فشار قرار گرفتم خیلی داغ کردم و نظرم تغییر کرده، ولی در حال حاضر و در حالت طبیعی و وضعیت پایداری که اکثرا توش هستم، با دانش و عقل و منطق و بینش و تجربیات و انصاف خودم که تحلیل میکنم میبینم نباید اینطور نظر بدم که دوران شاه بهتر بود، بلکه باید بگم ج.ا. در مجموع بهتره.

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      شوالیه جان من در این مدت ضد و نقیض و چرند کم نگفته‌ام. با شکاکیت
      و رد برخی بدیهیات حتی نمی‌شود این پست را هم فرستاد. یکسری چیزها
      هست. سکس و مواد و راک‌اند رول می‌کشد. 50 سال پیش یکسری گفتند، نه امروز
      اکثرشان سینه‌یِ قبرستان هستند.

ریچارد فاینمن میگفت که اگر بخواهیم دانشی را در یک جمله به آیندگان منتقل کنیم، بهترینش
      بیان تئوری اتمی‌ست. من ولی می‌گویم گذشتگان اینترنت و دستگاه چاپ نداشته‌اند ولی
      یک چیزهایی توانسته‌اند بدست ما برسانند که اتفاقا درباره‌یِ اتم و مدار سیارات نیست.
      درباره‌یِ اخلاق است. شکاکیت درباره‌یِ اخلاق در مقیاس فردی آنهم دیوانگی‌ست. چه برسد
      به تعمیم آن به کل گَله.
      من اون رو به عنوان سند جرم! نگفتم، کلا از لحاظ جالب بودن گفتم:)
      ببین من ضد سنت به صرف سنت بودنش نیستم! همونطور که طرفدار "پیشرفت" به صرف پیشرفت بودنش نیستم. بحث بعد این هست که سنت های جوامع انسانی مثل هم نیستند و سنتی بودن با وجود یک سری شباهت ها،میتونه معنای متفاوتی در هر جا داشته باشه.
      من آزادی خواه هستم و آزادی رو یکی از مهمترین ارزش ها میدونم، ولی هرگز طرفدار آزادی مطلق نیستم. بدبختی بشر بیش از اینکه زیر سر دین،حکومت و سایر نهادهای اجتماعی باشه به خاطر "افراط" در ارزش دونستن یک چیز هست طوری که هیچ ارزش دیگه ای محدودش نکنه.
      مثلا از نظر من ایمان به هیچ وجه یک ارزش نیست ولی همینکه شخصی در ایمان داشتن افراط! نکنه خیلی نتایج مثبت تری داره نسبت به وقتی که ایمان قوی به یک چیز داشته باشه.
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

9. 2 کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (03-24-2015),sonixax (03-25-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی undead_knight نمایش پست ها
      من اون رو به عنوان سند جرم! نگفتم، کلا از لحاظ جالب بودن گفتم:)
      ببین من ضد سنت به صرف سنت بودنش نیستم! همونطور که طرفدار "پیشرفت" به صرف پیشرفت بودنش نیستم. بحث بعد این هست که سنت های جوامع انسانی مثل هم نیستند و سنتی بودن با وجود یک سری شباهت ها،میتونه معنای متفاوتی در هر جا داشته باشه.
      من آزادی خواه هستم و آزادی رو یکی از مهمترین ارزش ها میدونم، ولی هرگز طرفدار آزادی مطلق نیستم. بدبختی بشر بیش از اینکه زیر سر دین،حکومت و سایر نهادهای اجتماعی باشه به خاطر "افراط" در ارزش دونستن یک چیز هست طوری که هیچ ارزش دیگه ای محدودش نکنه.
      مثلا از نظر من ایمان به هیچ وجه یک ارزش نیست ولی همینکه شخصی در ایمان داشتن افراط! نکنه خیلی نتایج مثبت تری داره نسبت به وقتی که ایمان قوی به یک چیز داشته باشه.
      من هم موافقم که اعتدال خیلی جاها خوبه، ولی نه در ایمان. ایمان در ذات خودش با اعتدال
      سازگار نیست.و البته که خشک مغزی مضر هست، ولی ایراد از نداشتن بینش هست نه ایمان.
      همین خشک مغزها بدون ایمان دینی و بدون کنترل شدنشون توسط نیرویی بالاتر میروند در
      جامعه‌یِ آزاد کثافتکاری‌هایِ بدتری میکنند.

11. 2 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_iran (03-24-2015),sonixax (03-25-2015)

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      lol
      ظاهرا لینک مطلبی که گذاشتی خودت کامل و دقیق نخوندی! حتی نیاز نبود کامل بخونی یک سوم هم میخوندی میفهمیدی که برای منظور و کاربردی که تو گذاشتی چندان به درد نمیخوره. همونطور فقط عنوان چند کلمه «رژیم شاه قابل اصلاح بود» رو دیدی فکر کردی چه خبره حالا توجیه و حمایت اون چیزی میشه که تو برداشت کردی.
      متن کامل این مطلب رو توصیه میکنم بخونی دستت میاد که نه درواقع این مطلب بیشتر از اونچه که حکومت شاه رو تبرئه بکنه و اصلاحش رو شدنی تر و عاقلانه تر از انقلاب مردم ایران بدونه، اون رو بصورت منطقی تحلیل و افشاگری میکنه و نشون میده که واقعا اون حکومت و شاه خودشون با مشکلات بنیادین و فشار و بن بست هایی که ایجاد کردن باعث انقلاب مردم شدن. درمورد اصلاح پذیر بودن هم بیشتر بصورت تئوریک و کلی حرف میزنه میگه چون بنظر من فقط حکومت های فاشیستی (مثل کرهء شمالی) قابل اصلاح نیستن، و حکومت شاه رو به همین دلیل میگه قابل اصلاح بود ولی اینم بصورت تئوریک که در عمل نمیشه هیچ امیدی بهش بست و خودش هم گفته که این کار شدنی اما سخت بوده و تا یک زمانی هم فرصتش وجود داشته که گذشته و رفته!

به باور من تا مقطعی قابل اصلاح بود، اما تا زمانی که اللهیار صالح کاندیدا شد. اما وقتی شاه کشور را تک حزبی کرد و گفت هر کس نمی‌خواهد عضو رستاخیز شود برود به خارج از ایران، تغییر و تحول پیدا کرد.
      بله، تا قبل از سال ۳۸ ممکن بود.
      همچنین حکومت شاه نوعی حکومت الیگارشی و رانت‌خوار بود. دربار فاسدی داشت، اقوام شاه از والاحضرت‌ها تا ارتشبد‌ها و دیگر امرا به نوعی به غصب اموال مردم مشغول بودند. هر کس می‌خواست کارخانه‌ای تأسیس کند باید به این خاندان باج می‌داد و یکی از آن‌ها را در سهام خود شریک می‌کرد. پهلوی‌ها حتی فامیلیشان هم قلابی بود. شخصی بود به نام دکتر محمود پهلوی، رضا شاه از فامیل او خوشش آمد. گفت تو باید فامیل‌ات را عوض کنی چون من می‌خواهم فامیلی‌ام را پهلوی بگذارم. سپس فامیلی‌اش را از میرپنج به پهلوی تغییر داد. دکتر محمود اما قبول نکرد. او را به زور بردند ثبت احوال و فامیلی‌اش را برداشتند. او هم گفت فامیلی جدید نمی‌خواهم اسمم را جای فامیلی بگذارید و شد دکتر محمود محمود. حتی این خاندان از یک اسم نگذشتند. حالا اگر رضا پهلوی می‌خواهد خیلی فعال شود، اول باید این فامیلی دزدیده شده را به خاندان آقای محمود پس بدهد.
      بهتره بقیش رو هم بخونی چون بنظرم خوب روشنت میکنه.
      متاسفانه تو با اینکه ازت خوشم میاد و یجورایی فکر میکنم با هم دوست شدیم قبلا، و آدم باهوش و با اطلاعاتی هستی و دیدگاه های درست و روشن بینانه ای در یکسری مسائل داری، اما مثل خیلی دیگر از مخالفان ج.ا. و دین و خدا و این حرفا، دچار اغراق و خالی بندی و بی انصافی و ضعف های شخصی خودت هستی. مثل همین منبع که گذاشتی و ظاهرا نخونده و سطحی ازش یه نتیجهء خیلی دور و ضعیف بر اساس فتوای خودت گرفتی. امیدوارش روش فکر کنی و ببینی کجا سیستم تفکرت مشکل داره!
      متاسفانه ج.ا. و این حرفا با وجود تمام چرندیاتی که دارن اما دیگران آنچنان برتر و به درد بخوری هم وجود ندارن که امیدوار باشیم جای اینا بیان و عدالت و خرد و پیشرفت محض رو برقرار بکنن. مثل سبزها که خودشون آخر شارلاتان بودن و بنظر من حتی اگر حکومت رو سرنگون میکردن و خودشون جاش مینشستن بنظر من ریده مال تر از ج.ا. میکردن مملکت رو!

ج.ا. هم اونقدرها هم حکومت بی دستاورد و بدون پیشرفتی نبوده. حالا امثال تو همش انکار کنید یجوری وانمود کنید انگار کار خاصی نکرده و پیشرفت و دستاورد علمی و صنعتی و فرهنگی و اقتصادی و غیره نداشته. هرچند نمیگم وضعش خیلی خوبه، ولی خب تلاشهایی و کارهایی کرده انصافا و افرادی زحمت های زیادی مخلصانه کشیدن و کارهای بزرگی کردن. حالا اگر غربی ها بذارن که آب خوش از گلوی ما پایین بره!

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      میلاد جان با کمال احترام باید بگویم که این‌ها روش‌عن‌فکر بازی‌ست.
      شما 6 تا پست دیگه هم میتونی اینجا فحش بدهی تا بلکه دلت خنک بشود ولی در آخر روز
      همه زیر خامنه‌ای هستید. من اینجا آمده‌ام میگویم بجای فحاشی راه دیگری هم هست. اینرا
      هم میگویم چون میبینم که خیلی از دوستان واقعا دلشان پر است و این خنده‌ها از گریه بدتر است و
      آن «قدردانی» مشروط و خشک و بی‌روح و آبکی را از رزمندگان جنگ نکنید سنگینتر هستید.
      اسمش را هر چیزی میخواهید بگذارید! ولی حقیقت این است کسی که خود باعث و بانی آغاز جنگ شده با جنگیدنش منت بر سر کسی ندارد!!! وظیفه اش بوده اگر نمیرفت هم بدهکار میبود.
      شاید شما برای کسی که مملکتی را به گند کشیده ، سپس درگیر جنگش و فقر و عقب ماندگیش کرده احترام قایل باشید تحت نام رزمنده، جنگنده، فداکار یا هر چیز دیگری! مختارید و به من هم ربطی ندارد که شما چگونه به این افراد نگاه میکنید ولی هرگز نمیتوانید از بقیه انتظار داشته باشید که برای این افراد احترام قایل باشند.
      یک مشت شورشی در کشور شورش کردند، حکومت را ساقط کردند - حکومت جدیدی برپا کردند، ارتشیان و نظامیان و کارمندان حکومت قبلی را تا جایی که دستشان رسید و توانستند سلاخی کردند، دشمنی علنیشان را با ابرقدرتها اعلام کردند، قصد صادر کردن انقلابشان را داشتند در شرایطی که زده بودند ارتش کشور را پرپر کرده بودند! به خاطر همه این کارها و ضعف امنیتی که بوجود آورده بودند کشور همسایه که تا قبلش جرات چپ نگاه کردن به ایران را نداشت جرات حمله به خودش میده با پشتیبانی همون ابرقدرتهایی که پیشتر این انقلابیون براشون شاخ و شونه کشیده بودند و دست آخر هم جنگ شد. یک عده از همین افراد رفتند جنگیدند (که وظیفشون بوده) یک عده شون هم در رفتند ، حالا همینها باید بشوند قهرمان برای ما ؟! این از آن شوخیهای تلخیست که فرهنگ اسلام زده ی ما با مردم میکند حتا نا مسلمانهایش.
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_iran نمایش پست ها
      ادعایی بیش نیست.
      اگر و مگر هم چیزی رو ثابت نمیکنه.
      اینکه زیرساختهایی که جمهوری اسلامی روش بنا شده از دوران پهلوی به جا مانده ؟!
      بله ادعاست قبلش همش بیابون بوده و به جای انسان در ایران شتر چرانی میشده !!!!!

فکر نمیکنم تعداد اعدام به تنهایی معیار محکمی برای قضاوت در این امور باشد.
      اعدام که فقط اعدام سیاسی نیست و به گمانم اعدام محکومان سیاسی/عقیدتی فقط کسر کوچکی از این آمار باشد. اعدام یک قاچاقچی مواد مخدر آیا چیز خیلی بدیست؟ اعدام یک تجاوزگر به عنف، سارق مسلح، و غیره. اینها شاید از نظر شما غیرانسانی باشند، اما بنظر بنده معیار قضاوت درمورد خوبی و بدی و مقایسهء ج.ا. و حکومت قبل نمیشود.
      بله اعدام یک قاچاقچی چیز خیلی خیلی بدیست! اصل اعدام یعنی توحش! حالا میخواهد اعدام قاچاقچی باشد میخواهد اعدام قاتل سریالی باشد میخواهد اعدام یک بیگناه باشد.
      در ظمن هر چیزی رو میشه و باید با قبلش سنجید!!! معیار سنجش پیشرفت همینه. شما نمیتونی بگی معیار سنجش خوبی یا بدی فلان چیز ، قیاسش به نسخه قبلی اش نیست!! اتفاقن هست.
      وقتی پیشرفتی حاصل نشده که هیچ، پسرفت باهاش اومده یعنی آنچه پس از قبلی آمده بدتر بوده.

والا مردم الان توی خیابون، ماشین، و خیلی جاهای دیگه هم حرفایی میزنن که حتی بنظر من هم گاهی بیش از حد بیرحمانه و غیرمنصفانه و خطرناک هستن، ولی بلایی سرشون نمیاد، جراتش رو دارن، بازم تکرار میکنن.
      حتی توی همین رسانه ها و تجمع های داخل کشور خودمون هم از این مسائل دیده میشه.
      تازه من خودم امنیت در اینترنت رو رعایت نکردم تاحالا، و فکر میکنم آمارم رو دارن میدونن کیم چیم، چرا نیامدن منو دستگیر و سر به نیست کنن؟ حتی یک هشدار هم نفرستان ازم تعهد هم نگرفتن
      همون موقع هم توی تاکسی و خیابون زیاد حرف میزدند و بلایی سر کسی نمیومد!!! تعداد زندانیان سیاسی در اون دوران ده ها برابر کمتر از امروز بوده.
      دنبال شما نیامدند! ولی بسیاری از کاربران گفتگو را دستگیر کردند بردند جایی که عرب نی انداخت!!! (دلیل تعطیلی گفتگو همین بود)
      این همه هم گزارشهای مختلف از سازمانهای مختلف بین المللی هست که ایران از جمله بزرگترین سانسور کنندگان آزادی بیان و بزرگترین زندان روزنامه نگارانه!!! ما بقیش رو هم که همه میدونند و با رد کردنشون از طرف شما و طرح این ادعا که توی تاکسی راننده تاکسی گفته تف توی روح خمینی چیزیش نشده حقیقت عوض نمیشه.

خیلی ها بر این موارد گواهی دادن یا خودشون تجربه کردن. چرا باید شک کنیم؟
      همین برنامه های مستندی که در دههء فجر از زبان خود مقامات و درباریان زمان شاه پخش میشد درش حرفهایی که زدن کاملا جایگاه و طرز تفکر شاه و بقیه درباریان و مشکلات اساسی که بود مشخص میشد. چنین حکومتی چنین شرایطی چنین اختیارات و قدرت و کنترلی طبیعتا به استبداد و ظلم و جنایت و خفقان هم ختم میشه، حالا اگر شاه شخصا اینطور نبود بعدی که جاش رو میگرفت میتونست اینطور بشه. شخص که به خودی خودش مهم نیست و نمیشه اتکا کرد.
      راستی قضیه این مقامات زمان شاه که تلویزیون ایران مستندش رو پخش کرد چی بود من نمیدونم اینا الان خارج بودن داخل بودن و این حرفا رو برای چه کسانی چه وقت کجا زدن آیا درخواست و همکاری از طرف ایران و اونا بوده یا نه. خلاصه شما اطلاعات بیشتری دارید بگید منم بدونم.
      انسان خردمند تا زمانی که سند و مدرک نبینه چیزی باور نمیکنه و اتفاقن شک میکنه! چرا نباید شک کنید ؟! چرا کسانی که گواهی دادن به قول شما یا خودشون تجربه کردند آثار شکنجه رو نشون نمیدند ؟!
      من خیلی پیگیر زندگی و اخبار مقامات حکومت گذشته نیستم. آنها هم میشینند پای بساط تریاک و کُس شر سر هم میکنند و از بهشت بودن ایران در دوران شاه افسانه سرایی میکنند. غافل از اینکه اگر بهشت میبود اصولن نباید انقلابی میشد!!!
      من فقط دارم در اینجا شرایط امروز را با توجه به اسناد موجود با شرایط قبل از شورش 57 میسنجم! بسیاری از همینها را میتوانید در آرشیو روزنامه های کیهان و اطلاعات چاپ خود جمهوری اسلامی پیدا کنید. از جمله پروژه ساخت همین نیروگاه اتمی بوشهر، برج میلاد و بسیاری از اتوبانهایی که ساخته شده همگی از پروژه ها و طرح های قبل از انقلاب بوده که به خاطر انقلاب و بعد از آن جنگ عقب افتادند. همینکه در ایران امروز مردم حق انتخاب آزادانه پوشش خود را ندارند یک پسرفت بسیار عظیم است نسبت به گذشته.

خب؟!
      یعنی میگید کسی این کار رو نکرده؟ یعنی حتما باید میکردن و اگر نکردن پس همش دروغ بوده و کسی نبوده؟
      بعد جای همه جور شکنجه بعد از این همه سال بصورت غیرقابل انکار و غیرقابل جعل باقی میمونه بنظر شما؟
      حالا این امید دانا کی هست؟ فردی هست که دیگران بیان حرف و درخواست و تبلیغاتش رو جدی بگیرن؟
      نمیدونم ولی فکر میکنم زیاد نمیشه این چیزا رو معیار قرار داد. طرف هست اصلا براش مهم نیست میگه برو بابا گور بابت تو چکاره ای اصلا ما خودمون بودیم دیدیم یا شخصا تجربه کردیم حالا بیایم بخاطر قانع کردن امثال تو خودمون رو آلت دست کنیم آخرش هم که چی مثلا خب دوتا بگن جعلی و ساختگیه یا این وسط چند نفر هم اینطور باشه به نفع خودشون بهره برداری کنن. خلاصه این بحثها و شلوغ کاریها یک مقدار غیرسازنده بنظر میرسه. ضمنا مگه همون شهید رجایی نبود که هنگام سخنرانی پاش رو گذاشته بود روی تریبون و کف پاش رو نشون میداد که شکنجه شده بود؟! آیا دروغ بود؟ ایشون چنین شخصی بود؟ منکه فکر نمیکنم. تازه اونم اون موقع زیاد جاش مشخص نبود و بیشترش خوب شده بود.
      همون موقع هم هیچ عکس و سند و مدرکی منتشر نشد! امروز هم نشده. و بله جای شکنجه بعد از تمام این سالها به روشنی باقی میمونه! من یک جای شلاق طوری روی بدنم دارم که وقتی 7 سالم بود یکی از دوستام شوخی شوخی با کابل زد بهم! هنوز جاش هست!! بعد آثار شکنجه آن هم در آن سطحی که ادعا میشود خوب شده رفته ؟! تا حالا دستتون رو با هویه سوزوندید؟ هیچ وقت جاش خوب نمیشه ، بعد سیخ داغ فرو کنند به بدن کسی و جاش نمونه ؟! تا حالا چیزی در مورد Branding شنیدید ؟! هیچ وقت جاش از بین نمیره. تا حالا دستتون رو با چاقو بریدید طوری که بخیه بخواد ؟! هیچ وقت جاش از بین نمیره تا آخر عمرتون باقی میمونه مگر اینکه برید بدید جراح پلاستیکی چیزی یک فکری براش بکنه که تازه باز هم حالت طبیعی پیدا نمیکنه.
      طرف بگه ما خودمون بودیم دیدیم هم داره دری وری و دروغ میگه! مثل هزاران هزار دروغ دیگه ای که گفتند و یکی یکی رو شد!

ایران آلت دست آمریکا بود. حالا در ازاش میخواستن این چندتا دلخوشی رو هم ندن؟
      کلی مستشار و جاسوس آمریکایی توی ایران بود بیشتر از کل ارتش ایران بهشون حقوق و مزایا میدادن، بعد تازه میخواستن از نظر قانونی هم بهشون کاپیتالاسیون بدن هر کاری بکنن کسی جرات نداشته باشه کاری بهشون داشته باشه.
      این هم از اون ادعاهای مفت و دروغ شورشیان 57 هست! ایران آلت دست هیچ کجا نبود. ایران یک کشور تازه استقلال پیدا کرده بود که داشت رفته رفته وابستگیش رو به غرب کمتر و کمتر میکرد!!!
      در مورد کاپیتالاسیون هم دروغ بهمون زیاد گفتند! پیشنهاد میکنم برنامه امید دانا رو در مورد کاپیتالاسیون ببینید.

جان؟ اعتراف ج.ا.؟ عواملش؟
      من خودم آدمها رو باید ببینم بشنوم قضاوت کنم.
      مثلا این زیبا کلام قبلا توی مناظره ها دیدمش. اهل اغراق و افراط و حرف زدن غیرمنطقی و غیرمنصفانه بود. خیلی شلوغش میکرد. اصلا طوری بود که من شخصا تعجب کردم چطوری آورده بودن گذاشته بودن توی رسانهء عمومی ج.ا. اون حرفا رو بزنن و حالتش اصلا ضد نظام بود (فقط مونده بود صراحتا داد بزنه)، که من فکر نمیکردم اینقدر در نظام آزادی بیان باشه. از اونوقت بود که فهمیدم اونقدر هم که فکر میکنم این نظام بسته و خفقان نیست.

درمورد حجاریان و چیزهایی که گفته چیزی نمیدونم. سرفرصت وقت کردم بررسی میکنم. بهرحال چندتا مهره لغزیده و سوخته لزوما هر حرفی بزنن ادعایی بکنن که درست نیست و معیار چیزی نمیشه. باید دلیل و سند قانع کننده داشته باشن. الان اینا یه چیزی گفتن حالا هرچی بودن هستن هر نقشی داشته باشن توی نظام، خب که چی؟
      محض اطلاعتون این مهره های سوخته خودشون از پایه گذاران جمهوری اسلامی هستند!! ربطش اینه که اعتراف این افراد خودش در نوع خودش سنده! این همه گزارشهای مختلف از سانسور و خفقان در ج.ا وجود داره بعد شما میگید چون طرف تو تاکسی اعتراض کرده ایران آزاده ؟ :))) احمدی نژادی حرف نزنید خواهشن. هر کسی هم که میگه جمهوری اسلامی جیزه فوری میشه مهره سوخته و عامل خارجی و استکبار و ... !!!!

جدا شک دارم.
      بنظرم اینطورها هم نیست.
      ضمنا اینکه آمریکا و غیره با ما دشمنی کردند و ما را تحت فشار و خرابکاری دائمی قرار دادند، لزوما تقصیر نظام بوده؟
      در دورهء شاه اینها با ما اینطور دشمنی نداشتند چون منافعشان تامین بود. این فشار و صدمات و هزینه ها و تحریم و تهدید و غیره در دورهء شاه نبود، ولی این لزوما به معنای بهتر بودن و خردمندی آن حکومت منفعل نبود. ما هم که نمیدانستیم اگر انقلاب کنیم آینده چه خواهد شد. سکه یا سیب را بالا بیاندازی هزار چرخ میکند. بهرحال انقلابیون و اسلامیست ها هم خام و بی تجربه بودند و اشتباهاتی کردند. اقتصاد ما را هم ابرقدرتهای غربی ریده اند! اگر این فشار و مشکلات را برای شاه ایجاد کرده بودند که وضع الان خیلی بدتر هم میبود اصلا مملکت میشد قحطی زده و همه جا کور و کچل و گرسنه و اینقدر هم پول و ساختمان و زرق و برق و آب و برق و گاز همه جا وجود نداشت.
      معلومه که تقصر ج.ا بوده! علیه یک کشوری اعلام دشمنی میکنید، میریزید توی سفارتش کارمندانش رو بیش از 400 روز گروگان میگیرید! به تمام گروه های تروریستی برای کشتار مردمان اون کشورها کمکهای مالی و نظامی میکنید و بعد میگید چرا آمریکا علیه ما اقدام کرد ؟! دستش درد نکنه که کرد.
      از یک طرف میگویند آمریکا و انگلیس آخوندها را سر کار آورد از طرف دیگه میگند منافعشون تامین بود!!! هی تقصیر را هم بیندازید گردن ابرقدرتهای غربی !!! خود جمهوری اسلامی هم اصلن پسر پیغمبر بوده!!!! طالبان هم خیلی خوب بودند این ابرقدرتهای لعنتی آمدند زدند همه شان را تکه و پاره کردند بیچاره ها را!!!!!!
      همین فرشته هایی که شما دارید در موردشون حرف میزنید تنها در یک اقدام جنایتکارانه چندین هزار زندانی رو که بیشتر محکومیتشون رو سپری کرده بودند اعدام کرده!!! اگر و تنها اگر شاه یک هزارم این را کرده بود الان خشتک پرچم شده اش بر فراز همان برج میلاد نصب شده بود.

بازهم از اون «اگر» ها و ادعاهای بی اعتبار.
      آها بله بله ، همه اینها در زمان شاه بوده و الان هم افغانستان و عراق و ... محروم هستند ازشون :)))) و ایران هم در رده ی عقب مانده ترین کشورها حتا عقب تر از همون افغانستان در استفاده از این تکنولوژیها نیست :)))) اینها همش ادعای های بی اعتبار هستند!!! چون به مزاج جمهوری اسلامی خوش نمیاید!!!!

جان؟ اینو که آخراش وقتی دیگه چاره ای نداشت و وضع بحرانی و غیرقابل برگشت بود کرد.
      راجع به این هم اتفاقا توی اون برنامه های مستند که گفتم از تلویزیون پخش شد صحبت میکرد از مقامات و روسای نظامی دورهء شاه.
      کدوم برنامه رو میگید شما دقیقن ؟!
      در ضمن شاه به هر حال به غلط کردن افتاد!!! آخوندها هرگز به غلط کردن نمیوفتند و یحتمل مثل قذافی تا لحظه آخر پر رو و دریده خواهند ماند.

جان؟!
      این سبزها که از اول دروغگو و منافق و خرابکار بودند. با یک بهانه و بی منطقی آمدند. بقول حزب اللهی ها هم میگفتند که ایران فقط تهران نیست، تهران فقط شمران نیست! آخه کجا حرکت اینا قابل مقایسه با حرکت مردم سراسر ایران تحت نفوذ دین و خمینی بود؟ کجاش اونقدر اتحاد و صداقت و راستی داشتن؟ کجاش حقانیت بود؟ کجاش پایداری بود؟
      در جریان شورش 57 هم تقریبن تمام آنچه اتفاق افتاد در تهران اتفاق افتاد نه در بقیه شهر ها! همین جمهوری اسلامی اش هم به جز فیلم از شورشهای تهران از جای دیگری فیلم و عکس آنچنانی ندارد و به خالی بندی و داستان پردازی اکتفا کرده.
      بعد کی میگه شورشیان 57 صداقت و راستی داشتند ؟! آدم صادق و درست میره سرباز (زورکی) مملکت رو زنده زنده آتش میزنه ؟! آدم صادق و درست میگه من کمونیستم بعد میره پشت سر خمینی نماز میخونه ؟! آدم صادق و درست میاد به دروغ میگه شاه سینما رکس رو آتش زده که بعد گندش در بیاد ؟! آدم صادق و درست تبلیغات دروغ میکنه ؟! شورشیان 57 یا بیشعور و نفهم و بیسواد بودند یا یک مشت شارلاتان دروغگو که اون بیسوادها رو تحریک میکردند. دو زار شعور و صداقت و درستی پشت اتفاقات سال 57 میبود شاید اصلن کار به الان و این گنداب فعلی نمیکشید!!!

والا خیلی ها که اون موقع بودن نظرشون و تعریف هایی که میکنن اینه که اونطورها هم که شما میگی نبوده. پدربزرگ خود من یکیش. اون موقع هم محرومیت ها و فقر و اعتیاد و مشکلات بوده. برای بعضیا خوب بوده برای بعضیا هم بد. در کل جمعیت ایران هم که وضع جالب نبوده اصلا توی روستاها بخصوص امکانات و بهداشت و رسیدگی نبوده پر از کور و کچل و بدبختی بوده. حالا درست از نظر اقتصادی ثبات بیشتر بوده و توی شهرها وضع بهتر بوده این دلیل نمیشه بطور کلی بگیم خیلی بهتر بوده تازه اگر هم بگیم بهتر بوده بهرحال این مشکلات و محدودیت ها و ظلمی که بر این دورهء ما رفت از سوی غربی ها و دشمنی و هزینه هایی که به ما وارد اومد پس نمیشه دستاوردهای این دوره رو با اون دوره با ضریب یکسان مقایسه کرد. البته یکسری از این دشمنی ها و هزینه ها میشه گفت ناشی از اشتباهات و حماقت و افراط خودی ها بوده و بحث ایدئولوژی و دین، ولی بنظر من انصاف نیست بگیم همش یا بخش عمدش تقصیر اینا بوده! همونطور که الان هم بحث هسته ای رو بهانه کردن، باوجودی که اشتباه از ما و از احمدی نژاد هم بود که آتو دست اینا داد، ولی اینا خودشون مارمولک ها و دروغگوها و اغراق کننده های قهاری هستن که ازش سوء استفاده و ظلم کردن قصد اینا اینه که از پیشرفت و قوی شدن و الگو شدن ما جلوگیری کنن چون بهرحال ما سد راه قدرت بلامنازع و حاکمیت جهانی اونا هستیم که همهء دنیا زیر کنترل امثال اونا باشه. درسته ما اسلام رو قبول نداریم، ولی غربی ها هم واقعا ظالم و نامرد هستن و تاریخ معاصر بیش از پیش اینو ثابت کرده و حاکمیت مطلق اونا بر دنیا هم خوب نیست و همین اسلامیست ها یکی از دسته هایی هستن که راه اونا رو سد و دچار مشکل و کندی کردن در راه هدفی که اونا دارن. اینا دارن دیگه به هر بهانه هرکاری میخوان میکنن. خودشون بمب اتمی و میکروب و شیمیایی دارن استفاده کردن اینقدر تجاوز و جنگ و جنایت کردن بعد به هیچ وجه نمیتونن قبول کنن و بذارن که کسانی که توی گروه اونا نیستن هم قدرتمند بشن و بتونن در دنیا در برابر اونا قد علم کنن. انصاف این نیست، حتی اگر اسلام درست نباشه و بد باشه، حتی اگر خطر جهانی شدن حکومت اسلام باشه، ولی هدف وسیله را توجیه نمیکند و اونا دنبال تعادل و مصلحت کلی و نهایی دنیا نیستن بلکه دنبال منافع و قدرت خودشون هستن. اصلا مسئلهء اتم هم نیست فقط. نمیخوان حتی در اقتصاد، در فرهنگ، در علم، در قدرت سیاسی حکومت ها و ایدئولوژی های مستقلی مثل ج.ا. به جایی برسن.
      به جاش پدربزرگ من درست برعکس اینها رو میگه و هنوز میگه جاوید شاه!! جالبه هیچ پست و مقامی هم نداشته و یک کارمند ساده بوده ولی یک خانواده 8 نفروی رو + دو تا بچه یتیم که به سرپرستی گرفته بوده رو تامین میکرده با همون حقوق کارمندی!!!! همشون هم از دم الان زنده و سالم هستند!!!
      با همه اینها ایران اون زمان از دست قاجار گرفته شده بوده! افتاده بوده دست رضاشاه که بیشترین خدمات رو بعد از اسلام به ایران کرده بوده و هیچ و بحث و شکی درش نیست! بعدش افتاده بوده دست پسرش که بی لیاقت و ترسو بوده ولی با همه اینها به اندازه جمهوری اسلامی تر نزده بود! همین ایران خودرو که امروز شده افتخار جمهوری اسلامی و خودروی ملی و ... یادگار اون دورانه! که تازه تو همونشم آقایون ریدند اساسی!!!
      فقط یک رقم دزدی در جمهوری اسلامی (3 هزار میلیارد دلار) از تمام دزدیهای دربار و دور و بریها و کارمندان ریز و درشت در انواع و اقسام ارگانهای دولتی و شاید در آمد یک سال نفتی ایران در اون دوران بیشتره!!! بعد شما اومدی میگی جمهوری اسلامی بهتر از پهلوی بوده ؟! توی دزدی و جرم و جنایت و سرکوب و اعدام و بر باد دادن ثروتهای ملی بله خیلی خیلی بهتر عمل کرده.

بازم از اون اگرها
      نه آقا اصلن شاه اصلاح پذیر نبود و صد میلیون برابر زور فعلی زده شد که شاه رو اصلاح کنند نشد که نشد! اسنادش هم موجوده!

البته بنظر من هم اینا برن احتمالش زیاده وضع بدتر بشه. ولی در اینکه شاه رفت بدتر اومد من قبول ندارم. هرچند زیاد هم روی این مطمئن نیستم، چون بعضی وقتا خودم تحت فشار قرار گرفتم خیلی داغ کردم و نظرم تغییر کرده، ولی در حال حاضر و در حالت طبیعی و وضعیت پایداری که اکثرا توش هستم، با دانش و عقل و منطق و بینش و تجربیات و انصاف خودم که تحلیل میکنم میبینم نباید اینطور نظر بدم که دوران شاه بهتر بود، بلکه باید بگم ج.ا. در مجموع بهتره.
      وضعیت از این بدتر یعنی داعش! (اینها ابو داعش هستند) - خود داعش پدیده جانبی حضور حکومتهایی نظیر جمهوری اسلامی در منطقه هست. یعنی اگر اینها بروند قطعن وضع بدتر نمیشود به شرطی که مثل آدم بروند نه اینکه کار را به جنگ و ویرانی مملکت بکشانند.
      در مورد قبول داشتن یا نداشتن شما هم اصلن فرقی نمیکنه و مهم نیست! آمار و ارقام نشون میده که اینها بدتر از شاه هستند. شما هر نظری میخوای بده، نظر شماست. ولی حقیقت چیز دیگریست. حقیقت میگه که فساد مالی در جمهوری اسلامی ابعاد به مراتب گسترده تری نسبت به دوران پهلوی داره، حقیقت میگه که تعداد زندانیان سیاسی و اعدامی در جمهوری اسلامی سیری به شدت تساعدی داشته تا نسبت به پهلوی!!! تنها در یک دوره و طی چند روز جمهوری اسلامی ده ها برابر کل دوران پهلوی اعدام سیاسی داشته (اعدامهای 67) - بسیاری از اعدام شوندگان اصلن احراز هویت هم نشده بودند!!!!! و بعدها عکسشون در روزنامه چاپ شده و از خانودشون خواستند شناسایشون کنند!!!!!! حالا شما خودت حساب کن که وقتی کسی رو احراز هویت نشده اعدام میکنی چه قدر اون اعدام بر حق و درست و بر اساس اسناد درست و حسابی و دادگاهی عادلانه بوده!!!!

عکس از روزنامه اطلاعات جمهوری اسلامی :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 30_khordad_60_994921288.jpg
دیدن: 50
حجم: 70.6 کیلو بایت

حقیقت میگه که رفاه عمومی در ایران در جمهوری اسلامی به شدت کاهش یافته و بنا به گزارش خود جمهوری اسلامی بیش از 80% مردم پایتخت ایران زیر خط فقر زندگی میکنند! :
      80 درصد مردم تهران زیر خط فقر هستند

حقیقت میگه که از نظر صنعتی و تکنولوژیکی ایران از عقب مانده ترین کشورهای دنیاست طوری که حتا یک محصول که با استانداردهای جهانی همخوانی داشته باشه نمیتونه تولید کنه!!!
      حالا شما بگو همه ی اینها اگر و مگره و اینها رو قبول نداری و خودت با گوش خودت توی تاکسی شنیدی که سکینه خانم به زری خانم گفت خاک تو سر خمینی و چیزیش نشد!!!!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      lol
      ظاهرا لینک مطلبی که گذاشتی خودت کامل و دقیق نخوندی! حتی نیاز نبود کامل بخونی یک سوم هم میخوندی میفهمیدی که برای منظور و کاربردی که تو گذاشتی چندان به درد نمیخوره. همونطور فقط عنوان چند کلمه «رژیم شاه قابل اصلاح بود» رو دیدی فکر کردی چه خبره حالا توجیه و حمایت اون چیزی میشه که تو برداشت کردی.
      متن کامل این مطلب رو توصیه میکنم بخونی دستت میاد که نه درواقع این مطلب بیشتر از اونچه که حکومت شاه رو تبرئه بکنه و اصلاحش رو شدنی تر و عاقلانه تر از انقلاب مردم ایران بدونه، اون رو بصورت منطقی تحلیل و افشاگری میکنه و نشون میده که واقعا اون حکومت و شاه خودشون با مشکلات بنیادین و فشار و بن بست هایی که ایجاد کردن باعث انقلاب مردم شدن. درمورد اصلاح پذیر بودن هم بیشتر بصورت تئوریک و کلی حرف میزنه میگه چون بنظر من فقط حکومت های فاشیستی (مثل کرهء شمالی) قابل اصلاح نیستن، و حکومت شاه رو به همین دلیل میگه قابل اصلاح بود ولی اینم بصورت تئوریک که در عمل نمیشه هیچ امیدی بهش بست و خودش هم گفته که این کار شدنی اما سخت بوده و تا یک زمانی هم فرصتش وجود داشته که گذشته و رفته!
      بهتره بقیش رو هم بخونی چون بنظرم خوب روشنت میکنه.
      متاسفانه تو با اینکه ازت خوشم میاد و یجورایی فکر میکنم با هم دوست شدیم قبلا، و آدم باهوش و با اطلاعاتی هستی و دیدگاه های درست و روشن بینانه ای در یکسری مسائل داری، اما مثل خیلی دیگر از مخالفان ج.ا. و دین و خدا و این حرفا، دچار اغراق و خالی بندی و بی انصافی و ضعف های شخصی خودت هستی. مثل همین منبع که گذاشتی و ظاهرا نخونده و سطحی ازش یه نتیجهء خیلی دور و ضعیف بر اساس فتوای خودت گرفتی. امیدوارش روش فکر کنی و ببینی کجا سیستم تفکرت مشکل داره!
      متاسفانه ج.ا. و این حرفا با وجود تمام چرندیاتی که دارن اما دیگران آنچنان برتر و به درد بخوری هم وجود ندارن که امیدوار باشیم جای اینا بیان و عدالت و خرد و پیشرفت محض رو برقرار بکنن. مثل سبزها که خودشون آخر شارلاتان بودن و بنظر من حتی اگر حکومت رو سرنگون میکردن و خودشون جاش مینشستن بنظر من ریده مال تر از ج.ا. میکردن مملکت رو!

ج.ا. هم اونقدرها هم حکومت بی دستاورد و بدون پیشرفتی نبوده. حالا امثال تو همش انکار کنید یجوری وانمود کنید انگار کار خاصی نکرده و پیشرفت و دستاورد علمی و صنعتی و فرهنگی و اقتصادی و غیره نداشته. هرچند نمیگم وضعش خیلی خوبه، ولی خب تلاشهایی و کارهایی کرده انصافا و افرادی زحمت های زیادی مخلصانه کشیدن و کارهای بزرگی کردن. حالا اگر غربی ها بذارن که آب خوش از گلوی ما پایین بره!
      چرا خوندم و ظاهرا شما اصل ماجرا رو نگرفتی و خیلی سطحی و سرسری مطلب رو خوندی و نتیجه گیریت هم از جنس همون نتیجه گیری سکینه خانم تو تاکسی بوده!!! اگر تمام نتیجه گیریهای شما بدون دو دقیقه فکر کردن این طوری باشه معلومه چرا میگید جمهوری اسلامی بهشته! البته با این فرض که شما بسیجی چیزی نباشید!!!! بعد من اینجا به هیچ کسی دوست نیستم.
      کسی مثل حجاریان اگر بیاد بگه شاه اصلاح پذیر بود بیخود کردیم انقلاب کردیم فرداش یک گلوله خالی میکنند اون ور سرش!!!! همینکه این حرف رو زده (با توجه به شناختی که از نزدیک ازش دارم) معنیش اینه که به این موضوع اعتراف کرده ولی بسیار با سیاست طوری که فردا یک کله خر بسیجی دیگه پیدا نشه یک گلوله دیگه توی مخش شلیک کنه!!! (البته چون جمهوری اسلامی خیلی آزاده افراد از ترس اینکه گلوله توی سرشون شلیک نشه مثل آدم حرفشون رو نمیزنند )
      سبزها هم خارج از جمهوری اسلامی نیستند که شما اونها رو سوای جمهوری اسلامی میدونید!!! فقط و فقط تندروهای حکومتی سبزهای رو چیزی جدای از جمهوری اسلامی میدونند!!! فکر کن بگیم موسوی (نخست وزیر خمینی) خاتمی (دو دوره رئیس جمهور جمهوری اسلامی) ، کروبی (رئیس مجلس همین حکومت) از جمهوری اسلامی نیستند
      دکتر ساسی

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 24
      واپسین پیک: 01-22-2018, 09:46 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •