Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
پیشنهاد تجزیه ایران توسط اسراییل
  • Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 1 از 2 12 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 1 به 10 از 17

جُستار: پیشنهاد تجزیه ایران توسط اسراییل

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

پیشنهاد تجزیه ایران توسط اسراییل

http://www.youtube.com/watch?v=GRkDv...layer_embedded

خانم جین هارمن در تاریخ 2009-03-05 در اجلاس سالیانه و یکهفته ای در مرکز “مجمع عمومی ارتباطات آمریکا و اسرائیل موسوم به آیپک که قویترین لابی اسراییلی در آمریکا میباشد،در یک میز گرد رسمی راه حل اجرای اراده غرب در ایران را ضمن گزینۀ نظامی،در جدا ساختن فرهنگهای قبیله ای ایران پیشنهاد کرد!- ایشان با اشاره به کثرت قومیتها در ایران و تمایز فرهنگی شان با یکدیگر،جدائی اقوام از کل بدنۀ ایران ؛ به معنای تجزیۀ ایران را مطرح نمود.

این اظهار نظر که با کف زدنهای تمامی نمایندگان و سناتورهای و دیپلماتهای برجستۀ آمریکايی و اسراييلی حاضر در این اجلاس و در حضورآقای شیمون پرز رئیس جمهوری اسرائیل؛در مقابل دوربینهای رسانه های مختلف بود ،بر قاطبۀ ایرانیان بسیار گران و تحقیر آمیز میباشد و بیانگر این واقعیت میباشد که در یک چنین اجلاس عمده و حائزاهمیتی که در آن تصمیم گیرندگان و تعیین کنندگان خط مشی سیاسی آمریکا و اسراییل حضور داشتند؛ گفته های غیر مسُولانۀ این خانم با هدف و طرحی از پیش ساخته شده و با نیت از هم پاشیدن یک کشور با قدمت چند هزار سال سابقۀ تاریخی چون ایران بوده است و این هدف شوم به آغاز جنگهای داخلی و به جان هم انداختن اقوام ایرانی منجر خواهد شد
      .
      لازم به یاد آوری میباشد که اسراییل به طور رسمی از گروه های جدایی طلب به ویژه در کردستان ایران و عراق حمایت همه جانبه میکند تا جایی که رادیو اسراییل که پایگاه رسمی دولت اسراییل است بعد از برنامه فارسی خود برنامه ای را به جدایی طلبان کرد اهدا کرده است.
      در استراتژی بلند مدت اسراییل تجزیه ایران یک اولویت میباشد و این هدف هیچ ارتباطی به وجود یا عدم وجود خصومت بین نظام حاکم در ایران و اسراییل ندارد چراکه اسراییل خود را ژاندارم منطقه خاور میانه میداند و برای تثبیت این موقعیت که سبب حمایت همه جانبه آمریکا میشود میبایست با ایجاد تفرقه و جنگ داخلی به تضعیف کشورهای نیرومند منطقه به ویژه ایران بپردازد از اینروست که اسراییل دشمن همیشگی ایرانزمین و ملت ایران میباشد
      http://ettehadesabz.wordpress.com/20...7%DB%8C%D8%B1/

به غیر از خیالپردازی های عجیب و غریب نویسنده در مورد دشمنی و ژاندارمی و این حرفها نظر شما چیست ؟

البته الان اگر جناب کسرا اینجا بودند میگفتند : "من خودزنی میکنم و شماها همه نازی هستید و برید گم شید و اسرائیل خیلی گله و خیلی خوبه و شماها هم بشینید از حقوق مردم مظلوم ایران دفاع کنید تروریست ها !!!!!!" .

برای همین دوستان یه لطفی کنند این مساله رو تحلیل کنند و به خاطر علاقه شون به اسرائیل یا تنفرشون از اون حرفهای غیر قابل قبول نزنند

به نظرتون دلیل چنین پیشنهادی چیست و آیا این نشانه دشمنی اسرائیل با ایران است ؟

آیا چنین رفتاری نشانه ی دشمنی با مردم ایران است یا حکومتش یا هیچ کدام ؟

آیا تجزیه ی ایران به نفع اسرائیل است یا به ضررش ؟

آیا این پیشنهاد همردیف پیشنهاد احمدینژاد برای پاک کردن اسرائیل از روی نقشه است یا خیر ؟
      ویرایش از سوی sonixax : 01-24-2011 در ساعت 12:06 AM
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (04-02-2011),doubt (01-23-2011),kourosh_bikhoda (01-23-2011)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خوب من نظر خودم رو میگم ، اگر ایران دیپلماسی درستی داشته باشد که معمولن ندارد - میتواند با استفاده از همین ویدیو و ارایه آن در مجامع بین المللی و سخنرانی های مهم و با حضور خبرنگاران ادعا کند که از این حرکت اسرائیل از قبل آگاهی داشته و برای دفاع از تمامیت خود تصمیم به محو اسرائیل گرفته چرا که اسرائیل در رابطه با ایران چنین خیالی دارد و آن را به صورت علنی اعلام کرده است و به این ترتیب شاید بتواند آن اعتبار از دست رفته خود که منجر به ترک نمایندگان کشور ها در هنگام سخنرانی مسئولان ایرانی میشود را کمی بازیابی کند و البته به عنوان یک اهرم فشار برای پیش بردن اهداف خود استفاده کند همان طور که اسرائیل کرد و جامعه ی جهانی پیشنهاد های اینچنینی را حتا در ظاهر هم که شده پیشنهاد های منزجر کننده ای میداند و آن را نفرت پراکنی مینامد .

ولی در مورد پیشنهاد خود این خانم و دست زدن نمایندگان آمریکا و اسرائیل - خوب چیز خیلی عجیبی نیست چرا که ایران هم تروریست ها را تغذیه میکند و هم به صورت رسمی اعلام کرده که میخواهد اسرائیل را حذف کند و هم مردم ایران نشان داده اند توان کنترل و یا برچیدن این حکومت را ندارند .

از طرفی این پیشنهاد میتواند منجر به نگرانی قدرتهایی مانند روسیه و چین شود و اگر به مرحله ی اجرایی برسد میتواند برای خود اسرائیل نیز خطرساز شود ، چرا که کشوری که سعی در تجزیه کشوری دیگر میکند هیچ تضمینی نیست که این تلاش را در مورد سایر کشورها نکند و موجودیت آنها را به خطر بیندازد و سابقه ی حکومت اسرائیل نشان داده که حکومتی به شدت نژادپرست و جنایتکار است و اگر بخواهد از قدرتی که اکنون دارد سوء استفاده کنید ما شاهد یک حکومت از جنس حکومت نازی ها خواهیم بود که این بار به دست یهودیان بنا شده .

متاسفانه رفتار اسرائیلیان و یهودیانی که من تا کنون با آنها سخن گفته ام بسیار شبیه رفتار نئو نازی هاست و تمام حق و حقوق را برای خودشان میدانند و سایرین را زیر دست و بی بهره از هر حق و حقوقی میدانند ! یعنی همان نگاهی را دارند که دینشان بهشان یاد داده .

دست آخر هم شخصن از تجزیه ایران ناراحت نمیشوم ، چرا که این تجزیه میتواند منجر به ایجاد یک کشور با فرهنگی یکدست و اقتصادی نسبتن قوی شود و اقوامی که اعتقادات مذهبی شدیدشان و بیسوادی نسبیشان منجر به حمایت کورکورانه از اسلامگرایان شده ، سرنوشت شومی را که نادانسته رقم میزنند را بر سر دیگران خراب نمیکنند و تنها خودشان چوب رفتار خودشان را میخورند و البته همین فشار ها میتواند منجر به پیشرفتشان شود - به نظر من این اتفاق میشه شبیه به اتفاقی که بر سر آلمان آمد و پس از مدتی دوباره با هم متحد شدند .

شخصن پیشرفت اقوامی که خود را ایرانی میدانند و هدفشان پیشرفت ایران است را بیشتر میپسندم تا اقوامی که خودشان را ایرانی نمیدانند و علاقه ای هم به تمامیت ایران ندارند و ما به زور میخواهیم ایرانی نگاهشان داریم ! که چندی پیش برخی از آنها اینجا فعالیت میکردند ، که دلمان برای خودشان و کپی های کیلویی صد من یک غازشان تنگ شده حسابی . بنده عقیده دارم ایران مشتی خاک نیست ، بلکه ایران مردمانی است که با همدلی و همفکری و دوستانه در کنار یکدیگر زندگی میکنند و دلشان برای علی اف و پژاک و الاهواز و عربستان و ... قنج نمیرود .
      دکتر ساسی

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (01-23-2011),doubt (01-23-2011),fariborzyazdani (01-26-2011)

نویسنده سوم
      Level completed: 24%, Points required for next Level: 114
      بدون وضعیت

خالی

kheradgera آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      6
      امتیازها
      2,186
      رنک
      28
      Post Thanks / Like
      سپاس
      50
      از ایشان 324 بار در 112 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ما در منطقه خاور میانه دوستی نداریم.
      اسرائیل هم یگانه چیزی که برایش با ارزش است این است قدرت اول بودن در خاور میانه است. خارج از این چرت و پرت های جمهوری اسلامی درباره صهیونیسم اسرائیل واقعا لابی بسیار قوی در کشورهای غربی خصوصا آمریکا و به ویژه حزب جمهوریخواه آمریکا دارد و تلاش می کند نهایت استفاده را برای پیش بردن اهدافش از این لابی بکند.
      ایران با وجود اینکه در دوران قاجار بسیار کوچک شد ولی هنوز هم نسبت به سایر کشورهای خاور میانه بسیار بزرگتر است و ایران یکپارچه برای اسرائیل و سایر قدرمندان جهان و به ویژه کشورهای عربی یک کابوس است.
      متاسفانه در جمهوری اسلامی هم حتی یک تن نبوده که سیاست خارجی را خوب بشناسد و من شخصا هر ایرادی به محمد رضا شاه بگیرم سیاست خارجی اش را ستایش می کنم زیرا بر خلاف مسئولان جمهوری اسلامی به دور از احساسات و با دیدی چند بعدی سیاست خارجی را باید دید و او این کار را می کرد.
      بر من قلم قضا چو بی من رانند / پس نیک و بدش ز من چرا می دانند

دی بی من و امروز چو دی بی من و تو / فردا به چه حجتم به داور خوانند

هر چیز را با خرد خود بسنجید

به یاد رضا فاضلی

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از kheradgera گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (01-23-2011),fariborzyazdani (01-26-2011),Mehrbod (01-23-2011),sonixax (01-23-2011)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      البته خود اسرائیل هم آنچنان بزرگ نیست و قدرتش را تا حدودی مدیون همین کوچک بودنش است .
      ولی آنچه مسلم است اگر ایران صاحب یک حکومت مانند حکومت پهلوی شود چشم آمریکا برای کنترل اوضاع منطقه به سمت ایران میچرخد و اسرائیل حمایت آمریکا را دوباره از دست میدهد .
      بزرگترین خدمت ایرانیان به اسرائیل همان انقلاب بود .
      همانطور که قبلن هم گفتم ما ایرانیان شعور و فهم سیاسی نداریم و خودمان مدام هر چه بلا هست را بر سر خودمان خراب میکنیم .
      تعداد ایرانیان ثروتمند و با نفوذ در آمریکا کم نیست ولی بر خلاف سایرین در ساختار قدرت در آمریکا نقشی نداریم .
      شخصن اگر با تجزیه ایران ، ایران به یک قدرت اقتصادی و نظامی تبدیل شود موافقم ، و فکر میکنم در صورت تجزیه این اتفاق بیوفتد چرا که مناطقی که از ایران جدا خواهند شد مناطق غنی از ثروت نیستند و این میزان ثروت در مساحت کمتری تقسیم میشود و در نتیجه آبادانی کشور را فراهم میسازد .

به این نقشه نگاه کنید تا خودتان متوجه شوید :

http://www.lib.utexas.edu/maps/middl...ution_2004.jpg

این نقشه از وبسایت دانشگاه تکزاس برداشته شده و نتیجه ی مطالعات اونهاست ، یعنی در صورت تجزیه ثروت در دست قوم غالب باقی میماند ، تازه خیلی از اقوام هستند که خود را ایرانی میدانند و قصد جدا شدن از ایران را ندارند .
      دکتر ساسی

8. 3 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (01-23-2011),doubt (01-23-2011),Reactor (01-23-2011)

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      باید ببینیم داستان بالاخره به کجا ختم میشه...
      بالاخره کشور و مردم باید بهای بزرگی برای فکر نکردن بپردازند.
      قضیه تجزیه خاورمیانه هم داستانیه که از خیلی قدیم از زمان لارنس عربستان شاید هم قبل تر توسط خیلی ها پیگیری میشد. از جمله ملکه ی انگلیس که شخصا در تجزیه عربستان و عثمانی دخالت و نظارت میکرد.
      مردم ایران هم نشون دادند که کاری از دستشون بر نمیاد.
      پس آب میوفته دست یزید!
      در این حالت چه ما دوست داشته باشیم چه دوست نداشته باشیم از خارج باید برامون تصمیم بگیرند.
      شخصا فکر میکنم امریکا و سیستم بازار آزاد تا الان نشون داده اصلا دنبال تجزیه کشور ها نیست درست بر خلاف سیستم کمونیستی که میخواست همه چیز رو از هم بپاشونه(آلمان شرقی آلمان غربی کره شمالی کره جنوبی) این سیستم بیشتر در فکر متحد کردن مردمان برای بالا بردن راندمان اقتصادی و نفع همگانیه!
      مثل طرحی که امریکا برای خاورمیانه داره یعنی خاور میانه ی بزرگ!
      ببینید منطقه خاور میانه نسبت به جاهای دیگر دنیا حساسیت ویژه ای داره! اینجا نفت داره! انرژی داره! اصالت داره و متاسفانه مردم متعصبی هم داره! برای همین جو ملتهبی داره! اگر فقط یکی از کشورها تجزیه بشه اون موقع تمام این برنامه ها 100سال عقب میوفته!
      برای مثال در صورت جداشدن کردها از ایران(7ملیون نفر کرد در ایران زندگی میکنند) کشورهای ترکیه(19ملیون نفر جمعیت ترکیه کرد هستند) و سوریه(2ملیون کرد) و عراق(6.5ملیون نفر کرد) و آذربایجان و ارمنستان و ازبکستان و تاجیکستان هم با خطر جدی تجزیه مواجه میشن چون کردها در اون کشورها مخصوصا ترکیه و عراق به نسبت درصد بالاتری از کشور ایران کردها رو در خودشون جای دادند!
      این یعنی هر چه که رشته کرده بودن پنبه میشه!
      یعنی روز از نو روزی از نو!
      امریکا بعد از حمله به عراق نشون داد دنبال تجزیه کشورهای خاورمیانه نیست مخصوصا با فشار آوردن به کردها برای پذیرفتن دعوت آشتی ملی عراق در مقابل تجزیه طلبی...
      اسرائیل قدرت تجزیه کردن و دستکاری های آنچنانی در خاور میانه رو نداره چون خودش در خاور میانه ست و تا الان که نشون داده در تصمیم گیریهاش خیلی محتاط و محافظه کاره!
      اسرائیلی ها دنبال این هستند که همین یک تکه زمینی رو که دارند سفت بچسبند و امنیتش رو برای زندگی و سرمایه گذاری تامین کنند و اگر خاور میانه به هم بریزه دودش تا خیلی سال ها تو چشم خود اون ها هم میره.
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (04-02-2011),doubt (01-23-2011),fariborzyazdani (01-26-2011),sonixax (01-23-2011)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Reactor نمایش پست ها
      امریکا بعد از حمله به عراق نشون داد دنبال تجزیه کشورهای خاورمیانه نیست مخصوصا با فشار آوردن به کردها برای پذیرفتن دعوت آشتی ملی عراق در مقابل تجزیه طلبی... اسرائیل قدرت تجزیه کردن و دستکاری های آنچنانی در خاور میانه رو نداره چون خودش در خاور میانه ست و تا الان که نشون داده در تصمیم گیریهاش خیلی محتاط و محافظه کاره! اسرائیلی ها دنبال این هستند که همین یک تکه زمینی رو که دارند سفت بچسبند و امنیتش رو برای زندگی و سرمایه گذاری تامین کنند و اگر خاور میانه به هم بریزه دودش تا خیلی سال ها تو چشم خود اون ها هم میره.
      دقیقن - حتا افغانستان هم پتانسیل بسیار بالایی برای تجزیه شدن داشت ولی حضور آمریکا مانع از این امر شد .
      تنفر از اسرائیل به صورت قومی در خاورمیانه به شدت زیاده و این دولتها هستند که این اقوام رو کنترل میکنند - حالا اگر این اقوام خودشون صاحب دولت بشوند ، دولتهایی اسرائیل ستیز میشند و دشمنان اسرائیل به شدت زیاد میشه و اسرائیل هر چه قدر هم قدرتمند باشه ، که نیست و نیروی نظامیش رو وابسته به آمریکا هست نمیتونه از پس این جمعیت بر بیاد و خودش در خطر نابودی قرار میگیره .
      دکتر ساسی

12. 4 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (04-02-2011),doubt (01-26-2011),fariborzyazdani (01-26-2011),Reactor (01-23-2011)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خوب با اجازه من بعد خوابیدن عصبانیتم دوباره اومدم اینجا برای مباحثه ، امیدوارم دوستان درک کنند که خیلی‌ از مسائل که برای من جنبه احساسی‌ داره و برای شما نداره ، مثلا خودتون رو در موقعیت گوش دادن به حرف‌های یک پان ترک قرار بدید یا در مقابل خلیج عربی‌ گفتن ، نمیگویم شما در جایگاه آن تجزیه طلب‌ها هستید و من در جایگاه مقابل ، فقط یک مثال زدم که بدونید چقدر آن جریان احساسی‌ هست و غرور ناسیونالیستی شما رو خورد می‌کنه ، آن را ضربدر ۲۰ بکنید میشود من ، حالا بگذریم جواب تاپیک رو بدم.

من کلا یک شخص ناسیونالیست هم در ناسیونالیسم ایرانی‌ و هم در ناسیونالیسم یهودی هستم و ایران و اسرائیل در یک جایگاه در کنار هم برای من قرار دارند. در مورد اینکه اسرائیل به دنبال تجزیه ایران هست ، سخن غلطی نیست ، افرادی درون دولت اسرائیل که اکثرا هم دست راستی‌ هستند و اینها فکر میکنند که برای شکست جمهوری اسلامی ، تجزیه ایران جواب خواهد داد . مثلا گروه مسلح پژاک مستقیماً از سوی اسرائیل حمایت می‌شه یا اینکه تلویزیون گوناز تی‌وی بر روی ماهواره اسرائیلی آموس پخش می‌شه که چیز عجیبی‌ هست ، ولی‌ این رو بگم که تجزیه ایران سیاست رسمی‌ و یا غیر رسمی‌ دولت اسرائیل نیست و مسلما افراد کار کشته‌ای مثل شیمون پرز ، اهود براک و خیلی‌‌های دیگر مخالف این قضیه هستند ، اما یک مافیای اطلاعاتی دست راستی‌ که مئیر داگان رئیس سابق موساد هم در این هست شاید دنبال این قضیه باشند که اتفاق نخواهد افتاد ، چون اسرائیل اونقدر قدرت سیاسی نداره و آمریکا نیز %۱۰۰ مخالف این قضیه هست. دلیل دیگری نیز هست که دولت اسرائیل و آمریکا مخالف این قضیه هستند ، مثلا ایران تنها کشور با اکثریت مسلمان هست که هیچ جنبش اسلامی مردمی درونش نیست ، و اکثریت افراد طرفدار غرب هستند ، حال چرا آمریکا با این کار ۷۰ میلیون نفر دیگه به دشمن هاش بخواد اضافه بکنه؟
      "A Land without a People for a People without a Land"

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (04-02-2011),Babak (01-27-2011),doubt (01-26-2011),fariborzyazdani (01-26-2011),Reactor (01-26-2011),Russell (01-27-2011),sonixax (01-26-2011)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shinbet نمایش پست ها
      خوب با اجازه من بعد خوابیدن عصبانیتم دوباره اومدم اینجا برای مباحثه ، امیدوارم دوستان درک کنند که خیلی‌ از مسائل که برای من جنبه احساسی‌ داره و برای شما نداره ، مثلا خودتون رو در موقعیتی در نظر بگیرید که به حرف‌های یک پان ترک قرار بدید یا در مقابل خلیج عربی‌ گفتن ، نمیگویم شما در جایگاه آن تجزیه طلب‌ها هستید و من در جایگاه مقابل ، فقط یک مثال زدم که بدونید چقدر آن جریان احساسی‌ هست و غرور ناسیونالیستی شما رو خورد می‌کنه ، آن را ضربدر ۲۰ بکنید میشود من ، حالا بگذریم جواب تاپیک رو بدم.
      خوش برگشتید جناب کسرا
      امیدوارم درک کنید که ما هیچ دشمنی با اسرائیل نداریم ، ولی در برخی موارد انصافن اسرائیل درست عمل نکرده و اگر ما ایرادی میگیریم به خاطر نگرانی از وضعیت فلسطینی ها نیست - به خاطر اینه که اگر اسرائیل نباشه این اعراب ماها رو درسته میخورند و طبیعی هست که اشتباهات اسرائیل که جو احساسی علیهش در دنیا ایجاد میکنه به نفعش نیست و اگر به نفع اون نباشه - به نفع ما هم نیست .
      در مورد داستان نازی ها هم که شما رو ناراحت کرده بود ، من کماکان بر این باورم که همه باید حق سخن گفتن داشته باشند چه یهودی ، چه مسلمان ، چه بیدین ، چه بادین ، چه نازی و چه ... چون موارد باز و رو رو راحت تر میشه کنترل کرد تا حرکات و موارد زیرزمینی و مخفی .

من کلا یک شخص ناسیونالیست هم در ناسیونالیسم ایرانی‌ و هم در ناسیونالیسم یهودی هستم و ایران و اسرائیل در یک جایگاه در کنار هم برای من قرار دارند. در مورد اینکه اسرائیل به دنبال تجزیه ایران هست ، سخن غلطی نیست ، افرادی درون دولت اسرائیل که اکثرا هم دست راستی‌ هستند و اینها فکر میکنند که برای شکست جمهوری اسلامی ، تجزیه ایران جواب خواهد داد . مثلا گروه مسلح پژاک مستقیماً از سوی اسرائیل حمایت می‌شه یا اینکه تلویزیون گوناز تی‌وی بر روی ماهواره اسرائیلی آموس پخش می‌شه که چیز عجیبی‌ هست ، ولی‌ این رو بگم که تجزیه ایران سیاست رسمی‌ و یا غیر رسمی‌ دولت اسرائیل نیست و مسلما افراد کار کشته‌ای مثل شیمون پرز ، اهود براک و خیلی‌‌های دیگر مخالف این قضیه هستند ، اما یک مافیای اطلاعاتی دست راستی‌ که مئیر داگان رئیس سابق موساد هم در این هست شاید دنبال این قضیه باشند که اتفاق نخواهد افتاد ، چون اسرائیل اونقدر قدرت سیاسی نداره و آمریکا نیز %۱۰۰ مخالف این قضیه هست. دلیل دیگری نیز هست که دولت اسرائیل و آمریکا مخالف این قضیه هستند ، مثلا ایران تنها کشور با اکثریت مسلمان هست که هیچ جنبش اسلامی مردمی درونش نیست ، و اکثریت افراد طرفدار غرب هستند ، حال چرا آمریکا با این کار ۷۰ میلیون نفر دیگه به دشمن هاش بخواد اضافه بکنه؟
      من با شما در اینجا مخالفم ، به نظر من خود اسرائیل هم دنبال تجزیه ایران نیست ، چونکه تجزیه یک کشور سوای دردسر هایی که داره باید مورد موافقت جامعه ی جهانی هم قرار بگیره و در شرایطی که آمریکا دنبال اینه که دنیا رو یکپارچه کنه با تجزیه شدنشون مخالفت میکنه و در برابرش مقاومت . ولی من خودم با فدرالیسم موافقم چرا که خیلی خوب جواب داده حتا در کشور هایی که جامعه یکدست نیست - مثل آمریکا .
      دکتر ساسی

16. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (04-02-2011),doubt (01-26-2011)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      من با شما در اینجا مخالفم ، به نظر من خود اسرائیل هم دنبال تجزیه ایران نیست
      من هم گفتم دولت اسرائیل به دنبال تجزیه ایران نیست ، ولی‌ حمایت گروهی درون دولت اسرائیل از تجزیه طلبان مثل گوناز تی‌وی و یا گروه پژاک چیز قابل انکاری نیست.
      "A Land without a People for a People without a Land"

18. 3 کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (04-02-2011),doubt (01-26-2011),sonixax (01-26-2011)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ‌ حمایت گروهی درون دولت اسرائیل از تجزیه طلبان مثل گوناز تی‌وی و یا گروه پژاک چیز قابل انکاری نیست.
      خوب همیشه در همه جا تجزیه طلب و طرفدارهاشون پیدا میشند ، ولی تجزیه ایران به معنی تجزیه کل خاورمیانه است و این یعنی ایجاد کشور های کوچکتر و بعضن با ثروت خیلی زیاد و اگر افراطی هم باشند - وای به حال دنیا .
      دکتر ساسی

20. 3 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (04-02-2011),doubt (01-26-2011),kourosh_bikhoda (01-27-2011)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پیشنهاد های شما برای تازینامه
      از سوی sonixax در تالار گفتگوی آزاد
      پاسخ: 8
      واپسین پیک: 07-14-2015, 04:09 PM
    2. چراییِ نژادپرستی
      از سوی Newton در تالار گفتگوی آزاد
      پاسخ: 11
      واپسین پیک: 12-20-2013, 06:52 AM
    3. پاسخ: 9
      واپسین پیک: 08-19-2012, 08:34 PM
    4. پاسخ: 28