• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 8 از 13 نخستیننخستین 12345678910111213 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 71 به 80 از 127

جُستار: بازگردان نسک‌ و نوشتارهای انگلیسی

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      آغازگر جُستار
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی بهمنیار نمایش پست ها
      برای The Grand Design ، من کمابیش بخش نخست را برگردان کرده بودم گفتم اگر کسی خواست به او بدهم که نیروی کمتری بگذارد.
      البته آن را روی http://filedude.com جایی آپلود کنی می‌خوانیم!

برای God is Not Great به نگر من که اگر گمان می کنید گیرایی ندارد بهتر است دوباره رای گیری کنید. شاید به جمع بندی بهتری برسید و حذف کردن بخش های آن شاید بی نتیجه باشد و یا حتا درست نباشد.

من موافق رای گیری هستم. پیشنهاد می‌کنم کتابی پیدا کنیم که این ویژگی‌ها را داشته باشد:

• درباره اسلام و اسلام‌گرایی (و نه مسیحیت) و یا فلسفه و خدا باشد
      • سبک و کوتاه باشد (کار اولمان هست!)
      • بازگردانی نشده باشد.

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (05-11-2011),matmetal613 (06-20-2011),Russell (05-11-2011),Satan (05-15-2011),sonixax (05-11-2011),بهمنیار (05-15-2011)

رهگذر
      Level completed: 53%, Points required for next Level: 47
      Overall activity: 0%
      بدون وضعیت

خالی

خیرخواه آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2011
      جُستارها
      0
      امتیازها
      753
      رنک
      14
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 5 بار در 1 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

خبر

خواستم خبر بدم طرح بزرگ استیون هاوکینگ ترجمه شده و به زودی در انتشارات مازیار چاپ میشه. شاید اسم انتشارات مازیار از کارای دیگش مثل ساعتساز نابنیا به گوشتون خورده باشه. فقط حواستون باشه یهو تابلو تموم نشه که پشمک الله های مغز فندقی درشو تخته کنن! دم شما و تمام کسایی که علنی و غیر علنی تلاش میکنین این ملتو آگاه کنین گرم و راهتون پربار.

4. 5 کاربر برای این پست سودمند از خیرخواه گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-26-2011),Mehrbod (05-13-2011),Russell (05-11-2011),sonixax (05-11-2011),بهمنیار (05-15-2011)

نویسنده دوم
      Level completed: 58%, Points required for next Level: 171
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

بهمنیار آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Mar 2011
      جُستارها
      27
      امتیازها
      10,679
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      203
      از ایشان 604 بار در 207 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      1
      راز بودن

ما همه هستیم ولی برای زمان کوتاهی، و در همین زمان گشت می زنیم مگر پاره کوچکی از همه ی کیهان[1] را. ولی انسان ها یک گونه کنجکاو هستند. دودل می شویم، در پی پاسخ می گردیم. با زندگی در این جهان پهناور که گاهی مهربان و گاهی سنگ دل است، و خیره شدن به آسمان های بی کران بالا سر، مردم همیشه پرسش های بسیاری برای پرسیدن دارند: چگونه می توانیم این جهانی که خود را در آن یافته ایم، دریابیم؟ کیهان چگونه کنش می کند؟ سرشت[2] واقعیت چیست؟ از کجا این همه آمده است؟ آیا کیهان به آفریدگار نیاز دارد؟ بیشتر ما زمان درازی دلواپس این پرسش ها نیستیم، ولی همه ی ما درباره این پرسش ها گاهی دلشوره داریم.
      به طور سنتی این پرسش های، در میدان فلسفه است، ولی فلسفه مرد. فلسفه با گسترش دانش های نوین، به ویژه فیزیک، همراه نشد. دانشمندان روشنایی یافته ها را در جستجوی ما برای دانش به دست گرفتند. هدف این کتاب، دادن پاسخ هایی که با یافته های تازه و پیشرفت های تئوریکی بدست آمده، است. آن ها ما را به پنداری نو از کیهان و جایگاه خودمان در آن، که بسیار با دیدگاه سنتی، و حتی از نگاهی که ما شاید یکی یا دو دهه پیش ساخته بودیم، ناهمسان است، راهنمایی می کنند. ولی باز نخستین پنداشته های[3] این دریافت نو می تواند تا کمابیش یک سده پیش پیگیری شود.
      برپایه پندار سنتی از کیهان، چیزها[4] در یک راه به خوبی تعریف شده حرکت می کنند و یک تاریخچه آشکار و مشخص دارند. می توانیم موقعیت دقیق خود را در هر دم زمان نشان دهیم. اگر چه این شرح به اندازه بسنده برای هدف های روزمره خوب است، در دهه ی 1920 دریافتند که این دیدگاه "کلاسیک" نمی تواند درباره ی رفتار شگفت انگیز هستی[5] که در مقیاس اتمی و زیر اتمی[6] نمود پیدا می کند، روشنگری نماید. به جای آن بایسته بود که چهارچوب دیگری، که فیزیک کوانتوم[7] نامیده شد، گرفته شود. تئوری‌های کوانتوم نشان داد که به گونه ای چشمگیر در پیش بینی رخدادهای چنین مقیاسی دقیق می باشد، در حالی که هم چنین تئوری های کلاسیک، که برای زندگی روزمره در جهان بزرگتر از اتم به کار گرفته می شد، دوباره ساخته شدند. ولی فیزیک کوانتوم و فیزیک کلاسیک ریشه در پندارهای بسیار ناهمسانی از واقعیت های فیزیک دارند.
      ". . . . و این فلسفه من است."
      تئوری های کوانتومی می تواند به روش های فراوانی فرموله بندی شود، ولی آن چه که شاید ساده ترین روشنگری درباره ی آن باشد، از سوی ریچارد (دیک) فینمن[8]، شخصیت شاد و سرزنده ای که برای نهاد فناوری کالیفرنیا کار می کند و در زمان بیکاری در استریپ جوینت[9] طبل بانگو[10] می زند، داده شده است. بر پایه گفته ی فینمن، یک سیستم تنها یک پیشینه[11] ندارد بلکه همه ی پیشینه های شدنی و احتمالی را دارد. همان گونه که ما در پی پاسخ های خویش هستیم، ما درباره ی رویکرد فینمن به جزییات روشنگری خواهیم نمود، و آن را برای جستجوی این اندیشه که کیهان خودش یک پیشینه تنها نداشته، و حتی یک هستی مستقل ندارد، به کار خواهیم گرفت. این اندیشه به نگر، حتی به نگر بسیاری از فیزیکدان ها، اندیشه ای تندرو[12] می رسد. هر آینه و در واقع، مانند بسیاری از انگاره ها در دانش امروزی، به نگر می رسد که خرد بهنجار[13] نیست. ولی خرد بهنجار بر پایه تجربه های روزانه، نه بر پایه خود کیهان آن گونه که با فناوری های شگفت انگیز مانند آن ها که می گذارند ما به درون اتم یا به گذشته به آغاز کیهان خیره شویم، می باشد.
      تا زمان پیدایش فیزیک نوین، این گونه گمان می شد که دانش درباره ی جهان می تواند با اندازه گیری یک راست و مستقیم بدست آید، بدین معنا که، چیزها آن چه هستند، همان گونه که با حواس به آن ها پی می بریم، که به نگر می رسند. ولی کامیابی باشکوه فیزیک نوین، که بر پایه پندارهایی مانند پندار فینمن که با تجربه های روزانه برخورد دارد، هست، نشان می دهد که این گونه نیست. پس، نگاه ساده به واقعیت با فیزیک نوین سازگار نیست. برای رسیدگی کردن به چنین تناقض هایی[14] ما رویکردی را یافتیم که آن را واقعیت گرای وابسته به مدل[15] نامیدیم. این مدل بر پایه این اندیشه است که مغزهای ما درونداد[16] دریافت شده از اندام های حسی را با ساختن یک مدل از جهان تفسیر می نماید. زمانی که چنین مدلی برای روشنگری درباره رویدادها کامیاب بودند، ما گرایش چسباندن، واقعیت کیفی یا درستی مطلق[17]، را به آن، و به عناصر و پندارهای برپا کننده ی آن داشتیم. ولی هر کسی با روش های ناهمگونی می تواند یک وضعیت فیزیکی همسان را، با به کارگیری عناصر و پندارها بنیادی، الگو بندی نماید. اگر دو تئوری فیزیکی یا مدل با درستی یک رویداد را پیش بینی نماید، نمی شود گفت که یکی واقعی تر از دیگری است؛ به سخن دیگر، ما آزاد هستیم هر یک ساده ترین هست، به کار گیریم.
      در تاریخ دانش، ما زنجیروار، از افلاطون به تئوری کلاسیک نیوتن تا تئوری های نوین کوانتوم، تئوری ها و مدل های بهتر و بهتری یافتیم. طبیعی است پرسیده شود: آیا این رشته سرانجام به یک نقطه ی پایانی می رسد، یک تئوری کامل درباره ی کیهان، که دربرگیرنده ی همه ی نیروها و هر رصدی که ما می کنیم پیش بینی نماید، یا ما پیوسته تئوری های بهتری پیدا خواهیم نمود، یا هرگز آن که بهتر از آن نباشد پیدا نمی کنیم؟ ما هنوز پاسخ درست پایانی برای این پرسش نداریم، ولی اکنون ما یک نامزد در خور برای تئوری پایانی همه چیز داریم، اگر هر آینه یکی باشد، ام- تئوری[18] نامیده می‌شود. ام-تئوری تنها مدلی است که ما گمان می کنیم همه ویژگی هایی که شاید تئوری پایانی داشته باشد، را دارد، و بیشتر گفتگوهای آینده ما بر پایه این تئوری هست.
      ام-تئوری، یک تئوری به معنای بهنجار نیست. بلکه یک خانواده[19] از تئوری های گوناگون، که هریک برای روشنگری بررسی های تنها بخشی از دامنه موقعیت های فیزیکی خوب است، می باشد. کمی مانند نقشه ی جغرافیایی[20] می باشد. همان گونه که به خوبی شناخته شده، کسی نمی تواند سراسر سطح زمین را روی یک نقشه نشان دهد. سیستم تصویر معمول مرکاتور[21] که نقشه ها جهان نما به کار گرفته می شود نواحی دور شمالی و جنوبی را پهناورتر و پهناورتر نشان داده و قطب های شمال و جنوب را در بر نمی گیرد. برای دیدن نقشه ی دقیق از سراسر جهان، هر کسی باید از دسته ای از نقشه ها، که هر یک از ناحیه کوچکی هستند، را به کار گیرد. نقشه ها هم پوشانی دارند، و جایی که آن ها هم را پوشش می دهند، چشم انداز همسانی را نشان می دهند. ام-تئوری هم چنین است. تئوری های گوناگون در خانواده ام-تئوری شاید بسیار ناهمسان به نگر برسند، ولی آن ها همه می توانند چون نمودهایی از تئوری زیربنایی[22] به شمار آیند. آن ها ویرایش های از تئوری بوده که تنها در دامنه ی محدودی کاربردی هستند - برای نمونه، زمانی که میزان ویژه ای مانند انرژی کوچک است. مانند همپوشانی نقشه ها در سیستم تصویر مرکاتور، در جایی که دامنه ی ویرایش های گوناگون همپوشانی دارند، پدیده ی همسانی را پیش بینی می کنند. ولیهمانند این که هیچ نقشه ی مسطحی که برای نمایش سراسر سطح زمین درخور باشد نیست، تئوری تکی نیز که بر نمایش همه‌ی بررسی ها در همه ی موقعیت ها مناسب باشد، نیست.

نقشه جهان نماشاید نیاز به سماری از تئوری های هم پوشان برای نمایش کیهان باشد، همان گونه که برای نمایش زمین به نقشه های هم پوشان نیاز است.

ما روشن خواهیم نمود که چگونه ام-تئوری می تواند پاسخ های برای پرسش آفرینش[23] فراهم نماید. بر پایه ام-تئوری، کیهان ما تنها کیهان نیست. به جای آن، ام-تئوری پیش بینی می کند که شمار بسیاری کیهان از هیچ آفریده شده اند. ساخته شدن آن ها نیازی به مداخله ی برخی هستی های فراطبیعی[24] یا خدا[25] ندارد. تنها، این کیهان ها به گونه ای بهنجار از قوانین فیزیکی برپا شده اند. ساخته شدن آن ها پیش بینی های دانش است. هر کیهان دارای پیشینه های شدنی و احتمالی بسیاری بوده و حالت های شدنی بسیاری در زمان آینده دارند، به این معنا، در زمانی هایی مانند اکنون، که زمان دارازی پس از ساخته شدن آن ها است. بیشتر این حالت ها سراسر ناهمسان با کیهانی که ما بررسی می‌کنیم خواهند بود و سراسر ناسازگار برای بودن هر گونه زندگی هستند. تنها شمار اندکی خواهند گذاشت جاندارای مانند ما باشد. پس بودن ما از میان این آرایه ای گسترده تنها آن کیهان هایی که با بودن ما سازگار هستند گزینش نموده است. این، هر چند ما در برابر اندازه ی کیهان ناتوان و بی ارزش هستیم، از سویی، ما را آقای آفرینش[26] می سازد.
      برای پی بردن به کیهان در بالاترین سطح، ما نه تنها بایستی بدانیم چگونه کیهان کار می کند بلکه چرا.

چرا چیزی هست به جای آن که چیزی نباشد؟
      چرا ما هستیم؟
      چرا این گروه ویژه از قوانین هست نه دیگری؟

این پرسش ریشه ای زندگی، کیهان و هر چیزی است. ما خواهیم کوشید آن را در این کتاب پاسخ دهیم. وارونه پاسخی که در راهنمای کهکشان هیچ هکار[27]، پاسخ ما ساده نخواهد بود.(42)

[1]. universe

[2]. nature

[3]. sketches

[4]. objects

[5]. existence

[6]. subatomic

[7]. quantum physics

[8]. Richard (Dick) Feynman

[9]. strip joint

[10]. bongo drum از سازهای کوبی کوبایی

[11]. history

[12]. Radical idea

[13]. common sense

[14]. paradoxes

[15]. model-dependent realism

[16]. input

[17]. Absolute truth or Universality

[18]. M-theory

[19]. family

[20]. map

[21]. Mercator projection

[22]. underlying

[23]. creation

[24]. Supernatural being

[25]. God

[26]. lords of creation

[27]. The Hitchhiker's Guide to the Galaxy داستان های گمانی دانشی (علمی تخیلی) که موسیقی دان، نویسنده انگلیسی داگلاس آدامز نوشته است.

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از بهمنیار گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (05-15-2011),Babak (06-11-2011),sonixax (05-15-2011)

نویسنده دوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

بهمنیار آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Mar 2011
      جُستارها
      27
      امتیازها
      10,679
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      203
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      درود بر همگی

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی خیرخواه نمایش پست ها
      خبر خواستم خبر بدم طرح بزرگ استیون هاوکینگ ترجمه شده و به زودی در انتشارات مازیار چاپ میشه. شاید اسم انتشارات مازیار از کارای دیگش مثل ساعتساز نابنیا به گوشتون خورده باشه. فقط حواستون باشه یهو تابلو تموم نشه که پشمک الله های مغز فندقی درشو تخته کنن! دم شما و تمام کسایی که علنی و غیر علنی تلاش میکنین این ملتو آگاه کنین گرم و راهتون پربار.
      اگر سانسور نشده باشد عالی است

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از بهمنیار گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (05-15-2011),Russell (05-15-2011)

شناس
      Level completed: 66%, Points required for next Level: 34
      بدون وضعیت

غافلگیر

Babak آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jan 2011
      جُستارها
      10
      امتیازها
      1,866
      رنک
      25
      Post Thanks / Like
      سپاس
      104
      از ایشان 173 بار در 58 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من هم به دليل مشغله زياد چيزی ترجمه نكردم.
      اگر خدا وجود می‌داشت، من فکر می‌کنم که بعید است او آنقدر بیهوده و لوس باشد که از اینکه افرادی در وجود داشتن او شک کنند آزرده شود. «برتراند راسل»

10. یک کاربر برای این پست سودمند از Babak گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-26-2011)

نویسنده دوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

بهمنیار آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Mar 2011
      جُستارها
      27
      امتیازها
      10,679
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      203
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      پایان یافت. دیروز 7-4-90 .
      از همه ی دوستانی که در تاپیک بیخدا و ارزش اخلاقی یاری رسان بودن سپاسگزارم و در کتاب نیز از آن ها سپاسگزاری کردم. امیدوارم ویرایش آن سه تا 4 روز پایان یابد و پخش کنم.
      از سوی دیگر می خواستم به یک استاندارد برای کتاب های پخش شده از سوی دفترچه برسیم پیشنهاد بدهید چه توانایی برای آن باز بگذارم. برای
      نمونه کپی را اجازه بدهیم یا نه .
      برنامه من پس از این چنین است تا مرداد خستگی در می کنم بعد هم پیشنهاد بدهید چه کتابی را برگردان کنیم خودم در نگر دارم که کتاب
      God - The Failed Hypothesis نوشته VICTOR J. STENGER یا Sam Harris نوشته The End of Faith یا کتابی که شما پیشنهاد می دهید که دست کم امسال دو کتاب از سوی دفترچه به ایرانیان پیش کش شود.
      گمان دیگری که دارم این است که برای هر کتاب در دفترچه یک تاپیک بسازیم که کس اگر خواست به آن مراجعه و نگر خودش را بازگو کند. تاپیک مربوطه با کتاب در پایین کتاب نام برده شده تا به آسانی در دسترس خواننده باشد. پس اگر می شود مدیر یک تاپیک به نام کتابخانه درست نماید و تاپیک بیخدا و ارزش اخلاقی را نیز به آن ببرید تا من نشانی تازه را در کتاب بزنم. اگر هم گمان می کنید که همین تاپیک و جای کنونی آن خوب است که همین نشانی را می زنم یعنی http://www.daftarche.com/showthread....A7%D9%82%DB%8C که برگ نخست تاپیک است. البته باید سبک و سنگین نماید بی گمان کمبودی در نبود تالار کتابخانه هست. ولی مدیریت و تعیین مدیر و. . . دردسرهای خودش را دارد.
      یک پرسش در باره امنیت pdf هم دارم که در تاپیک کامپیوتر می پرسم اگر پاسخ بدهید که سپاسگزار هستم.

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از بهمنیار گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-29-2011),Satan (06-29-2011),sonixax (06-29-2011)

شناس
      Level completed: 2%, Points required for next Level: 196
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

Satan آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      دوزخ
      جُستارها
      0
      امتیازها
      4,154
      رنک
      41
      Post Thanks / Like
      سپاس
      52
      از ایشان 153 بار در 34 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      سپاس و خسته نباشید بهمنیار گرامی برای انجام این کار بسیار ارزشمند
      می خواستم اگر پروانه می دهید کتاب ها را که ترجمه کرده اید در وبلاگم منتشر کنم؟
      زکریای رازی:
      ادیان و مذاهب علت اساسی جنگ‌ها و مخالفت با اندیشه‌های فلسفی و تحقیقات علمی هستند. کتاب‌هایی که به نام مقدس آسمانی معروف‌اند، کتب خالی از ارزش و اعتباراند و آثار کسانی از قدما مانند افلاطون و ارسطو و سقراط خدمت مهم‌تر و مفید‌تری به بشر کرده ‌است. (تاریخ اجتماعی ایران، تالیف مرتضی راوندی، جلد دهم، ص ۱۳۶)

14. 5 کاربر برای این پست سودمند از Satan گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-29-2011),Mehrbod (07-05-2011),Russell (07-01-2011),sonixax (06-29-2011),بهمنیار (07-01-2011)

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      برای نمونه کپی را اجازه بدهیم یا نه
      به نظر من همواره اجازه کپی کتاب را بدهید ، چون اول و آخر هستند کسانی که کپی میکنند .
      فقط در لابلای کتاب در جایی بنویسید که زحمتش را شما کشیده اید ، البته میشود یک وبسایتی هم برای این منظور راه انداخت و کتابهای ترجمه شده را در آن قرار داد .
      برای تالار جدید هم اینجا مطرح کنید که ادمین بخواند :

انتقادات ، پیشنهادات ، مشکلات کاربری
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

16. 3 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-29-2011),Russell (07-01-2011),بهمنیار (07-01-2011)

نویسنده دوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

بهمنیار آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Mar 2011
      جُستارها
      27
      امتیازها
      10,679
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      203
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Satan نمایش پست ها
      سپاس و خسته نباشید بهمنیار گرامی برای انجام این کار بسیار ارزشمند می خواستم اگر پروانه می دهید کتاب ها را که ترجمه کرده اید در وبلاگم منتشر کنم؟

سپاس ساتان
      این پرسش نشانه ی بزرگواری شما است. از نگر من، شما به من محبت می کنید.

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      به نظر من همواره اجازه کپی کتاب را بدهید ، چون اول و آخر هستند کسانی که کپی میکنند . فقط در لابلای کتاب در جایی بنویسید که زحمتش را شما کشیده اید ، البته میشود یک وبسایتی هم برای این منظور راه انداخت و کتابهای ترجمه شده را در آن قرار داد . برای تالار جدید هم اینجا مطرح کنید که ادمین بخواند :
      پس من مانند کتاب پیشین کار می کنم. دوباره از شما سپاسگزارم. اکنون شاید زمان خوبی برای این که به تندی آهنگ درخواست بر پا نمودن تالار نو در دفترچه را بدهیم نباشد. در یک زمان درخور ، هم چنین چند پشتیبان فراهم شوند آن گاه شاید بهتر باشد.

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از بهمنیار گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-26-2011),Russell (07-01-2011),Satan (07-01-2011),sonixax (07-02-2011)

نویسنده دوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

بهمنیار آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Mar 2011
      جُستارها
      27
      امتیازها
      10,679
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      203
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      درود بر همگی
      کتاب Value and Virtue in a Godless Universe درباره ارزش در جهان بیخدا نوشته ویلنبرگ با ترجمه فارسی از نشانی زیر قابل دریافت است. این کتاب به نام ارزش و خوبی در جهان بدون خدا برگردان شده است.

http://www.4shared.com/folder/f3YB_L9E/atheist.html

دوستان گرامی من بدین وسیله از همگی شما سپاسگزارم. اگر دلگرمی های شما نبود شاید هیچگاه این یکی پایان نمی یافت یا نیرویی برای آغاز یکی دیگر پیدا نمی کردم.

20. 6 کاربر برای این پست سودمند از بهمنیار گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-26-2011),Babak (07-02-2011),Mehrbod (07-03-2011),Russell (07-02-2011),Satan (07-07-2011),sonixax (07-03-2011)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. انجمن مستقل برای زبان انگلیسی
      از سوی Rationalist در تالار انتقاد‌ها، پیشنهادها، دشوار‌ی‌های کاربری
      پاسخ: 10
      واپسین پیک: 09-22-2012, 07:15 PM
    2. پاسخ: 0
      واپسین پیک: 09-20-2012, 12:11 PM

کلیدواژگان این جُستار

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.