• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 3 از 13 نخستیننخستین 12345678910111213 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 21 به 30 از 128

جُستار: من یک تورک آذربایجانیم، ایرانی نیستم!!

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 99.7%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      وضعیت؟

Empty

kourosh_bikhoda آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      از ایشان 4,997 بار در 2,197 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی koroghli نمایش پست ها
      من خودم را یک ترک ایرانی میدانم،ایران کشوری چند ملیتی اعم از کرد و ترک و عرب و فارس است.
      پس بحثی نیست. ایرانی بودن شما کافیه تا پی پان تورکیسم نرید و به فکر تکه پاره کردن مرزها و فرهنگ ها نباشید.
      یک پرسش خارج از بحث: آیا شما چهارشنبه سوری و نوروز و سیزده بدر رو برپا می کنید؟

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت --- هـمـه روز ایـرانیـان تـیـره گـشـت
      جهـان را دگـرگونه شـد رسم و راه --- تـو گـویـی نتـابـد دگـر مـهر و مـاه
      ز مـی نشئه و نغمه از چـنگ رفـت --- ز گل عطر و معنی ز فرهنگ رفت
      ادب خــوار شــد، هـنـر شـد وبــال --- بـه بستـنـد انـدیشـه را پـر و بــال
      «توصیف فردوسی بزرگ از تازش اسلام به ایران»

خردگرایی و ایمان ستیزی

رهگذر
      Level completed: 43%, Points required for next Level: 29
      Overall activity: 0%
      آغازگر جُستار
      کوراوغلو ده
      لیسم،ده لییم ده
      لی ده لی

شاد و سر حال

koroghli آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      آذربایجان
      جُستارها
      5
      امتیازها
      121
      رنک
      2
      Post Thanks / Like
      سپاس
      5
      از ایشان 12 بار در 10 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_bikhoda نمایش پست ها
      پس بحثی نیست. ایرانی بودن شما کافیه تا پی پان تورکیسم نرید و به فکر تکه پاره کردن مرزها و فرهنگ ها نباشید.
      پان ترکیسم در آذربایجان ما کم است یا اصلا نیست، پان در زبان انگلیسی یعنی دنیا ،مثلا پاندمیک ( pandemic ) به مریضی هایی اتلاق میشه که در سرتاسر جهان شیوع بشه، مثل بیماری انفلونزای خوکی، اما پان ترک و یا پان فارس یعنی کسانی که اعتقاد دارند قومشان به صورت مرکزی در سراسر جهان باشد و دوست دارند که بقیه هم به قومیت اینها تبدیل شوند ( همان آسمیلاسیون سازی ).

ما نه اینجا قصد داریم با ترکان چین متحد شویم و یک امپراطوری ایجاد کنیم و نه چیز دیگر،

اکثریت قریب به اتفاق مردم آذربایجان در یک اصل به یکدیگر متصل هستند، احیای زبان مادری و داشتن حقوق تمام و کمال برای آموزش به زبان مادری و پاسداری از آن "

با این تفاسیر اگر مردم ببینند که آنها نمی توانند زبان مادریشان را احیا و فرزندانشان با آن اموزش دیده شوند، طبیعتا عکس العملشان این خواهد بود که تلاش نمایند تا زمینه ای فراهم اورند تا به خواسته و هدفشان برسند.

من بارها و بارها گفته ام، به نظر من هم شما ها از ترس مرگ، قصاص می کنید.

آیا شما چهارشنبه سوری و نوروز و سیزده بدر رو برپا می کنید؟
      سیزده بدر را برپا دوست داریم بکنیم،روز خاصی هست و خیلی ها با خانواده که جمع میشوند صحنه های خوبی هست، اما خیلی کم اتفاق افتاده، ولی خوب همیشه خیلی ها هستند که میرند خیلی ها هم هستند که جایی نمیرند.

چهارشنبه سوری را هم داریم و اتفاقا در اذربایجان این روز روز مقدس است و به زبان ترکی به این روز " اوت گونه" ، یا روز آتش می گویند.

نوروز هم همچنین

نمیدانم حالا با این سوال چه نتیجه گیری می کنید،ولی امیدوارم نتیجه گیری علمی با این سوالات نکنید.

مدیر تالار
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      پان ترکیسم در آذربایجان ما کم است یا اصلا نیست، پان در زبان انگلیسی یعنی دنیا ،مثلا پاندمیک ( pandemic ) به مریضی هایی اتلاق میشه که در سرتاسر جهان شیوع بشه، مثل بیماری انفلونزای خوکی، اما پان ترک و یا پان فارس یعنی کسانی که اعتقاد دارند قومشان به صورت مرکزی در سراسر جهان باشد و دوست دارند که بقیه هم به قومیت اینها تبدیل شوند ( همان آسمیلاسیون سازی ).

ما نه اینجا قصد داریم با ترکان چین متحد شویم و یک امپراطوری ایجاد کنیم و نه چیز دیگر،

اکثریت قریب به اتفاق مردم آذربایجان در یک اصل به یکدیگر متصل هستند، احیای زبان مادری و داشتن حقوق تمام و کمال برای آموزش به زبان مادری و پاسداری از آن "

با این تفاسیر اگر مردم ببینند که آنها نمی توانند زبان مادریشان را احیا و فرزندانشان با آن اموزش دیده شوند، طبیعتا عکس العملشان این خواهد بود که تلاش نمایند تا زمینه ای فراهم اورند تا به خواسته و هدفشان برسند.

من بارها و بارها گفته ام، به نظر من هم شما ها از ترس مرگ، قصاص می کنید.

سیزده بدر را برپا دوست داریم بکنیم،روز خاصی هست و خیلی ها با خانواده که جمع میشوند صحنه های خوبی هست، اما خیلی کم اتفاق افتاده، ولی خوب همیشه خیلی ها هستند که میرند خیلی ها هم هستند که جایی نمیرند.

چهارشنبه سوری را هم داریم و اتفاقا در اذربایجان این روز روز مقدس است و به زبان ترکی به این روز " اوت گونه" ، یا روز آتش می گویند.

نوروز هم همچنین

نمیدانم حالا با این سوال چه نتیجه گیری می کنید،ولی امیدوارم نتیجه گیری علمی با این سوالات نکنید.
      نخست اینکه این در مورد پان تورکیسم:
      Pan-Turkism (political movement, Turkey) -- Britannica Online Encyclopedia

من بین مردم آذربایجان زیاد بودم. در شهر تبریز زیاد رفت و آمد کردم. چهار راه آبرسان و شاه گلی و اینها رو خوب می شناسم. باور کنید از هر کسی که پرسیدم موافق جدایی تورک ها از ایران بود. یعنی جدایی آذربایجان. خوب طبیعی هست که من هم تاریخ آذربایجان و حمله تورک ها رو به رخشون می کشم و اونها هم چیزی برای گفتن ندارند.

دو اینکه با توجه به پاسخ نخستتون نیازی به بخش دوم نیست. منظور من این بود که دلبستگی و وابستگی خودتون رو به فرهنگ ایرانی نشونم بدید و نتیجه بگیریم که شما یک ایرانی ترک هستید و صحبت از خیانت و جدایی و پان ترکیسم و اینها رو باید کنار بگذارید. کسی هم با زبان شما مشکلی نداره حتا اگر یک زبان کاملن خارجی باشه که هست. درست مثل ارامنه.

خردگرایی و ایمان ستیزی

رهگذر
      آغازگر جُستار
      کوراوغلو ده
      لیسم،ده لییم ده
      لی ده لی

شاد و سر حال

koroghli آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      آذربایجان
      جُستارها
      5
      امتیازها
      121
      رنک
      2
      Post Thanks / Like
      سپاس
      5
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من هم تاریخ آذربایجان و حمله تورک ها رو به رخشون می کشم و اونها هم چیزی برای گفتن ندارند.
      اگر منظورتان تاریخ تحریف شده ای است که ورود ترکان به ایران را در زمان سلجوقیان و از زمان حمله اوغوز ها می دانند، باید بگویم خیلی منابع تاریخی هست که این را کاملا نفی می کنند،چرا که در یکی از پست ها هم گفتم بسیار بسیار دورتر از این موارد تمدن های مختلفی در این سرزمین بوده که گواه وجود اقوام مختلف در ایران از زمان های بسیار بسیار دور رو داره/ بعد ها من حتما نوشته هایی در این مورد خواهم گفت.
      مقاله ریشه های ترک ستیزی حاوی مطالب جامعی هست که اگر وقت کنید بخوانید می تواند خوب باشد، در قسمتی از آن مقاله به نقل از لوئی بازن تورکولوگ برجسته فرانسوی و متخصص ترکی آزربایجانی آمده است: « اینکه گفته شود اقوام مهاجر بزور زبان ترکی را به مردم آزربایجان تحمیل کرده‌اند ، مغلطه است و نمی‌تواند واقعیت داشته باشد بلکه منطقی اینست که گفته شود با آمدن ترکان مهاجر ، ساکنان بومی تقویت شده‌اند »

باور کنید از هر کسی که پرسیدم موافق جدایی تورک ها از ایران بود. یعنی جدایی آذربایجان.
      " هیچ کس به صرف هر عقیده ای که داشته باشد نباید، تبرئه، بازخواست و یا زندانی شود." این یکی از بند های مفاد حقوق بشر است.

حالا این عقیده ی این افراد هست،اگر به حقوق بشر معتقد باشیم و بخواهیم که کشور نیز به سمت دموکراسی برود نباید این افراد را مورد بارخواست قرار دهیم و هکذا تبرئه و زندانی کردن،چرا که این تنها یک عقیده است و نمیتوان عقیده ای را حذف کرد، حذف عقیده در واقع همان دیکتاتوری است، اما من حرفم این است، که آیا تا بحال از خودتان پرسیده اید چه چیزی باعث شده است که اینها خواهان چنین موضوعی هستند؟ چه کاری باید میشد که نشده چه کاری باید بشود که نمیشود که این مردم خواهان جدایی هستند؟
      کلاه خودتون رو قاضی کنید و به این مسائل فکر کنید و جوابی پیدا کنید، جوابی که نه احساسی بلکه نزدیک به واقعیت باشد.شاید بخاطر تحقیر هایی است که از سوی هم کشوری هایش انجام میشود، باشد، شاید بخاطر بیگانه خواندن باشد، شاید اینکه اولیه ترین حقوق انسانی هر شخص که همان اموزش به زبان مادری باشد و از سوی دولت و حکومت ممنوع شده و همین هموطنان فارس زبان گاها بسیار شدید تر از حکومت به این مورد اصرار دارند باشد و یا شاید... شاید... و صدها شاید دیگر، شما کمی دراین مورد فکر کنید و لطفا برای من بگویید به نظر شما چه عاملی باعث این مورد شده است؟

مدیر تالار
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اگر منظورتان تاریخ تحریف شده ای است که ورود ترکان به ایران را در زمان سلجوقیان و از زمان حمله اوغوز ها می دانند، باید بگویم خیلی منابع تاریخی هست که این را کاملا نفی می کنند،چرا که در یکی از پست ها هم گفتم بسیار بسیار دورتر از این موارد تمدن های مختلفی در این سرزمین بوده که گواه وجود اقوام مختلف در ایران از زمان های بسیار بسیار دور رو داره/ بعد ها من حتما نوشته هایی در این مورد خواهم گفت.
      این حرف ها پشتوانه تاریخی ندارند. همونطور که گفتم شواهد زیادی برای گفته من هست از نام و نشانی پهلوی بسیاری از روستاهای آذربایجان گرفته تا نام بسیاری از مشاهیر آنجا در زمان های دور.

" هیچ کس به صرف هر عقیده ای که داشته باشد نباید، تبرئه، بازخواست و یا زندانی شود." این یکی از بند های مفاد حقوق بشر است.
      انگار به تازگی بندهای اعلامیه حقوق بشر رو خوندید و جو گیر شدید. اگر پایبند به دموکراسی باشیم، باید مساله جدایی آذربایجان رو به همه پرسی بگذاریم و ناگفته پیداست که اقلیت ترک آذربایجانی در برابر بقیه ایرانی ها حرفی برای گفتن ندارند. دوباره نیاید یه آمار نیست در جهان بدید که آی ترک ها 30 میلیون نفرند. از کجا این آمار رو برداشت کردید؟ جمعیت استان تهران خودش به تنهایی 30 میلیون میشه. استان اصفهان و فارس و گیلان و مازندران رو اگر اضافه بکنیم میره بالای 30 میلیون نفر. این در حالیه که جمعیت اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی به 7 میلیون نفر هم نمیرسه. بنابر این با یک حساب ساده دستکم 60 میلیون غیر ترک داریم در ایران.

حالا این عقیده ی این افراد هست،اگر به حقوق بشر معتقد باشیم و بخواهیم که کشور نیز به سمت دموکراسی برود نباید این افراد را مورد بارخواست قرار دهیم و هکذا تبرئه و زندانی کردن،چرا که این تنها یک عقیده است و نمیتوان عقیده ای را حذف کرد، حذف عقیده در واقع همان دیکتاتوری است، اما من حرفم این است، که آیا تا بحال از خودتان پرسیده اید چه چیزی باعث شده است که اینها خواهان چنین موضوعی هستند؟ چه کاری باید میشد که نشده چه کاری باید بشود که نمیشود که این مردم خواهان جدایی هستند؟
      عزیز من این که نشد پرسش. اگر نظر من رو درباره جدایی طلبی قوم ترک بخواهید باید بگم که اول از همه دسیسه خارجی و بی وطنانی مثل پیشه وری بوده و دوم هم خودبرتر بینی و همین تافته جدابافته حس شدن ترک ها بوده که آی ما زبونمون فرق می کنه. خب که چی فرق می کنه؟ این بهانه که حکومت ایران با ترک ها بده (به شرط درستی) بهانه خوبی برای جدایی و استقلال نیست. شما با حکومت بدید چرا انقلاب نمی کنید؟ چه رابطه منطقی بین بدی حکومت و جدایی آذربایجان هست؟

زبان شما مشکل اساسیه. زبان ترکی یک زبان بیگانست. طبیعی هست که نباید در آموزش و پرورش تعلیم داده بشه مگر اینکه یک مدیای بین المللی باشه (مثل انگلیسی). حالا ممکنه شما بروید در دانشگاه رشته اش رو بخونید. اصولن من نمیدونم چه معیاری برای اجازه آموزش زبان وجود داره ولی این بهانه ها رو کنار بگذارید و قبول کنید که شما با اینکه نسبت به ایران یک ملت خارجی و بیگانه هستید، ولی خودتون رو تافته جدابافته میدونید و فکر می کنید زبانتون مثلن خیلی بهتر و قوی تر هست (تلویحن هم یکبار اشاره کردید). حالا گیرم که اینطور باشه. دیگه یک نژاد و قوم بیگانه که بهش اجازه داده شده در کشور دیگری زندگی کنه و با زبان خودش تکلم کنه، حق این رو نداره که کشور رو تیکه پاره کنه که. ناراحتیت؟ خوش آمدید. یا برگردید به همون چین یا برید به ترکیه.

خردگرایی و ایمان ستیزی

رهگذر
      آغازگر جُستار
      کوراوغلو ده
      لیسم،ده لییم ده
      لی ده لی

شاد و سر حال

koroghli آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      آذربایجان
      جُستارها
      5
      امتیازها
      121
      رنک
      2
      Post Thanks / Like
      سپاس
      5
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      این حرف ها پشتوانه تاریخی ندارند. همونطور که گفتم شواهد زیادی برای گفته من هست از نام و نشانی پهلوی بسیاری از روستاهای آذربایجان گرفته تا نام بسیاری از مشاهیر آنجا در زمان های دور.

انگار به تازگی بندهای اعلامیه حقوق بشر رو خوندید و جو گیر شدید. اگر پایبند به دموکراسی باشیم، باید مساله جدایی آذربایجان رو به همه پرسی بگذاریم و ناگفته پیداست که اقلیت ترک آذربایجانی در برابر بقیه ایرانی ها حرفی برای گفتن ندارند. دوباره نیاید یه آمار نیست در جهان بدید که آی ترک ها 30 میلیون نفرند. از کجا این آمار رو برداشت کردید؟ جمعیت استان تهران خودش به تنهایی 30 میلیون میشه. استان اصفهان و فارس و گیلان و مازندران رو اگر اضافه بکنیم میره بالای 30 میلیون نفر. این در حالیه که جمعیت اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی به 7 میلیون نفر هم نمیرسه. بنابر این با یک حساب ساده دستکم 60 میلیون غیر ترک داریم در ایران.

عزیز من این که نشد پرسش. اگر نظر من رو درباره جدایی طلبی قوم ترک بخواهید باید بگم که اول از همه دسیسه خارجی و بی وطنانی مثل پیشه وری بوده و دوم هم خودبرتر بینی و همین تافته جدابافته حس شدن ترک ها بوده که آی ما زبونمون فرق می کنه. خب که چی فرق می کنه؟ این بهانه که حکومت ایران با ترک ها بده (به شرط درستی) بهانه خوبی برای جدایی و استقلال نیست. شما با حکومت بدید چرا انقلاب نمی کنید؟ چه رابطه منطقی بین بدی حکومت و جدایی آذربایجان هست؟

زبان شما مشکل اساسیه. زبان ترکی یک زبان بیگانست. طبیعی هست که نباید در آموزش و پرورش تعلیم داده بشه مگر اینکه یک مدیای بین المللی باشه (مثل انگلیسی). حالا ممکنه شما بروید در دانشگاه رشته اش رو بخونید. اصولن من نمیدونم چه معیاری برای اجازه آموزش زبان وجود داره ولی این بهانه ها رو کنار بگذارید و قبول کنید که شما با اینکه نسبت به ایران یک ملت خارجی و بیگانه هستید، ولی خودتون رو تافته جدابافته میدونید و فکر می کنید زبانتون مثلن خیلی بهتر و قوی تر هست (تلویحن هم یکبار اشاره کردید). حالا گیرم که اینطور باشه. دیگه یک نژاد و قوم بیگانه که بهش اجازه داده شده در کشور دیگری زندگی کنه و با زبان خودش تکلم کنه، حق این رو نداره که کشور رو تیکه پاره کنه که. ناراحتیت؟ خوش آمدید. یا برگردید به همون چین یا برید به ترکیه.
      امروز از صبح به استادیوم رفته بودم و تا ساعت 10 شب نتونسته بودم سر کامپیوتر برم

کلهم حرفهایتان را در یک جمله میدهم.

ایران برای ماست و و ما حق مان را از نابخردان خواهیم گرفت، اگر روزی قرار برجدایی باشد ،آن نابخردان فارس هست که از این کشور باید جدا شود.
      ان موقع هم معنی زبان بیگانه را می فهمید، و هم معنی بسیاری از حرف های دیگر را ;)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ایران برای ماست و و ما حق مان را از نابخردان خواهیم گرفت، اگر روزی قرار برجدایی باشد ،آن نابخردان فارس هست که از این کشور باید جدا شود.
      ان موقع هم معنی زبان بیگانه را می فهمید، و هم معنی بسیاری از حرف های دیگر را ;)
      خب استدلال مهمه و حرف حساب. وقتی چنته خالی بشه و طرف کم بیاره رو به آمال و آرزوها و پیش بینی ها از آینده میذاره مثل شما.
      منم در جواب میگم آره شما راست میگی

خردگرایی و ایمان ستیزی

رهگذر
      آغازگر جُستار
      کوراوغلو ده
      لیسم،ده لییم ده
      لی ده لی

شاد و سر حال

koroghli آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      آذربایجان
      جُستارها
      5
      امتیازها
      121
      رنک
      2
      Post Thanks / Like
      سپاس
      5
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خب استدلال مهمه و حرف حساب. وقتی چنته خالی بشه و طرف کم بیاره رو به آمال و آرزوها و پیش بینی ها از آینده میذاره مثل شما.
      منم در جواب میگم آره شما راست میگی
      به قول یک نفر، ما کردیم، شد، اینبار هم می کنیم، میشود;)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به قول یک نفر، ما کردیم، شد، اینبار هم می کنیم، میشود;)
      من زمان ندارم اینجا با شما کل کل های بچه گانه و سطح پایین بکنم. پوزش من رو بپذیرید.

خردگرایی و ایمان ستیزی

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      رفیق من بعد از مطالعه ی نوشته ی شما سرم درد گرفت اینقدر که نوشته های شما بیربط بود و به این نتیجه رسیدم که شما از بیماری روانی رنج میبرید و توصیه میکنم به یک روانشناس مراجعه کنید. شما متاسفانه تمام عقده های دوران کودکی خود رو در مبارزه با فارس ها جستجو میکنید و اصلا به این موضوع توجهی ندارید که قوم فارس هم هیچ دل خوشی از این حکومت ندارند و به اون ها اگر بیشتر ظلم نشده کمتر از شما مطمئنا در حقشون ظلم نشده.. من واقعا نمیدونم منطق شما چجوریه؟ از اون ور میاید میگید همه جا رو ترکها گرفتن و فقط ستاره ی خورشید نمونده که بگیرن چون داغه و بعد از اون ور هم ادعا میکنید که چهار نفر فارس تمام حق و حقوق ملت بزرگ شما رو خوردن؟؟؟!!!! بعد شما ملت 100ملیاردی تورک هم بر و بر فقط نگاه کردید؟ به اون خدایی که تو قبولش داری و من قبول ندارم این تن بمیره یه ذره بشین بی تعصب به حرفات فکر کن ببین خودت خندت نمیگیره؟ بابا تو این 30 سال هرچی که تو پاچه شما رفته تو پاچه ما هم رفته اینقدر سخت نگیر و خودت رو منزوی نکن دوست عزیز. قضیه پزشک رو هم جدی بهت گفتم با این حرفایی که میزنی داری خودتو بی دلیل افسرده میکنی

---------- ارسال جدید اضافه شده 10-31-2010 در 12:07 am ---------- ارسال قبلی 10-30-2010 در 11:50 pm ----------

اصولا شما این خواب را با اجداد و خود و نوه هایتان به گور خواهید برد که زبان ترکی را از بین ببرید، آن دو شاه پدر و پسر ، فاشیست های کبیر،که تخم نفاق را انها در ایران کاشتند، با آنهمه دبدبه و کبکبه و این رژیم با اینهمه فاشیست کاریش نتوانسته این زبان را از بین ببرد، شما که جای خود داری.
      محمد رضاشاه که مادرش تورک قاجار بود همسرش فرح هم که باباش افسر توپخانه شاهنشاهی و تبریزی بود. کلی از درباریان و تیمسارهای زمان رضا شاه و محمد رضا هم که آذری بودند! همین آذربایجان رو رضاشاه با کمک تیمسارهای آذریش آروم کرد. حالا چون این وسط به جیب مبارک شما حالی نرسیده همه یهو شدن فارس؟
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

11. 3 کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_bikhoda (10-30-2010),Mehrbod (11-01-2010),sonic (10-30-2010)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. اهدا جایزه ریچارد داوکینز 2011 به کریستفر هیچنز
      از سوی Russell در تالار گفتگوی آزاد
      پاسخ: 2
      واپسین پیک: 08-23-2013, 04:09 PM
    2. پاسخ: 2
      واپسین پیک: 11-02-2010, 11:22 AM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید