• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

نمایش پیکها: از 1 به 8 از 8

جُستار: محرم امسال!

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

محرم امسال!

با درود و دو صد آرزوی خوشی و کامیابی برای شما دوستان دگراندیش..

این تاپیک رو زدم یک سری اطلاعاتی رو طبق دیده هام خدمت دوستان عرض کنم که شاید خیلی ها که ایران هستند متوجه شده باشند و بیشتر راجع به بٌعد اجتماعی محرم هست ..

خبر خوب اینه که امسال هم محرم سرد تر و درپیت تر از پارسال برگزار شد! هر سال بیبخار تر از پارسال!

هر چقدر که از این محرم زمان میگذره به لطف اول اینترنت و دوم ماهواره و سوم گلاب پاشی های رئیس جمهور نامحترم و چهارم جنگ قدرت و وحشی بازی های خامنه ای! مردم دیدشون نسبت به این دوکون بازی ها عوض شده و دیگه خبری از اون دسته های چند کیلومتری و علم کشون و زنجیر زنی و جر دادن ملت تو روز تا سوعا و ظهر عاشورا خبری نیست!

هیئت های عزاداری این چندساله با افت چشمگیر چند برابری عزادار مواجه شدن! هیئت هایی که یک زمانی جمعیت توشون وول وول میزد و همه سر و دست میشکوندن تا برن تو و سینه بزنن و گریه کنن و حاجت بگیرن و ثواب جمع کنن در این سال ها مشتری های قدیمیشون رو از دست دادن و جلوی هر کدومشون که ترمز کنی و یک چرخی بزنی بینشون و حال و احوالی بپرسی متوجه میشی که از اون قشر قدیمی هیئتی سر و کون درست دیگه خبری نیست یا اگر هم باشه خیلی کمه! بیشتر مشتری هیئت ها اکثرن شدن بچه های قد و نیم قد و مفنگی ها و ساقی ها و ج*ده ها و ابنه ای ها!
      علامت زیاد دیدم کنار خیابون پارک بود ولی کسی نبود تا بلندش کنه و چندتایی هم که دیدم تاسوعا عاشورا بلند کردن از قیافه علمدار معلوم بود که ساقیه و نئشه ست و حالیش نیست داره *ونش پاره میشه!
      بر و بکس کار درست تهران هم دیگه بیخیال محرم و امام حسین و این خالی بندی ها شدن و امسال حسین پارتی در خونه ها و جمع رفقا و مشروب و داف و غیره برگزار شد.. خیلی ها هم حسین پارتی رو در ماشین ها و دور دور بازی ها و کنار دوست دخترهاشون جشن گرفتن. بعضی ها هم به علت شلوغ بودن خیابون ها و امنیت نسبی شهر با دوست دخترشون در پارک ها و کوچه های خلوت مشغول لاو ترکوندن و اجرای حرکات آکروباتیک بودن! امسال هم حال وحول محرم با کیفیت و کمیت بیشتری نسبت به پارسال برگزار شد! در کل محرم بیشتر از اینکه مردم رو به گریه بندازه تو این چند ساله داره اثر عکس میده و کم کم ناخواسته تبدیل به یک جشن میشه و بریده شدن سر امام حسین مردم رو خوشحال کرده!

بنده به علت اینکه نمیتونم یک جا بند باشم و کو* نشیمن ندارم و باید دائم به همه جا سرکشی کنم به شخصه به همراه دوست دخترم و دوستش سوار ماشین شدیم و تقریبا اکثر محله های تهران رو سرک کشیدیم ببینیم چه خبره!
      ماحصل سفرنامه ی گالیور رو بدون تعصب و کم و کاست براتون اینجا مینویسم..

محله های بالای تهران که ملت کلا راحت هستند و این برنامه ها خللی در کار روزانه شون ایجاد نمیکنه!
      از سمت بولوار ارتش که میای تو اول اقدسیه یک داربستی زده بودن و چایی و شیرنی میدادن و چهار تا بسیجی دورش جمع بودن و ملت هم تخته گاز از بغل اینا رد میشدن و تک و توک وامیستادن یک شیر کاکائو یا شربتی بخورن.اکثرا معلوم بود مال این ورا نیستن و از جای دیگه میان. تو نیاوران اول یاسر هم یک دونه از این ایستگاه صلواتی ها بود که دورش چهار نفر بسیجی بودن. یه دونه از همین ها تو فرمانیه دیدم. یه دونه تو محمودیه دیدم کلا دونفر ریش و پشم بسیجی پشت دخلش بود. (از سمت ولیعصر شمال) تو ولیعصر رو از سر فرشته تا اول ورودی محمودیه با داربست پرچم کشیده بودن. آجودانیه خبری نبود. الهیه و زعفرانیه چیزی ندیدم. مسجد زرگنده یک هیئت از قدیمی های اون منطقه دیدم که همه پیر و پاتال بودن و جمعیت جوونش خیلی خلوت بود. امانیه هم خبری نبود. داراباد سر هاشمی یک ایستگاه دیدم که مثل اینکه بعد از چند روزجمع شد. دروس هیچی ندیدم. پاسداران و دولت سرجمع چهار تایی دیدم که داشتن مگس میپروندن و تک و توک ماشینی نگه میداشت و چیزی میخورد. یک دونه هم سر میرداماد تقاطع شریعتی سر رودخونه دیدم. با اینکه چراغ راهنمایی شریعتی کنارش بود و بالطبع ماشین های زیادی پشت چراغ بودن ولی کسی همت نمیکرد بره پایین و شیر کاکائو بگیره. حتی پسره که اومد با سینی شیرکاکائو به ملت بده چند تا ماشین رو دیدم شیشه هاشون رو دادن بالا!!! خیلی ها هم گفتن نمیخوایم! این از بالا! گفتیم شاید شرق خبری باشه!؟ رفتیم سمت تهران پارس دیدم هیچ خبری نیست! دور فلکه اول یه ایستگاه دیدم خالی بود و فقط دوتا بلندگو داشت برای خودش میخوند! رفتیم نارمک دور میدون هفت حوض پرنده پر نمیزد فقط سمت پایین میدون دوتا ایستگاه دیدیم که یک جمعیت سر جمع 20-30 نفره دختر پسر دورش جمع بودن. از ماشین پیاده شدم که چایی بگیرم و ببینم چه خبره دیدم همه مشغول رد و بدل کردن شماره و پیدا کردن خونه خالی هستند. گفتم خدا قوت! بعد گفتم برم تو محله های مذهبی ببینم چه خبره. رفتم نظام آباد دیدم به نسبت قدیم جمعیت عزادار خیلی خیلی کمتر شده! بنده چون سابقا از نظام آباد مشروبات مورد نیازمو تامین میکردم برام تعجب داشت که یک زمانی محرم تو کوچه هاش جای سوزن انداختن نبود ولی الان هیئت بود ولی سینه زن نبود و از جلوی هر هیئتی که رد میشدی سه چهار تا بچه داشتن جلو در هیئت طبل و دهل میزدن! اینارو که دیدم کاملا دوزاریم افتاد که مردم حتی ناخواسته و بدون اینکه قصدی داشته باشن خیلی دیدشون نسبت به دین عوض شده و چقدر این چند ساله اتفاقات خوبی افتاده! بعد رفتم تو اتوبان همت بسمت غرب ببینم اونجا چه خبره. تو ایران زمین یک استگاه صلواتی دیدم. سعادت اباد بالای میدون کاج هم یک دونه دیدم. سر جمع 20 تا دختر پسر دور اینا جمع بودن. فهمیدم که بازهم همون ماجرای تلفن و خونه خالی و ... دیدم حاج خانم گفت حوصله ش سر رفته دیگه بنده بسیار مشعوف شدم . تیک آف انداختم تو اتوبان بردم دوستش رو رسوندم و با سرعت 5ماخ بر ثانیه رفتیم به سمت خونه با حاج خانوم کار خیر کنیم بلکم ما بندگان مخلص حق تعالی هم سر سوزنی تو این شب های پر برکت ثواب جمع کنیم!

در مورد محرم امسال چند تا نکته رو متوجه شدم:
      ایستگاه صلواتی هایی که در شمال تهران دایر شدن تماما حکومتی هستند. اینو وقتی کنار دوسه تاشون ترمز کردم خیلی راحت فهمیدم. از تیپ و قیافه هاشون و صدای پخششون که تا اون ور شهر هم جواب میداد! معلوم بود که ایستگاه صلواتی ها مثل قدیم متولی ندارن و کاملا مشخص بود که محرم دیگه مثل قدیم یک جوشش مردمی نیست و مردم بدون اینکه قصدی داشته باشن ازش فراری هستند و بیشتر حکومتیه.. کاملا معلومه که حکومت میخواد زورکی محرم رو تو مغز مردم فرو کنه. اگر ایستگاه صلواتی ها رو از محرم امسال حذف کنیم تقریبا انگار نه انگار محرمی بوده. عزاداری مردم خیلی خیلی ضعیف بود. یادمه که تا همین سه چهار سال قبل هر جای تهران که میرفتی کل دهه ی محرم هیئت و دسته بود! اما امسال هیچ خبری نبود!

تعداد دسته ها به نسبت پارسال خیلی کمتر شده بود و اکثر دسته هایی که دیدم بیشتر از 10-20 تا زنجیر زن نداشت که بیشترشون هم بچه بودن! تقریبا از سه چهار سال پیش افت محسوسی رو در تعداد عزادارها دیدم. آدم های درست و حسابی رو دیگه تو مجالس عزاداری نمیبینی. پیارسال خامنه ای وقتی که بهش گفتن عزادارهای آدم حسابی تو هیئت ها خیلی کم شدن و هیئت شده جای یک مشت لات و مفنگی خامنه ای دستور داد کشیدن تمثال و علم کشی تو هیئت ها ممنوع بشه! تا بلکم با کم کردن خرافات تو مراسم بتونن قشر فرهیخته رو بکشونن تو عزاداریها ! این قانون تا پارسال هم پا برجا بود. دیدن عزاداری های محرم خیلی ریزش داره دوباره این قانون رو لغو کردن تا بتونن باز هم محرم رو شلوغ برگزار کنن ولی با اینکه این قوانین لغو شده بود و من حتی شنیدم قانون ممنوعیت قمه زنی هم برای گرم کردن بازار محرم لغو شده!! ولی باز هم دیدیم که امسال محرم به کل داره میمیره!
      والسلام!

ان شاء الامریکا هر چه زودتر به یاری تمامی مستکبران دنیا ریشه ی هر چه جهل و خرافات هست از مغز این مردم زدوده شود... باشد که امام حسین هم دفتر و دستکش را جمع کرده و برود به همان صحرای عربستان و در همان بیایان برای خودش مرید پیدا کند!
      مستکبر آمین

دیگه زیاد سفرنامه نوشتم خسته شدم
      یه ذره هم شما بگین ما بشنویم
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (01-01-2011),sonixax (12-28-2010)

رهگذر
      Level completed: 91%, Points required for next Level: 9
      Overall activity: 0%
      بدون وضعیت

خالی

روزبه2 آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      0
      امتیازها
      1,091
      رنک
      17
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 14 بار در 6 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      حتي چند سال پيش هم كه كمي اين محرم آب و رنگ داشت من حسابي كفري ميشدم كه يهو يه خيابونو چهارتا بچه جقل و چند تا كرگي و شيشه باز بسته بودنو و ترافيك بود ... و يه سري از اين لگوري مگوري ها هم ول بودن دور و بر دسته !!! حتي اون موقع بدون بي باوري كه به اين مسخره بازي ها داشتم ... از اينكه اين مراسم تبديل شئه به محلي واسه اراذل شهر و دختر فراري ها عقم ميگرفت ! ..امسال يه خانمي آيفون خونمون رو زد گوشي رو برداشتم و يه ضرب شروع كرد به زبون ريزي كه از همسايه ها هستمو واسه خرج دادن كمك كنيد و تو ثوابش شريك بشيد ! من فقط گوش كردم و قتي حرفش تموم شد گفتم : هر كسي بر باور خودش زندگي ميكنه ! و من از دست شماها تو خونه نشستم ...بازم ولم نميكنيد الكي خوش ها ؟ درجا گفت خدا حافظ و رفت !

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از روزبه2 گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (01-01-2011),Reactor (12-29-2010),sonixax (12-28-2010)

نویسنده سوم
      Level completed: 24%, Points required for next Level: 114
      بدون وضعیت

خالی

kheradgera آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      6
      امتیازها
      2,186
      رنک
      28
      Post Thanks / Like
      سپاس
      50
      از ایشان 324 بار در 112 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      این جبر تاریخ است. هر چه زمان جلوتر می رود چنین مراسم هایی رو به نابودی می رود یا دیگر شکل و فرم و انگیزه برگزاری آن کاملا تغییر می کند. امروز انگیزه این مراسم غذا خوردن و شماره دادن و پیدا کردن دوست دختر و دوست پسر است که اگر در ایران آزادی های اجتماعی و یک رفاه نسبی می بود شاید از این هم بسیار کم رونق تر می شد.
      تنها کمکی که جمهوری اسلامی در یک روند تاریخی به ایرانیان از ضربه زدن اینچنینی به اسلام و تشیع بود که مخالفین اگر قرن ها هم مبارزه فرهنگی می کردند نمی توانستند اینچنین به آنها ضربه بزنند.
      بر من قلم قضا چو بی من رانند / پس نیک و بدش ز من چرا می دانند

دی بی من و امروز چو دی بی من و تو / فردا به چه حجتم به داور خوانند

هر چیز را با خرد خود بسنجید

به یاد رضا فاضلی

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از kheradgera گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (01-01-2011),Reactor (12-29-2010),sonixax (12-28-2010)

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kheradgera نمایش پست ها
      تنها کمکی که جمهوری اسلامی در یک روند تاریخی به ایرانیان از ضربه زدن اینچنینی به اسلام و تشیع بود که مخالفین اگر قرن ها هم مبارزه فرهنگی می کردند نمی توانستند اینچنین به آنها ضربه بزنند.
      دقیقن ، و به باور من در این مورد ما به جمهوری اسلامی مدیون هم هستیم .
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

8. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Reactor (12-29-2010)

نویسنده دوم
      Level completed: 74%, Points required for next Level: 52
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

موفق

sonic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      برلین
      جُستارها
      47
      امتیازها
      4,498
      رنک
      42
      Post Thanks / Like
      سپاس
      78
      از ایشان 307 بار در 142 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      دقیقن ، و به باور من در این مورد ما به جمهوری اسلامی مدیون هم هستیم .
      هنوز بایدکلی کار کنیم هنوز خیلی ها به خرافات پایبندند.

10. یک کاربر برای این پست سودمند از sonic گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Reactor (12-29-2010)

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      زنده باد حسین پارتی!

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (01-01-2011),Reactor (01-01-2011),sonixax (12-29-2010)

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      تقریبا پیارسال بود رفتیم یک جایی یک صاحاب هیئتی بود برامون تعریف میکرد که محرم واقعا ماه پربرکتیه! و میگفت اینو با تمام وجودش حس کرده! هرسال مردم نذراشون مثل کیسه برنج و چایی و قند و شکر و خرما و نبات و سیب زمینی و گوشت و ... رو میارن واسه هیئت! اینقدر این نذرها زیاده که اضافه میاد.. منم اضافه شو میبرم خونه تا خودمون استفاده کنیم! یک سال راحت از خریدن برنج و قند و چایی و حبوبات معافم! تا دوباره محرم سال دیگه بیاد و انبارمون رو پر کنیم! گوشت ها هم میره تو فریزر!
      تازه تعریف میکرد که این آخری ها که وضع آذوقه ی انبارش خوب شده برنج و قند و حبوباتی که امسال براش میارن رو میزاره انبار تا خودش استفاده کنه و برنج و حبوبات پارسال رو میاره برای هیئت تا باهاش غذا بپزن!
      اگر بازم اضافه بیاد میبره بازار میفروشه و پولش رو میزاره تو جیب مبارک!!
      هی ی ی ی ی ی...
      واقعا این محرم خیلی ماه پربرکتیه!!
      قربون آدم راست گو برم امام حسین! خدا بده برکت! نوچه هاتم عین خودت دزدن!!!
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

14. 4 کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

doubt (01-01-2011),Mehrbod (12-29-2010),Russell (12-29-2010),sonixax (12-29-2010)

شناس
      Level completed: 87%, Points required for next Level: 20
      بدون وضعیت

سر به زیر

doubt آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      2
      امتیازها
      2,580
      رنک
      30
      Post Thanks / Like
      سپاس
      509
      از ایشان 179 بار در 70 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      1 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بر خلاف قدیما ،امسال من فقط یه نفر رو دیدم که تو چشاش اشک جمع شده بود . یه دختر 8-9 ساله بابت یه گوساله ی خیلی خوشگل چشم درشت که داشتن سرش رو میبریدن!

یه موضوع جالبه دیگه این که شب تاسوعا بود فکر کنم که یکی از برادران پشمالو میومد هی میکروفون رو از مجلس گرم کن میگرفت ،میگفت برادران بیان اینور خواهران اونور دسته ،امشب شب حسینه ها!

جای دوستان خالی خوب شاد شدیما...

16. 4 کاربر برای این پست سودمند از doubt گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_bikhoda (01-01-2011),Reactor (01-01-2011),Russell (01-01-2011),sonixax (01-01-2011)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلیدواژگان این جُستار

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •