• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 3 از 6 نخستیننخستین 123456 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 21 به 30 از 53

جُستار: راه‌های علمی و منطقی برای مقابله با ویروس کرونا!

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 99.9%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      آغازگر جُستار
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      از ایشان 10,931 بار در 3,331 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
      من نسبت به رفتن به بیمارستان فوبیای عجیبی دارم و می‌ترسم عفونت‌های ثانویه بگیرم حتی در این چند روز یک دستگاه بای‌پپ برای خودم جور کردم که حتی اگر تنفسم هم به مشکل خورد باز بیمارستان نروم
      البته اینهم به راستی فوبیا نیست چراکه فوبیا ترس غیرعقلانی تعریف شده و از آنجاکه هر سال در ایالات متحده آمریکا که یکی از بهترین سیستم‌های بهداشتی جهان را دارد(و اصلا قابل قیاس با اینجا نیست)، سالیانه دویست و پنجاه هزار نفر بر اثر اشتباهات پزشکی کشته می‌شوند و تقریبا صد هزار نفر بر اثر عفونت‌های منتقل شده در محیط درمانی جان خود را از دست می‌دهند. پس خطر رفتن به بیمارستان بسیار بیشتر از خطر رفتن به یک سفر تفریحی در کشوری درگیر با جنگ داخلی‌ست!‌
      زنده باد زندگی!

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (03-16-2020),Mehrbod (03-16-2020)

رهگذر
      Level completed: 98%, Points required for next Level: 2
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      خداوند
      بی‌کمداشت

Empty

Thanks آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2018
      جُستارها
      0
      امتیازها
      1,498
      رنک
      21
      Post Thanks / Like
      سپاس
      57
      از ایشان 28 بار در 20 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      1 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      در پایان اگر بناست درسی از این ویروس بگیریم که مستقیما با سلامت مرتبط نیستند، مهمترین آنها بی‌رحمی و نفرتی‌ست که جوانان این دوران برای پیرهای آن احساس می‌کنند. نیم‌نگاهی به سردی مطلق و حتی تشویق شاد-دلانه‌ی «فقط پیرها می‌میرن» و «فقط پیرها را می‌کشد» به ما نشان می‌دهد که وقتی یک نسل از آدمها به جای نهال کاشتن برای آینده‌ی فرزندانشان به دنبال حداکثری کردن لذت و حداقلی کردن ناخوشی می‌رود، بچه‌های آنها چیزی بجز نفرت و بیزاری و بی‌اعتنایی نسبت به آنها احساس نمی‌کنند. این مهمترین درس این ویروس بود: پیر اگر جهانی بدتر از انچه خود به میراث برده بود به میراث بگذارد، در ایام نیاز به گرگ‌ها خورانده می‌شود!
      با گذشت چند روز دیگر و با نظر به آنچه در گفتمان ایران می‌بینیم، درس دیگری هم برای گرفتن هست و آن هم اینکه حتی ویروس هم تقصیر مردمه.

سفسطۀ «تقصیر مردمه» را معلوم نیست دقیقاً چه کسی و با چه نیتی به کار برد. احتمالاً رانندۀ آژانسی بود که از دست انقلاب 57 و واکنش مردم آن زمان شاکی شده و از دست‌های پلید جواسیس و اجانب غرب و اِمریکا (به کسر الف) می‌نالید. اما لغت‌ها نه در لغت‌نامه‌ها که در جریان‌های تاریخی بیشتر معنا می‌گیرند. پس بازگشت به تعاریف لغت‌نامه‌ای اهمیت چندانی ندارد.

آن‌چه مهم است این بود که «تقصیر مردمه» در دوران اخیر به استدلال اصلاح‌طلب‌ها تبدیل و بنابراین باعث حساسیت در افکار عمومی شد. آیا اهل بازار دارند ماسک و دست‌کش احتکار می‌کنند؟ تقصیر مردمه. آیا کسانی در خیابان دست در بینی می‌کنند؟ تقصیر مردمه. آیا عده‌ای کالای گران‌شده را به‌جای تحریم‌کردن رفته‌اند خریده‌اند؟ تقصیر مردمه.

نشریات گاهی ستونی اختصاص می‌دهند برای فکاهی و مطالب طنز، مثلاً این‌که 50 سال بعد چه اخباری می‌تواند نوشته شود. گرچه این فکاهی‌نویس‌ها هم می‌دانند پیش‌بینی 50 سال آینده در خد فکاهی می‌ماند، اما عده‌ای مهندس و دانشمند در غرب هستند که دربارۀ سال 2045 به‌عنوان سال وقوع تکینگی تکنولوژی و از آسمان به زمین کشیدن بهشت موعود صحبت می‌کنند. در چهره‌شان خنده دیده نمی‌شود. به نظر می‌رسد قدرت پیش‌گویی‌هایشان را بعد از آن همه خطا خیلی جدی گرفته باشند. آن‌ها زمان این صحبت‌ها نمی‌خندند ولی این‌کاره‌ها حتماً از پشت صفحه و مانیتور به خنده می‌افتند. البته وقوع چنین چیزی دور از انتظار نیست. ‌آن‌ور آبی‌ها اگر پروژه‌هایشان طبق میل‌شان هم جلو نرود اما بعید است مثل این‌وری‌ آبی‌ها پروژه‌هایشان در مرحلۀ کلنگ‌زدن و قیچی‌کردن روبان سرخ با صلوات باقی بماند.

50 سال بعد، کشور ایران که به مجمع‌القبایل ایران تبدیل می‌شود، لابد در روزنامه‌اش (نه فکاهی، بلکه جدی) تیتر خواهند زد که «در مسئلۀ کرونا، مقصر اصلی مردم بودند که دوران قرنطینه را به چشم فرصتی برای سفر به شمال به صرف جوجه دیدند.»

این متن را در نهایت ناامیدی و در مقام وکیل مدافع شیطان، برای آن سال‌های آینده به یادگار خواهیم گذاشت تا استثنائاً در این زمینه از مردم رفع اتهام کرده باشیم و از خودمان هم اعادۀ حیثیت، تا پس‌فردا به‌عنوان بانیان فاجعه و کشتار غیرقابل‌اجتناب روزهای آتی پشت سر ما بدگویی نکنند. اگر هم قضیه بیش‌ازاین‌ بیخ پیدا کرد به تعبیر گلسرخی می‌گوییم «بر سنگ مزار ما تاریخ نزنند».

اول از همه، اگر اصلاح‌طلبان و عده‌ای دیگر نگویند «تورم» هم تقصیر مردمه و نتیجۀ خریّت این موجود ترسناک، اما اگر دولت و نظام مقدس دست به تورم نزنند هم انگیزۀ احتکار برای مردم ایجاد نخواهد شد. دولتی در اقتصادش تا آنجا تورم ایجاد می‌کند که بازاری می‌تواند مطمئن شود کالای خریداری‌شده را می‌تواند در آینده‌ای نه‌چندان دور به بهایی گزاف بفروشد (مخصوصاً ماسک و دست‌کش که فاسدشدنی نیستند)، طبیعتاً مقداری هزینۀ انبارداری را متقبل می‌شود تا در آینده سود بیشتری کند.

اینجا مکانی است با زندان‌هایی پر از مجرمینی با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» که اسکناس و پاسپورتش هر روز بی‌ارزش‌تر می‌شود. همان شخص بازاری در اقتصادی سالم‌تر که ارزش پولش با توییت رئیس‌جمهور کشور دیگری جابه‌جا نشود، به‌جای احتکار، دنبال فروش سریع‌ و عمدۀ محصولات است. مونوپولی را اینجا فاکتور می‌گیریم.

جریده‌نویس‌های سالیان آینده، زمان نوشتن گزارش مذکور با مضمون «تقصیر مردمه» و شکایت از خریّتش، نیم‌نگاهی هم داشته باشند که رئیس دولت تدبیر و امیدش گفت «قرنطینه فایده‌ای ندارد». اگر همان ابتدا واتیکان شیعیان قرنطینه می‌شد، حتماً شدت آن به‌قدری نمی‌شد که سفر رفتن مردم باعث دردسر شود. مگر آنکه بخواهند نقش دولت را تطهیر کنند و بگویند این هم تقصیر مردمه.

دولت فعلی را دولتی می‌شناسیم که در خصوصی‌ترین جزییات شهروندانش مداخله کرده است. با این حد از نفوذ دولت در عرصۀ فرهنگ و عقاید مردم، معاف کردن نقش آن در شکل‌گیری مردم و مختومه کردن دادگاه به این زودی، مقداری عجیب به نظر می‌رسد. مگر آن‌که معتقد باشند همه وقتی از شکم مادرهایشان بیرون می‌آیند به صورت فطری باید یک‌پا دکارت و انیشتین و پروفسور سمیعی باشند. تطهیر دولت‌ از سوی اصلاح‌طلبانی که امرار معاششان با انداختن مسئولیت مشکل‌ها به گردن دیگران تامین می‌شود جای تعجب نیست، اما حتماً جای تعجب دارد وقتی می‌بینیم حتی مردم عادی هم در این شرایط باز می‌گویند تقصیر مردمه.

آخر به این سؤال جواب ندادیم که آیا دست در بینی کردن مردم در خیابان هم اصلاً مقصری دارد و اگر دارد کیست؟ به نظر می‌رسد این یکی حتماً تقصیر مردمه. دولت‌ها هنوز مانده آن‌قدری قدرت‌مند شوند که حتی توی دست در بینی کردن مردم هم مداخله کنند و ضوابط و شرایط و لیستی-برای-پر-کردن برایش بسازند. فعلاً این یکی به نفع اصلاح‌طلبان.
      ویرایش از سوی Thanks : 03-16-2020 در ساعت 02:49 PM

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از Thanks گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (03-16-2020),Ouroboros (03-16-2020)

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من نسبت به رفتن به بیمارستان فوبیای عجیبی دارم و می‌ترسم عفونت‌های ثانویه بگیرم حتی در این چند روز یک دستگاه بای‌پپ برای خودم جور کردم که حتی اگر تنفسم هم به مشکل خورد باز بیمارستان نروم
      اگر دست خودم باشد بجز برای عمل جراحی هیچوقت پایم را در بیمارستان یا درمانگاه نمی‌گذارم.
      با این حساب به نظرم خودت رو قرنطینه خانگی کن چون بعد از ابتلا معلوم نیست چی پیش میاد...

درباره ویتامین دی من زیاد مطالعه کرده‌ام و برای بالا بردن سطوح به نظر می‌رسد مصرف دوز پائین روزانه بسیار بهتر است(مثلا ۲۰۰۰ واحد هر روز)تا دوزهای بالای هفتگی و ماهانه، اما برای تغییزات سریع در نحوه واکنش سیستم ایمنی بهتر است یکی دو مگادوز مصرف بکنیم. منظور من این است که به محض شروع شدن علائم یک پنجاه هزارتا روز اول و یک پنجاه هزار تا روز دوم مصرف بکنیم.
      من خودم روزانه 4000 واحد ویتامین دی میخورم.در مورد کمبود بسیار شدید ویتامین دی یعنی سطح خونی زیر 10، کمبود چیزی در حدود 600 هزار واحد هست و توصیه به مصرف هفتگی 50 هزار واحد برای 12 هفته هست. برای سایر حالات توصیه مصرف ماهانه هست.
      البته در مورد اثر گذاری ویتامین دی به عنوان درمان دیسترس تنفسی بحث هست. بیشتر پیشگیری کننده هست تا درمانگر.

بله درست می‌گویید.
      من خاطرم هست جایی خواندم که نک ممکن است اثر خوبی نداشته باشد، هرچه می‌گردم انرا پیدا نمی‌کنم اکنون. یک حجم عظیمی از مطالعات اما اثر مفید ان در کاهش شاخص مرگ‌آوری عفونت‌های منجر به التهاب شدید ریوی را تائید می‌کند این است که در لیستم قرارش دادم. من یک بسته نک بالک دویست و پنجاه گرمی دارم که خودم از آن هفته‌ای دو سه بار برای بالا نگه داشتن سطوح گلوتاتیون بدنم استفاده می‌کنم.
      خوبه... همه چی هم برای روز مبادا خریدی و انبار کردی .

من اصلا لوزارتان را در لیست قرار ندادم، شاخص کاهش ace2 بر اثر مصرف لوزارتان آنقدر نیست که بتواند راه ورود ویروس به اندام‌ها را ببندد و خطر up regulation در قلب هم وجود دارد. این است که کلا این دارو به درد کاهش احتمال ابتلا یا کاهش شدت بیماری نمی‌خورد. این است که پست اول من در این تاپیک باید به کلی نادیده گرفته بشود!
      من هم فقط یک مقاله دیدم در مورد مصرف لوزارتان برای درمان کرونا.

نفرین!
      از طرف دیگر، پردنیزون برای مهار و کاهش میوکاردیت موثر بوده و بگمانم اصلا درمان استاندارد است؟:
      https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6096625
      مصرف گلوکوکورتیکوئید که قطعا بخشی از درمان هست به اضافه داروهای دسته مهارکننده ACE و بتا بلاکر و دیورتیک ولی وقتی عامل درگیری قلب ویروس باشه بعیده زیاد موثر باشن.

6. یک کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Ouroboros (03-16-2020)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      البته اینهم به راستی فوبیا نیست چراکه فوبیا ترس غیرعقلانی تعریف شده و از آنجاکه هر سال در ایالات متحده آمریکا که یکی از بهترین سیستم‌های بهداشتی جهان را دارد(و اصلا قابل قیاس با اینجا نیست)، سالیانه دویست و پنجاه هزار نفر بر اثر اشتباهات پزشکی کشته می‌شوند و تقریبا صد هزار نفر بر اثر عفونت‌های منتقل شده در محیط درمانی جان خود را از دست می‌دهند. پس خطر رفتن به بیمارستان بسیار بیشتر از خطر رفتن به یک سفر تفریحی در کشوری درگیر با جنگ داخلی‌ست!‌
      واقعا نمیدونم چقدر این چنین آمارهای کمی مشخص کننده واقعیت ماجرا باشه اما به نظرم باید کم کم بری به سمت خرید داروهایی مثل هیدروکسی کلروکین، ریباویرین، کلترا، رمدسیویر و توسیلیزوماب

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      آغازگر جُستار
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Anarchy نمایش پست ها
      من هم فقط یک مقاله دیدم در مورد مصرف لوزارتان برای درمان کرونا.
      لینک به مقاله؟

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Anarchy نمایش پست ها
      واقعا نمیدونم چقدر این چنین آمارهای کمی مشخص کننده واقعیت ماجرا باشه اما به نظرم باید کم کم بری به سمت خرید داروهایی مثل هیدروکسی کلروکین، ریباویرین، کلترا، رمدسیویر و توسیلیزوماب
      منهم پزشکان را مقصر اصلی آن امار نمی‌دانم اما ارقام اتفاقا دروغ نمی‌گویند و اگر آنها را باور نکنیم چه چیز را باور کنیم؟
      من اگر کارم به پنومنی بکشد قطعا می‌روم بیمارستان.
      زنده باد زندگی!

9. یک کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (03-16-2020)

نویسنده سوم
      Level completed: 11%, Points required for next Level: 179
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

بی تفاوفت

Transcendence آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2015
      جُستارها
      0
      امتیازها
      3,971
      رنک
      40
      Post Thanks / Like
      سپاس
      49
      از ایشان 72 بار در 50 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      تا انجایی که من شنیدم...موسسه میگال در اسراییل در طی چند هفته اینده واکسن ان را تولید و تا تابستان به شکل گسترده ای تولید می شود. این بیماری هم حداکثر دو تا چهاردرصد افراد که بیماری های زمینه ای دارند یا پیر هستند را از پا در می اورد.این نگاه اخرالزمانی که بشر منقرض می شود از کجا امده؟کرونا که برابر مرگ نیست.
      to understand the actual world as it is

not as we should wish it to be

is the beginning of wisdom

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      آغازگر جُستار
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Transcendence نمایش پست ها
      تا انجایی که من شنیدم...موسسه میگال در اسراییل در طی چند هفته اینده واکسن ان را تولید و تا تابستان به شکل گسترده ای تولید می شود. این بیماری هم حداکثر دو تا چهاردرصد افراد که بیماری های زمینه ای دارند یا پیر هستند را از پا در می اورد.این نگاه اخرالزمانی که بشر منقرض می شود از کجا امده؟کرونا که برابر مرگ نیست.
      چه کسی ادعا کرد قرار است به انقراض انسان بیانجامد!؟ اولا که شاخص مرگ قطعا از دو تا چهار درصد افراد بیمار کمتر است و دو تا چهار درصد(در ایتالیا شش درصد!)افرادی که تستشان مثبت درآمده است و احتمالا اکثریت بیماران عوارض چندانی ندارند که تست بشوند. در کره جنوبی که همه را بصورت رندوم تست می‌کنند درصد مرگ کمتر از یک درصد است. اما همان یک درصد هم برای بیماری که تا این حد واگیر دار است بالاست. بعد هم شما به نظر می‌رسد دارید کمی به خودتان امیدواری می‌دهید، چون این ویروس هنوز شناخته شده نیست و عوارض بلندمدت آن پیدا نیست. چند لینک زیر را یک نگاهی بکنید:

Neuroinvasive potential of nCoV
      https://archive.is/E2CiO

Survives up to 9 days on different materials
      https://archive.is/HsmZ9

Survivors will be immunocompromised
      https://archive.is/2EQ6x

Patient reinfects himself after "recovery"
      https://archive.is/8Ppkx

14% of "recovered" in Guangdong test positive again
      https://archive.is/V6IgT

15 million to die, $2.4 trillion recession
      https://archive.is/s1wVX

China regularly changes reporting to hide numbers
      https://archive.is/ri1TY

Infected come out negative 50 to 70% of the time
      https://archive.is/yyGJm

China tells local authorities to stop reporting cases
      https://archive.is/qTbtA
      زنده باد زندگی!

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (03-17-2020),Mehrbod (03-19-2020),Thanks (03-17-2020)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      لینک به مقاله؟
      Error - Cookies Turned Off

منهم پزشکان را مقصر اصلی آن امار نمی‌دانم اما ارقام اتفاقا دروغ نمی‌گویند و اگر آنها را باور نکنیم چه چیز را باور کنیم؟
      من اگر کارم به پنومنی بکشد قطعا می‌روم بیمارستان.
      آمار و ارقام خام بدون تحلیل اتفاقا احتمال زیادی دارن به ما دروغ بگن یا بزرگنمایی بیش از حد کنن. نه اینکه منکر قطعی این آمار باشم اما بدون دونستن جزئیات نمیتونم بگم در تک تک اون مرگ ها خطای پزشکی نقش صد در صدی داشتن.

به نقل از لینکی که دادی

The Johns Hopkins team says the CDC’s way of collecting national health statistics fails to classify medical errors separately on the death certificate. The researchers are advocating for updated criteria for classifying deaths on death certificates.

The researchers caution that most of medical errors aren’t due to inherently bad doctors, and that reporting these errors shouldn’t be addressed by punishment or legal action. Rather, they say, most errors represent systemic problems, including poorly coordinated care, fragmented insurance networks, the absence or underuse of safety nets, and other protocols, in addition to unwarranted variation in physician practice patterns that lack accountability.

“Unwarranted variation is endemic in health care. Developing consensus protocols that streamline the delivery of medicine and reduce variability can improve quality and lower costs in health care. More research on preventing medical errors from occurring is needed to address the problem,” says Makary.

14. یک کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Ouroboros (03-17-2020)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Transcendence نمایش پست ها
      بعید میدونم از این خبرها باشه و واکسن به این سرعت تولید بشه. حداقل یک سال زمان نیاز داره اگر اصلا بشه واکسنی براش ساخت. هنوز برای کرونا ویروس عامل سارس در سال 2002-2003 واکسن و داروی اختصاصی تولید نشده. این یکی که چند برابر بدتر از اون هست.تولید انبوه واکسن و اینکه به مقدار کافی در اختیار کشور داغونی مثل ایران قرار بگیره با هزینه وحشتناکی که داره بیشتر شبیه شوخیه.
      این درصد مرگ و میر هم قطعا جفنگه چون گذشت سه ماه از بروز یک بیماری جدید و هزار مخفی کاری کشورها در ارائه آمار به هیچ عنوان قابل قبول نیست برای اعلام درصد مرگ و میر. حالا عوارض بعدی اون و اثرات دراز مدت و منجر به مرگ تدریجی هم که نامشخصه.

16. یک کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (03-19-2020)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      در راستای میزان مورتالیتی covid19

A recent time-delay adjusted estimation indicates that mortality rate of COVID-19 could be as high as 20% in Wuhan, the epicentre of the outbreak.
      DEFINE_ME

جدا از مرگ و میر ایجاد شده توسط خود ویروس، سرعت انتشار وحشتناک ویروس میتونه در زمان کوتاهی باعث از کار افتادن سیستم بهداشت درمان اون شهر یا کشور به علت کمبود امکانات، خستگی و ابتلای کادر درمان و... بشه و مرگ و میر رو از این طریق هم افزایش بده.

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (03-19-2020),Ouroboros (03-17-2020)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 2 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 2 مهمان)

جُستارهای همانند

1. خودویرانگری
      از سوی Mehrbod در تالار هماندیشی
      پاسخ: 5
      واپسین پیک: 12-22-2019, 10:26 PM
    2. زل زدن به ناموس!
      از سوی sonic در تالار تاریخ، فرهنگ، همبود
      پاسخ: 70
      واپسین پیک: 08-18-2015, 10:43 AM
    3. کابوس و چرایی آن
      از سوی Soheil در تالار پزشکی و بهداشت
      پاسخ: 12