• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 4 از 10 نخستیننخستین 12345678910 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 31 به 40 از 91

جُستار: خانواده در اسلام

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      قال محد بن عبد الله: النکاح سنتی،فمن رغب عن سنتی فلیس منی .
      فکر نمیکنم نیازی باشه توضیح بدم نکاح یعنی چه ! ولی برای آنهایی که نمیدانند :

http://dictionary.babylon.com/arabic/

Babylon English-Arabic fuck
      ف. نكح
      أ. نكاح, بذاءة
      این سنت پیامبر اسلام بوده ! یعنی به زن فقط به چشم وسیله ای برای سپوختن نگاه میکرده نه برای تشکیل خانواده .
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-09-2010),Russell (12-09-2010)

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      از دید بیولوژیکی ، همان طور که گفتم فرقشان یک دسته اضافی در کروموزوم هایشان است ، از نظر روانی هم روان هر فرد عادی بستگی به محیط و شرایط زندگیش دارد نه جنسیتش .
      خوب که چه؟ تفاوت DNA آدم و میمون هم کمتر از یک و نیم درسد است, پس یکی هستند؟

خیر اینچنین نیست ، اگر منظور شما روحیات زنانه یا مردانه است اینها سخنی است که جوامع عقب مانده شرقی از خود در آوده اند و البته تحت تاثیر عقاید جامعه نوعی رفتار شکل میگیرد . نقض این داستان Transexual ها هستند که جنسیتشان در رفتارشان تاثیری ندارد .

خیر, نگرش ما به همه تفاوت‌های گسترده‌ای است که میان زنان و مردان در شیوه فکر
      کردن, مهارت‌های شخصی و از همه آن‌ها مهمتر, انگیزه‌های دگرسان آن‌ها نهفته است می‌باشد.

روحیه زنانه که در همبود لطیف و دخترانه نامیده می‌شود نیز تنها یکی از آن‌ها است.

در طول تاریخ اگر بخواهید بررسی کنید آری این چنین است و دلیلش وجود جوامع مرد سالار بوده که زن را از فعالیت منع میکرده اند ، ولی اکنون این موانع برداشته شده شمار زنان موفق از مردان بیشتر هم هست . برای نمونه در کشوری که به زن اجازه داده نمیشود برای ریاست جمهوری کاندید شود هرگز نمیشود توانایی زن ها را در این زمینه دید ، مثل ایران . پس دلیل شما موجه نیست .
      پس تا همینجا می‌پذیرید که میان مردان و زنان دگرسانی ژرفی بوده
      است که در تاریخ به این درازی همواره نقش‌های متفاوتی از یکدیگر داشته‌اند؟

از سوی دیگر, چرا بیراهه برویم, در همین جهان مدرن امروزین, بفرمایید ببینیم
      چند درسد ریاضی‌دانان، فیزیک‌دانان، سیاست‌مداران و برنامه‌نویسان کامپیوتر زن هستند؟

نکند در درازای تاریخ مردان جلوی شکوفایی مهارت‌های ریاضی بانوان را نیز می‌گرفته‌‌اند؟

اشتباه است .
      چرا اشتباه است؟ چون sonixax می‌گوید.

پافشاری نا منطقی ؟ برایتان پیشتر توضیح دادم دلیل اینکه شمار دانشمندان و افراد موفق زن از مرد کمتر است چیست ، در جوامعی که زنان از حقوق و امتیازات برابر برخوردارند شمار زنان موفق از مردان پیشی میگیرد نمونه اش همین آلمان .
      آمار بیاورید. برای ما بگویید درسد زنان ریاضی‌دان آلمانی به مردان چه اندازه است؟

می‌خواهید آمارتان به سوی پوچ میل کند؟ شمار زنان هکر به مردان را در بیاورید تا ببینیم این بانوان
      که در همه چیز با مردها یکی هستند، چرا در این چیزهای انتزاعی و تخصصی این اندازه پرت می‌زنند.

شما با ایشون در این زمینه که زن و مرد برابر نیستند هم نظر هستید و البته تا به اینجه دلایل منطقی و درستی هم ارائه نکردید .
      فرنود‌های آورده شده که چشمان خود را روی آنها بسته‌اید:

1. مغز زنان و مردان با یکدیگر متفاوت است (نمونه آورده شده: بزرگتر بودن Corpus callosum در زنان)
      2. شمار زنان در مهارت‌‌های مذکور، مانند ریاضی, فیزیک, مهندسی نرم‌افزار با فاصله هنگفتی
        از مردان کمتر است و این نه تنها به دوره ما کوتاه نمی‌شود، بلکه در همه تاریخ همین‌گونه بوده است.
      3. تفاوت‌های اندامی آشکار میان زن و مرد.
      4. تفاوت در تعادل و گستردگی‌های هورمونی میان زنان و مردان.

و اما شما برای آنکه نشان دهید زن و مرد یکی هستند چه آورده‌اید؟ هیچ، تنها انگ واپس‌مانده و مسلمان خرافاتی
      زده و اینکه چیزی که ما می‌گوییم در جوامع مدرن! هوادار ندارد (پس لابد درست نیست!) و ... را تکرار کرده‌اید.

4. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-09-2010)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی مهربد نمایش پست ها
      خوب که چه؟ تفاوت DNA آدم و میمون هم کمتر از یک و نیم درسد است, پس یکی هستند؟
      چه ربطی داشت ؟ ما داریم انسان را با انسان قیاس میکنیم ! نکند از دید شما زنان انسان هم نیستند ؟

خیر, نگرش ما به همه تفاوت‌های گسترده‌ای است که میان زنان و مردان در شیوه فکر کردن, مهارت‌های شخصی و از همه آن‌ها مهمتر, انگیزه‌های دگرسان آن‌ها نهفته است می‌باشد. روحیه زنانه که در همبود لطیف و دخترانه نامیده می‌شود نیز تنها یکی از آن‌ها است.
      تمام اینها به شرایطی که شخص درش زندگی و رشد میکند بستگی دارد .

پس تا همینجا می‌پذیرید که میان مردان و زنان دگرسانی ژرفی بوده است که در تاریخ به این درازی همواره نقش‌های متفاوتی از یکدیگر داشته‌اند؟ از سوی دیگر, چرا بیراهه برویم, در همین جهان مدرن امروزین, بفرمایید ببینیم چند درسد ریاضی‌دانان، فیزیک‌دانان، سیاست‌مداران و برنامه‌نویسان کامپیوتر زن هستند؟ نکند در درازای تاریخ مردان جلوی شکوفایی مهارت‌های ریاضی بانوان را نیز می‌گرفته‌‌اند؟
      خیر ، همین بمب اتمی که دنیایی در کفش مانده را زنان اختراع کرده اند !

فعلن اینها را داشته باشید که از جمله بزرگترین دانشمندان جهان هستند و دنیا را متحول کرده اند ، همچنین بخش بزرگی از دانشمندانی که در پروژه شتاب دهنده هادرون در حال فعالیت هستند زن هستند ، اینکه شما خبر ندارید دال بر نبودنشان نیست . تاز هنوز هم در خیلی از کشور ها به زنان اجازه فعالیت داده نمیشود :
      1 ـ ماری کوری

ماری کوری که متولد 1867 است، 25/1 درصد این فهرست را به خود اختصاص داده است. وی نخستین بانوی فیزیکدان اروپایی است که موفق به کسب دکتری در رشته علوم شده و 2 جایزه نوبل برای مطالعات خویش در زمینه رادیواکتیو به دست آورده است. او در 67 سالگی در سال 1934 درگذشت.

2 ـ روزالیند فرانکلین

فرانکلین در سال 1920 به دنیا آمد. وی شیمیدانی است که جیمز واتسن و فرانسیس کریک که با کشف اساس دی ان ای برنده جایزه نوبل شدند از وی الهام گرفتند. روزالیند در سال 1958 درگذشت و 14/2 درصد این فهرست را سهم خود کرده است.

3 ـ هایپشیا از اسکندریه (هیپاتیا)

وی زاده سال 370 میلادی است و تا 45 سالگی به زندگی خویش ادامه داد. هایپشیا، رسالات و مقالات مختلفی در زمینه علوم هندسه، جبر و نجوم در روم باستان نوشته است. وی سال 415 به قتل رسید. هایپشیا 9/4 درصد سهم این فهرست را دارد.

4 ـ ژوسلین بل برنل

وی متخصص فیزیک نجومی است که 4/7 درصد را سهم خویش کرده است. وی سال 1943 به دنیا آمد. برنل با همکار خود، آنتونی هویش تپ اخترها را کشف کرد. هویش برای این کشف جایزه نوبل را برد.

5 ـ آدا کنتس لاولیس (آدا بایرون)

آدا متولد 1815 است و با مشارکت خود با چارلز بابیج در زمینه محاسبات کامپیوتری موفق به کسب 4/5 درصد این فهرست شده است. آدا سال 1852 در 37 سالگی درگذشت.

6 ـ لیز میتنر

میتنر به اتفاق همکار خود شکافتن هسته اتم را کشف کرد که موجب اعطای جایزه نوبل به همکار وی اوتو هان شد. میتنر 4/4 درصد فهرست ما را به خود اختصاص داده است. وی سال 1878 زاده شد و سال 1986 درگذشت.

7 ـ دوروتی هاگکین

شیمیدانی که تکنیک پراش اشعه ایکس را تکمیل کرد. وی سال 1964 موفق به کسب جایزه نوبل شد و در سال 1994 در 84 سالگی درگذشت. هاگکین 3/8 درصد این سهم را دارد.

8 ـ سوفی جرمین (سوفی ژرمن)

ریاضیدان متولد 1776 که سهم عظیمی در پیشرفت قضیه نهایی فرمت داشت که در آن زمان حل نشد. جرمین که سال 1831 درگذشت، 3/7 درصد این فهرست را سهیم است.
      اینها را هم داشته باشید برایتان خوب است :

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ale_scientists
      http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...mathematicians
      http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Women_physicists

اینها آن دسته از معروف ترین هایشان هستند که در مقایسه با معروف ترین دانشمندان و فیزیکدانان مرد دنیا تعدادشان کم نیست .

چرا اشتباه است؟ چون sonixax می‌گوید.
      یک بار برایتان توضیح دادیم و چون حوصله زیاده گویی نداریم و طرف مقابل را به اندازه کافی فهیم و دانا میدانیم یک مطلب را دو بار نمینویسیم ، گویا در مورد شما اشتباه کرده بودم

آمار بیاورید. برای ما بگویید درسد زنان ریاضی‌دان آلمانی به مردان چه اندازه است؟ می‌خواهید آمارتان به سوی پوچ میل کند؟ شمار زنان هکر به مردان را در بیاورید تا ببینیم این بانوان که در همه چیز با مردها یکی هستند، چرا در این چیزهای انتزاعی و تخصصی این اندازه پرت می‌زنند.
      کسی ادعا نکرده زنان در همه چیز با مردان یکی هستند ! بلکه گفته زنان و مردان با هم برابرند ، هکر زن هم تا دلتون بخواد ریخته اسم یکی از معروف ترین هاشون ماما کسپر هستش همان طور که پیشتر گفتم چون شما ندیدید دلیل نمیشه که نیستند یا خیلی کم هستند .
      ایشون تشریف دارند :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: images.jpg
دیدن: 125
حجم: 10.4 کیلو بایت
      این هم لیست یک تعدادی شان که در توییتر حضور دارند : http://mashable.com/2010/07/28/devel...women-twitter/

مغز زنان و مردان با یکدیگر متفاوت است (نمونه آورده شده: بزرگتر بودن Corpus callosum در زنان)
      بزرگتر بودن ارتباط دهنده مغز زنان نسبت به مردن هیچ ربطی به نحوت عملکرد و کدنگاری مغز اینها ندارد . مثال : مانیتور کامپیوتر من از مال تو بزرگتره ! پس از اساس کامپیوتر من با مال تو فرق میکنه !!
      در ضمن حد اکثر نورونی که در Corpus callosum قرار دارد حدود 250 میلیون رشته هست و بیشتر بودن اینها تنها و تنها ارتباط بین دو نیمکره را بهینه میسازد نه اینکه ساختار را دگرگون کند ، و همان طور که خودتان اعتراف کرده اید این مساله تاثیری در هوش زنان نداشته . پس بی ربط است .

# شمار زنان در مهارت‌‌های مذکور، مانند ریاضی, فیزیک, مهندسی نرم‌افزار با فاصله هنگفتی از مردان کمتر است و این نه تنها به دوره ما کوتاه نمی‌شود، بلکه در همه تاریخ همین‌گونه بوده است. # تفاوت‌های اندامی آشکار میان زن و مرد.
      پاسختان داده شده ولی گویا شما چشمانتان را بسته اید !

تفاوت در تعادل و گستردگی‌های هورمونی میان زنان و مردان.
      باز هم بی ربط است ، هورمون های زنانه با مردانه اساسن فرق میکند ولی این بدان معنا نیست که زن و مرد در کلیات با هم فرق میکنند .

و اما شما برای آنکه نشان دهید زن و مرد یکی هستند چه آورده‌اید؟ هیچ، تنها انگ واپس‌مانده و مسلمان خرافاتی زده و اینکه چیزی که ما می‌گوییم در جوامع مدرن! هوادار ندارد (پس لابد درست نیست!) و ... را تکرار کرده‌اید.
      ما که بسیار بیشتر از شما دلیل و فرنود آوردیم و شما هیچ چیزی ارایه ندادید ، همچنین پاسختان را داده ایم ولی گویا شما مطالعه نفرمودید و مثل نوار از پیش ظبت شده حرف خود را میزنید .

شما میگویید چون تعداد زنان دانشمند و فیزیکدان در طول تاریخ کمتر از مردان بوده پس مردان باهوش تر هستند ! عجب منطق قوی و محکمی

پ.ن : گفتم شاید بد نباشد بدانید بیشترین رکورد ضریب هوشی در دنیا با مقدار 228 متعلق به یک زن است ، یعنی خیلی خیلی بیشتر از برترین دانشمندان مرد دنیا .
      http://en.wikipedia.org/wiki/Marilyn_vos_Savant
      ویرایش از سوی sonixax : 12-09-2010 در ساعت 03:17 AM
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-09-2010),Russell (12-09-2010),shirin (12-09-2010)

شناس
      Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
      خوبم

مهربون

سید ابوبکر آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      ماندگاه
      ایران اشغالی
      جُستارها
      1
      امتیازها
      1,216
      رنک
      19
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 38 بار در 17 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      در اسلام صیغه وجود داره و شما سنی ها به اسم سنت پیامبر اون رو میشناسید .
      در اسلام صیغه وجود نداره عزیز دلم... بلکه در تشیع وجود داره... اهل سنت معتقدند صیغه هیچ فرقی با زنا نداره...

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:57 AM ---------- ارسال قبلی در 07:48 AM ----------

دوستان عزیز بدون تعارف و ادعا، من نه انگلیسیم خوبه و نه در مورد این بحثای بین sonixax و مهربد چیزی میدونم... پس بذارین من در حد اطلاعات خودم بنویسم و اطلاعات فنی رو دوستان در موردش بحث کنن...

---------- ارسال جدید اضافه شده در 07:57 AM ---------- ارسال قبلی در 07:57 AM ----------

دوستان عزیز بدون تعارف و ادعا، من نه انگلیسیم خوبه و نه در مورد این بحثای بین sonixax و مهربد چیزی میدونم... پس بذارین من در حد اطلاعات خودم بنویسم و اطلاعات فنی رو دوستان در موردش بحث کنن...

8. یک کاربر برای این پست سودمند از سید ابوبکر گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Jooyandeh (12-09-2010)

نویسنده سوم
      Level completed: 24%, Points required for next Level: 114
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

kheradgera آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      6
      امتیازها
      2,186
      رنک
      28
      Post Thanks / Like
      سپاس
      50
      از ایشان 324 بار در 112 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      و اما شما برای آنکه نشان دهید زن و مرد یکی هستند چه آورده‌اید؟ هیچ، تنها انگ واپس‌مانده و مسلمان خرافاتی
      زده و اینکه چیزی که ما می‌گوییم در جوامع مدرن! هوادار ندارد (پس لابد درست نیست!) و ... را تکرار کرده‌اید.[/quote]

این حرف شما مانند اینه که از کسی بخواهید نشون بده سیاه پوست و سفید پوست باهم برابرن. تفاوت های جسمی و احساسی آدمها سبب تفاوت در حقوق اونها نمیشه. یک انسان به دلیل بیولوژیکی به محض بالغ شدن از حقوقی باید برخوردار بشه که با انسانهای بالغ دیگه برابره.
      این یکی از حداقل معیارهای انسانیت است که کسی معتقد باشد با هر جنسیت و عقیده به دور از تفاوت هاشون حقوق برابری دارن.
      بر من قلم قضا چو بی من رانند / پس نیک و بدش ز من چرا می دانند

دی بی من و امروز چو دی بی من و تو / فردا به چه حجتم به داور خوانند

هر چیز را با خرد خود بسنجید

به یاد رضا فاضلی

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از kheradgera گرامی سپاسگزاری کرده اند:

شناس
      خوبم

مهربون

سید ابوبکر آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      ماندگاه
      ایران اشغالی
      جُستارها
      1
      امتیازها
      1,216
      رنک
      19
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kheradgera نمایش پست ها
      این حرف شما مانند اینه که از کسی بخواهید نشون بده سیاه پوست و سفید پوست باهم برابرن. تفاوت های جسمی و احساسی آدمها سبب تفاوت در حقوق اونها نمیشه. یک انسان به دلیل بیولوژیکی به محض بالغ شدن از حقوقی باید برخوردار بشه که با انسانهای بالغ دیگه برابره.
      این یکی از حداقل معیارهای انسانیت است که کسی معتقد باشد با هر جنسیت و عقیده به دور از تفاوت هاشون حقوق برابری دارن.
      دقیقا منظور از این حرف شما رو متوجه نشدم ولی نظر اسلام اینه که هیچ انسانی در حقوقش با انسان دیگه تفاوتی نداره... سیاه و سفید و زن و مرد همه یکی هستند.... همین...

نویسنده سوم
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

kheradgera آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      6
      امتیازها
      2,186
      رنک
      28
      Post Thanks / Like
      سپاس
      50
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سید ابوبکر نمایش پست ها
      دقیقا منظور از این حرف شما رو متوجه نشدم ولی نظر اسلام اینه که هیچ انسانی در حقوقش با انسان دیگه تفاوتی نداره... سیاه و سفید و زن و مرد همه یکی هستند.... همین...

اون نوشته من پاسخ به مهربد بود که دلیل میخواست برای برابری زن و مرد اما این چیزی که شما میگی دقیقا با متن قرآن در تناقض آشکاره. قرآن بارها برده داری و کنیز داری رو آزاد اعلام کرده و خود محمد برده ها و کنیزهای بسیاری داشته و آیاتی مانند 228 و 282 بقره و 11 و 12 و 176 نساء هم بر نابرابری زن و مرد در زمینه های مختلف تاکید داره. تازه حالا از مبحث چند زنی چیزی نگیم بهتره. کجای این دین برابریه؟ حالا تمام اینها برای مسلمانه و اگر به قول قرآن کسی کافر باشه که اونجا برابری اسلامی به اوج خودش میرسه.

به یاد رضا فاضلی

13. 2 کاربر برای این پست سودمند از kheradgera گرامی سپاسگزاری کرده اند:

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      الان دقیقاً صحبت سر برابری حقوقی هست وگرنه خوب زن و مرد با هم فرقهایی دارند از لحاظ فیزیکی وگرنه به این دو گروه تقسیم نمیشدند.
      مساله اینست که هر دو انسان هستند.سخن ما اینست که اسلام و ادیان تبعیض بی دلیل جنسیتی دارند که از دوران قدیم به یادگار مانده.مثلاً در بسیاری از موارد زن نصف مرد حقوق دارد.در حالی که این تبعیض بیپایه است.
      این نوع تبعیض فرقی با آنچه تبعیض نژادی است ندارد.هیتلر هم بیماران روانی و ذهنی را میکشت چون به درستی ادعا میکرد از لحاظ هوشی پایینتر هستند.اما این به نظر شما از نظر انسانی و حقوقی درست است که به این دلیل حق حیات آنها به عنوان یه انسان زیر پا گذاشته شود.برای زن و مرد هم همین است قضیه.
      ویرایش از سوی Russell : 12-09-2010 در ساعت 12:06 PM

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

15. 2 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-09-2010),Mehrbod (12-09-2010)

شناس
      خوبم

مهربون

سید ابوبکر آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      ماندگاه
      ایران اشغالی
      جُستارها
      1
      امتیازها
      1,216
      رنک
      19
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kheradgera نمایش پست ها
      اون نوشته من پاسخ به مهربد بود که دلیل میخواست برای برابری زن و مرد اما این چیزی که شما میگی دقیقا با متن قرآن در تناقض آشکاره. قرآن بارها برده داری و کنیز داری رو آزاد اعلام کرده و خود محمد برده ها و کنیزهای بسیاری داشته و آیاتی مانند 228 و 282 بقره و 11 و 12 و 176 نساء هم بر نابرابری زن و مرد در زمینه های مختلف تاکید داره. تازه حالا از مبحث چند زنی چیزی نگیم بهتره. کجای این دین برابریه؟ حالا تمام اینها برای مسلمانه و اگر به قول قرآن کسی کافر باشه که اونجا برابری اسلامی به اوج خودش میرسه.
      عزیز من کجای تاریخ خوندی که محمد صلی الله علیه و سلم برده و کنیزهای زیادی داشته؟
      در مورد آیات ارث در سوره ی نساء: بهتره یه مقاله برات بذارم بهتره:
      اسلام میگوید پدر که مرد، پسرش حق دارد دوبرابر دخترش ارث بگیرد این را ظاهر بینان به ضرر جنس زن میدانند در حالیکه اینطور نیست.
      دلیل ساده ما این است که این پسر پولی را که از پدر به ارث برده در نهایت با یک زن دیگر ( حالا خواهرش نیست اما همسرش که هست و همسرش بلاخره یک زن که هست ) بله با یک زن دیگر نصف میکند پس عملآ اسلام به زن بیشتر داده تا مرد. به خواهر بیشتر داده تا برادر
      مثال :
      خواهر 10 هزارسهم خود از ارث پدر را خرج خود میکنئد و برادر 20 هزار به ارث برده از پدر را خرج هزار درد بی درمان میکند از جمله برای زنی خرج میکند که مثل خواهرش یک زن است یا برای کودکانش که در بین آنها جنس مونث هم هست
      پس اعتراض زنها به چیست؟ در عمل دوبرابر و بیشتر از سهم ارث مرد، نصیب زنان میشود و کمتر از یک ثلث نصیب مردان، و بازهم اسلام مظلومانه بدنام است.

پس بیایید ظاهر بینی را کنار بگذاریم
      شاید کسی بگوید چه معنی دارد که اسلام حق زن را بدست مرد داده از اول مثل قانون غریبیان مساوی تقسیم میکرد؟!
      بله اگر چنین میکرد آنوقت باید روزانه زن هم برای زندگی مشترک پول میداد و مرد هم، همانطور که در رستوران ها، زن غربی سهم خود را میدهد و مرد غربی سهم خود را !!!
      شاید بگوید بدهد این چه عیب دارد ؟!
      عیبش این است که نظام زندگی بهم میخورد دیگر کسی عروسی نمیکند و نسل بشری رو به انقراض میرود اسلام با وضع این قانون هشیارانه باعث شده خانواده ها پا بگیرد و پابرجا بماند زن به مرد نیاز دارد و مرد به زن و طلاق نادر و معدود است.
      اگر بگویید که دیگران که مسلمان نیستند چرا نسلشان منقرض نشد میگویم سفسطه نکنید غربیان ( سابقا ) هم تقریبآ مثل مسلمانان عمل میکردند و زن در انجا هم همیشه به مرد وابسته بود.
      غرب آمد و این قانون را عوض کرد اما حالا دارد نتایج آن را میبیند.

نویسنده سوم
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

kheradgera آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      6
      امتیازها
      2,186
      رنک
      28
      Post Thanks / Like
      سپاس
      50
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      زمانی که قانونی در قرآن بوده بدون شک محمد اجراش میکرده. در جنگها که اسیران زیادی گرفته می شد یک پنجم اموال و اسیران بر طبق دستور سوره انفال به محمد می رسید. حالا تو قرآن گفته سهم الله و محمد بوده. الله رو که کسی نمی دیده. پس همش به محمد می رسیده.
      ببین آقای عزیز خودتو به خواب زدی یا واقعا خوابی؟ یعنی چی که چون زنش نصف میگیره زن دو برابر میشه؟ این چرندیات چیه؟ باز دم شیعیان گرم کمی انسانی تر و مدرن تر به مسائل نگاه میکنن. ما داریم درباره دو انسان که باهم برادر و خواهر هستن به صورت مستقل صحبت می کنیم. شاید هیچکدام دوست نداشتن ازدواج کنن.
      می بینیم در کشورهای اسلامزده بدبختی زنها رو و بزرگترین دلیلش نداشتن استقلال اقتصادی است که باعث میشه بدون علاقه و از سر نیاز مالی با کسی ازدواج کنن. ازدواجی که به خاطر نیاز مالی باشه هفتاد سال سیاه نباشه بهتره.
      چقدر حیف شد این قوانین هوشیارانه زمان نوشتن اعلامیه حقوق بشر برای نویسندگانش ارسال نشد تا از این قوانین فوق مدرن بشری استفاده کنن.
      غرب پس از قطع کردن دست کثیف دین از حکومت و قانون گزاری همیشه داره پیشرفت میکنه ولی یک کشور اسلامزده پیشرفته نداریم. همشون بدون استثنا مصرف کننده هستن و قوانین عقب افتاده توشون حکم فرماست.

به یاد رضا فاضلی

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از kheradgera گرامی سپاسگزاری کرده اند:

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلیدواژگان این جُستار

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •