• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 1 از 7 1234567 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 1 به 10 از 63

جُستار: مباحثی درباره حیوان دوستی و رعایت حقوق حیوانات

سرنویسنده سوم
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      از ایشان 3,328 بار در 1,555 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

مباحثی درباره حیوان دوستی و رعایت حقوق حیوانات

درود
      در تاپیکی یکی از دوستان نوشته بودن طبقه مرفه حیوان دوست تر از فقرا هستند. من آن تاپیک را پیدا نکردم تاپیکی مربوط به موضوع دیگری بود که بحث فرعی به حیوان دوستی کشیده شده بود.

من فکر می کنم این دوستمان اشتباه می کند. تجربه شخصی من:
      ۱- خیلی از مردم از حیوانات میترسند من دیده ام مردم بزرگسال از کبوتر و طوطی و گربه و جوجه که بی آزارند می ترسند پس بدشان می آید. هم پولدار هم فقیر
      ۲- من کارتنخوابها و گداهایی دیدم که غذای خود را با حیواناتی چون سگ و گربه و پرنده ها و حتی موش قسمت کرده اند.
      ۳- برخی به علت باورهای دینی از حیوانات متنفرند و آزار می رسانند. مثل مسلمانان که دشمن سگها هستند و با سنگ آنان را کتک زده و می کشند. چه فقیر چه پولدار.
      ۴- برخی از مردم چون حیوان داشتن مد میشود برای پز دادن حیوان می خرند و بیشتر پولدارها چنین است. مثلا شهین خانم سگ ۵ میلیونی می خرد بعد آناهیتا خانم برای زدن پوز ایشان میرود سگ ۱۰ میلیونی می خرد.
      ۵- پولدارها اکثرا به شکار تفریحی می روند تا فقرا. برخی از فقرا هم برای درامد زیادتر می روند مثلا پلنگ رو به انقراض را می کشند تا پوستش را بفروشند. بسیاری از دهاتی های فقیر هم برای حفظ گوسفندانشان پلنگ رو به انقراض را می کشند.
      ۶-بسیاری از سرمایه داران در قالب کارخانه و ایجاد جنگ و تخریب جنگلها به حیوانات آسیب می زنند.

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از Agnostic گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_bikhoda (09-05-2015),sonixax (09-03-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Agnostic نمایش پست ها
      طبقه مرفه حیوان دوست تر از فقرا هستند
      این رو ریکتور گفته بود!

من فکر می کنم این دوستمان اشتباه می کند. تجربه شخصی من:
      من هم با شما همنظرم!
      حیواندوستی، فرهنگ و البته شعور کوچکترین ارتباطی با میزان ثروت و رفاه افراد نداره.
      مثلن بارها مطرح شده که پولدارها به خاطر پولدار بودن چون با آدم حسابیها رفت و آمد دارند پس با فرهنگ ترند!!!!

مثال نقض : تمام دار و دسته آخوندها!!!! و زنجانیها و مرتضوی ها و ...
      مثال نقض : داعش
      مثال نقض : رهبران کره شمالی
      مثال نقض : مواد فروشها و قاچاقچیان مواد مخرد که اتفاقن از ثرومتند ترینها هم هستند
      مثال نقض : اشراف زادگان عرب به خصوص از نوع عربستانیش
      و ...

برای رد این ادعا تنها یک مثال نقض کافیه در صورتی که بیشتر از میلیونها مثال نقض زنده و مرده داریم!!!

در مورد حیوان دوستی هم همین داستان رو داریم! بخش بسیار بزگی از اعراب ثروتمند هستند در حد بوندسلیگا! به جاش یک سگ توی خیابون ببینند با سنگ میزنند میکشنش!!! یا اگر سر حیون رو با زجر کشی فراوون نبریده باشی لب به گوشتش نمیزنند!!!!
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      Overall activity: 99.7%
      دستاوردها:
      وضعیت؟

Empty

kourosh_bikhoda آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      صهیونیستستان
      جُستارها
      40
      امتیازها
      94,728
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      4,209
      از ایشان 4,997 بار در 2,197 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      26 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من تا حدود زیادی با راکتور موافقم. البته این از دید من یک قانون عمومی نیست ولی درسد زیادی به واقعیت نزدیکه. در همین تهران شما هرچه از پایین و مرکز شهر بالاتر برید میبینید گربه ها کمتر از انسان میترسند و بیشتر به سمتتون میان. خود این نشون دهنده اینه که رفتار بهتری از انسان ها دیدند. در کل این قضیه با هرم مازلو تطابق داره و خود من هم پیش از راکتور این رو در انجمن مطرح کرده بودم
      Reactor این را پسندید.

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت --- هـمـه روز ایـرانیـان تـیـره گـشـت
      جهـان را دگـرگونه شـد رسم و راه --- تـو گـویـی نتـابـد دگـر مـهر و مـاه
      ز مـی نشئه و نغمه از چـنگ رفـت --- ز گل عطر و معنی ز فرهنگ رفت
      ادب خــوار شــد، هـنـر شـد وبــال --- بـه بستـنـد انـدیشـه را پـر و بــال
      «توصیف فردوسی بزرگ از تازش اسلام به ایران»

خردگرایی و ایمان ستیزی

5. 2 کاربر برای این پست سودمند از kourosh_bikhoda گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (09-07-2015),sonixax (09-05-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_bikhoda نمایش پست ها
      من تا حدود زیادی با راکتور موافقم. البته این از دید من یک قانون عمومی نیست ولی درسد زیادی به واقعیت نزدیکه. در همین تهران شما هرچه از پایین و مرکز شهر بالاتر برید میبینید گربه ها کمتر از انسان میترسند و بیشتر به سمتتون میان. خود این نشون دهنده اینه که رفتار بهتری از انسان ها دیدند. در کل این قضیه با هرم مازلو تطابق داره و خود من هم پیش از راکتور این رو در انجمن مطرح کرده بودم
      خوب به جاش هرچه به بالاتر میرید بیشتر با کسانی که دزدی میکنند (دزدیهای گنده)، دست در کار اعدام و کشتار افراد دارند، کلاهبراداران کلان و ... روبرو میشید!
      در تمام اروپا حتا فقیر ترین کشورها هیچ گربه ای از انسانها نمیترسه! برخی کشورهای اروپایی هستند که مردمش از فقیر ترین مناطق تهران هم فقیر ترند ولی گربه ای اونجا از مردم نمیترسه!!
      اینکه در جنوب شهر تهران حیوان آزاری بیشتر مرسومه تا شمال دلایلی به غیر از ثروتمند بودن افراد داره! برای مثال بچه خزانه میره توی کوچه بازی میکنه! بچه نیاوروون میشینه پای پلی استیشن بازی میکنه! پس بچه ای که توی نیاورون بزرگ شده اصولن توی خیابون نمیره که بخواد گربه ای رو اذیت کنه!!! افراد بالغ و سن بالا هم چه جنوب چه شمال اصولن دنبال کرم ریخت به حیوانات نیستند!!!
      همون بچه ای که پلی استیشن داره شاید زبانش بهتر بشه، شاید ترگل ورگل تر باشه! ولی به محض اینکه در محیطی قرار بگیره که مجبور باشه به یک شکلی خودش رو سرگرم کنه میره جنگل رو به آتش میکشه و به جای اذیت کردن یک گربه صدها گونه حیوان و جانور رو زنده زنده میسوزونه !!!!!!
      به خصوص در ایران که هیچ نظارتی هم بر محتوای دیجیتالی که در دسترس کودکان قرار داره نیست و فقط مهم اینه که داستان سکسی نباشه بقیش مهم نیست!!! بچه 7 ساله از ایران میاد Resident Evil و God Of war و Mortal Kombat X رو خورده هسته اش رو تُف کرده!!!
      همچین بچه ای چه طوری میتونه سالم و بافرهنگ و با تمدن و ... باشه ؟!
      دکتر ساسی

7. 3 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (09-07-2015),Soheil (09-07-2015),yasy (09-17-2015)

دفترچه نویس
      Overall activity: 99.9%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      از ایشان 10,931 بار در 3,331 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      ما دو رهیافت اخلاقی بیشتر نمی‌توانیم داشته باشیم، یا «همه‌ی زندگی مقدس است» و گرفتن «حق زندگی» از جانداران اخلاقاً مذموم، یا تقدس زندگی به جایگاه آن جاندار در سلسله‌مراتب حیات بستگی دارد(جان انسان از خر مقدس‌تر است). گیاه‌خواری فقط با رهیافت اخلاقی اول «منطقی» خواهد بود، زیرا اگر بپذیریم ارزش جان موجودات زنده بر مبنی جایگاه آن‌ها در سلسله‌مراتب آگاهی یا تناسب آن جایگاه با همان ِ خود ما مشخص می‌شود دیگر ایرادی به گوشت‌خواری نمی‌توان گرفت. رهیافت بیشتر جانوردوستان و گیاه‌خواران نیز همینست، که زندگی ارزش بالذات دارد و ما «حق» گرفتن آنرا نداریم و ... مشکل این استدلال آنست که کشاورزی صنعتی خیلی بیش از دامداری صنعتی به محیط زیست آسیب وارد می‌کند و برای رشد یک کیلو برنج احتمالا میلیون‌ها موجود زنده تحت عنوان «آفت» به قتل رسیده‌اند، از گونه‌های گیاهی گرفته تا گونه‌های جانوری. اگر «همه زندگی» مقدس است شما باید گیاه‌خواری را ترک بکنید و به گوشت‌خواری مطلق رو بیاورید!

اسخ گیاه‌خواران جانوردوست اینست که به کشاورزی غیرصنعتی و ارگانیک رو بیاورند. جدا از آنکه چنین چیزی در ایران وجود ندارد، در مقیاس جهانی هم کشاورزی ارگانیک هرگز، تحت هیچ شرایطی قادر به برآوردن نیازهای غذایی هفت میلیارد انسان نیست. پس نتیجه باز همان می‌شود. جدا از این ایرادات زیرجلی اما من یک مشکل بزرگ دیگر با حیوان‌دوستی دارم و آن آدم‌هایی هستند که جذب این جنبش می‌شوند. من در برخورد با این آدمها دریافته‌ام که تا زمانی که میزان مشخصی بیزاری از همنوع وجود نداشته باشد همدردی با حیوانات ممکن نیست. تمامی مدافعان حقوق حیواناتی که به حال دیده‌ام، چه اینجا و چه جاهای دیگر، ابراز نفرت از انسان‌های ظالم و بد-بد و بی‌فرهنگی که حیوان‌آزاری می‌کنند

برایشان مهمتر بوده تا ابراز عشق به زیبایی‌های طبیعت و جانوران و ... اگر عشق به حیوانات باشد یکی مثل سنت فرانسیس آسیزی خیلی حیوان‌دوست‌تر است از اعضای PETA. این عشق به حیوانات نیست، یک مجموعه‌ای از خودنمایی فکری‌ست (من از تو بهترم به خاطر رژیم غذایی‌ام!) بعلاوه‌ی مقادیر زیادی افکار اشتباه و عواطفی که در جای نامناسب سرمایه‌گذاری شده.
      sonixax این را پسندید.
      زنده باد زندگی!

9. 3 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Nilftrondheim (09-20-2015),sonixax (09-19-2015),undead_knight (09-26-2015)

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
      ما دو رهیافت اخلاقی بیشتر نمی‌توانیم داشته باشیم، یا «همه‌ی زندگی مقدس است» و گرفتن «حق زندگی» از جانداران اخلاقاً مذموم، یا تقدس زندگی به جایگاه آن جاندار در سلسله‌مراتب حیات بستگی دارد(جان انسان از خر مقدس‌تر است). گیاه‌خواری فقط با رهیافت اخلاقی اول «منطقی» خواهد بود، زیرا اگر بپذیریم ارزش جان موجودات زنده بر مبنی جایگاه آن‌ها در سلسله‌مراتب آگاهی یا تناسب آن جایگاه با همان ِ خود ما مشخص می‌شود دیگر ایرادی به گوشت‌خواری نمی‌توان گرفت. رهیافت بیشتر جانوردوستان و گیاه‌خواران نیز همینست، که زندگی ارزش بالذات دارد و ما «حق» گرفتن آنرا نداریم و ... مشکل این استدلال آنست که کشاورزی صنعتی خیلی بیش از دامداری صنعتی به محیط زیست آسیب وارد می‌کند و برای رشد یک کیلو برنج احتمالا میلیون‌ها موجود زنده تحت عنوان «آفت» به قتل رسیده‌اند، از گونه‌های گیاهی گرفته تا گونه‌های جانوری. اگر «همه زندگی» مقدس است شما باید گیاه‌خواری را ترک بکنید و به گوشت‌خواری مطلق رو بیاورید!

اسخ گیاه‌خواران جانوردوست اینست که به کشاورزی غیرصنعتی و ارگانیک رو بیاورند. جدا از آنکه چنین چیزی در ایران وجود ندارد، در مقیاس جهانی هم کشاورزی ارگانیک هرگز، تحت هیچ شرایطی قادر به برآوردن نیازهای غذایی هفت میلیارد انسان نیست. پس نتیجه باز همان می‌شود. جدا از این ایرادات زیرجلی اما من یک مشکل بزرگ دیگر با حیوان‌دوستی دارم و آن آدم‌هایی هستند که جذب این جنبش می‌شوند. من در برخورد با این آدمها دریافته‌ام که تا زمانی که میزان مشخصی بیزاری از همنوع وجود نداشته باشد همدردی با حیوانات ممکن نیست. تمامی مدافعان حقوق حیواناتی که به حال دیده‌ام، چه اینجا و چه جاهای دیگر، ابراز نفرت از انسان‌های ظالم و بد-بد و بی‌فرهنگی که حیوان‌آزاری می‌کنند

برایشان مهمتر بوده تا ابراز عشق به زیبایی‌های طبیعت و جانوران و ... اگر عشق به حیوانات باشد یکی مثل سنت فرانسیس آسیزی خیلی حیوان‌دوست‌تر است از اعضای PETA. این عشق به حیوانات نیست، یک مجموعه‌ای از خودنمایی فکری‌ست (من از تو بهترم به خاطر رژیم غذایی‌ام!) بعلاوه‌ی مقادیر زیادی افکار اشتباه و عواطفی که در جای نامناسب سرمایه‌گذاری شده.
      ۱- اینکه بگوییم چون در کشاورزی باید میلیونها حشره را نابود کنیم پس گیاهخواری بد است و گوشت حیوان بخوریم خوب است اشتباه است. هدف گیاهخواران کشتن کمتر موجودات است و حیوانی مثل گاو یاشعورتره از شته و آفت گندم..
      ۲- اتفاقا من در بزرگترین مشکل جهان در حال حاضر گفتم دین است. چرا؟ به هزار دلیل. یک دلیلش این است که مسلمان و مسیحیان متدین و متعصب عقیده دارند باید جمعیت مسلمانان و مسیحیان بی نهایت شود. از یک حزب الهی بپرسی می گوید جمعیت ایران ۳میلیلرد نفر هم بشود کم است! دانشمندان عقیده دارند ۲۰ میلیون نفر هم برای جمعیت انسان زیاد است! این مذهبیون نمی دانند منابع آب خیلی کم است و نمی دانند زمین کشاورزی جوابگو نیست و ...

۳- از مورد ۲ می خواستم بگم جمعیت انسان اگر کم شود کشاورزی ارگانیک که در آن از آفت کش شیمیایی استفاده نمیشود و کفشذوزک ها و حشرات علیه آفت استفاده میشود جوابگو خواهد بود.

۴- موجود برتر موجود هوشمند نیست موجود برتر موجودی است که به گونه های دیگر از حشره تا میمون و آبزیان و پرندگان کمتر آسیب برساند.

۴- آماری گرفته نشده بفهمیم که آیا همه حیوان دوستان از انسان تنفر دارند. ولی من به شخصه حیوانات را حداقل از مردم ایران برتر و والاتر می دانم چون در ایران هستم و می بینم مردم از فقیر تا غنی و از دیندار تا بی دین به فکر کلاهبرداری و دزدی و بی اخلاقی هستند من برای دلال کلاهبردار مال اندوز ارزشی قایل نیستم چرا که مگس را از آن برتر می دانم!
      حضرت زهرا جنده آل محمد: تن زن عورت است
      موی سر حضرت زهرا و زنان مومن به اسلام موی زهار است پس سرشان مامله و حجاب اجباری است.

کون لق بی بی دو عالم حضرت زهرا تعالی

امام زمان مفعول است ... وارث پیغمبر است

11. یک کاربر برای این پست سودمند از Agnostic گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Ouroboros (09-18-2015)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اینکه بگوییم چون در کشاورزی باید میلیونها حشره را نابود کنیم پس گیاهخواری بد است و گوشت حیوان بخوریم خوب است اشتباه است. هدف گیاهخواران کشتن کمتر موجودات است و حیوانی مثل گاو یاشعورتره از شته و آفت گندم..
      این چه هدفیست که به کشتار کمتر موجودات دیگر فکر میکند ولی به سلامت خود انسان فکر نمیکند ؟! (=پارادوکس)

از مورد ۲ می خواستم بگم جمعیت انسان اگر کم شود کشاورزی ارگانیک که در آن از آفت کش شیمیایی استفاده نمیشود و کفشذوزک ها و حشرات علیه آفت استفاده میشود جوابگو خواهد بود.
      شما در شماره 2 فرمودید 20 میلیون نفر هم بنا به نظر دانشمندان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! زیاد است! یعنی ما بیاییم 7 میلیارد انسان را بکشیم که یک وقتی حیوانات اوف نشوند ؟! در شماره یک معیارتان میزان شعور بود! پس آیا این حیوانات شعور بیشتری دارند که باید به خاطر اوف نشدنشان 7 میلیارد انسان را قربانی کرد ؟! آیا متوجه رادیکال بودن نظر خودتان هستید ؟

موجود برتر موجود هوشمند نیست موجود برتر موجودی است که به گونه های دیگر از حشره تا میمون و آبزیان و پرندگان کمتر آسیب برساند.
      نظر شخصی شماست! و درست مقایر با فرگشت و ذات طبیعت.

آماری گرفته نشده بفهمیم که آیا همه حیوان دوستان از انسان تنفر دارند. ولی من به شخصه حیوانات را حداقل از مردم ایران برتر و والاتر می دانم چون در ایران هستم و می بینم مردم از فقیر تا غنی و از دیندار تا بی دین به فکر کلاهبرداری و دزدی و بی اخلاقی هستند من برای دلال کلاهبردار مال اندوز ارزشی قایل نیستم چرا که مگس را از آن برتر می دانم!
      پس خودتان یکی از حیوان دوستانی هستید که از انسان تفر دارد!!!!
      دکتر ساسی

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      این چه هدفیست که به کشتار کمتر موجودات دیگر فکر میکند ولی به سلامت خود انسان فکر نمیکند ؟! (=پارادوکس)
      من مثل پزشکی هستم که می داند سیگار بد است ولی به افراط سیگار می کشد! یعنی من خیلی گوشت مرغ و ماهی و گاو و ... می خورم بیش از حد انتظار!
      ولی با مطالعاتی که کرده ام نظر گیاهخواران را درست می دانم یعنی می گویم گیاهان + تخم مرغ + لبنیات سلامت انسان را تامین می کند و نیازی به کشتار حیوانات نیست. اگر گوشت نباشد و نایاب شود ناراحت نمیشم.
      موی سر حضرت زهرا و زنان مومن به اسلام موی زهار است پس سرشان مامله و حجاب اجباری است.

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من مثل پزشکی هستم که می داند سیگار بد است ولی به افراط سیگار می کشد! یعنی من خیلی گوشت مرغ و ماهی و گاو و ... می خورم بیش از حد انتظار!
      ولی با مطالعاتی که کرده ام نظر گیاهخواران را درست می دانم یعنی می گویم گیاهان + تخم مرغ + لبنیات سلامت انسان را تامین می کند و نیازی به کشتار حیوانات نیست. اگر گوشت نباشد و نایاب شود ناراحت نمیشم.

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      شما در شماره 2 فرمودید 20 میلیون نفر هم بنا به نظر دانشمندان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! زیاد است! یعنی ما بیاییم 7 میلیارد انسان را بکشیم که یک وقتی حیوانات اوف نشوند ؟! در شماره یک معیارتان میزان شعور بود! پس آیا این حیوانات شعور بیشتری دارند که باید به خاطر اوف نشدنشان 7 میلیارد انسان را قربانی کرد ؟! آیا متوجه رادیکال بودن نظر خودتان هستید ؟
      بعله اگر قراره زمین ظرف چند هزار یا حتی چند صد سال دیگر نابود شود جمعیت ۷میلیارد خوب است ولی اگر فکر می کنید انسان که از حدود ۳.۵میلیون سال پیش تبر و چاقو میساخته و بالاخره به علمی رسیده که فضانوردی می کند و کامپیوتر میسازد باید ۳ میلیون سال دیگر پیشرفت کند آنوقت جمعیت انسان باید ۲۰ میلیون باشد. شاید ۲۰ میلیون هم زیاد باشد.

جمعیت زیاد جنگل و هوا را خراب می کند و آلودگیهای زیست محیطی مختلف دارد .

انسان دارد به حیوانات ستم می کند. قدیم مردم مثلا مرغ داشتند مرغ در حیاط آزاد بود و تخم می گذاشت و بعد هم می خوردندش الان مرغ تخمگذار در کارخانه در قفس است و تکان نمی تواند بخورد گوساله ها در جوانی کشته میشوند یعنی انسان یک گونه جانور را دایم تکثیر و در خردسالی نابود می کند.

در قدیم جمعیت انسان با اپیدمی بیماری ها به طور طبیعی کاهش میافت مثلا با بیماری یک دفعه نصف اروپا ظرف چند ماه می مردند ولی حالا چنین نیست. که به ضرر طبیعت است.

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 2 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 2 مهمان)

جُستارهای همانند

1. عکسهای زیبای حیوانات
      از سوی Theodor Herzl در تالار تالار سرگرمی
      پاسخ: 72
      واپسین پیک: 11-22-2013, 05:43 PM
    2. حقوق حیوانات
      از سوی Unknown در تالار فلسفه و منطق
      پاسخ: 90
      واپسین پیک: 03-12-2013, 08:06 PM
    3. مفهوم دوستی
      از سوی iranbanoo در تالار هماندیشی
      پاسخ: 31