• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

نمایش پیکها: از 1 به 10 از 63

جُستار: مباحثی درباره حیوان دوستی و رعایت حقوق حیوانات

Hybrid View

سرنویسنده سوم
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      از ایشان 3,328 بار در 1,555 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
      ما دو رهیافت اخلاقی بیشتر نمی‌توانیم داشته باشیم، یا «همه‌ی زندگی مقدس است» و گرفتن «حق زندگی» از جانداران اخلاقاً مذموم، یا تقدس زندگی به جایگاه آن جاندار در سلسله‌مراتب حیات بستگی دارد(جان انسان از خر مقدس‌تر است). گیاه‌خواری فقط با رهیافت اخلاقی اول «منطقی» خواهد بود، زیرا اگر بپذیریم ارزش جان موجودات زنده بر مبنی جایگاه آن‌ها در سلسله‌مراتب آگاهی یا تناسب آن جایگاه با همان ِ خود ما مشخص می‌شود دیگر ایرادی به گوشت‌خواری نمی‌توان گرفت. رهیافت بیشتر جانوردوستان و گیاه‌خواران نیز همینست، که زندگی ارزش بالذات دارد و ما «حق» گرفتن آنرا نداریم و ... مشکل این استدلال آنست که کشاورزی صنعتی خیلی بیش از دامداری صنعتی به محیط زیست آسیب وارد می‌کند و برای رشد یک کیلو برنج احتمالا میلیون‌ها موجود زنده تحت عنوان «آفت» به قتل رسیده‌اند، از گونه‌های گیاهی گرفته تا گونه‌های جانوری. اگر «همه زندگی» مقدس است شما باید گیاه‌خواری را ترک بکنید و به گوشت‌خواری مطلق رو بیاورید!

اسخ گیاه‌خواران جانوردوست اینست که به کشاورزی غیرصنعتی و ارگانیک رو بیاورند. جدا از آنکه چنین چیزی در ایران وجود ندارد، در مقیاس جهانی هم کشاورزی ارگانیک هرگز، تحت هیچ شرایطی قادر به برآوردن نیازهای غذایی هفت میلیارد انسان نیست. پس نتیجه باز همان می‌شود. جدا از این ایرادات زیرجلی اما من یک مشکل بزرگ دیگر با حیوان‌دوستی دارم و آن آدم‌هایی هستند که جذب این جنبش می‌شوند. من در برخورد با این آدمها دریافته‌ام که تا زمانی که میزان مشخصی بیزاری از همنوع وجود نداشته باشد همدردی با حیوانات ممکن نیست. تمامی مدافعان حقوق حیواناتی که به حال دیده‌ام، چه اینجا و چه جاهای دیگر، ابراز نفرت از انسان‌های ظالم و بد-بد و بی‌فرهنگی که حیوان‌آزاری می‌کنند

برایشان مهمتر بوده تا ابراز عشق به زیبایی‌های طبیعت و جانوران و ... اگر عشق به حیوانات باشد یکی مثل سنت فرانسیس آسیزی خیلی حیوان‌دوست‌تر است از اعضای PETA. این عشق به حیوانات نیست، یک مجموعه‌ای از خودنمایی فکری‌ست (من از تو بهترم به خاطر رژیم غذایی‌ام!) بعلاوه‌ی مقادیر زیادی افکار اشتباه و عواطفی که در جای نامناسب سرمایه‌گذاری شده.
      ۱- اینکه بگوییم چون در کشاورزی باید میلیونها حشره را نابود کنیم پس گیاهخواری بد است و گوشت حیوان بخوریم خوب است اشتباه است. هدف گیاهخواران کشتن کمتر موجودات است و حیوانی مثل گاو یاشعورتره از شته و آفت گندم..
      ۲- اتفاقا من در بزرگترین مشکل جهان در حال حاضر گفتم دین است. چرا؟ به هزار دلیل. یک دلیلش این است که مسلمان و مسیحیان متدین و متعصب عقیده دارند باید جمعیت مسلمانان و مسیحیان بی نهایت شود. از یک حزب الهی بپرسی می گوید جمعیت ایران ۳میلیلرد نفر هم بشود کم است! دانشمندان عقیده دارند ۲۰ میلیون نفر هم برای جمعیت انسان زیاد است! این مذهبیون نمی دانند منابع آب خیلی کم است و نمی دانند زمین کشاورزی جوابگو نیست و ...

۳- از مورد ۲ می خواستم بگم جمعیت انسان اگر کم شود کشاورزی ارگانیک که در آن از آفت کش شیمیایی استفاده نمیشود و کفشذوزک ها و حشرات علیه آفت استفاده میشود جوابگو خواهد بود.

۴- موجود برتر موجود هوشمند نیست موجود برتر موجودی است که به گونه های دیگر از حشره تا میمون و آبزیان و پرندگان کمتر آسیب برساند.

۴- آماری گرفته نشده بفهمیم که آیا همه حیوان دوستان از انسان تنفر دارند. ولی من به شخصه حیوانات را حداقل از مردم ایران برتر و والاتر می دانم چون در ایران هستم و می بینم مردم از فقیر تا غنی و از دیندار تا بی دین به فکر کلاهبرداری و دزدی و بی اخلاقی هستند من برای دلال کلاهبردار مال اندوز ارزشی قایل نیستم چرا که مگس را از آن برتر می دانم!
      حضرت زهرا جنده آل محمد: تن زن عورت است
      موی سر حضرت زهرا و زنان مومن به اسلام موی زهار است پس سرشان مامله و حجاب اجباری است.

کون لق بی بی دو عالم حضرت زهرا تعالی

امام زمان مفعول است ... وارث پیغمبر است

2. یک کاربر برای این پست سودمند از Agnostic گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Ouroboros (09-18-2015)

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Agnostic نمایش پست ها
      اینکه بگوییم چون در کشاورزی باید میلیونها حشره را نابود کنیم پس گیاهخواری بد است و گوشت حیوان بخوریم خوب است اشتباه است. هدف گیاهخواران کشتن کمتر موجودات است و حیوانی مثل گاو یاشعورتره از شته و آفت گندم..
      این چه هدفیست که به کشتار کمتر موجودات دیگر فکر میکند ولی به سلامت خود انسان فکر نمیکند ؟! (=پارادوکس)

از مورد ۲ می خواستم بگم جمعیت انسان اگر کم شود کشاورزی ارگانیک که در آن از آفت کش شیمیایی استفاده نمیشود و کفشذوزک ها و حشرات علیه آفت استفاده میشود جوابگو خواهد بود.
      شما در شماره 2 فرمودید 20 میلیون نفر هم بنا به نظر دانشمندان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! زیاد است! یعنی ما بیاییم 7 میلیارد انسان را بکشیم که یک وقتی حیوانات اوف نشوند ؟! در شماره یک معیارتان میزان شعور بود! پس آیا این حیوانات شعور بیشتری دارند که باید به خاطر اوف نشدنشان 7 میلیارد انسان را قربانی کرد ؟! آیا متوجه رادیکال بودن نظر خودتان هستید ؟

موجود برتر موجود هوشمند نیست موجود برتر موجودی است که به گونه های دیگر از حشره تا میمون و آبزیان و پرندگان کمتر آسیب برساند.
      نظر شخصی شماست! و درست مقایر با فرگشت و ذات طبیعت.

آماری گرفته نشده بفهمیم که آیا همه حیوان دوستان از انسان تنفر دارند. ولی من به شخصه حیوانات را حداقل از مردم ایران برتر و والاتر می دانم چون در ایران هستم و می بینم مردم از فقیر تا غنی و از دیندار تا بی دین به فکر کلاهبرداری و دزدی و بی اخلاقی هستند من برای دلال کلاهبردار مال اندوز ارزشی قایل نیستم چرا که مگس را از آن برتر می دانم!
      پس خودتان یکی از حیوان دوستانی هستید که از انسان تفر دارد!!!!
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 553
      Overall activity: 99.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      سرگرم

مشغول

Reactor آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      27,797
      رنک
      98
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,641
      از ایشان 2,863 بار در 1,134 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      10 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      پس خودتان یکی از حیوان دوستانی هستید که از انسان تفر دارد!!!!
      شما هم در نفرت پراکنی دست کمی از بقیه ندارید.
      بقیه رو متهم نکنید.
      نفرت شما از جنبش سبز, بازیگران سینما, خواننده ها, حسین تهی, مهران مدیری, رزمنده های جبهه, اصلاح طلب ها, موسوی و کروبی و اخیرا نفرت از هر چیزی که موضوع بحث باشه
      انسان پیشرو با جامعه همخوانی ندارد هم آهنگی دارد

5. یک کاربر برای این پست سودمند از Reactor گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Agnostic (10-02-2015)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. عکسهای زیبای حیوانات
      از سوی Theodor Herzl در تالار تالار سرگرمی
      پاسخ: 72
      واپسین پیک: 11-22-2013, 05:43 PM
    2. حقوق حیوانات
      از سوی Unknown در تالار فلسفه و منطق
      پاسخ: 90
      واپسین پیک: 03-12-2013, 08:06 PM
    3. مفهوم دوستی
      از سوی iranbanoo در تالار هماندیشی
      پاسخ: 31