Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
بی خدا بودن چه حسی دارد؟ - برگ 16
  • Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 16 از 41 نخستیننخستین 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 151 به 160 از 401

جُستار: بی خدا بودن چه حسی دارد؟

سخنور یکم
      Level completed: 33%, Points required for next Level: 337
      Overall activity: 6.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      از ایشان 325 بار در 277 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      سارا این برای تو درست شده گویا، چون شخصیت اصلی داستان هم خودتی

باشه هر جور راحتید! توهین ها و تحقیرها و انگهایتان قرار نیست هیچوقت تمام شود نه؟!
      باشد برایم فیلم بسازید :))
      بنده هم بلدم مسخره و توهین و تحقیر کنم مثلا بگویم با دیدن این فیلم می توان چنین نتیجه گرفت که همه ی کسانی که بی خدا شده اند بچه های سر راهی بوده اند؟!ولی بنده دنبال بحث جدی ام کاملا برعکس شما! بگذارید خیلی صریح بگویم که شما از بغض معاویه بی خدا شده اید نه از سر منطق و استدلال علمی. شما اینقدر کینه ی اسلام را داشتید که از آن به بی خدایی رسیدید. نمی دانم چرا و چطور می توان همچین کینه ی شدیدی از یک آیین و معتقدین به آن را داشت؟و اینکه شما اینقدر کینه از اسلام و مسلمین دارید واقعا عجیب است. هر چند بنظرم شما از همان ابتدا با کینه و نفرت از اسلام بزرگ شده اید و گمان نمی کنم در طول عمرتان حتی برای یک لحظه هم مسلمان بوده باشید و یا حتی دو رکعت نماز خوانده باشید.

سخنور یکم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      از برخوردهایی که با افراد بی خدا داشته ام چه در دنیای مجازی و چه در دنیای بیرون ،دانستم بی خدایان هر کشور و سرزمینی فرهنگ خاص خودشان را دارندمثلا بی خدایان آمریکایی آدمهای لیبرالی هستند و به اعتقادات دیگران احترام می گذارند و اهل توهین و آزار و انگ زدن نیستند. بیشترشان هم انسانهای فرهیخته و با فرهنگ و مودبی هستند. اما در مقابل بی خدایان ایرانی فقط و فقط به دنبال توهین و تحقیر خدا باوران و انگ زدن به آنها هستند و دوز خودپرستیشان بسیار بالاست که فکر می کنم همه ی اینها بخاطر کینه ی شدیدی است که از اسلام دارند!! در همین اسلام آمده است که تهمت زدن و انگ زدن و مسخره کردن از گناهان کبیره است و در قرآن کسانی که دیگران مورد تمسخر قرار می دهند حقیر خوانده شده اند.

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سارا نمایش پست ها
      با سلام
      قرار بود دیگر به این فروم سر نزنم ولی این روزها از بس از این دنیای مادی دارم خوبی می بینم که ناخودآگاه این عجوزه ی کریه برایم تبدیل به یک عروس زیبا شده است و این فروم می شود گفت از معدود جاهایی است که می توان چهره ی واقعی دنیا و اهلش را دید. بخاطر همین بازهم به اینجا آمدم و دوباره مطالب تکراری و تهمت ها و انگهای تکراری....... آن جناب مستور هم میهن بنده نیستم. اگر بخواهید می توانم اثبات هم کنم! ایشان از هم دانشکده ای هایم در ایران بودند و الان هم در ایران نیستند. ایشان بر طبق احوالات خودشان بر روی بنده حساسیت های دارند که بخودشان مربوط می شود نه به بنده. البته بنده ایشان را به اینجا دعوت کرده بودم همانطور که ایشان مرا به انجمن شیعی دعوت کرده بودند و بعد به هم میهن. بنده در این فروم از ابتدای ورودم دشنام و ناسزا زیاد شنیدم آنهم به پیامبر و اهل بیت و....... ولی آیا واکنش نشان دادم؟ ایشان همین اواخر گویا پای ثابت این فروم شده بودند و حتی در کنفرانسی که ایشان را ملاقات کردم گفتند از اینجا بیایم بیرون که آدمی را اینجور جاها فاسد می کند و........ منهم وقتی اینجا اعلام کردم که می خواهم بیایم بیرون و.. ایشان هم در فروم هم میهن عضو شد و آن تاپیک کذایی را باز کرد و مرا هم دعوت کرد ....... می خواهید باور کنید یا نه ولی بنده می توانم براحتی اثبات کنم که آن شخص من نیستم با دادن پسورد ایمیلم تا شما بروید ببینید که ایشان برایم ایمیل دعوت به هم میهن و دیدن لینک تاپیکشان را فرستادند . ولی به یک شرط ! بعد از آن باید در همه جا بابت این توهینی که به مسلمانی و منش مسلمانی کرده اید عذر خواهی کنید!
      فقط می توانم بگویم واقعا برایتان متاسفم که اینقدر زود تهمت و انگ و توهین روا می دارید عجب مرامی دارید! خب شد که سر از این فروم در آوردم چون دوستان اتیستم در دنیای بیرون اصلا و ابدا شبیه شما نیستند و رفتارشان بقدری خوب است که هیچ مسلمانی هم با آنان برابری نمی کند ولی خوب شد آمدم اینجا ... چرا که دانستم در آیینی که به آن اعتقاد دارم خوش بینی و حسن نیت به دیگران یک اصل اساسی است.
      بنده اگر می خواستم دست به افشا بزنم که اول از همه هویت آن دوست یهودی صهیونیستتان را فاش می کردم که هم نام و نام خانوادگی اش را می دانم هم خانواده اش را هم تا حدودی می شناسم و هم عکسش را هم دیده ام . شما که پست های پیشینم را مدام می کشیدید بیرون برای تحلیل یا بهتر است بگویم تحقیر شخصیتم(!) احتمالا همه ی پستهایم را خوانده اید پس حتما این را هم می دانید که مادربزرگم یهودی می باشد. اینکه یهودی ها تعدادشان آنقدر اندک است که کافی است نام کوچکشان را بدانی و آن را به یکی از خودشان بگویی و سپس شجره نامه اش را تحویل بگیری نباید مورد چندان عجیبی باشد!! آگر بخواهید اسم دوستتان را هم بطور کامل برای شما یا برای جناب sonixax خصوصی بفرستم !! نکته ی جالب ماجرا اینجاست که در ابتدای ورودم در این فروم هرچه گفتم کسی باور نکرد!! یکی از همان گفته هایم این بود که مادربزرگم یهودی است !! حالا فکر کنم مجبور شوید که باور کنید!! هر چند دیوار حاشا همچنان برای شما بلند است :)
      دیگر اینکه علاوه بر دانستن نام واقعی تئودور هرتزلِ شما، نام واقعی دو سه نفر دیگر را هم می دانم . بهتر است بعضی از پستهایتان را ویرایش کنید و یک بازنگری داشته باشید چون بعضی ها بدجوری هویت اصلی خودشان را فاش کردند نمونه اش خودِ جناب sonixax! ;
      بنده اگر قصد افشاگری داشتم می آمدم هویت آن چند نفری را که اینجا می شناختم فاش می کردم!!! نه اینقدر کلی و آنهم فقط آخرین پستهایم را.... :))
      در هر حال بنده هنوز بر سر قولم هستم که پسورد آن ایمیلی که ایشان برایم ایمیل فرستادند را به شما بدهم و در عوض شما هم در اینجا و هم در هم میهن بابت تمام توهین هایی که به مسلمانان کرده اید عذر خواهی کنید!
      اینقدر عالم معنا و احوالات دراویش را به سخره گرفتید که همچین مرامی از خود بروز دهید:)) بنده لایق آن نیستم که مسلمان خوانده شوم ولی از مریدان عرفای مسلمانی چون ابوالحسن خرقانی هستم که فرمود:
      هر کس به این سرای در آید
      او را نان دهید و از ایمانش مپرسید
      چرا که آنکس که در سرای ما به نان ارزد
      در بارگاه خدا به جان ارزد

بنده هماره تمام سعیم بر این بوده است که این سخن را در تمام زندگی ایم بکار ببندم درست برعکس شما!

بنده رشته ی دومم ادبیات هست و grad student هم در آن هستم می توانم جوابتان را با سند و مدرک بدهم ولی چه فایده وقتی خود شما به بنده فرمودید که تو در برابر من یک بنده هستی و اگر از بالا به تو نگاه می کنم نباید اعتراضی داشته باشی چرا که تو در حد من و همتای من نیستی و در حقیقت همتای بنده و برده ی من هستی و خاک پایم هم نیستی ...... خب چگونه می توانم با شما وارد بحث شوم؟؟!!
      فقط یک چیز را عرض می کنم حداقل شما که اینقدر عربیک می دانید باید این را هم بدانید که ارباب جمع رب است یعنی خداوندان پس چرا بر آن خرده نگرفتید؟ و دیگر اینکه شما که اصرار بر پارسی نوشتن دارید تشدید را چرا دیگر استفاده می کنید بگویید هتا نه هتّا!!!
      هر چند این حرفها اصلا فایده ای ندارد چرا که بنده در برابر شما همچنان یک بنده هستم و در حدی نیستم که شما بنده را جدی بگیرید.
      من هنوز انگیزه بسنده برای خواندن جُستار نامبرده‌یِ هم‌میهن را نداشتم و ندارم. نوشته‌هایِ شما در راستای اینکه بنده و .. خوانده شده‌اید هم
      داستان خسته کننده‌ای شده‌اند, تنها یک نیم نگاهی به نوشته‌هایِ خودتان بیاندازید میبینید دیگران پیوسته از شما میخواهند که آنان را "قربان", "ارباب" و ...
      صدا نکنید, ولی گوشتان بدهکار نیست. روشنگری مرا هم در جُستار دیگر روشنه نخوانده‌اید و بازگویی آن در اینجا تنها بازگویی بازگفته‌ها خواهد بود.

در این میان اینکه دیگر چرا شما به من ارباب میگویید و من چرا به شما گوشزد نکرده‌ام ارباب درست نیست هم شوخی تلخندآوری‌ بود,
      من نه تنها لغزش‌هایِ نوشتاری شما را برمیتابم بساکه نوشته‌های خودم را نیز به لغزش می‌آلایم تا برای خواننده آسانتر خوانده شوند.

در زبان پارسیگ (پهلوی میان) و هم در دیگر زبان‌هایِ هندواروپائین, مانند انگلیسی, و بویژه ایتالیایی بازوات (= تشدید) را داریم و این
      هم یکی دیگر از لغزش‌هایِ فراگیر است که بازوات (تشدید) از زبان عربیک میاید. ازینرو هتّا که گفته میشود در اوستا به چهره‌یِ هاتا
      آمده امروز درست است. نمونه‌هایِ دیگر: کلّه, پلّه, دَرّیدن, چلّه. در انگلیسی نمونه‌وار Terrible, یا در ایتالیایی Bellissima.

یک واژه‌یِ دیگر که امروز بازوات آن پُرگاه میافتد همان «پُرّ» است, برای نمونه در پارسیک بمانند انگلیسی, به ماه شب چهارده میگفته‌اند پُــرّماه = fullmoon.

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

4. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Secular (10-07-2015)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod نمایش پست ها
      من هنوز انگیزه بسنده برای خواندن جُستار نامبرده‌یِ هم‌میهن را نداشتم و ندارم. نوشته‌هایِ شما در راستای اینکه بنده و .. خوانده شده‌اید هم
      داستان خسته کننده‌ای شده‌اند, تنها یک نیم نگاهی به نوشته‌هایِ خودتان بیاندازید میبینید دیگران پیوسته از شما میخواهند که آنان را "قربان", "ارباب" و ...
      صدا نکنید, ولی گوشتان بدهکار نیست. روشنگری مرا هم در جُستار دیگر روشنه نخوانده‌اید و بازگویی آن در اینجا تنها بازگویی بازگفته‌ها خواهد بود.

در این میان اینکه دیگر چرا شما به من ارباب میگویید و من چرا به شما گوشزد نکرده‌ام ارباب درست نیست هم شوخی تلخندآوری‌ بود,
      من نه تنها لغزش‌هایِ نوشتاری شما را برمیتابم بساکه نوشته‌های خودم را نیز به لغزش می‌آلایم تا برای خواننده آسانتر خوانده شوند.

در زبان پارسیگ (پهلوی میان) و هم در دیگر زبان‌هایِ هندواروپائین, مانند انگلیسی, و بویژه ایتالیایی بازوات (= تشدید) را داریم و این
      هم یکی دیگر از لغزش‌هایِ فراگیر است که بازوات (تشدید) از زبان عربیک میاید. ازینرو هتّا که گفته میشود در اوستا به چهره‌یِ هاتا
      آمده امروز درست است. نمونه‌هایِ دیگر: کلّه, پلّه, دَرّیدن, چلّه. در انگلیسی نمونه‌وار Terrible, یا در ایتالیایی Bellissima.

یک واژه‌یِ دیگر که امروز بازوات آن پُرگاه میافتد همان «پُرّ» است, برای نمونه در پارسیک بمانند انگلیسی, به ماه شب چهارده میگفته‌اند پُــرّماه = fullmoon.
      بله حق با شماست که نخوانده اید ولی بهم انگ را زدید و آن را ناشی از منش مسلمانی و مسلمانی ام دانستید. راستش را بخواهید اصلا برایم مهم نیست که قبول کنید ولی از اینکه پیش خودتان رسوایتان کنم چرا ! اینکه براحتی مرا با نه یک کاربر و نه در این فروم بلکه با کاربر دیگری در فروم دیگر یکی دانستید و بنای توهین و تحقیر و انگ زدن گذاشتید اصلا برایم مهم نیست چون بنده سایه ی هیچ هم نیستم ولی اینکه آن را به منش مسلمانی و مسلمانی ربط دادید چرا. و از آنجا که بنده در هر جا که عضو بشوم معمولا نام کوچکم یا در نام کاربری و یا در پروفایلم هست و اینکه ادبیات خودم را دارم که همانا آورن شعر و غزل و دوبیتی است. این را حتی یک بچه 1 ساله ام می تواند بفهمد:)

بحث با شما سر هر چیزی بی فایده است حتی سر دانشی که حداقل مشغول جستجو در دنیای آن هستم یعنی ادبیات. براستی که هر چه بگویم قبول نیست چرا ؟ چون مسلمانم ! چون باید هر چه انگ و توهین و تحقیر در چنته دارید بر سرم خراب کنید و لذت ببرید.
      کی دیگران از من خواستند که آنها را ارباب یا قربان صدا نزنم؟ فکر می کنم فقط جناب راستین بودند همین! پس لطفا جمع نبندید و در پی آن نباشید که مرا یک شخص مازوخیستی و submissive معرفی کنید. ولی باشد بنده پست هایم را مرور می کنم ولی شما هم حداقل آن پست هایی را که در خطاب مسلمین نوشتید را یک مرور سطحی بکنید . آنگاه درخواهید یافت که با چه خشم و نفرتی آنان را مورد خطاب قرار دادید و هر چه آنها برای شما استدلال علمی و دلیل منطقی آوردند را براحتی و به هیچ دلیلی رد کردید! براستی چه دلیلی بالاتر از مسلمانی!
      واقعا متاسفم بابت مرامتان. حتی آنقدر شجاع نیستید که از حرف خودتان دفاع کنید و یا قبول کنید که اشتباه کرده اید و ناجوانمرادانه انگ و تهمت زدید.
      ویرایش از سوی سارا : 10-03-2015 در ساعت 09:05 PM

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      بله حق با شماست که نخوانده اید ولی بهم انگ را زدید و آن را ناشی از منش مسلمانی و مسلمانی ام دانستید. راستش را بخواهید اصلا برایم مهم نیست که قبول کنید ولی از اینکه پیش خودتان رسوایتان کنم چرا ! اینکه براحتی مرا با نه یک کاربر و نه در این فروم بلکه با کاربر دیگری در فروم دیگر یکی دانستید و بنای توهین و تحقیر و انگ زدن گذاشتید اصلا برایم مهم نیست چون بنده سایه ی هیچ هم نیستم ولی اینکه آن را به منش مسلمانی و مسلمانی ربط دادید چرا. و از آنجا که بنده در هر جا که عضو بشوم معمولا نام کوچکم یا در نام کاربری و یا در پروفایلم هست و اینکه ادبیات خودم را دارم که همانا آورن شعر و غزل و دوبیتی است. این را حتی یک بچه 1 ساله ام می تواند بفهمد:)

بحث با شما سر هر چیزی بی فایده است حتی سر دانشی که حداقل مشغول جستجو در دنیای آن هستم یعنی ادبیات. براستی که هر چه بگویم قبول نیست چرا ؟ چون مسلمانم ! چون باید هر چه انگ و توهین و تحقیر در چنته دارید بر سرم خراب کنید و لذت ببرید.
      کی دیگران از من خواستند که آنها را ارباب یا قربان صدا نزنم؟ فکر می کنم فقط جناب راستین بودند همین! پس لطفا جمع نبندید و در پی آن نباشید که مرا یک شخص مازوخیستی و submissive معرفی کنید. ولی باشد بنده پست هایم را مرور می کنم ولی شما هم حداقل آن پست هایی را که در خطاب مسلمین نوشتید را یک مرور سطحی بکنید . آنگاه درخواهید یافت که با چه خشم و نفرتی آنان را مورد خطاب قرار دادید و هر چه آنها برای شما استدلال علمی و دلیل منطقی آوردند را براحتی و به هیچ دلیلی رد کردید! براستی چه دلیلی بالاتر از مسلمانی!
      واقعا متاسفم بابت مرامتان. حتی آنقدر شجاع نیستید که از حرف خودتان دفاع کنید و یا قبول کنید که اشتباه کرده اید و ناجوانمرادانه انگ و تهمت زدید.
      حافظه‌یِ شما هم بی‌مانند به خواندنتان نیست: زمخت.

کس دیگری شما را با کس دیگری جابجا گرفته, آنرا انگ از سوی من میبینید.

خنده‌آوری کار اینجاست که من که در آن گفتگو هیچکاره بوده‌ام و تنها خواننده میدانم کس دیگر میلاد (@sonixax) بوده که شما را با
      کس دیگر — سرکار @folaani پیشین, که با نام کوروش اینجا فعالّیت میکرد — جابجا‌ گرفته است, ولی خود شما گویا هنوز نمیدانید که چه به شما گفته است.

پ.ن.
      اگر این اندازه براستی کنجکاوید که چرا چیزهاییکه میگویید برای من پذیرفته نیست, بسادگی برای این که چیزهاییکه میگویید
      در خود اندیشه و باریکبینی بسنده را پُرگاه ندارند و این پیوندی به مسلمان بودن و نبودن شما ندارد.
      هر آینه, همبستگی (correlationship) میان مسلمانی و کم‌توجهی به چشم میخورد.

پ.ن٢.
      جای دیگر هم به یاد دارم از من خواسته بودید از دشنام‌هایی؟ که به مسلمانان در هم‌میهن داده بودم پوزش بخواهم اگر بهمان و بیسار
      شود, جدا از این بخش اگر بهمان و بیسار, شما نبایستی نگران این باشید چون تارگردانان هم‌میهن هرگز از همچو نوشته‌هایی نمیگذرند.

این یکی را نمونه‌وار داشته باشید که چه اندازه با سرکار @Russell سر آن خندیده بودیم:

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Mehrbod
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mohammad12
      برخی از فحاشی و ناسزاهای خدا به دگراندیشان در قران

حیفم آمد این پستتان بی پاسخ بماند. واقعا به کجا چنین شتابان (فاین تذهبون؟)
      ابتدا بگویم صدق الله العلی العظیم و سپس
      برای پاسخ هر آیه را باید بررسی کرد. که جایش اینجا نیست ولی نمی توان پست را بی پاسخ گذاشت پس می گویم.
      (بقره 10) جناب این کجایش توهین است. همین امروز هم اگر به کسی که استرس زیاد داشته باشد یا وسواس داشته باشد می گوییم تو مریض یا بیمار هستی. و این توهین نیست. خداوند هم به کافران می گوید که شما هم بیمار هستید (احتمالا روحی) و کاری کرده اید که خداوند این بیماری شما را زیاد می کند کجایش توهین است؟
      (بقره 13) توجه کنید ضرب المثلی است که می گوید چیزی که عوض دارد گله ندارد. کل آیه را نگاه کنید.
      و هنگامی که به آنان گفته شود: «همانند (سایر) مردم ایمان بیاورید!» می‌گویند: «آیا همچون ابلهان ایمان بیاوریم؟!» بدانید اینها همان ابلهانند ولی نمی‌دانند! (۱۳)
      پس این خداوند نبوده است که شروع کرده است بلکه کافر شروع کننده بوده است و این ابلهانند به کسانی برمی گردد که به مسلمانان می گوید ابله مانند بعضی از دوستانتان که بنده در همین جا این سخن را از دهانشان (کیبوردشان) شنیده ام.
      (بقره 15) در این جا به آیه 14 مراجعه کنید
      و هنگامی که افراد باایمان را ملاقات می‌کنند، و می‌گویند: «ما ایمان آورده‌ایم!» (ولی) هنگامی که با شیطانهای خود خلوت می‌کنند، می‌گویند: «ما با شمائیم! ما فقط (آنها را) مسخره می‌کنیم!» (۱۴) خداوند آنان را استهزا می‌کند؛ و آنها را در طغیانشان نگه می‌دارد، تا سرگردان شوند. (۱۵)
      می بینید که باز هم همان چیزی که پیشتر گفتم را دنبال می کند. (چه خوب شد این آیه را آوردید به درد این جا می خورد. شما هایی که پیامبر ، ائمه و امام علی نقی صلوات الله علهیم اجمعین را مسخره می کنید درون خلوت خود مانند سایت دفترچه که بنده چیز هایی در موردش شنیدم . بدانید که خدا شما را مسخره می کند و در طغیانتان نگه می دارد تا سرگردان باشید)
      (بقره 65) این آیه هم به گروه خاصی اشاره می کند و اصلا سخن نیست بلکه عمل است. و آن ها را (در این دنیا یا در آن دنیا) به صورت بوزینه در می آورد. واقعا که آدم از بعضی از سخنان شما تعجب می کند. آیه مورد نظر :
      به طور قطع از حال کسانی از شما، که در روز شنبه نافرمانی و گناه کردند، آگاه شده‌اید! ما به آنها گفتیم: «به صورت بوزینه‌هایی طردشده درآیید!» (۶۵)
      (بقره 118) این جا هم باز به گروه خاصی اشاره دارد نه جنس کافر و شما کلمه لا یعلمون را نادان (که ممکن است در فارسی توهین محسوب شود) ترجمه کرده اید. که البته این کلمه در عربی به هیچ وجه توهین به نظر نمی رسد. (معادل فارسی آن مطابق ترجمه مکارم شیرازی افراد ناآگاه) چطور است شما عقاید لجن گونه رو (اگر اشتباه نکنم) توهین نمی دانید و لا یعلمون رو توهین می دانید؟
      آیاتی که کافران (و در جایی اهل کتاب) تشبیه به حیوان شده اند. (بقره 171) ، (اعراف - 176) ،(اعراف - 179) ، (فرقان - 44) ف (مدثر - 51 - 50 - 40) ، (جمعه - 5) ، (انفال - 22) ، (محمد - 12).
      در این گونه موارد قبلا توضح داده ام ولی باز هم مجبورم تکرار کنم چیزی ممکن است در زمان و مکانی توهین محسوب شود و در زمان و مکان دیگر توهین محسوب نشود. مثلا من به فردی می گویم تو مانند یک شیر می دوی. یا مثل کلاغ پرواز می کنی و یا مثل فیل قوی هستی و او ناراحت نمی شود (توجه کنید مهم ناراحت شدن فرد نیست مهم توهین بودن یا نبودن است) و توهین نیست. ولی در زمان و مکان دیگر کلاغ ، فیل و شیر توهین محسوب شود ماجرا در این جا هم همین است. صرفا یک تشبیه است و کاری را یک کافر انجام می دهد به عمل یک حیوان تشبیه می شود. می توانید به تک تک آیات مراجعه کنید و ببینید که مستثنی از این سخن نیستند. (حق جویان به خود ایات مراجعه کنند بنده برای زیاد تر از این نشدن پست آیه ها رو نمی آورم ترجمه های ایشان همه ناقصند مخصوصا در مورد آیه 176 سوره اعراف )
      و اصولا تفاوت انسان و حیوان (یکی از تفاوت ها) میزان اندیشه و تفکر است و اگر کسی این ویژگی را نداشته باشد تفاوتی با حیوان ندارد (اگر شما این ویژگی را دارید که این به قول شما توهین به شما برنمی گردد و استدلالتان باطل می شود)
      توجه کنید که صرفا یکسری حروف پشت سر هم مهم نیستند بلکه مهم معنا و مفهومی است که در پشت آن نهفته است پس نمی توانید این را با مسایل امروزه خلط کنید.
      (مائده - 60) و (اعراف - 166) توضیحاتش مانند بقره آیه 65
      (توبه - 28) در مورد نجاست مشرکان که فقط یک حکم فقهی است. چه توهینی است؟ (شبهه توهین از آن جا ناشی می شود که چون سگ و خوک و مدفوع نجسند و مشرکان هم نجسند پس به مشرک توهین شده است که این حرف سفسطه است) نه خیر جناب.
      (قلم - 13) این جا هم شبهه از ترجمه ناقص ناشی شده است. اگر به آیات قبل مراجعه کنید می گوید از این گونه افراد اطاعت نکن.
      حال که چنین است از تکذیب‌کنندگان اطاعت مکن! (۸) آنها دوست دارند نرمش نشان دهی تا آنها (هم) نرمش نشان دهند (نرمشی توأم با انحراف از مسیر حق)! (۹) و از کسی که بسیار سوگند یاد می‌کند و پست است اطاعت مکن، (۱۰) کسی که بسیار عیبجوست و به سخن چینی آمد و شد می‌کند، (۱۱) و بسیار مانع کار خیر، و متجاوز و گناهکار است؛ (۱۲) علاوه بر اینها کینه توز و پرخور و خشن و بدنام است! (۱۳)
      شبهه شما بسیار بچه گانه است. چون امروز بعضی (که خداکند شما از آنان نباشید) دهانشان پاک نیست و به همدیگر توهین می کنند و یکی از این توهین ها هم حرامزاده است. حال اگر خداوند دانای کل بداند کسی واقعا حرامزاده است و به او بگوید زنا زاده توهین کرده است. (در ضمن چگونه کفار این را توهین بدانند وقتی زنا کردن برایشان عیب نباشد. بالاخره از این عمل بچه ای بوجود می آید که می شود زنا زاده)
      (انبیا - 67) تنها همین آیه مانده است که بررسی شود. اول این سخن ابراهیم است نه خداوند. پس به کل استدلالتان باطل است. ولی خوب اف را چگونه تف معنی کرده اید؟
      این پست شما عوامفریبی است. (عوامفریبی توهین است؟) یکسری ترجمه های ناقص و بی ربط به استدلالتان.
      اما این پست شما باز ایمان مرا تقویت کرد. تشکر. مخصوصا آیه 15 سوره بقره.

گفته شما مرا سراسر متقاعد کرد.

از همینرو بر آن شدم با نگرش بر اینکه این سخنان توهین نیست
      همگی را وارونه کرده و بنویسیم (چراکه نه، ناسزا که نیستند، هستند؟)

• در دلهایشان مرضی است و طبیعت بر مرضشان افزود
        مسلمانان همان ابلهانند ولی نمیدانند
        دگراندیش تمسخرشان میکند
        به صورت بوزینه‌هایی طرد شده درآیید
        و نادانان گفتند چرا دگراندیشان با ما سخنی نمیگوید
        مَثَل مسلمانان مثل حیوانی است که ...
        دگراندیش لعنت کرد و بعضی را بوزینه و خوک ...
        مسلمانان به شکل میمون‌هایی طرد شده درآیید
        مسلمان به سگی ماند ... به عوعو زبان کشد
        مسلمانان چون چهارپایاند
        مسلمانان نجسند
        مسلمانان همچون چهارپایانند بلکه گُمراه‌تر!
        مسلمانان مانند خران وحشی که از شیر میگریزند
        مسلمان همچون خری است که کتابهایی را حمل کند
        تف بر شما بر آنچه غیر از دانش میپرستید
        مسلمانان این بدترین جانوران، این کران و لالان هستند
        مسلمانان همچون چهارپایان میخورند و دوزخ جایگاه آنهاست

ویرایش (http://mahshar.com/quran/data/show.p...fartran1.htm):

دگراندیش خود بهتر مى‏داند چه كسى از راه او منحرف شده و [هم] او به راه یافتگان داناتر است (۷)
      پس از دروغزنان فرمان مبر (۸)
      دوست دارند كه نرمى كنى تا نرمى نمایند (۹)
      و از هر قسم خورنده فرو مایه‏اى فرمان مبر (۱۰)
      [كه] عیبجوست و براى خبرچینى گام برمى‏دارد (۱۱)
      مانع خیر متجاوز گناه پیشه (۱۲)
      [مسلمان] گستاخ [و] گذشته از آن زنازاده است (۱۳)

روشن است که در پاسخ نه تنها این پست من که تنها جابجایی دگراندیش با "مسلمان" بود را زدودند, بساکه یک کارت زرد (فوتبال!) هم به من دادند و دنباله‌یِ ماست‌مالی را میتوان اینجا خواند: سانسورهای سایبری دولت

یکی از ماست مالی‌هایِ خنده‌آورتر که باز در دنباله به کارت زرد و قرمز انجامید:

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mohammad12
      (بقره 10) جناب این کجایش توهین است.

همین امروز هم اگر به کسی که استرس زیاد داشته باشد یا وسواس داشته باشد می گوییم تو مریض یا بیمار هستی. و این توهین نیست. خداوند هم به کافران می گوید که شما هم بیمار هستید (احتمالا روحی) و کاری کرده اید که خداوند این بیماری شما را زیاد می کند کجایش توهین است؟
      در دلهایشان مرضی است و الله بر مرضشان افزود (بقره - 10) ->

مسلمانان در دلهایشان مرضی است و طبیعت بر مرضشان افزود

یک بام و دو هوا, برآمده‌یِ خشک‌اندیشی.

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

7. یک کاربر برای این پست سودمند از Mehrbod گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Secular (10-07-2015)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      حافظه‌یِ شما هم بی‌مانند به خواندنتان نیست: زمخت.

کس دیگری شما را با کس دیگری جابجا گرفته, آنرا انگ از سوی من میبینید.

خنده‌آوری کار اینجاست که من که در آن گفتگو هیچکاره بوده‌ام و تنها خواننده میدانم کس دیگر میلاد (@sonixax) بوده که شما را با
      کس دیگر — سرکار @folaani پیشین, که با نام کوروش اینجا فعالّیت میکرد — جابجا‌ گرفته است, ولی خود شما گویا هنوز نمیدانید که چه به شما گفته است.

پ.ن.
      اگر این اندازه براستی کنجکاوید که چرا چیزهاییکه میگویید برای من پذیرفته نیست, بسادگی برای این که چیزهاییکه میگویید
      در خود اندیشه و باریکبینی بسنده را پُرگاه ندارند و این پیوندی به مسلمان بودن و نبودن شما ندارد.
      هر آینه, همبستگی (correlationship) میان مسلمانی و کم‌توجهی به چشم میخورد.

پ.ن٢.
      جای دیگر هم به یاد دارم از من خواسته بودید از دشنام‌هایی؟ که به مسلمانان در هم‌میهن داده بودم پوزش بخواهم اگر بهمان و بیسار
      شود, جدا از این بخش اگر بهمان و بیسار, شما نبایستی نگران این باشید چون تارگردانان هم‌میهن هرگز از همچو نوشته‌هایی نمیگذرند.

این یکی را نمونه‌وار داشته باشید که چه اندازه با سرکار @Russell سر آن خندیده بودیم:

روشن است که در پاسخ نه تنها این پست من که تنها جابجایی دگراندیش با "مسلمان" بود را زدودند, بساکه یک کارت زرد (فوتبال!) هم به من دادند و دنباله‌یِ ماست‌مالی را میتوان اینجا خواند: سانسورهای سایبری دولت

یکی از ماست مالی‌هایِ خنده‌آورتر که باز در دنباله به کارت زرد و قرمز انجامید:

یک بام و دو هوا, برآمده‌یِ خشک‌اندیشی.
      قربان می دانم که بحث با شما هیچ فایده ای ندارد اما شما دیگر تحقیر و توهین به مسلمانی را از حد گذرانده ایدکاش چرایش را می دانستم. اما آیا این حرف شما نیست جناب باریک نگر:
      این پیک از چشم من دور افتاده بود.

شما بیگمان درست میگویید, نگرش من بیشتر این بود که رفتار این کاربر هیچ دور از باور یا پیشبینی
      نبوده است. چنانکه نگاه من را میدانید, با مسلمان نمیتوانید دوستی کنید زیرا کسیکه مسلمان است یا
      باورهای او کار دست آدم میدهند, یا منش او که به مسلمانی او را گرایانده جای دیگر کار دست آدم میدهد.
      این کاربر یعنی بنده نه؟
      . یا این حرف خود شما نیست؟
      خب این یعنی چه در عربی عمله جمع عامل هست و در فارسی به معنی کارگر و مزدبگیر یعنی در فارسی به معنای مفرد بکار می رود حضرت آقا! می دانم حرفم قابل قبول نیست نیازی نیست بحث کنید چه خوب مسلمانان هم میهن در مورد شما قضاوت کرده اند که نگاهتان به مسلمانان از قله به ته دره است. به خود بنده هم صریحا گفتیتد که تو همتای من نیستی و نمی توانم تو را جدی بگیرم. حتما این را هم از روی زمخت اندیشی و نگری اشتباه می کنم نه؟

بگذریم هر چند برایم خنده دار است یا شاید گریه دار که این نژاد پاک آریایی مسلمان و غیر مسلمانش خدا باور و نا خدا باورش رفتاری یکسان و همسان دارند :)) شما مرا به جرم خدا باوری بدار کشیده اید و مدام انگ و تهمت بهم می زنید شیعیان مرا سنی می خوانند و سنی ها هم مرا عارف مسلک رافضی غالی صفت و از میان اینها تنها گروه خدا ناباوران هستند که بنده را مسلمان می دانند:)شما که پست هایم را بقصد تحقیر کردنم از بر شده اید بهتر است سری هم به این فروم بزنید تا بیشتر بتوانید تحقیرم کنید :
      نمایش مشخصات: sarah - انجمن گفتگوی شیعی
      بروید آن جستار "چرا تشیع را قبول دارید ؟" را بخوانید . شیعیان غیور ایرانی مرا به صلیب کشیدند و وهابی خواندند و سنی دو آتیشه و چقدر که در پیامهای خصوصی حرفهای خوب شنیدم چقدر در پیام های عمومیشان به بنده لطف داشتند. راستش را بخواهید رفتارشان درست عین شما بود. براستی چه فرقی بین شما و آنان هست؟ هر دویتان اهل انگ زدن و تحقیر کردن و توهین کردن هستید و دنبال بحث کردن و رسیدن به حقیقت نیستید فقط دوست دارید در مقابلتان بگویم بله قربان چشم قربان حق با شماست قربان . از اهل سنت هم که چه بگویم مرا عارف مسلک نادان خطاب می کنند و کافر می خواندند و.....
      درویشی هم جز ملامت خلق در دنیا چیزی به همراه ندارد و چه خوب که از خلق رانده شوم تا به حق برسم.

پ.ن. خنده آور آنجاست که شما می گویید بنده تراز خودآگاهی ام بالاست و هرچه که می گویم اینطور نیست قبول نمی کنید :))) چرا چون مسلمانم نه؟ براستی بنده خودم را بهتر می شناسم یا شما ؟ این بدیهی است که هرکسی بیشتر از دیگران در مورد خودش معرفت و شناخت پیدا می کند. اما بنده وقتی می گویم خودآگاهی پایینی دارم شما فقط و فقط برای اینکه طبق روال همیشگیتان حرفم را رد کنید در این مورد هم لجاجت بخرج داده و حرفم را نمی پذیرید و انگی چون "خود خوار داشت"و.. از این حرف ها را به بنده می زنید. واقعا اظهر من الشمس است که شما مسلمانان را بجرم مسلمانیشان چنین تحقیر می کنید و هیچ کدام از حرفهایشان را نمی پذیرید.

کاش شما که در غرب زندگی می کنید کمی تحت تاثیر فرهنگ غربی در دمکرات بودن و قضاوت نکردن و پذیرفتن سخن حق از هر کسی ،قرار بگیرید.در جستاری که عینا آن را در این فروم باز کرده بودم و در مورد ارتباط موسیقی و معماری بود در یکی از همین فروم های غربی از کاربرهای غربی همچین چیزهایی شنیدم که واقعا به تحیر رسیدم!!
      I don't have any reference but I can tell you to see the thesis "Architecture & music " written by Hesam Aldin Seraj.
      As I know, his final project was about this topic, and he got an excellent point for his MS diploma, too

بخدا که می توانستم جواب تمام حرفهایتان را در مورد زبان پارسی و واژه های پارسی بدهم ولی می دانم که سودی ندارد تا بیایم جواب بدهم انگ، دشنام و تحقیر را روانه ام کرده اید و هرگز قبول نمی کنید. شما که عربی را تحقیر می کنید فقط این را بدانید که خداوندگار شعر و ادب پارسی دکتر کدکنی دارای دکترای زبان و ادبیات عرب هستند. بنده ام می خواهم رشته ام از ادبیات پارسی به ادبیات عرب تغییر دهم چرا که ...
      ویرایش از سوی سارا : 10-03-2015 در ساعت 10:34 PM

9. یک کاربر برای این پست سودمند از سارا گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Secular (10-08-2015)

مدیر تالار
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      باشه هر جور راحتید! توهین ها و تحقیرها و انگهایتان قرار نیست هیچوقت تمام شود نه؟!
      باشد برایم فیلم بسازید :))
      بنده هم بلدم مسخره و توهین و تحقیر کنم مثلا بگویم با دیدن این فیلم می توان چنین نتیجه گرفت که همه ی کسانی که بی خدا شده اند بچه های سر راهی بوده اند؟!ولی بنده دنبال بحث جدی ام کاملا برعکس شما! بگذارید خیلی صریح بگویم که شما از بغض معاویه بی خدا شده اید نه از سر منطق و استدلال علمی. شما اینقدر کینه ی اسلام را داشتید که از آن به بی خدایی رسیدید. نمی دانم چرا و چطور می توان همچین کینه ی شدیدی از یک آیین و معتقدین به آن را داشت؟و اینکه شما اینقدر کینه از اسلام و مسلمین دارید واقعا عجیب است. هر چند بنظرم شما از همان ابتدا با کینه و نفرت از اسلام بزرگ شده اید و گمان نمی کنم در طول عمرتان حتی برای یک لحظه هم مسلمان بوده باشید و یا حتی دو رکعت نماز خوانده باشید.
      کدام توهین فاطی خانم ؟!
      فیلم را هم من نسختام! خودِ خودِ خدا ساخته :))) در مورد احساس بیخدایی گفته و شخصیت داستانش اسمش سارا هست! شاید این مساله اتفاقی بوده شاید هم این بحث رو دیده!!! به هر حال بروید ببینید به دردتان میخورد.
      پس به جای اینکه مهملات به هم ببافید اول فیلم را ببینید!

پ.ن : نماز خواند کار انسانهای به قایت احمق است.

مثلا بی خدایان آمریکایی آدمهای لیبرالی هستند و به اعتقادات دیگران احترام می گذارند و اهل توهین و آزار و انگ زدن نیستند.
      دلیلش این است که با خدایانشان، بیخدایانشان را اعدام نمیکنند
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

شناس
      Level completed: 36%, Points required for next Level: 97
      Overall activity: 19.0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

Secular آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2015
      ماندگاه
      home
      جُستارها
      0
      امتیازها
      3,403
      رنک
      36
      Post Thanks / Like
      سپاس
      26
      از ایشان 19 بار در 15 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      درویشی هم جز ملامت خلق در دنیا چیزی به همراه ندارد و چه خوب که از خلق رانده شوم تا به حق برسم.
      شما مگه درویش هستی؟! پس اینجا چه می کنی؟ درویش جاش تو خانقاه هس نه تو فاروم

جدا از شوخی حالا مگه با خدا بودن چه حسی دارد که بی خدا بودن داشته باشد؟ چه فرقی می کنه با خدا یا بی خدا وقتی که در واقعیت خدایی نیست و همش خیاله!
      Je pense, donc je suis

12. یک کاربر برای این پست سودمند از Secular گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (10-10-2015)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      خب این یعنی چه در عربی عمله جمع عامل هست و در فارسی به معنی کارگر و مزدبگیر یعنی در فارسی به معنای مفرد بکار می رود حضرت آقا! می دانم حرفم قابل قبول نیست نیازی نیست بحث کنید چه خوب مسلمانان هم میهن در مورد شما قضاوت کرده اند که نگاهتان به مسلمانان از قله به ته دره است. به خود بنده هم صریحا گفتیتد که تو همتای من نیستی و نمی توانم تو را جدی بگیرم. حتما این را هم از روی زمخت اندیشی و نگری اشتباه می کنم نه؟

انگیختار (علّت) اینکه زبان پارسیک آلوده به عربیک شده همین اسلام است و این گندکاری‌ها که اسلامگراهای بیسواد از دیرباز
      کرده‌اند, مانند همین "عمله" که بجای "کارگر" جازده‌اند دو چیزی‌اند که با هم میایند (اسلام و عربیک), ازینرو ما به آنها
      همین «عمله‌یِ جهل» میگوییم ولی به چم درست آن (= کارگزاران نادانی) است, ولی گندکاری و عشق اسلام‌ ریشه‌مندانه‌یِ
      آنها به زبان عربیک مایه‌یِ این میشود که چیز دیگری برداشت کنند و نزد خودشان بشود دشنام (= یک تیر و دو نشان).

پ.ن. خنده آور آنجاست که شما می گویید بنده تراز خودآگاهی ام بالاست و هرچه که می گویم اینطور نیست قبول نمی کنید :))) چرا چون مسلمانم نه؟ براستی بنده خودم را بهتر می شناسم یا شما ؟ این بدیهی است که هرکسی بیشتر از دیگران در مورد خودش معرفت و شناخت پیدا می کند. اما بنده وقتی می گویم خودآگاهی پایینی دارم شما فقط و فقط برای اینکه طبق روال همیشگیتان حرفم را رد کنید در این مورد هم لجاجت بخرج داده و حرفم را نمی پذیرید و انگی چون "خود خوار داشت"و.. از این حرف ها را به بنده می زنید. واقعا اظهر من الشمس است که شما مسلمانان را بجرم مسلمانیشان چنین تحقیر می کنید و هیچ کدام از حرفهایشان را نمی پذیرید.
      درباره‌یِ اینکه تراز خودآگاهی شما براستی چند بالاست سخن بسیار میتواند
      برود, ولی در اینکه تراز زمخت‌نگری شما بسیار بالاست هیچ سخنی نمیرود.

گفته‌یِ من در جُستار دیگر نیز این بوده "در شما نشانه‌هایِ بالا بودن خودآگاهی دیده میشود[/b]. این گفته‌یِ بسیار ساده ولی
      تا اینجا به ده‌ها گونه هرکدام زمخت‌تر و نادرست‌‌تر از هم خوانده شده, از «نشانه‌ها (signs)» به «تعریف (definition)» برداشت شده, از «نشانه‌هایِ
      خوبی دیده میشود» به «شما گفتی خودآگاهی من بالاست شما از کجا منو از خودم بهتر میشناسی نه نیست نیست نیست» رسیده و تاپا.

کاش شما که در غرب زندگی می کنید کمی تحت تاثیر فرهنگ غربی در دمکرات بودن و قضاوت نکردن و پذیرفتن سخن حق از هر کسی ،قرار بگیرید.در جستاری که عینا آن را در این فروم باز کرده بودم و در مورد ارتباط موسیقی و معماری بود در یکی از همین فروم های غربی از کاربرهای غربی همچین چیزهایی شنیدم که واقعا به تحیر رسیدم!!
      به یاوه‌هایِ غربی, مانند همین political correctness نیز جای دیگر پرداخته‌ایم.

بخدا که می توانستم جواب تمام حرفهایتان را در مورد زبان پارسی و واژه های پارسی بدهم ولی می دانم که سودی ندارد تا بیایم جواب بدهم انگ، دشنام و تحقیر را روانه ام کرده اید و هرگز قبول نمی کنید.

سفسته‌یِ محمدّین: به محمد گفتند اگر راست میگویی پیغمبری پس فرجود (معجزه) بیاور, گفت نمیاورم چون اگر بیاورم هم باور نکنید ...!

—مزدک بامداد

شناس
      Level completed: 36%, Points required for next Level: 97
      Overall activity: 19.0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

Secular آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2015
      ماندگاه
      home
      جُستارها
      0
      امتیازها
      3,403
      رنک
      36
      Post Thanks / Like
      سپاس
      26
      از ایشان 19 بار در 15 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

درباره‌یِ اینکه تراز خودآگاهی شما براستی چند بالاست سخن بسیار میتواند
      برود, ولی در اینکه تراز زمخت‌نگری شما بسیار بالاست هیچ سخنی نمیرود.
      ای بابا ! شمام مظلوم گیر اوردی هی میکوبیش. والا من پستهاشو خوندم خیلیم ظریف نگر بود :-) حالا شما که زمخت نگر نیستی و شوالیه خوبی هم هستی (شمام گویا نشستی پستاشو دونه دونه خوندیا :-) ) اگه تونستی این جملشو رمز گشایی کنی:
      دیگر تمام شد از این فروم می روم :)
      دعوتنامه از یک فروم خوب دارم;) فروم برای نوازندگان سارهای زهی!! آخ جون می روم آنجا و تا دلم می خواهد از تنبور و تار و سه تار می نویسم و از خواننده ی محبوبم همو که در وداعش گریست ، جام الست را سرکشید ،با مسیحا نفسی تازه کرد و این روزها با "بی من نرو " دلم را برده است !!
      اگه گفتی منظورش از این جمله سبز رنگ کیه؟

+

بابا شماها چقدر به این بدبخت انگ زدین ک تو این هستی و اون هستی! بالاخره لینک تاپیکی که گفته بودین این سارا باز کرده تو هم میهن را پیداش کردم و رفتم خوندم عجب تاپیک باحالی بود:-) یه سوال برام پیش اومده شاید شما جوابشو بدونی این مطهری مگه اندیشه هایی هم داشت که حالا کسی بخواد پیروش هم باشه؟
      بابا شماها که ادعای باریک بینی و ظریف بینی و خودآگاهی بالا و .. گوش فلک رو کر کرده نفهمیدین این یارو کجا اون سارا کجا خوبه یک تاپیک هم در مورد شخصیت شناسی از روی نگارش رو هم دارین اینجا ولی بازم همچین اشتباه خنده داری کردین بابا این یارو از اون بسیجیهای خفنه دو آتیشه اس ادبیاتش هم بیشتر شبیه احمد خاتمی هس تا سارا! این سارا که همش شعر وسط حرفاش درمیکنه و ادبی می نویسه . دیگه من که شما میگی زمخت نگرم اینو گرفتم یه فکری به حال نگرتون کنین حتی زمختم نیس
      پ.ن. فهمیدم سارا کدومشون بود;-)
      ویرایش از سوی Secular : 10-12-2015 در ساعت 06:43 PM
      Je pense, donc je suis

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 5
      واپسین پیک: 11-11-2013, 07:50 PM
    2. پاسخ: 72
      واپسین پیک: 10-26-2013, 02:02 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •