• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 2 از 6 نخستیننخستین 123456 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 11 به 20 از 54

جُستار: یک پیشنهاد!

سخنور یکم
      Level completed: 32%, Points required for next Level: 343
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,507
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      از ایشان 325 بار در 277 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Karimm نمایش پست ها
      درست است غیر از آن مسلمانان از اینکه به اعتقاداتشان توهین شود ناراحت میشوند و سایت را ترک می کنند در نتیجه در مباحث نباید به مقدساتشان توهین مستقیم کرد مثل دشنام دادن به پیامبر مسلمانان که چیزی را تغییر نمی دهد فقط باعث فرار کردن کاربران میشه. یعنی بحث هایی که می تونست ادامه پیدا کند در وسط کار با دشنام به خدا و پیامبر مسلمانان نیمه کاره رها میشود غیر از آن حمله شخصی در این سایت به شدت زیاد هست. یعنی در یک بحث من ندیدم که کاربران بعد از یکی دو صفحه شروع نکنند حمله شخصی به همدیگر که یه علتش کم بودن کاربرهاست که اخلاق و باور های همدیگر را تا الان کامل شناختن و بحث های تاپیک ها را با هم قاطی می کنند و تصویه حساب می کنند من دوست دارم بدونم نظر مدیر سایت چیست سر میزنه به اینجا؟
      در همین جا هم، چنان که شاهد هستید ، بخاطر کامنتی که برای جستار شما گذاشتم چقدر حرف نامربوط و بقول خودشان خزعبل شنیدم ! بلاد کفر و مبلغ اسلام و.. که جز اسباب خنده بودن برای من چیز دیگری نداشت!:))) من قبلا فکر می کردم کسانی که ناخدا باورند یا ادعای آن را دارند آدم های بی تعصب تر و در نتیجه بازتری هستند چون هیچ چیزی برایشان قداست ندارد که بخواهند برایش تعصب نشان دهند ولی الان متوجه شدم بی دینی هم خودش یک دین محسوب می شود! و دارای طرفداران متعصبی است. با این رفتار های نابجا ، این که طرف از یکجا دیگر دلش پر است بیاید سر کس دیگر خالی کند (در اینجا شاهدش بودیم) خب مسلما نه تنها سبب جذب کاربر می شود بلکه کاربران موجود هم فرار را به قرار ترجیح می دهند.
      بقول حافظ: چو پرده دار همه را به شمشیر می کشد کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند

در ضمن اگر این فروم دارای کتابخانه شود خیلی عالی خواهد بود . کتب فلسفی، مذهبی و الحادی در آن موجود باشد . در نتیجه خیلی ها به هوای دانلود کردن این کتب به این فروم سر خواهند زد و عضو خواهند شد. بنده هم مثل شما تازه عضو این سایت شده ام ولی این را می دانم که مدیران تالارها همه ی جستار ها را می خوانند. یک کم باید صبور بود;)
      ویرایش از سوی سارا : 07-13-2015 در ساعت 04:12 PM

2. یک کاربر برای این پست سودمند از سارا گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (07-16-2015)

رهگذر
      Level completed: 12%, Points required for next Level: 44
      Overall activity: 99.0%
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Karimm آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2015
      جُستارها
      1
      امتیازها
      106
      رنک
      2
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 10 بار در 7 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی m@hdi نمایش پست ها
      در اسک دین هم به باورهای من توهین میکردند و من را با حیوان یکی میدانستند ولی من چرا فرار نکردم؟! ایستادم و حرفام رو زدم و وقتی دیدم اکثریت نفهم تشریف دارن رفتم.

توهین شخصی اینجا هست اونجا بیشتر هم بود.

پس طوری وانمود نکنید که توهین به باورها و توهین شخصی اینجا زیاد است! نخیر! این حرفا رو حداقل جایی بزنید که من نیستم! من در اسک دین فعالیت کردم و سطح شعور مسلمین رو به عینه دیدم. نمونه دیگرش بلاگ های مخالف اسلام هست. کافیست کامنت های هم کیشانتان و توحش و فحش هایی که میدن رو بخونید تا ببینید ما اقلیت بی دین در کنار چه حیواناتی زندگی میکنیم!

البته باز هم میگید ”این اسلام واقعی نیست”! اسلام واقعی را بنده وقتی فهمیدم که برده مسلمان شده پیامبر در مسیر برگشت از جنگ یک پیرزن که نهایت گناهش توهین به پیامبر بود رو به دو شتر بست و شترها را رم داد و پیرزن رو نصف کرد و خدا هم یادش رفت به پیامبرش بگوید برده سابقش چنین کرده و وقتی او برگشت بخاطر پیروزی بهش تبریک گفت!
      ما چیکار به اسک دین داریم. مشکلات آنها مربوط به خودشان هست.
      داریم راجب بهتر شدن دفترچه نظر میدیم

4. یک کاربر برای این پست سودمند از Karimm گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (07-16-2015)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,507
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mbk نمایش پست ها
      "بسم الله الرحمن الرحیم أأتخذ من دونه آلهة ان یردن الرحمن بضر لا تغن عنی شفاعتهم شیا و لا یتقذون ""به شناسهء خداوند مهرگستر خیلی مهربان آیا چندگیرم از جدایش خدایانی اگر می خواهد مهرگستربه آسیبی نباشد بهره مند می کند باره ام میانجیگریشان چیزیُ هم نباشد رها می کنند" نمی خواهم خودستایی کنم راستش جز خداوندُ بنده اید که سودی بهتان نمی رسانند ،مهدی ساختید آماده حضرتش کردید جایی که آفریننده مان بِهِمان چنین نگفت بایستی یکپارچه خداوندُ بنده باشیم که بهمان چشم گوش زندگی داده نه دیگرانُ که نشانی ندارند،خداوندا من را که خوار پیش توام گریان از همه دست کشیدم بپذیر
      سلام دوست عزیز
      این نقل قولی که از بنده کردید مربوط به یک جستار دیگری است. با سپاس

سخنور دوم
      Level completed: 24%, Points required for next Level: 306
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

m@hdi آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      88
      امتیازها
      10,544
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      610
      از ایشان 669 بار در 345 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سارا نمایش پست ها
      در همین جا هم، چنان که شاهد هستید ، بخاطر کامنتی که برای جستار شما گذاشتم چقدر حرف نامربوط و بقول خودشان خزعبل شنیدم ! بلاد کفر و مبلغ اسلام و.. که جز اسباب خنده بودن برای من چیز دیگری نداشت!:))) من قبلا فکر می کردم کسانی که ناخدا باورند یا ادعای آن را دارند آدم های بی تعصب تر و در نتیجه بازتری هستند چون هیچ چیزی برایشان قداست ندارد که بخواهند برایش تعصب نشان دهند ولی الان متوجه شدم بی دینی هم خودش یک دین محسوب می شود! و دارای طرفداران متعصبی است. با این رفتار های نابجا ، این که طرف از یکجا دیگر دلش پر است بیاید سر کس دیگر خالی کند (در اینجا شاهدش بودیم) خب مسلما نه تنها سبب جذب کاربر می شود بلکه کاربران موجود هم فرار را به قرار ترجیح می دهند.
      تعصب من کجا بود؟! من رو بقیه دوستان این تالار میشناسند حرف بدون سند نمیزنم اما اگه خیال میکنید من با تعصب حرف زدم و به دور از واقعیات خب یک مقدار اون چشمای قشنگتون رو بازتر کنید و یک نیم نگاهی به کشورهای اسلامی بیاندازید و ببینید آیا در کشورهای اسلامی نامسلمانان مجازند عقاید خود را تبلیغ کنند؟! (شاید در اندک کشورهایی بتونن اونم آنهایی که سکولار هستن. توجه کنید: سکولار!) در ایران اهل سنت که به قول حکام ایران مسلمان هستند ولی جاهل (!) میتونن تسنن رو تبلیغ کنن؟! در عربستان که شیعیان به زور حق حیات دارن (!) میتونن تشیع رو تبلیغ کنن؟! اینها تازه در مورد تبلیغ بود در مورد نقد که وضعیت وخیم تر است! نقد اسلام بنا به نظر علمای اسلام چه شیعه چه سنی مجازاتش مرگه! میفهمی؟! مرگ! منم اول مخالف جمهوری اسلامی بودم و میگفتم اسلام واقعی این نیست ولی عزیز من جمهوری اسلامی تازه نسخه بهبود یافته اسلام هست وگرنه الان شاهد سنگسار کشتن دگراندیشان کشتن مرتدان و خیلی چیزای دیگه بودیم! کور هم میتونه بفهمه که جایگاه آزادی بیان در کشورهای اسلامی کجاست!

چون شما زنید میگم اینکه الان زنان میتونن به غیر از چادر مانتو بپوشن یا حتی زنان چادری همین که میتونن گردی صورتشون رو بیرون بزارن میتونن برن مدرسه میتونن برن دانشگاه میتونن رای بدن میتونن برن شورای شهر میتونن برن مجلس میتونن وزیر بشن همه تحت تاثیر سلطنت پهلوی بود که در آن زنان نسبت به این مسائل احساس حق میکردن وگرنه اگه به امثال روحانیون اسلامی بود شما الان باید گوشه خونه میشستید و ظرف میشستید و بچه داریتونو میکردید! تو عصر قاجار زنها هیچ حقی نداشتن و روحانیون هم همگی موافق بودن و اگه زنها 2 زار حق و حقوق پیدا کردن تحت تاثیر حکومت رضا شاهی بود که به زنش میگفت بدون روسری بریم حرم هر آخوندی هم که زر زد دهنشو سرویس میکنم! تحت تاثیر حکومت محمد رضا شاهی بود که نیروهای گاردش آخوندا رو از بالای مسجد پرت میکردن پایین! وقتی که شاه حق رای به زنان داد خیال نکنید فقط خمینی اعتراض کرد بلکه روحانیون میانه رو و نزدیک به حکومت مثل شریعتمداری هم اعتراض کردن. چرا؟! چون پیامبر عزیز شما گفته با زنان مشورت نکنید در زنان سستی و ضعف هست! وقتی در ایران پر افتخار ساسانی پادشاه مرد و یک زن ملکه شد پیامبر عزیز شما گفت قومی که زنی رهبرش بشه گمراه میشه حال آنکه آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان داره بزرگترین اقتصاد منطقه یورو رو اداره میکنه و آلمانی ها هم گمراه نشدن و دارن با سرعت پله های ترقی رو طی میکنن در حالی که در مملکت آقا امام زمان به این فکر میکنن که 10 سال دیگه تازه بشن بهترین اقتصاد بین کشورهای بدبخت خاورمیانه!

یک مقدار چشماتونو باز کنید حالا که به این فروم اومدید راجع به دینتون تحقیق کنید برید زندیق درسته لحنش تنده ولی نویسندش چرت نمیگه یا حداقل خیلی کم میگه. من مکبر مسجد محلمون بودم حافظ جزء 30 بودم از 7 سالگی نماز میخوندم اونم نه مثل اکثر ملت سرسری که زودتر برم به کارای دیگم برسم بلکه شمرده شمرده و طولانی و خیلی فکر میکردم به خدا نزدیکم و احساسش میکردم ولی فهمیدم که اینها همه توهمه! اگه خدا میبود خیلی چیزا باید نمیبود که هست و من به اینها توجه نمیکردم. چرا؟! چون بچه بودم! تقریبا من وقتی از بچگی دراومدم دین و خدا و پیغمبر رو کنار گذاشتم. (18 سال و 9 ماهگیم) الان هم 100 درصد راضی هستم که به هیچ دینی و خدایی باور ندارم و دنیا رو همونطور که هست میبینم نه اونطور که دوست دارم باشه.

سخنور دوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

m@hdi آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      88
      امتیازها
      10,544
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      610
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ما چیکار به اسک دین داریم. مشکلات آنها مربوط به خودشان هست.
      داریم راجب بهتر شدن دفترچه نظر میدیم
      میخوام بگم این مشکلات توی همه فروم ها هست و اگه شما توی چند فروم دیگه فعالیت کرده باشین نه تو تاپیکایی که ملت گل میگن و گل میشنون بلکه تو تاپیکایی که بحث راجع به مسائلی میکنن که حساسیت برانگیزه خواهید دید که انواع و اقسام توهین ها به اشخاص و باورها میشه یعنی میخوام بگم این چیزا تو این مسائل طبیعیه بخاطر تعصبات و کینه ها و خیلی چیزای دیگه.

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,507
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      تعصب من کجا بود؟! من رو بقیه دوستان این تالار میشناسند حرف بدون سند نمیزنم اما اگه خیال میکنید من با تعصب حرف زدم و به دور از واقعیات خب یک مقدار اون چشمای قشنگتون رو بازتر کنید و یک نیم نگاهی به کشورهای اسلامی بیاندازید و ببینید آیا در کشورهای اسلامی نامسلمانان مجازند عقاید خود را تبلیغ کنند؟! (شاید در اندک کشورهایی بتونن اونم آنهایی که سکولار هستن. توجه کنید: سکولار!) در ایران اهل سنت که به قول حکام ایران مسلمان هستند ولی جاهل (!) میتونن تسنن رو تبلیغ کنن؟! در عربستان که شیعیان به زور حق حیات دارن (!) میتونن تشیع رو تبلیغ کنن؟! اینها تازه در مورد تبلیغ بود در مورد نقد که وضعیت وخیم تر است! نقد اسلام بنا به نظر علمای اسلام چه شیعه چه سنی مجازاتش مرگه! میفهمی؟! مرگ! منم اول مخالف جمهوری اسلامی بودم و میگفتم اسلام واقعی این نیست ولی عزیز من جمهوری اسلامی تازه نسخه بهبود یافته اسلام هست وگرنه الان شاهد سنگسار کشتن دگراندیشان کشتن مرتدان و خیلی چیزای دیگه بودیم! کور هم میتونه بفهمه که جایگاه آزادی بیان در کشورهای اسلامی کجاست!

چون شما زنید میگم اینکه الان زنان میتونن به غیر از چادر مانتو بپوشن یا حتی زنان چادری همین که میتونن گردی صورتشون رو بیرون بزارن میتونن برن مدرسه میتونن برن دانشگاه میتونن رای بدن میتونن برن شورای شهر میتونن برن مجلس میتونن وزیر بشن همه تحت تاثیر سلطنت پهلوی بود که در آن زنان نسبت به این مسائل احساس حق میکردن وگرنه اگه به امثال روحانیون اسلامی بود شما الان باید گوشه خونه میشستید و ظرف میشستید و بچه داریتونو میکردید! تو عصر قاجار زنها هیچ حقی نداشتن و روحانیون هم همگی موافق بودن و اگه زنها 2 زار حق و حقوق پیدا کردن تحت تاثیر حکومت رضا شاهی بود که به زنش میگفت بدون روسری بریم حرم هر آخوندی هم که زر زد دهنشو سرویس میکنم! تحت تاثیر حکومت محمد رضا شاهی بود که نیروهای گاردش آخوندا رو از بالای مسجد پرت میکردن پایین! وقتی که شاه حق رای به زنان داد خیال نکنید فقط خمینی اعتراض کرد بلکه روحانیون میانه رو و نزدیک به حکومت مثل شریعتمداری هم اعتراض کردن. چرا؟! چون پیامبر عزیز شما گفته با زنان مشورت نکنید در زنان سستی و ضعف هست! وقتی در ایران پر افتخار ساسانی پادشاه مرد و یک زن ملکه شد پیامبر عزیز شما گفت قومی که زنی رهبرش بشه گمراه میشه حال آنکه آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان داره بزرگترین اقتصاد منطقه یورو رو اداره میکنه و آلمانی ها هم گمراه نشدن و دارن با سرعت پله های ترقی رو طی میکنن در حالی که در مملکت آقا امام زمان به این فکر میکنن که 10 سال دیگه تازه بشن بهترین اقتصاد بین کشورهای بدبخت خاورمیانه!
      از کجا میدانید من راجع به دین نه فقط اسلام بلکه سایر ادیان تحقیق نکردم ؟ من همچنان مشغول تحقیق و مطالعه ام چون اینجور مباحث نقطه ی پایانی ندارند. من بین یهودی ها هم بزرگ شدم و راجع به دین و آیینشان مثل خودشان مطلع هستم . و آنقدر در مورد زرتشت یا بهتر است بگویم زرتشت ها و دین زرتشتی و مزدکی تحقیق کرده ام که دوست صمیمی ام که یک زرتشتی است به من می گوید ای کاش تو یک زرتشتی بودی و به محافل ما می آمدی و صحبت می کردی. چون همیشه اصل را بر ندانستن گذاشته ام . کسی که فکر کند کامل یک چیز را دانسته ، این نشانه ی خوبی نیست چون از حرکت باز می ایستد. میان کفر و ایمان هم هیچ مرزی نیست. من هم در اوج ایمانم به وادی کفر هم رفتم و همچنان شکم قوی تر از یقینم است. سایت هایی مثل زندیق و آرش بی خدا را هم دیده ام و خوانده ام.
      کلاً در طول تاریخ زن ها همیشه زیر سایه مردها بودند و از این امر هم راضی بودند !ولی هرچه سطح آگاهی ها بیشتر شد زن ها باسوادتر آگاه تر شدند . مطمئن باشید اگر عصر پهلوی هم در ایران نبود زن ها بطور خودجوش باز هم برای آزادی و حضور در جامعه تلاش می کردند. الان در کشوری مثل افغانستان که وضعیت زنانش آدم را یاد قرون وسطا می اندازد . زن ها خیلی سعی بر با سواد شدن و حضور در اجتماع دارند و چه جنبش هایی هم در این زمینه شکل گرفته است. ولی در کشورهای عربی علیرغم رفاه بیشتر و سطح زندگی بالاتر (نسبت به افغانستان) زنان همچنان یک زن سنتی هستند. فرقی نمی کند شاهزاده باشند یا خدمتکار . هر چند مردانشان هم چندان مرد نیستند و تنها ازدواج کردن و بر شمار زنان خود افزودن را خوب یاد گرفته اند.
      پس ببینید این اصلا ربطی به دین آدمها نداره ، فرهنگ خیلی مهم است. مثلا همین ایران از دیر باز تا حالا فرهنگ مردمانش همین بوده ، از انتقاد بیزارند و از شنیدن تعریف و مدح لذت می برند و دروغ و ریا! ارسطو گفته ایرانیان مردمانی لاف زن، دروغگو و ریا کارند در جلوی رویت مدحت رامی گویند و در پشت سر دشنامت می دهند. ما از زمان ارسطو تاکنون همینطوریم. در مدرسه در دانشگاه در محیط کار فقط باید مدح و مجیز بالادستی ها را بگوییم در حالیکه در درون مشغول فحش دادنیم. اگر کسی انتقاد کند کوچکترین انتقاد از یک کارمند ساده حتی زیر دست در بهترین حالت دچار غضب خفته فرد مقابل می شود. حالا شما تصور کنید که بالاترین فرد مملکت هم باشید و همه مدام مدحتان را بگویند، دیگر جز مدح و تمجید و کرنش چیز دیگری از مردم نمی خواهید و وای بحال کسی که بگوید بالای چشم شما ابرو است! در زمان هخامنشیان کامبیز چنین بود و هیچکس جرات انتقاد نداشت ، تا در عصر معاصر محمدرضا پهلوی که او هم دیکتاتور بود و از تعریف لذت می برد و حالا هم رهبری. می شود دین را براحتی تغییر داد می شود ظاهر را براحتی تغییر داد ولی فرهنگ را نه! اصلا فرض کنیم یک بی دین رهبر شود بازهم وضع همینطور خواهد بود. تا فرهنگمان را درست نکنیم هیچ چیز عوض نمی شود. فضای کشور ایران یا کلا خاورمیانه خیلی بسته است خیلی!

9. یک کاربر برای این پست سودمند از سارا گرامی سپاسگزاری کرده اند:

m@hdi (07-14-2015)

رهگذر
      Level completed: 12%, Points required for next Level: 44
      Overall activity: 99.0%
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

Karimm آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2015
      جُستارها
      1
      امتیازها
      106
      رنک
      2
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 10 بار در 7 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      میخوام بگم این مشکلات توی همه فروم ها هست و اگه شما توی چند فروم دیگه فعالیت کرده باشین نه تو تاپیکایی که ملت گل میگن و گل میشنون بلکه تو تاپیکایی که بحث راجع به مسائلی میکنن که حساسیت برانگیزه خواهید دید که انواع و اقسام توهین ها به اشخاص و باورها میشه یعنی میخوام بگم این چیزا تو این مسائل طبیعیه بخاطر تعصبات و کینه ها و خیلی چیزای دیگه.
      موقعی که حرف و منطق کارساز نباشد آدم ها رو به دعوای فیزیکی می آورن. در دنیای مجازی هم دعوای فیزیکی میشه همون فحش و بد و بیراه گفتن که اینجا مدیریت نباید بزاره که همچین اتفاقی بیافته و کاربری که فحاشی می کنه رو باید اخطار بده یا مثلا چند روز بن کنه

فروم های معروف که صد ها هزار عضو و بازدید کننده دارند قوانین خیلی مشخص و محکمی راجب به نحوه بحث کردن دارند و فحاشی و توهین و از این قبیل کارها رو نمی پذیرن برای همین محیط مناسبی برای بحث کردن بوجود میاد

سخنور دوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

m@hdi آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      88
      امتیازها
      10,544
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      610
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      موقعی که حرف و منطق کارساز نباشد آدم ها رو به دعوای فیزیکی می آورن. در دنیای مجازی هم دعوای فیزیکی میشه همون فحش و بد و بیراه گفتن که اینجا مدیریت نباید بزاره که همچین اتفاقی بیافته و کاربری که فحاشی می کنه رو باید اخطار بده یا مثلا چند روز بن کنه

فروم های معروف که صد ها هزار عضو و بازدید کننده دارند قوانین خیلی مشخص و محکمی راجب به نحوه بحث کردن دارند و فحاشی و توهین و از این قبیل کارها رو نمی پذیرن برای همین محیط مناسبی برای بحث کردن بوجود میاد
      اینجا هم کار به فحاشی بکشه مدیران برخورد میکنن ولی هر توهینی فحاشی نیست.

از فروم هم میهن پرطرفدارتر؟! یکی از کاربران ارزشی در متنی سراسر توهین به بنده رسما هرجی از دهنشون دراومد گفتن! من هم برای اینکه بحث رو با احترام ادامه بدم پست ایشون رو گزارش دادم. مدیر تالار هم توی همون تاپیک فعالیت میکرد و این پست رو دیده بود ولی هیچ واکنشی نشان نداد و پست ایشون رو حتی اصلاح نکرد حال آنکه در پستی دیگر بنده به ایشون گفتم شما از روی نادانی این حرف رو میزنید که کلمه "نادانی" رو مدیر تشخیص دادن که توهینه و حذفش کردن و کلمه "حیوان صفت" که ایشون به من گفته بودن رو حذف نکردن!

بفرمایید! اینم از فروم 10 ساله هم میهن که صدها هزار عضو و بازدید کننده داره که به قول شما باید محیط مناسبی برای بحث کردن داشته باشه! چنین محیطی مناسبه؟! چون فلانی ارزشی هست میتونه به من بگه حیوون بعد من چون کافرم و امثال من در اقلیت هستن باید خفه بشم و اگه بگم "نادان" به جرم توهین کردن بهم اخطار میدن! این عدالته؟!

همونطور که بهتون گفتم بازم تاکید میکنم این مسائل توی همه فروم ها هست و از طرز صحبت کردنتون مشخصه که سابقه چندانی توی کار کردن توی فروم های مختلف ندارید.

سخنور دوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

m@hdi آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      88
      امتیازها
      10,544
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      610
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سارا نمایش پست ها
      کلاً در طول تاریخ زن ها همیشه زیر سایه مردها بودند و از این امر هم راضی بودند !ولی هرچه سطح آگاهی ها بیشتر شد زن ها باسوادتر آگاه تر شدند . مطمئن باشید اگر عصر پهلوی هم در ایران نبود زن ها بطور خودجوش باز هم برای آزادی و حضور در جامعه تلاش می کردند. الان در کشوری مثل افغانستان که وضعیت زنانش آدم را یاد قرون وسطا می اندازد . زن ها خیلی سعی بر با سواد شدن و حضور در اجتماع دارند و چه جنبش هایی هم در این زمینه شکل گرفته است. ولی در کشورهای عربی علیرغم رفاه بیشتر و سطح زندگی بالاتر (نسبت به افغانستان) زنان همچنان یک زن سنتی هستند. فرقی نمی کند شاهزاده باشند یا خدمتکار . هر چند مردانشان هم چندان مرد نیستند و تنها ازدواج کردن و بر شمار زنان خود افزودن را خوب یاد گرفته اند.
      پس ببینید این اصلا ربطی به دین آدمها نداره ، فرهنگ خیلی مهم است. مثلا همین ایران از دیر باز تا حالا فرهنگ مردمانش همین بوده ، از انتقاد بیزارند و از شنیدن تعریف و مدح لذت می برند و دروغ و ریا! ارسطو گفته ایرانیان مردمانی لاف زن، دروغگو و ریا کارند در جلوی رویت مدحت رامی گویند و در پشت سر دشنامت می دهند. ما از زمان ارسطو تاکنون همینطوریم. در مدرسه در دانشگاه در محیط کار فقط باید مدح و مجیز بالادستی ها را بگوییم در حالیکه در درون مشغول فحش دادنیم. اگر کسی انتقاد کند کوچکترین انتقاد از یک کارمند ساده حتی زیر دست در بهترین حالت دچار غضب خفته فرد مقابل می شود. حالا شما تصور کنید که بالاترین فرد مملکت هم باشید و همه مدام مدحتان را بگویند، دیگر جز مدح و تمجید و کرنش چیز دیگری از مردم نمی خواهید و وای بحال کسی که بگوید بالای چشم شما ابرو است! در زمان هخامنشیان کامبیز چنین بود و هیچکس جرات انتقاد نداشت ، تا در عصر معاصر محمدرضا پهلوی که او هم دیکتاتور بود و از تعریف لذت می برد و حالا هم رهبری. می شود دین را براحتی تغییر داد می شود ظاهر را براحتی تغییر داد ولی فرهنگ را نه! اصلا فرض کنیم یک بی دین رهبر شود بازهم وضع همینطور خواهد بود. تا فرهنگمان را درست نکنیم هیچ چیز عوض نمی شود. فضای کشور ایران یا کلا خاورمیانه خیلی بسته است خیلی!
      بله فرهنگ از دین مهمتره. محمد هم چندان برخی فرهنگ ها و قوانین اعراب را تغییر نداد ولی این را در نظر داشته باشید که وقتی دین یک چیزی را بگوید با توجه به اینکه قوانین دین غیر قابل تغییر هستند اگه یک حکم دینی تبعیض یا ظلم باشه این تبعیض یا ظلم در جامعه نهادینه میشه و تغییر دادنش خیلی سخته وقتی که روحانیون در هر شهر چند هزار مرکز تحمیق (مسجد) دارند و رسانه ها را یا در اختیار دارند یا کنترل میکنند و همچنین قدرت را هم در اختیار دارند. بسیاری از زنان در شهرهای بزرگ به حجاب اعتقادی ندارند ولی مجبورند تا حدی محجبه باشند چون حکومت حجاب اجباری رو تحت تاثیر دین داره تحمیل میکنه و قبلا کمیته ها و بعدا بسیجی ها و حالا گشت ارشاد تا حدی دارن حجاب زنان رو کنترل میکنند.

پس سعی نکنید با پیش کشیدن فرهنگ نقش دین را کم اهمیت جلوه بدهید. حتی زنان محمد هم حجاب نداشتند پس فرهنگ حجاب در حجاز نبوده ولی دین آمد و زنان محمد و زنان مسلمانان را لای گونی پیچید و طبق قوانین اسلام زن نباید نقش فعال اجتماعی داشته باشد و در قرآن محمد به زنان خود گفته مثل دوران جاهلیت در اجتماع ظاهر نشوند و برند در گوشه خانه شان در حالی که قبل از اسلام در حجاز زنی مثل خدیجه تاجر بوده. پس دین هم نقش فعالی داره و تفاوت اصلی دین و فرهنگ اینه که اگه دین غلط باشه قابل اصلاح نیست و باید برچیده بشه که بسیار زمان میبره ولی فرهنگ قابل اصلاح است و اصلاحش به اندازه برچیده شدن دین زمان بر نیست.

در خاورمیانه که شما گفتید فرهنگ تا حد زیادی با دین گره خورده و اگر شما بخواید فرهنگ را تغییر بدید در میانه راه خواهید دید که مجبورید دین را هم تغییر بدهید پس هر دو باید تغییر کنند که متاسفانه چنین چیزی زمان بر هست. البته بدانید همه چیز فرهنگ و دین نیست و ژن هم تاثیرگذار هست و تاثیر آن از نظر علمی اثبات شده هست تا حدی که جامعه شناسان در کنار محیط (که شامل فرهنگ و دین میشه) ژن را هم عاملی تاثیرگذار بر شخصیت افراد میدانند.

سخنور یکم
      Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
      Overall activity: 99.4%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 76 بار در 73 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "و ضرب الله مثلا للذین آمنوا امرأت فرعون اذ قالت رب إبن لی عندک بیتا فی الجنة و نجنی من فرعون و عمله و نجنی من القوم الظالمین ""هم زد خداوند نمونه ای برای کسانی باور کردند خانمی فرعونُ گُداری گفت پروردگارم بساز برایم نزدت خانه ای در باغ هم درآورم از فرعون هم انجامش هم درآورم از همخویشانی ستمکاران" چرا هدف برخی تنها بهره بریِ سرای نزدیک است هم از دوستی با هرکس پرهیز نمی کنند ،روسری بیاندازند که به خودشان خوش بگذرد یا پا بر ارزشهای درست بگذارند که جایگاهی فراهم کنند ،همان بهتر که جلویشان گرفته می شود ،زمانی که جفت همسرگیری در آیینمانست بهانه جویان نبایستی قد برافرازند به بهانه های آزادی که خانهء بی پرچین هم دیوار خانه نیست ،پناه بر خداوندِ مهربان
      اعوذبالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین الرحمن الرحیم مالک یوم الدین ایاک نعبدوایاک نستعین اهدناالصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم غیرالمغضوب علیهم ولاالضالین پناه می برم به خداوندازسرکش خیلی رانده به نام خداوندمهرگسترخیلی مهربان پسندیده گفتن براخداوندپرورنده جهانیان مهرگسترخیلی مهربان دارای روزی آییندار آره ای تورا بنده ایم هم آره ای تورایاوری می خواهیم نشان بده مان راستراه خیلی پابرجاشده راستراه کسانی سراسر بخشانيشان دیگری خشمهاشده برشان هم نه گمراهان

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •