• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 1 از 4 1234 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 1 به 10 از 36

جُستار: گوشت سوسمار در اسلام

سخنور یکم
      Level completed: 33%, Points required for next Level: 337
      Overall activity: 6.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      از ایشان 325 بار در 277 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

گوشت سوسمار در اسلام

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Hezbollah_yaAli نمایش پست ها
      جا دارد از اقدامات مدیر کافر دفترچه تقدیر شود و این فرصتی بدست داد از مواضع مسلمین دفاع کنم.

این گیاهخواران از عوامل صهیونیستی هستند و بر اساس کابالا گیاهخوار شده اند تا مردم جهان را گمراه کنند. اولا اگر گوشت و فراورده های لبنی بد است پس چرا حضرت رسول الله و ائمه اطهار انواع پروتیین حیوانی تناول می فرمودند و آن شامل ملخ و سوسمار و گوشت گوسفند و شیر بز بود؟ امروز دانشمندان بر خاصیت گوشت ملخ و سوسمار صحه گذاشته اند که خودش حقانیت اسلام را ثابت می کند.

.
      شما از کجا اینقدر مطمئن هستید که پیامبر و ائمه ، سوسمار و ملخ جز طعامشان بوده است؟ بسیاری از اعراب بله ولی نه همه ی آنها! من دوستی دارم از عربستان که شیعه است و می گوید تنها گوشت چهارپایان سم دار و پرندگان حلال گوشت را باید استفاده کرد بر طبق شرع اسلام.
      نکند شما خودتان خیلی علاقه به گوشت سوسمار و ملخ دارید و در رژیم غذاییتان هم هست!

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سارا نمایش پست ها
      شما از کجا اینقدر مطمئن هستید که پیامبر و ائمه ، سوسمار و ملخ جز طعامشان بوده است؟ بسیاری از اعراب بله ولی نه همه ی آنها! من دوستی دارم از عربستان که شیعه است و می گوید تنها گوشت چهارپایان سم دار و پرندگان حلال گوشت را باید استفاده کرد بر طبق شرع اسلام.
      نکند شما خودتان خیلی علاقه به گوشت سوسمار و ملخ دارید و در رژیم غذاییتان هم هست!
      دوستتون بهتون اشتباه گفته! سوسمار از جمله خزندگانیه که در اسلام گوشتش حلال محسوب میشه :

حرام‌گوشت - WiKi
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

سخنور یکم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      دوستتون بهتون اشتباه گفته! سوسمار از جمله خزندگانیه که در اسلام گوشتش حلال محسوب میشه :

حرام‌گوشت - WiKi
      من از همین منبعی که شما لینکش را برایم گذاشتید فهمیدم که دوستم راست گفته:
      خزندگان حرام گوشت در مذهب امامیه: در فقه امامیه تمام اقسام خزندگان حرام گوشت هستند.[۷]
      امامیه همون تشیع می باشد و همان طور که قبلا عرض کردم این دوست بنده هم شیعه هستند. ممنون که حرف دوستم را با سند و مدرک اثبات کردید!

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من از همین منبعی که شما لینکش را برایم گذاشتید فهمیدم که دوستم راست گفته:
      خزندگان حرام گوشت در مذهب امامیه: در فقه امامیه تمام اقسام خزندگان حرام گوشت هستند.[۷]
      امامیه همون تشیع می باشد و همان طور که قبلا عرض کردم این دوست بنده هم شیعه هستند. ممنون که حرف دوستم را با سند و مدرک اثبات کردید!
      كلوا فإنه حلال، و لكنه لیس من طعامی» :
      پیامبر در میان گروهی از یارانش بود که از آن جمله سعد را نام برده اند. برای ایشان گوشت سوسمار پخته شده آوردند. یکی از زنان پیامبر صدا زد ای پیامبر این گوشت سوسمار است. پیامبر نخورد و فرمود: شما بخورید برای شما حلال است اما من نمی خورم.

امتاع الاسماع، ج 7 ص 303
      « فلما أراد النبی صلى اللَّه علیه و سلم أن یأكل، قالت له میمونة: إنه لحم ضب، فكفّ یده و قال: هذا لحم لم آكله قط، و قال لهم:كلوا، فأكل منه الفضل، و خالد بن الولید، و المرأة. قالت میمونة: لا آكل من شی‏ء إلا شیئا یأكل منه رسول اللَّه‏ [3] ». همسر پیامبر میمونه گفت: رسول الله این گوشت سوسمار است. رسول الله فرمود: من هرگز از گوشت سوسمار نخورده ام اما شما بخورید. فضل پسر عموی پیامبر و خالد بن ولید و زنی از آن خوردند.اما میمونه همسر پیامبر گفت : من از چیزی که پیامبر نخورد نمی خورم.

امتاع الاسماع، ج 7 ص 307 ؛ طبقات الکبری، ج 1 ص 301
      روى أیضا عن أبی هریرة رضی اللّه تعالى عنه قال: أتى رسول اللّه صلّى اللّه علیه و سلّم بسبعة أضبّ فی جفنة، و قد صب علیها سمن قال: «كلوا»، و لم یأكل، فقال: یا رسول اللّه أ نأكل، و لا تأكل؟ قال: «إنی أعافها».ابوهریره گفت : رسول الله 7 سوسمار در ظرفی آوردند و روغن بر آنها مالیده بودند، و فرمود: بخورید اما خودش نخورد. گفتیم که ای رسول الله آیا ما بخوریم و شما نخوری ، فرمود : من از آن پرهیز می کنم.

سبل الهدی و الرشاد، ج 7 ص 219
      سوای اینکه از نظر پیامبر اسلام حلال گوشت بوده و اصولن مهم نیست شیعه چی میگه! خود شیعه از نظر مسلمانان کافر محسوب میشه! به دلایلی مثل همین! چون راه و روش پیامبر اسلام رو ادامه ندادند و از خودشون قوانین من درآوردی در اسلام استخراج کردند! یا مثل شما که نمیدونستید از نظر پیامبر اسلام گوشت سوسمار حلاله!
      همچنین ادرار شتر و بسیاری از چارپایان!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      راستی یک چیزی هم در مورد گوشت ملخ :

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از شفقنا، حضرت آیت الله سیستانی به پرسش هایی درباره نگهداری، حلیت، حرمت و چگونگی پاک یا نجس بودن برخی حیوانات پاسخ داده اند. آنچه در پی می آید متن این پرسش ها و پاسخ ها به نقل از پایگاه رسمی ایشان است:

سؤال : آیا گوشت لک لک حرام است؟

جواب : حلال است.

سؤال : آیا خوردن خرچنگ حلال است؟

جواب : حرام است.

سؤال : آیا روغن حیوانات غیر از حلال گوشت مانند مار یا ببر و غیره نجس است ؟

جواب : اگر حیوان خون جهنده نداشته باشد یا تذکیه شده باشد روغن ان هم پاک است و استفاده غیر خوراکی از ان مانعی ندارد.

سؤال : فضولات پرندگان (حرام گوشت – یا حلال گوشت – گوشت خوار یا غیر گوشت خوار – دارای چنگال یا بدون چنگال) پاک است یا نجس؟

جواب : فضولات همه انها پاک است.

سؤال : آیا گوشت ملخ و خرگوش حلال است؟

جواب : گوشت ملخ حلال است.

گوشت خرگوش و تمام انواع ان حرام است.

سؤال : آیا فضله ی کلاغ نجس است؟

جواب : پاک است.

سؤال : لطفا بفرمائید ایا فروش گوشت گراز به کشورهای غیر مسلمان جایز است یا خیر؟

جواب : فروش آن جایز نیست ولی گرفتن پول از کافر به عنوان استنقاذ اشکال ندارد البته اگر این مستلزم تقدیم گوشت گراز باشد به احتیاط واجب جایز نیست

سوال: فضله کلاغ پاک است ؟

جواب : فضله کلاغ پاک است .

سؤال : آیا مدفوع طوطی نجس است؟

جواب : پاک است.

سؤال : آیا پرورش قورباغه به منظور صادرات به ممالک دیگر جایز است؟

جواب : صادر کردن آن به ممالک کافره مانعى ندارد.

سؤال : آیا سگ هاى شکارى که براى گرفتن حیوانات یا آوردن آنها استفاده مى شوند ، نجس هستند؟ آیا دست زدن به سگ باعث نجس شدن مى شود ؟

جواب : بله نجس است و دست زدن به آنها با رطوبت مسرى موجب تنجس دست است .

سؤال : آیا راه رفتن سگ بر روى برف موجب نجس شدن آن مى شود؟

جواب : همان مقداریکه با رطوبت مسریه با پاى سگ ملاقات کرده نجس مى شود.

سؤال : آیا نجاست سگ خشک با نجاست سگ خیس برابر است؟

جواب : اگر خشک باشد منجس نیست مگر اینکه ملا قى آن خیس باشد.

سؤال : آیا برای تشخیص پرنده حرام گوشت باید همه علائم را دارا باشد ؟

جواب : اگر یکی از علامتها باشد کافی است .

سؤال : آیا فضله طوطى و خرگوش و سنجاب پاک است ؟

جواب : فضله طوطى پاک است و مدفوع خرگوش و سنجاب نجس است .

سؤال : پرنده اى پیدا کردم در محل کارم که بسیار قیمتى است و از خانواده طوطیان است و سخنگو است با توجه به نامعلوم بودن صاحب پرنده حکم چیست و مى توانم در آن تصرف بکنم؟

جواب : اگر مى تواند پرواز کند حق دارید آن را تملک کنید و اگر نتواند چنانچه بدانید صاحب دارد و گم شده است باید یکسال اعلام کنید اگر صاحب آن پیدا نشد مى توانید قیمت آن را به فقیر صدقه بدهید و تملک کنید .

سؤال : شرایط نگهدارى سگ در منزل و باغ جهت نگهبانى چگونه مى باشد ؟

جواب : مانعى ندارد و شرط خاص براى آن نیست.

سؤال : تربیت ونگهداری گربه وخرگوش در منزل چه حکمی دارد؟ آیا موی آنها نماز را باطل می کند؟

جواب : مانعی ندارد نماز را باطل نمی کند.
      Shia-Online.ir - شیعه آنلاین - نظر حضرت آیت الله سیستانی درباره نگهداری حیوانات

و البته در همانجا هم آمده :

حشرات حرام گوشت در مذهب امامیه: در فقه امامیه خوردن ملخی که بال درآورده و پرواز می‌کند حلال است[۳۷] و سایر حشرات حرام گوشت هستند.
      پس برای همین است که گفته میشود پیامبر و ائمه اسلام ملخ و سوسمار نوش جان میفرمودیده اند!!! بیخود دفاع نکنید جانم. بخواهید در مورد ادرار شتر هم میتوانم برایتان لیست کنم کیلویی!
      دکتر ساسی

سخنور یکم
      Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
      Overall activity: 99.4%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 76 بار در 73 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "یا ایها الذین آمنوا كلوا من طیبات ما رزقناكم واشكروا لله ان كنتم ایاه تعبدون " "ای هرآن کسانی باور کردید بخورید از پاکیزه های چه توشه دادیمتات هم خوش بجاآورید برای خداوند اگر بودید خودشُ بندگی می کنید"
      راستی یک چیزی هم در مورد گوشت ملخ :Shia-Online.ir - شیعه آنلاین - نظر حضرت آیت الله سیستانی درباره نگهداری حیواناتو البته در همانجا هم آمده :پس برای همین است که گفته میشود پیامبر و ائمه اسلام ملخ و سوسمار نوش جان میفرمودیده اند!!! بیخود دفاع نکنید جانم. بخواهید در مورد ادرار شتر هم میتوانم برایتان لیست کنم کیلویی!
      آقایی که دلِ خودتُ با پوسخند که ادرار شتر را خوراک باورمند کردید چیزیتانست! چیزی دود کردید خوردید؟سوسمار یا دیگر چیزها اگر ناروا نیست خوردنشان که جز خوک چیزی ناروا نیست باز پیشنهاد هم نشدند!اندیشه هم داد برای باورمندان که الاغها برای سواری باربری اند که جز تنگنا هم ناچاری نبایستی روی به خوردنشان آوریم ،که پیشنهاد ها گوسفند،گاو،بز،شترند در سخنِ خداوند ،خداوندا پاسِ تو که نیشخند زنانِ ناروا را در گفتارشان نیشخند می زنی
      اعوذبالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین الرحمن الرحیم مالک یوم الدین ایاک نعبدوایاک نستعین اهدناالصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم غیرالمغضوب علیهم ولاالضالین پناه می برم به خداوندازسرکش خیلی رانده به نام خداوندمهرگسترخیلی مهربان پسندیده گفتن براخداوندپرورنده جهانیان مهرگسترخیلی مهربان دارای روزی آییندار آره ای تورا بنده ایم هم آره ای تورایاوری می خواهیم نشان بده مان راستراه خیلی پابرجاشده راستراه کسانی سراسر بخشانيشان دیگری خشمهاشده برشان هم نه گمراهان

سخنور یکم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      سوای اینکه از نظر پیامبر اسلام حلال گوشت بوده و اصولن مهم نیست شیعه چی میگه! خود شیعه از نظر مسلمانان کافر محسوب میشه! به دلایلی مثل همین! چون راه و روش پیامبر اسلام رو ادامه ندادند و از خودشون قوانین من درآوردی در اسلام استخراج کردند! یا مثل شما که نمیدونستید از نظر پیامبر اسلام گوشت سوسمار حلاله!
      همچنین ادرار شتر و بسیاری از چارپایان!
      قربان در تمام روایات که شما آوردید ، خود پیامبر که از اون سوسمارها نخوردند :)))))))))) گفتند شما بخورید من نمی خورم!!!!!!! اگر سوسمار حلال بوده چرا خود پیامبر نخورده؟حدیث داریم آنچه برای خودت می پسندی برای دیگران هم همان را بپسند. در ضمن شیعه هم همین نگاه را به اهل سنت داره و میگه اونا از اسلام واقعی دور افتادند.
      و اما در جواب روایاتی که شما عنوان کردید:
      در روایت های کتب اهل سنت آمده است: « أن النبی صلى اللَّه علیه و سلم كان معه ناس من أصحابه فیهم سعد، و أتوا بلحم ضب، فنادت امرأة من نساء النبی صلى اللَّه علیه و سلم أنه لحم ضب، فقال رسول اللَّه صلى اللَّه علیه و سلم:
      كلوا فإنه حلال، و لكنه لیس من طعامی [1]» : پیامبر در میان گروهی از یارانش بود که از آن جمله سعد را نام برده اند. برای ایشان گوشت سوسمار پخته شده آوردند. یکی از زنان پیامبر صدا زد ای پیامبر این گوشت سوسمار است. پیامبر نخورد و فرمود: شما بخورید برای شما حلال است اما من نمی خورم.
      در روایت دیگری عین مضمون مطالب بالایی آمده و اشاره شده است که : « كان ناس من أصحاب النبی صلى اللَّه علیه و سلم فیهم سعد، فذهبوا یأكلون من لحم، فنادتهم امرأة من [بعض‏] من أزواج النبی صلى اللَّه علیه و سلم أنه لحم ضبّ، فأمسكوا، فقال رسول اللَّه صلى اللَّه علیه و سلم: كلوا أو أطعموا، فإنه حلال، أو قال: لا بأس به- شك فیه- و لكنه لیس من طعامی. اللفظ للبخاریّ، ذكره فی باب خبر الواحد»[2]: در این روایت آمده : که بخاری می گوید این خبر واحد است و استناد به خبر واحد در بین فقها مربوط به شرایط خاصی است. یعنی نمی توان روایت را به راحتی پذیرفت.
      در روایت دیگری آمده است : « فلما أراد النبی صلى اللَّه علیه و سلم أن یأكل، قالت له میمونة: إنه لحم ضب، فكفّ یده و قال: هذا لحم لم آكله قط، و قال لهم:
      كلوا، فأكل منه الفضل، و خالد بن الولید، و المرأة. قالت میمونة: لا آكل من شی‏ء إلا شیئا یأكل منه رسول اللَّه‏ [3] ». همسر پیامبر میمونه گفت: رسول الله این گوشت سوسمار است. رسول الله فرمود: من هرگز از گوشت سوسمار نخورده ام اما شما بخورید. فضل پسر عموی پیامبر و خالد بن ولید و زنی از آن خوردند.اما میمونه همسر پیامبر گفت : من از چیزی که پیامبر نخورد نمی خورم. احتمال می رود که آیاتی که مربوط به حلیت و حرمت گوشت حیوانات بوده هنوز نازل نشده بوده .
      روایت دیگری آمده است .روى أیضا عن أبی هریرة رضی اللّه تعالى عنه قال: أتى رسول اللّه صلّى اللّه علیه و سلّم بسبعة أضبّ فی جفنة، و قد صب علیها سمن قال: «كلوا»، و لم یأكل، فقال: یا رسول اللّه أ نأكل، و لا تأكل؟ قال: «إنی أعافها».[4]ابوهریره گفت : رسول الله 7 سوسمار در ظرفی آوردند و روغن بر آنها مالیده بودند، و فرمود: بخورید اما خودش نخورد. گفتیم که ای رسول الله آیا ما بخوریم و شما نخوری ، فرمود : من از آن پرهیز می کنم.
      شاید این جریان پیش از نزول آیات مربوط به خوراکی ها باشد و این احتمال هم هست که روایات ساختگی باشد . چرا که بعید به نظر می رسد پیامبر به دیگران بگوید شما بخورید اما خودش نخورد.
      [1] - امتاع الاسماع، ج 7 ص 303

[2] - امتاع الاسماع، ج 7 ص 304

[3] - امتاع الاسماع، ج 7 ص 307 ؛ طبقات الکبری، ج 1 ص 301

[4] - سبل الهدی و الرشاد، ج 7 ص 219

در تمام روایاتی که جمعی از اهل سنت در باب حلیت سوسمار آورده اند پیامبر از گوشت سوسمار نخورده. خب در قرآن گفته شده النبی اولی بالمومنین من انفسهم. در نتیجه اگر خود پیامبر از سوسمار نخورده نباید هم اجازه ی خوردن آن را به دیگران بدهد.
      در گزارشی تاریخی چنین آمده است. روى أنّه أتی به [ ضب ]على خوان النبی صلّى اللّه علیه و سلّم فلم یأكله، و قال : «لیس من طعام قومی». برای پیامبر گوشت سوسمار آوردند ایشان فرمود : نه من و نه پیروان من از این گوشت نمی خورند.
      و أكله خالد بن الولید فلم ینكر علیه : اما خالدبن ولید خورد و پیامبر او را نهی نکرد.
      و رووا أن النبی صلّى اللّه علیه و سلّم قال : «لا أحلّه و لا أحرّمه». و أنكر ذلك ابن عباس و قال:
      ما بعثه اللّه تعالى إلّا لیحلّ و یحرّم. از پیامبر نقل شده که من گوشت سوسمار را نه حرام کردم و نه حلال کردم. اما ابن عباس این روایت را انکار می کند و می گوید این روایت دروغ است چرا که پیامبر می فرمود : خداوندمرا فرستاده تا حلال و حرام را بیان کنم.
      و حرّمه قوم، و رووا أنّ أمّتین مسختا، أخذت إحداهما فی البر، فهی الضّباب، و أخذت الأخرى فی طریق البحر، فهی الجرّیّ . عده ای از مسلمانان سوسمار را حرام می دانند و می گویند که سوسمار مسخ شده یهودی هاست و یهودی هایی که بر اثر گناه به شکل حیوان در آمده اند به شمایل سوسمار هستند.
      و رووا عن بعض الفقهاء أنه رأى رجلا أكل لحم ضبّ، فقال: اعلم أنّك قد أكلت شیخا من مشیخة بنی إسرائیل : حتی زمانی یکی از فقهای سنی دید که شخصی گوشت سوسمار می خورد به او گفت تو گوشت یکی از پیرمردهای بنی اسرائیل را می خوری.
      و قال بعض من یعافه: الذی یدلّ على أنّه مسخ شبه كفّه بكفّ الإنسان.[1] چون دستش شبیه دست انسان است گفته اند قبلا انسان بوده است و مسخ شده است.
      در روایات شیعه آمده است : امام صادق علیه السلام کراهت داشت که گوشت سوسمار بخورد.[2]
      همچنین شیخ صدوق از فقهای امامیه ، خوردن گوشت سوسمار را از نشانه های مخالفان اهل بیت می داند[3]

[1] - الحیوان ، ج 6، ص 356 .

[2] - وسائل الشیعه ج 24 ص 124

[3]- عیون اخبار الرضا، ج 2 ص 23

دیدید که اهل سنت هم خیلی هایشان گوشت سوسمار را حرام میدانند مثل حنبلی ها!

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      قربان در تمام روایات که شما آوردید ، خود پیامبر که از اون سوسمارها نخوردند :)))))))))) گفتند شما بخورید من نمی خورم!!!!!!! اگر سوسمار حلال بوده چرا خود پیامبر نخورده؟حدیث داریم آنچه برای خودت می پسندی برای دیگران هم همان را بپسند. در ضمن شیعه هم همین نگاه را به اهل سنت داره و میگه اونا از اسلام واقعی دور افتادند.
      پس با این حساب پیامبر غلط کرده گفته حرامه ولی کوفت کنید :)))
      عقیده شیعه که کل جمعیتشون به 100 میلیون هم نمیرسه و البته مذهبشون جوان ترین مذهب از مذاهب اسلام هستش بی ارزشه در مقابل 1 میلیارد مسلمان دیگه که میگند شیعه ها کافر هستند!
      اونها میگند شیعیان اسلام رو منحرف کردند و ادعاشون هم ادعای درستیه! شیعه سعی کرده اسلام رو ملایم تر کنه (که البته این دین ملایم شدنی نیست).
      به همین جهت هست که منابع شیعه به کل فاقد ارزش فقهی و اسلامی هستند و شما هر چه قدر هم که از منابع شیعی کپی پیست کیلویی بفرمایید احکامشون محدود میشه فقط و فقط به مذهب شیعه و در مورد تمامیت اسلام (بیش از یک میلیارد نفر بقیه) فاقد صلاحیت و ارزشه.
      پس آنچه شیعه میگوید اساسن ربطی به آنچه اسلام میگوید ندارد. و این حرف شما :

بنا به سنت اسلامگرایانه از نوع شیعی دروغ، تحریف و خالی بندی هستش! چون احکام شیعه شرع اسلام نیستند که نظر دوست عربستانی شما که میگید شیعه هستش! شده شرع اسلام!!!!!
      در مورد شاش شتر هم موضوع همین طوریه! ولی بسیاری از امامان شیعه هم تائیدش کردند :))

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mbk نمایش پست ها
      آقایی که دلِ خودتُ با پوسخند که ادرار شتر را خوراک باورمند کردید چیزیتانست! چیزی دود کردید خوردید؟سوسمار یا دیگر چیزها اگر ناروا نیست خوردنشان که جز خوک چیزی ناروا نیست باز پیشنهاد هم نشدند!اندیشه هم داد برای باورمندان که الاغها برای سواری باربری اند که جز تنگنا هم ناچاری نبایستی روی به خوردنشان آوریم ،که پیشنهاد ها گوسفند،گاو،بز،شترند در سخنِ خداوند ،خداوندا پاسِ تو که نیشخند زنانِ ناروا را در گفتارشان نیشخند می زنی
      تو هنوز نتونستی دستور زبان و درست حرف زدن رو یاد بگیری؟ :))
      دکتر ساسی

سخنور یکم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,513
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      عقیده شیعه که کل جمعیتشون به 100 میلیون هم نمیرسه و البته مذهبشون جوان ترین مذهب از مذاهب اسلام هستش بی ارزشه در مقابل 1 میلیارد مسلمان دیگه که میگند شیعه ها کافر هستند! به همین جهت هست که منابع شیعه به کل فاقد ارزش فقهی و اسلامی هستند و شما هر چه قدر هم که از منابع شیعی کپی پیست کیلویی بفرمایید احکامشون محدود میشه فقط و فقط به مذهب شیعه و در مورد تمامیت اسلام (بیش از یک میلیارد نفر بقیه) فاقد صلاحیت و ارزشه. پس آنچه شیعه میگوید اساسن ربطی به آنچه اسلام میگوید ندارد.
      قربان چرا عرایض بنده را کامل نمی خوانید. اگر یکبار دیگر بخوانید البته با دقت! خواهید دانست که به اهل سنت هم اشاره کرده ام. همانطور که می دانید اکثر اهل سنت یا حنبلی هستند یا حنفی یا شافعی که از بین این سه مذهب تنها شافعی رای بر حلال بودن گوشت سوسمار داده است و آن دوی دیگر یعنی حنفی و حنبلی رای بر حرام بودن داده اند. در ضمن این نکته هم لازم بذکر است که حتی بسیاری از فقهای شافعی هم در باب حلیت گوشت سوسمار اجماع ندارند. عنوان شده است که بخاطر علاقه شدید خلیفه دوم به گوشت سوسمار ، و جملات قصاری که در باب آن گفته ، سوسمارهمچنان در لیست غذایی اعراب باقی مانده است. چون در نهج البلاغه هم آمده است گوشت سوسمار از غذاهای مورد علاقه اعراب جاهلیت بوده است. امروزه هم خوردن گوشت آن تنها در کشور های عربستان ، امارات و قطر رایج است که وهابی ها در آن غالب هستند. در حالیکه مثلا کشوری مثل عمان یا کویت که شیعه مذهب هم نیستند از خوردن گوشت سوسمار ابا دارند.
      بنا به سنت اسلامگرایانه از نوع شیعی دروغ، تحریف و خالی بندی هستش! چون احکام شیعه شرع اسلام نیستند که نظر دوست عربستانی شما که میگید شیعه هستش! شده شرع اسلام!!!!!
      هر چی من می گم بیشتر اهل سنت هم سوسمار را حرام می دانند گوش نمی دهید! این را هم از منابع اهل سنت کپی پیست کردم : ازام المومنین عایشه روایت شده است كه یك سوسمار به رسول خدا (ص) هدیه داده شد ، اما آن حضرت نخورند ، ام المومنین عایشه گفت : اى رسول خدا ! آیا این سوسمار را به نیازمندان نمى دهید تا بخورند ؟ آن حضرت فرمودند : تنها چیزى را به مساكین بدهید كه خود مى‌خورید . (سند صحیح است) از حذیفه نیز روایت شده است كه رسول خدا (ص) فرمود : سوسمار امتى مسخ شده است كه در زمین جاى‌گرفته‌اند . (سند صحیح است) از سمره نیز روایت شده است كه شخصى از آن حضرت در مورد سوسمار سوال كرد ، آن حضرت فرمودند كه امتى مسخ شده هستند . الهیثمی، ابوالحسن نور الدین علی بن أبی بكر (متوفاى 807 هـ)، مجمع الزوائد ومنبع الفوائد، ج 4 ص 37 ، ناشر: دار الریان للتراث/‏ دار الكتاب العربی - القاهرة، بیروت – 1407هـ. بنا بر این طبق روایات اهل سنت نیز ، خوردن سوسمار جایز نیست.

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      قربان چرا عرایض بنده را کامل نمی خوانید. اگر یکبار دیگر بخوانید البته با دقت! خواهید دانست که به اهل سنت هم اشاره کرده ام. همانطور که می دانید اکثر اهل سنت یا حنبلی هستند یا حنفی یا شافعی که از بین این سه مذهب تنها شافعی رای بر حلال بودن گوشت سوسمار داده است و آن دوی دیگر یعنی حنفی و حنبلی رای بر حرام بودن داده اند. در ضمن این نکته هم لازم بذکر است که حتی بسیاری از فقهای شافعی هم در باب حلیت گوشت سوسمار اجماع ندارند. عنوان شده است که بخاطر علاقه شدید خلیفه دوم به گوشت سوسمار ، و جملات قصاری که در باب آن گفته ، سوسمارهمچنان در لیست غذایی اعراب باقی مانده است. چون در نهج البلاغه هم آمده است گوشت سوسمار از غذاهای مورد علاقه اعراب جاهلیت بوده است. امروزه هم خوردن گوشت آن تنها در کشور های عربستان ، امارات و قطر رایج است که وهابی ها در آن غالب هستند. در حالیکه مثلا کشوری مثل عمان یا کویت که شیعه مذهب هم نیستند از خوردن گوشت سوسمار ابا دارند.
      در کویت یا عمان سوسمار خوراکی پیدا نمیشود!
      ما داریم از نظر دین اسلام بررسی میکنیم نه از نظر فرهنگی مردم. از نظر اسلام سوسمار حلال گوشت است. همچنین ملخ!

هر چی من می گم بیشتر اهل سنت هم سوسمار را حرام می دانند گوش نمی دهید! این را هم از منابع اهل سنت کپی پیست کردم : ازام المومنین عایشه روایت شده است كه یك سوسمار به رسول خدا (ص) هدیه داده شد ، اما آن حضرت نخورند ، ام المومنین عایشه گفت : اى رسول خدا ! آیا این سوسمار را به نیازمندان نمى دهید تا بخورند ؟ آن حضرت فرمودند : تنها چیزى را به مساكین بدهید كه خود مى‌خورید . (سند صحیح است) از حذیفه نیز روایت شده است كه رسول خدا (ص) فرمود : سوسمار امتى مسخ شده است كه در زمین جاى‌گرفته‌اند . (سند صحیح است) از سمره نیز روایت شده است كه شخصى از آن حضرت در مورد سوسمار سوال كرد ، آن حضرت فرمودند كه امتى مسخ شده هستند . الهیثمی، ابوالحسن نور الدین علی بن أبی بكر (متوفاى 807 هـ)، مجمع الزوائد ومنبع الفوائد، ج 4 ص 37 ، ناشر: دار الریان للتراث/‏ دار الكتاب العربی - القاهرة، بیروت – 1407هـ. بنا بر این طبق روایات اهل سنت نیز ، خوردن سوسمار جایز نیست.
      این بیشتر را دقیقن از کجا آوردید ؟!
      از خود ممد روایت است که گفته من نمیخورم ولی شماها بخورید! (سند از بیخ صحیح است)
      از دید امامان شیعه و رویات اسلامی و خود ممد نوشیدن شاش شتر برای درمان مفید است! و کلن مدفوع و ادرار چهارپایان پاک است و خوردن و نوشیدنشان مانعی ندارد! (صد رحمت به خوردن گوشت سوسمار)

از امام صادق در مورد نوشیدن ادرار گاو پرسیده شد، فرمودند: اگر به عنوان دارو به آن نیاز داشته باشد پس بنوشد و همچنین ادرار شتر و گوسفند. (تهذیب الاحکام / شیخ طوسی / جلد 1 / صفحه 284 - وسائل الشیعه (آل بیت) / حر عاملی / جلد 3 / صفحه 410)(1)
      امام موسی کاظم علیه السلام فرمود:
      ادرار شتران از شیر آنها بهتر است با آنکه الله عزوجل درمان را در شیرشان (نیز) قرار داده است.(الکافی / جلد 6 / صفحه 338) (2)
      شیر شتر جوان برای هر دردی درمان است و درمان چاقی ادرارشان است. (الکافی / جلد 6 / صفحه 338) (3)
      اینکه امامان خوردن ادرار این حیوانات را در جهت درمان جایز می‌دانند، منظور چیست؟ به این احادیث توجه فرمائید:
      حر عاملی در زمنیه فواید خوردن ادرار شتر، گاو و گوسفند و خوردن آب دهن آنان برای درمان و همچنین شیر آنان بابی مفصل دارد. (وسائل الشیعه (ال بیت) / حر عاملی / جلد 25 / صفحه 113) (4):
      حدیث شماره 31362:
      از امام صادق (ع) در مورد خوردن ادرار گاو پرسیده شد، فرمود: اگر برای درمان به آن نیاز باشد پس آن را بنوشد و همچنین ادرار شتر و گوسفند. (وسائل الشیعه (ال بیت) / حر عاملی / جلد 25 / صفحه 114)
      حدیث شماره 31364:
      ادرار شتر از شیر آن مفیدتر است..(وسائل الشیعه (آل بیت) / حر عاملی / جلد 25 / صفحه114- وسائل الشیعه (الاسلامیه) / حر عاملی / جلد 17 / صفحه 87)
      حدیث شماره 31367:
      از امام صاددق روایت است که فرمود: خوردن ادرار گاو، گوسفند و شتر برای هر دردی درمان هستند و نگهدارنده‌ای هستند برای بدن که آن را پاک می‌کنند، کثافت‌ها را از بدن خارج و بدن را به بهترین حالت شستشو می‌دهند. (وسائل الشیعه (ال بیت) / حر عاملی / جلد 25 / صفحه 115- وسائل الشیعه (الاسلامیه) / حر عاملی / جلد 17 / صفحه 88)
      در حدیث شماره 31368 هم به مجوز خوردن ادرار گاو و گوسفند و شتر اشاره کرده است. (وسائل الشیعه (ال بیت) / حر عاملی / جلد 25 / صفحه 115)
      حدیث شماره 31369:
      مردی به نام مفضل بن عمر به امام صادق در مورد آسم که فردی به آن مبتلا بود پرسید؛ امام فرمود: از ادرار شتر جوان بالغ به او بخورانید، او خورد و الله دردش را از بین برد. (وسائل الشیعه (ال بیت) / حر عاملی / جلد 25 / صفحه 115)
      و:
      شیر شتر جوان داروی هر دردی است و کسی که مبتلا به آسم باشد خوردن ادرارش مفید است. (وسائل الشیعه (الاسلامیه) / حر عاملی / جلد 17 / صفحه 88)

از دید اسلام نه تنها ادرار و مدفوع حیوانات حلال گوشت پاک هستند، بلکه مدفوع حیوانات اهلی مانند الاغ، قاطر و اسب هم پاکند:
      ادرار و مدفوع حیواناتی که گوشتشان حلال است پاک می‌باشد، حتی الاغ، قاطر و اسب. (کتاب الطهاره / ایت الله العظمی خوئی / جلد 1 / صفحه 455 - تعلیق علی عروه الوثقی / ایت الله العظمی سیستانی / جلد 1 / صفحه 51) (5)
      ادرار و مدفوع هر حیوانی که گوشتش خورده می‌شود پاک هستند. (منتخب الاحکام / سید علی خامنه‌ای / صفحه 16) (6)
      رسول الله فرمود، خوردن ادرار چیزی که گوشتش حلال است ایرادی ندارد. (وسائل الشیعه (الاسلامیه) / حر عاملی / جلد 17 / صفحه 87 - بحار الانوار / مجلسی / جلد 77 / صفحه 107) (7)

آیت الله منتظری معتقد بود که به اجماع علما فروش ادرار شتر جایز است. (دراسات فی المکاسب المحرمه / آیت الله حسین علی منتظری / جلد 1 / صفحه 238) (8)
      به نظر می‌رسد که شتر از مقدسات اسلام باشد؛ زیرا محمد با این حیوان بیشتر از بقیه سر و کار داشت.
      جالب است بدانید از دید اسلام خوردن آبی که با آب دهن موش آمیخته باشد ایرادی ندارد. ==========================================
      (1) سئل عن بول البقر یشربه الرجل؟ قال ان كان محتاجا الیه یتداوى به شربه و كذلک بول الابل و الغنم. (لفظ تهذیب الاحکام)
      عن ابی عبد الله (ع) قال سئل عن بول البقر یشربه الرجل؟ قال ان كان محتاجا الیه یتداوى به (فیشربه) و كذلک بول الابل و الغنم.(لفظ وسائل الشیعه)
      (2) محمد بن یحیى عن احمد بن محمد بن عیسى عن بكر بن صالح عن الجعفری قال سمعت ابا الحسن موسى علیه السلام یقول ابوال الابل خیر من البانها و یجعل الله عزوجل الشفاء فی البانها.
      (3) البان اللقاح شفاء من كل داء و عاهه و لصاحب البطن ابوالها.
      (4) باب جواز شرب ابوال الابل و البقر و الغنم و لعابها و الاستشفاء بابوالها و بالبانها.
      ابی عبد الله علیه السلام قال سئل عن بول البقر یشربه الرجل قال ان كان محتاجا الیه یتداوى به یشربه و كذلک ابوال الابل و الغنم.
      سمعت ابا الحسن موسى علیه السلام یقول ابوال الابل خیر من البانها ویجعل الله الشفاء فی البانها.
      و عن ابی عبد الله علیه السلام انه قال مثل ذک و زاد: فیه شفاء من كل داء وعاهه فی الجسد و هو ینقى البدن و یخرج درنه و یغسله غسلا.
      وعن احمد بن الفضل عن محمد عن اسماعیل بن عبد الله، عن زرعه عن سماعه قال: سالت ابا عبد الله علیه السلام عن شرب الرجل ابوال الابل و البقر و الغنم تنعت له من الوجع هل یجوز له ان یشرب؟ قال نعم لا باس به.
      و عن احمد بن محمد عن محمد بن خالد عن محمد بن سنان عن المفضل بن عمر عن ابی عبد الله علیه السلام انه شكا الیه الربو الشدید فقال "اشرب له ابوال اللقاح، فشربت ذلک فمسح الله دائی.(وسائل الشیعه (ال بیت) / حر عاملی / جلد 25 / صفحه 115)
      (5) البول و الغائط من حلال اللحم فطاهر، حتى الحمار و البغل والخیل.
      (6) البول و الغائط من الحیوانات التی یحل اكل لحمها كالبقر و الغنم طاهران.
      (7) ان النبی صلى الله علیه و آله قال لا باس ببول ما اكل لحمه.
      (8) بول الابل یجوز بیعه اجماعا على ما فی جامع المقاصد وعن ایضاح النافع.
      اسلام شناسی

ماست مالی هم حدی دارد جانم! شما جایی که نفعتونه یک دفعه اسلام رو میذارید در کوزه آبش رو نوش جان میفرمایید! جایی که به نفعتون نیست همه جوره سپر اسلام میکنید خودتون رو ؟! عجب!!!!
      دکتر ساسی

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. چرا شاهین نجفی سوسک نشد ؟!!
      از سوی کافر_مقدس در تالار تالار سرگرمی
      پاسخ: 12
      واپسین پیک: 06-04-2012, 01:50 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •