Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968
دربارهء توافق هسته ای اخیر - برگ 6
  • Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 6 از 7 نخستیننخستین 1234567 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 51 به 60 از 61

جُستار: دربارهء توافق هسته ای اخیر

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      من نگفتم از خودتونه! گفتم بی ارزشند! به خاطر اینکه هرگز اتفاق نیوفتاده!!
      متخصص و نظریه پرداز و ... همگی از بیخ دری وری میگند به خاطر اینکه هرگز اتفاق نیوفتاده!
      قرار نیست یک بمب اتمی توسط روسیه در آمریکا بترکه تا توهمات نظریه پردازان ثابت بشه جانم!!!
      حرفهای عجیبی میزنی واقعا!!
      خب اینکه اتفاق نیافتاده بخاطر اینکه ریسک در این زمینه و آزمایش و موکول کردن چنین چیزی به تجربه عاقلانه نیست! و بخاطر همین نظریه پردازان این دکترین ها رو و اقدامات پیشگیرانه رو طراحی کردن و با صرف تیلیاردها دلار توسط قدرتهای بزرگ پیاده سازی عملی هم شده. و بخاطر همین بوده که این قضایا تاحالا پیشگیری شده در عمل رخ نداده. هدف همین بوده! پس درواقع شواهد عملی و محاسبات احتمالات در دنیای واقعی هم نه بر خلاف این نظریه ها بلکه موافق اونا هستن. یعنی دلیلی برای ردشون وجود نداره و بصورت طبیعی بخوای حساب کنی محاسبه احتمالات کنی اگر این سیستمها و تمهیدات طراحی و پیاده سازی نشده بود احتمال اینکه تاحالا در دنیا جنگ اتمی رخ داده بود بیشتر بود (البته من متخصص نیستم ولی فکر میکنم اینطور باشه از نظر تئوریک و محاسبات احتمالات ریاضیش). و ریسک و خوشبینی در این زمینه و موکول کردن به تجربه و آزمون هم که معقول نیست. اول و آخر میرسیم به همین سیستم! حالا شما بیا یه مشت حرف بچه گانه مسخره بزن دلت خوش باشه که چی آخه!! تو چی هستی کی هستی سندت دلیلت چیه نه متخصص هستی نه صاحبنظر نه نابغه نه ریاضیدان هیچی نیستی هیچی ارائه نمیدی جز یه مشت حرف توخالی و بقول خودت دری وری! عزیزم دنیا با این همه دانشمند و تشکیلات عریض و طویل یعنی اشتباه کردن و میکنن و تیلیاردها دلار تاحالا به اشتباه توسط ابرقدرت های دنیا خرج شده، و شما داری درست میگی؟!

نیاز هم بشه این کار رو نمیکنه! حتا اگر کره شمالی یک بمب اتمی توی کره جنوبی بترکونه هم آمریکا میشینه و فقط نگاه میکنه.
      خب نگاه کنه!
      مشکلش چیه؟
      وقتی بهرحال در مجموع به نفع خودش تموم بشه در نهایت، چه مانعی داره براش؟
      البته گفتم که در حال حاضر چنین شرایطی وجود نداره، ولی میتونست و میتونه وجود داشته باشه. هیچکس قادر به پیشبینی و کنترل کامل آینده نبوده و نیست.

ترکوندن بمب اتمی توسط آمریکا توی روسیه هم نه ریاضیه! نه منطقه! نه تئوری (البته تئوری توطئه هستش) و نه هیچ چیز دیگه! شاید بشه با آوانس احتمال حسابش کرد! به هر حال احتمال اینکه همین فردا یک سیارک بخوره زمین پودر بشه هم هست :))
      ولی دانشمندان دنیا ریاضیدان ها نظریه پردازان سیاستمداران و حکومت ها این نظریه ها و تئوری و منطق و محاسبات ریاضی رو جدی گرفتن و بر اساسش عمل کردن کلی هزینه کردن. غیر از اینه؟ واضحه که این عمل عاقلانه هم هست. چرا اینطور بوده در این وادی؟ چرا اینقدر جدی گرفته شده حتی 1% هم نخواستن ریسک کنن؟ چرا به تجربه و آزمون عملی موکولش نکردن؟ دقیقا به همین دلیل که سناریو اینقدر بزرگ و خطرناک و وخیم بوده که اجازه دادن برای حتی یک بار رخدادش هم قابل قبول نبوده.

اگر ژاپن در اون شرایط بمب اتمی میداشت آمریکا هرگز حمله اتمی بهش نمیکرد! تمام استدلال آمریکا بر این اساسه که بمب اتمی زد اون همه آدم رو کشت که آدمهای بیشتری کشته نشند! وقتی ژاپن هم مسلح به بمب هسته ای میبود تمام این استدلال کشک میشد اون هم از نوع گندیده!
      اون فقط یه توجیه بود! هروقت بخوان بالاخره توجیه و لفاظی پیدا میکنن.
      در عمل بهرحال بستگی به شرایط داره که هر هزینه ای قابل پرداختن باشه یا نه. حتی کشته شدن میلیون ها نفر میتونه در شرایط وخیم قابل قبول و توجیه پذیر و قابل دفاع بنظر بیاد. حال تازه حکومت ها و سیاستمدارها که قدیس نیستن و بعدم ما فقط درمورد حکومتهای دموکراتیک و انسانی تر صحبت نمیکنیم بلکه در جهانی زندگی میکنیم که امثال کمونیسم شوروی و استالین هم پا به عرصهء وجود گذاشتن. پس این تئوری ها این تمهیدات پیشگیرانه بهرحال نیاز بودن. اگر آمریکا قدرت نابودی متقابل دشمن رو نداشت، میتونست فقط چندتا بمب اتمی بزنه چند شهر روسیه و چند میلیون نفر رو بکشه، بازم احتمال حملهء روسها بخصوص تحت رهبری کسانی مثل استالین وجود میداشت. همونطور که این کارها از افرادی مثل هیتلر هم برمیامد.

بازداشت همیشگی
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من فقط از اینکه میبینم یک بابایی انقدر شوته که فکر میکنه خیلی بارشه خندم میگیره و مخصوصن باهاش وارد بحث میشم که هی دری وری بگه اینجا دور همی بخونیم بهش بخندیم :)))
      هنوز نفهمیدی ؟! خیلی باهوشی اخوی :)))
      بازم طبق معمول یه مشت حرف مفت از جنابعالی!
      اینقدر در این بحثها حرف غیرمنطقی زدی ادعاهای بدون پشتوانه فضایی کردی که دیگه نمیدونم چی بگم!
      مطلبی که من مطرح کردم ادعاهایی که کردم همش بر اساس منطق، ریاضیات، احتمالات، و اسناد و دلایل موجود هست و در سطح جهانی هم پذیرفته شده دانشمندان متخصصان مراجع علمی و تحقیقاتی معتبر قبول دارن. قبلا همهء اینا رو ارائه دادم روشن شده. و شما در مقابل چی ارائه کردی جز یک مشت ادعا و نظر شخصی و پافشاری و لجبازی کودکانه و مغلطه؟!
      واقعا برو یخورده فکر کن در سیستم تفکر و رفتار خودت تجدید نظر کن!
      فکر میکنی کی هستی واسه چی باید حرف و نظر و ادعای شما رو باور کنیم بپذیریم؟!
      منم باهوش تر قوی تر از این حرفا هستم دانشمند هم هستم و بخاطر همین گول تو رو نمیخورم دیگه دستت برام رو شده تازه نقاط ضعفت هم در این بحثها برام روشن و ثابت شد. مثل غول بادی بودی که سوراخ شدی و بادت خوابید
      الان فقط همین تبلیغات لفظی و تکرار مکررات برات مونده چیز دیگه ای در چنته نداری
      البته من باهات دشمنی نداشتم و ندارم و بهرحال نبرد من منصفانه بود و البته این شما بودی که کم آوردی و سعی کردی از هر مغلطه و فریب و جنگ روانی و ترفندهای دوران کودکی خودت که احتمالا اون موقع در جمع خانواده خودت جواب میداده استفاده کنی
      دوست عزیز من مرد عمل هستم. مرد میدان عملی. و چیزی که میخواستم بگم و روشن بشه یکی همین بود که این همه ادعا این همه تبلیغات و نمایش و پرداختن به مباحث کلی این همه مثلا تاریخ علم و فلسفه رو بدونی و استفاده کنی بجای خودش درست ولی دنیا خیلی از این گسترده تر و پیچیده تره و بحث عمل و توانایی ها و مهارت های شخصی هم هست که اونجا باید دید چه کسی مرد عمله! اونجا که رودررو با مرد عمل بخوای نبرد کنی آزمون واقعی بدی مواجه بشی، با یک رزمی کار واقعی مثلا، با یک دانشمند، با یک نابغه، با یک اعجوبه، با یک علم خوره، با یک آدم جدی و پرپشتکار که سالها زحمت کشیده، اونجا دیگه این کلاس ها و تبلیغات و ظواهر و کلیات کارایی نداره پاسخگو نیست بلکه قدرت واقعی دانش و بینش و توانایی های شخصی هر فردی هست که مشخص میشه!

هرکسی اهل عمل و واقعیت محض و رویارویی مستقیم نیست. کار سخت و ترسناکیه. تنها کسانی که انگیزه و همت کافی داشته باشن میرن سراغش. از نظر روانی این مسئله حتی در بازیهای آنلاین هم دیده میشه!! جالبه نه؟ فکر میکنی ربطش چیه؟ مسئلهء ارتباط گوز به شقیقه؟ خیر این یک واقعیته. مثلا در بازیهای آنلاین من خودم تجربش رو داشتم و متعاقبش در منبعی هم خوندم که بازی کردن با کاربران واقعی (انسان های طرف مقابل) چالش برانگیزتره و نیاز به جسارت بیشتری داره و اونایی که در این سیستم بازی میکنن بازیکنانی رو که فقط در سیستمهای دیگه بازی میکنن بزدل و ضعیف میدونن! آدم اینو در عمل تجربه میکنه حس میکنه. اونایی که نمیخوان با این سختی با این ترس از شکست و تحقیر روبرو بشن تمایلی به بازی کردن با طرفهای انسان ندارن و ترجیح میدن با بازیکن های رایانه و AI بازی کنن (مثلا مرحله های COOP). بازی کردن جنگ کردن و روبرو شدن با انسانهای دیگر کار سختیه و نیاز به جسارت و ظرفیت بیشتری داره. همینطور در بحث هم و در دنیای واقعی در عمل و در مسائل شخصی هم اینکه مستقیم و صریح و مردانه دیگران رو به چالش بکشی و دعوت به نبرد و مقایسه توانایی و صلاحیت کنی، واقعا پشتوانهء شخصی میخواد (البته این پدیده بخاطر نادانی و اعتمادبنفس کاذب هم میتونه باشه!). شاید یک صداقتی هم میخواد، که البته در همین بحث ها هم شواهدش زیاد بود که در شما نبود (یا حداقل به قدر من نبود). اینکه بتونی حرف حق رو واقعیت رو ببینی و ظرفیت پذیرش و اعتراف بهش رو داشته باشی. تا اینجا شما حتی ساده ترین و روشن ترین موارد رو قبول نکردی و از زیرش در رفتی روی به تمسخر و توهین و لجبازی کودکانه آوردی بزرگترین و بیشترین یاوه سرایی های مستمری رو ارائه دادی که من تاحالا در طول سالها مطالعه و بحث در نت دیده بودم!

من سوال میکنم، خودت چی هستی؟ واقعا چی داری از نظر شخصی چی در چنته داری؟ اون زمانی که مستقیم و مردانه مجبور بشی باید نبرد کنی براش فکری کردی؟ یا فکر میکنی همیشه با حقه و زرنگی و دروغ میتونی زندگی کنی همه کارهات رو پیش ببری؟
      گفتم که من قوی تر باهوش تر از این هستم که دیگه گول حرفهای فریبنده و تبلیغات و مغلطه های امثال تو رو بخورم. اتفاقا توی فروم دیگه هم یه طرفی بود با اونم بحث داشتم سر همین. باید بگم این سیستم در افرادی که اهل تجارت و بیزینس هستن در این زمینه فعالیت و موفقیت و استعداد و انگیزه دارن دیده میشه، ولی روی فردی مثل من چنین سیستمی قدرت و کارایی نداره! به اون شخص هم گفتم که فکر نکن ترفندها و آموزه های دنیای تجارت و تبلیغات و فریبندگی خاصی که این افراد دارن میتونه همه جا روی همه آدمی جواب بده کار پیش ببره؛ من گولت رو نمیخورم و نه ترسی از امثال شما دارم نه گنده میدونمشون!
      آدمی مثل من آدم نبرد و جنگه. میفهمی؟ با این آدم نمیشه مثل بقیه رفتار کرد نمیشه مثل آدمهای عادی حسابش کرد با ترفندهای کلیشه ای و تبلیغات و ترفندهای بازاری کنترلش کرد.
      همتون رو منهدم میکنم
      قدرت! میفهمی؟ قدرت های اصیل و درونی! به اینا میگن.
      چنین قدرتهایی هنوزم جزو برترین و کاراترین قدرت هاست. ولی تنها آدمهای با اراده و ظرفیت برتر میتونن به این قدرتها در حد بالایی دست پیدا کنن.
      اینجا دور همی بخونیم بهش بخندیم :)))
      هنوز نفهمیدی ؟! خیلی باهوشی اخوی :)))
      هه هه هه! خندیدم!!
      دوست عزیز به این سادگی هم نیست! فکر کردی با بچه طرفی؟ آیکیو من چند سال پیش تست کردن توی یه سایتی نزدیک 140 بود، که باید بگم بنظرم الان از اون موقع بیشتر هم شده شاید به 150 یا بیشتر هم رسیده باشه (تخمین خود من 160 است) چون خودم اینو حس میکنم تجربه میکنم. شاید بگی آیکیو رو نمیشه افزایش داد اما اینم بحث داره و باید بگم حداقل در بعضی جهات میشه و بهرحال اسمش هرچی باشه ولی من این افزایش کارایی و قدرت ذهنی رو در خودم ایجاد کردم و دیدم. یک طرفی هم بحث میکردیم میگفت که بله همچین چیزی هست و میگن میشه تا 20 واحد هم ضریب هوشی رو افزایش داد!
      پس حساب کن الان با یک علم خوره دانشمند با ضریب هوشی حداقل 150 طرف هستی بعد میخوای با این جفنگیات مسخرش کنی سر کارش بذاری!! هه هه!!
      یعنی تو اینقدر بیکار علاف هستی که اومدی این همه وقت و انرژی صرف کردی در بحث با من تازه واضحا کلی تمسخر و توهین و جنگ روانی راه انداختی و آمپر چسبوندی به ته، فقط بخاطر خنده و سرگرمی؟ هه هه! ها ها! برو بینیم بابا بچه جون! اونم با کی داره این حرفا رو میزنه کسی که نبرد و بحث جزو فعالیت های مشهورش هست در طی سالها با همه جور آدم در نت مواجه شدم بحث کردم دعوا و فحش هم زیاد رخ داده در این جریان. تو بگی ف من میفهمم میخوای بگی فردوسی یا فریدون! تحلیل روانیت میکنم! میفهمی؟ روانت رو میخونم!
      ضمنا با کسی بیای اینطور بخوای رفتار کنی کسی که بحث جدی میکنه منبع و دلیل علمی و منطقی میاره، ببخشید خب بنظرم حداقل در کنارش بیشعور بودن خودت رو نشون دادی! یه آدم مریض چنین کاری میکنه که این همه مدت این همه وقت و انرژی خودش و دیگران رو بگیره و دیگری رو اذیت کنه بخاطر خنده و تمسخر و سرگرمی! اگر در من اشکالی هست، 100% در تو هم اشکالی هست، و بنظرم اشکال شما بزرگتر هم باشه. حکایت اینه مثل کسانی که یک دیوانه رو مسخره میکنن اذیتش میکنن اونا بنظر من از دیوانه هه روانی ترن نادان تر و احمق ترن!
      ویرایش از سوی kourosh_iran : 07-16-2015 در ساعت 09:03 PM

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_iran نمایش پست ها
      حرفهای عجیبی میزنی واقعا!!
      خب اینکه اتفاق نیافتاده بخاطر اینکه ریسک در این زمینه و آزمایش و موکول کردن چنین چیزی به تجربه عاقلانه نیست! و بخاطر همین نظریه پردازان این دکترین ها رو و اقدامات پیشگیرانه رو طراحی کردن و با صرف تیلیاردها دلار توسط قدرتهای بزرگ پیاده سازی عملی هم شده. و بخاطر همین بوده که این قضایا تاحالا پیشگیری شده در عمل رخ نداده. هدف همین بوده! پس درواقع شواهد عملی و محاسبات احتمالات در دنیای واقعی هم نه بر خلاف این نظریه ها بلکه موافق اونا هستن. یعنی دلیلی برای ردشون وجود نداره و بصورت طبیعی بخوای حساب کنی محاسبه احتمالات کنی اگر این سیستمها و تمهیدات طراحی و پیاده سازی نشده بود احتمال اینکه تاحالا در دنیا جنگ اتمی رخ داده بود بیشتر بود (البته من متخصص نیستم ولی فکر میکنم اینطور باشه از نظر تئوریک و محاسبات احتمالات ریاضیش). و ریسک و خوشبینی در این زمینه و موکول کردن به تجربه و آزمون هم که معقول نیست. اول و آخر میرسیم به همین سیستم! حالا شما بیا یه مشت حرف بچه گانه مسخره بزن دلت خوش باشه که چی آخه!! تو چی هستی کی هستی سندت دلیلت چیه نه متخصص هستی نه صاحبنظر نه نابغه نه ریاضیدان هیچی نیستی هیچی ارائه نمیدی جز یه مشت حرف توخالی و بقول خودت دری وری! عزیزم دنیا با این همه دانشمند و تشکیلات عریض و طویل یعنی اشتباه کردن و میکنن و تیلیاردها دلار تاحالا به اشتباه توسط ابرقدرت های دنیا خرج شده، و شما داری درست میگی؟!
      نظریه پردازان توئطه حرفهاشون ارزش نداره جانم!

خب نگاه کنه!
      مشکلش چیه؟
      وقتی بهرحال در مجموع به نفع خودش تموم بشه در نهایت، چه مانعی داره براش؟
      البته گفتم که در حال حاضر چنین شرایطی وجود نداره، ولی میتونست و میتونه وجود داشته باشه. هیچکس قادر به پیشبینی و کنترل کامل آینده نبوده و نیست.
      ایراد اساسی استدلال شما اینه که با ساز و کار حکومتهای دموکرات آشنا نیستید! برای همین یک سری منافع حکومتی برای خودتون تعریف میکنید و بعدش بر اساس همونها استدلال میکنید و نتیجه گیری میکنید.
      اگر آشنایی درستی با نظام حکومتداری دموکرات داشته باشید متوجه خواهید شد که این طور نیست که حکومت آمریکا بتواند بر روی جان میلیونها نفر از شهروندانش قمار کنه و بعدش کماکان با قدرت سر جای خودش باشه!

ولی دانشمندان دنیا ریاضیدان ها نظریه پردازان سیاستمداران و حکومت ها این نظریه ها و تئوری و منطق و محاسبات ریاضی رو جدی گرفتن و بر اساسش عمل کردن کلی هزینه کردن. غیر از اینه؟ واضحه که این عمل عاقلانه هم هست. چرا اینطور بوده در این وادی؟ چرا اینقدر جدی گرفته شده حتی 1% هم نخواستن ریسک کنن؟ چرا به تجربه و آزمون عملی موکولش نکردن؟ دقیقا به همین دلیل که سناریو اینقدر بزرگ و خطرناک و وخیم بوده که اجازه دادن برای حتی یک بار رخدادش هم قابل قبول نبوده.
      در دوران جنگ سرد هر لحظه ممکن حکومت فاشیستی و دیکتاتوری شوروی یک حمله اتمی ترتیب بده پس آمریکا همواره در حال آماده باش بود برای پاسخ هسته ای! ولی برعکسش نبوده و فقط یک سری ادعا و دروغهای بی سر و ته از طرف کمونیست باقی مونده. بله استدلال شما در مورد حکومتهایی مثل کره شمالی یا ایران که جان شهروندان اندازه پهن هم ارزش نداره و میشه اونها رو فدای قدرت کرد و آب هم از آب تکون نخوره کاملن مصداق پیدا میکنه ولی در مورد انگلیس و آمریکا و اسرائیل و فرانسه سایر کشورهای دموکرات صدق نمیکنه.
      به همین دلیله که آمریکا هیچ وقت نمیاد به یک قدرت اتمی حمله اتمی بکنه که بعدش پاسخ اتمی بگیره! اگر حمله ای باشه همیشه اول از طرف دشمنی با حکومت دیکتاتوری خواهد بود! حالا چرا کره شمالی یا روسیه یا ... چنین حمله ای رو علیه آمریکا ترتیب نمیده ؟! چون میدونه بعدش پودر میشه میره هوا! چون میدونه نه با آمریکا بلکه با کل ابرقدرتهای نظامی دنیا که همپیمان آمریکا هستند وارد درگیری میشه و این یعنی نابودی.

اون فقط یه توجیه بود! هروقت بخوان بالاخره توجیه و لفاظی پیدا میکنن.
      در عمل بهرحال بستگی به شرایط داره که هر هزینه ای قابل پرداختن باشه یا نه. حتی کشته شدن میلیون ها نفر میتونه در شرایط وخیم قابل قبول و توجیه پذیر و قابل دفاع بنظر بیاد. حال تازه حکومت ها و سیاستمدارها که قدیس نیستن و بعدم ما فقط درمورد حکومتهای دموکراتیک و انسانی تر صحبت نمیکنیم بلکه در جهانی زندگی میکنیم که امثال کمونیسم شوروی و استالین هم پا به عرصهء وجود گذاشتن. پس این تئوری ها این تمهیدات پیشگیرانه بهرحال نیاز بودن. اگر آمریکا قدرت نابودی متقابل دشمن رو نداشت، میتونست فقط چندتا بمب اتمی بزنه چند شهر روسیه و چند میلیون نفر رو بکشه، بازم احتمال حملهء روسها بخصوص تحت رهبری کسانی مثل استالین وجود میداشت. همونطور که این کارها از افرادی مثل هیتلر هم برمیامد.
      همیشه نمیشه توجیه پیدا کرد! اگر شمار کشته شدگان بیشتر از یک حدی میشد مورد به دادگاه های نظامی و بین المللی کشیده میشد و خلاصه خیلی گندکاری بالا میومد که قابل جمع کردن نبود.

بازم طبق معمول یه مشت حرف مفت از جنابعالی!
      اینقدر در این بحثها حرف غیرمنطقی زدی ادعاهای بدون پشتوانه فضایی کردی که دیگه نمیدونم چی بگم! ....
      این همه خودت رو شهید کردی که دو خط متلکی که در مورد ضریب هوشی پایینت نوشتم رو جواب بدی ؟ :))))) زحمت نکش چون اصلن کسی اونها رو نمیخونه حتا خود من :))) سرِ کار نباش جانم!
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

بازداشت همیشگی
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      نظریه پردازان توئطه حرفهاشون ارزش نداره جانم!
      بی ربط نگو جانم
      نظریه توطئه دیگه چه ربطی داره؟!
      تازه خودت پایین تر یجورایی تاییدش کردی دیگه! بقول خودت اگر امثال شوروی بودن و میدونستن مثلا آمریکا قدرت نابودی اونا رو نداره نهایت میزنه چند میلیون نفر میکشه، ممکن بود این کار رو بکنن.

ایراد اساسی استدلال شما اینه که با ساز و کار حکومتهای دموکرات آشنا نیستید! برای همین یک سری منافع حکومتی برای خودتون تعریف میکنید و بعدش بر اساس همونها استدلال میکنید و نتیجه گیری میکنید.
      اگر آشنایی درستی با نظام حکومتداری دموکرات داشته باشید متوجه خواهید شد که این طور نیست که حکومت آمریکا بتواند بر روی جان میلیونها نفر از شهروندانش قمار کنه و بعدش کماکان با قدرت سر جای خودش باشه!
      دوست عزیز خیلی مطمئنی! قبلا گفتم بازم میگم ذهنت محدوده! به چیزهای مطمئنی که بیشتر توهم اطمینان و امنیت هستن تا واقعیت. من در دنیا هیچ چیزی رو اینقدر مطمئن نمیدونم. شرایطش برسه خیلی چیزها براحتی نقض میشه. همه چیز ممکنه. پس بهتره تا میتونیم محکم کاری کنیم! البته در انباشت این همه سلاح مخوف هم خودش ریسک و هزینه های هنگفتی هست که بحث خودش رو داره!! حتی بارها بوده بر اثر تصادف ممکن بوده دنیا به سمت جنگ اتمی و نابودی بره به همین دلایل.
      در دوران جنگ سرد هر لحظه ممکن حکومت فاشیستی و دیکتاتوری شوروی یک حمله اتمی ترتیب بده پس آمریکا همواره در حال آماده باش بود برای پاسخ هسته ای! ولی برعکسش نبوده و فقط یک سری ادعا و دروغهای بی سر و ته از طرف کمونیست باقی مونده. بله استدلال شما در مورد حکومتهایی مثل کره شمالی یا ایران که جان شهروندان اندازه پهن هم ارزش نداره و میشه اونها رو فدای قدرت کرد و آب هم از آب تکون نخوره کاملن مصداق پیدا میکنه ولی در مورد انگلیس و آمریکا و اسرائیل و فرانسه سایر کشورهای دموکرات صدق نمیکنه.
      به همین دلیله که آمریکا هیچ وقت نمیاد به یک قدرت اتمی حمله اتمی بکنه که بعدش پاسخ اتمی بگیره! اگر حمله ای باشه همیشه اول از طرف دشمنی با حکومت دیکتاتوری خواهد بود! حالا چرا کره شمالی یا روسیه یا ... چنین حمله ای رو علیه آمریکا ترتیب نمیده ؟! چون میدونه بعدش پودر میشه میره هوا! چون میدونه نه با آمریکا بلکه با کل ابرقدرتهای نظامی دنیا که همپیمان آمریکا هستند وارد درگیری میشه و این یعنی نابودی.
      خب دیگه حداقل قبول داری که همیشه کسانی بوده و هستن که ممکنه چنین کاری رو بکنن!
      من بهت میگم حتی آمریکا هم ممکنه یه زمانی حکومتش عوض بشه و جور دیگه بشه. ممکنه دنیا بهم بریزه. راحتتر از چیزی که فکر میکنی! بستگی داره انسانها چقدر معنویت و نیروهای اصیل و درونی داشته باشن اعمال و درونیاتشون چطوری باشه.
      خوبه خود آمریکایی ها خیلی تحت تاثیر و معتقد به مسائل آخرالزمانی هستن و فیلم های جالبی هم در این ارتباط ساختن.

همیشه نمیشه توجیه پیدا کرد! اگر شمار کشته شدگان بیشتر از یک حدی میشد مورد به دادگاه های نظامی و بین المللی کشیده میشد و خلاصه خیلی گندکاری بالا میومد که قابل جمع کردن نبود.
      دلت خوشه ها!

این همه خودت رو شهید کردی که دو خط متلکی که در مورد ضریب هوشی پایینت نوشتم رو جواب بدی ؟ :))))) زحمت نکش چون اصلن کسی اونها رو نمیخونه حتا خود من :))) سرِ کار نباش جانم!
      بله اصولا شما دنبال خندیدن و تمسخر و تفریح و سرگرمی هستید و بخاطر همین حتی در بحثهایی که صلاحیت و سوادش رو ندارید در بحثهای علمی و تخصصی جدی وارد میشید و از خودتون فتوا در میکنید! (البته بیشتر منظورم اون مباحث قبلی در جستار فناوریهای نظامی است)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بی ربط نگو جانم
      نظریه توطئه دیگه چه ربطی داره؟!
      تازه خودت پایین تر یجورایی تاییدش کردی دیگه! بقول خودت اگر امثال شوروی بودن و میدونستن مثلا آمریکا قدرت نابودی اونا رو نداره نهایت میزنه چند میلیون نفر میکشه، ممکن بود این کار رو بکنن.
      بیخود جوگیر نشو عموجان! من گفتم استدلال شما در مورد حکومتهای فاشیستی و دیکتاتوری مصداق پیدا میکنه! نه در مورد نظامهای دموکرات که برای هر حرکتشون باید به مردمشون جواب پس بدند.

دوست عزیز خیلی مطمئنی! قبلا گفتم بازم میگم ذهنت محدوده! به چیزهای مطمئنی که بیشتر توهم اطمینان و امنیت هستن تا واقعیت. من در دنیا هیچ چیزی رو اینقدر مطمئن نمیدونم. شرایطش برسه خیلی چیزها براحتی نقض میشه. همه چیز ممکنه. پس بهتره تا میتونیم محکم کاری کنیم! البته در انباشت این همه سلاح مخوف هم خودش ریسک و هزینه های هنگفتی هست که بحث خودش رو داره!! حتی بارها بوده بر اثر تصادف ممکن بوده دنیا به سمت جنگ اتمی و نابودی بره به همین دلایل.
      شاید ذهن من محدود باشه! (مال هر انسانی هست) ولی مطمئن باش مثل مال خیلیها معیوب نیست!
      این بارها بوده و ... هم به درد همون عمه جان من میخوره! عملن داریم میبینیم که سلاح هسته ای یک کشور رو در برابر حمله هسته ای یک کشور دیگه بیمه میکنه و هیچ کسی جرات حمله هسته ای به یک قدرت هسته ای رو به خودش نمیده. چیزی که در عمل داره اتفاق میوفته و تا حالا افتاده همینه مابقی حدسیات و ادعاها همگی از بیخ اراجیف و نظریات توطئه هستند.

خب دیگه حداقل قبول داری که همیشه کسانی بوده و هستن که ممکنه چنین کاری رو بکنن!
      من بهت میگم حتی آمریکا هم ممکنه یه زمانی حکومتش عوض بشه و جور دیگه بشه. ممکنه دنیا بهم بریزه. راحتتر از چیزی که فکر میکنی! بستگی داره انسانها چقدر معنویت و نیروهای اصیل و درونی داشته باشن اعمال و درونیاتشون چطوری باشه.
      خوبه خود آمریکایی ها خیلی تحت تاثیر و معتقد به مسائل آخرالزمانی هستن و فیلم های جالبی هم در این ارتباط ساختن.
      باز که شما برای نتیجه گیری رفتی توی ناف هالیوود و بازیهای کامپیوتری و داستانهای تخیلی که!
      حکومت هر کشوری در هرزمانی ممکنه عوض بشه، بترکه، ساقط بشه و ... که چی ؟ اصل موضوعی که من در باره اش حرف زدم اصولن ربطی به نوع حکومت نداره - کافیه تنها و تنها یک حکومت دموکراتِ اتمی و قدرتمند وجود داشته باشه تا هیچ دیکتاتوری جرات صورت دادن حملات اتمی رو به خودش نده! تازه اگر همون یک حکومت دموکرات هم وجود نداشته باشه باز هم کسی جرات ترتیب دادن حمله اتمی به یک ابرقدرت اتمی رو نداره.
      حتا فرمانده داعش تا این حد مثل شما اروتیک و انتحاری فکر نمیکنه!!!

دلت خوشه ها!
      دلم خوش نیست! تنها از چیزهایی خبر دارم که فکر میکنم شما خبر ندارید یا خودتون رو زدید به بیخبری!

بله اصولا شما دنبال خندیدن و تمسخر و تفریح و سرگرمی هستید و بخاطر همین حتی در بحثهایی که صلاحیت و سوادش رو ندارید در بحثهای علمی و تخصصی جدی وارد میشید و از خودتون فتوا در میکنید! (البته بیشتر منظورم اون مباحث قبلی در جستار فناوریهای نظامی است)
      در تمام اون بحثها شما برای لاپوشانی بیسوادی مطلق خودتون کما فی السابق روی آوردید به زیاده گویی و مطرح کردن ادعاهای گنده گنده که وقتی ازتون خواسته شد نشون بدید زدید زیر گریه! انقر خودتون رو باد نکنید جانم با یک سوزن مثل همون بحثها میترکید بعدش مجبورید تا چند ماه بعدش هی بیاید ماست مالی کنید :))
      دکتر ساسی

بازداشت همیشگی
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بیخود جوگیر نشو عموجان! من گفتم استدلال شما در مورد حکومتهای فاشیستی و دیکتاتوری مصداق پیدا میکنه! نه در مورد نظامهای دموکرات که برای هر حرکتشون باید به مردمشون جواب پس بدند.
      خب دیگه پس بالاخره مصداقی داره.

شاید ذهن من محدود باشه! (مال هر انسانی هست) ولی مطمئن باش مثل مال خیلیها معیوب نیست!
      این بارها بوده و ... هم به درد همون عمه جان من میخوره! عملن داریم میبینیم که سلاح هسته ای یک کشور رو در برابر حمله هسته ای یک کشور دیگه بیمه میکنه و هیچ کسی جرات حمله هسته ای به یک قدرت هسته ای رو به خودش نمیده. چیزی که در عمل داره اتفاق میوفته و تا حالا افتاده همینه مابقی حدسیات و ادعاها همگی از بیخ اراجیف و نظریات توطئه هستند.
      ما تاحالا کشورهای دارای سلاح هسته ای زیادی که قدرت کافی داشته باشن شرایط و انگیزه های کافی رو داشته باشن نداشتیم که دلایل و فرصت های زیادی برای محک زدن این ایده ها وجود داشته بوده باشه. کلا چندتا کشور مگه هستن؟ چین، روسیه، فرانسه، انگلیس، و پاکستان و هند هم که اخیرتر، و کرهء شمالی، اسرائیل، دیگه؟
      الان مثلا اینا چند مورد چرا اصلا دلایل و انگیزهء کافی بوده که یک قدرت هسته ای بخواد بهشون حمله کنه یا خودشون به قدرت اتمی دیگری حمله کنن؟
      کلا جنگ که هزینه و ریسک های زیادی داره و عقلا ازش اجتناب میکنن همون آمریکاش هم میبینی که یجایی دیگه کم میاره میبینه عاقلانه و به صرفه نیست حتی جنگ کلاسیک و با قدرتهای غیراتمی. بدیهی است که وقتی بحث جنگ اتمی باشه هزینه ها و ریسک ها خیلی بالاتر هم میرن. اگر جنگ اتمی با قدرت اتمی دیگری باشه به همین نسبت بیشتر. ولی بهرحال ما تاحالا انگیزه ها فرصت ها و شرایط بحرانی جهانی و غیره به اون شکل نداشتیم که این هزینه ها و ریسک ها بتونن توجیه پذیر باشن، ولی تضمینی نیست که برای طولانی مدت هم وضع به همین شکل بمونه. همونطور که جنگ های جهانی اول و دوم رخ دادن، سوم هم ممکنه رخ بده، کسی نمیتونه بگه به هیچ وجه رخ نمیده! حتی باوجودی که الان سلاح اتمی هست و خطر جنگ اتمی بین ابرقدرت ها و بحث نابودی کل جهان. البته حتی در چنان شرایط بحرانی هم جنگ اتمی بین قدرتهای اتمی کوچک محتمل تر است تا قدرتهای بزرگ که قدرت نابودی کامل همدیگر و کل دنیا رو دارن، که احتمالا بعدش حتی این قدرتهای کوچک توسط قدرتهای بزرگ کنترل یا سرکوب خواهند شد. چون طبق همین دکترین نابودی متقابل و نابودی دنیا، قدرتهای بزرگ از درگیر شدن جدی و جنگ مستقیم با هم اجتناب میکنن و سعی میکنن مصالحه و همکاری کنن، و حتی اگر درگیر هم بشن بازم تاجاییکه بتونن از استفاده از سلاح اتمی اجتناب میکنن مگر اینکه وضع دیگه خیلی وخیم بشه و مجبور باشن. در طبیعت هم شما مشاهده میکنید مثلا حیوانات نر که با هم درگیر میشن وقتی مشخص میشه چه کسی قوی تره دیگه جنگ رو خاتمه میدن و بطور معمول هیچ طرفی دنبال ادامهء نبرد و جدی تر کردنش نیست چون جز ریسک نابودی یا صدمات جدی نفعی درش نیست.

یه چیزی وقتی میشه درمورد بازدارندگیش بر اساس تجربه و احتمالات نظری داد بقدری مطمئن بود، که شرایط آزمونش به تعداد کافی در عمل رخ داده باشه. مثلا یک تاس رو شما سه بار بندازی هر سه بار ممکنه عدد 6 بیاد و احتمالش آنچنان کم هم نیست و بارها اینطور چیزها برای همه رخ میده و خواهد داد، بعد لابد شما میای نتیجه میگیری که کلا تاس رو هر بار بندازی 6 میاد!! یا مثلا دوبار 6 بیاد میگی احتمال 6 آمدن یک تاس 2 به 3 است! یک بار 6 بیاد میگی احتمالش 1 به 3. نخیر دوست عزیز، تاس رو اگر 10 بار 20 بار 100 بار انداختی هر بار 6 اومد اونوقت خیلی عجیبه و میشه یک نتیجه گیری های احتمالاتی کرد (که احتمالا علت خاصی داره مثلا شاید یک طرفش سنگین تره)، و هرچی هم این آزمون ها بیشتر بشن در نتیجه چنین پدیده هایی خیلی کمتر و کمتر دیده میشه و به سمت توزیع طبیعی و واقعی خودش میره و اونوقت هست که میشه برآورد و نتیجه گیری های واقعگرایانه تر و مطمئن تری در این زمینه داشت. یعنی هرچی تعداد آزمون بیشتر بشه نتیجهء مشاهده شده واقعی تر و مطمئن تر میشه. در تعداد کم آزمون، به همون نسبت امکان برآورد و نتیجه گیری و محاسبهء دقیق هم کمه و نمیشه مطمئن بود و فرضیهء کلی ای رو مطرح کرد. حالا شما داری میگی چون تاحالا یک قدرت اتمی به قدرت اتمی دیگری حمله نکرده پس احتمالش نیست یا خیلی کمه، ولی بنظر من این استدلال درست نیست چون تاحالا شرایط آزمون چنین چیزی در عمل خیلی کم و محدود بوده. یک زمانی فقط شوروی و آمریکا چندبار تا نزدیک های چنین درگیری ای پیش رفتن که اونم چه بسا بخاطر همون بازدارندگی «نابودی متقابل حتمی» بود که جنگ صورت نگرفت. حتی جنگ بین قدرتهای اتمی دیگر هم با اینکه قدرت بازدارندگی اونا در حد «نابودی متقابل حتمی» نباشه ولی چون بهرصورت احتمالا به دخالت و/یا تقابل قدرتهای دارای قدرت «نابودی متقابل حتمی» منجر خواهد شد پس این تاحدی هم که شده میتونه بازدارنده بوده باشه. مثلا کرهء شمالی اگر آمریکا متحد کرهء جنوبی نبود شاید تاحالا به کرهء جنوبی بمب اتمی هم زده بود، ولی میدونه بزنه فاتحهء خودش خوندس (حالا بهرصورتی چه جنگ اتمی چه جنگ کلاسیک چه تحریم های شدید جهانی و غیره). اگر آمریکا نبود، حتی اگر کرهء جنوبی هم سلاح اتمی داشت، ولی قدرت «نابودی متقابل حتمی» نداشت، بازهم بعید نبود کرهء شمالی ها این کار رو بکنن. البته بقول شما احتمال اینطور حرکت ها از جانب حکومتهای دموکراتیک بسیار کمتره که منم مخالفتی ندارم، ولی بنظر من بهرصورت به این هم نمیشه مطلق مطمئن بود و شرایطی میتونه باشه که حتی یک حکومت دموکراتیک و سالم هم توجیه برای استفاده از سلاح اتمی در برابر کشور دیگری که سلاح اتمی داره رو پیدا بکنه (حتی با وجود این احتمال که میلیون ها نفر از کشور خودش کشته بشن).

کافیه تنها و تنها یک حکومت دموکراتِ اتمی و قدرتمند وجود داشته باشه تا هیچ دیکتاتوری جرات صورت دادن حملات اتمی رو به خودش نده! تازه اگر همون یک حکومت دموکرات هم وجود نداشته باشه باز هم کسی جرات ترتیب دادن حمله اتمی به یک ابرقدرت اتمی رو نداره.
      خب شما الان داری همش میگی قدرتمند و ابرقدرت. یعنی قبول داری که اتمی بودن به تنهایی و داشتن چندتا بمب و موشک اتمی و امکان اینکه بزنی چندتا شهر دشمن نهایت چند میلیون نفر رو بکشی، برای بازدارندگی کافی بنظر نمیاد. خب دکترین «نابودی متقابل حتمی» هم همینه دیگه، منتها بصورت صریح و کاملش.

من میگم سلاح اتمی قدرت اتمی در حدی که کشورهایی مثل هند و پاکستان دارن یا ایران بخواد نهایت چندتا بمب و موشک زپرتی درست کنه، بازدارندگی مطلق نداره. درسته هزینه و ریسک نسبت به جنگ با یک کشور غیرهسته ای بالاتر میره، ولی بنظر من به هیچ وجه غیرممکن نیست. حالا باید شرایطش در عمل رخ بده صرف بکنه که انجام بشه. مثلا فرض کن شرایط یجوری بود قدرتهای دنیا سر اینکه بزنن حکومت ایران رو ساقط کنن توافق میکردن، اون موقع حتی اگر ایران سلاح اتمی داشت، و میتونست مثلا بزنه عربستان، اسرائیل، جاهای دیگری، بازم احتمالش بود که به ایران حمله کنن و حتی سلاح اتمی هم استفاده کنن. البته مسلما روی این تاحدی حساب میکردن و سعی میکردن با پیشدستی و غافلگیری سلاح های اتمی ایران رو قبل از اینکه بتونن استفاده بشن از کار بندازن، ولی بهرصورت میدونستن که این ریسک هم هست که موفق نشن و ایران هم بتونه سلاح های خودش رو استفاده کنه.

در تمام اون بحثها شما برای لاپوشانی بیسوادی مطلق خودتون کما فی السابق روی آوردید به زیاده گویی و مطرح کردن ادعاهای گنده گنده که وقتی ازتون خواسته شد نشون بدید زدید زیر گریه! انقر خودتون رو باد نکنید جانم با یک سوزن مثل همون بحثها میترکید بعدش مجبورید تا چند ماه بعدش هی بیاید ماست مالی کنید :))
      من نمیدونم دیگه توضیح دادم دلایل و اسناد و منابع معتبر هم آوردم گفتم بیشتر هم میخوای برات بذارم. دیگه حرف حساب شما چیه نمیدونم! منابع علمی تحقیقاتی آکادمیک رو قبول نداری دانشمندان و متخصصان این رشته سازمانهای استاندارد رو میگی کشکه! این همه مقاله و روایت و نمونه توی نت هم هست. بدون اینکه خودت هیچ تخصص و اعتباری در اون زمینه داشته باشی. واقعا دلقک هستی دیگه! بیخود نیست آواتارت هم شباهت با شخصیت کودکانه و لجباز و تمسخرکنندهء شما داره!
      حالا اینکه یک کاری رو گفتی اگر راست میگی بکن (که تازه اون کار هم اصلا ربطی به بحث من نداشت و چیزی نبود ه من ادعا کرده بودم)، من نخواستم یا نتونستم انجام بدم دیگه حرف بی ربطی هست و بهرحال اگر نگیم پیروز روشن ولی برتر در میدان بحث (منظورم دقیقا بحث شکسته شدن md5 هستا) من بودم چون من حداقل سند و منبع روشن و معتبر گذاشتم برای ادعام، ولی شما درمقابل دقیقا هیچی جز مغلطه و توهین و تمسخر و ادعاهای بی پایه ارائه نکردی.
      حالا باز این اراجیف صدمن یک غاز خودت رو تکرار میکنی که چی بشه؟ فکر کردی من خرم یا دیگران؟!
      آخه حرف حسابت منطق و دلیل و اثباتت کجاست کجا بود تاحالا همش یکسر داری یک مشت یاوه رو مدام تکرار و تکرار میکنی! گفتم که جنابعالی احتمالا از بچگی اینطور لجباز بودی و توی خانوادت هم نازت رو میکشیدن کلا اینطوری بار اومدی فکر کردی هرجایی هروقت جلوی هر آدمی میتونی اینطوری کارت رو از پیش ببری به خواسته هات برسی!
      واقعا متاسفم برات با این شخصیت و تفکر و رفتار و مرام کودکانه! اینقدر آدم ضعیف باشه نتونه بالاخره خودش رو درست کنه واقعیت رو بپذیره معلومه مشکل و نقص فنی جدی داره! من این همه سال با همه جور آدم بحث کردم ولی خداییش به قدر تو لجباز و مسخره ندیدم که حرفهای بی معنی خودش رو فقط مثل نوار تکرار و تکرار بکنه، نمیدونم از تکرار این چرندیات چطوری به چی میخوای برسی!! امثال تو در عمل واقعا به درد همون کارتون و آواتار مسخره میخورن چون کارشون توی دنیا همینه که همه چیز رو به شوخی و تمسخر بگیرن و هیچ مسئولیت کارهاشون و اخلاقیات هم سرشون نمیشه براشون چیزی جز خوشی و تفریح خودشون مهم نیست.
      جراتش رو هم نداری اون بحث رو جای دیگه مطرح کنی و ادامه بدی، بخصوص جایی که دو نفر آدم متخصص و مطلع باش، چون اونجا احتمالش زیاده چند نفر بیان و ضایعت بکنن بگن حرف حسابت چیه این یاوه ها چیه میگی، و اینطوری آبروت میره ضایع میشی همه میفهمن چقدر بی سواد و لجبازی! ولی اینجا متاسفانه فروم تخصصی نیست و شما هستی که عنوان مدیریت رو هم یدک میکشی و چندتا رفقات و کسی هم نظری در اون بحث نداد. خلاصه اینکه خیالت راحته هرچی چرند بگی حرف غیرمنطقی بزنی چیز زیادی نمیشه و میتونی راحت اینجا رویهء تمسخر و اراجیف گویی و انحراف و هدر دادن وقت و انرژی و جنگ روانی رو دنبال کنی! اما بهرحال به چیزی بیش از این نخواهی رسید و خواهی نخواهی فکر میکنم مدام دیگران رو متوجه رفتار عاری از شعور خودت و اون بحث و واقعیت میکنی. شاید حتی بهت پیام خصوصی هم داده باشن در این ارتباط، من نمیدونم ولی من بودم حتی اگر دوستم هم بود و پارتی بازی میکردم براش حداقل در پیام خصوصی ازش انتقاد میکردم.
      خلاصه با این حرفها و ترفندها من یکی رو که نمیتونی گول بزنی! یک میلیارد بار دیگه این اراجیف و حرفهای بی معنی رو تکرار کن، بازم صرفا داری یاوه گویی میکنی و بس. یعنی یه بچه هم اینو میفهمه بهتر از تو منطق سرش میشه!!
      ویرایش از سوی kourosh_iran : 07-18-2015 در ساعت 11:09 AM

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      خب دیگه پس بالاخره مصداقی داره.
      در مورد نظامهای دموکرات خیر!

ما تاحالا کشورهای دارای سلاح هسته ای زیادی که قدرت کافی داشته باشن شرایط و انگیزه های کافی رو داشته باشن نداشتیم که دلایل و فرصت های زیادی برای محک زدن این ایده ها وجود داشته بوده باشه. کلا چندتا کشور مگه هستن؟ چین، روسیه، فرانسه، انگلیس، و پاکستان و هند هم که اخیرتر، و کرهء شمالی، اسرائیل، دیگه؟
      از میان همینهایی که نام بردید میدانیم دست کم چین و پاکستان و کره شمالی به قدری کله خراب هستند که بخواهند علیه بقیه یعنی روسیه و فرانسه و انگلیس و آمریکا و اسرائیل و یا هند حمله اتمی صورت بدهند! (به خصوص هند و پاکستان که پتانسیل بلقوه بسیار بالایی برای ترتیب دادن چنین حمله ای علیه یکدیگر دارند و این رو هم میدونیم که هند از نظر نظامی و اقتصادی و حتا جمعیت میتونه یک شبه پاکستان رو قورت بده) ولی اتفاقی که در عمل میوفتد چیست ؟! همچین حماقتی نمیکنند.

خب شما الان داری همش میگی قدرتمند و ابرقدرت. یعنی قبول داری که اتمی بودن به تنهایی و داشتن چندتا بمب و موشک اتمی و امکان اینکه بزنی چندتا شهر دشمن نهایت چند میلیون نفر رو بکشی، برای بازدارندگی کافی بنظر نمیاد. خب دکترین «نابودی متقابل حتمی» هم همینه دیگه، منتها بصورت صریح و کاملش.
      باز رفتید در تخیلات خود و استدلالهای تخیلی کردید!
      تعداد کشورهای اتمی دنیا 9 کشوره ، یعنی هر کدوم از اینها به خاطر در اختیار داشتن SuperWeapon برای خودشون قدرت نظامی محسوب میشند.
      چیزی که عملن هم اتفاق افتاده اینه که این کشورها جرات درگیری نظامی با یکدیگر رو ندارند! => قدرت بازدارندگی سلاح هسته ای.
      و دقیقن برای همینه که این همه زور میزنند که بقیه کشورهای دنیا صاحب سلاح هسته ای نشند به خاطر اینکه دست بالا رو در مقابل اونها از دست میدند. کل کشور اسرائیل رو میشه با 2-3 تا بمب اتمی چند مگاتنی خاکستر کرد! پس حتا اگر کشوری تنها و تنها یک بمب اتمی چند مگاتنی داشته باشه و امکانات رسوندنش به خاک دشمن رو هم داشته باشه برای مثال کشوری مثل اسرائیل جرات تهدید کردن نظامی یا حمله نظامی به اون رو به خودش نمیده چون میدونه همون یک بمب میتونه حکومت و تشکیلات و ... رو بخار کنه بفرسته هوا. این طوری میشه که اگر برای مثال ایران حتا یک بمب اتمی داشته باشه هرگز اسرائیل جرات نمیکنه بگه میام بمبارونت میکنم!
      حالا شما فرض کن روسیه ای رو که 1600 کلاهک هسته ای فعال داره! کی جرات داره بهش چپ نگاه کنه ؟ یا اصلن کمتر بریتانیایی که فقط 160 تا فعالش رو داره!
      یعنی اگر شما اسرائیل باشی و 4000 تا F35 و F22 و ناو و توپ و پاتریوت و گنبد آهنین و آیرون من و هالک و تور و ... تهیه کرده باشی جرات اینکه به کشوری که حتا یک بمب اتمی داره حمله کنی رو نداری چون میدونی شانس اینکه دیگه بعدش دیگه وجود نداشته باشی به شدت بالا و زیاده.

من نمیدونم دیگه توضیح دادم دلایل و اسناد و منابع معتبر هم آوردم گفتم بیشتر هم میخوای برات بذارم. دیگه حرف حساب شما چیه نمیدونم! منابع علمی تحقیقاتی آکادمیک رو قبول نداری دانشمندان و متخصصان این رشته سازمانهای استاندارد رو میگی کشکه! این همه مقاله و روایت و نمونه توی نت هم هست. بدون اینکه خودت هیچ تخصص و اعتباری در اون زمینه داشته باشی. واقعا دلقک هستی دیگه! بیخود نیست آواتارت هم شباهت با شخصیت کودکانه و لجباز و تمسخرکنندهء شما داره!
      من هنوزم منتظر هک MD5 هستم البته :)) شما گفتی خودت بلد نیستی گفتم خوب بده اونی که بلده ببینیم در عمل چه طوریه. که گویا ادعای شما مبنی بر اینکه میری تو انجمن اونهایی که بلدند و جوابت رو میدند هم باد هوا بوده!!!
      دکتر ساسی

سرنویسنده سوم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

Agnostic آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2011
      جُستارها
      67
      امتیازها
      50,772
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      2,650
      از ایشان 3,328 بار در 1,555 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      IranPressNews : ایران پرس نیوز: زهر اتمی؛ عکس: تودهنی رفسنجانی به ولی فقیه

Sticky زهر اتمی؛ عکس: تودهنی رفسنجانی به ولی فقیه

همانطور که پیش بینی می شد در پی خوردن جام زهر اتمی توسط ولی فقیه، موقعیت وی در درون نظام تضعیف شده است.

سایت حکومتی مشرق نیوز: صفحه اینستاگرام رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام یک طرح گرافیکی عجیب منتشر کرد. این صفحه اینستاگرام در پست اخیر خود یک بیت شعر در مورد نقش تدابیر آیت الله هاشمی رفسنجانی در به جمع بندی رسیدن مذاکرات هسته ای به همراه عکس زیر منتشر کرده است:

هاشمی لطف نمودی قَدَحَت پر مِی باد
      كه به تدبیرِ تو تشویشِ خمار آخر شد

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: rafsan-instagram.jpg
دیدن: 41
حجم: 25.3 کیلو بایت

m@hdi این را پسندید.
      حضرت زهرا جنده آل محمد: تن زن عورت است
      موی سر حضرت زهرا و زنان مومن به اسلام موی زهار است پس سرشان مامله و حجاب اجباری است.

کون لق بی بی دو عالم حضرت زهرا تعالی

امام زمان مفعول است ... وارث پیغمبر است

9. 2 کاربر برای این پست سودمند از Agnostic گرامی سپاسگزاری کرده اند:

m@hdi (07-23-2015),sonixax (07-23-2015)

سخنور دوم
      Level completed: 24%, Points required for next Level: 306
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

m@hdi آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      88
      امتیازها
      10,544
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      610
      از ایشان 669 بار در 345 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Agnostic نمایش پست ها
      همانطور که پیش بینی می شد در پی خوردن جام زهر اتمی توسط ولی فقیه، موقعیت وی در درون نظام تضعیف شده است.
      البته قبول قطعنامه 598 خیلی تاثیرش برای مردم بیشتر بود ولی چون خمینی گفته بود جام زهر خورده ملت خایه نمیکردن بیان تو خیابون!

11. 2 کاربر برای این پست سودمند از m@hdi گرامی سپاسگزاری کرده اند:

kourosh_iran (07-23-2015),sonixax (07-23-2015)

شناس
      Level completed: 77%, Points required for next Level: 23
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

مهربون

مرزبان آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2015
      جُستارها
      5
      امتیازها
      1,377
      رنک
      20
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12
      از ایشان 17 بار در 15 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      سلام بر شما .قسمت هایی از بحثتون رو دنبال کردم . فارق از اعتقادات و نظرات شخصی شما دوستان در باب دین و اسلام و... در کل با نظرات جناب کورش ایران موافقم . ایشون تحلیل بهتری روی این قضیه هسته ای داره .

و اما نظر خودم . در کل برنامه طوری چیده شده که دبه ای که تا حالا ازش حرف میزدن از سوی ایران شکل بگیره . و چون ایران امضا اولیه توافق رو انجام داده و روی اون شورای امنیت هم یک قطنامه و بیانیه صادر کرده . حتی اگه ایران دبه کنه بر طبق توافق امضا شده ولو اینکه مجلس ایران اوکی نداده باشه ، میتونه تحریم های جدیدی رو وضع کنه و به اونها کاملا مشروعیت بده .

نظر شخصی خودم راجعب این توافق اینه که واقعا ایران بیچاره میشه با این توافق .
      1 . چون تحریمها اونجورکه مد نظر ایرانه برداشته نمیشه . و این یعنی دولت روحانی در انتخابات بعد شکست سختی خواهد خورد .
      2 . اگه ایران در این قضه اعتراضی داشته باشه و یا یکی از طرفین ایرادی به ایرانوارد کنه . بعد از نمایندگان و هیات وزرا مساله به شورای امنیت سپرده شده که 5 کشور غربی و مخالف ایران معلومه که قانع نمیشن و اعتراض و یا دفاع ایران مورد وتو قرار میگیره .
      3 رکتور های ایران با بتون پر میشن و تمامی لوله ها و تجهیزات باید کنده بشه و این یعنی اینکه اگه ایران بخواد به روند قبل برگرده و زیر توافق بزنه خود بخود 8 سال طول میکشه .
      4 بخاطر بند های مربوط به موشک های بالستیک ، مراکز نظامی کاملا در تیرس بازدید قرار میگیره و ایران توان بازدارندگی موشکی خودش رو از دست میده .
      5 مازاد 300 کیلو که میگن باید صادر بشه عملا 100 کیلو هست وچون 200 کیلو داخل سنتریفیوژها تهنشین میشه که مورد محاسبه آژانس قرار داره .
      6 ...

بقیش اگه لازم شد بعد میگم
      ولی در کل از تیم ظریف انتظار نمیرفت که قربانی اینهمه کلمات چند پهلو بشه و رودست بخوره .

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •