• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 3 از 7 نخستیننخستین 1234567 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 21 به 30 از 65

جُستار: خداوند شناسی

سخنور یکم
      Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
      Overall activity: 99.4%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      از ایشان 76 بار در 73 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
      "قل لا یستوی الخبیث والطیب ولو أعجبك كثرة الخبیث فاتقوا الله یا أولی الألباب لعلكم تفلحون ."
      "بگو نکند یکسانند ناپاک آلوده هم پاکیزه هم گر شگفتت زند فراوانیِ ناپاک آلوده باز بیم بدارید خداوندُ ای برترین بهره بران تا برای انگیزدتان رستگار می شوید "
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی باده نمایش پست ها
      نود و نه درصد مسلمونایی (چون کمتر با بقیه ادیان در ارتباط بودم اسمی از اونا نبردم والا حتما تو بقیه ادیان هم وضعی بهتر از وضع ما نیست)که من اطراف خودم میبینم( خانواده و همکار و همشهری و روحانی و..................) اظهار میکنن که خدا شناسن ،نماز میخونن،روزه میگیرن،نذری میدن،تو عزاداریا شرکت میکنن، همشون چندین بار از امام ها معجزه و شفا دیدن،هر کسی که مثل خودشون نباشه رو نقد میکنن،همشون میگن اسلام واقعی این نیست (میشه گفت همه مذهبی ها به همین صورت هستن)
      شاید یک درصد باقیمونده واقعا پاک و انسان باشند، که اون نود و نه درصد همیشه فکر میکنند که جزو اون یک درصد هستند

ولی عملا با رفتاراشون ثابت میکنن به هیچ چیزی اعتقاد ندارن و چیزی برا ترسیدن یا اطاعت وجود نداره(غیبت میکنن، حق رو ناحق میکنن،مال مردم رو میخورن،تهمت میزنن،دزدی میکنن (تو درجات مختلف)

فقط وقتی کارشون به بن بست میخوره دوست دارن یه نیروی برتری وجود داشته باشه و مشکلشون رو حل کنه
      من دوست باورمندانم هر چند شمارشان اندک باشد خداوند کسیست که بهم چشم گوش داده شکم داد گیاهان آفرید پرورش می دهد تا خوراک شکمم شود هم جانوران آزاد گوشتُ آفریده, آبم را فراهم می کند بخورم تا تشنگی ام برداشته شود مرا هنگامی ناخوشی یا دردی دچار شدم باز تندرست می کند پسش میرانَدم پسش روز بازخواست زنده ام می کند
      خداوندا مرا ببخش هم بچسبانم به سازنده کاران هم در باغ بهشت در خوشی ات جای بده هم مرا نماز خوان برجا بدار
      اعوذبالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین الرحمن الرحیم مالک یوم الدین ایاک نعبدوایاک نستعین اهدناالصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم غیرالمغضوب علیهم ولاالضالین پناه می برم به خداوندازسرکش خیلی رانده به نام خداوندمهرگسترخیلی مهربان پسندیده گفتن براخداوندپرورنده جهانیان مهرگسترخیلی مهربان دارای روزی آییندار آره ای تورا بنده ایم هم آره ای تورایاوری می خواهیم نشان بده مان راستراه خیلی پابرجاشده راستراه کسانی سراسر بخشانيشان دیگری خشمهاشده برشان هم نه گمراهان

رهگذر
      Level completed: 8%, Points required for next Level: 92
      Overall activity: 99.0%
      بدون وضعیت

کنجکاو

باده آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Feb 2015
      ماندگاه
      بی سرزمین تر از باد
      جُستارها
      0
      امتیازها
      908
      رنک
      16
      Post Thanks / Like
      سپاس
      121
      از ایشان 17 بار در 12 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      ای کاش خداوند به هزاران انسان که هر روز بی گناه کشته میشوند و هزاران نفر که بر اثر گرسنگی میمیرند هم توجه میکرد
      مثلا میتونست ی گوشه از قدرتشو به کار بگیره و جلوی زلزله و سیل و سونامی و اتشفشان رو بگیره
      یا اونا رو جایی واقع کنه که مسکونی نیست
      ولی فقط نگاه میکنه
      1400سال پیش حرف زده و دیگه سکوت کرده
      به نامِ انسانِ بخشنده ی مهربان

نویسنده سوم
      Level completed: 81%, Points required for next Level: 39
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

Moshref آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2013
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,111
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      269
      از ایشان 110 بار در 74 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      نود و نه درصد مسلمونایی (چون کمتر با بقیه ادیان در ارتباط بودم اسمی از اونا نبردم والا حتما تو بقیه ادیان هم وضعی بهتر از وضع ما نیست)که من اطراف خودم میبینم( خانواده و همکار و همشهری و روحانی و..................) اظهار میکنن که خدا شناسن ،نماز میخونن،روزه میگیرن،نذری میدن،تو عزاداریا شرکت میکنن، همشون چندین بار از امام ها معجزه و شفا دیدن،هر کسی که مثل خودشون نباشه رو نقد میکنن،همشون میگن اسلام واقعی این نیست (میشه گفت همه مذهبی ها به همین صورت هستن)
      شاید یک درصد باقیمونده واقعا پاک و انسان باشند، که اون نود و نه درصد همیشه فکر میکنند که جزو اون یک درصد هستند

ولی عملا با رفتاراشون ثابت میکنن به هیچ چیزی اعتقاد ندارن و چیزی برا ترسیدن یا اطاعت وجود نداره(غیبت میکنن، حق رو ناحق میکنن،مال مردم رو میخورن،تهمت میزنن،دزدی میکنن (تو درجات مختلف)

فقط وقتی کارشون به بن بست میخوره دوست دارن یه نیروی برتری وجود داشته باشه و مشکلشون رو حل کنه
      و اینکه تو حرفای شیرین مذهبی صحبتی از مرگ ابدی نیست این دلیلییه که خدا رو انکار نمیکنن
      دوست هم ندارم برا حرفام نقل قول با ایات قران بگیرید چون برا من سندیت ندارن

وجود خدایی که قدرت محافظت از بنده هاشو نداره برا من قابل قبول نیست

هر دینی هر اندیشه‌ای هر مذهبی از زمانیکه دنیا بود تا همینک که ما داریم نفس میکشیم به مرور زمان به ابزاری تبدیل شده است برای:

1- فریب مردم
      2- سرکیسه کردن مردم
      3- فرمانروایی بر مردم

باید این نکته را در نظر بگیریم که در هر دین و هر مذهبی همچون اسلام بعد انواع روحانی و آخوند به وجود آمده‌اند. اگر به اصل هر دینی برگردید می بینید پایه و اساس همه آنها یکی است همه آنها بر وحدانیت پادشاه عالم سخن میگویند توصیه به برادری و برابری نخوردن مال ربا -دزدی نکردن دروغ نگفتن و مهمتر از همه چیز اینکه وقتی خداوند را میخوانند چیزی یا کسی را با او نخوانند این چیزها که عرض کردم اگر ادیان سامی و اریائی را بررسی کنید میبیند پایه و اساس همه بوده و رفته رفته هر دینی به چندین مذاهب گوناگون تبدیل می‌شود و خرافات قبل از آن سبب به وجود آمدن آن است و اینجا است که آخوند در جامعه به وجود می‌آید.

4. یک کاربر برای این پست سودمند از Moshref گرامی سپاسگزاری کرده اند:

باده (05-18-2015)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      "بسم الله الرحمن الرحیم
      ( الحمد لله فاطر السماوات والأرض جاعل الملائكة رسلا أولی أجنحة مثنى وثلاث ورباع یزید فی الخلق ما یشاء إن الله على كل شیء قدیر ( 1 ) )"
      "به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
      پسندیده گفتن برای خداوند شکافندهء آسمانها هم زمین گذارندهء داراگشته فرشته ها برتری بالی دوگشته ای هم سه تا ها هم چهارتاها می افزاید در آفرینش چه می خواهد چونست خداوند بر هر چیزی اندازه گذاری 1"
      ای کاش خداوند به هزاران انسان که هر روز بی گناه کشته میشوند و هزاران نفر که بر اثر گرسنگی میمیرند هم توجه میکرد
      مثلا میتونست ی گوشه از قدرتشو به کار بگیره و جلوی زلزله و سیل و سونامی و اتشفشان رو بگیره
      یا اونا رو جایی واقع کنه که مسکونی نیست
      ولی فقط نگاه میکنه
      1400سال پیش حرف زده و دیگه سکوت کرده
      هر که می خواهد سربلندی باز برای خداوند است سربلندی همگی که سویش بالا می رود گفتار پاکیزه هم کار سازنده را بالا می برد درست است می بینیم مرگ میر سختی باز سفارش به شکیبایی شدیم همان خداوند که ما را از خاک آفرید پس از تخمی پس گذاشتمان جفتهایی کاریست که دست خداوند است برخی سختی ها از کردهء خودمانست که برای ناپاس گذاری دچارش می شویم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Musca_domestica_Portrait.jpg
دیدن: 67
حجم: 1.65 مگابایت
      اگر خداوند بخواهد ما را می برد هم می آورد به آفرینشی دیگر پناه بر او که ما دربرابرش کوچکترین هستی نداریم خداوندا مرا همیشه ترسیده دربرابرت کن هم برپادار نماز
      ویرایش از سوی mbk : 05-18-2015 در ساعت 10:53 AM
      اعوذبالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین الرحمن الرحیم مالک یوم الدین ایاک نعبدوایاک نستعین اهدناالصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم غیرالمغضوب علیهم ولاالضالین پناه می برم به خداوندازسرکش خیلی رانده به نام خداوندمهرگسترخیلی مهربان پسندیده گفتن براخداوندپرورنده جهانیان مهرگسترخیلی مهربان دارای روزی آییندار آره ای تورا بنده ایم هم آره ای تورایاوری می خواهیم نشان بده مان راستراه خیلی پابرجاشده راستراه کسانی سراسر بخشانيشان دیگری خشمهاشده برشان هم نه گمراهان

سخنور یکم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان
      " قل یا اهل الکتاب تعالوا الی کلمة سواء بیننا وبینکم الا نعبد الا الله ولا نشرک به شیئا ولا یتخذ بعضنا بعضا اربابا من دون الله فان تولوا فقولوا اشهدوا بانا مسلمون ﴿64﴾ یا اهل الکتاب لم تحآجون فی ابراهیم وما انزلت التوراة والانجیل الا من بعده افلا تعقلون ﴿65﴾ هاانتم هولاء حاججتم فیما لکم به علم فلم تحآجون فیما لیس لکم به علم والله یعلم وانتم لا تعلمون ﴿66﴾ ما کان ابراهیم یهودیا ولا نصرانیا ولکن کان حنیفا مسلما وما کان من المشرکین ﴿67﴾ ان اولی الناس بابراهیم للذین اتبعوه وهذا النبی والذین آمنوا والله ولی المومنین ﴿68﴾ ودت طآئفة من اهل الکتاب لو یضلونکم وما یضلون الا انفسهم وما یشعرون ﴿69﴾ یا اهل الکتاب لم تکفرون بآیات الله وانتم تشهدون ﴿70﴾ یا اهل الکتاب لم تلبسون الحق بالباطل وتکتمون الحق وانتم تعلمون ﴿71﴾ وقالت طآئفة من اهل الکتاب آمنوا بالذی انزل علی الذین آمنوا وجه النهار واکفروا آخره لعلهم یرجعون ﴿72﴾ ولا تومنوا الا لمن تبع دینکم قل ان الهدی هدی الله ان یوتی احد مثل ما اوتیتم او یحآجوکم عند ربکم قل ان الفضل بید الله یوتیه من یشاء والله واسع علیم ﴿73﴾ یختص برحمته من یشاء والله ذو الفضل العظیم ﴿74﴾"
      "بگو ای سزاوار نوشتار بالا می آیید سوی گفتاری یکسانیست میانمان هم میانتان که نباشد بندگی می کنیم جز خداوند هم نباشد همباز می گذاریم بهش چیزیُ هم نباشد چند می گیرد برخیمان برخیُ پرورندگانی از جدای خداوند باز اگر روکج کردند باز گویید گواهی دهید به چونیم فرمانبرداران 64ای سزاوار نوشتار برای چه آهنگ تلاش می دارید در ابراهیم هم چه فرود آمده تورات هم انجیل جز از چندش آیا باز نباشد اندیشه می شوید 65اینجا شمایید اینانی آهنگ تلاش کردید در چه تا براتان بهش دانشیست باز برای چه آهنگ تلاش می دارید در چه نیست تا براتان بهش دانشی هم خداوند می داند هم شمایید نباشد می دانید 66چه بوده ابراهیم یهودی ای یا یاوران نصارایی هم تا برای بود خیلی گراییده به درستی فرمانبردارگشته ای هم چه بوده از همبازگذاران 67چون برترین مردمان به ابراهیم تا برای کسانیست پیروی کردندش هم این پیامبر هم کسانی باور کردند هم خداوند است دوست پشتیبانِ باورمندان 68آرزو کردند گردنده گروهی از سزاوار نوشتار گر تاریک می گذارندتان هم چه تاریک می گذارند جز خودهاشان هم نباشد آگاهند 69ای سزاوار نوشتار برای چه روی می گردانید به نشانه های خداوند هم شما گواهی می دهید 70ای سزاوار نوشتار برای چه می پوشید درستُ به بیهوده هم پنهان می کنید درستُ هم شما می دانید 71هم گفتند گردنده گروهی از سزاوار نوشتار باورکنید به همانکه فرود آمد بر کسانی باورکردند رخی روز هم روگردانید واپَسَش تا برای انگیزدشان برگردند 72هم نباشد باورمی کنید جز برای کسی پیروی کرد آیینتان بگو چون نمایان نمایانیِ خداوند که می دهد یکی نمونهء چه دادتان یا آهنگ تلاش کندتان نزد پروردگارتان بگو چون بیشتردهی بدست خداوندِ می آوردش کسیُ می خواهد هم خداوند گشاینده ایست خیلی دانایی 73ویژه می کند به مهربانیش کسیُ می خواهد هم خداوند دارای بشتردادنِ خیلی بزرگ است 74"
      آیا براستی درپشت در پشتی شب هم روز هم آفرینش خداوند نشانه ای برایش نیست آری هست شما برای چه دشمنی برای خداوندید خداوند هم باورمندان هیچگاه ناباورانُ دوست نمی داریم هم خداوند جهانُ بیهوده نیافریده پاکی ات ای خداوند دورنگهدامان خداوند ناگوارای آتشُ هر که را درش اندازی رسوایش ساختی هم چه برای ستمکاران از کمک یاوریست؟

سخنور یکم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      " بسم الله الرحمن الرحیم لإلف قریش إلفهم رحلة الشتاء و الصیف فالیعبدوا رب هذا البیت الذی اطعمهم من جوع و آمنهم من خوف " "به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان برای همدلیِ قریش همدلیشان کوچیست زمستان هم تابستان بازبایِست بندگی می کنند پروردگارِ این خانهُ همانی خورانده شان از گرسنگی هم باورِپناه دادشان از ترسی " چرا پاسِ خداوندُ نگذاریم همانی که ما را از گشنگی درآورد هم خوراکمانُ فراهم کرد همچنین سرزمینمانُ از جنگ رهایی بخشید که هر جا بخواهیم می رویم هم چه در دل داریم بی ترسی به هر کس بازگو می شویم پاس بی پایان خداوندُ

سخنور یکم
      Level completed: 32%, Points required for next Level: 343
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

کنجکاو

سارا آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2015
      ماندگاه
      زیر آسمان خدا
      جُستارها
      19
      امتیازها
      18,507
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      288
      از ایشان 325 بار در 277 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      14 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی mbk نمایش پست ها
      " بسم الله الرحمن الرحیم لإلف قریش إلفهم رحلة الشتاء و الصیف فالیعبدوا رب هذا البیت الذی اطعمهم من جوع و آمنهم من خوف " "به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان برای همدلیِ قریش همدلیشان کوچیست زمستان هم تابستان بازبایِست بندگی می کنند پروردگارِ این خانهُ همانی خورانده شان از گرسنگی هم باورِپناه دادشان از ترسی " چرا پاسِ خداوندُ نگذاریم همانی که ما را از گشنگی درآورد هم خوراکمانُ فراهم کرد همچنین سرزمینمانُ از جنگ رهایی بخشید که هر جا بخواهیم می رویم هم چه در دل داریم بی ترسی به هر کس بازگو می شویم پاس بی پایان خداوندُ

با سلام
      اگر جسارت نیست لطفا از ترجمه ی روانتری استفاده کنید.

9. یک کاربر برای این پست سودمند از سارا گرامی سپاسگزاری کرده اند:

thought (02-21-2016)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "ذالكم الله ربكم لا اله الا هو خالق كل شیء فاعبدوه و هو علئ كل شیء وكیل لا تدركه الابصار و هو یدرك الابصار و هو الطیف الخبیر قد جائكم بصائر من ربکم فمن ابصر فلنفسه و من عمی فعلیها و ما انا علیكم بحفیظ""آنتان خداوند پروردگارتان نباشد خدایی جز او آفرینندهء هر چیزیست باز بندگی کنیدش هم اوست بر هر چیزی خیلی کارگماری نباشد درمی یابدش چشمها هم اوست در می یابد چشمهاُ هم اوست خیلی نازکدانِ خیلی آگاه پیش آمدِتان بیناگری هایی از پروردگارتان باز کسی بیند باز برای خودشِ هم کسی کور مانده باز بر خودشانست هم چه مَنَم بَرِتان به نگهبانی؟ "
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی سارا نمایش پست ها
      با سلاماگر جسارت نیست لطفا از ترجمه ی روانتری استفاده کنید.
      درود من هیچ کس را بنده نیستم پیامبر پیشوای رفته آنهایی که از جدای خداوند فرا می خوانید ،این چم یا برگردانی ها از خودمِ شما دوست دارید می توانید شمارِ نوشته های مرا بخوانید تا بهتر از روشهایم در برگردانی دربیابید یا نه بروید از دیگرانی که این کارُ کردند بهره بری کنید یا خودتان عربی آموزید که نیازمند دیگران نشوید باز بدیدم اینه که فارسی نویسی ام بدک نیست کَمِش خودم سر در می آورم،خداوندا پاسِ تو که که دیگران مگسی هم نیافریدند هم دیگران سُستند هم خواسته شان مگسه سست است

سخنور یکم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به نام خداوند مهرگرستر خیلی مهربان "و من الناس من یشترئ لهو الحدیث لیضل عن سبیل الله بغیر علم و یتخذها هزوا اولائک لهم عذاب مهین و اذا تتلی علیه آیاتنا ولئ مستکبرا کأن لم یسمعها کأن فی اذنیه وقرا فبشره بعذاب الیم " "هم از مردُمانست کسی می خَرَد بازیچه ای رخدادگفته برای گمراه می کند بارهء راه خداوند به بیگانهء دانشی هم چند می گیردش پوسخوندی آندسته تا براشانست ناگوارایی خیلی سست کننده گشته ای هم گُداری پی می خوانی بَرَش نشانه ها مان روی کج می کند بزرگی خواه گشته ای جوری که نمی شنودش جوری که در دوگوشش سنگینیست باز مژده بدهش به ناگوارایی خیلی دردناکی"برخی هی بلدند بر طبل دودستگی سازی بکوبند،من آشتی با خداوند دارم که بهم چشم گوش زندگی داده خوشی برایشست نه دیگران

سخنور یکم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

mbk آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2014
      جُستارها
      2
      امتیازها
      6,082
      رنک
      50
      Post Thanks / Like
      سپاس
      0
      Mentioned
      4 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      به نام خداوند مهرگستر خیلی مهربان "إنما المؤمنون الذین آمنوا بالله و رسوله ثم لم یرتابوا و جاهدوا فی سبیل الله بأموالهم و انفسهم اؤلئك هم الصادقون ""چون چه باورمند گشته هایند کسانی باورکردند به خداوند هم فرستنده اش پس نبوده دودلی می کردند هم تلاش کردند در راهِ خداوند به داراییهاشان هم خودیشان آندسته ای آنها راست پیشه گانند" نمی دانم برخی چه سود می برند همهء کارُبارشان شده دیگری را پوسخند می زنند سَرشان درد نمی گیرد؟ راستی دادن کمی از دارایی در راه خداوند برای کمک به نیازمندان هنگامِ روزه یا پایانِ ماهِ ارزشمندِ روزه چقدر می تواند کمکِ نیازمندان شود ؟بدیدم ارزشمند است خودداری نکنیم که خداوند دریغ کنندگانُ در تنگنا می گذارد،پناه بر خداوند

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. پاسخ: 5
      واپسین پیک: 11-11-2013, 07:50 PM
    2. پاسخ: 72
      واپسین پیک: 10-26-2013, 02:02 PM

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •