• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 1 از 4 1234 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 1 به 10 از 32

جُستار: سوالات درون ذهن من!

سخنور دوم
      Level completed: 24%, Points required for next Level: 306
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

m@hdi آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      88
      امتیازها
      10,544
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      610
      از ایشان 669 بار در 345 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

سوالات درون ذهن من!

سوالاتی درون ذهن من است که از نظر بیخدایان شاید مسخره به نظر برسد ولی برای من شکاک تبدیل شده به یک چالش که نمیخواستم علنیش کنم اما حالا کردم!

من اسلام را قبول ندارم چون هم غیر انسانی هست هم غیر منطقی اما برخی چیزها درون قرآن هست که مرا به فکر فرو میبرد! مثلا راجع به عدد 19 که اول رشاد خلیفه گفت یک عدد رمزی در قرآن هست و اول او و سپس برخی دیگر براساس آن روابطی از قرآن بیرون کشیده اند که برخی از این روابط غلط و برخی دیگر صحیح هستند. غلط ها که هیچ صحیح ها هم دلیلی بر معجزه بودن قرآن نیست چون براساس اعداد دیگر میتوان از هر کتابی رابطه بیرون کشید که مثالش در لینک زیر هست که براساس عدد 7 از دیوان حافظ 21 رابطه بیرون کشیده شده است:

بررسی اعجاز عددی و افراط گري هاي ديني - اعجاز عددی دیوان حافظ - عدد 7

اما من تعداد تکرار حروف مقطعه در قرآن را با استفاده از سایت تنزیل در قرآن شمارش کردم که تعداد تکرار 251864 بود که بر 19 بخش پذیر است! این اولین سوال درونی ذهن من است که معادلی در کتب دیگر ندارد.

سوال دومی در مورد تحریف نشدن قرآن است که جدول لینک زیر نشان میدهد که قرآن تحریف نشده این هم معادلی در کتب دیگر ندارد و در کتب دیگر رابطه ریاضی برای فهمیدن تحریف نشده بودن کتاب وجود ندارد:

اعجاز قرآن - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

سوال سومی تعداد تکرار کلمات دنیا و آخرت بود که هر دو 115 بار تکرار شده اند که در کتب دیگر رابطه ای از نظر تعداد تکرار کلمات وجود ندارد:

تنزيل - پیمایشگر قرآن کریم

تنزيل - پیمایشگر قرآن کریم

سوال چهارمی مربوط به تعداد تکرار حرف ط در قرآن است که جزو حروف مقطعه است و در اول سوره طه به شکل همان طه آمده است و تعداد تکرار حرف ط در قرآن از اول قرآن تا سوره طه برابر با 636 بار است و بعد از کلمه طه در سوره طه تا پایان قرآن تکرارش 636 بار است که این هم معادلی در دیگر کتب ندارد.

همه این 4 چیزی که گفتم در حالی در قرآن وجود دارند که معادلی در کتب دیگر برای آنها وجود ندارد و از همه مهمتر اگر قرآن را محمد همینطور یلخی برای رفع نیازهایش از خودش درآورده باشد و شکل گیری قرآن بعد از محمد هم یلخی بوده باشد این روابط در قرآن دیگر وجود نداشت اما نمیتوانم بگم قرآن کار خداست چرا که بجز غیر انسانی و غیر منطقی بودن، قرآن ایراد علمی هم دارد مثلا در آیه 37 سوره قیامت گفته شده که نطفه از منی است در حالی که میدانیم نطفه صرفا از منی (اسپرم) نیست بلکه از تخمک هم تشکیل شده و بنده این را در سایت askdin.com هم گفتم و جواب قانع کننده نشنیدم فقط یکی میگفت محمد نمیتوانسته بگوید تخمک چون عرب جاهلی نمیتوانسته درک کند من هم گفتم خب میگفت نطفه از ماده ای از جنس نر و ماده ای از جنس ماده تشکیل شده است ولی نگفت چون علم آن زمان این را نمیدانست و به تبع آن پدید آورنده قرآن یعنی محمد هم نمیدانسته اما خدا که میداند پس قرآن اگر خدایی هم باشد کار خدا نیست چون خدا در صورت وجود این چیزهای ساده را میداند.

حال جواب شما به سوالات درونی ذهن من چیست؟!

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی m@hdi نمایش پست ها
      من اسلام را قبول ندارم چون هم غیر انسانی هست هم غیر منطقی اما برخی چیزها درون قرآن هست که مرا به فکر فرو میبرد! مثلا راجع به عدد 19 که اول رشاد خلیفه گفت یک عدد رمزی در قرآن هست و اول او و سپس برخی دیگر براساس آن روابطی از قرآن بیرون کشیده اند که برخی از این روابط غلط و برخی دیگر صحیح هستند. غلط ها که هیچ صحیح ها هم دلیلی بر معجزه بودن قرآن نیست چون براساس اعداد دیگر میتوان از هر کتابی رابطه بیرون کشید که مثالش در لینک زیر هست که براساس عدد 7 از دیوان حافظ 21 رابطه بیرون کشیده شده است:

اما من تعداد تکرار حروف مقطعه در قرآن را با استفاده از سایت تنزیل در قرآن شمارش کردم که تعداد تکرار 251864 بود که بر 19 بخش پذیر است! این اولین سوال درونی ذهن من است که معادلی در کتب دیگر ندارد.
      پیشتر این بحث شده و من از یک جمله ساده چندین رابطه بیرون کشیدم!
      همچنین برای درستی روابط یاد شده در قرآن در بسیاری جاها برخی کلمات حساب نشده اند یا دو بار حساب شده اند یا جایی حساب شده اند و جای دیگر نه!
      به عبارت ساده تر این روابط من درآوردی هستند!
      لینک بحث : مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩
      مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - برگ 3

روابطی که من از جلمه بیرون کشیدم : مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - برگ 6

و یا اینکه من یک رابطه اضافی برای بسم الله الرحمان الرحیم بیرون کشیدم و 19 رو کردم 20 و به عبارت ساده تر داستان رو ریختم به هم : مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - برگ 3
      مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - برگ 4

این هم یک برنامه ساده که معجزه توالی عددی در قرآن رو پوچ میکنه :
      مَرشناسی (numerology) در قرآن: عدد ١٩ - برگ 4
      http://tazinameh.com/19/

در اینجا اولین رابطه بر اساس عدد 19 پیدا شده و پس از آن سعی شده تمام روابط بر اساس همین عدد باشد! اگر نخستین رابطه ای که مسلمانان بیکار پیدا میکردند بر پایه عدد 28 بود باقی روابط هم بر پای همین عدد استخراج میشدند.
      خلاصه داستان اینکه این قضیه معجزه عدد 19 مزخرف به معنی واقعی کلمه هستش و یکی از بزرگترین دروغهایی هست که مدام تکرار میشود! باور نکنید.

سوال دومی در مورد تحریف نشدن قرآن است که جدول لینک زیر نشان میدهد که قرآن تحریف نشده این هم معادلی در کتب دیگر ندارد و در کتب دیگر رابطه ریاضی برای فهمیدن تحریف نشده بودن کتاب وجود ندارد:
      استدلال کردن در مورد تحریف قرآن ساده است :

1 - قرآن 40 سال پس از مرگ محمد تدوین شده و حتا ترتیب سوره ها بر پایه ی ترتیب نازل شدنشان به محمد نیست!
      2 - در این میان بسیاری از سوره ها حذف شدند چون از نظر کاتبان قرآن به درد نخور میامدند!
      3 - خط کوفی نقطه نداشته! (بر همین اساس شیعه ها به نطق بدون نقطه علی افتخار میکنند ابله ها) پس خیلی راحت میشده با جابجایی یک نقطه معنی یک کلمه به کل عوض شود!
      4 - نسخه های قدیمی قرآن اعراب نداشتند!!! و باز جابجایی همین اعراب معنی جمله رو عوض میکنه!!!
      5 - الف وسط کلمه در خط کوفی وجود نداره! این فیلمها را ببینید :
      - YouTube
      - YouTube

اثبات تحریف شدن قرآن خیلی خیلی خیلی ساده تر از آنیست که گفته میشود. پس یعنی این هم ادعایی پوچ و دروغه برای خام کردن افراد ناآگاه.

سوال سومی تعداد تکرار کلمات دنیا و آخرت بود که هر دو 115 بار تکرار شده اند که در کتب دیگر رابطه ای از نظر تعداد تکرار کلمات وجود ندارد:
      به همان بحث معجزات عددی قرآن رجوع کنید.

سوال چهارمی مربوط به تعداد تکرار حرف ط در قرآن است که جزو حروف مقطعه است و در اول سوره طه به شکل همان طه آمده است و تعداد تکرار حرف ط در قرآن از اول قرآن تا سوره طه برابر با 636 بار است و بعد از کلمه طه در سوره طه تا پایان قرآن تکرارش 636 بار است که این هم معادلی در دیگر کتب ندارد.
      همان بحث اعجاز عددی!

و از همه مهمتر اگر قرآن را محمد همینطور یلخی برای رفع نیازهایش از خودش درآورده باشد و شکل گیری قرآن بعد از محمد هم یلخی بوده باشد این روابط در قرآن دیگر وجود نداشت
      نه! محمد قرآن رو نیاورده! محمد فقط و فقط آیه بهش نازل میشده و از قرآن و سوره و ... خبر نداشته.
      جمع آوری قرآن هم چندان یلخی نبوده! و البته تمام روابطی که بعدن بیرون کشیده شده معجزه به حساب نمیاند!
      شما میتونید از کتاب حسن کچل هم بسته به فرهنگی که کتاب درش نوشته شده و ده شلمرود و این حرفها رابطه ریاضی بیرون بکشید!
      یک مقداری وقت اضافی میخواد و البته دوز بالایی از بیکاری.
      ویرایش از سوی sonixax : 12-17-2014 در ساعت 01:26 AM
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

3. 3 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-19-2014),kourosh_iran (12-17-2014),m@hdi (12-17-2014)

سخنور دوم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

m@hdi آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      88
      امتیازها
      10,544
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      610
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      قرآنی که از آن روابطی که گفتم را پیدا کردم هم غیر اخلاقی هست هم غیر منطقی. تا اینجاش که شاید من غلط فکر کنم. اما وقتی که میگوید با قلبتان بیاندیشید چه کنم؟!:

سوره حج آیه 46:

آیا در زمین گردش نكرده‏ اند تا دلهایى داشته باشند كه با آن بیندیشند
      یا گوشهایى كه با آن بشنوند در حقیقت چشمها كور نیست لیكن دلهایى كه در سینه‏ هاست كور است.

متن عربی:

أَفَلَمْ یَسِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَتَكُونَ لَهُمْ قُلُوبٌ یَعْقِلُونَ بِهَا أَوْ آذَانٌ یَسْمَعُونَ بِهَا فَإِنَّهَا لَا تَعْمَى الْأَبْصَارُ وَلَكِن تَعْمَى الْقُلُوبُ الَّتِی فِی الصُّدُورِ

وقتی که تناقضات داخلیش را میبینم چه کنم؟!:

1- خدا در آیه 42 و 45 سوره آل عمران میگوید چند فرشته به سوی مریم فرستاده اما در آیات 17 تا 21 سوره مریم میگوید یک فرشته فرستاده.

2- خدا در آیه 42 سوره زمر میگوید روح انسان را به ھنگام مرگ میگیرد اما در آیه 11 سوره سجده میگوید فرشته مرگ این کار را میکند.

3- خدا در آیه 19 سوره قمر میگوید در یک روز برای قوم عاد عذاب فرستاد اما در آیه 16 سوره فصلت میگوید در چند روز.

4- خدا در آیه 54 سوره اعراف میگوید در 6 روز آسمان ھا و زمین را خلق کرده اما در آیات 9 تا 12 سوره فصلت جمعا در 8 روز آسمان ھا و زمین را آفریده.

5- خدا در آیه 29 سوره بقره میگوید اول زمین را آفریده سپس آسمان را اما در آیات 27 تا 30 سوره نازعات میگوید اول آسمان را آفریده سپس زمین را.

6- خدا در آیه 123 سوره بقره میگوید ھیچ شفاعتی در کار نیست اما در آیه 109 سوره طه میگوید شفاعت ممکن است.

7- خدا در آیه 78 سوره نساء میگوید شر و خیر از جانب اوست اما در آیه بعد میگوید ھر شری که میرسد از جانب خود توست.

8- خدا در آیه 10 سوره انشقاق میگوید بدکاران نامه اعمالشان را از پشت بھشان میدھند اما در آیه 25 سوره حاقه میگوید از چپ.

9- خدا در آیه 76 سوره انبیا میگوید نوح و خانواده اش از طوفان نجات پیدا کردند اما در آیات 42 و 43 سوره ھود میگوید پسرش نجات نیافت.

10- خدا در آیات 80 تا 83 سوره یونس میگوید ساحران به موسی ایمان نیاوردند اما در آیات 103 تا 122 سوره اعراف ساحران ایمان میاورند.

11- خدا در آیه 28 سوره شعرا میگوید یک شرق و یک غرب وجود دارد و در آیه 17 سوره الرحمن میگوید دو شرق و دو غرب و در آیه 40 سوره معارج میگوید چند شرق و چند غرب.

پس مشکل دیگر از من نیست بلکه از قرآن است.

اما با این روابط که معادلی ندارند چه کنم؟! من به راحتی از شک فرار نمیکنم و واقعیات را نادیده نمیگیرم. این روابط معجزه آسا هستند و معادلی در دیگر کتب ندارند.

من ذهنم بیشتر به این سمت میره که نیروهایی ماورالطبیعی در جهان هستند که برخی افراد بر این نیروها مسلط میشوند و محمد یکی از این افراد بوده. من مطمئنم که خدایی نیست پس اسم این نیروها را میاورم. اما در جواب به خودم میگویم چرا این نیروها تاکنون ثابت نشده اند?! این هم شکی دیگر!

من که مخم پکید و جواب مناسبی هم هنوز پیدا نکرده ام. لطفا هم از من نخواهید که این روابط را نادیده بگیرم چرا که نادیده گرفتن این روابط عین حماقت است و به دور است از منطق و خرد "واقعا" بی طرف.
      ویرایش از سوی m@hdi : 12-20-2014 در ساعت 05:00 PM

5. 2 کاربر برای این پست سودمند از m@hdi گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-20-2014),sonixax (12-20-2014)

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      از من نخواهید که این روابط را نادیده بگیرم چرا که نادیده گرفتن این روابط عین حماقت است و به دور است از منطق و خرد "واقعا" بی طرف.
      کدوم روابط؟
      اونا که میگن اصول استخراج صحیح توش رعایت نشده و جهت دار رفتار شده!
      در این دنیا هم تا چیزی رو خودت واقعا نفهمیدی و بهت ثابت نشده 100% قبول نکن. جلوی چشمت دروغ میگن روز روشن به چه گندگی جالب اینکه عدهء انبوهی هم باور میکنن. بعضی موارد بخاطر همینه که پیگیری کردن اونا و درآوردن صحت و سقمشون کار راحتی نیست و نیاز به سواد خاص یا حداقل وقت و انرژی زیادی داره که امروزه کمتر کسی اینا و انگیزهء لازم واسه این کار رو داره. دنیا پر شده از دروغ و شایعه و شبه علم و تئوری توطئه! فقط یک مورد مذهب و اسلام و قرآن هم نیست.

7. یک کاربر برای این پست سودمند از kourosh_iran گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (12-23-2014)

سخنور دوم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

m@hdi آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      88
      امتیازها
      10,544
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      610
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kourosh_iran نمایش پست ها
      در این دنیا هم تا چیزی رو خودت واقعا نفهمیدی و بهت ثابت نشده 100% قبول نکن.
      اگر توجه میکردید راجع به آن جدول و تعداد تکرار دنیا و آخرت لینک دادم. آن جدول را خودم تست کردم که زمان برد ولی صحیح بود. در مورد تکرار حروف مقطعه هم کافیست به سایت تنزیل بروید و یکی یکی 14 حروف مقطعه را جستجو کنید و تعدادشان را با یکدیگر جمع بزنید و میبینید که عدد به دست آمده بر 19 بخش پذیر است. در مورد تعداد تکرار "ط" قبل و بعد از سوره طه از سایت پارس قرآن استفاده کردم و حرف "ط" را در حالی که ترجمه انگلیسی را انتخاب کرده بودم جزء به جزء با استفاده از finder کروم شمارش کردم و تا سوره طه در جزء 16 تعداد "ط" 636 بود و بعد از کلمه "طه" تا پایان قرآن هم 636 بود.

من چون آدم شکاکی هستم هیچ چیزی تا به خودم اثبات نشده به عنوان ادعا مطرح نمیکنم و در این 4 موردی که گفتم شک نکنید و اگر شکی دارید کمی حوصله به خرج بدهید و ادعاها را بررسی کنید و وقتی بهتون ثابت شد اگر کاملا "بی طرف" باشید میفهمید که این ادعاها عادی نیستند و تاکنون در کتب دیگر من ندیدم اگر شما دیدید مثال بیاورید وگرنه با منطق و خرد با آنها برخورد کنید و براحتی نزنید زیر همه چی.

بازداشت همیشگی
      Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

kourosh_iran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jul 2014
      جُستارها
      39
      امتیازها
      7,801
      رنک
      59
      Post Thanks / Like
      سپاس
      537
      از ایشان 546 بار در 365 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      فرض گیریم که واقعا یه روابط ریاضی در قرآن موجود باشه، اما من و شما ریاضیدان نیستیم که بدونیم و بتونیم محاسبه کنیم که این روابط تا چه حد میتونن تصادفی رخ داده باشن. البته من میتونم مقدمات محاسبات احتمالاتش رو تصور کنم. مثلا شما میگید یه روابطی با عدد 19، ولی چرا عدد 19؟ من میگم شاید تصادفا روابطی با این عدد پیدا کردن. یعنی اگر 19 پیدا نمیشد اینقدر میگشتن و این همه عدد هست بالاخره تصادفا احتمالش کم نبود که یک روابط تصادفی با یک عدد دیگه پیدا بشه. چه فرقی میکرد مثلا میگفتن رابطه با عدد 20، 22، با 7، 3، 437، 17، 11 و غیره! اینکه روابط برای همهء این اعداد قابل قبوله باعث میشه که احتمال پیدا کردن رابطهء تصادفی بالاتر بره، چون میدونید که در احتمالات احتمالهای جداگانه با هم جمع میشن. مثلا میگیم چقدر احتمال داره که یک تاس رو بندازیم عدد 6 بیاد؟ جواب: یک ششم. حالا چقدر احتمال داره که عدد 6 یا 2 بیاد؟ جواب یک ششم + یک ششم = دو ششم.
      البته از اونور هرچی روابط جداگانه ای با یک عدد خاص بیشتر بدست بیان احتمال تصادفی بودن کمتر میشه (هیچوقت به صفر نمیرسه ولی احتمال رخداد تصادفی اون کم و کمتر میشه). مثل اینکه بگیم چقدر احتمال داره یک تاس رو 2 بار بندازیم و هر دو دفعه 6 بیاد؟ جواب: یک ششم * یک ششم = یک سی و ششم. مشاهده میکنید که در این مورد ترکیب احتمال چون با ضرب صورت میگیره با سرعت بیشتری کوچک میشه. ولی از اون طرف مسئله ای که هست اینه که آیا مثلا همه چیز در قرآن با این عدد 19 رابطه داره و یا نه فقط از بین این همه موارد ممکن فقط برای چند مورد تونستن رابطه با عدد 19 دربیارن؟ اونوقت مثل این میشه که بگیم اگر یک تاس رو 10 بار بندازیم احتمال اینکه حداقل 2 بار 6 بیاد چقدره؟ حالا روش محاسبهء دقیق احتمالش یادم نیست (از دوستان کسی میدونه بگه) ولی مسلما احتمالش بالاتر میره، پس در قرآن هم میتونیم بگیم اینکه این همه کلمات و موارد دیگه هستن که هیچ رابطهء خاصی ازش در نمیاد و صرفا از چند مورد روابطی درآوردن احتمال تصادفی بودنش بالاتر میره چون در میان این همه کلمات و نوشته و حجم رخداد مسلما احتمال اینکه تصادفی روابطی هم دربیاد بیشتر میشه. مثلا من گاهی در برنامه نویسی اعداد رندوم متعددی تولید کردم بین اونا گهگاه اعداد و روابط تصادفی به ظاهر جالبی مشاهده کردم و کنجکاو شدم بدونم احتمال تصادفی بودن اونا چقدره! (که البته قاعدتا تصادفی هم بودن مگر اینکه الگوریتم تولید اعداد رندوم من اشکالی داشته و یک روابطی از عملکرد اون در خروجی منعکس میشده). اینا به من این مسئله رو گوشزد میکنن که تولید الگوهای ظاهرا غیرتصادفی اما درواقع تصادفی در بین رخدادهای رندومی که بقدر کافی زیاد باشن آنچنان کم هم نیست. حالا ریاضی بلد بودن و محاسبات میخواد که بتونیم در هر موردی احتمال تصادفی بودن اونا رو بررسی کنیم، ولی در بعضی موارد شاید حل این مسائل خیلی دشوار و پیچیده باشه و شاید بشه در اون موارد مثل برنامه هایی که من مینوشتم از الگوریتم های رایانه ای هم برای شبیه سازی و محک زدن این مسائل کمک گرفت.

بعد از همهء اینا گیریم که به این رسیدیم که نه واقعا احتمال تصادفی بودن این روابط خیلی کمه، بعد دو مسئله بنظرم میرسه در این باب. یکی اینکه خب اگر یک کسی عمدا سعی کرده باشه که این روابط رو در قرآن بذاره که بعدا ازش استفاده کنه چی؟ احتمال اینکه چنین چیزی به فکر کسی (مثلا سلمان فارسی بقول بچه ها!!) در اون زمان رسیده باشه و قصد انجامش رو کرده باشه فکر نمیکنم خیلی هم کم باشه، اما بعدش باید پرسید انجام این کار توسط بشر چقدر سخته؟ بازم فکر نمیکنم خیلی هم سخت باشه! البته این مسئله از اونور با فرضیهء امکان تحریف قرآن بنظرم ممکنه در تضاد قرار بگیره یا حداقل در محاسبات احتمالات دو طرف (احتمال تصادفی بودن این روابط و احتمال تحریف شدگی قرآن) تاثیر میذاره. چون اگر واقعا بخشهایی از قرآن تحریف یا حذف شده باشه، اونوقت چطور این روابط مخدوش نشده؟ من میگم خب شایدم اون بخشهایی که حذف یا تحریف شدن تصادفا دخالتی در این روابط نداشتن یا تعداد کلمات و اینهای اونا که حذف شده تصادفا طوری بوده که باوجود تغییر در تعداد کلی اما همچنان این روابط حفظ شدن (مثل اینکه شما میگی عدد 9 بر 3 بخش پذیر است، حالا بیاد تصادفا 3 تا ازش کم بشه نتیجه که 6 است بازم بر 3 بخش پذیر است و همینطور اگر تصادفا 6 تا ازش کم بشه). البته این بحث تحریف یک بحث فرعی بود که برای کامل بودن مطلب گفتم و الان زیاد مهم نیست بنظرم!
      مسئلهء بعد اینکه خب گیریم که این روابط واقعی باشن و احتمال تصادفی شکل گرفتن اونا یا عمدا صورت گرفتن توسط انسان در حد خیلی کمی باشه که بتونیم بطور معقولی منتفی کنیم؛ اونوقت تازه میرسیم به اینکه خب این چطور ثابت میکنه که این روابط کار خدای قادر مطلق و همون الله اسلام بوده و ثابت میکنه که قرآن برحق است؟ یخورده فکر کنیم متوجه میشیم که این نتیجه رو نمیشه گرفت/ثابت کرد! چون در این حالت این روابط صرفا نشون میدن که یک نیروی ناشناخته برتری (برتر از قدرت ما، ولی نه لزوما بی حد) در کار بوده، که لزوما نیروی نامحدود و مطلق خدای مورد ادعای اسلام نیست و مثلا میتونسته کار موجودات هوشمند پیشرفته تری بوده باشه (مثلا موجودات فرازمینی پیشرفته تر/باهوش تر از ما که از نظر علمی هم احتمال وجودشون کاملا محتمل است) یا موجوداتی که به هر شکل شاید در این زمینه های خاص مهارت/برتری خاصی داشتن به هر علتی. اصلا شما بگو اجنه و شیاطین!! منظورم اینه که بهرحال حتی این هم ثابت نمیکنه که یک خدای قادر مطلق و بر حق با اون صفات و توصیفات ادیان در پشت قرآن است. پس این معجزه یا برهان، هرچی که اسمش رو بذاریم، عملا چندان به دردی نمیخوره! اون چیزی که برای ما مهمتر و برهان روشن تر و محکم تری هست همون عقل و علم و وجدان خودمون و شواهد تاریخی است که درمورد ادیان و کتابهای آسمانی منجمله اسلام و قرآن هم تاحالا دیدیم و میدونیم. دوتا روابط ریاضی نمیتونه این همه مسائل نامعقول و تناقض و چیزهای نامنطبق با خرد و تجربه و وجدان بشر رو توجیه و ماست مالی بکنه و بر اونا اولویت داشته باشه. خدای قرآن اگر اونقدر قدرت داشت چرا اینقدر مشکلات و ابهام در دین و کتاب خودش گذاشته که کسی هم نتونه جواب درست و حسابی بهش بده؟ آیا انتظار داشته ما به صرف چند روابط ریاضی حقانیت اسلام و قرآن رو قبول کنیم و چشم و عقل خودمون رو به روی این همه مسائل روشن و کاربردی دیگر ببندیم؟
      بنظر من تمام این حرفها و مسائل یخورده مسخره میان و فکر میکنم بنابراین این روابط هم بیشتر بازیهای ریاضی و تصادف باشن و احتمال ضعیف تر اینکه عمدا هم کسی (و نه خدا) اونا رو در قرآن چیده باشه. بازی ریاضی به درد کسی نمیخوره! و حتی معجزهء خوبی هم نیست (حداقل تا الان که به روشنی محاسبه و ثابت هم نشده و بنابراین به درد بشر تاحالا نخورده – مگر اینکه بگید هدفش زمان آینده تریه). در کل اصلا معجزه بطور کلی اثبات محکمی نیست و حتی اینکه واقعا معجزه ای رخ داده هم اثباتش بیشتر وقتا به روشنی و محکمی ممکن نیست؛ مثلا دقت کنید که شعبده بازها امروزه چه کارهایی میکنن با یک مشت ترفند و استفاده از ضعفهای انسان و ایجاد توهم و خطای دید و غیره که الان با علم نوین و ابزارهای پیشرفته ای که فناوری در اختیارشون گذاشته احتمالا میتونن کارهای خیلی بیشتر و عجیب تری هم بکنن که بارها نمونه هاش رو هم در رسانه ها شاهد بودیم و جالب اینکه حتی الانم خیلی افراد، حداقل بعضی از موارد کارهای بعضی اشخاص رو با استفاده از نیروهای ماورایی میدونن! ولی برنامه ها و افشاگری هایی هم بعضا بوده و هستن که نشون میدن حداقل بعضی از این شعبده بازیهای شگفت انگیز چطور انجام میشن و هیچ ربطی به نیروهای ماورایی ندارن. بهرحال چه ماورایی و چه غیرماورایی، میبینیم که این افراد هم قادر به این کارها هستن و پس این چیزا لزوما خدای ادیان رو ثابت نمیکنن. البته اینکه شتر از دل سنگ بیرون بیاد، چیز خیلی عجیبیه، ولی گذشته از اینکه اصلا بشه این روایت رو ثابت کرد که واقعا مردم اون زمان شاهد چنین پدیده ای بودن یا نه و همش ادعای دروغه، میرسیم به این مطلب که این کار میتونسته توسط روشهای توهم و شعبده و خطای دید هم انجام شده باشه و اگر نه توسط انسان های اون دوره ولی مثلا توسط موجودات فرازمینی شاید! ضمنا یکسری علوم و رموز قدیمه شاید واقعا وجود داشتن که بشر هنوزم نتونسته اونا رو کشف کنه، و این علوم بازم چه در ارتباط با نیروهای ماورایی و چه غیر ماورایی، بهرحال وجود و صفات و حقانیت خدای ادیان رو ثابت نمیکنن (شاید حتی بعکس میتونن حتی خدای ادیان رو بنوعی زیر شک بیشتر هم ببرن!). مثلا من یه برنامه مستند دیدم که دربارهء یک شخصی بود که ظاهرا تونسته بود به طریقی روش غلبه بر وزن اجسام خیلی سنگین رو که تمدن های باستانی ازش استفاده میکردن کشف کنه و یک چیزی بر این اساس ساخته بود و باهاش کارهای جالبی کرده بود (ساخت بناهایی با سنگ های بزرگ سنگین به تنهایی)؛ البته این یک فرضیه بود که بنا به شواهدی در اون برنامه مطرح شد.

پس عملا بنده شخصا به این مسائل فقط بخاطر بحث ریاضیشون علاقمند میشم و چیز کاربردی در اونا بنظر بنده همینه که با مثالهای عملی و واقعی، ریاضیات و بینش خودمون رو از اتفاقات در دنیای واقعی قوی کنیم!
      اینم که میگن خارجیها از توی قرآن و اینا خیلی چیزها رو استخراج کردن و خیلی کشفیات اونا ریشش توی قرآن بوده و ما خودمون عرضه نداشتیم نمیتونیم استفاده کنیم و اونا بهتر از ما ارزش منابع دینی ما رو فهمیدن و تونستن استفاده کنن بنظر بنده جز جفنگیات محض یک عده آدم بی سواد و ساده لوح و دنباله روهای تئوری های توطئه و شبه علم چیزی نبوده و نیست! آره قرآن اومده فقط واسه اونا اینا رو گذاشته و بازی ریاضی هم درآورده!

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از kourosh_iran گرامی سپاسگزاری کرده اند:

m@hdi (12-23-2014),sonixax (12-23-2014)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اگر توجه میکردید راجع به آن جدول و تعداد تکرار دنیا و آخرت لینک دادم. آن جدول را خودم تست کردم که زمان برد ولی صحیح بود. در مورد تکرار حروف مقطعه هم کافیست به سایت تنزیل بروید و یکی یکی 14 حروف مقطعه را جستجو کنید و تعدادشان را با یکدیگر جمع بزنید و میبینید که عدد به دست آمده بر 19 بخش پذیر است. در مورد تعداد تکرار "ط" قبل و بعد از سوره طه از سایت پارس قرآن استفاده کردم و حرف "ط" را در حالی که ترجمه انگلیسی را انتخاب کرده بودم جزء به جزء با استفاده از finder کروم شمارش کردم و تا سوره طه در جزء 16 تعداد "ط" 636 بود و بعد از کلمه "طه" تا پایان قرآن هم 636 بود.
      دوست گرامی پیشتر من در مورد این عدد 19 توضیح دادم! عدد 19 یک عدد خوشحال هستش! یعنی چی ؟! یعنی پیدا کردن روابط ساده ریاضی که به این عدد ربط داشته باشند کار ساده ای هستش! فقط یک مقداری وقت باید بذارید!
      در همون توضیح من یک جمله چند کلمه ای نوشتم و تعداد زیادی رابطه ازش بیرون کشیدم!
      این چیدمان که نه به دست الله! نه به دست خود محمد!!!! بلکه به دست عثمان و ابوبکر و عمر در قرآن چیدمان شده اند معجزه نیستند! باشند هم معجزه محمد و الله نیستند معجزه آنهایی هستند که اشعار محمد را تنگ یکدیگر چیدند! بسیاری از آن را سانسور و یا حذف کردند و قرآن را ساختند.
      شما که میگی شکاک هستی باید یک مقداری هم تاریخ اسلام بدانید و چگونگی جمع آوری قرآن را بدانید! و اگر بدانید آن وقت باید بروید به ابوبکر و عثمان و عمر ایمان بیاورید نه محمد!
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

12. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-23-2014),kourosh_iran (12-24-2014)

سخنور دوم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

خالی

m@hdi آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      88
      امتیازها
      10,544
      رنک
      68
      Post Thanks / Like
      سپاس
      610
      Mentioned
      3 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      زمانی بود که من شک نداشتم که روابط "بسم الله الرحمن الرحیم" و دیگر روابط خود قرآن و مثلا نماز و اینها معادلی نداره اما چند ماه پیش بود که در این پست:

http://www.daftarche.com/%D8%AF%DB%8...html#post73393

فهمیدم که اشتباه میکنم و معادل این روابط از دیوان حافظ و بیت معروفش بیرون کشیده شد اما هنوز فکر نمیکنم که روابطی که در این تاپیک گفته شد معادلی داشته باشه. اما چون غیر ممکن، غیر ممکنه بعید نیست که بعدها کسی از کتابی روابطی معادل همین روابط بیرون کشید!

نکته دیگر که جناب کوروش هم به آن اشاره کردند این است که اگر این روابط عادی نباشه نمیتوان بطور مستقیم گفت کار خدا هست که البته من هم در پست 3 گفتم که مطمئنم خدایی در کار نیست. شاید این روابط کار موجودات فضایی باشه. شاید این روابط مثل شعبده بازی هایی باشه که میبینیم و بعضا با خود میگوییم "این غیر ممکنه!" شاید نیروهایی ماوراالطبیعی در این جهان باشه و برخی با تسلط بر روی آنها بتوانند کارهای خارق العاده ای بکنند و محمد هم یکی از آنها باشه. شاید خیلی شایدهای دیگه اما به هر حال من بعید میدانم خدایی در کار باشه و هدف من از این تاپیک خواندن نظرات دوستان است.

به هر حال با توجه به ایرادات قرآن شاید کار افرادی هم که این روابط را از قرآن بیرون کشیده اند ایراداتی داشته باشه نه از منظر محاسبات چون همه را من بررسی کرده ام شاید از این منظر که نوع دید اشتباه باشه. شاید اگر همین دیدی که این افراد به قرآن دارند را در کتبی دیگر داشته باشند از آن کتب هم بتوانند روابطی بیرون بیاورند. شاید ... شاید ... شاید ...

فکر کردن بیشتر در این مورد فکر کنم بی ارزشه!

14. یک کاربر برای این پست سودمند از m@hdi گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-23-2014)

نویسنده سوم
      Level completed: 80%, Points required for next Level: 30
      Overall activity: 33.0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

Rouzbeh آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Feb 2013
      جُستارها
      1
      امتیازها
      3,170
      رنک
      34
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1
      از ایشان 311 بار در 100 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      یکم : لغزش هایی در این رابطه‌های عددی پیدا کرده اند.

دوم: خود اخوند‌های شیعه و سنی هم آن ها را ردّ کره اند. چون به ادعای خود قرآن ، آن کتابی برای هدایت است.

سوم: اگر بنا را به این بگزاریم که آن رابطه‌های عددی همه درست هستند ، این "معجزه" نیست. شاید بتوان "شگفتی" نامش گذاشت.

یک شگفتی در دایره ی مثلثاتی؛
      میدانیم که (قرار دادی) دایره ی مثلثاتی ۳۶۰ درجه است که به‌‌‌ ۹ بخش پذیر است. اکنون آنرا بگونه ایّ رندم بخش بکنیم:

۲۰، ۳۵، ۸۵، ۹۰، ۱۳۰.(=۳۶۰).

اکنون دیجیت‌های آن زاویه‌ها را با هم جم بکنیم:

۲+۳+۵+۸+۵+۹+۰+۱+۳+۰ =۳۶.

جل ال خالق !! باز هم به ۹ بخش پذیر است.

16. 3 کاربر برای این پست سودمند از Rouzbeh گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-24-2014),Russell (12-24-2014),sonixax (12-24-2014)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بنظر من یک راه ساده برای مشغولیت ذهنی جناب مهدی بر طرف بشه این هست که بجای گشتن در کتاب‌هایِ دیگه برای روابط مشابه (که برای همان قرآنش هم کار وقت گیری هست)، سیستم ارزش دهی عددی به حروف رو رندم کنند. یعنی همان مقدیر رو به طور دیگه‌ای به کلمات نگاشت کنند. بعد بجای عدد 19 دنبال الگوی مشابهی برای هر عددی (ترجیحا عدد اول) بگردند. البته برای انجام اینکار در وقت معمول اندکی کدنویسی لازم هست ولی بنظرم از روش‌هایِ مشابه بهتر هست، مخصوصا که پیدا کردن کلمات و آیه‌ها و ... قبلا انجام شده.

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

18. 3 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (12-24-2014),kourosh_bikhoda (12-25-2014),sonixax (12-24-2014)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •