چند روز پیش manoto یه برنامه مستند نشون داد راجع به ماشین های برقی کمپانی تسلا. این شرکت قبلا اقدام به تولید اتومبیل های برقی اسپورت گران قیمت سفارشی کرده بود (تولید دستی) ولی ظاهرا وضعش خوب نبود و رو به ورشکستگی میرفت، اما مثل اینکه بعدا یکی از شرکتهای معروف اونو خریده یا باهاش مشارکت کرده و هنوزم زنده مونده.
ظاهرا در اتومبیل های برقی پیشرفت شگرفی کردن! شگرف که میگم واقعا شگرف! سرعت، قدرت، مسافت، هزینه نگهداری، ... همه چیز عالی! فقط قیمتش بالاست. البته اینا اتومبیل اسپورت درست میکنن خب.
اونطور که نشون میداد و گفتش که شتاب اتومبیل هاشون از سریعترین خودروهای احتراقی هم فراتر رفته!!
ولی صحبتی که میکرد گفت با این وجود کارشون ظاهرا رونق خوبی نداره هنوز و ارزش سهامش حتی افت هم کرده!
این مسئله برای من شخصا عجیب و جالب بود و نمیدونم چرا وقتی چنین پیشرفت شگرفی کردن و باید بشریت خوشحال و به آینده امیدوار باشه، استقبال کافی نشده! من فکر میکنم این مسئله دلایل روانشناسی و همچنین اقتصادی-سیاسی ممکنه داشته باشه، به همین خاطر این تاپیک رو در این تالار زدم چون فکر میکنم عمدهء بحث و موضوع اصلی جدای از مسائل فنیه و به اقتصاد و سیاست و روانشناسی و احتمالا موارد قانونی مربوط میشن.
این خودروها بسیار ساده تر و کم خرابی و کم هزینه هستند نسبت به خودروهای احتراقی و کلاسیک فعلی، در نتیجه بنده فکر میکنم با فراگیر شدن این خودروها خیلی از فعالیت های اقتصادی و تولیدات مربوط به اتومبیل های معمولی کاملا از بین میرن و صنایع و کمپانی های زیادی ورشکست میشن و میلیون نفر بیکار خواهند شد. بنابراین فکر میکنم خیلی ها و حتی حکومتها ممکنه فکر کنن که صلاح نیست این خودروها به این زودی و راحتی فراگیر بشن و میخوان مهارش کنن. حتی روی بازار و صنعت نفت هم میتونه تاثیر منفی بذاره.