• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 52 از 89 نخستیننخستین ... 2333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071 ... واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 511 به 520 از 882

جُستار: دشواری‌های فاروم

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 99.8%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      HE

Empty

Dariush آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2012
      ماندگاه
      No man's land
      جُستارها
      30
      امتیازها
      83,861
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,020
      از ایشان 8,977 بار در 2,888 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      60 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Anarchy نمایش پست ها
      در وجود همه ما کم و بیش نشانه هایی از تعصب به چیز هایی که دلبسته اش هستیم یا بیزاری از چیزهایی که به هر دلیلی حس بدی به ما منتقل میکنه وجود داره...قرار نبود بحث این چنین تبدیل به حملات شخصی دوستان به هم بشه و من از این موضوع خیلی ناراحتم...من پیشنهادات دوستان رو خوندم و گفتم بررسی میکنیم ، نه اینکه به هم بگیم تو نباید اینجا باشی !! این جمله آخر هم منظورم به شما نیست ، به اصل چنین تفکری هست...
      من نیز همچون شما از این وضعیت خوشم نمی‌آید. متاسفانه نژادپرستی که آنقدر در جامعه ما رواج داشته که تبدیل به یک چیزِ عادی شده و مثلا اینکه 20 میلیون آدم، یا عمه و دایی من هم سخنانِ نژادپرستانه میزنند، از بارِ ضدانسانی بودنِ آن فرومی‌کاهد. من برای اینکه این فروم در برابرِ این موضوع ایستاده و جزوِ قوانین‌اش کرده که نژادپرستی ممنوع است، احترامِ زیادی قائلم، اما باید در این مورد برخورد یکسان و شفاف باشد. از نظرِ من یهودستیزی و نژادپرستی، هر دو به یک اندازه بار اخلاقی دارند و نمیشود هیچ‌کدام را نادیده گرفت.
      Confusion will be my epitaph
      As I crawl a cracked and broken path
      If we make it we can all sit back
      And laugh
      But I fear tomorrow I'll be crying,
      Yes I fear tomorrow I'll be crying
      .Yes I fear tomorrow I'll be crying

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-30-2013),Philo (06-30-2013),sonixax (06-30-2013)

دفترچه نویس
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Dariush نمایش پست ها
      اجازه دهید آنارشی گرامی؛ شما اگر با ایشان دیگر تعارف دارید، من ندارم و راحت حرفم را خواهم زد. همانطور که ایرانبانو با گفتن اینکه از یهودیان خوشم نمی‌آید، نژادپرست میشوند، جنابِ تئودور هم با گفتنِ اینکه من از اعراب بیزارم، نژادپرست هستند. حتما لازم نیست که من داس و تبر بردارم و به جانِ ترک‌ها بیوفتم که نژادپرست محسوب شوم. پس ایشان اگر به آن اتهام ایرانبانو را به رفتن و اینجا نماندن ترغیب میکنند، خودشان هم ایضا و به همان دلیل، همراه ایشان باید از درِ خروجی خارج شوند.
      داریوش جان من خیلی مواقع خودم به کسری گفته‌ام که زیادی جایی تند رفته و...
      ولی آنچه کسری گفت حقیقتا آن معنی که ایرانبانو بر اساس آن میگفت شیلا نژادپرست نیست نبود.خود کسری اولین کسی‌ست که اگر کسی بیاید بگوید عربِ فلان میآید با آن برخورد میکند.او وقتی میگوید اعراب سخنش درباره یک سری حکومت است که با اسرائیل خصومت دارند ،وقتی کسی میگوید من از یهودیان بدم میآید با اینکه بگوید من از اسرائیل بدم میآید زمین تا آسمان فرق دارد.
      من دیشب متوجه شدم که داستان نژادپرستی خیلی جدی‌تر است و برخی دوستان را فقط قبح واژه نژادپرست در عرصه روشنفکریست که از بیان آن باز داشته و آنرا تبدیل کرده‌اند به یک چیز عجیب و رویایی که فقط هیتلر بوده و آنها میتوانند بگویند از یهودیان متنفر هستند و در عین حال نژادپرست هم نباشند.
      اینجا هم ما دنبال برچسب نبوده‌ایم ،بعد از مدتها اعتراض به برخورد با نژادپرستان تازه فهمیده‌ایم دوستان خودشان نژادپرست هستند،نه اینکه توهین‌ها و پستهای نژادپرستانه را نمیبینند یا متوجه معمنای آن نمیشوند.

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-30-2013),Dariush (06-30-2013),sonixax (06-30-2013)

دفترچه نویس
      Overall activity: 99.8%
      دستاوردها:
      HE

Empty

Dariush آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2012
      ماندگاه
      No man's land
      جُستارها
      30
      امتیازها
      83,861
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,020
      از ایشان 8,977 بار در 2,888 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      60 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Russell نمایش پست ها
      داریوش جان من خیلی مواقع خودم به کسری گفته‌ام که زیادی جایی تند رفته و...
      ولی آنچه کسری گفت حقیقتا آن معنی که ایرانبانو بر اساس آن میگفت شیلا نژادپرست نیست نبود.خود کسری اولین کسی‌ست که اگر کسی بیاید بگوید عربِ فلان میآید با آن برخورد میکند.او وقتی میگوید اعراب سخنش درباره یک سری حکومت است که با اسرائیل خصومت دارند ،وقتی کسی میگوید من از یهودیان بدم میآید با اینکه بگوید من از اسرائیل بدم میآید زمین تا آسمان فرق دارد.
      راسل عزیز، ایشان در ادامه پستی که ایرانبانوی گرامی در آن نوشته بودند از ترک‌ها و یهودی‌ها و انگلیسی‌ها خوش‌شان نمی‌اید، گفتند «من هم از اعراب بدم می‌آید». اگر آن نمودِ نژادپرستی‌ست، این هم خودبه خود هست؛ وگرنه ایرانبانو هم میتواند به آن سخنانِ خود تبصره وارد کند که خیر من از برخی سنت‌ها و افکار و... که بین آنها رواج دارد بدم می‌آید. اما هر دوی اینها نشان از وجودِ رگه‌های نژادپرستی در درونِ این دو گرامی دارد. من حقیقتا قصدِ جاروجنجال و گیر دادن‌های بیخودی نیستم و اصلا اهلش هم نیستم اما سخنم این است که اگر قرار است گفتنِ اینکه من از اعراب بدم می‌آید، آزاد باشد، پس اینکه کسی بتواند بگوید من از یهودی‌ها بیزارم هم باید آزاد باشد و نمیشود دوگانه برخورد کرد و با یکی با نرمش برخورد کرد و با دیگری تند و گزنده. با اینحال من متوجه شرایطِ شما و دیگر مدیران هستم و اصلا دلم نمیخواهد شما را در شرایطِ دشوار قرار دهم که اصلا اخلاقی نیست؛ به همین دلیل واکنشِ رک و بی‌پرده را خودم برعهده گرفتم در اینجا.
      Confusion will be my epitaph
      As I crawl a cracked and broken path
      If we make it we can all sit back
      And laugh
      But I fear tomorrow I'll be crying,
      Yes I fear tomorrow I'll be crying
      .Yes I fear tomorrow I'll be crying

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-30-2013),Fiona (06-30-2013),Russell (06-30-2013),sonixax (06-30-2013)

دفترچه نویس
      Overall activity: 99.9%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      از ایشان 10,931 بار در 3,331 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      تمام این کولی‌بازی‌ها، سر به دیوار کوفتن‌ها و دندان به هم فشردن‌ها را می‌بینیم که آغاز و ختم می‌شوند به همان نوشته‌های من.
      اتفاقی‌ست قابل درک و پیش‌بینی.

دوستان به هوش باشید. با تکرار چیزی روبرو هستید که اکنون در شکل «درست‌نمایی سیاسی» در غرب رخ می‌دهد و از آن برای تهدید، سانسور و ارعاب منتقدان قدرت بهره می‌گیرند. نباید حتی یک گام پس نشست. این‌ستیزی و آن‌ستیزی، صرفا برچسب‌هایی هستند که می‌کوشند از طریق آنها و با این‌همانی حساسیت بجای ما پیرامون نژادپرستی آنچه قادر به پاسخگویی به آن نبوده‌اند، تاثیر آنرا دیده‌اند و از عواقب احتمالی آن بیمناک شده‌اند را خفه بکنند. این هجمه‌ی یکنواخت و همصدا هرگز راجع به شیلا و شومبول و ... نیست، تردیدی هم اگر بود در این یکی دو صفحه‌ی اخیر برطرف شد.

برخوردی که ما با نژادپرستی و یهودستیزی می‌کنیم بخاطر «توهین آمیز» بودن نژادپرستی به نژاد مورد تحقیر یا یهودستیزی به یهودیان نیست، بدلیل حقیقت نداشتن، و تلاش پنهانی نهفته در آن برای آلودن سرچشمه‌ی حقیقت، که جزئی‌ست بازشناس در نژادپرستی از دید ما. نفرت‌پراکنی، داوری و سری سازی ِ برپاد بدنهای انسانی بخاطر نژادشان به دید ما در میان پست‌ترین، رذیلانه‌ترین و کثیف‌ترین انواع دروغ‌پردازی موجود در فضای زبانی‌ست و ما، تصمیم گرفته‌ایم هرگز تریبونی برای آن فراهم نکنیم، نه بخاطر آنکه «توهین‌آمیز» است. خود ما از روز نخست «توهین‌آمیزترین» عقاید را در اینجا مطرح می‌کردیم و اساسا فلسفه‌ی وجود ما چنانکه مهربد بزرگوار چندین بار به انحای مختلف گفته بود، تقدس‌زدایی و توهین به مقدسات بود. همچنین دلیل ما بابت مخالفت، سانسور بی‌رحمانه و اخراج دائم نژادپرستی نه «عواقب» احتمالی آنست. سر و کله زدن با مسلمانان به ما آموخته که هیچگاه از سفسطه‌ی ارجاع به عواقب تاب نخوریم. حقیقت را باید بر زبان آورد به رغم عاقبت احتمالی آن. پس «پول پرستی جهودان» را اگر پاک می‌کنیم بخاطر عواقب احتمالی نشر چنین عقایدی نیست.

قوانین کنونی سایت از مدل پیشفرض میزبان فروم کپی شده‌اند، با یکسری دخل و تصرف انحصاری در برخی موارد، از آنها آویزان نشوید، بر طبق آنها توهین به اسلام هم جرم محسوب می‌شود! قوانین جدید زن‌پرستی و سانسور هرچه زنان نپسندیدند را شامل نمی‌شود.

ما بارها گفته‌ایم که بدلیل همدلی میان مدیران و ابرمدیران و ادمین سایت در اینباره، بدلیل محدودیت قانونی که سرور سایت دارد، و بدلیل آنچه «عقیده‌ی شخصی» ما محسوب می‌شود تصمیم گرفته‌ایم هیچگونه از مظاهر آنچه «خود ما» نژادپرستی تشخیص می‌دهیم را در انجمن برنتابیم، حتی ترول‌بازی ساده و پاکدلانه در اینباره را. این دلایل را چندین بار به تفصیل برای «کاربران» تشریح کرده‌ایم و انگیزه‌های آنرا گفته‌ایم. نه فقط میزان درک متقابل و آرامش انجمن با این توضیحات و تشریحات بی‌دلیل بالاتر نرفته، از هرچه گفته‌ایم برای احداث خط جدیدی بابت حمله استفاده شده و چند هفته بعد موج جدیدی از اتهامات واهی و رقت‌انگیز به گردانندگان انجمن آغاز شده.

من برخلاف این تازه‌واردان شلوغ ادعا صاحب‌خانگی ندارم. اگر ادمین، یا جمعی از مدیران «زن‌ستیزی»های مرا(که انکار هم نمی‌کنم و چیزی بجز این نیستند)مغایر با اهداف انجمن می‌دانند، منشا و ساختار آنرا مشابه نژادپرستی و یهودستیزی می‌یابند یا حتی قصد دارند بدلیل «توهین آمیز» بودن یا «عواقب احتمالی» آنها را بزدایند، در دم تک‌تک آنها را حذف بکنند. باقی مدیران اینجا نباید اتهام ریاکاری، عدم پایبندی به آزادی بیان و ... را تحمل بکنند تنها بخاطر آنچه من نوشته‌ام. کوچکترین گله‌مندی هم در میان نخواهد بود. من به چندین برابر آنچه از نوشتن در این انجمن هدف داشتم رسیده‌ام، و همین اثری که بر «مریدانم» در اینجا گذاشته‌ام به مراتب بیشتر از ثمره‌ای‌ست که امید رسیدن به آنرا از طریق فعالیت اینترنتی می‌داشتم. برداشتن افسار از گردن حتی یک مرد موفقیتی‌ست چنان برجسته و ارزشمند که سالها تلاش هر روزه برای رسیدن به آن هم می‌ارزد، چه رسد به چند صد پست در یک فروم اینترنتی.
      sonixax, Anarchy and Russell like this.
      زنده باد زندگی!

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-30-2013),Angela (06-30-2013),Russell (06-30-2013),Soheil (06-30-2013),sonixax (06-30-2013)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      راسل عزیز، ایشان در ادامه پستی که ایرانبانوی گرامی در آن نوشته بودند از ترک‌ها و یهودی‌ها و انگلیسی‌ها خوش‌شان نمی‌اید، گفتند «من هم از اعراب بدم می‌آید». اگر آن نمودِ نژادپرستی‌ست، این هم خودبه خود هست؛ وگرنه ایرانبانو هم میتواند به آن سخنانِ خود تبصره وارد کند که خیر من از برخی سنت‌ها و افکار و... که بین آنها رواج دارد بدم می‌آید. اما هر دوی اینها نشان از وجودِ رگه‌های نژادپرستی در درونِ این دو گرامی دارد. من حقیقتا قصدِ جاروجنجال و گیر دادن‌های بیخودی نیستم و اصلا اهلش هم نیستم اما سخنم این است که اگر قرار است گفتنِ اینکه من از اعراب بدم می‌آید، آزاد باشد، پس اینکه کسی بتواند بگوید من از یهودی‌ها بیزارم هم باید آزاد باشد و نمیشود دوگانه برخورد کرد و با یکی با نرمش برخورد کرد و با دیگری تند و گزنده. با اینحال من متوجه شرایطِ شما و دیگر مدیران هستم و اصلا دلم نمیخواهد شما را در شرایطِ دشوار قرار دهم که اصلا اخلاقی نیست؛ به همین دلیل واکنشِ رک و بی‌پرده را خودم برعهده گرفتم در اینجا.
      من متوجه این هستم داریوش جان.از لحاظ فرهنگی و جغرافیایی میدانیم میشود یک سری خصایص و رفتارها و عادتها در مردم متفاوت باشد و ما برخی از آنها را دوست داشته باشیم برخی را نه.مثلا مهربد گرامی هم میگفت فرهنگ اعراب را دوست ندارد ولی حقیقتش این است که من اتفاقا این نوع انتزاعی نفرت را بسیار بدتر از من رفتار اهالی اصفهان یا آذربایجان خوشم نمیاید میدانم.اساسا یهودیان چه خصیصه رفتاری مشترکی دارند که حالا بخواهد کسی از آنها بدش بیاید و در مورد دوستان ایا اصلا یهودی دیده‌اند و که از رفتارشان بدشان بیاید یا تنها داستان عقاید یهودستیزانه داخلی ست که یهودیان علت تمام مشکلات ایرانیان بوده‌اند ؟

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

10. 3 کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-30-2013),Dariush (06-30-2013),sonixax (06-30-2013)

نویسنده یکم
      Level completed: 55%, Points required for next Level: 183
      Overall activity: 99.6%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت!

خالی

Angela آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      2
      امتیازها
      12,667
      رنک
      73
      Post Thanks / Like
      سپاس
      882
      از ایشان 895 بار در 290 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      7 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
      رخوردی که ما با نژادپرستی و یهودستیزی می‌کنیم بخاطر «توهین آمیز» بودن نژادپرستی به نژاد مورد تحقیر یا یهودستیزی به یهودیان نیست، بدلیل حقیقت نداشتن، و تلاش پنهانی نهفته در آن برای آلودن سرچشمه‌ی حقیقت، که جزئی‌ست بازشناس در نژادپرستی از دید ما. نفرت‌پراکنی، داوری و سری سازی ِ برپاد بدنهای انسانی بخاطر نژادشان به دید ما در میان پست‌ترین، رذیلانه‌ترین و کثیف‌ترین انواع دروغ‌پردازی موجود در فضای زبانی‌ست و ما، تصمیم گرفته‌ایم هرگز تریبونی برای آن فراهم نکنیم، نه بخاطر آنکه «توهین‌آمیز» است. خود ما از روز نخست «توهین‌آمیزترین» عقاید را در اینجا مطرح می‌کردیم و اساسا فلسفه‌ی وجود ما چنانکه مهربد بزرگوار چندین بار به انحای مختلف گفته بود، تقدس‌زدایی و توهین به مقدسات بود. همچنین دلیل ما بابت مخالفت، سانسور بی‌رحمانه و اخراج دائم نژادپرستی نه «عواقب» احتمالی آنست. سر و کله زدن با مسلمانان به ما آموخته که هیچگاه از سفسطه‌ی ارجاع به عواقب تاب نخوریم. حقیقت را باید بر زبان آورد به رغم عاقبت احتمالی آن. پس «پول پرستی جهودان» را اگر پاک می‌کنیم بخاطر عواقب احتمالی نشر چنین عقایدی نیست.

قوانین کنونی سایت از مدل پیشفرض میزبان فروم کپی شده‌اند، با یکسری دخل و تصرف انحصاری در برخی موارد، از آنها آویزان نشوید، بر طبق آنها توهین به اسلام هم جرم محسوب می‌شود! قوانین جدید زن‌پرستی و سانسور هرچه زنان نپسندیدند را شامل نمی‌شود.

ما بارها گفته‌ایم که بدلیل همدلی میان مدیران و ابرمدیران و ادمین سایت در اینباره، بدلیل محدودیت قانونی که سرور سایت دارد، و بدلیل آنچه «عقیده‌ی شخصی» ما محسوب می‌شود تصمیم گرفته‌ایم هیچگونه از مظاهر آنچه «خود ما» نژادپرستی تشخیص می‌دهیم را در انجمن برنتابیم، حتی ترول‌بازی ساده و پاکدلانه در اینباره را. این دلایل را چندین بار به تفصیل برای «کاربران» تشریح کرده‌ایم و انگیزه‌های آنرا گفته‌ایم. نه فقط میزان درک متقابل و آرامش انجمن با این توضیحات و تشریحات بی‌دلیل بالاتر نرفته، از هرچه گفته‌ایم برای احداث خط جدیدی بابت حمله استفاده شده و چند هفته بعد موج جدیدی از اتهامات واهی و رقت‌انگیز به گردانندگان انجمن آغاز شده.
      1 – آویزون قانون شدن به این خاطر بود که دوستان می گفتند هیچ جای قانون انجمن نیومده که نباید بگیم "زنان خرفتند" یا "مردان احمقند" ولی ذکر شده که نباید نژادپرستی و یهودستیزی و انکار هلوکاست کنیم.
      2- خیلی خوبه که حداقل شما انکار نمی کنید که نوشته هاتون زن ستیزی و تحقیر و توهین داشته!
      3- به هر حال جدای از قوانین انجمن من متوجه نمیشم چرا سری سازی بر اساس جنسیت ایراد اخلاقی نداره و براساس ملیت - مثلا اینکه یکی بگه من از انگلیسی ها یا اعراب یا افغانی ها بدم میاد- ایراد داره و میشه نژادپرستی؟ ممنون میشم یه نفر این رو برای من توضیح بده.
      آنارشی میگه منشا بعضی از رفتارها جنسیت هست, درسته اما منشا بعضی از رفتارها هم فرهنگ حاکم بر جامعه هست, پس تحقیر و توهین به یک ملت مجازه؟
      تحقیر و توهین هم منظور تحقیر و توهین به آدمها بر اساس سری سازی اونها و پست و والا شمردنشون به دلیل تعلق به یک نژاد, یک ملیت و یا یک جنسیت هست , وگرنه بله اعضای اینجا با توهین به مقدسات و باورها مشکلی ندارند.
      من دنبال این مرزها و تفاوتها هستم و کاری به قوانین فروم ندارم, به هر حال فروم خودتونه, مدیرید, حق آب و گل دارید و صاحب اختیارید.

12. 2 کاربر برای این پست سودمند از Angela گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Fiona (06-30-2013),sonixax (06-30-2013)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Angela نمایش پست ها
      1 – آویزون قانون شدن به این خاطر بود که دوستان می گفتند هیچ جای قانون انجمن نیومده که نباید بگیم "زنان خرفتند" یا "مردان احمقند" ولی ذکر شده که نباید نژادپرستی و یهودستیزی و انکار هلوکاست کنیم.
      2- خیلی خوبه که حداقل شما انکار نمی کنید که نوشته هاتون زن ستیزی و تحقیر و توهین داشته!
      3- به هر حال جدای از قوانین انجمن من متوجه نمیشم چرا سری سازی بر اساس جنسیت ایراد اخلاقی نداره و براساس ملیت - مثلا اینکه یکی بگه من از انگلیسی ها یا اعراب یا افغانی ها بدم میاد- ایراد داره و میشه نژادپرستی؟ ممنون میشم یه نفر این رو برای من توضیح بده.
      آنارشی میگه منشا بعضی از رفتارها جنسیت هست, درسته اما منشا بعضی از رفتارها هم فرهنگ حاکم بر جامعه هست, پس تحقیر و توهین به یک ملت مجازه؟
      تحقیر و توهین هم منظور تحقیر و توهین به آدمها بر اساس سری سازی اونها و پست و والا شمردنشون به دلیل تعلق به یک نژاد, یک ملیت و یا یک جنسیت هست , وگرنه بله اعضای اینجا با توهین به مقدسات و باورها مشکلی ندارند.
      من دنبال این مرزها و تفاوتها هستم و کاری به قوانین فروم ندارم, به هر حال فروم خودتونه, مدیرید, حق آب و گل دارید و صاحب اختیارید.
      ۱. خیر بارها گفته شده که این قوانین را داریم تغییر می‌دهیم. شما اولین کسی نیستید که از آنها آویزان شده برای توجیه نژادپرستی/درخواست سانسور.
      ۲. البته که می‌پذیرم. در یک جهان زن‌محور و مردستیز هرآنچه که به نحوی باعث تشکیک، تهدید، تغییر یا توازن و برابری قدرت میان زن و مرد بشود زن‌ستیزی، نفرت از زنان و تحقیر و توهین تلقی خواهد شد. نام یکی از تاپیکهای من «زن‌ستیزی عفونی»ست چراکه هیچ ابایی ندارم از این اتهامات واهی. کسی(مردی؟)که نوشته‌های مرا خوانده، می‌داند این ظاهر عامدانه بیش از حد توهین‌آمیز به دلیلی برای بیان حرفی به مراتب نرم‌تر اتخاذ شده.
      ۳. متوجه نمی‌شوید چون نگاهتان به موضوع دو بعدی‌ست، هر گردی گردو نیست و اگر گفتیم الف بد است هرچه سه حرف داشت و سیخکی بود بد نمی‌شود. سری‌سازی آدمها با برسی آنچه بخشی از کیستی آنهاست تفاوت دارد، من اگر بگویم همه‌ی کسانی که در این اداره هستند عوضی هستند یک سری‌سازی ناعادلانه انجام داده‌ام توام با نادیده انگاشتن عناصر دیگری که می‌توانستند دخیل باشند، اما اگر ادعا بکنم همه‌ی کسانی که برای فلان اداره در نظام جمهوری اسلامی کار می‌کنند باید فلان میزان از عوضی بودن را دارا باشند اگرنه استخدام نمی‌شوند یک سری‌سازی مبتنی بر استدلالی برآمده از عینیتی حقیقی یا دروغ انجام داده‌ام که می‌تواند درست باشد یا نه، اما به خودی‌خود ناعادلانه نیست و فاکتور خاصی را نادیده نگرفته. ما ویژگی‌های جنسیتی را برمبنی جنسیت برسی کرده‌ایم، کارمان شبیه آنتروپولوژیستی‌ست که تقاوت‌های ژنتیکی، تفاوت‌های فیزیولوژیکی و دیگر تفاوتهای میان سفیدپوستان و سیاه‌پوستان را اندازه گرفته و برسی کرده، نه مشابه نژادپرستی که از این مقایسات نتایج ثانویه‌ای گرفته(که از آنها منتج نمی‌شود)یا از این نتایج کاذب برای تشویق به نابودی، محدود کردن حقوق یا هرآنچه مشابه آنها بهره جسته. اینکه حقیقت برای شما‌«توهین‌آمیز» و «دردناک» است به ما ربطی ندارد، و قطعا مایه‌ی «نژادپرستانه» بودن اینکه سفیدپوست و سیاه‌پوست وجود دارند و با هم تفاوتهایی دارند و این تفاوتها در زندگی اجتماعی آنها به این شکل ممکن است نمود پیدا بکند نخواهد داشت.

یکی نژادپرستی‌ست، دیگری برسی علمی نژاد. یکی مقابله با نژادپرستی‌ست، یکی درست‌نمایی سیاسی و حد نهایت انحراف هگلی، با تلاش برای تطابق عینیت خارجی با ذهنیت آرمانی ما.
      sonixax and Russell like this.
      زنده باد زندگی!

14. 3 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-30-2013),Russell (06-30-2013),sonixax (06-30-2013)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      شما هم خیلی ساده و روشن، نژادپرست تشریف دارید. نه اینکه سخنِ نژادپرستانه میزنید یا افکارِ نژادپرستانه دارید، بلکه با اعلامِ بیزاری از یک نژاد که شاملِ صدها میلیون انسان میشود، در دسته «نژادپرستان» قرار میگیرد. پس پیش از آنکه کسانِ دگر را به نژادپرستی متهم کنید، نخست به فکر خودتان باشید. ماست‌مالی هم لازم نیست بفرمائید. برای اینکه نژادپرست باشید حتما لازم نیست نژادپرستی‌تان را در عمل نشان دهید.
      منظور من فرهنگ است و نه نژاد. تمامی‌ فرهنگ‌ها با هم برابر نیستند و بعضی‌ از فرهنگ‌ها از بعضی‌ بهتر یا بدتر هستند. مثلا فرهنگ انگلیسی‌ از فرهنگ طالبانی بهتر است ولی‌ نمیگوییم که نژاد افغانی از نژاد انگلیسی‌ پست تر است! متوجه شدید؟ منظور من نیز فرهنگ عربی‌ است ، نه نژاد.
      sonixax این را پسندید.
      "A Land without a People for a People without a Land"

16. 2 کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (06-30-2013),sonixax (06-30-2013)

نویسنده یکم
      Level completed: 55%, Points required for next Level: 183
      Overall activity: 99.6%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت!

خالی

Angela آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      جُستارها
      2
      امتیازها
      12,667
      رنک
      73
      Post Thanks / Like
      سپاس
      882
      از ایشان 895 بار در 290 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      7 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Ouroboros نمایش پست ها
      شما اولین کسی نیستید که از آنها آویزان شده برای توجیه نژادپرستی/درخواست سانسور.
      من کجا و توی کدوم پستم نژادپرستی رو توجیه کردم یا درخواست سانسور کردم؟! همینجوری انگ و اتهام بزنید, راحت باشید!

18. یک کاربر برای این پست سودمند از Angela گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (06-30-2013)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Activity Award
      A Believer

Empty

Ouroboros آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2010
      جُستارها
      55
      امتیازها
      186,080
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,212
      Mentioned
      53 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Angela نمایش پست ها
      من کجا و توی کدوم پستم نژادپرستی رو توجیه کردم یا درخواست سانسور کردم؟! همینجوری فقط انگ و اتهام بزنید, راحت باشید!
      مطرح کردن شوک و بهت و تعجب ساختگی از اینکه چرا زن‌ستیزیهای من تحمل می‌شوند اما یهودستیزیهای آن یکی تحمل نمی‌شود با آنکه هر دو در قانون آمده = آویزان شدن از قانون کپی‌شده‌ی اینجا که بارها گفته‌ایم داریم آنرا تغییر می‌دهیم برای خفه کردن من وسط بحثی کاملا نامرتبط به آنچه من نوشته‌ام! از انگ و اتهام ناراحت می‌شوید خود را در معرض آن قرار ندهید.
      Russell این را پسندید.
      زنده باد زندگی!

20. 2 کاربر برای این پست سودمند از Ouroboros گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (06-30-2013),sonixax (06-30-2013)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •