• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

نمایش پیکها: از 1 به 10 از 25

جُستار: صندلی داغ - Nevermore

Hybrid View

سخنور یکم
      Level completed: 18%, Points required for next Level: 411
      Overall activity: 12.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خوشحال

Nevermore آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2012
      جُستارها
      5
      امتیازها
      18,439
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,461
      از ایشان 2,490 بار در 877 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      35 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      درود بر داریوش عزیز و سپاس بابت آغاز این جستار،با عرض شرمندگی من چون کوت گرفتن برایم سخت است تنها شماره پرسش ها را می گذارم:

1-بدون هیچ تردیدی ثروت،بویژه برای مردان.چنانکه اگر شما شرکت چاه خالی کنی هم داشته باشید اما روزی 1 میلیون در آمد داشته باشید احترام و عزت بیشتری نسبت به یک دکترای فیزیک بی چیز دارید.من حتی باور به آن هم ندارم که پرستیژ شغل چندان تاثیر گذار است.من در این مورد یک تجربه ی شخصی دارم،یکی از فامیل های نزدیک من که از کودکی با او بودم و هم سن هم بودیم پس از سالها مادر اش که روزگاری به دلیل ورشکستگی پدر پولداراش بچه را رها کرده بود به سراغ فرزند خود آمد و او را به خارج برد و من به عینه دیدم که در شرایطی که من از نظر جایگاه اجتماعی،سواد و غیره کیلومتر ها از او جلوتر بودم چگونه حجم عظیمی از پول او را فرسنگ ها جلوتر از من انداخت.گویی یک شبه زندگی او از این رو به آن رو شده باشد و اصلا به کلی آدم دیگری شد.

2-سوسیال دموکراسی از دید من بهترین سیستم حکومتی در حال حاضر است،چند روز پیش خبری می خواندم درباره ی اینکه چگونه بخش اعظمی از ثروت در آمریکا در اختیار کمتر از ده درصد جامعه است و جالب اینکه در 20 سال گذشته در آمد این ثروتمندان بیش از دو برابر شده بود و دیگر مردم نزدیک 20 درصد افزایش در آمد داشتند،گرفتن مالکیت بر ابزار تولید به نگرم(دست کم اکنون) دستاوردی غیر از دیکتاتوری نخواهد داشت و ما فعلا راهی جز مالیات برای کاهش این فاصله طبقاتی نداریم.چنانکه اکنون بحث هایی راه افتاده درباره ی اینکه بر ثروت هم مالیات وضع کنند.

3-روزگاری بودم،اما اکنون خیر،بیشتر به نتیجه ای که آن کار برایم دارد می اندیشم.البته یک استثناء هم وجود دارد و آن ضرر جانی و مالی به دیگران است.بدون شک کلاهبرداری و دزدی و اینها در رفتار من جایی نخواهد داشت.

4-خب باید اعتراف کنم که خواندن نیچه تاثیر شگرفی بر روحیات من داشت و مرا که از روز نخست گمان می بردم با دیگران تفاوت دارم به چنان انزوایی کشاند که تحمل نزدیک ترین افراد خانواده ام هم برایم امکان ناپذیر بود،نمی دانم بگویم خوشبختانه یا شوربختانه اما دیگر آن آدم پیشین نیستم.رخداد دیگر هم به یکی دو سال قبل باز می گردد که سلسله اتفاقاتی باعث شد که من به کلی از تحصیل زده بشوم و هدف نخست و آخر زندگی ام پول بشود.

5-به نظرم همیشه یک راه حلی وجود دارد و احساس درماندگی و استیصال پایه ی چندان درستی ندارد،اما اگر براستی شکست خورده باشم و هیچ راهی برای جبران آن وجود نداشته باشد به راحتی با آن کنار می آیم و سعی می کنم خود را عذاب ندهم.در پیش گرفتن چنین رویکردی برای من به شخصه سخت بود و چند سالی طول کشید که بیاموزم برای هر رخدادی در زندگی من مقصر نیستم و دلیلی برای سرزنش وجود ندارد.

6-برابری به نظرم مفهوم مسخره ایست.هیچ دلیلی وجود ندارد که انسانها با هم برابر باشند،شاید اگر برابر می بودند وضع بهتر از این می بود اما می دانیم که ما از بدو تولد نابرابر به دنیا می آییم،و این نابرابری در تمام وجوهات زندگی ما نیز نقش دارد.در چنین وضعیتی توقع برابری داشتن به نظرم مضحک است.احتمالا دلیل داشتن چنین طرز فکری از سوی من طبقه ی اجتماعی ایست که در آن متولد شده ام.من در خانواده ای کاملا معمولی و چه بسا فقیر به دنیا آمده ام و سالها سختی کشیدن خود من و برادرانم مرا به جایی رسانده که تا حدودی از زندگی ام راضی باشم.

7-بدون شک برادر بزرگترم،چرا که با وجود آنکه گمان می بردم(و می برم) که از او باهوش ترم اما آن چیزی که من در آیینه نمی دیدم او در خشت خام می دید،من از نوجوانی راه متفاوتی از او برگزیدم و سعی کردم هدف زندگی ام تحصیل باشد و او از همان کودکی به دنبال قدرت و پول بود.بخش اعظمی از پوئن هایی را که بدست آورده ام مدیون او هستم.البته او از نظر اندیشه و دستگاه فکری و فلسفه و اینها هیچ تاثیری بر من نداشته و اتفاقا فردی خداباور هم هست.

8-خیر،هیچ گاه کسی آنچنان مرا نیازرده که آرزوی مرگش را بکنم،هرگز در برابر کسی آنقدر مستاصل نبوده ام که آرزوی مرگش را بکنم.

9-از منظر فکری بشر حال حاضر متعفن و چندش آور است،اما از آنجایی که در طی زمان تفریحات و لذت ها به مرور میان تمام انسانها گسترده شده و دیگر انحصارا در اختیار یک گروه خاص نیست معتقدم پیشرفت داشته.من براستی نمی توانم تصور کنم که چگونه می توان روزهای تابستان را بدون کولر گازی و روزی چند ساعت بازی آنلاین سر کرد.

10-دانش،هنر چگونه می توانست یا می تواند میلیون ها نفر را از مرگ نجات دهد؟تکنولوژی قابل قیاس با فلان تابلو نقاشی از فلان نقاش معروف نیست.به شما اختیار دهند میان یک لکسوز و فیلم 4 ساعته سرجیو لئونه کدام را بر می گزینید؟

11-به نظرم بر خلاف آنچه که بیخدا ها گمان می کنند آینده ی جهان در اختیار دین داران و به خصوص مسلمانان خواهد بود،مدارای بیش از اندازه غربی ها با مسلمانان پیامد بدی برای ایشان خواهد داشت،اکنون اروپا پیر شده است و روز به روز توله های مسلمانان یکی پس از دیگری پس انداخته می شوند و دیر نیست آن روزی که اروپا توسط روسیه بلعیده شود.به نظرم دست کم از منظر قدرت افول آمریکا را شاهد خواهیم بود،برای ایران هم گمان نمی کنم با این مردم سازشکار ره به جایی ببریم،شاید بتوان بر روی خرد آخوند ها قمار کرد و امیدوار بود که اینها سر عقل بیایند و حاضر به تغییرات تدریجی باشند.

12-خیر،جان من با ارزش ترین دارایی من است و حاضرم هر آنچه دارم را بدهم تا یک سال بیشتر بزییم.

13-خیر اکنون آرمان چندانی ندارم که بخواهم برای آن تلاش کنم چه برسد به آنکه جان دیگران را به خطر بیاندازم.

2. 5 کاربر برای این پست سودمند از Nevermore گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Dariush (06-01-2014),iranbanoo (06-19-2014),kourosh_bikhoda (05-29-2014),Ouroboros (05-29-2014),sonixax (05-30-2014)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •