• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 1 از 2 12 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 1 به 10 از 13

جُستار: پایداری فرهنگ غنی در مردم ایران

نویسنده سوم
      Level completed: 38%, Points required for next Level: 93
      Overall activity: 6.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

بد حال

izabel آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      5
      امتیازها
      2,807
      رنک
      32
      Post Thanks / Like
      سپاس
      278
      از ایشان 291 بار در 133 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      5 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

پایداری فرهنگ غنی در مردم ایران

چند وقت پیش داشتم به این فکر میکردم که با اینکه قرن ها بیگانه بر مردم ایران حکومت کرده و یا ایرانی هایی به اجبار از ایران خارج شدن ولی ایرانی در هر جایی میتونه فرهنگ خودش رو حفظ کنه من این رو متاثر از فرهنگ غنی میدونم
      برای مثال ... نزدیک نوروز هستش و خیلی از دوستان و بستگانی که در خارج از ایران هستن و یا حتی شخصی که در اروپا بزرگ شده آرزو میکنه که نوروز رو بتونه در ایران جشن بگیره و و قلبا احساس ناراحتی میکنه از دوری از سرزمینش یا اخلاق هایی مانند مهمان نوازی (فردی رو میشناسم که در انگلیس زندگی میکنه در بین اون مردم سرد تونسته کلی دوست پیدا کنه و جالب اینکه میگه من تنها کسی هستم که تمام همسایه ها باهام دوست هستن) و یا وجدان و وطندوستی که با اینکه دور هستن و در جایی امن زندگی میکنند در خیلی از امور کشورشون خودشون رو مسئول میدونن!
      یا به عکس ...
      ایرانی هایی که هنوز فرهنگ عرب نتونسته درشون تاثیر بذاره
      با اینکه در گوش ایرانی ها از چارتا زن گرفتن و کلی بی فرهنگی های دیگه به اسم دین خوندن ولی هنوز مردم این کارها رو وقیحانه و نادرست میدونن
      هنوز مردم ایران تشنه یادگیری هستن
      هنوز مردم ایران از بامزه ترین و معاشرتی ترین مردم دنیا هستن
      و کلی صفات خوبه دیگه که با هجوم هر طرز فکر اشتباه یا غریبی در امان مونده
      البته اینها نظرات من هست و با توجه به سن و معلومات کمم میگم
      دوست دارم نظر شما دوستان رو هم بدونم و اطلاعاتم رو افزایش بدم
      پیش پیش با سپاس از پاسخگوییتون

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از izabel گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (03-19-2014),Mehrbod (03-19-2014),Persepolis (03-19-2014)

سخنور یکم
      Level completed: 18%, Points required for next Level: 411
      Overall activity: 12.0%
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خوشحال

Nevermore آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2012
      جُستارها
      5
      امتیازها
      18,439
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,461
      از ایشان 2,490 بار در 877 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      35 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      من بواسطه ی شغلم با عرب جماعت زیاد سر و کار دارم،به شما با اطمینان می گویم که به غیر از فرهنگ مذهبی، عرب ها از تمام جهات اخلاقی ِ دیگر برتر از ما ایرانیان اند.تنها ملتی از اعراب که بسیار به ایرانیان شبیه اند عراقی ها هستند.دروغ،کلاشی،کلاه برداری و دزدی به ندرت در آنها دیده ام و اتفاقا انسان هایی به مراتب با معرفت تر و خودمانی تر از ایرانیان اند.یکی از نکات جالب هم این است که از نفرت عجیب ایرانیان از اعراب اطلاع دارند و اکثرا هم نمی دانند چرا...

4. 5 کاربر برای این پست سودمند از Nevermore گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (03-19-2014),izabel (03-19-2014),kourosh_bikhoda (03-19-2014),Persepolis (03-19-2014),undead_knight (03-19-2014)

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      هیچ فرهنگی اونقدر منحصر به فرد نیست بشه گفت "دست نخورده" باقی مونده،ایده ایزوله و پایدار موندن فرهنگ هم بیشتر نتیجه اندیشه ایدولوژیک هست تا توجه به واقعیات.
      بنابراین اول باید فرهنگ غنی رو تعریف کنید.
      بعد باید اثبات کنید که این ها فقط مال ایران بوده،که اگر نبوده باشه طبیعتا خیلی چیز خاصی هم نیست.
      در نهایت هم باید بگید این همه رذالت های اخلاقی از کجا اومده؟!آیا هر فرهنگ خوبی اصالتا ایرانی هست و هر فرهنگ بدی "بیگانه" و "اجنبی" !؟
      Nevermore این را پسندید.
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (03-19-2014),Fiona (04-11-2014),izabel (03-19-2014),Persepolis (03-19-2014)

نویسنده سوم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

بد حال

izabel آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      5
      امتیازها
      2,807
      رنک
      32
      Post Thanks / Like
      سپاس
      278
      Mentioned
      5 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Nevermore نمایش پست ها
      من بواسطه ی شغلم با عرب جماعت زیاد سر و کار دارم،به شما با اطمینان می گویم که به غیر از فرهنگ مذهبی، عرب ها از تمام جهات اخلاقی ِ دیگر برتر از ما ایرانیان اند.تنها ملتی از اعراب که بسیار به ایرانیان شبیه اند عراقی ها هستند.دروغ،کلاشی،کلاه برداری و دزدی به ندرت در آنها دیده ام و اتفاقا انسان هایی به مراتب با معرفت تر و خودمانی تر از ایرانیان اند.یکی از نکات جالب هم این است که از نفرت عجیب ایرانیان از اعراب اطلاع دارند و اکثرا هم نمی دانند چرا...

من با خواندن نوشته های شما تنها حالتی که بهم دست داد تعجب بود!
      من به کشورهای عربی زیادی مسافرت کردم چه شهرهای مذهبی و چه شهرهای به اصطلاح تجاری و ...
      هیچ خوبی از این افراد ندیدم!! من این حرف رو با توجه به دیده هام و تجربه هام گفتم نه از سر تعصب یا چیز دیگه ایی!
      عرب ها نمیدونن که چرا ایرانی ها باهاشون بد هستن؟؟!!
      میتونید این موارد رو بهشون یادآوری کنید!
      شعارهای نژادی و فحش و تحقیر هنگام تماشای فوتبال های ایران و عرب, (اخرین بازی ایران و بحرین و وجود پرچم عربستان در بین هوادارهای عرب!) نگاههای تحقیرآمیز, قسمت جدایی از فرودگاه که بدون هیچ امکاناتی هست و یک سالن کثیف و خراب برای ایرانی های زائر در سوریه!
      تحقیر زائرین و فوتبالیست ها در هتل ها و فرودگاهها ... انگشت نگاری ... دزدی و کلاه برداری هایی که زمان معامله با ایرانی ازشون دیده میشه!
      از آزار اذیت های بانوان ایرانی و تجاوزهای رنگا رنگ و حمله وحشیانه چند قرن پیش و کشتارهای جمعی و رود خون هایی که راه انداختن بگذریم!
      باز هم بگم؟؟!!
      و اما حرف من فقط عرب ها نبودن بلکه من فرهنگ ایرانی رو با هر فرهنگ بیگانه ایی مقایسه کردم! وگرنه اگر بخواهم با دید تعصب نگاه کنم من عرب رو در اصل دارای فرهنگ نمیدونم!

8. یک کاربر برای این پست سودمند از izabel گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (03-19-2014)

نویسنده سوم
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      بدون وضعیت

بد حال

izabel آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Sep 2013
      جُستارها
      5
      امتیازها
      2,807
      رنک
      32
      Post Thanks / Like
      سپاس
      278
      Mentioned
      5 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی undead_knight نمایش پست ها
      هیچ فرهنگی اونقدر منحصر به فرد نیست بشه گفت "دست نخورده" باقی مونده،ایده ایزوله و پایدار موندن فرهنگ هم بیشتر نتیجه اندیشه ایدولوژیک هست تا توجه به واقعیات.
      بنابراین اول باید فرهنگ غنی رو تعریف کنید.
      بعد باید اثبات کنید که این ها فقط مال ایران بوده،که اگر نبوده باشه طبیعتا خیلی چیز خاصی هم نیست.
      در نهایت هم باید بگید این همه رذالت های اخلاقی از کجا اومده؟!آیا هر فرهنگ خوبی اصالتا ایرانی هست و هر فرهنگ بدی "بیگانه" و "اجنبی" !؟

حق با شماست من هم حرفی از دست نخورده بودن فرهنگمون نزدم چون شاهد عقب ماندگی ها در سطح جامعه هستم!
      خب من مثال هایی رو آوردم برای اینکه با کمک شما دوستان باورم رو اصلاح کنم!
      فرهنگ غنی از نظر من فرهنگی هست که به قدری عمیق در ذات مردم رخنه کرده که حتی حکومت جاهل نتونسته در اون اثر کنه و اون رو از بین ببره!
      من چیزی رو نمیخوام اثبات کنم بلکه باز کردن این بحث در حد مشورت گرفتن از شما دوستان در مورد این نظریه بود!

در مورد قسمت بولد شده خیر اصلا اینطور نیست من هیچ فردی رو کامل نمیدونم و معتقد به وجود خوبی و بدی در هر ذاتی هستم!

10. یک کاربر برای این پست سودمند از izabel گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Mehrbod (03-19-2014)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خوشحال

Nevermore آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2012
      جُستارها
      5
      امتیازها
      18,439
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,461
      Mentioned
      35 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی izabel نمایش پست ها
      من با خواندن نوشته های شما تنها حالتی که بهم دست داد تعجب بود!
      من به کشورهای عربی زیادی مسافرت کردم چه شهرهای مذهبی و چه شهرهای به اصطلاح تجاری و ...
      هیچ خوبی از این افراد ندیدم!! من این حرف رو با توجه به دیده هام و تجربه هام گفتم نه از سر تعصب یا چیز دیگه ایی!
      عرب ها نمیدونن که چرا ایرانی ها باهاشون بد هستن؟؟!!
      میتونید این موارد رو بهشون یادآوری کنید!
      شعارهای نژادی و فحش و تحقیر هنگام تماشای فوتبال های ایران و عرب, (اخرین بازی ایران و بحرین و وجود پرچم عربستان در بین هوادارهای عرب!) نگاههای تحقیرآمیز, قسمت جدایی از فرودگاه که بدون هیچ امکاناتی هست و یک سالن کثیف و خراب برای ایرانی های زائر در سوریه!
      تحقیر زائرین و فوتبالیست ها در هتل ها و فرودگاهها ... انگشت نگاری ... دزدی و کلاه برداری هایی که زمان معامله با ایرانی ازشون دیده میشه!
      از آزار اذیت های بانوان ایرانی و تجاوزهای رنگا رنگ و حمله وحشیانه چند قرن پیش و کشتارهای جمعی و رود خون هایی که راه انداختن بگذریم!
      باز هم بگم؟؟!!
      و اما حرف من فقط عرب ها نبودن بلکه من فرهنگ ایرانی رو با هر فرهنگ بیگانه ایی مقایسه کردم! وگرنه اگر بخواهم با دید تعصب نگاه کنم من عرب رو در اصل دارای فرهنگ نمیدونم!
      خب البته من سر بحث در این مورد به خصوص را ندارم چراکه معیار روشنی هم برای خوبی و بدی نداریم و من نمی توانم به شما ثابت کنم یا شما به من،اما گفته های من هم صرفا بر اساس تجربیات شخصی ام بود،اتفاقا من هم زمانی که نخستین بار وارد این کار شدم و برای اولین بار با عرب ها برخورد داشتم شگفت زده شدم و باور نمی کردم آن دیو هایی که من در سر می پروراندم اینگونه باشند.
      اما در مورد شعار های نژادی و فحش و تحقیر، خود به خوبی می دانید که این دو سویه است و از عرب ملخ خور بگیرید تا انواع و اقسام فحش ها همواره بار این جماعت می شود.در مورد نگاه های تحقیر آمیز گفتید اما براستی خواری و زبونی ما ایرانیان تقصیر عرب است؟کجای دنیا به ما احترام می گذارند که اینجا بگذارند؟همین اخیرا فیلم مرد آهنی را ببینید که خانواده ای تروریست به زبان فارسی با یکدیگر سخن می گویند، فلاکت و بد بختی ِ ما گناه خودمان است نه آنها.شما اگر جای یک عرب باشید و هر بار که به ایران بیایید کیف تان،گوشی اتان و یا دلارهایتان را بدزدند به چه دید به ایرانیان می نگرید؟

این آزار و اذیت بانوان ایرانی هم از آن افسانه های بیخود است،کجا به زنان ایرانی تجاوز کرده اند؟اینکه زنان ایرانی روسپی می شوند و برای چند میلیون پول زیر ایشان می خوابند و می شوند صیغه ی آنها کجایش تجاوز است؟خودشان خواسته اند و تصمیم گرفته اند،به من و شما چه پیوندی دارد؟

12. 5 کاربر برای این پست سودمند از Nevermore گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (03-19-2014),Fiona (04-11-2014),izabel (04-11-2014),Mehrbod (03-19-2014),undead_knight (03-20-2014)

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 912
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

بی تفاوفت

یه نفر آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Apr 2013
      جُستارها
      21
      امتیازها
      29,088
      رنک
      99
      Post Thanks / Like
      سپاس
      186
      از ایشان 1,247 بار در 721 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      29 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Nevermore نمایش پست ها
      کیدینگ من؟؟!
      خونه من نزدیک 6-7 تا هتل هست. همه روزه عربهای زیادی به شهر من مسافرت میکنن. از عراق - امارات - کویت - قطر - اردن! - عمان و .. معمولا هم واسه درمان و کارهای پزشکی و زیبایی میان. بی تعصب میگم. واقعا هیچ برتری فرهنگی نسبت به ما ندارن! و نکته جالب اینکه به هر عربی بگی فلانی ایرانیه، سریع یاد قادسیه می افته! چجور اونها علت این تنفر رو نمیدونن! من بواسطه محل نزدیکی خونم با هتل ها، با خارجی ها صحبت میکنم. عرب های عراق که به ایرانی ها میگن علی بابا! ( دزد )
      در این بین فقط عرب های قطر و بحرین به ایرانی ها کمی احترام میذارند. وگرنه فرهنگشون همان فرهنگ غنی 1000سال پیش خودشونه
      از بین اروپایی ها هم، توریست های فرانسوی واقعا تمیز و شیک و مهربان و خاص هستند :-) فرهنگشون عالیه. بقیه اروپایی ها فرهنگشون کمتر از فرانسوی هاست. حتی کمتر از ما!
      izabel این را پسندید.
      فرودگاه ها بوسه های بیشتری از سالن عروسی به خود دیده اند و
      دیوارهای بیمارستان بیشتر از عبادتگاه ها دعا شنیده اند!

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از یه نفر گرامی سپاسگزاری کرده اند:

izabel (04-11-2014),Nevermore (03-20-2014)

سخنور یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خوشحال

Nevermore آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Jun 2012
      جُستارها
      5
      امتیازها
      18,439
      رنک
      86
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,461
      Mentioned
      35 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی یه نفر نمایش پست ها
      کیدینگ من؟؟!
      خونه من نزدیک 6-7 تا هتل هست. همه روزه عربهای زیادی به شهر من مسافرت میکنن. از عراق - امارات - کویت - قطر - اردن! - عمان و .. معمولا هم واسه درمان و کارهای پزشکی و زیبایی میان. بی تعصب میگم. واقعا هیچ برتری فرهنگی نسبت به ما ندارن! و نکته جالب اینکه به هر عربی بگی فلانی ایرانیه، سریع یاد قادسیه می افته! چجور اونها علت این تنفر رو نمیدونن! من بواسطه محل نزدیکی خونم با هتل ها، با خارجی ها صحبت میکنم. عرب های عراق که به ایرانی ها میگن علی بابا! ( دزد )
      در این بین فقط عرب های قطر و بحرین به ایرانی ها کمی احترام میذارند. وگرنه فرهنگشون همان فرهنگ غنی 1000سال پیش خودشونه
      از بین اروپایی ها هم، توریست های فرانسوی واقعا تمیز و شیک و مهربان و خاص هستند :-) فرهنگشون عالیه. بقیه اروپایی ها فرهنگشون کمتر از فرانسوی هاست. حتی کمتر از ما!
      خب، علی بابا را که راست می گویند،مگر غیر از این است؟از هر عربی که بپرسید تجربه یک بار برخورد با دزدان شریف ایرانی را دارد.من هم گفتم شخصا با این رفتاری که ایرانیان دارند توقع ندارم که آنها به ما احترام بگذارند،باید با خودمان رو راست باشیم،اکنون تنها دروغ و دزدی و کلاه برداری در ویترین فرهنگی ِ ما ایرانیان است و صد البته قبول دارم که بخش بزرگی از آن به خاطر اوضاع مالی اسفناک ایرانیان است.شکم که خالی می شود اخلاقیات هم به فنا می رود.

بحرینی ها که یک جورایی هموطن خودمان هستند و اکثرا هم انسانهای شریف و با کلاسی هستند،من با شیعه های عربستان هم زیاد سر و کار داشته ام،ایشان هم اکثرا انسانهای خوبی هستند.
      دست کم به دختران ایرانی که خوب احترام می گذارند،در معاشرت با ایشان حواستان باشد جانم.

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی izabel نمایش پست ها
      حق با شماست من هم حرفی از دست نخورده بودن فرهنگمون نزدم چون شاهد عقب ماندگی ها در سطح جامعه هستم!
      خب من مثال هایی رو آوردم برای اینکه با کمک شما دوستان باورم رو اصلاح کنم!
      فرهنگ غنی از نظر من فرهنگی هست که به قدری عمیق در ذات مردم رخنه کرده که حتی حکومت جاهل نتونسته در اون اثر کنه و اون رو از بین ببره!
      من چیزی رو نمیخوام اثبات کنم بلکه باز کردن این بحث در حد مشورت گرفتن از شما دوستان در مورد این نظریه بود!
      در مورد قسمت بولد شده خیر اصلا اینطور نیست من هیچ فردی رو کامل نمیدونم و معتقد به وجود خوبی و بدی در هر ذاتی هستم!
      برای من ایرانی بودن نشونه ارزشمند بودن چیزی نیست و به طور کلی به جز اخلاقیات هیچ چیزی رو ذاتا درست نمیدونم.
      اگر چیزی در فرهنگ ما هست که "خوب" یا "بد" هست برای من همه نیست که ریشش چیه،اگر خوبه باید تلاش کرد که حفظ بشه و اگر بد هست تلاش برای زدودنش انجام بشه.
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

17. 3 کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Fiona (04-11-2014),Mehrbod (03-21-2014),Nevermore (03-20-2014)

نویسنده دوم
      Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
      دستاوردها:
      xammâr

Empty

meaning آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Dec 2012
      جُستارها
      3
      امتیازها
      7,750
      رنک
      58
      Post Thanks / Like
      سپاس
      173
      از ایشان 716 بار در 227 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)

19. 5 کاربر برای این پست سودمند از meaning گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (03-20-2014),izabel (04-11-2014),kourosh_bikhoda (03-20-2014),Mehrbod (03-20-2014),sonixax (03-20-2014)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •