• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 2 از 7 نخستیننخستین 1234567 واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 11 به 20 از 70

جُستار: صفحه اول و بخش خصوصی

شناس
      Level completed: 64%, Points required for next Level: 36
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      آغازگر جُستار
      Free

مهربون

Kamran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      4
      امتیازها
      1,564
      رنک
      22
      Post Thanks / Like
      سپاس
      16
      از ایشان 61 بار در 34 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      500 نفر با هم بحث داشته باشند بهتر از اینه که 50 نفر گفت و گو کنند
      هر کاری هر حرفه ای حهر هنری هر مکانی و هر ملت و مملکتی نیاز به یه سری تفریحات ، سرگرمی ها و جذابیت ها داره
      حالا تلاش ما بر اینه که فروم رو جذاب تر و پربارتر کنیم تا هر روز به اعضای دفترچه اضافه بشه این بده؟
      هر کاری و هر مکانی بدون جذابیت عضو جدید که نمی گیره هیچ ساکنان خودش هم از دست میده

2. یک کاربر برای این پست سودمند از Kamran گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-06-2010)

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Kamran نمایش پست ها
      500 نفر با هم بحث داشته باشند بهتر از اینه که 50 نفر گفت و گو کنند
      هر کاری هر حرفه ای حهر هنری هر مکانی و هر ملت و مملکتی نیاز به یه سری تفریحات ، سرگرمی ها و جذابیت ها داره
      حالا تلاش ما بر اینه که فروم رو جذاب تر و پربارتر کنیم تا هر روز به اعضای دفترچه اضافه بشه این بده؟
      هر کاری و هر مکانی بدون جذابیت عضو جدید که نمی گیره هیچ ساکنان خودش هم از دست میده
      درسته و این جذابیت ها به نظر من همان محیط باز اینجاست ، این سایت هنوز یک ماه هم نشده که راه اندازی شده و تبلیغ آنچنانی هم برایش نشده ولی توی همین مدت کم توانسته این مقدار کاربر جذب کنه و این همه بحث و گفتگو درش راه افتاده و به عبارتی جان گرفته . داشتن صفحه اول در مرحله نخست نیازمند چیزی داشتن برای ارایه دادن است ! تا جایی که من میدانم اینجا یک سایت اختصاصی نیست برای همین نمیتونه اخبار خاصی در رابطه ای خاص رو منتشر کنه یا چیز خاصی ارایه کنه ، در قوانین هم آمده که سایت سیاسی هم نیست فقط و فقط برای بحث کردن و تبادل نظر است .

اون بخش خصوصی هم همون طوری که گفتم جدای اینکه باید کلی برنامه و اینها برایش نوشت که کاربران فعال را به صورت اتومات به گروهی ببره که بتونند اونجا رو ببینند ، باعث میشه افرادی مثل من که هدفشان فقط و فقط بحث کردن نیست و میخواهند آنچه که باید بگویند را به گوش دیگران برسانند از سایت فراری شوند . سایتهای بسیار بزرگی مثل تک دانلود یا مجید آنلاین این تجربه رو داشتند و اگر موفق میبود ادامه میدادند نه اینکه جمعش کنند !
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-06-2010),Reactor (11-07-2010)

شناس
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      Free

مهربون

Kamran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      4
      امتیازها
      1,564
      رنک
      22
      Post Thanks / Like
      سپاس
      16
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      در مورد صفحه اول این سایت تکه یعنی شاید تنها ترین سایتی باشه که ازادی بیان داشته باشه پس 100% این بک سایت خاص است

در مورد بخش خصوصی اولا در صورتی که با ویبولتین کار کرده باشید (خودم استاد ویبولتینم) پرمیشن بندی برای هر بخش کار بسیار ساده و اسانی است و اصلا سخت نیست
      ثانیا عرض کردم هر کس دوست داره اونجا باشه و فعالیت کنه و اینو حتم داشته باشید که وجود بخش خصوصی هیچ صدمه ای به بخش عمومی نخواهد زد چون در بخش خصوصی بحث عمومی وجود ندارد که باعث کم رنگی بخش عمومی شود

6. یک کاربر برای این پست سودمند از Kamran گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-06-2010)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی kamran نمایش پست ها
      در مورد صفحه اول این سایت تکه یعنی شاید تنها ترین سایتی باشه که ازادی بیان داشته باشه پس 100% این بک سایت خاص است

در مورد بخش خصوصی اولا در صورتی که با ویبولتین کار کرده باشید (خودم استاد ویبولتینم) پرمیشن بندی برای هر بخش کار بسیار ساده و اسانی است و اصلا سخت نیست
      ثانیا عرض کردم هر کس دوست داره اونجا باشه و فعالیت کنه و اینو حتم داشته باشید که وجود بخش خصوصی هیچ صدمه ای به بخش عمومی نخواهد زد چون در بخش خصوصی بحث عمومی وجود ندارد که باعث کم رنگی بخش عمومی شود
      ببینید صفحه نخست یعنی ارایه دادن یک چیزی و این خود به خود باعث جهت گیری سایت میشه .
      در مورد بخش دوم ، بنده خودم برنامه نویس هستم و هر cms و اسکریپتی رو خیلی خوب میشناسم ، وقتی حجم کاربران بالا برود به صورت دستی نمیشود این کارها را انجام داد و نیازمند اتوماسیون هست و اونجا میشه که کار سخت میشه و البته پدر سرور هم در میاد ، کرون و اسکجول هایی که این کار رو میکنند پدر سرور رو درمیارند و وی بولتین هم سیستمیه که هی بزرگ و بزرگ تر میشه و منابع بیشتری از سیستم رو میگیره . تمام اینها رو باید بذارید کنار هم .کسانی که از این کارها میکنند سرور خصوصی دارند و پول زیاد !
      دکتر ساسی

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-06-2010),Reactor (11-07-2010)

شناس
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      Free

مهربون

Kamran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      4
      امتیازها
      1,564
      رنک
      22
      Post Thanks / Like
      سپاس
      16
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      میشه بپرسم cron job چه ربطی به پرمیشن بندی ویبولتین داره؟
      ویبولتین برای هر بخشش یه قسمتی داره به نام مجوز ها یا پرمیشن ، تو این قسمت میشه مثلا به بخش خصوصی برای مدیران پرمیشن داد و از کاربران عادی پرمیشن رو گرفت تا نتونن چیزی ببینن
      حالا این پرمیشن دادن چه ربطی به بزرگی ویبولتین و سنگین شدن سرور داره من نمی دونم!!!
      راستی ویبولتین که یکی از بهترین و مجبوب ترین سیستم های دنیاست چرا الکی هی بزرگ و بزرگتر میشه؟

روشن کنید ممنون میشم

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      میشه بپرسم cron job چه ربطی به پرمیشن بندی ویبولتین داره؟
      ویبولتین برای هر بخشش یه قسمتی داره به نام مجوز ها یا پرمیشن ، تو این قسمت میشه مثلا به بخش خصوصی برای مدیران پرمیشن داد و از کاربران عادی پرمیشن رو گرفت تا نتونن چیزی ببینن
      حالا این پرمیشن دادن چه ربطی به بزرگی ویبولتین و سنگین شدن سرور داره من نمی دونم!!!
      راستی ویبولتین که یکی از بهترین و مجبوب ترین سیستم های دنیاست چرا الکی هی بزرگ و بزرگتر میشه؟

روشن کنید ممنون میشم
      به پرمیشن ها ربطی نداره ، همان طور که براتون گفتم و دقت نکردید وقتی حجم کار بره بالا مجوز دستی دادن به کاربران برای دسترسی به بخش های خاص غیر ممکنه و در نتیجه باید سیستم به صورت خودکار این کار رو انجام بده ، حالا یا شما Hook مخصوصش رو نصب میکنید که پدر CPU رو در میاره یا با کرون ردیفش میکنید که باز پدر CPU رو در میاره .

بله میشه روشنتون کنم :
      وی بولتین تمام عکسهاو فایل هایی که کاربران آپلود میکنند رو روی دیتابیس ذخیره میکنه و هی بزرگ و بزرگتر میشه ، هر از گاهی فایلها رو از روی دیتابیس به هوست منتقل کردن تا حدودی این مشکل رو برطرف میکنه ولی 100% نیست . و در مورد سایتهای شلوغ که اصلن پاسخگو نیست .
      هرچه دیتا بیس بزرگتر باشه مدت زمان اجرای یک کوئری بیشتر میشه در نتیجه منابع بیشتری مصرف میشه و باقی داستان .

محبوبیت و معروفیت سیستم ربطی به ضعف هاش نداره ، الان جوملا دومین CMS دنیا هست ولی کلی ضعف داره .
      ویندوز هم معروف ترین و محبوب ترین سیستم عامل دنیاست ولی کلی ضعف و سوتی دراه .
      دکتر ساسی

11. یک کاربر برای این پست سودمند از sonixax گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (11-07-2010)

شناس
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      Free

مهربون

Kamran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      4
      امتیازها
      1,564
      رنک
      22
      Post Thanks / Like
      سپاس
      16
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      به پرمیشن ها ربطی نداره ، همان طور که براتون گفتم و دقت نکردید وقتی حجم کار بره بالا مجوز دستی دادن به کاربران برای دسترسی به بخش های خاص غیر ممکنه و در نتیجه باید سیستم به صورت خودکار این کار رو انجام بده ، حالا یا شما Hook مخصوصش رو نصب میکنید که پدر CPU رو در میاره یا با کرون ردیفش میکنید که باز پدر CPU رو در میاره .

بله میشه روشنتون کنم :
      وی بولتین تمام عکسهاو فایل هایی که کاربران آپلود میکنند رو روی دیتابیس ذخیره میکنه و هی بزرگ و بزرگتر میشه ، هر از گاهی فایلها رو از روی دیتابیس به هوست منتقل کردن تا حدودی این مشکل رو برطرف میکنه ولی 100% نیست . و در مورد سایتهای شلوغ که اصلن پاسخگو نیست .
      هرچه دیتا بیس بزرگتر باشه مدت زمان اجرای یک کوئری بیشتر میشه در نتیجه منابع بیشتری مصرف میشه و باقی داستان .

محبوبیت و معروفیت سیستم ربطی به ضعف هاش نداره ، الان جوملا دومین CMS دنیا هست ولی کلی ضعف داره .
      ویندوز هم معروف ترین و محبوب ترین سیستم عامل دنیاست ولی کلی ضعف و سوتی دراه .
      منظور شما از حجم کار چیه؟ مگه نیازه که بیایم دستی پرمیشن بدیم؟
      در ویبولتین گروه های کاربری وجود داره ، مثال : گروه 1 و گروه 2 ، در انجمن 2 بخش وجود داره ، بخش خصوصی و عمومی ، میایم تو ادمین سی پی به گروه 1 مجوز بخش عمومی و خصوصی و به گروه 2 فقط مجوز بخش عمومی رو می دیم ، حالا کاربرانی که جزو گروه 2 هستند هرگز نمی تونند به بخش خصوصی دسترسی داشته باشند ، حالا می خواد 1 نفر باشه می خواد 10000 نفر باشه ، گروه 1 هم چه 1 نفر چه 100000 نفر به بخش خصوصی دسترسی دارند !
      حالا این که بخش خصوصی ایجاد بشه چه ربطی به بزرگ شدن دیتابیس داره باز نمی دونم !

همه فایل ها و عکس می تونه در دیتابیس باشه می تونه روی سرور یا هاست قرار بگیره و این که هرزگاهی باشه وجود نداره تنظیمات داره که روی سرور ذخیره شه یا روی دیتابیس
      در ضمن بخش خصوصی هم یه بخش میشه مثل این بخش های عمومی که الان هست اونجا که چیزی که به ضرر انجمن باشه وجود نداره !!!
      نیازی به نصب پلاگین جدید هم نیست چون ویبولتین بخش دسترسی و پرمیشن رو داره

و اما بازم متوجه نشدم؟ Cron job کارش اینه که میاد یه دستور رو هر چند ثانیه ، دقیقه ، ساعت یا هفته ... اجرا می کنه ، یعنی عمل اجرای یک دستور در یک زمان مشخص رو بر عهده داره
      حالا این وسط بازم متوجه نشدم Cron job و permision های کاربران ویبولتین چه ربطی دارند به همدیگه؟!!!!

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      منظور شما از حجم کار چیه؟ مگه نیازه که بیایم دستی پرمیشن بدیم؟ در ویبولتین گروه های کاربری وجود داره ، مثال : گروه 1 و گروه 2 ، در انجمن 2 بخش وجود داره ، بخش خصوصی و عمومی ، میایم تو ادمین سی پی به گروه 1 مجوز بخش عمومی و خصوصی و به گروه 2 فقط مجوز بخش عمومی رو می دیم ، حالا کاربرانی که جزو گروه 2 هستند هرگز نمی تونند به بخش خصوصی دسترسی داشته باشند ، حالا می خواد 1 نفر باشه می خواد 10000 نفر باشه ، گروه 1 هم چه 1 نفر چه 100000 نفر به بخش خصوصی دسترسی دارند ! حالا این که بخش خصوصی ایجاد بشه چه ربطی به بزرگ شدن دیتابیس داره باز نمی دونم !
      دوست عزیز ، مگه شما نگفتی بخش خصوصی درست کنیم بعد کسانی که فعالیت زیاد دارند رو مجوز بدیم به اونجا دسترسی داشته باشند ؟ دسترسی دادن به کاربران هم به صورت دستی انجام میشه به خصوص که قرار نیست دسته ای مجوز بدید و قراره نفر به نفر قرار بدید ، وقتی سایت شلوغ بشه این کار به صورت دستی غیر ممکنه . متوجه شدید یا باز بد توضیح دادم ؟

همه فایل ها و عکس می تونه در دیتابیس باشه می تونه روی سرور یا هاست قرار بگیره و این که هرزگاهی باشه وجود نداره تنظیمات داره که روی سرور ذخیره شه یا روی دیتابیس در ضمن بخش خصوصی هم یه بخش میشه مثل این بخش های عمومی که الان هست اونجا که چیزی که به ضرر انجمن باشه وجود نداره !!! نیازی به نصب پلاگین جدید هم نیست چون ویبولتین بخش دسترسی و پرمیشن رو داره
      در نسخه 4 هچین خبری نیست ، تمام فایلها روی دیتابیس ذخیره میشند و شما باید از بخش تعمیرات اونها رو روی هوست منتقل کنید .

و اما بازم متوجه نشدم؟ Cron job کارش اینه که میاد یه دستور رو هر چند ثانیه ، دقیقه ، ساعت یا هفته ... اجرا می کنه ، یعنی عمل اجرای یک دستور در یک زمان مشخص رو بر عهده داره حالا این وسط بازم متوجه نشدم Cron job و permision های کاربران ویبولتین چه ربطی دارند به همدیگه؟!!!!
      عزیزم ، سیستم میاد روزی یک بار یا ساعتی یک بار فعالییت ها کاربران رو بررسی میکنه و بر حسب اون به کاربری که فعالییت بیشتری داشته مجوز ورود به بخش های خصوصی رو میده .

اگر هم منظور شما این نیست ! این بخش خصوصی رو درست برای من توضیح بدید بفهمم چی میگید اگر جایی رو میگید که فقط مدیران دسترسی داشته باشند ، تا جایی که من میدونم شما به عنوان مدیر الان یک تالاری رو میبینید که من نمیبینم .
      دکتر ساسی

شناس
      دستاوردها:
      آغازگر جُستار
      Free

مهربون

Kamran آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      4
      امتیازها
      1,564
      رنک
      22
      Post Thanks / Like
      سپاس
      16
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      دوست عزیز ، مگه شما نگفتی بخش خصوصی درست کنیم بعد کسانی که فعالیت زیاد دارند رو مجوز بدیم به اونجا دسترسی داشته باشند ؟ دسترسی دادن به کاربران هم به صورت دستی انجام میشه به خصوص که قرار نیست دسته ای مجوز بدید و قراره نفر به نفر قرار بدید ، وقتی سایت شلوغ بشه این کار به صورت دستی غیر ممکنه . متوجه شدید یا باز بد توضیح دادم ؟

در نسخه 4 هچین خبری نیست ، تمام فایلها روی دیتابیس ذخیره میشند و شما باید از بخش تعمیرات اونها رو روی هوست منتقل کنید .

عزیزم ، سیستم میاد روزی یک بار یا ساعتی یک بار فعالییت ها کاربران رو بررسی میکنه و بر حسب اون به کاربری که فعالییت بیشتری داشته مجوز ورود به بخش های خصوصی رو میده .

اگر هم منظور شما این نیست ! این بخش خصوصی رو درست برای من توضیح بدید بفهمم چی میگید اگر جایی رو میگید که فقط مدیران دسترسی داشته باشند ، تا جایی که من میدونم شما به عنوان مدیر الان یک تالاری رو میبینید که من نمیبینم .
      منظور من هم اینه که ما که مدیر هستیم بخش خصوصی رو داشته باشیم یا اینکه یه گروه کاربری ایجاد بشه که به بخش خصوصی دسترسی داشته باشند

سیستم سر از خود نمیاد به کاربران داری فعالیت زیاد بخش خصوصی بده مگر این که ما تو ویبولتین تعیین کرده باشیم مثلا کاربر دارای 100 پست بیاد خصوصی بشه ولی وقتی بگیم فقط گروه 1 بخش خصوصی داره کاربر 1000 تا پست هم داشته باشه تا ادمین اون رو عضو گروه 1 نکنه هر گز نمی تونه به بخش خصوصی دسترسی داشته باشه

در کل عزیز ، منبهتون قول میدم بخش خصوصی رو طوری ایجاد کنم که هیچ کس به جز کسایی که ما می خوایم نتونن بیان اونجا و دوم اینکه هیچ فشاری به دیتابیس نیاد ( از تجربیات شما هم بهره خواهیم گرفت )

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      منظور من هم اینه که ما که مدیر هستیم بخش خصوصی رو داشته باشیم یا اینکه یه گروه کاربری ایجاد بشه که به بخش خصوصی دسترسی داشته باشند

سیستم سر از خود نمیاد به کاربران داری فعالیت زیاد بخش خصوصی بده مگر این که ما تو ویبولتین تعیین کرده باشیم مثلا کاربر دارای 100 پست بیاد خصوصی بشه ولی وقتی بگیم فقط گروه 1 بخش خصوصی داره کاربر 1000 تا پست هم داشته باشه تا ادمین اون رو عضو گروه 1 نکنه هر گز نمی تونه به بخش خصوصی دسترسی داشته باشه

در کل عزیز ، منبهتون قول میدم بخش خصوصی رو طوری ایجاد کنم که هیچ کس به جز کسایی که ما می خوایم نتونن بیان اونجا و دوم اینکه هیچ فشاری به دیتابیس نیاد ( از تجربیات شما هم بهره خواهیم گرفت )
      خوب بر حسب تعداد پست بخوایم به کسی دسترسی بدیم دیگه نمیشه کاربر فعال از غیر فعال رو مشخص کرد ، چون طرف مثلن به 100 تا میرسه بعدش ولش میکنه چون اونجاهای قفل براش باز شده ! این هوکی هم که کاربران رو اتومات به گروه های کاربری غیر فعال میفرسته به محض ارسال یک پست برشون میگردونه سر جاش . من که خودم برای 4 هوک مناسب این کار رو توی Vbulletin.org پیدا نکردم و معنیش اینه که باید دستی نوشته شه .

اون بخش خصوصی هم همون طوری که گفتم همین الان موجوده (یکی از دوستان من اینجا مدیره وقتی اون میاد تو اون بخش هست ، ولی من ندارمش) شما از سایت خارج بشید میبینید یکی از فاروم هایی که میتونید ببینید حذف میشه ، کاربران معمولی هم اون رو نمیبینند و فقط مدیران میبینند .
      دکتر ساسی

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •