گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی undead_knight نمایش پست ها
چرا هر بار ری استارت میزنی!؟:))قرار نیست که من برای حرفات پاسخ گو باشم یادت نرفته که خودت گفتی"حالا اینکه بالاخره یک روز علم میشود یا نه سخن دیگری‌ست"این مشخصا معناش این هست که الان علم نیست، اگر نظرت رو تغییر دادی بگو:)
بعد میگم حرف توی دهن من میزاری میگی نه!من کی جمله ای با این مضمون"همه چیز باید یا استاندارد هارد ساینس باشد یا مهمل و کس و شعر و شبه علم است" گفتم؟!
از وقتی از ما خواستی قانون طلایی را برایت نصف کنیم !!
البته از این جکها فراوان گفته‌ای اینجا،حالا انتخاب کرده‌ای فراموششان کنی مشکل ما نیست !!
اینجا قبلا گفته شد که مشکل روانشناسی فرگشتی کمبود منابع تاریخی‌ست که کار آنرا به گشتن بدنبال سوزن در انبار کاه بدل کرده.وگرنه در اینکه با داده مناسب میتواند و قرار است تئوری ابطال پذیر تولید کند سخنی نیست.

گویا بین پیروان روان شناسی فرگشتیک شایع هست که تفاوت بین فرگشت و روان شناسی فرگشتیک رو نادیده بگیرند:)
من نمیدونم چطور سریعا انتقاد از روانشناسی فرگشتی هدایت میشه به سمت انتفاد از فرگشت!این چیزهایی بدیهی رو که مخالفین هم قبول دارند و در پستی که در مورد ذهن زدم هم اینها رو تائید کردم ولی بین مغزی که قابلیت انطباق با محیط رو داره و مغزی که با محیط انطباق پیدا کرده تفاوت زیادی هست.

تازه برای ما قرار است نقد روانشناسی فرگشتی هم بکند !!
پس فرگشتیک بودن زبان هم رفته زیر شاخه "تکامل" و ربطی به ذهن هم ندارد !!

من ایرادات جزئی میگیرم و باز پاسخ های کلی میدی!؟من به رفتارگرایی، شناخت گرایی و... هم ایراد دارم ولی مسئله اینجاست که اگر اصول مشکل دار داشته باشیم کلا پژوهش ها هم مشکل دار میشه.
فکر میکنم مشخص باشه دیدگاهام رو برای این نمیگم که بفهمم چقدر پذیرفته میشه چون اهمینی نداره:)
کلا اهمیتی ندارند، راحت باش !!

زودی پستی هم در نقد پارادایم های روان شناسی و مشکلات که پیش راه هر نوع دیدگاه روان شناسانه هست میزنم و بعد اینکه اگر اینجا رقیبی بخواد مطرح بشه،شاخه های دیگه روان شناسی نیست، نوروبیولوژی از همه اینها علمی تره!(و البته نشون میدم که چطور همین نوروبیولوژی برای فرض های روان شناسی فرگشتی مشکل ایجاد میکنه)
ایراد ندارد !!

البته دستگاه تشخیص شما ظاهرا خراب شده:))
دستگاه تشخیص ما همواره عالی عمل میکند،شما عادت است هرجا سخن پوچی میگویی یک مغالطه بی ربط (که مصداقش را درست نمیدانی) آن میان به بقیه نسبت دهی.

مشابهت دلیل نادرستی نیست،اتفاقا من نمیدونم چطور انتقادات به فرگشت به عنوان هارد ساینس و انتقادات به روان شناسی فرگشتی میتونند مشابه باشند!در بیولوژی فرگشتی ما اصولا سروکارمون با چیزهای عینی هست ولی از کی تا حالا تفکر و احساس و... عینی شدند که ما فکر کنیم انتقادات مشابهی میشه به روان شناسی فرگشتی وارد بشه!؟ :)
مشابهت دلیل مشابهت است !!
بعد چه کسی از خود بیولوژی فرگشتی صحبت کرد که چنین سخنان بی ربط و مهملی میگویی.
فرق ایراد به ساده سازی در ژنتیک جمعیت را با خود بیولوژی متوجه میشوی؟!!

ین پست "چیستی ذهن"رو که نوشتم امیدوار بودم اینها دیگه مطرح نشه:)در هارد ساینس اساسا ما داریم روی یک چیز عینی پژوهش میکنیم ولی "روان" از کی تا حالا چیز عینی شده؟وقتی عینی نیست بنابراین میشه ساده سازی نادرست چیز ذهنی به چیز عینی.یا مشابهش همون برابر گرفتن سیستم عامل و کامپیوتر! هست.
پس تفاوت در سیستم عامل را نمیشود آبژکتیو بررسی کرد؟!!
من همینجور یک نگاه انداختم به این فصح الخطاب حضرت آندد در فلسفه ذهن و چیزی ندیدم دراینباره !!
این سخن که تنها ژن است که تعیین کننده است نه محیط هم باز مهملی بیش نیست کسی در روانشناسی فرگشتی چنین نگفته.

مثل اینکه نارسیسیم دوستان خیلی بیشتر از منه:)))باز هم تکرار میکنم قرار نیست که نظرات ما برای همدیگه مهم باشه که اینقدر بهش اشاره میکنی:)
گفتم اگر علاقه داری میتونی اونجا بحث کنی،برای بحث فلسفی و استدلال و نتیجه گیری از کی تا حالا منبع لازم شده!؟ :)
از وقتی خودت این مهملات را وسط بحثهای فلسفی استارت زدی !!
البته در همان بحث فلسفی هم بار اثبات/دفاع از ادعای فلسفی با طرق فلسفی بدوش گوینده هست.شما هم مشخصا بار را میخواستی بندازی به دوش ما که مچتان را گرفتیم البته نتوانستید.

....
پ.ن:گویا در رده زن ستیزان آدمخوار ناخواسته ارتقا پیدا کرده‌ام که آنرا بخودم و باقی زنستیزان آدمخوار تبریک میگویم !!