• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 17 از 64 نخستیننخستین 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 ... واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 161 به 170 از 637

جُستار: جستار آزاد تالار زنامرد

سرنویسنده یکم
      Level completed: 96%, Points required for next Level: 22
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      بدون وضعیت

خالی

shirin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      20,328
      رنک
      89
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,097
      از ایشان 2,534 بار در 930 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      6 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      کجا گفتم ؟نه حرفشون این نیست .شرایط کار الان در غرب برای زنان درست برابر مردان هست . مگر کارهایی که به راستی توان انجامش از عهده یک زن خارجه البته اگر زنی توانایی بدنی برای انجام اون کار رو داشته باشه استخدامش میکنند .زنان نه ، فمینیستها . من اگر میگفتم زنان چنین چیزی میخواهند اون عکسهای طی کشیدن دختر 20 ساله در یک کشور سوسیالی که همه جوره قانون پشت زنان هست رو براتون نمیذاشتم .شیرین جان شما میخونید من چه نوشته ام ؟!من گفتم شما فرمودید که اون کارها رو تا مجبور نباشند انجام نمیدند . غیر از این گفتید ؟!من اگر گفتم زنان به این دلیل بود که موضوع بحث زنان بود. وگرنه مردان هم تا مجبور نباشن و شغل بهتری پیدا نکنن نمیرن دنبال اون مشاغل کذایی. نه من علاقمند نیستم ولی از سر اجبار هم نمیرم برای این مدل کارها ، نهایتن کاری که خوشم بیاد گیرم نیاد میشینم توی خونه حقوق سوسیالی میگیرم که اتفاقن مبلغش بیشتر از حقوق طی کشیدن هستش!!! ولی شما نگران من نباش ! من کار خودم رو دارم . شرکت خودم رو دارم . کارم هم طوریه که نشستم سر جام بدون اینکه بخوام خودمو پاره کنم پول در میارم به 5 نفر دیگه هم حقوق میدم
      چرا گفتی. الان با موبایل هستم سخته نقل نقل کنم. روز شنبه اگه یادم موند جملتو نقل قول میکنم. :دی. من اگر گفتم زنان به این دلیل بود که موضوع بحث زنان بود. وگرنه مردان هم تا مجبور نباشن و شغل بهتری پیدا نکنن نمیرن دنبال اون مشاغل کذایی. ولی من از سر اجبار اون مشاغل رو انجام میدم. البته غیر مدفوع جمع کنی و توالت شوری. منم دارم میام همونور شاید از شدت بیکاری به یه شغل سطح پایین هم راضی بشم. اگه تو شرکتت جا داری یه شغل هم به من بده .:-)

2. یک کاربر برای این پست سودمند از shirin گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (07-25-2013)

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 99.8%
      دستاوردها:
      HE

Empty

Dariush آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2012
      ماندگاه
      No man's land
      جُستارها
      30
      امتیازها
      83,861
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,020
      از ایشان 8,977 بار در 2,888 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      60 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Theodor Herzl نمایش پست ها
      مثال بی‌ ربط است! ایشان عنوان کردند که از احساس چندش به وجود آماده با دیدن عکس‌های سادیستی خوششان می‌‌آید من هم گفتم دکتر جوزف منگله هم یک همچین احساسی‌ داشت و از دیدن صحنه‌های سادیستی خوشش می‌‌آمد ، حالا نام منگله را بردارید یک سادیست غیر نازی دیگر را بگذارید ، فرقی‌ نمیکند!
      شما گویا همچنان نمی‌خواهید بپذیرید که چه گفته‌اید؟ برای اطلاع‌تان بگویم که هرچه بیشتر این کاری که کرده‌اید هم بزنید، بیشتر بوی گندش درمی‌آید.
      کسانی هستند که از دیدنِ این تصاویر، به سببِ حسِ شٌک‌آورش خوششان می‌آید(چیزی بیش از شکی که فیلم‌های ترسناک و اسلاش پدید می‌آورند) و این یک نشانه را برای ربط دادنِ شخصی به یکی از بزرگترین جنایت‌کاران تاریخِ جهان، یعنی کسی چون منگله که به طور عملی به جنایت و تکه تکه کردنِ انسان‌ها مبادرت می‌ورزیده و تنها یک نازیست نبوده، بلکه یکی از بدترین‌شان بوده، با آن لحنِ استهزا و تحقیری که شما علیه امیر از آن استفاده می‌کردید، نام‌‌اش چیست؟ اسپاگتی داند و شما!
      آنچه منزجر کننده است، دفاعِ شما از سخنی‌ست که من اگر هتا از روی غفلت یا شوخی و به اشتباه به کسی چون امیر چنین چیزی می‌گفتم، حتما در اولین فرصت از او معذرت می‌خواستم.
      Confusion will be my epitaph
      As I crawl a cracked and broken path
      If we make it we can all sit back
      And laugh
      But I fear tomorrow I'll be crying,
      Yes I fear tomorrow I'll be crying
      .Yes I fear tomorrow I'll be crying

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (07-24-2013),Tinnitus (07-31-2014)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

shirin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      20,328
      رنک
      89
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,097
      Mentioned
      6 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      در ضمن میلاد به نظر من قانون خیلی خوبیه که به مردان هم مرخصی بعد از زایمان میدن. چون بچه تازه به دنیا اومده احتیاج به مراقبت داره زن هم که نمیتونه دو سال مرخصی بگیره. بهتره تقسیم بشه. هم وظیفه نگهداری از بچه همش رو دوش مادر نیست و هم پدر مدتی استراحت میکنه و دور میشه از محیط کار.

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Community Award
      بدون وضعیت

Empty

Russell آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      65
      امتیازها
      156,618
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      19,613
      از ایشان 15,276 بار در 5,851 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      67 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Alice نمایش پست ها
      ماست مال و دغل باز شمایید!
      این «حالا»، اکنون در معنی تحت الفظی خود بکار نرفت؛ اگرنه پیشتر
      همان «اینک» بود که بود!
      حالا برای من بفرمایید ببینم این «از زاویه‌ای دیگر» با توجه به معنای
      کنونی جمله‌ی شما (!) چه مفهومی دارد؟
      یا اسپاگتی،خب اگر معنی تحت الفظی را میفهمی چیست که این سخنان مضحکتر میشوند !!
      با چند زبان و مثال معنی توضیح دادم، یکبار دیگر.
      از زاویه‌ای دیگر = از نقطه نظری دیگر.
      چیزی را از زاویه دیگر دیدن/گفتن همان دیدن آن از نقطه نظر دیگری‌ست.
      بالا بروی پایین بیایی نمیتوانی معنای تقیه و دروغگویی را برای آن جعل کنی حاجیه خانم.
      ببینم چقدر دیگر میتوانی ما را سر این داستان سرگرم کنی !!

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Alice نمایش پست ها
      yes, حاجیه خانم شرف دارد تا اراذلی مثل شما به من بگویند «تو»!
      هوچی‌گری و فحاشیِ تیپیک زنانه هنگام شنیدن حقیقت

"Democracy is now currently defined in Europe as a 'country run by Jews,'" Ezra Pound

7. یک کاربر برای این پست سودمند از Russell گرامی سپاسگزاری کرده اند:

meaning (07-25-2013)

سرنویسنده یکم
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

خالی

shirin آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      جُستارها
      9
      امتیازها
      20,328
      رنک
      89
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,097
      Mentioned
      6 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      تو این تاپیک در سه جبهه داره جنگ انجام میشه. :)))))

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی shirin نمایش پست ها
      چرا گفتی. الان با موبایل هستم سخته نقل نقل کنم. روز شنبه اگه یادم موند جملتو نقل قول میکنم.
      بکنید ! شاید هم گفته باشم یادم نیاید :))

من اگر گفتم زنان به این دلیل بود که موضوع بحث زنان بود.
      Eow

وگرنه مردان هم تا مجبور نباشن و شغل بهتری پیدا نکنن نمیرن دنبال اون مشاغل کذایی.
      بله یک وقتهایی یک زن مثل هند جگر خوار بالای سرشان است که مجبورشان کند بروند !

ولی من از سر اجبار اون مشاغل رو انجام میدم.

البته غیر مدفوع جمع کنی و توالت شوری.

منم دارم میام همونور شاید از شدت بیکاری به یه شغل سطح پایین هم راضی بشم.
      از شدت بیکاری میشینید توی خونه ماهیانه 1000 یورو پول میگیرید مالیات و بیمه و ... هم ندارید و برایتان رایگان است . که 400 تا 500 تایش برای اجاره منزل است مابقی مال خودتان . به جایش اگر بروید و مثلن در McDonalds کار کنید . طی هم نکشید ! پای صندوق بایستید روزی 8 ساعت کار کنید ماهی 1500 یورو حقوق دارید که 600 یورویش برای مالیات و سوسیال آبگابه و بیمه و ... میرود آخرش 900 یورو برایتان میماند ! یعنی 100 یورو هم کمتر .

اگه تو شرکتت جا داری یه شغل هم به من بده .:-)
      چشم ، اگر شما توانایی آلمانی||انگلیسی||فرانسه صحبت کردن دارید + آشنایی کافی با سیستم گمرکی یا مالیاتی اینجا قدمتان روی چشم

|| = یا
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

دفترچه نویس
      Overall activity: 99.8%
      دستاوردها:
      HE

Empty

Dariush آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2012
      ماندگاه
      No man's land
      جُستارها
      30
      امتیازها
      83,861
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      3,020
      از ایشان 8,977 بار در 2,888 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      60 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      پیش از آنکه این پست را بدهم، باید بگویم که زنانِ کشاورزِ شمالِ ایران، که من از نزدیک با روشِ زندگی‌شان آشنا شده‌ام(از جمله در کردستان، گیلان، مازندران و خلخال)، حقیقتا زحمت‌کش‌ترین زنانی هستند که من تاکنون دیده‌ام و در هیچ حالتی نمی‌توان بدانها گفت که زیستِ انگل‌وار دارند. اینان براستی هرکدام به اندازه‌ی یک مرد برای زندگی مشترکِ خود تلاش می‌کنند. بله، اگر برخی از موارد از جمله از حفاظتِ اعضای خانواده در برابرِ خطراتِ بیرونی یا پشتیبانی از اهلِ خانه در محیط‌های مردانه را که به طور خاص برای مردان تعریف شده‌اند، این زنان کمتر از مردانِ خود تلاش نمی‌کنند.

اما آیا اینها به معنای این است که مردانِ کشاورزِ شمال، اینطور نیستند؟ به طورِ مطلق چنین نیست. اما موضوعِ سخن این است که رسانه‌‌ی بی‌بی‌سی ( که همراه با صدای آمریکا، رادیو فردا و من‌وتو عملا تبدیل به تریبون فمنیست‌ها شده) مقاله‌ای منتشر کرده است این عنوان: زنان شالیکار برنج می‌کارند، درد درو می‌کنند. تصویرِ نخستینِ این مقاله هم این است که در آن مردانی نشسته‌اند زنانی که مشغول کار هستند را تماشا می‌کنند:

نام: 130725115724_rice_paddy_512x288_mehr.jpg نمایش: 284 اندازه: 83.9 کیلو بایت

همین ابتدای سخن باید یک چیز را مشخص کنم و آن اینکه تمامِ این مشکلاتی که در این مقاله برای زنان گفته شده، اگر برای مردان بیشتر نباشد، به هیچ وجه کمتر نیست. به سببِ اینکه من با این کار از نزدیک آشنایم، توضیح می‌دهم که شالیکاری در گیلان و مازندران شاملِ چند مرحله است :
      1- تشکیلِ خزینه‌های شالی: در این مرحله بذرها را در یک محیطِ موقتی می‌پاشند و از آن نگهداری می‌کنند تا جوانه‌های برنج به اندازه‌ی حدودا 5 تا 15 سانتیمتر برسند. در این مرچله کارها برعهده‌ی هم زن و هم مرد است.

2-آماده‌سازی شالیزار پیش از کشتِ برنج: این مرحله شاملِ شخم زدن، هموار کردن، مرز کردن( شالیزارها در شمال به هم پیوسته‌ هستند و هر سال باید مرزبندی‌ها را نو کرد و آنها را از علف‌ها پاکسازی کرد؛ اینکار با بیل‌ انجام می‌شود و بسیار طاقت‌فرساست) و کاشتِ زمین که با وسیله‌هایی چون تیلر یا تراکتور انجام می‌شود. این مرحله، معمولا چند روز به طول می‌انجامد و تماما برعهده‌ی مردان است.

3- کشتِ برنج یا همان نشا: بیشترین فعالیتِ زنان در همین مرحله است و تصویری که مشاهده می‌فرمائید مربوط به همین مرحله است. در اینجا هم آنطور که در عکس می‌بینید مردان بیکار نیستند، آنها باید جوانه‌های برنج را به طورِ دائم برای زنان فراهم کنند و این یعنی بارکشی مداوم که به هیچ وجه راحت نیست. البته کاری که زنان می‌کنند هم راحت نیست، آنها ساعت‌ها خم می‌ایستند و این وضعیت بسیار ناجور است. اما این موضوع در استانِ گیلان اینطور است. در استانِ مازندران، مردان هم همچون زنان در زمانِ نشا کار می‌کنند.

4-داشت: در این مرحله باید به آبرسانی شالیزار و یک یا دو مرحله پاکسازیِ آن از علف‌های پرداخت. وظیفه‌ی آب‌رسانی تماما برعهده‌ی مردان است و شگفت‌آور است که هر سال تعدادی از مردان در همین نزاع‌های بر سرِ آب کشته می‌شوند! موضوع این است که شما اگر شالیزاری داشته باشید در آنجا، یک سهمیه‌ی آب برایتان تعیین می‌شود، معمولا هفتگی. شما اگر یک لحظه غفلط کنید و نگهبانی ندهید، سهمیه‌ی آب شما دزدیده می‌شود و همین موضوع باعث نزاع‌ها بسیار در شالیزارها شده‌اند. وظیفه‌ی پاکسازیِ علفهای هرز هم بر عهده‌ی هردو است و البته چندان هم کار سختی نیست.

5-برداشت: این مرحله حقیقتا یکی از طاقت‌فرساترین مراحل است. چرا که در اواسطِ تابستان انجام می‌شود که هوا بسیار گرم است و خورشید مستقیم است، شاخک‌های برنج به طرز جنون‌آوری باعثِ خارش می‌شوند که در آن وضعیت انسان را تا مرحله خودکشی می‌رسانند حقیقتا. و همچنین در این قسمت از وسیله‌ای اره‌مانند استفاده می‌شود که به شدت تیز است و در یک غفلتِ کوتاه ممکن است انگشت‌ِ خود را از دست بدهید. آنانکه با این وسیله چند روز کار کنند تقریبا محال است که چندبار دستِ خود را نبریده باشند. این بخش نیز تماما بر عهده‌ی مردان است و در اینجا هم مردان باید دقیقا همچون زنانی که در قسمتِ کاشت ساعتها خم می‌مانند، یک روزِ تمام خم بمانند با این تفاوت که در این موقع طولِ روزها بیشتر است. عکس‌های زیر را ببینید:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: j9agz9.jpg
دیدن: 302
حجم: 88.2 کیلو بایت

نام: 12.Deroye-Berenj-Tabestan91.jpg
دیدن: 292
حجم: 154.5 کیلو بایت

البته پس از بریدنِ برنج، جمع‌کردن و آماده کردنِ آن برای کمباین یا خرمن‌کوب زدن، نیز هست که بر عهده زن و مرد است و البته چندان هم کار سختی نیست. ضمن اینکه امروزه به واسطه دستگاه‌های جدید نیازی به جمع‌اوری نیست.

6- تبدیل خوشه‌های برنج به شلتوک یا دانه‌های برنج: اینکار معمولا با کمباین یا خرمن‌کوب انجام می‌شود و نسبت به بقیه چندان دشوار نیست. این هم تماما برعهده‌ی مردان است. اینکار به شکلِ عکسِ زیر انجام می‌شود :

نام: 57374559.jpg
دیدن: 330
حجم: 40.9 کیلو بایت

دوستان دقت کنید که تمامِ آن بیماری‌هایی که گفته شده در کمینِ زنان است، در کمین مردان نیز هست. من خود مردانِ بسیاری دیده‌ام که در اثرِ کارِ سخت در شالیزارها دچار انواعِ دیسک کمر، مشکلاتِ تنفسی، سرطان‌های ناشی از سموم، رماتیسم و غیره شده‌اند. نکته‌ای که باید بدان اشاره کنم این است که اساسا کار در آن شرایط بسیار سخت و ناجور و ناسالم است و مسلم است که منجر به انواعِ بیماری‌ها می‌شود.

اکنون می‌توانید بروید آن مقاله را بخوانید. فقط به دو مورد از اطلاعاتی که نویسنده داده اشاره می‌کنم:
      ابراهیم قربان نژاد، مسئول برنج جهاد کشاورزی استان مازندران با اشاره به اینکه زنان بیشترین نیروی کار در شالیزارها هستند، در خردادماه سالجاری به روزنامه کلیک خراسان گفته "زنان شمالی بیش از ۷۵‌درصد نیروی کار شالیزارها را تشکیل می‌دهند که دستمزد پایین‌تر، دقت و سرعت عمل بیشتر از دلایل رغبت مالکان به نیروی کار زنان است."
      می‌روید در آن لینک و می‌بینید پس از کلی روضه و نوحه چنین گفته شده :
      یکی از کارشناسان مسئول در وزارت جهاد کشاورزی در این باره می گوید: از ۲۰۸ هزار بهره بردار شالیزار در مازندران، ۱۲هزار نفر زن هستند که این تعداد فقط مالکیت ۶ درصدی زنان را نشان می دهد و بقیه به عنوان کارگر در شالیزارها به تولید مشغول اند.
      یعنی کس‌وشعرتر از این من جایی ندیده‌ام. یعنی زنانی که میروند در شالیزارهایی که شوهرشان کار می‌کنند، کارگر هستند! و بعد در آماری که معلوم نیست از کجا می‌آید، می‌گوید که 75 درصد از کارگرانِ شالیزارها زن هستند. اول اینکه معلوم نیست منظورش از کارگر چیست (احتمالا همان کارگری که گفتم را می‌گوید) و بعد هم این موضوع اصلا واقعیت ندارد، زنان در مرحله کاشت، به عنوانِ کارگر در شالیزارهای دیگران کار می‌کنند، اما در مراحلِ دیگری که برعهده‌ی مردان است نیز مردان به همان نسبت ( و بر اساسِ آنچه من دیده‌ام بیشتر از زنان) به عنوان کارگر به شالیزارهای دیگران می‌روند. دستمزدها هم فرقی نمی‌کند معمولا. یعنی دستمزد بر اساسِ زن یا مرد بودنِ کارگر سنجیده نمی‌شود و تنها گفته می‌شود که مثلا نرخِ کارگر امروز فلان‌قدر است.

آمار زنان شالیکار در این استان(گیلان) نیز بیش از مردان است.
      مرجع؟

تمامِ این مقاله این است که «زنان در معرضِ .... هستند»، «زنان مبتلا به .... می‌شوند»، «زنان برنج می‌کارند، رنج درو می‌کنند»و.... در حالیکه در هیچ‌کدام از این حالت‌ها اگر وضعِ مردان بدتر نباشد، بهتر هم نیست.

در موردِ سلطه‌ی فمنیست‌ها بر این رسانه‌ها نیز شواهد و قرائن بسیارند و شما تنها می‌توانید دقایقی را در سایتهایشان بگذارنید و مقالاتِ فمنیست‌هایی چون «شادی صدر» و دیگران را بخوانید. برای نمونه در برنامه‌ای که اخیرا از بی‌بی‌سی دیدم، با عنوانِ «دیدبان» از بی‌بی‌سی پرسیده شده بود که چرا بیشتر میهمانانِ برنامه‌های شما مرد هستند. مجری برنامه‌ی پرگار (که اتفاقا نامِ کوچکِ او نیز داریوش بود) می‌گفت که ما ابتدا تمامِ گزینه‌هایی که از زنان می‌توانند در برنامه‌های ما حضور داشته باشند را بررسی می‌کنیم و اگر موردی را نیافتیم آنگاه به دنبالِ مردان می‌رویم و چنان از فضای مردسالار و زن‌ستیز می‌گفت که گویی حقیقتی ازلی را بیان می‌کند. در صدای آمریکا هم کافی‌ست یک بار برنامه‌ی خیابانِ زندگی را نگاه کنید که مملوست از «فمنیسم». شبکه من‌وتو هم که هیچ!
      ویرایش از سوی Anarchy : 07-26-2013 در ساعت 07:24 AM
      Confusion will be my epitaph
      As I crawl a cracked and broken path
      If we make it we can all sit back
      And laugh
      But I fear tomorrow I'll be crying,
      Yes I fear tomorrow I'll be crying
      .Yes I fear tomorrow I'll be crying

11. 5 کاربر برای این پست سودمند از Dariush گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (07-26-2013),Nevermore (07-26-2013),Russell (07-25-2013),sonixax (07-26-2013),Tinnitus (07-31-2014)

سرنویسنده یکم
      Level completed: 45%, Points required for next Level: 912
      دستاوردها:
      بدون وضعیت

بی تفاوفت

یه نفر آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Apr 2013
      جُستارها
      21
      امتیازها
      29,088
      رنک
      99
      Post Thanks / Like
      سپاس
      186
      از ایشان 1,247 بار در 721 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      29 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      با این موجود sonixax همکلام نشوید بگذارید درد دلهایش را بگوید. بگذارید دغدغه ها و کمبود هایش را بر سر این تاپیک خالی کند.. بگذارید عقده گشایی کند بگذارید خوش باشد موجودیست بی سر و ته ! بی عقل. دست ِ خودش نیست. عذرش موجه ست... در کودکی دچار آشفتگی ..میان ران.. شده :-) اکنون بر همه زنان حسودی میکند و قصد تخریب دارد... من توصیه اکید میکنم کاری به گفتارش نداشته باشید و بگذارید چندی خوشی کند تا بلکه آدم شود.
      فرودگاه ها بوسه های بیشتری از سالن عروسی به خود دیده اند و
      دیوارهای بیمارستان بیشتر از عبادتگاه ها دعا شنیده اند!

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی یه نفر نمایش پست ها
      با این موجود sonixax همکلام نشوید بگذارید درد دلهایش را بگوید. بگذارید دغدغه ها و کمبود هایش را بر سر این تاپیک خالی کند.. بگذارید عقده گشایی کند بگذارید خوش باشد موجودیست بی سر و ته ! بی عقل. دست ِ خودش نیست. عذرش موجه ست... در کودکی دچار آشفتگی ..میان ران.. شده :-) اکنون بر همه زنان حسودی میکند و قصد تخریب دارد... من توصیه اکید میکنم کاری به گفتارش نداشته باشید و بگذارید چندی خوشی کند تا بلکه آدم شود.
      یک لیوان آب سرد بنوشید جانم
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی یه نفر نمایش پست ها
      بانو لطفا از حمله مستقیم به کاربرهای دیگه خودداری کنید...اگر صحبتی یا استدلالی در راستای تاپیک دارید بیان کنید !!

15. یک کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (07-27-2013)

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 3 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 3 مهمان)

کلیدواژگان این جُستار

مجوز های پیک و ویرایش

• شما نمیتوانید جُستار نوی بفرستید
    • شما نمیتوانید پیکی بفرستید
    • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
    • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
    •