سلام.

چه کسی‌ گفته است کشوری فقط برای یهودی ها؟ دوست عزیز ۱/۵ میلیون عرب در ایسرائل زندگی‌ میکنند که از حقوق کامل شهروندی برخوردار هستند،۱۳ نماینده در مجلس اسرائیل دارند،به عنوان سفیر و دیپلمات به کشورهای دیگر میروند،در کابینه وزیر میشوند و حتی در ارتش اسرائیل نیز خدمت میکنند ، در حالی‌ که برای خدمت در نیروهای دفاع اسرائیل برای عرب‌ها اجباری نیست. این سخن نیز که اسرائیل فقط مهاجر یهودی می‌پذیرد اشتباه است ، هر کسی‌ میتواند به اسرائیل مهاجرت کند ، همنگونه که میتواند به کانادا یا هر کشور دیگری مهاجرت کند ، فقط یهودی‌ها به عنوان یک ملت و نه یک دین چون اسرائیل تنها کشور آنهاست بدون طی‌ کردن مراحل مهاجرت میتوانند شهروندی این کشور را دریافت کنند ، همانطور که یک شخص فرانسوی یا کانادایی یا آمریکایی نباید به کشور خود مهاجرت کنند و به صورت اتوماتیک شهروند آن کشور است.
1. چه کسی گفته؟ شما و هم فکران ِ شما. مگر آن بخش از صحبتهای جنابعالی و پاسخهای من کوچکترین ارتباطی به «اسرائیل موجود» داشت؟ مگر پیرامون ِ «صهیونیسم» صحبت نمی کردیم؟ مگر شما این تاپیک را برای دفاع از صهیونیسم، که ایده ی بنیادی ِ آن تشکیل و گسترش ِ کشوری مختصا یهودی ست ایجاد نکرده اید؟ مگر قصد رفع ِ اتهام از صهیونسم را نداشتید؟ خوب، اولین و مهمترین اتهام ِ این باور، نژادپرستی ِ عریان و افسارگسیخته ی ِ آنست

2. البته بیراه نمی گویید، اینهم واقعیت است که اسرائیل را صهیونیستها در اختیار دارند، و رفتار دولت اسرائیل در چهارچوب ِ این ایدئولوژی ِ مضحک قرار می گیرد. تا آنجاکه من می دانم، صهیونیست بودن برای تکیه زدن بر اریکه ی ِ قدرت در اسرائیل، نوعی الزام نانوشته(یا شاید نوشته؟)بوده، کسی که قائل به عقب نشینی اسرائیل به مرزهای بین مللی و تشکیل دولت حقیقتا مستقل فلسطینی بوده باشد را تا بحال به عنوان وزیر و وکیل در اسرائیل ندیده ایم.

مثلا چه نقل قولی‌؟
در همانجا لینک کردم، برای مثال:

"We must expel Arabs and take their places."
-- David Ben Gurion, 1937, Ben Gurion and the Palestine Arabs, Oxford University Press, 1985.

"There is no such thing as a Palestinian people... It is not as if we came and threw them out and took their country. They didn't exist."
-- Golda Meir, statement to The Sunday Times, 15 June, 1969.

"The Palestinians are like crocodiles, the more you give them meat, they want more"....
-- Ehud Barak, Prime Minister of Israel at the time - August 28, 2000. Reported in the Jerusalem Post August 30, 2000

"Israel may have the right to put others on trial, but certainly no one has the right to put the Jewish people and the State of Israel on trial."
-- Israeli Prime Minister Ariel Sharon, 25 March, 2001 quoted in BBC News Online

و یا، از همه جالبتر، نقل قول ِ کذایی ِ بنیامین نتانیاهو در امضای ِ خودتان. «هرآنچه لازم باشد» را قبلا از هیتلر شنیده ایم، و همه می دانند منظور اسرائیل از «دفاع» چیست.

علم کردن یعنی‌ چه؟ یهودیان ۳۰۰۰ سال سابقه در آن سرزمین دارند، ۸۰۰ سال دولت مستقل در آنجا داشتند ، در آنجا متولد شدند ، ۲۰۰۰ سال تلاش کردند تا دوباره به آن سرزمین بازگردند، حتی اگر بنا‌ به مقایسه باشد ، این کشور فلسطینی هست که هیچ گاه در طول تاریخ بشری وجود نداشته است ، پایتخت کشور فلسطین کجا بوده است که اسرائیلی‌ها آنجا را اشغال کردند؟ واحد پول کشور فلسطین چه بوده است؟.. هیچی‌! چون هرگز چنین کشوری در طول تاریخ نبوده است ، جمعیتی یهودی و عرب در آنجا ساکن بودند که سازمان ملل رای میدهد ۲ کشور برای ۲ ملت ساکن آنجا تشکیل شود ، یهودی‌ها قبول میکنند و عرب‌ها نمیکنند! و می‌گویند غلط میکنند این یهودی‌های نجس کافر بخواهند کشور مستقل داشته باشند ، ما همه آنها را به دریا می‌ریزیم و تمامی‌ سرزمین را که وقف اسلامی هست صاحب می‌شویم! خوب نتیجه آن نیز همین هست که می‌بینید که هنوز کشوری به نام فلسطین وجود ندارد.
علم کردن یعنی تغییر تناسب ِ جمعیتی ِ یک منطقه ی ِ جغرافیایی با تشویق تمام مردم یهود از سراسر دنیا به مهاجرت، و بعد حرف از بازگشتن به نقطه ی ِ صفر تاریخ و حق طبیعی ِ قوم یهود و قرادادهای قانونی با شیوخ عرب و این مزخرفات زدن.

دوست ِ گران ارج، کشور ِ فلسطینی وجود نداشته، ملت ِ فلسطینی که بوده؟ از این گذشته، مثلا کشور یهودی وجود داشته؟ لابد موسی هم نخست وزیرش بوده؟ بعد بزرگوار، این اصلا چه ربطی به موضوع دارد؟ هیچ کشور عربی در حاشیه ی خلیج فارس و دریای عمان، تا صد سال قبل وجود خارجی نداشته، اما هیچکس شکی نمی کند که این سرزمینها متعلق به «ساکنان» آن است.

در مورد آمار هم من به یک سازمان چپ گرای آمریکایی هیچ اعتمادی ندارم ، هر وقت یک منبع آکادمیک در جهت تایید سخنان خود آوردید ، آنوقت در مورد ارقام بحث می‌کنیم. ولی‌ چند نکته را ذکر می‌کنم.
منابع ِ آکادمیک اسرائیلی مورد نظرتان است دیگر؟ من به چنین منابعی دسترسی ندارم. اسناد ِ این سایت بسیار معتبر هستند، مثلا آمار ِ مربوط به کودکان کشته شده از دو طرف از کتابی به نام «این کودکان را به خاطر بسپار» است که در آن اسامی تمام کودکان، محل کشته شدنشان و نحوه ی کشته شدن ِ آنها به طور کامل شرح داده شده(لینک). و چیزی که دلایل و اسناد این سایت را انکار بکند نیافتم. خود سران ِ اسرائیلی هم کشتار فلسطینی ها را هرگز انکار نکرده اند، آن را(همانند شما)تلفات ِ «غم انگیز» و طبیعی در مسیر مبارزه با تروریسم و بنیادگرایی اسلامی عنوان کرده اند. مدارک رسمی ِ اسرائیل در اینباره چه می گویند؟

در مورد زندانی ها: کسانی‌ که در زندان اسرائیل هستند ، همگی‌ از دادگاهی عادلانه برخوردار بودند و حق داشتن وکیل را نیز داشته‌اند. آنها افرادی هستند که مستقیماً در حمایت از سازمان‌های ترور مانند حماس و جهاد اسلامی نقش داشته‌اند. در زندان مثل یک زندانی اسرئیلی با آنها برخورد میشود و بسیاری نیز از آنها نیز در زندان مشغول تحصیل دانشگاهی راه دور هستند( مثل سمیر قنطار ، زندانی لبنانی که جمجمه یک دختر ۴ ساله اسرائیلی را شکسته و او را کشته بود ، ولی‌ در زندان تحصیل میکرد). در همین آتش سوزی چند روز پیش نیز که یک اتوبوس شامل ۴۰ زندان بان اسرائیلی جزغاله شدند ، آنها برای نجات جان زندانیان فلسطینی وارد آتش شده بودند که اینگونه شد.
داستان است. چنانکه آمار نشان می دهد بیش از 20% این اسرا زن و کودک هستند. 25 عضو کابینه ی ِ دولت فلسطین در میان آنها وجود دارد. و برخلاف ِ ادعای شما، بیش از 70% آنها، یعنی اشخاص دستگیر شده در مناطق اشغالی، به وکیل دسترسی ندارند، در شرایط ِ بسیار بدی نگهداری می شوند و حداقل هفته ای یکبار گزارشی مبنی بر شکنجه از زندانهای اسرائیلی ارائه می شود(منبع 1 ، منبع 2). پیرامون ِ حقوق بشر و پایبندی ِ اسرائیل به معاهدات بین المللی هم که این کشور رکورد دار ِ دریافت قطعنامه از مجمع عمومی جلوتر از آفریقای جنوبی ِ آپارتاید است.

در مورد تعداد کشته‌های فلسطینی: اکثریت آنها از اعضای رسمی‌ گروه‌های ترور بودند که در جنگ چریکی یا مستقیم کشته شدند
خیر، اکثریت آنها مردم ِ غیرنظامی کوچه و خیابان بوده اند که بر اثر حملات هوایی ِ جنون آمیز ارتش اسرائیل از سال 2003 تاکنون، به قتل رسیده اند(منبع)

البته حماس و دیگر گروه‌ها با استفاده از سپر انسانی‌ شهروندان خود باعث این میشوند که آمار تلفات شهروندی زیاد شود ، ولی‌ ذکر یک نتک اینجا ضروری است. اسرائیل تمامی‌ تلاش خود را می‌کند که از شهروندان کسی‌ کشته نشوند ، مثلا در جنگ غزه قبل از اینکه به یک محلهٔ نظامی حمله کند به آنجا زنگ میزد و یا از آسمان اعلامیه میفرستد که مردم معمولی‌ آنجا را ترک کنند ولی‌ حماس از خروج مردم جلوگیری میکرد ، پس اگر هم در این زمینه گونهی‌ باشد به گردن گروه‌های ترور است، ولی‌ در مورد کشته‌های اسرائیلی ، اینکه اکثریت آنها از شهروندان معمولی‌ هستند که یا در پرتاب راکت و یا در بمبگذاری انتحاری کشته شدند ، در بین سال‌های ۱۹۹۳ تا اواخر انتفاضه دوم اسرائیل شاهد بسیاری از این انتحاری‌ها مانند آن چیزی که در چابهار اتفاق افتاد در کودکستان‌ها و اتوبوس‌های شهری بود.
گروه مجاهدین خلق هم از عذر ِ مشابهی برای ترور مردم عادی استفاده می کرد : ملاها میان مردم پنهان می شوند. هر مسلمان ِ مسلحی تروریست نیست، و این جعلی ست که من آن را نخواهم پذیرفت. وقتی مردمی مورد تجاوز علنی و همه جانبه قرار می گیرند، وقتی جنگ برای بقاست و شما «متجاوز»، طبیعی ست که اوضاع خیط خواهد شد. من با تمام قربانیان غیرنظامی ِ اسرائیل احساس همدردی می کنم، اما نمی دانم چرا، سمپاتی ِ من برای فلسطینی ها بیشتر است. شاید چون تا قبل از برآمدن ِ دولت ِ هار ِ نژادپرست سرشان به کار خودشان بود؟

در مورد خانه‌های ویران شده نیز بگویم که در هر کجای دنیا اگر شما بدون مجوز در یک زمین خانه بسازید شهرداری خانه شما را تخریب می‌کند ، ۶۰۰ هزار عرب در شرق اورشلیم آزادانه زندگی‌ میکنند و کسی‌ کاری به کار آنها ندارد ، اما گاهی بعضی‌‌ها به تحریک دیگران در زمین‌هایی‌ که صاحب آنها نیستند بدون مجوز خانه سازی میکنند و در این صورت خانه‌های آنها تخریب میشود ، هر کس هم که بخواهد چه عرب و چه غیر عرب برود از شهرداری مجوز بگیرد ، میتواند خانه سازی کند.
ببینم، الان کدام کشور مرزهای بین المللی ِ متعلق به ملت دیگری را آنجا اشغال کرده و با آنها به عنوان غنیمت جنگی رفتار می کند؟ کدام کشور حاضر نیست دولت منتخب فلسطین را به رسمیت بشناسد؟