• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 80 از 176 نخستیننخستین ... 30616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899130 ... واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 791 به 800 از 1757

جُستار: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل

مدیر تالار
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      روند دادگاه چرا به حکومت ربط دار میشه !
      الان شما حکم های قاضی صلواتی رو به پای جمهوری اسلامی نمینویسی ؟!
      میلاد جان...من دارم یه چیز دیگه میگم !! روند دادگاه رو کاری ندارم ، میگم اگر کسی در این دادگاه محکوم میشد مثلا راننده بولدوزر اونوقت این حکم محکومیت یه فرد بود نه دولت اسرائیل...یعنی ضرری برای اسرائیل نداشت اصولا !!

بعد حس میکنم شما سر لج افتادی ، من میگم در مورد راشل کوری شما دقیق مطالب ویکی پدیا رو بخون...جایی که ایشون رفتن اصولا یه منطقه جنگی بوده و اون روز هم ارتش اسرائیل در حال تخریب خونه ها نبوده...قبل از اون هم به کرات از اونها خواستن محل رو ترک کنن ، دو تا علامت ورود ممنوع هم اونجا بوده...مقصر اصلی این اتفاق خود راشل کوری بوده ، حالا اینکه از نظر حقوقی شما با این حکم مشکل داری حرف دیگست...

ببینید انتقاداتی که به خود راشل کوری شده :

Criticism of Corrie's actions

Tom Gross, in an article called "The Forgotten Rachels," discusses six other women named Rachel who were Jewish victims of the Arab-Israeli conflict. Their deaths, he wrote, received little if any coverage outside Israel.[62] Gross went on to argue that "[p]artly thanks to the efforts of Corrie and her fellow activists, the flow of explosives from Egypt into Gaza continued—and were later used to kill children in southern Israel." The article prompted a National Review editorial arguing "Corrie's death was unfortunate, but more unfortunate is a Western media and cultural establishment that lionizes 'martyrs' for illiberal causes while ignoring the victims those causes create."[63]
      یه مورد دیگه در این زمینه که در کشور خودمون بود ، سرلشکر عباس بابایی بود که با پدافند نیروهای خودی هواپیماش رو زدن...

عباس بابایی - ویکی‌پدیا

مرگ

عباس بابایی در سن ۳۷ سالگی و پس از ۶۰ ماموریت جنگی موفق و پس از یک عملیات برون مرزی در منطقه عملیاتی سردشت در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۶۶ با آتش پدافند نیروهای خودی[۳][۴] کشته شد. پیکر وی در مزار شهدا در جنوب شاهزاده حسین قزوین به خاک سپرده شد. حسن روحانی که در سال۱۳۶۴ فرمانده پدافند هوایی وقت بود در مورد نحوه مرگ بابایی می گوید که او به دست نیروهای پدافند هوایی به اشتباه مورد هدف واقع نشد، بلکه هنگام عبور از مرز ایران به دست سربازی بسیجی به اشتباه و به زعم این که هواپیمای دشمن حمله کرده است با شلیک توپ زمینی و اصابت آن به گردنش کشته می شود.[۵]

محمد الدوره که گندش در اومد و کسی که گفته بود فیلم قلابی هست هم محکوم شد : ‮جهان‬ - ‭BBC ‮فارسی‬ - ‮مدعی ساختگی‌بودن فیلم تیراندازی به محمد الدره در دادگاه محکوم شد‬
      نه میلاد جان...گند چیزی در نیومد !! باز توصیه میکنم اول مطلب رو به دقیق و کامل بخونید :

Muhammad al-Durrah incident - Wikipedia, the free encyclopedia

این حادثه جنبه های مختلفی داشت...یکی از اون جنبه های این بود که فیلیپ کارستنی ادعا کرده بود کل فیلم صحنه سازی هست که در نهایت طی کش و قوس فراوان دادگاه عالی ایشون رو محکوم کرد که فیلم ساختگی نبوده...همین فقط !!

اما باز مسائل بحث برانگیز فیلم همچنان وجود داره و اینکه فیلم نشون نمیده محمد الدوره کشته شده اصولا !! توصیه میکنم این بخش رو دقیق بخونید :

2. یک کاربر برای این پست سودمند از Anarchy گرامی سپاسگزاری کرده اند:

sonixax (07-30-2013)

دفترچه نویس
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Theodor Herzl نمایش پست ها
      کنوانسیون چهارم ژنو یک قرارداد قانونی بین کشور‌های امضا کننده است ، یعنی‌ به رابطه کشور به کشور برمیگردد. الان غزه که جزو کشوری نیست ، هست؟ پس در دادگاه نمی‌شود با استفاده ازکنوانسیون چهارم ژنو از اسرائیل شکایت کرد ! وگرنه تا به امروز اسرائیل به دادگاه کشیده شده بود!

این هم گزارش سازمان ملل که می‌گوید محاصره غزه قانونی‌ هست و اسرائیل هیچ معذرت خواهی‌ به ترکیه بدهکار نیست!

UN report: Gaza blockade legal, Israel doesn't owe Turkey apology for Marmara - Israel News | Haaretz
      حالا اگر این مورد طبق قوانین بین المللی باشه آیا اخلاقی هم هست؟!یا شاید هم اگر قانون جایی راه دررو داشت باید تا میشه ازش استفاده غیر اخلاقی کرد!
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (07-30-2013),sonixax (07-30-2013)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      آغازگر جُستار
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی undead_knight نمایش پست ها
      حالا اگر این مورد طبق قوانین بین المللی باشه آیا اخلاقی هم هست؟!یا شاید هم اگر قانون جایی راه دررو داشت باید تا میشه ازش استفاده غیر اخلاقی کرد!
      اولا این که می‌گویند در غزه بحران انسانی‌ هست دروغ است! فقط از درون خاک اسرائیل در روز ۱۲۰ کامیون بطور میانگین به غزه مایحتاج‌های زندگی‌ را میبرند ، مرز رفح با مصر نیز باز است. محاصره دریایی غزه هم فقط باعث این میشود که کشتی به صورت مستقیم به غزه نرود ، این کشتی‌ میتواند به مصر یا اسرائیل برود ، آنجا بازرسی بشود و بعد به غزه برود.
      Israel steadily increasing number of aid trucks allowed into Gaza - Israel News | Haaretz

در هیچ کجای جهان به درون خاک منطقه متخاصم کمک نمی‌گذارند برود ، ولی‌ باز اسرائیل این کار را می‌کند!
      "A Land without a People for a People without a Land"

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (07-30-2013),sonixax (07-30-2013),undead_knight (07-30-2013)

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      The last militant
      judgmentalist

Empty

undead_knight آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2012
      ماندگاه
      Hell inc
      جُستارها
      14
      امتیازها
      90,825
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      9,174
      از ایشان 7,829 بار در 3,090 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      36 Post(s)
      Tagged
      2 Thread(s)
      اولا این که می‌گویند در غزه بحران انسانی‌ هست دروغ است! فقط از درون خاک اسرائیل در روز ۱۲۰ کامیون بطور میانگین به غزه مایحتاج‌های زندگی‌ را میبرند ، مرز رفح با مصر نیز باز است. محاصره دریایی غزه هم فقط باعث این میشود که کشتی به صورت مستقیم به غزه نرود ، این کشتی‌ میتواند به مصر یا اسرائیل برود ، آنجا بازرسی بشود و بعد به غزه برود.
      Israel steadily increasing number of aid trucks allowed into Gaza - Israel News | Haaretz
      من خیلی به اینها کاری ندارم چون قبلش هم تحقیق نکردم که نظر قطعی داشته باشم.
      ولی هنوز قضیه دانش آموزان برام جای پرسش داره که هدف اسرائیل از این کار چیه؟
      در هیچ کجای جهان به درون خاک منطقه متخاصم کمک نمی‌گذارند برود ، ولی‌ باز اسرائیل این کار را می‌کند!
      sure!?:))
      To ravage, to slaughter, to usurp under false titles, they call empire; and where they make a desert, they call it peace
      Tacitus-

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از undead_knight گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Anarchy (07-30-2013),sonixax (07-30-2013)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      از ایشان 15,109 بار در 7,094 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      میلاد عزیز من نیم ساعت برای شما توضیح حقوقی دادم چرا پرت مینویسید؟ من به شما گفتم که مشخص نیست چجوری یا توسط گلوله کی‌ محمد کشته شده ، توی دادگاه هم چون reasonable doubt هست هیچ طرفی‌ محکوم نمی‌شه ، شما بجای اینکه این سخنان من رو رد کنی‌ هنوز میخواهی‌ با appeal to emotion راه خودت را بروی.
      کسرا جان من هم فکر میکنم دو بار گفتم مهم نیست که با گلوله کی کشته شده . مهم اینه که به اون وضع فجیع کشته شده . و باعث و بانی این وضع چه کسانی هستند ؟!
      100% که طرف فلسطینی مقصر نیست که !

خیر اونجا که ریچل می‌میره بلدوزر در حال یافتن مواد منفجره در لب مرز غزه با اسرائیل بوده و اونجا بلدوزر‌ها خانه کسی‌ رو خراب نمی‌کردند!
      راشل کوری ۲۳ ساله، فعال صلح طلب آمریکایی بود که در تظاهراتی علیه شهرک سازی های یهودیان در نوار غزه در سال 2003، در اثر برخورد با یک بولدوزر اسرائیلی کشته شد.
      ‭BBC ‮فارسی‬ - ‮جهان‬ - ‮دولت اسرائیل 'در مرگ راشل کوری مقصر نیست'‬

البته همه اینها دروغگو هستند ! اونجا داشتن برای رضای خدا با بولدوزر دنبال مواد منفجره میگشتند .
      شما مثل اینکه مدام فراموش میکنید این ادعاها و گزارشها از کجا اومدند !!!
      Israeli report clears troops over US death | World news | The Guardian
      بیخیال من هر چه بگویم آب در هاون کوبیدن است .
      همیشه قبل خواب دو تا شات بزن راحت بخواب!
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      در زمان انتفاضه دوم ، فلسطینی‌ها هر روز بچه‌ها رو با بمب میفرستادند به پست‌های نظامی اسرائیلی ، سرباز‌ها به عربی‌ چندین بار ایست میدادند اگه طرف گوش نمیداد شلیک میکردند ! این نمونه رو ببینید یک بچه ۱۴ ساله رو حماس با کمربند انتحاری فرستاده بود سمت سرباز‌ها که بچه میگه بمب دارم و سرباز‌ها کمکش میکنند بمب رو خنثی میکنند در می‌‌آورند!
      ولی بعد از انتفاضه دوم همین طوری کشکی 17 تا گلوله خالی میکنند توی شکم یک بچه 13 ساله !!!!

کنوانسیون چهارم ژنو یک قرارداد قانونی بین کشور‌های امضا کننده است ، یعنی‌ به رابطه کشور به کشور برمیگردد. الان غزه که جزو کشوری نیست ، هست؟ پس در دادگاه نمی‌شود با استفاده ازکنوانسیون چهارم ژنو از اسرائیل شکایت کرد ! وگرنه تا به امروز اسرائیل به دادگاه کشیده شده بود!
      آها ! یعنی غزه ای ها اصلن آدم نیستند فقط اسرائیلی ها آدم هستند .
      کی همچین مزخرفی رو گفته ؟! کجای کنوانسیون ژنو همچین چرندی نوشته شده ؟!
      اصلن غلط کرده شورای حقوق بشر سازمان ملل همچون حرفی زده وفتی از کنوانسیون ژنو و نحوه پیاده سازیش اطلاع نداشته .

‭BBC ‮فارسی‬ - ‮جهان‬ - ‮'حمله اسرائیل به کاروان امدادی غزه نقض قانون بود'‬

این هم یک بار دیگه لینک BBC .

این هم گزارش سازمان ملل که می‌گوید محاصره غزه قانونی‌ هست و اسرائیل هیچ معذرت خواهی‌ به ترکیه بدهکار نیست!
      هاآرتص :)))))))
      دست کم از منابعی نقل کنید که درگیر ماجرا نباشند . من پیشتر به شما نشان دادم که حرکت اسرائیل محکوم شده .

این هم شده مثل اون گزارش که بولدوزره دنبال مواد منفجره بوده ! خود اسرائیل دادگاه برگزار میکنه ، خودش تبرئه میکنه ، خودش هم گزارش میده که طرف خودش خودشو کُشونده :)))
      انصافن فرق اسرائیل با جمهوری اسلامی در این موارد چیه ؟!

مگر کسی‌ گفته است از اسرائیل انتقاد نکنید؟ اسرائیل که بیگناه نیست و مثل هر کشور دیگری آدم‌های جاکش هم در اسرائیل پیدا می‌شه! تنها حرف من این هست که please get your facts straight! اسرائیل مسلما کار غیر قانونی‌ کرده ، شما کتاب پول خون آری بن منشه رو بخونید که دکتر انصاری هم ترجمه کرده ، یک کارهایی اسرائیل کرده مغز هر انسانی‌ سوت می‌کشه, بروید به آنها بتازید و نه یک مشت محصولات دروغ فلسطینی
      در حال حاضر فلسطینی ها و کودکان بگیناه هستند که دارند کشته میشند . به خاطر اینکه یک مشت جانور که نام خود را انسان گذاشته اند افتاده اند به جان هم .
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Anarchy نمایش پست ها
      میلاد جان...من دارم یه چیز دیگه میگم !! روند دادگاه رو کاری ندارم ، میگم اگر کسی در این دادگاه محکوم میشد مثلا راننده بولدوزر اونوقت این حکم محکومیت یه فرد بود نه دولت اسرائیل...یعنی ضرری برای اسرائیل نداشت اصولا !!
      چرا آنارشی جان داشت .
      تمام مساله در اون دوران صدای جهان رو درآورده بود . اگر در این داستان راننده محکوم میشد از اونجایی که شخص نظامی بوده میشد خر ارشدش رو هم گرفت و خلاصه اینکه خود به خود حق به مخالفان میرسید .

بعد حس میکنم شما سر لج افتادی ، من میگم در مورد راشل کوری شما دقیق مطالب ویکی پدیا رو بخون...جایی که ایشون رفتن اصولا یه منطقه جنگی بوده و اون روز هم ارتش اسرائیل در حال تخریب خونه ها نبوده...قبل از اون هم به کرات از اونها خواستن محل رو ترک کنن ، دو تا علامت ورود ممنوع هم اونجا بوده...مقصر اصلی این اتفاق خود راشل کوری بوده ، حالا اینکه از نظر حقوقی شما با این حکم مشکل داری حرف دیگست...
      اول از همه اینکه چه کسی به اسرائیل این حق رو داده که بره خونه های مردم رو خراب کنه ؟!
      اصلن فرض کنیم آنجا مال اونها نبوده ، مگه مال اسرائیل بوده ؟
      مساله بعدی اینکه در کدام کتابی نوشته شده که در یک منطقه نظامی فرد نظامی حق داره یک غیر نظامی رو با بولدوزر زیر کنه ؟
      بعد کی اونجا رو کرده منطقه نظامی ؟ اگر الان فردا فلسطینی ها بگن از نظر ما تلاویو منطقه نظامی هست بعد برند اونجا یک بمبی چیزی بترکونند چون منطقه از نظر اونها جنگی و نظامی بوده از بار گناهشون کم میشه و باید تبرئه بشند ؟

نه میلاد جان...گند چیزی در نیومد !! باز توصیه میکنم اول مطلب رو به دقیق و کامل بخونید :

این حادثه جنبه های مختلفی داشت...یکی از اون جنبه های این بود که فیلیپ کارستنی ادعا کرده بود کل فیلم صحنه سازی هست که در نهایت طی کش و قوس فراوان دادگاه عالی ایشون رو محکوم کرد که فیلم ساختگی نبوده...همین فقط !!

اما باز مسائل بحث برانگیز فیلم همچنان وجود داره و اینکه فیلم نشون نمیده محمد الدوره کشته شده اصولا !! توصیه میکنم این بخش رو دقیق بخونید :
      این بحثها همون قدری ارزش دارند که بحث فیلم بازی کردن ندا یا خود زنی آمریکا در جریان 11 سپتامبر ارزش دارند آنارشی جان .
      در شرایطی که اجازه مداخله یک گروه حقیقت یاب داده نمیشه ادعاهای طرفین درگیر هم غیر قابل اتکا میشه . چیزی که این وسط مشخصه اینه که اون بابا و بچه اش کشته شدند .
      اسرائیل در بسیاری موارد جلوی تحقیقات رو گرفته ! چرا ؟

---------------------------

من یک بار دیگه آنارشی جان متن خبر کوری رو اینجا میذارم و یک سری جاهاش رو هم بولد میکنم خودتون مطالعه بفرمایید :

یک دادگاه اسرائیلی اعلام کرد که دولت این کشور در مرگ راشل کوری، فعال صلح طلب آمریکایی که در برخورد با یک بولدوزر در این کشور کشته شد، مقصر نیست. راشل کوری ۲۳ ساله، فعال صلح طلب آمریکایی بود که در تظاهراتی علیه شهرک سازی های یهودیان در نوار غزه در سال 2003، در اثر برخورد با یک بولدوزر اسرائیلی کشته شد.

خانواده این دختر با طرح شکایت حقوقی در دادگاه های اسرائیل، وزارت دفاع آن کشور را به سهل انگاری متهم کردند و خواستار پیگیرد قانونی این وزارتخانه شدند.
      اودد گرشان، قاضی دادگاهی در شهر حیفا که رسیدگی به این پرونده را برعهده داشت، مرگ راشل کوری را "حادثه‌ای تاسف آور" توصیف کرد اما افزود که دولت اسرائیل مسئول "خسارت‌های وارده" نیست، زیرا این حادثه در جریان یک درگیری روی داد.

قاضی گرشان که ریاست دادگاه شهر حیفا را برعهده داشت هنگام صدور رای گفت که خانم کوری از "فردی تروریست در منطقه درگیری" حمایت کرده بود.

او همچنین گفت که علت تصادف این بود که راننده بولدوزر راشل کوری را ندید.

او گفت در حالیکه سربازان تمام سعی خود را به کار بردند تا افراد را از منطقه عملیاتی دور نگاه دارند،"او (خانم کوری) فاصله‌اش را با منطقه حفظ نکرد."

قاضی پرونده دولت اسرائیل را مسئول پرداخت غرامت به خانواده مقتول ندانسته است.
      خانواده کوری به شکل سمبلیک خواستار دریافت یک دلار غرامت از دولت اسرائیل شده بودند.
      آنان دولت اسرائیل را مسئول قتل غیرعمد دخترشان تلقی کرده و تحقیقات انجام شده در مورد نحوه کشته شدن او را کامل و قابل اعتماد ندانسته اند.

تحقیقاتی که به دستور مقامات اسرائیلی در سال ۲۰۰۳ انجام گرفت، به این نتیجه رسید که نیروهای این کشور در مرگ خانم کوری مسئول نبوده اند.

پدر و مادر راشل کوری، پس از صدور رای دادگاه گفتند که از چنین حکمی "آزرده خاطر" شده اند.
      وکیل این خانواده هم گفته است که در نظر دارد از حکم صادره تجدید نظر خواهی کند.

یعنی برای تبرئه مامور اسرائیلی طرف رو حامی تروریست هم کردند !
      خودشون تحقیق کردند ، خودشون گزارش دادند ، خودشون بر مبنای گزارش رای صادر کردند . چه قدر عادلانه و بیطرفانه .
      بعد این شخص هنگام درگیری کشته شده ولی وسط درگیری که ایشون کشته شده همزمان سربازها داشتند سعی میکردند که افراد رو از منطقه عملیاتی دور کنند ولی راننده بولدوزر ندیدتش .
      اگر فاصله اش رو با منطقه عملیاتی حفظ نکرده که دیگه وسط درگیری نبوده وسط منطقه عملیاتی بوده (بحث تمامه و من هم مشکلی ندارم ، میخواست نره توی منطقه عملیاتی) ! اگر وسط درگیری بوده (یعنی درگیری وسط منطقه عملیاتی بوده) چه طور راننده اجازه داشته اون وسط شروع به کار کنه ؟

این دو تا ادعا به شکل همزمان ناقض همدیگه هستند . هیچ کسی هم نمیگه چرا ، یک نفر هم که میگه چرا فوری ارجاع داده میشه به مقاله های ویکی پدیا که منبع همشون همون گزارشهای یکطرفه ای هستند که خود اسرائیل تهیه کرده.
      دکتر ساسی

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بفرما نگفتم ! سازمان ملل دروغ میگه چون به نفع اسرائیل حرف نزده !
      حالا به نفع اسرائیل حرف زده بود غلط زیادی میخورد کسی بگه دروغ گفته !!!
      خیلی دید یکطرفانه و جانبدارانه میخواهد که مدعی شویم شرایط در غزه بحرانی نیست چون اسرائیل داره روزی 120 تا کامیون مایحتاج زندگی !!! (تازه مایحتاج از نظر اسرائیل) میفرسته به اونجا .

‭BBC ‮فارسی‬ - ‮جهان‬ - ‮'حمله اسرائیل به کاروان امدادی غزه نقض قانون بود'‬

بنا به ماموریت حقیقت یابی سازمان ملل، محاصره اقتصادی نوار غزه توسط اسرائیل به خاطر بحران انسانی در این منطقه، اقدامی غیرقانونی است.
      خوب دیگه الان میتونیم برویم نوبل صلح امسال را بدهیم به نتانیاهو !
      دکتر ساسی

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      آغازگر جُستار
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      کسرا جان من هم فکر میکنم دو بار گفتم مهم نیست که با گلوله کی کشته شده . مهم اینه که به اون وضع فجیع کشته شده . و باعث و بانی این وضع چه کسانی هستند ؟!
      100% که طرف فلسطینی مقصر نیست که !
      حتی اگه با گلوله فلسطینی هم کشته شده باشه باز هم تقصیر اسرائیل است؟ این چه منطقی‌ است آخر؟

البته همه اینها دروغگو هستند ! اونجا داشتن برای رضای خدا با بولدوزر دنبال مواد منفجره میگشتند .
      شما مثل اینکه مدام فراموش میکنید این ادعاها و گزارشها از کجا اومدند !!!
      Israeli report clears troops over US death | World news | The Guardian
      بیخیال من هر چه بگویم آب در هاون کوبیدن است .
      ریچل کوری لب مرز غزه با اسرائیل کشته شده ، اونجا خونه هیچ نبوده ، فلسطینی‌ها IED کنار مرز کار می‌گذشتند که وقتی‌ ماشین سرباز‌ها از اونجا رد می‌شه ، بمب منفجر بشه! با این بلدوزر ضّد بمب هم سرباز‌ها داشتند خاک رو زیر و رو میکردند که بمب‌ها رو پیدا کنند. احتمالا اگه با بلدوزر هم کشته نمی‌شد ایشون احتمالا روی یک مین یا بمب می‌‌رفت و کشته میشد اونجا! من توضیح دادم که در منطقه جنگی چون این اتفاق افتاده کسی‌ جرمی‌ مرتکب نشده ، اگه در منطقه عمومی‌ اتفاق افتاده بود راننده بخاطر involuntary manslaughter محاکمه‌ میشد که ۱۰ - ۲۰ سالی‌ زندان می‌گرفت.

ولی بعد از انتفاضه دوم همین طوری کشکی 17 تا گلوله خالی میکنند توی شکم یک بچه 13 ساله !!!!

همینطوری الکی‌ نه ، وقتی‌ حماس هر روز بچه‌ها رو بمب بهشون می‌بست می‌فرستد به ایست‌های بازرسی و شهر‌ها ، سرباز‌ها اول اخطار میدادند که باید search بشوید ، وقتی‌ طرف گوش نمیکرد خوب چه کنند؟ حالا یک گلوله به پای طرف می‌زدند هنوز می‌توانست بمب را منفجر کند! در عراق و افغانستان هم کسی‌ که مشکوک به انتحاری بودن بود و نمی‌گذاشت او را بگردند را eliminate میکردند ، حالا با ۱۷ تا گلوله نه با ۱ گلوله...

آها ! یعنی غزه ای ها اصلن آدم نیستند فقط اسرائیلی ها آدم هستند .
      کی همچین مزخرفی رو گفته ؟! کجای کنوانسیون ژنو همچین چرندی نوشته شده ؟!
      اصلن غلط کرده دیدبان حقوق بشر همچون حرفی زده وفتی از کنوانسیون ژنو و نحوه پیاده سازیش اطلاع نداشته .
      چه کسی‌ گفته غزه ای‌ها آدم نیستند؟ چرا کولی بازی در می‌‌آورید؟ یک دعوای حقوقی هست این قضیه که هر ۲ طرف نظر متفاوتی دارند ، الان هم اسرائیل مجبور هست این کنوانسیون رو اجرا کنه چون امضا کنندش هست ، اگر هم فکر میکنه کسی‌ اسرائیل نقض کرده این قانون رو بروند شکایت کنند در لاهه ، کسی‌ که جلوگیری نمیکند!

هاآرتص :)))))))

نیویورک تایمز: Log In - The New York Times

گاردین: UN investigation backs Israel's naval blockade of Gaza | World news | The Guardian

لینک خود سازمان ملل: http://www.un.org/News/dh/infocus/mi...nel_Report.pdf
      "A Land without a People for a People without a Land"

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از Theodor Herzl گرامی سپاسگزاری کرده اند:

Russell (07-30-2013),sonixax (07-30-2013)

مدیر تالار
      دستاوردها:
      گاز نگیر!

متعجب

sonixax آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      کره ی زمین
      جُستارها
      110
      امتیازها
      424,596
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      47,087
      Mentioned
      89 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      حتی اگه با گلوله فلسطینی هم کشته شده باشه باز هم تقصیر اسرائیل است؟ این چه منطقی‌ است آخر؟
      بله ، باز هم اسرائیل در این داستان مقصر است .
      مگر منطق شما این نیست که گناه کسانی که توسط موشک اسرائیلی کشته شده گردن حماس و حزب الله و ... است ؟
      درست منطق خودتونه . چی شد اینجا که رسید این منطق کَج شد ؟

هر دو طرف درگیر مسئول خونهای ریخته شده هستند .

ریچل کوری لب مرز غزه با اسرائیل کشته شده ، اونجا خونه هیچ نبوده ، فلسطینی‌ها IED کنار مرز کار می‌گذشتند که وقتی‌ ماشین سرباز‌ها از اونجا رد می‌شه ، بمب منفجر بشه! با این بلدوزر ضّد بمب هم سرباز‌ها داشتند خاک رو زیر و رو میکردند که بمب‌ها رو پیدا کنند. احتمالا اگه با بلدوزر هم کشته نمی‌شد ایشون احتمالا روی یک مین یا بمب می‌‌رفت و کشته میشد اونجا! من توضیح دادم که در منطقه جنگی چون این اتفاق افتاده کسی‌ جرمی‌ مرتکب نشده ، اگه در منطقه عمومی‌ اتفاق افتاده بود راننده بخاطر involuntary manslaughter محاکمه‌ میشد که ۱۰ - ۲۰ سالی‌ زندان می‌گرفت.
      من هم توضیح دادم که دادگاه بیطرفانه نبوده ، گزارش عادلانه نبوده .
      کجای دنیا دیدید متهم خودش بشه مسئول تهیه گزارش ؟!

همینطوری الکی‌ نه ، وقتی‌ حماس هر روز بچه‌ها رو بمب بهشون می‌بست می‌فرستد به ایست‌های بازرسی و شهر‌ها ، سرباز‌ها اول اخطار میدادند که باید search بشوید ، وقتی‌ طرف گوش نمیکرد خوب چه کنند؟ حالا یک گلوله به پای طرف می‌زدند هنوز می‌توانست بمب را منفجر کند! در عراق و افغانستان هم کسی‌ که مشکوک به انتحاری بودن بود و نمی‌گذاشت او را بگردند را eliminate میکردند ، حالا با ۱۷ تا گلوله نه با ۱ گلوله...
      آها ! یک بچه 13 ساله زورش بیشتر از سرباز گردن کلفت اسرائیلی بوده و نمیذاشته بگردنش و همین طوری رفته جلو !!!!

چه کسی‌ گفته غزه ای‌ها آدم نیستند؟ چرا کولی بازی در می‌‌آورید؟ یک دعوای حقوقی هست این قضیه که هر ۲ طرف نظر متفاوتی دارند ، الان هم اسرائیل مجبور هست این کنوانسیون رو اجرا کنه چون امضا کنندش هست ، اگر هم فکر میکنه کسی‌ اسرائیل نقض کرده این قانون رو بروند شکایت کنند در لاهه ، کسی‌ که جلوگیری نمیکند!
      اصلن کسی جلوگیری نمیکند ! شما گفتید و ما هم باور کردیم .

نیویورک تایمز: Log In - The New York Times

گاردین: UN investigation backs Israel's naval blockade of Gaza | World news | The Guardian

لینک خود سازمان ملل: 404 Not Found
      این شد یک چیزی ، سپاس
      دکتر ساسی

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم
      از سوی Mehrbod در تالار سیاست و اقتصاد
      پاسخ: 2182
      واپسین پیک: 08-12-2018, 12:19 AM
    2. شیوه گفتگو
      از سوی بهمنیار در تالار گفتگوی آزاد
      پاسخ: 2
      واپسین پیک: 02-28-2013, 11:00 AM
    3. مازوخیسم / سادیسم / لذت‌جویی و ...
      از سوی yasy در تالار گفتگوی آزاد
      پاسخ: 6