• Empty
  • قاطی کردم
  • مهربون
  • موفق
  • متعجب
  • مریض
  • مشغول
  • معترض
  • ناراحت
  • هیچ
  • کنجکاو
  • کسل
  • گیج شدم
  • گریه
  • پکر
  • اخمو
  • از خود راضی
  • بی تفاوفت
  • بد جنس
  • بد حال
  • خونسرد
  • خواب آلود
  • خوشحال
  • خجالتی
  • خسته
  • دلواپس
  • رنجور
  • ریلکس
  • سپاسگزار
  • سر به زیر
  • شوکه
  • شاد و سر حال
  • عاشق
  • عصبانی
  • غمگین
  • غافلگیر
  • User Tag List

برگ 10 از 176 نخستیننخستین 123456789101112131415161718192021222324252627282960110 ... واپسینواپسین
    نمایش پیکها: از 91 به 100 از 1757

جُستار: آشنایی‌ با صهیونیسم و کشور اسرائیل

سخنور سوم
      Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
      Overall activity: 20.0%
      دستاوردها:
      First 1000 Experience PointsGot three Friends
      Sapientiam Discenti

خالی

Kaveh آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      جُستارها
      20
      امتیازها
      6,715
      رنک
      53
      Post Thanks / Like
      سپاس
      339
      از ایشان 1,475 بار در 409 پست سپاسگزاری شده است .
      یافتن همه‌یِ سپاسهای گرفته شده
      یافتن همه‌یِ سپاسهای داده شده
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی D@mneD نمایش پست ها
      کاوه جان همین ها بودن که موقع جنگ 8 ساله زیر اب ما رو میزدن و پشت کرده بودن به ما!
      باور میکنی هنوز هم پشیکی ارزش قائل نیستن برای ما؟!
      در ضمن ما اگر میتونستیم اول خودمون و مملکتمون رو اصلاح میکردیم بقیش پیش کش!
      از نادانی بوده و جو آن دوران!

مشکل ما همینجاست که فکر می کنم مسایل سیاه و سفید است. به سادگی رای صادر می کنیم. فرض کنید همین حکومت هم برود. یک نفر که بلند شد گفت مرگ بر فلسطین و درود بر اسراییل و چند تا شعار ضد اسلامی داد همه ملت می افتند دنبالش و بعد در پشت پرده همان فساد و همان دیکتاتوری و همان روزگار را خواهیم داشت. ما در دنیا تنها نیستیم. هر کشوری لازم می شود موضع مشخص و درستی در مورد مسایل بین المللی داشته باشد. ما هم در خاورمیانه هستیم و نه در اسکاندیناوری پس لازم است مواضع درستی داشته باشیم و لازمه آن آگاهی از حقایق تاریخی است.

گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Agnostic نمایش پست ها
      حتی به نظر من کل فلسطین متعلق به اسرائیل است و یهودیان لطف کرده اند که نصف آن را به فلسطینیان داده اند.
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی sonixax نمایش پست ها
      من دلم برای این فلسطینی ها میسوزه ولی وقتی باهاشون روبرو میشم - میگم اسرائیل هر بلایی سر اینها میاره حقشونه .
      یک سری موجود نمک نشناس و فرصت طلب که فقط هدفشون سوء استفاده کردن از آدم به نفع خودشونه . به نظر من که هر بلایی سرشون میاد حقشونه .
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی David Hume نمایش پست ها
      البته دوست عزیز تقریبا %۸۵ درصد! چون سرزمین اسرائیل شامل اردن امروزی هم میشود و اسرائیل تمامی‌ اردن را به فلسطینی‌ها داد( ۹۰% جمعیت اردن فلسطینی هستند ، خالد مشعل هم تابیعت اردنی داشت) ، تازه اسرائیل نیز حاضر است %۱۰۰ غزه و تقریبا ۹۵% کرانه غربی را نیز به فلسطینی‌ها بدهد ، یعنی‌ از کّل اسرائیل چیزی حدود ۱۵ تا ۱۷ % دست اسرائیل میماند!
      البته انتظار یکسان بودن همه دیدگاهها نیست. جامعه سالم دارای تکثر عقاید است. اما خوشبختانه در اینجا توانسته ایم با ادامه این بحثها به دور از احساس و با مستندات تاریخی چیزی بیاموزیم.
      Qui Tacet Consentire

دفترچه نویس
      Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
      Overall activity: 0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      آغازگر جُستار
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      از ایشان 11,876 بار در 4,433 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی Kaveh نمایش پست ها
      ببخشید! کجای حرف من دروغ بود؟
      اینکه در نهایت مهاجرت تمامی‌ یهودیان به اسرائیل یک آرزو ملی‌ هست و آمدن ۸۵۰ هزار یهودی از کشور‌های عربی‌ که اکثریت آنها به اسرائیل آمدند در نهایت به نفع آرزوی صهیونیسم بود که شکی نیست ، من خوشحال هم هستم که آنها آمدند ، ولی‌ مساله این هست که بسیاری از یهودیان بعد از تشکیل اسرائیل در کشور‌های عربی‌ از حقوق شهروندی محروم شدند ، اموال آنها مصادره شد و اخراج شدند ، اسرائیل نیز با آغوش باز آنها را پذیرفت. اسرائیل خانه آنها شد و زندگی‌ جدیدی یافتند ، ولی‌ چرا پناهندگان فلسطینی که از ۵۰۰ هزار نفر به تقریبا ۵ میلیون رسیدند ، کشور‌های عربی‌ به آنها اجازه شهروندی و یافتن زندگی‌ جدید( به غیر از اردن) نمی‌دهند ؟

این ویدئو را ببینید لطفا ، اگه می‌خواهید یقه‌ کسی‌ را در مورد اوضاع نابسامان پناهندگان فلسطینی بگیرید ، این کشور‌های عربی‌ میزبان آنها هستند نه اسرائیل!

"A Land without a People for a People without a Land"

شناس
      Level completed: 86%, Points required for next Level: 22
      دستاوردها:
      First 1000 Experience Points
      بدون وضعیت

خالی

D@mneD آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      جُستارها
      3
      امتیازها
      2,578
      رنک
      30
      Post Thanks / Like
      سپاس
      144
      از ایشان 163 بار در 54 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      0 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      از نادانی بوده و جو آن دوران!

مشکل ما همینجاست که فکر می کنم مسایل سیاه و سفید است. به سادگی رای صادر می کنیم. فرض کنید همین حکومت هم برود. یک نفر که بلند شد گفت مرگ بر فلسطین و درود بر اسراییل و چند تا شعار ضد اسلامی داد همه ملت می افتند دنبالش و بعد در پشت پرده همان فساد و همان دیکتاتوری و همان روزگار را خواهیم داشت. ما در دنیا تنها نیستیم. هر کشوری لازم می شود موضع مشخص و درستی در مورد مسایل بین المللی داشته باشد. ما هم در خاورمیانه هستیم و نه در اسکاندیناوری پس لازم است مواضع درستی داشته باشیم و لازمه آن آگاهی از حقایق تاریخی است.
      کاوه جان اینها همش سیاسته و برای بازی دادن ما درست شده!
      هیچ فکر کردین که چرا فلسطین درست بعد از 57 افتاده سر زبون همه؟!خوب دیگه برای سرگرم کردن ما هست همه ی اینا!
      به نظرت بهتر نیست یه خورده جلوی پولی رو بگیریم که داره میره تو جیب اونا و دارن حال میکنن باهاش و خودمون هم افتادیم توی لجن تا خر خره؟!

دفترچه نویس
      Overall activity: 2.0%
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Most Popular
      سرور خویـشتـن

Empty

Mehrbod آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      لاجیکستان
      جُستارها
      188
      امتیازها
      471,639
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      12,116
      از ایشان 21,650 بار در 7,581 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      62 Post(s)
      Tagged
      1 Thread(s)
      گفت‌آورد نوشته اصلی از سوی D@mneD نمایش پست ها
      من یه چیزی رو هنوز هم نفهمیدم مسائل یه کشور دیگه به ما چه ربطی داره؟!
      مگه خانواده ی ما توی فلسطین زندگی میکنن؟!مگه اسرائیلی ها زدن پدر و مادر ما رو کشتن؟!مگه حق ما ضایع شده؟!
      کشور خودمون رفته توی گو.... و کثاف........ بهش رسیدگی نمی کنیم میریم گیر میدیم به اون سر دنیا که چرا اسرائیل فلان و فلسطین بهمان!بابا جا به شما چه اخه!
      ای کاش میدونستین این فلسطینی ها با پول های ما چقدر حال میکنن و زیر چه رفاه و امکاناتی دارن زندگی میکنن فقط یکیشون رو بهتون بگم فعلا اسرعت اینترنتشون 100 برابر ما هست بقیش پیش کش!خیلی بیچاره ان نه؟!دلم به حالشون میسوزه بیچاره ها!

البته در اینکه چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است سخنی نمی‌رود.

ما هم باید بالاترین اولویت کشور خودمان باشد. ولی بی‌خیالی و بی‌دگرشی نسبت به دیگران سرانجام به خودمان هم می‌برگردد.

در آغاز سراغ کمونیست‌ها رفتند تا سر به نیستشان کنند، من چیزی نگفتم چونکه کمونیست نبودم.
      سپس در نخ اتحادیه‌های کارگری رفتند، اما من در دسته آنان نبودم و سکوت کردم.
      سپس سراغ یهودی‌ها آمدند، چیزی نگفتم زیرا که یهودی نبودم.

تا اینکه سراغ خودم آمدند، و دیگر کسی نمانده بود که سدایی به واخواهی برآرد.

Martin Niemöller

Sticky بجای وادادن در برابر واقعیت تلخ، بهتر است آدمی بكوشد كه واقعیت را بسود خود دگرگون كند و اگر بتواند حتی یك واژه ی تازی را هم از زبان شیرین مادری خود بیرون بیندازد بهتر از این است كه بگوید چه كنم ! ناراحتم! ولی همچنان در گنداب بماند و دیگران را هم به ماندن در گنداب گول بزند!!

—مزدک بامداد

سخنور سوم
      دستاوردها:
      Sapientiam Discenti

خالی

Kaveh آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      جُستارها
      20
      امتیازها
      6,715
      رنک
      53
      Post Thanks / Like
      سپاس
      339
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      اینکه در نهایت مهاجرت تمامی‌ یهودیان به اسرائیل یک آرزو ملی‌ هست و آمدن ۸۵۰ هزار یهودی از کشور‌های عربی‌ که اکثریت آنها به اسرائیل آمدند در نهایت به نفع آرزوی صهیونیسم بود که شکی نیست ، من خوشحال هم هستم که آنها آمدند ، ولی‌ مساله این هست که بسیاری از یهودیان بعد از تشکیل اسرائیل در کشور‌های عربی‌ از حقوق شهروندی محروم شدند ، اموال آنها مصادره شد و اخراج شدند ، اسرائیل نیز با آغوش باز آنها را پذیرفت. اسرائیل خانه آنها شد و زندگی‌ جدیدی یافتند ، ولی‌ چرا پناهندگان فلسطینی که از ۵۰۰ هزار نفر به تقریبا ۵ میلیون رسیدند ، کشور‌های عربی‌ به آنها اجازه شهروندی و یافتن زندگی‌ جدید( به غیر از اردن) نمی‌دهند ؟

این ویدئو را ببینید لطفا ، اگه می‌خواهید یقه‌ کسی‌ را در مورد اوضاع نابسامان پناهندگان فلسطینی بگیرید ، این کشور‌های عربی‌ میزبان آنها هستند نه اسرائیل!

دروغ من چه بود؟ حرفتان را پس بگیرید.
      Qui Tacet Consentire

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      آغازگر جُستار
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      دروغ من چه بود؟ حرفتان را پس بگیرید.
      مساله بی اهمیتی نیست ولی همه آنها اخراج نشدند.

این جمله شما می‌خواهد اخراج اکثریت قریب به اتفاق یهودیان از کشور‌های عربی‌ را کم اهمیت جلو دهد ، و اینکه موقعیت آنها را با رفتن یهودیان از ایران مقایسه کردید قابل قبول نیست ، اوضاع ایران هم خوب نبود ، ولی‌ شاه با اسرائیل رابطه نزدیک داشت و یهودیان ایران در موقعیت بسیار بهتری قرار داشتند. پس اتفاقاتی که در بعد از طرح سازمان ملل افتاد و باعث غارت زندگی‌ یهودیان و اخراج آنها شد بسیار ابعاد گسترده تری از آن چیزی که شما تصور می‌کنید دارد.

Of the 820,000 Jewish refugees, 586,000 were resettled in Israel at great expense, and without any offer of compensation from the Arab governments who confiscated their possessions. During the 1947 UN debates, Arab leaders threatened the Jews living in their countries with expulsion and violence if partition were to occur. Egypt's delegate told the General Assembly: “The lives of one million Jews in Muslim countries would be jeopardized by partition.“ Following the 1947 United Nations vote to partition Palestine, Arab violence against Jews erupted throughout the Middle East and North Africa.
      On January 18, 1948, the president of the World Jewish Congress, Dr. Stephen Wise, appealed to U.S. Secretary of State George Marshall: “Between 800,000 and a million Jews in the Middle East and North Africa, exclusive of Palestine, are in 'the greatest danger of destruction' at the hands of Moslems being incited to holy war over the Partition of Palestine. . .Acts of violence already perpetrated, together with those contemplated, being clearly aimed at the total destruction of the Jews, constitute genocide, which under the resolutions of the General Assembly is a crime against humanity.“ The United States, however, did not take action to investigate these pleadings.
      Roughly half of Israel's 5 million Jews are Jewish refugees from Arab countries or their descendants, and they received no humanitarian aid from the United Nations. To this day, the Arab states have refused to pay any compensation to the hundreds of thousands of Jews who were forced to abandon their property before fleeing their homelands. Israel has consequently maintained that any agreement to compensate the Palestinian refugees must also include Arab compensation for Jewish refugees.
      http://www.jewishvirtuallibrary.org/...ry/jewref.html

سخنور سوم
      دستاوردها:
      Sapientiam Discenti

خالی

Kaveh آواتار ها
      تاریخ هموندی
      May 2012
      جُستارها
      20
      امتیازها
      6,715
      رنک
      53
      Post Thanks / Like
      سپاس
      339
      Mentioned
      2 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      این جمله شما می‌خواهد اخراج اکثریت قریب به اتفاق یهودیان از کشور‌های عربی‌ را کم اهمیت جلو دهد ، و اینکه موقعیت آنها را با رفتن یهودیان از ایران مقایسه کردید قابل قبول نیست ، اوضاع ایران هم خوب نبود ، ولی‌ شاه با اسرائیل رابطه نزدیک داشت و یهودیان ایران در موقعیت بسیار بهتری قرار داشتند. پس اتفاقاتی که در بعد از طرح سازمان ملل افتاد و باعث غارت زندگی‌ یهودیان و اخراج آنها شد بسیار ابعاد گسترده تری از آن چیزی که شما تصور می‌کنید دارد.

http://www.jewishvirtuallibrary.org/...ry/jewref.html
      بله بازهم می گویم همه آنها اخراج نشدند! این حرف دروغ است؟؟
      شما بنده را به دروغ متهم کرده اید و در هیچ کجای حرف من دروغی نشان ندادید. شرافتمندانه است که اتهام دروغ را پس بگیرید.
      متن انگلیسی که من آوردم از ویکیپدیاست و تماما نقل قول از یهودیان و تاریخدانان یهودی متن اولم را باز هم بخوانید هیچکجا سخن از ظلم نشدن نیست. بلکه اشاره به متفاوت بودن علت مهاجرت این تعداد جمعیت است. برخی اخراج شدند و اموالشان به غارت رفت برخی در راستای اهداف دیگری به تصمیم خود رفتند. آنهایی که اخراج شدند و اموالشان به غارت رفت همچون فلسطینیان حقوقی دارند که باید به آنها بازگردانده شود. آنهایی که خود رفتند امروز با افتخار می گویند که ما پناهنده نیستیم. با پول و سرمایه و تخصصمان آمدیم اینجا را آباد کنیم.
      Qui Tacet Consentire

دفترچه نویس
      دستاوردها:
      نِشان‌ها:
      Posting Award
      آغازگر جُستار
      باید با تمامی‌
      قدرت پرچم اسلام
      را در غرب به زیر
      کشید.

موفق

Theodor Herzl آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Nov 2010
      جُستارها
      106
      امتیازها
      200,245
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      1,026
      Mentioned
      28 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      بله بازهم می گویم همه آنها اخراج نشدند! این حرف دروغ است؟؟
      حدود ۸۵۰ هزار یهودی ساکن کشور‌های عربی‌ بعد از تاسیس اسرائیل آن کشور‌ها را ترک کردند ، اکثریت قریب به اتفاق آنها آواره شدند ، یهودیان یمن فقط با یک دست لباس, جان خود را برداشتند و فرار کردند ، همینگونه نیز در عراق و کشورهای دیگر ، یک تعدادی نیز قبل از تشکیل کشور اسرائیل و بعد از آن با motivation صهیونیستی به اسرائیل مهاجرت کردند. حال منظور من این هست

اکثریت یهودیان از کشورهای عربی‌ اخراج شدند ، اموال آنها مصادره شد و از حقوق شهروندی منع شدند.

تعدادی نیز با آرزوهای صهیونیستی به اسرائیل آمدند.

آن تعداد که نیز اخراج شدند اکثریتشان آرزو داشتند به اسرائیل بیایند.

مسئولیت پناهندگان فلسطینی با عرب‌ها هست ، آنها بودند که در رادیو‌های خود آنها را فراخواندند تا اسرائیل را ترک کنند تا ارتش‌های ۷ کشور عربی‌ راحت تر یهودیان را به دریا بریزند.

کسانی‌ که ماندند اکنون %۲۰ جمعیت اسرائیل را تشکیل میدهند ، و فرماندهٔ ارتش ، وزیر ، وکیل ، سخنگوی مجلس و غیره میشوند.

ظلمی که به پناهندگان یهودی رفته است اگر از ظلمی که عرب‌ها رفته است بیشتر نباشد کمتر هم نیست.

مسئولیت آوارگی عرب‌های فلسطینی خود برادران عرب آنها هستند که این مساله را مثل یک زخم باز نگاه داشتند تا از آن به عنوان یک سلاح به ضّد اسرائیل استفاده کنند.

در هر قرارداد صلحی‌ ، کشورهای عربی‌ باید غرامت تمامی‌ اموال و حقوق از دست رفته این پناهندگان یهودی را بپردازد.

( شاید دروغ کلمه مناسبی نبود ، باید می‌گفتم اشتباه می‌کنید ، معذرت می‌خواهم از این بابت.)

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      منتظر بودم زودتر به این مساله اشاره کنید.
      مساله بی اهمیتی نیست ولی همه آنها اخراج نشدند. به دلایل بسیار متفاوتی مهاجرت کردند. همینطور که در ایران بعد انقلاب خیلی از یهودیان مهاجرت کردند. هیچ پروژه یهودی ستیزی در ایران اجرا نشد و آنها حقوق برابر مثل سایر ایرانیان دارند ولی با توجه به ماجراهای بعد انقلاب و جنگ و محدودیتهای اجتماعی تصمیم گرفتند مهاجرت کنند. و البته برخی مثل خیلی از ایرانیهای فراری بعد انقلاب خانه و کاشانه شان را از دست دادند ولی این ربطی به یهودی ستیزی ندارد. همه ایرانیان درگیرش شدند.
      اکه بحث سر مقایسه بین اعراب و یهودی ها هست خب از اون طرف هم میشه گفت همه عرب ها هم اخراج نشدند و خیلی هاشون به میل خودشون رفتن...من در ادامه به این موضوع اشاره خواهم کرد.

خیلی ها هم به میل خود تصمیم به مهاجرت گرفتند وقتی شنیدند در فلسطین قرار است کشور اسراییل تشکیل شود. آنهایی که بیرون شدند الان خانه و کاشانه دارند و کشور (اسراییل). یعنی دیگر آواره به حساب نمی آیند که مساله حقوقشان مطرح باشد با اینحال فکر کنم اگر ماجرای فلسطین حل شود پول زیادی از این بابت از کشورهای عربی بتوانند غرامت بگیرند.
      خب این استدلال مناسبی نیست.حالا از قضا این افراد خوش شانس بودند که کشور اسرائیل تشکیل شد و باقی موند...اما حقی ازشون به طور خاص ضایع شد به هر حال!!!

مشکل از اینجاست که من سعی دارم از دیدگاهی بی طرفانه برگردم به آن سالها و یک قضاوت بی طرفانه کنم. بدون داشتن تعلق خاطر به این طرف یا آن طرف. همانطور که گفتم از دیدگاه اینجانب هیچ قومی به هر دلیلی حق ندارند مردمانی را از خانه و کاشانه خود بیرون کنند و خاکشان را تصرف کنند. این یک دیدگاه ایده آلیستی است. همانطور که 2000 سال پیش یهودیان را بیرون کردند و بعد مسلمانان مسیحیان را حالا یهودیان مسلمانان را! اما من حقی برای هیچکدام قایل نیستم.
      با تشکیل کشور یهودی کسی رو از خاک خودشون بیرون نکردند..اتفاقات بعدی باعث این امر شد!!! یعنی به نظر نمیرسه برنامه ای از قبل بوده برای اخراج اعراب که اگر بود حتی یه عرب رو هم باقی نمیذاشتن در اسرئیل اما همون دوره اول کنست,اعراب نماینده داشتن.

نمی خواستم بحث به اینجا برسد اما کشت و کشتاری که در طول تاریخ در این خاک انجام شده و تا کنون ادامه دارد را ناشی از اعتقادات و مذاهب کوته بینی سامی (از یهودیت تا اسلام) می دانم. تازمانی که بشر به بلوغ فکری نرسد جنگ و کشتار بیهوده بر سر این سرزمین ادامه خواهد داشت. باز مرا متهم می کنید که دامنه تاریخی بحث را گسترش دادم ولی من برای هیچیک از اقوام مهاجم حقی نمی بینم. تهاجم و تصرف یکی از صفات حیوانی بشریت است که هنوز در زمانه ما ادامه دارد. تنها راه پیش روی بشر بخشیدن و فراموش کردن گذشته و تلاش برای زیستن در کنار هم با صلح است.
      درسته...باز هم تکرار میکنم ای کاش نه دین و مذهبی وجود داشت و نه کشور و مرزی و نه نژاد و ملیتی!!!

باز حرف خود را می زنید. دوران بربریت که نبوده عزیز من! از عصر غارنشینی که حرف نمی زنم! امپراطوری عثمانی که مالک زمین کشاورزی پدری حاجی یوسف نبوده عزیز من! مردم آنجا حتی اگر رعیت و ارباب هم باشند باز زمینشان مال خودشان است. حاکمان ممکن است بیایند تجاوز کنند به زمینها و یا زمین کسی را به زور بگیرند و به دیگری دهند ولی یکباره کل مالکیتها را که بالا نمی کشند. آن نقشه هم مالکیت خصوصی و عامی دارد.
      همون طور که خودتون هم در ادامه اشاره کردین اتفاقا مالکیت از دست ساکنین خارج شده بوده و خودشون هم مقصر بودن..اینکه عرب ها بی سواد بودن یا به دلیل مخالفت با حکومت حاضر نشدن زمین ها رو ثبت کنند و بعد یهودی ها زمین ها رو از مالکینش خریدن رو چرا به این شکل ازش نتیجه میگیرید؟!

وقتی مقاله بالا را خواندم متوجه شدم که چرا یهودیان راحت توانستند زمینهای اینها را بخرند! عناصر سابق عثمانی که حتی زمین آن کشاوز بدبخت را ندیده اند چه سودها به جیب زدند!
      این جور که شما میفرمایید البته نبوده...در ویکی پدیا در این مورد دو تا لینک رو داده که البته نتونستم همه رو بخونم اما چیزی ازش برداشت نمیشد که که مثلا همه هدف عثمانی این بوده که با این کار زمینه تشکیل کشور یهودی رو با تغییر قانون ثبت زمین از سال 1858 هموار کنه!!! عرب ها زمین ها رو ثبت نکردن و جای هیچ اعتراضی هم ندارن!!!
      Ottoman Land Registration Law as a Contributing Factor in the Israeli-Arab Conflict

The ottomon land code

1- طبق همین قیومیت آیا افراد ساکن حقوقشان حفظ شد؟ مشکل اینجاست.
      ببین کاوه جان دو تا مساله هست.یکی اینکه آیا قصدی در کار بود تا حقوقشون رو پایمال کنن یا اینکه در سیر حوادث این اتفاق افتاد که بزرگان عرب ها با بی تدبیری بیشترین نقش رو داشتن!!!

2- این اقدامات نشان از عدم بررسی وضعیت و عدم رضایت جامعه ساکن دارد.
      البته نشان از خوی تروریستی و یهود ستیزی اعراب مسلمون هم داره که بیشتر ریشه اختلافشون هم همین مساله مذهبی هست...و گرنه میشد از راه های معقولانه تری به هدف رسید.

3-گفتم مشکلی نیست.
      خب مساله اینجاست که میشد به شکلی قضیه رو حل کرد که شما مد نظرتون هست.یعنی یک کشور واحد و طرح برنامه همون طور که گفتم از ابتدا تشکیل کشور یهودی به طور قطع نبود.تنها تعیین محلی بود به عنوان خانه ملی یهودیان به علت داشتن ریشه های عمیق تاریخی!!

4- اتحادیه ملل نماینده همه کشورهای جهان نبود بلکه نماینده کشورهای پیروز جهان در جنگ جهانی دوم و برخی کشورهای بی طرف بود و در نهایت هم که منحل شد. در دوران عثمانی تا قبل از 1870 طبق قانونی به غیر مسلمانان اجازه مهاجرت داده شده بود اما از سال 1870 ممنوعیت مهاجرت یهودیان اعمال می شد. تنها به موارد خاص به صورت فردی اجازه ورود داده می شود. بنابر این در طی این دوره ممنوعیت مهاجرت به سرعت اندکی ادامه داشت. ولی نه انبوه آنطور که بعدا شد.
      البته احتمالا منظورتون جنگ جهانی اول هست..خب نماینده همه نبوده چون عضوش نشده بودن اما ایده یه سازمان جهانی رو پی ریزی کرده و درنهایت با سازمان ملل جایگزین شده!! ولی به نظر من نکته منفی نیست که اتحادیه ملل نماینده همه بوده اون زمان یا نه...

5- در مورد مالکیت در بالا پاسخ دادم
      در مورد مالکیت که سند و مدرک نشون میداده عرب ها خیلی از مناطق قانونا مالکیتی نداشتن که اون هم از بی سوادی و حماقتشون ناشی شده....

6-این داستان کی اول آنجا بوده به نظر من قابل قبول نیست. چرا که قبل یهودیان هم اقوام دیگری بودند و معیار نیست برای من. برای شما اگر هست که دیگر حرفی نیست.
      بحث اول و دوم نبوده و نیست.بحث داشتن ریشه تاریخی و حضور فیزیکی یهودی هاست..اقوامی هم که قبل از یهودی ها اونجا بودن اگه الان اثری از آثارشون باشه و مدعی باشن میشه در موردشون بحث کرد!!!

7- پس اهداف نهضت صهیونیزم چه می شود؟ تئوری توطئه است؟
      خب معلومه که نهضت صهیونیسم این رو میخواسته اما اگه انقدر همه چیز از پیش برنامه ریزی شده و هماهنگ شده با اتحادیه ملل و ... بوده چرا 30 سال طولش دادن تا کشور یهودی رو تشکیل بدن؟چرا سال 1936 پیشنهاد کشور واحد رو دادان؟! (نکنه کاتالیزور هلوکاست هم کار خود یهودی ها بوده برای تشکیل کشور اسرائیل؟)
      منظورم اینه که شاید اگر روند حوادث جور دیگه ای پیش میرفت اصلا کشور اسرائیلی نداشتیم امروز.

8-قبول، سایت شما بی طرفانه است. ولی برای من منبع مناسبی نیست همانطور که اول مرا ارجاع دادید از روی آن مطالعه کنم. بنده ترجیح می دهم منابع بی طرفانه تر را مطالعه کنم. و البته حوصله خواندن یک مقاله بلند بالا برای اثبات اینکه فلسطینها فلسطینی نیستند را ندارم.
      من نگفتم اون لینک کامل ترین هست و بی عیب و نقص اما مساله رو از زاویه خاصی نگاه کرده..اما با تکرار این جمله که فلسطینی ها فلسطینی نیستن انگار میخواین عمدا منظور نویسنده اون مقاله رو نا دیده بگیرین...

9-
      این مورد 9 میتونه مورد مهمی باشه...اینکه بررسی کنیم آیا موارد مشابه با ادعای یهودیان و سرزمین موعودی وجود دارد یا نه!!! که ظاهرا شما علاقه ای به باز کردن این بحث ندارید.

10- همین عثمانی فاسد بیشتر نسبت به یهودیان لطف کرده تا اروپاییان! 6 میلیون یهودی همین نازیهای اروپایی کشتند از یهودیان. کافی نیست؟ در همین قضیه مهاجرت یهودیان در دوران عثمانی واقعا چه بلایی سرشان در اروپا آورده بودند که حاضر بودند وسط یک کشور مسلمان ساکن شوند ولی در اروپا نمانند! نمی دانم معیار شما چیست ولی شواهد تاریخی را بریزید روی میز. من دیگر مثال نمی زنم شما بفرمایید این مسلمانان به جز کشتار زمان پیامبر چقدر یهودی ستیزی کرده اند؟
      شما بفرمایید بعد از دوران پیامبر چقدر یهودی مونده بود اون اطراف که بخوان باهاش ستیز کنن!!!یهودی ستیزی تاریخچه طولانی داره...من میخواستم بگم تقصیر رو نمیشه یه سره بندازیم گردن اروپایی ها!!! البته شما شیخ نازی حاج امین الحسینی رو هم فراموش نکنید...

11- حق طبیعی :
      در بیانیه تشکیل دولت اسراییل حق طبیعی یهودیان را مبنی بر تشکیل کشور مستقل را مطرح می کند و بعد اسراییل را به عنوان این کشور Proclaim می کند.
      که قبلا گفتم که حق قانونی تشکیل کشور را چکونه به دست آوردند. متوجه منظور من هستید؟
      دقیقا کدوم بیانیه رو میگید؟! اگه بیانیه تشکیل دولت اسرائیل که بن گورین خونده رو میگید که تقریبا یک سال بعد از رای گیری در اتحادیه ملل برای تشکیل دو کشور و اتمام قیومیت بریتانیا هست...برای چندمین بار میگم از ابتدا همچین برنامه ای نبود و سیر حواث باعث تشکیل کشور اسرائیل شد.حق رو کسی نداد!!!!!!!!!!

12- آیا همین متنی که نقل کردید خواندید؟ 90% تقصیر عربها بوده؟
      در هیچ نوع پاکسازی قومی (طبق نقل قول) شما بهره وری صد در صد نخواهید داشت. حتی نازیها با تمام آن دم و دستگاه شیطانی نتوانستند اروپا را از یهودیان پاک کنند.
      بله همین متن رو خوندم و براتون الان توضیح میدم.ببیند داستان مهاجرت دسته جمعی اعراب بحث مفصل و مورد اختلافی هست.میبینید که نوشته عده ای مناطق رو ترک کردن,عده ای فرار و عده ای هم اخراج شدن!! پس برای همه به یه شکل نبوده...
      داستان از زمان تشکیل کشور اسرائیل شروع نشده و مربوط به قبل از اون میشه...درگیری هایی در فاصله بین زمان تصویب طرح جداسازی دو کشور تا اتمام قیومیت بریتانیا رخ میده که زمینه ساز مهاجرت اعراب میشه...بعد از تشکیل کشور یهودی هم که اعراب و شیخ نازی اونها حکم جهاد میده,دولت اسرائیل هم ساکنان مناطقی رو اخراج میکنه و دیگه هم اجازه بازگشت بهشون نمیده...در صورتی که در متن قطعنامه سازمان ملل برای جدایی دو کشور هیچ جایی صحبت از اخراج یا مهاجرت اجباری نبوده!!! عرب ها اگر بعد از طرح تقسیم حماقت نمیکردن اون کوچ های اجباری هم رخ نمیداد...
      Causes of the 1948 Palestinian exodus

مدیر تالار
      Overall activity: 5.0%
      دستاوردها:
      سر گیجه !!

مهربون

Anarchy آواتار ها
      تاریخ هموندی
      Oct 2010
      ماندگاه
      نا کجا آباد
      جُستارها
      57
      امتیازها
      220,665
      رنک
      100
      Post Thanks / Like
      سپاس
      32,457
      از ایشان 11,792 بار در 4,917 پست سپاسگزاری شده است .
      Mentioned
      86 Post(s)
      Tagged
      0 Thread(s)
      امروزم که سالروز تشکیل کشور اسرائیل هست بد نیست یه عکس بذارم در این مورد!!!فایل پیوست 449

داده‌های جُستار

کاربری که سرگرم دیدن این جُستار هستند

هم‌اکنون 1 کاربر سرگرم دیدن این جُستار است. (0 کاربر و 1 مهمان)

جُستارهای همانند

1. گفتگو پیرامون کمونیسم و سوسیالیسم
      از سوی Mehrbod در تالار سیاست و اقتصاد
      پاسخ: 2182
      واپسین پیک: 08-12-2018, 12:19 AM
    2. شیوه گفتگو
      از سوی بهمنیار در تالار گفتگوی آزاد
      پاسخ: 2
      واپسین پیک: 02-28-2013, 11:00 AM
    3. مازوخیسم / سادیسم / لذت‌جویی و ...
      از سوی yasy در تالار گفتگوی آزاد
      پاسخ: 6